Új privát üzeneted érkezett!

Tündi! Egész nap szigoru fekvés az elsö 15 hétben volt, akkor még volt hogy wc-re sem mehettem ki hetekig. Azóta csak sok pihenés kell, de most már nem érzem jol magamat ugy, mint eddig, többet kell feküdnöm, szinte egész nap ha nem akarok gondot.
Gyógyszert emeltek a multkor, hétfön meg elmegyek ide tanácsadásra megkérem a dokit nézzen meg UH-al is, és ha kell emeljen még a gyogyszeren. Jo lenne ha márc. elött nem fektetnének be. Amiatt is lehet gond hogy a méhem gyengébb izomzatu, tágulni sem tud ugy, és a baba meg most nöne sokat

érdekes hogy Orsira már többen mondták ezt, de valoban fejlettebb a korosztályánál, csak azt hittem képen nem látszik, de más is mondta

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Csudaaranyos Gergő, imádom, ahogy huncutul mosolyog!
Hogy vagytok??????? Eszik rendesen??? Mikor mentek tanácsadásra?

Kármen!
Én is nagyon komolynak látom Orsit, de csudaszép!!
Milyen gyószereket szedsz????? Kívánom, h Orsi ne legyen beteg és pihenhessél! Tudom mennyire szükséges a pihenés, emiatt is félek belevágni a tesóprojektbe. Segítséged nincsen???

Heni, Zsuzska!
Irjatok, ha tudtok mi van véletek :-)

Mi:
Kicsit eltűntem, de már itt vagyok :-) Múlt szerdán apa bejelentette, h elutazunk pár napra, készüljek :-) "Szerelmünk hajnalán " sokat voltunk Visegrádon, és most elmentünk babával is. Egy panzióban laktunk, még nincsenek felkészülve a babás családok fogadására, de pár hónapja uj tulaj van és Ő bővít, alakít.
Pesten alaposan bevásároltunk ( apa maszek pénzét anya elköltötte:-D ) , találkoztunk barátaimmal.
Ábel elvolt útközben, de többször megálltunk , akkor kivettük az ülésből, kicsit mozgott és mentünk tovább. Amikor nyűgösködött énekeltünk neki és abbahagyta a sírást. Visegrádon is jól viselkedett, jókat aludt a friss levegőn. A panzióban megcsodálták, az étteremben is türelmesen megvárta, amíg megebédeltünk.
Teljesen begyakorolta a felállást, folyamatosan állni akar és mérgelődik, amikor kifárad és nem sikerül felkapaszkodnia.
Lesznek képek is, apa céges gépével fotóztunk és azt a munkahelyen tudja feltölteni, aztán pen drive-on hazahozza.

Nekem lelkileg nagyon jót tett ez a pár nap, már kezdtem összezuhanni. Megbeszéltünk a férjemmel, h havonta megpróbálunk legalább egy napra kimozdulni. Nem kell elutazni, de pld. egy közös séta a Tiszaparton már is kirángat a kicsit monoton mindennapokból.

Bocsi a kisregényért!!!!!! Szép napot, jó egészséget Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a névnapi köszöntést!

A tejcsi nem vált be , ma vissza kell vinnem a védőbe. A kicsinek ment a hasa és hasgörcsei voltak tőle.

Karmen!
Kitartás!!! A jó az , hogy még otthon lehetsz.

Tündi!
Gergő nagyon édes. Ha erre jártok séta közben , beugorhtnátok.

Kép
dyna-
 
 

 
 

Dyna! Sajnálom hogy nem lett jó a tej, de legalább megprobáltátok.

Zsuzsi! A pici 3 hónapos lesz amikor mi is utazunk nyaralni. Orsi 5 hós volt, vele nagyon élveztem, remélem most sem lesz több gond. Szednem kell Pipolphent reggel fél, dlében meg este 1 szemet ill. Magne B6-ot 3*1. Anyu dolgozik, apu lenne segitség, de ö sem tud Orsival egész nap foglalkozni, amugy sem tud ide kiutazni, 20 éve csak bicajjal jár, busszal utazni sem tudna:) A bölcsi a segitség akkor tudok pihenni ha Orsi mehet. Szerencsére nem lett taknyosabb, igy ma is ment. Majd Fekete ma megmondja mi a helyzet a babával.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


UH: 32. hét BDP 85mm, suly 2400g. Csak érdekességképpen Orsi a 38. héten született 88 BDP-vel, 2940g-al.
Vele 36 hetesen volt a pocim 104cm, most már 110-nél tartok.
MOndtam neki hogy nagyon fáj ha rugdos, hát igen, ahogy én is sejtettem és amire számitottunk is, már ez a baba is harántfekszik. A nyugtatot lecserélte Seduxenre, méhszáj okés, 3100.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Kármen!!

Ezek nagyon szép méretek, már nem kell aggódni a fejlődése miatt. Remélem jól van Orsi is!!!!!!!!
Harántfekvés?? Keresztbe??


Tündi!

Boldog 7 hónapot fiainknak!!!!!!!!!!

Nekünk abból áll napunk, h kapkodom Ábelt, mert mindenhol feláll. Nem merem egyedül hagyni, mert eldől és koppan a buksi.
Ma evett előszőr őszibarackot. Hamm, hammm és lapátolta befelé......IMÁDOM!!

szép estét!


Kép 7 hónapos büszkeségem :-D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! Igen, ugy fekszik, erre számitottunk a méhem fejletlensége miatt. Orsi is ugy feküdt amugy.

Elhiszem hogy nagyon büszke vagy rá, nagyon szépek ebben a topicban tényleg a babák! És hogy már áll! Ügyi nagyon!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok kicsit eltüntem mert itthon volt apuci,de már itt vagyok.Zsuzska sajnálom hogy nem vált be az anyatej,most akkor maradtok a tápszernél?Mi már megeszünk mindent még az áfonyát is,zöldségeket is.Arabella engeteget mosolyog de megválogatja az embereket nagyon és sírni kezd ha nem szimpi valaki.Éjszaka felkel szopizni háromszor is,biztos szomjas,vagy éhes?Hozzánk is benézhetnétek ha erre jártok lányok!Készültünk már Kép a farsangra
heno
 
 


Kép Még egy kép a gyerekek által készített névre szóló korona!
heno
 
 


sziasztok!

Karmen!
miért kell nyugtatót szedni?elhiszem,ha fáj a pocid,kitartás!remélem minden rendben lesz.

Zsu!
nektek is szép 7.hónapot kívánunk!
ma megyünk szurira és havi vizsgálatra.Ábel nagyon ügyes!
tetszett neki a barack?
mi még ugyanúgy vagyunk,csak oldalra fordul,utál hason lenni...ezért nem akar a hasára fordulni.inkább a játékait csattogtatja és kiabál hozzájuk.most itt van anyósom,több időm van.

Heni!
büszke lehetsz Arabellára,nagyon szép kislány.már ül???

Zsuzska!
próbálsz másik anyukától tejet szerezni?már lassan 4hónapos,ha ennyire nem megy a dolog akkor már adhatsz neki gyümölcsöket is.
de mindent csinálj csak a szíved szerint,én is utáltam ha bele okoskodtak a dolgaimba.

Kép
papp tünde
 
 


sziasztok!

Este jövök, mer most elkapósdit játszunk. íme egy kép az ülésünkről. puszik!



Kép gyerekülés

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Helló!Hol vettél gyerekülést neten rendelted?Kíváncsi vagyok ám
heno
 
 


Sziasztok!

Hazaért apa, így "leváltott" az elkaposdiban :-)

Tündi!
Mi volt a dokinál??????????
Köszi a gratulációt!!!

EGy-egy pillanatra visszasírom a korábbi időszakot, de nem komolyan :-) Ábel most már mindenhol feláll és vigyorog, kiabál, h nézzünk oda, milyen ügyes. Produkálja magát és várja az elismerést.

Hiszem, h nálatok is egyik napról a másikra elkezd Gergő forogni és akkor már nincs megállás.
Ábel teljesen abbahagyta a játékot csak áll és dumál. Néha sikerül letottyanni, de szokszor elesne, ha hagynám. Így napközben nagyon leköt. Este apával csinálja ugyanezt.
Most már naponta egyszer kap gyümit és kétszer főzeléket. Szopi 4-5 alkalommal és éjjel-hajnalban is 1-2 szer.
Hétvégén beüzemeljük a gyümicentrifugát és megpróbálkozok gyümilevet adni.

Heni:
Az ülést Bp-n vettük, a Csalogány utcában a Széna-térnél. Egy eléggé lepukkant régi bérház földszintjén van egy picike üzlet. Lehet ott vásárolni, de postáznak is. Ebből a tipusból ez a szín és egy barna volt. Nekem ez tetszett és jó, h van szűkítő benne a kezdetekre. Ez csak 1 pozicióba dönthető. Ami több pozicióba, az 30 ezer ft, szűkítő nélkül. Nekünk jó ez, kényelmes, biztonságos és ez a fontos.

Nagyon ügyesen ül Arabella!!!!!! KIRÁLYLÁNYKA :-) gyönyörűűűűűű:-)

Én este 5-6 körül adok főzeléket majd szopi. 8-9 között megint szopi és alvás. Úgy tudom a babáknál, jó ha esznek este, akkor nem ébrednek az éhség miatt. Ábel éjjel -2 körül- csak pár perc szopira ébred (szomjas), de hamar visszaalszik.


Szép estét!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ja a barack nagyon tetszett, ezt a többszöri peluscsere is mutatja :-) kb. 4 hónapja kakilt ennyit, de ez nálunk ÖRÖM :-)
Ma körtével kevertem a barackot, mert magában nagyon folyós volt és nem győztem kanalazni Ábel szájába. Így is megette. Kiabál, h hamham.......haspók :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia ZsU4

örülök hogy találtatok rendes gyerek ülést!tényleg szép és látszik hogy kényelmes.

a dokinál annyi volt,hogy a súlya nem megfelelő 400grammot hízot,ezért holnap vérvételre kell menni.azt mondja a doki lehet hogy nem szívódik fel rendesen az étel.emésztési zavar lehet,de ez csak feltételezés,nem tudni mi van.még annyit mondott,hogy lehet összefüggés a kiütés és a nem megfelelő hízás között.nem szabad semmi tejes,gabonás,tojásos dolgot adni.de viszont 3 cm-t nőtt és azt mondja a párom,hogy ezért nem hízott mert nyúlt...nem tudom.remélem nincs baja mert biztos magamat fogom hibáztatni.anyósom is erőltette a baba piskótát hogy adjunk neki,mert a párom is kapott ilyen idősen.én nem akartam mondani hogy nem kéne erőltetni,szerencsére a dokinő is azt mondta hogy ne adjak neki,mert még nagyobb baj lehet belőle.na ennyi...

szerencsére Ábel szereti amit adsz,én néha befürdök a bébi kajával,ha új az íze nem biztos hogy ízlik neki.akkor fújja a képembe.szoktam a főzibe főzni csirke v.fácán mellet,apróra darabolva nagyon szereti.ha gondolod próbáld meg.a védőnőtől kérdeztem és csak kizárólag szárnyas húst szabad neki adni.
én is este adok főzit neki,de mi fél7-kor eszünk utoljára azután ár tejcsi van.

jó éjt mindenkinek!

Kép
papp tünde
 
 


szia ZsU4

örülök hogy találtatok rendes gyerek ülést!tényleg szép és látszik hogy kényelmes.

a dokinál annyi volt,hogy a súlya nem megfelelő 400grammot hízot,ezért holnap vérvételre kell menni.azt mondja a doki lehet hogy nem szívódik fel rendesen az étel.emésztési zavar lehet,de ez csak feltételezés,nem tudni mi van.még annyit mondott,hogy lehet összefüggés a kiütés és a nem megfelelő hízás között.nem szabad semmi tejes,gabonás,tojásos dolgot adni.de viszont 3 cm-t nőtt és azt mondja a párom,hogy ezért nem hízott mert nyúlt...nem tudom.remélem nincs baja mert biztos magamat fogom hibáztatni.anyósom is erőltette a baba piskótát hogy adjunk neki,mert a párom is kapott ilyen idősen.én nem akartam mondani hogy nem kéne erőltetni,szerencsére a dokinő is azt mondta hogy ne adjak neki,mert még nagyobb baj lehet belőle.na ennyi...

szerencsére Ábel szereti amit adsz,én néha befürdök a bébi kajával,ha új az íze nem biztos hogy ízlik neki.akkor fújja a képembe.szoktam a főzibe főzni csirke v.fácán mellet,apróra darabolva nagyon szereti.ha gondolod próbáld meg.a védőnőtől kérdeztem és csak kizárólag szárnyas húst szabad neki adni.
én is este adok főzit neki,de mi fél7-kor eszünk utoljára azután ár tejcsi van.

jó éjt mindenkinek!

Kép
papp tünde
 
 


Szia TÜndi!

Mennyi a súlya-hossza Gergőnek???

Szerintem a 400g nem kevés!!!! Tutira nincs semmi baj!!!!!!! Nyugodj meg, ne hibáztasd magad a semmiért.

Kiváncsi leszek Ábel méreteire, néha amikor felveszem, rájövök, h súlyos egyéniség. :-) Hosszra is nőtt, egyre jobban kilátszik a kiságyból, ha áll :-)

Én még semmi tejpépet nem adtam, kizárólag gyümipürét és zöldségpürét. Csirkemellet adtam már, nem volt fintorgás. Ábel egyre ritkábban köpköd, inkább az a baj, h nem adom elég gyorsan az ételt. :)

Csúcs a kölök, hálózsákban is simán feláll és vigyorog :D :D :D

szép napot Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi! Irtam fenntebb, hogy a nyugtatot a 12. héttöl min. a 36. kell szedni, mert ez is lazitja a méhizmot és csökkenti a görcsöket v. megelözi

Zsuzsi! Milyen ülést vettetek, nagyon jol néz ki! Már kicsi lett neki a hordozo? Mi 1 éves kora után cseréltük csak le

Tegnap nagyon rosszul voltam de. irtóra fájt a hasam, szurt nagyon. Sajna el kellett mennem az önk. de nem tartott sokáig mégis elég volt hogy nem feküdtem. Megyek is, bár meg a laborba kell beugranom.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kármen!

Az ülés Racing Kid (ha jól irom), 9-36kg. A szűkítő a különlegessége a mienknek.

Ábel dobol az első ülésen a lábával emiatt gondoltunk a cserére. Egyenlőre még marad a hordozó, ugyanis a nagy eszemmel rájöttem, ha kiveszem a hordozóból a fejszűkítőt, akkor jobban elfér benne a fiam :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Sokaktól hallom, h nyugtatót szednek a babvárás alatt, de bennem rossz érzést kelt a tudat. Én nem szedtem.

Kitartás, már nincs sok vissza!!!!!!!!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Nagyon szép a gyerekülés. Ábel szeret autózni? Csenge csak akkor hajlandó az autóban megnyugodni ha már gurul, mert borzasztóan utál a hordozóban lenni. Amíg nem volt másik babakocsink (csak a hordozós) addig a séták is rémálmok voltak, végigüvöltötte. Remélem ha már tud ülni akkor másképpen lesz.

Ma megint lesz babamama klub. Jön valaki?

Szép napot!

Kép
dyna-
 
 


Sziasztok!

Gyerekem kidőlt és alszik. Képzeljétek szemben állt az ágyunkkal és oldalazva körbejárta. :lol: :lol: :lol: Én meg persze mögötte, elkapásra készen, mert féltem, h borul, de nem. Amikor körbeért kiabált, mert visszafelé nem ment :-) Érdekes a sarok nem okozott gondot. Mi lesz itt??? :-) :-):-)

Dyna!

Ábel előszőr utált autózni, de megszerette. Ha piros lámpa van kiabál, amúgy alszik-bámészkodik. A hét végén voltunk előszőr hosszabb úton és elvolt. Amikor kiabált énekeltem neki és amint lehetett megálltunk. Kicsit kivettük, mozgott és mentünk tovább.
Ábel a babakocsiban cumival csendben van, vagy ha kiabál, akkor hasra teszem.

A férjem vigyorog rajtam, mert karácsonyra szánkót akartam Ábelnek.... :D :D :D

szép napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! Én sem örömmel szedem a nyugtatót, de igy sem egyszerü a terhességem, mi lenne anélkül. Igy legalább itthon tudok lenni, elég volt a 2 hónap szigoru fekvés, 6 hét korházban, nyugtatóval meg itthon is lehet pihenni.
Én Orsit a hátsó ülésre kötötem be mindig, a menetiránynak háttal, igy ha rugdosott is nem vettem észre, mert a hátsó ülést érte volna el. Szerintem Ábelnek még az uj ülésben is sokkal biztonságosabb lenne menetiránynak háttal bekötni. Orsi legalábbis 10 perc autozás után másfél évek koráig mindig elaludt és ha nem ugy ült akkor a feje folyton billegett. Szükitö most jo, de nyáron totál beleizzad a feje, én olyankor kivettem

Hol van babaklub? Tényleg ujságos, mézbolt nincs a városban?

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Zsu!
köszönöm a képeslapot!nagyon nagyon örültem neki!sajnos a 28x volt már ez a nap...
ma megjött a vérkép,semmi baja Gergőnek de 2 hónap múlva újabb vérvétel.
nem tudom merjek-e neki tejes dolgokat adni...a párom erőlködik meg az anyósom,de én tartok tőle.nem szeretem a megmondják mit csináljak.főleg azt nem birom mikor okoskodnak,hogy más gyerek ez+az.....de ő az én gyerekem...
ja Gergő most 9 kiló és 73 cm.
ti mikor mentek?
úgy üvöltött szegénykém mikor megszúrták a pici újját.de már a végére hallkan tűrte.tegnap ő volt a nap hőse.
képzel először fordult a hátáról a hasára!!!!
ilyen még nem volt,annyira örültem neki.
tudom hogy nálatok ez már nem nagy szán de mi még csak itt tartunk.
te adsz neki dentocar tabit???a fogára?én most előszőr adom neki nem tudom hogyan kéne gyorsan és egyszerűen beadni neki.
Karmen!
hát tényleg nem egyszerű ez a terhesség,biztos rémálom lehet.
te mikor adtál tejes dolgot először Orsinak???vagy tojásos babapiskótát?
a babaklub a rendelőben van ahol a védőnői szoba van.
a móraneten hirdet egy méz termelő,nem eléxem melyik utcában van...de ha ráérek megnézem.de sztem a zöldségesnél kell hogy kapjál.
újságos pedig:a posta,a nagyobb élelmiszerbolt...coop,reál,én a reálban veszem mert ott a legnagyobb a választék.(a főúton van,Baja felé)

Kép
papp tünde
 
 


Tojást, glutént, tejet mind 1 éves kora után kapott. Addig a fözeléket anyatejjel csináltam és rizsliszttel süritettem. A terhesség nekem tényleg rémes, ezért sem akartam kis korkülönbséggel vállalni.
Köszi az ujságot, én a Mini Coopba járok, ott csak Délmagyar van:)
Én fogzásra homeos Chamomillát adtam, CH15-t 5 bogyot feloldottam, amig nem tudta elszopogatni.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Tündi! Mézet sokhelyen árulnak, a mézboltban viszont van sokféle süti, keksz, pufi ilyeneket is vennék. Jo lenne ha lenne itt is mézbolt, ne Szegedre kelljen ezért bejárni

Tudjátok hogy gyerekeknek tegnaptol márc.8ig ingyenes a fürdö? Orsi minden hétvégén ott van amugy, ha mentek biztosan találkoztok velük

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Nálunk sajna nem kivitelezhető a háttal bekötése Ábelnek, mert az autónk hátsó ülésen utazni egy felnőttnek nagyon kényelmetlen. Egyenlőre még a hordozót használjuk, szűkítő nélkül egész kényelmes .Mi nem sokat autózunk, így nem csinálok ebből gondot.

Hogy van Orsi? Pocakbaba?? Izgulsz már?? Jó egészséget Nektek!

Tündi!
Mi bajod a 28 évvel?? Ne legyél szomorú!!!!!!
Nagyon szépek Gergő méretei, nincs itt semmi gond. Gyönyörűen fejlődik. Hidd el nagyon örülünk, h Gergő átfordult, sokszor pusziljuk és gratulálunk neki!!!!!!!

Nekünk is chamomilla golyócska van itthon fogzásra, de eddig nem használtuk.

Mi szerdán megyünk tanácsadásra, házimérésem szerint 8,5 kg és 73cm. Majd kiderül mennyire sikerült pontosan mérnem.

Én eddig csak főzeléket adtam, de már gondolkozom préselt gyümölcslé adásán. Félek, h ezzel viszont veszélyeztetem a szopit. Tejpép, gabonafélék is elgondolkodtatnak, lesz bőven kérdésem a dokinak :-)
Én meghallgatok véleményeket és apával döntünk.

Nálunk nincs semmi különös, álldogálással telnek a napok.

Heni??????????????????

Szép hétvégét Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!
Zsu!
én adtam neki tejpépet,milupát és sinlac-ot,de egyiket se ette.állítólag teljesen kivették belőle a tejben lévő allergéneket.
mandarin és klementin levét facsartam ki már citromfacsarón,nem vettük elő a centrifugát azért az egy szemért.pohárból ügyesen ivott belőle és szerette.a szopit sztem nem veszélyezteted mert csak egy pár kortyot fog inni.

Karmen!
most láttam a móra-neten a méz termelő hirdetését,ott nem írta hogy lenne más a mézen kívül.de a tel.száma ez:280-008 és a jókai utcában van.
homeos az miért jobb mint a gyógyszertári tabi???talán nincs benne annyi "szemét"?
rizslisztet hol vettél?
mikor kell bemenned a kórházba szülni?kell fizetni a szülésznek ha munkaidején kívül kell bemennie?van fogadott orvosod?

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! köszönöm. Én homeoban jobban hiszek, és tetszik hogy természetes, nekünk meg be is vált. Fogzásra én csak azt adtam. Rizslisztet gabonaboltban vettem Szegeden, a Kiss Ernö utcában. Azt hiszem azota ott bezárt de bioboltban is biztosan van. Fogadott orvosom van, nem tudom mikor akar befektetni, majd jövö héten hivom, elvileg még 3 hetem lenneaddig, ugy beszéltük. Nem kell fizetni ezekért (még). És nem szülész lesz csak a doki, mert császárral szülök megint (harántfekvés és a méh fejletlensége is indokolja)

Zsuzsi! Milyen autotok van hogy nem tudod ugy bekötni az ülést? Kár mert sokkal biztonságosabb lenne. Én elöl utaztam mindig, hátul csak Orsi ült, igaz amugy is elférne mellette felnött, de csak miatta nem ültem sose hátra, mindketten elöl szoktunk. Én mindig szopi után adtam neki enni mást, igy még 1 évesen is volt napi 8 szopi. De ö is igényelte mert ha késöbb probáltam akkor alig evett szilárdat, a tej kellett neki

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Karmen!
miért az első ülésen utaztál?baj ha mellette ülök???

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! Nem baj, de elöl nekem kényelmesebb, a másik hogy feleslegesnek tartottam mellette üljek, ha baja volt hátrafordultam, ha meg kellett szoptatni akkor megy ugyis megálltunk, mi nem utaztatjuk ugy a gyereket hogy nincs bekötve, még egy pillanatra sem. Elöl meg én biztonságban is érzem magamat jobban. Amugy sosem volt hogy nem mellette ültem, igy szokta meg, most is jobb hogy nem kéri ezt

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!Jó sokat írtatok amíg nem voltam.3napunk annyira nyűgösen telt és még most sem tudom hogy mi volt a gond,de biztos fájt valamilye szegénykémnek,sokat sírt.Most volt nálam is a védőnő ajánlotta a Humana tejmentes almapépet amit csak a Brendonban lehet őszerinte venni.Akkor c vitamint Cebion a neve,meg rizslisztet ajánlott ha készítenék valami baba ételt.A fogakra zimaflourt fél tabletta/nap 6 hónapos kortól ez állítólag recept nélkül is kapható.Úgy hogy ennyivel lettem okosabb most.Na megyek mert farsangi jelmezt kell gyártam 3gyerekre a suliba.Sziasztok
heno
 
 


Heni! Nekem 2 éves korig napi 1 szem Zimaflourt kellett adnom. MIlyen jelmez készül? Orsi királylány lesz:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Én is inkább a homeos dolgokra szavazok, a mi dokoink is inkább ezeket a készítményeket részesíti előnyben.

Nekünk fogzásra nagyon bevált a babafogkefekészlet. Épp tegnap volt, h Ábel egész nap nyügizett, amikor eszembe jutott, h lehet, h a foga miatt sirdogál. Odaadtam a gumifejű fogkeféjét és utánna semmi baja sem volt.

Kármen!
Ábelt sosem kötöttük be az első ülésre, sőt mindig menetirány szerint utazik. Mi erre szoktatjuk és teljesen rendben van. Egyre ügyesebben ül. Thaliánk van, de Én sosem utazom kettesben a babával, mert félek vezetni.

Heni!
Ábel is két napja nagyon sírós, szórakoztatni kell egész nap, aludni alig. Adtam neki almát, de azt a fintort .....:-) Így egyenlőre alma kilőve, kap barackot, körtét, meggyet ezeket szereti.
Kitartás!!!!!!! Jön a tavasz, talán akkor könnyebb lesz!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!
Heni!
ki a védőnőd?miért kell tejpépet adnod a Arabellának?most mennyi idős is?

Karmen!
mások vagyunk...én nem tudnék nyugodtan elől ülni.inkább hátul ülök vele.lehet hogyha nagyobb lesz már egyedül hagyom,de most még nem.
Te csinálod a jelmezt,vagy vhonnan kölcsönözitek?

Zsu!
azt a tabit miért nem adod Ábelnek?csak azért kérdezem mert a védőnő azt mondta hogy kell adni,hogy fluor vagy mi jobban be tudjon épülni a fogakba.azt írta dentocar betegtájékoztatója hogy születéstől 12 éves korig minden nap...azt a homeosat nem így kell szedni?vagy másra jó?
gergőnek is adtam almát, ő is fintorgott, de pár napja kap édes almát,a felét betöröli...

képzeljétek,a mérleg szerint kevesebb vagyok mint mielőtt teherbe estem volna.nagyon féltem hogy kövér maradok,de úgy látszik sikerült vissza menni.ennek örülök.és a hajam is teljesen a régi,visszanőtt ami kihullott.

na megyek

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! Én magas vagyok, valoszinüleg innen jött hogy semmilyen autoban nem szeretek hátul ülni. Ha nem fér el a lábam azért, ha elfér akkor meg elöl még több a hely, élvezem kinyujthatom.
Jelmez nem lesz, csak koronája meg jogara, ill. egy csinos alkalmi ruha. Én fekszek, nem tudom most jelmez után szaladgálni, varrni meg totál ügyetlen vagyok.
Grat. a fogyáshoz, én is kevesebb lettem Orsi után, de én nem örültem annak ennyire:)
Eltünt a véradobol a leletem, náluk nincs, Mórára nem jött vissza, azt gyanitják hogy a beutalo orvoshoz küldték, vagyis a Szegedi tanácsadoba. Elmenni érte nem fogok, sok lenne az utazás a pocakomnak, remélem átküldik az itteni védönönek ha mégis náluk van. Csak már meignt nekem kell ez után nyomozni.

Zsuzsi! Abban szerintem hátul is kényelmesen elfér Ábel a hordozoban is. Csak nekem furcsa már kinötti a hordozos és ülés kell neki. Elöl mi sem kötöttük be soha, bár a légzsák kikapcsolható, de én sem bizok ebben 100% jol müködne amikor kell (amugy a hordozot és egyes üléseket is lehet elöl és hátul is menetiránynak háttal bekötni, ahogy irtam nekem ez a legbiztonságosabb amig kicsi, én nagyon haragudtam amikor kinötte a hordozot és elaludt azonnal mindig a kocsiban és billeget a feje (v. a szükitö megfogta de vizesre izzadt a haja)
De mindenkinek más jön be, igy természetes

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Nem muszáj adnom tejpépet csak ha akarok,állítólag ezt a HUMANA TEJMENTES ALMAPÉPET szeretik a babák,ezt is adhatom bébiétel helyett vagy mellé a változatosság kedvéért.Arabella szept.12-én született egyébként.A Dani osztálya majom lesz a farsangon ha lesznek képek holnap akkor teszek fel mert a szülők is ott szoktak lenni a suliba ilyenkor.Athina viszont hamupipőke ,mert ő nem akart az osztállyal szerepelni ugyanis rút kiskacsát fogják előadni és nem szeretett volna kacsa lenni...... :D :D :D Gyerekülést már nekem se ártana venni ugyanis kiakarunk ugrani a hordozóból,iszonyatos dolgokat csinál a lány elfordul mindkét oldalra a hátáról,a játszószönyegen a zenélővel felhúzza magát ülő helyzetbe,amikor elengedi akkor meg esik nagyokat.Ha hívjuk egyik kézből a másikba akkor nyújtja a kezét,nálunk gyorsan megtanul beszélni is szerintem mert sokan vagyunk körülötte.
heno
 
 


Zsuzsinak nagyon boldog névnapot kívánunk!!!!!!!!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!
A homeos bogyó fájdalomra van, fogzáskor. Van itthon, de nem adtam még, mert nem volt annyira fájdalma. Amíg elég neki az ínymasszázs, addog nem adok semmilyen gyogyit.
A dentocar fluortabletta lehet. Pont egy hónapja kérdeztem tanácsadáson erről a dokinkat. (ugye nekünk már akkor kibújt a két fogacska) és azt mondta, nem szükséges a dentocar szedése. Ábel napi egy csepp D vitamint kap csak, semmi mást. Holnap ismét rákérdezek tanácsadáson.

Gratula a fogyáshoz!!!!!!!!!!!
KÖszönöm a köszöntést!!!!!!!!

Képzelad apa elvitt vasárnap ebédelni. Prsze Ábel is jött. Jól viselkedett a kölök, kicsit játszott aztán elaludt. Egy barátnőm ajánlott egy könyvet: Anya taníts engem. Ezt is megkaptam, ebből akarok szórakoztató ötleteket csenni :-) Amikor odaadta apa, mondja Ábelnek: bocs fiam, ne szidj engem, ha anyuci átvedlik tanítónénibe :-) Virágot is kaptam, a kis kártyán az volt: Szeretünk! Apa és a kisfiunk.. bőgtem... :-) Mi lesz itt anyáknapján?????? :-) :D


Ábelem pár napja kezdett intenzíven próbálkozni a felüléssel. A babakocsiban kapaszkodva húzza fel magát. A játszószőnyeget el kellett pakolnom, mert abba kapaszkodva is próbált felállni és mindig borulás lett a vége. Ügyesen araszol körbe az ágyba-járókában. Azt nem tudom miért dörzsöli az ínyét mindenhez, de gyanítom a foga.....


Ma megyünk csavarogni, remélem Ábel jól tűri :-)

Szép napot Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Heni!
hol vannak a vonalzóid????????????

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!
tegnap lemaradt a "k"betű,stóval aZsuzsiknak boldog névnapot!

Zsu!
látom jó korán ébredtél!
szóval nem kell a dentocar...ki mit mond.
nagyon ügyes Ábel!nemsokára már szalad.
Gergő sokat beszél azt mondja,hogy ana(ez anya),ada,aba...
te milyen fürdőlepedőt használsz?azért kérdezem mert ami volt azt kinőtte és nem találok annál nagyobbat ami négyzet alakú.
milyen a könyv?én is pont ezzel vagyok gondban,hogy nem tudok vele játszani,ami fejlesztené is.

Heni!
akkor ti is nem sokára már jártok!
neked se egyszerű lehet a három gyerekkel.mindig csodáltam azokat akik egyszerre három felé tudnak figyelni és a helyzethez képest nyugodtan tudnak maradni ha mind az összes gyerek rákezdi.nem szoktál kiborulni?még én is kiszoktam,ha sok a dolgom.

Karmen!
értik hogyan tudnak pont veled kitolni!szép mondhatom!miért nem Mórára jársz legalább vérvételre?

hahó Zsuzska mi van veled és Csengével?találtál megfelelő anyatejet már?

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! Itt vették le a vért, de be kellett küldeni a véradóba is a vércsoport miatt és ök nem ide küldték vissza. Amugy Szegeden meg a terhesség alatt már 2x más vérképét kaptam meg, amit utolag vettem észre, igy megint volt egy köröm oda.
Már nem is megyek Szegedre csak szülni, ide járok tanácsadásra is ha kell valami, nem birnám az utat sem.

Zsuzsi! Boldog névnapot! Én is akartam tegnap irni ezt még, de nagyon rosszul voltam, irtora fájt a hasam. A dokim azt mondta egyetért a Seduxennel és hogy ha fekve igy jo (akkor ált. nincs gondom, de néha fel kell kelni Orsi miatt is) akkor elég lesz a 28. héten befeküdnöm. Remélem lehet még a korház, erröl már nem volt szó

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Tündi köszi a köszöntést!

Mostanában elég nyűgös napjaink vannak, Csenge pocakját nagyon kikészíti a vas amelyből napi 6 cseppet kell kapnia. Most érkezett meg az a vas amit nekem kell szednem, és talán kiválthatnánk vele az övét.

Olyan jó, hogy ilyen szép nap volt ma is és tegnap is. Csengus legalább aludt kint 1-2 órát.

Szép estét és szép holnapot mindenkinek!

Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Hol tartasz? A vonalzódon 33 hét szerepel nálam.... Jó egészséget nektek!

Tündi!
Én anno a cserepesen vettem fürdőlepedőt, négyzet alakú és kapucnis. Kb. 80x80cm és még belefér Ábel. Mi használjuk még az un. kifogót is, ez érintkezik a bőrével, a frotír törölköző csak melegít. Így szoktuk meg, egyenlőre így használjuk.

Igen korán keltem Ábel szopizott és műsorozott.....lefektet-feláll-lefektet-feláll.... Nagyon fájt a hátam és ülve kevésbé, így neteztem.

Nagyön ügyes Gergő! Olyan jó érzés, ha szólítanak!! :-)
Nálunk most a héééééééééééééé a nyerő :-)

Ma voltunk játszóterezni barátainkkal, erre gyerekem végig aludta. Kb 2,5 órát.........hogy itthon miért nem alszik ennyit??? :oops:
Amikor hazajöttünk megszoptattam, majd megevett kb. 200 g főzeléket ( brokkoli-krumpli-csirkemell) és aludt még egy órát... :D :o

Szép estét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


ja "átlósan" szoktam a fürdőlepedőbe bugyolálni.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kármen!

Köszi a köszöntést!!!!!!

mostmár befejezem, bocsi! :-) Kicsit szétszórt vagyok. :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! Jó a vonalzom, itt tartok még csak. Ma jobban voltam, remélem a Seduxen tényleg erösebb és igy is marad. Nem örülök még erösebbre kellett váltani de muszáj volt 2 doki szerint is.

Dyna! Boldog névnapot neked is!

Én is a cserepesen vettem a pelusokat és a kifogot, a kifogot nemrég tettem el a picinek, Orsi egészed addig használta, én is imádom.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


KépFarsangi jelmezben Athina!
heno
 
 


Heni! Ezt tényleg te csináltad????!!! TUdom jövöre kivel kell varratnom :lol: Gondolom sokan dicsérték, nagyon klassz lett, engem legalábbis teljesen elbüvölt, nagyon szép kislány ö is!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Heni!
nem mondom tényleg nagyon szép lett!!!!

Zsu!
mi volt a dokinál????minden rendben?

biztos fárasztó lehet egész nap menni Ábel után.vagy nem egész nap csak bizonyos időszakokban áll fel?az álláson kívül mit csinál még?
a cserepesen hol van az a bolt?jó mínőségű anyagból vannak ott a dolgok?

Karmen!
választottatok neki nevet már?tudom hogy nem nézettétek meg a nemét...
császáros lesz ugye ha jól emlékszem...

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Kármen!
A vonalzód szerint 45 nap van vissza! ? Azt már féllábon is:-) Emlékszem a nyáron amikor kérdezték tőlem hanyadik hétben-hónapban járok, a vége felé már azt mondtam: ...nap van vissza a kiirt időpontig. Visszaszámoltam :-)

Heni!
Nagyon szép a ruha, de még szebb a viselője!!!! :D Vállalsz jelmezvarrást? Majd jelentkezünk időben! :D :D :D

Tündi!
Nagyon sokat áll Ábel, 20-30 perceket is. MOst már térdel is, de ülni alig. Azért hason is van. Nagyon szereti ha feldobáljuk, persze el is kapjuk :-) Áll és araszol körbe a kiságyban-vagy ahol éppen van, sőt rájött, ha maga alá gyűri a takarót akkor magasabb...Csúúúúúúúcs kölök!
Átnéztem a játékos könyvet, vannak benne ötletek és foglalkozási programokat is megad. Igazából a koronkénti javaslat nálunk sántít van ami tud Ábel és van amit nem. Azért hasznos és ajánlom.

A dokinál minden rendben! Igaz 4 hét alatt csak 300g-ot hízott, de nincs baj hiszen közben a mozgásfejlődésében hatalmas változás állt be. Egészséges, nincs semmi különös. Irt fel tápszert, de egyenlőre még van lefejt anyatej. Most már naponta 2x lehet gyümit, egyszer főzit és este tejpépet adni. Szép óvatosan átállunk erre. Vettünk ma spenótot holnap megpróbáljuk.
A dokink is ledöbbent kicsit, amikor Ábel az ujjamba kapaszkodva felállt a vizsgálóasztalon, de így is megvizsgálta :-)

Amire figyelnem kell, az az elesések. Ábel sokat vagánykodik, feláll, majd egyik kezét zsebrevágja, és néha elengedi a másikat is. Olyankor aztán borul és kopp....erre kell nagyon figyelnem, h ne legyen ilyen.

cserepes: pontosan nem tudom, de pamut-frotiros türcsink van, semmi bajunk vele, újszülött kora óta használjuk.

Szaladok, mert éhes Ábel. ha még eszembe jut valami irok.

Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: