Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Jöhet közétek egy új tag? Bajai vagyok, van egy 16 hónapos kislányom.
Éva76
 
 


Sziasztok!
Éva76 természetes, hogy jöhetsz, minél többen vagyunk annál jobban pörög az oldal.Írjál magatokról!
Szivi76! Nem néztem vissza, hogy mikor született a Maja, mennyi idős korától csinált ilyen nagy alvásokat?
Az Emma napközben 3-4 óránként eszik, éjszaka 4-5 óránként. Csak az a baj, hogy amikor éjjel eszik van , hogy elég nehezen alszik vissza, akkor morog, forog, sírni kezd. A szájába adom a cumit, miután büfit próbálunk kicsikarni, ez sajnos a gyenge pontunk, és akkor ált. elalszik, de van hogy még párszor vissza kell dugni a cumit. De megmondom őszintén nem alszok nyugodtan, hogy ha éjszaka a szájában van a cumi. A ti babáitok mikortól cumiznak? Ja azt nem mondtam, hogy hason alszik csak az Emma és úgy van a szájában a cumi, persze oldalt van rendesen a kis buksija. De mégis bizonytalan vagyok egy kicsit.
Na megyünk fürdeni, jó éjszakát!
cipó
 
 


Sziasztok!!

Nagyon örülök, hogy van egy ilyen bajai kis csapat. Eddig mindig a babaszoba.hu oldalon nézelődtem, jó hogy ide bekukkantottam.
Az helyzet, hogy arra még nem volt energiám hogy az előző beszélgetéseket elolvassam végig, de azt már észrevettem hogy van valaki aki valószínű nagyon közel lakik hozzánk.
Mi a Dömötör utcában lakunk. Kislányunk Nóra, tavaly május 26-án született, császárral. Sajnos végig faros baba volt. Férjem szobafestő, én könyvelő mellett dolgoztam és dolgozgatok most itthon.
Nóri nagyon élénk, mozgékony kislány. Már 10 hónapos kora óta simán megy egyedül, 1 évesen a mászoka tetejére mászott. Mindezekett leszámítvan nagyon jól eljátszik, mindent megtudok mellette csinálni.
Most befejezem, igyekszem majd apránként végigolvasni az előző oldalakat, és megismerni benneteket.
Jó éjszakát mindenkinek
Éva76
 
 

 
 

Sziasztok!
Éva76! Mi nem lakunk messze egymástól, mert mi a Krúdy utcában vagyunk. Most bővítjük a házat, reméljük még a hó előtt meglesz a tetőcsere is. Kicsit necces a dolog, sajnos elcsúsztunk az idővel a hitel miatt. Az időjárás nem sok jóval kecsegtet.Én is könyvelő vagyok, csak én közalkalmazottként áht.-t könyvelek, most végzem a vállalkozói mérlegképest. Mondjuk azt még nem tudom, hogy hogyan fogok az Emma mellett tanulni. De muszály lesz valahogy megoldani. Ha még nem olvastál vissza akkor leírom,hogy Emma babánk szept.18-án született harmadik gyermeknek a családba. Jó baba, keveset sír, szinte csak ha éhes, vagy esténként ha már nyűgös, ill. akkor szokott pici hasgörcs is lenni. A másik két gyermek már nagyobb, így sokat segítenek, foglalkoznak vele, imádják.
Emma most elaludt, úgyhogy megyek embert faragok magamból.Még benézek ma napközben is, írjatok!
cipó
 
 


Szia Cipó!

Tényleg nem lakunk messze egymástól. Még a végén az is kiderül, hogy nap mint nap találkozunk.
A beszélgetések elején írta valaki, hogy a szegedi úti benzinkút mögött lakik. Nem tudom, hogy ki írta, mert a nevekkel még nem vagyok tisztába.
A tetőcsere miatt nem irigyellek, nálunk is nem rég volt. Nem egyszerű dolog.
Babátokról olvastam, a képet is láttam, nagyon gyönyörű kislány!!! Gratulálok hozzá!!
A másik két gyermeked hány évesek? Fiúk, lányok?
A képekről még annyit, hogy Ditke75 kislánya is nagyon édes, és Xerax családi képe is nagyon szép!! Hát igen,meg kell állapitani Baján gyönyörű gyerekek vannak!!!
Most egyenlőre ennyit, Nócikám itt ugrál az ölembe, segít írni.
Szép napot kívánok mindenkinek, használjuk ki ezt a mai napsütést!!!
Éva76
 
 


Sziasztok!
Éva76 üdv a köreinkben.
A Maja két hetes korától így alszik (csak most el ne kiabáljam)most két és fél hónapos.
Cumizni egyáltalán nem cumizik pedig a Szonja (jövő hónapban lessz két éves)még mindíg cumifüggő.De ő azóta cumizik amióta hazahoztuk a korházból.Cipó nincs légzésfigyelőtök?A Maja is hason alszik és a doktornő mondta,hogy ha van lég.figy.akkor nyugodtan aludhatunk.Volt,hogy párszor beriasztott mikor még csak pár napos volt és túl mélyen aludt,de én nyugodtan alszom el mert tudom,hogy bármi van felébredek a sípolásra.
Jövök ma még Sziasztok.
szivi76
 
 


Sziasztok!!

Szivi76 te is raktál fel képet a csemetéidről?
Az én kislányom is nagyon jó alvó volt, 3 hónapos korától nagyon szépen átaludta az éjszakát. Nappal is nagyon sokat aludt, inkább az volt a gond naálunk is, hogy nagyon lassan szopizott, 3/4 óra alatt kb 100 ml , és sokszor el is aludt. Hiába keltegettem, huzhattam a haját ,, fújhattam a popsiját " nem ébredt fel. Moondjuk nem is volt hasfájós, szerintem sok múlik azon hogy mennyire mohó a kicsike. Utánna kb. 1/2 éves kora után újra elkezdett felébredni éjjel egyszer, eleinte teát adtam neki, de volt hogy 1 órán keresztül is fent voltunk. Akkor inkább adtam enni neki, evett egy kicsit és nem volt 10 perc és aludtunk tovább. Ez a felkelés időszakos volt nála, csinálta kb 3 hétig utánna 1 hétig nem.Féltem hogy majd az lesz, hogy újra rászokik az éjjeli evészetre, de nem!!! Ahogy kibújtak a fogacskái mindig újra aludt. Most a szemfogai is kinnt vannak és ugyan úgy alszik mint amikor 3 hónapos volt. Szerintem valami összefüggés lehet a fogaival. Sokáig azt hittem hogy nem, mert biztos nem fáj neki mert akkor sírna. De így utolag visszagondolva van benne valami.
Nóci is hason fekve szeretett nagyon aludni!!! Még a mai napig is.
Ti Szivi76 merre laktok?
Nem nehéz ez a kis korkülönbség? Mi is szeretnénk még egy babát, sokáig azt mondtam hogy a 2 év sem zavarna, de néha elgondolkozom ezen.
Hát Cipó a tanulás miatt egy cseppet sem iriggyellek. Én úgy jártam mérlegképesre, hogy még nem volt a Nócikánk meg, de én mondtam hogy aki ezt a tanfolyamot gyerekek mellett elvégzi, az duplán megérdemli az elismerést!!!
Nem tudom hogy vagy vele, de szerintem amit leadnak tananyagot az nagy nulla ahhoz képest ami a gyakorlatban van
Na most megyek, majd még du. jövök. Remélem lesz valaki!!!
Éva76
 
 


Sziasztok!
Marcsi! Igen nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen jó alvó a csajszi. Én úgy emlékszem vissza, hogy az én nagyobb gyermekeim kb.2 hós koruktól aludták át az éjszakát, remélem a manó is ezt fogja tenni. Pillanatnyilag ez egy örökkévalóságnak tűnik.
Éva 76! A nagyobb gyerekeink: Bori 10 éves volt a nyáron, Bodó 7 éves volt tavasszal. Elég nagy a korkülönbség, úgyhogy nálunk a féltékenység nincsen jelen. Sokat segítenek, szinte minden baba körüli teendőben. Mi sajnos nem szopizunk, nálam egyik gyereknél sem sikerült.
Nekünk a mérlegképest egy olyan pacák oktatja, akitől kérdezni nem lehet, mert akkor belekeveredik a válaszba, vagy ami még jobb nem is tud rá felelni. Már "csak" számvitel és ellenőrzés van hátra, de erre kellene igazán a jó tanár. Mert így aztán tényleg nehéz lesz kamatoztatni az itt eltöltött lassan 2 évet. Bár úgy vagyok vele a vizsgák sikerüljenek, a többit tényleg gyakorlatban szerzi meg az ember.
Megyek, mert kaja van.
cipó
 
 


Sziasztok!
Jó régen írtam és jártam már itt. Látom szépen gyarapodott a bajai kismamák társasága.
Minden kismamának és megszületett kisbabának jó egészséget kívánok!!!!!
Éva 76: én lakom a szegedi úti benzinkút környékén.
Puszi mindenkinek.
Mari
vikimano
 
 


Sziasztok.Írigykedve olvastam a leveleket jó hogy mindenki tud éjszaka aludni.Mi másfél ill. két óránkánt fenn vagyunk.Három ill. négy óránként eszik.Nappal kétszer alszik 2-3 órát ujabban bár régen csak 1 órát aludt lehet hogy az éjszakát most alusza ki?Most lesz egy éves három hét múlva de még mindig csak tápszert eszik nem akr rendessen enni.Délbe 10 kévéskanálvégnyi főt kaja és slusz.Inkább nem eszik nappal ha nem adok neki tápszert.Akkor meg éjjel mégtöbet fenn van.Most 8kg biztos vigyáz alakjára ne legyen kövér mint az anyja.A másik kettő is ilyen evő volt azért se tulajdonítok nagy ügyet a dolognak.Cipó mulkori kérdesekre nem válaszoltál vagy nem is olvastad őket?október 6. levél.Sziasztok megyek vasalni van mit öt ember után.Üdv mindenkinek.
xerax
 
 


Sziasztok!
Na lányok én azt hiszem kellemesen elrontottam Emma lányunkat. Ugye mi most a gyerekszobában alszunk Apa, én és Emma. A nagy lurkók a nagyszobában azaz a mi hálószobánkban. A hajnali elalvás nem megy a picinek ezért már második napja odatettem a mi ágyunkba, ott aludt, biztos érezte, hogy ott vagyunk mellette. Ha ezen múlik, akkor azt hiszem ott fog aludni, nekem nincs energiám kétpercenként felkelni és visszarakni a cumit a szájába, vagy simizni. Nagyon fáradt vagyok, így döntöttem, ha nagyobb lesz majdcsak vissza tudom szoktatni az ágyába. Sok háromgyerekes anyukával beszéltem és érdekes módon ugyanígy alakult náluk is. A másik meg frankón megmondom, hogy hiányzik a tévé is. Nálunk csak este híradóra van bekapcsolva, barátokat nézünk és aztán alvás, mert ugye a gyerekek másnap isibe mennek. Pedig néha én is azon lazulok el esténként. Úgyhogy megpróbálom egy szobába tenni őket és az első ébredés után átviszem magunkhoz. Vélemény vagy tapasztalat?
Írjatok!
cipó
 
 


Szia Cipó!!!

Szerintem teljesen igazad van. Nórinak ahogy jöttek a szemfogai éjjel felébredt és csak úgy volt hajlandó aludni, hogy én félig ülve ő pedig rajtam. (Jaa, hozzáteszem egyedül alszik a gyerekszobában egyedül már hónapos kora óta.) Ahogy beraktam a kiságyba rögtön felébredt és sírt. Úgy voltam vele ennek semmi értelme hogy sem ő sem apa, sem én nem pihenek, és oda raktam közénk. Nagyon tetszett neki. A fogai azóta kibújtak, és minden megy a régi kerékvágásban szépen alszik a szobájában ágyikójában.
Szerintem nem biztos hogy az ember elrontja ha maguk közé teszik.
De ez csak az én véleményem nálunk legalábbis jól sült el a dolog. Mondjuk az én fejembe is megfordult, hogy na kész, innentől kezdeve hármunké az ágy és nem.
Most egyenlőre jó éjt
Éva76
 
 


bocsi ha kicsit értetlenül írtam, Nóci itt ugrál az ölembe és ketten írjuk
Éva76
 
 


Sziasztok! Boldog vagyok,hogy megtaláltalak benneteket! Én is bajai vagyok! Végre valami jó ebben a napban! Tök nehéz volt eljutni idáig, remélem nem felejtem el, majd elolvasok mindent rólatok,de most ebédelni kell a férjemmel. ÉLjen, szeretlek benneteket!
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Éva76:mi alvégen lakunk.A kis korkülömbség nem egyszerű dolog,de valahogy csak megbirkózok vele (én akartam így)Szerintem csak addig gáz amíg ilyen kicsik.Majd ha már a Maja is tud ülni játszani akkor talán eljátszanak eggyütt.(REMÉLEM)
Képet egyszerűen nem tudok felrakni és nem tudom,hogy miért.
Szia "Borkaborka"látom sikerült idetalálnod.
Tegnap sokáig sétáltatok még?Én teljesen kiborultam mire hazaértünk és a Szonja nem volt hajlandó aludni még utána sem.
Azt hiszem elszóltam magam múltkor,mert a Maja mostanában kétszer felkel enni.
Megint megpróbálok felrakni képet.Jók legyetek.
szivi76
 
 


Szia Szivi! Kérdésedre válaszolva:5-re értünk haza, még végigmentünk a Halászparton és üldögéltünk a Barátok templománál egy padon. Sajnáltalak tegnap, Szonja tényleg nagyon nyűgi volt. De le a kalappal előtted, én már megőrültem volna biztos. Az én egy babámmal is tiszta hülye tudok lenni, nemhogy kettővel. Szóval minden tiszteletem és megbecsülésem a tiétek többgyerekes anyukák! Kis bemutatkozásom: Anna lánykám 3 hónapos, szép, egészséges, szopizik, azt hiszem méltán mondhatom,hogy jó baba. Időnként az anyja hülye, azaz én. Mert hogy időnként rámjön a gyagya, némi depresszió, stb... Szivi az én terapeutám időnként. Egyébként ma sokkal jobb napom volt, mint tegnap. Ha több időm lesz, lehet, hogy én is küldök képet, még egyelőre ki kell ismernem itt magam. Mindenkit üdvözlök. Szivi, holnap lehet megint beugrunk egy kis energiáért. Puszi
borkaborka
 
 


Sziasztok4
Borkaborka!Üdv. közöttünk. Szerintem szuper, hogy egyre többen vagyunk.
Éva76! Most már tudom, hogy ki vagy. Tegnap a Margitéknál találkoztunk, csak akkor még nem tudtam, hogy Te vagy. Ma délelőtt ahogy beszéltünk Margittal, akkor tettem össze a képet. Nagyon szép lányotok van. Margit mondta, hogy Te is vettél már használt babaholmit a neten. Én most szereztem be egy bébitornáztatót. Te melyik oldalakat látogatod, babaholmi ügyben? Én a babaszoba.hu-n általában.Margit biztos mondta, hogy mi vagyunk a tejtesók. Nagyon szép dolog, hogy feji nekünk Margit a tejet, csak úgy ingyen. Természetesen majd valamivel megköszönjük a végén. Remélem még egy darabig lesz tejcsi. Most napi két kajára elég az Emmának a lefejt adag. Na megyek lefektetem Emmát. Ma du. jól megijesztett minket, azt hittem, hogy lázas. De most már nem meleg. kicsit beparáztam, majd éjszaka is figyelem.
Jó éjszakát mindenkinek!
cipó
 
 


Sziasztok!

Nahát Cipó!!! Nem mondod hogy te voltál!!! De jóóó!!! Kár hogy akkor nem gondoltuk!
Én is a babaszoba.hu oldalon szoktam vásárolgatni.Az a sapka+kesztyű is onnan van amit láttál a Nórin. Azt a bébitornázót rendelted meg, ami most fölt fent a napokban, 3 disneys figura volt rajta és az oldalán golyók??
Igen a említette a Margit a tejet. Emma is nagyon szép baba, őszintén bevallom elöször azt hittem hogy a Petra. Mondtam is a Margitnak.
Borkaborka én is üdvözöllek, bár még én is nagyon új vagyok a csapatban!! Van egy jó módszerem ha úgy érzed depis vagy. Szerezz be egy ugra bugrás kazit, és tornázz egy jót amig bírod, még ha úgy is érzed hogy nincs kedved mert fáradt vagy. Tök jó felpörgeti az embert!!
Na egyenlőre ennyit, jó éjt mindenkinek.

u.i.: Emma baba ne legyél beteg!!!
Éva76
 
 


Sziasztok!
Mostanában nincs időm jönni. Vége a jó baba korszaknak. Emma lány úgy döntött, hogy délelőtt és délután már nem alszik, csak szusszant néha egyet. Ezért elég nyűgös, hosszú napjaink vannak. Először úgy gondoltam, hogy nem gond, ha éjszaka alszik, merthogy három éjjel fél négykor kelt fel, evett és visszaaludt. De most újra visszaállt a korábbi kelésre, így éjszaka sem alszunk igazán hosszút, a nappalok meg nagyon hosszúak. Még nem igazán csinál semmi olyat amivel hosszabb időre leköthetné magát, a nézelődés nem az ő műfaja, ha fenn van követeli, hogy vagy beszéljenek mellette, vagy felvegyék. Hát ezért nezéz egész nap. Próbáltam tévével, zenével becsapni, nem megy. Majdcsak hamar megnövünk, hátha ha már rendesen lát, jobban ellesz a játékaival.
Na de addig is megyek aludni, amíg hagy.
Mindenkinek jó éjszakát, remélem hamarosan többet tudok jönni.
cipó
 
 


Sziasztok! Úgy látszik mindenki a "majcsak hamar megnövünk" szlogennel bíztatja magát. Mi már 3 hónaposak vagyunk, végülis nem panaszkodhatok. Éjjel még mindig felkelünk kajálni. Irigylem azokat, akik ilyenkor már átaludták az éjszakát. Csak az a baj, hogy azok mindig mások gyerekei. Hétfőn rokonlátogatásra indulunk Somogy és Vas megyébe anyósékhoz. Pénteken vagy szombaton jövünk haza. képzelhetitek milyen idegbeteg leszek, valószínűleg a gyerekem tündér lesz én meg egy hárpia. Na mindegy, legalább a férjem velünk lesz és kimozdulok az unalmas, egyhangú itthonról. Különben meg nemsokára jön a Mikulás, Majdcsak lesz valahogy. Érdekelne hogy az óra átállítás bonyodalmaira milyen szisztémátok van? Vagy majd ez is lesz valahogy, mi? Na sziasztok, mindenkinek kitartást!
borkaborka
 
 


Sziasztok!Anett vagyok és bajai. Én is mint sok más nő, akinek gyereke van 50 négyzetméterre korlátozta az életterét.A kisfiam 4 hónapos és arra lennék kíváncsi, hogyan lehet elérni, hogy ne akarjo éjszaka enni. Egyébként a kisrác a megtestesült álom, mint kisbaba.Ha valakinek van valami ötlete kérem ossza meg velem.Köszi
anettke
 
 


Borkaborka "repül az idő "nem veszed észreKép
Kitartás "vidéken".A kislányod észre se fogja venni,hogy idegenbe vagytok,de te annál inkább,ez ígyszokott lenni.
Szia Anett!Okosat mondani nem tudok az éjszakai evésről az én lányom csak egyszer kel fel éjjel (3 hónapos) KOP KOP KOP.
Bocsika mennem kell.
szivi76
 
 


Sziasztok!
Anett! Mi most vagyunk hat hetesek, a harmadik gyermekünk Emma. Az első két lurkó két hónapos kora óta átaludta az éjszakát, de azt tudni kell, hogy mi táposak voltunk és most is tápot eszik. Tehát szoptatás terén nincsen tapasztalatom. Én megpróbáltam Emmát éjszaka teáztatni, de nem jött be, addig sírdogált míg nem kapott enni. Tehát én úgy gondolom, erőltetni nem lehet, magától áll majd le a kicsi. Egyébként, örülök, hogy jöttél közénk. Mesélj magadról!
Többiek, hol vagytok, mindenki lement a térképről?
Borkaborka! Hogyan sikerült a vidéki látogatás?
cipó
 
 


Sziasztok!Hál' Istennek Olivér is csak egyszer kel fel, de az éjszaka legrosszabb részén: hajnali 2 és 3 között.Most lesz 4 hónapos és amúgy nagyon jó, szinte probléma mentes kisbaba.Mindig vidám eleven, jól eszik, keveset sír.Hetente 2-szer eljáro táncot tartani és nagyon jól viseli magát az óvódában is (ott tanítok).Még az iskolára is marad mellette időm, na meg persze a háztartásra is, úgyhogy igazán nem panaszkodhatok, csak ez az éjjeli kelés...ti merre laktok? Itt mindenki bajai?
anettke
 
 


Sziasztok!
Eléggé döcögős a menet itt a neten. Mindenkit lefoglal a babázás?
Anettke, milyen táncot tanítasz, és milyen suliba jársz. Én is járok (mondjuk most éppen nem) mérlegképesre, de egyenlőre fogalmam sincsen, hogyan fogok suliba járni,ill. levizsgázni márciustól. Emma elég jól kihúzza az éjszakákat, hajnal 5-6 között kel fel. Most szerintem nyűgösebb lesz, mert felső légúti hurutja van, kapott orrcseppet, köptetőt, elég vacakul érzi magát, nem nagyon tud levegőt venni az orrán, kevesebbet eszik. Remélem hamar helyrejön. Volt valakinek ilyen picikén beteg a babája?
Írjatok!
cipó
 
 


Szia Cipó!
Modern táncot tanítok, most éppen csak ovisoknak.A nagyobb táncosaimat a hugom tanítja egy ideig.Főiskolára járok levelezőn, most vagyok 2. évfolyamos.Olivér még eddig nem volt ilyen beteg és remélem nem is kerül rá sor.Mennyi idős a babád?Szoptatod?
anettke
 
 


Szia Anettke!
Az én fiam is járt táncolni, 4 évig. Õ a Danubiában kezdte, az Orbán Évánál. aztán tavaly átigazolt a Bognár Bettihez. Idén viszont nem hajlandó már ilyenre járni. Te hol tanítasz táncot? A kicsi fiamat ( most 4 és fél éves) is szerettem volna elvinni, de nem volt hova. Hol lehet érdeklődni?
Köszi!
Minden kisbabának jó szopizást kívánok!
Mari
vikimano
 
 


Sziasztok!
Anettke! Olivér az első babád? Akkor valószínű azért nem volt még beteg. Nálunk Emma a harmadik, a nagyoktól minden nyavalyát elkap. Sajnos nem is szopik, kapunk anyatejet, ami napi 1-2 evésre elég.
A nagylányom is a Danubiába jár, társastáncol, őt is az Orbán Éva tanítja, mi meg vagyunk elégedve, a lányom nagyon szeret táncolni. A kisfiam aki most 7,5 éves, ő nem hajlandó táncra járni. Nem erőltetjük, hátha 1-2 év múlva magától rákap. Õ judozik az Andrási Barnánál.
Vikimanó!
Hány évesek a fiúk?
cipó
 
 


Sziasztok! Tegnap haza érkeztünk vidékről. Természetesen Annával semmi gond nem volt: mindenkit lekenyerezett a mosolyával és a dumájával, időnként mondjuk volt nagy sírás, olyankor anya kikészült, de túléltük. Viszagondolva tényleg jó volt kimozdulni. Tanácsként mondom, ha utazásokba bele kell vágni. Rettentő nehezen indul el az ember, én tisztára idegbeteg tudok lenni: összepakolni a fél lakást, autó, mint egy ekhós szekér, szopi éppen ott ahol stb...De aztán mégiscsak jó kimozdulni ebből az egyhangúságból, ami itthon van. Meg remélem a gyereket is edzem ezzel arra, hogy nemcsak otthon és anya létezik.Nem szeretném, ha állandóan fogná a szoknyám. Anettke mikor szültél? Július elején? Anna július 24-én. Õ is akkor ébred általában, mint Milán. Én is szeretném, ha már nem enne éjjel. Azok a babák, akik x-idős koruk óta átalusszák az éjszakát, azok sajnos sosem a mi gyerekeink. Én már kezdek belenyugodni, hogy ez így van és kész. Addig jó, amíg evés után leteszem és alszik tovább. Néhány kismama éjszakai programját olvasva mi még szerencsések is vagyunk. Marad a reménykedés. Megjegyzem, ha valakinek tuti tippje van, azért szívesen veszem én is. Egyébként biztos vagyok benne, ha majd egyszer netán mégsem fog Anna éjjel kajálni, én akkor is menetrendszerűen fogok ébredni. Egyébként mostanában kezdett a hangjával szórakozni, úgy mondja a magáét, mint egy cserfes menyecske. Az utóbbi héten viszont csökkent a kakis pelus, sőt tegnap nem is volt. Nem látszik rajta, hogy ez zavarná, továbbra is csak anyatejet kap, korábban szinte minden kaja után volt kaki. Lehet, hogy most kezd 3 és fél hónaposan majd nagyon nőni és mindent felhasznál? Mi a véleményetek? Ja és Anna is 1. gyerek, még nem volt ő sem beteg, hála istennek, azt sem tudnám mihez kezdjek hirtelen. Képzeljétek egy hónap múlva jön a Mikulás és ebből az évből márcsak 8 hét van. Kitartás! Én most várom a téli szünetet, a férjem megint itthon lesz legalább egy kicsit. Sziasztok!
borkaborka
 
 


Kedves vikimano! A központi Oviban tartok táncot és lehetőség van arra, hogy "külsősök" is járjanak.Minden hétfőn és csütörtökön 4-től tanítom a kezdőket. Ha érdekel, ott megtalálsz, vagy írj e-mailt: ancsibaby@freemail.hu.
Cipó! olivér az első babám és legnagyobb örömömre szopik, méghozzá jó sokat.A fiúk általában nem szeretnek táncolni (és ezt apáról fiúra örökítik...).Ha kedve lesz hozzá, úgy is mondani fogja. Borkaborka! Július 7-én szültem.Olivér is dumál, de már régóta.A kiabáláson, gagyarászáson már túl vagyunk, most sikítozik.Neki is max. 1 kakis pelusa van (néha még az sem).Állítólag szopi mellett ez teljesen normális.Milyen karácsonyi meglepit vesztek a gyerkőcöknek?Ti milyen orrszívót használtok? A pumpás katasztrófa, nem tudom milyet lenne érdemes venni.
anettke
 
 


Sziasztok!
Karácsony?! Ne is mondjátok, már a nyakunkon van és nekem gőzöm sincs, hogy kevés pénzből hogyan oldom meg az ajándékozást. A pénz azért kevés, mert mostantól hitelt törlesztünk életünk végéig, na jó "csak" húsz évig. Mindig azt mondják, légy kreatív és készíts magad ajándékot, na de mit, mire megveszem a hozzávalókat, szinte ugyanott tartok, az időről nem is beszélve. Gyermekeinkkel megbeszéltük, hogy az idén csak valami apróságra számíthatnak, el is fogadták. De így szinte még nehezebb. A Borival könnyű dolgom van, mert szeret ruhát kapni, így a turiban kifogok jó darabokat és azt kapja, kimosva szépen becsomagolva. Bodóval nehéz mert neki a ruha nem ajándék, neki a játék a lényeg. Emmababa az idén még a fának fog örülni, neki még ajándékot nem veszünk.
Anettke! Mi a Vácity féle orrszívot használjuk, amit porszívóra lehet tenni. Sajnos már muszály volt használni, de a dr. figyelmeztetett, hogy csak akkor ha tényleg indokolt,mert ha túl sokat szívják az orrát, az pont az ellenkezőjét váltja ki, tehát dagasztja az orrnyálkahártyát.
Emma elég nyűgös mennem kell.
cipó
 
 


Sziasztok!
Újra itt.
Anettke:Mi arianna "orrszívo porszívót"használunk,és szerintem nagyon jó.A nagyobbik lányom (2)már maga szívja az orrát de sajnos már a kicsinél is használni kellett.
Érdekes a mi doktornőnk mindig azt mondja,hogy nagyon sokszor használjuk az orrszívót.
szivi76
 
 


Sziasztok! Mi Pesztonka elektromos orrszívót használunk. Kölcsönbe kaptuk. Igazából még nem nagyon tudom, hogy milyen. Szerencsére ugyanis még nem kellett megfázás vagy nátha miatt használni. Egyelőre a szemmel látható, nagyobb "gombócokat" szívtam ki Anna nózijából. Arra eddig jó volt. Egyébként szerintem ahány dokinő van Baján, annyifélét mondanak. A kórházban például a főorvosnő mikor Anna megszületett, azt mondta az általános vizsgálatoknál, hogy Annának Van egy járulékos cicibimbója. Na mármost ezt én nem látom. De nemcsak én, a dokinőnk se. Amikor először járt nálunk és megvizsgálta csajt nem vette észre. Aztán olvasta a zárójelentésen, erre megint megnézte Anna mellkasát és akkor se látta. Na akkor most mi van? Oltásoknál sem lázkúpot javasol, hanem Panadol bébiszirupot. Szóval ahány annyifélét mond. Ma megyünk oltásra, már most rosszul vagyok. Sziasztok!
borkaborka
 
 


Sziasztok! továbbra is kérdés az orrszívó, eddig a living Lab elektromos tűnik a legjobbnak.A porszívóssal csak a hangja a bajom, meg az, hogy mi van éjszaka.Nálunk Karácsonyra játékot kap a gyerek, de ő még úgy sem érti.Ma megyünk a 4 hónapos oltásra és már előre rühellem.Nálunk mindenféle lázcsillapító van itthon.Napközben szirup, éjszakára kúp, mert a védőnőnk szerint a kúpban van nyugtató is, így jobbat fog aludni, viszont pont ezért napközbenre nem ajánlott.Pá
anettke
 
 


Sziasztok!
Már három levelet írtam de mindíg visszadobja valami miatt.
A téma az volt,hogy tudtok-e valamit a könnycsatorna átmosásról.
Holnap kell vinnem a Maját a szemészetre és valószínü ez vár rá.
Ha tudtok valamit írjatok.Köszi.
szivi76
 
 


Sziasztok!
Na végre megmoccant a topik.
Hát könnycsatorna átmosásunk még nem volt, de még nem is hallottam róla. Majd szerdán ha megvolt a vizsgálat azért írj pár sort, hogy mi is ez egyáltalán.
Anettke! Vettél már orrszívót? Kíváncsi lennék én is , hogy műkszik az elemes. Ti szoktatok vásárolni a babaszobán? Én már vettem tök frankó holmikat, bár az árat jól meg kell nézni, mert néha a turiban olcsóbb. De a múltkor befürödtem, rendeltem egy "jó állapotú polár takaró szettet". Na ez se polár se jó állapotú nem volt. Ha nem lettem volna olyan rest, mint amilyen, visszapostáztam volna a feladónak.Úgyhogy azért vigyázni kell, de mondhatni 20 esetből ez egyszer fordult elő.
Teszek fel képet az Emmáról. Nagyon megnőtt, hihetetlen gyorsan megy az idő. A délelőttök és az esték elég munkásak, mert őfelsége nem hajlandó aludni, így elég nyüszis egy idő után. Bízom benne, hogy hamar eljön a forgolódós időszak, amikor jobban ellesz már a játékaival. Merthogy anyának vissza kellene szokni a tanulásba, de ez így nem megy egyenlőre.
Na sziasztok, jó lenne Többiek is jönnének egy-két szóra.Kép
cipó
 
 


Sziasztok!
Mégsem kellett átmosni a könycsatornáját a mókusomnak (hála az égnek)kaptunk egy kis haladékot.Két hét múlva újra megnézik remélem már minden rendben lesz.
Cipó!
A kislányod gyönyörű és milyen nagy már.
A Maja már forog múlt csütörtök óta.Azóta egy pillanatra sem lehet egyedülhagyni.Lerakom a hempergőre egy perc múlva a szoba közepén van.
Vettünk egy elektromos orrszívót hát a porszívosnak a nyomába sem érhet viszont sokkal csendesseb.Nemrég dicsekedtem,hogy a két éves lányom egyedül szívja az orrát,na azóta üvölt ha meglátja a porszívót.
Fürdésidő van,mennem kell
Sziasztok.
szivi76
 
 


Sziasztok!
Szivi 76! Örülök, hogy időt nyertetek. Van erre gyógyszer vagy valami házi hókusz-pókusz? Maja mikor is született? Nálunk egyenlőre annyi van újdonságként, hogy felhúzza a lábait Emmababa és így elfordul oldalra, úgyhogy nekünk is figyelni kell, hogy hol tesszük le. Hason már kb. 2 hete "közlekedik", kiságy közepéntől a végébe mászik hajnalra. Még mindig kelünk hajnali 4-6 közt valamikor, de rendi mert aztán visszaalszik kb.8-1/2 9-ig. Egyre csibészebb a csaj, de majd megzabálom egy jól sikerült mese vagy vigyor után.
A napok olyan gyorsan telnek, és én még nem voltam hathetes kontrollon. Csúnya dolog, de egyszerűen nincs időm elmenni. Talán jövő héten ha a sógornőm ráér vigyázni Emmára.
Xerax, Éva 76 ti éltek még, na és a többiek??????????????
cipó
 
 


sziasztok!tegnap előtt küldtem levelet és mégsem jutott ide.a fene megette az egészet:cipó!Még nem vettünk orrszívót, továbbra is csak dilemmázunk.olivér születése óta közlekedik a kiságyban és már több, mint egy hónapja fordul hasról hanyatt.kb. 2 hete már megy visszafelé is, úgyhogy úgy közlekedik a szőnyegen, mint a torpedó.egy pillanatra sem lehet egyedül hagyni.Most a négykézlábra állással van elkeveredve és rágja a saját lábát.imád állni, meg ülni, de az orvos szerint nem baj, ha magától csinálja.kicsit korán kezdi, de azért büszkék vagyunk rá, hogy ilyen erős.majd megpróbálok én is feltölteni képet róla.ti melyik orvoshoz hordjátok a gyerekeket és mennyi idősek a picik?
na szevasztok.
anettke
 
 


Helló!
Tényleg jó korán kezdte a dolgokat Olivér. Emma egyenlőre a kezével van elfoglalva, mikor meg felemelem a lábait azt is jól megnézi. Szerintem elég sokat gagyarászik, ahhoz képest, hogy tíz hetes. Néhány napja, úgy megörül, ha valaki beszél hozzá, hogy jár keze lába, majd felrepül. Olyan édes.
Nekünk a Vass Kati az orvosunk, még amikor Bori született (10 éve) akkor kezdtünk el hozzá járni, körzetileg nem hozzá tartozunk, még amikor a bankban dolgoztam, onnan az ismeretség.Szóval a Bori 10, Bodó 7 éves és a Manóka 18-án volt két hónapos.
Na sziasztok, ledőlök egy kicsit, a kis kislányommal.
cipó
 
 


Sziasztok!
Végre van egy kis mozgás!
Mi a Matán Eszterhez járunk,sajnos elég sürün.
Az elektromos orrszívót visszavitük mert nem tudtuk használni,maradunk a régi porszívósnál az legalább kiveszi a cuccot a kis csőrökből. Kép
A lányaim:Szonja:nov 10.én volt 2éves, a Maja holnap lesz 4 hónapos.Mostanában többször felkel éjjel enni,szerintem gyenge neki a HA-s tápszer úgyhogy lassan váltanunk kell.
Képet nem tudok felrakni mert túl nagyok és nem tudom letömöríteni.
Jók legyetek.
szivi76
 
 


Sziasztok! Hello Szivi, régen találkoztunk. Sajnálom, hogy nem vált be az elemes orrszívó. Az biztos hogy gyengébb, mint a porszívós. Hála Istennek, nekünk még nem kellett nagyon használni, így megteszi az elemes. Hallom Maja már forog. Anna mégcsak az oldalára fordul, onnan tovább nem, igaz nincs is nagyon a hasán, Maja pedig úgy alszik. Jövő héten éppen Mikulás napján megyünk a következő szurira, nagyon hiányzik. Ma egy kicsit ünnepivé tettük a lakást, elővettem az adventi, mikulásos díszeimet, de be kellett osztanom a hét napjait, hogy mikor mit fogok megcsinálni. Lőttek a rendmániámnak. Ez van.
borkaborka
 
 


Anna ma többször a hátáról a hasára fordult! Tök jó, remélem hamarosan eljön az idő és elindul. Na de ne legyünk telhetetlenek.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
A Majának ma kibújt az első foga.
Van ám öröm,na + ökölrágcsálás.
Szerintem rövidesen jön a második is mert nagyon meg van duzzadva az egész ínye.
Most mennem kell mert még fent van az egész család.
szivi76
 
 


Sziasztok! remélem mindenkinél járt a Mikulás! Anna túl van a 4 hónapos oltáson. Most sem sírt, Anna a szurikirálynő! Mi megvettük az új 4 hónapos oltóanyagot, így nem kettő, hanem csak egy szurit kapott. Szerencsére utána sem volt semmi panaszunk: se láz, se hőemelkedés, se duzzanat, se sírás és nyugtalanság. A novemberben született babák már automatikusan és ingyen ezt kapják. Sajnos a korábban született babák nem. Így meg kell venni az 5 hónaposat is. De utána békén hagynak minket egy darabig. Sziasztok
borkaborka
 
 


Hello!
Nálunk is járt a mikulás,sőt mi is meglátogattuk a Bácskában és a Szonja beszélgetett vele.(de nagyon meg volt illetődve)
Mi is túlestünk a négyhónapos szurin,mi kettőt kaptunk,de így sem volt semmi baj.Se sírás se láz,hála az istennek.Egyébként mostanába kicsit nyügösseb a Maja de csak a foga miatt.Õt jobban megviseli a fogzás mint a Szonját,nála szinte észre se lehetett venni hogy jött a foga.
Jók legyetek és írjatok.
szivi76
 
 


Halihó!
Hogy nektek milyen ügyes lányaitok vannak, se sírás, se láz a szuri körül. Kíváncsi leszek, hogy nálunk mi lesz. Mi 20-án kapjuk a háromhóst. Ezután se lázasodtak a babócáitok? Mostanában megint nyűgösebb az Emma, nem tudom miért. Kb. egy hete elkezdtük kanalazgatni az alma és répalét. Azt hittem, hogy mostanában az a trendi, hogy minél később kapjon a baba hozzátáplálást. Bár mi táposak vagyunk, lehet, hogy ezért ehet ilyen hamar. Elfogadja a kis betyár.
A többiek hová tűntek????????????
Na megyek, takarítanom is kellene,vasalnom is, tanulnom is..........brrrrrrrrrrrr.
Tényleg nem végzett valaki közületek mostanában mérlegképest, nekem kellene számvitel könyv!
Segítsetek, ha tudtok!
Angi és Emma (dobok egy képet)Kép
cipó
 
 


Édes ez a gyerek, én nem tudok küldeni, eddig legalábbis nem sikerült, mert azt írja a gép, hogy túl nagy a kép. Nem értem. Anna a 3 hós oltást is jól tűrte, akkor sem sírt, viszont volt egy kis hőemelkedése, méghozzá nem aznap, hanem másnap este, Panadolt adtam neki.A hozzátáplálást biztos azért kezdhettétek előbb, mert tápszeres baba. Bár már én is elkezdtem a dokinő tanácsára 3 és fél hósan, pedig Anna szopis baba. Gondolom a dokiktól is függ. A mi dokinőnk is a Vass Katalin és mi sem tartozunk hozzá körzetileg. De mivel ő volt az én gyerekorvosom is, szerettem volna, ha Anna is hozzá tartozna. Õ szerintem tapasztalatával mondja a hozzátáplálást, nem minden rossz, ami régi. Fehér Pálma ha van anyatej, akkor csak azt javasolja fél évig. Én úgy vagyok vele, hogy semmi baja nem lesz, ha már fél év előtt kap egy kis gyümölcsöt. Anna most lesz 24-én 5 hós, naponta 4-5 ször szopik, tízóraira szoktam adni neki banánt, sütőtököt, répát, almát. igaz, hogy időbe telik, mire elnyalogatja, de legalább tanulja a kanállal való kajálást is. Na sziasztok!
borkaborka
 
 


Borkaborka!
Használt az adobe photoshop programot, én mindig azzal kicsinyítem a képeket, kb.450 mpixelesre, akkor már felfér.
Ügyeskedj, kíváncsi vagyok Annára!
cipó
 
 


Sziasztok!
Rég hallottam felőletek.Végül is az eltűnésem oka az volt,hogy Pécsen kellett szülnöm,jelenleg nem részletezhető okok miatt.2005 április 30-án megszületett Andor.4710 gr,56 cm.Csáazár volt.Nagyon szép és aranyos kisbaba.Edit!Láttam a lányod,nagyon bájos.Vikimano,Ruszlána,Veletek mi van?Üdv. az összes "ismeretlen anyukának".Gabi.
gabriela
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: