Új privát üzeneted érkezett!

Piros,
na mi újság babóca ügyben?
H
holly
 
 


Sziasztok!

Én is sokáig ettem a Total-food kajáját. Nekem egyedül a húsokkal volt bajom. Sajnos a rántotthús nem túl jó felmelegítve, lesz egy hülye szaga, meg mellékíze, ezért én egy idő után nem rendeltem húsos kajákat náluk, max. ami szaftos.

Lehet, hogy most újra benevezek, mert a munkahelyemről kapunk a férjemmel fejenkénk havi 6000 Ft étkezési jegyet, de csak meleg kajára lehet felhasználni. Az ő 6000 Ftját lekajálja a cégnél, de az én 6000 Ft-omat csak a Mekiben, vagy étterembe lehetne felhasználni, én meg nem járok olyan helyre Kép
Így lehet, hogy én is kihasználom ezt a lehetőséget.

Judit!
Ha találkozom Sanyival, mindenképpen átadom az üdvözleted.
Mikor bemegyek a céghez, szoktam vele találkozni, mert az irodája ott van a miénk mellett szinte.
Imádnak minket a feleségével (már kb. 25 éve ismerjük őket). Nekik nincs gyerekük, és Lilit is imádják.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Jelentem a babóca rendben van. Még mindig fiúnak látszik és végre megfigyelték a szív rekeszeltségét is. Így legközelebb csak a 32. héten kell mennem újra. Méretei is jók, igaz nem tudunk megegyezni a fogantatás időpontja/utolsó mesi alapján számolt hetek, illetve az UH termináltság szerinti magzati korban. Pocakméret és számítások szerint a 27. héten tartok, az UH szerint csak a 25. héten. Így valamikor nov 26 és dec. 11.(UH) között kellene szülnöm. Én leginkább dec. 6-ra saccolom az érkezést. Már elkezdtük gyúrni egymást a dokival, mert szerinte egy héttel előbb már be kellene feküdnöm a kórházba, én viszont érthetően nem szeretnék feleslegesen dekkolni odabent. Majd meglássuk ahogy a vak is mondta.

Persze a délelőtt kárbaveszett, mert mintegy másfél órára eltűnt a doki a rendelőből, azután a védőnőnél is várhattam egy órácskát és délután a maszek rendelésen is mintegy 150 percet. Iszonyú fárasztó dolog ez a passzív ücsörgés, hiába olvasgatsz. Semmi pénzért nem lennék kamionos határok előtt.

Azt hiszem én is felhívom a Total Food-osokat, hogy átment-e a rendelés. A kajajegy is jó ötlet.

Fanniflóra!

Megvan már az eredményed? Minden rendben? Mi a gyerkőc neme?

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 

 
 

Sziasztok!
Jelentem, akció van. Nem tudom mitől, de hatalmasakat csuklik a baba, és olyankor ritmusosan rezeg a pocakom. Nagyon vicces. Ahogy elképzelem, hogy szegénykém még két kiló sincs, éppen babaformája van, és már csuklással küzd... Kép
Olvastam, hogy ez rendben van, a mazgatvizből nyel, és attól csuklik.

Üdv
H
holly
 
 


Sziasztok!

Holly!
Lili pl. rengeteget csuklott. És kívülről is lehetett érezni, nemcsak én éreztem. Persze anyósom nem hitte el, hogy csuklik, aztán egyszer ő is érezte, és akkor már elhitte Kép

Piros!
Gratula a tököshöz Kép Na akkor jó nagy intevallumot kaptál szülésre. Én is így voltam de az orvosom határozottan kijelentette, hogy nincs itt kérdés, akkor szülök, amikor szerinte kell legkésőbb. Szóval egyáltalán nem vette figyelembe az UH-t. Lili eleinte kisebb volt, és ezért az UH nekem is két héttel fiatalabbnak saccolta. A szerint márciusban kellett volna szülnöm. A doki február 26-ra írt ki, és Lili február 10-én bújt elő. Kép Szóval a gyerek majd tudni fogja.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Dávid-baba csuklani nem csuklik, viszont majdnem kirúgja az oldalam. Különösen esténként, ha elfekszem. Anna lányom is érezte már, sőt hétfőn az ultrahangra is bejött és nagyon élvezte, hogy felismerte melyik a feje. A kisebb lányom is nagyon édes: közli, hogy baba és magára mutat, azután megint elmondja, hogy baba és mutatja a hasamat. Már puszit is kaptam rá. Leginkább akkor nyűgözött le a 20 hónapos Sárám, amikor ugyanezt egy játszótéri kismamával is előadta. Rámutatott a hasára és közölte, hogy baba és azután a félreértések elkerülése végett rámutatott az én hasamra is és közölte újólag, hogy baba. Ahhoz képest, hogy milyen limitált a szókincse, nagy dumája van, nem?!

Hát, igazán nem tudom mikor fogok szülni. Miután Sára december 17-i, szeretnék adddigra otthon lenni babástul. Ez normál mennyiségű (5 napos) tartózkodás mellett legkésőbb dec. 11-i szülést jelent. A Csollány biztonsági játékot szeretne, befektetne egy héttel korábban, de arról nem szólt, hogy odabent megvárjuk-e a fájások beindulását vagy csak egy (neki) alkalmas napot. Még van idő, majd csak megalkuszunk.
Az elsőnél 5 perces fájásokkal mentem be a kórházba, de a másodiknál kisakkoztuk a dokival, hogy melyik az utolsó nap, hogy karácsonyra hazamehessek. Így papíron a 39. héten született. Nem csoda, hogy a doki megkönnyebbülve állapította meg a 4300 grammjáról, hogy "hát, nem egy koraszülött súly". Egzakt tudomány a nőgyógyászat, nem igaz?!

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
Horror sztorikkal vagyok tele, nem jöttek ezek jókor. Van ugye ez a MÁV Kórház dolog, ami kiakaszt. Szerencsére október vége már nem nyaralós időszak, nem is Karácsony, így remélhetőleg nem lesz manipuláció a dologban. Ha a dokim pedzegeti majd a befekvést X nappal a kiírt időpont előtt, ellen fogok állni!!! Azt hiszem, inkább itthon húznám minél tovább, és majd megbeszélem a sógornőmmel, hogy ha lehet, jöjjön át, amikor kezdődik. ő szülésznőnek tanul, amúgy védőnő négy gyerekkel, tudja majd, mikor kell kórházba menni. Nem akarok semmiféle beavatkozást!
a másik meg, hogy az e havi Kismamában olvastam 4-5 olvasói levelet egy kórházról, ahol brutálisan rossz a szülészet, főleg a csecsemősök keserítik meg az anyukák dolgát. Nem tudom, valamelyitek olvasta-e ezeket a leveleket. Sajnos nem árulták el, melyik városról van szó, ezért nagyon aggódom. Én most azt is el tudom képzelni, hogy ha valamit is úgy csinálnak majd a kórházban a szülés után, ahogyan az nekem nem tetszik (teáztatás, cumisüveg, cukros víz, fix etetési idők, stb), akkor én inkább lelépek!
Tapasztaltak, meséljetek már ezekről a dolgokról! Mi volt jó, és mi nem?

Köszi
Holly
holly
 
 


Sziasztok!

Tegnap meglátogatott minket a védőnő, rengeteget beszélt és tájékoztatott, kimerítő volt. Lényeg, hogy csak a Marica féle kismama jógáról tud ő is, úgyhogy nincs kérdés, megyek csütörtökön. Ajánlotta még a Kardirexes sima kismama tornát, meg a szüléselőkészítőset is, és még egyet, ami aqua torna kismamáknak, ez a Konferencia Hotelban van (úszás, torna, jóga, tánc egyben). Sportolás ügyben ezek a legfrissebb híreim.

Jelentem, van egy lufi a hasamban, amit már nem lehet behúzni!! Képja, és apuci a sok bicajozástól mostanában visszafelé növeszti a pocakját, úgyhogy ez nem igazság, mert így még hamarabb lekörözöm..

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Ttika!
Apuci csak edzzen, mert ha szaladni kell a lurkó után, akkor jó ha megfelelő kondiban van Kép

Holly!
Ne aggódj. Miért akaszt ki a MÁV kórház? Miről van szó? Még a régi téma, a szülésindítás? Vagy van valami új hír?

Ha Győrben fogsz szülni, akkor nem kell aggódnod. Kórház szinten szerintem egyik kórház sem jó. Mindig kényszerű az ott tartózkodás. De ahogy a honlapomon írtam (megnézted?), a bánásmód azon is múlik, hogy Te hogy viselkedsz. Gondolj bele, hogy a nővárek is emberek, és igaz, hogy a munkájukat végzik, de pont ezért, ők már belefásultak a csecsemőkbe, és nekik nem akkora hatalmas boldogság, mint neked, nekik ez már rutin. De ha kedves vagy velük, akkor kenyérre lehet őket kenni, és szerintem ez minden kórházban így van. A hisztis embereket szerintem Te sem viseled el sokáig, nekik meg min. 5 napig el kell viselnie a hisztis kismamákat is. Amúgy nekem egy szavam nem lehet, a győri kórház tuti volt minden szempontból.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Holly, én is olvastam a Kismamában, és alig akartam elhinni, hogy van ilyen! (sokat és horror dolgokat olvastam én is, de azért ezt nem gondoltam volna)

Győr nem hiába kapta a bababarát jelzőt, mert rooming-in van akkor is, ha császáros vagy, de dönthetsz úgy is, hogy az első éjjel baba nélkül tudj aludni.

Bogi mindent elmondott, minden úgy van (hiszen egyazon kórházról van szó). Egyet ne felejts: kérdezni-kérdezni és ragaszkodni ahhoz, hogy kapj választ. (én -mert menni nem tudtam- a barátnőmet négyszer(!) küldtem a csecsemős szobába, hogy jöjjenek, mert nem tudom mellre tenni a kicsit. A negyedik után jöttek...

Csuklás: a fiam naponta többször is megtette és nagyjából héthónapos koráig bőszen gyakorolta ezt a szokását, naponta többször is!
Hízás-ügyileg hogy állsz?
Döntöttetek már név-ügyben?

Pá,

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok
köszönöm a bíztatást, kitartok a végsőkig, ha azon múlik (erről férjem tudna mesélni: utál "barkácsolni", mégis lefestette a rácsos ágyat... Kép)!

Dirtha,
hízás ügyben jelenleg kb 16 kilonal vagyok. Mindig azzal vigasztalom magam, hogy elég magas vagyok (kb 190), így elfér. Meg azzal, hogy mások szerint alig híztam. A combomon van a felesleg, remélem, majd lemegy. Mindig fenékre meg combra hízok először.
Név ügyben tulajdonképpen döntöttünk, de inkább úgy írom, hogy a jelenlegi verzió a Konrád, és lehet, hogy ez már marad. Kép
Veled mi újság?

Bogi,
olvastam, amit írtál a honlapon, de az ember rosszakat is hall, és jó a pozitív megerősítés. A szüléselőkészítő végén bemegyünk majd a kórházba, és megmutogatnak mindent, de az még odébb van: október 7.

Jó éjt mindenkinek!
H
holly
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel és nem tudja, annak infó:
kismama ruhák, felsők, nadrágok egységesen 3000 Ft-ért vannak a Baross út legelején bal oldalon a fehérnemű bolt után. Nem az udvariban, hanem utána, ahol egyéb ruhák és cipők is vannak. Legtöbb persze még nyári, de vannak ősszel és télen is használhatóak, csak ki kell fogni. Nekem nem sikerült, (méret miatt) de ez nem számít.

üdv. Ttika
ttika
 
 


Bogi,

a babaúszás kicsit elnapolva, a kisfiamnak egyszerre három foga jön, folyik a nyála, nyűgös ezerrel, hőemelkedés.

De jelzek majd, ha megyünk.

Jó éjt,

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok,
pelenka ügyben tájékozódom, és a sógornőm szervált valahonnan mosható papírpelenkát. Ismeri valamelyitek? Én igazándiból nem szeretnék kakis pelusokat mosni, kivéve, ha nagyon jók, és megéri.
Eddig a DM pelus a legszimpatikusabb, ezzel kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata? Mert azért egy csomag newborn-t kellene venni előre, nem?
Vagy ezeket már kérdeztem?!
Üdv
H
holly
 
 


Hali,

Még nem hallottam mosható papírpelenkáról (miért papír, és meddig bírja?)

Ne egy csomag newborn-t vegyél, azt javaslom, hacsak nem pelust vársz a kórházban titeket meglátogatóktól, mert ott napi hármat fogsz kapni, ami éééééééédes kevés!!!
A kórházban mi Liberot kaptunk, most is használok olyat, de csak úton, mert bebújós, és könnyebben használom. (ez a korcsoport azonban egyelőre nem érint Téged Kép )
Sok jót hallottam a Helen Harperről(? most lehet, hogy hülyeséget mondtam és az nem is pelenka, de mintha rémlene a neve Kép) és a Huggies-ről is. Én személy szerint a Pampers-t használom, elégedett vagyok, minden tekintetben. Igaz, vannak olcsóbb pelusok is, és drágábbak is (pl. Libero), valahogy ennél maradtunk, olyan nagy árkülönbségek sajnos nincsenek.

Ezeket tudom mondani tapasztalatból.


Ja! Minap kaptam egy cs. Tesco-s törlőkendőt, meglepően jó!!!
Amúgy törlőkendőből mindig van 3-4 összecsomagolva és akcióban a nagyobb áruházakban, így ez határozza meg, hogy milyet veszek.

Ma voltunk a Kismama Madrina Plaza-ban Budaörsön.Kíváncsiságból mentem be. Hirdette a Kismama magazin, hogy megérkezett a 2004-es kollekció, és szezon előtt -20-50%-os leárazás van.
Póló: 5000 helyett 3000
Kisfarmer:9000 helyett 8500 Ft
Ez biztos valakinek leárazás, nekem nem...
Azért sikerült venni egy téli vastag, nagyon ari bársonynacit Benjamin fiamnak 3200 Ft-ért, jó lesz az esküvőkre is.
Kismamák, viszont -ha arra jártok- érdemes benézni, nagy a választék babakocsikból, etetőszékekből, bébihordozókból, autósülésekből. Egészen pénztárcakímélő árakkal is találkoztam.

-Dirtha
dirtha
 
 


Hát elvileg azért papír, mert így kímélőbb a baba bőrének. Hogy meddig bírja, még nem tudjuk. Sógornőm kb 10 nap, és szül, majd teszteli!

Köszönöm a pelustippeket!

Lassan be kellene vásárolni.
holly
 
 


Szia Holly!

Véleményem szerint a papírpelenkát részben azért találták ki, hogy ne kelljen mosni. És szerintem elég drága is a mosható.
Amíg nagyon pinduri a baba, (bár attól is függ mennyivel fog születni) addig jó a Newborn, bár én nem tudtam sokáig használni Lilinél, pedig nem volt egy nagy súlyú baba.
Én most felfedeztem a Metróban a Babysan pelenkát. 35 db 998 Ft. Ez a ma fellelhető legolcsóbb pelenka. A Liberó Stretch (új) teljesen ugyanilyen, valószínű, hogy a Liberó gyártja. Van Mini, Midi és Maxi méretben, és csak a Metróban lehet venni. Minden méret ugyanannyiba kerül. Aki a Liberóra esküszik, az nyugodtan vegye meg, nem fog csalódni. Én azért ezt veszem, mert ha veszek belőle 2 csomaggal, tehát 70 db-ot, akkoris ugye csak 2000 Ft. Tehát nagyon olcsó.

Van Győrben egy pelenkaüzlet Szabadhegyen a Toma Bababolt. Ott pl. az eladó pasi darabárat mondogatott nekem a pelusokra. Kérdeztem, hogy ez most miért jó, hogy darabra mondja. azt mondja azért, mert minden csomag más kiszerelésű. Kép
Szóval a Babysan pelenka 28,50-be kerül/db, és abban az üzletben meg 35-45 Ft-okért vannak a pelenkák, a többi üzletet meg nem is merem mondani. Tehát kis pénztárcával rendelkezőknek ajánlom, akik jó minőséget akarnak!

Szóval a mosható papírpelenka szerintem hülyeség. Az úszópelenkának van értelme, az is papír, de azt is ki kell dobni a használat után.

Na pelenka témáról ennyit.

Mi jól vagyunk, voltunk szombaton a Gézengúz Alapítvány napján a Gyáév usziban, és Lili is bemutatta az úszás tudományát Kép
Szegényem kicsit elfáradt, mert már 20 perccel a bemutató előtt beküldtek minket a vízbe, Lili kijátszotta magát, így mire az úszásra került a sor, addigra nyügi volt, de csinálta rendesen aranyom.

Képzeljétek: Kúszunk Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Holly,
en anno sokat filoztam a moshato pelusokon, van itt is egy topic rola, erdemes beleolvasgatnod esetleg. En nagyon utalom magam azert, mert ekkora szemetkupacot termelek, pusztan kenyelmi okokbolKép

Pelus-tema: a fiam 3750-nel szuletett, a newborn 2 hetig volt jo ra, aztan valahogy kicsi lett, ugyhogy en azt tanacsolnam, nagy tetelben azert raersz a szuletese utan bevasarolni. Nezzetek korul, okositsd ki a parod es majd elkuldod erte. Ugyanez all a ruhakra is, Mate most 6 hetesen mar 62-68-as ruhakat hord /mas kerdes, hogy biztos nincs annyi, hulyen vannak ezek szamozva. Vagy a pelus felvesz annyitKép/
Korhazi 3 darab tenyleg nevetsegesen keves.
Nekunk a Pampers jott be /a 2 eves Reka lanyom ugyanis sovany fajta volt, neki ez a "szabas" allt jolKép/, Mate viszont Libero-fanh, o sokkal hurkasabb. Mar csak ezert sem erdemes elore feltankolni.
Es mikor kicsit nagyobb lett /azaz ejjel nem csereltem pelust/, mi is atalltunk a DM-es BabyLove-ra, ejszakara meg maradt a markas.
En mindig darabarat nezek, vegulis abbol derul ki, hogy olcso vagy nem, nem?Kép A nagyot tudom, hogy 50 Ft alatt mar megeri, a kicsit még nem szamoltam ki.
Popsitorlo: Reka egy ajandekba kapott Johnsontol olyan kiuteses lett, hogy egy honapig borgyogyaszhoz hordtam, igy maradtunk a Pampersnel abbol is. Annal tudom, hogy ha egy csomag 500 Ft alattra jon ki, akkor megeri.

Bogi,
gratula a kuszashoz!Kép A GYAEV-es uszodaban van kulon babamedence? Szerinted barmikor lehet oda menni kicsivel vagy vannak meghatarozott idopontok esetleg?

-Afonya

ui: Dirtha, megtetszett az alairasom?Kép
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
A Gyáévben nincs babamedence, hanem egy kisebb medence van, meleg vízzel, feszített víztükörrel, amit alkalmassá tettek a babaúszásra. Szerintem külön baba medence sehol nincs (még az új hiper-szuper termálokban sincs!).
Teljesen megbízható a víz minősége. 3 hónapos kortól lehet hozni a babákat, akkor már az immunrendszerük elég erős ahhoz, hogy bírják ezt a kiképzést Kép Egyébként általában nem a kisbabák szoktak elkapni nyavajákat, hanem a nagyobbak.
Szóval kedd-csütörtök az úszás, a nagyoknak mostmár fél-8 tól 8-ig, a kicsiknek meg 8-tól fél 9-ig!
DIRTHA! Figyeltél? Kép

Nemsokára hozhatod Mátét úszni Kép

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
na, pont ezt akartam kerdezni, csak hulyen fogalmaztam. En Rekat vinnem valahova pancsolni, imadja a vizet. Matet nem merem - anno Reka erzekeny bore katasztrofalis lett az uszodaviztol. Pedig imadta a babauszast.
Koszi a valasztKép

-Afonya
afonya
 
 


Szivi Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Először is a nagy hírt mondom: a kromoszóma vizsg. alapján kislány lesz! Apa majd kiugrik a bőréből örömében,mindig 3 lányt akart.Biztos bolondnak nézik majd a barátai.
Így mától nálam is elkezdődik a nyugodt babavárás időszaka.
Remélem mindenki jól van és sorban születenek a legszebb babák.
A pelenka témához szólnék hozzá,mert mi is úgy jártunk mint Áfonyáék, szinte minden márka igy-úgy kiütötte a popsijukat,így micsak Pamperst tudunk használni.Ebből is van bugyifazon,de azt inkább csak nappalra ajánlom,éjszakákra jobb a hagyományos mert többfér bele.Sajnos a törlőkendőkkel is ugyanígy jártunk,és itt még hevesebb volt a reakció.
Lassan adhatna a gyár valamilyen kedvezményt-nem?
A darabra vehető pelenkát nem ajánlom,a gyárból hozzák ki,olcsó de sokszor minőséghibás.Egyszer vettem 20-ból kb 5-6 szinte azonal átázott,hiányzott belőle a vízzáró réteg.Lutri!
Ki hogy áll a kismamák közül.Azt hiszem Holly szül leghamarabbaztán Piros,Én és Ttika.
Jó a sorrend?
Puszi :Judit
fanniflóra
 
 


Sziasztok!
Nagyon vacakol itthon az internet - vagy a gép. Most éppen van hálózat, gyorsan írok. Köszönöm a pelustippeket, tényleg nem is gondoltam volna, hogy más lehet ezeknek a szabása is. Valaki ajánlotta már azt a pelusdiszkontot, de nem tudtam eddig azt sem, hogy azok kishibás pelusok. Akkor viszont kész rablás a dolog, mert azt nem szabadna eladni!
Most a 33. hetet fogom betölteni holnap, és egyre lassabban mennek a hetek. Már alig dolgozom, és 25-én végleg "becsukom a boltot". Piros, Fanniflóra, Ttika, ti hogy álltok a hetek számával?
Voltam ultrahangon is kedden. Olyan 11 körül estünk oda a férjemmel, zsúfolásig teli volt a váró, mert már órák óta nem volt orvos. Nem vártunk, elmentünk menzázni, meg postára, aztán azért visszanéztünk olyan fél egy körül, és 15 perc alatt megvoltunk mindennel! El sem tudom képzelni, hogyan végeztek kb 25-30 kismamával 1,5 óra alatt...
amúgy babával minden rendben, minden mérete átlagos, fejjel lefelé van már, és az uh alatt végig hasalt a pocakomban.
Most gyorsan elküldöm, mielőtt elmegy a hálózat.
Pusz
H
holly
 
 


Sziasztok!

Judit!
Hurrá, hurrá, minden rendben nálatok,örülök!!! Kép Kép
Az utolsó helyre szerintem is én pályázom, a febr. 20-ával. Ezek a pelenka-vélemények tök jók, csak én el fogom felejteni addigra, mire nekem kell Kép

Velünk minden rendben, kedden voltam kismama-tornán, nagyon élveztem, végre megmozgattam a tagjaimat! A kismama-jóga sajna nem indult be, mert a helyszín meg fog változni, csak még a Marica nem tudja, hogy hol talál helyet. Szóval, majd ha beindul, azt is kipróbálnám, de az még 1-2 hónap.

MInden gyakorló anyukától kérdezem!!

Mire kell figyelni a kiságynál, pelenkázónál, babakocsinál?? LÉgyszi írjatok véleményeket, tanácsokat, mi mire jó, mi az, ami feltétlenül kell, mi a luxus (pl. baldachin..). Mi még nem akartunk elkezdeni nézelődni, de jött egy ajánlat, hogy egy anyuka eladná ezeket a holmikat, és nekem gőzöm nincs, hogy mire kell figyelni, mit kell egyáltalán megnézni rajtuk. Annyit tudok már, hogy babakocsiban vannak nagyon kicsik (rövidek), amit pár hónap alatt képes kinőni egy baba, úgyhogy erre figyelni kell. De más?? Ja, és ha tudtok, hol lehet használtat, vagy olcsó és jó újat venni itt a városban, akkor azt is írjátok meg. Köszi mindenkinek, aki szán rám pár perecet (igen, a perecet nagyon szeretem..Kép)

Mikor fogom érezni a mozgását?? És az milyen?? 16+5-nél járok. Néhány napja állandóan érzem a jelenlétét a hasam alja felé, de ez egy statikus állapot, tompa nyomásféle, nem mozgás. A párom már naponta kérdezi, meg próbálja érezni, de én nem tudom a választ, pedig egy jó hitves ugye... ?!?!?!

na, sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Lányok, végre hogy előkerületetek Kép

Szóval Ttika először neked válaszolok Kép

Mozgás. Szerintem már érzed, csak nem tudod, hogy az. Éreztél már olyat, mintha (ne haragudj, de muszáj leírnom Kép Kép Kép ) puki készülődne a beleidben? Na a baba első mocorgásai éppen olyanok. Amúgy meg én a rendes rúgást kerek 20 hetesen éreztem, ami már a pocakomon is meglátszott. Nem tudom, hogy vagy a komolyzenével. Én voltam a Zichy Palotában Fellegi Ádám koncerten, ami kimondottan kismamáknak szól Szerintem most is van még, nézz utána. Na ott aztán annyira intenzíven éreztem a mozgást (ott először), hogy a koncert közepén felsírtam (na nem hangosan), olyan csodás érzés volt.
Szóval nap közben ha tudsz, kicsit pihenj le, feküdj el, és tuti, hogy egyszercsak érezni fogod. Este, mikor alváshoz készülődsz, akkor meg általában minden bébi mocorog.

Kiságy, pelenkázó, babakocsi!
Kiságy: Mi beleestünk abba a hibába, hogy nekünk mindenből a legegyszerűbb és legolcsóbb kellett. Vettünk a Brendonban egy fenyő kiságyat, 6500 Ft volt, + ugyanennyi volt bele a matrac. A matracra helyeztük a hangsúlyt. Sima szivacs, atka és baktérium ölő szerrel kezelt. A kókuszmatrac biztosan jó, de így ennyi tapasztalat után azt mondom, hogy felesleges első gyerekeseknek (majd mindjárt kifejtem miért).
Szóval a kiságy 60*120-as méretű, egyszerű kiságy volt. Lili 5 hónaposan kinőtte Kép Szerencsére a 13 éves hugicám kombi kiságya még megvolt, így gyorsan ki is cseréltük. Én azóta azt tartom, hogy minimum 70*130, 140-es kiságyat kell venni, különben a gyerek hamar kinövi. A kombi kiságy azt jelenti ugye, hogy pelenkázóval egybe van. Ez nagyon szuper találmány, ráadásul heverővé alakítható, így később is jó lesz a gyereknek.
A babaágynemű szinte teljesen felesleges, a baldachinnal együtt. Én nagyon sok kismamát megkérdeztem, senki nem szerette a baldachint. A babák legtöbbször félnek tőle, és őszintén szólva nem is szellőzik úgy. Most lehet kapni valami hálós anyagból, az talán szellőzik. (Előre bocsátom, hogy én inkább mindent a praktikus oldaláról nézek, és nem az esztétikai oldala az első). Az ágynemű, ha nem 20-30 ezer!!!! Ft-osat veszel, annyira sprőd és "kemény", hogy Te sem takaróznál vele, nemhogy a gyerekedet takard vele. Én vettem egy olyan kisplédet a Lilinek, amit össze lehet cipzárazni pólyává. Ez tökéletesen megfelelt, mert amíg nagyon pici, úgy bele tudod bugyolálni, hogy a baba a mennyekben érzi magát, mert jó puha plüssös anyaga van. Amikor meg már le tudja rúgni magáról, akkor azért jó, hogy be tudod cipzárazni, mert így biztos nem rugdossa le. A rácsvédőnek van egyedül értelme (ja párnát meg úgysem használhatsz semmiképpen!).
Szerintem inkább puha plédet vegyél többet, több féle méretben, hogy a babakocsiba is tudj tenni.
Pelenkázó: Ha kombi kiságyat veszel, akkor adott, egyébként szerintem abban semmi különleges igény nincs, a lényeg, hogy be tudd rajta pelenkázni a babát, meg azért legyen rajta hely pakolászni, vagy polc, vagy fiók ilyesmi.
Babakocsi: Ajánlom a Marcal II.-n a MiniBizi nevű boltot. Ott vadonatúj és használt babakocsik is vannak. JackPol márkájú, lengyel babakocsit árulnak, ami a városban 40-45 ezer Ft, azt ott 32 ezer Ft-ért kapod meg, minden kiegészítőt vehetsz hozzá (esővédő, pelenkázó táska stb.).
Ha városban laktok, akkor nem kell a kerékre figyelni, mert vannak olyan kerekűek, ami inkább terepre való Kép (ilyen kell nekünk is)
Ez a JackPol jó minőségű, széles babakocsi, és a hossza is megfelelő, mert mire kinőné a gyerek, addigra sportkocsivá alakíthatod.
ha sokat utaztok, akkor inkább olyan kocsit vegyél, amit tényleg kicsire össze lehet csukni. A Brendonban és a Megatoysban biztos jártatok már, és körülnéztetek. Mindenféle igénynek megfelelő kocsi van már. Ha nem akartok külön bébiordozót venni, akkor kaphattok már olyan kocsit, amihez van. Ebben nem nagyon lehet tanácsot adni, mert tényleg igényekhez mérten kell választani.
Bébihordozó: Ebből is van egy csomó féle már. Mi a legolcsóbbat vettük meg a Brendonban, 12 ezer Ft volt. Mostmár a Tescoban akár 9-10 ezerért ennél jobbakat is lehet venni, de nekünk ez nagyon bevált. Na pl. ebből sem szabad túl kicsit venni, mert ezt aztán tényleg hamar kinövi a baba.

Na remélem elég kimerítő választ tudtam adni. Kép

JUDIT!
Gratula a kislánykához!
És szuper, hogy minden a legnagyobb rendben veletek!
Egyébként félreértettél, mert a Toma Bababoltban nem darabra adják a pelust, hanem csak az árát mondják darabra. Tudtommal nem a leggagyibb, és nem hibás pelenkák vannak ott, mert akkor nem lennének ilyen drágák. Mert meg kell hagyni, elég húzós áruk van azoknak a pelusoknak.
De mint mondtam, nyugodtan próbáljátok ki a Babysan pelenkát (Metro-ban lehet kapni). Csúcs minőségű, és nekem eddig egy darab sem volt rossz, nem engedte még soha át a rakományt, pedig éjjel kicsi lányom 1 kilós pelusokat tud produkálni reggelre. És mindezt csak pisivel! Kép

Holly!
Nektek is gratula.

Hú most nagyon sárga vagyok Kép

Puszi: Bogi

ui.: Most mi pl. az etetőszékkel voltunk ilyen gondban mint Ttika a babafelszereléssel. Amit vettünk kedden, azt ma ki is cserélte a férjem, mert nem vált be.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Mosható nadrágpelenka:

www.spelta.hu oldalon nézzetek utána. Úszónadrág is van.
Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam, de igyekszem pótolni és értékes soraimmal gazdagítani a vélemények színes palettáját.

Judit!

Én is így tudom a sorrendet. Ha minden igaz, akkor én a 27. hétben járok és megérzésem szerint Mikulásra lesz meg a baba. Így Hollynak mintegy hathetes előnye van hozzám képest és kb. ugyanennyivel jösz utánam Te, nem? Aztán Ttika február közepén.Megjegyzem ez utóbbi nagyon szimpatikus dárum nekem. Jómagam Bálint-napi vagyok, az öcsém pedig febr. 12-én született. Vízöntőnek lenni nem rossz. legalább olyan jó, mint a másik 11 jegy.


Ttika,

Sajnos a pelus-témában én elfogult vagyok. Nagyobbik lányom keresztanyja a Pampers gyártójánál dolgozik és dlgozói áron hozta évekig a pelust. Rá is szoktunk rendesen. Ennek jó a szabása, a méretekkel is elégedett vagyok és az űrtartalma is jó. Törlőkendőből viszont szívesen használjuk a Tesco-ét is. Előnyének tartom, hogy van saját tépőfelülete, így visszazárható akkor is, ha nincs merev falú dobozod vagy éppen nincs kéznél (nagymama, nyaraló, utazás, stb. esetén). Ezt nem tudja se a Pampers, se a Johnson.

Babakocsi: nekem mindkétszer használt kocsim volt, sőt az első olyan özönvíz előtti mélykocsi. Imádtam. Nagy, fix kerekek (lakhelyünk nem bővelkedett szilárd burkolatú utakban) és kényelmesen bő belméret, megfelelően kemény fekvőlap/burkolat. Különösen azért jött be a megfelelően kemény fekvőlap, mert Annám kedvenc pozciója az volt, hogy hason fekve felnyomta a mellkasát/fejét a párkány fölé és így nézelődött menet közben akár egy órán keresztül is. Egyedül a belső kantár/biztonsági öv hiányzott, de ezt utólagos eszközökkel lehetett pótolni. Összecsukva kicsit nagy volt, de azért a kombiba befért. Tehát összességében: a használt is jó, kemény fekvőlapot és nagy belteret keress szerintem.

Kiságy: hagyományos ez is nálunk. Egyszerű, farácsos, kb. 70×100 cm. Jól kiszolgálta eddig a kettőt és ide szánjuk a harmadikat is. Kb. két éves volt a nagyobb amikor átkerült rendes ágyba, mert megtanult kimászni belőle. Kb. ennyi ideje lesz a kisebbnek is, mert azután itt az új kiságybitorló.

Pelenkázó: hát, ezzel vannak tanulságok. Ajándékba kaptunk egy komódot aminek tetejére pelenkázó szerelhető. Ezzel csak az a baj, hogy megfelelő alátámasztás híján a pelenkázólapot nem artják ega szélei, így állandóan nyitvatartott felsőszekrényke ajtókon támaszkodik az egész pelenkázó felület. A mélyen kinyúló lap alá bejutni a fiókokba sem egyszerű gyakorlat. Igaz, előnye, hogy jó nagy hely van a tetején, így a csaknem kétéves is elfér még rajta hosszában. De ez is temperamentum-függő, mert a nagyobb kb. másfél éves korától nem volt hajlandó megmaradni a pelenkázón, így a padlóra költöztünk a tisztábatételhez.

Nekünk a járóka is nagyon bejött, mert fekvőkorban változatosságot jelentett a gyereknek egyre hosszabbodó ébrenléti idejére, később anyának jelentett megnyugvást a legurulás/elgurulás/elmászás korlátozása, ha éppen ki kellett mennie a szobából. Ez is hagyományos, kb. méterszer méteres, farácsos, vékony szivacsbetétes típus. Elég kemény az alja ahhoz, hogy a felállási gyakorlatokat segítse.

Etetőszék: elsőre örököltünk egy fából készült, szék/asztallá nyitható típust. Nem jött be. Nem volt nagyon biztonságos érzés, szétszáradt és talán háromszor nyitottuk ki. Most műa. alaptípus van és ennél nekünk nem is kell jobb. Könnyen takarítható és bírja a szállításhoz szükséges gyakori összecsukást is. Mindamellett kellően stabil.

Hát ennyi a babafelszerelésről.

Mozgást a másodikkal és a harmadikkal már kb. a 16. héttől éreztem, de akkor már tudtam hogy ez az. Az elsőnél én is sokáig vacilláltam, hogy elrontottam a gyomrom vagy ez már a baba. Azután kb. a 22. héttől már "külsősök" is érezhetik ha kirúgja az oldalad. A végefelé meg kedvenc időtöltésünk volt, hogy anya hanyattfeküdt és lestük, ahogy "cápázott" a baba, valamely végtagját hátúszóként kinyomva szántotta a hasam.

Ttika!

Leírod hogy mikor és hol van a terhestorna? Ma mentem volna jógázni és tőled értesültem, hogy mégse tegyem. Pedig valami mozgás tényleg kellene. Talán az is beleféra délután alvás és vacsi közé.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Bogi!

Bár már kicseréltétek és nem tudom, milyen az etetőszéketek, de arra figyelj, hogy lehetőleg a hasánál vagy közvetlenül alatta legyen becsatolva a gyerek, mert nálunk a csípőjénél van, és mivel vékony a kisfiam, feláll benne!!! (megjegyzem, nem olcsó és márkás etetőszékről van szó, ilyet akartam, hogy még a következőnek is jó legyen, biztonságos legyen stb.) Gondolhatod, milyen, amikor nincs kedve enni, mert minden más jobban érdekli, egyedül vagyok vele (tehát nem köti le bábozással senki a figyelmét) és nem akar enni, ráadásul az első falattal a szájában motorozni kezd...és persze feláll...

Ttika, ha új kiságyat akarsz, ajánlom a győrújbaráti pasit, aki gyerekbútorokat készít, a terhesgondozóban kint van a telefonszám. Mi ott készíttettünk kiságyat+pelenkázót, ha jól tudom, ő csak 70*140-eseket gyárt. Olcsóbb, mint a boltban, és bár a pelenkázó nem nagyon tetszik (de praktikus), a kiságy nagyon szép, vmilyen fából készült. Az asztalos felesége ágyneműket varr, onnan van a fiamé is, de Bogihoz hasonlóan inkább pléddel takarom a fiamat, ami nagyobb, így nem tudja lerúgni, de télen használtam a takaróját is. Ja, és a pelenkázóra is ugyanolyan szivacsfeltét van (uolyan színű), mint az ágynemű. Szintén olcsó, jól tisztítható, mosható, bár a huzatból kissé kispórolta a nő az anyagot, de nem vészes, ez már csak olyan kekeckedés részemről.
Babakocsi: mi olyat vettünk, amiben volt bébihordozó is és sportkocsivá alakítható. (a Megatoysban. Uez a babakocsi Budaörsön a Kismama plazaban több mint 10ezerrel olcsóbb) A második gyereknek is tökéletesen jó lesz. Persze minden igényt a pénztárca szab meg- sajnos.

Gratula minden leendő anyukának.

Csáo,

Dirtha (Áfonya, mire rájöttem, mire kérdezel az aláírásoddal kapcsolatban!!! Levédetted, vagy fizessek szerzői jogdíjat? Kép Amúgy mi újság gyerkőcök téren?)

*Dirtha Kép
dirtha
 
 


Sziasztok!

Csajok,
ha megadjatok a utolso menses idopontjat, csinalok egy helyes kis tablazatot es idonkent felrakom, ha tetszik mindenkinek.

Babacuccok:

Popsitorlobol nekunk van "uticsomagunk", amit pl. jatszoterre is viszek, akar keztorlesre is jo. Egy sima konyhai aromazaro dobozban, a leheto legkisebb meretben /kb. 5*10 cm/, osszehajtogatva 3-4 kendo fer bele. Sokszor jol jott mar.

Babakocsi: elso gyerekeskent en is "uj"-maniaban szenvedtem, most mar siman megvennem a hasznaltat sokmindenben.
Hogy milyen a jo, szerintem attol is fugg, mikor szulsz: fel eves kora korul mar igencsak ulni akar /es akkor fog isKép/, akkor valoszinuleg ugyis lecsereled egy konnyu, kicsi kocsira.
A masik, hogy telen sok ruhaban, anorakban hamarabb "kihizzak" a kocsit, mint a nyari egyszalsemmiben.
Elso kocsink a Bogi-felehez hasonlo volt, Megatoysos, de ilyesmit a Tomaban is arulnak, szinten nemdragan, ugy remlik. Akkor nem zavart, hogy nem bolygokerekes, most masodjara -foleg a konnyu sportkocsi utan- nagyon fura.
Ami a nagy feluleten kivul praktikus /de nem letfeltetel/ szerintem:
-otpontos ov
-atfordithato tolokar /ne susson a ded szemebe a nap es ugyanakkor Te is lasd, elso babasoknal ez eros belso igenyKép/
-allithato tolokar-magassag /foleg alacsonyabb anyukaknal jatszik/
-ne csak egyik oldalrol legyenek fekezhetoek a kerekek
-jo nagy es massziv bevasarloszatyor alul

Kiságy: mi is a "győrújbaráti pasi"-tol vettuk, Kis Tihamer a neve. A mienk fenyo, de csinal butorlapbol is, szineseket is, penztarcatol es izlestol fuggoen. A mienk nem szabvanymeret, valamelyik iranybol rovidebb, felar nelkul megcsinalta, sot a belevalo kokuszmatrac is ehhez a spec. merethez keszult, szinten onnan.
A pelenkazonk is onnan van, szinten fenyo es a most 2 evesemet is még azon rendezem le. Ennel a szekreny van elol es moge nyulik be a toldas /ami elbirja allva a 13 kilos lanyt/, amit kesobb leveve sima komodot kapunk. A polc mindenkepp praktikus, lehetoleg olyan magassagba, amit Te elersz, de a gyerek minel kesobb, ha nem akarsz idegbajt kapni tul koranKép

Jaroka: Brendonos, szines muanyag, nem volt draga, bevalt. Hasonlo okok, mint elottemszoloknal: gyerek biztonsagban, jatekok akaszthatoak ra. Felallas miatt sosem aggodtam, az eses termeszetes velejaroja a tanulasnakKép Sot, inkabb az volt, hogy a jarokat gorcsosen szoritva orditott a gyerek, mert nem tudott még leulni, de mar alig birta. Es akkor jott a hos anya es megmentette a gyereket: leultettemKép

Etetőszék: raersz, ha mar nagyjabol ul a gyerek. En megvettem draga Peg Perego Prima Pippát /?/, nem lett volna muszaj talan. Az osszecsukhatosagat talan egyszer hasznaltam, nem volt lenyeges. Ha elutaztunk, megetettem a hordozojaban. A magassagot erdemes ugy megvalasztani, hogy be lehessen majd tolni az etkezoasztalotokhoz. Ha ilyet talalsz, akkor nem erdekes az allithato magassag sem.
Otpontos ov fontos lehet, bar az enyemnek sikerult kiesnie még abbol isKép /pedig még nem volt egy éves sem, maig sem tudom, hogy csinalta. Tanulsag: sose hagyd benne felugyelet nelkul egy pillanatra sem/. Jo, ha konnyen tisztithato, kell majd parszor surolnodKép
Az en lanyom orokmozgo, jol jott, hogy a szekben volt a lab kozott olyan tamasz, amitol nem tudott lefele sem kicsuszni.

Hordozo: elsore a hagyomanyos kagyloformat vettuk, a 0-9 kiloig tipust, eleinte ebben is elnyeklett a feje kitamasztas nelkul. Amikor kinotte, vettuk a kov. fokozatot. Szerintem ebbol nem szabad hasznaltat venni, sosem lehet tudni, milyen allapotu, volt-e mar baleset vele, stb...

Mi eleve legalabb 2 gyerekre vasaroltunk /sot, lanytesom van, igy még o is hasznalja majd remelemKép/, igy azert probaltunk tartos cuccokat venni.

Takaronal arra figyelj, hogy olyan vegyel, ami nem szöszölődik, nem marad a kis ujjai kozt, ha markolassza. Mert egybol viszi majd a szajahoz is. En vettem meterben termoanyagot /nem kell szegni sem igazan, inkabb csak esztetikai szempontbol, nem fejtodik/ es minimalis varrastudassal varrtam szimpla, dupla takarot.

DirthaKép
Gyerkocok jol vannak, en mar kevesbeKép De nem panaszkodom, Mate 3 napja este 9-tol reggel 5-6-ig alszik, akkor is mar en keltegetem, mert nem birom tejileg, nem tudok aludni. Reka megbekelt vele, de velem még nem, rettentoen tud ellenkezni, hisztizni. Reszleteket az Ismerjuk meg egymast temakor Afonya Reka babaja topicban szoktam leirniKép

Kismamaknak kitartast es jo penzkoltestKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Köszi szépen a gratulációkat,aranyosak vagytok!
Bogi! amit én vettem db pelenkát azt nagy nejlonzsákból árulták,minden jelzés nélkül.Te biztos nem ilyet láttál.
A babakocsi témához annyit tennék hozzá,hogy minél jobb rugózásút vegyen az aki rossz utakon közlekedik.At általam "plazakocsinak"becézett modellek ,tényleg csak odavalók.Ha megengedheti valaki magának szerintem érdemes a felfújható kereküek között válogatni.Nekünk is aktuális,és én megint ilyet veszek.
Az én problémám a testvérkocsi,mert amink volt azt eladtam-eléggé leharcolt volt- és most kéne lassan vennem egyet.Aki tud légyszi közvetítsen.Voltam több helyen, de csak nagyon régi típusok vannak, az újak pedig irreálisan drágák!Még a kid -
boardnak is rá kell férnie ha jövünk az oviból.Szép kis karaván lesz!
Én a 19. hetet töltöttem be,és most febr.6-ra vagyok kiírva.
A kétéves most növi ki a kiságyát/60x120/ de addig úgyis kap másikat.
Sziasztok,puszi:Judit
fanniflóra
 
 


Hu, jo hosszu lett es tele elutessel.
Pedig kimaradt blole a gratula Juditnak a kislanyhoz!
Es a baldachin: nekem jol jott /hazilag csinaltam szinten/, mert a szobaba ugy sutott be a nap, hogy kellett valami arnyek, ugyanakkor a redonyt nem akartam leengedni, mert az meg tul sotet lett volna. Es a huzat ellen is jol jott neha. De csak a "szepsegeert" en sem vennek.

-Afonya
afonya
 
 


Valami ilyesmire gondoltam, persze adatokkkal tomveKép

tablazat
afonya
 
 


szuper a tábla. Az én hiányzó adataim a következők: életkor 34 év, 1. gyermek: Anna szül. 1998.03.20., második: Sára szül. 2002.12.17.

Örülök, hogy ilyen jó kis csapat jött össze. Nekem ez az első fórumos tapasztalatom és nagyon pozitív eddig. Alig várom, hogy olvassak felőletek, mégha írni nem is mindig jut időm, vagy nem tűnik közérdeklődésre számot tarthatónak az aktuális nyavajgásom.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szep a tablazat. Adataim: 31 ev, szules: 2004,10,29 terhesség kora ebben a pillanatban 33+0, a jelenlegi allapot szerint a neve konrad lesz.
Sajnos en a jovo hettol lehet, h kicsit ki fogok maradozni a forumrol, mert a gepem szervizbe megy, valami gond van az usb csatlakozoval. Majd innen-onnan probalok benezni.
addig is mindenkinek minden jot, ha a hetvegere vegkepp megnyekkenne ez a vacak.
pussz
h
holly
 
 


HŰŰŰŰŰŰŰŰŰ!!

Köszi mindenkinek, egy órája jegyzetelek, aztán meg nem fogom tudni, mitől olyan nehéz a táskám.Kép

Táblázatba valók: 32 év, mai nap: 16+6

Piros!

KIsmama-torna kedden 18.15-19.30-ig a Kardirexben. (Táncsics M.u. Mónus I. u. sarok) van még pénteken de. valamikor és tervezik a hétfő de-t is, nekem ugyi ezek nem jók, mert dolgozom. Kényelmes ruhát kell hozni, szuper csilli-villi öltöző, zárható szekrénnyel, zuhanyzóval van, ja cipő nem kell, csak zokni. 3500 Ft/5 alkalom, bármikor lejárható, ha már nagyon közeledik az időpont, napijegyet is lehet venni. A nő, aki tartja gyógytornász. Polifoam, nagyon óriás labda van, törölköző sem kell a matracra, mert még tiszta lepedőszerűséget is adnak, amire közvetlenül fekhetsz. Van nyújtás, lazítás, gátizomtorna, légzéstanulás, rendes, izmokra való gyakorlatok fenékre, combra, karra, felső és haránt hasizomra, relaxáció a végén. Teljes jóérzéssel jöttem el onnan. Ettől még, ha indul a jóga, azt is kipróbálom.

CSatlakozom Piros öröméhez. Néhány hasonló fórumot is olvasgatok, de oda nem is írok, mert néha úgy elszállnak az indulatok, hogy a gépből fröcsög a hangulat Kép Szóval, csak dícsérni akartam magunkat... KépKépKép

Ja,és Piros még!

A febr. 20-a már Halak, aminek drukkolok is, mert a szűk családban két vízöntő van, akiktől időnként a falra mászom. EGyébként nem nagyon zavar más jegy sem ám, nem befolyásolja az életünket a horoszkóp. Kivétel talán a rák, szintén két közeli rokon úgy 55 év különbséggel tök egyforma alaptulajdonságokkal, amitől úgy triplán mászom a falra. De ettől a jegytől egyelőre nem kell tartanom. Ha már itt tartunk, nyilast szerettünk volna, de a természet nem úgy akarta. Csak azért, mert véletlenül kiderült, hogy a kos és a nyilas (párom és én) párkapcsolata boldog, és a legideálisabb gyerekük a nyilas lenne. Gondoltuk, ha már a boldog párkapcsolatot "tudatlanul" így össze tudtuk hozni, besegítünk legalább a tökéletes gyerekhez. Mondom, nem jött össze, de ettől egyáltalán nem törtünk össze. MOndjuk akkor én lennék most a 2. a sorban közülünk. Viszont így meg még rengeteg infót össze tudok gyűjteni tőletek addigra. Kép

Újabb kérdésem van!! (majd szólok, ha elfogytak)

Van valami jó kismama-ruha üzletről tudomásotok?? Mert állati drága cuccok vannak, amiket én láttam egyelőre itt a városban. A legolcsóbb naci 6000 Ft, márpedig minimum kellene egy, amiben kihúzom, mert már nagyon határeset a rajtam lévő, nyári nadrág. Még szerencse, hogy len, és az tágul. Csak nehogy azt vegyem észre, hogy a fenekemen már elfogyott az anyag ...

na, abbahagyom, megint szómenésem van. Köszi az ötleteket.

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Ttika!
Kismamaruha ügyben nem tudok tanácsot adni. Na bumm. Valami, amihez nem tudok hozzászólni Kép Kép

Én egyetlen kismamaruhát nem vettem magamnak. Ez annak volt köszönhető, hogy némi túlsúllyal kezdtem a terhességet, és kb. a 20. hétig nem is látszott rajtam szinte semmi. Volt két egy számmal nagyobb nadrágom, mint a rendes méretem, de nem kismama nadrágok, és azt hordtam végig. Sokat mostam az igaz, Kép de nem kellett pénzt fektetnem a kismamarucikba. Aztán a 24. héttől kemény diéta, 16 kiló fogyás, így az utolsó napig jó volt a nem kismama csupán 1 számmal nagyobb nadrág. Kép
Persze anyukám akart nekem venni, de amikor megláttam az árakat, azzal a lendülettel ki is fordultam a boltokból.
Egyedül a Megatoysban lévő kismamaruha boltban láttam barátságos árakat.

Holly!
Hiányolni fogunk. És persze sajnálni, ha vissza kell majd olvasnod, mert ahogy elnézem elég termékeny lesz a topic Kép

Ttika!
Még valami.
A győrújbaráti pasi, aki bútorokat csinál, tényleg jó. Mi olyan pelenkázót kaptunk az ismerősünktől, ami itt készült, jó nagy, 1 fiók van rajta, és egy nyithatós szekrény, és a tetején a pelenkázó. Most két pelenkázóm van, mert az hugicám kombi kiságyán is van egy pelenkázó, de megoldottam, hogy oda pakoltam a CD lejátszót, amin hallgatja Lili a Halász Judit CD-ket, meg a komolyzenét Kép

Dirtha!
Az etetőszéken 5 pontos biztonsági öv van, és a pociján van az alsó öv.
Teszek fel róla képet.

Sőt a fa etetőszékről is teszek fel, amit kicseréltünk.
Ez nem a kicsi fajta, hanem ez hatalmas fajta Kép
Kép

Kép

Új:
Kép
5 pontos biztonsági öv
Kép
Döntött állapotban
Kép

Lili szobájáról is teszek majd fel később, ha bescanneltem.

Puszi: Bogi

ui.: Majd később folytatom, csak felébredt a csimótám, megetetem.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ttika,
nem én vagyok a legjobb példa az öltözködésre, de azért leírom:
a Plazában (a dundi xxl vagy milyen nevű boltban) vettem egy kétrészes holmit, ami egy nadrág + egy tunika, kb 12,000 ft. Elmentem anyukámhoz, ő kicsit levágott a nadrágból, meg kivasaltuk belőle az élt, így halásznadrág lett (nekem nyáron kellett). Ennek a mintájára varrt egy olcsóbb anyagból mégegyet, az hosszúnadrág. A tunika alapján (ez ujjatlan), varrt még két másikat (kb 5,000 összesen). Ezeknek annyira egyszerű a szabásuk, hogy még én is megvarrhatnám őket a minta alapján, ha lenne hozzá türelmem. A tunikák alá időtől függően hol rövidujjas sima pólót veszek, hol hosszúujjasat, a régiek küzül, mert az mindegy, hogy áll rajtam, csak az ujja látszik Kép . Nyárra volt még 1db régi szoknyám, amíg jó volt (lényeg, hogy széles, laza gumi legyen a derekában), és vettem a Tescoban két ujjatlan inget (most már nem jók rám, de sokáig tudtam őket viselni) kb 3,000/2 db. Végül pedig a Metróban vettem 3,000-ért egy indiai ruhát (egyszínűt), az még most is jó. Ehhez jön még egy melltartó, ami egy számmal nagyobb, mint a régiek, ez volt 3,000. Ez így összesen 26,000 Ft. Nem kevés, de így szerencsére mindig volt mit felvennem. Ebből a pénzből más módon kb egy blúz meg egy szoknya jön ki. Szerencsére bugyikat nem kellett vennem, mert amúgy is az alacsonyan szabott fajtát szeretem, és ilyenkor az jó, de amúgy ez is hozzájön még. Amit majd viszont még vennem kell, az a szoptatós melltartó. Abból még csak Triumph-ot láttam egyelőre, nagyon drága, valami 5,000/db, és kellene kettő-három!
Azért írtam, hogy nem én vagyok a jó példa, mert én a terhességet bizony erősen átmeneti időnek élem meg, és nem akarok rá költeni. Inkább majd a babára, és főleg majd akkor, ha az evésen és alváson kívül más igénye is lesz majd. Pl ha majd járni tanul, nagyon jó kis cipőcskét fog kapni, hogy ne legyen baja a lábacskájának, meg ilyenek.
Mellesleg már nagyon elegem van abból, hogy örökösen ugyanazt a pár ruhát hordom, de már nincs sok hátra. Ja, és ha veszel valamit, nem baj, ha kissé műszálas, gyorsabban szárad, és mosás után már másnap felveheted ismét, tisztán.
Hát nálam így van (volt) ez a kismamruha-dolog.
Ja, és ha nincs extrém méreted, a rokonaidtól tudsz kölcsönözni kismamaruhát, vagy a testesebbektől 1-2 szoknyát. Én mondjuk ehhez túl magas vagyok.
holly
 
 


Szia Holly!

Szoptatós melltartó ötletem:

A vásárcsarnoknál a piacon van egy csajszi. Mindig ugyanott árul, a könytárhoz felvezető lépcső aljában oldalt. Nála vannak 100% pamut szoptatós melltartók fehér és fekete színben, amit egy kézzel lehet kapcsolni, és ha jól emlékszem 1900 Ft volt darabja. Nekem egyébként elég volt a három hónapra két szoptatós melltartó Kép Sajnos csak addig tudtam szoptatni.
Tényleg higgyétek el, nem gagyi, "piacos" melltartó, hanem nagyon kényelmes, és tartja is a mellet, és nálam sokszori mosás után is nagyon jó állapotú.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szuper! Köszönöm, holnap meg is nézem!!!!
holly
 
 


Sziasztok!

Ttika!

Köszönöm az infót a kismama tornáról. Sajnos nálam szűk keresztmetszet a 7-től kezdődő esti rutin (vacsi, fürdés, iskolás lány kikérdezése, bepakolás, altatás). Ha előkészítés is van, akkor már 6-ra otthon kell lennem. Így sajnos az esti nem biztos, hogy összejön. De jó hír számomra a délelőtti lehetőség, mert akkor van segítségem a kicsire, a nagy pedig suliban van. Dolgozni ugyan kéne, de a melót úgysem végzi el helyettem senki, így megvár. Szerencsém van, tanácsadóként van valamennyi beleszólásom abban, hogy mikor dolgozzam. Na persze, ha a kedves ügyfél is úgy gondolja. Ha lenne hétfő délelőtt is, akkor egészen sportosra vehetném az utolsó három hónapot. Rámférne. Mjad érdeklődöm telefonon a délelőtti alkalmakról. Köszi.

Horoszkópilag azért írtam, hogy a Vízöntő is van olyan jó, mint a másik 11, mert valójában nem sokat adok erre. Mondjuk valamiféle jó játéknak tekintem. Van olyan jó, mint az önismereti tesztek a nagyon okos női lapokban. Legalább annyira találóak is a kapott jellemzések. Nem nagyon segíti a beléjük vetett hitemet az sem, hogy párom tervező-szerkesztőként gyakran tördelt újságban horoszkópot és elmondása szerint elég önhatalmúlag húztak vagy írtak hozzá, ha az oldalkép megkívánta. Remélem nem törtem le ezzel senkit. :-)

Kismamaruhában nekem is jól jött az alkatom. Nem nagyon voltak kimondottan kismamás cuccaim, a molettek kitartottak végig. Nekem is volt ugyanakkor ujjatlan tunikám, ami valóban nagyon bejött, mert jótékonyan elrejtette, ha alatta a garbó felcsúszott a hasamon. Az elsőnél még cicanadrágom is volt kicsit vastagabb anyagból praktikus feketében, de a másodiknál és most már nem merem bevállalni.

Fehérneműben nekem az Anita márka jött be. Pesten a Délinél, a Kék Golyó utcában van márkaboltjuk, ahol egész tűrhető áron lehet kifogni akár 3-4 félét is, különféle színekben. Az egykezes üzemmód valóban nagyon fontos. Nekem az un. ablakos fazon jött be, mert az legombolva is tartotta nem kevéssé jelentékeny méretűvé lett tejforrásaimat. Én mindkettőnél 12-13 hónapig szoptattam és gyermekenként kb. 4 melltartót használtam el. Meglepetés volt, hogy nem a 100% pamut vált be igazán, hanem az eladó rábeszélésére megvett félig műszálas, mert jobban bírta a mosást és a megereszkedett emlők alatt könnyebben izzadó testhajlatot.

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Hú, kész csoda, hogy idáig eljutottam. Mármint ami a regisztrációt illeti. Örülök, hogy életem első internetes társalgásához csatlakozni tudtam. Már kb. egy hete olvasgatom a leveleiteket és most összeszedtem a bátorságom és beszállok. Nagyon jó kis csapatnak tűnik a tiétek. Látom senkit nem untat az "első" kismamák állandó kérdezgetése, asszem én is ilyen vagyok. Jövő kedden töltöm be a 21. hetet, jan. 25-re vagyok kiírva. Nagyon tetszik a táblázat, mert én is azt jegyzetelgettem, hogy hozzám képest ki hol tart, ki előbbi, ki későbbi, mint én. Én tehát 29 éves vagyok, 20 hét+4 napos terhes, első baba.
Üdvözlök mindenkit: Krisztina
chalice
 
 


Szia Krisztina,
gratulálok a babához! Nagyon jó időzítés a január végi szülés: karácsonyra a család elláthat minden babacuccal :D !

Lányok,
el nem tudom képzelni, meddig nő még a hasam! Akkora vagyok, mint egy bálna!
holly
 
 


Én a 20. hétre 4 kg-ot híztam, ez jó vagy sem? Mintha a védőnő múltkor furcsállta volna, de lehet, hogy csak képzelődtem.
Krisztina
chalice
 
 


Nagyon is jó a 20. hétre a 4 kg. Mert ugye az első 12-ben az is lehet, hogy nincs hízás, vagy csak pár kg (attól függ, van-e rosszullét, hányás, mennyire rossz a haspuffadás, meg ilyenek). Majd mostantól fogsz többet hízni, és ha összesen 10-12 kg-ot fogsz hízni, az az ideális. Ha több lesz, az sem baj, nagyon valószínű, h a szoptatás alatt lemegy majd. Viszont ettől függetlenül a végén jó nagyra nő a pocak, mert akkor már a baba is kinövi a helyet, és látványosan domborodik kifelé.
holly
 
 


Üdv a csapatban, Krisztina!

Kérdezz bátran, nagyon szívesen ismételjük is akár magunkat. Legalábbis én bármikot szívesen emlékszem vissza a babavárásra. Ha tudok valamit hozzátenni a többiek véleményéhez, olvashatod majd.

Lányok, főleg Áfonya!

Nem emlékszem, hogy szóba került-e már: mit viselhet az ember a győri kórházban? Saját hálóing/fehérnemű vagy kapod a kórházi göncöt? Esetleg lehet választani (pl. a császárhoz szükséges jódozás nekem hazavágott egy hálóinget a másodiknál, viszont az elsőnél, amikor scak kórházi gönc lehetett, állandóan kilógott a sejhajom vagy a cickóm, mert hossza vagy a gombolása nem működött)? Köszi.

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Piros, mire gondolsz konkrétan? A szülésre, vagy a bent töltött napokra?

Tavaly a szüléshez zöld göncöt adtak, a bent töltött napokon a sajátot használtuk. Bár én nem császárral szültem, ezért azt a verziót nem ismerem, de emlékszem, szüléselőkészítőn kihangsúlyozták, hogy min. 3 hálóinget vinni kell.

Krisztina, örülök neked. Pont félidős vagy! Hogy viseled? Tervezett baba?

Bogi, ja, ebből az etetőszékből fel nem áll Lili, az biztos! Kép
Hogy vagytok? Újdonságok Lili háza táján?

Csá,

*Dirtha
dirtha
 
 


Hahó!
Én irtó szerencsésnek mondhatom magam, eddig nem volt se hányinger, se szédülés, gyomorégés, szóval semmi pocsék. Enni eddig is imádtam, most mintha fokozódna a dolog...
A baba jövőre lett volna tervezve, de még jobb is, hogy "beelőzött". Ugyan akkor még nem tudtam, de pont most halasztottam az egyetemen (levelező) és ez jól jött. Meg tanár vagyok, így nyugtom volt a nyáron is.
Van valakinek kutyája? Nekem mindig volt, most is van három, abból egy bent lakik. Ugye, nem igazán érdekes? Már úgy értem semmi extrém védőintézkedés nem kell. Toxoplazmát most szűrtek, negatív, de az volt még odaírva: "fogékony", tehát ezek szerint még nem estem át rajta. Idős kutyák, nem mennek ki az udvarunkról, értelmes macska meg nem jön három kutya közé, így a fő veszélyforrás kizárva. Nyers hússal nem élek. Tényleg! Van valami az alábbiak közül, amit nem szabad enni? Kolbász, szalonna, sonka, felvágott, szalámi, májkrém???
chalice
 
 


Sziasztok!

Piros,
szuleskor a felvetelnel megkapod az egyen zold goncot, a protekciosoken gomb is vanKép
Szules utan lehet sajatot is hasznalni. En a csaszaros, kateteres lévén kertem ejjelre korhazit, nehogyma' az enyemet kenjem ossze. Ugyan probalkozott a noverke, hogy "lehet sajatot is felvenni am!", en meg mondtam, hogy tudom, de korhazit kerekKép
Egyebkent en kanikulaban szultem + pizsamaparti vagyok, igy eloszor rovidgatyas pizsamaalso + p. felsovel kezdtem, majd a nagy meleg miatt a felsomet lecsereltem pantos, nem tul szuk topokra, senki nem tette szova. Szoval ami tetszik, abban vagyKép

Szia Chalice!
Szerencsedre mar elobb betettelek a tablazatba, mielott olvastam volna, hogy Teged minden terhessegi utalatossag elkerult... kulonben szamolgathatnal tovabbKép
Kutya: valahol van egy topic, baba meg a kutya v. valami hasonlo cimmel...
Szerintem a nyers huson kivul mas ajanlas nincs, ehetsz bamit, amit a gyomorsavad megengedKép A 20-dik het tajan ilyen gondod még biztos nincs, kiloid is jok, ugyhogy engedj a kivanossagnak nyugodtanKép

Holly,
es kepzeld, ez a hasmeret minden gyereknel csak fokozodik!!Kép Es fokozodik az idegesseg is a terhesseg vege fele, amikor mindenki azt kerdezgeti, hogy "hát te még egyben vagy?" meg hogy "ekkora has, uristen, biztos egy gyerek lesz csak?" es ilyen poenok dompingjeKép

Ruhak: nyar leven en XL-es topokban kihuztam az utolso harmadot. Nadragot meg vettem kettot a Kisfaludy utcaban levo molettboltban, nem kismama fazont, hanem nagyhasuaknak valotKép Valahogy a hagyomanyos kismama fazonban nem erzem jol magam.
En is ezt a Baross ut eleji boltot tudom /vekonyaknak az udvarban is van maszek/, meg a Plazasat. Ja, es a Viragpiac udvaraban is van egy bolt, ahol arulnak olyan fazonu ruhakat, amik terhesen is jok es megsem nezel ki benne egy 50 eves kover nonek. Elozo terhessegemnel ott vettem egy nadragomat.
De van ismeros, aki turkalokban talalt ruhakat maganak, konkretat sajna nem tudokKép

Viszont a bugyikkal most rafaragtam, mert en sem ruhaztam be "nagymama" fazonbol, de a csaszarseb miatt nem voltak kellemesek a regi bugyijaimKép

Melltarto: van ket szoptatos melltartom "regrol"Kép, de most vettem ket simat is, itthonra nem igazan kell lepattintos. Igaz, pamutbol masszivat es normalisat csak Triumphbol talaltam, de ez jo lesz kesobb is, ha a meret marad.

-Afonya
afonya
 
 


Es akkor a vasarnapi tabla:

Kép
afonya
 
 


szia Krisztina!

Üdv. a csapatban, ami tényleg jóóóó!
Azért lányok ez nem igazság, mindig én maradok a legkisebb??? Jött Krisztina, mint új, aztán helyből lekörözött...

A csarnokos melltartó engem is izgat, csak most nem tudom, hol is lehet.. nem értem az útbaigazítást. A TEsco mellett? Vagy inkább a szocialista klub előtt? Ja, és mikor is érdemes szoptatósat venni? Az én melleim megint nőttek, lassan lufik lesznek, csak elszállni nehéz lenne. A Triumpf kismama-melltartói az Arrabonában ha jól emlékszem 4 ezer ft körül voltak néhány hete. Vkitől azt hallottam, hogy azok nagyon jók, mert az anyaguk miatt szinte nőnek együtt a mellekkel. Én egyelőre még megúsztam az 1-2 ezer ft-os akciós darabokkal. Sajna nekem kell bugyi is, mert most nem bírom elviselni, ha alul van vége a bugyinak, annyira szorító érzés!! A csarnoknál vettem olyan magasabb oldalút, egyet eddig, de az álom kényelmes. Igaz, kb.600 ft.Kép

Piros, horoszkóp-ügyben egy a véleményünk.

Bogi!
Mondhatnám, hogy hja, így könnyű, diétázva tényleg nem kell másik ruha, de ez morbid lenne eléggé. Inkább azt mondom, hogy legalább ez jó volt a diéta mellett. A Megatoys az hol van? Pesten? Eddig egy 6000 ft-os nadrág viszi a prímet, ennél csak drágábbat láttamKépKép

Holly!
ÉN sem akarok sokat költeni, ezért is kérdezem. De vmit ki kell találnom, mert már kezdenek szorítani ezek a vászonnacik. (normál méret, kínai, 800/db volt, nagyon jók) Sajna(?) legalább egy "utcai" gönc kell, mert dolgozom, és néha még meg is kell jelenni. EGy fekete nacira gondoltam, aztán csak rámjön néhány régebbi póló, meg fehér blúz is. Erre felvehetem az egyik zakómat, és tök csini leszek. Erre anyu elszörnyedt, hogyan fogok kinézni hatalmas pocakkal és be nem gombolható kosztümkabáttal. Hááát, legalább hátulról elegáns lennék...

Ja, és egy konkrétabb kérdés is a tapasztaltakhoz. (na, jó, MÉG egy..)

Nektek bevált a bolygókerekes babakocsi? Az egyetlen bolt (ahova bementünk) eladója közölte, hogy már télre csak fix kerekű kocsikat hoznak, mert a mamák nem szeretik a bolygósat a hóban, mert elforog. Az én logikám szerint viszont jó kell, hogy legyen legtöbbször, nem?? Mi a tapasztalat?

Piros!
Ha mész tornázni, kell a nődokitól ajánlás. A kiskönyvben lepecsételi és kész, de a gyógytornász megkérdezi, meg az egészség miatt megnyugtató.

sziasztok, Ttika

A hétfőben az az egyetlen jó dolog van, hogy ilyenkor tök sokat olvashatom a beírásaitokat, 3 nap termését. Kép
ttika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: