Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Dorki, üdv a klubbanKép! Mit lehet még tudni rólatok? Gondolom, most otthon vagy Nikivel, de amúgy mit csinálsz? Régóta laktok Erzsébeten?

Anna, voltam a kiskamaszos topikban, de aztán ledobott a freestart, és nem volt kedvem visszamenni, ezért most és itt reagálok. Örülök, hogy Henivel ennyire rendben van minden! Jó lett volna ezt előre tudni a nyáron, megspóroltál volna egy nagy halom aggódást-bár így meg gazdagabbak lettetek egy tapasztalattal. Úgy tűnik, Heni nagyon érett, erős személyiség.

A Dél-pesti kórház topikjában írtam arról, hogy információim ellenére sincs 24 órás rooming-in a szülészeten. Nektek mi a tapasztalatotok e téren azokban a kórházakban, ahol szültetek? Lehet, hogy kórházat kellene váltanom (bár az orvosommal meg vagyok elégedve, őt sajnálnám is itt hagyni), mert nekem nagyon fontos, hogy ne vigyék el tőlem a babámat. Szóval tájékozódni szeretnék. Előre is köszi az infókat!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Hali Csajok!

Tünde, igen ezt kaptam Daninál, Zsófinál már nem volt rá szükség. Speciel rám elég, ha rám néz azuramKép, nálunk más gondok voltak... Én a Délpestiben a régebbi vezetés alatt kezdtem, az orvosom azóta már "eljött" onnan.
24 órás rooming-in: sztem azzal, hogy csak "választható" rögtön láccik a bibi: nem erre vannak berendezkedve. Nem olyan a napirend, mint ahol ez már évek óta müxik. Persze, megoldható, de ált. lebeszélnek, esetleg beszólnak... ami frismamaként nem igazán jó. Dehát minden kezdet nehéz...

Dorki, üdv újra itt! Helsinki úton merre felé?

Anna, pótolhatatlanság miattKép, remélem a kiscsaj jól fogja bírni! Zsófi január- februárban kezdi majd a bölcsit - megbeszéltük, hogy nem ragaszkodnak a 2 hét alatti beszokáshoz, csakhát ő márciusban már 2 éves lesz...

na mennem kell, pótolhatatlan vagyokKép
pussssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Tünde
Én pont egy éve szültem a Dél-pestiben. Egyágyas szobában voltam, de nem maradt velem éjszakára Niki. De aki előttem volt, ő a 2. babáját szülte és ő vele volt végig. Ha 4 ágyasban vagy, akkor biztos szólnak, de egy ágyasban nem probléma. De egyébként nem kérdezték meg, hogy akarom-e éjszakára babust? 2. gyereknél már nem fogom kiadni a kezemből. Normális volt mindenki, de nem eröltették meg magukat és tápszert is adtak már a második napon. Nem érem, hogy mégha be is indul az ember teje, akkor is hogy a francba tudnák lemérni ,hogy evett-e 10-20 grammot azon az ósdi nyelves mérlegen ? Telenyomták tápszerrel és jól bealudva kihozták. Persze ott is az a lényeg, hogy az ember minnél előbb jöjjön haza.
Én egyébként őslakos erzsébeti vagyok a Tátra téren laktunk sokáig, anyukámék még mindíg ott laknak. Most a Helsinkin a felüljáró tövében lakunk a négy emeletesekben. 3. emelet lift nincs (úúútálok cipekedni) és borzasztó zajos. Szeretnénk kertes házat mi is, de egyenlőre esély sincs rá. Eredetileg bőrkonfekcióipari technikus vagyok, ami jelen állapotok mellett egy nagy O. Évekig dolgoztunk a férjemmel külföldön és úgy jöttünk haza, hogy Niki már a hasamban volt.Most éppen szalma vagyok, mert a férjem elment apóssal a Tisza-tóra horgászni. De jól elvagyunk mi itt kettecskén ! Felrakok egy képet Nikiről, bár nem láttam itt egyet sem, remélem nem baj.
Jó hétvégét mindenkinek, ne felejtsétek el az órát visszaállítani. Nekünk ez külön jó, mert későn alvók vagyunk.
DorkiKép
dorki
 
 

 
 

Sziasztok!

Judit,
Hát igen, mi tömegközlekedés szempontjából nem a legjobb helyen lakunk. (A párom pedig ÚP-n a metrohoz közel lakott a Lőrinc utcában.) Nekünk innen ahhoz is át kell szállni, ha Erzsébet központjába be akarunk jutni. Kép (Vagy 10 percet gyalogolni kell a 23-as buszhoz.) Én egyébként általában kocsival járok (nekem van szolgálati kocsim) és a páromnak marad a tömegközlekedés. Gondolkozunk rajta, hogy kellene már egy másik autó, hiszen a három gyereket háromfelé hordjuk és mi is más-más irányba és viszonylag messze járunk dolgozni. De amíg nem megyek vissza a munkahelyemre, addig ez azóba se jöhet.
A Szülőszoba előző szériájának minden darabját láttam. Igaz, akkor terhes voltam. Kép Mióta újrakezdődött, azóta még soha nem futottam bele. Pedig most is érdekelne, de Lili születése óta nagyságrendekkel kevesebbet nézek TV-t. Legközelebb megpróbálom megnézni.
Szia! Kép
Anna
tinalila
 
 


Dorki,
Persze, hogy befogadunk, mi egy nagyon nyitott társaság vagyunk. Kép
Te most egy évig teljesen szüneteltetted a babanetezést?
Mit dolgoztatok külföldön? És melyik országban?
Nagyon aranyos a kislányod! Kép
Az én lányaimról a profilomban van kép, a fiamról (és a lányaimról továbbiak) pedig a fotóalbumban.
Szia!
Anna
tinalila
 
 


Tünde,
Hát igen, ezek a lányok mind tudják, hogy mi a legjobb nekik. Kép Lili ma kapott először főzeléket (krumplit) és megevett belőle jópár kanállal. Lehet, hogy ez jobban fog menni neki, mint a gyümi. Egyébként én is jobban kedvelem a zöldségeket, mint a gyümölcsöket.
Nem semmi a sógornőd! Kép Mennyi ideig tart a "szülésznő suli"? És egyáltalán hol oktatják azt? Az EÜ Főiskolán? (Ha még van olyan egyáltalán.)
Heni valóban érett személyiség. Kép Néha épp emiatt nehéz vele, de vannak ennek előnyei is. Igaz, hogy sok aggódást megspórolhattam volna, de végül nem bánom, hogy alaposabban elbeszélgetett vele egy szakember. Tényleg nagyon megnyugtatott.
Orvost csak a 24 órás roomin-in miatt váltanál? Vagy van más oka is?
A Nyírőben, ahol én szültem, tudtommal nem volt. (De lehet, hogy választható volt, csak nem választotta senki. Kép) Nekem mondjuk nem hiányzott. Lehet, hogy zord anya vagyok, de én nem bántam, hogy ott még aludhattam éjszakánként. Kép Igaz, hogy a nővérek nagyon aranyosak voltak, bátran rájuk mertem hagyni Lilit. És hajnali 5-től este 11-ig velünk voltak a babák. Azóta sem aludtam 6 órát egyfolytában. Kép
Szia!
Anna
tinalila
 
 


Csucsuka,
Melyik bölcsibe megy Zsófi? Dani is bölcsis volt?

Én is remélem, hogy nálunk minden rendben lesz. Mindkét nagy gyerekem is bölcsis volt (2, illetve másfél éves kortól, ahogy a szeptember kijött) és hál'istennek soha semmi gond nem volt ebből. Betegek is alig voltak és a közösséget is gyorsan megszerették. Igaz, hogy nagyon jó kis gondozó néniket fogtunk ki. Kép Lili is ugyanoda megy (a Mártírok útjai bölcsibe) és már várják. A mai napig emlékeznek ránk. Kép Szóval remélem, hogy minden rendben lesz. Meg azért az még odébb van, még majdnem egy év.

Puszi:
Anna

U.i.: Bocs, hogy mindenkinek külön írtam, de megint voltak "elszállásos" rossz tapasztalataim. Kép
tinalila
 
 


Sziasztok!
Zsófi, lehet, hogy én vagyok a hülye, de én azt hittem, a "választható" azt jelenti, hogy ÉN választok, nem pedig azt, hogy NEKEM választják... Mi volt a gond az előző vezetéssel a Dél-pestiben (ha jól vettem ki a szavaidból, vmi változott azóta)?

Dorki, irtó helyes a kislányodKép! Amikor Balázs született, velünk is ugyanez történt: éjszakára elvitték, reggel pedig hatalmas adag tápszert bukott a párnámra. Amikor pedig megkértem, hogy ne adjanak neki semmit, letagadták az egészetKép. Rékát már másik kórházban szültem... Itt valóban 24 órás volt a rooming-in, és zongorázni lehetne a különbséget! Balázs itthon, nagy nehezen tanult meg szopizni, az első itthon töltött éjszakát ketten sírtuk végig: Balázs éhes volt, nekem pedig nem indult be a tejem! Rékával semmi ilyen gond nem volt, sőt, a kórházban is mindannyian (4 anyuka + 4 baba)tudtunk pihenni, mert a babák érezték az anyjuk testmelegét, megkapták, ami járt nekik, nyugodtak voltak.

Anna! Igen, csak emiatt váltok orvost/kórházat, ha arra kerül a sor. Még azért beszélek előtte az orvosommal, mindenképpen elmondom neki azt is, ha máshoz megyek szülni, ennyit megérdemel. Nagyon sajnálnám itt hagyni, de nekem fontosabb, hogy ne vigyék el tőlem a babámat.
Bogi (az öcsémék kislánya)épp ellenkezőleg van beállítva, mint Lili: a gyümölcsöt már megszokta, de a főzeléket semmilyen formában nem akarja enni. A doktornőjük felírt neki vmi étvágygerjesztő gyógyszert, de a sógornőm egyelőre nem váltotta ki, inkább kivár, hátha lassan hozzászokik a kiscsaj a normális ételhez is. Végül is élénk, mozgékony baba, mászik, ül, feláll, nem úgy néz ki, hogy alultáplált.
Szülésznőket az Eü. Főiskolán képeznek továbbra is, azt még nem derítette ki a sógornőm, hogy hány évet kell tanulnia... Mindenesetre holnap megyek beszerezni a tankönyveit, remélem, a Honvéd utcai könyvesboltban tartanak ilyesmit (arrafelé viszem ui. Balázst fogszabályozásra, ha minden igaz, holnap már meg is kapja az éjszakait).
Mit szóltok a mai tavaszi időjáráshoz?Kép A kölykeim rövidujjúban rohangáltak az udvaron egész délelőtt!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde
A többieknek biztos OFF, amit írok, de remélem elnézik.
Ha tényleg fontos neked a 24 órás rooming-in, én az István kórházat tudom ajánlani. Szerintem nincs messze neked, és ott ez az alapállás, nem kell érte könyörögni.
Van aki szerint nagyon fárasztó (lehet, hogy utólag én is ezt fogom gondolni), de nekem is ez az első a fontossági sorrendben, ezért is választottam ezt a kórházat. Én nem bízom abban, hogy másik kórházban "hátha lesz üres egyágyas" vagy "megkérem a csecsemősöket".
Jó orvost szerintem minden kórházban lehet találni, de a házirendet sehol nem fogják a kedvünkért megváltoztatni.

A többiektől mégegyszer elnézést kérek.

Zsana
zsana75
 
 


Hali Csajok!

Anna, a Vörösmarty utcaiba, ahová Dani is járt most júniusigKép Tapasztalataim hasonlóan jók, mint Nektek.

Tünde, akkor lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Szerintem az előző vezetés alatt volt szuper a hely, amióta elment Forgács tanárúr azóta sokminden megváltozott... és nemminden ment a jobbik irányba.
Nem tudom, Neked mi a fontossági sorrended, de jó gyerekorvossal és rugalmas szülészorvossal már itthon is lehet ambulánsan szülni... Nekem speciel jó volt, hogy bennt voltam 3 napot (egyágyas szobában), és annak ellenére, hogy éjjel nem volt velem a baba, tudtam, hogy mennyi folyadékot és anyatejet (a sajátomat kapta, mert szóltam - mindenért szólni kell) kapott, sose kaptam vissza telepocakkal... És mikor hazamentünk, ott volt a kezemben a negatív hasi- és koponya-UHKép. De bármilyen cikk ellenére, ha most beszélsz egy frissbabással aki a Jáhnban szült, nem fogsz a 24órás rooming-inről ódákat hallani, a csecsemősnővérek nem a szülészethez tartoznak... amitől persze nem rosszabbak, csak más a főnökük.

Menek, mert a héten mindennap suli, és mindennap ZH... de azért próbálok jönni...
Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Tünde,
Tudom, hogy írtad, meg is próbáltam visszakeresni, de reménytelen: hol is szülted Rékát? Oda miért nem mész vissza, ha ott megvan az, ami Számodra a legfontosabb? Gondolom, hogy megvan az oka, lehet, hogy már ezt is írtad, de nem emlékeszem. Bocsi. Kép
Én ugyan nem vagyok orvos, de ha Bogi is hasonló cipőben jár, mint Lili, akkor hülyeség a gyógyszer. Lilinek nem az étvágyával van baj, hanem az ízlésével. Kép Azon meg nem segít a gyógyszer. A héten nálunk járt a védőnéni (harmadszor, amióta Lili megvan, de mondjuk én mindig mondom neki, hogy nem baj, ha nem jön, nincs semmi gondom) és még ő sem tett megjegyzést arra, hogy a kilenchónapos gyerekem néhány kanál gyümölcstől eltekintve csak szopik. Sőt azt mondta, hogy tökéletes baba, látszik, hogy majd kicsattan az egészségtől. Kép Ehhez az is hozzátartozik, hogy a súlyát is rendben levőnek találta (8,2 kg) és azért megjegyezte, hogy azért kínálgassam kitartóan. A doki nénink meg nagyon jó fej, ő aztán végképp nem csinált gondot ebből.
Egyébként úgy néz ki, hogy a főzelék tényleg bejön Lilinek: ma sütőtök volt és egészen komoly mennyiséget megevett belőle. Kép

Csucsuka,
Hol is tanulsz? Milyen kegyetlen hely, ahol minden nap ZH van? Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Vasárnap is írtam Nektek, de elszállt az egész, ma újra megpróbálom...
Tünde,
Én a MÁV-ban szültem Balázst, az is bababarát, és így 24 órában együtt lehetsz a babáddal. Tudom, hogy nincs túl közel, de én biztos oda megyek másodszor is! Nálam is ez az elsődleges szempont, az én gyerekem, én viselem gondját, senkinek sincs köze hozzá. Az esti fürdetéseken kívül nem volt nélkülem egy percig sem, én nem is tudtam volna úgy pihenni, hogy valahol máshol van. 28 hónapja nem alszom többet egy huzamban 3-5 óránál, de megszokja az emberKép
Dorki,
üdv Néked! Mi is egy borzasztó zajos és rossz levegőjű környékről költöztünk ide, és mi is úgy voltunk eredetileg, hogy majd csak kertesbe megyünk, de nem jött össze. Így marad ez a mostani átmeneti megoldás. Ti nem tudjátok elcserélni a lakásotokat egy csendesebbre, amíg összejön a kertes?

Na, mennem kell!
Sziasztok!
Judit
jucc
 
 


Sziasztok!

Rég írtam, mert mostanság le vagyok ülve, mint az iszap. Szégyen és gyalázat, de lusta voltam írni.

Mióta nem írtam megjártuk Áronnal a kardiológiát. Hát nem tudjátok meg azt a cirkuszt amit rendezett amikor rá akarták aggatni a tapacsokat. Majd még kell mennünk ultrahangra is, remélem az nem lesz ilyen gáz.
Az ovival már nincs gond, megy szó nélkül. Csak tegnap rendezett akkora cirkuszt, hogy összefutott az egész óvoda. Történt ugyanis, hogy neki nem kellett a félbevágott süti, csak egy egész, ami nem volt, mert úgy kapták hogy kaptak egy felet és aki még kért, az kapott még egy felet. Na, a második félnél kitőrt a lázadás, hogy az neki nem jó. Volt ordítás.

Más oviban is van szülinapozás? Áronnak jövő héten lesz a szülinapja és itt úgy megy, hogy csak onnan lehet sütit rendelni ahonnan a kaját hozzák, nem lehet sajátot bevinni. Hallottatok már ilyet?

Én az István kórházban szültem, ha érdekel valakit írok róla.

Andi
diandie
 
 


Hali Csajok!

Csak gyorsan ezer a dolog...

Andi, az ÁNTSZ miatt nem vihetsz be saját készítésüt, de nálunk az a rendszer, hogy hozhatsz máshonnan is, csak hozni kell papírt mellé a cukiból. (Amit, ha gáz van, ellenőrizhet az ÁNTSZ).

Anna, tűz- és munkavédelmi szakmérnöknek. És épp tele a hócipőmKép. Viszont amit múlthéten írtam, nekem lett csak ötösKép

Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok lányok !

Most fedeztem fel, hogy itt is van egy Erzsébeti anyukák topic. A www.noklapja.hu-n is van egy, ott is vagyunk páran, ha van kedvetek kukkantsatok be oda is. Sziasztok: Szilvi
kicsikocsi
 
 


Sziasztok!

Judit,
Úristen! Balázs még 28 hónaposan sem alszik 3-5 óránál többet egyhuzamban?!? Ez elég elrettentően hanzik. Nálam a nagyok egyébként hathónapos korukra átaludták az éjszakát. (Igaz, hogy Kristóf addig szinte semmit nem aludt éjjel, csak nappal. Kép) Lili viszont semmi jelét nem mutatja ennek egyelőre. Pedig én már nagyon várom! Ráadásul három hónap múlva dolgoznom is kell majd az éjszakai műszak mellett. Kép

Andi,
Miért kell Áronnak a kardiológiára járni? Most voltatok először? A Heim Pálban? Mi nyolc éve járunk Kristóffal, féléves kora óta. Hál' istennek semmi komoly, de eleinte félévente, mostanában évente kontrollra kell járnunk. Enyhe tüdőverőér szűkület, de folyamatosan javul. Mi is éppen a héten voltunk, mivel őszi szünet van. Ismét javult a dolog, legközelebb csak 1,5-2 év múlva kell menni. Mi Kiss Andráshoz járunk, aki nekem nagyon szimpatikus és nagyon kedves a gyerekekhez. Biztosan emiatt is Kristóf soha nem sírt a vizsgálatokon, pici korában sem.
Szerintem a szülinapozás megy minden oviban. Nálunk cukrászdai tortát be lehetett vinni, csak sajátot nem. Hát, legalább nem kellett sütnöm. Kép

Zsófi,
Gratulálok! Kép

Szilvi,
Ti is bekukkanthattok ide, ha van kedvetek! Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Én csak azért csodálkoztam ezen a süti dolgon, mert ahova a kollegám járt oviba, oda simán lehetett vinni saját sütit. Gondoltam, hogy valami ilyesmi miatt nem lehet, de akkor máshol miért lehet? Na mindegy. Viszont így nem kell sütnöm és egész olcsón csinálják a sütit, 15oo Ft egy 2o szeletes torta marcipánnal, tokkal, vonóval.

Áronnal azért kellett menni a kardiológiára, mert múltkor amikor beteg volt, akkor a dokinéni hallott valami zörejt, aztán elküldött minket. Van is valami kicsi zörej, ami valószínűleg ártalmatlan, de azért megnézi a kardiológus ultrahanggal is.
Mi Kispesten voltunk a gyerek kardiológián. Áron azzal kezdte amikor bementünk, hogy van-e matrica. Aztán addig nem sírt amíg rá nem rakták az első tapacsot, ami -azt mondta, hogy- húzza a bőrét. Na, az nagyon nem tetszett neki, és ami neki kellemetlen azt nem hajlandó elviselni, mondjon akárki akármit, őt ne macerálják. Ha meg ezen túl vagyunk jön majd a 3 éves oltás. Asszem nagyon fogjuk utálni ezután a doktor nénit.

Na, dögkeselyű főnök megérkezett.

Sziasztok
Andi
diandie
 
 


Sziasztok!
Csak rövid időre kukkantok most be, már a fejemen táncolnak a kölykeim. Elutaztunk a szüleimhez, most jöttünk haza, fut a lakás, tele a bőröndök, stb.
Zsana, Andi, ez a sors keze: a barátnőm a múlt héten ajánlotta az István kórházat, a sógornőm is beszélt egy lánnyal,aki ott szült, 99%, hogy én is oda megyek! Anna, Réka a csepeli kórházban született, oda minden további nélkül vissza is mennék, ha be nem zárták volna azóta... Úgy látszik, ez az én formám! Andi, ha írnál az Istvánról, akár mailben is, nagyon megköszönném!
Na, rohanok, mert áll a bál, felváltom apát!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Anna,
nem olyan szörnyű ez a rossz-alvás dolog. Persze én sem így képzeltem annak idején a gyerekes éveket, de nem cserélnék senkivel Kép A leg kellemetlenebb egyébként az, hogy csak velem alszik vissza, senki nem jó neki éjjel. Így aztán nem is álmodhatunk arról, hogy apával kettesben elutazzunk valahova egy-két napra, és az is ritka, hogy színházba elmenjünk, mert istenien elvan ugyan mással Balázs, de az elalvás sem megy nélkülem. / kell még a cici.../ Sokaktól megkaptam már, hogy alárendelem magam a gyereknek, rabja vagyok, stb., de én nem így gondolom. Sajnos mostanában nagyon sok furcsa dolgot tapasztalok az anyasággal, családokkal kapcsolatban. Egyre több olyan anyukát ismerek, aki szülés után fél, esetleg egy évvel már visszamegy dolgozni, a gyerekre meg idegenek vigyáznak, holott neki az anyukájára van szüksége.
Ritka az olyan / persze ilyen is van/, akinek muszáj mennie, mert máshogy nem tudnak megélni,de elsősorban a karrier miatt teszik ezt. De olyat is ismerek, aki fél év után nem bírta már otthon, ezért ment vissza! Na erre mondaná az én anyukám, hogy ennek is csak azért kellett a gyerek, mert a szomszédnak is van!!!
Nyilvánvaló, hogy azért alakult ki ez a szemlélet, hogy "vissza a melóba, építeni a karriert", mert 3-4 évig otthon "ülni" egy gyerekkel, esetleg 3 gyerekkel 9-10 évig, az nem megbecsült dolog, néha kifejezetten úgy érzem, hogy szégyen.Olyan snassz. Anyaként nem lehet nagyot alkotni, sikereket elérni? Tőlem is kérdezték már, mikor Balázs másfél éves volt, hogy "és te mit csinálsz?" Mondom, hogy otthon vagyok a gyerekkel. "Jó, de mellette kell valamit csinálni, mert elhülyül otthon az ember" Na, ő is olyan volt, hogy pár héttel a szülés után már nyafogott, hogy megőrül otthon. Így tényleg elhülyül az ember. Azt lehetetlen megérteni, hogy engem pl. tökéletesen kielégít a mostani állapot, kis családunk így boldog, és még boldogabbak leszünk, ha majd lesz pár kistesó is, és eszembe sem jut a karrierem, csakis a gyerekem boldogsága, kiegyensúlyozottsága??? Én világ életemben erre vágytam, lehet, hogy erre születni kell, ezért találkozom mostanában kevés hasonló gondolkodású emberrel?
Bocs, hogy kicsit bő lére eresztettem, remélem, senkit nem untattam ezzel!

Sziasztok!
Judit
jucc
 
 


Sziasztok Mamik!

Bocsi,hogy így ismeretlenül!A Kispesti és a korcsoport szerinti topikból "jövök".(Van egy másfél éves kisördög fiacskám)

Figyelmetekbe ajánlom a következő héten,Kispesten nyíló jászóházunkat kicsiknek.Fél éves kortól 3évesig várunk mindenkit szeretettel!
Minden az Ő méreteikhez alkalmaszkodik:
mászóvár,ugrálóvár,színes játékok,tologatósok/huzogatósok/biciklik,járóka a legkisebbeknek vagy a tesónak.Mindez közel 100nm-en.
Cím:1194 Endresz György u.28.
Érdeklődni lehet:06 20 947 6243

Üdv
Aja
aja
 
 


Sziasztok!

Andi,
Hol vetted a tortát? Ez tényleg nagyon jó árnak tűnik! És finom is volt? Kép
Voltatok már Áronnal UH-on? Mindent rendben találtak? És a hároméves oltás megvolt már?

Judit,
Nagyon örülök, hogy ennyire kiegyensúlyozott vagy és tökéletesen kielégít a jelenlegi állapotod. Kép
Szerintem az a lényeg, hogy mindenki úgy szervezze az életét, ahogy neki és a családjának a legjobb. Én meg tudom érteni azokat is, akiknek fontos a munkájuk, szükségük van a pénzre vagy szükségük van más társaságra is a gyerekükön és férjükön kívül. Naná, hogy meg tudom érteni őket, hiszen én is ilyen vagyok. Kép Én is hamarosan visszamegyek dolgozni, pedig hidd el, a három gyerekem közül egyiket sem azért szültem, mert a szomszédnak is van. Kép A nagyoknál is visszamentem egy év után és azóta már szerencsére beigazolódott, hogy emiatt semmilyen hátrány nem érte őket. Természetesen ha azt láttam volna, hogy a távollétem nagyon megviseli őket, akkor nem erőltettem volna a munkát. (Egyébként ezt csak egy ideig tudtam volna megtenni, mert amikor a férejm meghalt és egyedül maradtam két pici gyerekkel már nem lett volna választásom. Kép) De ők nagyon jól érezték magukat a nénivel, aki vigyázott rájuk és később a bölcsiben is. Még betegek sem nagyon voltak, mert már őket is sokáig szoptattam. Szerintem a gyerekeknek az a legfontosabb, hogy az anyukájuk kiegyensúlyozott legyen és akkor a többi már jön magától, csak egy kis szervezés kérdése. Kép De abban nagyon különbözőek vagyunk, hogy kit mi tesz kiegyensúlyozottá. Kép És ez ügyben nem hiszem, hogy jogunk lenne egymás felett ítélkezni.
Az altatás és szoptatás témában egyébként teljesen hasonlóan gondokozom Hozzád. De nem érzem magam rossz anyának attól, hogy azt gondolom, hogy jobb lenne átaludni az éjszakát, mint háromóránként felkelni. Kép De elfogadom, hogy Lilinek erre van szüksége és csinálom, mégpedig szívesen. Kép A szoptatást sem szándékozom abbahagyni attól, hogy visszamegyek dolgozni. Úgy szerveztem meg az életemet, hogy ez is beleférjen. Kép
Te egyébként mivel foglalkoztál szülés előtt?

Tünde,
Tényleg, már emlékszem, hogy írtad a Csepeli Kórházat.
Képzeld kivettem Kristófot a napköziből. Kicsit elegem lett, hogy egyáltalán nem foglalkoznak ott velük. A leckéje le van láttamozva amikor hazajön, de tele van hibával. Látszik, hogy össze van csapva. És 5-kor kezdünk hozzá újraírni az egészet. Gondoltam, akkor inkább kezdjünk hozzá már 2-kor, ne estefelé fáradtan. Lili már nem olyan kicsi, hogy ne tudnék mellette Kristóffal foglalkozni. Ha meg visszamegyek dolgozni, akkor kimondottan jól fog jönni, hogy 1 órától már lesz otthon egy megszokott (sőt imádott Kép) arc Lilinek. Pár hónapig anyósom fog rá vigyázni ugyanis. Akit ugyan ismer és kedvel, de egyelőre nincsenek sülve-főve együtt. Kristóffal egészen más a viszonya. Kép

Puszi mindenkinek:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Az István-ban 4 ágyas szobák vannak, meg 2 db alapítványi fizetős egyágyas. Én ilyenben voltam. Tök jó volt, mert éjszakára is bent maradhatott valaki velünk. Ez nekem már csak azért is jó volt, mert a szülés után annyira vérszegény lettem, hogy majdnem kaptam vért meg, elaltattak és ettől leesett az amúgy sem magas vérnyomásom, hogy amikor megpróbáltam felülni a szülőágyon egyből vissza is ájultam. Úgyhogy olyan voltam mint a kifacsart citrom. Nem is engedték volna hogy egyedül maradjak. Nekem meg tök megnyugtató volt, hogy ott volt hol a párom hol anyukám.
A csecsmős nővérek nem mondhatnám, hogy nagyon törték volna magukat. Az volt az első kérdés, hogy első gyerek-e, hát nem tudom mennyit foglalkoztak volna velünk ha nem az lett volna. Áron eleinte bénázott a szopizással,meg nekem se igyekezett a tejem beindulni, mondhatni tojtak rá. Az utolsó nap volt egy nagyon aranyos idősebb nővér, aki próbált segíteni. Éjszakára még a fejőgépet is behozta, hogy tudjak fejni, mondván attól beindul majd a tejem. Mellesleg igaza is lett.
Ami szerintem baromság, hogy boldog-boldogtalant beengednek a kórtermekbe. Nekem ezért is volt szinpi az egyágyas, mert egyrészt ne már a másik 3 kismama látogatói előtt kelljen szopiztatni. Másrész meg elég gáz, amikor a látogatóktól mozdulni sem lehet a szobában. Ki tudja ki milyen kórságot hoz be.
Ha még valamire kíváncsi vagy kérdezz nyugodtan!

Anna!
Tortával az van-volt, hogy onnan lehetett rendelni ahonnan a kaját hozzák az oviba, úgyhogy hozzák is helybe. Nem tudom milyen, mert tegnap volt Áron szülinapja és hétfőre nem lehetett rendelni csak mára. Most nem jut eszembe a cég neve, nem a Junior, hanem valami E-betűs nevű. Azt nem tudom, hogy csak úgy lehet-e rendelni náluk. Lesz mostanság szülinap nálatok?
3 éves oltás még nem volt meg, mert dokinéni azt mondta, hogy töltse be a 3-at és utána.
UH-re 15-én megyünk majd. Utána úgyis be kell vinnem a leleteket, úgyhogy gondoltam, hogy majd akkor letudjuk a szurit is.
Szerintetek mi a jó, ha az ember előre adajolja, hogy szuri lesz?

Kicsit hosszú voltam, bocsi

Üdv
Andi
diandie
 
 


Sziasztok!

Anna,

ezer bocs, szó sincs arról, hogy bárkit bírálnék, vagy elítélnék. Legföljebb nem értem meg. Nyilvánvalóan vannak kivételes helyzetek, és nem is ismerhetek minden körülményt, ezért távol álljon tőlem az általánosítás, és az ítélkezés! Ehhez semmi jogom. Bár bevallom, van egy-két ismerősöm, akikkel kapcsolatban már-már hajlamos lennék az elítélésre, de nekik ismerem az életüket, a körülményeiket.
Egyébként azt én sem bírnám, ha állandóan a gyerekemmel lennék, és esténként várnánk haza apát,erről szólna az élet, közben pedig nem beszélhetnék felnőtt emberekkel. Nagyon sokat járunk társaságba, és járnak hozzánk is, de szinte kivétel nélkül olyanok társaságába, ahova vihetjük Balázst is. Ehhez nem muszáj dolgozni menni.
Egyébként bankban dolgoztam azelőtt, és nagyon szerettem, a kollégáimat is, igazi csapat voltunk, hatalmas bulikkal, beszélgetésekkel. De már egy más világba csöppentem, nem hiányzik az az élet./ A "más világot" az is bizonyítja, hogy a bő két év alatt összesen kétszer bírtunk összehozni találkozót a csajokkal... /

Mégegyszer bocs, ha megbántottalak volna!

Sziasztok,
Judit
jucc
 
 


Sziasztok!

Bár én nem Erzsébeten lakom,hanem Soroksáron,de ez van legközelebb hozzánk.
Lenne egy kérdésem.Nem tudtok véletlenül baba-mama tornát itt a közelben.A kisfiam 4,5 hónapos és egy örökmozgó.Járunk usziba is ,de az csak 2-szer van egy héten.Szívesen mennénk többször is társaságba.

Előre is köszi: Anita+ Nimród baba

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Andi,
A nagy lányomnak októberben volt a szülinapja, a fiamnak és Lilinek peidg januárban lesz. Most épp nem aktuális a téma, de amikor az lesz, az nálunk mindig három tortát jelent: egyet a családi bulira, egyet a gyerekzsúrra és egyet az iskolába, régebben oviba. Három gyerek mellett ez már komoly tétel. Kép És cukrászdában az Általad említett ár duplája a minimum. Bár én szeretek sütni, de egyetlen dolgot, tortát nem tudok. Valahogy soha nem lesz olyan szép, amilyet a gyerekeimnek elképzelek. Így mindig megveszem a három darabot szülinaponként. Kép
Szerintem hároméves gyereknek felesleges előre mondani, hogy szuri lesz. Minek szorongjon előtte szegény. (Bár lehet, hogy ezen már túl vagy.) Várom majd a beszámolót hétfőn az UH-ról és arról, hogy hogyan vészeltétek át a szurit.

Judit,
Nem bántottál meg. Kép Csak elmondtam, hogy én hogy látom ezt a dolgot.

Anita,
Én sajnos nem tudok Neked segíteni, mert nem járok baba-mama tornára. Pedig biztos, hogy van a kerületben. Talán a Csiliben?

Sziasztok!
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Ismét beugrottam ide is, hogy szóljak:

Mától teljes gőzzel üzemel a játszóház!
Egy kedves óvónéni alig várja már a kis örökmozgókat!!

Címünk mégegyszer:
1194.Endresz György u.28.
Nyitva délelőtt 9-12,délután 15-19óráig.

Aja
aja
 
 


Sziasztok Lányok!

Hova lettetek? Nagy itt a pangás. Mindenki dolgozik? Vagy netán betegek vagytok?

Képzeljétek, tegnap / vasárnap / este találtunk itt a Galéria kertjében egy kiscicát. Tudom, kicsi az esélye, de azért megkérdezem, nem tudtok-e valakit, aki sír a cicája után? Kitettem ma egy csomó plakátot, de még nem jelentkezett senki : ( Itt van nálunk, édes, nagyon pici, nagyon szép, és látszik rajta, hogy volt gazdija, ismeri az almot, hízeleg, és hatalmas pocakja van. Ha csütörtökig nem jelentkeznek, el szeretném ajándékozni, mert hétvégén nem leszünk itthon, és félek, hogy a nagy cicám kárt tesz benne. Szívesen meg is tartanám, ha összebarátkoznának, de egyelőre az öreg nagyon gorombán viselkedik. Azt sem akarom, hogy lelkibeteg legyen. Szóval, aki befogadná, az is jelentkezzen!

Előreis köszi!
Judit
jucc
 
 


Sziasztok!

Délelőtt írtam és eltűnt. Kép(
Voltunk tegnap az UH, minden rendben. Végre vége a parának!!
Juditnak igaza van, hova tűntetek lányok?

LÁNYOK! Nem jár valaki Ausztriába? Azon belül is az ottani Metro áruházba?

Üdv
Andi
diandie
 
 


Andi
Örülök, hogy minden ok az uh-val. Mi már megjártuk idén az ausztriai metrót és egy digit. fényképezővel lettünk gazdagabbak. Ti mit akartok venni
Judit
Hozzánk is becsöngettek valamelyik nap, hogy találtak egy kiscicát és nem kell-e valakinek. Ha a férjem nyitja ki az ajtót már biztos itt lakna nálunk a cica, de a kislányom mellé még nem kell. (szerintem agyon simogatná Kép
Nem tervezzük, hogy ideiglenesen egy csendesebb helyre költözzünk, mert arra is elmenne minden pénzünk. Egyrészt a felújításra + illeték stb. Én olyan helyre szeretnék költözni, ahonnan nem kell már továbbmenni. Nagy ház, nagy kert, sok gyerek, boldog család, stb. Persze csak a bilibe lóg a kezem....
Volt már valaki közületek a csepeli munkásotthonban a tücsökzenén? El akarom vinni oda Nikit, főleg, ha ilyen esős , szeles , nyálas idő lesz. Vagy itt erzsébeten el lehet menni valahova? Most volt az 1 éves szülinapi bulija 2 részletben nagyon jól sikerült
Tünde
A barátnőm is az Istvánban szült februárban és őt is csak az zavarta, hogy bárki bemehetett a látogatási időben. Ez szerintem is marhaság
Tinalila
Hajón dolgoztunk 5 évig a férjemmel, utána még egy évig szárazföldön Antiguán. Mikor terhes lettem akkor jöttünk haza és azóta is itthon vagyunk. Szépek a gyerekeid, megnéztem őket! Kép
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok, lányok!
Végre van 5 szabad percem, de látom, másoknak sincs sokkal többKép! Nyáron ennyi kihagyás után bő fél óráig olvastam volna az archív oldalakat!
Találtam nőgyógyászt (és kórházat): a Barossba fogok járni ahhoz a dokihoz, akinél a sógornőm és a nővére is szült. Már voltam nála, megbeszéltünk mindent, alaposan kifaggatott nem csak a baba elhalásáról, de az előző két terhességemről, életmódról, stb. is. Nagyon szimpatikus volt! Igaz, a Barossnak eléggé gyerekgyár jellege van, de legalább van 24 órás rooming-in, és koraszülött-osztály is (azért nem mertem az Istvánba menni, mert onnan elviszik a koraszülötteket-Réka épp csak kihúzta a 37. hétig méhszájelégtelenség miatt). 29-én megyek progeszteron- és prolaktinszintet nézetni, decemberben-ha minden igaz- újra próbálkozhatunk.

A 3 éves oltás nálunk is nemsokára esedékes lesz (februárban). Mi anno elmeséltük Balázsnak, miért kapja a szurit, és (szégyen-gyalázat) meg is vesztegettük: ha nem sír, kap egy Kinder tojást. Ez neki elég is volt, azóta egyszer sem sírt oltásnál, vérvételnél, műtét miatt sem. Persze gyereke válogatja, őt mindig is érdekelte az emberi szervezet működése (most épp fogorvos leszKép), kellő tájékoztatással le lehetett szerelni.

Rékával is járunk a Heim Pál kardiológiájára (Juhász doktornő, ha jól emlékszem a nevére), mert van egy enyhe szívzöreje. Félévente kontroll, egyéb teendő (kop-kop-kop) nincs.

Jucc, én megértelekKép! Én sem szenvedtem soha gyes-betegségtől, igaz, most itthon dolgozom, de Balázsnál még ez sem volt meg. Sőt, most épp azon agyalok, hogy el kellene végezni az ELTÉ-n a 2 éves kiegészítő szakot a főiskola után, de ha most felvesznek, akkor (úgy tudom), max. 2 évet halaszthatok. Viszont, ha összejön a baba, nem akarom itthon hagyni, amíg egyetemre járok, ő meg még pici. Így majd akkor megyek felvételizni, ha már terhes leszek, hogy minimum 2 éves koráig itt legyek neki (meg a másik kettőnek!)

Na, megyek, mert a kölykeim jóéjt-puszit kívánnak, a férjem pedig telefonálni szeretne végre...
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde!

Mióta jártok Balázzsal fogorvoshoz? Csak ellenőrzésre, vagy gondok is vannak a fogával?
Az én Balázsommal már kétszer voltunk, hétfőn megyünk újra, pedig még nincs 2 és fél éves sem.
Sajnos szinte a kibújás után lukasak is lettek a rágófogai,és elöl is vannak gondok. Az előző doki csak nézegette, megállapította, hogy genetikai probléma, zománchiba, ezért romlik azonnal, de nem mert hozzányúlni, nehogy maradandó károkat okozzon Balázs lelkében. Most egy magánklinikára jelentkeztünk be, remélem, ők tudnak megoldást. Ti ezt hogy oldottátok meg?

Szia!
Judit
jucc
 
 


Sziasztok!

Judit,
Van már gazdája a cicának?

Andi,
Én is örülök, hogy minden rendben volt az UH-on.

Dorki,
Kalandos lehetett az az öt év. Biztos sok szép élménnyel lettetek gazdagabbak. A férjeddel a hajón ismerkedtél meg vagy már együtt mentetek ki?
Köszi a dícséretet a gyerekek nevében. Kép

Tünde,
Örülök, hogy sikerült megfelelő orvost és kórházat találnod. Talán írtam már, hogy nálam csak Heni húzta ki a 37. hétig, de ő is csak éppenhogy. Kristóf 35 hétre született, Lili 36-ra. De hál' istennek egyikükkel sem volt semmi probléma. Fel sem merült, hogy elvigyék őket másik kórházba. (Merthogy egyik kórházamban sem volt koraszülött osztály.) De persze jobb az elővigyázatosság.

Judit,
Szegény Balázs. Kép Nagyon rosszul hangzik ez a zománchiba dolog. Másnak is van ilyen a családban? Én még nem is hallottam ilyesmiről.
Nálunk szerencsére még egyik gyereknek sem volt soha semmi gond a fogával. Pedig a fogorvos tesóm szerint a mai étkezési szokások mellett 10 éves kor körül ez szinte csodaszámba megy.

Lányok,
Nem nagyon fogok tudni sűrűn jönni, mert hihetetlenül el vagyok havazva. Azt, hogy a három gyerek micsoda logisztikai problémák megoldását teszi szükségessé már részleteztem egy párszor. Kép Emellett lassan egy picit dolgozgatnom is kell, mert bár hivatalosan csak februártól kezdem, de év végén van egy pár olyan feladat, amibe muszáj belefolynom. És elég sok energiámat elveszi a TAVASZ Egyesület, amelyet jórészt babanetes lányokkal alakítottunk. Van már saját fórumunk, így a fórumozási kapacitásaimat jórészt ott vezetem le. Kép
Ha van kedvetek, látogassatok el oda:
http://tavasz.uw.hu/forum/
Azért időről időre benézek majd ide is. Kép

Puszi:
TAnna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Megint én Kép
A keres/kínál/programok/ajánlatok topik Kispesti játszóház címszó alá feltettem a foglalkozásainkat,melyeket szakképzett óvónénik tartanak a gyerekeknek.Nézzetek el oda!
És még mindíg várunk mindenkit szeretettel!Egyre többen vagyunk,a gyerekek nagyon élvezik!


Aja
aja
 
 


Sziasztok!

Én is idestova húsz éve erzsébeti vagyok, és a negyedik hónapba, úgyhogy májusi babám lesz, van valaki aki ilyen időtájt van kiírva?
Szilvi
patri
 
 


Sziasztok!

Szilvi, üdv közöttünk! Végiggondolva, most nincs babaváró közöttünk. / szóljatok, ha megfeletkeztem valakiről!!!/ De azért gyere gyakran! Mostanában nagy itt a csönd, nem tudom, mi történhetett! Hol fogsz szülni?

Anna, azért ne tűnj el teljesen! Egyébként az egyik húgomnak van két olyan foga, amiről hiányzik a külső zománc, ettől fehér helyett sárgák azok a fogai. Az ő fogorvosa is csodálkozott, hogy mi ez, de érdekes módon nem romlottak el neki. / neki maradandó fogai ezek. Balázsnak fehérek a fogai, csak rosszak/.
Hétfőn megvolt a fogászat! Nagyon szuper a hely, kedves volt mindenki, Balázs is jól érezte magát, pedig mostanában nagyon ellenséges. Eredetileg csak állapotfelmérésre mentünk, de a dokinéni annyira belelkesült attól, hogy nem kell fúrni, hogy azonnal nekiállt. A fúrástól ő is félt volna/ persze Balázs miatt/, de ezt meg tudta oldani valami spec. kanállal, ezzel kitisztította, és be is tömte. Három foga volt, amit megcsinált. Balázs egy hős volt, nagyon örültem! Mondták is, hogy ma ő volt a legkisebb, de legügyesebb beteg. Sajnos az első fogain is látható, hogy el fognak romlani, egyelőre nem csinált velük semmit, valószínűleg csak ecsetelni fogja. Ezekre fele annyi ideig van szükség, mint a rágókra / a tömöttek azok/, talán kibírják ezt az időt így is... Ja, 30 ezer Ft-ot fizettünk. Kicsit húztuk a szánkat, de ha belegondolok, hogy én is mennyit szenvedtem gyerek koromban a fogorvostól, megérte. Balázsban semmi negatív élmény nem maradt.

A cicának úgy tűnik, mi leszünk a gazdái Kép
Tegnap itt járt egy ismerősöm, teljesen beleszeretett, de a kislánya még az én gyerekemnél is szadistább, úgyhogy nem akarom nekiadni. Este megkérdeztem Apát is, odaadjuk-e, erre mondta, hogy épp előző este beszélte meg Balázzsal, hogy mi leszünk a gazdái. Remélem, megéri a felnőttkort... / most éppen egy icipici házikóba gyömöszöli be a gyerkőc, macsek meg visít./ Úgyhogy nevet kell találnunk neki, és el kéne vinni dokihoz is.

Na, ne csak én írjak!

Sziasztok!
Judit
jucc
 
 


Tettem fel új képet! Kicsit homályos, de végre aktuálisabb, mint az ezelőtti!

Judit
jucc
 
 


Szia Jucc!

A Schöpf Méreibe fogok szülni, még nem ismerem a kórházat, csak a dokinál voltam a magánrendelőjébe. Van már valakinek élménye a kórházról?
Szilvi
patri
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok, hogy megvagyunk, jól vagyunk.

A kutyánk lett beteg a hétvégén, tegnap délelőtt kiderül, hogy azonnal műteni kell. 2 órás műtéttel kiszedték a méhét és a petefészkeit. Teljesen kókadt szegény. Ma meg vihetem vissza, mert még infúziót kell kapnia. Arról már nem is beszélek mennyibe kerül ez nekünk, horror.

Mindenki jól van?
Írjatok gyakrabban!
Én beszélek aki elég ritkán írok! Kép))

Sziasztok
Andi
diandie
 
 


Sziasztok!

Mi öt napig Németországban voltunk, ezért is tüntem el. Nekem volt ott hivatalos dolgom, de mondtam a főnökömnek, hogy GYED alatt csak akkor utazok, ha vihetem az egész családot. Lilit mindenképpen vinnem kellett volna, hiszen szoptatom, meg valakit, aki vigyáz rá, amíg én okosodom (tréningre mentem, amire majd szükség lesz a munkámhoz, ha visszamegyek). De végül elmentünk mind az öten és nagyon jól éreztük magunkat. Lili is egészen jól viselte a repülést. Nürnbergbe mentünk, ahol nagyon híres a karácsonyi vásár, így egészen karácsonyi hangulatban jöttünk haza.

Judit,
Balázsnak gratulálok! Kép Hol volt ez a fogorvos? Ő csak gyerekfogorvos vagy felnőtekkel is foglalkozik? Jónak hangzik, amiket írsz róla. (Persze az árat kivéve, de az, hogy a gyereket nem éri trauma minden pénzt megér.) Bár ahogy írtam, nekem az egyik tesóm fogorvos, de nem Budapesten lakik, így ha hirtelen kellene, akkor nem tudnánk hozzá rohanni. Bár szerencsére senkinek nem rosszak a fogai a családban, de se sose lehet tudni.
Hogy van a cica? Van már neve? Kép

Szilvi,
Én is üdvözöllek körünkben. Kép Ti merre laktok? Első babádat várod?

Andi,
Jó, hogy Rólad is hallunk. Kép Milyen kutyusotok van? Mennyi idős? Hol műtötték? Jobban van már?

Amint a profilomból is kiderül, mi is nagy állatbarátok vagyunk. Kép

Puszi mindenkinek:
Anna
tinalila
 
 


Szia Tinalila!

Én Erzsébeti vagyok, és a második babámat várom, már van egy 11 éves nagy lányom. Úgy néz ki a tegnapi ultrahang felvételen amin egyértelműen nagyon mutogatta magát, hogy fiú lesz a második babám.
Ui: Látom nagy tengerimalac rajongó vagy nekünk is van egy malackánk, nagyon jó fej.

Szilvi
patri
 
 


Szia Szilvi!
A "Merre laktok?" kérdést úgy értettem, hogy Erzsébeten belül. Kép Mi a Mártírok útja környékén. Nekem is van egy 11 éves nagy lányom (is). Ötödikbe jár. A Tied is? Melyik suliba?
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Szia Tinalila!

Akkor nem lakunk messze egymástól én a Kakastó u-ban lakok, és az én ötödikes lányom a Lázár suliba jár. És Te lányod, gondolom Stromfeldba nem? Hanyadik hétbe vagy és melyik kórházba fogsz szülni?
Szilvi
patri
 
 


Sziasztok!

Anna! Köszi, kutyus jobban van. Ő egy spániel, 6 éves lesz februárban. Sétálni még nem nagyon akar, lépcsőzni pláne, cipelni kell le és fel. Viszont már iszik-eszik, talán nagy baj már nem lehet. A Valéria utcába járunk dokihoz, ismered?

Lányok! Karácsonyra szokás vinni valamit az ovonéniknek, dadusoknak? A mi ovinkban igen, ezen kicsit meglepődtem, vagy nincs ebben semmi furcsa. Én részemről letudnám a névnapokat, aztán annyi. Naív vagyok, mi? Kép)))

Mindenkinek sok ajándékot a Mikulástól!

Sziasztok
Andi
diandie
 
 


Sziasztok!

Szilvi,
A lányom eddig valóban a Stomfeldbe járt, de az ötödiket már nyolcosztályos gimiben kezdte. Elég messzire hordjuk, Zuglóba, de nagyon szereti, így megéri.
Én már 10 hónapja nem vagyok terhes, ennyi idős ugyanis a kislányom. Kép És valószínűleg már nem is leszek, mivel már három gyerekem van. Egyébként ha ráklikkelsz a hozzászólás írójának a nevére, akkor előjön a profilja és ott gyakran sok információt megtudsz az illetőről. Rólam legalábbis mindenképpen.

Andi,
Örülök, hogy jobban van a kutyus. Kép Nem ismerem a Valéria utcai állatorvost, mi a Pozsony utcaihoz járunk már évek óta. Szerencsére csak ritkán van rá szükség.
Igen, szokás vinni kis ajándékot az óvónéniknek, dadusoknak. Szerintem ez mindenhol így van. Én mondjuk szívesen is vittem, mert nagyon szerettük őket.

Lányok,
Hogy álltok a csizmapucolással? Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna, a fogorvos a Dentalcoop fogklinikán van, és sokféle fogorvos rendel ott. Balázst gyerekfogászhoz vittem, de van felnőtt is, kismamafogászat is, fogszabályzós szakorvos, meg még ki tudja, mi minden. Érdemes fölhívni őket, ha érdekel, de mondom, szerintem jól megkérik az árát! Most nem tudom a számukat, de az interneten is megtalálod őket.
A cica jól van, bár volt egy időszak, amikor újra ott tartottam, hogy odaadnám valakinek, de a fiúk nem engedték. Lizának neveztük el, de még nem nagyon szólítjuk ígyKép
A csizmapucolás jól sikerült, pedig majdnem elfelejtettük. Balázs nagyon lelkesen pucolt, és reggel még lelkesebben bontotta az ajándékait.
Délután pedig személyesen is találkozhatott az"Öreggel", mert céges Mikulás-ünnepségen voltunk, jó buli volt.
További szép napokat!

Judit
jucc
 
 


Sziasztok!

Láttatok már olyan mikulást akinek egy műszörme darab a szakálla? Na, ilyen volt az oviban. Elég béna volt, de a gyerekek élvezték. Kaptak a srácok ajándék utalványt a Lurdyban lévő játszóházba, volt már ott valaki? Milyen?
Hogy álltok a karácsonyi ajándékok megvásárlásával?

Sziasztok
Andi
diandie
 
 


Sziasztok!
Judit, Balázsnak szerencsére egészségesek a fogai, még soha nem kellett tömni vagy húzni. Viszont a férjem rendetlen fogait örökölte, ezért a 6 kipotyogott foga helyére 4 maradandó fért be, felül kissé előreharap, alul pedig hátra... A Zoltán utcába (a Parlamentnél van) járunk fogszabályozásra, egy hete kapta meg az éjszakait. Kicsit bántotta ugyan, hogy nem azt a (Harry Potter) matricát tették bele a fogszabályozójába, amit kiválasztott, hanem egy dalmatát a 101 kiskutyából ("ráadásul nézd meg, anya, ez egy LÁNYKUTYA!!!"), de azért lelkesen hordja, és nem csak éjjel, de délután is, ha épp nincs edzés és itthon van.
Lányok! A ti gyerekeitek még hisznek Télapóban/Jézuskában/nyusziban? Balázs most kérdezett rá először konkrétan (9 éves), és úgy döntöttünk, nem ködösítünk tovább. Majdnem sírt, hiszen idén még megírta utolsó levelét is a Télapónak (és örült, hogy reggelre eltűnt a levél az ablakból),de aztán megmagyaráztuk neki, hogy ez az egész arról szól, hogy mennyire szeretjük egymást, és hogy ő most már nagyfiú, és segít, hogy a kishúga is minél tovább higgyen ezekben a dolgokban. Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel?
Réka is találkozott a Télapóval, de semmivel sem lett bátrabb tavaly óta, 2 kézzel szorította a nyakamat, fúrta bele az arcát a vállamba, de azért az ajándékokat hajlandó volt átvenni...
Andi, mi is a Valéria utcába járunk a kutyánkkal (Samu, 11 éves), egyrészt közel van hozzánk, másrészt eddig még mindig rendbehozták, amit lehetett. Sajnos az előző kutyánkon, akit két éves korában megmérgeztek, már nem tudtak segíteni.
Anna! Januártól már dolgozol? Megoldottátok már, hogy ki vigyáz addig Lilire?
Szilvi! Üdv közöttünk! Választottatok már nevet a lurkónak? A lányodat hogy hívják? Az én Balázs fiam is a Stromfeldbe jár, most harmadikos.

Jó ünnepi készülődést mindenkinek!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Hű, de leült a topik. Lányok, tessék írni! Kép

Mondjuk én sem sokat tettem mostanában a pörgésért, de tényleg hihetetlenül zsúfolt az életem. Azért néha próbálok jönni.

Tünde,
Kristóf is egészen mostanáig hitt a Télapóban, mégpedig nagyon aranyosan. Bár egyébként nagyon okos és minden turpisságot kiszúr, ezzel kapcsolatban semmi nem szúrt neki szemet. Pl. amikor iskolás lett, és kiderült, hogy az osztálytársai többségének nem a Télapó hozza a karácsonyfát, hanem a szülők, azt elintézte annyival, hogy "ők biztosan nem olyan jók, mint én". Kép Az az igazság, hogy most először ő is rákérdezett, hogy biztos-e, hogy nem mi adjuk az ajándékokat, de mi még ködösítünk egy kicsit. Mert ez így annyira aranyos. De szerintem már ő is tudja, hogy mi az igazság, csak magának sem vallja be. Vagy belemegy a játékba. De biztos, hogy ez az utolsó ilyen játékos karácsonyunk. Kép

Eredetileg februártól mentem volna vissza dolgozni és anyósom vigyázott volna Lilire. De végül nem megyek vissza, mert nem tudtunk megegyezni a feltételekben. Ez egyben azt is jelenti, hogy 12 év után végleg otthagyom a munkahelyemet. Persze majd csak a GYED után. Egyelőre maradok még egy évig itthon és az alatt megpróbálom kitalálni, hogy miből éljünk meg.

Én is jó ünnepi készülődést kívánok mindenkinek! És időnként jelentkezzetek! Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Najó, akkor írok, hátha lendítek a topicon valamit Kép

Természetesen Balázs /2,5/ még mindent úgy gondol, ahogy mondjuk neki, így aztán hisz a Jézuskában, Mikulásban, stb. Már most nagyon bonyolult, hogy összeegyeztessük, húgom gyerekeinek mit mondanak a szülei, sógoromék hogy mondják, nehogy az legyen,hoyg feltűnjön a gyerekeknek, hogy egyik helyen így működnek a dolgok, másik helyen úgy. Érdekelne, Ti miket mondtok a gyerekeknek. Arra gondolok, hogy ha nyitott szemmel járkálnak, feltűnik a sok fenyőfaárus az utcán, előbb-utóbb rákérdez. Ki hozza az ajándékot? Az OK, hogy a jó gyerekek kapnak ajándékot, és a felnőttek kitől kapják? Lehet, hogy én túlbonyolítottam, de azt mondtam, hogy a felnőttek már nem kapnak a Jézuskától, így megajándékozzák azokat, akiket szeretnek./ kénytelen voltam ezt mondani, mert mindenkinek Balázs orra előtt szereztem be az ajándékát - kivéve az övét/ A fát mi szerezzük be, és a Jézuska fogja feldíszíteni. Húgoméknál angyalka van /Waldorf-ovi és -iskola/, ráadásul ott nem csak feldíszíti, de titokban szedi le is a fát, és tünteti el. Előbb-utóbb lesznek itt kavarodások. Mindenesetre én úgy képzelem, hogy iskolába kerülés tájékán egyre több infót fog kapni a gyerek, és előbb-utóbb rá fog kérdezni nálunk.

Kezdem úgy érezni, hogy a fejem fölött összecsapnak a hullámok készülődés-ügyben. Most jöttem rá, hogy alig van pár nap! Fel kell még kötöznöm a szaloncukikat, ajándékcsomagolás, és még hiányzik is néhány, és azt sem tudom még, mit főzzek. Szerencsére a múlt héten végre találtam bébiszittert, azt hiszem, kénytelen leszek igénybe venni az idejét.

Anna, ezek szerint otthon maradsz Lilivel? Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó lesz mindkettőtöknek, az anyagiak meg majd megoldódnak!

Jó készülődést, de azért írjatok!

Judit
jucc
 
 


Sziasztok!

Mostanában nem nagyon jutok ide. Most is csak röviden jelzem, hogy megvagyunk! Kép Ha nem jönnék addig, akkor MINDENKINEK NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT!!!

Andi
diandie
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: