Új privát üzeneted érkezett!

Szia Moncsi!

Sajnálom, hogy ilyen komoly gondod van! De ne add fel! Ne félj attól, hogy kifutsz az időből, én már 34 éves leszek. Először azt mondtam, hogy ha a második gyermekem 30 éves koromig nem születik meg, akkor nem lesz több, de most közel a 34-hez mégis belevágtam a lombikba, mert nem bírtam beletörődni, hogy csak egy legyen. A férjem szeretne egy kislányt. Nekem teljesen mindegy,hogy milyen nemű, csak legyen. Úgytűnik nálunk, mindkettőnknél van gond. A férjemnek kevés az élő spermiuma, én pedig egyszer vetéltem, egyszer pedig méhen kívüli terhes voltam, ami arra utal, hogy nem megfelelően működik az egyik petevezetőm, és nem jutnak a méhbe a megtermékenyített petesejtek. A másik petevezető pedig lezárt.

Remélem most szerencsével jártok, nagyon fogok szorítani neked.
Jelenleg a 9. napomon vagyok, edddig az injekcióim 71.000,-forintba kerültek. Még 30-50 ezer forint kiadás várható. Ez lehet valamivel kevesebb is, ha az embernek nincs túlsúlya. Nekem sajna van, ezért kell több hormont kapnom.

Szia: Moncs
moncs
 
 


Sziasztok

Bogi: nem mindig vagyok ám ilyen optimistaKép
petesejt donor az lehet aki még nem múlt el 35 éves, és már szült.
az esküvőnk elött voltam dokinál, hogy babát szeretnénk és abbahagynám a gyógyszert, hát ez 3 éve volt, tehát azóta tudom, mondtam a páromnak, hogy most még meggondolhatja magát, nem kell elvennie, vegyen el olyat akinek simán lehet gyereke, erre ő azt mondta az sem gond ha nem lesz gyereke soha, mert ő engem szeret.(nem biztos hogy ezekkel a szavakkal, de az idő mindent megszépítKép ) sokáig tartott míg elfogadtam , sokáig selejtesnek tartottam magam, de ez van, el kell fogadni, nekem ez jutott.

A Jucus azt hiszem volt az esküvőnkön isKép

Moncs: köszi, remélem most tényleg sikerül, oké 34 vagy, de neked már van egy gyermeked.
AZT a K***** ilyen drága a gyógyszer??
max 50000 re számítottam, elég túlsúlyos a donoromKép
de az ár a gyógyszertől is függ ugye?
egyben kell kifizetni?
vagy hogy van ez??

köszi
moncsi
a_moncsi
 
 


Sziasztok!

A pénteki UH-on sikerült nem lusta dokit kifogni, úgyhogy megtalálta a colstokon a számokat, a tarkóredő 1 mm lett, mintha ez jó érték lenne... Jól tudom?? Ja, és van négy végtagja, igaz a leosztást nem részletezték, de bízom benne, hogy az átlagos 2-2 az arány lábakból és kezekből. Aztán jött az újabb meglepi, de ez legalább kellemes volt. Kiderült, hogy a papírkép 500 Ft, csak a múltkori asszisztens valahogy tévedésből rosszul írta a csekken, és így lett 1000 Ft. Úgyhogy ezért a képért most nem fizettem! Lám, Papp Gábor és asszisztense jó kis párosítás!!

Tud vki vmit a kismama-jógáról itt Győrben??

Moncsi!
Nem hiszem, hogy mostanában kifutnál az időből. Én 32 leszek idén, és csak most éreztem azt, hogy szeretnék gyereket, igaz, még mindig bizonytalankodom néha, persze ez a hormonoktól van és hangulatingadozásnak hívják. Kép Szóval, fiatal szülők nem leszünk, de öregek sem, és akkor Te még hol vagy tőlünk? Kép Tényleg, ettől ne parázz szerintem, inkább a sikerre koncentrálj! Nagyon tisztelek minden olyan nőt, aki mindent megtesz, mindenféle turkálást, macerát bevállal azért, hogy gyereke lehessen. Nagyon-nagyon sok erőt és energiát, no meg türelmet kívánok neked és a párodnak!

sziasztok, Ttika
ttika
 
 

 
 

Sziasztok!

Moncsi!
Tényleg kitartást.
És tudod mit? Bár ne beszéltem meg a férjemmel, de tudom, hogy nem lenne kifogása ellene. Ha bármi közbejönne a mostani donorral, csak szólj. Én talán annyira túlsúlyos sem vagyok Kép
Bár gondolom Neked ez úgy jó, ha ismered az illetőt, mert nem mindegy, hogy milyen tulajdonságokat örököl a gyermeked.

Ttika!

És maga a lurkó mekkora? Azt nem mondták? Mik vannak írva a papírodra? Írd be, és megmondom mi mit jelent.

Ez a 12 hetesnek volt az ismétlése? Ki csinálta?

Én nem tudok jógáról Győrben, de holnap megyek Lilivel úszni, megkérdezem a többieket, hátha van.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Ttika

köszi szépen.
"könnyü és gyors" szülést kívánok nekedKép
már ha van ilyenKép

köszi

moncsi
a_moncsi
 
 


Szia Moncsi!

A gyógyszereket nem egyben kell fizetni, hanem 2-3 naponta. Egyszerre max három napra való adagot ír fel a doki. A súlytól az függ, hogy napi hány ampulla injekciót kap. Pl.2-3 vagy négy ampullát. Az azonos ampullákat egy szúrással kapja meg az ember. Ha túlsúlyos akkor, lehet úgy, hogy 2db-ot reggel 2db-ot pedig hat órával késöbb. Egy szurival max 3 ampullát lehet beadni. Attól függ, hogyan írja ki a kezelést az orvos.

Gonal-F inj: 4.038,-ft/db Ebből én 12db kaptam.
Decapeptyl inj: 1.320,-ft/db Ebből 8 db fogyott eddig.
Menogon inj: 875,-ft/db Ebből 14db fogyott el a 10. ciklusnapig.
Plusz aszpirin tabletta, és a fizetős hüvelytisztasági vizsgálat, ami 1.000,- forint volt.
De ezzel még nincs vége, mert szerdán újabb adagot írnak fel, egészen a leszívás napjáig.
Nekem kb. húsz kiló fölöslegem van, ezért lassabban reagál a szervezetem a hormonokra, és kevesebb tüsző érik meg. Eddig csak sajna 3-at látott a Boga, szemben az ideális 6-8 db-al.
Majdnem az egész összeget a ciklus 14.napjáig kell fizetni, utána már csak 10.000,- forint körüli összegbe kerül a többi gyógyszer.
Remélem érthetően írtam.

Szia :Moncs
moncs
 
 


Bogi!

Igen, a 12 hetes duplázása volt, amit leírtak:
"Egy élő embryo látható. CTL:79 mm. A terhesség kora 13 hét (5 nap). Négy végtag. NT: 1 mm"
Ilyen bőbeszédűek voltak. Ja, Bödecs Péter volt, és annyira örültem, hogy ezt már hason keresztül nézték, hogy elfelejtettem megkérdezni,hogy ez jó eredmény-e. Igaz, közös doktorunk előre vetítette, hogy az UH is jó eredményt fog mutatni. (az ő vizsgálata után) Kép (jövőbe lát) A számokból azt derítettük ki, hogy a gyerek 79 mm hosszú (rövid Kép) és akkor a colstokos mérés csak az 1mm lehet.

Moncsi!
Én is köszi, remélem bejön.

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Szia Ttika!

Igen, jól gondolod, 7.9 cm (így jobban hangzik Kép )
Hú de izgi. És ez tök jó eredmény. 14. héten.
Nekem 12 hét 2 naposan volt Lili 71mm, as a Nuchalis rétege volt 1,6mm (Ez az NT (Nyaki redő)).
Azon még nekem is csak ennyi adat van. Aztán majd jönnek a cifrábbak:
BPD: fejkörfogat
AC: Karcsont hossza
FL: Combcsont hossza
Magzatvíz mennyisége, lepény tapadása, és érettségi foka, szóval ilyesmik.
Ha valamit nem tudsz majd, szívesen segítek.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Haliho!

Ttika, bocs, én ígértem a választ a kismama-jógáról.

A foglalkozásokat Marica vezeti, ezen a számon érdeklődj, mikor van: 20/980 45 89 (ez az Ő száma) Hivatkozz egy kismamára, aki nagyon élvezte! (vagyis rám Kép )

Helyileg a belvárosban van, a Király utcából nyílik egy kis köz, nem jut eszembe a neve (talán Sarkantyú, de nem biztos). De Marica el fogja mondani neked!

Nagyon-nagyon jó, testileg megtanít ellazulni, nyújtja az izmokat, lelkileg pedig szó szerint eggyé válsz a babáddal. (sose felejtem el, amikor a gyakorlat közben Marica ezt mondta: nézz rá a babádra és mosolyogj rá!!! Valahányszor megtettem "lélekben" ezt, elégedett mocorgás volt a válasz)

Sok sikert!
Az UH-s számokkal ne törődj, biztosan minden a legnagyobb rendben van, és sokszor jobb is, ha nem tudjuk, mi miért van...sokkal nyugodtabb lesz a terhesség, persze nem azt mondom, hogy ne nézz utána dolgoknak. Én eltúloztam, mindig tudtam mindennek a kiváltó okát, a lehetséges következményeket, ezért izgultam eleget. (amúgy az UH-s papíron a mért adatok után zárójelben van egy intervallum, ha azon belül van a mért adat, minden rendben, de sokszor még akkor is, amikor nem!)

Pá,

-Dirtha
dirtha
 
 


Helló!

Dirtha!
Szuper jók a képek az albumban, végignéztem mindet Kép

Lili honlapjára is tettem újakat, fürdőseket. (Strand)
http://jaksy.different.hu

Én is izgulós kismama voltam, és mindent tudtam, mindennek utánanéztem, de mondjuk én egy vetélés után voltam, és Lilivel is fenyegető vetéléssel, és ez volt az oka.
De most úgy érzem, hogy a másodikkal teljesen rendbe lennék.
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


i
dirtha
 
 


Kép

Sziasztok!

Bogi, köszi, én is megnéztem Lilit! Nagyon szép!
Ezen felbuzdulva íme Benjamin fiam apa alvós pólójában pózolva! Kép A fél rokonságnak ez a kedvenc fotója!
A "mindent tudni akarok"-szindróma terhesség alatt egy vetélés után teljesen természetes. Biztos vagyok benne, hogy sokkal nyugodtabb lesz a második terhességed! (meg az enyém is)

Apropó! Nemsokára két esküvőre is megyünk (a második a miénk lesz Kép ) Van-e vmi ötletetek, hogyan öltöztessem fel a fiamat, akit nem szeretnék a hagyományos ing-csokornyakkendős cuccba öltöztetni, annyira nem tetszik egyéveseken az ilyen ruha, olyan erőltetett. Szóval, ötlet? Vagy menjen apa alvós pólójában? Kép

Pusz, Dirtha
dirtha
 
 


Wow, az ember lánya kicsit nem figyel a webre és órákra való olvasnivaló gyűlik össze! Jó, hogy él a fórum.

Üdv a visszatérőknek és a frissen csatlakozóknak is.Mától én is a város(i levegő)t szívom és ma sikeresen túlestem a terheléses vércukorvizsgálaton is. Vittem egy filmdoboznyi citromlevet,de így is komoly erőfeszítésbe került bentartani a cukorlevet két órán keresztül. Magzatomnak nem nagyon volt ínyére a dolog és forgatta a gyomrom rendesen. Figyelemelterelésként elmentem pénztkölteni a Tescoba. Nem rossz módszer csak drága.:-)
Eredmény majd két nap múlva. Amatőrként azon fogok csodálkozni ha ennyi cukor ellenére nem mutatnak majd ki terheltséget. Mármint cukrosat...

Moncsi!
Kitartást neked. Légyszi ne öregezd le magad, mert hiába derült ki a válaszokból, hogy én lehetek a korelnök, 34 évesen egyáltalán nem érzem magam öregnek. Tudom, hogy erre az a válasz, hogy az első gyerekhez gondolod magad öregnek, de akkor mit szóljanak szingli barátosnőim/kortársaim akiknek még a hapsi sincs meg akinek/akitől gyereket szülhetnének nemhogy az kiderült vona, hogy anatómiailag összejönne-e a dolog.Egyszóval nézzük a dolog jó oldalait: nem egyedül küzdesz érte, jó szakmai segítséged is van és élvezheted az orvostudomány öszes csodáját testközelből.Mi ehhez képest az az apróság, hogy anyagi csődközeli állapotot jelent egy ilyen elhatározás, hogy a lelki terheket ne is számítsuk.Mindenesetre jelentősen bővült a szurkolótáborod. Kérlek számíts oda engem is!

Biztatásul: 27 éves unokahúgom a pesti Kaáli pácienseként második kísérletre jelenleg várja a babáját november végére.

Egyszóval hiszem, hoyg nem is olyan sokára a Te fanyalgásodat olvashatjuk a cukorléivás nehezségeiről!

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Bogi!

Köszi, meg ugye a doki is mondta, hogy jó lesz..Kép Honnan tudjátok ezeket lányok?? A rövidítést, meg az értékeket? ÁMULAT! Mert a papíron nincs határérték. És mitől olyan szuper ez? Az 1mm a szuper, vagy a 7,9 cm (biztosan van már 8cm is!!) Mi teljesen laikusok attól ámultunk el, hogy két hét alatt ennyit nőtt (43-79mm). De már akkor én nem is kutakodok sehol, mert csak beírom az értékeket a betűkkel, és Bogipress megmondja, hogy az mit jelent. Ez tök jó, mert így többet tudok, mintha a dokitól várnám a választ. Mindig azt érzem nála (is), hogy sietni kell és csak 1-2 ártatlan kérdést merek feltenni neki. De mindig olyat sikerül, amiről ő lebeszél..Kép (mozgás, hüvelytorna) Szóval, köszi Bogi és most aztán ki is húztam magamat, mert tök szuper eredményünk lett ám!!Kép

Dirtha!
Köszi, meg fogom kérdezni, mert a hangulat állandóan ott ólálkodik körülöttem, és ezzel többet gyötröm magunkat, mint bármi mással. Olyan könnyű mostanában megsértődni!! Kép

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Friss infó minden kismamának!

Jövő csütörtökön, vagyis szept. 2-án indul a kismama-jóga. Sarkantyú köz 7. Akkor indul, ha megfelelő számú érdeklődő van.
Én felvillanyozódtam, és megyek.

Dirtha, Te egyedül voltál, vagy a férjeddel? Vagy ide nem fontos? És segített a szülésnél?

Ttika
ttika
 
 


Sziasztok Mindenki!
Hétvégén megvolt az utolsó több napos kiruccanásom, elugrottunk a Balcsira horgászni egyet. Azért az utolsó sajnos, mert már eléggé fáraszt az utazás, meg bármi, ami nem a megszokott kényelem. Jókora pocakom van már (31. hét), úgyhogy már nem ugrálok! Másfél-két hét múlva végre lesz egy ultrahang, kiderül, hogy mekkora a picur. Gondolom, minden rendben lesz, de azért mindig van egy kis aggodalom a vizsgálat előtt. Ezen a héten a könyvek szerint a baba kb 39 cm hosszú, és 1,4 kg súlyú, és hetente vagy 20 dekát hízik! Nagyon izgi lesz az UH, már egész babás formája lesz!

Látom, felélénkült a topic, még utána kell olvasnom, miről is írtatok a napokban. Addig is pussz mindenkinek!!
H
holly
 
 


Holly,
itt vigyorgokKép Emlekszem, augusztus elejen, 3 hete kb, mikor szobakerult, hogy most kell kihasznalnod a "szabadsagod", mennyire mondtad, hogy neked kicsi a pocakod, Teged nem zavar semmibenKép

Pocakosoknak kitartast, most mar kismamaknak kedvezo ido jon.

-Afonya
afonya
 
 


Ttika,

én -minden más kismamával együtt- egyedül voltam a jógán. Ez persze nem kizáró ok, hogy a férjed is ott legyen, de ez inkább szól kettőtökről a babával!!!

Sok hasznosat tanultam, hogy megkönnyítsem a szülésemet, de az igazság az, hogy tudatosan éltem meg a fájdalmamat, és csak a légzésre tudtam koncentrálni,(itt is tanulni fogod) akkor semmi más nem jutott eszembe.

-Dirtha
dirtha
 
 


Bogi,

hová jártok babaúszásra? Szeretnénk mi is elvinni a kisfiúnkat, gondolom, bármely korban lehet csatlakozni (mert búvár-reflexe már nincs).
Milyen időközönként van, mennyibe kerül...stb?
Megdobnál néhány infoval?

Előre is köszi,

Dirtha
dirtha
 
 


Szia Áfonya!
Hogy vagy manapság?
Tényleg vicces, de úgy tűnik, mégiscsak elég kimamás kezdek lenni. Evés után különösen, ha a felnyomódott gyomrom is jobban kitelik...
Egyébként, jó látni, hogy írogatsz, mert ezek szerint azért van időd pici baba mellett is. Nálunk ugye ez lesz az első baba, és a rémhírek szerint úgy képzelem az év végét, hogy három dologgal töltöm majd a napot: babaápolással, szoptatással, és valamicske alvással. Az, hogy írogatsz, azért arra enged következtetnem, hogy talán egy kis karácsonyozásra tudok majd időt szánni. :-)

Jógások!
Én az év elején részt vettem egypár jógafoglalkozáson, és ott mondták, hogy simán lehet csinálni egy klasszikus jógát terhesség alatt is. Szólni kell az oktatónak, mi a helyzet, és ő majd figyelmeztet, ha olyan gyakorlat jön, amelyet más módon kell csinálni. Nem kell ehhez speciális tanfolyam. Most szeptemberben is biztosan indul kurzus a Zrínyi u. 12-ben levő jógaközpontban, hívjátok fel a Szemere Orsit a 70/361-2061-en. Egy jógafoglalkozásnak kb 1/4-ét alkotják az ászanák, ami a konkrét testgyakorlás, a többi relaxáció, légzőgyakorlat, és meditáció.
Nekem sajnos azért kellett kimaradnom, mert egy ideig feküdnöm kellett az első három hónapban hormonális eredetű vérezgetés miatt, úgyhogy be voltam zárva a lakásba. Valószínűleg februártól újra csatlakozom majd, mert nagyon jó volt. Szerintem a "terhesjóga" csak reklámfogás, mert a jóga nem a tornáról szól, meg nem is arról, hogyan lélegezzünk bizonyos helyzetekben, hanem egy belső békét és teljességet, kiegyensúlyozottságot ad, amit bármilyen élethelyzetben a hasznunkra tudunk fordítani. Olyan nincs, hogy valaki cak szülni akar megtanulni, ezért spec tanfolyam kellene. Ez nem olyan, mint a piskótasütés!

Hú, a mindeit, de lelkes vagyok!!! :-))

Üdv
H
holly
 
 


Dirtha!

Aha, szóval akkor ez nem olyan, mint a szüléselőkészítő tanfolyam. Nem is baj. Engem legjobban az fogott meg, hogy kapcsolatba lehet lépni a gyerkőccel. EGyszer, még a legelején, szinte akkor, amikor kiderült, lefeküdtem relaxálni, beszéltem hozzá, és azt is hozzátettem, hogy ha majd nagyon szépen fejlődik, a végén kibújik a pocakból. Hát ettől annyira megszédültem, forgott velem a szoba ágyastól!, szerintem jelezni akarta, hogy ő nem akar kijönni onnan, köszöni szépen, nem él a lehetőséggel.Kép No, azóta vhogy nem megy a kommunikáció, kicsit talán én húzódozom tőle, nem tudom, de "irányítottan" biztosan sikerül újra, meg talán jobban el is hiszem, hogy lakik bent vki.

Azt tudom, hogy babaúszás van pl. a Konferencia Hotelben (Káptalandomb), és a tavaszi ár, amire már nem emlékszem, barátségos volt. Az igazgató egy 30-as srác, a párom barátja, nekünk ott volt az esküvőnk, láttuk az uszodát is, nagyon hangulatos. Ha sikerül, küldök egy képet róla. Erről az épületről mindig az volt a benyomásom, hogy "nagyuraknak" való, de bent teljesen emberi, barátságos minden.

Holly!
Olyan hihetetlen, hogy egy 39 cm-es ÉLŐlény ott mocorog az ember lányában!! Nekem a 8 cm-t is nehéz elhinnem! Hajrá UH!

Lányok!
Majd mennem kell AFP-re, a doki szerint előtte ehetek, mert ez más vérvétel, mint a többi. Nekem úgy rémlik, hogy 7 órát írnak a Liezen-M. utcában vérvételre, erre is akkor kell menni? És kell pisit vinni? Pár nappal később megyek u.oda védőnőhöz, akkor úgyis viszek. Ezeket elfelejtettem megkérdezni a dokitól. Ha emlékeztek rá, légyszi mondjátok meg!

sziasztok, Ttika,
akkor most megpróbálok képet küldeni, még sosem tettem, ezért izgulok

popjpeg{103795,}
ttika
 
 


Nem sikerült, mert rosszul csináltam, de amúgy is túl nagy a kép, és nem értek hozzá annyira, hogy kisebb legyen. Sajna Kép
Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Ttika!
Nem kell pisit vinni, és nyugodtan ehetsz. 7 órára menj, és mikor bekérik a papírt, mindenképpen szólj, hogy AFP és nem cukor. Talán akkor nem kell végigvárnod, amíg az összes cukrostól leveszik a vért Kép

Dirtha!
Mi a Gyáév usziba járunk. 800 Ft/alkalom. A Gézengúz alapítvány tartja, tehát teljesen megbízhatók, biztos, hogy hozzáértő gyógytornász tartja az úszást. Kedden és pénteken van két turnusban reggel 8-8,30-ig vannak a nagyobbacskák (akik már ülnek, másznak, állnak stb.) és 8,30-9-ig vannak a stöpszlik, mint Lili Kép
Én nagyon ajánlom ezt, mert kipróbáltuk és tuti jó.
Jegyet lehet venni ott is az oktató csajszitól (Eszternek hívják), vagy a Gézengúz Alapítványnál a Török István utcai volt óvodában vannak. (A Pozsonyi vendéglővel szemben)

Holly!
Hajrá. Már nincs sok hátra. Ne izgulj. Lesz elég időd másra is. Az első pár hónapban a baba mégcsak eszik és alszik, aztán meg ha már kinyílik a csipája Kép, akkor fokozatosan arra kell szoktatni, hogy egyedül is eljátszogasson és elaludjon. Ezt persze úgy kell csinálni, hogy rengeteget kell vele foglalkozni. Én úgy oldom meg, hogy nap közben Lili vagy a járókában, vagy a kiságyban játszik, sokszor benézek hozzá, bekapcsolok neki egy CD-t (komolyzenét vagy Halász Juditot), és a csak Lilire koncentrálást estére hagyom, amikor amúgyis nyügisebbek a fürdés előtt. Szóval nekem látod jut időm mindenre: takarítok (minden nap, mert a férjem nagyon rendmániás), dolgozom (nem vagyok ugyebár GYES-en), főzök (ezt ritkábban, mert a férjem a munkahelyünkön eszik, és amúgy mindegyikünk diétázik, úgyhogy mostanában joghurton élek Kép ), és még Lilire is jut időm. Bár sokszor lelkiismeretfurdalásom van, hogy keveset foglalkozok vele, de ő úgyis kiharcolja magának a figyelmet, ha igényli.
És akkor nincs is számomra más, mint ő. Akkor hagyom a fenébe a többit.

Ttika!
Elfeljtettem mondani, hogy a baba ilyenkor nagyon gyorsan nő, aztán majd a vége felé a hosszúsggal lemarad, és akkor szinte csak hízik.
Napi 2mm-el számolj, az egy héten 1,4 cm! Szóval a babád tök normálisan fejlődik Kép

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Holly, a jógás reklámfogásról annyit, hogy Marica ugyanúgy tart "normál" jógafoglalkozásokat, akkor jött az ötlet, hogy legyen kismama-jóga, amikor egyre több babás lett a foglalkozásokon. Valóban nem a lélegezni-tanulásról szól, de hidd el, egész más volt hatan-nyolcan pocakosan együtt jógázni, beszélgetni utána az érzésekről, mint a sima foglalkozásokon.(jópár olyanon is voltam már, még terhesség előtt, igaz, nem nála) Arról nem is beszélve, hogy csak olyan gyakorlatok voltak, amik kismamáknak is megfelelőek.
Nem ellenkezni akarok veled, ne érts félre, de megvédem Maricát, aki nem a pénzért, nem a reklám miatt csinálta/csinálja, és igenis "fordított" valamit bennem, nyugodtabb lett a terhességem, mert mindig eszembe jutottak a szavai, a gondolatai, az érzések, amiket ott éltem át. (pedig összesen 8-szor voltam)
Úgy látom, másnak is tetszett, mert azóta is újabb és újabb kismama-jóga indul.

Ttika, majd beszámolsz a jógás élményeidről, ugye? Nekem az első órán nem nagyon sikerült ráhangolódnom a dologra, de aztán egyre jobb lett!

Bogi,köszi az infot, nemsokára találkozunk (feltéve, ha a stöpszli-korcsoportba kerülünk Kép )

Tud-e valaki egy jó (és viszonylag olcsó) fotóst, és videost? (ha esetleg van az ismeretségi körötökben)

Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha!
Nekem van egy fotós ismerősöm (barát), de nem tudom, hogy mennyire olcsó vagy drága.
Tök jó a story. Mikor volt az esküvőnk, kértünk fotózást a házasságkötőben (nem beállított képeket, hanem csak a szertartásról). Aztán pár héttel később a lépcsőházban (akkor még a Tihanyin laktunk) leszólított a szembeszomszéd csaj, hogy nem mostanában volt az esküvőnk? Mondom de. Azt mondja felismertelek a képeken Kép
Kérdeztem, hogy milyen képeken? Aztán megjelent az ajtóban a fotós srác. Már másfél éve egymással szemben laktunk, és nem ismertük meg, hogy ő fotózott minket Kép Kép Ciki. Aztán elkezdtünk barátkozni, meg a srácot is érdekelte a csillagászat, nekünk meg van ugye két profi csillagászati távcsövünk, és jött fotózni párszor, mert neki meg ugye profi fotós cucca van Kép

Egyébként ha 8-ra jössz, akkoris találkozunk, mert én odaérek mindig előbb és a nagyobbakkal is be lehet menni a kicsiknek, és fordítva. Én általában kedden szoktam csak menni. Jövő kedden megyek. Jöttök?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Dirtha!

Mutattál már anyósodéknak képet rólunk? Vagy beszámoltál már róla, hogy összeismerkedtünk? Mert ők nem tudták, hogy baba lesz nálunk.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Köszi AFP-t és cm-t is. A lurkó az olimpia jegyében (nem a dopping, hanem a verseny)a két hét alatti "normális" 2,8 cm-hez képest 3,6 cm-t nőtt, úgyhogy megint kihúzom magunkat!! Kép

Bámullak, amit írsz, hogy mi mindenre vagy képes napközben kicsi gyerek mellett. Hogy vagy képes naponta takarítani? Ez porszívózást, felmosást jelent, meg portörlést?? Brrrrrrrr. Hatalmas energia lehet benned!! KépKép

Dirtha!

Persze hogy beszámolok. Tegnap felhívott a védőnő, hogy jönne hozzánk, hát először azt sem tudtam, hogy mit akar?? Aztán megígérte, hogy hoz mindenféle prospektust, merthogy Győrben sok helyen van ilyen foglalkozás.. Úgyhogy még nézegetek és válogatok és oda megyek, amit a legszimpatikusabbnak érzek.

Szerintetek mikor kezd nőni a gyerkőctől az ember lányának a pocakja? Lehetséges, hogy már nem fér el a rendes méretben? (14 hét+5 nap) Én már kb. úgy nézek ki, mint egy 6 hónapos terhes, legalábbis olyannak látom magamat. A párom nagyon drukkol, mert végre felveszem vele a pocakméret versenyt Kép és bár még mindig ő a favorit, de látja a reményt, hogy idővel lehagyhatom.. Kép

Le a kánikulával, hajrá eső!! (jól szurkoltam)
sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Szia Ttika Kép

15 hetesen már lehet pocakod. Főleg, ha vékony alkat vagy.

Nehogy azt hidd, hogy azért takarítok, mert buzog bennem a tettvágy. Sajnos én nagyon lusta és trehány vagyok, de a férjem rendmániás, és mire hazajön, petyolat tisztaságnak kell lennie. Vagyis portörlés, porszívózás, felmosás, rendrakás, a konyha patyolattiszta legyen, mosás (ezt a baba mellett muszály naponta csinálni). De azért foglalkozzak a babával is, meg menjek vele sétálni, dolgozzak is. Szóval nem könnyű. Azért igyekszem.

A védőnők kötelességből járnak, mert meg kell nézniük, hova születik a baba, milyen körülmények közé. Röhej, de ők döntik el, hogy a kórházból hazaviheted-e a gyereket majd a szülés után. Kép
Legalábbis hivatalosan így van, aztán, hogy hányszor döntenek így, az már kérdéses Kép

Hajrá Ttika, körözd csak le apát Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!!
Végre eljutottam a számítógépig!A hétvégén cuccoltam haza a lányokat a Balatonról,és mi is megjöttunk az erdélyi körutazásról.A 10. házassági évfordulónk van most ,és amikor tavasszal lefoglaltuk még nem tudtunk a babáról. Végul az állandó vécékeresésen kívűl más probléma nem volt,még az állandó buszozás sem volt annyira szörnyű.
Kedden már be is kellett feküdnöm 2 napra a kórházba,mert amnioncentézist csináltak és nem engedtek utána haza.Egy 15 cm tűvel böknek hasba érzéstelenítés nélkül! ki lehet bírni,csak ezt nem reklámozzák előre!
Mindegy most már jelentkezem én is rendszeresen,itthon van internet.
Piros! Azt hiszem a te eseted áll a legközelebb az enyémhez/ 3. baba,császár ,2 kislány/,de nem tudom az idő is stimmel-e.Mi ma töltjük be a 17. hetet.Eddig csak 3 kg.t híztam,de a hasam akkora mint egy 10 kg dinnye.ma sokat is fáj a böködéstől. Ti mikorra vagytok kiírva?
A Dunakanyarban mi is jól éreztuk magunkat,itt vizitúráztunk júliusban,gyönyörű volt!
Képzeljétek voltam uh-on,a felvétel előtt kellett csinálni egyet, és nem volt orvos hanem a képesített asszisztensnő /vörös/ csinálta a felvételeket.Ezerszer kedvesebb volt és mint nő a nővel el lehetett beszélgetni ,minden ráérősen megmutatott,bármire szívesen válaszolt.Sokkal jobb mint az orvosok sietős kapkodása,és az állandó sürgetés.Erre a vizsgálatra érdemes akár órákat várni!
Remélem egyszer ti is kifogjátok!
Puszi mindenkinek: Judit
fanniflóra
 
 


Szia Judit.
A vörösr a magas karcsúra gondolsz, vagy a dagira? Mert a magas az orvos. Legalábbis a 4D-t is ő csinálja, és oda ki van írva, hogy orvos.

És nem mondták meg, hogy mi lesz?

Kivel mentetek erdélyi körútra? Csak mert én a Volánnál dolgozom, és nekünk is van körútunk erdélybe, amit ki is próbáltunk és imádom.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Ma megkaptam a vércukor eredményt és a határértékeken belül maradtam. Kész csoda, mert este azt hittem odaragadok a vécéhez! De ezen is szerencsésen túl vagyunk.

Jelenleg a 24. hetet taposom és az UH szerint december 11-én kellene szülnöm. Miután programozott császár lesz és szerintem dec. 6án tölti be a 40. hetet és 17-re a kisebb lányom szülinapjára szeretnék már otthon lenni, így majd "trükközünk" kicsit. Kicsi fiam nagyon élénk és nehezen megy már a lépcsőzés, hegymenet, de egyébként jól vagyok. A hasam jelentős méretű, de jól jönnek az alkatom miatt eddig is meglévő sátorruhák. Van aki nem is mer még rákérdezni. Pedig van egy édes kis kemény dinnye felül és egy puha hullámnyi hájacska alul. Kész domborzati térkép.

Kórház tartózkodásra készüve elöl gombos hálóingeket szeretnék venni, de nem nagyon kapok sehol. Nem tudtok esetleg jó beszerzési forrást nagyobb méretre?

Ha minden jól megy én is megyek jógázni a Maricához! Főleg az időpont volt kérdéses, mert vacsira haza kell érnem. Lehet, hogy 2-án nem ,de 9-én már mindenképpen szeretnék menni. KIpróbálni ha más nem. Nagyon hiányzik egy kis mozgás/magamrafigyelés.
Találkozunk?


Piros

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Piros!

Muti a pocakodat Kép
Nincs fénykép róla?
Az enyém ilyen volt 3 héttel a szülés előtt:
Kép

Én a piacon szoktam venni a hálóingeket. Ott lehet kapni nagy méretben is, és gombosat is. Akár pizsit is. Bár télen a hidegben is 100 fok van a kórházban Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Jógások
Ha jólesik, az persze egy más dolog, attól még nem kell jógának nevezni. Nevezhetnék sima kismama-tornának, vagy relaxációs gyakorlatoknak, vagy mittudomén. Csak a jóga elnevezés divatos manapság, és sokan vannak, akiknek jobban esik arról csevegni, h kismama-jógára járnak, nem pedig terhestornára, még akkor is, ha ugyanazt jelenti is a kettő ebben az esetben. Persze a ti esetetekben biztos nem ez a helyzet. Maricáról én is hallottam, csak nem túl pozitívat, és régebben, amikor asszem a Kisfaludy utcában tartott ún. jógafoglalkozásokat egy fitnesz-központ választékaként. A kurzusa nem volt szintezve, bárki mehetett bármikor, pedig a jógában fontos a fokozatosság, hiszen az egy tanulási és érési folyamat.

Összefoglalva: biztos jólesik a mozgás meg a relaxálás, de az nem jóga. Én inkább terhestornára költenék, mert az olyan speciális gyakorlatokat tartalmaz, amelyek segítenek leküzdeni a vizesedő lábakat, vizeletcsepegést, stb. Csak nincs olyan hangzatos neve.

Most egyébként szüléselőkészítésre járok, azzal együtt van torna is, nem sok, de a tanultakat itthon is csinálom. Eddig jó dolog, bár az első előadás nem bírt túl nagy információs értékkel (táplálkozás), de többi jobbnak látszik.

Üdv
H
holly
 
 


Ha a szüléselőkészítőn jársz terhestornára, Holly, és otthon ugyanúgy lehet csinálni a terhesgyakorlatokat (amik amúgy egyáltalán nem befolyásolják, hogy vizesedni fog-e a lábad vagy nem, és az intimtornáról is max egy percben lesz szó), szóval akkor miért javaslod, hogy költsenek a kismamák még terhestornára?

Szerintem döntse el mindenki, hova szeretne járni. Az én véleményem csak egy a sok közül, de olyanról nem szoktam semmilyen véleményt mondani, amiről lehet, hogy hallottam, de tapasztalatom nincs. Amúgy ezek szerint én nem jógán voltam? Terhességem előtt sem? Tudod mit, nem baj, nagyon jó volt.

Remélem, nem sértődtél meg, nem bántó szándékkal írtam, nem szokásom. És itt befejezem a "csevegést" (ahogy kifejezted magad) a kismama-jógáról, amit egyébként információnak szántam, és azért írtam, mert kérdezték.

Bogi, jövő héten úgy néz ki találkozunk, de lehet, hogy csak utána.

Puszi, Dirtha
dirtha
 
 


Ja, Bogi, említettem apóséknak Benneteket, üdvözölnek Titeket, mind a hármótokat!!! Kép
dirtha
 
 


Sziasztok

Írhatnáok bővebben a jógáról, engem érdekelne.
mire jó? van önbizalomnövelő hatása is? (tudom hülyén hangzik)

köszi

moncsi
a_moncsi
 
 


sziasztok!
Bogi! A hölgy neve:B.né U. Erzsébet,a dr csak Papp Gábor neve.Azt írta :szonográfus.Biztos,hogy nem orvos eddig is évekig itt dolgozott,de ez csak növeli az értékét a szememben.Élvezi a munkáját és sok orvos tanulhatna a hozzáállásából!
Erdélyben akkor "veletek" voltunk,a Kisalföld volán:Erdély és a Kárpátok útján. Minden nagyon klassz , elsőrangú volt a szervezés.Pedig mi ha tehetjük mindenhová magunk megyünk, nem rajongok túlságosan a társaságokért.Az idegenvezető pedig maga volt a két lábon járó útikönyv,kis lexikonnal mixelve.Ha szervezett útra megyek,biztos mindig őket választom ezentúl.
A kismamajóga /bármit is takar/ szerintem mindenképp hasznos.Minden mozgás jó ilyenkor,ami kicsit élénkíti a vérkeringést.Bár én is elmehetné bárhová,de sajnos ez már nem fér bele.
Holnap megint Győr UH.Megnézik nem lett-e baj a keddi beavatkozás után.
A hálóingekben én jó vagyok ! 1 évente lehozom a padlásról a terhesruhákkal együtt,aztán a szoptatás végével 1 év pihi nekik! Ez már a harmadik kör!Tavaly májusban még szoptattam a kisebbiket.
Remélem Nálatok is gyorsan követik egymást a testvérkék.Hajrá!
Puszi mindenkinek:Judit
fanniflóra
 
 


Így van, mozgást ide, bármifélét! Meg egy kis időt magamra, akármilyen ürüggyel. Egy helyet ahol nem csak anyuka vagyok, hanem várandós asszony akinek magának is vannak testi-lelki szükségletei, nem csupán a gyermekének 24 órás, univerzális szolgáltató egysége és tartozéka. Félreértés ne essék, imádom a gyerekeimet és ha nem vágással vennék/vették volna el tőlem mind a hármat, szívesen vállalnék többet is (bár lehet, hoyg ahhoz már újabb hapsi kellene, mert a jelenlegi Életem Értelme már így is közel van a besokaláshoz - legalábbis szóban). De úgy gondolom kell egy kis önkényeztetés is lettlégyen az jóga, torna vagy kozmetikus.

Padlásjárásban én is jó vagyok, illetve szuper dolgom van, mert anyósom őrzi a kismama és kisbaba ruhákat nekem gondosan katalogizálva, életkor szerint rendezve. Elegem is van a terhesruhákból, mire vége a "szezonnak". A gombos hálóingeimre meg rá sem bírok már nézni. Elvégre január végén még szoptattam bennük és decembertől újra ez a sors vár rám és rájuk. Van annak is valami suta bája, ha az ember újra szoptatós melltartó helyett szexis csipkést hordhat vagy esetleg cicifék nélkül alhat végig egy éjszakát, mert nem csepeg. Gondoltam némi új cucc fokozza majd a lelkesedésem. Kösz a tippeket.

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Bogi!

Továbbra is minden tiszteletem a Tiéd!! (napi takarítás)

Piros!

Még nem tudom, hogy megyek-e Maricához, mondom, ha a védőnő több lehetőséget felsorol, akkor válogatni fogok. Pl. a pénz alapján, sajna ez is szempont. Egyébként csütörtökönként 16.00-17.30-ig tartja, 8 alkalom 5e Ft.
Azt hiszem, Bogiék honlapjáról jutottam el egy ilyen lapra, ahol leírták, mi is ez a kismama-jóga, és megtetszett. Amúgy is közel állnak hozzám ezek a dolgok, legfeljebb az utóbbi időben elhanyagoltam az érdeklődést..Kép Biztos, hogy van önbizalomnövelő hatása. Minden olyan dolognak van, ami egy kicsit megtanít odafigyelni a saját testünkre, érzéseinkre. Attól, hogy tudatosan éljük át ezeket az élményeket, és rájövünk akár arra is, hogy másoknak is van hasonló, magabiztosságot szerzünk.
TAnultam agykontrollt is, és elmélyültem az autogén tréningben, ennek alapfokát oktattam is, mindig hatalmas élménnyel gazdagodva. Hasonlóak és mégis mások, és valami ilyen tapasztalatot várok a jógától is. Mindegy minek hívják. Arra gondoltam, hogy ha összejön elmegyek erre is, meg a rendes kismama-tornára is, aztán legalább tudom, hogy mi a különbség. ja, és rászorítom magamat arra is, hogy mozogjak, mert otthon olyan kényelmes és lusta vagyok!! Mire hazaérek, csak az alvásra tudok gondolni!! (Korábban mindig sportolgattam ezt vagy azt, de most képtelen vagyok rászánni magamat.Kép)

Ja, és Piros, a vásárcsarnokban is hasonlóan vannak ilyen göncök, meg érdemes néha bekukkantani az Arrabonába is, mert időnként akcióznak és a barátnőm is 1000 Ft/db-ért tudott venni tavaly. Mondjuk ezek olyanok, hogy nem végig gombosak, csak nagyon hosszan. Nem tudom, ilyen jó-e, de majd megnézed.

Megint hosszú lettem, hiába, ha belelendülök..

Judit!

Ez a vizsgálat ugye nem mindenkinek kötelező? Kicsit kivert a víz..

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Ttika!
Természetesen nem mindenkinek Kép Csak az ún. veszélyeztetett korosztálynak, 35. évtől. Vagy ha más egyéb gond van, de nálad nincs.

Kismamatorna kontra kismama-jóga
Csajok!
Ne menjetek ölre emiatt a kérdés miatt. Mindenki csinálja azt, ami neki szimpatikusabb. Én az előkészítő tanfolyam tornájára jártam, és nekem szuper élmény volt. Főként, hogy oda kispapával együtt jártam, és ő is élvezte. Korrekt módon megtanították a légzéstechnikát a szülés mindegyik szakaszára, valamint intim-torna is volt benne.
Van egy másik terhestorna is a Cardirex-ben. Az természetesen drágább, mint az előkészítős, de oda hetente többször is lehet menni.

Én a jógát soha nem próbáltam, biztos vagyok benne, hogy jótékony hatása van. Hogy egyes emberek hogy csinálják, hogy vezetnek csoportot, milyen néven futtatják, azt nem tudom. Tény, hogy mindenhová beszivárog az üzleti érdek, de azért nem eszik olyan forrón a kását.

Judit!
Nem Hajba Sándornak hívták véletlenül az idegenvezetőt? Egy alacsony, édes, jópofa emberke. volt egy idő, amikor az én versemet is felolvasták a buszon Kép

Dirtha!
Oké, gyertek. Mint mondtam, én csak kedden megyek. (Bár egy másik barátnőm meg csütörtökön jár, úgyhogy már abban is gondolkoztam, hogy átpártolok csütörtökre. Majd meglátom.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Találtam egy fényképet a hobbinkról!
Még pocos voltam.

Kép

Sziasztok!

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


ooommmmmmmm

Kép
holly
 
 


Holly!
Ez mi volt? Kép Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Biztos volt jogazni, en arra tippelekKép
Bar en sose voltam, de ugy remlik, ez a "nyugtato hangsor" - konyhanyelven.

Idohiany: hat, igy egy pici es egy kicsi gyerek mellett nem ertem, hogy nem volt idom egy mellett semmireKép
Igazabol a kisebbik most még keveset van ebren, talan a keso esti netezesem rovidult meg, az ejjeli szopik miatt relative koran fekszem. Ugy 11 korulKép Talan megtanulja az ember jobban szervezni a dolgait, kihasznalni a szabad perceket... es masodiknal azert mar rutinosabb is az ember. Nameg most mar ugy gondolom, hogy fel perc sirastol nem lesz lelki serult a gyerek es nem hal ehen akkor sem, ha 2 percen belul nem kap kajat... es en sem, ha a tervezettnel csak egy oraval kesobb tudok ebedelniKép

-Afonya

ui: es a Total Foodtol rendelem a kajat, igy fozes-mosogatas kiloveKép
afonya
 
 


Bogi,
Áfonyának igaza van, ezt a hangsort kell zengeni... Kép
Amúgy nincs semmi újság mostanában.

Üdv
H
holly
 
 


Áfonya!

Ez a Total Food nekem is kell, tudsz adni elérhetőséget? A Balcsin is a helyi oviból hoztuk a kaját édesanyámmal 2 főre és ez bőven elég volt nekünk és a két kisgyerkőcnek. Igazi pihenés volt, hogy nem kellett golyózni, hogy mit is főzzünk. Elég volt a hétvégén.

Mindenkit csak biztatni tudok a másodikra, valóban könnyebb valahogy. Elsősorban szerintem is az anya érettsége miatt. Hiába mondták, hogy már az elsőnél rá lehet jönni, hogy éppen miért bőg, nekem az elsőnél csak astressz volt emlékezetes, hogy nem tudom megnyugtatni, nem találom el mi a frász baja lehet. A másodiknál már valahogy sikerült elfogadni, hogy neki is lehet rossz napja és nem engem akar az őrületbe kergetni, csak miután nem tud még beszélni, sírással kommunikál. Egyébként valahogy a gyerkőc is érzi/érti, hogy nincs egyedül. Talán pont abból, hogy anya nem ugrik rögtön, ezért hozzászokik, hogy több kivárással legyen a kívánság elhangzása és teljesülése között. Arról nem si beszélve mennyit elsajátít a nővérétől. Varázslatosan hamar eljött az az idő is, hogy a nagyobb szórakoztatja. Ma már (20 hónapos a kicsi) gyakran 30-50 perceket is elvannak kettesben a szobájukban. Igaz eleinte inkább csak a nagy szórakozott és a kicsi megadóan tűrte. Sőt vigyorgott rá, mintha tudná, hogy jó lesz bevágódni nála. Unokatestvéremék most várják az ötödiket és az anyuka szerint a negyedik után már egész sok ideje lett önmagára a rutin és a gyerekek egymással foglalkozása révén. Így hát előre az 5. felé!

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
Természetes nem kötelező az amniocentézis! 35 felett ajánlják,mert a kromoszóma betegségek statisztikai valószínűsége 1% felett van./ Ha mi nem is ,de a petesejtjeink öregszenek/. A tanyésztés 2 hét,így szeptember elején tudom meg,hogy fiú vagy lány.
Bogi: Igen Ő volt az idegenvezető,és én nagyon megkedveltem! Üdvözlöm ha találkozol Vele! Biztos emlékszik egy szőke kismamára a társaságból.
Remélem mindenki jól van, minket hál istennek nem viselt meg ez a beavatkozás,minden rendben van.
Puszi: Judit
fanniflóra
 
 


Piros,
A Totalfood megtalálható az interneten, címük www.totalfood.hu . Én is rendeltem tőlük kaját egy időben, és meg kell hogy mondjam, elég jók az ételek. Úgy emlékszem, az adagok is jókorák voltak. Én nem a napi menüt rendeltem, hanem csak 1-1 kaját (vagy csak levest, vagy csak valami másodikat), és nekem az is bőven elég volt ebédre. Valószínű, hogy a menüadagok kicsit kisebbek, de nem tudom. Nagyon nyomják az Aquastic ásványvizet, az viszont szerintem nagyon rossz. Az is jó még, hogy minden nap pontosan érkeznek (kivéve a pénzbeszedős napot, mert akkor kicsit késnek), a kaja kifogástalanul van csomagolva, ha azonnal hűtőbe rakod, egy ideig eláll.

Pussz
H
holly
 
 


Jogos, köszi Holly. Néha hajlamos vagyok elfeledni, hogy mit tud az internet. Nekme nem derült ki mikorra jönnek és a rendelés feladásáról sem jött visszaigazolás így csak remélni tudom, hogy működik a dolog. Majd kiderül.

Holnap megyek újra ultrahangra. Kíváncsi vagyok mennyit nőtt a babóca.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Piros,
en epp ezert telefonon rendeltem, mert nem kuld visszaigazolast, en meg biztosra akartam menniKép
Az, hogy mikor hozzak ki, az attol fugg, merre laksz. A szokott utvonalukba illesztenek be, ezert is nagyjabol ugyanakkor erkeznek ki. A telefonba nekem saccra meg tudtak mondani elso alkalommal, mikor fog ideerni, sot, a csajszi utanakerdezett volna a kihordo srac mobiljan, ha pontosabban is erdekelt volna.

Minoseg, mennyiseg: nekem megfelel. Eszik belole a 2 eves, en es még kostolot hagyunk belole Apasasnak isKép Menzas ugyan, na de velem lehet alkudni, ha a fozes-mosogatas elhagyasa a tetKép

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: