Új privát üzeneted érkezett!

Nika!

Az a baj, hogy nálunk nem működött az sem, hogy akkor befejeztük a kajcsit. Sőt olyan is volt, hogy kihagytunk étkezéseket, ő akkor sem volt nyugton a következőnél......Így inkább mentem, megyek utánna ha azt akarom, hogy egyen.

Csajok! Olyan magam alatt vagyok. Tiszta depi leszek már ettől a munka kérdéstől, meg a pénztelenségtől. És akkor a gyest nem emelik. Azt a kemény 25000Ft-ot. Persze a saját bérüket, ami több száz ezer vagy millió nem csökkentik. Az nem jut eszükbe, hogy esetleh ők keressenek fele annyit, s akkor talán jutna 30-35ezer ft gyesre is..... Ami még mindig iszonyú kevés lenne. Egyfolytában azon agyalok mit kellene csinálni, hová lehetne elmenni dolgozni, vagy hol lehetne itthon végezhető munkát találni. De nem jutok jó megoldáshoz, nincs semmi használható öteletem. Nektek esetleg?

Na csao

Kép
szuzy
 
 


sziasztok!

Szuzy
sajnos itt jobb nem lesz a rendszer. Máshol nincsenek ennyi ideig itthon a gyerekek, de hát ott van bölcsőde. Itt meg ugye semmi. Még az óvoda sem biztos ugye,mert ha otthon van az anyuka akkor ugye a gyerek is maradjon otthon.

Nika
sajnálom, de ez sajnos így van. :( :( nehéz döntés

Itthoni munkát én sem tudok, valaki igért neteset, de azóta sem jelentkezett.

na megyek ágyazni, jó éjszakát

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


netes munkát én is bevállanék :):): de tavasszal megpróbálom az apehban adatrögziteni majd rákérdezek idén nem kérdeztem de pesten csináltam már nem lehet olyan nagy változás :) de hogy pont a gyest nem emelik :( brrr :twisted:

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Sziasztok!

Nika, sajnálom h meghiúsulni látszik a költözés.
Hát igen. Ez a válság lassan de biztosan elér minket, "kis" embereket is. Pedig nekünk még csak most kezdődik az igazi élet! Itt a picink, akinek igyekszünk mindent megadni. Bővíteni kellene majd a házat 2-3 év múlva, ami nem két fillér lesz. Nyáron meg le kell szigetelnünk, mert iszonyatosan penészednek a falak. Nem győzzük törölgetni, hipózni. Hiába, már van vagy 50 éves ez a ház...
Anyukám meg csütörtökön megy vissza a lábával ellenőrzésre. Megröntgenezik neki, és remélhetőleg jó híreket fognak mondani. Januárban szerintem kiveszik neki a csavarokat és beültetik a csontot. Aztán megint 3hónap, és ha minden jól megy túl leszünk ezen az egészen. Aztán jöhet a keresztelő.:)

Kép
illestincsi
 
 


sziasztok!

Tincsi
a hipózás nálunk is megy.Próbáltuk már ecettel is, de mi is penészedünk. pár éve kicseréltük az ablakokat műanyagra, azóta még jobban :cry: :cry: :cry: Vettünk ezt a páramentesítőt is, de ugyanúgy penészesedünk :roll: :roll: :roll:
Remélem anyud mielőbb helyre jön :wink: :wink:

Nika
gyest nem emelik, ráadásul hónapokig tart az intézés ahogy a lányok mondták. Krisztike után olyan jó volt mert a munkahelyem tb kifizető hely volt, é s ment minden ügyesen, na de már ilyen nincs, mindent a TB intéz :evil: :evil: :evil:

na háború van, majd este visszanézek :lol: :lol: :lol:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


GAbi azt nem tudom mert én a máktól kapom eleitől fogva és nem volt több hónapos az ügyintézés :):):):):

nika70
Salgótarján
 
 


ma voltunk egy vöröskersztes bulin a városban 3 év alatti gyerekeket hívtak meg volt egy kis városvezetői beszéd egy kis papi áldás meg egy kis zene nem voltunk sokan szerintem többeket vártak a gyerek kapott a rénszarvas zsákjából egy csomag ropit (ő vette ki) meg egy rongybabát mi meg felnőttek eg y2kg-s persilt meg egy silan öblítőt egész jól bírta a gyerek csak hazafelé már elfáradt elég hülye időben volt 11-kor el is aludt a buszon

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika! Gege nagyon ügyi ha kibirt egy beszédet..... A zenés rész, meg a Mikit biztos élvezte.
Mi tegnap voltunk Bpesten a Heim Pál Kórházban a szemészeten. És amit ott mondtak...nem akartam hinni a fülemnek. Szilikémnek nagyon rossz a látása. 6,5 dioptria +1 cilinder, 4 dioptria +2,5 cilinder. Teljesen kiakadtunk. Egyrészt, hogy nem vettük észre, hogy rosszul látna, csak, hogy nagyon ritkán bekancsít. Másrészt, hogy a Starjáni doki néni szerint minden rendben a szemével! Adja vissza kérem a diplomáját!!!!!!!!!!!! S ha elhiszem, hogy minden ok, akkor a szeme csak romlik tovább, és kifutunk abból az időből amikor még javulhat.
Aztán átmentünk a Tömő utcában lévő I. számú szemklinikára is, mert ugye ez rettenetesen erős szemüveg, nehogy félre kezeljék. Ott is alaposan megvizsgálták, még meg is Uh-ták, és jóvá hagyták az előzőleg felírt szemüveget.......
Remélem meg fogja tudni majd szokni, egyenlőre ha szóba kerül hevesen tiltakozik. Viszont ma a látszerésznél jól viselte a szemüveget, nem akarta levenni, simán hagyta, hogy próbáljunk rá.
Vékonyított lencsét akartam neki, mert ugye ez már vastag jócskán, de mégsem az lesz, mert egy vagyon.....Így lesz 24 e Ft. Ha vékonyítanánk akkor38e Ft!!!!!!!!!!!! lenne. S 3-4 havonta kontrol. Vagyis akár annyi idő alatt is változhat. Csak azt ki birja anyagilag.
A gondot az akozza, hogy kicsit kisebb a szemgolyó mérete mint kellene, s egy miniméteres eltérés 3 dioptriát jelent. A jóhír, hogy ahogy ő növekszik a szemgolyója is nőlhet. Ebben bízom nagyon!

Mennem kell mert Szili gépezni akar és hisztizik ezerrel!
Csao

Kép
szuzy
 
 


Miki nem volt :):):):)

Sajnálom hogy ilyen kis korban már rossz a szeme és ezt hogy tudják vizsgálni? Géppel? mert ugye egy ekkorra gyerek még nem tudja mondani az abc-t meg számokat
de ez nagyon erős szemüveg nekem 5-ös a szemem és ha nincs rajta a szemüvegeme akkor nem sokat látok élesben ezt azért valahogy észre kellett volna venni valahogy nem játtszott úgy hogy jobban a szeme elé vette a játékot vagy ha rajzoltok nem hajolt túl közel az asztalhoz?
vagy nem hunyorgott sokat? nekem így vették észre anyuék hogy sokat hunyorogtam és akkor még csak 1-es szemü kellett nem bántásból mondom csak tudom mennyire láthat rosszul mert nekem is elég erős szemüvegem van de sajnálom hogy itt nem vették észre tényleg észre kellett volna vennie itt a dokinak menj vissza hozzá és mutasd meg neki a papírt amit kaptál pesten hogy kapjon észbe mert két helyen is igazolták hogy Szilinek rossz a szeme ő meg észre sem vette

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!

Nem vettem észre, hogy rosaszul látna. Én sem meg a közeli hozzátartozók sem, pedig én vizslattam őt ilyen szempontból nagyon, hiszen a család nagy része szemüveges. (de senkinek nincs ilyen erős üvege) Nem emelt közel semmit a szeméhez. Azt mondja a doki néni, hogy ha erőlteti a sezmét akkor lát jól, de ez nem sokáig lenne így. Hunyorítani nagyon sokat hunyorított nyáron a naptól, és sokat pirosodott is a szeme. Akkor is elvittük szemészhez, kb 5-6 szor. Cseppet írt, mondván allergiás. Pedig én akkor is mondtam neki, hogy nem a látásával van valami. Ez Pásztón volt. Ilyen szempontból meg sem vizsgálták.

Úgy érzem én mindent megtettem érte, s a dokik hibát hibára halmoztak. Így ha náthától nagyobb baja van tutira Bpestre fogom ezentúl vinni. Az itteni dokikra mást nem bízok!

Kép
szuzy
 
 


sziasztok!

Szuzy
le vagyok döbbenve :( :( Mondjuk anno mi sem vettük észre, hogy Adrika rosszul lát.Persze ahogy rákérdeztek, igen hunyorgott ő is, és sokszor pislogott. Ugye nekünk a feje (homloknál) fájt sokat azért kellett mennie.
Függetlenül attól, hogy milyen erős szemüveget kap, én biztatlak, mert ilyenkor úgy tudom még nagyon gyorsan javul a szem. Minél előbb veszik észre annál jobb.
Nekünk azt mondták, hogy 16 éves korig javul(hat) a szem, utána már nem fog.
Ugye mi is egyenlőre ott tartunk, hogy jó egy éve maradt az erősség, de az előző romlásokhoz (szemüveg mellett) már ez is nagyon jó :wink: :wink:

Remélem ügyesen meg fogja szokni. Így, hogy van a családban, hátha könnyebben elfogadja.

Velünk nem sok minden történt mostanában. Eszterke állandóan bilizne :D :D ügyes, mert sokszor bele is pisil, de állandóan vetkőzik, és alulról meztelenül szaladgál(na) aminek én nem örülök. Reggelente köhécsel, és az orra is folyik :cry: :cry:

Utólag nagyon sajnálom, hogy Vateráztam előbb :wink: :wink: :wink:
tényleg nagyon klassz cuccok vannak.
Azért karácsonyra vásároltunk is, végül is vettünk két órát ami karkötővel van együtt, egyik enyém a másik anyósomé lesz. a könyvet amit rendeltem anyu fogja kapni

na megyek ágyazok!

jó éjszakát!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szuzy épp ezért mondom hogy ne haragudj nem bántani akartalak vele de azért bosszantó hogy pásztón ilyen dokik vannak tarjánban meg sem próbáltátok? bár ez sem garancia de azért közelebb van mint pest

Én a teszveszt jobban szeretem apa nézegeti a vaterát is de nincs annyi minden mint a teszveszen :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!

Mondjuk én nem tudom Szuzyék kivel nézették Szilárdot, de ide Pásztóra úgy járnak szemész orvosok, Hatvanból, Gyöngyösről.
Mi a szemfenék vizsgálatot még Hatvanban csináltattuk :roll: :roll: :roll:

Teszveszen tényleg több ruha van pl. én azokat nézegettem ott :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Hali!

Kifejezetten látás vizsgálaton Starjánban voltunk. Amikor az allergiára kezelték meg Pásztón a hatvani doktornőnél.

Ruhákat én is inkább a teszveszen veszek. A vaterán szerintem a játék kiínálat nagyobb és olcsóbb. Mindkettő jó, attól függ, hogy ki mit szeretne venni.

Megvan a szemüveg. Elég jól tűri. Az orrát már jó feltörte, szerintem kicsit állítani kell a füle mögötti részen. Majd hétfőn megnézetjük.

Üdv mindenkinek. Nika nem haragszom, nehogy azt hidd.

Kép
szuzy
 
 


Szuzy rendben :):)

nekem meg a fülemet törte mindig a szemüveg :) de az ofotértben tuti beállítják neked :)

nika70
Salgótarján
 
 


Csao!

Merre jártok lányok. Megkezdődött a karácsonyi készülődés. Én is megkezdtem. Ma kitakarítottam, meg egy sütit is csináltam. Fini lett, bár most csináltam ilyet először. Diós linzer tészta, karácsonyfa alakúra szagattam, csokival bevontam és cukor gyöngyökkel, kókusszal díszítettem. Mutatós is, és elég egyszerű elkészíteni. Holnap kókuszos kockát szeretnék még csinálni meg tiramisu tortát. Ja meg a krumpli salit is legyártom holnap. Ti mit süttök, főztök az ünnepekre?
Szerdán csinálok husi levest, kacsasültet, meg sajttal, sonkával töltött rántott husit. Ezekhez lesz a krumpli sali, meg valamilyen köret.

Szilárd elég jól hordja a szemüveget. Remélem ez így is marad, sőt még kicsit javul. Ha nem esik róla szó megfeledkezik róla szerintem, hogy rajta van. Ha beszélünk róla akkor általában kicsit le szokta venni. Így nem kell róla beszélni. De ez egyenlőre elkerülhetetlne, mert aki még nem látta rajta egyből szóvá teszi a dolgot.

Na jó éjt mindenkinek!
Írjatok

Kép
szuzy
 
 


jó reggelt!

bizony nálunk is mennek az előkészületek.

Ráadásul megint benyaltam egy szép megfázást :evil: :evil: vasárnap Adriék a Művelődési Házban szerepeltek, lementem vele, jó idő is volt az elején, na de utána, szerintünk lekapcsolták a fűtést, a lábam is majd lefagyott pedig csizma volt rajta. Tuti nem véletlen várták a vendégeket forralt borral :lol: :lol: :lol: de mi kihagytuk.

A hétvége nálam is nagytakarítással telt, tegnap meg megtörtünk egy csomó diót.
Ma kezdjük a sütést. Anyósom csinálja a beiglit én a Rigó Jancsi szeletet, és a Tiramisut.
Ha valakit érdekel van nagyon jó, olcsó Tiramisu receptem(nem Marscapone sajttal készül :wink: :wink: )és tojás sem kell bele.

Főzés anyósomé, legalább ilyenkor nem kell oda is rohangálnom, mert hétközben ugye mindenhol vagyok :lol: :lol:
Ildiékkel egyeztettünk, majd 26-án megyünk le anyuékhoz :wink: :wink: azt még nem tudjuk 2 vagy 3 napot leszünk lennt.

Nem tudom írtam e, kb. 1 hónapja voltunk kint sógornőméknél, drága keresztfiunk megnézette Krisztiánnal a Múmia 3-at.Azóta a kicsimnek rémálmai vannak, nem mer elaludni. Eleinte kb. 2 hétig felsírt éjjel, na ezen túl vagyunk, de akármilyen fáradt nem akar aludni.
Tegnap összefordítottuk az ágyukat Adrival, így azt mondta, jó, mert látja Adrikát mindig :wink: :wink: hát remélem tényleg segít.

Szuzy
örülök, hogy Szilárd jól viseli a szemüveget :wink: :wink:

na megyek öltöztettem a csipet-csapatot.

Mindenkinek jó készülődést mára!!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Nos, nekem ez a nagy karácsonyi készülődés most kimarad, Nikitől nem sok mindent lehet csinálni. Így én csak a franciasalátát csinálom majd meg hamis túrósrétest, ami marha egyszerű. De lesz kacsasült, pulyka, töltött káposzta, halászlé, rántott hal. Anyum meg nagymamám tüsténkednek. Mondjuk anyu is csak módjával.:)
Aztán holnap ebéd anyuéknál, vacsora a férjem nagyszüleinél, ahol ott az egész család. Ez náluk minden évben így van. 25-én irány anyósék, 26-a pihi. vagyis Roland megy melóba. 27-én meg megyünk a barátokhoz Pásztóra.
Hát röviden ennyi. Jó készülődést és kellemes ünnepeket mindannyiótoknak!!!!

Kép
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Gabi! Engem érdekel az a tiramisu recept. Én sem mascarpónéval csinálom, hanem natúr vajkrémmel, de tojást teszek bele nyersen, s az ugye veszélyes , mindig tartok tőle.
Nekem is elkészült a kókusz kocka, meg a tiramisu torta is, na meg a krumpli saláta. Holnapra megpucoltam a zöldséget, hogy azzal is kevesebb legyen, s gyorsabban oda tudjam tenni a levest. Most még vasalnom kéne egy mázsát, meg a hajam becsavarni, de egyiket sem esik már jól, így lehet a hajcsavarás holnapra marad.....

Tincsi! Nem csoda, hogy nem tudsz Nikitől készülődni, anno én sem tudtam. Még az is jó, hogy rétest tudsz csinálni mellette....
Jó sokféle finomság lesz nálatok is. Azt hiszem emellett senki sem marad éhes.

Nálunk a heti program: holnap anyósomék jönnek vacsira. Karácsony napján mi megyünk hozzájuk ebédre, délután anyumék és nővéremék jönnek hozzánk. Másnap anyuméknál ebéd, délután mamákhoz megyünk, meg komámék jönnek hozzánk. Szombaton megyünk unokatesómékhoz, vasárnap nővéremékhez. S ha nem lesz nagy hó karácsony napján elmegyünk a szentkúthoz misére.

Gabi! Itt mikor lesz az ünnepi szentmise 25.-én? Ha rossz idő lesz ide mennénk el. Akkor is 9-kor van mise? Jó lenne egy kicsit később? S a nagytemplomi érdekelne, nem a temetői.

Mindenkinek kívánok én is Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket! Jó egészséget, finom falatokat, szép ajándékokat és örömteli napokat!

Puszi
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


szia!

Szuzy
itt mindig 10-kor kezdődik a mise, legalábbis vasárnap délelőtt :wink: :wink: szerintem a nagytemplomban karácsonykor is akkor fog kezdődni.
Mi holnap csak az evangélikus templomhoz megyünk, előtte kivisszük a temetőbe a kiskarácsonyfát, utána ott "szedjük össze" Adrikát.

Tiramisu
2 csomag főzés nélküli vaníliás krémpor, ahhoz annyi tej amivel el kell készíteni a csomagolás szerint.
(Arankához 6dl kell, Gálához 1 liter kell :wink: :wink: )
kb. 6 adag kávé, ebbe rumaroma
1 doboz natúr vajkrém
babapiskóta,
kakaópor

krémport elkészíteni az előírás szerint, hozzá kell keverni a vajkrémet.
Babapiskótát megforgatjuk a rumaromás kávéba, le a tepsibe, jénaiba, ki mibe teszi. Rá a krém, majd újabb sor piskóta és ismét krém.
Kakaópor a tetejére és kész is.
1 éjjelre hűtőbe kell tenni :wink: :wink:

Én most a Gála porral csináltam, a múltkor Arankával, nagyon finom lett :wink: :wink:

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!!!
Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Nika! Hogy tetszik Gegének a porszívó? És hogyan szuperál? Képzeld mi is vettünk Szilárdnak egy kicsit nagyobbat. Erre nem jó. Eleinte még működött is, de most már csak akkor zúg ha a gombot nyomva tartjuk. Sokáig birta. Szombaton vissza is viszzük. Kíváncsi vagyok, hogy kicserélik e.......

Gabi! Végül a Szentkútra mentünk. Szilárd végig rosszalkodta a misét persze. De ugye ez még egy gyerkőcnek hosszú.

Egyébkén hatalmas volt az öröm nálunk. Nagyon tetszett a karácsonyfa amit Jézuska Szilárdkának hozott. Végül élő lett, normand, 2m-es. Tényleg szép. Bár én nem mondtam le a selyem fáról, csak még hagytam magam elnyomni....
Az ajándékok is teli találatok voltak. A porszívó nagyon nyerő volt, csak kár, hogy nem működik rendesen. Kapott kisautót is, amiben ül egy baba. Nagyon cuki, zenél, vümmög, stb. Aztán egy hatalmas terepjáró, ami szintén tetszik. És sikere volt a babakonyhának is. Süti a pizzát, keveri a hamit. Na és a nővéreméktől kapott barkácskészlet is a lista élén van. Fűrész, fúró és csiszológép van benne, ami zúg mint az igazi.
Úgy döntöttem, hogy elteszem a nagy részét, hogy mindegyiknek tudjon igazán örülni. S ha az egyikre ráunt, akkor majd előveszem a másikat, és helyette majd elteszem a használtat, s így váltogatom majd őket, hogy mindig "új" legyen. Kiscicám nagyon élvezte, hogy mindenki körülötte van. Az unokatesóit már alig birta kivárni, hogy jöjjönek. Többször mentünk aza ablakhoz megnézni, hogy jönnek e már. Teljesen fel volt pörögve. Olyan boldog volt. Aztán jól kimerült, s 5 perc alatt bevágta a szunyát. Ennyi örömet, meglepetést és hancúrt ki is kell pihenni.

Megyek én is. Remélem mindannyiótoknak legalább ennyi örömben telnek az ünnepek mint nekünk.
Puszi

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Nos, nekünk is jól telnek az ünnepek. az elmúlt két napban vándoroltunk a nagyikhoz, és jókat ettünk, Nikike meg nagyokat aludt mindenhol. Ma már a férjem ment dolgozni, mi meg pihizünk a kiscsajjal. Nézem ezeket a karácsonyi filmeket a tv-ben. Aztán holnap még megyünk Pásztóra a barátokhoz.Szilveszterkor itthon leszünk, biztosan jó lesz, még sosem volt így. Főzök valami jót, eszünk, iszunk. Lehet vendégeink is lesznek, ezt még nem tudom.
További szép ünnepeket mindnyájatoknak!
Puszzzzzz

Kép
illestincsi
 
 


Hátőszintén megvallva a porszívó tettszett gegének csak a pórszívó nem bírta a gyűrődést :wink: :wink: :lol: :lol: leejtette és összetört :D:D:D:D de ne aggódj több is veszett már mohácsnál :D:D:D

de amúgytettszett gegének a sok aji meg hogy mindenki neki adott ajándékot :):)kapott egy parkolóházat anyóséktól meg sógórnőméktőlközösen na azt eltettem mert még kicsi hozzá :D:D:Dd

kapott mesekönyvet mágneses rajztáblát építőkockát ilyeneket :):):)
Most folyik az orra kicsit megfázott

nika70
Salgótarján
 
 


Sziósztok!


Sehol senki? Pedig már vége a karácsonynak.
Nika! Szerencsénk is volt, meg nem is. A pénzt adták vissz a porszívónál, sajnos nem volt másik. Majd még nézek neki Starjánba ha arra járunk.
Én is eltettem két szupi kis autót, mert még mindennek neki irányítja, és félek össze töri. Nagyon szépek, értékesek, így majd fél-egy év múlva ha okosabb és ügyesebb lesz majd elő veszem. Most tutira mindjárt tönkre tenné.

Holnap megy valaki bulizni? Mi megyünk Tarra, a suliban. Tavaly is ott voltunk, és szuper jó volt. Remélem holnap is jól fogunk szórakozni. Vacsi lesz, sütit viszünk. Már megsütöttem, kókuszos lett, vajas tésztából. Még nem kóstoltam, de remélem jól sikerült.

Szilárdnál tegnap itt volt a kis barátnője, legalább 2 órát ronhagáltak, játszottak. Hol verte, hol puszilta a kislányt..... Még az ágyába is befeküdtek, és Lívi mondta, hogy itt alszik nálunk. Volt sírás-rívás mikor menni kellett. 5 körül mentek el, Szilárd úgy kifáradt, hogy 10 percen belül elaludt, s reggel 8 -ig aludt is.

Holnap jó lenne délután egyet alukálni, mert nem lenne jó hulla fáradtan menni.
Délelőtt még be kell csavarni a hajam, na meg főzök. Fasírozottat meg kolbival töltött husit sütök, szalmakrumplival. Levest nem csinálok, mert másnap úgy sem leszünk itthon.

Na megyek, mert még jó lenne kivasalni, ha lesz még annyi energiám.
Sziasztok!

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

BUÉK mindenkinek!
Nos mi itthon szilveszterezünk, hisz Niki még pici ahhoz hogy másra bízzuk. Meg aztán a férjem 1-jén megy melóba.
Hozzánk sem jön senki, így nem lesz nagy főzőcske.Lencsefőzelék+malacsült!
most mennem is kell, Nikike felsírt!
pusz

Kép
illestincsi
 
 


Mi is itthon leszünk már "öregek" vagyunk a bulihoz meg apa dög beteg :):(

Mindenkinek BUÉK

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!

mi is itthon "bulizunk" a műsort szokás szerint a 3 rosszcsont szolgáltatja :D :D :D :D :D

BUÉK!!!!
Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Minden Kismaminak és persze családjuknak, sikerekben gazdag Boldog Új Évet Kívánok. Teljen az új év egészségben, boldogságban, szeretetben, anyagi jólétben!

Puszi
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


látomide még nemtért vissza az élet :):):)

BUÉK mindenkinek :9

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!
velünk semmi érdemleges nem történt az elmúlt napokban.
Eszterkének hörghuruta van sajnos. Gyógyszerbeadás kész cirkusz :cry: :cry: :cry:

Amúgy beindult a "nagyüzem" suli, ovi.

Írjatok ti is!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


sziasztok!
sok karakterem nem működik ezért nem írok.ha megjavítják jövök
pussssssssssssz

Kép
illestincsi
 
 


nálunk sem történnek a dolgok hacsaknem az hogy vettünk egy philips lcd tv-t :):):):) gergőnek kijött a 18. foga ennyi visszatértek a nyugalmas hétköznapok:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Különleges dolog velünk sem történt. Végezzük a házi teendőket Szilárddal kettesben. Ma rántott husit csináltunk, Szilárd prézlizett.....
A napokban örültünk a hónak. Hóembert építettünk, kicsikét, mert a hó alig tapadt, csak a kesztyűmre....Hógolyóztunk, szánkóztunk a környező utcákban. Szilárd söpörte, lapátolta a havat. A szánkózás sem hagyományos módon történik, Szilárd húzza vagy tolja a szánkót. Ha nagyon kifárad esetleg bele is ül egy kicsit, mert hamar ráun. Ma lovagként viselkedett, egy kislányt húzott benne. Ügyes volt, a picurka lány, aki kb 14 hós majd el aludt , édes volt ahogy majd le lappant a szeme.
Holnap tökfőzeléket csinálok, meg lekváros kiflit sütök. Új recept, anyukám ilyet csinált szilveszterre, nagy volt a sikere, így kipróbálom. Nem kelt, hanem inkább linzeres tészta, ha van akit érdekel szivesen leírom a receptet. Ja és diós linzeres receptem is jó van. Gyorsan elkészíthető és finom!

Nika! Gratulálok az új tv-hez. Biztos szupi. Anyukáméknak a múlt héten vettünk lcd tv-t, sonyt a tescóban. (mármint ők vették nem mi) Párom irigykedett is rá. Az előző tv-jük elromlott, de 25 évig nagyon jól bírta. Reméljük ez is hasonló jól fogja birni. Bár a mostani cuccokat nem csináljók olyan tartósra, mert akkor kevés fogyna a boltokban ugye.....

Gabi! Eszterkének mielőbbi gyógyulást!!!!!!!!!!!!

Nem tudtok valahol olcsón Fisher Price Tanuló kutyust? Én hülye amikor Gyöngyösön voltunk a tescóban hegyekben állt 5900-ért és nem vettem, utánna meg hiába köröztem Starjánban meg Gyöngyösön is, csak a Pinokkióban láttam 10-ért......

Na pá

Kép
szuzy
 
 


szizy nekem jöhet arecept :):):) apa beígért nekem egy bosch multis gépet és aztmondta az az ára hogy többet kell sütit csinálnom mert nem foghatom rá hogy nem tudok fehérjét habbá verni :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Ok Nika! Holnap leírom. Fini lett amit ma csináltam, de a másik nekem gyorsabban megy, és talán egy hajszálnyival jobban is ízlik, de leírom majd mindkettőt. Előljáróban annyit, hogy én 2 adagot csináltam belőle, abból 4 tepsivel lett. Ha nagy nálatok is a kapacitás akkor csináld Te is annyiból, meg egyébként is jó mert sokáig eláll. Mi már egy csomót megettünk belőle.....
Sajnos egyikhez semkell gép....csak gyúrni kell.

Na jó éjt, holnap jelentkezem.

Kép
szuzy
 
 


oksika még úgysincs meg a gép valszín szülinapi aji lesz áprilisban :):):) de már régótamondogartom apának hogy csináljunk valami sós vagy édes apró falatpkat de mindig elsiklunk felette ha van jó recepted sós sajtos tea sütire azt is megköszönném :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika, sós süti receptem nincs, nálunk az nem nagyon megy....

Diós linzer:

50 dkg liszt
25 dkg margarin
8 dkg zsír
1 vaníliás cukor
15 dkg őrölt dió
15 deka porcukor

A margarint a liszttel elmorzsoljuk, majd hozzá dolgozzuk a többi hozzávalót is. Jól össze gyúrjuk, majd kinyújtjuk, különböző formájú szaggatóval kiszaggatjuk. Előmelegített sütőben 180-190fokon sütöttem. Pontosan meddig nem tudom, ha a szélei kezdenek halvány színt kapni már jók. kb12-15 perc azt hiszem.

Mama csak így tálalja, de én volt, hogy csokimázba mártottam, vagy csak csokival megcsurgattam. Így mutatósabb és fincsi.

A diót fel lehet váltani másra is. Én csináltam kókusszal is, úgy is nagyon fincsi. Csak abból szerintem kicsit kevesebb is elég mint a dióból, mert töményebb.


Lekváris kifli:
45 dkg liszt
30 dkg margarin
15 dkg porcukor
1 vaníliás cukor
3 tojás sárgája
pici só

A lisztet elmorzsoljuk a margarinnal, majd a többi hozzá valót hozzá gyúrjuk. Pár órát pihentetni kell. (ezt én kihagytam, max egy órát pihizett, amíg a tökfőzit megfőztem...)
Majd fánk faggatóval kiszaggatjuk. Pici szilva lekvárt teszünk a közepére, majd ketté hajtjuk. A szélet villával megnyomkodjuk. Ezt is hasonló módon sütöttem, én sütőpapírt használok, de zsírozott, lisztezett tepsi is jó. Ha kész porcukorral megszórjuk. Ez is fini!

Jó étvágyat hozzá mindenkinek!
Nálunk 2 adag simán kell. Igaz viszek belőle anyumékhoz meg anyósomékhoz is, de mivel száraz süti sokáig eláll. Egy hétig simán rá lehet járni.....

Na most indulunk anyósékhoz ebédelni, de még előtte kiteregetek.
Csaó

Kép
szuzy
 
 


Köszike kinyomtattam majd megcsináljuk :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Mi ez a nagy tolongás láynok?
Én tegnap voltan Starjánban munka ügyben, egyenlőre nem tudom, hogy bele kezdjek e. Semmi jó, értékesítés....

Azt hiszem le kell állnom a sütikkel. Vasárnap este 63 kiló voltam.... Híznom már nem kellene. Azt még nem mondom, hogy fogyni igen. A magasságomhoz még ok, bár ennyi kiló nem voltam soha csak vagy7 hónapos terhesen. Amikor szültem voltam 66.

Idegbajt kapok, ha nem tudunk anyagilag erről a holtpontról kilépni. Már a számláinkat sem tudjuk kifizetni. Dolgozni szeretnék itthon egy pár órát!!!!!!!!!!!! De nem találok sehol semmit. Én meg nem akarok másra szorulni.

Veletek mizujs?

Kép
szuzy
 
 


szuzy: át tudom érezni a helyzeteteket. valami itthoin meló engem is érdekelne

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nagyon hanyagolódik ez a topik.

Gabi! Eszterke meggyógyult már?

Mi jól vagyunk. Gyorsan le is kopogom. Szilárdot tegnap este elvitték anyukámék. Így ma fél 11-kor keltem föl..... Akkor jutott eszembe, hogy nekem főzni is kellene. Tegnap kivettem a fagyasztóból pulyka combot, azt sütöttem meg. Hozzá szalma krumpli. No meg egy adag diós linzert is csináltam. Rájöttem, hogy én nem tudom kaja ügyben megtartóztatni magam, így inkább tornázni kellene. Van valakinek aerobic dvd-je. Ha igen, légyszi írjon nekem is egyet! Most már muszály lesz elkezdeni, mert nem szeretnék 60 kilótól több lenni. S egy kis mozgás egyébként is rámfér. Esténkét mindig evési kényszerem van. Még este 10-kor is nassolok. Napközben nem muszály, de este nem tudom legyőzni a vágyamat egy kis nasi iránt.

Egyébként unalmas így, mert Szabi is dolgozott éjszaka, meg ma is megy.....Pedig tegnap nosztalgia dizsi is volt, ahová olyan szivesen elmentem volna. Na mindegy, most akkor pihi lesz. Délután vasalni akarok, van egy halommal, meg egy kis takarítás is belefér.
Holnap anyuciékhoz megyünk, s hozzuk majd este haza a kis gézengúz palántámat.

Nálatok lányok mi a hétvégi menü?

Képzeljétek Szilárdom mostanában jól eszik, igaz minden nap tortellinit vagy raviolit kell neki csinálni. Meg a husi leves is jól megy neki. De amit régebben evett főzelékek, husi krumplival nem nagyon akaródzik neki. Abból 3-4 falat is elég....
De legalább eszik valamit! Szerintem most ki is van kicsit gömbölyödve a pofija, biztos hízott kicsit. Ugye a tésztától lehet.... Egyébként én nem vagyok tésztás, s a párom sem igazán. De a fiam. Ha olyan van ami nem tetszik megy a hűtőhöz és hozza belőle a tésztát....

Na üdv mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


sziasztok!

még mindig nem jó a billentyűzetem sajna. most anyuéktól írok. lejöttünk nikivel, hogy apjuk tudjon aludni. éjszakás volt tegnap este. egyébként jól vagyunk, csak sajna bekényszerülünk a szobába.bár tegnap már sikerült kimenni, aludt is niki mint a bunda.
mostanság éjszaka nem alszik túl jól. a pocija felébreszti. nem sír, csak tekereg szegénykém. lehet megint adnom kell neki az infacolt. pedig már mindjárt betölti a 3hónapot és pont h el kéne múlnia.
szuzy:tök jó h szilárd mostanság szereti a pociját.
kisplútó: remélem már jobban vagytok.
pusz mindenkinek

Kép
illestincsi
 
 


tényleg kihalóban vagyunk:) ne már lányok :)

szuzy innen tudsz letőlteni torna dvd-ket ingyen

http://barbara-dvd.blogspot.com/

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!

végre idejutottam én is.

Eszterem időközben újra beteg lett :evil: :evil: most jó taknyos és köhög.Tibi szerint (kedden) korai volt az oltás. Végre volt oltóanyag, és megkapta a preventalt.
Krisztiánom szintén csatlakozott hozzá, így most itthon boldogít, de szó szerint. Most húzott épp fel, mert felköltötte Esztert addig macerálta :roll: :roll: olyan csíntalan tud lenni,

Szombaton átrendeztük a szobánkat, most Eszterke ágya az enyém mellett van, így éjjel tudom simogatni a fejét. Valahogy le kéne lassan szoktatni őt a cicizésről :roll: :roll: :roll: Ezt gondoltam első lépésnek, egyenlőre jónak tűnik :D :D

Szuzy
sajna itthoni munkát én sem tudok, bár nekem időm sem nagyon lenne egyenlőre rá.
Mi állandó stresszben vagyunk a Bosch miatt, múlt héten is 250 embert küldtek el :shock: :shock: bízunk benne, hogy Tibi marad, de sajnos mindenre muszáj felkészülni :( :(

Tincsi
Nikike mekkora már? Szopi rendeződött?

Nika
Gege lassan 2 éves, úgy telik az idő. Sajnálom, hogy a kistesó ennyit várat magára. Munka ügyben sikerült már döntenetek.

Na abbahagyom, mert Eszterke fodrászost játszik rajtam

:twisted: :twisted: :twisted:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szuzy
nekem van torna DVD-m, olyan kicsit táncos, aerobicos nagyon jó :wink: :wink: meg van hastáncos is :wink: :wink:
Jó lenne összehozni egy találkozót, akár nálunk is, csak végre gyógyuljunk meg :wink: :wink: akkor majd átírom Neked őket

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Nemköltözünk:) nem írtam még???
Hát igen tesó várat de nem aggódunk nagyon szeretnénk tesót de ha nemlesz az sem lesz akkora tragédia :)amúgy csak egy éve próbálkozunk tesóval :)

jaja szerdán lesz két éves el sem hiszem hogy szalad az idő :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kép

Nika
említetted, hogy lehet, hogy nem mentek. de akkor most már biztos.

Amíg el nem felejtem
KépKép

Mi ma megyünk a doktornőhöz. Előre félek, Eszterke nem akar a babakocsiban megmaradni, gyalogolni sem szeretne, hanem az ölemben lenni. Hát súlyos egyéniség :roll: :roll: :roll:



Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Nika
az lemaradt, hogy Boldog születésnapot Gegének!!!
Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi! Nika! Ha szeretnétek AVON-t rendelni szóljatok. Elkezdtem avonozni. Nagyon jó akciók vannak most benne. Közeleg ugye Valentin nap, nők napja, ilyenkor mindig jó akciók vannak. Szép bizsuk, táskák, edt-k, parfümök vannak leárazva. S ha a párotokat szeretnétek meglepni valamivel , akkor szóljatok klassz férfi illatok is vannak szupi jó áron.

Gabi! Így talán egy találkozó is össze fog jönni. Ha katalógus kellene szólj, kiszaladunk valamelyik estefelé amikor nektek is jó.

Puszi mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


Az előbb nem Nikát, hanem Tincsit akartam írni, hisz Starjánba nem igazán tudnám eljuttatni a dolgokat...

Kép
szuzy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: