Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Linda, milyen gyorsan jött a kisbabád?
Éppen azon tanakodunk apával, hogy elég lesz-e annyi idő, hogyha elkezdődnek a fájások és 1,5 óra, mire haza tud jönni értem és utána 30 perc alatt bent vagyunk a kórházban? Ugye, még lesz annyi időm? Péterfybe mennénk.
Ha meg nem jön össze, akkor csak Kistarcsára megyünk:)

Ma már voltak fájásaim az NST szerint, csak még nem éreztem őket.

Mérnökasszonynak üzenem, hogy a gödöllői Tesco-ban most a New Baby pelenka nagyon jó akcióban kapható, 2 nagy csomagnyi 3600 Ft (5600 helyett aszem).
Vendég
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek Boldog Új Esztendőt kívánok! Egy szebbet, egy jobbat, egy egészségesebbet! :)

A pocakosoknak kitartást, már nincs sok hátra! :) Az utolsó napok a legrosszabbak (szerintem), legalábbis én már nagyon nyügi voltam és ahogy Linda is írta, tele volt a tököm mindennel és mindenkivel. :)

Ildi: gratulálok a hugihoz/öcsihez. Most irigyellek kicsit! ;) Fanni hogy van az ovival? Te a sulival?

Linda: járunk oviba, nem volt beteg Kopi azóta. A karácsonyi ünnepség szép volt, de rájöttem, hogy túl érzékeny vagyok minden téren és valószínűleg olyan dolgokon is kiakadok, amivel más pl. nem is törődne. Meg olyan dolgokon elkezdek könnyezni, amin más valszeg nem... :)
Igen, lassan teljes a létszám, de hamar beilleszkedtetik (hú de szépen leírtam) a többiek az újoncokat, aranyosak. :)

Most többre nincs időm, mennem kell.

Sziasztok!

Ui: van eladó svéd nyelvkönyve valakinek? :) Persze kezdő, alap...

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratukat :)

Itt épp szakad a hó, egész éjjel esett, van úgy 15 cm már.
Persze Fanni köhög nagyon,gyógyszert szed de egy kicsit le fogunk menni,nem lehet megállni :)

Szilvi: Fanni jól van az ovival,nekünk nem jön be ,úgyhogy idén újra bepróbálkozunk a körzetes szuperovinál.

Twist: Nem engem kérdeztél ugyan, de szerintem első babánál lesz időtök mindenre szülés elött :)
Vendég
 

 
 

Twist: köszi a tippet :) bár asszem newborn pelust már nem kell vennünk, vagyis egyenlőre nem merek többet venni, nem tudom mennyi kell majd ebből a méretből

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Köszi a válaszokat!:)
Ijedten nézem ezt a sok havat, hallgatom a rémes, még nagyobb hóról szóló híreket a tévében, hát szívás ilyenkor szülés előtt állni.

Mérnökasszony, nekem csak 2 nagy csomag ilyen pellusom van, lehet hogy majd kell még. Egészségkártyára vehetnék pellust, csak nem tudom, hogy pl. a Tesco-ban adnak-e számlát egészségpénztárra. Vagy a gyógyszertárban is van pelenka? És ami a legjobban tetszett, hogy a veresi piacon valami hatalmas csomag pelenka (betölt egy egész szobát - mennyiségű) 3500 Ft, de az szerintem a baba iskolás koráig elég lesz:) Az tetszik a legjobban. De majd meglátom, hogy milyen ütemben fog fogyni...

Svéd nyelvkönyv sajna nincs, de nézd meg a teszveszen és vaterán, biztos szuper olcsón be lehet szerezni :wink:
Vendég
 


Tegnap néztem a köpönyeg oldalán, hogy szombatra már 5 fokot mond, úgyhogy nyugi. :)

Nekünk havi 2-2,5 csomag pelus fogyott. Azt hiszem valami 60-70 db-os volt egy csomag, de volt, hogy nem márkásat vettünk (100 db 3000 Ft), azt otthonra használtuk. Abból kb. 1,5 csomi fogyott havonta.

Köszi a Teszt, meg Vaterát, megnézem. Bár nem tudom miért nem jutott eszembe előbb, hiszen rengeteg dolgot adtam el és vettem ott. Bár most Zsibvásárra pakolom fel a babacuccokat (babakocsik, mellszívó, sterilizáló, kiságy, bébikomp, stb.), mert ott ingyenes a hirdetés. Érdemes ott is mazsolázgatni...

Svédországban van valakinek ismerőse/rokona? Ha igen, mik a tapasztalatok?

Pelussal kapcsolatban nekem az a tapasztalatom, legalábbis nálunk úgy volt, hogy ha az van ráírva, hogy 9 kg-ig, akkor az már 8 kg-san nem volt jó Kopira, a 14 kg-ig már 12-12,5 kg-san kicsi volt rá. De Kopi husimusi baba volt, úgyhogy talán nem is csodálkozom. Szóval mi már alapból a nagyobbat vettük, ha láttuk, hogy hamarosan (1-2 kg) eléri a max. súlyt a pelushoz. Viszont szerintem az a pelus nem jó, ami kívül nylon, nálunk nem jött be, mert nagyon bepállott a popsija. Tudjátok, az a zörgős (pl. a tescos, vagy még nem is tudom melyikben volt ilyen). A Huggies nagyon bejött, meg mint írtam, otthonra azt a 100 db 3000 Ft-osat (abból is a kacsás mintájút) használtuk. Mert abból is volt olyan, ami áteresztette a pisit, a kacsás (valami zöld v. lila v. milyen kacsa van rajta) bejött.
A gyógyszertárakba van pelus, viszont lehet bababoltokban is elfogadják, meg kell kérdezni. Nagyobb is a választék és talán olcsóbb is.

Remélem nem veszitek rossz néven az "okoskodásom", hátha segít. :)

Kora: tök jó, hogy tavasszal már ovis lesz. Melyikbe fog járni Levi?

Mi úgy néz ki, hogy költözünk vissza Pestre (III., IV., vagy a XV. kerületbe). Spórolni szeretnénk, így megyünk egy extra olcsó albérletbe, sajnos nem kertes házba (nem tudom a kutya hogy fogja bírni...). Meglátjuk hogy lesz... Még nem tudom mikor megyünk, ez attól függ, hogy Kopit átveszik-e az ottani oviba év közben, vagy csak szeptembertől kezdhet...

Prüntyi: nem próbálkoztatok valami erős immunerősítővel? Ti is nagyon sokat vagytok betegek... Nem lehet, hogy valami vízér v. hartmann zóna felett vagytok? Vagy valami nem stimmel a házzal?

Ildi: sajnálom az ovit, bár megtalálná elsőre az ember a megfelelőt... Remélem a köv. évcsoport már jó lesz. Évközben nem veszik át? Válaszodból adódóan hülye kérdés, mert elvileg nem.

Megint megyek

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Bogyó: Nekünk meg szombaton jön nézni vevő a házat, akinek van egy háza Erdőkertesen (úgy van a hirdetés,hogy beszámitható egy ház) és ha neki tetszik és nekünk (vagy Zoli hugáéknak de azt kétlem mert nekik a 60 m2 semmi) akkor oké :)
Nagyon örülnék,mert mi meg itt őrülünk meg ebben,nem tud se éjjel se nappal aludni a gyerek a szomszédtól, a kutya meg anyuná, de ő meg most cserélte kissebbre.

Drukk nektek,h találjatok jó lakást, én a XV.helyett a IV.et javasolnám.

Költözésnél átveszik évközben, nálunk is ez lesz remélem.

Kertesen hol vannak jó ovik?
Vendég
 


TÁJÉKOZTATÓ A MAGYAR NEMZETI ÜDÜLÉSI ALAPÍTVÁNY 2010. ÉVI PÁLYÁZATAIRÓL

2010 évben 3,2 milliárd Ft üdülési csekk támogatáshoz juthatnak pályázati úton az alacsony jövedelmű nyugdíjasok, fogyatékossággal élők, legalább két gyermeket nevelő munkavállalók és a szakiskolai tanulók. Az alapítvány

2009. december 1. és 2010. január 31. között

www.udulesicsekk.hu
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok Lánykák!!! :D

BUÉK mindenkinek!!! :)

Végre idekeveredtem, már hiányoltam a kis csapatot :)

Nem is tudom hol kezdjem...

Fildi,
NAgyon drukkolok,hogy sikerüljön a ház eladás + Fannianak az ovi dolog.
Én most szembesülök majd,hogy Andornak mennyire nem lesz helye bölcsibe D.keszin, szóval majd ismét bedobom a tesó témát :) Persze szoktam egy-egy odaillő poénos szituban erre alkalmat adni, de hát azért ez egy komoly téma :)

Kora,
Sajnálom, hogy ilyen felemód sikeredett az ünnepi hangulat. Remélem azóta már javulnak a dolgok. Szüleid hogy vannak?
Nem csodálom,hogy szíven ütött,hogy felvették Levit a bölcsibe. Én is kész vagyok, hogy a szeptember már olyan közel van.
Tegnap voltam bent a cégnél és ott is vki megjegyezte, hogy "akkor nemsokára jössz vissza" :S Kész voltam ennek hallatán. (remélem a drágám meggondolja még idejében magát)

Twist,Mérnökasszony,
Mik a hírek??? :) Időpontok?

Esztó,
Merre jársz? Hogy vagytok?

Szilvi,
Svédül akarsz tanulni? De jó! :) Csak nem készültök arrafelé? :)
Sajnálom,hogy be kell költöznötök Pestre, de biztos találtok valami jót.

Prüntyi?

Nálunk minden okés. Szépen telt a karácsony, ANdorom pedig nagyon ügyin viselte az anya-apa nélküli 3 éjszakát.
Mikor hazatért akkor persze nem lehetett levakarni rólam, ölelgetett össze-vissza. Azóta is nagyon :) Édes.
Hazatérvén megtanult új szavakat is: mama, papa, tű (tűz), Gogo (Gonzó a balatoni kutya), Lili ,a papagáj.
Tegnap meg jött a KU , ami a kulcs. Szóval szépen haladunk :)
Most elkezdett eléggé a maga módján utánozni. ma traktorral is ptóbálkozott, elég sajátos módon :D azt hittem kiköpi a nyelvét közben :D

Én meg szervezem a konyhabútort, várom be az árajánlatokat. Van egy dunakeszii konyhastúdió,akiben elég nagy bizalmama kerekedett, szerintem jó lesz, de még van 1-2 válasz,amire várok és legkésőbb jövő hét elején "kihírdetem a nyertest" :)
Muszáj lesz, mert 4-5 hét általában az elkészítés, szóval így elvileg költözés előtt pont kész lenne.
És hát persze remélem minden rendben lesz a hitellel is :S és tényleg költözhetünk majd.

Most mennem kell, mert odaég a kaja.

Pusszantás!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Szilvi hogy-hogy költöztök? Anyóssal vagy pont miatta?
Nem Levi hanem Linda Natija lesz ovis tavasztól, Levi ebben a hónapban kezd a bölcsiben. Nagyon izgulok, be vagyok tojva. Szilvi tényleg meg is írhatnád kinél volt Koppány a bölcsibe nehogy mi is hozzá kerüljünk (persze priviben)! Ma lesz a szülői.
Miért tanulsz svédül?? Csak nem gondolkoztok rajta, hogy kimentek?

Linda gondolom azért te is izgulsz az ovi miatt...

Prüntyi remélem már meggyógyultatok!!!

Ha valaki tudja írja meg légyszives, hogy ha a gyerek elkezdett járni bölcsibe onnantól nem jár a gyed??????

Pocakosok már nagyon a finishben vagytok, szorítok nektek!!!

Ildi csak nektek nem tetszik az ovi Fanninak meg igen? Mintha így írtad volna... Jól vagy? Van hányingered?
Kertesi ovikról fogalmam sincs. :(

Gabi nem semmi hogy bírta Andor nélkületek, szerintem Levi addig ordított volna amíg oda nem érünk hozzá...
Én azt hittem otthon maradsz a gyes végéig..
Izgis napok jönnek nálatok! Olyan furcsa, hogy elköltöztök! :wink: (Mintha annyit találkoztunk volna... de akkor is!)
Anyuék megvannak, köszi. Úgy néz ki anyut mégsem műtik az inzulinos diabétesze miatt. Viszont mégcsak meg sem ultrahangozták!!! :? :shock: :evil:

Most lépek, szorítsatok, hogy találjak vmi munkát magamnak!!!

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Mostcsak gyors bekukk....

Nagy hírem van ám, igazi meglepetés:
Kép

Őszintén megmondom, amikor megláttam a csíkokat, kicsit barátkoznom kellett a gondolattal, mert nem gondoltam hogy sikerülni fog összehozni, annyit vártunk Emmára, és ugye kis segítséggel lett Ő. Szóval jól sejtettem, de nem hittem. Ma már örülök, és már várom hogy mehessek a dokihoz!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Anna: Jajj de jó, akkor már ketten leszünk pocakosok a topicban :)
Gratula!!! :)

Kora:Köszönöm kérdésed, egész nap hányingerem van :) Igazából Fanni agyon unja magát ebben az oviban,de Ő nagyon kis lelkes, illetve ha költözünk akkor igy is úgy is új ovija lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.01.08 10:25-kor.
Vendég
 


Szia Fildi!
Köszi!
Hogy vagy?

Kép
Kép
annaemma
 
 


Egész napos hányingert leszámitva meg ,hogy evés után elaludnék azonnal -teljesen jól,köszi :)

Te?
Vendég
 


Én is jól, remélem így is marad!
Nekem még nincsenek igazán tüneteim, de nem is bánom. Emmával sokat émelyegtem, más bajom nemigen volt...

Kép
Kép
annaemma
 
 


Csjuhúúúúúúúúúú!!! :D Micsoda hírek!!!!
Anna,
Hatalmas gratula tiszta szívemből!!! :)
De örülök!!!! Gondolom, hogy te még mennyire!

Majd még jövök, most csak ennyi :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Ildi te Fannival is hányingeres voltál, ugye?
Szegény Fanni, nincs rosszabb mintha egy oviban/bölcsiben unatkozik a gyerek! Nem foglalják le őket vagy Fanni előrébb tart fejben mint gondolják?

Anna olyan hülye vagyok! A múltkor a klubban meg akartam kérdezni, de vmelyik gyerek pomt csinált valamit: a férjed mit szólt hozzá?

Twistnek meg Mérnökasszonynak lehet azóta már előbújtak a babók!

Levi 26.-án kezdi a bölcsit. :( igazság szerint a 2 legkevésbé szimpatikus nőhöz került... remélem csak azért nem túl szimpik, mert igazán nem is akarom, hogy bölcsis legyen Manókám. :wink: Ha az anyagiak nem kényszerítenének most nem kellene itt stresszelnem magam.... :(

KépKép
kora
 
 


Kora: Fannival teljesne más volt, vele csak és kizárólag kora reggel ébredésnél volt hányingerem de nagyon, most meg egész nap közepesen de folyamatosan.

Fanni egyrészt előrébb tart jóval (nem csak szerintem) másrészt nincs is foglakozás, a suliba menőkhöz ül oda ha épp engedik de azt is unja mert 30 ig számol,oviba meg 10 ig kell...stb.

Ne aggódj, nekünk meg tök szinpik voltak az ovónők elsőre...nem ettöl függ, nem lesz baj!!! És ovira már közösséghez szokik,ez nagy előny lesz!

Holnap jön a vevő,ha van némi időtök drukkoljatok de nagyon,köszi :)

Egy mostani kép a Nőről :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Gabi! Köszi, aranyos vagy!
Nem tudom írtam e már, de gratulálok a kecóhoz! :) Izgalmas időszak ez Nektek! :)

Kora! A férjem majd ki ugrott a bőréből, nem lehetett levakarni a képéről a vigyort. Ő nyugtatott engem, hogy nem aggódjak, minden rendben lesz, stb....
SZóval 26.-án bölcsi. Hát, nagyon nem irigyellek... De fel a fejjel, és próbállj minél pozitívabb lenni, azzal segítesz legtöbbet Levinek!
ÉS drukkolok meló ügyileg!!!

Fildi! Én Emmával émelyegtem egész nap, mint Te most... Kitartás!!
Remélhetőleg már nem tart sokáig!
Gondolok Rátok holnap a ház miatt!!!!!

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok,

Anyám, micsoda hírekre jövök :lol: :lol: :lol:

Ildi, Anna, HATALMAS GRATULA!!!
Nagyon örülök nektek :)

BUÉK Mindenkinek :) már írtam karácsonykor is meg szilveszterkor is, de elszállt az egész, legalábbis nem látom a hsz-emet :)

Twist, Mérnökasszony, egyben vagytok még?

vissza kéne olvasnom, megpróbálom ma és akkor képben leszek a dolgokkal.

Mi jól vagyunk, meggyógyultunk végre. Sajnos a vizsgaidőszaknak még nincs vége, jövőhéten lesz az utolsó két vizsgám (legalábbis remélem, hogy az utolsó és nem húznak meg valszámból :) )
Ezért se vagyok túl aktív mostanában, mert múszáj belehúznom , de már marhára unom a sulit, és alig várom hogy vége legyen.

Álmos már kúszik, egyszer már felállt a kanapén, négykézláb is nyomja és nagyon kis érdeklődő. Annyira, hogy magára rántotta a fenyőfát is, úgy, hogy mellette voltam, de nem lett semmi baja, próbáltam arrébb rúgni, ahogy dőlt. Már mondja, hogy baba meg apa...persze hogy anya azt nem :)

Gabi, hogy áll a költözés?
(vagy inkább olvassak vissza, és megtudom? :) )


Töltök pár képet rólunk, csakhogy teljen az oldal :)
Kép Kép Kép Kép Kép

Jó éjt. (én meg megpróbálok visszaolvasni)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

A 2008. augusztusi topicból vagyok, ha engeditek, időnként bekukkantanék ide is, mivel áprilisban költözünk Erdőkertesre. Jó lenne néhány környékbéli kisgyerekessel felvenni a kapcsolatot...
Rékám másfél éves, április-májustól tervezzük a kistesót.
Kicsit szeretnm a segítségeteket kérni bölcsi ügyben. Költözés után szeretném RÉkát a gyerektársaság miatt bölcsibe vagy családi napközibe vinni heti pár napra. Próbálom felderíteni a terepet így a neten keresztül, de sok mindent nem találtam. Illetve a Zeneliget honlapját végigbogarásztam, tudom, hogy van a Meseliget, az Árnyas bölcsi. De semmi egyebet. Ti mit tudtok ezekről? MElyiket tudjátok ajánlani, és hol milyen esélyünk van a felvételre, vagyis hogy mennyire telítettek a bölcsik? Erdetileg úgy gondoltam, hogy szeptembertől menne RÉka, de fogalmam sincs, hogy ez reális-e. Mondjuk ha hamarabb menne néhány napra az is jó, de gondolom ez nem megy ilyen gyorsan.
Szóval mi a kedvelt bölcsi-sorrend? Köszönöm előre is a segítséget!

panna1
 
 


Kicsit visszaolvastam, ismerkedek :oops:
Csodaszép gyerkőcök vannak itt a topikban, és ahogy próbálom felvenni a fonalat: van egy pár pocakos is közöttetek :wink:
Gratula az apróságokhoz!

panna1
 
 


Szép jó reggelt!

Esztó,
De jó,hogy jöttél! :D Nagyon szépek vagytok, édes Álmos a képeken, mint mindig! Drukkolok a vizsgákhoz!!!

Panna,
Üdv. köztünk!
Sajna nem sok jóval tudlak kecsegtetni bölcsi terén, mert amiket í§tál,azok mind fizetős bölik. Egy állami van, a Misszió nevezetű egészségügyi kp. mellet, Meseliget (ha jól emlékszem). Én oda már tavaly március végén bejelentettem Andort, akkor azt mondták, hogy így van esélye, mert ott érkzezési sorrendet néznek először. Én nagyon szívesen átadnám a helyünket Nektek, mivel mi meg közltözünk D.keszire, de sajna ez a bölcsiben nem így van sztem :?
Akkor nekünk nagyon egyidős csemetéink vannak, mert Andorom meg szeptemberi :)
Gyere,ahogy tudsz, és mesélj magatokról!

Csajok!
Twist már tuti megszült, nem? Hisz azt mondta,hogy neki nem engedik túlhordani.
De Mérnökasszony is nagyon csendben van :) Júj de izgiiiii :)

Megy vki holnap ringatóra? Én nemtom még, mert 1. anyum jön ma este 2. holnap elvileg egy rakás intézkedés, méricskélés lesz az új kéróba. Remélem be tudok majd menni holnap a konyhabútorossal lemérni a konyhát, meg nekem is kell jó sok méret korkrét falakról.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


sziasztok!

Nagy hír: Twistnek tegnap megszületett a kislánya :) Császározni kellett, mert Dorka nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, de mindketten jól vannak.

Nálunk persze semmi. Eszterke semmi hajlandóságot nem mutat a kijövetelre. Se jóslófájások, se nyákdugó, max alkalmanként picit keményedik a hasam. Igyekszem türelmes lenni, és elfogadni, hogy akkor jön ki, mikor neki a legjobb. De olyan érzésem van, hogy Eszterke lesz az első baba aki örökre benn marad és én bálnaként élem le életem maradékát :(

De itt is nagy híreket olvastam!!


Anna nagyon gratulálok ketteskéhez :)

Fildi: Fanni tényleg csini nőci :)

Gabolino: hogy álltok a költözéssel?

Esztó: egy kalappal a maradék vizsgákhoz. Álmos már nagyon ügyes nagyfiú! És csodaszép!

Panna: üdv a fórumon. Én sajnos nem sokat tudok segíteni bölcsi téren, mivel mint említettem az én Kis Tündérem sose fog kijönni, csak annyit, hogy legjobb tudomásom szerint az Árnyas bölcsi magánbölcsi és így fizetős.

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Közbe láttam, h írtál Gabolino. Nagyon izgalmas ez az időszak, de persze elsősorban iszonyatosan fárasztó. Mindenesetre én nagyon szeretek rendezkedni :lol:

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Először is elnézést, ha ismétlem önmagam, fogalmam sincs, hogy mit írtam már és mit nem...

Kora: sajnálom apud. Most mit csinálnak vele? Mennyire súlyos? Tudom ez hülye kérdés, de nem tudom most jobban megfogalmazni. Kiterjedésre értem...
Anyud is sajnálom. Anyu kb. 20 évig járt állandóan kaparásra, mert mindig elöntötte a vér... a végén teljesen kipakolták. Hát nem volt egyszerű. Kiderült már mi a baja anyudnak?
Én úgy tudom, hogy nem jár a gyed, mivel nekünk utólag kellett vinni munkáltatói igazolást, ergo ha van munkád, nem jár a gyed, ha van munkád, akkor mehet a bölcsibe. A gyest viszont lehet igényelni 3 éves koráig. Érdemes az alacsonyabb jövedelműnek igényelni, vagy ha pont átmenne az adósávon, akkor a magasabb jövedelműnek már tök mindegy, ha annak amúgy is átmegy. Huh, remélem érted... Valahogy ma nem vagyok megfogalmazós kedvemben...
Sok minden miatt kell költöznünk, de ha már megyünk, akkor megpróbálunk anyóstól külön, jobb lesz így mindenkinek. Ebből kifolyólag sajnos muszáj olyan helyre költöznünk, ahol a munkahelytől (Nyugati) beérek az oviba 5-ig, így viszont igencsak leszűkül a kör és nem akarunk távfűtéses lakásba menni, hanem csak gázkonvektorosba, anyagilag az sem mindegy télen, viszont a panel általában tisztább, felszereltebb és jobb helyen van. :( Szerintem én fogom a legrosszabbul viselni a változást, mert tudom, hogy Kopi hogy imádja a kertet, a medencét, a szomszédban az állatokat, stb. Most ez mind megszűnik. A másik fő indok, hogy valamiből ki kell fizetnünk a nyelvtanfolyamot, ami havi 40ezer kettőnknek, ha előrébb akarunk jutni az életben, mivel mint írtam, nekünk ez sosem adatott meg, így szinte mi arról a szintről indulunk 28 évesen, mint mások 18-20 évesen. Úgyhogy irány egy 1 szobás kis lyuk... A kutyával meg nem is tudom mi lesz...

Úgyhogy ha valakinek kell kismotor, kisquad, fa hinta, utánfutós traktor (Berger), medence, stb, mindent ahogy van időm, rakok fel Vaterára Csodaszarvas22 néven. :)
Tegnap felraktam a kiságyat, szerencsére már meg is vették, remélem ki is fizetik és minden más ugyanígy fog elmenni. :)

Azon is gondolkodtunk, hogy veszünk egy lakást Pesten. Aztán amikor sikerült kijutni külföldre, akkor kiadjuk és abból fizetjük a hitelt, vagy legalább egy részét. Vidéken is gondolkoztunk (pl. Veres v. Őrbottyán), csak nem tudom, hogy egy kertes házra mennyire van kereslet vidéken, mint egy lakásra Pesten. Na, ezt is szépen megfogalmaztam, remélem értitek.


Gabi: mikor költöztök? Sikerült a konyhabútort kiválasztani? Medencés házba mentek v. medence nélkülibe? Andor már fut? :)

Ildi: Fanni mit szól a kistesóhoz? Biztos várja. :) Nincs olyan lehetőség, hogy valami szintfelmérőt íratnak Fannival és akkor az alapján sorolják be a csoportokba? Szerintem nem ártana egy ilyet létrehozni, mert tényleg, mint Fanni is, ha gondolkodásban előrébb van, akkor miért hátráltatják azzal, hogy a korának megfelelő csoportba rakják be... Lehet így hamarabb is megkezdhetné az iskolát. Vagy túl naiv lennék? :) Reméljük elmúlik a hányinger nemsokára.

Anna: nem tudom gratuláltam-e már, de Neked is szívből gratulálok és Neked is tünetmentes, vagy legalább szinte tünetmentes terhességet kívánok! :) Nálatok Emma mit szólt hozzá?

Panna: üdv. köztünk! :) Én bölcsivel kapcsolatban sajnos nem tudok sokat segíteni. Az államiba várólista van. Magánba mi Őrbottyánba járattuk KOpit, mert nagyon-nagyon rendesek és olcsó is, ami kell a gyereknek az megtalálható, igaz nem csicsamicsa hely. Az Árnyasról is jókat hallottam, ám az kicsit drágább. Nézd meg a www.veresiovisok.hu oldalon, hátha van több info. http://www.veresiovisok.hu/csaladi-napkoezik.html


Esztó: nagyon szuper képeket tettél fel. :) Otthon készültek v. műteremben?

Pocakosok??? Lehet, hogy már többen vagytok? :)


Na lépek, dolgozni sem ártana... Mindenkinek szép napot!
Ja, biztos tudjátok, de azért leírom, hogy a B6 vitamin állítólag nagyon jó hányingerre, de vannak homeos készítmények is. Én görcsoldót és tejserkentőt szedtem, mindkettő bevált. :)

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Jó, lemaradtam. :)

Twistnek sok-sok gratula! Ma már biztos tud kicsiket sétálni császár után. A lényeg, hogy egészséges baba lett. :)

Mérnökasszony: nyugi, kijön. Ha nem magától, majd segítséggel. Nagyon jól érzi magát úgy tűnik. :) De sajnos muszáj lesz megértenie, hogy előbb-utóbb el kell hagyni a kényelmes, meleg anyu hasát. :) De sebaj, mert majd látja kívülről végre az anyukáját, apukáját, odabújhat, stb. :)


Bölcsihez még? igen, állami egy van Veresen, minden más fizetős. Kertesen azt hiszem nincs bölcsi, Őrbottyánban meg egyáltalán nincs. Mármint államiról beszélek. Fizetős egyre több van, de néha érdemes kicsit utazni ahhoz, hogy 10-20 ezreket megspóroljon az ember. :) Nézd meg az adott linket, szerintem a környékről majdnem az összes fent van itt.

Gabi: akkor ezek szerint még nem költöztetek. :)

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Twistnek HATALMAS GRATULA!!! ISTEN HOZTA A PICI DOKRÁT!!! :)

Szilvi,
A közltözés dátuma febr. 28ra van írva, vagyis ez a legkésőbbi időpont. Ha előbb utalja a bank a pénzt, akkor előbb mehetünk. Minden a fizetés ütemétől függ, csak ezt a dátumot adtuk meg, mert így tűnt biztonságosnak határidők miatt.
Már nagyon kezdek izgatott lenni. Tervezgetek, rendezgetek fejben. :)
Igen,megvan a konyhabútoros egy d.keszii stúdió. Nagyon szimpi, hozzáértőnak tűnik a csajszi, meg jó, reális árat is hozott ki.
Neeem, nincs nekünk ott medence. Mutattam a kéró oldalát? Onnan gondoltad? mert ott vannak ilyen medencés látványtervek, de azt egyik házhoz sem építettek, az csak azért van, hogy mutassák, hogy vannak igen nagy kertek is, ahova akár medencét is lehet építeni.

Ma este jön anyum, jön segíteni Andor felügyelni, mert holnap szeretném felméretni a konyhát, meg nekem is tudnom kell a kéróból pár méretet. Remélem a kivitelező is ráér holnap. Majd nemsoká felhívom.

Amit írtál Szilvi, hogy kérót venni majd kiadni,ha netán külföldre mentek, sztem jó ötlet. Csak jah, nagyon fel kell mérni, hogy hol a legkedvezőbb ilyen téren, hogy ki is lehessen adni.
Drukkolok Nektek, hogy sikerüljön vmi jót, jó megoldást találnotok.
Most amúgy elég lent vannak az árak pl. tavaly előtthöz képest. lehet érdemes körbenézni.

Megyek, mert Andor nem hagy írni....

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Wow,itt aztán pörögnek az események!!!

TWIST : Nagyon-Nagyon GRATULÁLOL Nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De éédesek lesznek majd a babás képek újra a topicban :)

Mérnökasszony: Kitartás!!! nekünk elszámolták egy hétte anno a korát a pocakban, igy szerintük 39 szerintünk meg 40 hétre született 4 kilósan, még jó,h a gyereknek több esze volt, tudják Ők mikor kell, türelem :)

Panna: Segiteni én nem tudok, de üdv.itt !!!

Szilvi: Az a baj,h ilyen nem nagyon létezik állami ovikban...De magánban sem igazán.Viszont 6 évesen én felméretem nevelésiben és ha iskolaérett akkor be is iratjuk, mert amugy ráadásu lmég évvesztes is mert júliusi.
Vendég
 


Ildi,
Mi lett a ház nézéssel? Úgy szurkolok Nektek!!! :)

Kora,
Mizu meló ügyben?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok,

Jaaaj de jó hírre jövök :)
TWIST HATALMAS GRATULA NEKTEK!!!

Panna,
üdv köztünk :) jó kis csapat ez :)
Erdőkertes melyik részére költöztetek?

Szilvi,
lemaradtam :( költöztök ti is???? Sajnálom :(
A sógorom csinálta, ő fotos. Felállítottuk itt a kis műtermet és itthon fotózott minket. Jó sok kép lett :)

Gabi,
nagyon szupi a tervezgetés, én imádtam berendezni a lakást, meg vásárolni :) nagyon kiváncsi vagyok , majd muti képeket :)

Mérnökasszony, nyugiiiiiiiiii ki fog jönni Eszterke :) jaj de szép neve lesz :lol: a végén már én is szenvedtem, olyan örökké valóságnak tűnt a vége :) De olyan jóóó lesz ha megszületik.

Anna, Ildi hogy vagytok? Ildi nőtt már a pocakod? :)
Fanni nagyon tünemény.

Csajok, nincs kedvetek összefutni valamikor itt veresen??

Gabi, én mennék ringatóra de esélyes hogy nem fogok, mert Zoli igy is kivesz szabit, hogy tudjak tanulni, ő meg Álmosozik :) max elküldöm őt :)

Kora , jobbulást a szüleidnek :(

Persze még nem sikerült visszaolvasnom, de ami késik nem múlik :)

na megyek tanulni... :evil:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó,
Én NAAAAAGYON benne lennék már egy taliba! :)
Mondjuk ma pont jön anyum pár napra, (nemtom meddig marad), meg el is kell intézni ezt-azt most majd kedden, szerdán, gondolom most Te is tanulsz, de tőlem utána bármikor! :) Szólj, írj,hogy mikor vagy szabad és egyeztetünk. Meg persze többiek is!!! Csak ezt most az én nevemben mondom, hogy tőlem mehet. :)

Valszeg mi sem fogunk tudni holnap ringatózni, mert mennem kell méricskélni.
De a köv. héten sztem tuti (lekopogom)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok,

ma voltam CTG-n a misszióban, a dokihoz persze be sem mehettem, csak szépen ráírta a CTGs papírra, hogy kórházi felvétel 01.14-én. Szóval a talit asszem kihagyom. Azért remélem addig kibújik a lyányka, mert semmi kedvem céltalanul kórházban heverkélni. Mondjuk ha addig magától mégsem bújna ki, akkor azt tervezem, h mindenképp elmegyek Kistarcsára, gondolom először úgyis megvizsgálnak, és utána próbálnak csak maradásra bírni. De egyébként miért kell vagy kellene 4 ap túlhordással befeküdnöm?

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Gab: Édes vagy, most várjuk,mit mondanak, kell-e nekik, illetve új project is van: eladjuk az újpesti lakást!

Mérnökasszony: Hmm,ez érdekes, annyira dokija válogatja!Drukk,h magától dönthesse el a kiccsajszi mikor akar születni!
Majd babával jössz talira :)

Esztó: Naon széépek a képek, én már iwiwen kigyönyörködtem magam :D
Hasam nem de én növök ha az számit :) De nem vészes,hanem most a minimál hizást kell megcéloznom mert maradt bőven az előzőből.

Ha esetleg lakást venne ismerős újpesten:

http://www.expressz.hu/secure/showAdver ... 67&cid=344
Vendég
 


Mérnökasszony,
Hát az tutkó Eszterke nem marad bent! :D
Hogy miért kell befeküdnöd, azt én sem tudom. Reméljük ,hogy a picid még előtte előbújik :)

Fildi,
Nekem nem jön be amúgy ez a link. Már csak azért is mondom, mert lehet vmi gubanc van vele és ha vki érdeklődő nézné akkor jó tudni. Vagy kell ehhez regisztrálni mindenképp, hogy megnézhesd? mert akkor lehet jó, csak én nem regisztráltam. :)
Hogy vagy?


Töltöttem fel pár új vidit Csajok! :) (ha már a képekkel tökre el vagyunk maradva)
Van köztük táncizós is :D

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a kedves fogadtatást csajok! Aranyosak vagytok!

Twistnek nagyon nagy gratuláció Dorkához!

BÖlcsi ügyben most telefonálgattam, megtudtam, hogy államiba tuti nem veszik fel, mert nem tartozik a körzethez. Mondjuk eleve csak pár napra szeretném, hogy menjen, családi napközibe. Én valszeg otthon leszek, otthonról is dolgozok, ha dolgozok, na meg Ketteskével úgyis otthon leszek majd. A családi napközi meg mindenképpen fizetős :-(. De látom Rékán, hogy nagyon érdeklődő a többi gyerek iránt, na meg ha baráti társaságban vagyunk sok lurkóval, akkor azt is nagyon élvezi.
Akkor ezek szerint nincs infótok hallomásból sem hogy ki mit mond róluk. Na majd megnézegetem az ajánlott topikot is, hátha ott akad valami.

Szoktatok amúgy néha talizni?

Mérnökaszony nekem ismerős vagy, lehet, hogy a Műszaki Egyetemről? Én is ott végeztem..

Erdőkertesen a temetőtől lefelé induló utcában építkezünk. Kicsit sajnálom, hoyg Kertes túloldalán van, nem az új részen, de amikor telket kerestünk, ennyire futotta... Mondjuk tökmindegy, mert mi ltalában autózunk, na meg ha Veresre kell menni, akkor az így-is úgyis messze lenne.
Ha esteleg tudtok szépen dolgozó környékbeli asztalost, lehet, hogy érdekelne. Beépített szekrények, konyhabútor, ilyesmi hamarosan terítéken lesz, jó lenne pár jó szakitól árajánlatot kérni.

Na megyek, mert ébred Tücsikém....

panna1
 
 


Panna,
a bátyám asztalos és pont itt lakik most nálunk 7köznap :)
A sógoromék is arra laknak :) szoktunk arra menni.

Nekem is már le kéne adni a bölcsis papirt, ámbátor Álmi még csak 8 hónapos...de neki is és nekem is még a gödi címünk van, át kéne jelentkezni végre.

Gabi,
Andor egy gyönyörűség!!! ahogy illegeti magát a tükör elött...annyira röhögtem :) nagyon édes!

Ildi,
nevek mik lesznek? :)
Fanni mit szól a tesóhoz?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Bogyó! Köszi a liket, regisztráltam is a veresiovisokra, de okosabb nem lettem sajna... A bölcsikről, családi napközikről a te hsz-ed az egyetlen :wink: :D

panna1
 
 


Gabi! NAgyon édes Andor! Én is ót nevettem a táncin, na meg a kacagásán!

panna1
 
 


Megkukkantottam Twist Dorkáját egy másik topikban, nagyon édi!

Twist várunk ám beszámolóval és képekkel :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Gab: Köszi,aztán rájöttem (még aktiválni kellett)

Eszter: Fanni nagyon örül,gyerek és társaságmániás,igy neki ez jó buli :)

Nevek: Zétény,Richárd,Attila (nagyon fiut szeretnénk de ha lány lesz is hazahozzuk,csak egy csaj mellé egy kissrác lenne a kerek nekünk) Laura,Nóra,Izabell (Fekete előnévvel mindegyik).

A Martinomat és Nimródomat leszavazták családilag:(
Vendég
 


Sziasztok!

Először is hatalmas gratula Twistnek a babóka születéséhez, remélem hamarosan jelentkezik! :)

Mérnökasszony neked meg kitartás! 14.-éig még sokminden történhet!

Eszter, Álmos gyönyörű kisfiú, a képek meg különösen jók!!! Kéz és lábtörést a vizsgákhoz!

Szilvi hova jártok nyelvet tanulni? Végül svédül tanultok mind a ketten? Majd megnézlek a vaterán hátha megtetszik vmi!

Panna üdv közöttünk! Majd rakj képet legalább Réka Fruzsináról (melyiket használjátok?)
Bölcsibe (az államiba) én is úgy tudtam, hogy csak helyieket vesznek fel. (Ja! Eszter én Levivel 7 hós korában jelentkeztem és majdnem nem vették fel! szóval ha oda szeretnéd járatni jelentkezzetek minél előbb!!) Van viszont temérdek magánbölcsi meg családi napközi (most nyílik egy a veresi vasút közelében is). Viszont ha ezek közül semmi nem tetszik meg, akkor viheted klubba a csajszit, ott találkozna más gyerekekkel! Van ringató, kedden meg csütörtökön Giginél van foglalkozás, kéthetente szerdán a védőnők tartanak klubbot (mondjuk ott nincs csak szabad játék és ált. vmilyen előadás) + péntekenként van vmi zenés foglalkozás is, talán zenebölcsinek hívják! Mind az Innovációsban. Bár ha te addig doloznál vagy ilyesmi akkor ezek nem jók, otthagyni nem lehet őket. Vagy játszóházak? (Ramazuri, Kipp-kopp)

Kora,
Mizu meló ügyben?


Őszintén??? Megnyitottam a linket és a sok angol szövegtől úgy megrettentem, hogy azonnal be is csuktam... :oops: :oops: :oops: Kérlek ne haragudj!!!

Szorítok nektek hitel ügyben!

Nem tudom mit akartam még írni, hiába, már nem mozog egyáltalán az agyam ilyen időtájt..

A friss pocakosoknak jó létet!! :P

Ígérem a videókat is minél előbb igyekszem megnézni!!! :wink:

Mindenkinek szép álmokat!

KépKép
kora
 
 


Panna: nem hiszem, h az egyetemről vagyok ismerős, én főiskolát végeztem villamosmérnökként, bár utána egy évet elvégeztem az egyetemen kiegészítő képzésen, illetve tartottam laboratóriumi gyakorlatot is, de ott kolis sem voltam. Bár a férjemet rendszeresen látogattam, amíg ő odajárt, lakott a Schönherzben és a Vásárhelyiben is, meg sokat csocsóztunk a szomszédos koliban is (annaka nevére most enm emlékszem)

Felhívtam Kistarcsát, hogy egyáltalán hogy van ez a kórházi felvétel. Persze elsősorban abban reménykedem, hogy csütörtökig magától megindul a szülés. Ha mégsem, akkor csüt reggel 9ig kell odaérnem, akkor van NST. Megvizsgálnak , de azt mondta a recepciós, hogy eredménytől függetlenül 4 napos túlhordással már befektetnek :( Nagyon nem tetszik az ötlet, h a minimálisan szükségesnél többet töltsek el a kórházban. Sosem kellett még kórházban feküdnöm :(
Azt persze nem mondták, h leghamarabb mikor indítják meg a szülést. Szerintem elég lenne csak akkora bemennem, nem?

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Mérnökasszony: Nekem csak a szülés után az 5 napot kellett bent lennem, de 3. naptól könyörögtem,h engedjenek haza gyerekestül, teljesne hülyének néztek, én viszont se enni se semmit nem birok egy korházban,teljesen leépültem,komolyan,annyira utáltam.

Na aztán rá egy évre behozták az új divatot: már csak 3 nap.

Hát épp elég is annyi bent az biztos.

Úgyhogy megértelek,h nem rohannál be még :(

Biztos van arra lehetőség,h aláirsz valamit és nem kell bemenned, másrészt viszont az a baj a túlhordással,h a magzatvizzel lehetnek gondok,ami nagyon veszélyes.

Nem irigyellek, kitartás és nagyon drukkolok,h hamar döntsön a kislányka!!!


Kora: Nagyon hajlok én is arra (habár ez ovi lesz ,nem bölcsi),hogy nem iratom oviba csak az 5 évestől a kötelezőre, viszont mivel gyerek és társaságmániás ezért heti 2 alkalommal családi napközibe menne,ott kijátsza magát, ezen kivül pedig udvari saját és utcai közös játszótér,barátok és játszóházazás.

Igazából az ovik is csak melegen tartják, ennyi, szocializálódni nem fog 27 szocializálatlan kicsi között, én meg úgyis itthon vagyok velük.
Vendég
 


Sziasztok!

Alig van időm.... visszaolvasni is csak hébe hóba sikerült... :oops:

Twist! Hatalmas gratula Dorkához! Jó egészséget, sok boldogságot kívánok az egész családnak!!!! :)

Esztó! Nagyon édi Álmosod, szépek vagytok!

Panna! Üdv itt! :) Képet hozz majd a Lányodról!
Amúgy valakitől azt hallottam hogy Őrbottyánban a legolcsóbb a környéken a családi napközi... De többet nem tudok.

Mérnökasszony! Tarts ki!!!!!

Bogyó, kérdezted hogy Emma mit szólt a tesóhoz. Háááát, még semmit, mert még nem is mondtuk Neki. Ha már látszik rendesen, akkor szeretném elmondani neki.
Írtál Bogyó a gyeses témáról... Tudsz abban segíteni hogy Nekem a megszületik majd a második bébi, akkor most mi alapján számolják majd a gyedet?

Hogy van Mindenki???

Kora! Hogy alakul a bölcsi-dolog agolása Levinek? Te hogy vagy?

Mennem kell... este bekukkantok ha tudok! :wink:

Kép
Kép
annaemma
 
 


Mérnökasszony! Akkor lehet, hogy a Vásárhelyi koleszban láthattalak, én ott voltam kolis (mondjuk Építőmérnöki Karon). Persze azt se tudom, hogy időben fedi-e egymást a két dolog :lol:
Kitartást! Már csak pár nap! Remélhetőleg a picurkád magától nekiindul világot látni! Ha meg nem, akkor csak az lebegjen a szemed előtt, hogy fő hogy egészséges legyen, és ha ennek pár nappal több kórházi nap az ára, akkor az is kibírható. Bár tényleg orvos és kórház válogatja. Sógornőm Pécsen 10 nappal hordta túl a babát, és csak a szülésindításra hívták be. Mondjuk minden nap be kellett mennie magzatvízvizsgálatra, CTG-re. Nagy pocakkal, ha messze van a kórház, mondjuk az se kellemes. És hogy biztassalak is, nekem a 3 napos bentlét egész jól telt, szóval ne aggódj! Megy a drukk!

Kora! Igyekszek képet rakni ide nektek is (meg már a másik topicban is adós vagyok :oops:) de addig a lenti linken találtok képeket (ha valaki nagyon ráér és nagyon kíváncsi :wink:

panna1
 
 


Panna: Lánykád neve gyönyörü, én -e háromból nyertrem meg anno az Ildikót mert apám arra szavazott, de a Réka és a Fruzsina volt még versenyben :)
Nekem is tetszik mind a kettő :)

Éssssssss a lakás végre helyes linkje:

http://www.expressz.hu/ingatlan/lako/pa ... -18222767/
Vendég
 


SZiasztok!

Na, milyen hirtelen csend lett itt...
Remélem Mindenki jól van!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, előbbre hozták a beszoktatás első napját, így hétfőn kezdünk a bölcsiben. Pedig szerdán még utoljára menni akartam klubba.... :(

Tényleg jól eltűnt mindenki!

Lehet már mérnökasszonynak is megvan a babája.

Anna voltál már dokinál?
Jól vagytok friss pocakosak?

Teljesen üres az agyam, nem tudom mit akartam még írni...

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagy a csend!

Kora: Sajnálom,h váratlanul ért,h elöbbre hozták a beszoktatást!!!
Drukk hozzá!!!

Mi holnap megyünk megnézni egy kertesi házat,a buszfordulónál van valahol, ezt is jönnek nézni.
Ma turiba voltunk 2 órát anyóssal, a Háda legnagyobb kilós helyén :) Addig Fanni apázott, játszóházaztak.

Voltam vérvételen is, itt terheseknek soron kivül van de ez sehol nincs kiirva igy csúnyán néznek az emberkék :) Viszont végeztünk 15 perc alatt :)
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: