Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nos velem nem jó dolgok történtek mostanság. Anyum pucolta az ablakaimat és leesett a létráról.:(:(:( Eltört a térde, annyira, h műteni kell. Így most nem vagyok túl jól. Az ünnepek miatt valszeg csak hétfőn műtik, de az sem 100%. Kicsit elvagyok keseredve.
Most meg anyósék jönnek majd 10-re, h a maradék ablakom is meg legyen már pucolva. Már nem sok maradt Hál istennek!Délután meg vasalás. Anyumtól is elhozom a vasalnivalóit és azokat is rendbe rakom. Legalább addig segítek neki amíg tudok.Na, most megyek is mert mindjárt itt vannak anyósék.

Kép
illestincsi
 
 


Sziasztok! Elnézést a zavarásért!
Egy fotoretusálással foglalkozó oldalt szeretnék a figyelmetekbe ajánlani:
http://www.photoretus.mlap.hu/
- régi, megfakult, elszíneződött, rongyos képek felújítása
- képek megyszépítése, rengeteg lehetőséggel
- montázsképek készítése babáról, esküvőről
Kérlek nézz körül nálunk, nagyon korrekt áron dolgozunk!
Kép
photoretus
 
 


Tincsi: jobbulást anyukádnak vigyázz magadra is hiszen már nincs sok hátra :):):):

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Sziasztok!

Tincsi! Hát ez tényleg nagyon rosszul jött ki. Mielőbbi gyógyulást anyudnak! Ha megszületik a babód jól jönne a segítsége.......de majd anyósod helyt áll helyette is. Remélem hajlandó lesz rá, mert elején bizony elkél a segítség.

Nálunk szombaton megvolt a buli. Jól sikerült. Most már többet nem csinálok ilyen felhajtást az tuti. Megbeszélem majd a többiekkel is. Lehet köszöntés, de max süti meg ital lesz. Kajával már nem bajlódom ilyen 18 ember számára. nyagilag meg fizikailag sem birjuk már.

Ma mostam délelőtt végig. Délután játszottunk picurral, meg alukáltunk. Semmi különös nem törtétn velünk. Kaja még volt bőven, meg még holnapra is van bőven. Sőt lehet, hogy még szerdára is jut...

Na jó éjt!

Kép
szuzy
 
 


sziasztok!

Tincsi
anyukádnak jobbulást!!!Műtéten túl van már?
Te nagyon vigyázz magadra!

Tegnap a sportbabakocsival én átfordítottam Eszterkét :oops: :oops: Pásztón olyan magas járdaszegélyek vannak :x :x a Gárdonyi sulival szemben akartunk átmenni, letoltam már a kocsi elejét az útra ahol nem láttam a lyukat na abban úgy megakadt, hogy sehova tovább, én meg toltam és szegénykém átfordult. Még jó, hogy sikerült gyorsan reagálnom, és én nem estem sem el, sem rá, és sikerült úgy visszatartanom, hogy a feje nem ért le :wink:

Szuzy
a Hősök úti turkálóban már csak darabos ruhák vannak. Minden nap már áron.
Tegnap 200ft/db volt minden, de jövő hétfőn csak 100 ft lesz.
Szerintem így olcsóbb. Na meg most nagyon jó gyerekholmik voltak, igaz többnyire Eszteremre valók :wink: :wink: Bár a Krisztikének is vettem pulcsit.
Adrikának meg fekete plüss szabadidő alsót vettünk, de egyáltalán nincs kikopva :wink: :wink: De a kabátok is ennyik :wink: :wink:

Buli: hát elég tényleg, de mi is sokan vagyunk :wink: :wink: Nálunk ugye csak a gyerekeknek van szülinapi buli, de azt meg egyben tartom, így abszolút kibírható :D :D :D

Kész a spájz, ma megvesszük a polcállványt, Tibi meg leszabja bele a polcokat. Végre rend lesz. Hiába, hogy nem volt folyamatosan nyitva az ajtó úgy szállt a por. Szombaton töröltem, de vastagon áll már a szekrényen megint :roll: :roll: :roll:
Már rendesen akkor takarítok csak ki ha rendbe lesz, be lesz pakolva, és utána mindenhol nagytakarítást csinálok :wink: :wink: :wink:

Na gondolkozhattam, hogy a törpit vigyem-e oviba. Ugye itthon van, de le is betegedett :x :x csúnyán köhög.

mindenkinek szép napot!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Nos, a helyzet talán még rosszabb. Úgy volt h anyut ma műtik, erre beteg lett a doki.:( Szegényem már sírt a telefonban, mert annyira rákészült h ma műtik, és hétvégén meg jöhet haza. Szóval készen vagyok....
Már reggel sütöttem a rántott sajtot, h apu tudjon neki bevinni.Így most meg csak itt ülök...
Ez van! Holnap NST.... Hacsak addig meg nem szülök, mert már igencsak gyakran érzek szurkáló fájásokat, többek között most is...
na szia mindenki!!!

Kép
illestincsi
 
 


Tincsi!

Kitartás! Meg kell várni annak a babónak míg a nagyi haza jön! Szörnyű lehetett anyudnak. Én is sírtam volna a helyében. Az emberben ilyenkor akkora feszültség, félelem van. Én a császár utánni ébredéskor sírtam. Előtte meg mikor toltak be és kérdésekkel bombáztak nem birtam beszélni, annyir vacogott a fogam, meg össze akadt a nyelvem..
Ki fogja őt műteni?
Várjuk a fejleményeket.

Gabi! Tényleg jó, hogy darab áras lett, és elég olcsó is ráadásul. mert kilóra drágább volt mint a lenti, így meg tutira olcsóbb. Most már Szilárdnak annyi ruhát vettem, hogy egy ideig nem kell. Nekem kellene télre farmer meg bársony naci, mert már a régiekbe nem férek bele. De mindig akkor jutok be ha már kiválogatták. Most meg pénzünk sem maradt, a bulikra elment egy csomó. Így max jövő hónapban nézek majd valami gátyót.

Unatkozom!
Na pá mindenkinek!
Többiek merre jártok?

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok Lányok!

Küldök egy pár képet Petikéről és Petrácskáról:

Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép



Puszi mindenkinek:

Aliz
amethiszt
 
 


Alíz: nagyon édesek a gyerkőcök :):):):) rég jártál már erre :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Alíz! Tényleg nagyon szépek a gyerkőceid. Azok a szép kék szemek!
Új felhasználóneved van? A régi megszünt mert régen jártál itt? Egyébként, hogy vagytok? Két gyerkőc mellett mire jut időd? Petrácska milyen hölgy? Nyugis, vagy örökmozgó? Hol tart a fejlődésben? Miket csinál már?

Ma a férjemmel az ügyeleten jártunk. Mikor haza jött már rosszul volt, érezte a vérnyomása rossz. Vett be egy nyugtatót, de még utánna egyre feljebb ment neki.150/100 volt az ügyeleten. A 100-as érték nagyon magas. Kapott is egy szopogatós gyógyit. Nem tudjátok mi a per érték? Mi működik rosszul ha ez az érték magas? Úgy gondoltam el kell menni egy normális helyre ahol megvizsgálják, hogy mi okozza ezt, és kezelik is. Régebben is volt magas neki, mégsem írtak gyógyszert, nem állították be neki. Pedig ugye a magas vérnyomás nagyon veszélyes. Komolyan mondom már vidéken nincsenek normális orvosok, akik törődnek a beteggel. Nem szertném ha 33 évesen agyvérzést kapna, mi meg ittmaradnánk egy lebénult emberrel, vagy netalán nélküle!!!!!!!!!!!
Itt a kicsi gyereke őt fel kell nevelni, na meg még a dédunokákat is megélni!

Tincsi! Gyere most már minden nap, mert különbenizgulunk érted. Remélem még egyben vagy! Anyudat mikor műtik? Megvan már az időpont?

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Elég nyugis kis hölgy a Petrácska. Feláll a kiságyban, segítséggel járkál, előre-hátra mászik négykézláb, mondja, hogy "baba és "dádá", szeret ülni.

Igen, új felhasználó nevem van. Két gyermek azért rendesen kitölti minden időmet, szó se róla.
amethiszt
 
 


Sziasztok!

Nos, még egyben vagyok. De már besokalltam. Ma reggel is vissza kellett feküdnöm, mert annyira fájt a gyomrom, de a Rennie elmulasztotta hál istennek. Ráadásul a párom reggel később ért haza éjszakás szolijából, mert a nagyapja összeesett. De már jól van!
Anyumat tegnap megműtötték, jobb is lett a kedve. Fájogat neki, de jól van. Nem tudom majd mikor engedik ki.
Ma délután megyünk Berzéhez ultrahangra, meg most hívott a védőnő, h jött a hüvelykenetem eredménye, és megint van vmi baci.:(
Szóval csőstől jön a baj. Ráadásul most reggelre jól bevizesedett a kezem meg az arcom is. Plusz mehetek a körzetis dokihoz a táppénzes papíromért is. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
Megőrülök....
Röviden ennyi...
Szuzy!Remélem Szabolcs már jól van! Mindenképp vizsgáltassa ki magát! Jobbulást!

Kép
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Tincsi! Nem csodálom, hogy besokalltál. Tényleg jól rátok járt a rúd mostanság. Remélem ennek a rossz szériának vége!
A gyomorpanaszok biztos hamarosan megszűnnek majd! Már csak egy pár napot kell így kibírni. Bizti jó nagy haja lesz a nikinek, azért ég annyira a gyomrod.
Vizesedés: nekem a lábam vizesedett, de az is csak szülés után. Akkor azt mondták polcoljam föl, s le fog menni. Így is lett. A kezeddel, meg arcoddal nem igen lehet mit tenni. Biztos sokat kellene pihenni. Vérnyomásod neked jó? Vizeletben fehérje?
Az anyudnak és a papinak mielőbbi jobbulást!

Alíz! Az jó, ha nyugis a kishölgy. Petike mennyi idős is most? Ő jár oviba ugye? Vagy mind a ketten otthon vannak veled? Mert úgy akkor nehéz lehet, még ha Petra nyugis is. Petrácska mennyi idős már?


Na csaó
Szabi jobban van szerencsére. Ma már dolgozik ismét.

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk Berzénél. Minden okés, már be van fordulva a kiscsaj. A súlyát nem tudta megmondani, ugyanis ugyanannyit mért mint 3 hete, de mondta h ettől jóval nagyobb már.
Anyumnak már tornáztatják a lábát, és dicsérik h milyen ügyes, de még nem tudni mikor jöhet haza. Ma le is mentem már apuhoz összerámolni meg mosni, meg elhoztam a vasalnivalót.
Főztem fincsi bablevest egy nagy fazékkal, h apunak is legyen. Aztán takarítottam is, és itt volt a barátnőm, megmasszírozta a hátamat. Utána még elmosogattam, feltöröltem, és most mostam meg a hajam.
Úgy volt roli itthon lesz ma, de mégis kell mennie délután sajna. Ez van!
Szép napot Mindenkinek!

Kép
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Tincsi! Otthon vagy még? Próbálj még pihengetni sokat, hogy a kishölgy nehogy kibújjon!
Berze nem ért annyira az uh-hoz mint Takáts értett, ő bizti megbecsülte volna a súlyát. És jól becsüli. Nem baj, hamarosan úgyis kiderül, hogy mennyi az annyi.
Pontosan hányadikára vagy kiírva?

Gabi! Merre jársz? Haza mentetek talán a szüleidhez? Gondolom ott is mentek gyertyát égetni. Mi is megyünk hamarosan. Most szépen süt a nap, így felöltözünk és magyünk Tarra.
Remélem egész nap ilyen idő marad, aztán ha Szilárd alvása úgy jön ki még Mszőlősre is kimegyünk a Szabi keresztapja ott van eltemetve. Szegény jó fiatalon elment.

Lehet, hogy holnap meg a gyöngyösi temetőbe megyünk. Sajnos az utóbbi 4 éveb három rokonunk is oda került, s bizony az egyik szitén nagyon fiatalon. 46 évesen.

Na megyek. Sziasztok

Kép
szuzy
 
 


sziasztok!

mi anyuéknál még múlt vasárnap voltunk.
Tegnap meg Taron és itthon voltunk.
Igaz itt Pásztón csak Tibi és anyósom volt, a két kicsi elaludt, meg én is olyan rosszul voltam.
Sikerült elkapnom a gyerekektől az influenzát. Alig alszom, mert köhögök, meg állandóan pisilni járok :roll: ha aludnék kel Eszterke.
Most délután is lepihentem egy kicsit, sokat nem tudtam most sem aludni, de úgy érzem kicsit jobb :D

Eszterke is köhög. Rajta tegnap jött ki, ráadásul csap Sinupret cseppem volt itthon azt kapott, majd holnap veszek lándzsás utifű köptetőt, ő azt szereti.

Krisztike már tegnap kezdte, hogy ő köhög nem mehet oviba, meg amúgy is fájni a fog a feje és a hasa :? :? :? oké köhög, így lehet nem megy, bár naponta 2-3 alkalommal. szerintem csak viszem :roll: :roll:

Tincsi
súlybecslésről én tudnék mesélni :D :D Krisztikénél amikor befeküdtem túlhordással Takács mérte 3800 g-ra, Éles (akkor ő volt a főorvos) odajött végigtaperolta a hasamat, hogy ez nincs akkora, na ehhez képest 3 nap múlva született a fiam 3850 g-mal.
Eszterkét 35 hetesen mérte Takács 2500 g-ra, Berze 38 hetesen 2700g -ra, túlhordás után Khatib 3270 g-ra, senki nem tudta mit mért a másik, ehhez képest ő nagyon nagy lett :shock: :shock: (4100g)
Szóval nem igazán pontos már a végső mérés :wink: :wink:

na megyek kezdődik a forma-1 :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


sziasztok!

még mindig egyben:) de már vannak jóslófájásaim, így közeleg az idő. Végülis 11-re vagyok kiírva:)
Holnap azért még jön hozzám a fodrász, kicsit vág a hajamból. hagy legyek csini amikorra Niki kibújik.
Már anyum is jobban van, talán holnap az is kiderül, h mikor jöhet ki a kórházból.
pápá

Kép
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Tincsi! Jó ötlet a fodrász, egy pár hónapig úgy sem magadra semmi időd. Anyukád haza jöhet már? Mit mond a doki, mikor fog tudni lábra állni? Be is gipszelték neki? Vagy sínhez van rögzítve?

Szabinak megint nem írt gyógyszert a doki. Azt mondta változtasson életmódot. Fogyjon, sportolj, pihenjen, ne idegeskedjen, és egészséges kajákat egyen. Na ha ez ilyen könnyen menne.

Na pá

Kép
szuzy
 
 


CSak egy gyors bekukk! Majd később bővebben!

:D :D :D Tincsinek megszületett tegnap NIKI! Pontos adatokat még nem tudok, de ha lesz időm, akkor holnap majd bemegyek és megnézem őket! :D :D :D Egyébként császározták Tincsit! :(

Pusza mindenkinek! :wink:

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


sziasztok!

Dina

köszönjük a jó hírt :D :D :D :D

Tincsiéknek meg nagyon gratulálok!!!
Niki babának meg sok-sok tejcsit kívánunk!!

Mi gyógyulóban vagyunk, bár Eszterke még köhécsel.
Krisztián meg tiszta lelkis az ovi miatt. Alig mosolyog, itthon is csak nyafog :cry: :cry: most is már, sír nyafog, ő nem akar menni, ő mindig itthon akar lenni :roll: :roll:

Tegnap végre sikerült befejezni a spájzot, minden a helyére került. :D :D kezdhetem majd a nagytakarításokat a jövő héten :wink: :wink:

mindenkinek szép napot!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Én is most tudtam meg Szabitól a jóhírt, jöttem is egyből, hogy megírom, de látom már elkéstem.

Tincsinek és a kis Nikinek is jó egészséget kívánok! Sok-sok tejcsit, nyugodalmas jó éjszakákat! Puszi mindkettőjüknek!

Kép
szuzy
 
 


Tincsinek és Niki babának sok sok boldogságot sok anyatejcsit aztán ha kicsit összeszedted magad gyere oszd meg velünk örömödet és mesélj miért volt császár stb

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Ma voltam Tincsinél, hát mit is mondjak! :D Egy tünemény az a kishölgy! Jól vannak, van tejcsi, igaz még csak az előtej, de úgy érzi, hogy bőven van és lesz is neki!
Jó sokat alszik, igaz egy kicsit többet mint kellene, de hát szerintem az nem igazán baj, ja és egy kicsit sárgul is, de én annyira nem láttam rajta, de már most napoztatja.

Ja és 50 cm, és 2500 gr. Kész tünemény, de hát ezt már írtam! Mondta, hog a férje iwiw-es oldalán van róla kép, találtam is és utólagos engedelmükkel, az egyiket ide beteszem nektek!

Íme Nikolett!
Kép

Remélem tetszik nektek is! Igaz már ettől is szebb a kicsi pofija!
Talán már vasárnap mehetnek is haza! azt üzeni, hogy ha már otthon lesz, majd jelentkezik személyesen is! Addig is puszil mindenkit!

Gabi :)
Remélem, hogy most már tényleg meggyógyultok, hisz mikor utoljára itt jártam akkor is betegek voltatok! Jobbulást! Krisztián miért nem akar oviba menni? :( :?

Szuzy :)
Hogy vagytok? Milyen lett a szoba Szilárdnak? Tetszik neki? Ott alszik már és külön? :)

Nika :)
Baba project? :?: Hogy álltok már? Költözés?

Na pusza mindenkinek! Jók legyetek! :)

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Ja és sokat vajúdott, már éjjel 2-től rajta volta az NST, mivel nem volt túl jó Niki szívhangja, de mégis csak du. 13.30-kor császározták meg! De hogy miért azt nem is kérdeztem!

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Dina ezt ne is mond én péntektől vajúdtam oxitocin stb társaságában és csak vasárnap császároztak meg délután

nagyon szép Niki baba :):):) szoptassa sokat a babót és hamarabb elmúlik a sárgasága :):):) ki kell tisztulnia a beleinek :):):)

mi jól vagyunk költözés csak 2009-ben január vagy február nem tudjuk még babaproject egyenlőre semmi

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok csajok!!!!!!!!!!!!!

Most már én is az anyukák táborát erősítem:):):):) Nagyon édes a pici lány, az első itthon töltött éjszaka hagyott pihenni minket. Aztán ébren volt majd 3órát, míg végül most nehezen elaludt.
Jól megszenvedtem vele, de megérte. Az volt a probléma h rossz volt a szívhangja amikor bementünk, mutatott valami eltérést, így végig NST-n voltam. Nem akartam nyílni. Míg aztán az injekció hatására fél óra alatt kinyíltam 3 ujjnyira. És így már nem adtak fájdalom csillapítót, mondván, mindjárt meg lesz...
Csakhát mégsem akart eltűnni az a méhszáj.Nyomtam is, megpróbáltuk megszülni, de nem akart jönni. Végül aztán sürgős császár lett a vége. Altattak, így nem hallhattam felsírni a picikét. De aztán annyira jó volt amikor először odaadták!!!!
Szóval most már itthon vagyunk, szopizunk ezerrel. Tejem van szerencsére és a kiscsaj igényli is.
Na de most lépek! Puszi Mindenkinek!

Kép
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Tincsi! Még egyszer gartulálunk. Sok boldogságot kívánunk az új jövevényhez. Persze jó egészséget mindkettőtöknek!
Nagyon szép a kislány a fotó. Puszi a hasára.
Sajnálom, hogy kétszer is szenvedhettél. Egyszerül vajúdás, egyszer meg császár. Legalább az egyiket megúszhattad volna. Én nem vajúdtam, eljött a kiírt időpont, kicsit rossz volt a ctg és vittek császárra. Igaz volt, hogy 90%-os fájásokat mutatott, de én nem éreztem szinte semmit. Kicsit fájt a derekam, de említésre sem méltó módon. Így csak a császár uátnni lábadozás maradt nekem fájdalomként, de azt ki lehetett birni. Berzénél szültél végül? Ha lesz időd írj a kórházról is, meg a dolgozókról is!
Egész éjszaka ludt Niki? Hát nem semmi.

Dina! Szilárd még nem alszik a saját szobájába. Délután már aludtunk ott, úgy, hogy én is mellé feküdtem. Aztán amikor elaludt fölkeltem. Először kicsit hagy szokja a légkört. Éjszaka még meg sem próbáltuk.
Egyébként szeret ott lenni, és nagyon büszke a szobájára. Gyakran húz oda, hogy menjünk vele játszani.

Tincsi! Miért volt rossz a szívhang? Nem került oxigén hiányos állapotban picur? Vagy végül miért volt soso császár? Egyébként szerintem jobb altatásban. Nekem is az volt. De én nem birtam volna cérnával, hogy épp tudatomnál vagdossák a hasam, stb.... Így is tiszta ideg voltam.

Na pá

Kép
szuzy
 
 


én ébren voltam mikor császéroztak én élveztem bár nekem mindig kommentálták mit csinálbnak és a fejemnél volt egy nagyon kedves srác ő beszélt hozzám vagyis beszélgettünk :)

Tincsi üdv az anya státuszban is :):) sok tejcsit és gyönyörű a kislányod majd tegyél fel képeket :)

nika70
Salgótarján
 
 


szió!

Nos, nem semmi éjszakánk volt tegnap. Picur 9-től negyed 2-ig kisebb megszakításokkal sírt. Ha cicire teszem megnyugszik, szopik kicsit, majd leveszem róla büfiztetném, aztán csak tekereg és őrült erővel szopizza az ujját.
Hívtam a gyerekorvost, azt mondta valszeg éjszakára kevés a tejem, ír neki tápszert. Reméljük beválik, mert már tegnap is elaludtam a 10. szopinál:)
Ma meg varratszedés. Fura lesz itthagyni őt:)
Na, puszaaaaaaaaa

Kép
illestincsi
 
 


Tincsi!

Nem akarok kotnyeles lenni, de ne adj tápit a babódnak. Igaz nagyon megerelőltető ennyiszer szoptatni, de annyi tejed fog termelődni amennyi a baba igényel. Egy hét alatt beállna simán. (s akkor már ritkábban szopna) Ha most elkezded tápszerezni egyre kevesebb tejcsid lesz.S azért jó lenne fél évig szoptatni. A hasa is fájhat picurnak. S a szopi megnyugtatja ilyenkor és tényleges fájdalom csillapító hatása is van. (tudományosan bizonyították)Ezért is megnyugodhat. Én a helyedben tutira szoptatnám, nem tudnál úgy aludni, hogy beveszed magad mellé az ágyba és cicire teszed, s ha akarja szopik ha meg nem elalszik, közben ha megszokod te is tudnál aludni. Egyébként éjszaka termelődik a legtöbb tej. Szerintem hülyeség, hogy nincs elég tejed. Hasfájásra legjobb a gyengéd maszírozás. Jobb oldalt a hasán föl húzod a kezed, majd fönt vízszintesen aztán bal oldalt lefelé. (fordított u alak) A lábát bicigliztetni is jó. Mert ha görcsöl ezek segítenek, és a büfi bizony nagyon fontos. Fontots az is, hogy szopinál a feje kicsit feljebb legyen mint a teste, így nem törvényszerű, hogy sok levegőt nyeljen.
Tea, víz nem szükséges ha csak szopik, de ha tápizik arra tutir kell innija is.
Tudom ilyenkor az meber tanácstalan, hogy mit is csináljon. De hidd el megéri a fáradtságot. Nekem mikor haza jöttünk Szilárd még nem tudott szopni, cumisüvegből adtam neki. A védőnő és a gyerekorvos lebeszélt erről. Mondták 3-4 nap alatt beáll és megtanul szopni, ne féljek nem fog éhen halni annyit ugyanis szopik. Így is volt 3 nap koplalás, alig evett, de aztán ment neki szuperül. Én is majdnem feladtam a 3. napon, de örülök, hogy erős voltam, mert így egy éves koráig szopizott!
A szoptatási tanácsadók is ezt javasolják! Már voltam több ilyen előadáson is, és tutira működik! Kitartást! Próbálj napközben is aludni picurral. Nem kell most neked pedáns háziasszonynak lenni. Anyós pajti főzzön, a férjed takarítson, te meg csak szoptass-aludj-egyél-igyál! Ez a legfontosabb a többit sz@rd le!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem minden gyermekorovos jó, nem minden tanácsát kell megfogadni. Ha erős vagy és kitartó, hidd el sikerülni fog!
Puszi
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Halihó!

Nos, úgy tűnik, a hasa volt a baja a picinek. Kaja előtt adtunk neki valami cseppet amit a dokinő javasolt, és ez bevált. 3óránként kelt éjszaka, szopizott majd visszaaludt. Így éjszaka mi is tudtunk pihenni. Tápszert én is szeretném elkerülni. Este próbáltuk azért, 20ml-t ivott meg, aztán el is tolta a cumisüveget, de be is aludt rendesen.
Aztán éjszaka csak szopi.
Tegnap már anyukám is itt volt fürdetésnél. Először foghatta kézbe az unokáját. Nagy volt a boldogság:)
A férjem rengeteget segít, semmi panaszom rá. Éjszaka kel velem, pelenkáz, mosogat, mos, főz.
Már mindent papírt elintézett, nagyon ügyes.
Na, mennem kell, ébred a picur!
Puszi

Kép
illestincsi
 
 


sziasztok!

Tincsi
üdv. immár anyukaként!
Örülök, hogy megoldódni látszik a probléma. Reméljük a hasfájósság is hamar odébb áll. Te, hogy vagy ? Pihenj sokat, sebedre vigyázz!!!
Szuzy szívemből szólt, de örülök, hogy Te sem adod fel :wink: :wink: :wink:

Mi jól vagyunk. Krisztián kicsit köhécsel, de jár oviba.
Minden reggel sír, bár már csak az ajtóban.

Mi ma voltunk fenn a Lidl-be betankoltam pelussal. Most nagyon jó árban van és jó minőségű pelus

Mindenkinek szép napot!!!!!!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Mi az a jó ár? mert én a legutóbb 1700/50db -ot vettem a tescóban és ezzel én nagyon meg vagyok elégedve még sosem áztunk át vele stb :)

nika70
Salgótarján
 
 


nika70 írta:Mi az a jó ár? mert én a legutóbb 1700/50db -ot vettem a tescóban és ezzel én nagyon meg vagyok elégedve még sosem áztunk át vele stb :)


Maxi méret 324 ft/14 db
Junior 324ft/12 db
Midi méretben pedig 16 db van :wink: :wink:

Ez szintén tépőzáras, légáteresztő, és jól tartja a nedvességet is :wink:


Ahogy számolom itt most a Junior méret is csak 27 ft-ra jön ki.


Szép napot mindenkinek!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


ja, amit még akartam, nincs korlátozva, hogy mennyit vehetsz belőle, mi 20 csomaggal vettünk :wink: :wink: mégsem mindegy mennyi pénzt dobunk a kukába :D :D :D

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Alíz

Boldog névnapot!!!

Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Lányok,


KÖSZÖNÖM SZÉPEN A NÉVNAPI KÖSZÖNTÉSEKET!


Aliz
amethiszt
 
 


Sziasztok!

A tegnap éjszakánk jól telt, Babóka aludt mint a bunda és 3óránként ébredt hamikázni, majd aludt is vissza. Már egyre többet van ébren, lesekedik a hatalmas szemeivel. Amikor jóllakik folyton mosolyog. Meg kell őt zabálni! Apukája teljesen oda van érte. Pelenkázza, dajkálja, éjszaka is felkel és nézi ahogy szopizik.Hál istennek még a jövő héten is szabin lesz, és csak azután való héten szerdán megy majd először. Fura lesz ha majd éjszaka nem lesz itthon, nagyon fura. De majd hozzászokunk.
Na puszi Mindenkinek!

Kép
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Alíz! Utólagosan Boldog Névnapot kívánok!

Tincsi! Nagyon örülök, hogy jó irányba haladtok. Csak így tovább! Nem valami "haladó szemléletű" az a gyerekorvos aki egyből tápit ír mert egy éjszak sírogat a babóca. Ki az orvosotok?
Infacol szirupot adsz neki? Mi is adtuk, de nálunk nem nagyon használt. Nálunk este 6 körül volt minden nap egy óra sírás, de szerencsére éjszaka jól alukált. Azt hiszem 3 hónapos kor után lehetett adni az Espumisan cseppet nekünk az jobb volt.
Mint utólag megtudtam a tej termelést serkentő teák hasfájást okoznak a babánál így nem ajánlott. Én 5 hónapig ittam, aztán el is múlt a hasfájása picurnak......Azt mondják a Laktoherb a legrosszabb ebből a szempontból. Én pont azt ittam, de senki se a védőnő se a gyerekorvos nem mondta, hogy ilyen hatása van a bébire. Aztán voltam egy előadáson a szoptatásról, s ott mondta az előadó...
Jó, hogy Roli ilyen példás apuka. A Jó Isten tartsa meg szokását! Eleinte Szabi kelt éjszaka is, no de később azt se hallotta meg, hogy ha fölkeltünk szopizni, vagy ha picur sírt. Valahogy a pasik másként működnek.

Csajok! Tegnap voltunk nosztalgia discóba. Egészet végig táncoltuk. Isteni jól éreztem magam. Gyakran kelle ilyen helyre járni. Olyan jól esett testemnek, lelkemnek. Nemcsak anyának meg háztartási alkalmazottnak éreztem magam, hanem nőnek is!
Csak a ruha választásnál voltam gondba, ugyanis most az a baj, hogy mindent kihízok lassan.....

Na pusza mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Nika! Gergőnek nagyon Boldog Névnapot kívánok így utólagosan. Tegnap nem sikerült ide jutnom.
Hol van már megint mindenki?!

Én egy kicsit beteg lettem. Nem tudom, hogy megfázás vagy vírus, de piszkosul fájt már tegnap a torkom, nagyon gyenge voltam/vagyok. Kis lázam is volt. Ma egy kicsit talán jobb, és most csak hőemelkedésem van. Meg a fülem is megfájdult. Valószínű torokgyuszi, vagy mandula?!
Remélem Szilárd nem kapja el. Most viszonylag jól eszik, nem hiányzik egy torokfájás neki, mert akkor tuti megint vissza esik az étvágya.
Szilárd megkapta a múlt héten a prevenárt, szerencsére nem volt mellékhatása neki. Kop-kop-kop, le is kopogom. Két hét múlva az influenza oltás ismétlése jön.......Alig birtam a rendelőbe behúzni, háram vetkőztettük, és 3-an fogtuk le miközben a szurit kapta. Olyan erő volt benne, hogy csak na! Hiszit ezerrel, ordítás. Nagyon friss volt az emlék az előző heti szuriról....

Fodrásznál is voltam vele, ott is hárman fogtuk le miközben Ildi nyírta..... Úgy látszik minél nagyobb annál nehezebben tűri ezeket a dolgokat. Régebben mi is simán megnyírtuk egy zokszó nélkül. A köröm nyírás is hasonló procedúra lett, pedig korábban azt is simán tűrte.

Csajok írjatok!

Egy kérés: annak a kismaminak akiről már többször írtam nektek karácsonyra gyűjteni szeretnék ajándékot. Elsősorban tartós élelmiszert, szaloncukrot, a kicsi lányának játékot szeretnék. (gyümölcsre, húsra is jó volna egy kis pénz, de gondolom azt nemigen tud senki sem nélkülözni) Esetleg otthonra kényelmes szabadidő ruhákat 80-86-os méretben. Ha van aki tud és hajlandó segíteni az írjon.
Köszi

Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Szuzy köszönjük szépen :):):):

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika! Én is boldog névnapot kívánok Gergőnek!

Remélem mindenki jól van! Mi meg vagyunk, Nikike most is alszik. Éjszakánként változó, van amikor fürdés után egy órával elalszik, de leginkább rázni kell a fenekét rendesen. Imádnivaló a kis csöppség, és már 3kg 1dkg!!!
Nos a kórházról még nem is írtam. Én alapjában véve nem panaszkodhatom. Rendesek voltak, megmutattak mindent, válaszoltak minden kérdésemre. Persze voltak kivételek, de nem volt vészes. Egy eset volt amikor kiakadtam. Szombat este, hazajövetelünk előtt egy nappal, még sárga volt kicsit Nikike így inkubátorba kellett őt tenni. Pont váltáskor vittem őt vissza szopizás után. A nővér be is tette, aztán elmentek kávézni. Én meg arra mentem vissza, h a kicsikém lehúzta a szeméről a szemvédőt és éktelenül ordított odabent. Persze egy lélek sem volt sehol. Fogtam magam és kikaptam onnan. Leültem szopiztatni, aztán jött a nővér, és flegmán csak annyit mondott, bevihetem a kórterembe! Végül utána még vissza kellett vinni, így bőgtem egész éjszaka, h mi van ha megint otthagyják? Hogy lehetnek ennyire érdektelenek?
Berzénél szültem. Rendes volt végig, csak az volt a gond, h ott volt épp Szász doki is és ő erőltette, h szüljük meg!!! Különben Berze már rég megcsászározott volna!
A szülésznőnk nagyon rendes és hozzáértő volt, érdemes volt előre lebeszélni! Még utólag is bejött hozzám, pedig szabin volt.
Na megyek, mert felkelt Nikike!!!
pápá

Kép
illestincsi
 
 


sziasztok!
nem vesztem el én sem, de kevés az időm, azért képeket teszek nektek. Majd talán hétvégén több időm lesz írni, akkor nem rohanok
Kép alig zsivány
Kép csibészek
Kép együtt hárman
Kép "legkisebbem" Dorothy
Kép sebekkel tarkítva
Kép törpi a vad biciklis

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kép Kép Kép

Nos, íme pár kép a kis Nikikéről:)
Puszi nektek!

Kép
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Gabi! Tincsi! Nagyon édesek a gyerkőcök. A kis Eszternek még a szeme sem áll jó. Hasonló kaliber lehet mint Szilárd. Ő is kétszer állt sorba mikor a rafináltságot osztották.

Az elmúlt napok elég rosszul teltek nálunk. Csütörtök estétől tegnap du-ig az intenzíven voltunk Szilárddal Starjánban a kórházban...A drága megitta a szemcseppet, ami mellesleg mérgező hatású.... Így megfigyelés alatt álltunk. Kapott két infúziót is, meg meg kellet neki innia egy közömbösítő oldatot. Szerencsére nem jelentkezett nála semmi káros hatás. Így most pakolunk ezerrel. Eddig azt hittem nálunk biztonságos minden, meg velünk ilyen nem történhet meg. Hát tévedtem. Így most mindent átnézek újra, hogy mi az a mi veszélyt jelenthet picuromra.....

Na megyek altatni.
Sziasztok
Zs

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Nos szuzy nem semmi! De örülök neki h most már jól vagytok. Vigyázz a kis Szilárdra.

Jobbulást nektek!
Puszi

Kép
illestincsi
 
 


Halihó!!!
Hová tűnt mindenki?

Kép
illestincsi
 
 


Heló!

Mi döglődünk. Valószínűleg a kórházban begyűjtöttünk valami szuper kis vírust, vagy kettőt. Hasmenés-hányás, magas láz, torokfájás, szédülés, levertség, általános rosszullét. Így szemészetre sem jutottunk el. Tegnap este fölülni is alig birtamaz ágyon úgy szédültem. Mókuskám már kicsit jobban van. Láza már nincs, 39,2 volt hétfőn este is, meg kedden reggel is majd ugyanannyi. Szerencsére csak egyszer hányt, én ebből a jóból kiamardtam. Bár nagyon fájt a gyomorszám és nagyon hányingerem volt. Most már én is picit jobban vagyok. Bár a hasmars még mindkettőnknél tart. De olyannyira, hogy inkább vízra hasonlít a dolog mint másra....Szili popója vérvörös, ha a tisztába tevés szóba kerül már ordít. Úgy sajnálom szegénykét. A baj, hogy észre se veszzük mindjárt, hogy bekakilt, hiszen csak kifolyik belőle. Na remélem holnapra már elmúlik ez is, meg a rosszullét is.

Többiekkel mi újság?
Tincsi! Niki beállt már egy napirendre, vagy mindig másként történik minden? Nálunk úgy volt, hogy mire kezdtem azt hinni, már beállt egy szokásos rend, akkor megváltoztatta azt. S inkább nálunk még most sem állandó semmi.

Na puszi mindenkinek.

Kép
szuzy
 
 


sziasztok!

Szuzy
mielőbbi felépülést nektek!!!ű
Nem semmi, hogy Szilárdnak is mik jutnak eszébe :shock: :shock:

Nekünk az elmúlt hét és ez is csupa rohanás, na meg folyamatos "hülyeségekkel" tarkítva.

Múlt vasárnap lementünk a hatvani piacra.Bakancsot próbáltunk a törpire, Tibi maradt vele fizetni és visszavenni a másik cipőt. Én mentem a kicsihez, hogy kivegyem a kocsiból, mert ordított. Ugye mentünk tovább nyugodtan. Jön Tibi a törpi sehol. Átment a cipőssel szembeni játékoshoz nézelődni, még jó, hogy nem vette észre, hogy eljöttünk.
Na mondanom sem kell úgy megijedtünk.

Hétfőn doki, mert ugye megint köhögött. Akkor meg itthon amíg elaltattam a kicsit ragasztóval papírokat rakott a falra. Jön vakolattal együtt a papír :twisted: :twisted: :twisted:

Kedden leszakította az egyik szekrény ajtaján.

Szerdán belevágott Eszterke és a saját hajába, gyönyörűen látható :twisted: :twisted:

Pénteken este fél 10 után lementünk Tibivel a hatvani Tescoba már karácsonyi ajándékokat venni. Erre kifogtuk a leglassúbb pénztárast, na ez még mind nem elég , bankkártyás fizetés volt, és a szalagot nem adta ki a gép. Kiderült nem jó a szalag, keresgéltek sehol normális. Másik gépből kivették, na ott szórakoztak, de nem akart jó lenni.
Végül még jegyzőkönyvet is vettek fel, mert tudták nem e kétszer is le lett az összeg véve Ű( 25000 ft-nál ugye nem mindegy)

Mire hazaértünk éjfél volt Eszter jó szokásához híven ébredt mihelyt elmentem itthonról :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval nem unatkozunk.

Ma meg az oviból 12 órakor el kellett hozni a törpit, holnap meg adventi ünnep és vásár fél 11-től. Ugye utána is elhozom.

Én a múlt héten úgy kiakadtam, Eszterkének igényeltem okt. elején ezt az ingyenes oltást. Ugye név alapján rendelik.
Múlt hétfőig nem is érdeklődtem, mert először nekünk is hasmenéses-hányásos nyavajánk volt, utána köhögött a pici.
Múlt hétfőn kérdezem, hát nincs oltóanyag, volt de elfogyott.
Ma megint bementem, minden napra igérik, de nincs, majd érdeklődjek.

Jópofák nem? a mi nevünkre rendelik és másnak beadják, olyan pipa vagyok emiatt :x :x

Tincsi
nagyon szép kislány Niki

na jó hosszú lett
Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi! Látom Te sem unatkozol. A gyerkőcök baromira kreatívak tudnak lenni, ami nekünk eszünkbe sem jutna ők simán megcsinálják.

icsit erősebbek vagyunk, de koránt sem az igazi. A hasunk még mindig megy. Gabi! Nektek meddig volt hasmars? Szerintem már el kellett volna múlni rólunk , igaz gyógyit nem szedtünk rá, de akkor is. Picurom feneke nagyon-nagyon csúnya. S ami aggaszt kicsit, hogy du két óra alvás után, már nyolc előtt aludni akart menni. Mentünk is, igaz 9 körül aludt el, de csak fetrengett. Nem szokott ő ilyen nyugis lenni. Nem tudom vissza vigyem e a doki nénihez. A hasát is mondja néha, hogy fáj. Vagy csak bélflóra visszapótlás kell neki. Doki néni javasolta a pro-gastro port, hogy az a legjobb. Igen ám de 5300Ft. Sajna ezt most nem enegedhetjük meg magunknak. Normafloret adtam neki vagy 3-at, de van valami ami attól azt mondják jobb, de nem jut eszembe a neve. Ti nem ismeritek? Valami p betűvel kezdődik ha jól emlékszem. Jó lefogyott, ami nem csoda, hiszen enni együnk sem bir még. S az is kijön ugye....
Jó lenne ha vissza térne az étvágya, ami ugye egyébként is elég rossz, de most meg szinte semmi.

Gabi! A patikában kelt el a prevenár vagy a dokinál?

Na jó éjt mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: