Új privát üzeneted érkezett!

Szia Edit!
Most van egy kis időm! :lol: (Tegnap éjszaka fél 1 felé hagytam abba az aprósüti kisütését...) :?

Olmós diókoszorú: (35-40 db lesz belőle)
30 dkg rétesliszt
18 dkg vaj vagy margarin (hideg!)
10 dkg porcukor
10 dkg darált dió
2 tojássárgája
reszelt citromhéj

Mindent összeöntesz és alaposan összegyúrod! Hűvös helyen kb. 30 percig pihenteted. (Én most 1 napig hűvösre tettem, mert nem volt időm kisütni! :oops: )
Ha van -elektromos- húsdarálód (és sokáig bírod a hangját), akkor tedd bele a csillag alakú betétet és fokozatosan hajtsd át rajta a tésztát. Kis karikákat/koszorúkat készíts belőle (én tavaly óta kinyújtom deszkán és különböző formájú kiszúrókkal készítem) és óvatosan tedd át egy kikent tepsire! (Ha van műanyag vagy milyen sütőpapírod :?: , az a legszuperebb!) :wink: Melegítsd elő a sütőt 175 fokra és kb. 15 perc alatt süssd rózsaszínre! (Ezt írja a recept, bár én még ilyen színű rózsát nem láttam, legfeljebb ami már elszáradt... :D A lényeg, hogy ne legyen nagyon barna!)
Aztán ha kihűlt, csokizd le, vagy tegyél diót a közepére - ha formákkal csinálod és nem darálóval.

Remélem érthető amit írtam! :lol: :lol: :lol: (Szólj nyugodtan, ha nem!)

Puszi, Adri
radra
 
 


radra írta:Szia Edit!
Most van egy kis időm! :lol: (Tegnap éjszaka fél 1 felé hagytam abba az aprósüti kisütését...) :?

Omlós diókoszorú: (35-40 db lesz belőle)
30 dkg rétesliszt
18 dkg vaj vagy margarin (hideg!)
10 dkg porcukor
10 dkg darált dió
2 tojássárgája
reszelt citromhéj

Mindent összeöntesz és alaposan összegyúrod! Hűvös helyen kb. 30 percig pihenteted. (Én most 1 napig hűvösre tettem, mert nem volt időm kisütni! :oops: )
Ha van -elektromos- húsdarálód (és sokáig bírod a hangját), akkor tedd bele a csillag alakú betétet és fokozatosan hajtsd át rajta a tésztát. Kis karikákat/koszorúkat készíts belőle (én tavaly óta kinyújtom deszkán és különböző formájú kiszúrókkal készítem) és óvatosan tedd át egy kikent tepsire! (Ha van műanyag vagy milyen sütőpapírod :?: , az a legszuperebb!) :wink: Melegítsd elő a sütőt 175 fokra és kb. 15 perc alatt süssd rózsaszínre! (Ezt írja a recept, bár én még ilyen színű rózsát nem láttam, legfeljebb ami már elszáradt... :D A lényeg, hogy ne legyen nagyon barna!)
Aztán ha kihűlt, csokizd le, vagy tegyél diót a közepére - ha formákkal csinálod és nem darálóval.

Remélem érthető amit írtam! :lol: :lol: :lol: (Szólj nyugodtan, ha nem!)

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Edit! Nem kicsit írtam el: Nem olmós, hanem omlós, de biztosan rájöttél! :oops:

Egyébként csak azért jöttem, hogy mindenkinek kellemes karácsonyt kívánjak!

Puszi, Adri

Kép
radra
 
 

 
 

Sziasztok!

Adri

Minden rendben a süti recepttel.:D
Köszönöm

Mindannyiótoknak Boldog Békés Karácsonyt kívánok!:)

Edit
edit01
 
 


Sziasztok!

MINDENKINEK KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG

ÚJ ÉVET KÍVÁNOK :D :D :D :D


ÜDV.BIZSU
bizsu
 
 


Békés,boldog Karácsonyt kívánok!

Kata

Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Gondolom már mindenki sürög-forog, az utolsó simításokat végzi :). Nálunk is kb. ez a helyzet. Nagyjából kész vagyok mindennel, kivéve a csomagolás, de az már nem tart sokáig. Most van egy kis pihim végre, úgyhogy ki is használom. Zenehallgatás, relax, kis kikapcsolódás kell a karácsonyi "elmebaj" előtt :). Mert azért bármennyire is szép ez az ünnep, azért jelentős fejfájással térünk este nyugovóra, én legalábbis. No, de ez mellékes is azthiszem. Más nem jut eszembe, úgyhogy ezennel én is elköszönök a karácsonyi ünnepek végéig.
Örülök, hogy most majd' mindenki írt, Kata, remélem jól vagytok, örülök, hogy benéztél!

Kívánok mindannyiótoknak boldog, békés karácsonyt!

Kép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Kellemes Karácsonyt Kívánok mindenkinek!


Kép

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk mindannyiótoknak!

Szilvi, Ancsi és a két András

keksz
 
 


Sziasztok!

Végre túl vagyunk a karácsonyon.
Tudom nem szép de nekem már nagyon elegem volt belőle. :roll:
Annyira tökéletesre akarta mindenki,hogy majdnem sz@r volt. :shock:
Mindegy, a szilveszter a gyerekekkel telik.Tavaly is elég jó volt...
Csak öregesen.

Nagyon örülök,hogy Írtatok :Kata ,Ildi,Szilvi,Bizsu.:D:D:D:D:D:D:D
Mindenkinek örültem!!!.:)
Esetleg ha van egy percetek írjatok :roll:
Jó lenne.:D

További jó pihenést.Remélem senkinek nem kellett dolgozni menni...:(

Szép napot.
edit01
 
 


Edit!
Sajnálom, hogy nem volt a legjobb a karitok. Sztem sokan érzik úgy, mint mi, hogy szép meg jó, de már elég.. :)
Szilveszter lehet nálunk is olyan lesz.
Nem jut eszembe semmi más sajna, úgyhogy lépek :oops:

Betti
szabobetti
 
 


nekünk jó lett volna a karácsonyunk, ha nem dőlünk ki 38,5-ös lázzal mind az öten :evil: ettől függetelenül a gyerkőcök nagyon élvezték, nagyon elemükben voltak, csak mi nem bírtuk már hallgatni az állandó sivítást-kiabálást (fájt a fejünk, no)
meg az is olyan izé volt, hogy ugye a gyogyik miatt nem ihattam, az influenza miatt meg semminek sem éreztem az ízét, ezért aztán egy jóízűt sem tudtam enni, pedig anyósom olyan istenien főz :? :roll:

szal nekünk minden rendben (lesz, ha meggyógyulunk egészen)

ígérem, legközelebb bővebben is jövök, de annyi tennivalóm van így betegség múltával (elmaradt házimunka), hogy nagyon :?

Ja, és mindenkinek nagyon köszönjük a jókívánságokat: a vicceseket, a hagyományosakat, az sms-eket, az emileket, az ekardokat, a verseket --- mindért nagyon hálás vagyok (Betti, a te versedet vhol elhánytam, pedig annyira, de annyira el akartam menteni :oops: )

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Egy pár nap és vége az évnek,remélhetőleg ez a jó idő is marad

és januártól egyre jobb :D :D :D

Mi a családdal szilveszterezünk pedig jobb lett volna itthon mivel

a kisebbik fiam ragaszkodik az ágyához és a csendhez :( De rem

éljük ,hogy túléljük...ő most 10 hós Botond,a nagyobb 3 évet töltötte és ő Máté

MINDENKINEK KÍVÁNUNK BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!!!!!!!!!!!

Ja és ha tudok jövök még addig csak biztos ami biztos :) :D

Üdv mindenkinek Bizsu
bizsu
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Jobbulást nektek, remélem már jól vagytok. A verset elküldhetem neked mailban, ha gondolod :wink:

Bizsu!
Remélem nem lesz baj a szilveszteri alvással Botondnak, és jó estétek lesz.


Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

Betti
szabobetti
 
 


Nagyon Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek ! Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Boldog Új Évet Lányok!
edit01
 
 


Boldog Új Évet Lányok!
edit01
 
 


Boldog Új Évet Lányok!
edit01
 
 


Na ,még vagy ötször.


Mi van ezzel???
:D
edit01
 
 


Sziasztok!

Pár szó erejéig tudok benézni.Nem tudom látjátok-e,mikor írok??Igen,Ti vagytok az első gondolatom ebben az évben. :wink:
Karácsonyunk csendben telt-Apósom meghalt két hete-Szilveszter hasonlóan.Egyedül voltam a fiúkkal,nyomattuk a gyerekpezsgőt. :lol:
Fiúk jól vannak.Raul az egyik legjobb tanuló,már szépírásversenyt is nyert. :D
Patrik meg akkora kópé... :wink:
Viszont a főiskola nagyon gáz,szinte lehetetlen követelmények vannak.Eddig nem rosszak a jegyeim.Január végéig tart a vizsgaidőszak,vár rám még kb.10 vizsga.Először is kémiából 3.-án.Légyszi szorítsatok,ha eszetekbe jutok.Ezért nem tudok írni,tanulok éjszakánként.Mára is azt terveztem,de egye meg a fene,mégis csak ünnep volna,vagy mi.
Nem volt gondom,hát csináltam magamnak. :roll:

Puszilok mindenkit,kicsit és nagyot.Igyekszem írni.


BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép


Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


én is b.ú.é.k. mert így kell ám helyesen :wink: :shock:

Betti,
Igen, szeretném a verset mélben :)

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok! Szerdán megpróbálok bővebben is jönni, de most nem megy... (apa itthon van) :lol:

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök.:)
Pusz mindenkinek.

Edit
edit01
 
 


Sziasztok!

Kata!
Én szurkoltam :lol: :lol: !

Bocsi a pofátlankodásért de segítséget szeretnék kérni.
Én Vecsésen lakok a kis családommal és Cegléden keresek valakit, ez a valaki nem más mint az apukám. Varga Zoltánnak hívják van egy élettársa vagy felesége (azt nem tudom, hogy összeházasodtak e) Andi, és van egy kislánya (rajtam kívül :) ) aki kb 10-12 év körüli lehet.

Tudom ez nem túl sok infó de gondoltam hátha ráismer valamelyikőtök mert esetleg a szomszéd vagy az utcátokban lakik.

Ja igen: apu 49 éves az Andi olyan 40 körüli. Azt hiszem olyan 4-5 éve költözhettek Ceglédre, előtte Péterin laktak.

Én kb 10-15 éve nem láttam úgyhogy nagyon sok külső infót nem tudnék róla leírni :cry: :cry: .

Azért keresem mert most már született két gyönyörű unokája akikről még nem is tud és mivel a párom édesapja már régen meghalt így a két tündérnek nincs nagypapája :( .


Előre is köszi ha valaki tud valami infóval szolgálni.
Az sem baj ha csak neki szóltok, hogy keresem ha esetleg tudjátok ki az.

Köszi
Szandra

szandrakiss
 
 


Szia Szandra!

Köszi,akkor most én szorítok Nektek,hogy legyen Nagypapája ennek a két szép kislánynak :!: :D

Üdv.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Kata!
Sajnálom, h így alakult a karácsonyotok. Részvétem..
Szurkoltam én is a vizsgádra! Majdcsak eltelik a vizsgaidőszak.. nem lehet egyszerű neked.


Heppi!
Átment a mailom?


Szia Szandra!
Sajnos nem ismerős az apukád :(. Iwiwen nem próbáltál rákeresni esetleg?
Nagyon édesek a lányaid!


Edit!
Mikor kezded a melót?


Adri!
Minden oké? Nem voltál szerdán.. bár egyelőre mindenki piheni az ünnepeket azthiszem :)


Velünk semmi érdemleges. hétfőig szabi, akkor kezdődik az év..

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Szandra! Nem tudsz többet az apukádról? Mármint pl. hogy hol dolgozott, mi a foglalkozása? (Megnéztem a telefonkönyvet, kb. 6 nevet találtam.)
Remélem sikerül valahogyan ráakadnod apukádra és újra együtt lehettek!

Kata! Tényleg nem lehetett valami vidám az ünnep Nálatok. :cry:
Tuti, hogy régebben írtad már - de mostanában szita az agyam -, szal, mit is tanulsz?

Betti! Mivel senki nem igazán írt - és nekem sem volt sem időm, sem kedvem, - így nem jöttem fel ide.
Mit jelent az, hogy hétfőig szabi? Márhogy a párodnak? Vagy Te is dolgozol már?

Edit, Ana, Heppi! Mizu Veletek?

Mi is megvagyunk. Nándika szerdánként úszni jár az ovival.
Ma nincs valami hej, de jó kedvem - azt ne kérdezzétek miért, csak úgy... :roll:

Adri
radra
 
 



Sziasztok!

Már csak öt vizsgám maradt,kicsit lazulok.. :lol:
Komolyan,ha vége ennek a félkévnek,az összes sorozatot megnézem a TV-ben,aztán alszok,esténként pedig leiszom magam. :lol:


Betti!
Hogy vannak a gyerekek?Mendi jól érzi magát az oviban?
Mit fogtok csinálni a szabi alatt?


Adri!
Remélem már jobb a kedved! :D
Nándinak tetszik az úszás?Raul is járt az ovival,talán jövőre ismét beíratjuk,nagyon szerette.(mondjuk úszni nem tud azóta sem :lol: )
Eü.főiskolába járok.Mi vagyunk az első bsc-képzéses kísérleti nyulak... :cry:


Többiek?

Pusz.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Szandra
Üdv.:)
Nem ismerem én sem édesapád ,én is 4 éve lakom Cegléden ,de akinek tudom mondom az infót.
Csak meglesz.
SZépek a lánykáid.:D

Kata
Örülök neked nagyon.Végre ide is jössz.:D
Nem könnyű ez a suli dolog .Le a kalappal elötted.
Velünk nincs semmi különös.
Megkezdtük újra az ovit.Zsoti hétfőn kezdi a munkát.
Eddig szabin volt.:D

Betti
Munka még nincs lepontosítva mert a szabimat ki kell vennem mindenképp.
Az nem kevés bő 5 évnyi szabi.:D
De lehet,hogy beiskoláznak .Szóval minden csak lebeg még...


Adri
Jobb már a kedved?
Az az igazság,hogy én is eléggé lelombozódtam ezért is nem írtam mostanság. :oops:
Bocsi ...

Heppi
Jobban vagytok már?


Bizsu,Szilvi... többiek???

Pusz mindenkinek.
Szép hétvégét. :D
edit01
 
 


Sziaszto!

B.Ú.É.K. mindenkinek

Túléltük a szilveszter éjszakát a pici fiam Boti fél eggyig volt fenn

a nagyobbikkal nem volt gond.Most nagy átalakításba kezdtünk itthon szétvertük a házat :D Utánna festés meg minden ami csak kell... :D :D

Dehát a férjem most ér rá igaz nem szakmája :)

Úgyhogy most ennyi de ha tudok jövök ám ha nem baj... :D

Jó éjt mindenkinek és szép hetet :D :D :D :D

BIZSU
bizsu
 
 


Sziasztok lányok!!!

Olvasgattam a beszélgetéseket, lenne egy kérdésem: Írtatok 2004-ben egy bizonyos szülés felkészítő tanfolyamról Cegléden. Ez él még?

És Maricáról lehet tudni valamit? Akik régebbiek, persze őket kérdezem...
baba24
 
 


Sziasztok!

Beiskoláztak.:D
Ma voltam Pesten és aláírtam a papírt elküldtek egy nagyon jó kis tanfolyamra.Közel egy éves. :shock:
Majdnem nem akartak visszaengedni dolgozni. :roll:

baba24
Üdv.
Terhes tornáról hallok én mindig a Cegléd rádióban.A védőnő nem tudja?
Szerintem lenni kell, még 2005-ben is volt ,azt tudom.
Gratula a babócához.:D

Többiek????
El vagytok tűnve.
Írjatok mert megint oda a topik...


Edit
edit01
 
 


Köszönöm Edit!

Csak az a helyzet, hogy én nem ceglédi körzetben élek, (tartózkodom) és így védőnénim sem ott van. Gondozásra járok Ceglédre orvoshoz, illetve szülni fogok ott, meg egy-két vizsgálatot ott végeznek, azontúl a védőnőm nem ottani... :? Ezért nehézkes az információkat megszerezni.
baba24
 
 


Köszönöm Edit!

Csak az a helyzet, hogy én nem ceglédi körzetben élek, (tartózkodom) és így védőnénim sem ott van. Gondozásra járok Ceglédre orvoshoz, illetve szülni fogok ott, meg egy-két vizsgálatot ott végeznek, azontúl a védőnőm nem ottani... :? Ezért nehézkes az információkat megszerezni.
baba24
 
 


Baba24

Értem.:D
Szerdán megyek tanácsadásra mert a kisdebellám 2 éves lesz.:D
Megkérdezem neked.ok?
Hol laksz?Kinél szülsz?
edit01
 
 


Sziasztok!

Adri!
A szabit Mendire értettem, csak hétfőn kezdte az ovit. így végülis nekem is "szabim" volt, nem kellett korán kelni. :)
Egyébként mennék már dolgozni , csak hová és hogyan.. nincs szivem pár hónapra bedobni bölcsibe a srácot. Úgyis visszahozhatatlan időszak ez, ennyit már kibírok.
Mostmár kemény hétköznapok vannak, sajna a kedvem nekem is olyan...
Te jobban vagy már?


Kata!
Köszi, megvagyunk. Kivételesen -lekopogom- senki sem beteg. Na nem mintha amúgy igen, csak Kevinnek volt az a nem múló köhögése..


Bizsu!
Lakásátalakítás? huhh, kitartást hozzá. De a végén milyen jó lesz :)


Baba24!
Üdv közöttünk! Szerintem biztosan van még az előkészítő, ha jól emlékszem minden hónap utsó csütörtökén volt/van, de hogy hánykor, azt nem tudom. Viszont a kórház weblapjánbiztos megtalálod a kórházi védőnő számát, akinél megérdeklődheted.
Sajnos Maricáról én nem tudok :(


Edit!
No, milyen tanfolyam? Ha szabad kérdezni :roll: és mikor kezded? Anna megkezdte már a bölcsit?

Velünk még mindig semmi, eléggé nyögvenyelősen indult az évem, olyan idegbajosan, szenvedősen, dehát minden jó ha a vége jó, az meg még messze van :lol: még reménykedhetek, hogy jobb lesz.
Megyek, mert hisztikirálynő már tobzódik..

Betti
szabobetti
 
 


Köszönöm szépen lányok az infot!

Én jelenleg Jászberényben. És dr. Kopár Zoltánnál tervezem a szülést.

Ha pontos infot tudtok nekem, azt megköszönöm. Bár valóban jó ötlet a honlap :oops:
baba24
 
 


Sziasztok!


Baba24
Tehát az info: ahogy a Betti is írta minden hónap csütörtökén van,
15- órától.
Most 25- én lesz a Deáki doktor fogja tartani és a szülési fájdalomcsillapításról fog előadást tartani.
Ha jól emlékszem viatkoztam annó a dokival a fájdalomcsillapítók felszívódásáról...:D
Betti velem voltál akkor?
Jó egészséget!!!:D

Betti
Meló.
Először most egy ecdl vizsgát kell letennem számtechből.
A szövegszerkesztésen a napokban át akarok esni...
A munkahelyemen " Logisztikai ügyintéző " tanfolyamra megyek.
Ebben benne van:
-Ügyvitel, irodatechnikai és kommunikációs ismeretek
-Marketing és PR alapismeretek
-Logisztika
Hogy melyik pontosan mit takar egyenlőre nem tudom.
Úgy néz ki, hogy egy éves lesz a tanfolyam. Még pontos dátumot nem tudok mikor kezdődik.
Annyit tudok, hogy keddenként lesz konzultáció. Számtech meg egy másik napon.
Anna nincs még bölcsiben, ameddig lehet magam mellett tartom.
Márciust beszéltünk meg a vezetőnővel,hogy akkor kezdem beszoktatni, de ez most a suli miatt változhat.
Remélem nem untattalak benneteket. :roll:

Többiek?
ÍÍÍÍrjatok légysziii:(:D:D:D:D:D
edit01
 
 


Ja, Anna 14,5 kiló és 93 cm. :shock: :lol:
edit01
 
 


Sziasztok!

Üdv Szandrának és baba24-nek is.
Jelentkezem már én is.
Szoktam olvasgatni,de mivel Karcsika nem igazán enged
most is itt rángatja a pulcsim.
Nagyon-nagyon eleven és mivel már menni is tud minden pillanatban figyelni kell rá ha nincs a járókában.
Túl vagyunk a 15-hós oltáson is.
Karcsika szépen araszolgat a 10 kiló felé mostani mérésen 9900g
volt,sajnos a hosszát nemtudom mert nem mindig mérik.
Azért megprobálok sűrűbben jönni.

Na megyek mert már letépi rólam a ruhát.

Puszi mindenkinek.
Ildi.

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!

Edit!
Nem, akkorra én már lemorzsolódtam :lol: mire a fájdalomcsillapításos előadás került sorra.
A számtech vizsga nem vészes, egyedül készülsz rá?
Tök jó az állami cégekben hogy így támogatják a továbbképzést.
Panna szépen fejlődik :)!
Boldog szülinapot Atinak!

Ildi!
Örülök, hogy jelentkeztél, és hogy minden rendben veletek. Karcsi jól viselte az oltást?


Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!


Baba24!
Üdv! :D Nagyon ajánlom a szülésfelkészítőt,,én majd'mindegyiken ott voltam és szerintem tök jó volt!
Marica nem rémlik-csak Mica.Rá gondoltál?


Edit!
"Kisdebelládat" Isten éltesse!
Kép
Hajrá a tanuláshoz! :wink: Ez olyan továbbképzés,ami a gyesről visszatérőknek segít az újrakezdésben?(van egy ilyen kezdeményezés,nem tudom mi a neve).
Én már előre rinyálok az újramelótól,nem tudom hogy fogok ennyi dolgot összeegyeztetni.
Figyu,Te is jártál 2004-ben szülésfelkészítőre?Mi is ott voltunk a Micával,lehet,hogy láttunk Bettivel?
Anáék jól vannak?


Betti!
Kevinnek elmúlt végül is a köhögése?
Mendit nem viseli meg szünet után az oviújrakezdés?


Bizsu!
Lakásfelújítás..az fincsi! :D Kitartást hozzá.


Ildi!
Tegnap olyan gyorsan elszaladtál előttünk,észbe sem kaptam.
Karcsika is milyen nagy már! :wink:



Pusz.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!

Edit BOLDOGSÁGOS 2.SZÜLINAPOT A KISMANÓNAK!!!!!!!

Sajna ennyire futotta mert Boti teljes gőzzel rángatja a billentyűzet

vezetékét és ha eltávolítom akkor HARAP :evil: :evil: ÉS NEM NEM

kiabálja úgyhogy lépek :) Sziasztok Bizsu :D
bizsu
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntést Atti nevében is.:D
Ma Attika szülinapja van , hétfőn pedig kisdebella Annámnak.:D
Kicsit sűrűn vannak.
Szombatra frenetikus szülinapi buli igérkezik családi körben. :lol:

Betti
Egyenlőre egyedül készülök, de közben bemegyek a tanárhoz a Károlyiba és megnézi mit haladtam ,illetve ami gondom van mailben, telefonon vagy ott elsírhatom neki.:D
Tényleg szerencsés vagyok ,hogy támogatják a sulit.De nehezen is akart sikerülni... :roll:

Ildi
Örülök,hogy azért benéztél.

Kata
Igen jártam előkészítésre de nem olyan sokat.
Szerintem találkoztunk de Betti szerinted?
Akkor még nem ismertem a lányokat .(Névről sem.:D)
Anáék jól vannak,nemrég volt a Milcsi barihimlős.Most Olivér az de nem jött ki rajta nagyon valószinűleg az anyatej megóvta.

Bizsu
Jó , hogy benéztél.:D


Sziasztok.
Edit.
edit01
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen segítőkészek vagytok! Olyna megnyugtató már ilyenekről társalogni, hogy felkészítő...
Nemrégen még nem is tudtam hol szüljek. Aggasztó időszak volt...
A mostanira sajnos nem tudok elmenni, de igyekezni fogok, hogy a többire tudjak menni.
És milyen előadások szoktak még lenni? Hol tudok ennek utánanézni? a honlapon sajnos nem találtam. Bár mindegy is, úgyis izgis lehet.
MIndig más tartja?
Hogyan kell oda regisztrálni? vagy csak megyek? És akkor hová? Ha van élmény (egy vita :lol: , vagy bármi, akkor szívesen hallanám.) :wink:
baba24
 
 


Sziasztok!

Kata!
Igen, most egy ideje szerencsére már nem köhög egyeltalán. Bár az is lehet, hogy ennek a tavaszi időnek köszönhető a dolog. :)
A csajszi elég jól viselte az újrakezdést, már 'téli szünet' alatt nem győzte kérdezni, hogy mikor mehet már oviba. Most kicsit aggódom, mert az egyik csoporttársa fertőző májgyuszis, remélem hamar meggyógyul..


Bizsu!
Hát igen, a mai ifjúság :) már most érvényesíteni tudja az akaratát :)


Edit!
Frenetikus buli? Hmm, jól hangzik. És ez neked mennyi macerával jár majd? Vagy csak szűk családi kör lesz?
Igen, sztem találkoztunk egyszer, ha jól emlékszem, csak akkor még nem babaneteztél. Katáék két sorral előttünk ültek, akkor azthiszem pont Kopár doktor tartotta az előadást.
Anáéknak jobbulást!


Baba24!
Elhiszem, nem egyszerű eligazodni ezekben a helyzetekben. Az ember azt hinné egyértelmű minden döntés, aztán mégsem olyan könnyű az. Elvégre nem minden nap hoz a világra az ember egy új életet, és nem mindegy hol hogyan kivel..
Az előadások négy félék, azaz négy részből áll az előadássorozat, minden hónapban másról van szó, az ötödik hónapban újra kezdődik uaz. (remélem érthetően makogok) Ha jól emlékszem van egy a szoptatás/csecsemőgondozásról, amit Marika néni tart (kórházi védőnő, egy angyal), van egy az érzéstelenítésről, amit a Deáki doktor tart(ott), magáról a terhességről/szülésről, azthiszem azt tartotta a Kopár doktor, meg van még egy téma, amit elfelejtettem, de hátha a többieknek jobb a memóriája :).
Nem kell bejelentkezned, csak menni kell. Anno az új épület aljában voltak az előadások (ha még igen, akkor vastag pulcsit vigyél, mert hideg van), de ha bemégy, a portán biztos eligazítanak.


No, mennem kell ovikörútra, csak előbb felkeltem a fiamat valahogy..

Betti
szabobetti
 
 


Köszönöm!
Úgy izgulok. Akkor még feb. márc. ápr. máj. ha el tudok menni, akkor mindenre tudok menni. jó lenne.
Kíváncsi vagyok rá nagyon!
Egyébként is megnyugszom ha ott vagyok abban a kórházban, ami a babát illeti. Persze nem volt mindig így. Amikor más ügyekben bent voltam, útáltam, merthogy kórház... :wink:
De most, hogy nem csak rólam van szó, és jártam több helyen, igazán ki merem jelenteni, hogy nyugodt vagyok ha rá gondolok és nagyon boldog, hogy ilyen plusz (tanfolyam..) dolgoknak kell a fejemben kavarognia és nem a nagy kérdéseknek. (hol, kinél, mi lesz, hogyan bánik velem/velünk...)
Tényleg köszcsi nektek a sok segítséget és együttérzést az én "nagy kérdéseimben"
Jaj, de kár hogy nem tudok most menni :?

:D
baba24
 
 


Sziasztok!

Betti
Nem csinálok túl nagy felhajtást.De azért van/lesz macera.
Az ajándékok megvannak , a torákat megrendeltem.
Takarítani kell, meg az apróságokat még beszerezni.
Csak a család lesz.Mondhatom leszünk...:)
Attika külön mindenkit meghívott ötször.:D :shock:
És nem restek jönni. :roll:
Atti már nagyon várja augusztus óta amióta Lackónak volt a szülinapja,akkor csak anyósék voltak...
Ha meglesz itthon a banzai akkor viszek az oviba is tortát,oda is szoktak nem???
Passz.Atti nem akarja mert azt hiszi,hogy csak ott lesz megünnepelve és ott az ő meghívottjai nem lesznek ott.
Hozzáteszem nekem és zsoltinak sem voltak ilyen nagy bulijai.
Képzeld tegnap mondta Borika,hogy elment a kórházból a védőnő.
:cry:
Anának átadom:)

Baba24

Ha bármiért aggódsz kérdezz nyugodtan,akár itt de ott is!!!
Ott megmutatják neked majd a szülőszobákat ahol szülsz majd.
Kérheted,hogy nálad lehessen a kicsi egyszobában veled...
A szülésznők figyelik és fel is jegyzik ki volt előkészítésen.
Arról nem beszélve,hogy jobb megismerni őket hiszen 90%-ban ők lesznek veled szülésed folyamán...
Nem tudom még mi volt.
Szenilis gyeses vagyok :lol:

Szép napot lányok.
Edit.
edit01
 
 


Sziasztok!


Edit!
Akkor családod minden mostanában szülinapot ünneplő tagját szeretettel köszöntöm! :D És remélem jól sikerül majd a buli!!!
Ahá,most már lecsekkoltalak,Te voltál valószínűleg Bettivel a felkészítőn.Mi az első sorban fagyoskodtunk Micával.Atyám,ezer és egy éve volt! :roll:
Nálunk a nagy Pilisen nem lehet tortát és semmiféle sütit bevinni az oviba,csak csomagolt bolti dolgokat.
Anának üzenem,hogy kitartás abarikhoz és jobbulást a gyerkőknek.Néha benézhetne...
Patrikot borzasztóan nem zavarta fél évesen,hogy szopizik,jól elkapta a barihimlőt,alig látszott ki a pöttyök alól,még a szája is tele volt. :cry:


Betti!
Raulomnak voltak ilyen hosszan köhögős időszakai.Egy idő után meguntam és elvittem allergiavizsgálatra,persze negatív lett.Mióta iskolás,azóta nem tér vissza(kop-kop)
Májgyuszi??Jujj.
Kevint sikerült felráznod?Mikor alszik el este?Patrik ma másfél órát aludt napközben,de alig tudtam este elaltatni.Szerintem lassan leszokunk a nappali szunyáról,többször volt,hogy kihagytuk és egész jól elvolt nélküle.


Baba24!
Ez tényleg nagyon szép időszaka egy nő életének. :wink: Mocorog már babóci?
Kopár dokihoz mikor kell menned?Ő is elmond szerintem egy csomó dolgot majd.Nekem úgy tűnt,hogy nagyon rendes.
És a szülésznők is azok.
A felkészítőben az volt a legjobb,hogy megismerkedtünk a hellyel,emberekkel és nem volt már idegen az egész.Mondjuk engem szülés előtt befektetett két héttel a Habony doktor,így aztán még több időm lett szokni a helyet. 8)
Nagyon szépek a szülőszobák,a szülésznők is aranyosak(különösen egy Szilvi nevű,szemüveges :wink: )
Kérdezz nyugodtan és gyere közénk,nézd meg,mindenki hogy elkezdett nosztalgiázni! :wink:



Megpróbálok tanulni.Bár már hányok az egésztől.

Pusz.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: