Új privát üzeneted érkezett!

Szia Vica!

Vigyázz magadra.Gondolok rád...:)
Ha meglesz a baba azért gyere egy - egy sorra jó?!
Meg főleg írd meg mi volt, hogy volt...
Mi lett.Képet...Soroljam?:D
Pihenj sokat .Amíg lehet.

Pusz.Edit.


Megy a drukk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
edit01
 
 


Betti!

Írj ha van időd!

Többiek is.:D
Edit.
edit01
 
 


Sziasztok!

Arra gondoltam írok mindennap!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem kéne,hogy teljesen kihaljon a topik!
Mindenkinek vannak problémái,de egy perce csak akad,hogy bekukkantson.




Milyen volt a Mikulásozás?
Nálunk is járt.Pesten már múlthéten megérkezett Anyunál így nem nagyon értették a gyerekek,hogy most :Mi van?
Aztán megérkezett nálunk is.Egy élmény volt a kis arcocskáikat nézni ahogy meglátták a kiscsizmában az ajándékokat.
Idén a karácsony is ilyen lesz.Pont abban a korban vannak,hogy teljesen ámulatba esnek .Nagyon édsek.:D

Megyek is.

SZÉP NAPOT CSAJOK!


Ui.:Írjatok.

Edit.
edit01
 
 

 
 

Sziasztok!

Vica!
Drukkolunk!


Edit!
Először is köszi a szülinapi köszöntést a lányom nevében! :)
Egyetértek a kezdeményezéseddel, csak én már feladtam. Néha azt hiszem azért nem ír senki, mert rám allergiás :). Aztán ki tudja, a végén még igaz is :lol:
Nálunk is csodaszámba ment a mikicsomag. Én azon ámultam, hogy Mendi mennyire csodálkozott, és örült. Eddig még elég kicsi volt, és szinte csak nyugtázta, hogy jólvan, hát ott van valami és kész. De most egész más volt. Meg is lepett vele, édes volt nagyon.
Kevin annyira nem volt lelkes, kiszedte a kisautót aztán leharapta a mikulás fejét :). Merthogy ő kettő kék autót kívánt a télapótól. Még levelet is írtak, azaz modern gyerekek révén e-mailt (apa ötlete). Persze apa segített nekik, bár asszem jövőre Kevinnek már egyedül is menni fog, mert már 10 betűt értelemszerűen használ a klaviatúrán :shock: Apja vére.. :lol:
Mendiéknél ma volt a miki az oviban, vagyis ha jól értettem ők mentek hozzá, meg valami rénszarvast is láttak állítólag. Rossz ilyenkor, h nem találkozok az óvónőkkel, mert nem tudok semmit.
No, mindegy, megyek, Ati nemsoká hazaér.

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Akkor gondolom megszültél Vica ha nem jöttél tegnap.:)

Betti
Igen ez egy bátor kezdeményezés.A leveled indította el bennem,hogy nem hagyom szétesni...
Ha rád allergiásak ,rám is.:D
Nálunk is tegnap volt a mikulás.Rénszarvas nem volt.A dadus azt mondta állítólag,hogy autóval jött a mikulás mert nincs hó.:shock:
Krampusz viszont volt.Sokat csacsogtak este.Tele voltak élménnyel.
Ma kaptam mindkét fiúról fényképet.(azt sem tudtam,hogy fényképezték őket).Az arcfetésen készültek.
Na egyik fiú sem engedte.Állítólag Lackó azért mert félt,hogy nem tudjuk majd lemosni.Ati meg azért mert Lackó sem engedte...
Lackó tavaly sem engedte.:(
Ajándékok:A gyerekeknek nagyrészt megvannak.Még ezt-azt veszünk.
De anyuéknak...
Heppi adott egy jó ötletet Anyósnak.:D
Mosózsákot melltartónak tüllből.Én nem tudtam,hogy Anyósomnak ez az álma.:D
Ha valakinek van ötlete írja már meg hogy mit vesznek a szülőknek...:)
Köszi.

Megyek majd még benézek hátha írtok.
Pusz.Edit.
edit01
 
 


Kevre nem reagáltam.:roll:
Azért az nem semmi,hogy 10 betűt tudatosan használ.:shock: :D
Tényleg apja vére.
Pusz
edit01
 
 


sziasztok,

na akkor itt össznépi önmarcangolás folyt :wink: én is azért nem nagyon írogattam, mert asszittem velem van a baj :oops:

Nálunk is járt a télapó! Igaz mi picit rákészültünk mert minden este elmentünk sétálni a városba, és két este is találtunk télapót (egyik a Gyermekvilág előtt volt, a másik meg a Kleopátra előtt --- ez utóbbi szánkós volt, meg zenés, meg kivilágították, szal sokkal hangulatosabb)

nálunk 6-án reggel jött, Orsinak Pöttyös Panni könyveket hozott, ezt kérte, igaz vhogy odakeveredett egy kicsiny virgács is, mert újabban olyan borzalmasak lettek az esti szertartások --- azóta tök kezelhető :?

Betti,
Ezexerint Mendi sem mesél, hogy mi volt? Én már aszitttem Orsival van a baj (avagy inkább kettőnk kapcsolatával) :roll: de 5-én voltak iskolások műsort előadni a csoportban, no akkor este be sem állt a szája, annyit csipogott :shock: és ezekután arra gondoltam, máskor talán azért nem mesél, mert nem történt "semmi különös".
A 6-i télapóról nem sokat mondott, csak hogy hozott csomagot, meghogy a Niki ma megint azt mondta neki, hogy nem szereti :? Bezzeg a Krisztián már kétszer is mondta, hogy szereti, és még botot is adott neki ajándékba az udvaron :wink:

Edit,
Én nem mondtam, hogy anyósodnak ez az álma! Csak egy alkalommal szóbjött, és én azt tanácsoltam neki, hogy te bizti szívesen megvarrod, ha biztosítja a hozzávalókat :wink: persze ajándéknak sem rossz ötlet --- legközelebb majd megtartom a jótanácsaimat magamnak, és veled osztom meg elsőként

Csajok
Ki mit süt karácsonyra? Kinek mi a jól bevált receptje?

Ajándék terén őrület, semmi kreativitásunk sincs :oops: :? mármint a gyerkőcöknek!!!
A felnőtteknek naptárt terveztem a gyerkőcök fotóival, plusz a nevezetes napok (névnap, szülinap, házassági évfordulók) piros betűs bejegyzéseivel --- minden háztartásba egy. Így is kb 30-35 ezer lesz, mire mindenkinek meglesz, és abszolút sk házi kivitelezésben, nem nyomdában vagy ilyesmi. Mondjuk azért fotó minőségben, fényes tartós papírra, spirálozva meg minden, havi bontás (12 hó + fedlap), A4-es nagyságban. Szal igényes lesz, nem erről van szó, de ha mondjuk a Rossmannál csináltatnám, akkor kétszer ennyibe kerülne :?

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Akartok a naptárból ízelítőt látni?

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Edit!
Ati mondta, hogy volt a rádióban h (asszem) a Kleopátra előtt volt valami rénszarvas meg szánkó, amire fel is lehetett ülni. Én erről bezzeg nem tudok. Mindenesetre Mendi azt mondta, hogy buszoztak a rénszarvasokig, tehát valszeg ott jártak ovistól.
Akkor ez egy modern miki volt, autóval :).
Tavaly Mendi sem engedte az arcfestést, most igen. Róluk is csináltak képet, és én sem tudtam róla, csak mikor a kezembe adták. Majd jövőre más lesz biztos. Tényleg, Lackónak ez az utsó éve az oviban?
Ajándékok terén mi még sehol sem tartunk, elvileg ma lesz fizu, majd hétvégén bevásárlok. Én nem szoktam sokáig húzni, egy napot szánok a beszerzésre, elég annyi is az idegbajból, lökdösődésből , tömegből. Egyelőre kis túlzással fogalmam sincs miket veszek :). Szerencsére idén egyszerűbb lesz, mert névhúzással leegyszerűsítettük a rokonságot 8) így csak a gyerekeknek veszünk, két családtagnak, meg az én rokonaimnak. Az egy ajándékcsomagot jelent, meg anyunak és mamámnak kell kitaláljak valami jót. Én mindig olyasmit veszek, ami praktikus, nem szeretem a giccseket, porfogókat. Inkább adok 10 pár zoknit, mint egy angyalkaszobrot mondjuk. :) Szóval nagy ötletet nem tudok mondani..
Gondolhatod én is elámultam, mikor elkezdte mondani, hogy ő most csigabetűt fog csinálni, és már írta is. (ilyenkor egyszerre kell két gombot nyomni ugye.- @-.) aztán apa betű, Mendi betű, Kevin betű, Nagyibetű stb.. nagyon jó agya van. Múltkor ült a wc-n és a fellépőn analizálta a feliratot (NUBY), az nagyibetű, az békabetű.. meg a pólóján is szokta nézegetni. Sőt, múltkor a képújságban nézte hol a dédibetű, apabetű. makk..
Mendi nem szeret gépezni egyeltalán, ő rajzol inkább, de még így is csak három betűt tud leírni (mármint papírra). Hát minden gyerek más az tuti.
Nálatok lesz vendégfogadás karácsonykor, vagy ti mentek vendégségbe? Karácsonyi menü?

Betti
szabobetti
 
 


Heppi!
Egyszerre írtunk :).
Néha szokott Mendi mesélni, de nem jellemző, inkább úgy kell kérdezgetni. Ha valami olyan történik, akkor elmondja, de azt hiszem nem tartja fontosnak, vagy elfeledkezik róla mi is történt. Nekünk anno azt mondták, hogy igyekezzünk célirányosan kérdezni, ne csak azt, hogy mi volt az oviban. Dehát azt csak nem kérdezhetjük meg tőle, hogy "kicsim, mondta neked az XY, hogy szép a hajad?' :)
Viszont, ha úgy, valamiről eszébe jut egy ovis történet, akkor elmondja.
Én is akartam virgácsot, de sajnos a mi mikulásunknak nem maradt. Én azon filóztam, hogy olyankor mit tud mondani az ember, mikor pl: Mendi mesélte, hogy van egy fiú az oviban, aki mindig verekszik, rugdos, és őt is majdnem megverte, de mégis kapott ajándékot a télapótól. Hát makk, most erre mit mondjak??
Naptáron mi is minden évben elgondolkodtunk, de aztán letettünk róla, így idén is ez történt.
Lemaradtam megint, jól olvastam, h ismered Edit anyósát? Nem vok képben :) :oops:

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Végre!

Heppi!
Nem hiszed el.Neki ez akkora dolog.Miután priviztünk jött és finoman kezde mondani,hogy voltam tutod a heppinél és ő mondta,hogy izé...
Mondtam is neki gyorsan,hogy már beszéltünk és megcsinálom neki karácsonyra.Örült neki. Nemrég vett autómata mosógépet (eddig tárcsás volt,közel 20 éves.:S) és nagyon élvezi vele a mosást csak fél,hogy kimegy a merevítő a rácson és tönkremegy a csodagép.:D
Mesélt a naptárról is.Tehetnél tényleg ízelítőt.:D
Nekem is nehezen nyílnak/tak meg.Ati még mindig alig beszél.Általában csak az ebédet meséli el az egész napból.Lackó már többet mond de szülőin csak lestem múltkor is,hogy én erről és erről sem hallottam.:S

Betti!
Én sem tudtam semmilyen szarvasos mikiről.Lehet az a baj,hogy keveset csavargunk,hogy olyan hamar besötétedik..
Lackómnak van még egy éve.Imád oviba járni.Na Ati már nem annyira.Most kezd már feloldódni 3 hónap után. :shock:
Ajándékra szülőknek én is olyanra gondoltam ami hasznos.Nippet meg vackokat nem veszek.
De most még ötletem sincs.Igaz kap mind a kettő nagyi mosozsákot (made in Heppi:D)
Még csinálni is hajlandó lennék.:D
De mit????????
Elvileg vendégsereg nem lesz.Inkább átsétálunk Anyóshoz kajcsizni.
Menü?Karácsoni nincs meg a szilveszteri viszont igen.:D
Előszeretettel mondják meg a fiúk mit főzzek.
Szilveszterkor lesz sült virsli szlonnával sajttal.Volt még igény pizzára,azt együtt sütjük.Alap a gesztenyepüré meg a kölyök pezsgő.Narancsosat kérnek pedig még nem is láttam olyat.:D
Karácsonyra én is szívesen veszek mindeféle ötletet.

Megyek gyorsan feltakarítok.

Ana
Tessék írni.:D

Edit
edit01
 
 


:) csak nem tudok elszakadni..
Atinak biztos fura volt a testvérei nélkül, elvégre még sosem kellett 'egyedül' boldogulnia. :wink: De talpraesett kiscsávó :)
Számomra anyumnak a legnehezebb ajándékot venni, mert nincsenek különleges igényei vagy hogy mondjam. Nem szokott sminkelni, olvasni nincs ideje.. stb.. Majd körbejárok egy-két boltot, és ha meglátom AZ ajándékot, akkor megveszem. Általában mindig találok vmit. Mondjuk főzni sokat szokott, valami jó kis serpenyőt, edényt esetleg, vagy valami hasonlót.
Nálunk sem lesz vendégsereg (legalábbis nem tudok róla) így főzni nem fogok, de sütni igen. Jó kis pogit, meg mézeskalácsot tuti, meg még ki tudja. :) 'eccer van karácsony' :lol:
Mézeskalácsból mindenki kap majd, olyat, amit a gyerekek díszítenek.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
Nekem van isteni mézeskalácsreceptem :wink: kettő is !!! az egyiket már megsütötte az "életemben-nem-jártam-még-konyhában" barátnőm, és isteni lett --- szal nem lehet elrontani :oops: sok és haladós, érdekel???

mindjárt csinálok linket a naptárhoz :)

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!
Köszi, elküldheted a receptet (vagy tedd fel ide). Bár nem vagyok "konyhaamatőr", nem először fogok sütőt használni :shock: :P :lol:
Kíváncsi vok a naptárra.
No, mára abbafejeztem, nemsoká indulunk az oviba, aztán anyósomékhoz, ott lesz a mikulás. Kíváncsi vok mit szólnak majd hozzá :)

Betti
szabobetti
 
 


Míra-mézes

75 dkg liszt,
35 dkg porcukor,
5 dkg vaj/marg.,
4 tojás,
4 evőkanál méz,
4 teáskanál szódabikarbóna,
2 kávéskanál őrölt fahéj,
1 kk őrölt szegfűszeg, (nem elírás, ennyi kell, és ennyi jó bele)
csipet só.

Minden hozzávalót összegyúrni. Nem érzékeny, ha nincs időd "elvan" a hűtőben sokáig. Nagyon sok lesz belőle.

180 fokon süss egy pár próba darabot kb. 5-10 percig. (enyém sütőben ez hat perc közepes fokozaton)

Majd látni fogod, hogy mennyire barnul. Világosra kell sütni, mert a méztől hamar megbarnul, és meg is keseredik.

Amikor kiveszed várj vele egy kicsit, mert lehet, hogy nagyon puhának találod és nem tudod leszedni a tepsiről.
Ahogy hűl, keményedik, jobban lejön. Aztán majd újra megpuhul. (Na, ez az a nagyon fontos pont. Ha ezt nem írja le a kedves topiktársunk, akkor betonra sütöm a cuccot. És valóban el kell hinni, hogy a nagyon puha puszedli megszilárdul, és mégsem lesz kemény, pár perc után puha lesz)

Törd ketté és látod a közepén, hogy megsült-e.

Ha száraz süsd kevesebb ideig, ha nyersnek gondolod, vagy süsd tovább vagy süsd magasabb hőfokon. (ez csak az első sütésnél macera, ha megvan a hőfok, meg a perc, akkor nagyon haladós)

Díszítés(máz):

1 tojásfehérje és 12 dkg porcukor, sokáig verni.

Nem kell rásütni, egy éjszaka alatt rászárad. De az ételfestékes valami miatt tovább szárad, de ha nincsen benne ételfesték, akkor nagyon szép fehér lesz a máz.
A habot felvered és ebbe kevered a porcukrot. A cukrot legalább háromszor szitáld át.
Ez a nagy írokázos barátnőm tanácsa. Eldugul a zacsi, ha nagy szem cukor kerül bele.

Én nem kentem meg tojással.

Sima sütőpapírra teszem őket, egyszerre több tepsit töltök meg sütés előtt, mert a sütése nagyon haladós. Rendesen terpeszkednek sülés közben, nem szabad sűrűn rakni.

Fém sütisdobozban tartom őket, akkor nem száradnak ki a fűtés miatti száraz levegőtől

(forrás: http://gportal.hu/gindex.php?pg=1325712 ... f8198d190b )

Világbajnok mézeskalácsrecept


Érdekessége, hogy ez rögtön puha, nem kell várni, hogy "beérjen". A tészta sok, lehet fél adagot is persze, de ha az egészet megcsináljátok eláll a hűtőben egy hétig is legalább. Én napi két három tepsinyit (cc 100db) sütök meg egy nap. Így tart 3-4 napig mire elfogy.

2 kg liszt
70 dkg porcukor (másfél zacskó)
70 dkg méz (nagyonsűrű termelői mézből lehet, hogy kevesebb is elég, én ezesetben utánpótlom a lisztet, míg jó nem lesz.)
1 dr 5ker méretű sütőpor
8 db tojás
1 db kockaráma
fűszerek

Lisztet a cukorral és a sütőporral valamint a fűszerekkel összekeverjük. Bele ütjük a nyolc egész tojást.
Felolvasztjuk a kockarámát a mézben. Ha felolvadt várunk egy kicsit amíg meg nem hül, hogy bele bírd dugni az ujjad. Akkor ezt is beleöntjük a lisztes cukros keverékünkbe. És az egészből egy tésztátgyúrunk. Addig kell gyúrni, míg el nem válik az edény oldalától. Mivel ez jelentősen függ a méz minőségétől ezen a ponton bátran adhatunk még lisztet hozzá.
Sűrű gyurmaszerű állaga lesz, amikor jó. Kiszaggatjuk kb 0.5cm vastagra, vagy vékonyabbra, megdíszítjük, (vagy nem).

Előmelegített sütőben 3-5 perc alatt sül meg. Kicsit megdagad, így érdemes hagyni a tepsiben köztük 5mm körüli helyet.

Ez most lehet, hogy bonyodalmasnak hangzik, de nem az.

(forrás: http://www.izgi.hu/izgi/forum/phpBB2/vi ... =8&start=0 keress rá a világbajnok mézeskalácsreceptre )

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!!!
Dehogy szültem meg :D
Csak nem jutottam gépközelbe,bocsi,tényleg :)
Holnap reggel megyek orvoshoz,aztán kapom a beutalót,de a ctg-nk kedden picit rossz volt,(vis még éppen jónak nevezhető...)...szal ezért kapok beutalót.De nem biztos,hogy szombaton megindítják,mert az orvos szokásához híven nem fogalmazott egyértelműen.Én nemtom mi lesz :? De remélem a babának nem lesz semmi baja!!!
De most megyek hamizok valamit,kezdek nagyon éhes lenni.Ha holnapig nem visznek be,akkor még írok...
Vagy radrának írok smst,h mi újság :) aztán remélem közli itt is !!!
Vica
define
 
 


Sziasztok !

Kicsit behavazódtam ebben a korai tavaszban.:D
Ma Anyóssal voltunk vásárolgatni.NAgyon cuki macska volt.
Vett Attinak kabátot meg nadrágot mindkettőnek.
Azt nem értem miért van nála néha áramszünet.Néha olyan normális néha meg a fejemre sikít kígyót-békát.:S

Betti!
Milyen volt a mikulás?
Atti elég fura természet.Zárkózott és nagyon nagy a szeretet éhsége.De a nagy dackorszak miatt rengeteget vívódik magával is.Nem olyan egyszerű őt szeretni sem.:D Nem mindig engedi.Mondhatni olyan mint Anyósom.:D:D:D
Ezt ő is belátta.
Az edény jó ötlet Anyunak karácsonyra.Szereti az ilyesmit.:D
Anyós?Alakul már az övé is.Már csak meg kell varrni.:D

Heppi!
Mindenképpen kipróbálom a kalács receptet.Elsőnek az általad könnyűnek mondottat.:D Még sosem sütöttem mézes kalácsot.Pedig imádjuk nagyon.
Naptár?


Vica!
Most már hamarosan meg kell legyen az a baba.:)
Várjuk a híreket.Jó egészséget.No és könnyű szülést.:D


Megyek indulok a fiúkért.
Vigyázzatok magatokra .
SZép napot.
Edit
edit01
 
 


A naptárral itt szívok :twisted: Mert pdf-ben tudom csak kimenteni, és abból meg olyan macera 25 oldal jpg-t csinálni beméretezve, plusz legalább egy perc, mire a photoshop megnyit egy pdf-et, amit még állítgatni is kell :?
azért 25 oldal, mert külön oldal a felső rész, ahol a fotók vannak, és külön oldal az alsó (naptár)rész, plusz fedlap

ne hari, de most nincs idegzetem hozzá, viszont aki szeretne a enternetnél csinálhat asztali naptárt 3 rugóért, tök egyszerűen (meg csomó mást is)
ha vkit érdekel:
http://asp06.photoprintit.de/microsite/ ... ;iu:false;

én most húzok mert mindkét fiam beteg, Gábor lázas is, hányt is délelőtt, most alszanak, és nekem is muszáj rápihennem a délutánra, nemtudni mi lesz még :?

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Tudom, tudom mostanában nem jövök túl sűrűn, de nincs időm szinte semmire!

Most is csak azért ugrottam be, mert Vica megkért. Nincs még babócája, viszont holnap be kell feküdnie a kórházba.
Ha valami van, akkor azt mindenképp megírom!

Amúgy megvagyunk. Fiúk kivételesen nem betegek! :lol:

Jövőhéten megpróbálok bővebben is írni, de most megyek, mert nemsokára jön egy barátosném a kisfiával.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok,

Na mivan a mindennap írok pár sort mozgalommal :wink:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Heppi
Jobban vagytok?
Mozgalom?:D
Szombaton felcipeltem a tizedikre a biciklit a tescóból jövet a cucokkal.A lift bemondta az unalmast.
Vasárnapra úgy beállt a derekam,hogy még a zoknit sem tudtam felvenni egyedül.
HA felállok (kb 10 perc) akkor már megyek.De hajolás és a többi mozdulat nem igazán megy:S
El vagyok.
Zsolti lebetegedett a hétvégén.Lacika a hasát fájlalja.
Nem tudom mi lehet vele.

Betti
Jól vagytok?
A privire a múltkor nem válaszoltál.
Ha lesz időd írsz?
Köszi.:)

Szia Adri!

Rég láttalak itt:D
Vicáról tudsz valamit már?
Gyere sűrűbben.


Írjatok többiek is.Keksz ?Momó?Katák...

pusz
edit01
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Köszi a receptet, asszem én is kipróbálom majd. Bár van egy bevált receptem, de mézeskalácsból sosem elég :).
Fiúk jobban vannak?


Vica!
No, mi újság? Remélem minden rendben!

Edit!
Mikulás nagyon jó volt. Anyósommal úgy röhögtünk, hogy potyogtak a könnyeink. Át kellett osonjunk a másik szobába, nehogy lebukjon a miki :). De a gyerekek szerencsére nem jöttek rá ki is az :). Mendi verselt szépen, és ami meglepett, hogy egyikük sem félt tőle.
Nekem Mendi hasonló kicsit, bár ő sosem volt az a nagyon bújós természet. Tudod, beszéltük régen a középső-gyerek szitut, talán ezért is érződik ez. Vagy régebben is ilyen volt? Majd változik még :wink:
Akartam kérdezni, hogy nadrágvarrással hogy állsz? Bár nem most kéne, majd egyszer. Meg szoknya. Csak tudom, hogy nem mindenki szeret nacit varrni. Sógornőm pl nem.

Adri!
Örülök, hogy jöttél, és annak is, hogy jól vagytok.
Várjuk a híreket Vicáékról, meg rólatok is :)

Betti
szabobetti
 
 


Edit,
Jaj derekad :? szegény te!

Betti,
Receptet szívesen. Én már begyúrtam a Míra-mézest, és egy zsemlényi tésztából 4 tepsivel sütöttem :shock: lehet, még húsvétkor is ezt fogom sütögetni :wink: de nagyon finom, csak azt nemtom, hogy mennyi idő múlva "kell" megpuhulnia?? Csakhogy beosszam, de ehető is legyen karácsonyra :wink:

Érdeklődéseket köszi, srác(ok) jól vannak, igaz, csak Gábor volt beteg! Ő pénteken és szombaton is hányt, ráadásul péntek estére 40,1 láza is lett --- no akkor kissé belémállt a para! Velük aludtam, csak így voltam nyugodt, de hála istennek Gábor is átaludta az éjszakát! Szombaton is egész nap lázas volt, délutánra 39,3 --- akkor megint kúp, és persze végig Belladonna óránként! Vasárnapra lázmentes lett, de azért még diétázott (nó tejtermék, sok krumpli + répa, húsleves). Mára igazi kisördög lett :lol: de így a jó!
Nagyon rossz volt látni az én buldózer fiamat ülni a kanapén, még pislogni is csak alig, és csönd :roll: Csak apósomék húztak fel kissé a parájukkal, hogy mér nem hívok orvost vagy ügyeletet, persze az lenne a legjobb, ha kórházba vinném. Na de mivel? Lázzal? a kúpot én is be tudom adni, itatni kell és szeretni, ehhez nem kell orvos!!! Nem száradt ki, nem volt hasmenése, nem volt lázgörcse stb stb, szal mégis milyen indokkal vigyem kórházba? Ja, és persze gyerekosztály nincs, hétvégén orvos úgysem nézi meg (Viktorral sem foglalkoztak az agyrázkódás-gyanúval), és ha még bent sem maradhatok vele (lévén nincs gyermekosztály), akkor én vagyok a felelőtlen szülő, ha hazahozom! úgyhogy maradtunk a seggünkön, és lám, mégis meggyógyult :lol:

most megyek gyerekszobát dekorálni karácsonyra :wink:

Radra,
tessék sűrűbben jönni

Vicával mizújs?

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Vica írt az előbb sms-t, hogy a nyákdugója eltávozott, fájogat a pocija és a flow-n azt mondták, hogy kevés a magzatvize. Fél szegénykém! :cry:

Akkor most talán van pár szabad percem arra, hogy írjak magunkról.
Már nem emlékszem írtam-e, de mivel Nándika nagycsoportos, így elég sok helyre kell járnunk: logopédia - (ide kötelező jelleggel) ; suliváró, német és sakk-foglalkozás saját döntése alapján. Így aztán nem igazán kell azon gondolkodnom, mit is csináljunk délutánonként... :roll:
A poén persze az, lehet, hogy nem javasolják még iskolába! Mert nem úgy fogja a ceruzát ahogy kell, + ha nincs kedve valamit megcsinálni, akkor egyszerűen csak azt mondja, hogy nem tudja és kész! (Itthon bezzeg megcsinálja!) Ja és azt mondták még, hogy motiválni kell, különben nem érdekli a dolog. Ebben is van valami... de azért nem csak úgy "működik", hogy akkor old meg valamit, ha jutalom jár érte! Itthon sem kap naponta 20 akármicsodát, ha elvégez valami olyat, amire megkértem!
Na mindegy! Már én sem tudom mi lenne jobb - ha mennem suliba, vagy ha maradna még egy évet az oviban. :?:

Esetleg, ha valakinek van erről véleménye, az ossze meg velem!
(Néha úgy érzem, hogy ez a ló másik oldala már! A mi időnkben nem volt ekkora hajcihő az iskolakezdéssel és mégis sikerült felnőni, jó pár iskolát kijárni stb. stb.)

Hogy a kicsiről is írjak: 11 és egy icipici fogacskája van, sokat és szépen beszél, ja és néha rossz, mint egy kisördög! :twisted:
Szerintem pár hónap múlva úgy elveri Nándikát, hogy csak na!

Na most megyek, mert Bálintka felébredt és nem érte be a bátyuskájával! :lol:

Szép napot mindekinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Heppi!
A lényeg, hogy meggyógyult. Sajna én is tudom milyen egy lázas gyerek, igaz már pont egy hónapja volt életem legnehezebb két hete, de sosem felejtem el, hogy képtelenség volt levinni a lázát..


Adri!
Szorítok Vicáért és a kicsiért!!
Suli ügyről.. nehéz beleszólni, mert szülőként nem voltam még ilyen helyzetben, meg nem is vok hozzáértő. Azt tudom csak elmesélni, hogy velem mi volt. Én szentül hiszem, hogy nekem korai volt még a sulikezdés. Nekem csak a születési időpontommal volt gond, aszerint még maradnom kellett volna, de mivel ránézésre érettnek gondoltak (nem voltam ropi már akkor sem), ezért 'hadd menjen' bélyeget kaptam. A folytatásról elég annyi, hogy én örülök, h mindkét gyerekem évvesztes lesz..
Remélem találsz vmi fogódzót (ösztönök, érzések, szakértő, baráti vélemény vagy bármi), ami alapján sikerül döntést hoznod. Azt viszont tudd, hogy semmi baj a fiaddal. Mostanában annyi hülyeséget megvizsgálnak aminek talán nincs is értelme. Bezzeg régen elég volt ránézésre véleményt alkotni.
Szóval Bálint is rosszcsont? :)

Betti
szabobetti
 
 


Adri,
Én amondó vagyok, hogy ha csak egyetlen indok is van amellett, hogy még NE menjen, akkor maradjon :!: :!: :!: Ma már karácsonyra ismernie kell az összes betűt és olvasnia kell --- ez nagyon húzós dolog egy arra még nem érett gyermeknek. Nem kell, hogy már ilyen kis korában frusztrálódjon emiatt. Ha május 31 után született, akkor semmiképpen nem engedném még iskolába ősztől! Ebben a korban még az a néhány hónap is nagyon sokat számít, főleg úgy, hogy gondolj bele, lesz olyan osztálytársa, aki mondjuk majdnem egy évvel idősebb, hiszen pl júliusban született --- neki azért sokkal könnyebb tanulnia, helyesen viselkednie, szabályokat elsajátítania, átlátni összefüggéseket. Ez szerintem pont olyan, mint amekkora különbség van egy másfél éves és egy kétéves gyerek között (ég és föld, pedig csak pár hónap)

Én már most az oviban is csak nézek, hogy Orsi márciusban lesz 4, de már vagy 10 csoporttársának volt szülinapi bulija --- és nem a harmadik :!: És nem látom, hogy bármiben le lenne maradva tőlük, szépen énekel, versel, rajzol, ügyes --- és mégis, vhogy nem olyan nyitott. Az óvónénik is mondták, hogy ha kérdezik, mondja, de magától nem. Hja kérem, egy félévvel idősebb tőle majd minden csoptársa, és ő ugye ahhoz van szokva, hogy másfél évvel fiatalabbak veszik körül :wink: Ott nem ő kezdeményezi a játékot, nem játszik együtt a többi gyerekkel (bár ki sem tiltja őket a játékából), egyedül is nagyon jól elvan. Csendes, tudja hol a helye, nem veszekszik, nem balhézik, amit kérnek tőle megteszi és kész. A mozgásos játékokban felszabadul, és az ábrázolás-techinkát élvezi a legjobban. A csoporttársai mind megbeszélik, hogy ki mit hogyan csinál, ellesnek egymástól "trükköket" --- Orsi meg csak figyel, de nem folyik bele.
Pedig ez csak az ovi!

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!


Adri
Semmiképp sem tanács:Fontold meg.Így van.Ahogy te anyai szíved érzi.
Nekem még van egy éve Lackónak az oviból de mindenképp visszatartanám és fogom is. Ma már annyira sok a tananyag és az elvárás,hogy had okosodjon még egy évet hogy biztos lábakon kezdjen neki.
Gratula a fogacskákhoz.Puszi mindkét rosszcsontnak.

Vicáról mi hír?
Vajon megszült már?
Írj hogy minden oké-e.

Betti
Annyira betegek voltak megint?Kev?Neki volt a múltkor is annyira magas láza:(
Sajnálom.Remélem azóta minden rendben.
Tegnap mentek a privik.:D

Heppi
Meg csinálom a héten a mézest.Karira megpuhul biztos.
Én is köszönöm a recepteket ha eddig nem tettem meg.:D


Ja,voltam dokinál.Kaptam kétfajta gyógyszret.Össze-vissza hajtogatott a vizsgáló ágyon.:D Természetesen nem tudom mi a bajom nem mondta meg.:S:D
Szal a javulás útjára léptem.Remélem.:)

Pusz lányok.
Szép napot!!!:)
edit01
 
 


Sziasztok!

Adri!
Mi újság Vicával? Minden rendben?

Heppi!
Mivel díszítetted a mézeseket?

Edit!
No, milyen dokinál voltál, hogy ennyire meghajtogatott? A derekad miatt?
Nem, asszem félreérthetően írtam akkor, a tavalyi lázas emlékekről írtam csak, most szerencsére kimaradtunk belőle egy ideje. Kev sokat köhög viszont :cry: .Gyógyitól elmúlik néhány nap alatt, majd pár nap múlva elölről kezdődik. Semmi más, csak köhögés.
írtam neked privit vissza, ha a mailokra gondolsz. Nem kaptad meg? vagy én nem a tieidet? :shock:
Én már idegbajt kapok komolyan.. létezik az, h valaki ok nélkül ideges? De nem kicsit..
Valamit még akartam, de szétmegy a fejem.. :? :cry: :cry:

Betti
szabobetti
 
 


Betti,
Igen, létezik :? nekem legalábbis tök soxor van :oops: :shock: :wink: :lol: és a legapróbb dolgoktól is sírógörcsöt kapok :oops: de csak időnként jön rám ez az őrület, lecseng :roll:

A mézest nem díszítettem semmivel, de általában ezzel a tojásfehérje+porcukros balhéval (receptnél olvashatod a tudnivalókat) szokták. A kész habot bele zacsiba, aminek az egyik sarkára picike lyuk kerül, és rajzolsz vele :wink: hát én ezt idén kihagytam, örülök, hogy a sütésig eljutok --- ma megint sikerült 6 tepsinyivel megsütni, de még több, mint a fele tészta megvan :? igazán gazdaságos, nem mondom :wink:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors jelentés:
Tegnap délután beszéltem telefonon Vicával.
Tegnap 9:28-kor megszületett Andris kisfia, 4060 g-mal és 54 cm-rel. Sajnos császározni kellett, mert szinte egyáltalán nem volt már magzatvize és a köldökzsinór is rá volt tekeredve párszor a picur nyakára. :cry: De most már mindketten jól vannak!

Most búcsúzom, mert képzeljétek, járok vezetni a régi oktatómmal! :wink: (Előtte a kicsit el kell vinnem anyuhoz, a nagyfiút pedig oviba.)

Szép napot Nektek!

Majd valamikor jövök!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Adri!
Gratula Vicáéknak, és jó egészséget kívánok nekik!! Szép nagy legény lett!
Vezetni? hogyhogy?

Heppi!
Akkor jó, már kezdtem azt hinni, hogy skizo lettem :). Na, nem mintha örülnék, hogy más is szenved.. Az a baj, hogy én képtelen vagyok sírni, se sírógörcs se semmi. Legutóbb a papám temetésén sírtam, ami ugye már majd egy éve volt, előtte meg nem is tudom..
Igen, láttam a fehér mázas izémizét. Csak szokták ugye mással is díszíteni, azért kérdeztem mert neked mindig van vmi kreatív ötleted :wink:


Fiam beájult, asszem én is ledőlök, mert le vok amortizálódva :?

Betti
szabobetti
 
 


Vicáéknak gratula!

mára ennyire futotta tőlem

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Még alszanak a lurkók, így megpróbálok egy kicsit írni.

A múltkor nem volt időm befejezni a 'sulis' témát:
Szal, nagyjából felvázoltam a helyzetet, de azt még nem írtam, hogy például a saját óvónénik el sem akarták küldeni arra a felmérésre, ahol eléggé "lehúzták" Nándikát, mert szerintük -óvónénik szerint- okos és ügyes kisfiú! Aztán ment ugye egy teljesen idegen ember a nevelési tanácsadóból, aki mindenféle kérdést tett fel, Ő meg nem igazán válaszolt.
Amikor kiküldték az értékelést, hát mit ne mondjak, 'kicsit' elszomorodtam, illetve nem is tudom, talán dühös is voltam magamra!
A lényeg, hogy azóta is a saját kudarcomnak tudom be, mivel ugye óvodapedagógus lennék - legalábbis papíron... és pont az én gyermekem, aki ilyen jellemzést kap! Még arra sem vagyok képes, hogy a saját gyerekemet felkészítsem az iskolára! (Akkor mi lenne, ha tényleg óvónő lennék?!) Szóval megbuktam úgyis, mint anya és úgyis, mint pedagógus!
Amióta írtatok, azóta enyhült kicsit ez az érzés, mert lehet, hogy valamiben még nincs olyan szinten Nándi, hogy tökéletesen megfelelne az iskola-érettség elvárásainak! És, ha a fejem tetejére állnék, akkor sem lenne képes még most a megvalósítására!
Azért megpróbálok többet foglalkozni Vele, de nem fogom erőltetni - és főleg szégyennek felfogni, ha nem megy most suliba!

Na, most talán sikerült leírni, amit a múltkor nem! (Bár lehet, hogy kissé összefüggéstelenül írtam, de remélem értitek!)

Felkeltek a fiúk! Pedig tegnap Nándussal este hattól fél tízig a Református Iskola estjén voltunk! :wink: Nagyon tetszett Neki is és végig ülte az egészet! (Nem ugrált, szaladgált meg ilyenek!) :D
Este én is azt mondtam, hogy ha valamiért, hát ezért megéri pedagógusnak lenni!

Most mennem kell, mert hiányolják a reggeli kakaójukat! Aztán pedig irány az óvoda.

Mindenkinek szép napot kívánok! (És köszönöm, hogy leírtátok mit gondoltok!)

Adri

Betti! Nálam is szokott ilyen - ok nélküli idegbaj - lenni! Mostanság elég gyakran... :oops: (Megyünk együtt a Lipótra?)

u.i.: Mostanában szerintem meging csak olvasni jövök, mert még egy deka sütit nem sütöttem karácsonyra! (Pedig ilyenkor már jó része el is szokott fogyni!) :lol:

Egy friss kép a fiúkról:
Kép
radra
 
 


Sziasztok!

Visszaértünk az oviból. De elfelejtettem valamit: nem tud valaki angoltanárt, aki magánórákat ad? (nekem) :oops:

Betti! Nem válaszoltam még, hogy miért járok újra vezetni: tudod, márciusban volt az a 'koccanásom' és azóta nem tudtam magam rávenni, hogy a kormány mögé üljek! De, hogy itt van az autó, így rászántam magam, hogy, vagy dilidokihoz menjek, vagy újra vegyek pár órát az oktatómtól. Egyelőre az utóbbit választottam... :lol:

Pusz, Adri
radra
 
 


hali,

na ma is megírom gyorsan a "napi házit" aztán tűzök :wink:

Először is tök jó nekem, mert Orsi egyik csoptársának az anyukája volt ma nálunk dumcsizni, és olyan jó volt 8)

Radra,
Nem vagy rossz pedagógus, semmit sem rontottál el. Először is nekem az a hitem, hogy a gyereket nem tudod befolyásolni egy bizonyos kor után (talán olyan egyéves kor után), csak terelgetni. Annyira ösztönszerű kis lények, hogy úgysem tudod megtanítani arra, ami nem érdekli, és úgyis megpróbálja azt, ami érdekes (mégha tiltod is). Nézzük csak: nem tudod pl megtanítani önálló evésre, ha nem hajlandó a kanalat a kezébe venni, de százszor is ki- és bekapcsolja a TV-t, akárhányszor mondod, hogy nem (vagy csapsz rá), mert érdekes. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha az ő lelki világa az idegenek felé nem olyan nyitott, akkor lehet akármilyen okos, úgysem húz ki belőle semmit a tanácsadó :wink: és ennek én inkább az előnyét nézném: idegenek nem fogják kézen, és viszik haza :lol: Ráadásul egy gyermek nem öt perc alatt oldódik fel idegen helyen, hanem legalább félóra kell --- szerintem még egy 5-6 évesnek is. Mert ugye mindjárt más lett volna a helyzet, ha a saját csoportszobájukban a saját óvónénije teszi fel a kérdéseket, miközben a nev.tan. úgy helyezkedik, hogy a gyermek őt nem látja, ezáltal nem is frusztrálja :wink:

A másik pedig, amit megfigyeltem, hogy pl az én lányom egyáltalán nem úgy viselkedik az oviban, mint itthon. Sokkal szófogadatlanabb, szemtelenebb --- itthon. Nekem százszor kell rászólnom, hogy ne disznólkodjon, az oviban elég, ha az óvónéni ránéz :roll: ott nincs hisztizés, itthon annál inkább. Velem szemben sokkal többet megenged magának a kisasszony, mint az óvónénivel szemben, mert ő "tekintély" ráadásul a többiek előtt is ciki a bünti --- na de itthon??? Én nem vagyok tekintély a szemében, engem lehet rúgni, harapni, ütni, visítani a képembe :? de ugyanez van a nagyival is --- ő is tekintély! Tehát én rossz anya vagyok? Lehet! Soxor szégyellem magam? Igen! Ettől függetlenül én is ember vagyok, néha elszakad a cérna, és sajnos a saját bőrömből nemtok kibújni. Nekem nincs annyi türelmem, mint óvónéninek. Nincsenek is meg az eszközeim, hogy lekössem korának megfelelően, és fejlesszem (sem tárgyi eszközeim sem szellemi eszközeim nincsenek, sőt nekem módszertanokat sem tanítottak, úgy lettem "anya") Plusz tegyük még hozzá, hogy óvónéninek a velük való foglalkozáson kívül akkor és ott nincs más dolga, csak a gyerekek --- nem kell ügyintéznie 3 manóval a nyakában, takarítani, főzni, mosogatni stb. Ott mindent készen kapnak!
Ezzel, ha megszakadsz, akkor sem tudod felvenni a versenyt!

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Vicának nagy gratula.Jó egészséget nektek.:D


Adri!
Szerintem semmiképpen ne érezd magad hibásnak!!!
Aggódsz érte a legjobbat akarod a kisfiadnak.
Ha maradt is nem lesz kárára.Egyébként ez nem az első,hogy más pedagógusok előtt a gyerek gátlásos.Hülye ez a rendszer az biztos.
Nyugodj meg mostmár.
Angoltanárt sajnos nem tudok.
Nagyon helyes a két srác!!!!!
Szépek.:D:D:D

Heppi!
Jajj.Még mindig nem csináltam sütit.Neki kell állnom.

Betti!
Jobban vagy?
Az elmebaj nálam is ismerős.
Bőgni én sem tudok.

Vigyázzatok magatokra.Talán még este be tudok nézni.
Szép estét.:)


Edit. :D
edit01
 
 


Hellótok!:D

Annát felvették bölcsibe.Tavasztól indul neki.:S:):D
Mára ennyi futja de hétvégén megpróbálok még jönni.

Szép napot nektek.:D

Edit
edit01
 
 


Csajok
amikor a mézest megsütitek egyből dobozljátok és megpuhul magától? mennyi idő múlva? vagy van ennek is vmi trükkje?

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Lassan belefúlok a munkába. :shock:

Heppi!
Tegnap hallottam a cegléd rádióban,hogy bobozban lezárva kell megpuhítani.
Azt mondták,hogy egy almát lehet a közepébe tenni,hogy annak a párájából könnyebben puhul és a zamata is isteni hozzá...
Remélem tudtam segíteni.:D
További jó hétvégét.
Edit.
edit01
 
 


Edit
köszi, máshonnan is ezt tanácsolták :wink: almát alufóliával zárd el a sütiktől, ne érjenek egymáshoz, különben a penészesedés kockázata nő
(kiváló még a narancskarika is --- kevesebb helyet foglal)

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Köszi.Kicsit aggódtam tényleg,hogy összeérnek,de ez természetesen eszembe sem jutott.:D
Még mindig nem volt időm sütni.Ma ha a fene fenét eszik is...:D


Többiek?
edit01
 
 


Kész vagyok!!!!:D

Az egész házat kitakarítottam,lemostam, kimostam ,levakartam...:D
Most már tényleg csak sütök.Végre.

Heppi
Lefényképeznéd nekem egy szabad percedben azt a tüll izét.:D:D:D
Anyósnak.Holnap megveszem az anyagot és meg lesz az is.
Kb. mekkora?
Köszi.
Nagyon eltünt mindenki.Csak én lopom itt a napot?

SZép napot!

Edit.
edit01
 
 


Edit,
Próbálok fotózni is, de addig is szóban :wink: A tüll az tudod milyen, olyan, mint a fátyol :) Felül úgy van szegve, hogy bele van fűzve egy olyan szárítókötél és a cipőfűző közötti vastagságú és minőségű "madzag". Nekem egy kicsi van, ebbe kb egyheti zoknik+bugyi fér bele, ha nagyon megtömöm. Egészen pontosan 31 x 23 cm. (pontosabban egy adag mosáskor megtömöm, de ugye nálunk alapból 3-4-szer megy a mosógép, tehát mégsem egyheti :? )
De én azt tanácsolom, hogy emellé varrj neki (vagy akár magadnak is) egy nagyobbat, ami olyan kb 35 x 45-50 cm, mert ebben a nagyban tökéletesen lehet kötött cuccokat mosni anélkül, hogy az ujjak összetekerednének és kinyúlnának, vagy pedig bolyhosodna az anyag. De ez csak tipp :wink:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


priviben küldöm a képeket, mert itt vmiért nem engedi :?

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!


Betti
Jól vagytok?Nem vagytok betegek?Miért nem írsz?
:(


Heppi
Köszönöm a képet és a tippeket is.:D
Mind a kettőt megcsinálom neki.
Tegnap két tepsi mézest kisütöttem.Az elsőnek nem volt ideje kihűlni sem.:D
A másik sem keményedett meg.Nem volt ideje.Befalták.:D:D:D


Többiek?
Készülődtök?
Megvan már ki mit főz?
Mi karácsony elsőnap megyünk Anyóshoz ebédre.:D
Szenteste meg a többi még kérdéses.:D
Pedig közeleg nagyon.

Írjatok lányok. :roll:


Szép napot!
edit01
 
 


Sziasztok!

Szerintem Betti miattam nem ír! :cry: (Azóta nem jön fel, mióta én igen...) :oops: Pedig minden nap emlegetem mióta hidegebb van. Annyira örülök, hogy "megszereztem" Tőle a sötétkék overált, a kiscsizmát és a többi jó cuccot! Most nagy hasznát veszi Bálintka! :D

Teszek is fel képet Róla, hátha akkor ír Betti! :wink: :wink: :wink:
Kép

A sütéssel én sem jutok egyről a kettőre, mivel már készítettem ugyan diós aprósütit 1 kg lisztből, de már csak mutatóban van belőle pár darab! :oops: Úgyhogy kezdhetem előlről az egészet! :lol: (Mivel Nándika segített gyúrni, meg kiszúrkálni a tésztát, ja és diót tenni a közepükre, így kitalálta, hogy vigyünk az oviba "párat"...

Remélem mindenki jól van!

Hová lettek a többiek? (Ana, Katácska, Ruszlána, Szilvi, Ildi... ?)

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Csak futtában, mert el vok havazva készülődés terén. Ezért nem írtam/írok.

Adri!
Nemááá, csak semmi összeesküvés-elmélet!! :lol: :lol: Semmi hátsószándék a nemírásomban, csak tényleg nem érek rá!
Nagyon édes a fiad a cuccban (is), örülök, hogy hasznát veszitek!

Most viszont mindenkitől sorry, de muszáj visszatérnem a robotolásba. Pogisütés, takarítás. Ma volt az ovis népünnepély, holnap céges bulira megyünk, szóval makk, alig van időm.
De ha lesz egy szusszanatnyi, jövök és regélek :wink:

puszi mindenkinek!

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!


Itt is nagy a nyüzsi.
Anyósom annyira lázban van ,hogy még ezt is meg azt is meg kell csinálnia,hogy szólni kellett,hogy ne hajtsa már túl magát.
Teljesen bezsongott.: :shock:
Mert ,hogy gyarapodott a család meg ilyenek.:D
De tavaly ugyanennyien voltunk.Mégis elég volt a kaja.:)
Tudtok olyan díszítő dekor mázt,vagy hogy írjam,hogy ne tojáshabból díszítsem a mézest?
Dr. Oetker?Vagy valami.Én kisvárosunkban még nem találtam.:(
Megyek.Zsolti ma Szolgálatban van.Még nem tettem oda az ebédet sem.Ennek az lehet az oka,hogy nem tudom mi legyen a kaja :D:D:D


Szép napot.:D
edit01
 
 


Üdv mindenkinek!

Betti! :D :D :D


Edit! Mézeshez kellene a máz? Ahhoz talán a puncs ízű menne ezek közül:
http://www.oetker.hu/webgate/ungarn/Oet ... MRDYL-HU-p


Úgy látom mindenki el van foglalva! :lol: Megyek én is hasznossá teszem magam! Vár még ma rám kb. 500 db-hoz való aprósüti-tészta, amit ki kellene szaggatnom, díszítenem és sütnöm... :?

Sziasztok!
radra
 
 


Szia Adri!

KÖSZÖNÖM!!!!:D
Nem visz rá a lélek a tojáshabra.
Nem írod be az apró süti receptjét?
Hátha bejön.
Persze ha lesz egy perced.

Edit
edit01
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: