Új privát üzeneted érkezett!

Syasztok!
Hu Zsamin ez nagyon finoman néz ki. Én is küldök nektek egy kis finomságot nektek, nálunk mostanában a kuglóf a sláger: Kép
Kisfiam Krisztián mint írtam jan.-ban múlt 3 éves szeptemberben megy majd oviba, hát a szobatisztasággal és a beszéddel is elég nehezen haladunk.

Orsyka a te Kitti lányod hogy szólitjátok? Nálunk mikor kisebb volt a fiam nem tudta kimondani a huga Kitti nevét és azt mondta hogy :Kikki és azóta ez ráragadt. Szóval a lányom 6 hónapos kora óta vagy Kitti vagy Kikki halgat mindkettöre.
Akik az Uzsokiban szültetek vagy fogtok, ki a szülész-nögyógyászotok?
Kép
Magamról még annyi infó hogy amint láttátok Erikának hívnak 25 multam karácsonykor, a férjem Zoltán aki 30 éves.
Na pá majd még jelentkezem.[/u]

Kép
Kép
eryca :)
 
 


Sziasztok!

Ne kínozzatok!!! :wink: :lol: Most annak érzem ezeket a képeket, ebben a 4 napban nem fogytam egy grammot sem. Ugyan a testzsír százalékom csökkent egy kicsit így is, de jó lett volna a lelkemnek legalább 10 deka :wink:

Hétvégén itt voltak anyósék. Nekem pont gyümölcs-napom volt. Egész jól viseltem :lol: :lol: És legalább el tudtam menni telefont venni. Igazi nőciset vettem, még peteérés-naptár is van benne :lol:

Eryca, Te meddig maradsz itthon Kittivel? 2 éves koráig vagy tovább? Hogy tervezted?

Többiek hol vannak??? Orsóanya??? Petra??? Gijane???

Orsi, jól vagytok? Apróság is?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Lányok!
Nem tudtok valami jó pedikűröst a környéken, aki vállalja a picit begyulladt körmöm kivágását? Ha tudtok, elkülditek a telefonszámát és a címet priviben? Köszi

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 

 
 

Sziasztok csajok!

Szebbnél szebb, és gondolom finomabbnál finomabb kajákat csináltok! Ez igen! Ezen felbúzdulva én kenyeret sütöttem, és már el is fogyott, ez ám a fogyókúra!!! :D

Brigi! Kitartást a fogakhoz, majd csak túl lesz a nehezén!

Mi jól vagyunk, igaz pár napja vele kell aludni, és kezdi megszokni a nagyágyat, ami ugyan az ő szobájában van, tehát nem lenne baj, csak nem merem még egyedül hagyni, mert ugyan le tud mászni, de hálózsákban nem tud menni, ma reggel is úgy mentem fel hozzá, hogy totyogott mint egy kis szellem. Nem beszélve arról, hogy nem mindig enged ki maga mellől, ez meg végképp nem jó ha megszokja. Barátnőmet nagyon irigylem, lesteszi a kiságyba, elalszik magától, és kutya baja sincs. Na de majd a második! :lol:

Erika! Kittit leginkább Macinak hívjuk, meg a többi egyéb becenéven, de van amikor Kitti is. Mindenfélét utánoz már, de ez ég nem jött ki a száján, úgyhogy nem tudom majd mi lesz belőle. Kiki, Titi, és ki tudja.

Én Csapó dr.-hoz járok az Uzsokiban, és Kittit is nála szültem, Te?


Szerdán megyek a köt. uh-ra, kiváncsi vagyok mutatja-e magát, na meg persze m indenre.

Zsuzsi! Holnap de. egy Manótorna, ha mondjuk olyan idő van , mint most? Mármint süt a nap, és nem esik semmi.

Jövök majd még, üdv Orsi

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Syasztok!
Sajnos csak két éves koráig maradok itthon mert utána annyira kevés pénzt fogok kapni hogy muszáj dolgoznom. :(
Tehát Krisztián megy ovodába, az Örökzöld oviba fog járni ami itt van az Ungvár utcában. Kitti is megy bölcsibe szeptembertöl /aug.-ban tölti be a 2-öt/, ő pedig a Róna park-i bölcsibe megy legalábbis azt szeretném.
Annak idején mikor eljöttem szülési szabira a Széchenyi fürdöbe dolgoztam jegypénztárosként -> remélem visszavesznek, ha nem vannak egyéb terveim. :)
Én mindkét gyermekem a DR Hajdú Gábor nevü szülész-nőgyógyásznál szültem akit nagyon szeretek.
Annak idején mikor a párommal összeházasodtunk és elhatároztuk hogy jöhet a baba akkor kaptam az Ő nevét úgy hogy nem "pénzéhes".
Azóta hozzá járok, nagyon szimpatikus és közvetlen orvos, ha lenne egyszer harmadik gyermekem biztos nála szülném meg öt is de tutti nem lesz.
Orsica mennyi lesz a két babád közt? Nálunk nem egészen 19 hónap van hát nem egyszerü.

Kép
Kép
eryca :)
 
 


Brigi!
Küldök privit, de már lehet, hogy későn pedikűrös ügyben.

Dr. Hajdúnál szült a barátnőm is, ő most még gondolkozik egyáltalán legyen -e második :lol:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!!

Vagyok ám én is ,csak nem nagyon volt időm mostanában a géphez jönni...

Hékás,a sütivel nem heccelni akartalak,csak muszáj volt eldicsekednem " milyenügyivagyok"... :oops: :lol: (amugy a 90 napos receptek közül néztem ki-szoval abszolut fogyis... :wink: ) Amugy biztos meg indul majd megint a fogyás,most egy kicsit takarékra kapcsolt...
Ezek a babák,meg már csak ilyenek!!! Nekem is Amina miatt lett uj telcsim!!! :wink: :lol: ( az enyém a vödör vizben kötött ki...) Apa mondta is ,na persze nem kell a gyerekre fogni... :lol: :lol: :lol:

Eryca,a te sütid is istenien néz ki!!! Benne van ez a kuglof recept is ,legközelebb ennek fekszem neki! Ha olyan fincsi lesz mint ahogy a képen van....hhhmmmm....annyi lesz a 90 napomnak...!!!
Abszolut megértelek, nekem sincs semmi kedvem vissza menni dolgozni szeptemberben,dehát ahogy a dolgok állnak nagyon ugy néz ki hogy mennem kell... :cry: ...
Mondjuk keresek valami melot ,hátha itthonrol tudnék dolgozni,de nem tul jo a kilátás...ahol dolgoztam,oda meg nem mennék vissza ,egyáltalán nem baba-gyerek-család barát munka hely volt! De ha nem lesz más...
De addig is nem gondolkodom ezen,majd csak lesz valahogy,szeptember meg olyan messze van még!

Orsica: nem tudom olvasod-e még reggel ezt,biztos,ami ,biztos, inkább hivlak! Mi lehet kihagynánk még a közösségi mókákat,elég csúnyán köhög még Amina, megvárom inkább amig 100%ig "takonymentes" lesz! De haza felé ha jöttök ,ha jo idő lesz ,haza kisérünk egy séta erejéig!!!
Pedig ugy mennék már! Meg szerintem ő is! A mult héten az a 3 nap szoba fogság valami katasztrofa volt! Szegénykém ,nem értette,miért nem megyünk sehova...
Na de megprobálom,nem huzni tovább,remélem jövöhétre már jobb lesz ,és mehetünk mi is !!!!

Amugy csajok,megint teljesen tanácstalan vagyok!!!! :(
Nem a hálozsák volt itt a gond... :? ...pár napja megint ugyanugy ébred éjjel, semmi nem jo neki,csak üvölt,!
Vasárnap hajnalban kitotyogott az előszobába és ugy levágta magát a földre csak ugy koppant....és ott fetrengett,dobálta magát! Mikor oda megyek hogy most mi a baj,akkor is csak visit,de olyan hangon hogy azt el nem tudom nektek mondani....! Felveszem,de akkor meg fesziti ki magát,lök el mindent! Türelmes vagyok vele ,azt hiszem eléggé,de már nagyon fogytán minden ... :( ...és egyre álmosabb vagyok reggelre!!!! Ez rosszabb mint mikor pár hetes-honapos volt!!!!!
Amugy napközben egy tündéri baba,igaz már probálkozik egy-két hiszti félével, de azokat elsimitom, le tudom kötni a figyelmét,elterelem valamivel...
Anyunak is mondtam ,mi a helyzet,azt hitte csak kitaláltam,"mert ez egy annyira nyugodt baba-biztos rosszat álmodik"...Na de ma megmutatta nagyinak ,miről is beszélek!!!
Ott hagytam délután picit,pont az alvás bele esett és elkezdte anyunak is a müsort!
Mikor megyek haza,meséli hogy miket csinált,mondom na ugye?nekem ne mutasd be,1 hete ezzel küszködünk.... :cry:

Szoval ugyanott vagyunk mint 1-2 hete kb! Ha valakinek van vmi okos tanácsa,szivesen meghallgatom, már kifogytunk a tippekből....

Bocsi,a kicsit hosszura nyult beszámolomért...
zsamin
 
 


Szia Zsuzsi!

Sajnálom, hogy még se oldódott meg a dolog, szerinetm képtelenség kideríteni ilyenkor, hogy mi a fene bajuk van.
Kitti igencsak belelépett a hiszti-dac-akarom korszakba, remélem ennél már nem lesz rosszabb, pedig azzal bíztatnak :evil:

Akartam még írni tegnap este, hogy nekünk se jó ez a hét torna ügyben, mert megjelent egy vendégem, hogy 2 hete van, hogy eltűntessem a narancsbőrét, ill. javítsak vaalmit a helyzeten, és most minden nap jön ált. de. Úgyhogy most dolgozok egy kicsit.

ERika! Nálunk kerek 2 év elsz közöttük, hát..... fogalmam sincs, még nem látom át a helyzetet, majd megyek hozzád tanácsért. :D

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


ítam egy eposznyi hsz-t, erre elszállt :twisted:

nem vagyok képes mégegyszer, bocs.

csak a legfontosabbakat:

Zsamin!
valami homeopátiás nyugtató. pl. Viburcol-kúp?

Orsi!
genetikán mi volt?

Erica!
Én is hajdúnál, nekem rémálom volt, már leírtam egyszer a többieknek.
de lehet, nem az orvos volt a hibás.
Brigi!
az izom nehezebb minta zsír, biztos izmosodzs

bocsi, de felébredt..
pedig olyan sokat írtam az előbb :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


Eryca, majd kérek Tőled tanácsokat, hogyan lehet nevelni 2 gyerkőcöt, mikor ilyen kicsi a korkülönbség. Nekünk sem lesz több, remélem :wink: Egyébként szerintem nem igazán van olyan, aki önként bevállalná a 3. évet... És köszi a pedikűrös tippet, csütörtök este megyek hozzá. Tegnap persze a begyulladt körmös lábammal úgy belerúgtam a székbe, hogy most alig bírok cipőt felvenni :(

Zsuzsó, ha fogyis süti, mindjárt másképp nézem :lol: most kíváncsi vagyok, mert eddig akkor fogytam többet a 4 nap alatt, ha sült krumplit ettem. Hát most tegnap azt ettem ebédre és vacsira is :lol: Te egyébként bírod még? Hol tartasz?

Nálunk is voltak dührohamok/hisztirohamok, persze csak kicsiben, mert Marci is kisebb volt :wink: mindenesetre én beszéltem a doktornővel, és homeopátis bogyót ajánlott, Chamomilla Vulgaris 5CH-t. Reggel/este 5 bogyót. Nagyon enyhe homeopátiás nyugtató. Marci egy hétig szedte, és elmúltak a dührohamai. Ha gondolod, próbáljátok ki. Mivel homeopátiás, ártani nem tudsz vele.

Orsóanya, remélem igazad van az izmaimat illetően :wink: :lol: Mindenesetre az tény, hogy már egyetlen grammal sem lettem könnyebb, csípőben azért lement 1 centi :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok Lányok!

Szégyellem magam, hogy így elhanyagoltam ide az írást! sorry! :roll: :oops: :roll:
Velünk minden a legnagyobb rendben, srácok már mindketten szaladgálnak a lakásban, úgyhogy játszóra nem is merek velük egyedül kimenni. (Nem, mintha ez a tavaszias idő engedné. :? ) Mindkettőnek egyszerre nő a felső mettszőfoga, de Zsombit jobban megviseli, nagyon csimpaszkodós lett. Én gyártanám ezerrel a szakdolim, de hát ... khm ... nem nagyon megy. ilyenkor már nincs energiám foglalkozni vele. Kéthetente elkap az ichlet, aztán hello. De majdcsak meglesz! :P
Sajnos még nem tudtalak visszaolvasni Benneteket, de igyekszem bepótolni!
Babák nagyon aranyosak, sütik szuperek, ügyesek vagytok! :P

Petra
Kép
petricsek
 
 


Kép ZSOMBÉKA

Kép BENDINÓ

Petra
Kép
petricsek
 
 


metszőfog és ihlet JAVÍTVA! nem tudok már koncentrálni ... :wink:

Petra
Kép
petricsek
 
 


Ne is mondjátok a játszóteret már elöre félek a két picivel nem könnyü. Remélem idén már jobb lesz a helyzet :) Tavaly mikor a lányom épp hogy elindult katasztrófa volt a játszoterezés, melette van egy "antiszociális" senkivel sem tud együttjátszani 3éves fiam. Néha sirógörcsel és többet nem jövünk játszótérre mondatokkal mentünk haza tetötöl talpig homokosan :? Egyik percben leszedem a lányom a lépcsöröl mert menne csuszdázni /mind2 gyerekem a csúszda szerelmese :wink: /, aztán rohanok a homokozohoz mert a fiammal veszekednek gyerekek.
A szitu: négy 4-5 év körüli gyerek (2fiú/2lány) a homokozoban várat építenek a fiam ledönti, gödröt ásnak a fiam betemeti-> mire elháritom a balhét, a lányom nasit/gyümit kunyerál valahol. Azt se tudom hol a fejem ilyenkor :shock: A lányom szeret homokozni néha ő elvan a homokozoban, de a fiam ide-ode rohangál és folyton követni és elháritani a káoszt utána, alig várom oviba menjen és az ovonők bosszankodjanak miatta egy kicsit. :oops:
Más téma: február közepén megyünk majd oltásra a lányom kapja a 18 hós oltást meg a prenuncocus 2 részét, és a fiam is megkapja a prenu oltást kedv.felírta a dokink.
Hékás nem értelek miért akarsz a kiskorkülömbségel kapcs. tanácsot kérni ha nem lesz több baba?
Orsóanya a Hajdú doki volt végig az orvosod vagy csak véletlen szültél nála?
Én szeretek mindenfélét de leginkább gyors és egyszerü sütiket sütni, van hogy egy héten többször is imádják a gyerköceim :P
Ha valakit érdekel akár a kuglof receptje szivesen leírom itt vagy bárkinek privi is. Ez például könnyü barackos torta: Kép

Kép
Kép
eryca :)
 
 


Petra, örülök, hogy jöttél. Milyen nagyra nőttek már a fiaid!!! A játszóteret nem csodálom, nem lehet leányálom... Kitartást a fogakhoz, remélem hamarosan túl lesztek rajta :wink:

Eryca, nálunk lesz másik baba. Legalábbis remélem :wink: 15 nap múlva indul is a projekt :wink: :lol: Én nem vagyok egy nagy sütögető (főleg most fogyókúra idején). Ha sütök, akkor az általában kakaós csiga vagy palacsinta. Nagy ritkán szántam rá magam másra. Szombaton pont szénhidrát-napom lesz, csinálok is kakaós csigát :) hamar megvan, és szeretjük mindketten. Jó lesz az vacsira, csak kár, hogy tejet nem ihatok hozzá :cry:

Képzeljétek, tegnap voltunk mérésen. 73 centi, és 9300 gramm. Majd' hanyattestem, mikor lemérték. Éreztem én, hoyg nehéz, de hogy ennyire... Nem is látszik rajta :)

Orsi, tudjuk már, hogy kislány vagy kisfiú? :lol: Vagy még mindig szégyenlős? Én úgy gondolom, ha szégyenlős, tuti kislány. a fiúk mindig szétdobják a lábukat, dicsekednek az UH-n, hogy milyük van :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Ezt nem hiszem el.... :twisted: ...nektek is szarakodik mostanában a belépés??? Hétfő ota nem enged belépni,vagy fél óráig tölt...vagy vissza dob......vagy csak én vagyok türelmetlen??? :oops: :wink:

Na mindegy,a lényeg hogy itt vagyok!

Petra,én is csak azt tudom mondani ,mint Hékás: milyen nagyok már a fiuk!!! Fogzás téren kitartás,nem lehet könnyü 2szeresen benne lenni,de legalább egyszerre jönnek ki nekik és nem felváltva...

Hékás, azta mekkora lett Marci!!! Jo hogy "mi " lányok vagyunk,de mi most suroljuk alulrol a 10 kg-ot! Ruhában!!! Komolyan most már kezdek aggodni,hogy nem adok rendesen enni ennek a gyereknek... :oops: :oops: :oops: Orsinál is Emma rendesen ránk ver... :wink:

Remélem majd belejön ,bár mostanában olyan jokat eszik,levest meg másodikat is ,utána alvás és mikor felkel is eszik! Gyümi,joghurt,krémturo,turorudi...minden jöhet!
Mondjuk multkor mondta a dr néni,hogy adjak neki kaloriadus ételeket! Most kellene menni pénteken ,szurira, de lehet hogy le mondom mert,még mindig köhécsel picit,és nem akarok potyára menni,mert ha beteg ugyse kap szurit! Majd délután kell hivnom! Na jo,kicsit később ,ugy délután... :lol: :lol: :lol:

Amugy a sütögetés nekem is csak mostanában jött rám! Karácsonykor kezdődött a bejglivel és azota folytatom ezzel-azzal...Ma megprobálom a kuglofot! Ugyhogy készüljetek...este teszek képet is....(fogyisok csak fél szemmel... :lol: ) Nálam ma szénhidrát nap van,ugyhogy jöhet!!!
Jaj Hékás azt a kakaos csiga receptet elkérhetem? Ha nem baj....Előre is köszi!

Orsi,én is nagyon kiváncsi vagyok már a TESÓRA!!! Mikor mész legközelebb UH-ra? Genetikával mi ujság? meg vannak az eredmények? Hogy besötétedett Kitti haja...(vagy eddig a sapkátol nem láttam.?.. :oops: )

Jaj és köszi mindenkinek a homeopátiás tippeket! Pedig van is itthon az a kis füzetem,de valahogy nem jutott eszembe hogy erre is van benne megoldás....
Igaz még nem jutottam el a gyogyszertárig, de fejben tartom!!!
zsamin
 
 


Zsuzsó, akkor gyorsan, hogy még vacsira meg tudd csinálni :wink:
Én csináltam már fahéjasan és diósan is, akkor egyszerűen azt rakok a kakaó helyett bele

3 dkg élesztőt egy bögre langyos cukros (1ek.) tejben megfuttatunk. Ezt beleöntjük a -30 dkg liszt, 1 db tojás, csipet só, 0,5 dl étolaj - keverékéhez. Összegyúrjuk egészen addig, amíg sima nem lessz a kelttészta teteje és el nem válik az edény falától és a kezünktől is. (kb. 10 perc) Egy aranyos golyót fogunk kapni Razz Ha a tészta állaga túl száraznak tűnik, akkor lehet belerakni vagy egy pici tejet, vagy egy pici olajat. Viszont ha túl folyékony, vagy zsíros, akkor egy pici lisztet kell hozzáadni. Ezután eltesszük keltetni, ez kb. fél óra. Ha megkelt, akkor kb 0,5 cm vastagságúra kinyújtjuk, majd megkenjük olvasztott margarinnal. Majd megszórjuk bőven cukrozott kakaóval (kb. 5 ek. sima kakaó, 5 ek. porcukor). Ezután szorosan feltekerjük a tésztát, mint a bejglit. Kb. 1,5 cm vastag csíkokr vágjuk. Majd kivajazott tepsibe 1-2 cm távolságra lefektetjük egymás mellé a karikákat. 160 fokon kell sütni kb. 30 percig. Félidőben ki kell venni, és meg kell locsolni egy bögre tejjel. Ettől puhább marad és nem lesz száraz!!!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Köszi-köszi-köszi!!

Ez gyors volt! :wink: :lol:

Megyek is konyhába...amig alszik Amina.... :wink:

Ha marad időm,erőm, (meg apa is a géphez enged) akkor este még visszanézek!

Köszi mégegyszer!!!
zsamin
 
 


ja,még annyi hogy lehet instant kakaoval is? ami már cukros..
zsamin
 
 


lehet, bár finomabb főzősből

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, de még este jövök!
Ma az Uzsoki uh-on voltam, kislány, és minden ok, holnap megyek genetikára a Klinikára.

Este még jövök, üdv Orsi

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Lányok, ha túlzottan belejöttök a sütögetésbe, küldhettek nekünk is belőle! :wink:

Orsica: gratula a kis puncishoz! Azért vigyázz Magadra itt a nagy sietségben! :wink:

zsamin: súly miatt én már nem izgatom magam. eddig állandóan hasonlítgattam más babákhoz úket, de rájöttem, hogy feleslegesen idegelem magam. figyelem a srácokat és ha vmi nagyon nem stimmel, akkor doki. persze ez nem azt jelenti, hogy elhanyagolom :roll: ... kész a kakaóscsiga? 8)

Petra
Kép
petricsek
 
 


Na itt vagyok!

Nagyon jókat süttök, ezt így sorba meg is csinálom, a kakós csigára teljesen rágerjedtem, szerintem azt holnap, de kérem szépen a barackosnak is a receptjét, az sem rossz. És aztán majd begurulok a szülőszobára :lol:
Így is akkora már most a hasam, mint a ház, tudom, hogy a második előpbb látszik, na de ennyire :D ??

Nevünk még nincs, majd ha holnap is azt mondják, hogy lány, akkor elkezdek agyalni. De a szívem is ezt súgta ott legbelül.
Apát kicsit sajnálom, majd amikor a 3 nő egyszerre kezd hisztizni, na az szép lesz :lol: Akkor ő majd kivonul a műhelybe, és hangfalat fog építeni. Lehet, hogy hangfalkészítő céget alapítunk majd? :lol:

DE nem panaszkodok, azért az ikrekkel sem lehet egyszerű, sőt...

Máre ennyit, holnap majd jövök, gondolom du., mert fél napos program a Baross u.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Orsica, örülök, hogy örülsz a kiscsajnak. De gondolom ugyanilyen öröm lenne kisfiú esetén is :wink: Kíváncsian várom, hogy milyen lánynevek jönnek szóba nálatok.

Én is belegondoltam abba, hogy a második baba hamarabb látszik, mint az első. Nekem olyan hamar kezdett növekedni a pocakom Marcival, hogy vettem egy számmal nagyobb nadrágot, és abban jártam. Aztán a 10. héten muszáj volt bejelentenem, mert már az sem jött rám hasban, fel kellett vennem a kismama-gatyákat. Hogy ezt még hogy lehet majd fokozni... Kíváncsi vagyok :lol:

Zsuzsó, hogy sikerült a kakaós csiga? Én szombaton csinálok. Ebédre mákos gubát, vacsira kakaós csigát. :lol: :lol: :lol: Ma protein-napom van, resztelt májat csinálok. Már ha utolérek valakit a családból, hogy hogy szoktuk csinálni
:?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Orsica!
Gratulálok a lánykádhoz! Remélem a genetikán is rendben ment minden.

Petra!
Jó, hogy jelentkeztél. Tüneményesek a fiúk. Jó tanulást, bár ez szinte lehetetlen, én is alig boldogulok, pedig nekem csak egy csemetém van.

Erika!
nekem a Hajdú választott orvosom volt. nem is biztos, hogy ő volt túl durva, talán az én tűrőképességem kicsi.

Brigi!
Én a 22. héten jelentettem be a suliban, addig nem látta senki, pedig akkoriban vékony voltam. szerencsém volt, szerintem úgy helyezkedett a pociban.

Hogy tudjátok ti beosztani az időt, hogy sütire is jusson? én nem szeretem itthagyni egyedül a szobában, a 2x félóra alvása meg bazi kevés, hogy bármibe belefogjak.
ma meg egész nap nyíg, enni sem hagyott, nincs jó napunk.
na, fel is ébredt.
2-kor aludt el... :cry:
és ma már nem fog :evil:

pussz mindenkinek
Vendég
 


Orsi, nekünk egyben van a konyha a nappalival, és a gyerekágy a nappaliban van. Szóval ha sütök, akkor is szem előtt van :wink: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Ja, és elfelejtettem dicsekedni. Megint fogytam ebben a négy napban. Most 70 dekát, így összesítésben már 4,1 kilónál tartok :lol: 24 nap után :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Kislány!? De jo-de jo-de jo!!! :lol: (úgy örülök,mint mikor nekem derült ki...) bár tudom ,hogy a kisfiunak is ugyanigy örülünk.!
Na akkor apa tényleg felkötheti a gatyát... :lol: :wink: ...de azt hiszem te is!
Mi a tesommal (22 honap van köztünk) tök jol elvoltunk kicsinek,de aztán jött az a fránya kamaszkor,tudjátok......Martuk egymást,mindenért! Ja ő is lány!
Na de nem ijesztegetlek,meg semmi negativ élmény....tök jól el fogják Kittivel szorakoztatni egymást!
Gratulálok mégegyszer!!!

Hát a kakos csigával most nem dicskednék...valamit nagyon elszurtam,pedig ugy csináltam ahogy leirtad!!! :oops: :cry: Még kicsit több cukrot is tettem bele ,mert nekem gyanus volt hogy nagyon sötét a kakaópor....
De még igy is olyan keserű lett! :x Meg a tésztája is olyan semmilyen...de apának izlik! El is vitte mindet! (aztán lehet hogy a sarkon ki is dobta őket )
De nem baj ,nem vagyok elkeseredve,csak elszántabb lettem,legközelebb olyan tuti kakaós csigát csinálok... :wink: :lol:


Orsi,ne aggodj,ebben az időszakban ,nekem se volt időm semmire...láttad volna a lakást!
Most hogy picit nagyobb Amina és elvan már tök szépen a játékaival (meg van hogy jön a konyhába nekem segiteni) igy könnyebb nekem is belefogni ebbe-abba!
De persze a fél szemem nekem is rajta van,ha nagy a csend akkor ott valami készül.... :lol: :lol: :lol:
zsamin
 
 


Jaj Brigi ! Gratulálok a kilóidhoz,én hétvégén fogom mérni magam...
(amugy ma gyümi nap van ,de vétkeztem....meg ettem Amina maradékát...frankfurti leves....imádom!)
zsamin
 
 


Eryca! KÖSZÖNÖM!!!! Isteni a pedikűrös, akit ajánlottál, tökéletesen megcsinálta a körmömet. Már nem is fáj. És már nem is piros :lol: :lol: :lol:

Orsóanya! Séta valamikor? :wink: :lol: Már a világ végére is el tudok sétálni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat, hát tegnap már mi is a kamaszkort ecseteltük apával, én abba bele fogok őszülni, még egyet is baromira fogok félteni, na de kettőt ...... :roll: Együtt buli, együtt pasi, már most rosszul vagyok :oops:

Brigi! csak így tovább a kilókkal, le velük!

Orsi! Nyugi, Kitti is 2x fél órát aludz sokáig, egy perccel sem többet, és nem is csináltam semmit, egyidő után feladtam a próbálkozást. De át fog esni ezen, és ha már egyszer alszanak, az lesz az igazi, mert akkor már másfél óra!!!! Az egy boldogság lesz, csak kitartást!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Csináltam egy kis összeállítást Marci hetéből. Ha gondoljátok, kukkantsatok rá :lol:

http://ungvariek.freeblog.hu/archives/2009/01/30/Videos_hirportal_-_A_het_esemenyei/

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

ÚÚÚ.... Brigi ez tök jó!!!
Nagyon ügyik vagytok.... :wink: :lol: ... van pár dolog ami ismerős...!!! :lol: :lol: :lol: (teregetés, banán evés...)

Orsi (Orsóanya) : ha marad ez az idő jövöhétre is ,akkor valamikor meg tudjuk beszélni és elviszem a bébikajákat, ha jo neked és még okés! Majd priviben megbeszéljük hol,mikor lenne jó!

Orsi(ca) veletek is szivesen taliznánk akár BBGO,vagy séta vagy ....akármi! (ez az együtt buli,pasi dolog aranyos, nálunk nem is tudom mit csinálna apa ha ketten lennének,már most is óvja a pasiktól...!)

Tényleg csajok!! Nem hozunk össze valamikor az IKEA-ban egy kis traccspartit...??? Ott fent az emeleten az étteremnél, olyan jó kis vacok van a manóknak, biztos ismeritek! :wink: :wink: :wink:

Amugy ,képzeljétek tegnap hivatalosak voltunk egy ebéd meghivásra a Trofeába és bekell valljam nektek ,ELVÉREZTEM... :oops: :? Szóval Brigi nekem annyi...vagyis a mérlegelésnek....nem merek ma ráállni!!!! :oops:
De ma még csak egy kis paradicsomos krumplit ettem, ,de most már nem érdekel jöhet akármi...szüli-névnapoknak vége,ugyhogy jön a kőkemény ,drasztikus fogyi! :wink: :lol:
zsamin
 
 


Nyugi, Zsuzsó, én is már két este is vétkeztem - egymás után :oops: Tegnap a mexicói mártásos babomhoz megettem 10 dkg párizsit, pedig keményítő napom volt. Ma szénhidrát, de annyira fájt a lábam, hogy nem tudtam csinálni magamnak kaját. Szóval vajas-sonkás kiflit vacsiztam :oops: Hétfőn beszámolok róla, mit jelentett ez, mert akkor van proteint-napom :wink:

A traccsparti jól hangzik, de nem várjuk meg, míg elvonul a járvány? Én úgy féltem mindentől Marcit :oops: Tegnap anyuéknál voltunk, ma meg rettentően köhögött egész délelőtt... Kapásból arra gondoltam, hogy elkapta az influenzát :?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Nekem ma van-volt keményitő napom,elég jol állok... :lol: A paradicsomos krumpli ota ettem egy kis zöldséges rizst! És mikor vacsizott Amina,ugye ott vagyok mellette és tökre megálltam ,hogy ne csippentsek bele a kajájába.... :lol: :lol: :lol:
És apa evett délután tortát -és abbol sem ettem....pedig olyan jól nézett ki!!! :( :oops:

A kiruccanásal várjuk meg persze ,amig elvonulnak a bacik,csak feldobtam,hogy mi lenne ha...

Nálunk is mindenki beteg a családban,pont ma mentünk volna anyosékhoz( 3 hete nem látta az unokáját), de még jo, hogy tegnap odacsörögtünk, mert vmi hányos-hasmenős bigyót elkapott...(csak amugy azt nem értem,ha tudja, hogy beteg akkor miért nem ő telefonál ,hogy ne menjünk... :roll: :twisted: )
A tesóméknál meg 3. hete otthon van a kisebbik, szegény mire meg gyógyult volna ,haza hozott a nővére a sulibol megint vmit,ugyhogy jövöhéten sem megy....

Mi -ugy néz ki- kijöttünk a náthából, már 2 napja nem használtuk az orrszivot!!! :lol:

Nekünk köhögésre amugy nagyon bejött a dr Theiss-lándzsás utifűszirup! (asszem 6 honapos kortol adható),amikor meg már szakadozott fel a "cucc", akkor a Fluimucil 100ast ,mondta a dr néni!
Mielöbbi gyogyulást Marcinak,remélem,nem lesz semmi komoly!
zsamin
 
 


Nagyon erős vagy, Zsuzsó! Én most egy szelet kacsa-zsíros kenyeret ennék, lilahagymával :lol: :lol: :lol: Na hát ez szerintem egyáltalán nem fér bele egyik nap sem, de ma ráadásul gyümölcs-napom van...

Az én tesóméknál is folyton beteg valamelyik gyerkőc. A nagyobbik oviba jár, a kisebbikkel meg tornázni kell járni meg doki-hegyekhez. Persze, hogy ő is elkapja a tömegben...

Marci egyre csúnyábban köhög. Bekenegettem ma is Luuf Baby balzsammal, de már kapott Rhinatiolt is. Ha holnapig nem javul, megyünk doktornénihez. Szerencsére este rendel.

Én meg nem bírok lábraállni... Annyi gond van a lábammal, hogy döbbenet :twisted: Most netes orvosokat kérdeztem, hogy ki tudom-e kúrálni magam, vagy menjek el dokihoz vele. Már kértem apát, hogy vigyen el jövő héten dokihoz, mert így vezetni sem tudok. Utálom a lábaimat!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Zsiros kenyér,lilahagyma...???? Hmmm....ne is mondd!
Háát,lényegében a zsir az fehérje,a kenyér meg szénhidrát,a hagyma meg zöldség.... :lol: ..szoval lehetne enni,csak külön-külön...!!! :wink: :lol: :lol: :lol: (csak a zsirt mivel toljuk le,ugye?magában??? :shock: )

Nálunk is egy nagyon csunya köhögéssel kezdte Amina,aztán jött (már bocsi ) a takony, de szerencsére se láz,se semmi komolyabb nem volt!
Nagyon-nagyon drukkolok,hogy ti is megússzátok dr néni nélkül...

Hát a lábaddal meg megint mi történt? Térded? Vagy körmöd?
Szegény, mindig van valami...
Jobbulást neked is és mielöbbi TELJES gyogyulást!
zsamin
 
 


Hát én azért a natúr lilahagymára sem neveznék be :wink: Meg hát a kenyér is csak úgy üresen... Nem tudom, hogy anyun kívül ki szereti még :lol: :lol: :lol:

Ó, a lábam külön sztori. Most épp a sarkam fáj, de annyira, hogy nem bírok ráállni. Tegnap így ébredtem, Cataflam-mal kibírok 2-3 órát... Semmi előzmény nem volt, csak hirtelen éles fájdalom. Ma a délutáni alvásomból is a fájdalomra ébredtem :cry: Éjszakára beborogatom, és ha holnap sem lesz jobb, kérek időpontot az ortopédiára... Csak tudnám, miért mindig a lábammal van baj :twisted: Van egy olyan érzésem, hogy nem tetszik neki a heti 4x torna. Szerintem túlerőltettem. A neten utánanéztem, az alapján be van gyulladva... És a net alapján min 6 hét a gyógyulás... Na ezért akarom megnézetni :wink:

Ja, és kitaláltam, mivel fogjuk megünnepelni a fogyókúra végét. Elmegyünk vacsorázni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Na megvolt a mázsálás. utolsó 4 nap = -0,5 kg, összességében -4,6 kg :lol: :lol: :lol: Ezek szerint nem ártott a 2 esti bűnözésem :lol: :lol: :lol: A végén totál el fogok fogyni :wink: :lol:

4-re megyek ortopédiára. Apa itthon maradt, mert alig bírok ráállni. Holnaptól meg jön anyu segíteni... Annyira utálom, hogy mindig gond van a lábammal. Ráadásul a térdem is, a körmöm is, meg most a sarkam is mind a bal lábam...

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Brigi! Lehet, hogy sarkantyúd van ( csontkinövés) ami most megadta magát, és begyulladt, ha éles tű szerű fájdalom van benne amikor ráállsz. Rtg-re fog küldeni, szerintem, talpbetét, esetleg fizios kezelésgyull. csökkentők. És elég hosszú folyamat. De ne legyen igazam, és csak valami gyorsan múló vacak legyen.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Brigi:Nem hangzik tul jol amiket leirtál,drukkolok én is hogy semmi komoly ne legyen!!!
Marci hogy van?

Orsoanya,irtam privit!

Puszi nektek,este még vissza nézek....
zsamin
 
 


ÓÓÓ és Orsica ,most látom ,pont ma vagy a felénél!!!
De jó! Ugy várom már hogy babázzunk... :lol: :lol: :lol: (ugye nem baj? )
Amugy a holnapi napunk totál tele van- kivételesen-de ha jo nektek is, a hét többi napján ráérünk...(tudom ,nektek a szerda nem... :wink: )
zsamin
 
 


Szia Zsuzsi!

Nem biztos hogy szerdán megyek, még nem tudom mikor, attól is függ, hogy jön a héten a csajszi hozzám.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Marcinak a foga okozza a nyavalyáit. Amit elkezdtem kezelést, azt kell folytatni, semmi extra. Rettentően be van duzzadva a felső ínye, egyszerre jön a két felső foga. Ettől gyengült le a szervezete, és kezdett el köhögni.

Nekem meg achilles ín gyulladásom van :cry:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Brigi! Hogy sikerült egy Achilles gyull-t összeszedned? Hogy veled mindig történik valami :cry:

Zsuzsi! Igen most vagyok a felénél, ezen a héten meg kellene már mozdulnia, de nem akar a kis lustaság.
Holnap már megtudom nagyjából a hetet, szerintem inkább pénteken megyek most anyuékhoz, mert addigra már szerveztem egy barátnős talit, de közben könyvelőhöz is kell mennünk, szóval szerveznem kell, de mindenképp szólok.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Brigi:kitartást mindkettőtöknek a fogakhoz...azért jo hogy semmi komolyabb, "csak" a foga... :wink: Nálunk is kb igy jöttek ki a fogai,szinte kettesével,de még most is! Van mikor csak azt veszem észre "na megint egy uj fog".... :lol: ...bár szerencsére az egyéb tünetek (nyügösség,láz,...) már elmaradoztak!

Orsi:oké,ha már látod,hogy alakul a napotok,hetetek mi vagyunk! Mondom, egyelőre csak a holnapi nap foglalt, csörögj vagy üzenj és talizhatunk...(remélem az idő is már csak javulni fog :wink: )
A kis csajszit tényleg még nem is kérdeztem ficánkol-e,de ezek szerint még nem... :oops: ....Most már szerintem napok kérdése és beindul! Csak rendes és kiméli anyáját!!! :wink:
Jaj tudod mit szerettem volna kérdezni? Nem tudod Csaponál ,ha nem szül meg vki a kiírt napra,a betöltött 41.héten ő is befektet és császár,vagy megvárja amig megindulnak a dolgok? Mert unokatesóm mára van kiirva és még nagyon nem mutatja semmi jelét, hogy kibujni készül a baba, pedig ugy drukkolunk már...bár ha azt veszem hogy mi is ráhuztunk 8 napot... :oops: :?
Lehet családi vonás???!

Jo éjt mindenkinek!
zsamin
 
 


Szia Zsuzsi!

Én 26-ra voltam kiírva, aznap NST, másnap megint NST, itt már viccelődött velem, hogy még 3 hét, majd este bevonultam hozzá semmi fájással, "csak" a víz folyt el. Egyébként 28-ra voltam beírva hozzá a rendelésére, és azt mondta, ha addig semmi, akkor megbszélünk valamit. Szerintem egy hetet mindenképp vár. De elég pontosan be szokta lőni, úgy hallottam. Drukk az unokatesódnak!!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Hogy hogy szedtem össze? Két tippje van a dokinak. Vagy kényelmetlen volt a bakancs, amiben másfél órát sétáltam (tuti az, ezért nem is hordtam, csak az ujjam amikor be volt gyulladva, csak ezt tudtam felvenni), vagy túlterheltem a heti 4x-i tornával...

Orsica, van már nevetek?

Uzsokiban szült lányok, tudtok segíteni? Egy ismerősömnek kellene pár infó az Uzsokiról. A következőt kaptam:
Hát tudod a szokásos dolgok érdekelnek. Mit kell a korházba vinni neki és a gyerek részére??? Hogy van kinnt a baba? Bemehetnek-e látogatni? Császárosokkal mi ujság? Meddig maradnak bent a korházba? Szóval tipikus korházi csomag érdekelne:)

Vagy van olyan Uzsokis topic, ahol ezek le vannak írva? Köszi a segítségeteket előre is :wink: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Szia!

Nem tudom sikerült-e utána nézned!
Nekem ez a listám van-volt! Kicsit kiegészitettem ezzel azzal...

A szülésre:
- ÍRATOK: személyi, terhes kiskönyv, összes lelet, házassági anyakönyvi kivonat, taj kártya
- hálóing: lehet, hogy adnak a szüléshez, de azért ajánlott hozni, olyat, amit nem sajnálunk
- meleg, puha zokni
- tusfürdő
- törülköző
- papucs a zuhanyzóba
- fényképezőgép
- apukának enni-, innivaló( bár nekünk nem volt ideje enni apának...)

A kórházi táskába:
- szokásos kórházi cucc: pohár, evőeszköz, szalvéta, stb.
- tisztálkodási szerek
- puha wc papír
- papir wc ülőke
- köntös
- papucs: 1 db a folyosóra, 1 db a zuhanyzóba
- kispárna: aranyér esetére
- 3-4 pizsama vagy hálóing: kórházi ottlétre, legyen gombos a teteje a szopihoz
- törülköző
- normál méretű betét: pl. Tena extra
- hatalmas betét: pl. Tena super (elvileg adnak a nővérek-legalábbis az elején...)
- eldobható neccbugyi
- hasleszorító bugyi: nekem nem volt
- szopis melltartó
- melltartóbetét
- bimbóvédő
- mellszívó:nekem belehetett adni ,a csecsemősők kifertőtlenitették
- kirepedezett mellbimbóra valami krém:speciel a csecsemősők a Bepantent adták-tuti volt!
- krém, kúp aranyérre-bár nem legyen rá szükség!!!
- tejszaporító tea: pl. Laktoherb, Naturland Fitolac, Humana

A babának:
- popsitörlő
- esetleg saját kis takaró
- sapka (a folyosón elég nagy huzat van)
- hazamenős ruha

És ha egyágyas szobába kerül ,jo ha van vmi,éjjelifény! (nagyon sötét van szoptatásnál)
A baba elvileg velem volt egész nap,csak fürdetésre meg vizitre kellett betolni!
Az egyágyas szobában,vagyishát a fizetősökben,jöhetttek a látogatok non-stop! (nálunk egyszer bent szunyokált apa...)
Mondjuk nekem szerencsém volt sikerült az egyik 1 ágyast kifognom,ha teheti ,én csak ajánlani tudom!A viziteken kivül ,mintha hotelban lettem volna... :wink: :lol:
A császáros programrol nem tudok nyilatkozni....

Ha van még kérdés,nyugodtan!!!
zsamin
 
 


Zsuzsó, köszi, már továbbítottam is a választ.

Jól van mindenki? Merre jártok?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: