Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Gyumodore örülök hogy ide is benéztél üdv a csapatban sajna egy kicsit lefogytunk de Diával tartjuk a kerületi topikot Kép
Dia a talcsi a hjéten lehet nem jön össze nem csak a hóviszonyok miatt hanem mert a lányok egy kicsit náthásak bár nem lázasak de azért taknyosak Kép
Az éjszaka átalvásához pedig dia csak annyit hogy ez változó nagyon és nem csak a tápszer nem tápszeren múlik. Bár az kész tény hogy a tápszer jóval lassabban emésztődik meg mint az anyatej és így lassabban is éheznek meg a tápis babák de ez is lehet eltérő egyénenként de ebben nem vagyok tapasztalt mert a lányaim csak szopiztak.
kockásfülű nyuszink nekünk is van és mi a Tescoban vettük a nagylánynak.
ketten
 
 


Hello,

Kati,
sajnálom, hogy náthásak lettek a lányok, hát majd jöttök, ha jól vagytok. Úgyis Anyám vállalkozói visszaadása kicsit problémásabb mint terveztem, hála az Apeh-nak, de nem megyek bele.

Náthához még: nálam a pici állandóan taknyos, most már elértük hogy max 2x kell szívni az orrát, de még mindíg, pedig jó ideje ez megy. Az a baj, hogy a kórházból már tüsszögve hoztuk haza és ott az összes baba prüszkölt. Szerintem a fürdetéskor fáztak meg. Hülye nővérek meg hát eleve az az ócska gyermekágyas osztály...
Móni,
a nyuszit én a Lurdyban laptam, de már van mindenhol. Picit húzós az ára, én kiengesztelésül kaptam anno a páromtól, így neki minden pénzt megért.....

Mennem kell, ébred, etetés!

sziasztok
majd még próbálok írni

Kép
dianab
 
 


Sziasztok lányok!

A dél-pesti topikban olvastam Ketten hozzászólását, és így találtam rátok. A lányom 2006. január 12-én született a Jahn F. kórházba 50 centivel, és 3550 grammal. Az orvosunk Dr. Mikó Sándor volt. XVIII. kerületi lakosok vagyunk mi is. Az első pár hét nekünk nagyon nehéz volt, mivel a pici lány hasfájós volt. De szerencsére rátaláltunk a hatásos cseppre, így már csak nagyon ritkán fáj a pocak. Viszont amióta a csepp hatásos, azóta a széklettel van problémánk. Csak segítséggel ( hőmérőzés, kúp ) tud kakálni. Tudtok erre a problémára tanácsot adni?
böbe79
 
 

 
 

Sziasztok!

Üdv az újaknak is, jó hogy jöttek, így megint kicsit fennmarad a topic Kép
Röviden rólunk: a Glorietten lakunk, egy lányunk van Zsófi, lassan 9 hónapos. Az Istvánban született, császármetszéssel, 53 cm, 3790 g.

Dianab,
Zsófinak is volt egy időszaka pont 3 hónapos körül, hogy bekapta a cicit, aztán egy perc után összeszorított szájjal elkezdte rángatni a fejét, úgy hogy közben a cicit el nem engedte, és nem szopott csak hisztizett. Amikor éjjel félálomban etettem akkor nem csinálta. 2-3 hétig tartott aztán elmúlt.

Gyumodore,
A mi védőnénink egy tündér. Az első hetekben szinte naponta jött mert depis voltam, állandóan bőgtem stb. De utána is jött hetente 1x, aztán 3 vagy 4 hónapos kora óta havonta jön, és a havi tanácsadáson is találkozunk.
Az üveges gyümikből én úgy vezetem be az újat, hogy első nap kap belőle 5-6 kiskanállal, másnap is, ezzel kb a fele elfogy és harmadnapra megeszi a maradékot. 48 órág tartható hűtőben, így pont elfogy. Így vezettem be a hústalan főzelékeket is. A húst úgy hogy megfőztem egy csirkemellet, feldaraboltam falatkákra, lefagyasztottam, és abból turmixoltam a főzelékhez. Amikor már a hús így bevezetődött akkor vettem csak húsos bébiételt. Most már többnyire főzök neki, az új dolgokat egyszerűen belefőzöm abba amit kap. Pl a zöldborsóhoz 1-2 szem kelbimbót, vagy a brokkolihoz a karfiolt stb. Eddig még semmire nem volt allergiás szerencsére.

Böbe,
Mit eszik, anyatejet vagy tápszert? Láthatóan nehezen kakil, vagy azért segítetek, mert nincs széklete? Amúgy a hőmérőzést nem ajánják, mert megsérülhet a baba végbele, inkább vegyetek szélcsövet, az erre van kitalálva, egy puha gumicső, sterilizálható, kb 800.- Ft a gyógyszertárban. http://www.babanet.hu/faq/gasztro05.php
A masszás is segíthet, a kerületben is van tanfolyam érdemes elmenni.

Na mennem kell Kép

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztoooooooook!
Nagyon jó hogy idetaláltatok Kép Kép
Üdvözlet az újaknak remélem még sokszor jöttök.
BÖbe két lányom van és mindkettő a Délpestiben született.
Réka 2002 09 25 császárral
Emese 2005 02 25 természetes úton
Sajnos a székrekedési problémához nem tudok hozzá szólni mert nekünk nem volt gond.
Mi Pestimrén lakunk.
ketten
 
 


Dia talán már jön a jóidő az átmenetel meg csak összejön már
ketten
 
 


Hajdnina!

Köszönöm a segítséget, még ma veszek a babusnak szélcsövet. Még soha nem hallottam a szélcsőről. A hőmérőzést is a védőnő ajánlotta, ő mutatta meg, hogy csináljam. Amúgy a kislányom csak anyatejet eszik. Sajnos nehezen is kakil, és széklete sincs. Néha annyira nyomja, hogy ordít a drága, de csak szél jön tőle.

Ketten!

Kinél szültél? Gratulálok a lányokhoz.
böbe79
 
 


Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne. Igaz, hogy szoptatás alatt nem lehet elkezdeni tornázni?
böbe79
 
 


Sziasztok Lányok!
Sikerült mindkét lányzómnak benyalni valami vírust. Kicsit piros a torkuk. Rékuc hőemelkedéssel indított 7fő reggel, Dórinak ömlik az orrából a motyó. Drnő aszonta, hogy próbáljam elszeparálni őket egymástól. Réka gyógyszert nem kapott, sajnos hogy nem anyatejes baba, mondta a doki, mert akkor hamarabb regenerálódna. Dorcsi viszont boldog volt, mert 2 napot kötelezően itthon kell maradnia, nem mehet isibe (ötödikes korunkba mi is ennyire utáltuk a sulit?!). De ma már egyiknek se volt hőemelkedése. A pici kajázásán meglátszik a dolog, mert eddig 180-210-et evett, most meg alig 140-170-et. Pár napja kezdtük a gyümizést, hát az almát ma olyan lendülettel köpte ki, hogy élmény volt nézni!
Böbe! Gratula a pici lányhoz! Szerintem a hőmérőzést csak átmenetileg alkalmazd, mert könnyen hozzá szokhat a pici (székelési ingerileg). Legalább is 12 éve nekünk is volt ilyen gondunk Dórival és a védőnő ezt tanácsolta. Édeskömény teát adtunk neki (Hipp) és attól rendeződött a dolog. A szélcső tuti jó dolog, legalább is tesóm azt használta a kisfiánál, mert nagyon hasfájós volt a gyerkőc. Réka lányunkkal (ő 4 hónapos) nekünk is volt hasfájós időszakunk, őt a szelek bántották nagyon. Volt, hogy csak 2-3 naponként volt széklet, addig csak szelek, de a doki szerint ez normális (az elején még anyatejes volt). Én nem adtam neki semmilyen cseppeket, körkörösen masszíroztam a pociját, amikor a hátán feküdt, a bokájánál fogva bicikliző gyakorlatokat csináltam vele. Nálunk ez bevált.
Szerintem a szopi alatti tornázást beszéld meg a nőgyógyásszal, vagy itt a neten olvass utána. Valamennyi "türelmi" időnek el kell telni, nem szabad egyből belecsapni a lecsóba :o)
Egyébként közületek küzd valaki súlyfelesleggel? Engem ilyen témák is érdekelnének.
Bocs, ha hosszúra sikerült az iromány! Jóéjt mindenkinek!
gyumodore
 
 


Gyumodore!

Köszönöm neked is a segítséget. Képzeld el ma reggel volt széklete a pici lánynak. Tegnap délután rájöttem, hogy mikor a kórházból hazajöttem, majdnem minden nap ettem tojáslevest, mert állítólag attól nagyon sok teje lesz az embernek. Akkor minden nap volt a pici lányomnak széklete. De ugye elegem lett a
tojilevesből, nem csináltam többet. Tegnap viszont gondolkodtam, hogy a tojáslevesbe van köménymag, lehet, hogy az segítene Nórikának, hogy legyen széklete. Főztem hát, és bevágtam két nagy tányérral. Ma reggelre láss csodát, tele lett a pelus. Annyira örültünk neki. Nórika meg csak nézett, hogy mit vinnyogok annyira. Gondolta biztos, hogy az anyukája megbolondult.
A tornázást azért szeretném elkezdeni, mert rajtam maradt egy kis felesleg. És ugye fogyózni nem lehet, ezért gondoltam, hogy tornázni kéne. Egy másik topikban a Rubint Réka: Baba-mama tornát javasolták. Mindenesetre holnap jön a védőnő, és megkérdem tőle.
A lányaidnak pedig jobbulást kívánok. Dorina milyen idős? Kinél szültél?
böbe79
 
 


Sziasztok!!!!!

De jó, hogy többen vagyunk!!!!!
Üdvözöllek Böbe!

Bele is vágok a lecsóba, mert ki tudja mikor ébred Gáborka.

Kicsit el vagyok havazódva, úgy érzem, elmismásolom az időt vagy mit tudom én, szóval vhogy semmire sincs időm. Eddig rossz volt a gép, azért nem írtam, ill. most se túl jó, de reménykedem kibírja míg írok.
Befestettem tegnap a hajam, gondoltam új színt, hát....sötét vörös helyett piros lett a hajam, mint a pumukli! Kiakadtam, de páromnak tetszik, imádja az extrém dolgokat, de kövi hónapban tuti másikat kenek fel, mert nekem nem tetszik. Igaz, a gyereket most élénk színekel kell körülvenni, de ez azért túlzás.

Böbe, Móni,
nekem van súlyfeleslegem, min. 10 kiló.....elkezdtem a tornát pár napja, és rengeteget sétálok a picivel, ha időjárás engedi. A hathetes kontrolon megkérdeztem a dokit és mondta, mehet a hasizom is, óvatosan.
Ja és az étrend. Megvan a napi 3 fő étkezés, az utsó 1/2 6 és 6 között. Utána csak olyat eszem ami egészséges és nem hízlal. Iszom sokat, reggelire mehet cukros is, tulajdonképpen kb. 10-ig mehet akár csoki is, uátna pedig csak cukormentes. Frissen facsart gyümölcslé az egyetlen édes italom napközben. Így szerintem minden marad az anyatejciben éa a baba nem szenved hiányt.

Móni,
emlékszem, ötödikesen imádtam otthon lenni.

Kati,
jó lenne már talizni. Tegnap gondoltam is rád. Mostanság ha jó az idő a központig szoktunk sétálni, és ugye ott már ottvagytok Ti... szóval mi is átmehetünk, ha gondolod! Viszek tápit, cici a nyakamban....

Fontos kérdésem lenne hozzátok!
Az altatással kapcsolatosan, tudom, kezdjük lerágni ezt a csontot, de én még mindig bizonytalan vagyok. Most nem a technika, hanem a napirend érdekel. Hogy kinél mi vált be és hogyan kell? Minden kajcsi után picit elvagyok vele, nevetünk, dumcsizunk, nézkelődünk, aztán kövi etetésig fennálló 1-1,5 órára le szoktam tenni a különböző altatási módszerek alkamazásával, amik már beválnak. Nagyobb alvás a hajnali 5-6-os etetés után van és a délután 3 óra körülinél. Akkor nincs nézke, csak pici haverkodás, büfi, buki, puki után nyomban alvás.
Szerintetek jó ez így? Sehol semmi irodalomban nem találtam semmi jót.

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!

Rég jártam itt, sokáig tartott visszaolvasni, örülök, hogy sokasodunk... :-)
Kicsit összejöttek nálunk a dolgok, nagyfiam beteg, ráadásul ma lesz a suliban a felvételi (sportalkalmassági). Két és fél hete pedig volt egy "apró" balesete itthon, felszakadt az álla (szétnyílt), tornázott a fotelon és a kövön landolt, ráborult a gurulós fotel, ömlött az állából a vér... szóval a Heim Pál sebészetén kötött ki Anyuékkal, mert én ugyebár nem tudtam őt elvinni a picivel...(férjem meg dolgozott). Utána persze nem ment oviba, amíg nem gyógyult be a seb.Megy a suliválasztás is, nemsokára, áprilisban beiratkozás, szóval el vagyunk, mint a "befőtt", most pláne nem unatkozom... :-)

Bemutatkozom én is Nektek, Móni és Renáta:
két fiam van, a nagyobbik, Dávid 7 éves lesz, szeptemberben megy suliba, a kisebbik pedig Péter, 15-én lesz 3 hónapos. A Gloriett melletti sorházas részen lakunk, közel Hajdinához, akivel még nem találkoztunk :-) (de majd fogunk, remélhetőleg)

A súlyproblémával és a tornával kapcs. nekem is van még 9 kiló súlyfeleslegem, amitől szeretnék megszabadulni, jelenleg 62 kiló vagyok, de 53-ról indítottam. Ha nem is érem már el a versenysúlyomat, de legalább még szeretném megközelíteni...
Én változatlanul csinálom a hasizom gyakorlatokat, mellette pedig szoptatok, a nődokim ezt engedélyezte. Aerobikozni még nem lehet, intenzív tornát csak később, szoptatás után lehet, de következetesen a kímélő hasizmozást már el lehet kezdeni - én is császárral szültem, ráadásul mindkét gyerekemet.

Dia,
kérdezted a hasizom gyakorlatokat. szimplán ébredés után reggel és este, lefekvés előtt szoktam végezni, fokozatosan kell elkezdeni. fekvő helyzetben benyújtott lábbal egyik láb, másik láb emelgetése, majd egyszerre a kettőt. Ebből szoktam már 500-at, ha belejöttél, mehet nyújtott lábbal is. Ezen kívül szoktam még hajlított lábbal felüléseket csinálni. Napi ezer hasizom gyakorlatnál tartok, minimum. Nagyon következetesen csinálom, lényeg, ha elkezded, hogy rendszeresen és fokozatosan csináld. Tudjátok, nekem a két császár alaposan betette a kaput, mivel teljesen szétcsúszott a hasizmom, ezért nagyon elszánt vagyok... Azt mondta a doki bácsi, hogy a torna csodákra képes, és tényleg. Az első babámmal húsz kilót híztam, és vissza tudtam fogyni a szülés előtti súlyomra. Igaz, akkor még csak 26 éves voltam, azóta már túl vagyok a harmincon, de nem adom fel...

Bocs, hogy kicsit hosszabbra sikerült, de rég jártam erre. Nem mentem át másik topikba, csak összejöttek a dolgok. Amint tudok, próbálok Nektek írni és persze figyelek!

Sziasztok!
Kata
cuore
 
 


Szia Cuore!

Úgy örülök, hogy vagy, és sajnálom hogy sok a gondod. Jó hogy tudtál írni is!
Köszönöm szépen a gyakorlatokat!!!!!!
A picivel minden rendben? Nektek is nemsoká oltás. A 2 hósat jól viselte? Gabika meg se érezte, mázli. Hogy fejlődik a picid? Gügyörészik már meg ilyenek? Az enyém gügyög úgy ahogy, nem erölteti meg magát, még nem forog csak mászik- kúszik...fel az ágy végébe és persze ha odért, üvölt, miért nincs tovább. És mosolyog! Olyan édes. Megtapizza az arcom, megfogja az orrom a szám, meg ilyenek.

Kép
dianab
 
 


Dianab, Cuore!

Örülök, hogy megismerhettelek benneteket is. Köszönöm a tanácsokat, valószínű, hogy én is elkezdem a felüléseket, a hasizomgyakorlatokat. Mielőtt terhes nem lettem, futni jártam, de sajnos most azt nem tehetem a baba miatt. Úgyhogy most nagy erőkkel kell nekilátnom, hogy a punnyadt testem edződjön egy kicsit.
Egykérdés: Nagyon megviseli a babát az oltás? Az én pici lányom 12-én lesz két hónapos, és jövő héten vinni kell oltásra. Előtte még vinni kellett volna az ortopédiára, de sajna már nem kaptam csak április elejére időpontot. Márciusban lehetne vinni, de csak hétfőn, amikor állítólag ezren vannak.

Dianab! Neked milyen idős babód van?
böbe79
 
 


Sziasztok!

Dia!
Köszi, a picivel minden oké, teli szájjal nevet, huncutkodik, kidugja a nyelvét úgy röhög, nézeget, gagyarászik, próbálgatja a hangját, hasról hátára fordul (billegteti magát az alkarján és úgy). Érdekes végigélni megint ezeket a csodákat, amit Dáviddal már átéltem, de olyan hamar elmúlik ez az időszak, hogy most minden percét kihasználom. Már türelmesebb vagyok, mint hét éve voltam...

Renáta, Neked is írom, hogy az oltás nem viselte meg a kicsit, nem is lázasodott be tőle, csak addig sírt, míg beadták, de aztán mikor felvettem, már el is múlt. Nem volt nyűgősebb sem tőle.
Jövőhét csütörtökön megyünk a három hónapos oltásra...

Lányok!
Nagyon izgulok, most mentek a felvételire a férjem és a fiam...

Kata
cuore
 
 


Cuore!

Megnyugtattál, hogy az oltás nem viseli meg a picit. Annyira félek tőle, mondtam is a férjemnek, hogy ő fogja bevinni a dokihoz. Nem is adtál be neki lázcsillapító kúpot sem? Nekem azt ajánlották, hogy oltás után rögtön adjak be a picurnak, nehogy belázasodjon.
A fiadnak a felvételihez pedig egy kalappal kívánok, biztos vagyok benne, hogy nagyon ügyes lesz, és sikerülni fog neki a felvételi. Ha nem titok megkérdezhetem, hogy hova felvételizik?

Böbe
böbe79
 
 


Üdv Mindenkinek!
Nem akarom elkiabálni (asztal alatt kopp-kopp-kopp), de szerintem túl vagyunk a nehezén. Dóri lányom már nem lázas, viszont 7fő óta fáj a feje. Gondolom a takonykór miatt. Rékának csak 7főn volt hőemelkedése, azóta semmi, viszont tegnapelőtt éjjel arra ébredtem, hogy olyan, mintha horkolna. Hát, tegnap fürdés után felavattuk az orszívós-porszívós berendezést. Gyerkőcöm meg se rezdült, még a porszívó hangjára se rezzent össze. Említésre se méltó, amennyi trutyi kijött... Aztán eszembe jutott, hogy pár napja elég sokat bukik a tápitól, hátha csak az "csordogált" a garaton? Festettem neki damilon lógó halacskákat (ha sikerül, rakok fel fotót), egyfolytában azoknak beszél, vigyorog, gőgicsél, oldalra fordul, mintha én ott se lennék.

Böbe79! Na látod, a kömény a megoldás! Két hónapig - amig volt tejem - én minden nap köménymagos rántott levest ettem, egyik nap tojással, másnap anélkül. A végén már a fülemen is az folyt ki. Rékának minden nap volt széklete, szerintem ez is segített. A nagylányom Dóri és 12 éves kiskamasz. Mindkettőjüket a Délpestiben és a Horváth Zsoltnál szűltem. Imádom azt a pasit!!!

Dianab! Nálunk a menetrend a köv.: reggel 6-7 körül reggeli, ami után szinte minden nap visszaalszik Réka van úgy, hogy a köv. kajáig is (4 óránként eszünk). A második kajánál az alvás már nem jellemző, berakom a járókába, ő nézeget, dumál, ha pityereg, kicsit kiveszem, van egy "közös" dalunk, amit ha énekelek neki, akkor megnyugszik. Ilyenkor max. 1 órát alszik. Délután szintén u.a., mint reggel, vacsi után viszont nehezebb a dolog, nemtom miért. Ilyenkor hosszabb altatásra van szükség. Ha végre 9 körül elalszik, akkor egyfolytában végigalussza az éjszakát és reggel 6-kor indít. De pl. most a héten hogy beteg volt, kicsit felborulni látszott a megszokott rend, amit eléggé nehezen viseltem, hisz amig alszik, addig végzem a házvezetőnői teendőket. Az ismerősök szerint akár térdre is borulhatok mondjuk Kelet felé, mert egy áldott jó gyerekem van (megjegyzem, a nagyobbik is ilyen volt).
Most zárom a sorokat, ahogy látom, mindig én írom a legtöbbet. Nem ciki?! Sziasztok!
Kép
gyumodore
 
 


Sziasztok!
Bocsi hogy a héten nem írtam de nagyon el voltam havazva Kép És ráadásképp még megtámadott minket is ez a nátha (takonykór Kép) De már kifelé megyünk belőle remélem a lányokon nem is látszik semmi csak az hogy dől az orrukból a takony. Nekem pedig iszonyatosan fáj a torkom Kép
GYumodore örülök hogy gyógyultok már.
Dia nem azért nem megyünk át mert messze lennél csak még rajtunk van a takonykór sajna meg Rékaát is ma vittük el a szemészetre.
Sajnos valószínüleg szemüveget kell majd hordania később iskolás korában elég elkeserítő mert én is az voltam egy ideig amíg rá nem ültem a szemüvegemre és nem csinálatattunk újat azóta na nem mintha nem látnék csak a fél szemem rossz.
Coure én is szurkolok a fiadnak a felvételi miatt remélem sikerül neki.
Dia az altatási rendhez szólva ha nálatok ez igy beválik ne is változtass rajta mert akkor ez igy jó a kicsinek és egyébként is mindenkinek más a napirendje.
Emese lányom most még alszik délelőtt egy órát és délután is alszik kettőt.
Gyumodore tök jó a halacskás lógó mintákat könyvből vetted?
üdv Kati
ketten
 
 


Sziasztok,
nem sok időm van mostanában, mert a kisasszony eléggé leköt, csak dicsekedni jöttem.
10 napja tanult meg felülni, ma délelőtt feltérdelt, estére pedig felállt a kiságyban KépKép

Cuore jó hogy újra itt vagy, majd írj ha tudunk talizni.

KépKép
hajdina
 
 


Cuore!

Mi újság a fiad felvételiével kapcsoltaban? Sikerült neki, hogy érzi? Szorítottam neki így ismeretlenben is. Írj, hogy mi volt.

Gyumodore!

Örömmel olvasom, hogy te is rántott levesen éltél. Természetesen én ma is azt eszek, sok-sok köménnyel. Ezzel viszont csak az a baj, hogy én is egész nap a vécére járok. Viszont az egyik szomszéd asszonytól hallottam, hogy van egy bébitea, amit újszülött kortól lehet neki adni, a neve: Mecsek Baby tea. Köményes tea ez is. Arra gondoltam, hogy kaja előtt egy kiskanállal adok be neki, hátha az is segít. Azért kanállal, mert nem akarja a szájába venni sem a cumit, sem a cumisüveget. Volt, hogy fejtem le tejet, mert ki kellett mennem a városba, volt egy kis elintéznivalóm. A gyerek pedig nem ette meg a tejet üvegből. Öklendezik a cumitól. Mi az orrszívót szinte naponta használjuk, és Nórika se fél tőle, sőt. Kifejezetten élvezi? Nekem is nagyon tetszenek a halacskák, ügyi vagy. Ja, és egyáltalán nem baj, hogy sokat írsz, nagyon jó olvasni soraidat.

Ketten!

Gyógyulást nektek!

Hajdina!

Nagyon édes és ügyes a pici lányod, gratulálok hozzá!

Lenne egy kérdésem: Milyen idős korban lehet a kislányok fülét kilövetni, vagy kiszúrni?
böbe79
 
 


sziasztok
Hajdina gartulálok a nagy teljesítményhez nektek tavasszal már rohangálhatsz majd utána Kép
Böbe nekem a lányok fülét kilövettem itt nálunk a fodrásznál 1500 volt a belőtt orvosi fülcsivel.
A nagy és a kicsi fülét kb 5-6 hónapos korukban lövettem ki észre sem vették csak az volt a baj hogy megfogtuk a fejüket.
Hogy ne mozogjanak és pillanatok alatt túl voltak rajta.
ketten
 
 


Sziasztok!
Hajdina gratula a nagylánynak!!!!! Kép
Böbe mi a lányoknak itt helyben a fodrásznál lövettük ki kb 5-6 hónapos korukban 1500 volt az első belőtt orvosi fémes fülbevalóval együtt és szinte észre sem vették
ketten
 
 


Hello!
Hajdina,
gratulálok én is a lánykához!Nagyon ügyes!!!!

Cuore,
anyós tegnap volt továbbképzésen, elmondta, hogy hát igen, az én picimnek is már forogni kéne, tegyem járókába, stb...mondtam jó, csak nem tudom hova tenni akkor a kiágyat, mert hogy a szoba pici, a gyereké meg nem lett kész. Úgyhogy most beindult a járóka-akció, gondolkodunk ezerrel mit hova hogyan. Annyira nem idegeskedek ez miatt, szerintem nics lemaradva, főleg hogy úgy szövegel, meg mászik, hogy ihaj. Arra gondoltam leteszek sok pokrócot a szőnyegre, arra a gyereket. Átmenetileg az is jó, nem?

Ketten,
gyógyuljatok, nem költözünk sehova, így majdcsak tudunk talizni, idő van bőven! Meg ebben a nyálkás időben sok baci stb, jobb is, hogy nem taliznak a picik még.

Móni,
tök jó lett a lógóka, nagyon tetszik, ügyi vagy. Vmi sablon van ehhez?
Ja és nem ciki ha sokat írsz, inkább szuper!
Mennem kell! Puszi
Megírom a mail címem: diananet@freemail.hu kérlek, küld el a tornás témát ide. Köszi

Kép
dianab
 
 


Cuore, Te küld el a tornás cuccot, kérlek, csak félre ment a sor vhogy. Puszi, köszi

Kép
dianab
 
 


Hajdina!
Gratulálok Zsófihoz, nagyon ügyi a csaj! Innentől már nincs megállás, azt tudod :o)
Böbe79!
Most hogy mondod, Réka is ivott Mecsek teát. Tök egyszerű elkészíteni, mert filteres, édeskömény termés és kamillavirágzat van benne. A köménymagos rántott levest főként a tejtermelődés miatt szokták javasolni a mamáknak, nemtom, én nem éreztem, hogy baromira beindult volna a dolog. Rékuc fülét még a kórházban szurattam ki a nővérkével, mert úgy gondoltam, minél előbb legyen túl rajta. Meg se nyekkent a pici, legalább is aszonta a csaj.
Dianab!
Ha jól emléxem, decemberi a kisfiad, ugye? A forgással kapcsolatban szerintem ez minden gyereknél egyéni, hogy mit mikor csinál. Kicsit én is elkenődtem, mert mi most kezdtük az 5. hónapot és Rékuc (a 6 kilójával és 63 centijével) egyenlőre csak az oldalára fordul (tehát nem fordul át), hason fekve felnyomja magát. Ennek ellenére úgy gondolom, nem kell siettetni, Dórikánk is kicsit lustább volt, aztán kb. 1 hét alatt megcsinálta mindazt, amit a többi vele egyidős gyerkőc pár hónap alatt.
Amig nem volt járókánk, addig a nagyszoba egyik sarkát kineveztem kucorgónak, leterítettem egy vékonyabb paplant, hasra fordítottam, körberaktam a picit mindenféle színes mütyürrel és kb. 1 hónapja ott támaszkodott fel először. Vmelyik nap olvastam a neten, hogy valakinek ennyi idősen már kúszik a gyereke(?). Mindegy, ezek szerint mi a "lassan, de biztosan" elvet követjük.
A halacskás mozgókát sablonnal csináltam, van egy könyv, "Üvegfestés a gyerekszobában" a címe. Nagyon sok mindent festettem már neki, a kisszekrényén háztáji állatkák vannak, az ablakán meg két süni, akik éppen alszanak. Imádok kézműveskedni, s úgy tűnik, egyenlőre van rá időm (pedig lehet, hogy jobban tenném, ha az angolt kapnám elő :o). Fél füllel hallottam, hogy a neten van kismamáknak ingyenes angol okítás. Ti tudtok erről vmit?).
A legbüszkébb az angyalkára vagyok, amit a kiságya fölé készítettem "őrzöm álmodat" felirattal. Lehet, hogy ezek olyan nyálas dolgok, de én mindig is erről álmodtam, hogy a gyerkőcömnek szép színes szobája legyen.

Kép Kép
gyumodore
 
 


Sziasztok!
De eltűnt mindenki hol vagytok Gyumodore Dianab Coure halihóóóó rjatok valamit.
Gyumodore tényleg van angol tanfolyam ingyenes a netetn de még nenm tudtam rájönni hogy hogyan is kell használni pedig már regisztráltam.
Nagyon édi az angyalka a falon és egyáltalán nem gáz.
Nekem nagyon tetszik.
Én is szoktam a nagylánnyal üveggfesteni most csináljuk majd a húsvéti mintákat az ablakra stb.
ketten
 
 


Az angoltanfolyam címe : www.kismamaweb.hu
ketten
 
 


Sziasztok!
Péntek óta minden nap bekukkantok és sehol senki... remélem, azért mindenki jól van!
Mint írtam, a lányok sikeresen átvészelték a takonykórt, most jelenleg a párom "haldoklik". Nekem csak egy kicsit fájt a torkom, de erősen szugizom magam, hogy "nem lehetek beteg", s úgy érzem, ez használ :o)
Ketten!
Köszi a webcímet, megnézem az angolt és majd tudosítok, hogy mi a firka.
Hol a jó idő, hol a tavasz és hoooooool vagytok lányok?!
gyumodore
 
 


Szia!
Én itt vagyok csak ha párom itthon van a gép közelébe sem férek Kép
A lányok már nálunk is túl vannak a megfázáson én már több mint egy hete szenvedek a torokfájással és már javulóban van. Kép
Remélem a párod és te is hamar túl lesztek ezen a megfázáson.
A tavszhoz szólva lassan már nem is hiszem hogy jön a tavasz nagyon télnek néz ki még mindíg az idő tiszta depi mindenki szerintem senkinek nics kedve semmihez olyan randa az idő.
szi Kata
ketten
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy megint nem írtam, de péntek óta beteg vagyok, elkaptam a Dávidtól és a férjem is. Õ ugye szedhet köptetőt, amit én nem, tehát nekem nehezebben megy a gyógyulás. Sópipázom és bioparoxot fújok az orromba, talán az segít, mert arcüreg gyulladásom van sajnos, nekem a takonykór mindig megtámadja az arcüreget.
Szóval Dávid szerencsére már ment oviba mert meggyógyult (gyorsan lekopogom), én meg döglődöm.

Amúgy most megyünk fél kettőre oltásra Péterkével, és akkor Dávidot is elhozom az oviból, imád ebéd után hazajönni, mert még a nagycsoportosokat is erőltetik, hogy aludjanak, holott ő már rég nem alszik délután. Ez nekik így kényelmes persze.

Rendesek vagytok, hogy drukkoltok a fiamnak, még nem tudjuk az eredményt és egy másik iskolába is van időpontunk, ha túl leszünk mindenen, akkor beszámolok róla Nektek. Ez hivatalosan nem felvételi, csak úgy írtam, hiszen az oktatási törvény szerint a 6 éveseket még nem felvételiztethetik elvileg, ez egy szintfelmérő, mivel nagy a túljelentkezés azokba az iskolákba, amelyekbe szeretnénk beiratni őt.

Dia!
A múltkor nagyjából leírtam a tornát, Neked, de majd elküldöm a mailedre is. Ne aggódj a kicsid tempóján, az enyém sem forog még, csak néha-néha sikerül neki átbillenni hasról hátra. Minden gyereknél egyéni a beszéd- és mozgásfejlődés, valamelyik előbb beszél, a másik előbb kezd járni, valamelyik mászik, de pl. az én nagyfiam nem mászott csak kúszott military kúszásban végig a lakáson, és utána egyből felállt. Ez sem egyforma. Úgyhogy nyugi! :-)
Én is tettem pokrócot a földre és körbevettem őt mindenféle érdekes játékkal, tök jól elvolt ott, amúgy kell szoknia a nagy teret is, úgyhogy ne aggódj a járóka téma miatt sem!

Kati, Móni!
Jobbulást kívánok Nektek.

Hajdina!
Gratulálok a lányzódnak, nagyon-nagyon ügyes! Ha túl leszek a betegségen, akkor kereslek és sétáltathatunk (elmehetünk a játszótérre mondjuk, oda szoktunk járni Dáviddal is, ahol a leányzód ügyesen hintázott - megnéztem ám a képeket róla! :-) )

Böbe!
Köszönöm, hogy drukkolsz a fiamnak. Remélem, Veletek is minden rendben és nem lett semmi gond oltás után :-)

Most búcsúzom, mert készülődünk a doktor nénihez.
Sziasztok!

Kata
cuore
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek, meg volt az első utazásunk Nóri babával. Szombaton mentünk le a szüleimhez vidékre, kb. 220 km-re, és tegnap jöttünk haza. Hát, azt hittem, hogy könnyebb lesz. Annyi holmit kellett vinni Nórikának, hogy a kocsiba csak az ő dolgai voltak, a miénk alig fért be. Iszonyat. Az első éjszaka nagyon nehéz volt, ugyanis a kisasszony megérezte, hogy nem az ő szobácskájába van, és nagyon sokat felvolt, nyűglődött, sírdogált. A többi éjszaka is nehezebben telt, de nyugodtabb volt, mint első éjszaka. Tegnap jöttünk haza, itthon már minden rendben volt.

Remélem mindenki meggyógyult, mindenki jól van. Mi már nagyon várjuk, hogy tavasz legyen, és többet lehessünk kint a levegőn.
Mikor lesz már tavasz?
böbe79
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk a 3 hós oltáson. Teljesen jól viselte. Most várom lesz-e vmi utóhatás..... 5400 g, 61 cm a pici fiú. Azt mondta doki néni, szépen fejlődik, érdeklődő, okos baba, teljesen odavolt érte.
Mondtam neki, hogy sötétzöld a kakija, és ez nem tetszik a védőnőnek, pedig születése óta ilyen. El is csodálkozott doki néni, de azt mondta, várjukn egy hónapot azt meglátjuk. Szépen fejlődik, nincs semmi baja, egészséges.
A Spock könyvben azt olvastam, hogy a kaki színe bármilyen árnyalatú lehet, gyerekfüggő, így eddig nem aggódtam ezért, de most a védőnő elültette a bogarat a fülembe.....

A tavaszt már nagyon várom. Szerintem most már itt van. Ma is, meg tegnap is tök jó idő volt, jó nagyokat sétáltunk.

Kati,
szerintem imrén mindenki szabit vett ki, mert tele volt az egész központ, posta, üzletek, mintha hétvége lenne.

Coure,
köszi, ha elküldöd a mailt!
És nem aggódom a pici fejlődése miatt, olyan okos, imádom. Úgy néz ki csak nyáron lehet a gyerekszobát megcsinálni, így addig nem lesz járóka. MKarad az ágy, majd késöbb a szőnyeg. Szerintem így jobb is lesz neki. Éjjel arra ébredtem, sír, mert bemászott a kiságy végébe és keresztbe, buksija a sarokban, nem tudott tovább mászni. Visszaraktam hosszába az ágy aljába, akkor megnyugodott, de hallottam, ahogy kűzd és mászik. Reggel persze ugyanúgy találtam és persze megint ugyanazért nyüsszögött. Csúcs!

Böbe,
olcastam, hogy a babáknak nehéz az idegen környezet, főleg az alvás miatt. Mi húsvétkor utazunk le Anyuékhoz, hát parázok rendesen.

Kép
dianab
 
 


Sziasztok Lányok!
Én is észrevettem, hogy elég rosszul viseli Rékuc, ha nem a saját kis megszokott környezetében van. Pl. ha átmegyünk Anyuékhoz, minden baja van a gyerkőcnek, nem alszik kaja után, sirdogál stb. Ám mikor hazajövünk, már minden OK.
Képzeljétek, eddig minket senki nem küldött csípőuh-ra, pedig már az 5. hónapunkat kezdtük meg! Amikor kérdeztem a védőnénit, aszonta, hogy ilyen, hogy kötelező csípőszűrés, ilyen nincs. Meg különben is, a kh-ban volt ilyen vizsgálat (aha, amikor megszületett a gyerkőc). Dokira is rákérdeztem, szerinte "kicsit" laza a csípője a kicsinek, de nem indokolt a vizsgálat. Erre a fél rokonság elkezdte rágni a fülemet, hogy nem lehetek ilyen felelőtlen... Ettől felbuzdulva két hete az oltáskor mondtam a dokinak, hogy én mégis szeretném magam megnyugtatni ... szó nélkül írta a beutalót. Hétfőn elmentünk az SZTK-ba csípővizsg-ra, hát gyerekek, úgy leb...ott a dokicsaj, hogy hol a fenébe voltam én eddig, meg hogy a Réka már 4 hónapos stb... Na, erre varrjatok gombot!? Nekem kellett volna erélyesebbnek lennem a dokinkkal szemben?! Minden oltáskor megvizsgálta a kicsit, csinált reflex vizsg-ot is, felültette, a hóna alá nyúlva járatta stb. Mindig aszonta, hogy minden OK! Szóval köpni-nyelni se tudtam, 1 hónap múlva kell visszamennünk, addig az "asszisztált másztatást" (ez azt jelenti, hogy hasonfekve egyik kézzel az álla, másik kézzel a csípője alá kell nyúlni, megemelni és többször végighúzni a levegőben az asztal/ágy fölött. Igy úgy néz ki, mintha négykézláb lenne a gyerkőc, s ettől - ahogy lóg a levegőben - be kell indulnia a mászó mozgásnak) kell alkalmazni, mert babácska nem mozgatta szinkronba a kezét, lábát. Ja és aszonta még a csípős doki, hogy 1 hónap után meglátjuk és ha nem változik, akkor esetleg a Dévény torna... A csípőuh-on minden oké volt. Volt esetleg valamelyikőtök valamilyen speciális baba-tornán, ahol a mozgáskoordinációt lehet fejleszteni? Mondjuk teljesen laikusként én nem látok semmi "rosszat", ha háton fekszik, jár a keze lába, éberen figyel, ha hason van, akkor felnyomja magát és már odanyúl dolgok felé. Eddig még csak az oldalára fordult, az öklét már teljesen szétrágta, állandóan folyik a nyála (a nővérének 5. hónaposan jött az első foga), szerintem most fedezte fel a hangját, mert sokszor akkorát sikít, hogy a frász kerülget.

Szóval csajok, magam alatt vagyok rendesen! Mert hát kire hallgasson az ember, ha nem a "saját" dokijára?!

Húúú, máááámegint sokat írtam! Bocsi, de olyan jól esett "kidumálnom" magamból. Jóéjt Nektek!
gyumodore
 
 


Halihó, már megint itt vagyok!
Böbe79! Gratulálok Neked a bátorsághoz, hogy ilyen hosszú útra elvitted Nórit! Engem csak az tartana vissza az ilyen utazástól, hogy szerintem a fél lakást össze kéne csomizni, minden eshetőségre felkészülve. Ja, meg a naponta legalább 3 váltómotyó Rékának, mert vannak napon, amikor olyan sokat bukik... Már alig várom, hogy rátérhessünk a főzelékre a tápi helyett, de még egyelőre csak a gyüminél tartunk.

Dianab!
A "végtermék" szinével kapcsolatban: Ti még anyatejeztek? Nekem a védőnő aszonta, hogy a tejes babáké sárgás-barnás, a tápisoké pedig zöld. Ez utóbbit már legalább 3 féle árnyalatban láttam és akkor még nem kapott a pici gyümit. De amig anyatejen éltünk (tudod, 2 hónapig), akkor is előfordult, hogy nem sárgás, hanem inkább zöldes volt. Nekem jelenleg az állagával van gondom, mert 1szer tök normális, máskor viszont elég laza. Szerintem ne aggódj, biztos ez is gyerekfüggő, mint megannyi minden más!

No, mostmár tényleg megyek, még 1szer jóéjt és mindenki gyógyuljon mielőbb!!!
És remélem, tényleg nem unjátok, hogy ennyit írok... ha igen, valaki szóljon ám rám!
gyumodore
 
 


Kedves Cuore,

Véletlenül találtam erre az oldalra, és láttam, hogy régebben írtad, hogy láttál eladó sorházi lakást a Gloriett közelében. Mi most szeretnénk a XVIII. kerületbe költözni, ha esetleg látsz kiírva telefonszámot, megírnád ide vagy az email-címemre (csinieri@freemail.hu)? Köszi! Erika
csinieri70
 
 


Dianab!

Biztos meg fogja a te babád is érezni a környezetváltozást. A védőnőm szerint minden baba megérzi. Én az egész lakást bepakoltam, annyi mindent vittem Nórinak. De kellett is. Előtte két nappal elkezdtem összeírni, hogy mit is kell bepakolnom neki..., na egy spirál oldal tele lett. Mondjuk én egy picit tulzásba vittem, mert amikor elindultunk, a szobácskája teljesen kiürült. A szekrényeken, ágyon kívül minden mozdítható dolgot vittem. De szerintem kellett is minden. Mi is utazunk le húsvétra szintén, szoknia kell a babusnak. Mindenesetre a papírt, amire összeírtam a dolgokat, nem dobtam el. Hiába sok mindent vittem, ugyanazokat a dolgokat el is fogom vinni.

Mi egyáltalán nem tudtunk a szüleimnél pihenni, ugyanis állandóan vendégek voltak, mindenki a kicsi Nórikára volt kíváncsi. Egy szabad órám nem volt. Úgyhogy javasoltam édesanyámnak, ha legközelebb megyünk haza, akkor ne szóljon már senkinek, hátha egy picit lehetne pihenni. Erre anyukám azt mondta, hogy ne legyek szemtelen, nem rám kíváncsiak, hanem az ő unokájára.

Gyumodore!

Hát, mit mondjak, elég felelőtlen dokid van. Nem is tudom, hogy képzelte ezt az egészet. Felháborító! A mi dokinéninknek nem kellett mondani, hogy adjon beutalót. Adott, csak mi nagyon későre kaptunk időpontot, április 05-re. És kb. két héttel ezelőtt hívtam őket fel. Azt mondták, hogy hétfőn bármikor mehetek, csak akkor sokan vannak. Ti hol voltatok?
Egyáltalán nem unalmas, hogy sokat írsz, én legalábbis szeretem olvasni. Csak így tovább!

Lányok! Mikor lesz már jó idő? Kinézek az ablakon, és sírni támad kedvem.... szemel a HÓ!
böbe79
 
 


Sziasztok!

Móni,
tápisok vagyunk, a pici egyre kevesebb anyatejet kap. Eddig kevés volt, most meg nem szopizik egy hete megy a kínlódás. Üvölt, ha meglátja a cicit, bezzeg amit lefejek jóizűen benyomja. Csak ez a fejés borzalmas. Mit kínlódom azért a 10-20 ml-ért....

Egyébként szerintem is felelőtlen a dokid, a csípőszűrés nagyon fontos. Nem tehetsz róla és még jó, hogy elindítottad a dolgot, így reméljük nem lesz semmi gond.

Hát igen, elromlott az idő, a fiam is érzi.
Ma délben evet 150 ml-t + teát két kortyot, erre 1/2 1-kor megint bevágott 2x 60-at. Védőnő kitérne a hitéből, ha tudná...de mit tegyek, ha éhes. És most alszik mint a tej....

Napocskát akarok!!!!!!!!!!

Kép
dianab
 
 


sziasztok!
Már mindenki jól van.
Nagyon jó lenne már a tavsz mert ez az idő kikészítő.
Majd még írok de most sajna mennem kell.
ketten
 
 


Böbe79!
A dokink azt mondta, hogy a Heim P. kh-ba menjünk, telefonszámot is adott. Viszont többszöri próbálkozásra is csak a telefonközpontossal tudtam beszélni, aki folyamatosan anyázott, hogy aki az időpontot osztogatja, az sosincs a helyén... és tudomása szerint csak ápr. végére van időpont.
Egyik ismerősöm említette, hogy a ker-i SZTK-ban is van csípőszűrés. Telefonáltam, az asszisztens közölte, hogy csak hétfői napokon van ilyen vizsgálat. Hétfőn összepakoltam a gyerkőcöt, odamentünk és szerencsénkre nem volt senki, kb. 3 percet voltunk bent, amig a doki megultrahangozta a kicsit, elhadarta a lebaszást, meg hogy tornáztassam és 1 hónap múlva látni akarja. Amikor jöttünk kifele, már 3 babó várt a sorára. Szóval mákunk volt, hogy nem kellett abszolút várni.
A dokinkkal kapcs: nagyon szeretem és maximálisan megbízom benne, nagyon tetszik, hogy betegség esetén nem egyből az antibiotikumhoz nyúl (egyébként mi inkább gyógynövénypártiak vagyunk). Jó, tudom, hogy ő csak belgyógyász, de eddig minden oltásra menés alkalmával különböző pózokba mindenféle reflex és csípővizsgálatot elvégzett és aranyosan közölte, hogy véleménye szerint nem indokolt a csípővizsgálat. Mondta ezt a doki, itthon viszont mást se hallgattam a családom részéről, minthogy felelőtlen vagyok stb. Itt a neten másról se olvastam, minthogy kötelező szűrés stb. Ettől felbuzdúlva rákérdeztem a védőnénire, aki aszonta, hogy kötelező szűrés mint olyan, az nincs. Szóval én inkább rá vagyok kiakadva, mert úgy érzem, hogy bővebb infóval kellene, hogy ellásson minden tekintetben. De ha abból indulok ki, hogy 2szer volt nálunk a 4 hónap alatt, akkor ez szerintem önmagáért beszél. Lehet, hogy nekem kellene őt hívogatnom?! És akkor szomorodom el igazán, amikor más, velünk egyidős babás anyukák irogatják, hogy náluk hetente, kéthetente volt a védőnéni Kép
gyumodore
 
 


Móni,
nem tudom, ez a védőnő kérdés olyan össze-vissza. Valahol jó hogy vannak, de nekem konkrétan nem sokat segített, inkább lelkiegben. Szeretem, mert aranyos, csak szerintem fiatal ehhez a szakmához. Szerintem az legyen védőnő, aki már min. 2 gyerkőcön túl van, így van elég tapasztalata. Mondott jó dolgokat és ha kérdezem készséges, de én mindenben kikérem a doktornéni véleményét, nekem az a mérvadó.
Szerintem mostanság azért jó hogy vannak, mert meg tudja nézni, hogy a babák milyen körülmények között élnek, és így ha bármi lenne, tudná értesíteni a hivatalos szerveket. Szerintem ezért + a lélekgondozás miatt a legfontosabbak, minden másra ott a gyerekorvos.

Kép
dianab
 
 


Gyumodore!

Nem tudom, hogy miért olyan keveset járt hozzátok a védőnő. Nálunk minden hét csütörtökön volt. Most, hogy elmúltunk két hónaposak, így azt mondta, hogy ha nem gond, akkor kéthetente jönne látogatni. Persze mondta, ha van valami kérdésem, problémám, akkor nyugodtan hívjam fel, segít. Én maximálisan meg vagyok vele elégedve, nekem tényleg sokat tudott segíteni. Mivel nekünk első baba, mindentől annyira féltem, de ő megnyugtatott, tanácsokkal látott el.

A dokinénik pedig bennünket ortopédiára a XIX. kerület Táncsics útra küldött, fogalmam nincs, hogy miért, ha kerületünkbe is van rendelő. Mondanom se kell, hogy nagyon késői időpontra kaptunk helyet, ápr.05-re. Az időpontot kb. két hete kértem.

Segítség: Tud valamelyikőtök nekem abban segíteni, hogy a pici lányom miért nyáladzik annyira egy hete? Még csak egy hete múlt két hónapos, az még nem lehet, hogy a foga jöjjön? A védőnő mondta, hogy valószínű pedig, hogy a foga lesz. Folyik a nyála, és a keze állandóan a szájában van. Van valakinek valami ötlete?
böbe79
 
 


Böbe,
az én fiam is kb két hónapos kora óta nyáladzik, dokinéni azt mondta nem baj, és nekem is azt mondták, hogy a foga fog jönni. Azért ez nem igazság, másoknak csak fél éves korában kezdődik ez a zűr. Nálunk, most 3 hós Gabika és rendesen rágja az öklét. Próbáltam neki rágókát adni, de túl keménynek tartja. Szerintem nem is tud vele mit kezdeni még, ezeket a rágókákat biztos fél éves babákra tervezték, mert nagyok is. Viszont a cumit szívesen nyammogja, gondolom puha a gumija, és az jól esik a kis ínyémek.
Már harmadok napja úgy sír, minden ok kizárva, csak a foga lehet, de nem mertem belenyúlni a szájába. Viszont most már úgy nyáladzik, hogy egész óriás tócsa van mindig alatta és a kis ruhála is totál át szokott ázni, át kell öltöztetnem egy nagyobb alvás után.
Nekünk is a Táncsicsot mondta a védőnő, de én is késői időpontot kaptam volna, így elmentünk az sztk-ba, és tök normálisak ott is, úgyhogy nem volt semmi gond.
Neked kia védőnőd? Merre is laktok? Biztos írtad, csak picit szétszórt vagyok....bocsi!!!!!

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
A Picuri nekünk is kb. 2 hónapos kora óta nyálzik, van úgy, hogy legalább 3-szor át kell öltöztetni egy nap. Néztem alul a kis inét, de még nem fehéredik, tehát a fog kérdés kizárva. Nemtom, miért csinálja már 2 hónapja. Én is adtam neki rágókát, de ha meg is fogja, nem tartja sokáig a kezében, hiszen ott az ökle, az meg ugye mindig kéznél van :o)
A nagylányunknak 5 hónaposan bújt ki az első foga, tehát gondolom, ez a kicsinél se lesz másképpen. Én akkor a Dentinoxot használtam, mivel az cukormentes és kamilla kivonatot is tartalmaz. Mindig a hütőben tartottam és ha sírt a foga miatt, akkor az ujjamra cseppentettem és bedörzsöltem az inyét. 5 hónaposan mi se gondoltunk a fogra, fel alá járkáltunk vele, dajkáltuk és valami hirtelen ötlettől vezérelve bekencéztük az inét. Õ megnyugodott és egyből elaludt. Tehát a Dentit mindenkinek ajánlom!
Bocsi lányok, most mennem kell, mert az uramtól kaptam egy pár órás kimenőt és találkozom a barátosnémmal.
gyumodore
 
 


Hello Csajszik!

Itt a jó idő!!!!!!!

Merre vagytok?

Mi napjában 2x is sétálunk!

Ki merre teker? Kéne talizni!!!!

Kép
dianab
 
 


Dia!
Tegnap gondoltam rád hogy össze lehetne jönni ha mást nem a játszótéren
ketten
 
 


A telcsi számodat eldugtam valahova küld el légyszíves nekem megint az E mailomra ok
mamaposta@t-online.hu
kataposta@c2.hu
ketten
 
 


Remélem lányok hogy mindenki csak a jóidő miatt tünedezett el.
Halihóóóóó lányok
ketten
 
 


Hello,
kinn voltunk sétálni, amióta hazajöttünk, Gáborka nyűgös, bármit csinálok vele, nem alszik, pedig aludni akaar, de nem megy neki. Most letettem picit, hátha, mert már elgémberedett a karom.

Ketten,
küldöm a számom!

Kép
dianab
 
 


Dia!
Holnap átszaladunk délelőtt ok?
Utána mehet a séta.
A számot megkaptam köszi tároltam.
ketten
 
 


Ketten,
ok, gyertek!!!!

Kép
dianab
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: