Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nézzétek meg a ruhákat, amiket Giti árul! Nagyon szépek, igényesek, és árban is tűrhetők.

Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!

Hol van mindenki?

Kisbuksi!
Irtam neked emilt, de nem válaszoltál. Remélem jól vagytok ! Babukák mikor születnek?

Voltatok a Mária napi búcsún vagy a Rákóczi kertben hétvégén?
Mi voltunk mind a kettőn és nagyon jól érezte magát Gergő. Kép

Puszi: Giti
Giti
 


Hello!

Remélem, a sok esemény után már többen látogattok újra a topikba!

Giti
Mi voltunk Rákóczi kertben szombat de, Gerust alig bírtam hazarángatni. Zöldalma egyesület kérdőíveket töltetett ki a csepeli játszóterekről - mivel ez a szervezet is az elégedetlen csepeli anyukákat tömöríti... Drukkolok, hogy elérjenek valamit a Polg MEst Hiv-nál.

Este kinéztünk a búcsúba is, tüzijáték-nézőbe. Geruskámat ez nem nagyon kötötte le, inkább a körbe-körbe menő autók, motorok és helikopterek érdekelték, úgyhogy szülinapja előestéjének alkalmából be is ültettük egybe. Persze onnan is alig bírtuk hazarángatni, de muszáj volt, mert már későre járt.

Nektek milyen volt a hétvégétek?

Mindenkit pusz: Niki
KranzNiki
 

 
 

Szia Niki és a többiek!

Remélem én is,hogy a többi anyuka is bekapcsolódik és jból fellendül a topic.

Szombaton kimentünk a Sportpályára. GErgő főleg az autósba ült be többször, az nagyon tetszett neki. Lovagolt is egyet a pónin (életében először sikerült meggyőznöm,hogy próbálja ki, sosem akarta).
Utána átmentünk a Rákóczi kertbe, ez délután 1/4 5 felé volt. Pont akkor kezdődött egy gyermektáncház, népzene volt és táncoltak meg népi játékokat játszottak. Hát ez az én kicsi fiamnál fergeteges sikert aratott. Másfél órán keresztül teljesen lefoglalta a táncikálás, a hanszerek és minden.

Az aláirásgyűjtésről lemaradtam, pedig de aláirtam volna. De hátha valami történni fog végre.
Állitólag a körzeti hiradóban volt a Szent Imre téri játszótérről szó, a polgármester teljesen elégedett és 5 milla volt a játszótér. Húh, de dühös vagyok, nem pedig elégedett.

Na lányok, most mennem kell.
Puszilok mindenkit és gyertek irogatni meg beszámolni kivel mi van !

Giti
Giti
 


Az előbbi irományom elszállt! Brrr!

Szóval sziasztok Niki és Mindenki!

Remélem újra fellendül a topik és minnél több anyuka fog irni, kivel mi van?

Mi szombaton kora délután kimentünk a Sportpályára. Ott a vidiparkba felült Geri néhány dologra, de leginkább az autós tetszett neki, ami körbe ment és hullámvasút jellege volt. utána felült a pónira is , aminek én nagyon örültem,mert sosem sikerült rávennem.
Kimentünk a Rákóczi kertbeés pont akkor kezdődött a táncház. Népzene, népdalok, népi játékok. az én fiamat úgy lekötötte ez másfél órán keresztül, táncikolt, figyelte a zenekart! Tetszett neki ez az egész, de szerintünk is nagyon jó volt.

Ugyan az aláirásgyűjtésről sajna lemaradtam, de örülök a kezdeményezésnek, hátha rájön már a polg.mest.hivatal,hogy valamit tenni kéne, de úgy,hogy az ésszerű és jó is legyen a gyerekeknek.
Nem pedig 5 milláért csinálni egy játszóteret, ami sok kivánnivalót hagy maga után.

Na egyelőre ennyi,most mennem kell.
Niki! Örülök,hogy találkoztunk, Gerike nagyon aranyos! Jó volt az esküvő?

Pusz mindenkinek: Giti
Giti
 


Sziasztok!

Hát én egy ilyen megbízhatatlan,hébe-hóba jelentkező perszóna vagyok. Giti! Látom,írtál nekem,sajnos a profilomban nem az én címem szerepel,de ha ezt befejeztem,írok a freemailedre a valós címemről. Én nagyszerűen beleestem abba a hibába,hogy túlszerveztem magam programokkal,mondván úgyis annyi időm van. Erre most gyakorlatilag kevesebbet pihenek,mintha dolgoznék. Na jó,ez azért más. Közben betegeskedtem is, így eljutottam első ízben a körzeti dokihoz, aki azzal indított,hogy állapodjunk meg abban,bármi bajom is van,inkább a nőgyógyászhoz fordulok. Majd amikor legközelebb mentem,hogy kiírjon,elmesélte,hogy ő falun kezdte pályafutását,és ott a nők egész terhességük alatt kapáltak,és ez nem betegség. Már-már valami cselre számítottam,hogy az ajtó mögül elővesz egy kapát,és kizavar a földjére málenkij robotra. Bocs,ha sok vagyok. Lányok! Láttam egy plakátot,hogy a Radnóti Műv. Házban lesz babaruha börze. Még soha nem voltam ilyesmin,azt sem tudom,mennnyire használtak ezek a ruhák. Bár még a babócák messze vannak /február/,azért megnézném,ha érdemes. Nektek van a témában tapasztalatotok? Ki lehet fogni jó darabokat? Amúgy a babáim jól vannak,bár most az AFP elég magas lett,MOM 3,2. A legrosszabb,hogy ikrek AFP határértékeire sehol nem találok adatot. Azt tudom,hogy általában magasabb,de hogy meddig normális ,arról nem szól a fáma. Eddig nem tartottam sem fontosnak,sem túl informatívnak az AFP-t,de ugye milyen az ember: most van végre min aggódni feleslegesen. Sebaj:jövő kedden genetikai UH. Na ,most jól kiírtam mindent magamból. Legyen szép napotok!

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Kisbuksi! Nagyon örülök, hogy eljöttél és találtál is ruhákat és annak méginkább,hogy tudtunk beszélgetni is. Kép

Vigyázz magatokra és ne felejts beszámolni róla, hogy fiúk, lányok vagy vegyesen laknak a Kicsi Buksik a pocakodban?! Kép
Az AFP-ről én is csak egy babó esetében tudok, de nem mondta a dokid, hogy ez most jó vagy sem? (szerintem nem gond, mert ha az lenne akkor már szóltak volna)

Niki!
Hogy vagytok? TEssék ám ide is irni hallod-e!

Remélem egyszer Benő is feljön a netre (ha lesz ideje kicsi Nándi mellett) és mesél nekünk egy kicsit a szülésről.

Mennem kell, palacsintát betekergetni.
Sziasztok, puszi mindenkinek: Giti +Gergő
Giti
 


Sziasztok

Kisbuksi
Szerinte is a doki biztos szólt volna, ha rossz az érték, engem felhívtak telefono, hogy azonnal menjek be és irány a genetikai ultrahang. persze a magas AFP-t azóta sem tudják megmagyarázni, de a babámnak semmi baja nem lett. Egyébként, tudtommal az AFP többször mutat rossz értéket mint jót Kép Vagyis kicsit több anyukát ilyesztenek meg vele, mint ahányat megnyugtatnak Kép Úgyhogy ne aggódj, és mozizzatok jót a genetikain, ott legalább jó alaposan megnézhetitek, az alkatrészeiket Kép

Én is már nagyon várom Benőéket. Kép Remélem minden rendben van. Bár az első időlben én sem sokat neteztem (csak anyáméknál volt net és elköltöztünk).

El kell újságolnom: Hanna 1 éves lett!!! Szépen szétkente a tortáját, és kapott egy csomó ajándékot. Cserébe pedig elkedett egyedül lépegetni a lakásban Kép

Íme ő a torta után
Kép

Puszi
dec8
dec8
 
 


Giti!

Én is nagyon örülök,hogy megismertelek Titeket,Gergő teljesen meghatott,amikor megsimizte a babákat a pocimban. Jó volt egyet dumálni. A párom azóta sem érti,hogy leendő gyermekeink 2-3 ruháját mennyit bírom csoportosítani,átcsoportosítani,újracsoportosítani,stb. Ha lesznek újak,fetétlenül szólj! Holnap már elvileg okosabbak leszünk a nemek arányát illetően!

Dec8!

Ez a tortaevős kép nagyon édes! kösz a megnyugtatást, már én is lehiggadtam az AFP illetően,és holnap ugyebár megyünk mozizni,és végre szakember fogja a fejemhez vágni,hogy két gyönyörű egészséges manó lakik a pocimban.

Holnap tessék szorítani a Két Buksinak meg nekem!

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Kisbuksi! Szoritunk és várjuk a hireket is KépPersze szólok mindenképp, amint meghozom az új rucikat és mostmár tényleg könnyebb lesz a válogatás, hogy tudjuk a Kis Buksikák nemét Kép

Dec8!
Nagyon aranyos a kis leányzó! Tetszet neki a szülinapi tortácska? (a kép tanúsága szerint izletes lehetett Kép
Hol rendeléttek a tortát?
GErgőnek is hamarosan szülinapja. Eddig minden évben máshol rendeltük a tortát, és most is szeretnénk vhol Csepelen egy jó kis cukiba (kivéve a Lord Mignont-lehet,hogy nem igy kell irni,akkor bocsi-mert oda elvből nem megyünk)
Tavaly a Hauserba rendeltük, de ahhoz képest nem olyan volt, mint amit vártunk és kértünk.
Szóval elkél egy jó tipp !

Niki! Merre vagy? Olvasgatsz még minket? Mi van veletek?

Puszi mindenkinek: Giti
Giti
 


Giti
A tortát a jégbüfében vette az uram és nagyon jó volt, de nem rendeltük meg csak elhozta ami volt Kép Persze ez nincs Csepelen.

dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Bocsi a hallgatásért, kicsit depi vagyok, jövő héttől talán derűlátóbb leszek.

Giti
Én is örülök a találkozásnak, remélem, többször összefutunk majd! Az esküvő jó rövid volt, de Gerusom így is unta, úgyhogy még a pár bevonulása közben kérte a cicit...

Dec8
Nagyon édes a kép!!! Teljes sikerről árulkodik. Bezzeg GErust nem érdekelte az első tortája, csak a rajta levő gyertya. Idén bepótolta: a szülinapja óta is egyfolytában tortát enne (pedig volt neki egy anyai, két nagymamai+egy fogadott-nagypapai), és persze lehetőleg CSOKÓt.

Kisbuksi
Hogy vagytok? Fiúk vagy lányok lesznek? Találtam Neked való lelki felkészülést, bár lehet, hogy Te is láttad a kiragasztott papírt az sztk-ban: babaváró csoportot szerveznek beszélgetésekkel, videónézésse, testi-lelki ráhangolódással a Boldog Napra. Bővebben a 06-1-425-1451-es telefonszámon lehet megtudni.

Újabb csalódásomról kell beszámolnom, avagy MIÉRT NEM MEGYÜNK TÖBBET A CSEPEL PLÁZÁBA!!! Hébe-hóba benézünk a Csepel Plázában, ahol Gergő imádja sajna a pénzbedobós játékokat. Kedvence a KOPO (=helikopter). Ma benéztünk, de már elvitték, egy helyes kis mozdonyt tettek a helyére. Persze Gerusnak tetszett, ki akarta próbálni. Be is dobtam a 100-ast, de hiába gombnyomogatás, semmi nem történt. Megkérdeztük a zárt, fizetős gyerekjátszóban dolgozó hölgyet, mit tegyünk. "Az nem hozzám tartozik, kérdezzék a biztonsági őrt!" Így is tettünk, elvégre egy őr folyton ott cirkál. "Központilag mondták, hogy húzzuk ki és ne is dugjuk vissza." -szólt a "felvilágosítás". Többet ő se tudott mondani, arra hivatkozva, hogy ha nincs a játékon cím vagy telefonszám, ők nem tudják, kié, ki az illetékes. Azzal fakadtam ki a többi anyuka füle hallatára, hogy nem a 100-ast sajnálom, mert annyiért ma már úgyse kapok semmit, csak a gyereket verték át, aki utána egész nap mondogatta, hogy DUGÓ, DUGÓ!!! Érdekes, hogy ha pénzt költeni megyek egy boltba, rögtön körülállnak, hogy segíthetnek-e, de ha segítséget kérek, senki nem illetékes. Mindenesetre jellemző Csepelre, hogy még itt se fontosak a gyerekek!

Még egy tanulság a sztoriból: olyan játékra többé nem ültetem fel a Manót, amiről nem tudom, kihez mehetek utána reklamálni, ha ne adj Isten, bármi történik működés közben!

Bocs, hogy a hosszú hallgatás után ilyen hosszú nyomottsággal kezdtem.
Mindenkinek szép, színes őszt kíván: Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!

Niki! TEgnap én is kiakadtam a Csepel Plázában. Sportcipőt akartam neki nézni az oviba udvari cipőnek. A Budmil boltban is vannak cipők, hát bementünk körbenézni. A cipőspolcok alatt vannak tükrök (ott lehet gyönyörködni hogy áll a lábon a cipellő) és az én fiam azt forgatta (mert ilyen forgatós tükör) Örültem is,hogy elvan vele,addig én nyugodtan tudtam böngészgetni.
EGyszercsak látom ám,hogy az eladó odasomfordál a fiamhoz és odamormogja neki,hogy ne forgassa mán azt a tükröt.
És itt le sem irom milyen dühös lettem! Megkérdeztem az eladót,hogy lesz-e valami baja a tükörnek,ha forgatjuk? Erre ő:-nem. Én: és akkor mégis miért a 4 éves fiamnak szól és miért nem hozzám jön oda,ha valamilyen problémája van?
Erre azt találta mondani,hogy veszélyes is lehet és ha már én nem szólok rá a gyerekre,majd szól ő. Ekkor már kifelé indultam, és sziklaszilárdan elhatároztam,hogy ebbe a boltba az életbe be nem teszem a lábam, soha többet. Gyerekbarát hely! Persze ezt még tudattam az eladóval is.

A történethez hozzátartozik,hogy a Humanicba találtunk egy jó kis sportcipőt,elfogadható áron, Skippyt, úgyhogy azért jó is történt a Plázában. Sőt,mikor apának mentünk pulcsit nézni,akkor az egyik helyen az eladó meg is cirógatta Gergőmet.

Niki! Teljesen igazat adok neked. Miért nem irják akkor ki,hogy nem működik a játék és ne dobáljanak már bele pénzt feleslegesen. Mert csak egy százas ugyan, de gondold el hányan dobtak bele egy nap esetleg. Jó kis üzleti fogás részükről! Kép

Csütörtökön,ha ilyen jó idő van, akkor elmegyünk déután a Béke térre. Ha van kedvetek gyertek Ti is Gerivel.

lÁnyok! Bocsi,hogy én is panasznapot tartottam Kép
Csak Niki után kikivánkozott belőlem is.

Dec8! Mi azért szeretnénk előre megrendelni a tortácskáját, úgyhogy nem adom fel a reményt, hátha valaki tud egy JÓ CUKIT Csepelen! (ne kiméljetek Kép

Kisbuksi! Kik laknak a pocódban? Nagyon kiváncsi vagyok! Kép

Puszi mindenkinek, kellemes napot!
Giti
Giti
 


Sziasztok!

Hát így olvasgatva Titeket, Csepelen a helyzet minden szinten elkeserítő...

Niki!

Kösz az infót,mintha a védőnő is valami ilyesmiről beszélt volna. Az elsőről lemaradtam, mert valami kezdetleges téma volt,úgy értem kezdetleges ,mert a terhesség első hónapjáról szólt,meg kezdetleges,mert ilyen kérdéseket járt körül,mint pl. "Hogyan tisztálkodjunk?". Gondoltam így félidőben már nem kezdek el megfelelően tisztálkodni :-)

Mindenki!

A tegnapi genetikai UH-n kiderült,hogy minden AFP-s és egyéb aggodalmam feleslegesnek bizonyult, a babák tökéletesen egészségesek, és a méreteik is maximálisan megfelelnek a 19.hétnek. Van 11 perc "mozink" róluk,nem bírok betelni! És.....fütyisek! Szóval Regőnk és Vencelünk lesz. Nagyon megkönyebbült és boldog vagyok,kösz,hogy szorítottatok!

Giti!

Kisméretű krapekruhából készülj!


Puszi:

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy elviseltétek a panasznapomat! Újra itt vagyok, vidáman, ugynis meggyógyult a hólyaghurutom, és most már nyugodtan+boldogan várom Gerus kistesóját, aki áprilisban érkezik!

Giti
Cukit sajna nem ismerek nagyon, de az Auchanban finom és sokféle tortát lehet kapni, aztán tetszés szerint díszíthetitek. Marcipánt pedig a piacon most nyílt Szabó Marcipán üzletben vehettek rá. A Szt Imre téri CBA-ban is nagyon ínycsiklandó torták és sütik szoktak mosolyogni a kirakatból, és elég gyakran töltik a készletet, úgyhogy gondolom, friss. Persze kár, hogy ez sem megrendelős...

Kisbuksi
Terhestornára jársz? Az Áruház téri védőnp azt mondta nekem, az ottani alagsorban szerveznek ilyet. Szedsz valami vitamint? Érdekel esetleg aloé vera? Én szedegettem különböző formában, míg Gerust vártam, és igen jót tett, úgyhogy most is igyekszem beszerezni. Ha érdekel, hozhatok Neked is. kranzniki@hotmail.com címre írj.

Dec8
Na ugye, hogy megy az a szilárd koszt is? Főleg, ha sütiről van szó...

Mindenkit boldogan puszil: Niki+a kistesó!!!
KranzNiki
 


Sziasztok!

Niki! Gratula a kistesóhoz! Kép Épp tegnap konstatálltam,hogy két játszótéri anyuka is pocakos lett Kép

Kis Buksi! Oksi, készülök kiskrapekrucikkal Kép Asszem jövő hétvégén fogom elhozni, de legkésőbb az utánavaló héten és amint itt vannak a ruhák, dobok egy mailt és egyeztetünk.

Dec8!
Téged is szivesen látlak , akár Hannával is ruhanézőbe. Csak időpontot kell egyeztessünk.
Mail cimem: gitike@freemail.hu
Ha olvasod, dobj egy mailt és megbeszéljük a részleteket.

Puszi Mindnekinek: Giti
Giti
 


Sziasztok!

Kezdődik a BABAKLUB-szezon!!!

A Családsegítőben kéthetente szerdán 10.30-tól 12-ig van babaklub. Cím: Kiss János altb. utca, megközelíthető a 71-es busszal, ami majdnem ott tesz le, vagy a Karácsony Sándor utcától visszafelé a piac irányába, majd a piac vonalában balra kanyarodva. Legközelebb október 1-jén lesz foglalkozás.

A Rákóczi kertben minden csütörtökön 9-től van klub, kb egy órás, mondókázással, tök jó gyerekjátékokkal eltöltött kreatív foglalkozás. Itt valami potom tagdíjat is kell fizetni fél évre. A 48-as és a 151-es busz megy arra (asszem az 51-es is), illetve gyalog a Kaisers-nál átmenni a túloldalra, és a Széchenyi utcán elbattyogni pár sarkot.

Kedves Sorstársak!
HA depik vagytok, kukkantsatok be az "Erről-arról" rovat "Ma minek örültél?" topikjába, garantáltan felvidít!

Napos puszi mindenkinek: Niki
KranzNiki
 


Bocs lányok!

Az Erről-arról is nagyon érdekes, de az örömtopik az "Életmód"ban van!!!

Niki
KranzNiki
 


Kisbuksi!
Gratulálok a fiúcskákhoz! Na ugye, hogy minden rendben van. Örülük, hogy jót moziztatok Kép

Giti
Hanna rengeteg ruhát kapott a szülinapjára, meg még fog is kapni, ha a vidéki rokonoké is ideér Kép. Úgyhogy majd meglátom mi hiányzik, esetleg body-k. de most nagyon szét vagyok hullva. Gyerek - munka - egyetem. Apjuk meg sehol Kép

Üdv
dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Vigasztaló: a Szt Imre-téri eujátszótéren kicseréltek 2 hintát olyanra, amiben már kicsik is hintázhatnak!!!

Hurrá: Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!

Hétvégén voltunk Veresegyházán a macifarmon, mindenkinek csak ajánlani tudom egy kellemes hétvégi programnak.
Vonattal mentünk Veresegyházára, ott egy kicsit elidőztünk a faluba (van egy nagyon fincsi cukrászda) és utána kerekes kisvonattal indultunk a macifarmra (a vonat óránként közlekedik és 100 Ft a jegy ára, de gyerekeknek ingyenes volt) Rengeteg maci van, és nagyon-nagyon közel vannak hozzánk, csak egy drótkerités választ el. Nagyon édesek és többféle maci van + farkasok is, de ők el voltak bújva a nagy melegben és őket igy nem láttuk. Kép
De nagyon jól éreztük ott magunkat. Nem messze a macifarmtól van egy lovarda, csak sajna oda már nem jutottunk el.
Szóval nagyon-nagyon jó volt Kép

Dec8!
Oksi. Ha bármikor kell ruha, akkor keress meg. Jó? Kép

Sziasztok, jók legyetek: Giti
Giti
 


Sziasztok!

Giti!
Köszi a programajánlatot! Mondd, etetni is szabad a macikat? azt biztos külön élvezné Gerus, az Állatkertben is az volt a legnagyobb élménye...

Mi meg a Mikkamakkába jutottunk el végre megint, ahol megtudtuk, hogy októbertől szerda délelőttönként szerveznek dalos-mondókás-táncos-kézműveskedős foglalkozásokat a még nem ovisoknak, két év körülieknek, mert ők már be tudnak ilyesmibe kapcsolódni. 9-kor kezdődnek majd ezek a föglalkozások, kb 45-60 percesek lesznek. Havi díjat kell majd ezekért fizetni, hogy rendszeresen járjanak a gyerekek. Elérhetőségek az augusztus 16-ai üzimben.

Benő!!!
Hogy vagytok?

Mindenkinek puszi: Niki
KranzNiki
 


Már megint én vagyok egy programajánlattal...

A Rákóczi kertben havonta fognak népi játszót és táncházat tartani, amikor lehet mondókázni, kézműveskedni, és moldvai táncokat tanulni. A programok szombatonként 17-19.30 óra között lesznek, az itt felsorolt napokon:

Október 18. -terménykoszorú és terménybáb készítés, mézgyertya tekerés
November 15. -kötélverés, ugrálókötél-készítés, rongybaba kicsiknek és nagyoknak különböző technikákkal
December 13. -gyertyamártás, betlehemkészítés csuhéból

Családos belépő ára: 500 Ft
A programot a Zöldalma egyesület szervezi (akik a csütörtöki babaklubot is), elérhetőségük: www.extra.hu/zoldalma vagy zold-alma@freemail.hu

Mégegy hír a Zöldalmával kapcsolatban: akit érdekel a játszóterekkel kapcsolatos kérdőív, amit a múltkor rendezett családi napon lehetett kitölteni -vagyis szeretné jól megmondani a magáét a csepeli "baba- és gyerekbarát" tákolmányokról, írjon a kranzniki@hotmail.com címre, vagy Bényei Juditnak a benyeij@axelero.hu -ra, és megkapja a kérdőívet!!!!

Köszi a figyelmeteket: Niki
KranzNiki
 


Niki!

Köszi az infot Kép Én biztosan kitöltöm a kérdőivet, csak azt nem tudom és kérdeztem is mailben, hogyan juttassam el nekik, főleg, ha más anyukáknak is nyomtatok ki példányokat. Lehet postai úton is? Vagy csak mailen keresztül?

Hogy van Mindenki ?
Gerike kicsit náthás, tegnap voltunk doktor néninél és irt fel antibiotikumot Kép igazából csak annyi, hogy köhög néha és folyik a nózija. Láza csak egyszer volt, azóta sincs. Remélem hamar kilábalunk belőle.

Jah, a macikat csak úgy lehet etetni, hogy bedobjuk nekik a keritésen belülre. Kézből nem etethetőek, tehát nem olyan, mint az állatkertbe a falusi udvar! De igy is sokkal-sokkal közelebb vannak a macik hozzánk, mint az állatkertben és ráadásul egy jó kis program oda elmenni Kép

Mindenkinek kellemes hétvégét, sziasztok: Giti
Giti
 


Sziasztok!

Giti és minden érdeklődő

A kérdőív elküldhető mailben, vagy leadható a Rákóczi kert titkárságán a Zöldalma egyesület részére, vagy azzal a kéréssel, hogy adják oda csütörtökön a babaklubosoknak.

A csepeli csöppségek nevében minden kitöltőnek köszönet a segítségért!

Üdv Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!

A múltkori tortatémához kapcsolódva: ajánlanátok pár helyet ahol aránylag olcsón tudok tortát venni? Előre is köszi!


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi

én kitartok az Auchan mellett - szép, friss, olcsó, választhatsz az ízek közül, aztán tetszés szerint díszítheted még ha akarod, pl marcipánnal. Csepelen még egy cuki se lopta magát a szívembe, de legalább addig kevesebbet torkoskodom... Te kívánós vagy?

Üdv Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!

Kisbuksi! Hamarosan meghozom a ruhákat (ezen a hétvégén) úgyhogy utána jöhetsz majd válogatni, de úgyis dobok egy mailt. Kép

Cukrászda ügyben. Én azt hallottam,hogy valahol a sétányoknál (Cirmos környékén) van egy jó cuki. De pontosabbat nem tudott mondani a fodrászom. Kép
Valami még rémlik a Hollandi útnál, anno évekkel ezelőtt egy esküvőre onnan vittünk tortát, de már nem emléxem pontosan.

Niki!
Igyekszem kitölteni a papirt és eljuttatni a Zöldalmához. Asszem mélben fogom küldeni!
Jó lenne, ha minél több vélemény gyűlne össze, hátha nekiesnek a többi játszótérnek is Kép
Niki már dolgozol? Hogy mennek a dolgok? Jó tanitani a nyelvsuliba?

Gitike
Giti
 


A Szentmiklósi úton (a lakótelep ütán) van egy cukrászda. Szerintem közepes, a Hollandi is. De az Auchannál, Plazánál jobb. Én nagy fogyasztó vagyok, de igazán jó cuki szerintem nincs csepelen.

dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Cuki: Csepelen én se találtam, van viszont egy szendvicsbár-cukrászda a Kálvin térnél az Erste bank mögött a Baross utcában, mindenük friss és finom szokott éenni, és lehet fényképes tortát is rendelni.

Giti
Igen, belevetettem magam a munkába. Na jó, azért ez kissé túlzás, tekintve, hpgy csak heti kétszer megyek 2x45 percre, ugyanis elég gyér volt a beiratkozó hallgatók aránya, ezt a csoportot is nehezen izzadták ki nekem. Egy céghez járok a Petőfi híd budai hídfőjénél, úgyhogy szerencsére közel van. Összesen kettő diákom van, családias a légkör! A szellemi kihívás az benne, hogy számomra eddig ismeretlen könyvből tanítok, így nehezen tudom belőni, mit jelent ebben a nyelviskolában a "középhaladó" szint. Azért élvezem a dolgot.

Szegény Geruskám egy kicsit hiányzik, és elég nyűgös volt, mikor átadtam őt apjának az első munkanapomon, de remekül érzi magát a tornateremben, ahol a párom közben edzést tart!

Elkezdtünk járni csütörtökönként a Rákóczi kertbe babaklubba. Tök jó mondókákat, dalocskákat tanulunk, Gerus is kezd bekapcsolódni a tapsolásba-táncizásba, és színvonalas játékokkal lehet játszani. Ma itt találkoztunk azzal, aki a babaváró csoportot szervezi, valósznűleg azok a foglalkozások is a Rákócziban lesznek - a hölgy nagyon szimpatikus, maga is fiatal anyuka, és amolyan lelki tereferéket tervez a találkozásokra. Érdekesnek igérkezik, Pocakosok, gyertek!!!

Mindenkit puszil:
Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!

Niki! Köszi az sms-t és a tippet is. Inkább Csepelről szeretnénk tortát rendelni, és úgy néz ki találtam is egy cukrászdát. Holnap fogjuk megrendelni a tortát. Nyáron néhányszor voltunk ott fagyizni és fincsi volt a fagyi. Tegnap a játszón beszélgettem egy anyukával és ő mondta, hogy tavaly onnan rendelt tortát és finom volt, mindennel elégedett volt. Mivel ez egy családi vállalkozás, igy becsületesek, kedvesek és segitőkészek, ami plusszban nagyon fontos. Kép
A cuki nevét nem tudom, a sportpályával szemben egy családi ház földszintjén van...-Hogy ez eddig miért nem jutott eszembe??

A játszóteres kérdőivet ma fogom kitölteni és küldöm vissza emailben a Zöld Alma Egyesületnek.
Szerintem az lenne jó, ha minél több anyuka kitöltené! Kép Hajrá anyukák! Akár Niki, vagy akár én is szivesen megküldöm mailben a kérdőivet. Azt nem tudom,hogy határidő van? Mikor adják ezt be a Polg. m.Hivatalnak?
Mindenesetre én keményen leirtam a csepeli játszóterek helyzetét és azt is,hogy a Szent Imre annak ellenére,hogy felújitották, egyáltalán nem lett jó, sőt.... Egy munkának is ésszel kellene hozzáállni és olyan embereknek kellene megtervezniük egy ilyen játszóteret, akiknek van valami fogalmuk róla, hogy milyennek kellene lennie. Vagy legalább koppinthatnának, ha már ötletből kevés van. (pl.MÁltai játszótér)

Niki! Biztos nagyon jó ez a délelőtti babaklub Kép
De kár, hogy mikor én otthon voltam Gergővel még nem volt ilyen Kép
Az október 18-i táncházba el fogunk menni, kiváncsi leszek milyen lesz, remélem jó és remélem ugyanaz fogja tartani, aki a családi napon is volt Kép

Sziasztok, jó hétvégét mindenkinek!
Giti
Giti
 


Sziasztok!

Köszönöm a tortás tippeket, a legegyszerűbbet választottam: Auchan. Mivel én nem szeretem az édességet,elég nehéz felcsigázni engem a témában, talán ezért tűnt ez jó ötletnek.

Niki!

Még régebben írtál erről a babaváró csoportról, felhívtam a telcsiszámot, tök kedves volt a nő, pár hét múlva indul a csoport. Már várom! Ez a babklub is nagyon jól hangzik,bár nekünk még odébb van...

Jó hétvégét!

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok, lesz holnap börze nálatok?
sylva
 
 


Kisbuksi
Akkor ott találkozunk! Már én is nagyon várom.

Giti
Úgy tudom, nincs határidő, de persze minél hamarabb minél több kitöltött kérdőívet leadnak, annál hamarabb lehet kezdeni a nyomásgyakorlást a kockafejű bürokratákra (az értelmesektől itt elnézést kérek).
Azt a cukit mi is ki fogjuk próbálni!
Egyébként a táncházat is szervező Zöldalma Egyesületnek már a honlapja is elérhető a www.extra.hu/zoldalma címen.

Sylva
Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmünket, bár én is a Börzefigyelő rővatból tudom, hogy holnap 9-12-ig a Királyerdei Művelődési Házban lesz bababörze. A Szt Imre térről valamelyik busz pont oda megy, a táblákról megtudod, melyiknek az a végállomása.

Mindenkit szeretettel üdv: Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!

Kivételesen ma, szombaton is voltunk Mikkamakkázni, de így legalább hamarabb közzétehetem, hogy jövő szombaton is nyitva lesznek, méghozzá egy INGYENES rendezvénnyel!!! A játékok használatán kívül lehetőség lesz résztvenni kézműves foglalkozásokon, és táncolni is lehet majd (Giti!). A rendezvényt délután 3-1/2 7 között fogják tartani. Gyertek, biztos tök jó lesz, mi Gerussal nem hagyhatjuk ki - ma is iszonyú hisztis volt, mikor el kellett jönnünk, még az se győzte meg, hogy mindenki hazamegy, mert záróra van...

Jó hétvégét kíván: Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!
Sajnos mostanában elég kevés időm van, de azért olvasgatlak benneteket rendszeresen. Nagyon jó kis programötleteket írtatok!

Niki! Mi is szeretnénk részt venni a csütörtök délelőtti "mondókázáson", így megkésve is lehet csatlakozni? Tavasszal voltuk párszor a Mikkamakkában és akkor úgy tapasztaltam, hogy kedden-csütörtökön inkább délelőtt voltak többen, délután pedig alig és ekkor voltak leginkább a kicsibbek (1-1,5 évesek). Most is így áll a helyzet? Hétvégi nyitvatartásról nem is tudtam, de a jövő héten igyekszünk elmenni Kép.

Giti! Meg szeretném Tőled kérdezni, hogy télen és a hűvösebb időszakokban milyen ruhákat kell bevinni a bölcsibe? Mennyit vannak az udvaron, és bent, vagy kint alszanak-e? Úgy néz ki, hogy januártól kezdjük a bölcsit a Rákóczi tériben. Nem ismered véletlenül a mostani legkisebbek gondozónőit?

Mi voltunk szombaton a csepeli bababörzén, jó kis dolgokat ki lehet fogni, igen olcsón. Bár túl sok mindenre nem volt szükségünk, azért vettem egy teljesen újszerű pedálos kisbiciklit 1000Ft-ért és egy kétrészes, vastag, nagyon szép és vadonatúj dzseki+overált 2.500Ftért. Lesz egyébként október 26-án is Kismama bababörze a BNV terültetén.
A Királyerdei Művelődési házban is szoktat gyermekrendezvényeket tartani: a jövő vasárnap Halász Juditnak lesz gyermekműsora, novemberben pedig lesz egy zenés bábjáték, a Vuk. Decemberben a Mikulás ajándéka című bábjáték lesz.

Sziasztok! P.
pannus
 
 


Szia Pannus!

Köszi a Te ajánlataidat is!
Mi általában kedd délelőtt szoktunk Mikkamakkázni, akkor elég sokan vannak, de azért nincs túlzsúfoltság, Gerus amúgy is élvezi, hogy babák vannak körülötte. A többi napról nem tudok nyilatkozni, most először tévedtünk oda szombaton. Hétvégén egyébként csak a hónap első szombatjának délutánján szoktak kinyitni, ez a játszószombat - a jövő szombat kivételes alkalom lesz.

Igen, mondókázni bármikor jöhettek!!! Tapasztalataim szerint állandó a foglalkozás felépítése, így az anyukák is meg tudják tanulni a mondókákat-dalokat, a gyerekek is, és feloldódni is könnyebb, hiszen senkinek nincs kisebbségi érzése, amiért nem tud valamit. Mindig vannak aktuális énekek-versek is, amik az adott évszakhoz kapcsolódnak, most pl a piros almáról tanulunk egy Gryllus-dalt.

A Mikulással lehet vajon majd teljes valójában is találkozni?

Mindenkit puszil: Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!
Niki pontosan leirnad egy csepeli laikusnak hogy merre van a Mikkamakka?
kb nekem semmit nem mondanak az utcanevek, de mondokazni is szivesen mennenk Tofival meg aztan szombaton ott a helyunk...
martina
 


Szia Martina!

A 159-es busz visz oda, a Csikó sétánynál kell leszállni, az Erdősor utcai oviban működik a játéktár (a sarkon a fehér kerítésről megismered). Ott is szerveznek valami fejlesztőfoglalkozást a gyerekeknek, ami holnaptól kezdve szerdánként délelőtt 9-10 között lesz. Egy hónapra 2000 Ft (alkalmanként 500, de előre kérik az összeget). Én egy kicsit sokallom, a Rákóczi kerti Mondókásklub nekünk jobban megéri - mert hát Gerust nem lehetne semmiféle fejlődésre rávenni egy játékokkal telipakolt helyiségben... de biztos vannak az én fiamnál fegyelmezettebb gyerekek (jellemző, hogy 25 hónaposan a szobatisztasággal se állunk sehol). A Rákóczi kertet a 45-as vagy a 151-es busszal tudod megközelíteni (gyalog: a Kaiser's mögött átmenni a lámpánál a piacra merőleges irányban a Szécsenyi utcába, onnan kb 2-3 sarokra van). Remélem, találkozunk, akár itt, akár ott!

Giti!
Bényei Judit nagyon örült, hogy visszamailezted neki a részletesen kitöltött játszóteres kérdőívet!

Kedves többi Anyuka!
Kapcsolódjatok be, mondjatok véleményt a kerületi állapotokról (részletek feljebb).

Mindenkinek sok puszi:
Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!

Niki! Köszi az infókat. Decemberben (6-án 11h) eljön a Mikulás a Királyerdei M. Házba (Szent Istán út 230., 52-es busszal megközelíthező) és a gyerekeknek ajándékokat is osztogat.

P.
pannus
 
 


Sziasztok!

Panka! A bölcsibe bent hűvösebb időben vékony hosszúujjas felsőbe voltak és melegitőalsóba. Ilyentájt polárnacit kellett vinni és abba vitték ki. Télen nem nagyon voltak udvaron,de overállt kértek be, vagy kétrészeset. az oviba szinte dettó ugyanez a helyzet, bár ot még rövidujjuba flangálnak egyelőre egy melegitőalsóval a lányok pedig cicanadrágban vannak általában.
Bölcsibe jár a manód? Vagy csak fog menni?
Remélem tudtam segiteni.

Niki! igen, Judit nekem is visszairt és kérte, hogy lehetőleg minél több anyukát mozgósitsunk a siker érdekében.
Lányok! Aki úgy gondolja, töltse ki a kérdőivet és irja le a véleményét a játszóterekről!

Szombaton én is mentem volna GErivel a játszóházba, bár nem hiszem,hogy odaérünk :-(

Kisbuksi! Irtam mailt neked, meghoztam a ruhákat, egyeztetünk,hogy mikor tudsz jönni megnézni.
Akit érdekel, megjöttek a téli melegebb holmik. Kabát, overáll nincs. Inkább melegitők, termok,polár dolgok. Részleteket emailben, ha valakit érdekel (gitike@freemail.hu)

Legyetek jók! Puszi mindenkinek. Giti
Giti
 


Sziasztok!

Giti! Köszi. Egyelőre az a terv, hogy januártól kezdjük a bölcsit a Rákóczi tériben. Sajnos vezetőváltás lesz a cégemnél és a várható átszervezések miatt jelen kell lennem (multinál dolgozom Kép)
Még azt szerettem volna kérdezni, hogy nem ismered véletlenül a mostani legkisebbek gondozónőit a bölcsiben?

Sajnos ma lemaradtunk a mondókázásról, mert Krisztián 3/4 9-kor ébredt és nem volt szívem korábban felkelteni.

Sziasztok!
P.
pannus
 
 


Sziasztok!

Pannus
Köszi a Mikulás-infot, nem hagyjuk ki a nagy találkozást!
Mondókázni jöhettek úgyis, ha kicsit késve értek oda, általában nem kezdődik pontban 9-kor, az inkább csak a gyülekezés ideje. Szerencsére, mert mi is mindig késve kelünk csütörtökön, úgy látszik, akkor kezd kijönni rajtunk a heti fáradtság. 3/4 9-kor kelés, gyorsöltözés, turbóbabakocsi, útközben beugrás a pékségbe valami harapnivalóért. Persze mázlink van, hogy csak két utcányira lakunk a Rákóczi kerttől...

Ma új programot is ajánlottak: ZÖLDALMA ZENEOVI címmel. Ez október14-től lesz keddenként 9-11-ig szintén a Rákóczi kertben. MEsés zenehallgatást, ritmussal való ismerkedést, hangszerekkel való barátkozást ígérnek, mindezt zenepedagógusok közreműködésével. 10 alkalom 2500 Ft-ba fog kerülni. Bővebb info: www.extra.hu/zoldalma

Mindenkit üdv: NIki
KranzNiki
 


Lányok!

Panka! Az egyik csoportot ismerem csak,oda kicsik mentek. A 3.csoport,ahova a fiam járt. Marika és Évi néni a gondozónő. A többi csoportot nem ismerem, igy arról véleményt nem tudok mondani.Az ő szomszédcsoportjukban is nagyon aranyosak a gondozónénik,de nekik nem jöttek új gyerekek.

Niki!
Köszi mégegyszer a képeslapot.Nagyon aranyos volt tőletek Kép
VAsárnap tartottuk meg Gergő születésnapját. Kisvonatos tortát rendeltünk,ott a Sportpályás cukiba és szépet és finomat csináltak mindez kellemes,udvarias kiszolgálás mellett.Nyerő a cukrászda,gusztusos sütik,frissek és árban is jók.
Geri a tortából persze nem evett,de a tűzijáték gyertya megint sikert aratott.
Jól sikerült minden. Kép

Helló:Giti
Giti
 


Lányok!

Panka! Az egyik csoportot ismerem csak,oda kicsik mentek. A 3.csoport,ahova a fiam járt. Marika és Évi néni a gondozónő. A többi csoportot nem ismerem, igy arról véleményt nem tudok mondani.Az ő szomszédcsoportjukban is nagyon aranyosak a gondozónénik,de nekik nem jöttek új gyerekek.

Niki!
Köszi mégegyszer a képeslapot.Nagyon aranyos volt tőletek Kép
VAsárnap tartottuk meg Gergő születésnapját. Kisvonatos tortát rendeltünk,ott a Sportpályás cukiba és szépet és finomat csináltak mindez kellemes,udvarias kiszolgálás mellett.Nyerő a cukrászda,gusztusos sütik,frissek és árban is jók.
Geri a tortából persze nem evett,de a tűzijáték gyertya megint sikert aratott.
Jól sikerült minden. Kép

Helló:Giti
Giti
 


Sziasztok!

Giti
De örülök, hogy Gergő szülinapja ilyen fényesen sikerült! Mi is köszönjük a válaszlapot, a cukrászdát pedig le fogjuk tesztelni!

Nálatok is kezdődik a náthaszezon? Már köhögünk, orrot fúlyunk, elővettük az összes téli ruhát és a teljes gyógytea-készletünket. Persze nem csoda, hogy bekrepáltunk: még mindig nincs nálunk gáz, így nem tudunk fűteni - pedig már csak a gázművek áldására várunk. Mit mondjak, mi naponta áldjuk őket, többször is... Sajna, ki kell hagynunk kicsit a remek játszóalkalmakat, és elmegyünk anyukámhoz egy hosszú hétvégére, az ő jó meleg lakótelepi lakásába.

Martina
Nem tudom, ott voltatok-e a Mikkamakka szülinapon, lehet, hogy egymás mellett játszottak a babóink? Gerusom volt az, aki az ovónők által előadott bábozást még végigülte, aztán szeretett volna szerepelni a többi gyerekkel együtt a sünis mesében, de nem került be (túl sokan jelentkeztek a szerepekre), úgyhogy fogta magát, és visszament a játékokhoz. Azon kívül nem érdekelte se a jópofa arcfestés, de kivételesen még a kézművesség sem. Az ínycsiklandó szendvicsfalatkák annál inkább, annyit evett, hogy már kezdtem pirulni miatta. Szerencsére az ovónénik mosolyogva jegyezték meg, hogy milyen jólérzi magát!

Mindenkinek jó egészséget kíván: Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!
Ahh, nem mentunk a Mikkamakkaba... inkabb a Sote I en voltunk 4 napig krupp...
de mar jol van a Tofi
martina
 


Sziasztok!
Hosszú távollét után én is jelentkezem Niki e-mailje után.A kérdőivet még ma kitöltöm és elküldöm,mert természetesen én se vagyok elégedett a játszóterekkel.Olyan jó hogy van aki ezt az ügyet kézbe veszi!
Martina:örülök hogy Tofi jobban van,Katitól hallottam hogy min mentetek keresztül.
zsuzsa76
 


Niki
Köszi a mailt, visszaküldtem.

MArtina
Remélem javulgattok!!!

Figyu, nem kell valakinek egy 1,5 éves tök jó 12 személyes mosogatógép. Unokatesómék elköltöztek és nem fér be a konyhába (80 cm széles). 50e-ért adják. Ha érdekel valakit írjatok.

Üdv
dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, dec8, Pannus

Nagyon köszönöm mégegyszer, hogy részt vettetek a játszóterek véleményezésében!!!!!!!

Martina
Jobbulást, millió gyógypuszi Tofikának!

Mit mondjak, nálunk sem szívderítő a helyzet, ugyanis még mindig nem vezették be a gázt. Főzés nélkül még bírjuk valahogy, de a melegvíz, meg a fűtés nagyon hiányzik, főleg így az első hó leesése után. A gázművek azzal bíztatott, hogy már minden papírt benyújtottak... Drukkoljatok, hogy végre beköltözhessünk egy meleg otthonba! Addig egyik nagyitól a másikig véndorlunk aszerint, ki mennyire fáradt épp ki tőlünk.

Tud valaki valamit a Babaváró csoportról? Kisbuksi?

Mindenkit szeretettel üdvözöl: vándor Niki
KranzNiki
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: