Új privát üzeneted érkezett!

Szia Rita!
Biztos gyönyörű baba lesz. Valahonnan ismerős vagy. Hol dolgoztál? Mi a Bánhidai lakótelepen lakunk, de sokszor sétálunk Dózsakertben is.

Lola: Köszi a névnapot, a két júliusi dátumból nem választottunk még.

Anita: Azért köszi még egyszer a képet, jól sikerült, Bálintnak tetszett. Benedeket nem érdekli semmi most, csak a számítógép szerelése, konnektorok, tv stb...

Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Rena!
Hát micsoda dolog, hogy még nem választottatok, hisz már tavaly is volt neki névnapja! Kép

lola77
 
 


Sziasztok!

MÁRCSAK 2 NAP ÉS BABATALI!!!!!!!!!!!!!!!!

Anita
nagyon édes az a kép amit Benedeknek készítettél!
Valahonnan letöltötted a képkeretet?Ha igen,akkor honnan?

Reni
nagyon jók lettek a képek!Milyen ízűek voltak a torták?
Hogy tetszett a fiúknak a torta és az egész buli?

Rita
üdvözlünk köztünk!
Szívesen látunk téged is a csütörtöki babatalin,ami a dózsakerti közösségi házban lesz 10-től/gondolom tudod,hogy hol van/.
Mikorra vagy kiírva?Kinél fogsz szülni?Mi lesz a neve a kisfiadnak?
Én is odavagyok a félvér babákértKép

Most már két Ritánk vanKép
Ma beszéltem az Lritával,jól vannak,a gyerekek meggyógyúltak már és ők is jönnek a babatalira csüt-ön.

Mindenkit puszilunk:Erika és Viktória Lili


Kép

cseriviola
 
 

 
 

Sziasztok!

Erika
Nekünk van erre egy /és persze sok minden más/ programunk. Elég sok efektek vannak benne.
Vendég
 


Szia Erika
Kicsit játszottam a képpel, mit szólsz hozzá?

Kép
Vendég
 


Szia Anita!

Köszi a képet,nagyon tetszik!
Csak a honlapját nem tudom megnyitniKép

Szia:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok,

Boldog névnapot Benedeknek!

Sajnos nem tudunk menni holnap, mert Roli még csak max.11-ig bírja ki az oviban (fél 9 után érünk be reggel), tehát nagyon hamar vissza kellene indulni érte.
Egyébként elvan, tetszik neki (ezt állítja), de azért szokott pityeregni egy idő után.
Képzeljétek nem bánt senki, sőt inkább félénk, főként a közös programokhoz. Tudom azért, hogy ez még csak a kezdet és sokat változik majd az idővel.

Reni, kérdezted szobatiszta-e: még nem teljesen, de napközben bugyi van rajta és szól, hogy kell pisilnie. A kakit mindig akkorra tartogatja, amikorra rákerkül a pelus alváshoz (ebéd után, este). Egyébként itt Szőlősön (mivel nincs bölcsi) nem veszik nagyon szigorúan a szobatisztaságot, volt hogy vkit pelenkáztak már (3 éves múlt) és már viheted ha hamarosan 3 éves lesz. (mint Roli is) De kezdte az ovit szeptemberben egy nagyon érett, szobatiszta kisfiú aki 2 éves alig múlt.

Roli kapott tegnap új autósülést, mert már nehezen tudott bemászni a régi ülésébe, főként a kis Yarisban. Az új 15 kg-tól kategória: Concord Lift Evo.
Ma próbájuk ki milyen benne utazni, bár a boltban kipróbáltattuk vele, hogy a válla jó helyen helyezkedik-e el, Roli igaz még csak 15 kg, de magas kisfiú.

Annyira sajnálom, hogy nem tudunk holnap talizni, brü-hü-hü... úgy készültem rá.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Lola: Tavaly még márciusban köszöntöttük, Józseffel együtt, de akkor megbeszéltük, hogy ez így nem lesz jó.

Anita: Nagyon szép amit Vikiről készítettél.

Cirmike: Én még nem akarom vinni, majd csak szeptembertől. Nekem így könnyebb, mint rohanni reggel is, délben is. Meg itt szeptembertől szokták. A szobatisztasággal jól állunk, már egész nap nem kell pelus, alváshoz se engedi,csak éjszakára adok rá. Kakilni ő se tud a bilibe, próbált, de ment oda is, nadrágba is. Úgyhogy ha kéri, feladom rá a pelust. Meg ő reggel szokott, amikor még az éjszakai rajta van. Az utcán se veszünk fel, nem is pisil be. Szerintem erre is meg kell érni, Bálintnál most jött el ez az idő.

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Erika
Ide leírom neked, és meg tudod nyitni: www.ulead.com -Itt kerezsd a FOTO EXPRESS-t.Kép


Lányok!
Ha gondoljátok, szivesen meg csinálok mindenkinek így egy fényképet, ha van időm, de ahoz mindenképp küldjetek a mail címemre egy normális méretű képet, ne legyen kicsinyített. Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudunk menni holnap,mert ma reggelre belázasodott a Dorka,most várjuk a doktornőt.

Sziasztok,Nóri
vnora
 
 


Nóri! Jobbulást kívánok Dorkának!

Ha nem baj, én is meghívtam valakit, az Angiék szomszédját, Edinát, a kisfia 3 éves lesz, és most várják a tesót. Nem biztos, hogy el tudnak jönni.

Anita: Majd keresek képeket, aranyos vagy. Most mennem kell, hallásvizsgálaton voltunk, többet nem kell menni, megvolt a 3 alkalom. Nem csináltam semmit délelőtt, főznöm is kell, rendet rakni.

Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi se tudunk holnap menni.Mind3 gyerkőcnek hörghurutja van.Itt volt a dokinéni,kaptunk másik gyógyszereket.Az éjszaka 4-ig üvöltött meg fuldokolt a Benike meg a Marci.Egy rémálom volt!!!Aztán sikerült 2órát aludniuk.

Erika!
A bébihordozó miatt majd jelentkezem,a könyvet meg nem felejtettem el.Küldöm az urammal!

Holnapra jó talizást!Nagyon sajnálom,hogy megint nem lehetünk ott!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Lehet, mégis tudunk menni holnap, mert Rolit megpróbálom otthagyni ebédre is az oviban. Az ovónéni javasolta, mert ma tök jól elvolt, semmit nem sírt és így ebéd előtt vittem haza.
Szóval ha minden jól megy talizunk holnap...
Cirmike

UI: Sajnálom, aki nem tud jönni vmi okból kifolyólag, de majd teszünk fel fotókat.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Mi megyünk holnap, akkor 10-re!
Nóra, mikor kapta Dorka az oltást, mert az pár hét múlva hozza meg a "hatás", lehet attól van a láz! Persze már a doki közben volt nálatok!

Cirmike, akkor Roli is olyan,mint Soma, vagány-nagyszájú, akaratos, de idegenebb közegben mindjárt visszahúzódik a kis világába! Én annyira bírom ezt! Mindenesetre tök jó, hogy ilyen ügyes és nem sír, ez így neked is könnyebb.

Erika, Ritával msn-en beszéltél? De jó, hogy jönnek.

Edit, jobbulást a fiúknak, gondolom most Te is kivagy a nemalvás miatt, szorítunk hogy sikerüljön pótolnod! Hát nem semmi lehet most neked megint!

lola77
 
 


Ja, elfelejtettem, hogy van egy csaj, aki megszervezné itt Tb-án a Kriston-féle intimtorna tanfolyamot. Mert akkor nem kéne Komáromba átjárnia.
nojecs@freemail.hu-ra írjatok neki Lilla, Rena... meg még nem tudom kit érdekelt! Részleteket még nem tud, hogy hol lenne, mennyiért és mikor. De ha összejönne 8-10 nő, akkor megszervezné az Andrea itt is!

Na cső!

lola77
 
 


Sziasztok!

Sajnálom a betegeket és az anyukájukat,mindenkinek mielőbbi teljes gyógyulást és sok-sok gyógypuszit küldök!
Ezek meg a gyógyenergiák+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++

Ritával telefonon beszéltem kedden,mert nagyon ritkán jut gép közelbe.

Reni
persze,hogy nem baj hogy meghívtad az Edinát.

Azt még elfelejtettem mondani,hogy a köz.házban letesznek szőnyegeket,de ajánlatos vinni plédet is a babáknak.

Akkor a holnapi viszontlátásra!
Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Átmeneti tel.számom:06-20-9424149

Pár mai kép Vikiről:
KépKép

Erika

cseriviola
 
 


Edit, Nóra, nagyon sajnálom, hogy nem tudtok jönni, jobbulást kívánok a babáknak!

Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Lázzal,hasmenéssel,hányással járó vírusunk van,de szerencsére nincs hányás,"csak" láz és kevés hasmenés.Még holnap is kijön a doktornő,gyógyszert nem kaptunk,csak a lázat kell csillapítani.Érezzétek jól magatokat!

Sziasztok,Nóri
vnora
 
 


Hazajöttünk, mindketten alszanak, megpróbálom feltenni a képeket ( másodszor):
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

KépKép
renáta29
 
 


Kettő lemaradt:
KépKép

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok.

Jók lettek a képek.Legközelebb én is viszek fényképezőt,mert most sajna nem tettem.
Mindenki nagyon szimpatikus és aranyos volt.Sajnálom hogy páran nem tudtak eljönni de remélem legközelebb be tudjuk pótolni.Bár még a nevekkel hadilábon állok,de majd csak belejövökKép.
Kicsit aggódtam az elején,hogy a Timi ilyen kicsi a többiekhez képest,de úgy vettem észre hogy tetszett neki a dolog.
Remélem mielőbb lesz újabb tali,ahová a többiek is el tudnak jönni.
Talán ha jön a jobb idő már nem lesz ez a beteges időszak.
Addig is jobbulást mindenkinek.

Sziasztok Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Mivel nagyon sok képet csináltam szokásomhoz híven,ezért íme az album címe:
http://www.babanet.hu:81/album/main.php?album=9108

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


sziasztok!

elöször is köszöntöm az ujakat,bár már én sem vagyok a "régi"mióta elköltöztünk ritkán jutok gépközelbe.
Erika bocsi,hogy megigértem hogy elmegyünk a talira,de sajna közbejött egy temetés(mert tegnap kell ám szólni,persze ez is anyós volt)férjem nagybátyját temették 1orakor és mivel ő nem volt itthon nekem kellett elmenni.este már későn jutott eszembe ,reggel meg nem volt időm azért nem szóltam.azt is tegnap tudtuk meg hogy meghalt,pedig már egy hete.szép kis rokonság.tavaly mikor meghalt a nagymamája egy pénteki napon,nem is szoltak csak mentünk át vasárnap megkérdezetm mi baja a papának.erre mondja anyós hogy meghalt a mama pénteken.jó nem?

na más.....

Lola láttam a fiukat a mai ujságban.egyből felismeretm öket mindjárt a cimlapon.

Hálistennek a gyerekek most jobban vannak,Hannának nemsokára kiveszik a manduláját csak elöbb még elkell mennünk allergiavizsgálatra ,de oda csak ápr.12-re kaptunk időpontot.
kedden megyünk vissza a szemészetre valószinű uj szemüveget kap.

a beigért fényképet a jelmezről azért nem raktam be,mert nem tudtam.akárhogy probálkoztam sehogy nem tudtam lekicsinyiteni(az öcsém gépén egyetlen használható program sincs)

Ja Erika nekem megvan ez a fényképkészitő progi,ha gondolod kedden ha megyek a szemészetre,beadom és amig végzünk felrakod a gépedre(nem az enyém,hanem a másik öcsémé)ö viszont nem egy kölcsönadós fajat zért tudom csak ugy hogy viszem meg hozom.de ha kell akkor nagyon szivesen lenyúlom.csak szolj holnapig,mert holnap ha minden igaz egész nap fennt leszek ,vigyázok a mamámra,mert anyunak holnap műtik a szemét.most is csak ezért tudok ilyen hosszan irni.mert most meg elmentek öcsémmel fagyasztót venni tatabányára.


Mupi!

Mi van a sógoroddal(Zsoltival)?valaha ismertük egymást még a monitorból.mondd meg neki légyszi ,hogy a Rita környéről üdvözli.talán még emlékszik rám.
ja és onnan ismerlek téged is ,6éve műtötték a mamámat,egy korterembe feküdt a nagyobbik kisfiaddal.még mindig emlékszik rá,hogy mindig a hugiját emlegette.

na jol van most nem irok többet mert Ati nem hagy,Hanna a barátnőjénél van a szomszédba.majd holnap.remélem egyik öcsém se lesz itthon.

addig is a betegeknek jobbulást

sziasztok
Rita

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


na irtam egy kis regényt,lesz aki elolvassa?most bepótoltam,hogy nem jöttem

sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

A mellékelt játékot valamelyikőtök ott hagyta a köz.házban,én elhoztam hozzánk,kié?
A legközelebbi talira elvinném vagy ha nagyon hiányzik,nyugodtan érte is jöhet a tulajdonosaKép

Kép

Rita
köszi,elfogadom a képszerkesztő programot,légyszíves hozd át,köszi.

Reni
jók lettek a képek!

Viki úgy ki van fáradva,hogy 13.40-től még mindig alszikKép

Sziasztok:ERIKA

cseriviola
 
 


Sziasztok.

Nézegettem a 2005-ös archivot,és találtam benne volt kórházi szobatársamat az Ágit,akinek a babájának szűkület van,vagy már azóta volt a veséjén.Róla nem tudtok valamit?
Erika nagyon jók a te képeid is.

Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Halihó!

Nagyon jó volt a mai tali, szerintem is. Most megyek futni, ha lesz erőm utána, megpróbálom én is a képeket felvarázsolni.
Lívia, adsz nekem email-címet, rájöttem pontosan honnan is ismerlek.
Köszi!

lola77
 
 


Na 1 próba:

Virág és Hugi:
Kép

lola77
 
 


A többi:
Cirmike Rékája:
Kép

Erika Vikije és Lívia Timije:
Kép

Bálint és Ádám (anyukájával-Edina)
Kép

lola77
 
 


Tovább:
Rena Bálintja (háttérben Hugi Virággal):
Kép

Lilla Dávidja fekszik, sokan a háttérben:
Kép

Szintén Bálint:
Kép

lola77
 
 


Sziasztok!

Rita
sajnálom,hogy így alakult a mai napodKép
Õszinte részvétem!
Milyen újságban van benne a Soma és az apukája?
Szegény Hanna,kiveszik a mandulájátKépsok gond volt vele?
Hány dioptriás szemüvege van neki?Nem is tudtam,hogy szemüveges.

Szerintem is jól sikerült a mai talink,bár kicsit csalódott voltam a helyszínben,mert a babaklubban mindig van letéve szőnyeg,most meg elfelejtette a nő?
Remélem,hogy senki nem lesz beteg,hogy nem volt szőnyeg,bár egész kellemes idő volt a teremben.

Egy pár dolgot elfelejtettem megkérdezni tőletek,most bepótolomKép

Reni
a szülinapi torták milyen ízűek voltak?
Tényleg fincsi a joghurt amit ma vettünk.

Lívia
mondted,hogy kattog a Timi lába,ez attól is lehet,hogy még lazák az ízületei.Vikinek is volt egy ideig,de aztán megszűnt.
Azért jobb ha megmutatjátok szakembernek,mikor is mentek?
Édes volt a Timi,nagyon jól elvolt a többiekkel,igazi társasági babaKép

Hugi
amikor a Virág született nem volt a szobatársad a Hoffmanné Õri Erika?
Õ 04.26-án szült,Lotti Laura a kislánya.
Tortaformát hol vetted és mennyiért?
Nem volt hozzá recept?

Cirmike
és persze akit érdekel,van egy nagyon jó cipős oldal:http://www.bebicipo.hu/scripts/sysMsg.asp?errMsg=+

Lola
nem semmi,hogy ilyen későn mész futni!


Viki ma rekordot aludt délután 3 óra 20 percet!Kép
De ébredés után másfél órával már megint aludni akart,gyors megfürdettük,majd letettem aludni.

Jó éjt mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Lola

jók lettek a képekKép

Szia:ERika

cseriviola
 
 


Viki:
Kép

Réka és Timi barátkoznak:
Kép

Lilla és Dávid integet:
Kép

Ádám, Benedek, Virág:
Kép

lola77
 
 


Az én aktívkodóm:
Kép

Bálint és Edina Ádámmal:
Kép

Kép

lola77
 
 


Az előzőn Rena Benedekjével és az én Somámmal:

Bocs, hogy ide tettem fel, de nekünk már nincs helyünk itt albumra! Kép

A 3 nagyfiú:
Kép

Lívia Timivel (bocs, hogy a napfény rátok süt ilyen bénán!)
Kép

Ismét Hugi Virággal:
Kép

A tegnapi 24 óra címlapján van fenn Apa és Soma. Lennt sétáltak a csóni tónál és lekapta őket a fotós! (tavasz első napja alkalmából) Kép

lola77
 
 


Erika!
Úgy látszik Vikit jól ki kell fárasztani délelőttönként és akkor du. bepótolja az alvást, mert szinte végigalussza! Na jó, persze nem lehet mindennap babatalin a kiscsaj!

Somának tetszett a terem (tudott futkározni...), azt mondta menjünk máskor is!

Lilla, egész hazaúton+itthon is hajtogatta: Dáviddáviddáviddávid...!

Rita!
Legközelebb biztos el tudtok jönni. Ha lesz időd, küldd át a képet, majd én lekicsinyítem és felrakom. evi.szotak@citromail.hu-ra.
Sokat gyulladt be a mandulája Hannának, azért kell kivenni? Nekem 15 éves koromban vették ki, a gyerekek sokkal jobban tűrik!
Szegény anyukád, sok sikert a műtétéhez! Neked jól összejött megint minden!

Nóra, jobban van Dorka?
Edit, fiúkkal mizújs?

Jó éjt!

lola77
 
 


Sziasztok.

Sajna nem tudtam a mai baba mama klubba elmenni,mert most ment el az Anyósom,meg nemsoká viszem a Timit az ortopédiára,mert a férjemnek sikerült időpontot kunyiznia a Hibbeitől(nem tom hogy így írják e).Remélem nem lesz gond a lábával és tényleg csak laza még az izület.Igaz a dokinőnk azt mondta hogy örökletes dolog az hogy lazább az izület.De még azt is mondta hogy nem egyformán redőződik a lába.Egyébként nekem lazábbak az izületeimKép.

Lola
Az e-mail címem: sllivia@freemail.hu.

Nem tud senki semmit hogy mi van az Ágival?Nézegettem az archivot és ott láttam hogy 2005 végén még ő is irogatott.(az az Ági akinek a babájának szűkületes volt a veséje).

Cirmike

A dózsakerti gyerekcipősnél tényleg ki van írva hogy végkiárusítás,de még nyitva van.Azt láttam a kirakatban hogy le vannak árazva a cipők,lehet hogy érdemes lenne megnéznetek.

Na majd írok mi volt az ortopédián.Remélem nem lomboznak le nagyon.

Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Lívia: Ágiról annyit tudtunk utoljára, hogy megműtötték a kis Dorkát, azóta nem írt. Talán Cirmike tud róla valamit, ők nem laknak messze egymástól.
Reméljük nem lesz baja Timinek, mi is voltunk emiatt ortopédián, de nálunk 2 hónapos korára rendeződött. Timi kicsit idősebb. Lehet, hogy tornával rendbehozható.

Erika:
A vonatos torta-gesztenyés, a napocska-puncs, a férjemé citrom ízű volt(neki ez a kedvence).

Rita:
Örülök, hogy írtál. Sajnálom, hogy temetésre kellett menned. Én is mérges lettem volna, hogy nem szólnak előre.

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hoyg így eltüntem, de összesűrűsödtek a gondok jött a fogacskánk azt hiszem erről még volt időm beszámolni. Azért nem aludtunk 2 éjszakát aztán után a 2. fogacska is 2 éjszakánkba került és mérisne elkaptunk valami nyavalyát folyt az orrunk és köhögünk éjszakánként 2-3x orrszívás mert nem kapott levegőt és sírt szóval szummaszummárum kb 7-8 napig nem aludtunk és ha volt egy kis időm akkor én is lepihentem mert teljesen kivoltam.
Babatalis képeket megnéztem nagyon arik még midnig a lurkók!
Látom Reni a szomszédasszonyomat is elcsaltad jól tetted Kép
Remélem a következő babatalin minden okés lesz velünk és ott leszünk, de aki jár a babaklubba azzal hamarabb is összefutunk Kép

Felrakok pár képet!

Legyetek jók puszaaaaaa

Angi+Lackó
apa nyakában
Kép
1 kosár szennyes
Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Na sziasztok

Meg is jártuk az ortopédiát,hál istennek semmi baja.A csípőjével minden ok,meg ultrahangozta,tök rendben volt.Annyit mondott hogy a bal ccsípőjek icsit kötötteb a másiknál,de rendellenesség nincs.A térdkattogásnál sem talált semmi gondot ő is azt mondta hogy alkati dolog,valószínű örökletes.Hát mint már mondtam nekem ilyen a térdem,sőt én is kötötteb izomzatú vagyok.Annyit is mondott hogy semmiféle kezelést nem igényel.
Azért megnyugodtam most így.Annyit mondott a védőnőnk hogy fektessem többször hasra az is jót tesz neki.
Na megyek mert már mindketten éhesek vagyunk,mert még csak nemrég értünk haza.
Szia mindenki Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

A képeket nézegetve nagyon jó hangulatú volt ez a babatali.Nagyon sajnálom,hogy nem lehettünk ott.
Mi már jobban vagyunk (talán),az éjszaka már aludtunk is.Szegény apa meg dolgozott.A kicsik még csúnyán köhögnek,folyik az orruk,de már egyikük sem fullad.Igaz mindez az antibiotikumnak köszönhető.Aminek túlzottan nem örülök,mert nem volt lázuk,így nem lett volna indokolt az antibigyó.De muszály volt valami gyors segítség,mert nagyon ki voltak merülve a gyerekek a nemalvástól.
Most a Dávid kezd beteg lenni,tömjük belé a c-vitamint,coldrexet meg a strepsilst.Elmegy az anyuékhoz a hétvégére,hogy kikúrálják.Meg persze hogy ne fertőzzék oda-vissza egymást a kicsikkel.Aztán ha hétfőre nem lesz jobban,jöhet a doki.

Angi!
nagyon jó ez a szennyestartós kép!Örülök,hogy jobban vagytok!Mit használtok fogfájásra?


Lívia!
De jó,hogy semmit nem talált a doki!Mit jelent,hogy kötöttebb az izomzata a Timinek?

Lányok!
Május elején tartják a születés hete nevű programot itt Tatán.Lesz pszichológiai előadás is,akit érdekel.Mellékelem a programot,hátha lesz valakinek kedve átjönni akkor!

SZÜLETÉS – HETE 2006.
Szervezője: Háztűz -Õrző Nők és Anyák Egyesülete
Helyszín: Magyary Zoltán Megyei és Városi Művelődési Központ Tata

PROGRAMOK



Május 9. kedd

10.00 – 10.30.Hetényi Tamás polgármester a rendezvény védnökének megnyitója Anyák napi köszöntő városunkban született 3-as ikrek édesanyáinak köszöntése,megajándékozása
Gyermekrajzpályázat eredményhirdetése

10.45 – 12.30. Dr. Kosztin Árpád szülész, nőgyógyász
Háborítatlan szülés, szülés másképpen
Előadás, beszélgetés
Hagyományos és alternatív szülés lehetőségei a
gyakorlatban.

13.00 – 13.45 Dr. Rákóczi Ferenc
homeopata gyermekorvos
Homeopátiás gyógymód és megelőzés a gyermekgyógyászatban

14.00 – 15.00 Szodoray Sándorné Andrea
Kineziológos
Félelemmentes szülés – születés
Előadás, beszélgetés:A szüléssel, születéssel kapcsolatos szorongásaink és félelmeink elengedése, oldása a kineziológia segítségével.

15.15 – 18.00 Novák Julianna
Dúla
Túlélni vagy megélni a szülést
Előadás filmvetítéssel
Mit tehetünk annak érdekében, hogy a szülés, születés csodájának passzív túlélői helyett, aktív, felkészült megélői lehessünk? Dúla szerepe.

Május 10. Szerda
9.00 – 11.00 Wágnerné Sipos Katalin
pedagógus, pszichológus
Szülés utáni megváltozott lelkiállapot. Anya vagyok!?
Megváltozott szerepek a családban
Előadás, beszélgetés
A szülés utáni megváltozott mentális és pszichikai folyamatok problémakörei és megoldásai.


11. 15 – 12.15 Szécsi Noémi
írónő A kismama naplója, A baba memoárja című könyveiről
Felolvasás és beszélgetés
Könyveiben a humoros naplójegyzései egy kismama
örömeiről, bánatairól, kétségeiről, bizonytalanságairól tanúskodnak.


13.00 – 15.30 Noll Andrea
homeopátiás bába
Holisztikus bábaság
Előadás, beszélgetés
A holisztikus bábaság hatékony módszerei és technikái
a szüléskísérés testi, lelki és spirituális segítségnyújtásában.


15.45 – 16.45 Schneiderné Diószegi Eszter
pszichológus, szoptatási tanácsadó
Szoptatás és a kezdetek
Előadás
Szoptatás – első órák, napok, hetek leggyakoribb
problémái

Május 11. csütörtök


9. 00 – 12.00 Megszülettünk, és mi csak játszunk, játszunk, játszunk……
Játszóház és kézműves foglalkozások óvónők vezetésével


13.00 - 14.00 Szülészeti osztályok bemutatkozása
Dr. Rókay László főorvos, Selye János Kórház Komárom
Dr. Molnár Mihály főorvos Szent Borbála Kórház
Tatabánya
Interaktív előadás


14.15 – 15.15 Dr. Varga Mária
Gyermekorvos
Gyermekbetegségek, megelőzés, védőoltások
Előadás, beszélgetés
Béber Gyöngyvér
Vezető védőnő
Védőnői szolgálat a várandósok és a 0 – 6 éves korosztály gondozásában
Interaktív előadás


15.30 – 17.00Hoppál Bori
Testtudat oktató
A női test csodái
Vetített képes előadás
Hogyan viszonyulunk a női test titokzatos részeihez.
Vulva anatómiája, csikló csodája, és a női
orgazmus.

18.00 - 20.00 Jótékonysági zene-bona gyerekekkel, szülőkkel
A rendezvénysorozat zárása

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok, tényleg jók a képek, majd én is teszek fel...

Erika, a csörgő a miénk, de ráér. Majd a legközelebbi talira elhozod, akkor meg majd mást hagyunk ott. Ez jellemző ránk. Pedig igyekszek mindig egy helyre pakolni, a fontos dolgokat (cipőcske, fényképező) sikerült is és így haza is kerültek.

Még aznap délután elmentünk cipőt venni. Jártunk a dózsakertiben (már 2 hónapja végkiárusítás van, jó árakkal, 2 hét múlva zár végleg), már nem volt 26-os egy sem, kórház mellettiben, Ofotért mellett, végül a Szent Borbála téren kaptunk, itt volt kettő is ami nagyon tetszett és mérete is jó volt. Falcon márkájú (Siestaból vált ki a gyártás). Nagyon tetszik Rolinak is, most ebben flangál itthon, de az oviba homokozni és az udvarra nem engedtem még ki benne. Ez olyan csinosabb fajta, tiszta bőr, nagyon vagány.

Ma sem sírt egyáltalán az oviban, sőt nagyon tetszett neki, evett reggelit és ebédet is. Az ovónők pedig állítólag egész nap a beszólásain nevettek. Ezek szerint már tényleg jól érzi magát...
Sajnos ma ketten is rosszul lettek a csoportban, vki hányt is, kíváncsi leszek mi lesz velünk.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Angi
szegény Lackó,ti is megszenvedtek a fogacskávalKép
de szerencsére nem úgy mint mi,akik 6 hétig szenvedtekKép/nem panaszként mondomKép/
Pihenjétek ki magatokat!A mondókákat átvigyük jövő héten valamelyik nap hozzátok?
Nagyon jók a képek,a szennyestartós tündéri!!!!

Lívia
örülök,hogy minden rendben van a Timivel.
Semmi baj,hogy nem tudtatok jönni ma a babaklubba,a vizsgálatok fontosabbak voltak.
Nem voltunk sokan,4 anyuka gyerekkel.
Kicsit elkéstünk,mert 10.15-re értünk oda,de így is mi voltunk az elsőkKép))))

Edit
örülök,hogy kezdtek javulni,Dávidnak pedig jobbulást!
Küldök neki gyógyenergiát+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++
Védőnönk azt mondta,hogy most kezdődik az influenza járványKép(((((((((((((
Köszönjük a programok leírását,tényleg jók lesznek.
Sok 3-as ikres anyuka van Tatán vagy csak titeket fognak köszönteni?

Cirmike
nagyon jók a képek,édesek rajta a gyerekek,nekem a legutolsó tetszik a legjobbanKép
Rendben félreteszem a csörgőtöket,már így is van nálunk a Melindáék egyik autója,mi vagyunk az elhagyott tárgyak őrzőiKép
Mennyiért sikerült cipőt venni?
Nagyon ügyes a Roli,hogy ilyen jól elvan az oviban.
Sokan vannak abban a csoportban?
Ágiról tudsz valamit?

Jó hétvégét mindenkinek,sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Felraktam én is a képeket. Valahogy nem stimmel a számuk, mert én negyvenet csináltam. De most sem időm, sem kedvem nincs előről végigbogarászni, hogy melyik hiányzik, úgyhogy így marad.

http://www.babanet.hu:81/album/main.php?album=9127&page=1

Még valamit meg akartam kérdezni:
Hugi! Nem kézilabdáztál régebben véletlenül? Komolyan nem tudom kitalálni, hogy hol láttalak én már régebben...

Lilla

Kép
lillaka
 
 


Jól van, most már megvan valahogy a 40 kép. Fáradt vagyok már, ez nekem magas.

Lilla

Kép
lillaka
 
 


Sziasztok!

Tegnap este akartam feljönni egy kicsit, de aztán az UFO-s film után úgy elaludtam, mint a csuda.
Most is csak pár percem van, teljes izgalomban vagyok, most megyünk tapétát választani a nagyszobába. Nem tudom, hogy a Virág szobájába is most vesszük-e meg, de hogy azokat is megnézem, az tuti. Végre haladunk már valamit a házikóval!

Attól függetlenül, hogy a végefele Virág nyűgős volt, mi is jól éreztük magunkat, ahogy betettem a gyerekülésbe, már aludt is.
Úgy látszik Viki is jó lefáradt, hogy ilyen sokat tudott aludni utána.
Sajnálom én is, hogy a többiek nem tudtak eljönni, de bízzunk abban, hogy végre jönnek a szép napok és akkor senki sem lesz beteg, többen tudtok jönni.

Tegnap volt itt a doktornő. A súlyával meg volt elégede, meg agyondicsérte, hogy milyen ügyes. Tetszett neki, hogy le tud hátrafele mászni az ágyról, meg hogy menni akar állandóan és milyen szépen lépdel. Sőt már ott tartunk, hogy egyedül kapaszkodás nélkül feláll, tesz pár lépést teljesen bizonytalanul, aztán lehuppan. Hál istennek eddig még csak egyszer volt baleset, de ez ezzel jár. Aztán azt is mondta, hogy a négy foga egyszerre fog kijönni hamarosan. Teljesen odavoltam, mert gondolom négy foggal egyszerre jobban fog majd szenvedni. Úgy látszik mi mindenben ilyen furák vagyunk, mert mondta, hogy a alul kettő, felül kettő, alul másik kettő és csak utána a felső mellette levő kettő szokott jönni normális esetben. Hát mi nem vagyunk normálisak.

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy tudjátok-e milyen az a babakávé? Azt mondta a doktornő, hogy már lehet neki adni vaníliás tejet (azt sem tudom, hogyan kell elkészíteni), kakaót, gyerekkávét, karamellt (ezt sem tudom). Kicsit csodálkozok, még csak jövő héten lesz 11 hónapos.
Meg azon aggódok, hogy a tejjel ugyanúgy jóllakik-e, mint a tápszerrel.

Aztán kaptunk egy kis ejnye-bejnyét, mikor megmondtam, hogy valamikor még 10-kor is fent van, azt mondta, hogy legkésőbb 9-kor ágyban a helye, főleg hogy nappal ő sem alszik valami sokat. Anyós szerint két óránként le kellene raknom aludni, és elkényesztettük, mert nem alszik eleget! Ja és persze éheztetem szegényt.
Most 9880 grammos, állítólag pont jó húsban van.

A képek jók lettek, majd lementek belőle én is jópárat.

Nekem Dávid tetszett a legjobban, csuda édes, ahogy totyog. Itthon is elmeséltem mindenkinek, párom is csak nevetett, mert Virág meg aztán spurizik, mint a fene.

Erika:
Nem volt szobatársam az Erika, de a neve az nagyon ismerős. Valószínűleg tartom, hogy egyszer amikor szlovákoknál voltam táborozni még anno kiskoromban, akkor ő is ott volt. Csak később az újságban olvastam a nevét. Lehet hogy ő az.

A tortaformát az Intersparban vettem, volt hozzá ajándékba egy konyhai óra, tudjátok, amit max. 60 percre lehet beállítani, meg a volt hozzá ajándékba 5 db műanyag tálka, üvegfedővel. Pontosan már nem emlékszem az árára, de olyan 3-4 E Ft között volt. Persze még nem próbáltam ki, mert még mindig nem volt időm receptet keresni. Volt hozzá, de angolul. Ha lefordítanám nem biztos, hogy pontos lenne a recept, mert az Ultimate Chopperemhez is németnyelvű volt, aztán tök béna receptek voltak hozzá. A TV Shopban lehet még ilyet kapni, de ott elég drága.

Lilla:
nem kézilabdáztam sehol, nem tudom honnan ismerhetsz. Főleg azért, mert nekem nem vagy annyira ismerős. Majd legközelebb babatalin jó sokat csacsogunk, hátha rájövünk.

Lívia:
Nekem te vagy ismerős nagyon, és én sem tudom, hogy honnan! Örülök, hogy minden rendben Timi lábával. Ha bármi kis gond is felmerült volna, én nagyon ajánlottam volna nektek, hogy inkább Pestre menjetek fel ortopédiára.

Cirmike:
Én is gralulálok Rolihoz, hogy ilyen ügyesen elvan az oviban. Szerintem azt hamarabb megszokják, mint a bölcsit, talán azért, mert ott már több játék van, mint a kisebbeknél. Legalábbis nálunk ez volt a tapasztalat: Patrik a dózsakerti bölcsibe járt, rettentő nehezen szokott be, még hónapok múlva is sírva vittük, a gondózőnő (fiatal kiscsaj) nem törődött vele, hogy sír, alig tudjuk otthagyni, viszont az oviba szeretett elejétől fogva járni, semmi gond nem volt, egyszer sem sírt. Lehetséges, hogy attól is függ, hogy közelebb legyen a lakóhelyhez, több barátot tud szerezni.

Angi:
gratulálok Laczkó fogacskáihoz!

Most mennem kell, további gyógyulást a kisbetegeknek, nagyon szép hétvégét mindenkinek, menjetek sokat sétálni!

Sziasztok, Hugi

hugodugo
 
 


Hugi!

Hülyeséget (bocs!) beszél az anyósod.Egy ekkora gyerek már nem alszik 2óránként.Kb. 3-4óra fentlét után kell aludnia.Tehát az lenne a jó,ha 2szer aludna napközben.De ha ennél kevesebb az alvásigénye,akkor se tudsz vele mit tenni!
A súlya pedig tökéletes!
Nálunk most volt a védőnő.10,5hónaposan Olivér 9400gr és 80cm,Marci 9000gr és 76cm, Benike 9400gr és 78cm.Szóval ti is jók vagytok!

Babakávé=Maci kávé
Vaniliás tej: egy pici (kb. 1kávéskanálnyi) vaniliás cukor a langyos tejbe
Karamellás tej: kristálycukrot lábosban tűzön megpirítasz addig,amíg meg nem barnul(világos barna legyen).Meg ne égesd a cukrot!Majd felengeded meleg tejjel.Összemelegíted és kész.
Tápszerrel vagy babatejjel is készítheted!Attól pedig biztos jól lakik.Tejtől csak akkor,ha előtte valamikor darabosat vacsizott.Mi anno úgy csináltuk,hogy vacsi 6körül,aztán fürdés 1/2 8-kor és utána cumisüvegből 1,5-2dl tej,kakaó stb.


Most mennem kell,mert mindjárt kelnek a fiúk!
Még néhány kép:

Álom,álom.... (Olivér)
Kép

Marci fóka
Kép

Egy kosár gyerek (Benike)
Kép


Kismajmok
Kép

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit, már megint milyen aranyos képeket tettél fel! Kép Annyira látnám már őket élőben, remélem legközelebb tudunk talizni...

Erika, a cipő 6e Ft volt. Egyébként megnéztem a cipőoldalt amit küldtél, jók, majd Rékának rendelek onnan ha már ott tartunk.
Sajnos már 2X is befaragtam internetes rendeléssel, egyszer a szín volt más árnyalat, másszor pedig 1 hónapot vártam rá, pedig max.2 hét volt a határidő. Így inkább legyen egy ezressel is több, de akkor amikor én akarom és olyan színben.
Kivétel persze amit külföldi árverezéses oldalakról rendeltem, azok mindig tutik voltak, új dolgok és 2-3 nap alatt megérkeztek (Németországból vagy Ausztriából) és még így a drágább postaköltséggel is olcsóbbak voltak mintha itthon vettem volna. (pl.etetőszék) Ha vkit érdekel: www.ebay.at

Most megyek, mert Réka nincs el, aztán jönnek a sógornőmék vendégségbe... párom Pécsről tart éppen hazafelé...

Jó hétvégét mindenkinek!

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?