Új privát üzeneted érkezett!

<font color="ff0000">KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPET KÍVÁNUNK
MATYI ÉS SZÜLEI</font>

Kép

Enikő: merre vagy? nem jössz az nlc-s topikra? Nagyon hiányzol! Zita
zitus
 
 


Sziasztok!
Olyan Erdélyből áttelepült anyukák barátságát keresem, akik a XI. kerületben laknak, esetleg az Etele út környékén...
Amúgy Andi vagyok, Nagybányán születtem és Váradon suliztam. A lányom Hanna 2005.08.24-én született a Szt.Imrében. Társasági körünkben nincsenek kisbabás barátok, vagy ha igen nagyon messze, én meg nagyon unom a sétákat egyedül a Bikás parkban. Szóval ha valaki csatlakozna, jelentkezzen itt vagy emailcímem: kandicika@hotmail.com
Üdv:
Andi
móriczandrea
 
 


Sziasztok!
Olyan Erdélyből áttelepült anyukák barátságát keresem, akik a XI. kerületben laknak, esetleg az Etele út környékén...
Amúgy Andi vagyok, Nagybányán születtem és Váradon suliztam. A lányom Hanna 2005.08.24-én született a Szt.Imrében. Társasági körünkben nincsenek kisbabás barátok, vagy ha igen nagyon messze, én meg nagyon unom a sétákat egyedül a Bikás parkban. Szóval ha valaki csatlakozna, jelentkezzen itt vagy emailcímem: kandicika@hotmail.com
Üdv:
Andi
móriczandrea
 
 

 
 

Sziasztok
Mi történt?Miért tünt el mindenki?Oktobertöl senki nem irt ide?
Én Bernadette vagyok és Marosvásárhelyröl jöttem Budapestre lassan már 5 éve. Itt született a kisfiam is aki most lett 1 éves.Jo lenne valakivel dumcsizni aki Erdélyi. Irjatok Anyukák!!!
bizzo
 
 


Sziasztok!:D
Be-be nézegettem a nyáron és mindig szomorúan tapasztaltam,hogy senki nem járt erre.
Tünde vagyok,jelenleg(lehet,hogy már csak pár hétig Kép)Spanyolországban élünk,kislányom 2 éves 3 hónapos 9 napos,Pesten született.Gyergyói vagyok,Székelyudvarhelyen suliztam,a férjem pesti.
Másfél éve vagyunk itt,és év elején szeretnénk hazamenni, egyelöre a 13. kerületbe.
Bizzo,
boldog szülinapot a kisfiadnak!
Hol laktok Pesten? Hová való vagy?
Mindenkinek B.Ú.É.K! Kép
Tünde
nagytunde
 
 


Na vegre irt valaki.Nagyon orulok.Az en kisfiam lassan 13honapos.En Marosvasarhelyrol telepultem at.Sokat jartam Szekelyfoldon,rokonaim elnek ott.
4eve elek Pesten itt ismertem meg a ferjemet is.Ti vegleg hazajottok vagy csak latogatoba?
Milyen az elet Spanyolorszagban?
Remelem mas anyukak is csatlakozni fognak.
Boldog uj evet kivanunk neked es csaladodnak!
bizzo
 
 


Sziasztok!
Itt már vége az ünnepeknek! Kép
A múlt hetet is végigdolgozta a férjem,és már ma is mennie kellett.Nélküle pedig semmi ünnepi hangulatunk nincs itthon.Na valahogy kibírjuk csütörtökig,pénteken ugyanis ismét pihi lesz.Kép
A spanyolországi életröl nem is tudom,mit írjak,olyan mediterrán...Már megszokófélben lennénk éppen,a gond csak ott van,hogy inkább szeretném Rózácskát Magyarországon járatni oviba,suliba.A klíma viszont szuper Kép,karácsonykor 24 fok volt(+),a tegnap is gyönyörü meleg volt.
A hó azért hiányzik! Kép
Én is Pesten ismertem meg a férjem.
A hazamenés végleges lenne,én nagyon szeretenék minnél elöbb hazamenni,mert most,hogy változnak a törvények,szeretném megszerezni a papírokat.Már egyszer nekifutottam,akkor nem jött össze.A férjem meg jönne,amikor neki is találnánk melót.
Bocsi,hogy össze-vissza írok!(nem is voltam berúgva)
Most már megyek is,mert ki kell takarítanom,meg kell vigyek elemózsiát a családfönek!
Sziasztok!
nagytunde
 
 


Szia
Most végre irhatok, itthon vagyunk.Ugyanis amikor utoljára irtam Marosvásárhelyen voltam.Nagyon jo volt kicsit hazamenni.Es te mikor jártál utoljára otthon?Hogy hivják a kislányodat?
bizzo
 
 


Szia
Végre irhatok, most itthon vagyunk.Ugyanis amikor utoljára irtam Marosvasarhelyen voltunk.Annyira jo volt kicsit haza menni.
Látom senki nem akar csatlakozni hozzánk.Hol vannak az erdelyi anyukak?
Eldölt már hogy mikkor jöttök vissza?
Hogy hivják a kislányodat?
bizzo
 
 


Szia!
Változott a terv,most itt is le tudom adni a papírokat Madridban,és ha meglesz(?)a vízumom csak akkor megyünk.Addig is együtt maradhat a család,habár én nagyon beleéltem magam a hazamenésbe.
A kislányomat Rózának hívják,Rózácskának becézzük.Nagyon aranyos,édes,olyan igazi kislány,
majd teszek föl képet,ha sikerül lekicsinyíteni.Kedvenc foglalkozása az öltözködés!
Júniusban voltunk otthon utoljára egy rövid idöre,remélem,hogy idén legkésöbb májusban ismét hazaérünk.A nyáron autóval voltunk,Pestig 48 órás volt az út,és nagyon kimerültünk.Sajnos innen Murciáról nincsenek fapadosok direkt Pestre,ezért körülményes a hazautazás.
Most ennyit rólunk,megyünk a játszótérre,biciklizni tanulunk éppen,szia!
nagytunde
 
 


Kép
nagytunde
 
 


Kép
nagytunde
 
 


Szia
Ez a kiscsaj egy tündér!Annyira aranyos!48orát utazni, nem semmi.Mi 9et mentünk innen haza de alig birtam (oriasi volt a ho).Én is tennek fel képeket de nekem nem sikerül lekicsinyiteni.
bizzo
 
 


Kép
bizzo
 
 


Ezen a képen csak 8honapos volt de ez az egyik kedvencemKép
bizzo
 
 


Kép
bizzo
 
 


Ez pedig most készült decemberben Vásárhelyen .
bizzo
 
 


&#8222;Muzsikával az újszülöttekért!&#8221;


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek&#8230;

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért&#8230;
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

&#8222;A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!&#8221;


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia!
Nagyon szépek a képek,és olyan jól esik a havat nézni!Róza amióta látta a tévében a hóembereket,azóta várja,hogy mikor megyünk mi is hóembert készíteni. Kép
Itt túlzás nélkül írhatom,hogy kitavaszodott,ha sikerül,le is megyünk jövö vasárnap a partra.
Hogy hívják a fiadat?Nagyon édes gyerek,és a képen úgy tünt,hogy nagyon-nagyon hasonlít rád.
Mikor mentek legközelebb haza?
Én épp ma kaptam levelet anyukámtól,olyan aranyos küldött egy nagy naptárat is! Kép
Szóval ismét nagyon mennék már haza (a férjem is,különben érdekes,hogy egyszerre jön-megy a honvágyunk).Ugyanakkor nagyon szorongok,hogy mi lesz ha hazamegyünk,munkát keresni mindkettönknek,szeretnénk a lakást is lecserélni,stb.stb.Itt nagyon nyugisan élhetnénk,föleg ha én is dolgozni kezdenék(jún 1-töl mehetnék is,mert akkortól már nem kell munkavállalási engedély),de mégsem az igazi,nagyon magunkra vagyunk talán.De ezt a vonalat nem is folytatom!
Te mivel foglalkozol?Mikortól mész dolgozni?
Legyen kellemes hétvégétek,szia,
Tünde
nagytunde
 
 


Sziasztok Lányok!
Én már írtam régen ebbe a topicba,de anno szerverhiba miatt meguntuk és átnyergeltünk a nlc-ra.Kíváncsiságból benéztem és látom,hogy ismét él ez a topic,és ha nem baj akkor csatlakozom ismét!
Ildinek hívnak,32 éves,van egy 3 éves lányom és egy 16,5 hónapos fiam.Pest mellett lakunk.Az én férjem is itteni,és 5,5 éve élek itt.
Ildi
dildi
 
 


Sziasztok

Ildi
Üdvözlégy ismét!
Remélem több anyuka is fog még hozzánk csatlakozni.
Nem nehéz két gyerekkel?
Vagyis én ikább a terhességtöl meg a kezdeti idöszaktol félek de eljátszom a gondolattal hogy jo lenne még egy gyerek.
Te hol születtél?A férjed pesti?

Tünde
Ami a havat illeti az sajnos csak 2 napig tartott.Ugy vágyom már én is egy olyan igazi télre mint otthon szokott lenniKép
Ott tavaszodik itt meg -20at mondanak.Irigyellek.
A fiam neve Tamás, és mostanaban kicsit haragszom rá.KépMindent csak tör-zuz ami a kezébe akad. De amugy nagyon okos és aranyos kisfiu.
Én nagyon tervezem hogy a nyáron hazalátogatunk de a férjem nem nagyon tud kimaradni a munkábol.Nélküle meg nem az igazi.De szerencsére apukám itt dolgozik, az anyuék meg nagyom gyakran látogatnak miota megvan az unoka.
A család nem hiányzik csak a város maga.
És ti?
Nem sikerült ott barátokat szerezni?Vagy annyira nem hogy végleg kint maradjatok?
Én még nem tervezek visszatérni a munkába, a napokban kerestem egy könyvelöi iskolát, azt szeretném elöbb elvégezni.
Azelött sem dolgoztam,vagyis jobbanmondva a férjem a fönökömKép
Ti mivel foglalkoztok?

Minden jot nektek
Betty
bizzo
 
 


Sziasztok!
Altatoma fiam,ilyenkor van egy kis időm a leveleimet is elintézni.
Előszöz is nem akarok elszomorítani senkit,ez privát vélemény,de meg mondom őszintén,egyáltalán nem volt könnyű sem a terhesség alatt sem az első időszak,sőt mondhatom,hogy néha-néha a kiborulás szélén álltam.Ha ma válaszhatnánk akkor biztos megvárom mig a Csenge betölti a 3 évet,mert most láttom,hogy mennyivel értelmesebb és megérti azokat a dolgokat,amit anno hiába magyaráztam neki.De nem mi akartuk igy,igy hozta a sors,Csenge több mint 2 év próbálkozás után jött össze,igy ugy gondoltunk a párommal,hogy a második is ilyen nehezen jönn össze akkor,próbálkozzunk,és nem viccelek lányok második alkalomra összejött.Most már,hogy túl vagyok a nehezén,nem bánom,sőt most kezdeni előről!Bár hozzá tartozik,hogy az én lányom egy nagyon izgága csemete,ha egyedül volt,sem volt könnyű vele,Gergő már egy sokkal nyúgodtabb gyerek,és vele pici korábban sem volt gond,mindent meg tudtam csinálni mellette.Na most már ez megszünt,nálunk is próbléma van mászik az asztalra,szekrényre,mindég attól rettegünk,hogy most fog leesni,de nem tudunk mit csinálni majd kinövi.
A férjem eredeti bugyisi születésű,és pedig Nagyvárad mellől Margittáról származom.
Engem is nagyon foglalkoztat a gondolat,hogy valami szakmát kéne tanulni,mert egy sima érettségim van csak,most márc.kezdődik itt a falúba egy ECDL tanfolyam azt gondoltam megcsinálom,de a másikon még erősen gondolkodom,hogy mi legyen,már gondoltam én is könyvelőre,de itt nem tudnánk elhelyezkedni,most logisztikában töröm a fejem,van itt körülöttünk egy csomó ilyen telephely hát ha találnánk állást,de igazság szerint itthon szeretnénk egy kisboltot,mert a kereskedelem áll közel hozzám.
Na dumáltam eleget,megyek főzni!
Sziasztok!
Ildi
dildi
 
 


Sziasztok!
Ildi,
örülök,hogy csatlakoztál,és gratula a gyerekekhez!
Röviden magamról,Tünde vagyok,28 éves vagyok,gyergyói születésü,férjem pesti,idén lesz 5 éve,hogy összeházasodtunk.Kislányunk Róza,2 éves ,4 hónapos,még mindig szopik,kis örökmozgó tündérlány.Több,mint másfél éve élünk itt Spanyolországban,a férjem dolgozik-építöiparban
Kép,én meg gyereket nevelek.
Betty,
remélem,hogy nem haragszol már Tamásra!Én is aggódtam,amikor Rózácska elkezdte a csapkodós-földhözverös-lefekvös korszakát,és akkor egy barátnöm azzal nyugtatott meg,hogy még egy 18 évest sem látott a földön fekve hisztizni.Azóta mindig erre gondolok,ha olyanja van a kicsinek,és talán egy adag türelemmel többet tudok kihozni magamból.Kép
Barátaink itt egyáltalán nincsenek,igaz nem is nagyon tettünk semmit,hogy legyenek.Az otthoniakkal tartjuk a kapcsolatot,de ez a távkapcsolat nem az igazi,ugye.´
Foglalkozásom tanító-óvónö,Székelyudvarhelyen végeztem a tanítóképzöt,de ezt nem ismerik el Mo-n,csak,mint pedagógiai asszisztensi képesítést.
Én is úgy terveztem,hogy ha hazaérünk,és meglesz a 2. baba(ha összejön?),akkor én is beíratkozok valahová.
Na kész a vacsi,mennem kell!
Elfelejtettem írni,hogy az én férjem egy mintaférj,föz,mosogat...(ha kell)! Kép Kép
Sziasztok!
Tünde
nagytunde
 
 


Szisztok kismamaként találtam egy tuti melot.jol fizet és még könnyü is ,Ha valakit érd. akkor a mariann10@freemail.on kérjen tájékoztatót. Mariann
mariann2
 
 


Sziasztok
Mi ujság veletek?Remélem nem untátok meg az irogatást!
Már nem haragszom Tomira, vagyis eddig sem haragudtam rá, csak azt gondoltam hogy az ö természete ilyen pakolos-csapkodos.De beszélgettem hasonlo koru gyerekek mamáival és rájöttem hogy minden gyereknek van egy ilyen idöszaka. Azota jobban állok hozzá a dolgokhoz.
Veletek mi van?
Mi szomorkodunk a házban, -13fokok vannak, és nagyon fuj a szél, nem tudunk sétálni.
bizzo
 
 


teszek fel pár képet.Tegyetek ti is!Kép
bizzo
 
 


Kép
bizzo
 
 


Kép
bizzo
 
 


Nagyon helyes kis srác!
Mi most értünk haza épp a sétáról,szerencsére itt az idöjárás nem akadályoz!A gond csak az,hogy Róza annyira föl van dobódva,hogy nem bírom elaltatni.A tegnap is du.6-8 között aludt!
Na még egyszer megpróbálom,most viszont szigorú leszek Kép
Késöbb majd próbálkozok képekkel is,
sziasztok!
nagytunde
 
 


Nem sikerült képet tenni?

Ildi veled mi lett?
bizzo
 
 


Kép
nagytunde
 
 


Sziasztok,
a képek elmaradtak végül is,mert Rózát nem bírtam elaltatni. Kép Tehát nem igazán volt idöm a gépre.
Különben nagyon idegesít,hogy nem jönnek össze ezek az alvások,mert szerintem szüksége van igenis egy 2 évesnek az alvásra.Holnap föl fogom elöbb ébreszteni,és remélem,hogy visszatérünk a régi kerékvágásba.
Az esö ide is elért,Róza viszont nagyon élvezte az esernyözést,és így ma is kint voltunk.
Vasárnapra tengerparti homokozást volt kitüzve,de úgy néz ki,hogy el kell halasztanunk.
Kellemes hétvégét,jó pihenést!
Tünde
Sajnos a többi fotó túl nagy,de majd igyekszem!
nagytunde
 
 


Sziasztok!
Sajna betegek vagyunk,gyerekek hánynak,hasmenés,mi a párommal már kezdünk kievickélni belőle,de a gyerekeknél ,főleg a fiamnál már elszomorító,2 hete megy a hasa,egyik nap megy másik nap nem,már nem tudok eligazodni rajta!
Tünde ez nálunk is igy megy Csenge sem alszik délután már nagyon rég,oviba azért nem hagyom délután mert egyáltalán nem alszik és a többieket is zavarná.én azt hittem,hogy ha majd oviba jár,akkor jobban elfárad és itthon alszik,hát tévedtem.Dehát hozzá tartozik,hogy mikor pici volt sem aludt sokat,sőt,na de az alvásról tudnánk mesélni,több mint 3 éve nem aludtam át az éjszakát!Azt mondtam,hogy ha valaki megkérdezné tőlem,hogy mi lenne a 3 kívánságom?az egyik ez,hogy átaludhassam egyszer az éjszakát végre,már nagyon fárasztó,mert Gergő is sokat fent van,most,hogy beteg meg különösen mert rendszerint 3-4-kor kelünk!
Na de most megyek is,hát ha sikerül még kicsit aludnom,és nem fog éjjel is hányni!Holnap teszek majd fel képeket,de ma már fáradt vagyok hozzá.
Nagyon ari Tomi és Róza is!
Betti ti melyik kerületben laktok Pesten?
Húúú Tünde,de jó volna most Spanyolo.biztos ott jobb idő van mint itt!És hát tengerpart?
Ja reggel már írtam egy hsz. de valami miatt nem küldte el,igy már nem írtam meg még egyszer mert a Gergő közben felébredt és nagyon nyűgös volt!
Jó éjt!
Ildi
dildi
 
 


Lányok akarok küldeni képet nem megy el!Hogy kell lekicsinyiteni?Megírná nekem valamelyikőtök?Köszi!
dildi
 
 


Sziasztok!

Mesi vagyok és nagyon örülök, hogy rátok találtam. Pesten élek (Zuglóban) 6 éve, amúgy vásárhelyi származású vagyok. Van egy 10 hónapos kisfiam, Lackó, tünemény kisfiú. Egy másik topicban szoktam írni, most véletlenül találtam ide, és mintha hazaérkeztem volna.
Hamarosan küldeni fogok egy képet rólunk, csak még meg kell formáznom (amúgy én sem tudom, hogy hogy kell, de megkérdem a férjemet és akkor majd megírom.)

Üdv.
Mesi
mese75
 
 


Mese
Üdvözlégy köztünk.Nagyon örülök minden uj anyukának.
Na és Vásárhelyen hol laktál?Marosvásárhely.Igaz?
Hol szültél?És mit szoktatok csinálni Lackoval?Kép

Képet én ugy szoktam feltenni hogy van egy programom a neve ACDSee8.Nagyon szuper.Le lehet tölteni a netröl is.
De van egy egyszerübb megoldás is: kiválasztod a képet, jobb klikk, társitás a paint tel , aztán ctrl+W, leveszed a méretet és mentés másként.Remélem érthetö volt.Nekem bejöttKép

Ha sikerül, tegyetek sok sok képet.
bizzo
 
 


Kép
Kép
Játszoházban voltunk maKép
bizzo
 
 


Bizzo!

Igen, én Marosvásárhelyről származom, egyébként a férjem is, kb. 6 éve települtünk ki. Lackót itt szültem Pesten a Szent Imre kórházban.
Hogy mivel töltjük az időt? Igy télen egy kicsit unalmas, apuka dolgozik, ezért sokat vagyunk egyedül. Hát, általában sétálunk nagyokat, játszunk. Régebb jártunk baba-mama tornára, de már "kinöttük". Amúgy szerencsém van, mert Lackónak jól kialakult napi-rendje van, ezért megvan, hogy mit mikor kell csinálni.
Ti, hogyan töltitek napjaitokat?

Üdv.
Mese
mese75
 
 


Sziasztok!
Betty,köszi a tippeket,ki is próbálom,amint tudom.Szuper lehetett a játszóházban.Itt sajnos nem találtam olyan játszóházat,mint Pesten,csak egy ugrálóról tudok,amit már meguntam(Róza nem).
A hétvégén itt nagyon hideg volt,1 fokra lehült,és azt mondják az ittlakók,hogy 20 éve nem volt ilyen hideg.De csak 2 napot tartott,ma már ismét 20 fölött volt. Kép Egy picit meg is fogta az arcunkat!
Az alvással visszatértünk egyelöre a szokásos programhoz! Kép
Ildi,
hogy vagytok,remélem meggyógyultatok!
Én sem aludtam már vagy 2 és fél éve,most kezd csak leszokni Róza az éjszakai szopiról,helyette viszont simizem,mesélek,stb.
Neked meg ráadásul 2 gyerköcöt kell altatgatnod!Kitartást! Kép
Mesi,
örülök,hogy csatlakoztál!Mi mindent tud már a kis Lackó?Fut-szalad,fára mászik?
Róza 8 hónapos volt mikor eljöttünk Peströl,és már akkor pár másodpercet állt egyedül.Mindenki azt mondta,hogy csak napok kérdése és elindul.Akkor meg kijöttünk ide,itt meg minden szoba,minden helyiség le van járólapozva,parkettát szinte egyáltalán nem használnak,sajnos.Így Rózát addig óvtuk,hogy nehogy elessen,hogy 1 éves korára indult csak el.
Most megyünk mesedélutánra a könyvtárba,nagyon kiváncsi vagyok,hogy milyen lesz,illetve,hogy a spanyol mese leköti-e Rózát.
Majd beszámolok róla,sziasztok!
Írjatok,ha a nebulóitok engedik!
Tünde
nagytunde
 
 


Sziasztok!
Eddig nem tudtam jelentkezni,mert kedden délután Gergővel bekerültünk a korházba,bélelzáródás gyanujával,ami végül kiderült,hogy hugyúti elzáródás volt,megkatéterezték,igy helyre jött,bár nekem még mindég puffatnak tünik a hasa,de lehet,hogy csak bebeszélem magamnak,annyira meg voltam ilyedve,hogy meg kel műteni!3 nap,2 éjszaka nem aludtam,közben még haza is kellett szaladnom egy pár órára mert Csenge már telefonált,hogy menjek haza,mert hiányzok!Hát szörnyű volt lányok amin keresztül mentünk,nem is részletezném,mert még mindég nem vagyok teljesen magamnál,de az a lényeg,hogy remélem rendbe jövünk,és nem kötünk ismét ki a sebészeten!
Képet nem sikerült még lekicsinyiteni,de ahogy időm lesz mecsinálom,bár holnap tutti,hogy nem Csengének a névnapjára kell készülődnöm,mert jönnek a rokonok!
Ildi
dildi
 
 


Sziasztok!
Ildi,
nagyon sajnállak benneteket és jobbulást kívánok.Tényleg szörnyü lehetett,elképzelem,hogy nagyon megvisel!
Róza hála a Jóistennek,csak egyszer volt beteg,azaz amikor jöttek a fogai belázasodott és csak sírt.Elvittük a sürgösségre,mert egyáltalán nem tudtuk,hogy mi baja lehet.Ott több órás várakozás után 2 növér lefogta a kis testét,mert föltettek valamit,hogy abba kerüljön a vizelete.Én rögtön sírva fakadtam,amikor megláttam,hogy mit müvelnek,ök meg néztek rám,mint egy hülyére.Sajnos akkor még nem beszéltem spanyolul,így el sem tudtam mondani,hogy mi a bajom.
Azóta már van gyerekorvosunk,egy picit szükszavú ugyan,de meg vagyok elégedve vele.
A könyvtári mesedélután nagyon jó volt,egy bohóc mondta a mesét,rengeteg gyerek volt.Magát a mesét nem hiszem,hogy teljesen megértette Róza,mert tátott szájjal hallgatta,amikor elmondtam neki magyarul is.Viszont egyre több szót mond spanyolul,és le is fordítja magyarra.
Mindenkinek kellemes hétvégét,Csengének boldog névnapot! Kép Kép
Tünde
nagytunde
 
 


Kép
nagytunde
 
 


Betty,köszi a segítséget,müködik!Kép
nagytunde
 
 


Sziasztok
Ildi
Sajnálom ami veletek történt,remélem eddig már tul is vagytok rajta.Tudom mit érezhettél, hiszen novemberben mi is korházba kerültünk egy virusfertözés miatt.Én 3éjszakát virrasztottam a Tomi ágya mellett,egy müanyag széken üldögélve, mert a pesti korházakban nem képesek egy ágyat adni az anyukáknak is.És közben persze láttam a gyermekemet szenvedni, végig infuzion volt.De nem részletezném, mert szörnyü érzésKépMitöl lehet ez a hugyuti elzárodás?
Csengének boldog névnapot.

Tünde
Örülök hogy sikerült feltenni a képeket, remélem többieknek is sikerül majd.
Mi lett a hazajövetellel?
Roza nem jár oviba?Gondolom ott hamar megtanulná a nyelvet.Olyan aranyos azon a képen is!
Na és hogy birod a szoptatást?Tamás 7honapig szopizott, de amikor kezdtek bujni a fogai, és egyszer egyszer megharapott, engem már kezdett zavarni.Valoszinü hogy megérezte, mert egyik naprol a másikra abba is hagyta.Most utolag nagyon bánom mert ahogy abba hagyta pár napra rá beteg is lett.Hozzáteszem hogy amig szopott, soha semmi baj nem volt vele.


Mese
Ami a mi napjainkat illeti, azok eléggé unalmasak mostanában.Nem tudunk sokáig kint lenni a hideg miatt, a házban meg csak tör zuz TamásKépRá sem néz a játékokra, neki az érdekes amivel nem lenne szabad járni.Kipakolja a ruhákat, az edényeket, lecsavarja a wcpapirt,de olyan aranyos,és annyira örül amikor ilyeneket csinálhat hogy nincs szivem rászolni.
De nemsokára te is megtapasztalodKép
Hol laktatok Vásárhelyen?

Szép hétvégét mindenkinek,És Ildiéknek mégegyszer gyogyulást!
bizzo
 
 


Kép
bizzo
 
 


Kép
fogat mosok!
bizzo
 
 


Sziasztok!

Lányok, tettem fel képet a profilomba a kis Lackóról, de hamarosan teszek fel még többet is.

Ildi!
Jobbulás a picinek! Remélem már minden rendben. El tudom képzelni, hogy mit érezhettél, én még egy egyszerű náthától is ki vagyok akadva.

Tünde!
Mióta éltek Spanyolországban? Nagyon szép hely lehet! A tengerpartról nem is beszélve.

Bizzo!
Lackó is állandóan pakol. Épp most szereltünk fel szekrényzárakat, mert egyébként folyamatosan röpködnek a cuccok.
Én a Kárpátok sétányán laktam Vásárhelyen. Ti?
Most Pesten éltek?

Üdv.
Mesi
mese75
 
 


Sziasztok!
Ugy láttom kezdünk helyre rázódni,Gergőnél helyre állt a kaki és a pisi gond is!Az eredménye is jó amit az ÁNTSZ-nek feladtunk,most várjuk a Csengéét,aztán mehet oviba,már nagyon várja,sok volt már neki ez az itthon tartózkodás!
Bizzo nekünk is igy kezdődött,vírusfertőzés,és lám mi lett belőle!Melyik korházba voltatok?
Ja a képeket nem tudom lekicsinyiteni,ezzel a programmal nem lehet ami nekem van,igaz nem is nagyon erőlködtem,mert nem nagyon volt időm még,most kezdem csak utólérni magam a házimunkával.Hol lehet azt a programot letölteni amiről írtál Bizzo?Talán megpróbálnám azzal,hát ha nagyobb sikert aratok.
Mese nagyon ari a Lackó,igazi kis csibész!
Lányok merre laktok Pesten?
Tünde mi lesz veletek haza jöttök vagy spanyolba marattok?Szeretsz ott élni?Biztos nagyon vagány lenne,de én nem tudom,hogy tudnánk beilleszkedni?A nyelv tanulás könnyen ment?Nekem szerintem ez okozna a legnagyobb problémát,olyan nehezen szánom rá magam,hogy de jó volna valami nyelvet tanulni!
Na megyek mert a Gergő nem akar elaludni!
Sziasztok!
Ildi
dildi
 
 


Sziasztok
Ildi
Örülök hogy minden rendbe jött.
Mi a Lászlo korházban voltunk.És ti?
A program neve Acdsee8, nekem ugy küldte valaki, de letöltheted a www.click-now.net röl is.Ha kodot kér a program majd irom azt is.
Mi a X kerületben lakunk, és ti?

Mese
Igazi nagy fiad van...Hol szültél?
Vásárhelyen én a tudorban laktamKép
Karácsonykor otthon voltunk,annyira jol telt.
ti mikor jártatok ott utoljára?

Tünde
Képzeld akkora ho esett,rég láttam ilyet PestenKépDe már olvad is el...
Amikor megláttam, egyböl rád goldoltam,milyen jo lehet neked ott.
Teszek egy képet isKép
bizzo
 
 


Kép
bizzo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: