Új privát üzeneted érkezett!

Szia Lányok !

Bocsánat,hogy csak most jelentkezem de a pici lányom éppen a szokásos nyügös 4 óráját éli ezért elég nehéz elszakadnom holnappal kapcsolatban sok szeretettel várok mindenkit mondjuk 1/2 2-tõl nálam szeretném ha minnél többen jönnétek a címeket mindenkinek megírom.

Csók Norcsi
norcsiszeged
 
 


Szija mindenkinek!

Pár napig nem tudok jönni és máris olvashatok visszaKép

Ágci! Nagyon jó volt nálatok, szuper jó a lakásotok, olyan jó nagy!
Én is mindjárt megyek és szavazok Gabóra!

Gabomano! Köszi a képeket, gyorsan megmutattam a férjemnek is.
Én nagyon meg vagyok elégedve a babakocsinkkal. Ha esetleg ilyet akartok venni, akkor javasolnám, minden van rajta, amire egy babakocsin szükség lehet. Nagyon könnyü tolni, a kereke miatt. Teljesen vizszintesre nem állitható, de le szoktam fektetni, ha elalszik Hanga. Ha meg felébred, akkor felültetem. A babakocsit nem szoktam emelgetni, Ágciéknál emeltem meg elöször, mikor felvittük a lépcsön, de olyan nagyon nehéznek nem tünt.
Nagyon könnyen összecsukható(egy mozdulattal), és mivel kicsi, a kisebb autók csomagtartójába is befér.
Ti is ilyet akartok venni?

Norcsi! Mikor mexületett Hanga, az elsö pár hétben én is szenvedtem a ruhákkal, mivel a legtöbb ruhámba egy minimum 50-52kg-os ember fér bele, és ugye ennél több voltam, igy nem fértem bele semmi ruhámba, igy nekem is mennem kellett ruhát venni.
Ird meg nekem is a cimeeet! Bár lehet, hogy már túl késön szólok, mert már lassan 23 óra leszKép

Ildianyu! A babaúszást ne is mondd! Mi mexivtuk mind a két napKép Na mindegy, korán keltünk legalább.

Szerintem a Névtelen-nel nem kéne annyit foglalkozni, mert valaki unatkozhat és "jópofaságból" szórakozik.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Gabomamo,
a múltkor mondtad, hogy nem messze laktok tõlünk. Nem megyünk együtt délután Norcsiékhoz? Vmi tömegközlekedéssel kellene menni, mert én nagyon parázok a hídon. (születési rendellenességKép
HA vkivel vagyok, akkor talán nem annyira!
Ha igen, csak írd meg, hogy hol és mikor találkozzunk.

Ágci

Kép
Ágci
 
 

 
 

Sziasztok lanyok,

bocsi, hogy nem tudtam du-an elmenni, de most kezdtuk a fozelekezest es egy kicsit lassan megy. Meg tapszert is irt fel a doktorneni, de nem akarja Jazmin elfogadni. Meg probalkozunk. A krumplit nem nagyon fogadja el (az anyatejjel keszult nagyon rossz, ma vizzel csinaltam meg rosszabb), pedig a multkor a tejest elfogadta. A HIPP repa izlett neki.
A konyvet sikerult megvennem, a Tolkien-ben 530 Ft-ert.

Lara,
nagyon tetszik a kocsi a Tescoban kiprobaltam es nagyon jo tolni. 1 v. 2 oldalrol tolhato?

Lanyok, ti mit csinaltok amikor a babatok szemebe sut a nap? Jazmin nem nagyon birja sir. Pedig nem mindig tudok ugy setalni, hogy ne susson a szemebe. A multkor pelenkat raktam a kocsira.

Csok,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Kép

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok végre! Sajnálom, hogy a talin nem tudtam részt venni, pedig nagyon szerettem volna! De elõtte átestem két vizsgán, egy szakdolgozat védésen, pénteken pedig a Klinikára voltam hivatalos UH-ra, így csak a csütörtök maradt meg pihenõ, "itthonlévõs" napnak. Ráadásul a pocim is fájogatott, valószínû a sok izgalomtól, így nem mertem kockáztatni. Ráadásul most olvasom, hogy egy újabb taliról is lemaradtam...

Gabómanó! Nem Jázminnal indultam ikertehesnek, hanem a mostani babával. Bár még az is lehet, hogy õk is ketten voltak, mert vele is vérezgettem az elején. Sajnálom nagyon az elveszített babócát, bár lehet, hogy kicsit beleõszültem volna, egy picuri és két kis újszülött gondozásába egyszerre. Azért jó lett volna. Remélem a szívsebésznek van igaza és bezárul a lyukacska, nem lesz szükség a mûtétre.
Lara! Már a 31. hétben vagyunk!

Norcsi! Én most szentül megfogadtam a szülés után lefogyok!!! A szoptatás fogyasztó erejében nem bízok, mert Jázmint is 11 hónapig szoptattam, állandó 5 kiló plusszal. És most erre jön rá a mostani súlygyarapodás. A hasam már elképesztõ méreteket öltött, a meleg beköszöntével pedig megkezdõdött a vizesedés, lábduzzadás is. Most kénytelen voltam venni egy klumpát, mert a szandálba már nem tudtam belegyömöszölni a lábam.

Sajnálattal látom, hogy itt is felütötte a fejét egy "többdiplomás csuda intelligens névtelen".Olyan kár. Észrevettétek, hogy õk mindig sokkal, de sokkal jobbak, szebbek, okosabbak, tapasztaltabbak, széles látókörûbbek nálunk "szerencsétleneknél". Ráadásul engem mindig az zavar ezekben a névtelen írásokban, hogy õk tulajdonképpen nem is névtelenek, lehet egy másik topicban teljesen értelmesen írogat, általunk is ismert névvel, csak ilyenkor valami kitör belõle. Csak az ehhez hasonlót fáj olvasni. Vagy egyszerûen csak melléklikkelt és idetévedt a Dühöngõbõl : "majd a megválasztott kormány segít mindenkinek..."?. Mindenesetre kikérem magamnak, hogy valaki kioktasson, kritizáljon ilyen sunyi rosszindulatú, gonosz módon. Annyira idegesít és felbosszant a megfoghatatlansága!
Még valami: elég szánalmas, hogy a 3 diplomáddal csak ennyi telik tõled kedves névtelen, ezért kár volt tanulnod.

Na jó csúnya lett a vége, be is fejezem, jövõ héten jövök. Remélem akkor már csak Veletek találkozom itt.

Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok,

senki nem ir?

kepzeljetek rekordot dontottunk!! Jazmin 20 dkg-ot hizott 1 het alatt. Tenyleg a fozelektol lenne? Nem hiszem, mert azert annyit nem evett. Szopi utan adtam es tul sokat nem evett. Az en foztom nem izlik neki. A HIPP repa eloszor izlett neki, de mostmar nem annyira. Az alma-sutotok ma izlett neki. A dokink irt fel tapszert is. Hihetelen, hogy 50-60 g-nal tobbet nem cumizik. De utana elfogadja a cicit. Cici utan nem kell neki tapszer. Pedig keveset szopizik, neha lemerem. Kulonben nagyon butan szopizik cumibol. Szegeny elfelejtette, hogy kell cumizni. pedig a Gyerekkorhazban 3 hetig igy etettek. Probaltuk a NUK, a Chicco cumist, nem jott be. Most AVENT-ot hasznalunk, jonak tunik, de lehet, hogy meg kellene probalkozni. Vagy a poharat kellene kiprobalni??

Ildianyu, Lara,

ti mit adtok enni a gyerkocoknek?? Foztok vagy babietelt adtok?

A napsutes ellen kitalaltam, hogy napernyot veszek a kocsira.

Lara,

nagyon tetszik a kocsi, csak egy a baja, hogy nem fektetheto vizszintesre. Jazmin meg ugy utazik. Te kezdettol fogva ezt a kocsit hasznalod vagy volt masik kocsid??

Persze a repas dolgok utan allandoan atoltozes mosas van, mert tiszta repa minden es eleg jol fog.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Agci,

az elobb elfelejtettem megkerdezni, milyen a Graco kocsi?
Konnyu-e, jo-e tolni, vizszintesre allithato, hany fokozatu a hattamla, 1 v. 2 iranybol tolhato??

Koszi,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok Anyukák!

Én is vártam, mikor írtok!

Orsi,
ha úgy jó, mond meg mikor legyen a következõ tali, és akkor mi majd alkalmazkodunk hozzád, ok? A csajokkal azt beszéltük, legközelebb jó lenne vmi szabadtéri, ha mindenkinek megfelel.

képzeljétek, holnap megyünk hasi uh-ra, a pici mostanában nagyon sokat bukik. Elvittem ma a dokinénihez, tök aranyos volt, elmondta, hogy valószínû sajnos ez nemcsak olyan, "kicsit többet bukunk mint kellene", aztán elmondta, mik a lehetõségek. Megkérdezte, hogy melyiket válasszuk. NAgyon jólesett, hogy felnõttként kezelt. Szóval, holnap uh, aztán majd meglátjuk, hogyan tovább. Amúgy Gabó nagyon jókedvû, hétvégén igazi családi napokat csináltunk, nagyon élvezte, hogy apukájával hármasban voltunk.

Mit csináltok május 1-jén?

Norcsi,
a múltkor mikor nálatok voltunk, elfelejtettem írni, hogy nagyon szupi a lakásotok, és az akartam kérdezni, ezek saját tervek alapján lettek megvalósítva? Vagy így vettétek?
És még azt is: használtátok a kendõt, van vmi változás pocak ügyben?
Ügye az a hatalmas takaró csak dísz volt Eszti ágyában?
Nagyon jó idõ van nálatok, elég ám csak akkor betakarni napközben, ha elszundít. Inkább adjál rá hosszú ujjú body-t a rugi alá. Most alakul ki a hõháztartásuk tudom, de ha túl melegen van tartva, akkor a szervezet nem termel késõbb sem annyi hõt, és akkor fázós lesz. Bocsi, az okoskodásért!Kép

Gabómamó,
írok neked e-mailt.

Minden jót:
Ágci

Voltatok úszáson?

Kép

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!!!

Ágci!
Jobbulást Gabónak, reméljük, nem lesz nagyobb baj.
Örülök, hogy tényleg ilyen jó a dokinéni Kép.
Voltunk úszáson, Laráék is voltak. Kicsit felemás volt nekünk. Egyrészt jó volt, mert végre nem kezdett el fuldokolni Lili, amikor lemerítettük, viszont nagyon fáradt volt, így nekünk 10 perccel hamarabb véget ért az úszás. Viszont van egy rossz hírem. Jövõ héten leszedik a sátrat, így nem lesz úszás, csak max. júli, augusztusban. Felírták a címeket, tel. számokat, és majd értesítenek. Mi meg Téged Kép.
Voltak szórólapok, hogy a Forrásban is van úszás. Errõl tud valaki valamit?
Mi május 1-jén valami Ligetes kirándulást tervezünk. Tudom, hogy sokan lesznek, de nem baj.
Többiek?

Gabómamó!
Szupi, hogy Jázmin ennyit hízott! Szopi már egyáltalán nem elég neki?
Én Lilinek a répát, sütõtököt és õszibarackot bébiételben adom, és most már a húsosokat is. Fõzök krumplit, borsót, brokkolit, paradicsomot.

Következõ tali május 1-jén? Vagy nagyon riasztó a tömeg?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Én is eltûntem kicsit az éterbõl, mert Marcival még mindig vállvetve küzdünk a vírusok ellen. Marci is nagyon nehezen gyógyul, én pedig egyre rosszabb bõrben vagyok. Attól félek, hogy pingpongozunk a fertõzéss4el, így holnap én is elfáradok a doktor nénimhez...

Orsi!
Köszi az e-mailt, én is írtam neked!

Ágci!
Szerintem ne aggódj Gabó miatt, ha jó a kedve, nem lehet nagy baj! Én hallottam olyanról, hogy több kisfiú, mint kislány hajlamos ilyen problémára, de ez késõbb magától rendezõdik. (Az öcsém is ilyen cipõben járt kisbaba korában.)

Gabómamó!
Én nagyrészt a saját fõztömet etetem Marcival, de közbeiktatódnak konzerves napok is, többnyire praktikus okokból (utazás, Szeged stb.) Kezdetben viszont csak házilag készített papikat kapott. Én több helyen is azt olvastam, és egyetértek vele, hogy érdemes váltogatni a "házit" és a "gyárit". Ugyan nem tenném a kezem a tûzbe a bébiételek bio-mivoltáért, de lehet, hogy mégis biobbak, mint a sarki zöldséges áruja, ami között ráadásul egy csomó primõr is van, ami pedig végképp veszélyes a nitráttartalma miatt.
Ami a bébiételeket illeti, én fõételbõl és desszertbõl is olyat szoktam venni, aminek az alapanyagaihoz különben nem jutnék hozzá. Marci pl. nagyon szereti az erdei gyümölcsös, áfonyás, õszibarackos desszerteket, nem veszek viszont bébiételben banános almát.
Azért azt még hozzátenném, hogy amióta beteg, nem igazán díjazza a fõztömet, a bébiételeket szívesebben fogyasztja. Lehet, hogy anáthája miatt gyengébb az ízérzékelése, és a babakaják azért édesebbek meg "fûszeresebbek" mint az én kreálmányaim.

A maihoz hasonló szép napot holnapra is mindenkinek!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok!
Úgy néz ki nincs nagyobb baj, gyógyszer nem kell, csak egy kis sûrítés. Hát nagyon kíváncsi leszek, hogy fog a fiatalúrnak tetszeni!
Egészen délelõttig jó lett volna a Liget holnap, de a párom munkatársai beszerveztek egy bográcsost, így mi most kimaradunk a majálisból.


Ildianyu,
A Forrásban a következõ oldalon találsz egy kis ízelítõt. Sajnos nem sokat. Telcsi szám is van. Én a srác barátnõjéhez jártam aerobik oktatói tanfolyamra, nagyon korrektek. Sajnos, hogy a bébiúszás milyen azt nem tudom.
[url=http://www.uszotanoda.hu" TARGET="_top]uszotanoda[/url]

Anita,
remélem jobban vagytok már! Ebben a szép idõben csak elmennek már a bacik!
Most mennem kell:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok lanyok,

Jazmin tegap este mar 90 ml tapot beszivott es utana szopiztattam. Sajna forditva eddig nem ment. De ennek is orulok.

Ildianyu, nem tudom eleg-e a szopi. De az biztos, hogy Jazmin sose szol, hogy ehes. En szoptatom 3 orankent+ ejszaka 2-3x. Regebben mindig mertem mennyit eszik, epphogy megette az adagjat.(sokszor kevesebbet) Most probaszeruen lemerem. Ketsegbeejtoen keveset szopizik es nem sir. 70-80 g es ezt ha beszorozzuk 7-8-cal, ugye nem valami sok.
A fozelekeket szopi utan adtam, de nagyon picit eszik.
Most folytatom. Az elozo reszt du-an irtam. Most jo faradt vagyok, de mar nem fekszem le, ugyis mindjart szopiztatok. Ma mind megette a repa krumplit jazmin. Igaz nem volt sok, de megette. Anyatejjel higitottam.

Fanita, elkuldtem a fotokat, remelem most megkapod! Marcinak jobbulast!

Agci orulok, hogy nincs nagy baj. Meg vagy elegedve a Gyermekkorhazzal? Jazmin ott toltotte elete elso 3 hetet es nincs tul jo velemenyem rola. Most is jarunk havonta ellenorzesre. (Csak tudnam minek??)

Holnap vagyis majus 1-en, baratainkhoz megyunk grill-partira. Lesz ott par gyerkoc is. Remelem szep ido lesz, nem fog fujni a szel. Osszeirtam miket viszek, olyan mintha 2 napra elutaznank. Babakocsi, autosules, kenguru, mellszivo, stb...

Fanita, Ildianyu,

hogy keszititek a krumplit? Turmixoljatok? Sozzatok?

Orsi, Ildianyu,

ugy irigyellek benneteket a tanulas miatt. Nekem is jarnom kellene, de halasztottam. Sajna Debrecen messze van. Nem vagyok benne biztos, hogy osztol folytatom. Havi 1-2x 3-4 nap. Pedig van olyan csoptarsam, aki akkor szult mint te Agci es kepzeld el, otthon hagyja a babojat. Te el tudod ezt kepzelni?

Agci, en errol a suritesrol meg nem is hallottam! Azt akarom kerdezni : te vegeztel vmi babakepzot vagy rengeteget olvasol vagy titokban felneveltel 8-10 gyereket? Mindenhol olyan jo tanacsokat adsz!! Pedig en is sokat olvasgatok, sok konyvet elolvastam megsem vagyok eleg tapasztalt.

68-asok es az annal oregebbek(lehet, hogy mi vagyunk a legoregebbek?)

emlekeztek, hogy regen, nagyon regen majus elsejen felvonulasok voltak. En meg reggeli ebresztot is fujtam uttorozenekaros koromban. hogy telik az ido...

Nu nem jartatom a lepenylesomet,
csok mindenkinek,
gabomamo
(asszem felkapom Jazot es megszoptatom. Ilyenkor fel sem ebred, de olyan cuki)
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Szeretnék "dicsekedni":
nézzétek meg ezt az oldalt:

http://www.babapont.hu/images/gallery/a ... tesek.html

Ágci
Kép

Kép
Ágci
 
 


Szija lányok!

Norcsi! Tényleg nagyon szép a lakásotok és én is kiváncsi lennék, hogy a berendezést ti találtátok ki vagy újságból néztétek? Csak azért, mert nekem ilyen jó 5letek biztos nem jutnának eszembe.

Gabómano! Én is kérdezni akartam már, hogy ki mit csinál a nap ellenKép Hanga mostanában becsukja a szemét, ha belesüt a nap, de én is szoktam pelenkát tenni a babakocsira.
A babakocsinkat sajnos csak egy irányból lehet tolni. Amig kisebb volt Hanga, jobb lett volna, ha úgy tudtam volna tolni, hogy közben láthatom, de mostmár mind1, mert úgyis mindig kifelé forditva ültetném, hogy tudjon nézelödni. Egyébként van egy kis átlátszó ablak a tetején, ott bármikor be tucc nézni, hogy mit csinál a baba.
Nekem az elejétöl ez a kocsim van, mi úgy oldottuk meg régebben, hogy ebbe a kocsiba tettünk egy hordozót, aminek vizszintes az alja, igy teljesen egyenesen feküdhetett a pár hónapos Hangababa. De mostmár nem gond, ha nem vizszintesen fexik a baba, csak az elsö pár hónapban volt ez fontos.
Hanga is olyan tipus volt, hogy hiába szopizott mondjuk csak 50g-ot, nem sirt tovább, hogy éhes lenne. Mondtam a dokinak, hogy szerintem nem éhes, mert ha az lenne, akkor sirna. Erre azt mondta, hogy sok baba mexokja, hogy csak ennyit kap és kész, és elvan ezzel a kicsi adaggal. Pedig többet kéne ennie, dehát mexokja, hogy ennyi van és kész.
Én holnap fogok elöször adni Hangának husit. Egyébként én zömében bébiételt adok, de azért szoktam házilag is fözöcskézni. Mostanában tervezem, hogy sürübben fogok fözni Hangának, mert elég drága, csak bébiételt adni.
Mondjuk én úgy etetem, hogy elöször mindig megszoptatom és csak utána adok neki szilárdat.
Krumplit már én is csináltam, anyatejjel higitottam, de szerintem borzasztó volt. Többet nem csinálok:-)))

Orsi! Akkor kitartás, hiszen már tényleg nincs sok hátra. Olyan gyorsan telik az idö, te is igy érzed? Csak azért, mert mikor terhes voltam, nagyon lassan múlt az idö, de igy utólag pillanatnak tünik.

Ildi! Csak azt vettem észre, az úszáson, hogy már nem vagytok ott...Lilinek ezek szerint nem volt kedve aznap úszni.
Hanga pont most kezdte megkedvelni az úszást, már csapkodott, lubickolt, sikongatott, nevetgélt a vizben, és pont most kell abbahagyni.
Azért kiváncsi vagyok a Forrásra, hátha ott is jó az úszás. Hiányozna szombatonként.Állitólag van a gombában és az Anna kútnál is úszás.

Ágci! Mi az a sürités? Csak nem aerobic oktató vagy? Én pont most akarok elkezdeni járni valamilyen aerobic edzésre. Te jársz valahova?

A május 1-jei reggeli ébresztökre még én is emléxem. Mindig reggel fél7-kor jött a zenekar...

Hanga mostanában azt csinálja, hogy a hasára fordul és mivel utálja a hason fekvö poziciót, elkezd sirni, egészen addig, amig oda nem megyek és vissza nem forditom, pedig vissza tudna ö is fordulni, csak valamiért nem akar, helyette sir. Azt nem tudom, hogy hagyjam sirni, hátha rájön, hogy vissza is tud ö fordulni, vagy inkább forditsam én vissza, mint eddig. Mert lehet, hogy igy hogy mindig segitek neki, nem fogja megtanulni, hogy magától is vissza tud fordulni.
Szerintetek?

Szijasztok, Lara

ui:még gyorsan most megnézem Ágci webcimeit is
lara
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors beugrás, kérni szeretnék valamit! Ajánljatok nekem légyszi egy jó fodrászt! Olyat aki fiatal, kedves, kreatív, egyszóval ügyes és segít kitalálni mi állna jól nekem. Most jelenleg hosszú a hajam, de folyvást fel van kötve, mert nincs semmi formája. Segítsetek! Én egyetlen egyet sem ismerek Szegeden, nektek azonban lehet, hogy van "bejáratott" fodrászotok Kép.

Gabómanó! Én ezt a suli-ügyet úgy oldottam meg, hogy nem jártam be egyáltalán órákra (bár tudom ez csúnya dolog Kép Kép ), egy osztálytársam aláírta helyettem a jelenlétit, a sok ember között, meg nem tûnt fel a hiányom. Úgyhogy csak a vizsgákra mentem be, akkor lefejtem egy rakás tejet, anyukám meg adagolta Jázminnak míg haza nem értem. Azért már örülök, hogy nemsokára vége.

Lara! Már egy hete írok neked folyamatosan Kép (mindig egy picit, mikor idõm van), remélem még ez évben elkészül és akkor küldöm az emilt Kép!

Ági! Megnéztem, nagyon aranyos a pöttömke! Garatulálok a gyõzelemhez(mi az ajándék?)! Puszi a kis sírós nózijára Kép!
Sziasztok!
Orsi
jázminmama
 
 


Ágci!

Nagy-nagy gratuláció a nyeréshez! /image{smile08.gif} Látod, már azzal is lehet nyerni, hogy szépen sír Gabó!
Mi az a sûrítés?
Ezt már én is meg akartam kérdezni, hogy honnan tudsz Te ennyi mindent? Én is sokat olvasok, de Te nagyon profi vagy.
Olvastam a Kismamában is a gyömbéres tanácsodat. Kép

Gabómamó!

Én megfõzöm a krumplit, aztán botmixerrel összeturmixolom, és utána még átpasszírozom szûrõn. Egy darabig nem sóztam, de most már rakok bele egy nagyon picikét, mert simán már nem ette meg. Ja, és régebben raktam bele tápszert, de ha van tejcsid, akkor azt. Most már nem rakok bele, helyette egy picike olajat.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ja, ezt akartam Kép
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Lara!
Mi az a gomba? Mármint ahol még van úszás?
Ti hova fogtok menni?
Igen, Lili nagyon nyûgös volt, nem volt szívem hagyni, hogy ordítson. Úgy sajnáltam.

Orsi!
Én sajnos nem tudok fodrászt. Eddig egyszer voltam itt Szegeden fodrásznál, igaz, az most volt, de az én hajammal nem sokat lehet kezdeni, csak levágni a végét. Azért ezt a fodrászt nem ajánlanám, mert nem tudta megérteni, hogy ha vizesen levágja a hajam, akkor az ha nekem megszárad, összeugrik, és rövidebb lesz. Szóval nem fogta fel, hogy vizesen hosszabb legyen, mint ahogy majd én akarom. Pedig õ a fodrász. Na jó, eldugulok.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
köszi a gratulációkat!
Nos, talán azért tûnik soknak, mert sokat olvasok. De inkább jó helyen keresem a válaszokat. Szóval a sok bukás miatt reflux gyanús lett a bébink (Ennek az a lényege, hogy a gyomor bemeneti része nem jól zár, ezáltal az egyébként savi gyomortartalom visszaáramlik a nyelõcsõbe.), de az uh-n azt állapították meg, hogy nagyobb probléma nincs. Ezért, hogy a gyomortartalom még se jöjjön csak úgy vissza, kell sûrítés, vagyis a szopik elõtt egy kis anyatejjel elkeverni rizslisztet (vagy krumplit) és 1-2 kanálkával Gabóba diktálni, majd jöhet a szopi. Ezáltal sûrûbb lesz a gyomortartalom, így talán nem jön ki belõle annyi.
Nagyon sok mindent itt találok a neten, fõleg, hogy nemrég a párom megosztott velem egy nagyon jó keresõ programot.
Aztán mivel én táppénzen voltam a terhességem legnagyobb része alatt, gondolhatjátok, hogy teltek a napjaim. Amibe csak beleakadtam, elolvastam. Azt sajnálom, hogy akkor még nem voltam ilyen netezõ, ill. nem volt még ilyen rendszerünk.

Éppen, hogy elvégeztem az aerobicot, így is akkor már 5 hónapos terhes voltam mikor vizsgáztunk. Tök gáz volt! De az oktató nagyon aranyos volt. A Szatymazi utcában B52-be jártunk. Nagyon jó, érdemes kipróbálni. "Csak" sokan járnak. Én egyelõre még itthon veszem fel a kilókkal a harcot. Ma már felpattantam a szobabiciklire nem bírtam tovább!Kép

Még azt akartam írni, hogy apukám mondta, hogy õk annak idején a húslevesben megfõzék a zöldséget, krumplit stb. és abból kaptunk mi is. Így nem volt annyira sós, kis íze is volt, és nagyon külön sem kellett anyunak kotyvasztani.
No, jó lenne még mit írni, de nem akrlak benneteket fárasztani. Kell még hagyni holnapra is!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ezt akartam még, már jó néhány napja:
[url=http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babmasz3.htm" TARGET="_top]Babamasszázs[/url]
Erre például teljesen véletlenül bukkantam rá.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok lányok!!!!
Enikõ vagyok. Tudom, hogy nagyon-nagyon régen nem írtam, de nem volt internet elérhetõségem. 3x kiséreltem meg elmenni internet kávézóba, de ahogy odaértünk Bogi elkezdett ordítani.
Megpróbálom bepótolni a lemaradást. Hol is kezdjem?...a legfontosabbal.....
Megszületett a kislányom!!!! A 41. hétre 03.25-én délután 12:55-kor, 2980 grammal és 49 cm-rel! Boglárka Lilla a neve és gyönyörû baba (nem csak szerintem Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Tudom, hogy Orsi végig tájékoztatott benneteket az állapotomról(tunkról) meg a történésekrõl, ezért nagyon hálás vagyok neki. Továbbá szeretném neki megköszönni, hogy tartotta bennem a lelket, amikor teljesen ki voltam készülve a klinikán történt események miatt.

Köszi Orsi!!!! Kép Kép Kép

A lényeg, hogy túl vagyunk rajta. A baba megszületett gyönyörû és egészségesKép Kép Kép Kép Kép Kép
Majd leírom a szülést meg az azt megelõzõ (klinikán töltött)napokat a szüléstörténetekhez, ha érdekell benneteket. Azt hiszem, mint minden szülésbõl ebbõl is lehet tanulni!!! Nem is kevesetKép

Olyan furcsa, hogy eltûnt a pocakom. Úgy megszoktam, hogy ott van. Még a mai napig is megszokásból ráteszem a kezem a pocakomra. Még akkor is ha Bogit tologatom a babakocsiba! Kép Meg szokták kérdezni tõlem, hogy fáj a hasam, vagy miért fogom???? Nem fáj, csak hát az óvó anyai kéz, amely 9 hónapon keresztül a pocakon volt(szinte majdnem mindig), most nem lóbálhatom csak úgy magam mellett!!! Kép
Alig várom már, hogy megint "lakjon" benne valakiKép
Olyan eszméletlen jó volt.

Na majd belehúzunk, csak elõtte még egy normális férfit kell találnom, aki megérdemli, hogy egy ilyen csodával ajándékozzam meg!

Hoppá, sír a babó, mennem kell. Mostmár gyakrabban fogok írni, mert van net elérésemKép
Megyek, szopizunk.
Puszi mindenkinek, és köszi, hogy így aggódtatok értem, és köszi a jókívánsághokat is!!!
Enikõ és Bogi

Ja! van kép Bogiról a profilomba! A képen 3 napos és ez az útlevélképeKép Kép Kép Kép Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikõ,
gratulálok a kislányodhoz, nagyon aranyos a képen!
Most itt vagy Szegeden, vagy a szüleidnél. No, most megyek, mert rám parancsoltak!Kép (Ezt a terrort!)

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom jól lemaradtunk minden taliról...
Nem is mentegetõzöm, mert felsorolni is sok lenne miért nem jártam erre...

Szia Enikõ!

Gyönyörû a kislányod, még egyszer jó egészséget, és sok örömet Neked!

Ha már a kornál tartunk, ezek szerint én vagyok a rangidõs az 1965-el... Igaz, ha jól tudom nekem van közülünk a legidõsebb gyerekem is (hónap végén lesz 14 éves).
Senki nem szokott járni a Honvéd téri vagy a Rooswelt téri játszótérre? Nekünk ezek vannak közel, és amióta Dalma személyes sértésnek veszi a babakocsit, messzebb nem nagyon megyünk.

Tímea
tilles
 
 


Szisztok!
Ágci!
Most a szüleimnél vagyok Palicson. Hétfõn kapta meg Bogi az útlevelét és kedden délután haza is jöttünk. Olyan jó itthon. Itt családi házban lakunk és összehasonlíthatatlan egy kertes ház egy városi panel lakással. Úgy értem a baba szempontjából. Egész nap kint hûsölünk az árnyékban. Olyan gyönyörû idõ van, vétek lenne bent maradni. Sose aludt a Bogi lyen sokat, mint most kint a levegõn. Ti jól vagytok? Mi újság nálatok Babó? Cseperedik? Õ már egy komoly kisember lassan!!! Szopikáztok még? Nekem napi egy pótlást kell adnom. Este fürdés és szopi után kap egy kis pótlást.
Eddig kiskanállal adtam, de eltartott 1-1,5 órát míg azt a mennyiséget megette amennyit kívánt, most lecseréltük cumisüvegre, de icurka-picurka lyuk van rajta ( én is alig birtam kiszopálni belõle) Úgyhogy nem fog elkényelmesedni és leszokni a cicirõl.
Timi!
Köszi a jókívánságokat én is mindenkinek a legjobbakat kívánom, olyan boldog vagyok.... Kép Kép Kép
Puszi mindenkinek
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a segítséget. Szerencsére az orvos váltásra végül nem kellet sort kerítenem, viszont egy kicsit megbonyolódtak most a dolgok. Csütörtökön kiderült, hogy a párocskámnak annyira rossz a lelete, hogy beutaltak bennünket a Kaáliba. Igazából nem is tudom, hogy most örüljek neki vagy ne. Tudom én azt hogy így megnõ az esélyünk, de ...
Szorítsatok, hogy beköltözzön végre a kis pocaklakó. Kép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!

Gabomamo,
megetetted Jázmint mikor hazaértetek?
Gabó elaludt hazafelé és itthon is folytatta, aztán mikor felkelt tisztába tettem, evett (inkább ivott) egy keveset, azóta alszik. Jól kifáradt!Kép
Akartam kérdezni, aztán vhogy elfelejtettem: este a tápszert tejjel kevered?

Enikõ,
hát igen a kert az nagyon jó! Különben gondoltam, így azért neked is kényelmesebb. Anyukád biztos sokat segít!
Mi jól vagyunk, igen még szoptatom. Holnap lesz 5 hónapos, szép nagy fiú, 8 kiló. 2-3 hét múlva majd kezdünk eszegetni ezt-azt, megvárom míg nemcsak primõr lesz a piacon. Nálunk ez így pont szerencsésen jön ki. A 6 hónap lejárta egybeesik a friss zöldséggel, gyümölccsel.
Én mindenbe belekotyogok: ha egy kicsit gyakrabban szoptatod napközben, akkor este is lesz elég tejcid.Kép
Kialakult már vmi napirendetek?

HA jó nektek, jövõ héten mehetünk a Roosvelt téri játszótérre 1 órácskára! Van fû, le tudjuk tenni plédre a babulekeket. A nagyobbak meg mehetnek a játékokra. Mi hozzá vagyunk szokva a hosszú sétákhoz.
Na jó, most már eldugulok.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Eniko es Timea,

en uj vagyok itt, nov. 3-an szultem,Jazmin Hajnalt. Pottomke volt: 1980 g, 45 cm. Ma fel eves.

Agci,

total elfelejtettem megszoptatni, de ahogy leraktam Jazot aludt , mint a bunda, fel 2-ig huzta a lobort. Delutan amikor mentunk setalni nagyon nyugos volt. Allandoan meg kellet allnom, alig haladtunk, sokat sirt. Ilyet meg sosem csinalt. Este is ugyanez volt. Faradt lehetett+ meleg is volt. Nem keverem. Arra gondolsz, hogy pl 50 ml taphoz adok 50 ml tejet? A foziket keverem vele. Ma este annyira faradt volt, hogy csak 70 ml tapot szopizott. Olyan rosszul szopja a cumist.
Vettem napvedot a Sas patikaban. Direkt gyerekeknek+ erzekeny bor, illatmentes. 60 faktoros. Homok es vizallo. Vichy 3188 Ft.

Ildianyu,

onmagaban turmixolod vagy adsz hozza vmi lottyot és utana higitod tejjel?Turmixolas utan miert kell meg lepaszirozni? Paszirozas = szitan atnyomkodas?

Edelweiss,

kitartas, egyik baratnom is a jovo heten megy megbeszelesre a Kaaliba 5 inszeminacio utan. Egyik munkatarsamnak is ott "keszitettek" a babit.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,
Sajnos ma vissza kell mennünk Szegedre. Vége a "nyaralásnak". Hétfõn leszünk 6 hetesek és mindkettõnknek mennie kell kontrollra. Pedig olyan jó itthon, egész nap a hasunkat süttetjük kint a napon a babó meg az árnyékbanKép. Na meg elsején rostélyost sütöttünk, pontosabban pljeskavicát meg csevapot. Úgy imádok a kertben fõzni,sütni. Ma bográcsban hallé készül. Apukám, vett egy szép nagy pontyot a piacon. Reggel 6-kor (szopi után) pucoltam meg Kép Már alig várom, hogy elkészüljön....Kép

Ágci!
Amióta hazajöttünk (Palicsra) szinte állandóan alszik. Akkor szoptatom amikor õ jelentkezik, hogy éhes. Nem tartom, be azt az "ahogy a nagykönyvben megvan írva" tipusú 3 óránkénti szopizást. Pedig a védõnõm rámszólt, hogy ne szoptassak túl gyakran, mert akkor, nem tudja megemészteni a baba a tejcsit, és attól lesz hasfájós. 2 hétig így is csináltuk. Szigorú 3 óránkénti szopi. Az eredménye az lett, hogy Bogi nem gyarapodott megfelelõen,ordított nem aludt, én sem aludtam, és megcsappant a tejem a kimerültségtõl meg az idegességtõl.
Úgyhogy elküldtem a védõnénit (magamban) Kép melegebb éghajlatra. Amióta akkor szopizunk ha éhesek vagyunk, azóta sokkal többet alszunk-mindketten- és nyugodtabbak vagyunk.
Mikor mentek a játszótérre? Melyik nap és hány óra felé?
A Pláza meg a Tesco felé nem lakik senki???

Edelweiss!
Én a klinikán a terhespatológián együtt feküdtem 3 nõvel akiknek a Kaáliban "készült" a babájuk. Az egyikük 16 éve próbálkozott, és nem jött össze a baba-sajnos-. A férjének a spermájával voltak gondok. A Kaáliba 1 év alatt összejött. Most 3-an laknak a pocakjábanKép Kép Kép
Én azt mondom, kitartás és akkor fog összejönni, amikor a legkevésbé számítasz ráKép Nagy kalappal.......

Hoppá, babó sír, mennem kell....
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikõ!
Nagyon édes a babókád.

Edelweiss!
Nagyon szurkolunk Nektek! A nagynénémnek is a Kaáliban "csinálták" a babát, nagyon régóta próbálkoztak, ráadásul már 42 éves, 14% esélyt adtak nekik, hogy egyáltalán megfogan a babuci, és mégis, most volt 1 éves és makk egészséges.

Gabómamó!
Nagyon-nagyon édi Jázmin a képeken. Igazi kis hölgy.

Egy nagyon pici fõzõlével turmixolom össze a krumplit, utána keverem bele a tejet. Vagyis most már nem teszek bele, csak több fõzõlevet. Azért szoktam átpasszírozni (szitán átnyomkodni), mert botmixerem van, és általában kicsit darabos marad. Igaz, a krumpli nem, csak a többi zöldség.

Képzeljétek, Lili leesett tegnap az ágyról. Tudom, hogy nem szabad egyedül hagyni, csak annyira hagytam ott, amíg átmentem a másik szobába egy pelusért és legördült. Nagyon megijedtem, de õ is. Ordított jó sokat, aztán nõtt egy púpocska a fején. Nagyon kétségbeestem. Igaz, utána már nevetgélt, de azért félek, nehogy valami komolyabb baja legyen.
Szerintem jó ötlet a játszóterezés. Mikor megyünk?
Most rohanok, mert megyünk lagziba. REmélem, jól bírja majd Lili az éjszakát.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
Gyors leszek, mert irtó sok vasalnivalóm vanKép!

Gabomamo,
ha van lefejt, fagyasztott tejcid, víz helyett a tápot keverheted anyatejjel is, így még táplálóbb lesz. Esténként még beletáplálod Jázminba, egy hónap múlva rá sem ismerünk.
Azt hiszem mi is Vichy fogunk venni.

Enikõ,
ügyi vagy! Az ilyen védõnéni tudod kinek adjon tanácsot! Különben mi pont' arra lakunk, a Tescotól 10 percre a Makkoserdõ soron.

Ildianyu,
remélem Lilike jól van, vigyázz rá!

Akkor melyik nap jó a többségnek? Mi hétfõn oltásra megyünk, úgyhogy még a kedd sem igazán szerencsés.
Az 5 hónapos oltást, hogy bírták a kicsik?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Hát, ha a baba leesik az ágyról az több mint ciki... mert pár év multán nagyobb baj is elõjöhet. Sajna... A többséget nem tudom, de nekem a csütörtök jó!
sziasztok Tejcike
Névtelen
 


Ildianyu,
koszi a receptet. En asszem elmentem volna orvoshoz (a ferjemhez?), igazi orvoshoz.

Agci, de lehet igy is kesziteni a tapszert? Van lefagyasztott tejem, de eleg budos kiolvasztva.(Tudom mind az.) Ma este szopival kezdtem, mert nagyon elfarad Jazmin a cumistol+ amugy is faradt este. Utana adtam neki tapot, de csak 30 ml nyammogott, kozben en is rasegitettem(nyomkodtam a cumit). Ma mar 7-kor furdettem fel 8 helyett,mert olyan faradt, hogy alig tud enni. Asszem holnap meg hamarabb fogom, mert most is faradt volt. Mar fel 8-kor aludt, mint a bunda. Remelem reggel nem kel hamarabb. Bar nem baj, mert kb fel-1 orat is kepes reggel jatszogatni egyedul, ugy hogy mi alszunk, csak neha felebredunk, amikor jobban kurjongat a baifonon keresztul. Persze du-an mar nem hajlando aludni, vagy akkor alszik el, amikor hazaerunk.

Eniko,

mi a Kossuth L. sgt-en lakunk. Ti merre?

A jovo heti jatszosba benne vagyok, remelem jo lesz az idopont.

Hogy birjak a baboitok a meleget?
Ma voltunk egy eskuvon a Rokusi templomban es Jazo szo nelkul birta. Lehet, hogy tettszett neki a huvos.
Tenyleg Agci+ tobbiek!!! (Agci a szaki Kép )
Kell ebben a melegben folyadek potlast adni szopikon kivul? Meg ha adok fozit v. gyumit kell vizet v. folyadekot adni utana? Mert en szopi utan adok mindent.
Azon gondolkoztam ma, hogy ebben a melegben, hogy nem savanyodik meg a tej a ciciben ? Kép Kép Kép Ez csak vicc volt. Kép Kép Kép

Nu, megyek, mert vacsizni szeretnek, vasalni is kell es meg a kormom is ki akarom festeni,
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Tejcike??? Te ki vagy? Ha lehetek ilyen indiszkrét!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,
Mi a Kisteleki utcában lakunk (ahol a Micimackó bababolt van). A közelben én is találtam egy tök jó játszóteret. A Puskás utcában van. A Kossuth L.stg és a Tesco között. Ez olyan új, elkerített játszótér-kutyakakimentes Kép-!!!
Akkor Ti mikor találkoztok? A Roosewelt téren?
Nektek jó a csütörtök?
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

azt a puskas utcai jatszoteret en is nemreg fedeztem fol, szerintem nagyon jo es tenyleg jo, hogy el va keritve. Egy baja van: ha jol emlekszem, nincsenek fak es nagy melegben jo lenne egy kis husi. Amikor elindulnak a babokak akkor mar jo lesz.

Eniko, mi kozel lakunk egymashoz. Mi a Kossuth sgt. Francia u. sarkan lakunk.

Megyek fozok vmit gyorsan, mire hazajon a ferjem. (A ti ferjeitek is dolgoznak hetvegen, mert az enyem szinte mindig.)

csok,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Most nagyon gyors leszek, mert hulla fáradt vagyok.
Ez a tegnapi lagzi nagyon kimerített.
Csak azt akarom mondani, hogy Lilikének nincs semmi baja. (Leszámítva, hogy õ is elfáradt az esküvõn) Legalábbis úgy tûnik. Nagyon remélem, hogy nem lesz komolyabb baja. Igaz, az esés után fél órával már ugyanúgy nevetgélt, mint korábban.
De szidjatok csak nyugodtan, én is azt mondogatom magamnak, hogy hogy lehetek ilyen rossz anya, hogy leesik a kicsikém. Most már egy pillanatra sem hagyom sehol.
Tényleg, kicsoda Tejcike?
Nekünk akármelyik nap volt.
Ja, Ágci! Lili jól bírta az oltást, ahogy hazaértünk kapott egy kúpot, aztán este még egyet, és semmi baj nem volt.
Bocsi, de most már megyek, mert nagyon álmos vagyok.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Agci,

Jazmin az 5. honapos oltasa minden kulonosebb gond nelkul zajlott. Csak a 4 honaposnal volt zavarodott 1 hetig, de lehet, hogy nem csak az oltastol. A mi dokinenink az oltas elott kozvetlen bead 1 fel kupot mindig Jazminnak en meg az esti furdeteskor a masik felet. Eddig bevalt, egyszer sem lazasodott be, kiveve a 2. honapost.
Es mit nyertetek a fotopalyazaton? Mi alapjan dontottek, mert latom nem a szavazatszamok alapjan. Gratulalok, Gabo nagyon cuki, arrol nem is beszelve , hogy Gabo.

Eniko,

az utlevel kepet hol csinaltattad? Az utlevelet most hol lehet csinaltatni? A gyorsitottat azt tudom, hogy a Varoshazan. Jazminnak is kellene utlevel, mert lassan mi is utaznank.

Ildianyu,

nem vagy rossz anya. En is sokszor egyedul hagytam Jazmint, hogy ugysem tortenhet 1 pillanat alatt semmi. De amiota sajtkukac Kép Kép , tenyleg az, mindig lerakom a foldre. Onnan ugyse tud leesni Kép Kép

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok.

Gabomamo!
Az útlevélképet a klinikai fényképész csajszival csináltattam. Õ az aki kb heti 2 alkalommal bemegy a klinikára és a babádról (ha kéred) csinál 4 képet (1500.-Ft).
Na én csináltattam 4 képeslap méretû képet, plusz megkértem, hogy 4 útlevélképet is készítsen. Egyébként ez a fényképészet ahol õ elõhivatta, az Oskola utcában van. Szerintem, ha oda bementek babóddal akkor van rá lehetõség, hogy útlevélképet csináltassatok.
Az útlevélkérelmet a városházán ( Széchényi tér 11 , földszint balra) adtuk be. A postán kellett egy 1000.- forintos illetékbélyeget meg egy 100.- forintos útlevél igénylõ ûrlapot vennünk. Kitöltöttem beadtuk és 3 hét múlva meghozta a postás az útiokmányt Kép

Ildianyu,
Szerintem sem vagy rossz anya. Ha az lennél, most nem lenne lelkiismeretfurdalásod a kis "baleset miatt". Ilyesmi minden anyukával és apukával megtörténhet. Inkább örülj, hogy nem történt komoly baj, és ne azon rágódj, hogy rossz anya vagy, mert ez nem igaz! KépEgyébként hihetetlen, hogy a gyerkõcök, mennyi mindent kibírnak! Úgyhogy nyugi, nincs semmi baj Kép

Most mennem kell
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Orsi! Fodrászt én is most váltottam, mert a régivel nem voltam megelégedve. Ez az új szerintem jól vág hajat, de még nem ismerem igazán, mivel csak eccer voltam nála.
Az e-mail biztosan elkészül eccer, mostmár tuti, hogy jó hosszú lesz! Kép Várom!

Ágci! Szavaztam ám én is Gabóra:-)) És mit nyertetek? Melyik Kismamában van gyömbéres tanácsod?
Lehet hogy értetlen vagyok, de az aerobicon miböl kellett vizsgázni? Hány hónapig jártál a B52-be és egy héten hányszor?
Egyébként nekem is ajánlották már ezt a helyet, el is mentem megnézni, de semmi kiirást nem találtam, hogy mikor vannak edzések, hánytól, milyen tipusú edzések vannak, még telefonszám sem volt kiirva. De láttam, hogy szuper jó belülröl a terem. Én nagyon szivesen mennék, de egyedül nem merekKép pedig olyan jó lenne. Nem akarsz jönni?
Az 5 hónapos oltást szerintem Gabó észre sem fogja venni! Hangának meg se kottyant, akkor Gabónak pláne nem fogKép

Ildianyu!A gomba az a Partfürdön van a kupolás fedett medencéket hivom/hivják igy.
De még nemtom hova fogunk járni, nem tudom egyiknek sem a telefonszámát, nem is tudtunk igy még érdeklödni.

Enikö! Jaaaaaj, dejó, hogy irtál! Gratulálok a kislányodhoz, aki már ugye lassan 2 hónapos lesz! Én nagyon kiváncsi vagyok ám a szüléssztoridra, ugyhogy ha van eröd ird le! Amikor mexületett Hanga, nekem is nagyon hiányzott a pocakom, úgy éreztem magam, mint akinek levágták az egyik kezét. Rossz volt, hogy nem mozgott senki benn.
A tejcsivel kapcsolatban Ágcinak igaza van, hogyha napközben többször szoptatnál, estére lenne elég tejed, nem kéne a tápszer.
Mi sem lakunk messze ám a Tesco-tól.

Edelweiss! Én nagyon szoritok, szerintem pár héten belül benn lesz a baba!

Gabómanó! Én ugyanezt kérdeztem a dokinktól, hogy kell-e folyadékot adni a babának, és azt mondta, hogy a szilárd táplálék után meg kell kinálni + a melegbe is. Hanga tegnap a 800 fokba megivott 1 dl-t. Jó nagy mennyiség, nem?Kép Egyékbént, ha nincs meleg, akkor kb. 30-40g-t iszik:-)))

Képzeljétek, el szeretnénk menni a köv. hosszú 7végén valahova kirándulni 3-asban 3 napra, és akárhány szállást felhivtunk, mindenhol azt mondják, hogy 3 éves kor alatti gyerekkel nem adnak szállást, mert ha esetleg sir éjjel, akkor a szomszéd szobában majd nem tudnak aludni:-(((((
Akkor 3 évesnél fiatalabb gyerekkel nem is lehet kirándulni???
A tavalyi Kismama újságban láttam gyerekes családoknak való üdülöhelyet, dehát azok 7-14 ezer Ft/éj/fö áron vannak, azért ennyit nem akarunk kiadni.
Ti hova mentek nyaralni??
Nincs valami 5letetek hova lehetne menni?
Én nem gondoltam, hogy ennyire bonyolult a helyzet:-((
Arra is gondoltam, hogy menjünk kempingbe sátorozni, csak nem tudom, hogy egy 6-7 hónapos babával ez jó 5let-e...

Szijasztok, Lara

ui: nekünk is jó a csütörtök-i jáccóteres buli!
lara
 
 


Enikö!
Most néztem meg a kislányod! NAgyon szép baba!
Lara
lara
 
 


Ágci!
A honlapotokat hol lehet megnézni? Mert a profilodban nincs semmiKép
Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Lara,
igen mert a múltkor tök rámijesztett a férjem a névtelenek miatt, õ mint régi internetezõ róka, és az összes információt elrejtettem. De a honlapot most akarjuk áttenni máshova, ha érdemi változás lesz, szólok. Talán még ebben az életünkben kész lesz.Kép Majd egy kicsit nógatom a párocskámat.
Aerobikon komoly vizsga volt, be volt tojva rendesen mindenki! Elmélet több tárgyból is: anatómia, edzéselmélet, gimnasztika..., meg gyakorlat is volt: bemelegítés, fõ rész, erõsítés. Húzni kellett!
Én is pont gondolkodtam a tornán, de ezt még meg kell beszélnem a férjemmel. Amúgy, van egy óriási nagy tábla a bejárat mellett balra fenn a falno, és az összes óra ki van rakva. A pultos lány pedig tud adni kicsi órarendet, minden rajta van. Árak, órák stb.
Amúgy telcsi szám:
469-289, Szatymazi u. 5.
Itt hátha találtok vmit:
[url=http://www.hungarytourism.hu/index.php?sid=b63c7576cf&articleid=706&titleid=116&subid=5299" TARGET="_top]Családi üdülések[/url]
Nem tudom mit nyertünk, majd megírom.
A májusi Kismamában.
Mennyiért vágta a hajad a fodrász?

Ildianyu,
milyen volt a lagzi? Gondolom Lili volt a középpontban!Kép

Gabomamo,
nem tudom, mi alapján. Lehet szavazni, de külön zsûri dönt a fényképekrõl.

Akkor a Roosvelt tér vagy a Puskás utcai?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!

Köszi az infókat, akkor ma vagy holnap megyek és meg is nézem!
a webcimet is átfutom!
A hajvágás 1100Ft volt, szerintem szuper, beszáritani is alig kell, mert formára áll. De ugy mentem a fodrászhoz, hogy elötte meg volt mosva a hajam. Ha ö mosta volna meg, biztos drágább lett volna. Megadjam a számát?

Lara
lara
 
 


Lányok nekünk jó a Puskás utca is, a Dugó téri móka miatt úgyis itt áll meg a 83-as majdnem a házunk elõtt.
Csütörtök mikor? Ha délelõtt, akkor jó, csak elõre kell fõznöm. Délután órám van.

Tímea
tilles
 
 


Sziasztok!
Lara, talin megbeszéljük, merre van a fodrászat stb.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Oké nekem is a csüt.!!!
Sziasztok!
/Az esés azért ciki.., de majd.. beszélünk/
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszi, hogy vígasztaltatok, csak még mindig olyan rossz. Állandóan figyelgetem Lilit, hogy csinál-e valami furcsát. De olyan, mint mindig. Azóta már a sógornõm is elmesélte, hogy az õ gyerekei is többször leestek, és semmi bajuk nem lett, így most már kezdek kicsit megnyugodni.

A lagzi jó volt, tényleg Lili volt a középpontban. Kiskõrösön voltunk, ott is aludtunk. Egy gond volt, hogy Lili nem volt hajlandó velünk aludni. Itthon már megszokta, hogy egyedül alszik el, ha bent maradunk a szobában, nem hajlandó aludni, és ez nehezen volt megoldható. Végül a babakocsiban aludt, gondolom, nem volt neki túl kényelmes, másnap teljesen ki volt fáradva.
Képzeljétek, Lili már majdnem felül. Amikor négykézláb van, akkor csinálja, már csak egy kézzel támaszkodik, nagyon cuki. Ha meg felültetem, már kapaszkodás nélkül tud ülni.

Lara!
Az a fodrász engem is érdekel.
Hogy ízlett Hangának a husi?

Enikõ!
Nagyon aranyos kis babókád van!

Gabómamó!
Én is szoktam adni Lilinek inni, van, hogy elfogadja, van, hogy nem. Szerintem úgyis eldöntik, hogy szomjasak-e. Õ eddig még csak akkor ivott, amikor nagyon meleg volt.

Ágci!
Hogy bírta Gabó az oltást?

Hol van a Puskás utca?
Szerintem akkor legyen délelõtt, hogy Tímea is tudjon jönni.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Mostanában annyira feledékeny vagyok! KépElfelejtettem írni, hogy a Brendonban vannak akciós bébiételek. A 125 gr-osak 99 és 109-ért. Alma-banán, csirke,-borjú-,pulykahúsos meg még más is. Októberig, decmberig jó a szavatosságuk. Szombaton vettünk, szerintem még biztos van, ha vkit érdekel.
Ildianyu,
megírom e-mail-ben, jó?

Gabó egész jól bírta az oltást. Remélem ma sem lesz semmi probléma. Reggel 6-ig aludt, jókedvû, azt hiszem, most már túl vagyunk rajta.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,
Leírtam a szülésemet a szüléstörténeteknél elolvashatjátok, ha érdekell valakitKép
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: