Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Koppánynak így utólag is Boldog Szülinapot!!


Kora:
Köszi érdeklődésedet a beszoktatás felől, eddig egész simán megy minden, mondjuk tegnap ott voltam én is, és csak 1 órát voltunk bent, ma meg elmentem 1 órára és nem volt semmi sírás, hiszti.
Állítólag szépen játszott mindennel / mindenkivel...
mondjuk az óvonéni mondta neki, hogy: "Most anya elmegy a boltba és hoz neked valami finomat, Mit szertnél?"
"NYALÓKÁT,RÁGÓT.... ANYA MÉSZ....????" :shock: :shock:

na hát így váltunk el ma...

aztán kedden megyünk reggel 8-ra, de csak 12-ig, mert hogy itthon vagyok még 1 hónapig, mert ki kell vennem a szabijaimat és vigyem el délben..
mondtam... o.k!!! :twisted: :twisted:

na ennyi, majd jelentkezem kedden!!

Nektek milyen a bölcsi, neked nem mondják, hogy vidd haza a gyerekedet, ha otthon vagy... ???

pusza

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a köszöntéseket, aranyosak vagytok! :)

Linda: örülök, hogy eddig minden simán ment. Remélem így is marad akkor is, ha rádöbben, hogy ez állandó lesz.

Hu , mennem kell, Kopi ma tök hiszti!!!

Egy kép:
Kép Kép

Ez kora őszi, csak a napokban találtam meg: erősködik a legény. :)
Kép

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok LÁnykák! :D

Elbúcsúzni jöttem egy időre. Nagy pakolásban vagyunk most is. Andor alszik, mi meg 2 haverral meg a húgom társaságában dobozolunk :D
Basszus, hogy mi minden kacatunk van...! :S

Szilvi,
Nagyon édesek, szupik a képek Kopiról!
Remélem hamarosan tudok jönni, mármint lesz net.
Azért furi érzés költözni. Várom is, de megszerettük Verest.
Persze ettől még majd szívesen találkozok bárkivel. Nem mintha sűrűre sikeredett volna a találkák száma :D :S

Szóval nem csűröm csavarom, pusszantás egy időre! :)
Majd hozom a képeket :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 

 
 

Sziasztok!

Kopi nagyon huncut a képeken! Olvadozok a szülinapos középsőtől...

Gabi! Remélem mihamarabb hallunk felőletek! Jó dobozolást és zökkenőmentes költözést kívánok!
Amúgy lehet sűrűbben összefutunk majd, hisz nem kell a korai Ringatóra rohannunk, amit Emma nem is szeret... :wink:

Linda! Klassz hogy ilyen könnyen indul a bölcsizés! Reméljük így is marad.
Amúgy azért kicsit gáz hogy azt mondták a gyereknek hogy viszel neki édességet.... azért nem kellene ezzel kezdeni, nem???? Mit szóltál? Vagy megbeszéltétek előre?

Mi végre javulunk, remélem mostmár kijövünk ebből a vacakból...

SZép estét!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!!

Annaemma:
Nem bölcsi óvi, ráadásul Szilvi Koppijával egy csoportban vagyunk... :lol:
Hát nem beszéltük meg csak odajött az óvonéni és előadta ezt a storyt..nekem se tetszett igazából, mert nem szeretném azt, hogy minden egyes elhozásnál keresse a nyalókát a zsebemben.. de hát ők a "szakemberek".. :lol:
majd kiváncsi leszek kedden mi lesz... :shock: :shock:

Kellemes Hétvégét!!

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok!

Hol jártok lányok? Hogy van Mindenki?

Linda! Tényleg, ovi... Csak valahogy mivel nincs 3 éves Nati, a bölcsi ugrik be.

Mi jól vagyunk,szerdán megyünk is a klubba ha minden igaz. Nincs kedve csatlakozni Valakinek?

Kora? Hogy vagytok? Levi meggyógyult már?

Kép
Kép
annaemma
 
 


Annaemma, ringatóba mentek? Ma reggel volt a Babavilágban, hogy mi is ez a dolog. Jópofa lehet. Mennyi idős babával lehet menni? (Ha én így ringatnám a babámat, ahogy a tévében mutatták, bizti bukna egy nagyot:__)))))
Vendég
 


Sziasztok!!

Hát elég szarul kezdődik az óvi, legalábbis nekünk... :cry: :cry:
Kezdem az eljén:
reggel elmentünk az óviba (8ra), minden tök jó volt gondoltam nem is fog sírni egy pillanatot se.. de mikor átöltöztünk és bementünk a szobájukba majd az óvonő odajött és felkapta majd közölte, hogy menjek na akkor kitört a "világ vége"... és csak annyit láttam, hogy rúg-kapál, síkit-visít majd mondták menjek meg fog nyugodni és bezárták az ajtót és csak Nati kiabálásától zegett az óvi: ANYA, ANYA, ANYA....hát még most is bögök :cry: :cry:
ráadásul eszembe jutott, hogy nem is kértek semmilyen számot tőlem, ha valami gond lenne! Gondoltam megkeresem a dadust és odaadom neki, na míg kerestem és odaadtam neki a számomat addig is a kiabálását kellett hallgatni .. majd ahogy jöttem kifelé, mivel az üveg ilyen foncsírozott láttam, hogy szegény cseppem menekülne kifelé, de az utolsó pillanatban visszarántják... na akkor legszívesebben berohantam volna érte...de inkább kirohantam az óviból, nem tudom meddig sírhatott, de most mikor mentem érte délbe azt mondat az óvonő, hogy 2 percig sírt csak, na hát én kovályogtam ott legalább 10 percig a dadus után..
na mindegy biztos igaza van...
aztán a másik dolog: ki vitték őket az udvarra ez még nem is lenne baj, de hogy egy szál tréning gatyába és csak a kabátot adták rá azért szerintem ez már sok.. sajna erre csak itthon jöttem rá, mert kérdeztem Natit, hogy átöltöztettek és mondta nem, ill. a gatyája is tizta saras homokos..
úgy, hogy holnap kicsit elbeszélgettek az óvonénivel.. :evil:
mondjuk múltkor is láttam mikor ott voltam vele beszoktatáson, hogy roham tempoban öltöztették őket, mert hogy "kifuttnak az időből és nem érnek vissza ebédre" című műsor volt...
meg még van egy-két dolog amiért ki vagyok rájuk, de még várok nem szeretnék velünk összetűzésbe kerülni, nekem is új még ez a szitu mint Natinak és nekem is alkalmazkodnom kell hozzájuk...
kérdés ők, mennyire alkalmazkodóak???

bocsi, hogy ilyen hosszú lett de legalább egy kicsit kijött belőlem!!

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Twist!

Nem a ringatóra megyünk, az keddenként van. Amúgy ha kedved van hozzá megnézhetitek a ringatót majd, de nem tudom egy ilyen pici baba hogy bírja majd, elég hangos amikor az egész társaság énekel...
Mi a védőnős klubba járunk, kéthetente szerdánként. Itt nincs fix program, meg semmi, beszélgetünk, a gyerekek játszanak, és mindíg jön valaki egy kis előadással vagy bemutatóval. Szeretem.

Linda!

Nagyon sajnálom hogy így alakult ez a nap, és bízom benne hogy jobban alakul majd a helyzet ha beszélsz az illetékesekkel. Amúgy mennyi volt a beszoktatás? Vagy hogy volt ez??? Nem is tudtad hogy ma rögtön el kell jönnöd? Nati tudta hogy ez lesz???
Őszintén szólva forr a vérem ezektől a történetektől....
Sajnállak Benneteket!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Linda: Üvd a Klubban , sajnos ,habár látszólag van beleszólásod a dolgokba gyakorlatilag nem fognak változtatni ezer éve bevett szokásokon igy az ovit sok helyen ki kell birni ,nincs rá szebb szó.
Mindenesetre Te most még ennél is érzékenyebben látod hiszen most kezdtétek (oké,mi 8 hónapja kezdtük és most veszem ki az oviból,tehát van ami nem változik) de hátha majd kiderül,hogy jó hely csak meg kell ismernetek.

Mi megvagyunk,másfél hete betegen,semmit nem javulunk(se én se az apja) ,Fanni éjjel fülfájásra ébredt ,nagyon sirt szegény ,reggel pedig orrszivás után sirt,hogy fáj az arca...(idáig egyszer fájt a füle akkor is koszos gyerekmedencétől,nem virustól).
Mától kap antibiotikumot, ritkán szokott de most kell.

Mindenesetre én meguntam ezt, nem kivánok terhesen végig ovis virusokkal küzdeni sem a verekedős ,kezelhetetlen ovistárssal,úgyhogy majd szeptembertől megy az új oviba,ha felveszik,ha nem akkor majd 5 évesen.
Vendég
 


Linda, ez rémes lehetett! Melyik ovi ez? Mert akkor nem fogok oda jelentkezni.
Nem tudom, hogy mennek a dolgok, de bárcsak lenne pénzem magánovira, ahol talán kedvesebbek. vagy ott sem azok?

Fildi, jól tetted, hogy kivetted az oviból, mert tényleg neked is ártana a sok gyerek vírus. Tényleg: a gyerekorvosnál általában sokan vannak? Dorka szörcsög és köhög és zöld takony volt ma reggel az orrában. De aztán kitüsszögi magát és 8 órától már nincs ilyesmi nála. Minden reggel tök náthásnak tűnik, aztán elmúlik. Nem tudom, hogy mikor tör ki rajta igazán. Apa beteg hetek óta, várható volt, hogy elkapja a pici. Nekem is fáj a torkom. Kezelem, ahogy tudom, maszkkal szoptatom a babát, de hát ezek szerint csak nem lehet elkerülni...
Vendég
 


Sziasztok!

Először is:
Igaz, hogy már csak 3 nap van a jelentkezésre, de hátha érdekel valakit (esetleg Kora)? Az is igaz, hogy nem fizetnek valami jól, de nem is rúgnak ki, ha beteg a gyerek, el kell menned, stb.

Tájékoztatjuk Tisztelt Kollégáinkat, hogy a Fővárosi Bíróság Személyügyi és Munkaügyi Osztálya munkatársat keres személyügyi és munkaügyi ügyintézői munkakörre. A munkaköri feladatok részét képezi többek között a vagyonnyilatkozatok kezelésével, nyilvántartásával és az új dolgozók felvételével kapcsolatos ügyintézés.

Igazságügyi alkalmazottnak az a 18. életévét betöltött, választójoggal rendelkező magyar állampolgár nevezhető ki, aki a munkakörére meghatározott képesítéssel rendelkezik, továbbá büntetlen előéletű, és a betöltendő munkakör ellátásához szükséges tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt nem áll.

A munkakörre előírt képesítési feltételek:
- középiskolai végzettség és
- középfokú munkaügyi vagy személyügyi szakirányú ügyintézői képesítés, valamint
- ügyviteli vizsga (két év halasztás adható a megszerzésére).

A bírósági szervezet ismerete, a gépírástudás, valamint a szövegszerkesztői és táblázatkezelői gyakorlat előnyt jelent.

A jelentkezéseket az önéletrajz és a szükséges végzettséget igazoló bizonyítványok másolatával Szabóné Bognár Klárához, a Fővárosi Bíróság Személyügyi és Munkaügyi Osztályának vezetőjéhez (1055 Budapest, Markó u. 27., II. em. 22., telefonszáma: 354-6716) lehetőség szerint személyesen kell benyújtani 2010. március 5. napjáig.

Ildi: jobbulást Nektek! Biztos átveszik szeptembertől a másik oviba és remélem megoldódik a probléma.
Koppánynak is van egy ovistársa, aki múltkor belerúgott és belecsapott a szemébe, Kopi meg már kezdett volna sírni. Én ráüvöltöttem a gyerekre, hogy mit csinál, az apja meg nem szólt rá, csak egy elhaló fél mondatot, hogy "nem szabad, na gyere" és ezzel el volt intézve. Úgyhogy tanítom Koppánynak, ha bántják akkor dupla erővel adja vissza, de ő ne bántson senkit addig, amíg nem bántották. Amúgy is elég agresszív, hangulat gyerek az a kisfiú, de a szülei sem különbek... :(

Linda: melyik óvónő volt ez? Meddig tartott a beszoktatás? Nagyon fura... Rám múltkor rám szólt Erzsi néni, amikor fél 11-re vittem a gyereket be, mert előtte védőnőnél voltunk, hogy minek vittem már be, már csak aludni vittem be, máskor ilyenkor már ne vigyem be. Csak lestem, hogy fél 11-től délután 4-ig alszanak???? Előtte is volt egy beszólása, az sem esett valami kellemesen, viszont amúgy tényleg aranyosak a gyerekekkel és sajnos a beszoktatásnál állítólag tényleg az a legcélravezetőbb, ha hirtelen szakítják el a gyereket... Amikor Kopi ment bölcsibe kb. 1,5 évesen mindennaposra, akkor ott is volt pár percig sírás, aztán semmi. A "nyalókás" szitu Ilonka néni volt? Sajnos, ahogy Ildi is írja, nem fognak változtatni a berögződött szokásokon, sehol!!! :( Viszont ha (innentől számolva) Nati 1,5-2 hét múlva is sírni fog, az szerintem már gáz, mert annyi idő alatt be kellene szoknia. Hogy viselkedik, amikor mész érte? Eljátszik, vagy menekülve rohan feléd?

Twist: én Kopit magánbölcsibe járattam, ott nagyooooon aranyosak voltak, kedvesek és alkalmazkodóak. Ez a Zöld ovi, de a mi óvónőnket csak akkor kapja meg új csoport, ha mi elballagtunk onnan. Sajnos "hülyeségek" mindenhol vannak, de én még mindig azt mondom, hogy pl. az állami bölcsihez képest ez az óvóda és csoport egy tünemény! - egy csoportba járnak a gyerekeink Lindával.

Most mennem kell.

Szép napot!

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Jaj még annyi, aztán ennyi. :)

Egyszer mentem Kopiért délután 4 körül, amikor már össze vannak vonva a csoportok. Nyitom ki a bejárati ajtót, ugye az utcai bejárati ajtót és mentem be. Kopi pont nem látott már, csak én őt (mert kerestem melyik csoportban van és háttal volt nekem a szitunál). Kinyitotta a csoportajtót és rohant a folyosón, majd megcélozta a bejárati ajtót, simán kinyitotta én meg akkor kiabáltam rá, hogy hova megy. Se egy óvónő, se egy dadus, a gyerek simán kiment volna az utcára egyedül!!! Úgyhogy én meg azt szeretném indítványozni, hogy azt a nyomorék kilincset rakják már olyan magasságba, hogy a gyerek ne érje el! És ha pont nem megyek? Kiszalad az utcára és eltűnik a gyerek? Mert ugye délután már általában a nagykapu is nyitva, a szülők meg nem szokták a kiskapura a reteszt felül visszanyomni, így azt is ki tudja nyitni egy gyerek. Olyan ideges lettem akkor, de nem szóltam, mert ha akkor szólok, akkor összeveszek mindenkivel. Azóta nem volt ilyen (vagy csak nem láttam), de mondjuk akkor KOpi még nagyon újnak számított ott. Na tényleg megyek.

Ettől függetlenül nekem tetszik az ovi, tényleg ezerszer jobb, mint a Meseliget bölcsi volt (az a kemény 2 hónap). Remélem Linda, nálatok is hamarosan minden rendben lesz!!!!
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Bogyó, a magánovira vonatkozó részt örömmel olvastam. Lehet, hogy ez úgy van, mint a magánklinikák az állami egészségüggyel szemben. A magánklinikán kényeztetnek, csak persze pénzbe kerül.

Csajok, mikor kell a baba orrát szívni, ha már látom, hogy folyik ki a cucc? Vagy ha még csak csörcsög, de nem látok semmit az orrában, már akkor is lehet? Nem tudom, hgoy lesz így oltás ebből jövő héten. Egész nap aggódva figyelem Dorkát....
Vendég
 


Sziasztok!!

köszi az együttérzést..

Annaemma:
mi már voltunk bent az óviban kb. 3x szeptemberől kezdev ,aztán most múlt hét csütörtökön voltam vele 1,5órát, majd pénteken ott hagytam 50 percet és akkor nem is volt semmi gáz, de ez feltehetően azért volt mert el lettem küldve nyalókáért, plusz ott voltam vele kb. 20 percet és utána léptem le..
hétfőn meg elég drasztikus volt, hogy oda nyúlt a lábamhoz ahol Nati állt és felkapta se puszi, de pá...
lehet így volt a jó lehet ha meg maradtam volna akkor is ordítot volna, vagy nem .... sok ha ha ha.. :?: :?:
nem tudom mi lett volna??
Nati egyébként tudta, hogy ez lesz de nem szereti az ilyen hirtelen elrántásokat..

Twist:
ez a zöld óvi, de hallottam rémes sztorit is a Széchényi téri óvinál..mint pl. nyitott ablaknál ébresztik a gyerekeket (télen) , kitakarják, és egy szál gaytára van vetköztetve... jó mi??

Bogyó:
Igen Ilonka néni volt... és hát jó, hogy te hoztad fel a témát ,m ert nem akartam én se "szapulni" a nénit, de én egyenlőre ki vagyok rá... sajna láttam egyszer-kétszer megnyilvánulni és elég harcias..
múltkor pl. mikor ott voltunk beszoktatáson csütörtökön akkor éppen mentek ki az utcára sétálni, mi meg mentünk haza, így mi si ott voltunk az öltözőbe hát öregem roham tempoban öltöztek és közben ordíbált gyerünk öltözni, mert nem érünk vissza, na az egyik kislány akinek a szekrény tetején volt a ruhája az négykéz láb bohockodott a pda tetején, na úgy lekapta a pdról és odalökte a szekrényéhez, hogy öltözzél már ne játszál.. hoghy csak néztem, aztán én evettem le neki a ruháját, mert sehogy se érte el..

a msáik: hogy nem igazán szeretik az ott alvós gyerekeket... nem is a gyerekeket, hanem azt hogy ott alszanak!!
Engem is most megkértek, hogy vigyem haza Natit délben , ha otthon vagyok, mert nekik nehezükre esik (fizikailag) kihajtogatni az ágyat és sokan vannak....20-an!!
Na eddig kb. 10-15 ágyat láttam...
Na ezen aztán legszívesebben kiosztanám őket de hát nem akarok Natival kicseszni, mert félek, hogy ő inná meg a levét..
múltkor is felhívták az egyik szűlőt , hogy a kisfia 2x-i vagy 3x-i kajás lesz, erre jön be az egyik dadus és ilyen megvettő hangon ordíbálja, na 3x-i lesz még egy itt alvós...

hát b...sza meg küldjek oda valakit, aki lerakja az ágyat, ami kb. 3perc a dadusnak, mert azt is roham tempoban csinálja..

egyébként eddig sírt mikor elhoztam, kedden azért mert azt hitte nem megyek érte, ma meg azért mert kint voltak az udvarin és ő nem akart bejönni.. (magyarul ellen szegültek az akartanának)
de reggel tök simán ment minden.. ja és adtak rá ma gatyát, mert elmentem "meglesni" :lol: :lol:

és szóltam is az Ilonka néninek , aki azt mondta: Azt hittük ez a z utcai gyatája, sajnálom... :twisted: :twisted:

na ennyi, bocsi a kirohanásomért de ez az ott alvás kicsit mindig felpörgett agyilag

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan pár sor.

Linda ez a mizéria az oviban olyan szörnyű! Ezért féltem nagyon levit is hiszen azért a nap nagy részében mégiscsak ők vannak a gyerekeinkkel és elég meghatározó lehet az ő kis életükben! Az meg hogy fel vannak háborodva, hogy ottalvós a gyerek meg egyenesen vérlázító, elvégre manapság nem igazán pattoghat az ember a munkahelyén, örül ha van, Nekik meg ez a dolguk, minek mennek akkor óvónőnek, nem??? :twisted: Azt a kislányt meg akit írtál borzasztóan sajnálom! Nekem is fura volt amikor mondták, hogy én már ne menjek be, majd menjek visza érte ebéd után...miért nem lehet ezt előre mondani??? Én szóltam, hogy legalább hagy köszönjek el a gyerekemtől, mert ráadásul ő már bent volt. :? Remélem azért jóra fordul minden!

Szilvi olyan örömmel kezdtem olvasni ezt a hírdetést amit beírtál, jó lenne ha adnának 2 év haladékot a munkaügyis végzettségnek is nem csak az ügyviteli vizsgára, mert sajna nekem egyik sincs. :cry: :cry:

Egyébként (félve írom) úgy néz ki gyógyultnak vagyunk mondhatók, ma már mehetett volna bölcsibe, de azt mondta a nevelő, hogy mivel több gyereknek is folyik az orra és köhög egy-két napot várjak ha megtehetem, addig is erősödik Levi én meg belementem mivel melóm nincs.
Biztos írtam már, hogy manókámat átrakták másik csoportba és igaz, hogy ott még csak 2 napig volt, de valahogy jobban tetszik, mint az előző. Mintha nyuodtabb lenne a légkör és láttam, hogy itt leülnek pl a gyerekek közé játszani, meg ilyesmi. Remélem tényleg így van ahogy érzem.

Apropó ovi, kell előre jelentkezni vay nyílt napok vagy valami? Hogy működik ez a dolog? Igaz még nem szobatiszta Levi, de őszre hátha rászánja magát...

Twist ha használsz orrszívót mindenképpen sterimarral vagy hasonló sósvizes cuccal használd! Ha nem tudod, hogy kellene-e szívni a csöppség orrát akkor szerintem kérdezz rá a védőnőnél vagy dokinál,, mert a kicsiknél még nagyon eyenes és rövid a fülnél az átjáró (nem tudom pontosan hogy nevezik) így könnyen a fülére mehet neki. Nem akartalak megíjeszteni csak a biztonsá kedvéért! Milyen fura, hogy csak reggel van ez neki!??

Ildi szerintem is jobban jártál, hogy otthon tartod Fannit, minden ovi meg bölcsi tele van beteg gyerekkel, jobb ha nem viszi neked haza! Jól vagytok egyébként, minen rendben a picurkával?

Gabi remélem azért mielőbb tudsz majd jönni! Majd mesélsz hogy zajlott le a költzés!

Anna veletek mi van? Meggyógyultatok? Azt hittem jöttök ma a klubba...
Mérnökasszony?? Prüntyi??? Többiek????

Na megyek már! Szép álmokat!

KépKép
kora
 
 


Na azért ez sem pár sor lett... :wink:

KépKép
kora
 
 


Olyan furi, hogy nekem csak jó emlékeim vannak az oviból, sőt imádtam szerepelni, színdarabot adtunk elő, én voltam a főszereplő. Volt "vőlegényem is", persze minden évben másik srác:) Aludtunk ebéd után. Játszottunk, kedves volt mindenki. De arra nem emlékszem, hogy hányan voltunk, hogy túlterheltek voltak-e a dadusok. Ezt az ovis gyerek nem látja. Remélem, hogy a kislányomnak is jó emlékei lesznek majd. Persze előtte még bölcsit kell választanom.

Kora, köszi az ötletet. Jövő hét kedden úgyis megyünk a dokihoz, megkérdem majd. De pl. most sem szürcsög, alszik tök csöndben és jól lélegezve. Misztikus ez. Most a saját, fütőtest melletti kiságyában aludt éjjel (nem vette észre és becsempésztem oda) és lehet, hogy ott elég meleg volt neki. Nem tudom....
Vendég
 


hát ez szörny...........
tegnap olyan jól indult minden, ma meg ismét szörnyű most vittem el, de hát már itthon 30 percig sírt reggel óta, és csak azt hajtogatta:
NEM AKAROK OVIBA MENNI.. NEM AKAROK!!!
majd a kocsiban közölte velem:
ANYA ÉN SZERTELEK, NE MENJÜNK OVIBA...

sajna nem bírtam tartani magam és együtt bögtünk, ez van :cry: :cry:

majd az oviban is sírt, az óvonő meg odajött az ajtóba és mondta nekem, hogy: "Határozattan adjam oda!!" na megint elkezdte csapkodni az óvonőt, majd adtam neki egy puszit és kirohantam..sajnos nem tudtam megszólalni, mert bögtem...

remélem Bogyónak igaza lesz és 1,5-2 hét az egész, mert ez rettenetes, és egész délelőtt azon jár az eszem, hogy mi lehet vele...?? Mikor tanulnom kéne, mert 20-án nyelvvizsgázok és most már jó lenne , ha sikerülne ...

Ma apával megyünk érte délben...

Keresztlányom még a mai napig is pittyog reggelente pedig már szeptember óta jár...de ott bent lehet lenni velük kb.10percet aztán jönnek el a szülők, nem tudom mi lenne a jobb, lehet Nati akkor is sírna...az a rettenetes, hogy arra számítottam, hogy ne fog sírni egy percet sem és bummmm

kora:
azért hozzá tartózik a történethez, hogy nem annyira gázosak, mert pl. tegnap mondta az Ilonak néni, hogy nem akart enni és etetgette..amúgy meg lehet nekünk nagyon furcsa, hogy más, hogy beszél vagy kiabál a gyerekünkkel esetleg elrántja/ megrángatja ha valami rosszat csinál... pedig én is van hogy kiabálok Natival (persze semmi értelme mert sarkon fordul, pofákat vág és elmegy,) vagy, hogy ha már nagyon bepörög és dobál mindent akkor én is meg szoktam fogni a grabancát vagy rácsapok a seggére, mert hát őszintén szólva nem egy angyal... én meg egy bizonyos szintig tűröm el a hülyességeit..
szóval csak azt akarom mondani nekik is van egy tűréshatáruk és gondolom probálnak nevelgetni..csak hát furcsa volt ez látni és hallani, de hát mi is ezt csináljuk..(vagyis hát én, bocsi ha valakit megbántottam)!!


na ennyi

na de még az elején vagyunk..

pusza

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


ja kora:

azt hiszem valamikor áprilisban van a beíratkozás..

és hát te választod ki, melyik ovit akarod...

de az első napokon menj, ha van konkrét ovid és főleg ha népszerű, mert ha elérik a létszámot akkor nem veszik fel abba, hanem egy másikba..
a legnépszerűbb most a Csonkás óvi, ill. a Ligetek itt 30-an vannak egy csoportban :? :?

ja és ha szoba tiszta akkor beszokták venni még egy kicsit előbb is mielőtt betölti a 3-at , lehet, hogy ti már mehetnétek szeptembertől is vagy novembertől.. főleg az aki bölcsis, mert hát az könnyebben beszokik...

na pusz

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok!

Az az igazság,hogy a beszoktatós sirásról nem tudok mit irni, mert Fanni szó szerint első naptól rohant be, egyetlen egyszer sirt és nem akart menni amikor egy kölök véresre harapta előző nap a lábát...

Akkor az egyszer csináltuk meg azt,hogy az ovónő elvette és bevitte erővel a siró gyereket én akkor közöltem az apjával,hogy nézd,ha hetekig nem sirt soha és most a harapós kis hülyegyerek miatt nem akar csak menni és ezek után másnap sem akar akkor ennyi volt az ovi, majd legközelebb akkor viszem mikor kötelező lesz.

Aztán itthon próbáltam tréningezni (mai napig) hogy adja vissza, üssön vissza de nem üt pedig kétszer akkora mint a többi gyerek a csoportban,megtehetné de annyira nem hive ennek,hogy nagyon.

Mivel gyerek és társaságfüggő igyviszem majd inkább hatféle különfoglalkozásra (ami érdekli) meg játszóházba meg minden de nekem ez a sok baromság nem hiányzik, fél év alatt csak hülyült az oviban a gyerek.

Oké,én ezt most megtehetem,ez egy baromi nagy szerencse, nem is tudom mit tennék,ha nem igy lenne.
Vendég
 


Csak gyorsban:

Kora: már csak holnap lehet jelentkezni, ha érdekel...

Ha macerás a bejutás, akkor én a 6.50-es vonattal járok, Ivacson fel tudom venni a pakkod és behozni. Mint írtam, baromi keveset fizetnek (aki itt dolgozik 20-25 éve az keres nettó 120-130-at), de van kafetéria (hú de szép magyarosan...), meg jutalom, üdülési csekk, ajándékutalvány, stb. évente, ha idén még nem törölték el.
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Sziasztok!!

hála a mai nap már nem volt olyan vészes, igaz reggel megint ment a húza-vona, hogy nem akarok menni de aztán elmentünk közben pityögott egy kicsit, aztán szépen besétált a termébe, igaz pityogva de nem ordítva, síkitva, rúgdoskodva... :lol: :lol:

és rájöttem valamire, mikor átöltözünk reggel akkor nem szabad az ölembe felvenni és úgy odavinni a terméhez, mert akkor sokkal nehezebb az elválás, mint fizikailag mint lelkileg..úgy, hogy ma kézen fogva mentünk a terméhez, ja meg arra is gondoltam, ha megint ordítt akkor így nem olyan látványos a szétválás, hogy a karjaimból tépik ki... :(
na ez egy kicsit full érzékeny lett.. de tényleg lehet ebben valami (szerintem) :?: :?: :?:

ja és ma már ott hagytuk a fogkeféjét, eddig minden nap haza hozta, gondolta magában holnap már nem jön az is tutti.. és mam meg ott hagyta
ez is jelenthet valamit.. na majd hétfőn meglátjuk!!

mindnekinek kellemes hétvégét!!

ja Kora: tudtommal nincs nyílt nap egy óviban sem.. :cry: :cry:
A szerencséden múlik, hogy választasz vagy ha ismerősök ajánlanak neked egy óvónénit...
pl. az angol tanárom kisfia a Széchényi téribe jár, most fog ballagni és ő azt mondja, hogy az ő óvonéniük nagyon szupi, ha kint vannak az udvaron és a többi óvonéni már ordíbál, hogy gyerünk befelé na akkor ő még lelkesen játszik a gyerkekkel állítólag igazi tyúkanyó típus... ha érdekel, utána kérdezek neked!!

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Bogyó, tök jó az az állás, főleg, hogy jutalom is van és kafetéria. És tényleg nem gáz, hogy az embernek kisgyereke van? Ez igen ritka hely! Nekem nincsen ezirányú végzettségem.

Ez a beszoktatás az oviba elég nehéz lehet lelkileg. Nálunk majd a bölcsi milyen lesz, Úristen! Előre rosszul vagyok tőle.

Nálunk jó hírek is vannak: Dorka már két napja hajnali 4-ig alszik. Kihagyta az éjféli etetést, nagyon szuper!
Vendég
 


Sziasztok!

Vasárnap jön valaki a Maciébresztő napra a Medveotthonba?

Mi délelött ott leszünk, ebédre anyósnál aztán Alma koncerten 3-tól az Ázsia Centerben , az újpalotán van.

Remélem mindenki jól van !

Mi hétvégén kirándultunk Hollókőn, nagyon szépen sütött a nap, nem volt ugyan meleg de nem fújt a szél sem.

Ma már 2 óra játszizás is volt, ahogy egyre késöbb sötétedik kezdek felébredni :)
Vendég
 


Sziasztok!

Jó rég nem voltam, sok minden történt itt is azóta!

A kis picurika babák, Eszter, Dorka nagyon édesek! Ilyenkor már nekem is sokszor eszembe jut, hogy jó lenne megint babázni!


Linda! Nagyon rossz olvasni, amit írtál az oviról! Ez olyan gáz, hogy így kell beszoknia egy gyereknek. És hát valószínű ,hogy Natinak nem túl szipmi az óvónéni, különben szívesebben menne. Gondolom. De belegondolni nem akarok, hogy nálunk hogy lesz majd.... Az én kis akaratos manómmal...

Gabi azóta remélem sikeresen túl van a költözésen, éy csinosítgatják az új otthont. Fárasztó időszak ez biztos, de milyen jó lesz, ha minden a helyére kerül!

Kopinak utólag is nagyon boldog szülinapot! Nagyon aranyos a fotókon!

Orrszívás: Nálunk annyira nem szörnyű a dolog. Réka régebben nagyon tiltakozott ellene, aztán mikor olyat csináltam, hogy nem fogtam le, csak a szippantót érintettem az orrához, tök jól elviselte. Aztán megint jött egy időszak hogy nem akarta engedni, most meg van, hogy ő szippantja ki magának. Ha meg vmiért tiltakozik, vmelyik plüss állatval fogom meg a szippantót, és "neki" engedi, hogy kiszippantsa.

Én sajnos csak ritkán tudok jönni, mert Réka is betegeskedik most már több mint egy hónapja. A szokásos orffolyás, meg köhögés. 3 hete tüszős volt a torka is, most kaptunk antibiot, eddig próbáltuk anélkül leküzdeni. Remélem most már rendbe jön, mert nagyon vacak ez: esténként jön rá főleg a köhögés, és ilyenkor sokszor előfordul, hogy hány is. Pl tegnap is ez volt. Úgy sajnálom olyankor a kis manót....
Ezen kívül persze építkezünk ezerrel, voltam 3 napot én is az építkezésnél művezetni, addig anyum vigyázott Rékára itt Pécsen. Na meg apja fektette, ő volt ott ébredésnél. Azért utolsó este már hiányolt a Drága.

Ovival kapcsolatban említettétek a Meseligetet. Mi volt a rossz tapasztalat? RÉka valószínű, hogy oda fog járni a családi napközis bölcsibe heti 2 napra. Hát nem tudom. Persze ha nem működik, legfeljebb nem fog járni...
Voltunk a Zeneligetben is, de ott nem volt szimpi nagyon a vezetőnő.. :cry:

panna1
 
 


Fildi! a maciébresztő mikor kezdődik, vagy van valami kötött program? Lehet, hogy BP-en leszünk hétvégén...

panna1
 
 


Panna, sajnálom a betegséget és hogy antibiotikumot kellett szedni. Jó ötletet adtál viszont az orrszívásra, hogy plüssállattal lehet szívni és hogy nem fogom le a babát.
Mi még nem szívtunk egyszer sem (csak kézivel), de hiába szörcsög a baba, nincs kiszívható takony az orrában. Akkor nem érdemes szívni, igaz? És még mindig az van, hogy csak néha csörcsög, attól még szopizni, aludni tud, nincs eldubult orr.

Mi túléltük az oltást, utána éjjel lázas volt szegényke, de a kúp szépen levitte neki. Másnap volt egy hányás is, de a homloka már hűvös volt. Azt hiszem, hogy ezzel túlvagyunk az oltás okozta bajokon. Azzal bíztatom magam, hogy ezzel megvédtem néhány betegségtől.

Fildi, a Mackóébresztő plakátjait én is nézegettem hétvégén, tök aranyos programnak tűnik:) Sajnos vasárnap vendégünk jön, így nem hiszem, hogy mennénk. Pedig tetszene:)
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnálom a betegeskedést-mi is már 2 hete nem megyünk ki belőle, Fanni megivot egy üveg antibiotikumot amitől elmúlt a fülfájása de a köhögés,orr az maradt.

A Macis 10-18-ig irja a progikat, nem tudom,h hóesésben (amit utááálok) lesz e egyáltalán és mi megyünk e, majd addig még itt értekezünk.

Itt van infó róla pontosan:


http://www.medveotthon.hu/

http://www.haziallat.hu/ace-ventura/allat-es-ember/medve-ebreszto-farkas-csaladi-nap-program/2621/[/url]
Vendég
 


Sziasztok,

hála azt mondhatom, hogy Nati beszokott...egész héten nem sírt se reggel, se délben mikor mentem érte..
bár tegnap meg ma reggel azért kezdte, hogy ő nem akar de aztán elmentünk...
hát remélem ez a hosszú hétvége nem lesz rá rossz hatással és kedden meg majd jön a cirkusz...

azt mondják az óvonénik, hogy korához képest nagyon önálló és határozott (valószínűleg ez az akaratos szinonimája náluk :lol: :lol: ) ill. hogy aranyosan játszik mindenkivel de főleg egy kisfiúval és reggel mindig keresik egymást, hol a fiú őt ha előbb megy be ill. fordítva is igaz...

hát a fogkefét azt még mindig haza hozzuk... hát ha nem kell holnap menni alapon.. :lol: :lol:

mi is gondolkodunk a medveébresztő progin...majd meglátjuk!!

panni:
A Meseliget az, most az állami bölcsi???
A Zeneligetes csajszit én is ismerem jártunk hozzá foglalkozásra ide az Innovációsba, de mondjuk nem sokáig...

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Linda, de jóóóó! Ügyes volt Nati!

Megyünk végül is mi is a medveébresztőre, tök jók a programok és ingyenes:-)
Vendég
 


Twist:
Csak tegnap volt ingyenes és csak a fogyatékkal élőknek és családjunknak !!!

Ma nem ingyenes!

Linda: Nagyon örülök,nagyon ügyesek vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Újabb névszavazást kérek :)

Fekete Kende?

vagy Fekete Zétény?

Mindenképp a második keresztnév a Zoltán lesz.
Vendég
 


A Zétény nekem jobban tetszik. Egy helyes modell srácnak is az a neve:) :wink:

Jó volt a mackó-ébresztő, tegnap voltunk. Mi nagyon élveztük, Dorka viszont aludt végig:-)
Kép Kép
Vendég
 


Twist: Aztán megszavaztuk a tegnap a Zétényt anyóséknál is, úgyhogy az lesz :)

Ha lány akkor Laura / Izabell/ Nóra / Tünde

De nagyon fiút várunk :)

Mi ma Budakeszi Vadasparkban voltunk Fanni barinőjéékkel,-20 percet álltunk sorba, épp ,hogy volt hely a parkolóban,rengetegen voltak.
Nagyon szépen sütött a nap, a szél néha fújd de nem úgy ahogy irták rémisztésül :)

Majd hozok én is képet!

Egy Dombi Zétény kép addig :)

Kép
Vendég
 


Értesítés óvodai beíratásról

2010.április 28,-29,-30,-án 8-13 óráig
2010. május 3,- 4,- 5,- én 8-18 óráig
2010. május 6,- 7,- én 8-13 óráig

Helye: Veresegyház Hétvezér u. 6. ( Csonkás óvoda )

Beíratásra, illetve előjegyzésbe kerülnek azok a gyermekek is akik 2011. május 31-ig betöltik a 3. életévüket.

A beíratáshoz szükséges: - a gyermek születési anyakönyvi kivonata
- a gyermek TAJ száma
- a gyermek oltási kiskönyve
- lakcím bejelentő kártya
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Na Macis progi végül is ki lett lőve: péntek délelőtt kiderült, hogy anyumék mése mennek haza Nyíregyre, bevállalták RÉkát hétvégére, és csak sikerült lelépnünk kettesben síelni egy kicsit. Szlovéniában voltunk, néháyn ismeőssel, tök jó hó, napsütés, igazi kikapcsolódás. Péntek du. döntöttük el, hogy megyünk, szombat hajanlban indultunk és vasárnap estére már itt is voltunk.

Linda: Örülök, hogy Nati és az óvoda kapcsolata javulóban. Remélem holnap se lesz gond! Meseliget állami bölcsi, de a családi napközis része az magánban megy, vagyis fizetős. Ez az, amikor kitalálhatod, hetente melyik napokon viszed a gyerkőt, és az lehet csak egy vagy kettő is, de akár 5 nap is. Sztem aki környékbeli és nem veresi, az csak ilyenekkel tudja megoldani a bölcsiztetést.

Fildi! Zétény nekem is jobban tetszik, és nem a Dombi miatt (bár az se rossz :wink: ). Szebben hangzik szerintem,és a Zoltánnal is szépen alliterál :lol:

Na mentem, mert még teregetnem kell.
Jó éjt!

panna1
 
 


Hahó hahó haóóóó! :D :D

És ezennel elkezdenék lassacskán visszacsatlakozni a véráramba :D

Ma kötötték be a netet. (Megjegyzem, igaz, hogy néha hazahozott Szabolcsom a cégtől mobil net stcket, de annyi más dolgom volt-és van is- hogy egy fikarsznyi percem nem volt leülni netezni. Meg gondoltam majd akkor,ha majd a rendes lesz bekötve)

Még nem tudtam visszaolvasni, remélem mindenki jól van.

Nálunk minden okés, élvezzük a kérót, de még van mit tenni bőven.
Ma jönnek apósék, hozzák az étkező asztalunkat Pécsről!!! (elmentem anyumékhoz ma reggel Balcsiról, hogy elhozzák végre nekünk!!! Le a kalappal előttük- csináltam is fini 3 fogásos ebédet nekik)
Szóval már nagyon hiányzik az étkező asztal :D ami még a mi régi pécsi családi asztalunk+székek, de egyelőre jó lesz.
Meg nagyon hiányoznak a függönyök. Majd a karnisokat is apóssal fúrják fel, mert hoz valami kütyüt, amivel meg lehet nézni,hogy hol mennek a vezetékek a falban, mert pont a karnis fúrni való vonalában vannak kapcsolók, szóval nem mertünk nekiállni.

Andor zökkenőmentesen vette a költözést első éjszakától kezdve. Rendesen alszik ééééés jobban eszik, mint eddig. Eléggé elkezdett kunyizni tőlünk,amit eddig nem tett! :) Jót tett neki a változás lehet :D

A lépcsőnél még naaagyon hiányzik a biztonsági rács, most lent torlaszolom porszívóval meg miegyebekkel, fent még kipakolatlan zsákkal,szóval ez még elég gáz.
Már volt itt Esztó asztalos tesója, reméljük sikerül valami jót kitalálnia nekünk, mert nem egy szabványos feljáró, ezért sima bolti cucc nem is jó ide.

Képeket még sajna nem csináltunk, de lesz ígérem! :)
A konyhát különösen élvezem, serénykedek benne rendesen :D
Nekem jobban bejön ez az amerikai konyha dolgog, mert Andorra is jobba tudok figyelni főzés közben, meg ha este konyvasztok még mikor már Szabolcsom is itt van, akkor sem kell külön egyedül kirekesztve lennem valahol a konyhában :D

Próbálok visszaolvasni még egy picit, mert nemsoká megérkeznek sztem apósék.

Szép napocskás napot mindenkinek! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok,
Eltűnt bárány jelentkezik. Olvastam néha, de már nem nagyon emléxem :oops:
Jól vagyunk, csak sűrűk a napok, tanulás, házidoga, szakdoga, Álmi... :)
Velünk minden OK, jól vagyunk.
Álmosnak van már egy darab foga, ezt is megértük. Sokat sétálunk, úgyhogy mostmár jöhetne a jó idő...
Rendületlenül áll , és nagyon szépen megy kapaszkodva. Mostanában alig eszik, leginkább csak tápit, úgy látom jön a másik foga is. hasonló tüneteket "produkál". De még mindíg álom gyerek, és továbbra is rengeteget alszik :D

Gabi,
Hellooooooo :) mutimuti képeket a kecóról!!! Bala ma veled beszélt este? ha igen, az én számomról hívott , mentsd el nyugodtan :)
Tök jó, hogy Andor ilyen jól vette az akadályokat.

Ildi, Anna, hogy vagytok? pocaklakók?

Ildi végül hol vesztek kecót? kertesen vagy budán?

Twist, Mérnökasszony, gyerkőcök? képeket!!! :)

Panna, Ti hogy álltok a költözéssel?

Ildi, én is Zétényre szavazok.

Twist, hol a blogod címe? mindig megkukkantottam, de most nem látom :(

Szilvi, ti költözök végül?
Cora, melo? sikerült már vmi?

Prüntyi, milyen a melo?

Linda, Nati hogy viseli az ovit?

hu, biztos kihagytam vkit akitől akartam kérdezni, sorry, ha eszembe jut, írok úgyis :)

most pedig pár kép (ny)Álmiról :D aztán el is köszönök.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Találtam egy oldalt ahol végre kapok olyan kávét, ami nem piszkálja a gyomromat, egészséges és most 1.000 Ft kedvezménnyel lehet vásárolni. Munkalehetőségként is szóba jöhet, ha gondoljátok nézzétek meg, szerintem érdemes regisztrálni,: http://www.papeva.dxn.hu

Anita
xxxxxxx
 
 


Szia Eszti!
Nagyon édi kis egyfogú babád van:)) Szuperek a képek!
Hihetetlen mekkorát nőtt Álmi! Még emlékszem a picibaba képeire:)
Eszti priviben írd meg a mail címedet és küldök meghívót, mert titkosítottam a blogomat :wink: Oksi?

Mérnökasszony, mizu veled? Mehetnénk együtt babakocsizni, Erdőkertesre is szoktam járni sétálni:)
Vendég
 


Twist, ment pü :) kösziii :D

Mérnökasszony, nem te sétáltál ma a hegyalja utcáról a wesselényire kanyarodva? köszöntem, de sztem nem vetted észre :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Halihó!

Eszter:Nagyon szépek a képek,édes Álmi nagyon :)

Mi ez a nagy csend?
Kitavaszodott és mindenki kint van a szabadban gondolom-mi is :)

Ápr.12.-én irjuk alá a szerződést aztán festés és költözés.

Fanninak egyáltalán nem hiányzik a ovi, holnap ugyan bemegyünk,mert be van fizetve régóta a bábszinház,oda mennek délelött, de reggeli,aztán mennek a bérelt busszal aztán vissza ,ebéd után megyek érte,ennyi elég ebből az oviból bőven :D

Állatkertben élünk meg a játszótéren :) (az állatkertet kivételesen nem a szomszédokra hanem a Fővárosi Állatkertre értem) :)

Kistesó jól van, megszámolták mindenét hétfőn a genetikai UH-n ,azt nem látta a doki,h pasi vagy csaj de mondta,hogy nagyon szép :) Majd pár hét múlva megyünk 4D-re.

Fannira anno azt mondták,h kosaras lesz és tényleg egy fejjel magasabb mint a vele egykorúak :)
Vendég
 


Fildi, mi is nagyon mennék az állatkertbe, bérletünk van oda, ami április 9-én lejár, addig még el szeretnénk jutni oda:) Szóval, múlt héten is akartunk menni, szombaton el is indultunk, de a piacon elakadtunk és mire végeztünk a vásárlással Dorka már sírt. Haza kellett tehát menni. Vasárnap pedig hasfájás miatt sírt, megint csak otthon maradtunk.
Talán most hétvégén összejön az állatkert, csak esőt és szelet mondanak. Remélem, hogy nem igaz....
Gratula neked a félidőhöz, látom 20 hetes leszel holnap:)
Vendég
 


Sziasztok!

Twist: Nekünk is bérletünk van,imádjuk :) Köszi a gratulát!Remélem szép idő lesz mostmár !

Tegnap 50 fős rokontalis szülinapon voltunk,abból 10 fő Fanni másodunokatesója volt :)

Tegnap Föld Óráztatok?
Mi mindig szoktunk,tegnap is, Fanninak abban az egy órában meséltem ,hogy ez miért van,mirejó,stb.

Óra átállitás?

Én nagyon okosan beirtam egy másik topicba,h el ne felejtsék erre reggel keresem a Zolit,h mé ment 7-kor focizni--na az én telefonom nem állitja át magát :D

Lomtalanitás lesz ,hétfőn KELLene kitenni a dolgokat és kedden viszik...

Na,ehhez képest egy hete ülnek különböző igen rosszarcú emberkék,ideparkolnak az utánfutóval,elvannak mint a befőtt a sok okos meg kiteszi jóval elöbb a cuccokat igy már most egy szeméttelep a fél kerület...

Szedtem össze egy zsák kimustrált ruhát,vittük bedobni a Vöröskresztes gyüjtőbe, Fanni is segitett, mint a szelektivnél,mert ugye kell a szegény gyerekeknek.

Kocsiban megszólal: Miért szegények a gyerekek? Hát, mert a szüleik nem tudnak sajnos venni nekik ruhát mert nincs pénzük.
Kis csönd.
Akor miért nem vesznek ki a bankból,ahogy apa?

...

Hát igen, 3 évesen nagyon nem bonyolitja túl az ember a világot :D


Meg amikor eszünk,megköszönjük.
Eleinte az apjának köszönte,h Ő hozta haza, aztán mondtam,h Istennek kell, ezen kicsit leállt mélázni,hogy de apa hozta, végül megértette a rendszert nagyjából :)
Tegnap anyóstól kapott rágót,ránéz:Köszönjük Isten,hogy adtál Zsuzsamamának rágót és Ő meg ide adta :D

Örülnék,ha az új oviba lenne hittan de hire sincs ,úgyhogy elkezdek valami jó könyvet keresni ,ami neki való (Tjuca: Melyiket irtad múltkor? )

Illetve mikor mentünk a rakparton, mondta,hogy ott a Budai Vár, a Halászbástya, a Szabadság-szobor,az Országház , a ligetnél,pedig,hogy Vajdahunyadvár.

Az Erzsébet-hidnál meg kereste az Erzsébet- kilátót,ha már egyszer ugyan úgy hivják,miért nem ott van ?! :D

Egyre okosabb, de azért ha rászólunk valamiért azt nem mindig hallja ám meg,a szelektivitás a hallásra is vonatkozik még,nem csak a kukákra :)
Vendég
 


Kinyitja kapuit a szadai Waldorf Óvoda!

Egy hely, ahol csend van és madárcsicsergés, egy óvodaépület, amit annak terveztek, ami: waldorf óvodának. Az ősi magyar mondavilág elevenedik meg, egy gyönyörű, egyedi játszótér és kert,amit március 25-én adtak át, Nap vára, Hold udvara, táltosok, bolygóforgó és egyéb csodákJ
És egy közösség, ahol a szülők sütik a mindennapi kenyeret, és ők építették az óvodát és ő keze munkájukat dicséri minden. Egy pedagógusi csapat, akik minden percükben a waldorf pedagógia szerint nevelik, gondozzák a gyerekeket, ezért olyan harmonikus és semmihez nem hasonlítható a légkör.
Szeretné megismerni? Kérdései vannak? Hogyan lehet csatlakozni? Mennyibe kerül?

Családbarát, gyerekbarát pedagógiával, délutános ottalvási lehetőséggel, jellegzetes waldorf pedagógiával árja a kisgyerekeket a Meseház, a szadai kerekerdő szélén!

Március 31-én, délelőtt 10 órakor a veresegyházi Innovációs Központ baba-mama foglalkozásán Tímárné Tünde védőnő és a kisgyerekes szülők vendége lesz egy szadai waldorf-óvónéni. Helyszín: Innovációs Központ, 324-es terem. A belépés ingyenes, mindenkit szeretettel várnak!

Április 17- én, szombaton szeretettel várják az óvodában az érdeklődő kisgyermekes szülőket és gyerekeiket!

Játszóház, beszélgetés, közös játék, ismerkedés: 9-12 óráig.

Ovis tevékenységek kipróbálása – anyukáknak-apukáknak is !

- cipó dagasztás, formázás,sütés
- gyapjúkép készítése
- rajzolás viaszkrétával

Szabad játék mind e mellett - és a végén meg is esszük a magunk sütötte cipót.
Szadai Waldorf Ovi (Szada, Korizmics u 32.) Előzetes egyeztetést kérünk: +36-20-399-81-10, Kata óvónéninél.

Az óvodai felvételi eljárás és a beiratkozásról mindent az óvónéniktől ill.a honlapról :www.szadai-waldorfovi.hu lehet majd megtudni. Lehet e-mailben is érdeklődni, a szadai.mesehazovoda@gmail.com címre várjuk a leveleket.

Az óvoda Szadán, a Korizmics utca 32. címen található. A focipálya mögött, az erdő szélén, egy mezőn álló ház jól megközelíthető. Közelben vásárlási lehetőség, cukrászda, séta, kirándulás, bicikliút is várja a kisgyerekes családokat.

Veresegyház felől a Szada- Vasút utca- Székely Bertalan utca- Corvin utca - Aranyhegy utca- Korizmics utca útvonalon,
Fotókon keresztül bárimkor"bekukkanthatsz' és a térképet is meg lehet találni itt: http://picasaweb.google.hu/hfulop/SzadaiMesehazOvoda

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Bölcsi ajánlat is van?
Vendég
 


Boldog Nyulat Mindenkinek! :)

Mi ma kutyaiskoláztunk,Fanni addig mamázott,holnap Libegő,Kisvonat,Erzsébet-kilátó a barátjáékkal együtt,hétfőn délelött pónilovaglás gödöllőn, utána rokonos anyósnál :)

Remélem mindneki jól van!

Mi megvagyunk, Fanni ovimentesség óta egyre jobban önmaga,Kicsi teljesen jól elvan,tegnap 4 órát voltunk az állatkertben ketten Fannival-sportos gyerek lesz a tesó is :)
Vendég
 


Szasztok!

Kellemes húsvétot mindenkinek!

Mostmár lassan igyekszem jönni én is! :oops: :wink:

KépKép
kora
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: