Új privát üzeneted érkezett!

szia..én is ki akartam menni mátéval mert gyönyörűen süt a nap de irtózatosan fuj a szél.....
:?
noriéknak jobbulást!!!!!!!!!!!!!!!!sok puszi kisatikának!!!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nóri olvasni tudja csak üzit nem tud irni.

Kép
csucsu05
 
 


ok!!!!!!
Nori kitatást!!!!!!!!!!!!!!
hamarosan meg gyogyul kis atika!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Miylen kevesen vagyunk. Hol agytok: Melinda, Aprooka, Bucsek???

Kép
csucsu05
 
 


Nóri írt, hogy ATikának hőemelkedése van.

Nóri: Azon filózok hogy a hőemelkedés a fogzástól is lehet. Vagy folyik még az orra vagy van más baja?, mert lehet hoyg a fogzás is közre játszik. Sőt a fogzástól az orra is folyhat Szabinának is folyt és a Marika néni mondta a kettő között van össze függés. Csak azért mert ha fogzik akkor az sokáig eltart.
Na meg kérdezz ráa hőemelkedés is ok e hoyg nem műtik vagy a láz. Mert azért ez sem mindegy. Hőemelkedés 37,5 ig van. A fölött már láz de igazi láz 38 fok után van. Van olyan doki aki csak 38 tól számitja láznak.
De kitartást mert nem könnyű ez az biztos.

Ki tudn megnézni a netedet illetve a gépet hogy vissza lehessen állitani a babanetet hogy tudj ide irni??

Kép
csucsu05
 
 


Nóri: értem. Akkor ez patt helyzet. amúgy nem tehetsz arról, hoyg adtad a béres cseppet.
Ki gondolta volna hogy van amikro nem lehet.
Na kitartás.

És ha a gépedet előrébb állitanád??
Mármint dátumilag. Lehet akkor megjavul. Próbálkozz vele. Mert igy a többiek nem tudnak semmit csak amit ide irok, hoyg tudják mi van veletek.

Bár most nincs nagy forgalom itt!

Kép
csucsu05
 
 


Hali!

Mi kissé le vagyunk taglózva, mert éjjel nagyon köhögtem, majd megfulladtam, szegény Kiskópét is 20 percenként ébresztettem fel, így ma már reggel óta nem akar enni, nagyon hisztis. Neki is kimaradt a fél éjjele szegénykémnek.

Kiváncsi leszek, hogy viselkedik majd most, ha felébredt.
Először alszik már több mint egy órája kinn, álló babakocsiban. Eddig mindig ahogy megállt a szekér, azonnal felébredt...tényleg ki lehet ütve.
Megyek is ránézek....

Bucsek, küldesz képeket ha lesz két perced? Remélem nincs baj!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek,aki beteg JOBBULÁST,mielőbbi gyógyulást kívánok!Beleértve persze a babócákat is!Vigyázzatok magatokra!
Én lemaradtam arról,hogy miért is kell műteni a kis Atikát,de szorítok nektek!És kitartást kívánok!

Hétfőn fejezték be az ablak cserét,supi lett :)
Már most érződik a különbség,régi és új ablak között.

Ma bemegyek az oviba,logopédust keresek még mindig :D
Nincs nagy gáz,csak Vivi elkezdte a szavak első szótagjait ismételni.Főleg akkor,amikor mássalhangzóval kezdődik.Pl:mmmmme-mmmme-mmmmmme.....rre.(merre). SSSSSSSSSSe-ssssse-ssssse-gítek .(segítek)Nem tudom mitől van ez,mi váltotta ezt ki nála.
Pedig olyan szépen beszélt.Csucsu!Te is hallottad a játszón.Szép,összefüggő mondatokat mondott,és egy hete kb. elkezdődött ez nála.
Talán ennyire megviselte,hogy átkerült másik szobába,és most már nem anyával alszik egy szobába?Nem tudom......lehet.


Mit főztök ma?Segítsetek!!!!!Nekem már nincs ötletem!! :lol:


Itt a tél!Nagyon hidi van.

További szép napot mindenkinek!!!

Kép
kmelinda
 
 


Elfelejtettem írni!!

Tegnap Vivi,egyedül KIDOBTA a cumit,és cumis üveget a kukába!!!!
Cumi nélkül aludt el délután is,és este is.Olyan ügyi!! :D
Ja,és délután akartam ráadni pellust,erre Ő:"anya,de hiszen én már nagylány vagyok!"És nem engedte,hogy ráadjam.(Nem pisilt be)

Kép
kmelinda
 
 


melinda: igen hallottam nagyons zépen beszélt Vivi. Én azt mondom igen a változás hozta ezt ki belőle. De ezt kinővi majd. Persze ne várd meg mig kinővi. Jó is ha elviszed logopédushoz. Az ártani nem árt.
Nekünk az ovónéni mondta hogy Szabina azért kezdett el később beszélni mert 2évesen kezdtük a házat árulni. És megérezte majd a költözés is megviselte. A ygerekeknek néha apró dolgok is zavaróak. Új környezet stb..
Szóval nyugi ha eddig szépen beszélt akkor nem lesz baj ez csak átmeneti dolog lehet. De az is lehet hogy a logopédus nem fog vele még foglalkozni.

Az ablak csere akkro jól sikerült. arégi házunkban nekünk is régi ablakok voltak csak fel voltak újítva. De ha nagy szél volt a függönyön láttam és igenis húzott az ablak mellet a levegú. Itt az új házban meg semmit nem érzeka szélből. A fűtést sem kellet beinditani hisz nagyon jó a levegő 21fok van fűtés bélkül. Mi amúgy sem fűtűnk melegebbre.

Én sem tudom mit főzzek. Van tegnapról leves meg paprikás krumpli ebédre. Vacsira talán tojásos nokedlit csinálok.
De minden nap itt filózok mit együnk.
Annyi kaja van mégsem jut semmi az eszembe sosem.


Tényleg Melinda: Olvastak a halásztelki újságban hogy januárban lesz kész az ovi?? Nem küldtek levelet nektek?? Hol lesznek a gyerekek addig?? A régi oviban?? Nem is értem hisz novemberben át kellet volna adni.

Kép
csucsu05
 
 


MelindA: Most olvastama pelust :) nagyon ügyi:)
Szabina látod érdekes mert a szoba tisztassággal haladt hamar. Már mit jelent a hamar szó??MAjdnem 2,5 éves volt.
A cumis üveggel mi úgy állunk hoyg úgye a tejet issza csak abból. De kiharapta a cumi oldalát és van rajta egy nagy szakadás. Igy nem jó belőle inni. De én nem veszek neki már ujat. Igy tegnap jött hogy ő tejet akar inni pohárból.
Az ágyához tetteük éjjel a cumis üveget tejjel mert kérte de aminta szájába veszi ömlika tej belőle igy letette. nem is ivott belőle.
Igaz én már pár napja mondom neki a cumis üveget oda kéne adni a Mikulásnak. (A férjem lesz a Mikulás)
Szóval remélem megérik rá és oda is adja:)

Kép
csucsu05
 
 


Szia!

A szobatisztasággal nincs gond,mivel 16 hónapos kora óta nincs pellus napközben.A WC-be ment attól kezdve minden.16 hónapos kora óta! :D
Csak a délutáni,és esti alvásokhoz használtunk csak.
Ma is megpróbáljuk pellus nélkül.

Az ovitól nem kaptam még semmit.Na hallod!!!Mi lesz itt???Hogy lehetnek ilyen felelőtlen,nem foglalkozom vele.......emberek :x ???!!!!Annyira dühít!!!Nagyon kiváncsi vagyok,mit fognak mondani ma az oviban.

Csucs,te mikor kezded a munkát?

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: Elvileg január 2. De még erőt gyűjtök. Hisz nem akarom a barátságot tönkre tenni. Hisz március 1-ig szabin lehetek. Addig még bármi lehet. Na meg ha nem jön addig a kistesó akkor vissza is mehetek a régi munkahelyemre. Csak messze van napi 4-5óra utazás. De pár hónapot csak kibirnék . Tehát még egy vallomással tartozom a barátnőmnek. Hisz ha cserben hagyom akkor a barátságnak vége. Igy meg még tart a pályázat találna olyat aki nem akar már gyereket.
Nekem fontosabb hogy éjjel jól aludjak a lelkiismeretem miatt.
Nem is írtad te voltál a munkaügyiben??
Mert nekem még az is van hogy elmehetek oda is.


Igen emlékszem , hogy napközben pelus már nem volt. csak éjjel vagy alváskor.
Érdekes ez mitől alakult igy ki nála.
Akkor Szabina véletlenül lett szobatiszta egyszerre. Mert ő egyik nap már nem kérte se nappal se éjjel. vagy mázlim volt csak:)

Kép
csucsu05
 
 


Az ovit meg nem tudom csak az újságban olvastam hogy bőszen irta a Szenya, hogy január második felében lesz kész az ovi.
Jártam arra. Hát még minden tiszta sitt. Festeni meg burkolni kell. A falak vannak szétverve. Ebből nem is lezs kész november végére sem.

Kép
csucsu05
 
 


A munkaügyiben még nem voltam.Előbb meg kell szakítani a munka viszonyomat.Az sem lesz könnyű menet :D Úgy szeretném,hogy dec.elején megkapom a papírokat,a munkaviszony megszűnéséről,és jan.első hetében már megyek is a munkaügyibe.


Tegnap mi is elkocsikáztunk az ovi felé,hát.........az még a legjobb szándékkal sem mondható ovinak :)
Most indulunk Vivivel.Remélem bent találom az igazgató nőt.

Majd jelentkezem.

Csucsu!Akkor nagy fejtörés van,hogy mi is legyen. :D Ti már elkezditek decemberben a beszoktatást.Igaz?Én befogom már vinni dec.-ben is a kiscsajt,had szokja.

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: persze mi is megyünk már mostantól is mehetnénk. Még nem mentünk de a jövő héttől elkezdünk bejárni. Bár én azt hallottam 5nap a beszoktatás. Na erre kiváncsi leszek.
Vidd is te is a Vivit hisz lesz mikulás nnep fenyőfa ünnep. Élvezni fogja. Én is úgy vagyok most sürű lesz a program az ünnepek miatt hátha jobban leköti majd magát és iyg könnyen beszokik.

Kép
csucsu05
 
 


sziasztok! jó sokat írtatok!!!!!
ezt a későbbi ovinyitást én tudtam mert zoli mondta,hol tartanak!!!!
betegeknek jobbulást!!!!
Péntektől szemüveges vagyok!!!!!!!!! :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: na hogy hogy szemüveges vagy??Voltál orvosnál ?,

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Voltam bent az oviban.Igaz a hír,hogy január elsején nyit az ovi(erre kiváncsi leszek,hogy kész lesz-e időben).Azt mondta az ig.nő,hogy elcsúztak a munkával,és száradni kell,parketta kell........De kérdem én!!:Ha valakinek dec elején tölti be a 3 évet a gyereke,az mit csinál januárig,1 hónapig?A "nagy oviba"járhatna a gyerek?Úgy volt,hogy már novemberben már indítják a csoportokat.Nekünk is úgy volt,hogy decemberben már viszem a Vivit.Januártól pedig melózok......valahol :) Mert ugye,ha valakinek nincs gyes után szabija,mint nekem,az mit csinál?Mit kap?Úgy hogy januárban még közel sem biztos,hogy eltudok menni dolgozni.-Mert beszoktatás......Na mindegy!!!Ez van :)

A logopédussal is beszéltem,pénteken mennem kell be hozzá Vivivel az oviba.Majd meglátjuk mit mond.

További szép napot mindenkinek.

Kép
kmelinda
 
 


Szia Nita!

Ne szomorkodj a szemüveg miatt!
Vannak emberek,akik a divat miatt csináltatnak szemüveget.Mondván:ez most a trendi :D

Kép
kmelinda
 
 


melinda: És nem is viheted Vivit a másikba ?, Mondjuk az sem jó mert akkor azt az ovonénit meg csoportot fogja megszokni a gyerek. Tök jó? Azért kiváncsi vagyok a Polgármester Úr erre mit mondana ha megkérdeznénk. Vagy mondjuk adhatna segélyt arra az egy hónapra az Ömnkormányzat. Menj is be és kérdezd meg ilyenkor mi van??

Na mindegy mindig csak a nagy szavak vanank. Én csodálkoztam hoyg kész lesz mert nemrég kezdték csak el. Pedig még szeptemberben is azt mondták kész lesz.

Kép
csucsu05
 
 


csucsu a tanfolyami orvosnál voltam/üzemdoki/..csak szemüveggel vagyok alkalmas a szakmára..sokat romlott a látásom!!!! :cry:
péntekre el is készűl a szemüveg..ma csináltatuk meg...egy vagyon volt...... :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Új felhasználó vagyok , de azért remélem segítettek nekem.
Jelenleg 22 hetes kismama vagyok olyan anyukákkal akár kismamákkal leveleznék aki a Dél Pestiben szült, Dr Hartmann Gábornál.
A dokival nagyon meg vagyok elégedve magánrendelésra is hozzá járok viszont magát a kórházat nem sokan dícsérik.
Aki ezzel kapcsolatban tud nekem segíteni légyszi írjon az oldalra vagy privát üzenetet. :)
Köszönöm...
bea1979.11.05
 
 


szia én a délpestibe szűltem és nagyon meg voltam elégedve a korházzal!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: És milyen szemüveget kaptál?? + vagy - ?? Mennyibe került?,
Nem is a lencse a sok hanem a kertet nem,?

Kép
csucsu05
 
 


fekete a keret és kétoldalt van két strasszkő..nagyon szép....összesen 37.000 volt...majd megmutizom...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: ana az jó:) Strasszos tiszta divatos leszel :) 37ezer nem is sok bár a gyeshez képest igen:(

Kép
csucsu05
 
 


mondtam zolinak ha már szemüveges leszek legalább legyen ami csillog rajta...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: és plusszos vagy minuszos a szemüveg lencse??

Kép
csucsu05
 
 


Mondtam én,hogy a divatot kell nézni :lol:
Jól fog az állni!!milyen munkához kell?

Csucsu!Marad a munkanélküli hajszolása.Holnap föl is hívom a főnöknőmet,intézzék a könyvelővel a munkaviszonyom megszűnését.

Szép éjszakát mindenkinek!

Kép
kmelinda
 
 


csucsu minuszos :roll:
melinda a műkörmös szakmámhoz kell....vak vagyok... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: Azért vak nem vagy:)
Álalndóan kell akkor hordani?? vagy csak munkához , tv-hez vagy autóvezetéshez??

Kép
csucsu05
 
 


álandóan nem kel..inkáb olvasáshoz kell... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: az jó akkor nem vészes :)

Nóri: Tök jó híreket írtál. Akkor drukkolok 1-re. :)

Most írt Nóri: atika jól van semmi piros torok és nincs láza sem. Igy 25-én labor és 1én műtét lesz.

Kép
csucsu05
 
 


Jó reggelt!

Na mi ez a pangás? senkivel semmi nem történik??

Kép
csucsu05
 
 


Helló!


Jó reggelt mindenkinek!
Era!Írtam sms-t! :)

Ma megyünk a logopédushoz,utána pedig mennem kell Szigetszentmiklósra,nőgyogyihoz.

Majd jelentkezem :)

Kép
kmelinda
 
 


melinda: Igen olvastam:)
Ird meg mi volt a logopédusnál. Kiváncsi vagyok nagyon.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!Hallottam,hogy van a Hajnal utcában gyerek torna?Vagy mi is ez pontosan?Gyerekek játszanak együtt,vagy tornáznak?Szülőkkel?.......Segítsetek! :D Hol van pontosan,milyen napokon és mennyibe kerül?
Valaki jön jövőhéten?Én vinném a Vivit.


Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: Én ficánka tornára jártam tavaly. Bucsek idén is jár de az nem a hajnal utcában van. Ha torna és jó 3éveseknek is akkor megyünk igen. Hol olvastad?

Kép
csucsu05
 
 


sziasztok!tényleg pangás van.. :shock: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helló!

Hol olvastam?Hát......már régebben itt a neten.De pontosat nem tudok.Valahová vinni kellene,hogy szokja a gyerekeket,a társaságot,az alkalmazkodást.......így ovi előtt.A játszótér ilyen időben már nem alkalmas.
Ha van valami ilyen gyerekprogram (bár mi) szóljatok már légyszi.Köszi.


Melinda

Kép
kmelinda
 
 


melinda: Most hallottam lesz hétvégén hó:9 Szóval szánkozni mehetünk:)

Kép
csucsu05
 
 


Én is épp az előrét nézem a köpönyeg.hu oldalon,és remélem,bejön :D
Ha esik a hó,és szánkózni alkalmas,MEGYÜNK!!!

Kép
kmelinda
 
 


és a tornával mi van?Oda nem hoznád Szabinát?
Valaki jönne tornára?Milyen az?Érdemes elmenni?

Kép
kmelinda
 
 


Hali!

Megjöttünk Dombóvárról. Hát ez most egyszer elég volt azt hiszem, még két ünnep között megyünk több napra aztán kész idénre.

Melinda: mi a ficánka tornára járunk, csütörtökönként szokott lenni, a bömi nagyon szereti, 800 Ft

Kép

Kép
bucsek
 
 


Bucsek : hogy hogy elég volt. szerettek oda járni nem?,


Melinda: Jó a torna biztosan. De hogy lehetne kinyomozni hogy tényleg van e??
Ficánka is jó az zenés éneklős játék és tánc. Vannak énekek meg feladatok és a végén a gyerekek játszhatnak.

Kép
csucsu05
 
 


Akkor oda viszem jövőhét csütörtökön.
Hány órától van?Meddig tart?Hol tartják?
Jön valaki?

Kép
kmelinda
 
 


ESIK A HÓ :D

A gyerekek annyira izgatottak,szaladnak egyik ablaktól a másikhoz :D Nagyon tetszik nekik.Remélem fog még esni.

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: Melinda. Szabinának is tetszett de még sajna nem lehet szánkózni. Tegnap mentünk a zsúrra és Szabina a gyerekekkel ki ment a kertbe és nézték a havazást alig tudtuk behozni őket. Már akartak menni szánkózni. Igaz Budafokon fent a hegyen nagyobb volt a hó mint nállunk. De még ma eg ykicsit ráesik és mehetünk is szánkózni:)

Kép
csucsu05
 
 


Melinda: csütörtök, 10 óra és azon az üzletsoron van a fő út mellett ahol a casinó is. Azt tudod hol van? Az üzletsor egyik végén van a casinó a másik végén meg valami gépészeti bolt. A gépészeti bolton keresztül kell felmenni a tetőtérbe. De kinn szoktunk állni többnyire 10-ig. Mi szerintem megyünk.
De most azt beszéltük meg a csajszival hogy aki tudja, hogy megy csütörtökön az ír egy e-mailt szerda estig, mert ha nincs elég jelentkező akkor nem tartja meg az órát. Kétszer is volt hogy csak ketten voltunk és úgy nem nagyon éri meg neki, de akkor mondtuk, hogy ne menjünk haza mert a gyerekek nagyon várták, és ha már eljöttünk akkor nagyon csalódottak lesznek, hogy haza kell menniük. Így megtartotta.
A héten volt csütörtökön az biztos.

Csucsu: igen szeretünk oda menni, de már úgy vettem észre, hogy a nagyszülőknek is év vége van és már türelmetlenebbek.
Csütörtök este pl. arra keltem fel este mert elaludtam ülve, hogy a bömi ordít mint aki leesett valahonnan. Nagyon sírt, fölugrok kérdezem mi történ, de anyós csak annyit mondott, hogy semmi. Na gondoltam akkor majd reggel rákérdezek a böminél, mert este úgy sírt hogy nem tudta elmondani, aztán meg elaludt.
De nem kellett rákérdeznem, reggel jött hogy anya miért ütött rá a papa a fenekemre?
Na aztán mondam az anyósnak, hogy nem akarok a papának közvetlenül szólni, mert tudom, hogy nagyon bántaná, de szóljon neki burkoltan, hogy legyen egy kicsit lazább. Elvárja, hogy úgy viselkedjen a Bömi mint egy felnőtt. Üljön kihúzva az asztalnál, ne szórjon ki semmit. stb. Az anyós is mindíg mondja, hogy de Feri ez a gyerek még csak két éves!!!!
Szóval lényeg a lényeg az én fiamra ne emeljen senki kezet. Max a Gábor meg én. Ráadásul azt mondta anyó hogy különösebben semmi oka nem volt rá, csak megmutatta, hogy ő a felnőtt. Ez aztán meg tényleg sok.
Azért adódnak olyan szituk amikor esetleg lehet ütni, pl neked is a tócsázásnál, vagy amikor hisztizik a boldba és a földön fetreng, de legyen meg a súlya a cselekedetnek, csak azért mert épp leugrott az ágyról vagy hasonló :x
Vagy mondja hogy nem fogad szót a gyerek és ráüthet e a fenekére? Aztán ha megengedem akkor talán.
Másnap persze jött, hogy elege van a munkahelyén, mert minden hülye megtalálja. Hát jó, de akkor találjon más helyet ahol le tudja vezetni a dühét, ne a Bömin
Lehet azt mondan hogy fáradtak, és akkor nem megyünk oda, de többnyire ők unszolnak hogy menjünk már, menjünk már. Nekem jobb itthon, nem az a legfőbb mulatságom hogy ott ülök egy hétig.
Na mindegy ennyi. De egyébként jó volt. Jól bevásároltam :oops:

Kép

Kép
bucsek
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?