Új privát üzeneted érkezett!

további linkek a kasvirágról:
http://www.hazipatika.com/topics/herba/ ... cea?id=113

Egy másik cikkből:
Nemcsak a betegségek kezelésében, hanem megel?zésében is fontos segítség a homeopátia ? természetesen ennél sokkal többféle szer létezik megh?lés, influenza kezelésére-. Az Echinacea angustifolia D2, D4, D6 potenciában elszopogatva csatarendbe állítja az immunrendszer katonáit, gyulladáscsökkent?, gennyesedést gátló hatása van, a vírusok, baktériumok elleni védekezést aktiválja, úgy mondjuk, hogy ?nem specifikus immunstimuláns, immunmoduláns?. Amikor akut tüneteket észlelünk pl. influenza, megfázás esetén, akkor napi 4-5 alkalommal szedhetjük, megel?zésre napi egy vagy két alkalommal, mégpedig úgy, hogy öt, tíz naponként tartunk pár nap szünetet. A másik nagyon fontos immuner?sít? szer a Vincetoxin hirundinaria, ami els?sorban a vírusok elleni védekezést fokozza, azon kívül a b?rt érint? fert?zésekben is kiváló segítség. Adagolása az Echinacea-hoz hasonló.

http://www.csaladinet.hu/szakertok/4948/aktualis/

http://www.informed.hu/eletmod/wellness ... _hid=68800

most így hirtelen ennyi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Köszi Heppi!

Ez szerintem mindannyiónknak jól jön.Kaptam a gyógyszertárban bogyót.
Én is mindig a Szent Imrébe szoktam menni.Ott mindig van tényleg minden.:)

Puszi mindenkinek.
Edit.
edit01
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Milyen hígításút adsz a gyerekeknek?Ha jól értem,Patrik is kaphatja már.
Oscillo-t szoktam adni Raulnak és bízom benne,hogy megerősödik most már az immunrendszere.


Edit!
Mi baja volt a fiúknak?
Nem tudom,mi is voltunk betegek,nem is keveset a húgommal,de ennyire nem,mint az enyémek tudnak lenni.
Mintha agresszívebbek lennének a kórokozók és gyengébb immunrendszerűek a gyerekek.
Suli:már a gyerekek elosztása sem volt igazságos(vannak "sztárolt"elsős osztályfőnökök,ahová sógor-koma-jóbarát alapon kerültek a kicsik).Raul osztályában kimagasló a kisebbség,és az első napokban sorra vették ki a gyerekeket.
Ezért mentem be az igazgatóhoz,ugyan árulja már el,hogy is működik ez az egész,és rájuk bízhatom-e nyugodt szívvel a fiamat?
Raul az évnyitón végig ezzel az arckifejezéssel ült.Úgy félek,vajon jó lesz itt nekem???
Kép




Többiek??

Pusz.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 

 
 

Kata!

Annyira sajnálom őket.
Már az oviban kitűnik a diszkrimináció!!!
Persze mindegyik egyforma.Az én kicsi Attilámat is megszivatták de ezt már le sem írtam...
Úgy vagyok vele,hogy kiveszem ha úgy érzem nincs jó helyen!
De az iskola azért csak más.Igaz?
Lassan de biztosan megbolondulok.
Mi volt a bajuk?Lázasak voltak a hétvégén na és persze taknyosak.
Abból még most is van ,de nem vészes.
Tuti erősebbek a betegségek.Én úgy szédültem vasárnap (persze szombaton én is lázas voltam-alig tudtuk levinni),mint ha nem is tudom mi történt volna velem...
Nem is rizsálok itt.

Jó éjt.:)
Edit.
edit01
 
 


Persze amiért írtam lemaradt.
Nagyon jó kép!!!
Remélem jó helye lesz.Őszintén.
edit01
 
 


Sziasztok!

Egy iwiw-es meghívóra lenne szükségem!
Ha valakinek van egy felesleges írna egy privit???
Köszönöm.
Edit.
edit01
 
 


RuszlánaKata :wink:

heppi írta:Ovis betegségek elkerülése végett én az Echinacea 5Ch-s homeos bogyót adom mindháromnak. http://home.tvnet.hu/~a3807/kasvirag.htm
Orsi a szurinál kicsit sírt, de kint már abbahagyta a tik-tak láttán :) hiába no, néha le kell kenyerezni az aprónépet

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Bocsi és köszi-köszi,valóban figyelmetlen voltam! 8)


Edit!
Sajnos nincs meghívóm,remélem valaki tud adni!
Bízom benne,hogy Raulnak jó lesz a suli.Eddig nagyon élvezi,és ragaszkodik a Tanító nénihez,így egyenlőre nyugodt vagyok.
Légyszi írd le,mi volt Attival!Ne csak én panaszkodjak(persze egyáltalán nem örülök,hogy arrafelé sem mennek túl jól a dolgok).
Múlt hétvégén én is elmélyült beszélgetést folytattam a naaagy fehér kagylóval,pillanatra átvillant,hogy nem jön-e a kistesó.Megnyugtató volt,hogy a fiúk is hánytak,de baromira nem örültem azért neki.
Na,jól elzagyválok. :lol:
Ana???


Pusz.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata!

Ok.Majd leírom. :D
Képzeld ma reggele mind a két fiúnak fáj a füle!!!!!! :cry:
Kaptak cseppet,kúpot szirupot.
Lackó helyre is jött de Ati bömböl egyfolytában.Ezek a rohadt betegségek.Már csak két óra és rendel doki. :roll:
Bogyókat is kapják.Zsoltit helyre is hozták két nap alatt.
A gyerekeknek biztos későn kezdtem adni.:(
Még utánanézek a homeopátiás kezelésnek ,hátha találok fülre vmit.
Aztán sikítva kirohanok a világból.
Másfél hónap után anyu tegnap jött.Addig magam voltam a gyerekekre.Zsolti hol van hol nincs...
Most elvinné őket Pestre.Erre betegek....
Mit írhatnék még??? :shock:


Bocsánat a nyavagásért. :roll:
Üdv.
edit01
 
 


Tényleg!
Ana?????
edit01
 
 


Hali,
Enyém lány, úgy tűnik, megmarad :wink: Ma már csak kicsi hőemelkedése volt, továbbra is taknyol (nem vészes), és kért enni :lol: Igaz narancsot, de ki bánja, csak egyen, mert amit az elmúlt két napban evés címszó alatt művelt, azt nézni is rossz volt. Mondjuk tegyük hozzá, én evés terén elég laza vagyok (annyit eszik, amennyit akar, de legközelebb ebéd/uzsi/vacsi van), és tudtam is, hogy beteg, ezért nincs étvágya, de hogy két napig gyakorlatilag SEMMIT :roll: Már majdnem kezdtem kétségbe esni :?

Ma még sétáltunk is, megvettük az ovis ágyneműjét, már a mosómasában van. Hétfőn már szeretne ott aludni. Ja, és minden nap úgy ébred, hogy:
Anya, már jobban vagyok, mehetünk oviba!

RuszlánaKata,
Ha Raul ragaszokodik a tanító nénihez, azt használd ki, mert a gyerkőcök írás-olvasás tanulásakor (és még később is, úgy harmadik év végéig) igazából a tanítónéninek tanulnak, neki a tetszését/örömét akarják elnyerni --- szal én (akármivel is jön haza a gyerek) csak dícsérném, meg a tanítónénire hivatkoznék:
Raul, hogy te milyen gyorsan megcsináltad a leckédet. Ha majd elmondom a tanító néninek, biztos meg fog dícsérni!
stb. stb.
Nektek a hányós kórság meddig tartott, és mennyire volt durva?

Edit,
Számot köszi, ma már sikerült elérnem az illetékest, hétfőn talizunk :wink:
Gyerkőcök hogy vannak?
Én Orsinak a Echinacea-t nap 3x5 bogyónként adtam, plusz 3 Oscillo-t is, és hársfa/kamillatea mézzel --- gyakorlatilag más nem is ment le a torkán, és mára láttam javulást (kedd éjszaka hányt egyszer, aztán láz, és a többi)
Én a későbbiekre azt javaslom, hogy már az első orrfolyásnál nyomasd nekik az Oscillo-t és/vagy az Echinacea-t, mert ha komolyabb is a kórság, hamarabb túl esnek rajta, vagy kevésbé veszi le a lábukról! A tvnet-es linken biztosan találsz "füles" szereket is, nekem lázra jött be nagyon a Ferrum Phosphoricum, mert az én gyerekeim láza 38,5-nél megáll, és eddig még mindig működött.

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 



heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Örülök,hogy tudtatok egyeztetni.
Köszönöm a linket meg a többit.:)
Lenne egy csomó kérdésem .
Este remélem hagynak a népek.Majd küldök privit.
Pusz.Edit.
edit01
 
 


Sziasztok!

Edit!
Add a kezed,megyek én is világból kirohanni...
Raul ebéd után hazajáró.Tegnap,mikor mentem érte,sehol nem találtam,végül már minden tanár Őt kereste.Egy idő után feltűnt,hogy egy egész csoport nincs meg,kiderült,hogy a napközis tanár kivitte a gyerekeket a közeli parkba.Nem voltam ideges,áááá,Patrik bömbölt a kezemben,mert már régen aludnia kellett volna. :twisted:
Végre megtaláltam Rault.Kiderült,hogy két perccel előtte két színesebb bőrű kislánnyal került összetűzésbe.megrúgták ott,ahol egy fiúnak a legjobban fáj,majd miután a váratlan fájdalomtól földre esett,biztos ami biztos alapon még meg is rúgdosták.
Éppen nem voltam jó kedvemben,kerekedett is botrány... :x
Most mondd,mégis mit mondjak a gyereknek:legyél nagypofájú,verekedjél???? :roll:
Fülfájás. :cry: :cry:Remélem minket elkerül...Mit mondott a doki?
Nagyihiány erre is erősen tapasztalható. :(


Heppi!
Nagyon jó,hogy Orsi már kért enni! :wink: Remélem most már jobban lesz.Látom tényleg megszerette az ovit! :)
Patrik már beteg volt,mikor elkapta a hányós-hasmenéses kórság.Majd'két hétig volt gyenge,egy hétig alig evett-ivott.És a hasgörcsök is majdnem két hétig kínozták.Két napja eszik rendesen,minden ehetőt betöm azonnal. :lol:Durva volt.Még nem volt ilyen beteg.
Raul tényleg ügyes,sokat dícsérjük.Sokat számít,hogy Ő jól érzi magát a suliban.Csak bolond anyja háborog dolgokon...

Pusz.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Először is közérdekű közlemény:
Szeptember 23-án (szombaton) a Széchenyi úti oviban babaruha-börze lesz. Bárki mehet árulni vagy vásárolni, az asztalok ingyenesek lesznek. Gyerkőcöket is nyugodtan vigyétek, mert jó idő esetén az udvaron lesz, és ugrálóvárat is kértek --- ami ingyenesen használható!!! Rossz idő esetén csoportszobákat nyitnak külön az üzletnek, és külön a gyerkőcöknek --- lesz néhány óvónő is készenlétben :wink:

Edit,
Várom a kérdéseket :wink: privit még nem kaptam

Ruszlána,
ÚÚÚÚ akkor mi nagyon lájtosan megúsztuk, mert Orsinak mára egy kis orrfújáson kívül semmi baja :) Viszont (hogy ne unatkozzak) a fiúk betaknyoltak, már meg is kapták az első adag Oscillo-jukat :wink: Remélem, azért ők sem tesznek idegileg tönkre, de így senkivel nem merek talizni, nehogy utána elkapják :?
Pedig úúúúúgy vágyom már egy kis emberi szóra, felnőtt társaságra :oops:

na, megyek kikreatívkodom, vajh ma mit legeljünk :roll:

Jut eszembe,
többiek?????

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Kicsit elhavazódtunk a hétvégén.
Anyu elvitte a fiúkat már pénteken.
Olyat aludtam.:) Már este mintha lecsaptak volna.
Anna kegyes volt és nem kelt fel reggelig.Szombaton mi is felmentünk Annával,lepasszoltuk és mentünk múzeumolni.Este vissza.ANyu csak vasárnap este hozta a fiúkat.Annyira kellett ez már mint egy pohár víz a sivatagban...De értitek tuti.

Ma megpróbáltam vissza vinni őket a dokihoz de annyian voltak,hogy az már röhej.Inkább holnap akkor,nem kéne még valamit összeszedni amíg ott vergődünk a többi gyerekkel...


Kata!
Nem rossz,hogy azt sem tudják,hogy kivitték a gyerekeket.Ennyi erővel akárhol is lehetnének.:(
Megértelek,hogy botrányt csináltál.Én nyílván a végigpofoztam volna az összes kiskölköt a tanárral tetézve!Mi sült ki belőle?Sikerült felelősségre vonni bárkit is?Írj,hogy mi volt.
Doki?Először is leszúrt,hogy miért bombázom egyszerre három gyerekkel.(nem viccelek!!!),
Aztán írt egy halom gyógyszert és mehettünk Isten hírével.
Végülis jobban vannak de még mindig nem az igazi.Ezek a betegségek nagyon aggresszívak.Nem is tudom de...

Heppi
Nem jutottam géphez.
Írom máris.

Betti???
Jól vagytok?Mendinek sikerült visszaszoknia az oviba?
Remélem ti nem lesztek betegek egyből-no meg kettőből sem...:)


Többiek?

Üdv.
edit01
 
 


Bea!

Ment a pivi.
edit01
 
 


Edit,
Válaszoltam :) és még annyit tennék hozzá, hogy az srácok életükben egyszer, de Orsi is csak két-három alkalommal kapott antibio-t. Vhogy uccsó mentsvár, inkább minden más előtte, és ha még egy hét múlva sem jobb, akkor doki. Illetve néha telefon, hogy ez-és-ez van, ezt-és-ezt csináltam, most akkor várjak még pár napot vagy egyből vigyem a szeme elé :roll: Pl Viktor egy este annyira köhögött, hogy kicsit hányt. Egyből adtam neki cocculine-t (homeos hányáscsill.) és visszaaltattam azzal a meggyőződéssel, hogy ha még éjjel vmikor fog hányni, reggel megyünk a dokihoz. Nem mentünk :)

Mi Füle dokihoz tartozunk, és én nagyon bírom az öreget, igaz, kicsit kevésbé fogékony az "újdonságokra" mint pl az igény szerinti szopi, vagy homeopátia. Ezért általában a telcsós konzultációban is csak annyi szerepel, hogy a gyerek este hányt, csillapítottam a hányást, levittem a lázát, mára csak hőemelkedése van, folyik az orra és köhög, de felszakadós. Kapja a vitaminokat. Kicsit nyafka, de eszik. Tehetek még érte vmit, vagy menjük doktor úrhoz?
(azt, hogy a hányást is és a lázat is homeo-val szüntettem meg, nem mondom :wink: )

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltünésért de Karcsika minden percemet leköti,
minden pillanatban megy valamerre vagy figyelni kell mert
valamit a szájábatöm.
De legalább nem unatkozok.
Ha bele gondolok két hét mulva 1 éves.
Amugy minden oké jol vagyunk.

Edit!

Vissza menőleg:
Boldog Névnapot!
Kép

Hogyvan mindenki?
Puszi Ildi

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Ildi.:)

Gyerekek.Engem megdöbbent ami este Pesten történt.
Nem politizálni akarok!Csak megjegyeztem.
Megdöbbnető!

Edit. :shock:
edit01
 
 


Sziasztok!

Nagyon rossz éjszaka áll mögöttem...
Éjjel fél egykor arra ébredtünk, hogy párom telefonja kitartóan csörög, majd kiderült azonnali hatállyal berendelték a Kapitányságra...
Én hajnal 4-ig voltam ébren akkor derült ki, hogy a párom viszonylagos nyugalomban van. Most bent maradt szolgálatban, de tájékoztatták őket, hogy lehetséges a ma éjszakai berendelés is....
Hát mit mondjak.... nem egy leányálom ilyen helyzetekben rendőrfeleségnek lenni.....


Közben nálunk más izgalmak is vannak. Épp Nikimmel műtétre várunk, azaz már tudjuk, hogy 25-én be kell feküdnie a Heim Pál Kh. orthopédiai osztályára! Másnap, kedden mind a két lábát megoperálják, mert járulékos csontkinövése van... Hát nem kicsit izgulunk....

Kép
Kép
katácska
 
 


Heppi!
Hány órakor kezdődik a vásár szombaton??, Engem nagyon érdekelne azt hiszem!!!

Kép
Kép
katácska
 
 


Katácska!

Megértelek,hogy aggódsz.:(
Remélem ma este már nem lesz ilyen...
Mindenesetre vigyázz azért magadra és a babára.
Sajnálom,hogy ennek tetejére meg amúgy is meg kell műteni a kislányt.:(

Edit.
edit01
 
 


kata,
asszem 9, de holnap megnézem neked a "plakátot"

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


sziasztok!

Nem tudná valaki megmondani,hogy vasárnap Cegléden mikor,és hol lesz bababörze? Mert hallottam vmi ilyesmit...
Köszi előre is!
Vica
define
 
 


Nos akkor ismételten :wink:
Szeptember 23-án (szombaton) 9-14 óráig baba-börze lesz a Széchenyi úti oviban. Jó idő esetén az udvaron, ingyenes ugrálóvárral, esős napon bent nyitnak meg szobákat. Az árusítás ingyenes --- úgy értem nincs asztalpénz vagy ilyesmi :wink: A plakát szerint baba- és gyermekruha, illetve játékok keresnek majd új gazdikat --- remélhetőleg

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


:D köszi szépen,sokat segítettetek:)
define
 
 


Heppi!

Nagyon köszönöm!
Ti jöttök?? Valószínüleg én kinézek a gyerekekkel, mert pont most elmarad az úszásunk is...
Talán sikerül összefutnunk!;)

Kép
Kép
katácska
 
 


Katácska,
Mi tuti ott leszünk, már teljesen be vagyok sózva :) mondjuk annyira pénzt nem akarok költeni, inkább amolyan családi délelőttre vágyom, ha mind az öten jól fogjuk magunkat érezni :? vagy nagyon naiv vagyok???

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok :!:
Megszeretném kérdezni hol van a Széchenyi úti óvoda ?
bizsu
 
 


Csajok,

Akkor még egyszer utoljára :wink: :lol:

A babaruha börze az Széchenyi úti oviban olyan lesz, hogy bárki a kinőtt/megunt játékait elviheti és ott pénzért eladhatja, avagy elcserélheti más anyukákkal, ahogy jobb. Az árat maga szabja meg! Asztalpénz nem lesz!!!
Én vinni nemtok semmit, mert éppen van egy kisfiú, akinek a srácok ruháit oda tudom adni, viszont titeket ismerve elsőbbséget kérek minden 110-es lány-, illetve 86-92-es fiú rucira :lol: :lol: :lol:

Széchenyi úti ovi a Széchenyi úton van :wink: Ha a kórház felől mégy a város felé a Széchenyi úton, akkor elhagyod a Rákóczi útat, bal oldalon elhagyod a Szent Imre herceg úti lámpás kereszteződést, jobb oldalon a sorházakat, és a következő kereszteződés után (Hold utca? talán) parkolósávnál már az ovi --- aki egy pindurkát is ismerős Cegléden megtalálja, de a környéken bárki ad útbaigazítást!!!

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Bizsu,
Látom nagykőrösi vagy 8) Keress rá a neten a ceglédi térképre, akkor talán könnyebb, és nagyon figyelmesen autózzatok, mert a belvárosban forgalmi rend változás van, egy csomó egyirányúsítás és behajtani tilos. Nehogy megszokásból közlekedjetek, mert amúgy is bolondok háza ez az új rendszer!!! :roll:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki ráizgult a holnapi börzére :). Heppi, én konkurencia lennék talán lányruciban, fiúban nem, mert 98-104est hordunk, viszont jó hír, hogy nem tudok menni :).
Kár, mert nekem eladnivalóm lenne egy rakat, igaz főleg játék, no meg lányruci, mert a fiúsakat Adri stopizta :).
Mindenkinek jó börzézést kívánok!


Velünk amúgy semmi különös, gyerekek megint köhögnek, de nem vészes. Mendi itthon, szegény hiányolja nagyon az ovit.

Editnek utólag is boldog névnapot!
És mivel nem jövök megint egy darabig, Momo Mesijének előre is boldog szülinapot!

Betegeknek jobbulást!

Betti
szabobetti
 
 


heppi :D köszönöm az infót remélem oda találok ha nem hát így jártam :) sok sok fiús rucit viszek remélem lessz keletje :D sajnálom rakosgatni :(
bizsu
 
 


Sziasztok!

Lányok, én azt hittem több oldalas élménybeszámoló fogad majd a szombati börzéről, erre sehol senki?
Meséljetek, milyen volt!


Heppi!
Akartam kérdezni, hogy nincs e esetleg Orsidról oviba való pólód, pulcsid harisnyád esetleg szoknyád eladó? Nekünk még jók a 104-esek, tod milyen vííkony a jányom :).

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Betti!
Kezdem az élménybeszámolót: sajnos kevesen voltak, sztem árusok és érdeklődők is, nyilván betudható ez a sok helyi programnak, ami a börze időpontjára esett. Töredékét adtam el annak, amit kivittünk, a bébiruhák egyáltalán nem voltak kelendőek.
Találkoztam viszont Heppy-vel és Katácskával! Bea megszabadított jó néhány Ancsi-ruhától! Azért néhány dolgot sikerült eladni, jó lesz a pénzecske az őszi lábbeli-beszerzéshez!
Lányomat nem sokat láttam, remekül érezte magát!
Majd még jövök, de megint megadja magát a monitor!

Edit!
Keresnélek cipzár-varrás, nadrágfelvarrás ügyben! Lehet?

Szilvi

keksz
 
 


Sziasztok!

Sajnos én se tudtam menni szombaton bár szivessen válogattam volna pár jó rucit mire jön a hideg.
Csöppet takonykorosak lettünk péntekre igy nemsok kedvem volt menni bárhova is.
Mára már Gabim is beteg lett.
Pénteken Karcsikával voltam orvosnál ma meg Gabit viszem.


Betti!
Lány ruciban mekkorák vannak?És milyen játékok?

Puszi mindenkinek
Ildi

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!

Betti!
Jól vagytok?
Miért tüntél el megint ennyire?:(
Mendi jobban van már?


Ildi!
Jobbulást.Remélem hamar elmúlik a nátha!!!:)


Szilvi!
Már indulok is át a kiscsajjal!!!
OK?
Edit.
edit01
 
 


Betti,
szétnézek, és ha van vmi, jelentkezek :)

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Akkor leszek én az első októberi hozzászóló :)

Ildi!
Utólag is Boldog szülinapot kívánok Karcsikának! Remélem írsz majd beszámolót képekkel, hogy milyen volt! Persze csak ha van kedved..
Ami a ruhákat illeti csajosban 104-ig van néhány, de még nem válogattam ki. Játékok meg totál vegyesen. Van esetleg vmi amit konkrétan keresel?


Szilvi!
Köszi az élménybeszámolót. TAlán nálunk még újdonság ez a börze dolog, vagy nem sokan tudtak róla.
Majd írok privit mindjárt.


Edit!
Köszi, megvagyunk, semmi különös nincs velünk. Ezért is nem nagyon vagyok, mert nincs mit írnom. De látom mindenki így van ezzel mostanság.

Heppi!
Oké, köszi!


Betti
szabobetti
 
 


Betti,
Összeszedtem a szokánykat, fotózzak? írj egy olyan mélcímről nekem, amit szoktál nézni, át küldöm a képeket, meg a mért adatokat :)

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Betti!

Köszönjük.


Ezek a képek amik jók Karcsika a tortával,és a torta közelről.
http://www.babanet.hu/album/albumimages/9682/240661.jpg
http://www.babanet.hu/album/albumimages/9682/240662.jpg

tegnap megkapta a bcg újra oltást,ügyike volt nem sirt de még egy pisszenés se volt.Meg is lett dicsérve.

Ma meg mérésen voltunk 9100g.most állva lett mérve és ez szerint még csak 75 centi vagy eddig lett rosszul mérve.

Puszi mindenkinek.
Ildi

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


sziasztok!

Ha esetleg tudtok olcsó(havi 30nál nem több) albérletet,lehetőleg lakásban,max 1,5-2szobásat,légyszi szóljatok!!!hosszútávra kéne,Cegléden,vagy környékén,esetleg Pilis és környéke is lehet.Előre is köszi!

Jah és Adri!Babaszobán elfelejtettem írni,h ha nektek jár,akkor nézd meg légyszi azt a ceglédi kék újságot is,vagy mit.Meg van vmi extra is!Azt hiszem :s
Előre is köszi,mindenkinek!

Vica
define
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Nagyon édes a legény, és sokat nőtt!
A torta szuper! Te alkottad? Biztos finom is volt:)
Igazi férfi a fiad, egy pisszenés nélkül az oltást? Nem semmi!


Vica!
Sajna én kapásból nem tudok ilyet, de ha hallok valamit, gondolni fogok rád!


Többiek merre? Végre péntek, úgyhogy jó hétvégét mindenkinek! Érdemes kihasználni még ezt a jó időt :)

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Ismét jelentekezem, de röstellem nagyon, hogy csak ilyen ritkán.
Olvasom, hogy voltatok a Széchenyi úti ovi Börzéjén. Nos egyik résztvevője voltam, de csak mint vásárló, de a mi baba-mama klubunknak volt az ötlete. Mivel észleltük, hogy nem volt valami sikeres, megismételjük. Íme a hivatalos szöveg:

Kedves Anyukák!

2006. október 14-én, szombaton 9-12-ig babaruhabörzét tartunk a Református Gyülekezeti házban, (Cegléd, Iskola utca 1 szám alatt).
Kinőtt ruhácskákat, megunt játékokat, babakocsikat, egyéb baba felszereléseket lehet itt eladni jelképes áron.
Az árusok jelentkezését a 06-20-9829-483–as telefonszámon várjuk.


Nálam kell jelentkezni :)
Továbbá van egy kérdésem: nincs véletlen valakinek eladó esernyő kocsija?
Köszönöm,
bobett

1160343460.35.ppt [/img]
bobett
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni szájpenész témakörben. A kisfiam 4 hónapos és két hetes kora óta szenvedünk a szájpenészével. A glicerin borax. már nem segít és nem is segített soha. Mindig kifőzöm a cumiait és kitörlöm a száját. Ha ismertek valami más módszert lésgyszíves irjatok. A gyerekorvos folyton azt mondogatja, hogy el kell múlnia, de a penésznek esze ágában sincs.

:cry:
Előre is köszönöm: ericha
ericha
 
 


Sziasztok!

Bobett!
Láttam a kiírást a mi ovinkban is :). Sajnálom, hogy megint pont nem tudok menni, mert burjánzanak a játékok amiket nem használunk :(.
Nekem van esernyőkocsim, illetve nem esernyőre csukható, hanem lapra, viszont ő az egyik lekönnyebb babakocsi :).


Ericha!
Sajna nem tudok semmi okosat mondani. Szájpenész nálunk nem volt egyeltalán, így nincs tapasztalatom. Annyi jutott eszembe, hogy ha szoptatod a babádat, akkor a melledet is kenni kell, nehogy visszafertőzd a picit. Persze gondolom ezt már hallottad :)
Remélem vki mond valami jó tippet nektek! Jobbulást!


Velünk még mindig semmi újság, úgyhogy megyek is..

Betti
szabobetti
 
 


Ericha
én homeopátiában hiszek a leginkább :) hallottál már róla??? tudod mi az?
másolok ki neked néhány dolgot, ami találtam a témával kapcsolatban

AMIT A HOMEOPÁTIÁRÓL TUDNI KELL
Homeopátia a gyermekek kezelésében
"Szájpenész (soor)
Ha egy csecsemő szájpenészben betegszik meg, úgy a leggyakrabban a legyengült immunrendszere lehet a kiváltó ok. Például egy antibiotikumos kezelés után csökken a száj természetes nyálkahártyaflórája is, vagyis zavar keletkezik a száj természetes mikroorganizmus egyensúlyában. Candida gombák telepszenek meg, amelyek később a teljes emésztőrendszerben és a nemi szervekben is elszaporodhatnak. Nyelvén, inyén vagy a szájpadlásán akár lencsényi nagyságú fehér kiütések és foltok jelennek meg, amelyek úgy néznek ki, mint az összement tej. Ha megpróbálja letörölni őket, könnyen elkezdhetnek vérezni. Ha a kiütések területszerűen kiterjednek, gyakran gyulladás is jelentkezhet. Ha gyermeke krónikus gombamegbetegedésben szenved, vagyis a szájban és a nemi szerv területén újra és újra megjelennek a kiütések, akkor javasolható egy konstitúciós kezelés alkalmazása az immunrendszer megerősítésre.

A megfelelő homeopátiás szerek

Borax D12 --- Evés és ivás közben gyermeke sír, mert az étel és az ital a szájában "égető" érzést kelt. A fehéres lepedéket piros udvar veszi körül. Gyermeke feltűnően félős, érzékeny és bosszús. Ha le akarja fektetni az ágyába, vagy lefelé viszi egy lépcsőn, akkor szorosan önbe kapaszkodik és félősen sír.
Adagolás: óránként 5 golyócska háromszor. Ezután kétóránként 5 golyócska. Egy nap után jelentős javulásnak kell jelentkeznie. A teljes tünetmentességig naponta háromszor 5 golyócska.

Mercurius solubilis D12 --- Gyermekének feltűnő nyálfolyása van, amely mindig benedvesíti a párnát. A nyelve nagynak tűnik, sárgás lepedék fedi. Ehhez hasmenés is járul, amely kisebesíti a végbélnyílást. A gyermek erősen izzad és nagyon érzékenyen reagál a hőmérséklet- vagy hangulatváltozásra.
Adagolás: óránként 5 golyócska háromszor. Ezután kétóránként 5 golyócska. Egy nap után jelentős javulásnak kell jelentkeznie. A teljes tünetmentességig naponta kétszer 5 golyócska.

Kalium chloratum D12 --- Alkalmazása akkor javasolt, ha a borax nem segít. Adagolás mint a mercuriusnál."

születés hete portálról:
" És akkor szájnyálkahártya gyulladás, szájpenész magyarán. Kettő szerünk van, az egyik a Borax, ezt hagyományosan is használják a borax glicerines ecsetelésben, tehát a Borax, amikor fekélyek és egyértelmű szájpenészes fehér fölrakódások látszanak a szájban, a másik pedig a Mercurius, aminek jellemzője az, hogy nagyon erős a nyálfolyás. Tehát, a Borax, ami a szájpenész és a Mercurius, az pedig a nyálfolyással együtt járó fekélyek. "

homeopátiáról bővebben:
http://homeopatia.lap.hu/

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Köszönöm szépen heppi a válaszod. Én is használok homeopátiás szereket pl. immunerősítőt, hasfájára illetve amikor még szoptatam tejserkentőt. De a szájpenésznél eszemben sem jutott utánna nézni. Köszönöm szépen, hogy felhívtad rá a figyelmem. Holnap megyek a gyógyszertárba és beszerzem mind a kettő gólyócskát. Még egyszer köszi.

Ericha :)
ericha
 
 


Sziasztok!

Heppi, de jó! végre valaki aki ért a homeós bogyókhoz. meg tudnád nekem mondani, hogy fogzásra a chammomillából mennyit adjak, hányszor a 10 hónapos fiamnak?
Valamit ki kell találnom, mert nagoyn szenved szegénykém :(

egyéb más ötleteket is szívesen fogadotk :) :idea:

bobett
bobett
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: