Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Szuzy
majd megnézem a neten az Avont, de most még csak az 1. katalógust találtam, az meg csak 18-ig jó :roll: :roll:
Örülök neki, hogy foglalkozol vele, én a golyós dezodorokat és a habfürdőket, sampont onnan szerettem rendelni, de most nem volt senki akitől lehetett.
Ha jövő hétig nem lesz fenn új, akkor majd kérem a katalógust, addigra remélhetőleg rendben leszünk

A gyerekeknek kezdődő tüszős mandulagyulladásuk van. Az, hogy egyszerre nem is baj, mert így Eszterke jobban beveszi a gyógyszereket ahogy látja Krisztiántól :D :D

Tegnap voltam szülőin az oviban, a fiúk Noddyk lesznek :lol: :lol: :lol: lányok pónik. A fiús variáció jobban tetszik :wink: :wink:

Csajok, megfertőztetek :lol: :lol: nézegetem én is a vaterát és a teszveszt :lol: :lol: tök jó dolgokat vettünk is már :wink:
Tibi meg is szokta jegyezni ahogy nézelődünk és tetszik valami, hogy nem is gondolta mennyi minden hiányzik nekünk :lol: :lol:
Eszternél most Teletubbies őrület van, na de eddig két tubbie-ról csúsztam le :evil: :evil: :evil:

Nika
ha már ma is ide értem
Gege
Kép
Kép

szép napot mindenkinek!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Nika! Gergőnek nagyon boldog születésnapot kívánok! Éltesse az Isten sokáig, erőben, egészségben!

Gabi! Ok. Lehet, hogy Te leszel az első vásárlóm? Örülnék neki. Én is szeretem az avont. Én a parfümjeit részesítem előnyben, mert vannak nagyon jó illatai, és megfizethető árai vannak, főleg mikor akciók vannak.

Na megyünk reggelizni.
Üdv mindenkinek.

Kép
szuzy
 
 


Szuzy semmi gond mi is tagok vagyunk az avonban de már nem veszünk avonos dolgokat régóta :):):)a rare perl parfüm volt a kedvenvcem de megszüntették sajnos :(

GAbi,Szuzy köszike a szülinapi üdvözéetet

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

voltunk tanácsadáson ma Gergő 15kg és90 cm megkapőta a pneumós oltást is :)

nika70
Salgótarján
 
 


nika70 írta:voltunk tanácsadáson ma Gergő 15kg és90 cm megkapőta a pneumós oltást is :)


szép méretek, mi súlyban szerintem bőven kevesebbek vagyunk, viszont Eszterke másfél évesen volt 90 cm :shock: :shock: manöken alkat :lol: :lol: :lol:

Szuzy
megkaptam a pü.-t :wink: :wink: majd nézem, muszáj képen látni, mert már nevekre nem emlékszem.

de rossz ez az esős, sötét idő tiszta depis lesz tőle az ember :evil: :evil:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


hát fiú a lelkem meg szerintem erőssek is a csiontjai mert nem duci:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Az én fiam jó esetben a 14 kilót éri el, s majdnem 3 éves. Meg kellene már mérekezni, régen mértük a súlyát meg a magasságát is.

Eszter nagyon nagy lány. A nyáron amikor találkoztunk a turiban, a két éves fiammal egy magasságban voltak, vagy magasabb is volt tőle? Már nem is tudom. Gege sem egy kis fiú. Amikor láttam ő is hatalmasnak tűnt.

Úgy unom már megint sz itthon létet, jó lenne bulizi valahol. Ma nincs nosztalgia biztos, mert a múlt héten volt....Pedig de jó lenne.

Holnap temetésre megyek délelőtt , az unokatesóm mamája halt meg.

Kép
szuzy
 
 


Gabi!

Fönn van az új AVON katalógus.

Kép
szuzy
 
 


szuzy írta:Gabi!

Fönn van az új AVON katalógus.


na, majd megnézem, köszi :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


sziasztok!

Merre vagytok? :roll: :roll:

Nézzétek mit találtam:


A gyermekgondozási segély igénybevétele melletti munkavállalás és a táppénzre jogosultság

Ez év január 1-jétől a gyermekgondozási segély igénybevétele mellett – a gyermek egyéves korától – lehetővé vált az akár teljes munkaidőben történő munkavállalás. Ezzel összefüggésben számtalan új kérdés vetődött fel az ilyen biztosítottak egészségbiztosítási pénzbeli ellátásra való jogosultságával kapcsolatban is. Az ügyben időközben az Országos Egészségbiztosítási Pénztár egy tájékoztatást adott ki, amely lényegében egy jogi állásfoglalás. Az alábbiakban ennek lényeges elemeit tárgyaljuk. A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (a továbbiakban: Ebt.) jelenleg hatályos rendelkezései szerint az a biztosított, aki gyermekgondozási segély (gyermeknevelési támogatás) igénybevétele mellett munkát végez, jogosult táppénzre, de csak az említett ellátás melletti munkavégzés alapján szerzett biztosítási időnek megfelelő időtartamra és az e munkavégzés alapján megszerzett – egészségbiztosítási járulékalapot képező – jövedelme alapján. Például, ha a biztosított 2006. május 10-én (a gyermek egyéves korának betöltésekor) visszamegy dolgozni, és június 1. napjával keresőképtelenné válik, akkor 22 napra (az előzetes biztosítási időnek megfelelő időtartamra) kaphat táppénzt, amelyet csak abból a keresetből számítanak, amit ezen időszak alatt ért el. Mindez az Ebt. 49. § (1) bekezdéséből következik: „A gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj mellett munkát végző biztosítottra a táppénzre vonatkozó rendelkezéseket azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy
a) a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál biztosítási időként csak a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj folyósításának időtartama alatt biztosítási jogviszonyban töltött napokat lehet figyelembe venni,
b) a táppénz összegének megállapításánál a biztosítási jogviszonynak az a) pontban meghatározott időtartam alatt elért, biztosítási jogviszonyból származó egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmet kell figyelembe venni a 48. §-ban foglaltak szerint.”
E szabállyal összhangban rendelkezik a különböző ellátások együttfolyósítását tiltó rendelkezés [Ebt. 39. § (1) – (2) bekezdés], amely szerint a gyermekgondozási segély igénybevétele esetén, csak a GYES melletti munkavégzés alapján megállapítható táppénz vehető igénybe: „39. § (1) Az, aki ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg táppénzre vagy baleseti táppénzre és terhességi-gyermekágyi segélyre, illetőleg gyermekgondozási díjra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe. (2) Az, aki egyidejűleg gyermekgondozási segélyre, gyermeknevelési támogatásra (a továbbiakban együtt: gyermekgondozási támogatás) és az (1) bekezdés szerinti ellátásokra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe, kivéve azt a személyt, aki gyermekgondozási támogatás igénybevétele mellett munkát vállal és keresőképtelenségére tekintettel táppénzre vagy baleseti táppénzre jogosult.”
Ezeket a szabályokat kell alkalmazni abban az esetben is, ha a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény (Cst.) – 2006. január 1-jétől hatályos – 21. § b) pontja alapján, mint biztosított személy – a gyermek egyéves kora után – időkorlátozás nélkül vállal munkát. Így az előbbi szabály alapján a főállású jogviszonyban – amelyben a gyermekgondozási díjat igénybe veszi a jogosult – szerzett jogosultságtól elkülönül a GYES melletti munkavégzés alapján szerzett jogosultság, és a GYES mellett csak az utóbbi jogviszony alapján részesülhet táppénzes ellátásban (ide értve a gyermekápolási táppénzt is) a biztosított. Az Ebt. idézett rendelkezéseivel összhangban rendelkezik a Cst. is. „Cst. 27. § (1) Nem jár gyermekgondozási támogatás annak a személynek, aki
a) az Szt. 4. §-a (1) bekezdésének i) pontjában megjelölt rendszeres pénzellátás* valamelyikében részesül, ide nem értve
aa) a gyermekgondozási támogatást, valamint a gyermekgondozási támogatás folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt;”
* Például: táppénz, terhességi- gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, …
A Cst. ezen rendelkezései is egyértelműen arra utalnak, hogy a gyermekgondozási segély és a táppénz egyidejűleg nem vehetők igénybe, kizárólag akkor, ha a GYES melletti munkavégzés alapján jogosult valaki a táppénz igénybevételére. Sajátságos esete a GYES melletti munkavégzésnek az, amikor a biztosított már korábban – 2006. január 1-je előtt – felvette a munkát, és most (az új lehetőséggel élve) igénybe veszi a gyermekgondozási segélyt. Tekintettel arra, hogy az egészségbiztosítási szabályok a GYES folyósítás és a munkavégzés egyidejűségén alapulnak, az ilyen esetekben is az előzőek szerint kell eljárni. Így például annak a biztosítottnak, aki az év első felében válik keresőképtelenné a GYES melletti munkavégzés alapján – 180 napi tényleges jövedelem hiányában – a minimálbérből kiindulva kell a táppénzt megállapítani. Ugyanakkor fennáll az a lehetőség is, hogy az érintett lemondjon a gyermekgondozási segély (ez jelenleg havi 25.800 forint!) folyósításáról, s ekkor az előző évi tényleges (egészségbiztosítási járulékalapot képező) jövedelem alapján részesülhet táppénzben. Az a biztosított, aki 2006. január 1-jétől kezdődően az év második felében bekövetkező keresőképtelensége napjáig folyamatosan gyermekgondozási segély melletti munkavégzés alapján jut jövedelemhez, már e tényleges jövedelme alapján válik jogosulttá táppénzre (rendelkezik 180 napi tényleges jövedelemmel). Mindezektől viszont eltérő annak a biztosítottnak az esete, aki 2006. január 1. előtt vállalt munkavégzés alapján fennálló biztosítási jogviszonyában 2006. január 1-jét megelőző időponttól kezdődően 2006. január 1-jén is keresőképtelen volt és ezt követően is folyamatosan keresőképtelen, és ennek alapján részesül táppénzben. Ilyen esetben a Cst. és az Ebt. idézett rendelkezéseire tekintettel a gyermekgondozási segélyre való jogosultság nem állapítható meg, csak abban az esetben, ha a táppénz folyósítását megszüntetik, illetőleg keresőképessé válik a biztosított és felveszi a munkát.

remélem valakinek jól jön



:wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi! Szeretném megkérdezni, hogy az a pelus amit a Lidl-ben vettetek jó volt e? És az ugyanaz a pelus amit most akciósan hirdet február 2.-ára? Mert 25 ft/db áron jó lenne, ha a minősége is megfelelő.
Én is imádom a Teszveszt meg a Vaterát. Bár szerintem 70%-ban inkább a teszveszen vásárolok. Most Szilárdnak Thomasos rucikat rendelek, majd névnapjára kapja meg. Mennem kell..

Kép
szuzy
 
 


Kép

Szuzy
igen szuper a lidl-s pelus és ezt a fajtát vettük mi is.Légáteresztő, tépőzáras, és elég jó méretek is. Én is néztem, hogy megint jó árban lesz, de Tibi pont délutános és nem tudunk menni.
Nézted, hogy csak hétfőn annyi,, és csak 14--15 óráig :roll: :roll: :roll:

Én a Vaterán könyveket rendeltem Adrinak szülinapjára, ill. nem kapja meg egyszerre vettem 5 db Witch-eset, ezeket imádja és 6 db Póni klubbosat. Így kap belőle húsvétkor is, és gyereknapra is :wink: :wink:
Postaköltséggel utalással együtt volt 4000 ft :wink: :wink:

Amúgy próbálok én is ruhacsomagokat nézni/venni, de úgy felhúznak egyesek 1 ft-os licitre 1 ft-os lépcsőre tesznek több 100 ft-ot vagy még akár 1 ezrest is :evil: :evil:
Krisztiánnak vettem azért két csomagot, egyik még nem jött meg az nyári lesz. A másik szuper. Muszáj volt neki nézelődni, most nőtt egy csomót. A turiban meg a 110--128 -ig fiú ruhák nagyon elvétve vannak :roll: :roll: Utána már lesznek az unokatesóról kapott ruháink, de ezek a kisebb méretek nincsenek végképp :shock: :shock:

Mi hétfőn voltunk dr. nőnél,még írt mindkét gyereknek 1-1 üveg gyógyszert. Krisztián szépen gyógyul, de ő be is veszi rendesen a gyógyszert. No de Eszterke :roll: :roll: kész szenvedés, köpi ki, fújja ki. Az apját jól szemen köpte a köptetővel :twisted: :twisted:
Így ovi csak jövő héttől lesz :roll:

szép napot mindenkinek!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi!

Ha eljutunk szivesen hozok nektek pelust, csak írd meg milyen méretű kell, és hány csomagot kérsz belőle. Készülök, remélem párom itthon lesz és elvisz. Úgyis szerettem volna már megnézni a Lidlt, ezért a pelusért megéri elmenni, így két legyet üthetek egy csapásra. Már ha elvisz Szabi vagy apu.

Tényleg jól sikerült a könyv vásárlás. Én is raktam már el egy csomó dolgot, amit majd alkalom adtán oda fogok adni. Ne egyszerre kapjon meg mindent a fiatalúr.

Licit: érdemes megvárni a licit végét. Vagyis beállítod, hogy akciófigyelés, s így a saját menüdben figyelemmel tudod kisérni, hogy hol tart az érverés, s csak a lejárata előtt licitálni 5 perccel. S akkor nem verődik annyira fel az ár. Ha nem érsz akkor rá figyelni, akkor meg megadsz egy max összeget, s addig te vagy a nyerő, még valaki azt el nem éri, s nem mutatja meg, hogy te mennyit adnál érte, csak a licit lépcsővel lép feljebb. Pl: tart a licit 200Ft-nál. Te úgy gondolod, hogy neked 500-at megér, beírod. Licitként megjelenik 250Ft, ha 50 Ft a licit lépcső. Ha van aki még licitál mondjuk 300-at a te licited akkor is a nyerő, de nem az ötrszázat, hanem a 350-et kell csak érte adnod, ha nincs több licit. Csak akkor veszíthetsz ha van aki 550-et ad érte.

Na jó éjt, megyek szundizni. Fáj a torkom...remélem nem kaptam meg az influenzát, mert akkor sikítok.

Kép
szuzy
 
 


sziasztok!

Szuzy
köszönöm szépen ha tudsz hozni nekem is pelust. Hétfő délelőtt majd Rád szólok akkor telefonon mentek-e. :wink: :wink:
Délelőtt még itthon van a párom,, így a pénzt is oda tudom adni előre, el tudjuk vinni.

Licittel én is így vagyok, a könyvjelzőkbe szoktam eltenni ami érdekel. Viszont az utolsó percen belül is buktam már el olyan dolgokat amiket szerettem volna. Eszterkének Teletubbies-t kettőt is az utolsó másodpercekben veszítettem el :cry: :cry:

Hogy vagy? ugye nem lettél beteg??

na megyek főzök apának kávét :wink: :wink:

Szép napot!

Többiek merre vagytok????

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


vagyunk mi is csak Gergő lebetegedett mandullagyulladása van elkapta a náthát uncsitesótól és egyből a mandullájára húzódik bár most időben elkaptuk nem volt lázas csak hőemelkedése de nagyon be van durranva neki a mandullája pedig a pneumos oltást is megkapta na mindegy nem látszik rajta hogy beteg:):):):) jó kedélyű :)

én nem szoktam licitálni mindig kiesek belőle :):):):):) én licit nélkül szoktam elhozni ami kell és szerintem még igy is jó árban van :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kép

hú, de nagy a csend erre felé.
Merre vagytok?

Mi végre meggyógyultunk :D :D Tegnaptól újra jár oviba a törpi.

írjatok!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Nika
remélem Gergő azóta már meggyógyult.


KépKépKép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


nahát napok óta sehol senki

Merre vagytok lányok??????

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


sziasztok!

sajna még mindig nem jó a gépünk, most is anyuéktól írok gyorsban. Hál istennek mi jól vagyunk, minden ok velünk. ebben a rossz időben nem túl jó itthon, nem tudunk kimenni a levegőre. Niki már nagylány, tegnap volt 3hónapos!!!!
Szuzy!
A férjem mondta h ti is voltatok pelenkáért terenyén. Mi is bespajzoltunk belőle, és meg vagyok vele elégedve.
Mizu veletek csajszik? Jól vagytok? gyerkőcökkel minden rendben? Ha bejön a jó idő, összehozhatnánk egy talit igazán!:)
pusziiiiiiiiiii

Kép
illestincsi
 
 


vagyok én is csak betegek voltunk de már jól vagyunk közben én is elkaptam Gergőtől még nem vagyok 100 %-os de már sokkal jobban vagyok apa mondta is valamelyik nap hogy ne nagyon legyek beteg mert elviselhetettlenb vagyok :):):):)

taliban én is benne vagyok de hol tartsuk??? itt tarjánban??? a könyvtárban szerintem lehetne ottvan gyerek kuckó szerintem bemehetnénk oda vagy van valakinek jobb javaslat???

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!

de jó, végre vagytok :wink: :wink: :wink:

Nekünk is lett pelusunk Szuzyék jóvoltából. :wink: :wink:

Szuzy
nektek jó lett a pelenka? Rég voltál Te is, remélem nem vagytok betegek :roll: :roll:

Nika
remélem túl vagytok teljesen a betegségen :wink: :wink:

Tincsi
tényleg gyorsan telik az idő. Nikike már olyan aranyos lehet :wink: :wink:

Tali: esetleg szabadban? Itt Pásztón van egy sportpálya a város szélén Kis-hegy (Kicsi -bizi felé)mi imádunk oda kimenni, mert jól megközelíthető autóval is, víz van, gondozott füves pálya van ahol a gyerekek imádnak focizni. Árnyékot ugye napernyővel tudunk csinálni, de vannak szélen fák is.
Egyébként én nem zárkózom el Nika által javasolt zárt helyi tali ellen sem :wink: :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Szerencsére eddig elkerült minket a betegség, remélem ez így is marad! Szilárd be van ugyan oltva influenza ellen, de annyi vírus van. Nekem fáj a torkom, de szinte állandóan fáj. Ha hidegebbet iszom egyből megkapja. Úgy látszik ez az egyik gyenge pontom.

Gabi! Tincsi! Nekünk is bevált a pelus. Lehet, hogy a kisebb méret is elég lett volna, de nem folyik ki belőle semmi, így elégedett vagyok vele. Rossmanosból már az 5-ös kellett, mert a 4+ már elég kicsi volt, ezért vettem ebből is inkább a nagyobbat. Egy biztos, ha lesz legközelebb is akció ismét venni fogok, ha addig nem szokunk le róla. De egyenlőre nem úgy néz ki. Igaz ha nincs rajta pelus szól, hogy pisilni kell, de ha van rajta pelus meg ruha eszébe sem jut a dolog. S a bilire mostanság nem hajlandó ráülni.

Nika! Mielőbbi teljes gyógyulást a családnak! Csak a férjed el ne kapja, mert ha azt mondja, hogy elviselhetetlen vagy olyankor, akkor ő milyen lehet???? A férfiak nagyon tudnak szenvedni......Persze nekünk nőnek akkor is meg kell csinálni mindent otthon, bezzeg ők alaposan elhagyják magukat!

Taliban én is benne vagyok. Előre ki kellene jelölni egy időpontot mondjuk májusban, ha szabadban tartjuk, s akkor időben mindenki tudja alakítani a programját. Nekem végülis mindegy, hogy hol, de inkább szabadban kellene, mert a kicsik jobban élvezik a szabadban. Az én fiam bennt elég nehezen kezelhető.
Na jó éjt!

Kép
szuzy
 
 


Hali!
A május jó lesz!Addig még egyeztetünk!
teszek fel képeket!!!
Puszi
Kép
Kép
Kép [/img]

Kép
illestincsi
 
 


Sziasztok!
Én is nógrádi vagyok :) Olvastam a hozzászólásaitokat,milyen pelusról van szó? Jó minőségű?
betti030
Budapest
 
 


szia betti030!

a liddlebe volt akció hétfőn.arról volt szó.és jó minőségű:)
szeretettel köszöntünk köreinkben!ja a márkája sevena!liddle-s termék:)
pusza

Kép
illestincsi
 
 


nekem jó a május:):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Tincsi! Nagyon aranyos a kishölgy! Nagyon nőlnek ezez a gyerkőcök. Változott a hajszíned? Úgy emlékszem szőke volt korábban. Most meg vörös, vagy a fotón tűnik csak annak?

Betti! Üdv köreinkben! Mesélj magadról! Hol laksz? Mivel foglalkozol? Várandós vagy, vagy már boldog anyuka? Gyerkőc esetleg gyerkőcök? Ha már van írj róla, róluk. Mennyi idősek, mit szoktatok csinálni , stb. Minden érdekel, bátran megoszthatod gondjaidat, örömödet velünk!

Szilárdot elvitte anyósom. Úgy volt, hogy este megyünk a Koronába bulizni. Ehelyett vasalok és pakolok. Szabi reggel jött haza és nem aludt napközben, mostanra kidőlt.....De jövő héten a nosztalgiába szeretnék eljutni ha törik, ha szakad!
Holnap így nyugodtan kimosok, kitakarítok. Úgy látszik nekünk már csak ez jut kikapcsolódásként.....
Igaz lent szinte minden nap söprés, törlés, porszívózás van, a fiúk mindent össze koszolnak. Párom mocskos, saras cipővel mászkál a lakásban. Szilárd a kaját szórja szét mindenütt. No de hiába a napi takarítás, másnapra megint minden tiszta kosz. Nem beszélve a rumliról, a széthagyott játékok, és ruhák.....Reggel pakolással kezdem a napot mindig.

Na jó éjt mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!
Jó a lidlis pelus? Tartja a vizeletet? Gumis a derekánál?
2 gyerkőcöm van, 6és fél éves a kislányom és egy 11 hetes kisfiú. Már pesten lakunk,de minden hétvégén hazamegyünk terenyére,mert a szüleim ott laknak. Terenyén az ált. iskolában tanítottam,onnan jöttem gyesre. Röviden,tömören ennyi :)
betti030
Budapest
 
 


sziasztok!

Betti
Kép
Pelus nekünk nagyon bevált. Nem gumis, viszont jók a mértek. Pl. pampersből a maxi már elég kicsi, viszont ebből kényelmesen jó ez a méret :wink: :wink:
Amúgy tépőzáras, légáteresztő.

Tincsi
nagyon édes Nikike. Olyan szép kis arcocskája van.

nálunk nem sok mindent történt. Szokásos dolgok

Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Köszi az infót kis_plutó. Mennyire jön ki egy darabnak az ára? Lehet,h kipróbálom....
betti030
Budapest
 
 


Sziasztok!

Betti! Mi akcióban vettük, úgy 25 Ft volt egy darab. Egyébként a normál ára 43%-kal drágább. Vagyis akcióban éri meg venni. Különben akcióban a Tescós lila pelus is jó árú, azt hiszem 29 Ft körül van az is. Ha nincs akció akkor mi a Rossmanosat használjuk, az 48 Ft/ db. Igaz ha jól emlékszem akkor csak nagyobb méretnél éri meg, mert kisméretnél nem olcsóbb mint a Liberó vagy a Pampers. Vagy csak akkor még jobban ragaszkodtunk a jól bevált márkákhoz? Nem is tudom....

Betti! Az unokatesóm is kisterenyei, igaz már évek óta nem él ott, csak a szülei.

Na sziósztok

Kép
szuzy
 
 


sziasztok!

ma úgy megörültem, ugye pont írtam Szuzynak, hogy gőzöm sincs mit kellene venni Krisztiánnak majd születésnapjára. Böngésztem mindenhol, de sehol semmi nem tetszett meg. Ma lementünk a Pennybe és volt Wader parkolóház, emeletes. Ezt néztem karácsony előtt is, de akkor ugye mást akartunk venni. 3990 ft-ra volt beárazva, akciós cimkével. Nagyon klassz, pénztárnál üti a csaj 1990 ft, megnézette és annyi volt, mert még lejjebb árazták, csak nem lett kicserélve :wink: :wink: szóval úgy örültem neki. :D :D

Már csak Eszterkének kell kitalálni mit vegyünk

Itt olyan szuper idő van. ki is használtuk, sétáltunk egy nagyot a Kis-hegyen vittük a kutyust is :wink: :wink:

további szép vasárnapot!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szuzy, hogy hívják az unokatesódat? Hátha ismerem...
Én a haggis pelenkát használom,az vált be a legjobban. Abbol is a prémium feliratos. Nekem jobb, mint a pampers vagy a libero.
betti030
Budapest
 
 


Gergő is wader parkolóházat kapott karácsonyra sógóréktól el is van rakva mert még kicsi hozzá de Krisztián bizto örül majd neki :)

nekünk ez van :
Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Betti priviben megírom az unokatesóm nevét. Nekünk eddig egyedül a Plusos pelus volt rossz, a többi bejött. Amikor még picur volt, és a széklete híg, a derekánál a Pampersnél előfordult, hogy kifolyt a kaki.....de 4-8 hónapos koráig 4 naponta, kúppal kakilt, így ez sem jelentett nálunk igazi gondot.

Nyáron pl sokkal jobb szerintem a Pamres mint a Liberó, mert sokkal vékonyabb. Így a tescós is jobb mint a Rossmanos, ugyanezen okok miatt. De a lidl-s is vékony. Télen nem baj ha vastagabb.

Gabi! Klasszul sikerült az ajándék vásárlás. Szilárd is olyan, hogy amit lát az mind kellene. S többnyire hamar rá is un a dolgokra. Bár van azért egy-két kivétel. Ilyen pl a porszívó, azt imádja! Most mosógépért van meghalva, meg fényképező gépért. Utóbbit már vettem neki, igaz mér nem adtuk oda. 1900-ért sikerült vennem neki a teszveszen, s zenél, villan a vakuja, és kiad egy műanyag lapocskát, ami ugye a kép. Mosógépet olyat láttunk ami forog, világít, és mosó-szárító hangokat ad. Azt is szeretnék majd előbb-utóbb venni neki. Azokkal szeret játszani, amivel én is dolgozok....És mostanság jól eljátszik az autókkal és plüss állatokkal is, igaz ott kell ülnöm és nekem is autózni, bohóckodni.

Nika! Jó a krácsonyi fotó. Gergő nagy érdeklődéssel figyeli a játékot. Biztos nagy hasznát veszi. Szilárdnak is van valami hasonló, de az nem ilyen nagy és szuper, sokáig el van azzal is, csak az a baj, hogy elemekből kell össze rakni, és ő mindig szétszedi, és szétdobálja.

Na megyek.
Jó éjt mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


ez is olyan összerakós ezért nem is való még neki mert nem a funkciója szerinte használja szerintem ez egy 4-5 éves gyereknek tuti játék de nem egy kettő évesnek :):):)):

a fényképező nálunk is sláger lassan alig lehet őt fényképezni mert állandóan a másik oldalon akar lenni :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Nálunk is így van, ezért kap inkább játék gépet. Inkább azt nyúzza mint a mi digitális gépünket. Mert ugye nem szeretnénk ha leamortizálná...

Kép
szuzy
 
 


ja én is gondolkodom egyen majd szétnézek a teszveszen :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Ti mikor keztetek el valamit kóstoltatni a babátokkal?
betti030
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mizuss csajok?elvagytok veszve. Nos, betti030 ez jó kérdés.Nikim nemsokára 4hónapos lesz, és a cicin kívül semmi nem kell neki.sokszor még mindig 2óránként kéri. sokan azt mondják reszelt almát adjak neki, mások meg hogy isten őrizz amíg szopizik. teával kínálom mostanság, de nem szívja a cumisüvegből.most hoz a párom rá ilyen itatócsőrt amit már 3hónapos kortól lehet.bízom benne az beválik. én már szívesen adnám neki amit lehet, mert így 1órára sem tudok elmenni sehová, mert a cumi sem kell neki, a cicit használja cumi helyett.:) Szóval tippeket kérek!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
illestincsi
 
 


Lányok!
Fél éves kora előtt ne adjatok neki semmit enni! Mert akkor hamar leszokik a szopiról, s az anyatej aranyat ér. Főleg még itt az influenza, megfázás tsb...s az anyatej megvédi ezektől a betegségektől a babákat, vagy ha mégis elkapnak valamit enyhébb lefolyású a víru.s Tincsi ha nem kéri a teát ne adj neki. Ilyenkor még elég az anyatej is. Ha majd meleg lesz és izzadunk akkor adhatsz neki VIZET inni. Tea nem túl jó, mert rontja a fogakat, s ha rászokik éjszaka is inni fogja, akkor meg ugye nem lesz majd fogmosás és a fogak tönkre mennek. Meg az édes íz sem kell neki, ne legyen az a babó majd egy túlsúlyos felnőtt!
Tincsi! Kitartás, hamarosan elszalad az a két hónap, s akkor lassan fokozatosan elkezdhetsz majd gyümi levet adni neki, de azt sem akármilyet. Majd a védőnőd elmondja. Elsők között az alma, banán szerepel. Majd reszelgetve, lassan bevezetve. Mindig csak 1-2 kiskanállal kezdve, s ugyanazt 4-54 napig kell adni, hogy megszokja az ízét, s mindig egy kicsit többet. És mindig egyszerre csak egy újjat, hogy ha allergiás lenne tudjad mitől. Majd ha aktuális lesz a téma szivesen segítek bővebben is.
Szoptatás, szoptatás, szoptatás. Tudom már nagyon terhes, de ez a legjobb a kicsiknek! Nyáron meg már a jó időben tudtok mindenhová menni!

Kép
szuzy
 
 


Szuzy, nem most azonnal gondoltan,hogy leválasztom a gyereket a ciciről :) Persze,az anyatej a legjobb,ez nem vitás,amíg lehet,szoptatom. Az én kisfiam tegnap volt 3 hónapos, én adok neki minimális teát,éjszaka nem szomjazik,átalussza az éjszakát. Nem sok teát iszik egy nap. Anno a kislányom is teázott, fogmosás után viszont csak vizet ivott. Nagyon szépek a fogai. Ő is hamar átaludta az éjszakát. A tea "vész" esetén is jó,ha éppen nem érek még haza, mert mondjuk a másik gyerekér megyek az oviba. Nincs senki segítség, muszáj vagyok a picit is vinni magamall.
betti030
Budapest
 
 


Ja! Issza a vizet is a kislegény :)
Hogy lehet kitenni a gyerek/ek életkerát?[color=blue][/color
betti030
Budapest
 
 


Szia Betti!

Kattints rá az egyik vonalzóra, akkor belép oda ahol tudsz Te is csinálni egyet. És be kell másolni a profilodba a html vagy milyen kódot....
Rossz lehet segítség nélkül. Hogy birod? Ilyen picurral mászkálni télen is a nagy hidegben.....Hát nem irigyellek.
Párod hová valósi?

Kép
szuzy
 
 


Gabi! Írtam privit. De ide is írom. Fönn van az új AVON. Nézd meg,. hogy kérsz e belőle valamit. Köszi

Kép
szuzy
 
 


Szuzy. A párom itt lakik velunk Pesten,csak hát ő este 6-ig, fél 7-ig dolgozik. A kislányunkat ő viszi reggel az oviba. Nem könnyű... A vasalással sokszor el vagyok maradva :) A gyerekek ruháit mindet vasalom,a mieink közül szelektálok :D
betti030
Budapest
 
 


Talán sikerült a vonalzó...
betti030
Budapest
 
 


mégsem sikerült?? Jött a mail pedig..
betti030
Budapest
 
 


hm...

Kép

Kép
betti030
Budapest
 
 


Betti!

Ügyes vagy. Jók a vonalzók!
Azért kérdeztem, hogy a párod hová valósi, hogy esetleg az anyuja tudna e neked segíteni. De ha ő is nógrádi akkor tényleg nagyon egyedül vagytok. Azért jó ha kéznél vannak a nagyik.

Kép
szuzy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: