Új privát üzeneted érkezett!

Csucsu: na hogy áll a Tominak a mikulás jelmez :) Biztos tuti jól áll neki :)
Nagyon szép lehet a házatok. Engem most hogy itt vagyunk anyuéknál valahogy nem fogott el még az ünnepi hangulat. :( Csak tegnap jöttem rá hogy adventi koszorút kéne csinálni. :(
Ma már csak az a cél hogy vegyünk valahol egyet :(
Most mennem kell. Megint megyünk apuhoz

Kép

Kép
bucsek
 
 


Bucsek: Szuperul néz ki Tomi benne:)
Amúgy semmi extra a diszitéssel nincs. Egy kis koszorú egy kis ajtódisz kis világitó meg a világitó Mikulás a teraszon. Más nincs. Na meg a hósprayvel csinált minták.
Én idén nem csináltam adventi koszorút a tavalyi megvan arra vettem új gyertyákat. Jelentem az előbb estebédeztünk és meg is gyújtottuk vacsi alatt az első gyertyát.
Amúgy a karácsnyi hangulat majd úgyis jön nálatokis. Amikor mi az anyóséknál laktunk nekünk sem nagyon volt kari hangulat illetve Anyós csinált diszeket de az mégsem olyan volt mint a mi kis fészkünkben. Hiába a szüleiddel laksz akkor is a sajátodban más az biztos.
De azért nem fog elkerülni a Jézuska hangulata :)

Apukád jól van amúgy??

Kép
csucsu05
 
 


csucsu lehet hogy egyenes az ut de nem lehet rajta közlekedni mert tiszta dagony az egész...olyan minha jegen sétálnál ugy csúszik... :?
de mi is reméljük hamar megcsinálják........
polgármester holnap vagy kedden irok 1000%
velünk....szegény mátékám nagyon beteg....lázas és köhög.....holnap doki......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Nita: ittasd sokat Mátét és adj neki Cemibion cseppet az jót tesz.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Nita:mielőbbi gyógyulást Mátékának!!

Mi már sokkal jobban vagyunk,1-2 köhögés,és azért még a nózit tisztítom,nehogy visszaessen a betegségbe.A homeopátia 2 nap alatt rendbe hozta.
Csucsu:tegnap mi is díszítettük a házat.Kint a teraszt,a filagóriát,a fenyőket...csuda szép volt este :D Vivi addig kérlelt,míg fölöltöztettem,és levittem,hogy megnézze.Nagyon tetszett neki.Azt mondta,:"ez tök szupi" :)



Csajok:ti is kaptatok a tornáról értesítőt?Keddenként lesz.Jön valaki?
Én holnap viszem vissza dr.nénihez,és ha engedi közösségbe,viszem Vivit a tornára.


Melinda

Kép
kmelinda
 
 


CSUCSU:

Most jut eszembe,ti MA MENTEK ELŐSZÖR oviba :D
Majd írj,hogy milyen volt,hogy érezte magát Szabina.Mikor tölti a 3 évet?Dec.2.....?

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: Nagyon jó ha Vivi meg is gyógyult :) Elképzeltem a kerteteket biztos szuper. azért nekünk nincs ekkora diszités kint. Sajna nincs fenyőnk. Annyira tetszik ha a kertben akinek van fenyője és feldisziti.
Igen ma megyünk oviba. Igaz csak 2órára 9körül jó lett volna beérni. De a grófnő húzza még a lóbőrt.
Az a baj hogy korán felkelt és vissza aludt ilyenkor meg nagyon mélyen alszik. Nem baj 10re ha beérünk az jó még. Délig akkor tud játszani.
Szabina dec. 20-án lesz 3éves:)

Kép
csucsu05
 
 


nIta: Máté , hogy aludt? Éjjel tudott pihenni?? remélem ma már jobban lesz.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu:
9 nap van a csajok között :D
És akkor,dec. 20-ig csak fél napokra fogod vinni?

A kertünkben van egy pár fenyő.Magasabbak,mint a ház :D

Kép
kmelinda
 
 


Kmelinda: Igen én tudtam, hogy kilenc nap van a két gyerek között:)

Ovi: Na ma megvolt az első napunk. Ebédig voltunk. Nagyon tetszik Szabinak csak sirás volt a vége úgy jöttünk haza mert ő nem akart haza jönni.
Holnap is megyünk 9-re.És ha szerdán is igy lesz akkro azt mondta az ovonéni fizessem be ebédre és hadd menjen. Igaz ma is mondta maradjon bent ebdre de mikro Szabina meghallotta hogy netán nem maradunk tovább el kezdett sirni.
Haz ais jöttünk. Mára elég volt. De itthon már nagyon mesélte az Apjának mi volt. És holnap is akar menni.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu:

Örülök,hogy jól sikerült Szabi első napja az oviban :D
Kár,hogy nem tudtunk beszélgetni,amikor találkoztunk,elég rossz helyen állt az autónk :D Akadályoztuk mind a ketten a forgalmat :D
Majd legközelebb.

Figyi!:A levélben,amit kaptam,hogy fölvették a Vivit az oviba, az áll,hogy a törvény szerint,a 3.életévét betöltött gyereket tudják az oviba felvenni.Akkor ezek szerint nem veszik olyan komolyan?Mivel neked is mondták,hogy mehet a Szabi.
Nekem az a gáz,ugye,hogy a másik oviba vették föl :( ami nembiztos,hogy januárban kész lesz :evil: Lehet,holnap bemegyek az ig.nőhöz,hogy tud-e valami megoldást,hogy a Vivi is elkezdhesse hamarabb az ovit.Talán,ha egy kicsit rámenősebb lennék.......de én nem vagyok az az asztal csapkodós.....
Hányan vannak egy csoportban?

Melinda

Kép
kmelinda
 
 


MelindA: Valójában tényleg a betöltött 3. életév után mehet. De bármikor belehet menni ha nem eszik ott és nem alszik ott . Játszani bármikor. Nekem azt mondta az ovonő ma és mikro eszik már itt. Mondom januárban. Erre ő azt mondta nem kelle nnyire szigorúan venni. Ha Szabina jól érzi magát akkor ehet ott. Gondolom pár hét nem számit. Sőt az ovónő ma is azt mondta , hogy hagyjam ott ebédre és után menjek érte. De nem akartam hisz nincs befizetve. nekem meg úgy ciki. De csak nevetett hogy van rajta plussz kaja tehát belefér.
26vannak egy csoportban de csak 15-en voltak ma. + persze a Szabina. 1gyerek Szabina után jön. Ő dec 21 született. 8-10gyerek ezek szerint beteg.
Elég nagy volt a nyűzsgés még igy is hogy 16-an voltak.
Hogy hogy arra jártál ma?? Voltál valahol vásárolni?
Ti már teljesen meggyógyultatok??

Most hogy vittem be Szabinát az ovinba eszembe jutott hogy a védőnénihez kell mennünk mert az ovihoz ki kell tölteni egy csomó papirt. És láttam a kiskönyvében hogy 3évesen kapnak oltást. El is felejtettem. Na szegény Szabinát megkinozzák nemsokára.

Kép
csucsu05
 
 


Szurit nem kapnak 3 évesen.
Legalábbis a Vivi már az "Új" rendszer alapján lett szúrva :D Majd csak 6 évesen kapnak.
A védőnéni pedig kitölti a papírt,és mehet oviba :)
Hát.....nemtom mi az esélye annak,hogy idén Vivi ovis legyen.Szerintem: 0% :D

Még egy picit köhécsel,de ennyi.Köszi kérdésed.

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: na akkro jól emlékeztem én hoyg nem kapnak szúrit. Csak a kiskönyvben nem húzták még ki. Szabina is az új oltást kapta már. Én meg azt hittem most hogy olvastam, hogy rosszul emlékszem. na az jó ha most nem kap.
Szerintem kérdezz rá. Mond meg te január 2-val mész dolgozni.

Kép
csucsu05
 
 


sziasztok!
csucsu reggel láttam az autotokat az ovi előtt.... :)
először filóztam hogy a ti kocsitok e...aztán a rózsaszin sapkát megláttam hátul és akkor már tutira biztos voltam benne hogy a ti kocsitok.... :wink:
melinda mikor kaptátok meg a levelet az ovitol?mi még nem kaptunk semmit..... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: Igen a mi autónk volt ott:) Akkora sár vannálunk anélkül ki sem lehet menni az utcából. Nem tudom miért nem állnak már neki a munkának.
Hol voltatok dokinál??
Máté hogy van??
Milyen volt az éjszaka?

Kép
csucsu05
 
 


igen láttam szegény kocsitok milyen saras......
hát mikor jöttünk haza akkor kezdték letenni azt a kavicsos valamit......most egy picit job....de az autok ugyis szétjűrják napokon belűl.....
a natáliánál voltunk dokinál.....adott 4-5 féle gyógyszert ......pénteken kell visszavinni....
az éjszaka hát végülis tuléltük....az este az nehezebb volt....nagyon sírt mert fájhatott a torka ......de ma már nevetgélt.... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: Igen mindig az estékl és éjjelek a rosszak. Na akkro már nálatok letették. reméljük nem járják ki az útat hamar és jön rá az aszfalt hamarosan.

Kép
csucsu05
 
 


Nóri: Irt, hogy Atikát megműtőtték már délben. Csak azóta foylamatosan sir. Inni nem iszik. Elvileg holnap haza is jöhetnének de ha továbbra sem iszik akkor infúziót kap.
Aztán most is írt Nóri, hogy sir azóta is és fáj neki. Már szegény nóri is kivan. A gyógyszer nem használ.
Remélem azért holnap haza jöhetnek.

Kép
csucsu05
 
 


Nita:

Mi még júniusban kaptuk a levelet,hogy fölvették Vivit.
Idézek: "Az Önök gyermekének csoportja 2008.novemberétől kerül kialakításra,így a további tudnivalókról a későbbiekben,levélben küldünk értesítést." Azóta semmi :(
Holnap kell visszavinni Vivit a dokihoz,majd utána bemegyünk az oviba.Érdeklődök.....mást úgy sem lehet :oops:
Milyen gyógyszert írt föl a doki?

Nórinak:Kitartást,és Attikának mielőbbi gyógyulást kívánunk.


Csajok!!!Nagyon pang a topik!!!Sehol senki! :D

Kép
kmelinda
 
 


Nita: Melindáék azért kapták juniusban a levelet mint mi mert akkor íratták be mikro volt a beiratkozás. Te viszont később. Még én mondtam neked, hogy még lehet menni beiratkozni de az már a hivatalos beiratkozáson túl volt.
szerintem menj be az oviba és kérdezz rá miért nem küldték novemberbena levelet. Hisz már december van.

Melinda: Holnap mész az oviba?, na akkro majd figyleek hátha látlak e. Úgyis ott leszek Szabinával. De ma is sétálgattam , hoyg ne legyek ott vele.

Kép
csucsu05
 
 


csucsu köszi......akkor majd bemegyek és megérdeklődöm!!!!!!
az utat én is remélem hogy addig kibírja míg ne tesznek le aszfaltot
melinda...akkor majd elmondod mit mondtak bent?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: Mondjuk neked jobb a helyzeted mert mire a máté megy oviba addigra tutti kész lesz az új ovi. Lehet amig nem készül el nem írnak levelet mert a pontos dátumot nem tudják még.
Melindáéknak rosszabb a helyzetük hisz decemberben tölti Vivi a 3-at.

Kép
csucsu05
 
 


Csajok:a lányom bement az oviba be vittük az apját is mert megmutatta hol van az ovi. Aztán mondt menj innen. És eljöttünk. Azóta is ott van egyedül. Az ovo nénit hivtuk mi van vele azt mondta semmi baj játszik elvan. Délre megyünk érte. Remélem nem lesz sirás ha jönni kell haza.

Melinda: BOLDOG NÉVNAPOT NEKED:)
Mi volt az oviban ,voltál bent?

Nóriék már itthon vannak Atika már evett is és iszik is. :)

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu:Köszi szépen,aranyos vagy!!!
Ma a csajoké a nap,mármint az enyém és a Vivié :D Még amikor tervben sem volt,hogy Pepének legyen tesója,én elhatároztam,hogy ha kislány lesz,Vivien lesz a neve.Az uncsitesóm mondta,: "de jó!!!Egy napon lesz a névnapotok!"

Én utána néztem,és akkor láttam,hogy Igen!Egy napon van a kislányommal a névnapunk :D A szülinapunk is majdnem egy napon van.Ő dec.29,és én dec.31.

Jaj!!!!Az oviban voltunk,de potyára!Nem volt bent az óvoda vezető :(
Azért nem láttam az autótokat az ovi előtt.
Na!!!Csucsu!!Most aztán van elég időtök egymásra a pároddal!Dolgozhattok a kistesón,míg Szabina az oviban van :lol:


Örülök,hogy Nóriék is jól vannak.Még 1-2 nap,és minden rendben lesz!!


Sziasztok!

Kép
kmelinda
 
 


Melinda:Jajj de buta vagyok tényleg ma van Vivinek is a névnapja. Na akkor csajok: BOLDOG NÉVNAPOT NEKTEK!


Igen láttam hogy kabátban és sapkában megy el az ovoda vezető nő. Azt hittem csak kiszalad valahova de ezek szerint nem.

Amúgy ünnepeltek vagy mi lesz a mai program??

Kép
csucsu05
 
 


Igen,este ünnepelünk egy kicsit.És szombaton ebédelni jön a dédimama,a nagyszülők,megünnepeljük a névnapokat,a párom szül.napját,jön a mikulás,és a házassági évfordulónkat :D Vasárnap pedig a bátyámék jönnek ebédre.Szintén névnapok,mikulás....bla-bla :lol:

Vasárnap estére így fogom érezni magam: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Sütés,főzés,és mindenekelőtt bevásárlás :?

KÖSZÖNJÜK SZÉPEN :mrgreen:

Kép
kmelinda
 
 


melinda: Mozgalmas lesz a hétvégétek akkor. Jó ünneplést mindannyiótoknak:)
Boldog Névnapot, Házassági évfordulót. Mikulást, Szülinapot :)

Kép
csucsu05
 
 


Hali!

Csucsu: de jó, hogy Szabinának így tetszik az ovi, reméljük ilyen is marad, és ha majd rájön hogy ez nem egy egy alkalom akkor zökkenőmentes lesz a dolog. Egyébként simán hazajött ma, nem akart maradni még?

Melinda: én is Boldog névnapot kívánok neked is és a kislányodnak is.
Azt hittem jöttök ma ficánkára.
Mi voltunk :) Egész sokan voltunk ma, így hogy szigethalomról is jöttek át páran.

Nóri: mielőbbi gyógyulás a kis Attikának. Nagyon stram legényke, ha már így eszik iszik.

Kép

Kép
bucsek
 
 


Ja és Aproo kész lett az adventi koszorú :) :wink:

Kép

Kép
bucsek
 
 


Szilvi: tegnap nem sirt mert az urvaron vártam igy ő jött velem a többiek meg mentek be kajálni. Ma nem mennek az udvarra hisz esik az eső. Remélem igy is sirás nélkül jön majd haza délben.

Jól vagytok amúgy??

Kép
csucsu05
 
 


sziasztok!
csucsu pont tegnap mondta zoli hogy lehet addig nrm küldenek levelet mig nincs kész az ovi. :wink:
remélem máténak is tetszeni fog az ovi!!!!!! :roll:
nori örülök hogy már jol van atika!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: lehet de ha arra jártok kérdezzetek rá.


Na szabina ma is szuperül érezte magát. Mi kicsit korábban mentünk ma érte , hoyg az udvaron meglessük. Tök izgi volt mert elbújtunk és lestük de néha majdnem lebuktunk. Annyira édesen játszott . Már kiszúrtuk, hogy van barátnőja is mert mindig vele ment mindenhova. Mikro jöttünk haza akkor egy kicsit sirt. Most meg nyügös.Vagy elfáradt nagyon vagy nem tudom de olyan hisztit vert le .
Aztán az APja felment a padlásra és ő is akart menni. El volt dugva a karira az ajándékai. Persze a pénztárgépet kiszúrta. Pedig nem egyszerűen volt elpakolva. Szóval a pénztárgéppel a kezében jött már le. IGy nekünk a Mikulás hozta a pénztárgépet.
Ezt bebuktuk. Viszont azóta játszik nagyon intenziven. Már mennie kellene aludni de ő éppen vissza ad az apjának a papirpénzből:)

Kép
csucsu05
 
 


jaj de édes lehet ahogy visza ad az apujának!!!!!!
persze majd benézünk ha arra járunk...lehet délután ... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: na jártatok az oviban délután?
Mit mondtak??

Nóri írt, hogy Atika nem javul. Igy lehet be kell vinni a kórházba. Kap majd infúziót. Bár én reménykedek, hogy nem kell bemenni.
Olyan szar, hogy Nóri nem tud ide irni.

Nóri: ha Atika meggyógyul tessékmár valakinek megmutatni azt a gépet.
Mert igy a többiek csak tőllem tudnak rólatok valamit.

Kép
csucsu05
 
 


jaj szegény kis atika!!!!!!olyan jó baba volt most meg beteg szegény!!!!!!
nem voltunk az oviba mert máté nem volt hajlandó délután felkelni...5-kor kelt fel...és a sötétbe nem szeretek mászkálni....főleg a mi utcánkba...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


NIta: Na meg 5kor már nemigen van bent kompetens személy. A délutános ovónénik vannak meg a dadusok bent akkor már csak.

Ma elaludtunk :) igy már nem akartam kapkodni Szabinával ma az ovi kimarad. De nem is baj mert inkább holnap legyen ott amikro jön az ovi Mikulás. Ma meg reggel hallottam, hoyg egy kicsit szivja az orrát. Ma kikurálom. Sok folyadékot adok neki és ha elalszik délben lámpázom.
Nem beteg csak megelőzőm , hogy az legyen. Inkább ma szabadnapot kapott hogy holnap toppon legyen:)


Szilvi: Gábor lába hogy van?

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu igen azért nem is indultunk már el....
Szabinának azért jobbulást !!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: Hál istennek nincs nagy baja. Ma kétszer tüsszögött de se láza se rossz kedve. Rajtamis átment hétfőnés kicsit kapart a torkom csak. Remélem rajta is igy megy át.

Kép
csucsu05
 
 


Nóri irt sms-t. bent vannak a kórházban és Atika kap infúziót.

Kép
csucsu05
 
 


jaj istenem ugy felhívnám őket....de nem akarom most zavarni......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szegény Attika :( És miért infúziózzák, nem iszik meg eszik eleget?

Csucsu: hát nem jól, ma nem is ment dolgozni, mert nem bírt ráálni a lábára. Már sokszor volt neki ilyen, mert meg vannak lazulva a szalagok a lábába mert ő sokat atletizált stb. Az elején még begipszelték, de később már monták neik hogy fölösleges. Pihentesse borogassa, elszakadn már nem tudnak mert úgy megvannak nyúlva.
Ma egész nap fekszik. Ágyba reggeli, ebéd. Nem semmi öregem. :)
Holnap megyünk az egyik barátnőmhöz akik arra laknak ahol a munkahelye van. Szerintem elvisszük reggel este meg hazahozzuk. Mert nem bírja munka nélkül.

Örülök, hogy Szabinának továbbra is tetszik az ovi. Kiváncsi leszek mi lesz a mikulásünnepségen, mert mit szól majd apamikuláshoz :)
Majd írd meg.

Milyen lámpával szokta Szabinát lámpázni amikor beteg? Infrával. És hogy?

Ma voltunk baba-mama jógán. Hááát vegyesek az érzéseim.....

Kép

Kép
bucsek
 
 


Bucsek: Igen infralámpával szoktam. Sajnos nem hagyja ha ébren van igy akkor szoktam mikor alszik.
Még szeretnék venni bioptron lámpát mert az még jobb. CSak 200ezer körül van de ha lesz rá keret akkor be szeretnék szerezni.

Kép
csucsu05
 
 


BUcsek: Gábornak javulást kivánunk. Vidd neki a vacsit is ágyba úgy egész a nap:) Na meg délután egy forró kakaó vagy capuccinó is biztos segitené a gyógyulásban:)
És Tomi azt mondja csak sport csatornát nézhet egész nap mert attól hamarabb rendbe jön:)

Kép
csucsu05
 
 


szilvi jobbulást a párodnak...most aztáán nagyon jó dolga van........ :lol: :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


na jó de közben fáj a lába is. És ha egy pasi beteg akkor az nagyon tud szenvedni.

Kép
csucsu05
 
 


fáj a lába igen de azért biztos "jó " neki hogy kényeztetik kicsit!!!!
:roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szilvi szerintem azért máskor is kényezteti nem??

Én meg most tettem az ablakokra az üvegfestésemet. Hát jót nevettünk a Tomival. 7diszt festettünk és kettő lett jó. A másik 5meg elszakadt. Lehet vékonyan festettük nem tudom. De annyit nevettünk, hogy már megérte. Mindegy holnap megint festek max rossz aránnyal dolgozunk. Nagyon kezdő vagyok még ezek szerint. Mondjuk a harang nagyon szép lett. És tegnap még vettem egy csomó szinű üvegfestéket a papir irószer boltban a kezdő készletemhez.

Valakinek ötlete mit csinálok rosszul??
Vagy lehet rosszul veszem le?

Kép
csucsu05
 
 


csucsu persze máskor is kényezteti.....
az üvegfestéshez nem értek én még nem probáltam illetve nem mertem...de ha idén ne talán jövőre kiprobálom....tényleg szép....
lehet egyépként vékonyan csináltad.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nem tudom. De kettő sikerült. Tehát még nem jöttem rá miért nem sikerült a többi.

Kép
csucsu05
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?