Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Én most vagyok itt először és szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem bánjátok. Van egy 2 és fél hónapos kislányom. 2006. 03. 30-án született. Kornéliának hívják. Normál szülés volt. Nehéz, de elég gyors volt. Mosonyi volt a dokim és a szülésznőm meg Busi Zsófi. Magamról, tavaly december 17-én mentem férjhez. Hivatásos katona vagyok. Röviden ennyi.

Kép
agica1119
 
 


Sziasztok Lányok!

Ági! Üdvözöllek a csapatban. Gratulálok a kislányodhoz. Az én kislányom 2005. 03. 30-án született, pont 1 év van a gyerekeink között.
Nagyon szép nevet választottatok a picinek.
Az éjszakáitok, hogy telnek?


Többiek hol vagytok :?: :?: :?:

Jó éjt!

Kép
Kép
mongi
 
 


sziasztok.


szia Ági.légy üdvözölve közöttünk.gyere ám gyakran :) és gratula a picilányoz.szopizik amúgy?merre felé laktok?

Diácska.ne hari,hogy ma -17- leléptem a chat-ről, de szó szerint pörgött az a hasáb,amiben a címzettet lehet kiválasztani és egy üzit se tudtam így küldeni, :evil: pedig jó lett voltna egy kicsit dumcsizni. naagyoon mérges vagyok.
megmondom őszintén nem nagyon járok a chatre, múlkor is próbáltam beszélgetni,de még a kérdéseimet sem vették észre :? - bizti rossz társaságok fogtam ki.ez van.

lányok.
ki mit csinál ebben a kánikulában?
mi tegnap strandoltunk a 2lurkoval+a dédivel a Tiszaligetin, ma Anyoséknál voltunk.holnap ha jó idő lesz megint irány a Tiszaliget (jönnének kerilányomék (4,5éves) családostul velünk )

pusza mki
cleo27
 
 

 
 

Szia Ági!
Én is Mosonyinál szültem. :D Bár nekem császár volt. :? Üdv itt nálunk. Hogy bírja a csemete ezt a nagy meleget? Jó alvókája van? Északázás van még?
szilbee
 
 


Sziasztok! Szia Ági!

Kicsit eltűntem az elmúlt héten, mert eléggé megszenvedtük az időjárásváltozást :-( De most már jobban vagyunk és kész a gyereksarok is!!! :-) Lehet kicsit korán - 32 hetesen - már szinte minden megvan.. :-)

Jó pancsolást, kirándulást a gyerkőcökkel mindenkinek! Végre itt a nyár :D

Puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok Lányok!

Cleo!Látom ti jól birjátok a meleget. Tegnap mi is beüzemeltük a kislánynak a medencéjét, eleinte egy kicsit félt töle. Ma olyan nagyot pancsolt benne, hogy már 2.5 órája alszik, pedig csak 1.5-2 szokott. Mi 10-kor behúzódtunk redönyök le, klima be.
Én menetem a konyhába fözni, olyan volt mintha szanuáztam volna. Jelenleg apa és lánya együtt alszanak. Délután elmegyünk fagyizni valószinüleg a Zagyvacukiba.

Jó hüsölést mindenkinek!

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!
Hát itt vannak a fiaim! Bal oldalt Milán, jobb oldalt Zalán. :D Ezen a képen még csak 3 naposak. Ugye, milyen édesek?! :lol: Kép
szirén
 
 


Szia Szirén!

Gratulálok! Nagyon gyönyörűek a kisfiúk!!! :lol:

Ewa
ewa
 
 


Szia Szirén!

Tündériek a kisfiaid! Milyen jó, hogy mind a ketten ilyen szép súllyal születtek.
Vannak még ikrek a családotokban vagy ök az elsök?
Nálunk apai ágon volt a nagyapám és a testvére, de több iker nem született.
Remélem jól birják a picik ezt a meleget.

Üdv mindenkinek! :D

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok.

Először is gratulálok Szirén a kisfiúkhoz. Nagyon édesek. :)

Köszönöm a gratulákat. Vannak képek a Nellike c. fotóalbumban, ha meg akarjátok nézni.

Most válaszolgatok a kérdéseitekre. Még szopizik Nellike, de sajnos már ki kellett egészítenem neki tápszerrel. :(

Az éjszakáink nagyon jók, már 5-6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat. Kb. este 9-10 körül elalszik és reggel 6-7 körül ébred. Ennek nagyon örülök, de a nappalok viszont elég nyűgösen telnek. Sajnos lemenni se nagyon tudunk, mert nem akar a kocsiban megmaradni. Remélem ez változni fog, ha már tud ülni és nézelődni. Ez biztos azért van, mert már nagyon vártam, hogy nagyokat sétáljunk. :(

Cleo: a Karczag L. úton lakunk.

Ti merre laktok, lányok?

Kép
agica1119
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat Ewa. Mongi és Ágica.
Mongi! Igen, vannak a családban ikrek. Az én családomban is és a férjemében is. Így nem volt számunkra nagy meglepetés a kettős gyermekáldás.
A meleget elég jól viselik a fiúk, mert a házban jó hűvös van és csak késő délután viszem ki őket sétálni.
És ti, hogy bírjátok? Mármint a hőséget. A panelban ilyenkor már elég meleg van tapasztalataim szerint. Mi is a Széchenyin laktunk ( a Botáron) 9 évig, tavaly november végén költöztünk ki Szandára, itt építkeztünk.
További szép napot nektek!
szirén
 
 


Sziasztok!

Látom míg nem voltam, addig szaporodtunk. Üdv neked Ági! Majd meglátod milyen jó kis csapat jött itt össze. Én sem régen vagyok itt, de már annyi mindenben segítettek a lányok. :P Gratulálok Kornéliához! Jó neked, már túl vagy mindenen. Gondolok én itt az utolsó hetek nehézségeire. Most 35 hetes vagyok, de ez a hőség teljesen megkeseríti az életem ( életünk ). Szívesen kimennék a strandra, még fürdőrucim is lenne, de csak még jobban fájna a szívem az úszás után. :cry: Jövő nyáron kiköltözöm Lilikével a strandra és mindent bepótolunk.
Szirén! Gyönyörűek a fiúk. Ha jól látom. mint két tojás... csak a Zalán haja hosszabb. Jól látom? Mi sem bántuk volna annak idején az ikreket, de úgy alakult, hogy Lilike "csak" egyedül van.

Most hallottam a szomszédtól, hogy tegnap 11 baba született Szolnokon. Atya ég, mi lehetett a szülészeten!!! Ilyen csúcsforgalmat jobb lenne elkerülni. Remélem ezzel a csemetém is egyetért :lol: .

Aki csak teheti élvezze ezt az időt. A gyerekek biztosan örülnek, mert strandolhatnak. Nyomás ki a Ligetbe!!!

Üdv mindenkinek: Hexe

Ui.: Az Aranyin lakunk.
diehexe
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk orvosnál, és szerencsére minden rendben! Szépen, arányosan növekszik a kicsi BPD: 82, THQ: 86mm. Rendben van a keringés, a szivecskéje, a méhlepény, és a méhszáj sem romlott tovább :-) ráadásul engedélyezett a doki kicsi sétákat is!
csak mostmár végleg nem tudom hány hetesek vagyunk :-) eddig úgy volt, hogy 32-33, de tegnap visszaminősítettek 31-32-re, hogy hosszú ciklusaim voltak.

csatlakozom a hőségtől szenvedő és strandolni vágyók táborához!
Ági: a kicsi hogy bírja a meleget?

üdv: Ewa

Szántó krt. - Kassai sarok
ewa
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem jól birja mindenki ezt a hőséget. Én már nagyon várom, hogy egy pár fokkal hidegebb legyen.
Mi a teraszon szoktunk lenni reggel és délután, igy próbáljuk átvészelni ezt az idöt.

Ewa! Kitartás!! Én is 32-33 hetes voltam, amikor mindent megvettünk a picinek és elkezdtünk rendezkedni. Egyébként nálam is volt, hogy visszavett a dokim a 1- 2 hetet, de a végére megint elérte a kiszámitott idö szerinti nagyságot. Nekem is hosszú ciklusaim vannak kb 35 naposak, de volt már hosszabb is.
Én a 38. héten szültem, ami az én számitásom szerint csak a 37. volt, a pici zárójára pedig 39. hétnek megfelelö fejlettséget irtak.
2700gr és 51 cm volt

Ági! Megnéztem a fotókat. Nagyon szép ám a pici lány és úgy látom, hogy szereti ha fényképezik.
Mi a Városmajor úton lakunk.
Jó nektek, hogy az éjszakák ilyen hamar beálltak. Nálunk is jobbak már, de még 1* szopizik Antónia.

Cleo ! Diácska! Hol vagytok ??

Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


sziasztok.

de jó,hogy megint ennyien írtok. :D

Szirén.nagyon édesek a fiúk.
nálunk Anyósomnak volt ikertestvére, de azóta senkinek a családban,pedig férjemék 5-en vannak testvérek. Ja,igaz sógornőméknek lettek volna ikrei (de mivel neki nem volt rendszeres mensije peteérés serkentőt szedett), de sajnos a 26.héten halva születtek a babák :cry: -kicsit rejtélyes is a dolog,mivel az egész terhesség alatt rendben volt minden,majd befektették a kórházba és egy vízsgálat után pár órával elkezdett vérezni....sokat én sem tudok,nem tudni miért...és mekkorák voltak...de valahogy túllett rajta és bár kerilányommal végig feküdt és nyugtatót szedett,de rendben volt minden.

ja mi a Kőolaj felé lakunk.

pusza lányok
lehet,hogy ezért is de én nem vágytam ikrekre.és én tényleg nagyon felnézek az ikres anyukákra mert el tudom képzelni mennyi aggódás és félelem és a végén mégis mekkora öröm :D

mi bírjuk a meleget.már 2* strandoltunk a Tiszaligetin. Zsoltika másodjára már az élménymedencét (pedig csak 24fokos) részesítette előnyben.sziszi azt mondta hideg.
itthon most már be-be kapcsolgatom a klímát is,vigyázva hogy akkor ne is legyenek a szobában.
cleo27
 
 


Sziasztok!

Csak két gyors mondat:

Ági, gyönyörű a pici lányod. Végignéztem a fotókat. Igazi kishölgy!

SZAKAD AZ ESŐ! Rohanok ki az erkélyre hűsölni.

Aki megázott most, annak bocsi!

Üdv: Hexe
diehexe
 
 


Sziasztok lányok :!:

Nagyon felpezsdült itt az élet :lol: Mindenkinek ilyen jó a gyermeke vagy gyermekei?? :D Csak nekem van ilyen égedelem rossz lányom? :(

agica!
Gratulálok neked a pici Nellikéhez nagyon édes kicsi lány :) Kép
Miért kellet már tápot adnod,kevés a tejcsid?


Cleo!
Nem hari rád dehogy is :D egyébként akkor én is kiléptem mert nagyon lassú volt a chat és a téma sem volt valami nagyon jó :(

Szirén!
Graula mégegyszer az ikrekhez nagyon édesek!

Mongi!
Képzeld mi ma vettünk Diának medencét de nem tudtuk sajna kipróbálni mert az eső közbe szólt :( De remélem hamarosan pancsizhat Dia :lol:
Még Antónia szopizik???? De jó neked úgy irigylem aki sokáig tudott szopiztatni......nekünk ez nem adatott meg sajnos :( :cry:

sziasztok

Ja és mi a Sebestyén krt.on lakunk!
diÁcska
 
 


sziasztok.

Diácska.
megnyugtatásul közlöm nekem is nagyon-nagyon "eleven" a sziszi -és most eléggé finoman fogalmaztam.
ízelítő a mai napjából: 2*lepisilte a falat +1*a étkező székét párnástól +egyéb gyanús átázások a szőnyegen :P
- a belső párkányra feláll, -majdnem magára rántotta a tömör fa széket, -üdítőlocsolás,- verekedés.
komolyan mondom néha nagyon nehéz vele.

Tényleg, készülnénk a cirkuszba de nem tudom,hogy Sziszike hogy bírná (új versenyzőink kedvéért: 22hós :lol: ).Apa mindenképp vinni szeretné és én is nagyon örülnék ha négyesben mehetnénk, de amilyen kis izgága...

Mongi.én is nagyon írigyellek a szopiért,akkor is ha már csak 1*van.
kistesón nem gondolkodtok?

jaj..mondtam már nektek?! nagyfiam kiválasztotta a jelét az oviba: KALAPÁCS. ez azért elmond pár dolgot a drágáról.nem?? :D

más kérdés.férjeitek mi jót csinálnak? szabi,doli,meccs-nézés????

pusza csajok
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok.

Diácska: Köszönöm szépen a gratulát. Igen sajnos már nem elég neki a tejcsi, pedig én mindent megteszek. Iszom azt a szörnyű laktoherb teát, meg mellette még sok folyadékot iszok. A napi 3-4 liter megvan. Pedig ezelőtt alig ittam. Kb. 1/2-1 litert naponta. Mondjuk csak estére kap. Dehát ez van sajnos. :(

Hexe: Most valahogy nem irígyellek, pedig imádtam terhesnek lenni, csak akkor nem volt ilyen nagy meleg, legalábbis akkor még nem volt nagy pocakom.

Ewa: Nekem meg mindig azt mondta a doki, hogy előrébb járunk 1-2 héttel, a méretei alapján. Azt is mondta, hogy hamarabb fogok szülni. Szerinte már március 20 előtt meglesz. Nem így lett, sőt 2 nappal tovább is hordtam.
Amúgy a pici elég jól viseli a meleget, igaz, hogy nagyon leizzad, de sokkal jobbakat alszik, mint ezelőtt. Szinte csak enni kel fel. Máskor meg egész nap alig aludt.

Mekkora eső volt! :shock:

Hogy tudok olyan kukacot iderakni?

Kép
agica1119
 
 


Elfelejtettem. A férjem szerencsére nem szereti a focit. Ennek nagyon örülök. :D Dolgozik ezerrel, amihez nem nagyon van kedve ilyen időben. Szegényke. :(

Kép
agica1119
 
 


Sziasztok!

Diácska! Az én kislányomnak is nagyon rossz hetei lassan hónapjai vannak, nagyon nyűgös mindenhez én kellek. Sokszor az ölembe mászik gondolom, hogy az a biztos, akkor anya nem tud elmenni.
Rengeteget sir, ha valami nem tetszik csip, rúg harap. Szóval nagyon nem könnyü, esténként már teljesen kész vagyok.
Igaz az örlöi is kezdenek mocorogni, van amelyiknek már a széle kint van, de a csücskök csak nem akarnak jönni.
Sajnálom, hogy Diust már nem tudod szoptatni. Gondolom, hogy ö választotta el magát. Nálunk a kaja is nehéz ügy, mert nem nagyon akar enni inkább csak csipeget. Most már mondja a cicit is igaz van, amikor csak titi. Gondolom elöbb vagy utóbb csak elkezd enni normálisan.
Dius mennyit hizik mostanában?
Antónia az utóbbi 1.5 hónapban 30 dekát szedett fel, igaz az itthoni mérlegen mértem.
A medence biztos nagyon jó lesz, mi alig birtuk kivenni belöle.

Cleo ! Akkor ad munkát Sziszi.
Most már lehet az oviban jelet választani ?
A férjecském dolgozik, majd aug.-ban vesz ki 3 hét szabit, már nagyon várom.
Nem nagy meccs nézö, de azért belenéz.Nálunk a forma 1 az úr, akkor felteszi még a fejhallgatót is . Egyébként nagy tv nézö, szerintem sokszor mindegy mi megy csak mozogjon.

Ági! El is felejtettem irni, hogy náálunk is ez volt a helyzet a babakocsival. Rengeteget szenvedtünk, sokszor akkor vittem, amikor aludnia kellett, de rendszerint 40 perc után felébredt.
Amikor már nagyobb volt vittem magammal a kendöt és abban vittem haza, az teszett neki.

Jó éjt Mindenkinek.

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

Olyan jó olvasni a történeteiteket a gyerkőcökről. Én még csak mosolygok mi mindent csinálnak a kis lurkók :-) Nálunk a harc még csak azon megy néha, hogy fordulhatok e oldalra, vagy maradjak bizony hanyatt fekve :-) Édes gondok :D

Lehet nem is baj, hogyha későbbre teszi a doki a szülés időpontját, mert akkor nem fektet be túlhordás miatt, ha ott tartunk majd esetleg.

Ti mivel moss(t)átok az újszülöttek ruhácskáit? Öblítőt lehet használni? A cumisüveg sterilizáló szerintetek is hülyeség?

Üdv: Ewa
ewa
 
 


és még egy kérdés: a pici a pocakban állítólag már hall mindent. nektek reagált külső zajokra? tegnap volt egy hatalmas durranás a vihar alatt. én jól megijedtem, a babuci meg rá se hederített.. mennyivel egyszerűbb lesz a köv. terhesség, nem leszek teli ilyan gyagya kérdésekkel :-)

Ewa
ewa
 
 


Sziasztok! :lol:
Most mennyit írtatok :shock:
Ha nem baj néha én is pötyögök...

Ewa :lol:
Lehet hogy dörgéskor éppen aludt a kicsi. Egyébként én nem vettem észre hogy Timi pocaklakóként nagyon reagált volna a külső zajokra. Most is ha nagyon alszik akkor döröghet, éppen csak megmozdul egy kicsit. :roll:
Én Tomival mosok mindent, öblítőt viszont lenor sensitívet vettem. Sterilizálónk nincs, hála nem vettem. Én csak szoptatok így nem is kell cumisüveget sterilzálnom. A cumiját és egy-két dolgot szoktam csak, azt is csak hetente. Szóval nem viszem túlzásba. Vettem sterilizálós folyadékot vagy néha kifőzöm.

Mindenkinek (aki strandol) jó pancsizást!!!

Nálunk én vagyok a foci rajongó és forma 1 őrült. :lol:

Ági :lol:
kukac?! :lol:
pl. kattints az enyémre, megszerkezted és a középső kódot bemásolod a profilodban lévő aláíráshoz. Ha tudsz angolul akkor könnyű.

na megyek mert elkezdődött a meccs :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Atya Gatya!!! :shock: :shock: Hogy mennyi minden történt, míg nem voltam. :lol: :lol: Belehúztatok.. Nem győzök visszaolvasni. :lol:

Hexe
A tavalyi rekord 17 baba volt egy nap. :lol: :lol: Meg kellet nyitni egy plussz emeletet. :shock: Nem volt semmi.

Cleo
Atya Isetn!!! :shock: Hogy bírod ilyen eleven csemeték mellett? Mikor tudsz töltődni??

Foci
Párom szereti a focit, de azért Leventével is szeret foglalkozni... így csak a fontosabb meccseket nézi, azt is csak fél szemmel. :wink: :)

Ewa
Levente egyszer, még pocaklakó korában, iszonyat nagyot rúgott ilyedtében... arra már nem emléxem, hogy miért is. Majd elolvasom a naplómat, hátha benne van.
szilbee
 
 


Sziasztok.

Petri köszike szépen. Sikerült a kukac. :D

Ewa: Én Persil Sensitive-vel mosom a kicsi ruháit és a Coccolinónak is a Sensitive öblítőjét használom. De szerintem az a lényeg, hogy amivel elkezded mosni a kis ruhákat, akkor utána már csak azzal mosd az övéit.
Én sem nagyon vettem észre, hogy Nellike a pocakomban nagyon reagált volna a kinti zajokra. Most is a tegnapi nagy zuhit végigaludta. :)

Mongi: Én is gondoltam már rá, hogy kengurut fogok venni, mert volt már rá példa, hogy annyira sírt a kocsiba, hogy ki kellett venni. Rögtön abba is hagyta a sírást. Nagyon huncut tud ám lenni.

Szilvi: Én is a Levente nevet adtam volna a manómnak, ha fiú lett volna. :)

Kép
agica1119
 
 


Kép

Majd jövök még ma ha Dia elaludt,addig is sziasztok![/img]
diÁcska
 
 


Sziasztok.

hu-ha tényleg lehet olvasni.

Diácska.tündéri a kiscsaj. :) .élvezte a pancsizást?
zolikával mi újság? Tábor?

Ewa.én a mai napig is Persil Sensitivet (folyékony) használok +Silan v. Coccolino v. Lenor Sensit. szintén. régebben a Bioponnak volt folyékony sensitivje azt használtuk de megszüntették, ekkor úgy voltam,hogy már majdnem 1éves megpróbálom rendes mosóporral de nem bírta a bőre, úgyhogy inkább nem is kísérletezek.

A pocakomban Zsoltika nagyon félt minden zajtól. az apu elkezdett flexezni mellettem az udvaron rögtön elkezdett odabenn csuklani és pörögni. a második nagy megrémülése már 37hetesen volt- elmentünk megnézni a moziba a CSillagok háborúját, nem volt elég,hogy alig találtam a helyem,fájt a derekam a lábam, de a hangoktól a picuri le sem állt odabenn.úgy rúgdosott, hogy már fájt -egész végig simiztem a pocakom, hátha megnyugszik.-nem fogom soha elfelejteni.

Szilbee.
Hogy bírom? megmondom őszintén Zsoltival nincs semmi gond-ő nagyon nyugis természetű (nemhiába szűz jegyű a drága).akár ha úgy lenne egész nap elmotyogna egyedül.Sziszi már tényleg nehéz eset.általában az a baj,hogy mindíg az kell neki amivel Zsolti játszik és ebből jön a veszekedés..de még ez hagyján..verekszik..engem,Zsoltit. remélem csak átmeneti ez a korszak nála.Zsoltinál is volt egy időszak amikor rúgdosódott meg verekedett,sőt ütötte a fejét a székbe mérgében-de elmúlt.
Sziszivel végülis azért nehéz,mert figyelni kell nagyon rá nehogy baj érje.velünk lakik a dédi és anyu és sokszor kijár.
De amúgy könnyű tudni ha baj van. :!: az egész ház elcsendesül -akkor tudom,hogy Sziszi valamit csinált.
pl tegnap: GYerekek együtt játszanak a szobában,mi apával nappaliban beszélgetünk.egyszer csak semmi motyogás,beszéd,nevetgélés--mondom Apának valami van,nézzük meg.Hát sziszi lábát lógatja a párkányról (persze belső) és apránként tépkedi a virágzó ibolyámat mosolyogva.nem tudtam rá haragudni.

már megint sokat írok,de minek..
pusza lányok
cleo27
 
 


Sziasztok!

Cleo: írjál csak sokat, én leghalábbis szeretem olvasni a történeteiteket :-)

Diácska: nagyon édes a kislányod :!:

Köszi mindenkinek a mosó-tippet és a tapasztalatokat a babákról. Ma reggel a pcicike is megnyugtatott, mert az elektromos kés hangjától elkezdett rugdosni. Még egy párszor kipróbáltam, hogy tényleg arra reagált e, és igen, úgyhogy nem szórakoztam szegénykével tovább :-)

Tegnap séta közben rá kellett jönnöm, hogy nem igazán tudok sétálni 2 hónap fekvés + a kis csomagocska-pocakocska, nagyon furcsa!

Mi lelkesen végigszurkoljuk az összes meccset és forma-1-t is :-)

puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Diácska! Nagyon jó a fotó, Dia már nagyon nagy lány. A férjem is megcsodálta a hatalmas hajkoronáját.

Ewa! Én Antónia ruháit folyékony persil sensitive-vel mosom és silán sensitive-vel öblitek. Az öblitöt 9 hónapos kora körül kezdtem el használni.
Az én kislányom is élénken reagált a külsö zajokra pocaklakó korában. A nagyon hangos zajoktól érezhetöen félt. Amikor szinházban voltunk majd kiugrott a hasamból, én is úgy jártam vele mint Cleo moziban.

Cleo! de már gondolkozunk a kistesón, csak Antónia nagyon anyás. Ezért még nem tudom, hogy hogy lesz. Kb. a jövö év 2. felére tervezzük a pici érkezését.

Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

Lenne megint egy kérdésem: mennyire fontos-hasznos a bolygókerék a babakocsin? :D Most vagyunk a babakocsivásárlás előtt, és amit kinéztünk az nem bolygókerekes, de nagyon tetszik. Van egy hasonló bolygókerekes, csak a szívem a másiké..

Mosóport megvettük, folyékony Persil Sensitivet, mivel legtöbben ezt ajánlottátok, bár a mosás még hátravan :-)

Ági: ha van időd, kedved leírnád a szülést és a kórházi élményeidet? A profilomban megtalálod az emilcímemet, oda is írhatsz.

Puszi Ewa
ewa
 
 


Kismamák!!!

Hogy bírjátok ezt a fene meleget???? Azt hallani, hogy csütörtöktől jön az enyhülés.... Kitartás... Bár még nagyon sok van a nyárból...
szilbee
 
 


A bolygókerekes városban hasznos, de néha frászt is lehet tőle kapni, mikor csak egy kézzel tudod tolni a kocsit. Viszont könyebben tudsz vele közlekedni, mit a nem bolygóssal...egyszerűbb a kanyarodás....stb. Terepen viszont jobb a nem bolygós, nagy kerekű kocsi.

Attól függ hol és mire akarod használni. Értem ezalatt, hogy menni akartok esetleg parkban sétálni vagy utcára szánod csak... ill. hogy ha mindkettő, akkor milyen arányban használnád itt és ott...

Mi falun lakunk így nekünk jobb a nagykerekű sportkocsi, de vettünk egy esernyőkocsit a kocsiba, hogy ha megyünk a városba shoppingolni, akkor se legyen tele a csomagtartó a nagy babakocsi összes elemével.
szilbee
 
 


Sziasztok.

Szörnyű ez a nagy meleg. Szegény Nellike már csupa-csupa piros pötty. Pedig alig van rajta valami. Szinte csak a pelus. Már jó lenne, ha egy kicsit hűvösebb lenne. De csütörtökig majd csak kibírjuk valahogy. Reméljük, hogy tényleg jön egy kicsi enyhülés.

Ma voltunk a három hós oltáson. :( Szegénykémnek nagyon nem tetszett. De mire kiértünk az orvosiból elszundított. Olyan édes volt, így sétáltunk egy kicsit. :) :D

Ewa: Nekünk bolygókerekes babakocsink van. Én nagyon örülök, hogy végül ezt választottam, mert sokkal könnyebben tudok vele közlekedni, kanyarodni. De tényleg attól függ, hogy hol szeretnéd jobban használni.
Hogy bírod ezt a nagy meleget? Most nem irígyellek, pedig nagyon szerettem terhes lenni.

Én is kérdeznék valamit. Szeretnék kengurut venni, de nem nagyon tudom, hogy milyen a jó. Hol tudok venni, ami árban is jó?

Kép
agica1119
 
 


Sziasztok!

Ewa! Amibe szerelmes lettél sztem azt vedd meg! :D Nekem pl abszolút nem jön be, igaz nem is volt olyanom, a bolygó, nem tudom, hogy lehet vele közlekedni,látom, mennyit bénáznak vele....

Asszem, te kérdeztem a sterilizálót, sztem ha nemcsak szoptatsz, akkor a legjobb dolog! De ezért csak szülés után vedd meg, addig nézd ki, milyet szeretnél..., de ha már fejőgéppel fejsz, akkor is okés, mert a mellszívót és, amibe fejsz, persze, ha nem tárolózacsiba, szóval jó dolog!

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok!

Borzasztó ez a meleg..... Én nagyon bírom alap esetben a meleget, de most nagyon szenvedek. Állandóan folyik rólam a víz, még jó, hogy itthon vagyok és óránként le tudok zuhanyozni.

Anyukák, nyugtassatok meg, hogy attól, hogy a 36. héten 3 kg-snak becsülték a babát, még nem biztos, hogy igazuk van. Ellenpéldákat kérek..... szeretnék..... Tegnap az UH-n, azt mondta Balogh A., hogy kb. most 3 kg. Ez at jelenti, hogy a 40. hétre 4 is lehet, ha jól számolom. Már eléggé felturbózott ez a hír, most nyugtatgatom magam, hogy majd csak kibújik valahogy. :lol: Kislány léttére jól megnőtt a szentem. :P

A csemeték hogy bírják ezt a kánikulát? Gondolom strandoltok ezerrel. Már aki megteheti.

Babakocsi ügyben: Én direkt nem bolygó kerekest választottam, mert annak idején majd nem kiborítottam az úttestre a zebrán a keresztlányomat az ilyen kocsiból. Én nagyon béna voltam vele. :oops:

Kenguru ügyben Ágicának: Gyerekorvos ajánlotta a hugomnak a merev fejtámlás, pamut huzatos, duplakapcsos kengurut. A Brevinek van ilyen terméke. Csak Pesten kaptunk. Én a helyedben szétnéznék a tesz-veszen vagy a babás aprókon. Sok baba nem szeret benne lenni, ezért már vadiújakat is árulnak a neten. Egy próbát megér. Ha kellenek ilyen oldalak, szívesen felsorolok egy párat. --- A szüléssel kapcsolatos infó engem is érdekelne, ha nem gond.
:) ---

Üdv mindenkinek: Hexe
diehexe
 
 


Sziasztok!

Na, nagyon aktív leszek... :D

Hexe! Most olyan ellenpéldákat vársz, hogy pl ismerek jó pár történetet, amit nem osztok meg?! 8)

Azok a becslések nem mindig pontosak, van, hogy vkinek azt mondták, hatalmas baba, már ennyi meg annyi, aztán alig két kilós gyerek lett. Illetve van, hogy picinek becsülték és nagy lett..... Vkinél meg bejött!

Mikor én szültem, volt a korán egy lány, aki 42.hétre, nagy pocakkal szült 2 kilós gyereket....

Sztem amúgyis tök mindegy a méret, fő, hogy egészséges legyen... és megint csak nem hozok inkább példákat! Majd, ha megszültél rendben!

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát tényleg borzasztó ez a meleg, én már nem nagyon birom.
Én is elmenekültem strandolni és sikeresen meg is égettem a hátamat és a vállamat, igy most különösen rossz.

Hexe! Szerintem ne izgulj, nem mindig jók a mérések.

Babakocsi! Nekem pumpálható, nagy kerekü kocsim van, nagyon jó árkon bokron át tudok vele menni, fordulni sem nehéz. Külön mózeskosár is van hozzá, amit 4 hós korig használtunk. A sport ülése is állitható, a Gabiban vettük anno.

Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

Hexe, konkrétan mire vagy kíváncsi a szüléssel kapcsolatban?
Köszi az infót a kenguruval kapcsolatban és azt megköszönném, ha írnál egy pár oldalt, ahol körül tudok nézni.

Már megint nagyon meleg volt. De azt mondják az okosok, hogy holnap már nem lesz ilyen meleg.

Mit szóltok a tegnapi nagy viharhoz?
Képzeljétek Nellike fel sem ébredt, pedig akkorákat dörgött.

Na megyek alszok egy kicsit ebbe a melegbe. Jó éjt mindenkinek.

Kép
agica1119
 
 


Sziasztok! :lol:

Szép hűvös napot mindenkinek! De erre szerintem mi még várhatunk. :P

A kedd éjszakai viharra az én manókám a füle botját se mozgatta. :roll: (szerencsére)

súly becslés: Nekem nagyon pici hasam volt -legalábbis a többi kismamihoz képest- a doki (Dr Tóth Z.)2,5 kg-ra becsülte a törpémet, 2 nap múlva pedig 3100g-al és 52 centivel jött a világra. A BPD:92mm a THQ:96mm volt Uh alapján.

babakocsi: nekünk bergon tömör nagykerekű van. Ez vidékre nagyon jó de üzletekbe való mászkálásra nekem nem jött be. Olyan nagy monstrum :evil: . Nem is gondoltam hogy a bolygósítható kerékkel ilyen balesetek történhetnek :? Én majd venni akarok egy esernyőre csukható kocsit, mert ez ami most van alig fér el az autó csomagtartójában. Tudtok valamilyet ajánlani?

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Sziasztok!

Nagyon várom már a lehülést én is! Nem győzöm már bugyival sem a meleget :-)

én majd hordozókendőt szeretnék venni. az meghittebbnek tűnik a kengurunál, és arra még nem panaszkodott senki, míg a kengurúban nem marad mindegyik baba. de nem vagyok igazán hozzáértő. kengurút láttam a Mayaban egész jó áron, de nem tudom milyen volt pontosan.

babakocsit akkor asszem azt választom, amibe beleszerettem :-) szeretnék sokat sétálni vele, meg kirándulni is, de nemtom mi lesz belőle. inkább kirándulós, mint shoppingolós típusok vagyunk.

Petri, ha a te babád 92/96os értékekkel született, akkor én 31 hetesen 82/86-tal szintén nagyobb babára számíthatok.. akkor intimtorna, gátizomerősítés, hátha az segít..

puszi
ewa
 
 


Sziasztok!

Pont ilyen történeteket vártam a baba súlyával kapcsolatban. :lol: Vagyis, hogy nem kell tutira venni a doki becslését. Krisztina: Igazad van tényleg az egészség a lényeg, csak első babánál olyan rémtörténeteket is megesznek a kismamák, amik a gáttal kapcsolatosak, hogy pl. én ettől tartok a legjobban és nem izgat egyáltalán a szülés okozta fájdalom. Azt majd csak kibírom valahogy, de attól azért tartok, hogy nehogy tönkre menjek alsó fertályon. Mellesleg a párom már 10 hetes koromban is megmondta, hogy vasgyúró lesz, ha fiú, ha lány. A 16 hetes 4D-s UH felvételen is az izmait mutogatja szerinte. ( Tudni kell hozzá, hogy a párom edzeget egy konditerembe és izommániás. )
Ágica: Én ezeket az oldalakat nézegetem: tesz-vesz.hu, apronet.hu, anyuka.hu, superpont.hu, borze.babazo.hu, sokapro.hu, bebilap.hu, babaszoba.hu, babafalva.hu. Mi is így vettük a bébihordozót, tökéletes, nevetséges áron.
Petri: Nekünk most a 36. héten BPD: 90 és THQ: 106 és erre saccolt a doki 3 kg-t. Lehet, hogy tényleg nem kellene ezzel tovább foglalkoznom?


Hurrá itt az enyhülés.... :idea: :lol:

Üdv mindenkinek: Hexe
diehexe
 
 


Sziasztok Lányok!

Kinél mi újság?
Diácska, Cleo! Merre jártok?
Antónia ma kapta meg a 15 hós oltást, szerencsére elég jól viselte.
Milyen jó hüsi most az idö, kár hogy már nem tart sokáig.

Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

Mi ez a nagy csend? Mindenki nyaralni van? Naggggyon helyes! Én is ott lennék, ha megtehetném.

A hűvös idő csak eddig tartott. Most olyan párás a levegő, hogy szinte elviselhetetlen. Újra beköszönt a kánikula.

Lányok! Ki milyen mellszívót használ vagy használt és mi a véleményetek róla. Segítsetek választani. Eddig az Avent-re esküdtem, de mostanában szinte minden 3. anyuka azt mondja, hogy az első hetekben volt mit fejni, utána meg szinte semmi. Ezért kár lenne 15 ezer Ft-ot kidobni az ablakon, ha van ennél olcsóbb és mégis célra vezető mellszívó is.

Üdv: Hexe

Kép
diehexe
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem de sajnos nem azért mert nyaralni lettünk volna :(
Mongi!
Mi 1 hónappal ezelőtt kaptuk meg a 15 hónapos szurit,és nagyon meglepődtem mikor mondta a doki néni hogy 18 hónaposan megint jár egy szuri....hát én ezt nem tudtam :(
Egyébként cleo nyaralni van kicsi családjával :D :D :D remélem jó az idő ott is és sokat tudnak strandolni :lol: 8)
Mongi kicsi lányod megy már????Nálunk most egy pár napja nagyon megy a hiszti de nem tudom mi lehet az oka,lehet a frontok megviselik őt is.

Hexe!
A mellszívót csak ajánlani tudom neked mert akinek sok tejcsije van annak nagyon jó szolgálatot tesz. Egyébként nekem nem volt mert nekem egyik gyerkőccel sem volt tejcsim sajnos.
Az Aventről tényleg csak jót hallottam eddig benn a kórházban is nagy hasznát vette akinek volt teje, de én még tudnám ajánlani a Medelát is az olcsóbb is és az is van olyan jó.A gyógyászati segédeszközök boltjában lehet minden tipust venni,a Mátyás kir.úton. Szerintem nézd meg :) Kép ilyen most Dia tegnapi fotó :lol:
Sziasztok

KépKép
diÁcska
 
 


Hexe!
Nekem volt és még van is tejem, de Levente egy idő után mind kiette. Én is csak az első időszakban fejtem...de hát az kész kínszenvedés volt. Elhasználtam egy csomó mellszívót. Az Aventet nem próbáltam, mert az ára risztó. Érdemes a mellszívót akkor megvenni, amikor a pici már megvan. Tényleg nem lehet tudni, hogy szükséged lesz e rá. A szívós mellszívókkal az a gond, hogy behorpad a homlokod és elkezdesz szédülni mire jön valamicske tej. A kézipumpásak, meg néha annyira nagy vákumot csinálnak, hogy iszonyat szúr a cici. Ha ismét muszály lenne választanom, akkor inkább a szívósat választanám, mert ott legalább te "állítod" be a vákum erősségét.

Nekem szerencsére nem kellett fejnem egy idő után, mert Levente teljesen lefejt. Azt a tévhitet pedig szeretném eloszlatni, hogy ha nem fejsz, akkor elapad a tejed. Én vagyok az élő példa, hogy ez nem feltétlen igaz. Viszont valóban serkenti a tejtermelést a fejés!!

Ja és egy számomra fontos dolog. Ha befeléforduló a mellbimbód vagy csak a picúr nem tud még szopizni megfelelően érdemes venni mellbimbóvédőt, arra az időszakra amíg a pici meg nem "csinálja" magának a kellően kiemelkedő mellbimbót (hogy jól rá tudjon cuppanni). Nem szabad sokáig használni...max. 2 hétig!!!Én nagyon megszenvedtem a szoptatást az első napokban és persze Levente is, de ez segített. Ugyanis két napig nem tudott rendesen enni. A nővér, meg állandóan erőszakkal nyomta a picúr fejét a cicire. Kész horror volt. No akkor próbáltam ki! Olyan édes volt a tejmámorban és meg olyan boldog, hogy végre megszoptathattam ordítás nélkül!!! :D :D :D :D
szilbee
 
 


Sziasztok!

Diácska! Nagyon szép Klaudia!

Hexe! Tényleg várd meg a szülés utánt a mellszívóval, mert pl ha jól szopizik a pici, akkor nem is kell.
Ha kell, akkor meg egyértelműen az avent isis!
Jó a medela is, bár csak az elektromosát dícsérik... Az avent azért jó, mert olyan szilikon párnás a tölcsér és nem fájdalmas.
Hidd el, felesleges vmi xart megvenni, mi pl vettünk egy pesztonkát, elektromos, orrszívó is volt hozzá, na egyik se ért semmit! Elég gyorsan kukába kerültek!
Amúgy, ami a legjobb, leghatékonyabb és a leges legolcsóbb az a KEZED!!!!!!!

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok!

Köszi a jó tanácsokat. Mindenképp megvárom, hogy lesz-e egyáltalán tejcsi és ha tényleg nem muszáj lefejni ami benn marad, akkor meg ráérek akkor venni, ha már biztos, hogy több tejem lesz, mint ami elég lesz Lilikének. De jó is lenne! Az Avent mellszívó tényleg elég drága, de ha jól beválik és lesz mire használni, akkor megéri rászánni a pénzt, ha már ennyire dícséritek. Addig ha nagyon szükséges, marad a kézimunka :lol:

Diácska, nagyon szép a kislányotok. Ezek a gyönyörű, hatalmas, barna szemek.... Tündéri!

Szilbee, a mellbimbóvédőt már a védőnő is mondta, és azt hiszem az Aventnak van is mellbimbóvédője. Majd utána nézek. Jó, hogy eszembe juttattad. :!: Egyébként - szerintem - nekem nem befelé forduló a mellbimbóm. ( Azt sem tudom milyen az! :oops: )

Üdv: Hexe

Kép
diehexe
 
 


Hexe
Én sem tudtam, hogy befeléforduló... :wink: :D Tudod nekem nagyon pici cicim volt és egy akkora tőgy lett belőle... így ellapult a mellbimbóm. Ráadásul a tejbelövésnél még óriásibb lett. Szegény csemetének nem volt mit bekapnia. De aztán a mellbimbóvédő vákumos hatása kiemelte... :)
szilbee
 
 


Sziasztok! Kedves tapasztalt anyukák!

Két szülés előtt álló kismama sok sok kérdését kell kielégítenetek :-)

Tegnap hallottam elektromos orrszívóról, ami ugyan drága, de állítólag az a legeslegjobb. Igaz ez?

Jön megint a kánikula :-(

Puszi Ewa
ewa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: