Új privát üzeneted érkezett!

Szia bobett!

A chamomillából előszőr félóránként- óránkánt 5 golyócskát, majd napi 2x5 golyócskát kell adni. De jó rá a borax 9 CH is. Tényleg szőrnyű ha fáj valamilye a babának és mi nem tudunk rajta segíteni. Kitartást!

Ericha
ericha
 
 


és hogyan adjam be neki?
félóránként nem sűrű az 5 golyó?
ti használtátok? bevált?
bobett
 
 


Bobett,
Én sosem tudtam igazán eldönteni, mikor a fogáról, és mikor vmi mástól nyűgös éppen a gyermek, így csak azt tudom mondani, hogy NEKEM nem vált be.
De nagyon sokminden bevált --- pl a lázcsillapítás.

és nem vagyok szakértő, csak kontárkodok, keresgélek a neten, és ha találok vmit alaposan körbe szoktam járni a témát.
Most pl magamnak kerestem vmit, de még kipróbálás előtt vagyok, ha bejön, ígérem, beszámolok róla.

Apropó: máshonnan hallottam, hogy van homeopátiás orrspray (Euphorbium Camp), kipróbáltuk és nem hiszek a szememnek!!! olyan dzsuvák jönnek ki belőlünk (náthásak vagyunk), amilyet még életemben nem láttam, viszont mindenkinek szelel az orra :wink: 20ml 1.500Ft tehát nagyjából sterimar árában van, de ebből naponta egy-két befújás elég, és hihetetlen a hatása --- de komolyan, amíg nem tapasztaltam, addig én sem hittem el.

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 

 
 

Bobett

Én a tájékoztatóból néztem ki az adagolást, de ha sűrűnek találod akkor ad be neki naponta kétszer. Én úgy adom be, hogy felolvasztom a gólyócskákat egy mokkáskanál vízbe. Vagy ha nem issza meg a vízet ad be neki teába, de mindenféleképpen semleges italba kell beadni, hogy ne rontsa a hatását. Viszont hallotam valamiféle fogzáskönnyítő gélről amit recept nélkül adnak a gyógyszertárban és sok anyuka erre esküszík. Sajna a nevét nem tudom.

Heppi

Az orrsprayt én is kipróbálom, mert mi is megvagyunk fázva. Az orrukat te is orrszívó porszívóval takarítod? Én szeretem, de a gyerek már nem annyira. Ha kicsit köhög elég neki a citromos tea?

Ericha
ericha
 
 


huh csajok,
nem vagyok én sem táv-gyerekorvos, sem semmiféle gyógyító szaktudással nem rendelkezem :wink:

ericha
igen, porszívó-orrszívót használunk. én gyerkőceim sem szeretik, de tudják, hogy muszáj :? inkább fél perc rugkapálás, mint homlok- és/vagy arcüreggyulladás :roll:
nemtom nálad mit jelent a kis köhögés :oops: de nálunk alapból citromos zöldtea van, este mézes tej
köhögésre nálunk első szer a stodal szirup (szintén homeos), de most már ott járunk, hogy doki írt fel mucoprontot (naggyon finom), de ugyanúgy köhögnek :evil: viszont meghallagatta a tüdejüket az tiszta, tehát a váladék a légcsőben van --- ez azért a jobbik eset (így két hét köhögés után)

adagolás:
valójában mindegy, hogy napi 3x5 bogyó vagy napi 1x3 bogyó :wink: én pl hármat adok mindenből fejenként :) és ha a megfelelő szert választottam, annak egy órán belül mutatkoznia kell (de legkésőbb 24 óra múlva) ha pici babának adod, ruházz be egy kis barna üvegbe + hozzá tartozó kupakba (gyógyszertárban nagyjából 50Ft-os beruházás), és kevés vízbe tett bogyókat rázd össze. A rázás a homeopátia alapja, jobb, mintha "csak simán" feloldanád --- és gyorsabb is :wink: használat után alapos tiszta vizes kimosás elegendő
sőt akkut esetben csináltam már olyat, hogy fél deci vízbe (üvegben) tettem 5 bogyót, és abból adagoltam óránként a kiskanálnyi vízet. és hatott, mivel hasonlót a hasonlóval, és minél magasabb a szer potenciálja, annál kevesebb benne a hatóanyag, mégis hatékonyabb --- ez mondjuk paradoxon, de tények igazolják a valóságot.

szal kísérletezgessetek, mert a homeopátia nem olyan, mint a "hagyományos" értelembe vett gyógyszer, hogy felfájásra naponta 3x1 algopyrin
sokkal fontosabbak a tünetek, és hogy mitől köhög? hideg széltől? nedves időben átfázott? lázas influenza miatt? felszakad? száraz? hasa megy? könnyezik? orrát kicsípi a váladék? ha felköhögi, a köpet milyen? nyálszerű vagy nyúlós zöldes?
ezek fontos kérdések, csak minden részlet ismerete után tudod megtalálni a megfelelő szert :wink:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Köszi a részletes tájékoztatót. Ezt a sok infot még fel kell dolgozni. Voltunk a dokinál és azt mondta, hogy semmi komoly probléma. Csongika még csak 4 hónapos. Tejet még nem adhatok neki, illetve mézet sem, de a citromostea jöhet.
Nektek jobbulást.
:lol:


Ericha[/img]
ericha
 
 


csajok körkérdés
mindenkinél van őszi szünet az oviban? járt már vki az abonyi vadasparkban? mekkora gyerkőcök élvezik? az én kétéveseimmel oda lehet menni? belépőkről vki vmi infót?

kösszi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend itt mostanában, sajnos én sem fogom sokat szaporítani a hozzászólásokat, Ancsi itthon van, szombaton begyulladt a füle. :( Nincs nagy gáz, de az ügyeletes doki javasolta, hogy alaposan kúráljuk ki, mivel ez az első fülgyulladása. Andrisnak meg mellesleg kijött szinte egyszerre 3 felső foga, a negyedik kibújóban, úgyhogy csak emlékeim vannak a nyugodt alvásról.

Heppi!
Sztem menjetek bátran, mi nagyon szeretjük a Vadasparkot, "gyerekléptékű", éppen annyi állatka lakik ott, ami egy kétórás kirándulásba belefér. Nincs tömeg, van viszont egy kicsi játszótér, padok. Bátran lehet etetni az állatokat, a nálunk nem honos fajoknál jelzik, mit adhatunk nekik. Mi mindig viszünk gyümölcsöt, zöldséget, a szelídebb majmok a kezünkből is elveszik.
Két ketrec is van, ahol sok a simogatnivaló kisállat: nyuszik, tengerimalacok. A két fiatal oroszlán is gyönyörű.
Ha jól emlékszem, a cegled.lap.hu-ról eléred a VAdaspark honlapját!
Ja, belépő: néhány száz forint, sztem 4-500.

Lányok!
Szívesen vennék használt téli ruhákat, főleg kabátot, kabát-nadrág együttest vagy overállt Andrisnak 80-86-os méretben!

Előre is köszi

Szilvi

keksz
 
 


Szilvi,
Köszi a beszámolót, asszem az őszi szünetben átruccanok velük egy napos délelőttre :wink:

homeopátiáról:
megígértem nektek, hogy ha vmi adódik, beszámolok róla, hát légyen!

Orsinak péntek estére nagyon felment a láza, száraz és forró volt (39,5). Éppen fürdéshez stb készülődtünk, és a "kisokos" szerint száraz lázra Aconit-ot adunk. Kapott 5 bogyót. Az ágyban tejivás közben már csak 38,8 volt. Persze koránt sem voltam nyugodt, viszont szinte üveggel a szájában elaludt (az egyik első jele a megfelelő szer kiválasztásának, hogy a gyermek álomba merül). Alig aludt el, kezdett izzadni, de olyan mértékben, hogy apájához bújtam, mert szó szerint tocsogott az ágyneműm. Picit megébredt, egyből adtam neki 5 bogyó Belladonnát (izzadásos lázra ez való). Szépen végigaludta az éjszakát, ha ébredt volna, újabb Belladonna. Reggel 37,5-tel ébredt :wink:
Nekem viszont vasárnap nagyon fájt a fejem, ittam kávét, csináltam a dolgaimat, de a fejfájás csak nem akaródzott múlni. Már túl voltam két aszpirinen, de még mindig látványosan szenvedtem, meg is jegyezte a férjem:
-Vegyél már be vmi bogyót! A gyerkőcök csak tized ilyen hisztisek, már tömöd őket. Nézz ki magadnak vmit, mert ezt nézni is rossz.
Kisokost elő, keresgélés, szer megtalálása bogyó a szájba, 20 perc múlva még pindurka fájdalom, de már jókedvű és tettrekész, mosolygós voltam :lol: Mire megittam a teámat, teljesen el is múlt :!:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


ja még annyit, hogy a lázcsillapítás ebben az esetben kizárólag a 2x5 bogyóból állt, nem volt priznicelés, hűtőfürdő sem semmi más, nem kúpoztam, nem adtam neki allopátisá lázcsillapítót sem!!!

már a fiúk is belázasodtak, de tuti vmi vírus, mert apjokat is rázta most éjjel a hideg, meg is izzadt, és egyébként is rossz a közérzete, már telcsózott is, hogy találjak ki neki is vmi bogyót :lol:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok.

Hol vagytok csajok? Elvesztetek? Remélem nem vagytok betegek. Mi most kezdünk helyre jönni.

Heppi. Köszi a privát üzit, majd kérdezek. Ne haragudj ha túl sokat érdeklődőm a módszereid felől, de te mint gyakorló anyuka többet tudsz mint én a kezdő. El sem tudjátok képzelni, hogy sokszor milyen bizonytalan vagyok. Sokszor csak állok és nézek, hogy mi lehet a baja? Miért sír? Beteg, fáj valamilye vagy csak hiszti? Ugyhogy bocsi ha sokat kérdezek.

Egyelőre arra nem tudok rájönni már egy órája, hogy a vonalzót hogyan tetétek az aláírásotok alá. Nagyon helyesek a gyerekek és jópofa dolog.

Csajok!

Le a kalappal előttetek. 2-3 gyereket nevelni az nem semmi. Én ezzel az egyel sem bírok.

Ericha
ericha
 
 


Ericha
Én nem vesztem el, csak már kezdek nagyon túltenteni itt, oszt picinykét visszafogtam magam :wink:

Bizonytalanság érthető, elsőnél mindig így van, ugye csajok??? :lol: no de már a többediknél edzettebb leszel, de egy csomó mindenben meg :
Én ezt nem értem, a "nagynál" tök jól működött, most meg lövésem sincs :oops:
szal NINCS két egyforma gyerek (pedig nekem ikreim vannak), de csak ilyen közhelyekkel tudok szolgálni

ja, és szerintem egy gyerekkel nehezebb, mint többel :wink: egyrészt mert megoszlik a figyelmed, és észre sem veszed, hogy eltelt egy nap. másrészt pedig lefoglalják egymást, gyakorlottabb vagy időbeosztást illetően is, és határozottabb vagy más dolgokban is

nekem a hárommal több időm jut netre, magamra, háztartásra, mint mikor csak Orsi volt :roll:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Úgy látom Heppi és Ericha tartja főleg a frontot...

Remélem azért mindenki jól van! :)

Heppi! Tőled szeretném kérdezni, hogy várandósság alatt is lehet szedni a homeo-s szereket? (Nem, nem én vagyok áldott állapotban, hanem egy kedves barátnőm és Ő allergiás az Algopirinre, viszont néha fáj a feje.) Engem kérdezett, hogy akkor most mit vegyen be. Nekem meg eszembe jutott, hogy arra is van valami bogyó, csak épp azt nem tudom, lehet-e ilyenkor alkalmazni. :?: :?: :?: :?:

Amúgy jól vagyunk, csak ezer meg egy dolgunk van állandóan.

Minden jót mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Radra,
Én csak ajánlani tudom a homeo-t újszülöttnek/öregnek/kismamának/allergiásnak/akárkinek.
Mindig azt szoktam mondani, hogy homeo területén (ha bizonytalan bárki, vajon alkalmazhatja-e), gondoljon arra, hogy kamillateát iszik :wink: Vajon kismamák ihatnak kamillateát? Öregek? Csecsemők?

szal a válaszom egyértelmű igen, IGEN-IGEN
egészen nyugodtan használhatja, a szent imre patikában kérjen homeos tájékoztatót (ingyenes), és ott a fejfájás fejezetben nézze ki, hogy neki milyen fejfájása van (tarkótáji, homloküregi, halántéki, van-e hányingere stb stb), és a megfelelő szer megtalálása után vegyen be nyugodtan 5 bogyót. Érdemes többféle szerbe beruházni, főleg, ha ebből-is-egy-kicsi-abból-is-egy-kicsi, vagyis nem tud dönteni egyértelműen. És ha 5 bogyó után fél órán belül nem tapasztal javulást, akkor másik szert kell alkalmazni. Túladagolni, kárt okozni ezzel nem tud!!!

Ja, és mi is jól vagyunk, a héten még jár Orsi oviba, aztán őszi szünet :roll: De hála istennek a fiúkat is le tudom foglalni, mivel itt csinálják most a csatornázást, és napi egy órát bámulják a markolót :lol: szerintem ha elég kitartóak, még a markolóba is beülhetnek, ugyanis ma már a gödör szélére hívták őket a munkások, és még a kisbuldózert is egészen közelről megnézhették :lol: :lol: :lol:
néha olyan jó, hogy fiaim vannak :D pontosabban, hogy vannak fiaim IS

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Köszönöm szépen az infót! Tegnap elmentem és kértem homeos tájékoztatót. Elvittem a barátnőmnek, Ő pedig kinézte, hogy melyik ami szerinte neki kell. (Még nem tudom, hogy sikerrel járt-e, majd ma rákérdezek.)

Amúgy most nálunk is lebetegedett Bálintka! Megfázott a lelkem. Folyik a nózija folyamatosan, éjszaka pedig be is lázasodott. :cry: Tegnap akartam venni olyan orrsprayt amilyet írtál, de sajna nem volt - így csak csütörtökre tudják meghozni. :(

Most megyek, megpróbálom Nándikát felkelteni...
Remélem Ő még kibírja a hetet az oviban!

Hol van mindenki :?: :?: :?:
radra
 
 


Sziasztok!

Ezt a pangást.
El vagyunk mi is.Hol tüszös mandula gyuszi,hol hányós virus...:S
Amúgy meg ovi ezerrel.Szeretik a fiúk és igen áldásos amikor csak a kiscsajjal vagyunk itthon ketten még ha csak 4 órát...
Vigyázzatok magatokra!
Szép napot mindenkinek.:D
Pusz.
Edit
edit01
 
 


Sziasztok!


Vállalok varrást.Akit érdekel.:roll:
Felhajtás, cipzár csere,oviszsák....
Írjatok bátran,adok priviben telefonszámot.;)
Ha esteleg valakinek kellene ajánljatok.Köszönöm!:)
Edit. :D
edit01
 
 


Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit, új vagyok ezen a fórumon. Egy konkrét dologban kérném a segítségeteket. Várandós vagyok 2. gyermekemmel. Kislányomat Kecskeméten szültem, itt lakunk, de mivel nem voltak kellemes tapasztalataim, most felmerült Cegléd. Szeretnék megtudni 1-2 dolgot, pl.:
-van e rooming-in ill. együtt lehet e baba a mamával éjjel-nappal?,
-ha van, hány ágyas?,
-mellre lehet e tenni rögtön szülés után és a fürdetés, mérés, Apgar kivételével elviszik e vagy hagyják az anyukával?
-túlhordást engedne vagy egyből kórház és indítás?
-milyen a csecsemős személyzet?
-hány nap után engednek haza, ebben rugalmasak e?
Most nagyjából ezek számomra a legfontosabbak, nagyon hálás lennék ha tudnátok segíteni, valamint ha esetleg konkrét orvost is tudtok ajánlani!
üdv:Gabi
mig27
 
 


Szia Gabi,

Először is nagy-nagy gratula pocaklakóhoz :)
Válaszok:
-igen, rooming-in van, de csak a szülést követő naptól, illetve ha nagyon a sarkadra állsz :wink: éjszaka is kint maradhat veled, szintén szólni kell, és reggelente elviszik gy.orvosi vizsgálatokra
-minden szoba ötágyas, a hatodik ágy helyén a pelenkázó van
-ha sikerül a szülésznőddel megbeszélni, mellre teheted a fürdetés után, és valameddig veled is maradhat (sok múlik a határozottságodon, és a dokidon, szülésznőn is)
-ha van orvosod, ha nincs, simán engednek túlhordást, de ez persze a terhesség menetétől, veszélyeztetettségtől, vizsgálatoktól is függ
-csecsemős személyzet elég sokszínű --- van közötte nagyon rendes is, és van tar bunkó is :? alapvetően készségesek, főleg ha tudod, hogy mit szeretnél. Nekem pl ikreim születtek, de második naptól egyszerre szerettem volna szopiztatni őket a szopipárna segítségével --- háááát eléggé a sarkamra kellett állni, de végül is hagyták, és onnantól simán ment minden :wink:
-hazaengedés a 4. napon, császárnál asszem 5. napon, de kérdezz rá

és van szüléselőkészítő tanfolyam a kórházban, minden hónap vmelyik csütörtökén tartják, kérj telcsón információt :wink:

dokit inkább nem ajánlok, nem azért mert rosszak a tapasztalataim, hanem mert itt a topikban szinten mindenki ugyanannál a dokinál szült :) én személy szerint elégedett vagyok/voltam vele, de több jó orvos is van Cegléden, persze anyagilag is azt a szintet képviselik

sok sikert, és várunk a továbbiakban is szeretettel itt a topikban :)

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Szia Heppi!

Köszönöm szépen a gyors és bő választ, ja és a gratulációt is. Egyébként még nagyon friss a hír és még n. picik vagyunk. Amiket írtál, abból úgy látom, hogy Cegléden sem 100%-ig bababarát a helyzet, nem világosodtak még meg. Nem tudom miért kell azért küzdeni, ha vk egyszerűen a gyerekével akar lenni, ez a csecsemősöknek is csak könnyebbség lenne. A sok évtizedes gyakorlat sajnos nem irtódik ki egykönnyen. Ráadásul tapasztalatom szerint a fiatalok, mármint pl. a csecsemősökre gondolok, a legrosszabbak. Hát, majd csak döntök valahogy, még egyszer köszönöm a segítséget. Ja és gratulálok a 3 kis gyönyörűséghez. Jó sok melót adhatnak így együtt neked, de persze jó sok boldogságot is. A topikot pedig követni fogom, ha tudom aktívan is.
üdv:Gabi
mig27
 
 


Szia Gabi!

Nem tudom szoktad-e olvasni a Kismama újságot, azon belül pedig a születéstörténeteket, illetve a véleményeket, mert a mostaniban van egy anyuka, aki Kecskeméten szült pár évvel ezelőtt és pár hónapja is. Ő leírta, hogy mekkora változás történt a kecskeméti kórházban (pozitív értelemben)! :)
Nem lebeszélni szeretnélek a ceglédiről, (mert én itt is meg voltam mindennel elégedve mindkét fiú születésénél), csak lehet, hogy utána kellene nézned, kérdezned most milyen a kórházi ellátás, gyakorlat!

Egyébként van egy doki, aki úgy tudom, Kecskemétről jött át Ceglédre.

Minden jót kívánok Nektek!

Adri
radra
 
 


Szia Gabi,
Én azért kicsit meg tudom érteni, hogy miért küzdenek annyira a totál rooming-in ellen :wink: Először is gondolj bele, hogy ha minden kismama a saját babájával szeretne együtt lenni éjjel nappal, akkor nem is lenne szükség csecsemős nővérekre :wink: és hát ugye tudjuk, hogy senki sem ellensége a saját melóhelyének :wink: szal azért nem olyan rossz, én is mindennel meg voltam elégedve, csak kétszer kellett nyomatékosan kérni, hogy hozzák ki a másik fiamat is, mert szeretném MEGPRÓBÁLNI együtt szopiztatni őket. Elsőre mondták, hogy
óóóó ugyan, nem fog az sikerülni
de én szeretném legalább megpróbálni
és ha nem megy?
akkor is szeretném megpróbálni

és kihozták, ment is minden mint a karikacsapás

a másik dolog, hogy a fiatalok nagyon rendik voltak, inkább a begyöpösödöttek között volt néhány, akinél a stílus volt számomra bántó, de lenyeltem

Rooming-in "ellen" még egy dolog. Nekem sok-sok évvel ezelőtt egy volt osztálytársnőm szült totál rooming-in-ben első babát. Nem tudott még semmit, azt sem tudta, hogy hogy kell megtörölni a baba popsiját, hogy meddig büfiztessen, hogyan tegye mellre, hányszor, honnan tudja, ha éhes stb stb.
és az egész osztályon két nővér volt (leginkább gyermekágyasokat láttak el) nem igazán segítettek neki, mondván, hogy a rooming-in ezzel jár, nincs munkaerő, aki megmutatja, elmagyarázza, segít, és ha pl fürdeni szeretett volna, vagy látogatói jöttek és be akarta adni a babát a csecsemős szobába, igen csak rossz szemmel néztek rá.

Szal az egészből csak azt akartam mondani, hogy aki szeretne teljes rooming-int annak legyen, de aki bizonytalan, annak meg kell a segítség, a segítő szakértő kéz :)

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Heppi, abszolut egyet értek, rooming-in csak akkor, ha az anyuka akarja, nyilván nem kötelező jeleggel. Hiszen vannak anyukák, akik szülés után nincsenek is a baba ellátására alkalmas állapotban. De a lehetőséget akkor is biztosítani kellene. Egyébként én is így voltam a kislányommal, rooming-in-ben -csak nappal- és senki semmit, de semmit nem segített a csecsemősök közül, én pedig tudatlan voltam. De ez általában így van az első babával, és ha nem a kórházban, akkor otthon fog érni a meglepi, hogy jé mit kell vele tenni, és otthon aztán tényleg nincs kit megkérdezni. Merthogy a kórházban legalább vannak tapasztaltabb anyukák, engem ők okítottak, na meg édesanyám, mikor jött látogatni. És persze én is kikészültem, ráadásul terrorizáltak is a csecsemősök, hogy ha nem szopik x grammot, akkor nem mehetünk haza és írni kellett a súlyokat meg a mennyiségeket és beszámolni, szóval iszonyú volt bizonyos szempontból, de nekem százszor inkább ez, minthogy ne lássam a kisbabám és cukros vízzel meg közös tejjel meg tápszerrel itassák meg nem tudjam mit csinálnak még vele. De persze én is hallottam már kismama szájából, hogy ő szeretné magát kipihenni, mások vagyunk. A csecsemősökre pont ezért úgyis szükség lenne ill. van. Pl. egy császáros sem biztos, hogy el tud látni egy babát. A szegedi klinikán állítólag úgy van, hogy minden kórterem egyforma és az újsz. oszt. mellett van és ki be tologathatod kis kocsin és addig van nálad, amíg te akarod. Szerintem ez a legjobb megoldás, igény szerint.

Adri! Köszi a tippet, megnézem az újságot, gondolom a októberiben, ugye? Egyébként én hallottam már javuló tendenciákról, hátha igaz. Nekem egyszerűbb lenne itthon. Bár az új eü-i tv.terv. szerint nem is tuti, hogy szülhetnék pl. Cegléden, lehet, hogy már a választott dokimnál sem. Nem tudni mi lesz itt még!

Gabi
mig27
 
 


Gabi,
Hát látod, ez az :wink: én a srácokat császárral szültem délután 6-kor. ami azt jelenti, hogy hajnalban vették ki a katétert, és aznap még az ágy széléig sem tudtam elmenni, ülni is csak segítséggel. szal én akkor áldottam az eget, hogy a babák nem velem vannak :oops: de később is beadtam őket éjszakára az egész nap lefejt tejjel (itt C-en ugyanis pohárból itatják őket), és pihentem --- így utólag nagyon jól tettem, mert aztán 10 hónapos korukig nem aludtam egyhuzamban két óránál többet, 8 hós korukig kétszer ébredtek nem egyszerre a srácok, és szopiztak dögivel :wink: ja, és mellette ott volt a másfél éves lányom, akit még etetni kellett, pelenkázni kellett, már csak délutánonként aludt, és igényelte a társaságom :)
De itt C-en kérheted a totál rooming-int, csak szólnod kell, hogy ezentúl szeretnéd, ha veled maradna, így csak reggelente viszik egy a gy.orvosi vizsgálatokra, ez kb 2 óra, mire Jójárt az összes gyereket végigpásztázza.
Tehát mindent lehet, csak SZÓLNI kell, és ha látják, hogy komolyan gondolod, engedni fogják (lásd fentebb az egyszerre szopit)

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Adri!
Utólag is boldog szülinapot kívánok neked!

Heppi!
Isten éltesse a fiaidat is!


Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Betti! Köszönöm szépen! Hihetetlen, hogy 30 éves vagyok - voltam! :? Egyébként mizu Veletek?

Gabi! A novemberi számban van!

Üdv, Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Nem tud vki vmit arról,h a környéken mikor lesz megint vmi babaruha börze?
Vagy vmi hasonló :)

Vica
define
 
 


Sziasztok!

Adri!
Volt vmilyen különleges ünneplés? :)
Köszi, mi megvagyunk. Semmi különös.. köhögünk, hányunk, ilyesmik..


Vica!
Sajna én nem tudok ilyesmiről :(


Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok lánykák! :lol:

Ezer éve nem írtam nektek :oops:
De látmo azért nem sok mindenről maradtam le :wink:

Minden szülinapos és névnapos anyukának és babának sok boldogságot kívánok.

Heppi
Tudom nem nekem írtad, de köszi a homeopátiás írást...nagyon sok mindent találtam magamnak is benne :) Olinak is nehezen múlt a szájpenésze, és engem is megfertőzött (a cicbimbimet :oops: ) Utána meg oda-vissza fertőztük egymást, pedig kezeltem a gyerkőc száját és a mellemet is, na de már a multé :lol:

Többiek miért nem írnak?

Adri, Betti
Mi újság nálatok?

Edit
Hűtőmászás meg van még? :lol: :lol: :lol:

Rólunk nincs mit írni, Milán ovis, nagyon szereti, Oli meg kikészítő :lol: :lol: Mindenre felmászik. Pl, odatolja a széket az ablakohoz és felmászik a párkányra....hát mikor megláttam meghült bennem a vér :shock:

Na ennyit tudtam írni, Olivér szétdobálta az összes dvd-t áááááááááááááááááááááááááááá

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Csáo.

Anna még mindig a hűtőben van seggel kifelé...:D
Hol lehet rá kapni zárat ?Ki tudja?
Ana!
Holnap reggel csörgetlek akkor.
Pusz mindenkinek.
Edit.
edit01
 
 


Edit

Okés, várom hogy hívjál :D

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Sziasztok!

Gabi

Nagy változás van oktober 1-től a Ceglédi korházban. Új gyerekorvosok vannak és Ők ragaszkonak ahhoz, hogy a gyerekek az anyukánál legyenek az első pillanattól kezdve. Nem is nagyon tetszik nekik ha az anyuka nem kéri ki a gyerekeket. Most szült a barátnőm és teljesen más az osztályon a szemlélet mint 6 hónappal ezelött amikor én szültem. Nekem még azt sm akarták megmutatni, hogy kell szoptatni, úgy kellett könyörögni, hogy segítsenek. Egyébként én is császárral szültem ráadásul az első gyermekemet és örültem volna a segítségnek. Én a Bihal doktornőnél szültem, nagyon aranyos volt!!!!!

Ericha
ericha
 
 


Sziasztok!


Nov.12.-én vasárnap babaruha-börze lessz Nagykőrösön a Petőfi Sándor ált.iskolában. 8 órától amíg tart.

Jó nagy börzék szoktak lenni szupi cuccokkal,és persze jó árakon.

Csak azért írtam le mert láttam Vica kérdezte.

Akinek kell vmi infó róla szivesen segítek.

Szép hétvégét mindenkinek.. :)

BIZSU
bizsu
 
 


Szisztok!

Boldog névnapot Szilvi!!!:D

Köszi Bizsu.
Utólag is.:D

Ana
Milyen volt a hétvégéd Pesten???:)

Nekem Anyu elvitte a fiúkat Pestre szombaton.
Akkorákat aludtunk a lánnyal,hogy én is meglepődtem...:D

Írjatok!!!

Csáo.:D
edit01
 
 


Sziasztok!

Ana!
Örülök, hogy "megkerültél" :).
Köszi, velünk minden okés, semmi különös.
Látom Oliban is felváltotta a félelemérzetet a vakmerőség :).


Ericha!
Köszi az infót. Jó, hogy fejlődünk mi is a jó irányba. Kár, hogy ebből én már kimaradok. Bár az én tapasztalataim sem rosszak a "régi" rendszerről.

Bizsu!
Neked is köszi az infót.

Edit!
Végre egy kis alvás :). Gondolom már hiányzott..


Volt valaki hétvégén a sporiban? Mi vasárnap du. mentünk, gyerekek marhára élvezték. Fiam nem kispályázott, a legnagyobb csúszdán csúszott le, a többi nem is érdekelte. Onnan viszont alig lehetett hazarángatni. Mendi megelégedett a kisebb csúszdákkal, meg az ugrálással :). Este nem nagyon kellett altatgatni :lol: :lol:
Nagyvonalakban ennyi..

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Betti!
Az alvás mindig hiányzik.:D
Hihetetlen mennyit tudnék aludni.:D

Nem voltunk a hétvégén nagyon sehol.
Így a sporiban sem.:)

Pusz mindenkinek!

Edit.
edit01
 
 


Sziasztok!

Ericha!

Köszi az infót, bár csak Kméten is hasonló dolgok történnének végre. Még körüljárom a dolgot, szerintem kb. úgy ezerszer. Egyenlőre kméti dokihoz járok gondozásra, aztán majd meglátjuk. Mert mászkálni se lenne egyszerű minden vizsgálatra, főleg így munka meg kisgyerek mellett. De szülni attól még lehet máshol.

Gabi
mig27
 
 


Bolgdog névanapot Olikának.:D
Pusz!!!:D
edit01
 
 


Edit
szereztem neked munkát :wink: igaz, pénzt azt nem fox kapni érte, viszont örömet szerezhecc vele anyósodnak :lol:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi

Ez elég érdekesen hangzik.:D
Biztos,hogy örömöt akarok neki szerezni?:D:D:D
írtam privit.
Pusz.
edit01
 
 


Edit
én is privtem, és azért nem fog két hetet elvenni az életedből :)

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Látom még mindig elfoglaltak vagytok. Vagy nem nagyon van téma? Vagy mindkettő..
Lassan karácsony, akár arról is beszélhetnénk, hogy éljük túl ezt az ünnepet :). Ki hogy halad az előkészületekkel? Esetleg tippek, hasznos tanácsok?
Remélem mindenki jól van, néha azért írjatok pár sort :wink:

Nálunk minden okés. Mendi kicsit szégyenlős lett mostanában, bár eddig sem volt az a kimondott exibicionista 8)
Kevin egyre ügyesebb. Már zsinórban a negyedik száraz éjszakán vagyunk túl :).
Lassan indulunk az oviba, úgyhogy nem szaporítom a szót, írjatok vmit ti is :wink:.

Betti
szabobetti
 
 


Kedves Anyukák, Kismamák!
 
Várunk Benneteket 2006. december 09-én a
ceglédi Baba-Mama Klub babaruhabörzéjén!
Használt, kinőtt ruhácskákat, megunt játékokat,
babaápolási cikkeket, babafelszereléseket,
kismamaruhákat jelképes áron vásárolhattok,
illetve árulhattok.

2006. december 09. szombat 9-12 óra.
Református Gyülekezeti ház
Cegléd, Iskola u. 1.

A börzén való részvétel 300 forint/árus
Árusításhoz a 06-20/9829-483-as telefonszámon
történő előzetes bejelentés szükséges!
bobett
 
 


Edit

Löszi szépen Oli nevében, átadtam neki a köszöntést :lol:

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Sziasztok!

:cry: :cry: :cry:

Ana, bocsi, most látom, h az én köszöntésem kimaradt múltkor :oops: :oops: Utólag is boldog névnapot a fiadnak!

Katáknak is boldog névnapot!

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!KÉRÉSEM!
Van valakinek ismerőse a Deák téri bölcsiben aki tudna segíteni bejuttatni a lányomat ???Januártól van munkám!!!!
NAgyon tuti hely lenne és Anyu segít ha betegek a gyerekek.Anyósom elhordani segítene reggel.
Csak a lányt nem veszik fel a bölcsibe helyhiány miatt.:S

Légyszi ha valaki tud segítsen!:( S.O.S...
Edit.
edit01
 
 


Betti!

Utólag is Nagyon Sok Boldog Szülinapot Kívánok Mendinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Edit.
edit01
 
 


Sziasztok!

Olvastam,hogy lessz Cegléden börze megtudnátok nekem mondani

hogyan lehet odatalálni.Én Nagykőrösi vagyok és ezért kérdezem.

Előre is köszönöm a válaszotokat. ÜDV. BIZSU :)
bizsu
 
 


Jó reggelt mindenkinek:)
Gondoltam beköszönök,ha már úgysem tudok aludni!

Még mindig 1ben,de már egyre rosszabbul viselem :? :?
Veletek mi újság?
Ugye 9-ére vunk kiírva,így valószínű,hogy a börzére nem tudok már elmenni...legalábbis nagyon remélem,h addigra legalább járni tudok majd normálisan:? (uis most még ez sem megy,mert a derékfájásom rámegy a lábamra is :(:( )
De egyébként jól vagyunk,még nem fájogatunk,csak keményedünk...de azt 5percenként tuti(bár még nem mértem :) )
Most megyek,visszafekszem még kicsit,hátha tok aludni...
legyetek jók,vigyázzatok magatokra :)
és ígérem jelentkezem,h mi újság:)

Vica[/img]
define
 
 


Sziasztok!
Gondoltam bejövök elbúcsúzni...vagyis nem biztos,de ki tudja
Nemrég értem haza az orvostól.Azt mondta,nyugodjak meg,még nincsen nagyon semmi,csak- ahogy ő fogalmazott "egy picit keményedik a hasa"...aztán közölte,h lehet,h már holnap megszületik a pici...én meg néztem nagyot,mert még nem igazán érzek semmit az egészből.Vagyis fájogatok,de úgy nagyon nem.Csak reggelente :) de ki tudja!!Ő tapasztaltabb,mint én :)
Pénteken kell visszamennem,ha nincsen semmi,és akkor majd kapok beutalót szombatra(mert ugye akkorra vok kiírva)
és(idézet szintén a doktor bácsitól) "akkor aztán majd szépen megszülünk"... :)
Szóval,ha nincsen semmi,akkor csütörtök este még jövök!!!De lehet,h ma este is benézek :)
Ha meglesz a baba nemtom mikor jövök,sztem nagyon ritkán...úgyhogy majd írok smst radrának,mindenképpen...de ha vki nagyon gyors lesz,és megadja a számát akkor neki is természetesen :)
A gyorsaság azért kell,mert ma este(szerintem!!!) még itt leszek netközelben,de egyébként nem tudom!!!
Legyetek jók :)
pápá :)
define
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: