Új privát üzeneted érkezett!

nem sikerült az aláírás... :( mit bénáztam el?
mano20
Dunakeszi
 
 


Mano, alag 1ben lakunk. A Határ út az , ami a cserinél szemben van. ott egyenesen kell menni. Csak földútba torkollik. Na azt mondom, h ha azt leaszfaltoznák, és a folytatását, ami már a tolid legfelső utcája, akkor babakocsival, motorrkával bicajjal nem lenne vészes. Szerintem gyerekkel kb fél óra, max 40perc.
Az aláírásodat úgy szerkeszd, h amikor a lilypie-on megszerkeszteted a vonalzód, akkor kapsz 3 féle kódot. ebből a középsőt itt a profilod aláírás részébe másold be. Ha nem boldogulsz, akkor van pl a babafalván is vonalzó. Ott esetleg egyszerúbb megcsinálni.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


ne a linket, hanem a kódot másold az aláíráshoz.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi a melegben felfedeztük, mire is jó még a popsitörlő...
Kicsit áttörölgetem Hanna kezét, lábát, homlokát, és akkor egy darabig jobb. Magamon próbáltam először, nekem nagyon bejött.

Erről jut eszembe, tudtátok, hogy a Pampers popsitörlő csíp, ha nem teljesen ép bőrt törölgettek vele? Ezt is magamon vettem észre.

A férjem szerint lassan olyan lesz nálunk a popsitörlő, mint a Bazi nagy görög lagzi-ban az ablakpucoló volt. :-)

Anita
anta77
 
 


Windex :lol:
Codálatosz :!: :lol:
Én Nivea törlőt használok. Vettem egyszer Pampers sensitive-et, de az meg olyan büdi, h csak na. Ebben a melegben engem is frissít.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


off. már megint a zöld mániám beszél belőlem ( akit nem érdekel, ugorjon)
Múltkor voltam a tóvárosban. MIért van az, h itt alagon nincsenek növények, fák, fű stb. odaát szinte mindenki a portája előtt parkosított, de legalább 2-3fát ültetett. Itt meg semmi. Homok, vagy max kavics, kopaszon. Lassan újra a betongettóban érzem magam. Pedig ha arra gondolunk, h a fák 4-5év múlva már adnának némi érnyékot, és a környék is barátságosabban nézne ki, akkor igazán lehetne is érte tenni valamit. Persze nem most. a 80fokban. De jön az ősz. a fa és fűültetés ideje. Szóval akcióra fel. (ja és tudom, h mindenki pénzügyi gondokkal küzd, költözés lakáshitel stb. De gondoljunk a gyerekekre, meg magunkra. az egészségünkre, a környezetünkre, és 5000-15000ft nem olyan vészes 1x) Ha már minden háznál lenne legalább 1 lombosodó fa, jobban nézne ki a környék. A porról nem is beszélve.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Adél! Szomorúan olvastam, amit Alag3-ról írtál. Nekünk még egészen mást mondott az építtető kb 2-3 hete. :cry: Bár eredetileg csak Alag2 összekötő járdáiról érdeklődtünk (www.alaglakopark.hu), mivel itt a Babicz-on úgy döntött az egyik telektulajdonos, hogy elfoglalja a közterületet - még a villanyoszlopot is belül vette a kerítésen - s gyalogosan nem lehet kijutni a Babicz-ból.

Emese! Örülök, hogy Hanna azért jól viselte. Hát mi ezért nem mertünk IC-vel menni. A fülkés kocsikban elfér összecsukva a kocsi.

Anita! Az én fiam csak akkor emelte a fejét ülésbehúzva, mikor a védőnéni megfenyegette, hogy el kéne menni megvizsgáltatni :) Ez úgy 3-4 hónapos kora fele lehetett. Nem vagyok benne biztos. Egyébként hason :!: már 2 hónaposan a feje felett lévő forgót nézte a kiságyban. Mi különben nem gyakoroltuk az ülésbehúzást.
A Gyógyszertárral kapcsolatban: én majd hanyatt vágódtam, mikor megláttam a számlán, hogy a popsikenőcs kikeverés és mérés vmi 6-700 Ft volt. Szerintem eddig max 200 Ft-ot fizettünk az egész anyagért összesen. Ekkora emelés nem lehetett mióta utoljára voltam gyógyszertárban.

Eszter! Virágnak jobbulást kívánok!

Mi a Sparba a Fóti-Egressy-Rákóczi-Erkel utakon megyünk babakocsival. Csak addig problémás, míg a Fótiig eljut az ember, mert ugye a Reptérin nincs jráda. S én máshogy nem tudok kijutni a Babiczból. :cry:

Még annyi, hogy az én fiam már napjába 2-3x is pancsol a kádban, bár így is nyugtalanul tűri. De legalább előbujt 2 foga.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Ami az alaglakoparkon van fönt rendezési terv, az nem mérvadó. Mi ezen felbuzdulva írtunk tavaly az onkorm-nak, és van az egyik szomszédunknál egy rendezési terv, amit elküldtünk másolatban. A lényeg, h ők is megerősítették, h az az eredeti, és az is marad. Szóval nincs kapcsolat a 2 rész között, és nincsenek átjárók sem. Szóval az onkorm-tól kell kikérni rendezési tervet. Valószínű, az a szomszéd is aszerint cselekedett.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ennn!

Az Önkormányzatnál már futottunk egy kört, azt mondták hívjuk fel a fickót, a közös képviselőnk felhívta, de az meg elhajtotta őt a francba. Most úgy fest, ha írunk egy kérelmet az Önkormányzatnak, akkor cselekedhetnek. Egyébként ez az átjáró nem alag1 és 2 között van, hanem a Babicz és a Bayer között.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Én sajna nem ismerem a lenti utcaneveket. Csak a hülye koncepciót tudom, h se ki, se be. Múltkor itt kóválygott egy mentő. MOndtuk is, h nem semmi, ha valakihez sürgősen kell kimenni.
De alag 1 sem kutya. Itt is úgy volt, h a zsákutcák ( Tóth Ilona, Mansfeld) végén lesz a Fóti útra kijáró gyalogút. De nincs. Be lett építve. Ezt utálom itt Keszin, h az Önkorminál csak a pénz számít, semmi más. Az meg, h milyen gondok vannak, lesz---ák nagy ívben és rétegesen. A párom már tavaly annyit levelezett velük, meg telefonált, h azt mondta, idán leszarja őket, és nem foglalkozik ilyen piti lúzerekkel, mert nem ér annyit. Komolyan semmivel nem foglalkoznak.
Egy ismerős jogász csaj, egy itteni olasz építtető cég képviselője, ő is mondta, h csak a pénzre reagálnak, de azzal bármit el lehet érni.Azért ez komoly nem? És gusztustalan. :evil:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Juli, meg persze többiek is. :-)

A keverés díja attól függ, mekkora mennyiséget kell keverniük egyszerre. Ha többet, kevesebb.
Mi egyszer 1000 Ft-ot fizettünk, csak a keverésért.
Szóval itt jó eséllyel csökkennek hamarosan a babadolgok magisztrális munkadíjai. :-) Legalábbis remélem.

Anita
anta77
 
 


Sziasztok!

A magán gyerekorvos: Dr. Nika (keresztnevét nem tudom, csak telefonon beszéltem vele, de nagyon kedves volt): 06-30-948-7277. A rendelője a Tóváros mellett van, a Frédikevilltől pár utcával feljebb, pontos utcanevet még nem tudok, de megkérdem és írom majd. Este is elérhető, általában esténként rendel, aloe-val is foglalkozik. Úgy tudom, hogy az első vizit 5000,-Ft utána pedig 3000,-Ft körül van, de nem voltam még nála, így ez sem biztos:)), tavaly ennyi volt a tarifa, de szerintem mostanság is ennyi lehet kb. Azért jó, ha megvan a száma, mert ha a gyerekorvosok hülye rendelési idején kívül kellene a gyereket orvoshoz vinni és nem tud vele az ember az ügyeletes kórházba szaladni, akkor helyben van és este rendel.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Sikerült!!! Köszi Enn...látom már mindenhol kijavította...

B.j. Miért gond az, ha nem lesz alag3 egyelőre?? Te mit tudsz róla?

Gyógyszertár! Sajnos igaz a hír, ugyanis a 90%-os támogatás lecsökkent 30% azt hiszem, de lehet, hogy 50%. Azóta én sem ott veszem, mert a Gabi néha olcsóbb. :)

Enn! szerintem egyáltalán nem vagy off ezzel a témával...A gond csak az, hogy ugyanúgy ahogy a járdának, úgy a fának sem hagytak helyet. Út közepére nem lehet ültetni.. :( Azért is aggodalmaskodtam az indexen, amikor kiderült, hogy lesz alag3, hogy vajon hol, ugyanis a hálóinkból éppen egy vékonka erdősávra és mezőre nézünk...ha oda akarják építeni, akkor már az sem lesz. De egyelőre nem úgy néz ki...

Andris is kb. 2-3szor megy a kádba...CSakhogy először nagyon rámijesztett, megivott valamit amit nem kellett volna. Azóta nincs semmi a kád körül. akkor meg felmászott az ülökére (sarokkád) próbált levenni minden játékot a polcról. Na azt is leszedtem. Legújabb az, hogy kimászik a kádból, ami nem is túl alacsony....Ezt már nem tudom kivédeni... :)

Az utca nevekkel nagyon nem vagyok tisztában, örülök, hogy párat megjegyeztem és nagyjából behatároltam alagon... :) lesz majd időnk mondjuk megtanulgatni. Legközelebb megkeressük a spart... :)

Szép hétvégét Nektek!
Adél
mano20
Dunakeszi
 
 


Adél!

Alag3 "elvileg" Alag2-től az autópálya felé lenne és "állítólag" szórakoztató, bevásárlóközpontok, játszótér, ovi, bölcsi számára. De már nem merek semmit se írni. :cry:

Juli

Juli

Kép
b.j.
 
 


A rendelőtől nem messze ( a fő úti rendelő) nyílt egy CBA. ELég kulturált a hely. Ha az okmányirodánál jobbra mentek, úgy is el lehet oda jutni, de a főútról egyszerűbb. Be jobbra a rendelőnél, majd megint jobbra a patika sarkánál. A Szt. IStván utcán.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Mindenki nyaral? :)
Van köztetek, aki okosbabázik?

Juli

Juli

Kép
b.j.
 
 


Sziasztok!

Juli! mi az az okosbabázik?

Mától nincs lakásunk.....ez már nem a miénk, másik még nem a miénk és még kész sincs :( gyarapítjuk az albérlők csapatát...remélem nem sokáig.
mano20
Dunakeszi
 
 


Én nem tervezem, azaz nem teljesen h okosbabáznék ( mano: http://www.okosbaba.hu ). Vannak benne jó dolgok, de sok dolog szerintem fölösleges eröltetés. MInt pedagógus, nem vagyok híve annak sem pl, h még első oszt. előtt a szülők tanítják írni, olvasni a gyereket, aztán meg bekerül a suliba, szétunja a fejét, és megutálja az egészet, hisz fél évet vagy többet unatkozik. Ezzel a szülő a gyerek lelkesedését töri ketté a tanulás iránt. Szóval nem kell eröltetni semmit. Hiszen mindennek eljön az ideje. A gyerekeknek az sem ártana, ami nyugaton is van (pl a finneknél), h 7-8évesen mennek csak suliba. Ráérnek. Hisz addig tart a gyerekkoruk, onnantól jön a felelősség és a stressz.

Van egy blog. Szirka babájé. Ő DS baba, de az anyukája rengeteg dolgot csinál vele, fejelszti és okosbabáznak is, és a kislány ott, vagy előrébb jár pár dologban mint a társai, és a normál épp gyerekek közé könnyebben tud beilleszkedni. Ilyen esetben alkalmazható a legjobban a dolog. Én inkább a korai fejlesztőt szeretném majd kipróbálni az okosbaba helyett.
http://szirkababa.blogspot.com érdemes előlről elkezneni olvasgatni.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Eszter, köszönöm a telefonszámot. :-)

Mi nem okosbabázunk.

Lehet hogy érdekel valakit, ajánlottak nekünk egy alapítványi rendelőt, csípőszűréshez. Az SZTK-ban június elején már csak szeptemberre kaptunk időpontot, itt egy héten belül. Kismaroson van, Boldogasszony Háza alapítvány. Igaz, elfelejtették beírni Hannát, de így is 1 óra alatt végeztünk. Szerencsére minden jó. :-)
A vizsgálat költsége 5000 Ft, de ha valaki nem ennyit fizet, az sem baj. És adománynak minősül, adókedvezmény jár utána. És tényleg mindenkit megkérdeznek, hogy mennyit szeretne fizetni.
Nagyon aranyos doktorbácsi van, és helyben ultrahanggal is megnézi a kicsiket.

Anita
anta77
 
 


Hát még nem néztem utána ennek az okosbabás dolognak, de sejtem miről szól.

Nekünk nem kellett ilyet művelnünk, a lányunk mégis jóval a korosztálya előtt jár. Nem tanítottuk soha semmire (írás, olvasás, számolás) egyszerűen érdekelte. már akkor lehidaltam amikor másfél-két évesen felismerte a tescot a termékeken (ha valakinél látott), útközben, stb. Az, hogy mire bölcsibe került a mondókákat fújta kivülről, már meg sem lepett. Most ott tartunk (okt.ban lesz öt éves), hogy a nevét simán leírja már két éve, simán elszámol akármeddig, de a legdurvább az, hogy le is írja. ÖSszeadás, kivonás alapszinten megy, persze játékosan és nem is kérdezzük, ő mondja. Nem tehetünk róla, csak nem fogom azt mondani neki, hogy ezt nem szabad, mert még kicsi vagy, mert ugye akkor még azért is. Már a bölcsiben mondták, hogy rég oviskorú, oviban meg mondták, hogy nem kiscsoportosnak való agyilag. Lelkileg meg teljesen a saját korosztálya. Nem hiperaktív. Egyébként egyre több szülőtől hallom ezt, hogy mindent sokkal hamarabb kezdenek el csinálni, mint ahogy az a nagykönyvben le van írva. Már elfogadtam, de még mindig meg tud lepni.

Andris már a saját tempójában halad, bár ő is 10 hónaposan kapaszkodás nélkül ment, bár két kilóval nagyobb volt a lánynál.

Egyetértek ENNnel, hogy nem kell semmit erőltetni és úgysem lesz előbbre ettől a gyerek, ha nem az a tempója. Én is jobban örülnék, ha kevésbé lenne okos, viszont sokkal nyugisabb lenne és nem hisztizne ennyit. 4 éves koráig szinte napi szinten bőgött éjjel!!!!
mano20
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Hogy vannak a gyerkőcök ebben a nagy melegben? Hanna tiszta kiütés a melegtől. Lenne két kérdésem: nem tudja valaki hol lehet hosszu kukoricapelyhet (kukót) kapni? Hanna imádja és csak Szabolcsban kaptunk itt nem. Mostanában éjjel felsír és csak mellettem alszik vissza, nem tudom azért mert a nagyiéknál velem aludt és megszokta, vagy a foga fáj még mindig pedig már a 4. is kijött. Teázik is éjjel, pedig soha nem ivott. Valakinél nem voltak ilyen problémák? És meddig lesz ez így? Na meg a mindent lehúzok, széttépek, ti hogy magyaráztátok meg hogy nem szabad?

Egy jó tanács: ne utazzatok ha tehetitek IC-vel, a légkondi nem megy, a babakocsit összecsukva sem tudod elrakni, és még a kalaúz is azt mondja tegyem az útból ahava akarom.

Juli: Nem futunk össze valamikor?Persze csak ha van kedved.

Üdv: Emese és Hanna

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk is elég nehezek most az éjszakák. Fogak száma 3, de tegnap éjszaka gyakorlatilag le se birtam tenni a fiam a kiságyba, végig kézben volt... :cry: Meg volt az edzés. :lol:

Emese! küldtem privit.
Olyan kukoricaizé szerintem van a Keszi biotárban is, én ott kölesgolyót szoktam venni Botinak.

Juli

Kép
b.j.
 
 


A korai fejlesztő mit takar?
Juli
b.j.
 
 


Sziasztok lányok!
2 hétig Orfűn nyaraltunk, alig győztem visszaolvasni a fórumot, nagyon beindult!
Emese alapvetően jól érezte magát, de a melegben elég nyűgi volt és neki is folyton kiütéses volt a bőre, ez szerencsére teljesen elmúlt.
Eszter!
Én is felírtam ennek a dokinak a számát, majd meg tudnád írni a címet is? És úgy is lehet odamenni, hogy csak néha-néha, ha épp hétvégén vagy este jön rám, hogy orvos kellene?
Anita!
A kismarosi rendelőt a húgom apósa csinálja, ő tényleg nagyon alapos, majd mondom neki, hogy már milyen híre van a neten! :))
Ja, és imádom a bazi nagy görög lagzit, mi is mindig emlegetjük a vindexet! :)

Andi

Kép
anda01
 
 


Szia Andi!
Nem tudom megállni, hogy ne írjam be:
Emese ezen a képen valami hihetetlenül aranyos! De gondolom, ezért is raktátok fel. :lol:

Juli

Kép
b.j.
 
 


Szia Juli!
Köszi, én is nagyon szeretem ezt a képet. Egyébként én nagy fénykép mániás vagyok, van egy elég jó digitális gépem és ezerrel fényképezek vele, mióta meg Emese megszületett, hát le se írom hány kép készült róla, alig győzőm kiválogatni, hogy mi kerüljön az albumba :)
Andi

Kép
anda01
 
 


Andi! Nálunk is hasonló a helyzet. Én le merem írni: féléves koráig 2 gb-nyi :!: fotót készítettünk. Azóta már csak a válogatottakat tartjuk meg, így egy hónap 50 mb. :D

Juli

Kép
b.j.
 
 


http://www.koraifejleszto.hu itt sok hasznos infó találtok :D

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


ennn írta:http://www.koraifejleszto.hu itt sok hasznos infó találtok :D

És nem csak eltérő nevelési igényű pöttömöknek jó.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
nem tudom mennyire szoktatok belekukkantani az indexes alagos fórumba, de úgy tűnik kezd komollyá válni a felvetett járda probléma. Egyelőre a reptéri úti szakaszról megy a vita/ötletelés, javaslat, stb.

Szép napot Nektek!

Kérdésem van. Dkeszin hány megállója van a vonatnak?
mano20
Dunakeszi
 
 


SZiasztok!

Én nagyon ritkán nézek már be oda. Nem tetszett a stílusa egy-két emberkének, meg sok volt nekem.
A vonatnak 3 megállója van. Alsó. Dunakeszi vá. Dunakeszi gyártelep. MIért?

Képzeljétek, már csinálják az utat ott a Toldiban, a spar mellett, amit mondtam. Legalábbis szegélykövezve van, és zúzott kö, meg csatornafedelek, és le van zárva, mert munkaterület. Az tuti lenne. MErt akkor a határúttól át lehetne arra menni. Vagy ha nem is ott, de 1-2utcával feljebb, és végig aszfalton. :D

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Enn!
sejtem kire gondolsz :)

Csak azért kérdeztem, mert a hapinet rendelőhöz akart menni valaki, és nem tudtam, hogy három megállója van Dkeszinek, de végülis nem mondtam hülyeséget, mert azt mondtam, hogy Dkeszi végállomáson szálljon le :) Köszi
mano20
Dunakeszi
 
 


Szia Juli!

Küldtem privit.

Kép
Kép
mese80
 
 


Szasztok!

Hogy vagytok? Mi jól, csak a foacskák még okoznak némi problémát az éjjszakáknál. Már 4 fogunk van. Hanna a nagyszülőknél nagyon jól érezte magát, kézről-kézre ment, amit nagyon élvezett. Most én kevésbé élvezem ennek a vonzatát. Mióta hazajöttünk megtanulta a magastartást, (valaki vegyen mér ki címszóval) sehol nem akar magában játszani. Most már nem akar leülni sem csak állna, megfeszíti magát és le sem lehet rakni. Nembeszélve arról, hogy nagyon hisztis lett, ha valamit nem kap meg . Valakinél nem voltak ilyen problémák? Hogy szoktattátok le a hisztiről? Hogy magyaráztátok el hogy "azt" nem szabad?

Üdv: Emese és Hannus

Kép
Kép
mese80
 
 


Emese!

Csak azt tudom mondani, hogy kitartás!!! A hiszti megmarad, de hogy ünneprontó legyek, lesz még rosszabb is.

Enn!

tegnap kint voltunk, és próbáltuk kinyomozni, hogy hol is lehet a sparhoz jutni, de hamar feladta a párom. ÁTmentünk a fóti úton szembe egy utcába, amiből gyorsan földút lett, azt hiszem határ út néven fut. Ha jól sejtem, akkor ott a végén kellett volna balra kanyarodni? onnan még kb. mennyire van a spar?

Szép hétvégét Nektek!

Adél
mano20
Dunakeszi
 
 


Andi, mondd meg neki! :-)
Nagyon jó, hogy vannak!

Enn, jól vagy?
Most néztem meg jobban, hogy már a 29.hétben jársz! :-)

Anita
anta77
 
 



Jó felé indultatok. És Juli útvonala is szuper. Én konkrétan a határ út, majd balra Rákóczi, jobbra Fenyves, és balra Toldi -ra gondoltam most, amíg a hatá utat nem viszik ki a Toldiig.
Valakinek van vmi híre a Spar melletti oviról? Egy ismerős mondta, h mintha mégis megcsinálnák. Nem lenne utolsó.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szia Emese!

Mi ebben a hónapban leszünk másfél évesek, de a nem szabadra még sokszor most sem reagálnak (pedig már régóta mondogatjuk nekik, de...),sokszor csak nevetnek rajta és csinálják csak azért is tovább!
Hiszti persze nálunk is van, nehéz kérdés. Nálunk leginkább az vált be, ha tényleg hisztiről van szó, akkor megpróbálok nem tudomást venni róla és akkor valóban hamarabb befejezik, mintha folyton rászólnék, hogy hagyd már abba. Muszály következetesnek lenni velük, mert ha először azt mondod, hogy nem utána mégis megengeded, odaadod, akkor tudja, hogy eléri a hisztivel amit szeretne. Sok-sok türelem kell (ami nincs mindíg :oops: ), remélem idővel felhagynak ezzel a hisztizéssel. Talán még az is megoldás lehet, ha megpróbálnánk elterelni másra a figyelmüket, nem tudom. Ki kell tapasztalni.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Szia Eszter!

Köszi a jó tanácsokat, erre gondoltam én is. Remélem beválik.
Nagyon aranyosak a lányok a képen az úszógumiban!!!

Üdv: Emese és Hanna

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!

remélem nálatok bevállnak ezek a praktikák....nálunk minden csak ideig-óráig működött, és eljutottunk arra a pontra, hogy már semmi sem hat. Próbáljuk ép ésszel túlélni a hisztirohamokat, és nem foglalkozunk velük. Azért az tény, hogy Andrisnál sokkal jobban vesszük az akadályokat, mert Noémi első gyerekként még sokáig tudott manipulálni (lelkiismereti problémát okozni) egy egy hisztivel. Most, ha Andris hisztizik (értsd: földhöz vágja magát), akkor sem történik semmi, ugyanúgy beszélgetünk tovább. Picit hamarabb hagyja abba, mint egyébként, de nem jelentős.

Szép napot Nektek!
mano20
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Újra itt vagyok, beköltöztünk, és végre van net is.
Hát, Eszter elég rosszul viselte a költözést, és a változást. Most már alakul, de még mindig nagyon nyafi, nem hajlandó egyedül játszani 5 percnél tovább...
Meglehetősen más lett az életünk, én is nehezen viselem a bezártságot, jó lenne kimozdulni valahová, de az az igazság, hogy babakocsisan totál meg vagyunk lőve. Tegnap csináltak itt valamit az úttal, de most a por helyett bazi nagy kövek vannak. Nem vagyok túl optimista...
Viszont kicsi lányunk holnap tölti a kettőt! Már nem is olyan kicsi...

adaka
 
 


Szilvi!

Boldog szülinapot Eszternek!!! Mi egy hónap múlva töltjük ugyancsak a kettőt.... :)
mano20
Dunakeszi
 
 


Szilvi én is kívánok Boldog Szülinapot a nagylánynak! :D

Kérdés: Mit dolgoznak odalent annyira az utakon? Csak nem befejezik? Tegnap annyit láttam, h a felszínét kaparászták markolóval. Tud vki vmit?
A Sziget idén eddig csak halvány foszlányokban hallatszik. Most nem olyan a széljárás. Tavaly egész élvezhető volt némelyik este. De 10 v 11körül vissza vesznek a hangból ( olynakor van a nagyszínpadon vége az aznap nagykoncertnek). Potyázunk :lol:
A Forma 1 is idehallatszott, az kevésbé volt élvezetes.
A tüzijáték 20-án tavaly jól látható lett volna (pl a teraszunkról), de ugye 5percig élvezhettük, mert jött a vihar. :? Idén meg már a felépült hatalmas házaktól nem látszik, max amit nagyon magasra lőnek majd. De aki az alagi út mellett lakik, vagy a nagy házak emeletén, az még élvezheti majd. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy csak úgy betolakodok ide hozzátok!
Én most még kistarcsai lakos vagyok, de szándékaink szerint nemsokára átköltöznénk Dunakeszire, az Alagliget lakóparkba.
A kérdésem az lenne, hogy milyen ott lakni? Szeretitek? Gyerekbarát a környezet? Van játszótér, orvosi rendelő, gyógyszertár, bolt, stb...?
Tudom ez most kicsit sok kérdés így egyszerre, de nagyon hálás lennék, ha tudnátok valami infót adni ezzel kapcsolatban.
Ja!
És még egy kérdésem lenne! Területileg melyik kórházhoz tartozik? Én nagyon szeretnék itt a Flór Ferencben szülni. Lili lányomat is itt szültem, és a második manót is itt szeretném a világra hozni.
Köszönöm szépen a segítségeteket!!!

Kép
Kép
giga1
 
 


Szilvi!

Boldog szülinapot kívánunk Eszternek (druszámnak). :lol:
Egyébként a költözés előtt játszott akármivel is 5 percnél tovább? Mert az én lányaimat igen nehéz lekötni, nem nagyon érdekli őket semmi csak néhány percig. Egyedül az a jó, ha kint vagyunk az udvaron és pláne, ha a többi gyerkőc is lejön és együtt csúzdáznak, hintáznak, ugrálnak, homokoznak stb. Nem tudom télen mit fogok velük csinálni?!!!!Persze akkor is ki lehet menni, de nem több órára, mint most.

Szia Giga!
Mi mostanában kezdtünk el nagyobb lakást ill. sor-vagy ikerházat nézni, mi leginkább Kistarcsára mennénk, de ott az új építésűek elég drágák (a szocpol miatt újat keresünk). Nekünk azért szimpi Kistarcsa, mert oda közelebb vannak a szülők, barátok. Vagy itt Dunakeszin keresünk, mert itt is szeretünk lakni (nem tekintve az bölcsödei/óvodai kérdést persze). A többiektől olyan sok negatív dolgot hallottunk Alagligetről, hogy azt elvetettük lehetséges helyként. Persze ez mindenkinek a saját döntése, ott is megvannak az előnyök és hátrányok is. Itt Dunakeszin a bölcsi/ovi helyzet nem túl jó, bölcsibe csak a nagyon rászorultak tudnak bekerülni és oviba sem biztos, hogy felveszik 5 éves koráig a gyerekeket (pláne, ha van még egy kicsi, akivel anyuka otthon van :cry: ) de talán a jövőt nézve javul a helyzet.
Elvileg Dunakeszi Váchoz tartozik, de mióta Kistarcsa súlyponti kórház lett, nem tudom, hogy változott-e.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Szia Eszter!

Köszi a választ!
Én szeretek Kistarcsán lakni, de őszintén megmondom, nem igazán gyerekbarát hely. Igaz mi lakóparkban lakunk itt, és van játszóterünk, de ilyen téren nem sok lehetőség van itt. Nincs egy parkosabb rész, ahol lehetne igazán sétálni (ha mi elmegyünk csak az utcákban tudunk). Bölcsödét még csak most kezdenek csinálni. Az óvodai helyzeteket nem ismerem. De elég sok a gyerek ott is az biztos. Igazából itt azt szeretjük, hogy minden a szánkban van (bevásárlóközpontok, kórház, HÉV, stb.). Ezért is kérdeztem hogy ott mi a helyzet. Mik azok a negatív dolgok, amiket hallottál Alagligetről. Ha nem akarod itt leírni, nyugodtan küld el priviben.
Szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
giga1
 
 


Szia Giga!

Nem nevezném a lakóparkot épp gyerekbarátnak. Főleg mostani állapotában. H konkrétan választ adjak a kérdéseidre: játszótér nincs, 2 kisbolt van a lakópark sarkén, meg 1 gyógyszertár. Busz a helyiből jár erre, de nem valami fényes menetrenddel. Bevásárlási lehetőség akadna, de kocsi kell hozzá. Auchan, BuyWay, Elektroworld, Decatlon, ill. Cora, Brico Spar viszonylag közel vannak, de kocsival. Rendelő, ovi, park, isk. nincsenek a lakóparknál. Ahogy Eszter írta a bölcsödei helyzet katasztrófa, az ovis helyzet szintén nem túl rózsás. Az új lakóparkok betegségét kell megélnünk ( főleg mivel sokan toynak bele -személyes vélemény): kopárság, sívó homok, szemét, építési törmelék, gaz, és a még pár évig tartó kopácísolás és más építési zajok. De ha erre jártok ezeket te is tapasztalhatod. Sajnos ez a reális kép. Mondjuk ennek ellenére én szeretek itt lakni ( és tudtommal ezzel nem vagyok egyedül). Bejárás szempontjából tuti a hely (férjeknek pl.).

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Botinak vasárnap végre meg lesz a keresztelője, de a penész a parkettaszegélynél még továbbra is előjön itt-ott. Állítólag másfél év alatt éri el egy új lakás az optimális páratartalmat :(

Szia Gigi!
Sajnos túl sok jót én sem tudok mondani. Bár, ha az ember, na meg a gyerek szereti a nagy sétákat, kb 2-3 km távolságban minden elérhető. Mi még a Duna-partra is lementünk babakocsival, pedig az a város másik vége.

Tudtok róla, hogy a gyógyszertár mellett lesz felnőtt háziorvosi rendelés? Bár nem tudom mikortól.

Juli

Juli

Kép
b.j.
 
 


Köszönöm szépen a sok segítséget.
Ez így tényleg nem rózsás... De azt hiszem más megoldásunk nem igen lesz. Ennn! Igazad van abban, hogy a bejárás innen tényleg nem rossz a férjeknek. Igazából azért is maradtunk ennél a helynél, mert a páromnak ez a legjobb hely sport és munka szempontjából is.
És az ottani kismamák, babák (vagyis TI) mennyire szoktak összejárni? Vagy egyáltalán van ilyen? Esetleg valami foglalkozás gyerekeknek? Gondolok itt pl. babamuzsika, vagy különböző mesejátékokra...

Kép
Kép
giga1
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: