Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lánykák! :)

Jah, amennyire beindult nerég a topik, most úgy eltűnt mindenki. De hát van ez így :)

Én ismét intézkedtem a kéró körül, ezért nem tudtam jönni nagyon, meg anyum is itt volt péntekig, szóval el voltunk.
Megrendeltük a konyhabútort, meg tegnap a redőnyöst is.
Most a konyhai gépeket kell kiválasztani az elkövetkező 1-2 héten belül, mert kellenek majd a pontos méretek a konyhabútorosnak.

Kora,
Jaaj, gondolom nehéz,hogy előbb kell majd vinni Levikédet bölcsibe. Nem is tudom mit kívánjak.... tudom,nehéz érzés.

Fildi,
Csjúúúú már vérvétel :) De jó! Hogy vagy?

Anna,
És Te? Hogy érzed magad? :)

Most csak ennyi, mert épphogy csak benéztem, a laptop meg veszettül elkezdett villogni, hogy mindjárt lemerül és nincs most kedvem töltőért feltápászkodni. Bocsesz. :?

Jóccakát mindenkinek! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok! A nagy káoszban el is felejtettem ide is megírni, Dorottya baba január 10-én megszületett:) Nagyon édi, imádom!
A szülés nagyon szép emlék, a szülésznőm és a dokim is végig mellettem voltak, reggeltől-estig. A dokim utána minden nap benézett hozzám, ő búcsúztatott el a kórházban is. A kórházban még ajándékcsomagot is kaptunk (minden anyuka kap egy ún. uti csomagot). Itthon lenni pedig tök jó:) Kár, hogy nincs tavasz, lassan mehetnénk sétálni a babával. De így....

Kép
Vendég
 


Sziasztok

Elnézéseteket kérem hogy "zaklatlak" Titeket és bepofátlankodom. Segítségetekre lenne szükségem.

A kislányomat most készülünk megkereszteltetni az egy éves szülinapján. Azonban nem sok infóm van eddig a veresi keresztelőről, bár már beszéltünk a pappal és készülünk a felkészítő csoportra menni ha megvan az időpont. Egyáltalán ott ha tudjátok, kérlek írjátok meg hogy mi fog elhangzani. Elképzelésem sincs.

Mivel készüljünk a templomi ceremóniára, bár az atya azt mondta hogy ha túl vagyunk a felkészítő csoporton akkor kell őt visszahívni, mégis jó lenne tudni előre mire készüljünk.

Továbbá nem tudom hol tudnék a kislányomnak téli keresztelő ruhát viszonylag elfogadható áron (nem szeretnék és nem is tudok 10-20ezer ft-ot egy alkalomért kiadni).

Nem utolsó sorban anyagilag az egész ceremónia kapcsán mire számíthatunk? Adomány formájában vagy kész tények (fix költség-ár) szerint kell hozzájárulni a szertartásért.

Hát kb ennyi kérdésem lenne.
:oops: :roll:

Ah tud esetleg tényleg valaki Közületek e kérdésben segíteni azért nagyon hálás lennék. És előre is köszönöm Nektek.

Ami még esetleg jó lenne, ha tudnátok egészséges, első szülinapi torta receptet tippként adni. Magam szeretném a kislányomnak elkészíteni, az egészségesebb mint a cukis süti. És külön is szeretnék neki vmi különleges finomságot, hogy azt "széttúrhassa" a kis apró egy éves kezeivel.

No tényleg bocsi a zargatásért.

Mindenkinek köszi a segítséget.

Mindenkinek szép estét.

Éva

Kép
viccvucc
 
 

 
 

esetleg priviben el tudnátok e küldeni, csak nem tudom mennyire pörögnek it a hsz-ek és nem biztos hogy képes leszek több oldalt visszapörgetni a segítő tanácsokért

Köszi :lol:

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok,

Twist,
mégegyszer hatalmas gratula Dorkához :) nagyon szépséges!!! KÉÉÉÉÉÉPEKET!!! hogy vagytok, mesélj.

Többi Pocakos???

Évi,
hát én már leírtam, sajna nem tudok segíteni a keresztelő kérdésben, mert nekünk gödön volt. De mi adományt adtunk, egy borítékban.semmi fix összeg nem volt.
Ruci meg hát vmi fehér ruha, fehér harisnyával, cipővel, kabátkával? semmi extra nem volt Álmoson se. Fehér body, rugi, harisnya.
Torta receptet meg itt találtam neked :)
http://www.kismamablog.hu/nem-kategoriz ... napi-torta
http://gyerekkonyha.lap.hu/

Többiek?
Gabi, hogy áll a lakás intézés?

hirtelen ennyi. megyek tanulni, meghúztak a szombati valszám vizsgán, egy órát bőgtem... :evil: most pedig készülök az UV-re...

puszi

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 



Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Kedves Esztó

Köszönöm a linkeket a receptekkel kapcsolatban. Lehet hogy az lesz amit a mindmegettén találtam, mert a zabpelyhet amúgy is szereti a kisasszony, tejpép helyett azt szoktam neki csinálni gyümölccsel és teljesen jó, még én is ezt eszem olyankor mert amúgy is diétáznom kell, de hála mivel Hannusnak sok fincsi és EGÉSZSÉGES kaját csinálok (zöldségek és gyümölcsök) én is rászoktam a minőségi étkekre.

Még egyszer köszönöm a tippeket.
Azért is kérdeztem egyébként ismét a keresztelőt mert most vált aktuálissá a kérdés, bár egyenlőre megoldódott a ruha kérdés, mert találtam az egyik aukciós oldalon teljesen új téliesített gyönyörű szép ruhaszettet a keresztelőre. Ezen már tegnap óta túl is vagyok. csak legyen is jó a kisasszonyra. :lol: Bár elvileg a méretek stimmelnek.

Már tényleg a többi kérdés maradt számomra tisztázatlan. Aki veresen keresztelte vagy egyáltalán csak többet tud az itteni szokásokról az kérem írjon nekem. KÖSZÖNÖM!!!

Tényleg! Ha már ennyit kérdezek akkor már ugyis mindegy.... Nem tudjátok, az egy éves babavizsgálatra a védőnőnknél előre be kell jelentkezni, meg valóban nem is a doki fogja a státuszvizsgálatot csinálni??? Utoljára fél éves korában voltunk azóta csak néha beugrottunk de a dokival rég találkoztunk. Bár ez talán szerencse is :lol:

no megyek is mert lassan vacsizik Hannus

Mindenkinek szép estét.

Éva

Kép
viccvucc
 
 


Twist: Tündéri Dorottya baba :) :) :)

Éva: Üdv.!

Mi megvagyunk, közben volt egy "kis" probléma: édesanyám elcserélte a laksát kisebbre, a kutyánk aki nála van úgy volt,h természetesen mehet, erre hétfőn este 8 órakkor közölte,hogy mégsem, aztán másnap reggel,hogy mégis, odamentünk reggel lebontani a kifutót a régi helyen,átvittük az új helyre,hogy épitsük (párom szabit vett ki) és akkor közölte,h mégsem mehet, vigyük ahova akarjuk.

Ezt kedden fél 12-kor, a gyerekért délre igértem,h megyek oviba,ebéd után..

Kutya a csomagtartóban,én berohantam a gyerekhez,hogy esetleg nem akar e ott aludni mégis, szerencsére akart, ezek után könyörgős telefon anyósnak és párom hugának,hogy vihessük kertesre ,amivel egy bibi van: ott van 2 db. 60 kilós bernie pásztor.

A kisebbik el is volt vele de az idősebb házsártosabb, ott voltunk velük nappal délután visszakönyörögtük,h legalább éjjelre legyen helye, 5-re haza kellett jönnünk,jött egy ingatlanos.

Másnap sikerült egy olyan panziót találni, ami fele áron van mint a többi, igy most mogyoródon van egy panzióban, én sirok mindne nap,mert hiába tudom,h jó helyen van de a kutya nem tudja,miért vittük oda, ráadásul kint alszik eddig meg bent aludt.

Ma is jön egy vevőjelölt nézni az újpesti kecót, szombaton egy ingatlanos kertesre,illetve megyünk nézni mi is kertesen anyóssal.

Merthogy ha nem lenne túl bonyolult igy, ez a lakás anyósé,igy Ő adja el,neki kell találnia olyat,amibe majd megy,ha elmegy kertes, amibe mi leszünk addig, de akkor sem nekünk kell megfelelőt találni,hanem neki..

Ami egy fokkal nehezebb mint nekünk,mert neki ahhoz képest igen nagyok az igényei,h mennyi pénz lesz rá.

Szóval elég húzós dolgok vannak, konkrétan eszembe sem jut,h terhes vagyok csak ha valaki rákérdez,hogy vagyok,annyira lefoglalnak ezek a dolgok.

Anyuhoz vizsont többet nem megyünk, gyereket semn visszük,a kicsiről nem is tud. Eddig is voltak dolgai, de ez volt az utsó csepp.

Bocsi a hosszért, de nehéz röviden leirni.
Vendég
 


Sziasztok!

Jelentem Debrei Eszter 2010. 01. 14-én este 21:33 kor 3100 grammal és 53 cm-rel megszületett. Nagyon gyors és könnyű szülésem volt. A vajúdás szinte végig itthon történt, igazán durva csak este fél héttől volt. Háromnegyed kilencre értünk be a kórházba, ahol az adminisztráció után a doki már nem nagyon tudott megvizsgálni, épp a vizsgálat közben jött az első tolófájás. Fél óra kitolás után megszületett Eszterke. Rakok fel képet, amelyiken én is rajta vagyok az még a szülőszobán készült, ezért a szép zöld lepedő. :) Igyekszem aktívabb lenni itta fórumon, de hát a kisasszony nem egyszerű eset :)


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1264181183.9068.jpg[/img] Szülőszobán

Kép Apával Kép alszik :) [/img]

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Mérnökasszony! HATALMAS GRATULA!!!! Igazi kis gyönyörűség Eszterke is mint Dorka :)
tényleg jó gyors szülés volt :)

mesélj, milyen baba? hogy telnek a napok?

Ildi,
sajnálom a konfliktust anyuddal :(
Nektek még nem sikerült eladni a lakást? és kertesen néztetek már ki?

Álmos ma egész du hányt...vszínű megbuggyant a sütőtök amit kint felejtettem...de már jól van.

Többiek? megint mindenki eltűnt :(

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Mérnökasszony: GRATULÁLOK, nagyon édes baba Eszter!!!

Eszter: Eddig a kertesi házat árultuk,azaz áruljuk most is, de újabban 2 hete az újpesti lakást is.

Nézni megyünk holnap is kertesen, azaz anyóst kisérjük,mivel ez az ő lakása igy ő vesz kertesen csak addig mi leszünk benne mig kertest eladjuk, ahogy itt is.

Ma is,tegnap is voltak megnézni ezt a lakást, 4 ingatlaniroda hirdeti meg mi is expresszen, ingatlanosnál 13 600 000,tőlünk 13 000 000, de ezt nem irhatom a hirdetésbe mert akkor az ingatlanosok is lemehetnek erre az árra.

A konkurencia (2 házzal odébb) ma lentebb vitte potom 400 000-el, amit nekünk is kéne,csak anyós nem akarja,igy marad a remény,h valakinek nem az optikai tuning a fontos,hanem ,hogy itt 1 éves vadi új elektromos vezeték csere és konvektor helyett pedig cirkó van,ami havonta 9 000 -ft mindenestül, 20 000-el kevesebb mint a konvektorral.

Ezzel kelünk ,fekszünk, plussz a kutya meg most Fanni is náthás ,lázas és csütörtökön elkapta a hasmenéses virust is - igaz,azt csak az oviban művelte de ott nagyon, úgy fürdették le.
Vendég
 


Sziasztok!

Kora! Levinek nagyon nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!!
Ha tudsz majd írj hogy mi van a bölcsivel.... Hogy viselitek?

Mérnökasszony! Gratulálok! Minden jót kívánok. Eszter tüneményes! :) Örülök hogy ilyen könnyű szülsed volt, szépek vagytok! :)

Twist! Dorka gyönyörűséges! :)

Fildi! Hűűű, nem semmi... Sajnálom hogy ilyen gondjaitok vannak. Fanninak jobbulást!

Esztó! Szegény Álmos! Remélem túl van a sütőtökön, és nem lesz folytatás!

Mi megvagyunk. Tegnap voltam dokinál, minden rendben. CRL: 8,7 mm Jövőhéten meg kezdhetem a labort, ekg-t, stb van egy tucat ügyem. :) Amúgy nem vagyok valami jól, sajnos egész nap émelygek, hol jobban, hol kevésbé, emelett meg hulla fáradt vagyok. Ennyi.
Emmám egy tündér virágszál, szerencsére jól van, csak épp kimozdulni vele kész katasztrófa, még mindíg úúúútálja a hideget. :)

Kép
Kép
annaemma
 
 


Mérnökasszony, szívből gratulálok a gyönyörűséges kislányotokhoz, nagyon széééééééééééép!!!:)))))))
Megy a szopiztatás, hazajöttetek már a kórházból?

Mi kb. elég jól összeszoktunk már a picivel, néha meg tudom már előzni a sírást, mielőtt lebiggyed a szája. Szépen eszik és nagyot nőtt már:)

Kép
Vendég
 


Szerencsére Eszter-lány is nagyon jó étvágyú, és Twist gratula a sírás megelőzéshez. Én amilyen béndzsa vagyok már annak örülök, ha arra rájövök miért sír :?
Éjszaka szerencsére elég jól alszik, 2x etetek. Ja és amire nagyon kell figyelni, az az hogy legyen büfi meg egy kis trotyi is minden evés után, mert különben világvége és senkinek nincs nyugta. Hétfőn jöttünk haza a kórházból, és kedden még nem tudtuk a büfi-trotyi szabályt, aminek közel 4 óra sírás lett az eredménye, a végén persze már én is bőgtem. De szerencsére itthon volt Gábor, aki némi netezés és bébi-megfigyelés után beazonosította a probléma forrását, és megkezdődött a büfiztetési projekt. Komolyan, olyan angyali türelme van hozzá, hogy az hihetetlen. Hálás lehetek az égnek, hogy itthon van a héten.

KÉRDÉS: Hol lehet elfogadható áron venni veresen rugit? Mert ugyan egy vagon babaruhát kaptunk, de a legkisebbek is 56-os méretűek. 1 db 52-es méretű rugink van, és egyenlőre az a mérete a Kisasszonynak. Néztük a posta mögötti turiban, de ott is csak 1-2 db volt és azok sem praktikus kialakításúak voltak, hanem olyan fejen át húzósók, ami kombinálva az én gyakorlatlanságommal kész gyerekkínzás :oops:

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Mérnökasszony: A szombati -szerdai piacon a turikban esetleg?

Nálunk is anno a büfi volt az ellenség :)

Twist: Már 13 nap! Holnap 2 hetes Dorottya!

Anna: Öürlök,h minden oké! Én múlthéten voltam vérvételen, hétfőn megyek az eredményekért aztán a helyi védőnőhöz,hogy adjon kiskönyvet, igaz ide nem sokat fogok járni hanem majd a költözés utáni helyre de mivel 2.-án megyek a 12 hetes laborbeutalóért ,igy addigra kell a könyv,meg bele a sok igazolás: EKG,fogorvos,háziorvos,stb.

Tegnap este jött a telefon,hogy a párom nagypapája meghalt, korházban volt már.Hodászon laknak,jövöhéten mennek le anyóssal,anyós mondta,hogy én ne menjek a gyerekkel.

Kutyánk nem eszik,azaz alig a panzióban és nem megy be a kutyaházba, valamint nem hagyja magát sétáltatni,mozgatni sem (nem baris a panziósokkal), de látogatni sem mehetünk még mert akkor megint csak összezavarjuk, igy agyon aggódom magam miatta, kint minusz 8 fokok vannak éjjelente...

Viszont ma miután beszéltem a panziósokkal (minden este hivjuk őket) épp teljes tehetetlenségbe és tanácstalanságba üldögélve csörgött Zoli telefonja : egy magán vevő,tehát nem ingatlanos, minek utána közölte is Zoli,hogy igen, a hirdetésben 13 600 000 van, de ha magánszemély akkor 13 és viheti.

Holnap délelött jön megnézni, konkrétan ennyiért csak a hülyének nem kell,nekünk meg mindegy,hogy az ingatlanosé az a 600 000 vagy a vevőé, baromi sürgős és igy egyeztünk meg anyóssal,hogy 13 az alja.

Ma voltunk nézni egyet,illetve kukkolni Őrbottyánban, 100 méterre, egy utcára a horgásztótól,az egy nagyon pofás kis ház,jövöhéten megyünk megnézni hétvégén.

Úgyhogy zajlik az élet.

Fanni már jobban van,most nekem fáj a torkom.
Vendég
 


Sziasztok Lánykák! :)

LEVINEK NAGYON BOLDOGSÁGOS SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!! :D

Twist, Mérnökasszony,
Gyönyörűek a kislánykák!!! Nagy gratula hozzájuk ismét!!! :)

Fildi,
Nagyon sajnálom a történteket anyuddal. :( Szegény kutyus.... :S
Nagyon kívánom,hogy hamar sikerüljön a lakás biznec.

Esztó,
Ugye már jól van Álmos?Huh, rossz lehetett ez a hányás. Szegényke.

Én továbbra is ügyintézek ezerrel. MIndig van valami. na meg volt egy elég szép kis kavarás is az ügyünkkel, de minden okés.
Hétvégén sikerült mosogatógépet és főzőlapot szerválnunk a médiában, pont áfa mentes napok voltak :D
A többi még beszerzésre vár, most éppen a mosogatótál és csap témán agyalok,hogy milyen kéne? Ötletek? Ha nem vmi drágát akarunk,akkor tök mindegy,hogy milyen lesz?

Kora,
milyen a bölcsi?

Jön vki holnap ringatóra? Múlt héten Andorom igencsak bealudt így kimaradt nekünk?Vagy inkább a baba-mama klubba jártok Csajok?



KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Nah, ez jóóóó. Bocsesz lányok, véletlenül maradt kiemelve a bötűűűű :D

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Jah, és tettem fel új vidit, egy tükör elötti illegetőset kaptunk kamera végre ismét :D :D

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Mérnökasszony, én a Tesco-ban vettem rugikat. De mondták másik fórumon, hogy az Auchanban vannak olcsóbb dolgok. Nekem is az volt a baj, hogy a kapott ruhák mind lógnak a babán. Nekünk 56-os méret kell és csupa nagyobb volt csak. Nekiálltam és bevásároltam Dorkának kis ruhákat, azóta végre tudom öltöztetni:)
Főleg overállból kaptunk bazi nagyot, abból is kellett 56-os.

Nálunk is nagy gond a büfi. Szóval etetés után bealszik a kisasszony. És akkor hagyni kell, de amint felkel és nyüglődik, akkor kell büfiztetni. Valahogy így sikerült megoldani.
Nagyon nem szabad mozgatni etetés után, mert esténként jó nagyot szokott bukni (de csak esti etetésnél) és utána minden olyan lesz. Aztán mosolyog:)) És újra enni kér:)

Nekem is a párom segít itthon még a héten, aztán jövő héttől dolgozik sajnos. Nem is bírnám ki nélküle. Derohangál a munkahelyemre, intézi a dolgaimat, olyan jó, hogy segít nekem:) Aztán szerintem nehezebb lesz nekem. Nehéz, hogy nem mozdulhatok ki napközben.
Vendég
 


Fildi, most olvasom, hogy a kutyust nem tudtátok hova tenni. Nagyon rendes vagy, hogy egy panzióba vitted, ott nagyon jól gondját viselik. Csak gondolom, hogy drága dolog, napidíj van.

Gabolino, a ringatóba mennyi idős babát lehet vinni? Jó lenne majd kimozdulnom. Most még elvagyok, hogy a párom velem van, de aztán rossz lesz. Főleg, hogy hideg van és jeges idő és nincs is lehetőségem így kimenni.
Vendég
 


Sziasztok!

Kedves Anyukák,Kismamák és Mindenki!

Figyelmetekben ajánlom most induló honlapom:

www.pokroc.hu

Üdvözlettel:
Gyöngyi
leonszita
 
 


Sziasztok!

Twist: Igazából Zoli érdeme,mivel Ő fizeti.. Mivel menhelyről hoztuk annio és most is egy menhelyes ajánlott minket valamint mert nem 1-2 napról van szó igy 800 ft / nap.

Én nagyon kutyamániás vagyok,kevés dologgal lehet kiakasztani de a kutya az az.

Anyuhoz nem is megyünk többet, de ezt már irtam, lassan kezd rájönni,h nem vicceltünk, Fanni nem is emlegeti.

Gab: A drukk jól jön a lakáshoz, most lementek a nagypapa temetésére Hodászra ma Zoli meg anyósék, de hétvégén megyünk nézni 3 házat, illetve is ide is jönnek az érdeklődők folyamatosan, de én már ma költöznék.
Vendég
 


Gab: Most néztem meg a videókat...Ezzz a tááánc!!! Annyira édddes és ügyes !!! Meg a pólós sapka :) És szerintem teljesen Rád hasonlit Andor!!! Mások (akik élöben is látnak sokszor velem ellentétben) mit mondanak?
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Nagy a csend.... :)
Mi megvagyunk.
Tudom hogy volt már szó a körzeti dokikról... de nincs időm visszakeresni. Szóval a Marik doktort ismeri valaki? Mennyi idős?
A másik amit kérdeznék, hogy a védőnőhöz be kell e jelentkezni?
Jövök később...
sziasztok!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Anna: Én ma hivtam fel a védőnőt, szerda 13:20-ra adott időpontot...nem mintha sok dolguk lenne de nagyon szeretnek fontosnak látszani (én utálom a védőnőket semmi értelmüket nem látom,most is csak azért megyek mert muszáj).

Szóval itt be kell jelentkezni de nálatok nem tudom,hogy megy.

Jól vagy(tok) ? :)
Vendég
 


Köszi, megvagyunk. Nem mondom hogy ragyogó a kedvem, egész nap elég ramatyul vagyok... Itthon semmi nem halad, az meg bossszant. Áááááá....

Te/ti hogy vagytok?

Kép
Kép
annaemma
 
 


Na, közben telefonáltam. Én csütörtökre kaptam időpontot.

Kép
Kép
annaemma
 
 


Mi is megvagyunk, köszi.
Az én kedvem sem a legjobb, azt hiszem télallergiám van, végtelenül megutáltam a telet.
Vendég
 


Sajnálom... Felőlem is lehetne már tavasz.

Mi van a kutyusotokkal? És a lakás/ház projekttel?????

Fannid hogy van?

Kép
Kép
annaemma
 
 


Kutyus panzióban fázik, házat jöttek nézni vasárnap, lakást jönnek nézni holnap meg szerdán is,Fanni oviban van,múlthéten nem volt.

Pénteken farsang lesz náluk,Ő Barbie muskétás akar lenni...persze lány muskétás jelmez nincs a világon,igy most ezen ügyködök.
Vendég
 


Szegény kutyus. Sajnálom.
Az eladásokhoz nagyon szorítok, remélem mihamarabb megoldódik végre.

Lány muskétás! Hmmm. Az klassz. Ez honnan jött? Meséből? Jó ügyködést a jelmezhez! :wink:

Kép
Kép
annaemma
 
 


Igen, a Barbie és a három muskétás mese...mellékelek képet,hogy kéne kinéznie elvileg :) Aztán gyakorlatilag már más lesz azért :)

Kép
Vendég
 


Egy kinai kaja recept,hátha másnak is kedve támad rá- én este megcsinálom :)

1 kg csirkemell csíkokra vágva



A páchoz:

őrölt fehérbors , só, cukor, 4-5 evőkanál pezsgő, 1-2 evőkanál étolaj



A bundához:



1,5 bögre liszt (ez egy 2,5dl bögre)

4 teáskanál sütőpor
2 felvert tojás
3 evőkanál olaj
3 dl víz
kevés só



A bunda hasonló a palacsinta tésztához,de annál sűrűbb.



A mézes mázhoz:



méz
cukor
ketchup
2-3 evőkanál balzsamecet

Erős Pista



A csirkecsíkokat bepácoljuk és hűtőbe tesszük. Ha összeértek az ízek, a bundába mártott csirkedarabokat bő olajban kisütjük. Utána a mézes mázhoz összemelegítjük a hozzávalókat és beleforgatjuk a kész húst. Megszórjuk szezámmaggal.
Vendég
 


Hogy mik vannak már... :)
Kíváncsi vagyok milyen jelmezt alkotsz majd! Mindenképp hozz fotót majd a kis muskétáslányról! :)

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok Lányok! :D

Ááááá nem hiszem el.
Az imént írtam egy kisregényt és véletlenül a ctrl+c helyett a ctrl+v-t nyomtam meg, és így egy korábban lementett szöveget másolt be és amit írtam az meg odaveszett.

Ahhhhh

Szóval most csak gyorsban megrószálom összeszedni, amit már lekörmöltem egyszer.

Fildi,Anna,
Örülök,hogy jól vagytok a kedvtelenség és émelygés ellenére. :)

Fildi,
Nagyon drukkolok,hogy elkeljenek hamarosan a kérók!
Kutyuskát sajnálom továbbra is.
Fanni jól kitalálta a jelmezt :)

Mi Pécsett voltunk a hétvégén, így ezért sem tudtam jönni.
Várjuk a kéróval kapcsolatos további fejleményeket. Most már nagyon megy az idő, várom a költözést nagyon.

Van esetleg ötletetek,hogy hol lehetne beszerezni nem csiliárdokétrt ajtórácsot?Ami jól használható?

Kora,
Hogy haladtok a bölcsivel? Meló ügy?

Esztó,
Vége a vizsgaidőszaknak? Nem jöttök ringatóra? :)
Én most már nagyon szeretnék holnap eljutni, mert már jó rég voltunk és Andor viszont szereti. Remélem majd nem alszik be délelőtt.

Szilvi? Mizu Veletek?

Prüntyi?

Twist,Mérnökasszony? Hogy telnek napjaitok a kis picurkákkal?

Most mennem kell, mert Andor felébredt. Igyekszem még jönni esetleg este.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabi!
Mikorra várható a költözés? Pakolsz már? Én is izgatott lennék a helyetekben! Kíváncsi vagyok Andor hogy veszi majd az új helyzetet. Emma nem szerette a költözést! Illetve az új lakást... Két három hétig igencsak mehetnéke volt "haza". :?

Kép
Kép
annaemma
 
 


Anna,
Annak idején, mikor mi voltunk picik és a hugom 2 éves volt mikor elköltöztünk,akkor 3 hét után ezt mondta anyumnak: anya, nagyon jó itt, de most már mikor megyünk haza :D Édes.

Hét, remélem jól veszi majd Andor.
A szerződés szerinti határidő az febr. 28. Szerintem ez nagyjából reális is lesz.
Ha előbb meglesz a banki utalás, ami szerintem max febr. közepe lesz, akkor valszeg nem fogunk ide fél hónapot fizetni, hanem innen kényelmesen átpakolódunk és ha minen a helyén beköltözünk febr. végén.
A konyhabútor is legkorábban febr. közepére várható szóval szerintem ez reális.
Pakolok-e? Egy szekrényben a régi ruháimat átválogattam és kiszanáltam őket,hogy majd eladományozom, de kb ennyi.
Dobozokat gyűjtünk meg papírokat a konyhai cuccok becsomgolásához.
Már én is gondolkodtam ezen,hogy kezdjek-e nem kellő cuccokat pakolni, csak az a baj, hogy nem tudom utána hova tenni.Szóval ha sztem majd valami konkrétabb időponti kilátás lesz, majd akkor.

Nem jöttök holnap ringatózni? :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Ringatóra nem megyünk... Emma nem igazán rajong érte. Ráadásul Anyukámék jönnek holnap, szóval adott a program.

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Mi is létezünk még! 8)

Köszi a szülinapos kívánságokat, pont aznap lett beteg (pontosabban előző este), szóval nem volt nagy murizás.

Naggyon-naggyon megkésve Timikének is boldog kettőt!! :oops: :oops: :oops: :oops:

Szóval mi 18.-án elkezdtük a bölcsit, minden jól haladt (nem nagyon zavarta, hogy otthagytam) amíg nem kellett ottaludni. Akkor másnapra egyből beteg lett. 8) Na jó nem azért de tök úgy jött ki. Tehát eddig kemény 4 napot volt, azóta beteg és sajna nagy javulást nem mutat. Azért legkésőbb csütörtökön vinném, remélem addigra jó lesz. Sokminden nem tetszik a bölcsibe, sajnos tenni nem tudok ellene. :( Most meg még nehezebb lesz, mert nagyon durván be van anyásodva. :roll: Ráadásul a nevelőnője azonnali hatállyal felmondott pénteken így egy darab idősebbbel lesz ami külön zavar. :? Van ott még egy csomó gyerek...

Meló ügyben sem túl rózsás a helyzet, már úgy volt hogy megyek angolra hátha úgy jobb lenne, de amennyi óra kellene annyira nincs mani, mert vagy az vagy még kevesebb ideig húzzuk ki meló nélkül... :cry: :cry: Most éppen azon gondolkozunk, hogy inkább Roli kéri a gyes-t én meg akkor el tudok menni munkanélkülire. Már azt is intézni kellett volna (mármint a gyes-t). Nem tudjátok, hogy a gyed lejárta után mennyi ideig lehet igényelni a gyest? Mindemellett izgulhatok azon is, hogy mikor rúgják ki Manót a bölcsiből.... :?

Egy szó, mint száz sokat ülök a gép előtt munkát keresve ezért ide sokkal ritkábban jutok el. :oops:

Ha szerdán Levi olyan állapotban lesz akkor lehet elmegyünk utoljára a klubba. Két hete képzeljétek senki nem volt, vmi babaételes volt kóstolókkal.

Pocakosaknak kitartás, elmúlik ez az émelygés előbb-utóbb, de hát ezt ti is tudjátok! :)

Ildi sajnálom a kutyusotokat én is! :( Nekem olyan furcsa ha vki idáig jut a szüleivel, hogy megszakítja a kapcsolatot velük! :shock: elég durva dolgok lehettek már ott!
Fannis fotóra majd én is kíváncsi leszek!

Gabi hát kitartás a költözéshez, gyerekkel biztos nem lesz egyszerű, bár Andor nagyon szülőbarát babóca! :) Úgy hallottam ott sem rószás a helyzet bölcsi ügyben...

A friss babásoknak sok türelmet és mégtöbb tejcsit kívánok! Nagyon éédesek a babák!!!!!! :D Twist úgy tűnik te elég hamar ráéreztél (hozzám képest legalábbis), én az első két hónapban csak arra törekedtem, hogy életben maradjak. Levi folyamatosan bömbölt ha nem volt cicin, aludni sem aludt csak a cicin szendergett néha, de úgy látszik neki annyi elég volt. :roll: Már ülve is szédültem. Azóta sem nagy alvó. :(

Megyek, mert elájulok úgy bűzölög itt valaki mellettem...
Bocs, hogy főként magunkról írtam!

KépKép
kora
 
 


Kora!
Örülök, hogy hallok felőletek. Sajnálom hogy beteg lett Levi, és hogy nem fenékig tejfel a bölcsi.
A klubba mi is szeretnénk menni, jó lenne ha eljönnétek, rég taliztunk. Én is olvastam hogy a múltor nem volt senki.... Amúgy te kaptál mailt? Én még nem, pedig a múltor már kaptam... Lehet nem is lesz???

Úgytudom a gyest visszamenőleg max 2 hónapra lehet igényelni, szóval hajrá! (én még nem kaptam, január elején adtam be az igényt)

Timikének mi is boldogságos másodikat kívánunk! :oops:

Na, mennem kell...
Szép estét!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok,
mi is vagyunk, csak sűrű napok voltak. Túl vagyok az utolsó vizsgán, de nem tudom hogy sikerült e, inkább nem reménykedek...

Pocakosok, örülök hogy jól vagytok a lehetőségekhez képest :)
nőtt már a hasatok? :)

Twist, Mérnökasszony kiscsajok hogy vannak, és Ti?képeket!

Gabi,
hát ha időben felkelünk elmegyünk :) mostanában 9 után kelünk :)
mikortól is van? fél10?

Kora, milyen melót keresel?
Levinek jobbulást.

Álmi ma felállt, mutatok is képet :) nagyon begyorsult a lelkem :)
most rendesen járunk az usziba is, azt is nagyon élvezi.

Jövőhéten pedig megyünk szombattól romantikázni Hévízre :) már nagyon várom. 4 nap.

Kép Kép Kép Kép Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó!
Nagyon ügyi Álmi! És olyan ééédes! Huncut a javából, ugye!?
Szerintem szereljétek át az ágyát, nehogy kiessen fejjel.

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Mérnökasszony Eszterhez! Ő is nagyon tüneményes kis leányzó, csakúgy ,mint Dorka. Fotót még!!!

Álmos meg nagyon édes! És tényleg nagyon huncutnak tűnik az ágyrágcsálós képen! Gratu neki a felálláshoz!

Fildi! Remélem kutyus-ügy megoldódik! ha áköltöztök, gondolom visszakerül hozzátok!
Lakás-ház adásvételhez meg kitartás! Az eladást mi is végigcsináltuk nemrégiben, így Pécsről feljárva nem volt egyszerű. Remélem gyorsan sikerül nektek!

Gabi átérzem az építkezős helyzetet :wink: . Nekem is annyi minden után kéne rohangálniom.... Csomagolni meg tényleg csak a végén, mert akkor mozdulni se lehet a lakásban...

Én azért tűntem el, mert elmentünk egy hétre síelni. Jó nagy társasággal, 22-en, közte 5 kisgyerekes család (asszem 9 kölökkel összesen). Minden szupi volt, utat jól bírták a lurkók. A gáz annyi volt, hogy mire hazaértünk sikeresen összeszedett RÉka valami víruskát (az apartmanlakó másik gyerkőtől, aki szintén ott találta), amolyan náthásat, amit utána én is és apja is szépen benyalt. Ezért gondolom, hogy nem sima megfázás volt.
Még mindig göthösködünk, bár én meg RÉka már sztem kifelé megyünk belőle. Porszizás még megy, meg köhög.

Emellett kipakolás, egy hegyni mosnivaló aminek most érek a végére. Meg pénteken apjával Felszaladtunk Bp-re ügyezni a ház kapcsán. Sikerült végre megrendelni a zuhanytálcát, zuhanyzóba mosdót+bútort, WC-t, kádat.
Csak ez a nyamvadt Elmű intéződik nehezen. Nem tudom, mikor lesz végre áramunk, addig meg nem tudunk nagyon továbblépni. :cry:

Vmikor a héten vagy jövő héten felmegyünk RÉkával bölcsilátogatóba, a Meseligetbe, meg az erdőkertesibe (van vmi magán), csak még nem tudom, mikor. Elműtől is függ.

HÉtvégén Szegeden voltunk, férjem szüleinél, mert szülinapja volt apósomnek, meg unokaöcsinek. Ott is esett szépen a hó, volt nagy hóemberépítés, hócsata, szánkózás. Na meg egy vacak hazafelé út. De szerencsésen visszaértünk az a lényeg.

Na megyek, én is ágybadugom magam, apja már itt horpaszt rég. Én meg picasa-ztam...

panna1
 
 


Ígértem én is képeket:
Kép Karácsonykor
Kép Anyával

Kép Tésztát nyújtok
Kép és megint...
Kép Közeli
Kép Elbújtam

panna1
 
 


Gab: Ajtórács :

http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... &mainid=14

Andor tényleg nagyon szülőbarát baba,biztosan jól veszi a költözést is!

Eszter: Nagyon édes Álmos baba,gratula a felálláshoz,nagy dolgok ezek!!!

Kora: Igen,ezek már régi dolgok,igy a legjobb mindenkinek egyébként itt most.

Panna: Nagyon édes Réka ,nem unatkozik sose, mindenben benne van azt látom !

Köszönöm a drukkokat, ügyesen drukkoltok, akik vasárnap jöttek megnézni a kertesi házat (miskolcról) ők vissza jönnek most vasárnap, reméljük a legjobbakat (az ingatlanos szerint sem véletlenül jönnek vissza olyan messziről,hanem már szerződést kötni).

Én is megyek ruhákat válogatni, ami nem kell az megy a vöröskeresztes konténerbe,oda szoktuk a felnött cuccokat meg ami nem jó börzére azokat a gyerekrucikat is.
Vendég
 


Sziasztok Lánykák! :)

Csak hiper gyorsban... :)

Voltunk ringatón, jaaaaj Andort alig bírtam fogni míg bementünk az ajtón, mert látta,hogy hol vagyunk, örült nagyon.
:) Édes volt, jött -ment most is, mint mindig, viszont sokkkkkal többször odajött hozzám, hogy aja-aja-aja. Megölelt, majd ment tovább :) Hiába, igencsak anyás a kölök :D
És képzeljétek, odament szinte mindenkihez egyenként, megállt előttük, jól belenézett az arcukba, mondván,hogy szia, itt vagyok ismét, majd ment tovább :D épphogy csak nem mondta,hogy "hááászijjja" (ahogy szokta)

Na, nem áradozok tovább, csak olyan jó volt látni, gondoltam megosztom Veletek is.

Ildi,
Nagyon köszi a rács linket. Néztem ezt már én is, csak az a baj, hogy nekünk 92cm-re kellen. Tudom van toldó is, de prószálok valami óccsóbat találni, de úgy látom nem igazán fogok.
Most van a Lidliben vmi akció 7rugóért, lehet felhívom őket, hogy az hány cm, mert az meg nincs odaírva. Persze nemtom az milyen fajta, jó-e stb.

Esztó,
Nagyon ügyi Álmos!!! GRatula. Tudod, a nagykönyv aszongya, hogy az első felállástól számítva kb. 4 hónap múlva indul el majd magától a gyerkőc. Majd figyeld meg esetleg, hogy bejön-e. Nekünk így volt :)

Panna,
Nagyon édes Ráka. ANdor is imádja az átlátszó, jelenleg spar narancsos vödröt a fejére húzni és körbejárni a lakást szövegelve, olyan hangot kinyerve a vödör alól, mint Dartvéder :D

Ildi,
Szurkolok továbbra is nektek nagyon!!!!

Most megyek, még majd jövök ma (remélem)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gab: Vatera / Teszvesz ? Nézd meg,hátha.Drukk,h találjatok.Nekünk Fillikid volt / van, (valahol), jó márka.

Imádom a nagykönyveket :)
Fanni 7 hósan állt fel, pár nap múlva úgy ment mint akit kergetnek.
Kell is neki döntött cipő még egy darabig, igy jár aki 7 hósan 12.5 kg és 80 cm :D

A nagykönyv általában csak a lényeget hagyja ki :)
Azt irják,hogy ne járasd a gyereket amikor még magáttól nem tud, de hogy mit csinálj amikor jár pedig még nem "kéne", azt nem :D
Vendég
 


Magáttól egy tével ,ahogy illik :)
Vendég
 


Ildi,
Persze, tudom, hogy hogy van ez a nagykönyvekkel ;) csak érdekességképp írtam le. :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gab: Tudom, csak eszembe jutott! Egyéként nagyjából jókat irnak,csak aki nem pont a tökéletes átlag arra a frászt hozzák simán.
Ami biztos: második gyereknél nem veszek elő egy könyvet sem és befogom a fülem a védőnőnél.
Otthon nem mezitláb járatom,hanem rögtön döntött cipőben, nem kap egy falat tápszert sem inkább a pacal és 6 hetes korában keresek bölcsi helyet 2 éves korára. Nem veszünk új , csak angol turis rucikat és nem beszélgetek senkivel a játszótéren :D
Meg ilyesmi :)
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: