Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most értünk haza a lakásnézőből. A csempék már állnak! Nagyon tetszik, csak még olyan messze van az a március!

Kriszta!
Dóri jól van? Remélem nincs semmi komoly! Ti nem akartok mostanában másik babát? Vagyis kicsit később, mert azt olvastam, hogy most még nem. Csak azért kérdezem, mert ha nagyon nincs helyetek a ruháknak, hazavihetnétek addig vidékre, vagy feladnád egy nagy dobozban postán. Ott csak jobban elférne, nektek meg majd nem kellene újból megvenni dupla annyiért.
A másik levelet még csak most olvastam el, majd még reagálok rá, csak gyorsan eszek valamit. Köszi.

Ki mennyit hízott a terhesség alatt?
Nekem eddig nem nagyon volt étvágyam, hányingerem annál inkább. A húsra hetek óta rá sem tudtam nézni,míg előtte nagy húsimádó voltam. Most, hogy elkezdtem a 14. hetet, állandóan ennék valamit. Így is van rajtam egy kis súlyfelesleg, nem szeretnék nagyon elhízni. Úgyhogy most ezen parázok egy kicsit. Szerdán megyek másodjára védőnénihez, majd kíváncsi leszek, hogy azóta mennyit "nőttünk".

Üdv, Julcsi

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Kisjulcsi!

Én összesen 18kg-ot híztam; de én totál vizes voltam.
Mondjuk nekem az is közrejátszott, hogy nekem minden jött ami a nagykönyvben meg van írva: terhességi cukorbetegség, toxémia.
Azért vigyázz a súllyal, de ne éhezz!
Kép
Én pl. a 30.hétig csak 6 kg-ot híztam, aztán megindultam rendesen! Kép

ldi

delfinke
 
 


Delfinke!
Az utolsó 10 hét alatt szedtél fel 12 kg-t? Szegény te! A cukortól én is nagyon félek, mert apukám ágán, szinte az egész família cukros (apu, bátyám, apu öccse, húga nagybátyja stb.), sőt az apu keresztanyjának még a lábát is le kellet vágni a cukor miatt. Szóval ezek miatt én is nagyon félek. És ismerem magam, tudom, hogyha meg fogom kívánni a milánóit vagy a somlóit, akkor úgyis ennem kell majd.
Az első cukormérés még jó volt, úgy ráadásul, hogy én mondtam a dokinak, hogy nem tudok elindulni reggeli nélkül, és erre azt mondta, hogy ok, akkor egyek, és majd levonjuk. De még így is a határ alatt voltam, úgyhogy most még nincs gáz. Csak ha teljesen visszatér az étvágyam! Na majd megpróbálom kicsit visszafogni magam.

Kriszta!
Írtam neked is! Elég zagyván, de azért remélem lehet majd érteni.

Egyébként ugye nem baj senkinek, hogy Krisztával magánban is levelezünk? De csak a dokiról, az meg lehet, hogy mást nem is érdekel annyira, engem viszont igen, hiszen nála fogok szülni.

Julcsi

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 

 
 

Julcsi,
Persze, hogy nem baj.Kép

Én 30+-nál hagytam abba a méretkezést, ez kb. 3 héttel szülés előtt volt.Kép Bár nekem volt egy időszak, mikor a gyomrosavamra nem tudtam beszedni semmi gyógyszert, mert kihánytam, és naponta ötször ettem kiflit, hogy ne legyen fekélyem. Szóval ez spec. eset volt.

Kriszta,
Jó utat.
Mi minden fölös cuccot leviszünk anyuékhoz, a ruhákat kivéve, mert még kétszer kelleni fog (remélem).

KépKép
connie
 
 


Connie!
És már le is ment rólad mind? A dokik egyébként ilyenkor leszidják az embert, hogy mi az, hogy nem vigyázz a kismama a súlyára? Vagy ez a védőnő "feladata"?

Nekem most is van egy kis gyomorsavam, de nem a gyomrom fáj, inkább a nyelőcsövemben (meg a torkomban) érzem főleg. De azért nem olyan vészes. Nekem a tej vált be rá. Bár sok helyen meg azt olvasom, hogy nem nagyon lehet tejet inni! Ti hallottak erről valamit?

Julcsi

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi,
Dehogy ment le, még van 14-15, amit le kell dolgozni. A doki nem szidott le. Nálam az volt, hogy évek óta szedtem a gyógyszert a gyomromra, csak azt terhesen nem lehet, így mikor terhes lettem, abbahagytam, de attól még nem gyógyultam meg. Össze is szedtem rögtön egy gyomorhurutot, az négy hónapig tartott (gyógyszerrel kb. egy hét alatt ki lehetett volna kúrálni, de akkor meg el kellett volna vetetni a babát). Ez alatt a négy hónap alatt alig tudtam enni bármit is a jó kis szénhidrátdús tésztákon, kenyéren, péksütiken kívül. Gyümi, zöldség pl. szóba se jöhetett, és valamiért a tej se volt jó. Szóval a dokim ezért nem cseszegetett. A védőnő az folyamatosan, mert semmit nem bírt megjegyezni, amit mondtam neki, minden alkalommal elmondta, hogy egyek sok gyümit, és szedjek savlekötőt, ha ég a gyomrom, én meg mindig elmondtam, hogy gyümit nem ehetek, a savkötőt meg kihányom. És ezzel jól elvoltunk 8 hónapig.Kép De az a lényeg, hogy Ákos itt van, okos, szép, egészséges, a kilók majd lemennek lassacskán.

Ha a torkodban érzed, arra jó az is, ha picit megemelitek az ágy fejrészét (5-10 cm-el), és nekem bevált a kétszersült vagy puffasztott rizs is, a tejen kívül, ill. mellé. De nekem ilyen csak a végefelé volt, mikor már jó nagy lett a pocak.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok

visszajöttünk. bővebben később, most kicsit sok dolgom akadt. üdv mindenkinek, olvastam a hozzászólásaitokat.

Kriszta
szedo
 
 


Sziasztok4

Julcsi
Én április 20.-án töltöm a 29.-et!...akkor neked boldog születésnapot!!! Kép
Kép
Vannak már kedvenc nevek már csak választani kell!
Ha fiú akkor Áron, Ábel, vagy esetleg Andor...
Ha lány... akkor Sára, Rebeka, vagy Hanna...
Apukája Áronnak hívja... Kép ...nekünk is első baba!

Én egyenlőre még nem híztam semmit pedig a pocim már rendesen látszik. Remélem nem szedek fel túl sokat, de majd meglátjuk! (sógornőm is harminc kilót hízott, pedig nagyon odafigyelt... szénhidrátdiétát is tartott) A baba a fontos! Védőnéni azt mondta, hogy ne nagyon vacsorázzak, vagy csak esetleg egy joghurtot! Háááát én ma betermeltem egy nutellás kenyeret! Kép
Minden eredményünk nagyon jó lett! Ilyen gyönyörű vérképem még sose volt! Kép
Másik kerületbe fogtok költözni? A lakáskérdés nálunk is elég kényes... nemtudom mi lesz...

A tej valóban nem túl jó, de az elején én is azt kívántam(pedig amúgy nem vagyok nagy tejivó). A húst én sem kívántam!


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Tej miért nem jó? Nekem kifejezetten ajánlotta a dokim.

Áron nálunk is elég sokáig esélyes volt, de leszavazták a fórumon.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok

Nem kívántam, sőt utáltam a terhességem alatt a húst, azt tartja a népi mende-monda, akkor lányod leszKép nos nekem lányom születettKép

K
szedo
 
 


Szedo
Akkor lehet nekünk is lánykánk lesz???
Nem lenne rossz így elsőre! Döbbenetes, hogy mennyivel kissebb a fejük!
Mendemonda azt is tartja, hogy ha anyuci ragyás akkor a baba biztos lány mert elveszi mamája szépségét... no én meglehetősen ragyás vagyok... kamaszkoromban sem voltam ilyen!
Majd meglátjuk... szeretni fogjuk így is úgy is! Kép

Hajni
A kálcium miatt ajánlotta gondolom, de azt kefírrel, joghurttal sajttal is be lehet vinni!
A tejalergia miatt nem ajánlják már ekkor sem, lehet, hogy túlóvatoskodás, én azért ittam, bár nem sűrűn. Nehezen bontja le a szervezet!
Gyerekorvos barátnőm három éves korukig nem adott a gyerekeknek, utánna is csak nagyon ritkán!

Ezért nem szabad sok mindenkinek elmesélni a kedvenc neveket, mert elveszik az ember kedvét!
Anyukámnak sem tetszik az Áron, de megmondtam neki, hogy ez most a mi asztalunk, megvolt nekik is a lehetőségük neveket választani... most mi jövünk! Volt aki az Áronra megjegyezte, hogy az olyan zsidós!!! megjegyzem az összes név héber amit választottunk!!! Kép Apósnak meg Rebeka nem tetszik...
...sajnálom...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


...nekem a tej gyomorégésre is nagyon jó volt...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Macka,
Nekem is gyomorégésre ajánlotta, nem a kalcium miatt. Sztem túlóvatoskodás, hogy terhesség alatt se lehet inni. Egyébként meg egy éves kor alatt nem javasolt adni a babáknak, de a tápszerek pl. mint tehéntej alapúak. Amúgy ha allergiás rá a baba, akkor semmi tejterméket se lehet enni, nemcsak tejet tilos, a szoptatás alatt.

Ja, a húst én sem kívántam egy jó pár hónapig, és ragyás is voltam, aztán mégis fiam lett.Kép

Az Áron pedig tipikus székely név is.Kép Nálunk nagyon sok Áron volt/van a családban.

KépKép
connie
 
 


Ez lehet, hogy túlóvatoskodás!!... az az igazság, hogy én amúgy sem voltam nagy tejes... megfájdult a pocim tőle(egyéb tejtermékektől nem!), de most, hogy babás lettem, az elején csak azt kívántam és a hasam sem fájt tőle!!! Gondolom ez nem véletlen!

A tápszerekben módosított tejfehérje van tudtommal.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka,
Nem módosított tejfehérje, hanem módosított tehéntej, más az asványianyag tartalma, mint a tehéntejnek, és csökentett a fehérjetartalma. Ugyanez van a babatejekben, tejpépekben.
Én elvoltam végülis öt hónapig tejtermékek nélkül, de amikor végre megehettem az első joghurtot - hát az ünnepi pillanat volt. El se hiszem, hogy bármit ehetek megint, ilyen már több mint egy éve nem volt.Kép

KépKép
connie
 
 


Jó reggelt,

úgy látom, nem aratott sikert, hogy leírtam a húsundor és népi mende-monda párhuzamot. ezzel nem akartam azt írni, hogy így kell megállapítani egy gyerek nemét. elnézést, ha primitivséget sugalltam, válaszotokkal ti azt, sugalljátok felém, hogy íme itt van a XXI század legnagyobb hiszékeny libája.....

tejjel kapcsolatban a véleményem ua. mint connié egy éves korig ne adjunk tejet a babának.

amúgy az én lányom ekcémás lett úgy egy hónaposan jelent meg rajta. tartottam diétát, szinte alig ettem vmit. heteken keresztül kerültem a tejtermékeket, még a vajat is... és kiderült hogy nem derült ki semmi, a gyerkőcénk nem tejre v. termékekre volt allergiás, nem is mosoporra. egyáltalán, mivel csak anyatejes volt semmire nem lehetet volna elvileg.

vidéki doki bácsim megállapította, 4 hónaposan, hogy seboreas a gyerek és nem ekcémás. adott krémet, ecsetelőt és érdekes a dorka két nap alatt rendbe jött.

Kriszta
szedo
 
 


mamacka

én nem voltam ragyás a terhességem alatt, sőt az addigi kamaszodási jeleim is eltüntekKép majd az utolsó héten pattanásosodtam be de nagyonKép

K
szedo
 
 


Szedo!

Az én fiam is ekcémás lett, akkor csak anyatejet kapott.Nála mondjuk megállapították, hogy valószínűleg örökletes(a férjem egész családja ekcémás, allergiás)és nekem tejallergiám van.
Ezért Marci 1évs koráig semmilyen tejterméket nem ehet; HA tápszert kap, ill.most már szójaalapút.
Minden tejfehérjét tartalmazó dolgot kerülnünk kell.

Babona:
Nekem a 9 hónapig végig hányingerem volt, totál ragya volt a fejem.Mindenki azt mondta hogy tuti lány lesz, a jelek ezt mutatták.
De Törpém már 16 hetes magzati korban megmutatta, hogy ő bizony kukis!
Kép

Ildi

delfinke
 
 


Kriszta,
Bocsi, ha suggalltam, nem akartam, percig nem értelmeztem úgy, hogy szerinted így kell a baba nemét megállapítani.Kép

Nálunk a népi mendemondák úgy voltak, hogy a pocakom kinézete alapján mindenki lányt saccolt, majd amikor kiderült, hogy fütyije van a "lánynak", mindenki rögtön elkezdte hegyesenk látni a pocakomat, azaz fiúsnak.Kép Vicces volt.Kép

KépKép
connie
 
 


Te ne haragudj Connie
ma különösen harapok mióta újra jön a "mikulás" felborult az életem, tiszta idióta vagyok megelőzően két héten keresztül. vmit ki fogok rá találni, mert ma leharaptam már a férjem fejét is.

a hasam alapján mindenki fiút várt, anyukám nem győzte mondani, semmi nem látszik rajtad hátulról az egész gyereket hasból és nem csípőből hordtam kiKép mi viszont tudtuk, hogy nunis a drágaKép

jajj olyan kényes és hisztis mostanában, hogy az agyamra megyKép vagy már én vagyok öreg a gyerek neveléshez.

delfinke

nálunk senki nem ekcémás még dédi ágon sem, és a lányka mégis, tejet csak egy év után kapott volna amúgy isKép most is ki van ütve, bár nekünk csak száraz kicsit érdes felületű nagyon halvány barna foltjaink vannak a karján, lábán és a nyaka körül, észre sem lehet venni és csak egy-kettő. mégis apja már ingerült, hogy nem viszem a bőrgyógyászhoz.

K
szedo
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok ám, olvaslak benneteket, csak a drága fiam nem hagyott eddig írni. Pár nap múlva 3 hónapos és lehet, hogy ezért, nem tudom, de nagyon nyügi volt az elmúlt 4-5 napban. Már nincs el órákig egymagában , szórakoztatni kell és rengeteget sétálni vele (ennek mondjuk örülök, mert addig én bandázok a parkban a kismamákkal). Meg újabban 3 óránként kér enni,nem 4, ahogy 2 hetes kora óta mindig és már csak napi 3-at kakil a megszokott 5-6 helyett. Szóval változik a drága.Most kezdi élvezni a játékszőnyeget (iszonyúan bepörög alatta, jár keze-lába, majd kirepül alóla!) Képzeljétek dec. elején megyünk keresztelni a Sörgyár utcai templomba! Már nagyon várom.Lesz egy másik baba is, az anyukáját Tóth Csillának hívják.Nem ismeritek véletlenü?
helga22
 
 


Helga,
Biztos most van a növekedési ugrás, amit írtam.Kép A kakiknak meg idővel csökken a gyakorisága (hál'istennek).Kép

Kriszta,
Hm, Ákoson is találtam 2 ilyen foltot, de én a gyerekdokinak se mutattam meg, remélem majd elmúlik. Kenem babatestápolóval, mikor eszembe jut.

KépKép
connie
 
 


connie

nekünk sajna, ha nem kezelem elkezd viszketni, de úgy, hogy dorka semmit nem alszik, nem eszik, csak vakarózik.

olyan szép az idő megyek játszótérre ezzel a rosszcsonttal, hátha megnyugszik egy kicsit. ma csak rosszalkodik, már összetörte magát.....
szedo
 
 


Sziasztok!

Jöttem elköszönni,mert már nem vagyok X.kerületi anyuka,elköltöztünk.De anyukámék ott laknak,szóval sűrűn járok majd arra. Kép
pusszz:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!
Szedo ne butáskodj! Én sem akartam ilyesmit sugallni... sőt... én nem hiszekben ezekben de szeretem ezeket a mendemondákat jó eljátszani vele! Kép és elképzelni manót ilyennek vagy olyannak! Szerintem jópofák egy-kettő megfigyelésnek valószínűleg van valami alapja is!!!... én sem akartalak megbántani! Kép nekem nyugodtan mesélhetsz ilyen megfigyeléseket! Pl. nekem tök szőrös a hasam... Kép ez állítólag fiút jelent! De barátnőmnek is ilyen volt és két lánya van!


Christinbaba
Sziasztok!
Remélem mi sem sokáig lakunk még itt, nem a kerülettel van bajom, hanem az otthoni körülményekkel! Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Hajni
Nekem állatorvos sógorom fogalmazott így... majd utánnakérdezek! Most ez nagyon felcsigázott.
Nem tudom elképzelni, hogy sima csak csökkentett fehérjetartalmú tejet adjanak tápszerként, az elvileg ugyanúgy alergizál... majd utánnajárok. Kérdeztem biológus tanonc öcsémet de nem tudott válaszolni...
A tejalergiánál a kisgyermekek szervezetéből hiányzik agy lebontó enzim, ezért nem lehet nekik tejet adni.
Tudtommal az erjesztett tejtermékekben is már módosult a tejfehérje... ezeket elöbb lehet adni a gyerekeknek.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ezt találtam:
"Tejfehérje- allergia
Kivonat Többféle fehérje található a tehéntejben, ami allergiás reakciót válthat ki. Hasonló fehérje található a juh, a kecske tejében is, ezért nem ajánlatos a tejallergiás betegnek fogyasztani. Öt-hat hónapos korig nem is kell az anyatejen kívül más étellel kínálni az egészséges csecsemőt. Anyatej hiánya esetén a kismama minden esetben forduljon a családorvoshoz vagy ha szükséges allergológushoz, gasztroenterológushoz. Megfelelő szakrendelésen, a szakszerű vizsgálatok kimutatják, hogy az allergia valóban fennáll-e, s ha igen, akkor az orvos hidrolizált tápszert ír fel. Gondos diétázás esetén két- három éves korra a túlérzékenység többnyire magától elmúlik. A tehéntej étrendi bevezetését csak orvos javaslatára és felügyelete mellett szabad megkísérelni, mivel heves és veszélyes allergiás reakció váltható ki. A fejlődő szervezet fehérjeszükségletét más állati eredetű, teljes értékű fehérjével lehet pótolni, ilyen a hús. A növények közül a a gesztenye és a szója is tartalmaz olyan fehérjét, amely a növekedéshez, fejlődéshez szüksége. A tejallergia klinikai tünetei lehetnek. a has puffadása, hasi görcsök, hasmenés, véres székletürítés. Járhat heves hányással, rosszulléttel, gyengeséggel. A bőrön csalánkiütés, ajak- és szemhéjduzzanat, ekcéma jelenhet meg. Előfordulhat asztmás jellegű hörghurut vagy akár fulladás, de láztalan ismétlődő tüdőgyulladás is. Az allergia okozhat állandó orrfolyást, orrdugulást, fülgyulladást is."

A hidrolizálás során a fehérjék elsődleges szerkezete megváltozik és így a teljes fehérje módosul...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Egy ritka örökletes rendellenességnél egyáltalán nem vagy csak nagyon kis mennyiségben termelődik laktáz a baba szervezetében. Ez könnyen felismerhető, mert ilyenkor a baba mindenféle tejre heves rosszulléttel reagál, az anyatejre is.

Még ezt: már kezdem érteni...
" Vannak olyan tápszerkészítmények (a fehérjéket alkotó aminosavakból állnak), melyek egyáltalán nem allergizálnak (lásd lejjebb)."
Tehát hidrolizálással módosított tejfehérjékből állnak!


Eleve két féle érzékenységről beszélünk. Az egyik a laktóz(tejcukorallergia) a másik a tejfehérje allergia. Az első esetben laktózmentes tehéntejalapú tápszert adnak, a második esetben módosított tejfehérjével készült tápszert.


...no még ezt...
"A tehéntej-allergia kezelése egyértelmű: a problematikus élelmiszert (tejet, tejterméket, tehéntejalapú tápszert) teljesen el kell hagyni a baba és a szoptató anya étrendjéből, ezután a javulás látványos, a tüneteknek rövid időn belül el kell múlniuk.
A tejelvonás miatt gondoskodni kell a kálciumpótlásról. A keresztreakció lehetősége miatt tehéntej-allergia esetén a kecske-, bivaly- és juhtej sem fogyasztható. Nagyobb gyermekeknél és felnőtteknél a szójatej, rizstej, zabtej megfelelhet a tehéntej helyettesítésére. Kisgyermekkorban az erősen allergén szójafehérje fogyasztása nem javasolt, a tehéntejallergiás kisgyermekeknek a vitamin-, ásványi anyag- és nyomelemhiány megelőzése miatt speciális tápszert kell fogyasztaniuk. Mivel ezek meglehetősen rossz ízűek, türelemre és ízesítésre (gyümölcs) van szükség ahhoz, hogy az anyatejhez vagy a tejalapú tápszerhez szokott kisgyermek elfogadja őket.
Az étel- (tej)allergia által okozott hasmenés másodlagos laktázhiányt idézhet elő. Ilyenkor, ha az allergén kikerül az étrendből, a hasmenés még fennáll egészen addig, amíg a bélnyálkahártya rendbe nem jön.

Hatéves kor után a táplálékallergiák gyógyulási aránya sokkal kisebb, mint a korai életkorban.
A csecsemők tehéntej-allergiája az esetek 80-90%-ában 3 éven belül megszűnik, iskoláskorban csak 25-50%-ban várható javulás.
A javulás és gyógyulás csak szigorú eliminációs diéta után várható."

Többet itt:
http://www.allergiainfo.hu/inda17cs.html

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Macka,
Elég megnézni a Milupa weboldalát, ott is az van, hogy módosított fehérjetartalmú, azaz a fehérjetartalma módosított, nem a fehérje maga. Pont ezért nagy marketing ötlet a babatej, mert az is tehéntejalapú.KépOlyan, mint a babavíznek eladott desztillált víz.Kép

KépKép
connie
 
 


Macka,
Vannak hipoallergén tápszerek is, azt hiszem az a módosított fehérjés.

KépKép
connie
 
 


Ja, meg azt akartam még írni - csak közben ugrálok itt Ákos, meg a gép között - hogy a babák egy része érzékeny a tehéntejre, de nem annyira, mint amennyire itt írják, sztem ez enm is igazi allergia, csak még éretlen a bélrendszerük, és fáj a hasuk, ha a mama tejet iszik.

KépKép
connie
 
 


Ez nem igazi allergia azt írtam én is hanem nem termel a szervezetük egy bizonyos lebontó enzimet.

Vannak a tejfehérje és vannak a tejcukorérzékenyek... nem ugyanaz a kettő.

...a linket elolvastad? Az szerintem elég világosan fogalmaz! csak nem akartam az egészet bemásolni...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


sziasztok lányok

huhh reggel hatkor olvastam bele az írásaitokba...

először is christinbaba, jó költözködést és sok sikert az új otthonhoz. meg szabad kérdezni hova költöztök?

mamacka ti hol néztek új lakást?

az igyunk e tejet vagy nem kérdéshez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy lányok ne feledjétek, nagyon sok kalciumra van szüksége a szervezeteteknek a terhesség és szoptatás időszakában. amennyiben ezt nem veszitek figyelembe később lesz probléma belőle.

most rohanok főzőcskézek míg a nagylány alszik, aztán séta, mert szép idő vanKép ráadásul megnézzük, hogy elkészültek e már az új játszóterek itt a színes házak közöttKép

K
szedo
 
 


Nem olvastam el a linket, nem igazán volt időm, fogzunk.Kép
Éretlen bélrendszer alatt én nem azt értettem, hogy nem teremelnek lebontó enzimet, hanem hogy megterhelő még nekik megemészteni. Olyan, mintha én most megennék egy nagy tábla sültszalonnát, tuti rosszul lennék tőle, pedig le tudom bontani.Kép

KépKép
connie
 
 


connie

jön a foga a picinek, nagyon sajnállak benneteket. mi most várjuk a 13. fogát a lánynak, úgy néz ki, hogy szemfog jön, hogy melyik az talány, mert már nem engedi, hogy megszemléljemKép

k
szedo
 
 


sziasztok!

Szedo a 17.kerbe költöztünk,itt vettünk házat.fura,mert én ott nőttem fel Kőbányán,itt meg nem ismerek senkit és semmit Kép
de majd megszokom...gondolom Kép


üdv:
Christinbaba

ui:ki a gyerekorvosotok csajok?

KépKép
christinbaba
 
 


Szedo,

hol épül új játszótér? Melyik színes házakra gondoltál??

Christinbaba,
Nekünk dr. Debreczeni Judit a gyerekorvosunk, nagyon aranyos. Mi is szeretnénk elköltözni a köv. 4-5 évben, vissza Budaörsre, csakhát ott csillagászati árak vannak, meg én is olyan Sebaj, idővel ott is megismered majd a hasonló korú gyereket szüleit..
helga22
 
 


Szedo
Még egyenlőre nem nézünk konkrétan csak az árakat lehetőségeket nézegetjük. Attól is fog függenni, hogy a férjem, hol kap majd valami normális munkát! A kálcium nagyon fontos! Tudom az egyéb tejtermékekre nem mondják, hogy nem ajánlják, csak a tejre.

Hajni
Nem csak egyszerűen megterheli, hanem nem tudják rendesen lebontani! Három éves korukig normális esetben termel a szervezet egy lebontó enzimet. Akinek ez hiányzik, az az anyja tejét sem képes lebontani. A link elég érthető... olvasd el ha lesz időd!
Ákoshoz és növekedő fogaihoz meg sok türelmet!

Ha valakit érdekel rólunk itt talál képeket: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7352&page=1&image=169811

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Helga itt a sibrik harmat lavotta mádi négyzetben lévő négy színes háznál csinálnak új játszótereket. már naon várom, hogy kész legyen.

mamacka

legtöbb kalcium a sajtban van. a férjem ezzel őrjített, hogy egyek sajtokat, csak az volt a baj, hogy ez hízlal a legjobbanKép)

K
szedo
 
 


Macka,
Elég alaposan utánanéztem én már ennek, mert Ákos is érzékeny volt a tejtermékekre, amiket ettem, de nem allergiás, csak meg kellett "érnie" a tejtermékekre.KépNem bírok újabban érthetően fogalmazni, de nem egyről beszélünk.
De azért köszi, hogy kigyűjtötted, mert a 2005 tavaszi babáknál ijesztgetett vkit a gyerekdoki tejallergiával, átmásoltam neki a hsz-eidet, és nagyon hálás az infoért.Kép

KépKép
connie
 
 


Fogakhoz köszi a drukkokat, első már kint van, még nem láttam, mert titkolja, de már megharapott, és a kanál is rendesen kocog.Kép

KépKép
connie
 
 


Én sem úgy értettem, hogy konkrétan a ti problémátokról beszélek, inkább általánosságban írtam az alergiáról!
Örülök ha valakinek segített!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


szép napot mindenkinek,

remélem jól kipihentétek magatokat a négy nap alattKép úgy éreztem ma reggel, hogy pici lányomnak kinőtt az első szemfogaKép sok fognövésen vagyunk túl, de szerintem ez volt a legfájdalmasabb neki eddigKép egész éjjel nem aludtam, mert folyamatosan nyöszörgött, felült, és sírdogáltKép de meg vanKép

Kriszta
szedo
 
 


Szedo, Connie,

Ti mikor kínáltátok meg először a babucikat gyümi-,vagy zöldséglével? Úgy értem,mikor kezdtétek el a hozzátáplálást? A családom egyfolytában szekál ,hogy miért nem kínálom már meg Botit mással, ,mint az anyatej..mert tudjátok, az ő korukban 3 hónaposan már főzelékeket ettek a babák...én meg szeretném várni az 5.hónapot ezzel (Boti most töltötte be a 3at)

Szedo,
elnézek majd akkor arra, szoktam ott sétálni Botival, csak nem túl gyakran.Pedig 1köpésre van tőlünk..

Mamacka,

nagyon szépek a képek, megnéztem őket!! Édi a pocakod, most hány hetes is vagy?
A névválasztásról: a párom is Áront akart, mert a nagypapája Erdélyből jött át anno, de sokan lezsidózták ezt a nevet, így végül nem az lett...persze én most már el sem tudnám képzelni másnak.Aztán mi is rájöttünk, hogy rengeteg név héber eredetű, de van sok görög eredetű is, aztán végül direkt magyar nevet választottunk neki.A Botond nagyon rá illik, már most!! Majd írd meg, végül hogy döntöttetek!
helga22
 
 


Helga

én igazából négy hónapos korában kezdtem ismertetni az ízekkel, de nem hagytam el miatta egy szoptatást sem, csak úgy két szopi között egy kis nasiKép

remélem lassan elkészül az új játszótér, már látszatja is vanKép

no talán most le tudom vinni dorkát, nincs igazán jó napja szegénynek, most egy kutyát sirat, ami a reklámban volt, csak végetért a reklámKép

K
szedo
 
 


Helga
Köszönjük! Kép
Nálunk az összes név zsidó név! Kép Nem törődünk vele ki mit mond! Különben sem szeretem a zsidózást! Kép
A zsidó nevek ha úgy tetszik korakeresztény nevek! Kép Kép Kép
Az Áron elég valószínű elsőnek... apa nagyon ragaszkodik... a lánynevek bizonytalanabbak!
17 hetesek vagyunk még nem tudjuk, hogy nuncis vagy kukacos! Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Helga,
Én hat hónapos kora előtt egy héttel kezdtem a hozzátápit, és rögtön reszelt almával, gyümi vagy zöldségleveket egyáltalán nem kapott. Néha megnyalta az almát vagy barackot, amit ettem, de négy hónaposan még nagyon fanyalgott neki, ez csak másfél hónap múlva változott meg. Én örülök, hogy vártam, mert nem maradtam le semmiről, és egyből nagyon szépen evett kanállal, nem maszatolt, mert az a reflex, ami miatt mindent kitol a nyelvével a szájából, már elmúlik féléves korára. Plusz allergiás is van a családban (nagybátyja asztmás volt), ezért pluszban indokolt volt várni. Én is két szopi között adok neki, eddig nagyon lelkes volt, de ma a répából nem tudtam belerimánkodni semennyit se, az első falaton kívül, annyira utálta.Kép

Szedo,
Ákosnak is kijött már végre mind a két foga, az alsó kettő. Jól bele is harapott ma a karomba.Kép

KépKép
connie
 
 


connie

hidd el ez még csak a kezdetKép nem akarlak riasztaniKép

nekünk még mindig csak tizenketten vannak a fogaink, visszavonom a mondat elejét, ellenőrzét tartottam meg van a 13. fogunk isKép bevésem a naplójába a dátumotKép

mostanában nincs időm irogatni nektek, sok elfoglaltságom akadt, szerintem ez már így marad karácsonyig.

sziasztok

egyszer amúgy ha van kedvetek összefuthatnánk valahol. mit szóltok az ötlethez?

K
szedo
 
 


Sziasztok,

köszi a véleményeket, akkor én sem kínálom meg mással babust csak 6 hónaposan. Remélem a családom nem fal fel érte. Legalább a párom az én véleményemet osztja..újabban egyébként össze-vissza eszik Boti, hol 2 óránként, hol 3, hol 4.Biztos a növekedési ugrás miatt. Elalukálni sem hajlandó mostanában nélkülem..nem tudom mi lehet vele. Már 2 németórát ki kellett hagynom emiatt, pedig szeretném, ha mással is ellenne..

Szedo,

nem tudom Conninak írtad e a találkozós ötletet, vagy mindenkinek. Ha utóbbi, én benne vagyok szívesen, úgyis közel lakunk egymáshoz. Korábban írtam is, hogy szívesen találkoznék veletek. Mi a Harmat u. 78-ban lakunk, az Óhegy Park szélén,de busszal bárhova el tudom vinni Botit.
helga22
 
 


jó napotKép

helga mindenkinek irtam a találkozósditKép

k
szedo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: