Új privát üzeneted érkezett!

szia, közben találtam klassz klubokat, minden 2. hét hétfőm 9-11 között a torbágyi katolikus plébánián van klub. Beszélgetős, közben a nagyobb gyerekeknek játszószobán van foglalkozás. Mindenki tetszés szerint szoptat közben, ha úgy alakul. Nekem nagyon szimpi volt.
Ugyanúgy minden második héten, de szerdán van fél 10-től a torbágyi reformátusoknál is, oda még nem jutottam el. Ahhoz képest, hogy a védőnő egyrőlsem tudott.. Te melyik részen laksz?

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

A tavasszal elég sokan kerestetek takarítónőt! Most nem kell valakinek? Van egy ismerősöm aki sanyarú körülmények között neveli lánykáját és neki kellene munka!!!!
Ha tudtok szóljatok, segítenénk neki!
Nálunk a lépcsőházat takarítja és max. meg vagyunk elégedve vele!

Kinga
döngy
 
 


Szia Kinga,

Igaz nem a takinénihez vág, csak gondoltam bekukkantok.Már jó rég nem jártam erre, de csak azért, mert sosincs itt élet :cry:
Viszont megörültem, hogy téged látni.
Ti hogy vagytok?Megy az ovi?
Egy gyerekkel azért könnyebb, mi? :wink:
Képzeld nálunk is jön a kistesó nyárra :) :)
Szóval nekem sem lesz jobb :lol:
pussz
manóci
 
 

 
 

Szia Manóci!

Gratulálok! Akkor tervek szerint alakul minden! :P
Az ovi nagyon jó, nekünk semmi gondunk vele, Levi nagyon szereti!
Azért nem olyan könnyű nekem, mert bevállaltam még egy suli és most éppen azt csinálgatom, így nem olyan egyszerű az élet azért!
Régen láttalak benneteket! Talán mamával láttam Esztit valamikor!

Vigyázz magadra!

Kinga
döngy
 
 


Szia Kinga,
Engem érdekelne a takarítósegítség, a pici mellett most jöttem le harmadszor a létráról ablakpucolás közben... Kérlek adj elérhetőséget - és ha lehet, kicsit több infót - a privimre.
Köszönöm előre is,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Szia Beusa!

Küldtem priviben!
Ha van még kérdésed akkor a megadott mailcímre írd, mert ide néha elfelejtek benézni!
Kinga
döngy
 
 


Sziasztok!

Új felhasználó vagyok Biatorbágyról.
Máris egy kéréssel fordulnék hozzátok :oops: .
Van egy tündéri 10 és fél hónapos kisfiam, aki mellé szeretnék találni egy babysittert. Kezdődne egy suli, ami nagyon érdekelne, de sajnos nincs a közelben senkim, aki tudna vigyázni a kisfiamra, így más ötletem nincs. Örömmel venném, ha tudnátok nekem segíteni. Előre is köszi.
További szép és boldog új évet.

Üdv

borsa77
borsa77
 
 


Sziasztok!

borsa77!

Én ismerek egy szuper babysittert Érden! Fiatal, aranyos Ovonő, és szabadidejében gyerekekre vigyáz! Ha érdekel akkor irj, küld a tel. számod, vagy én küldöm az ővét, és megbeszélitek! Hol lenne a suli? Engem az érdekel, hogy hivják a kisfiút, és mit csinál? Én júliusra várom a babát!

Anikó
h anikó
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
szulokhaza
 
 


Szia Borsa77,
A lakóparki Gabóca ABC-ben érdemes lehet kérdezősködnöd, az ott dolgozó egyik hölgy főállásban játszóházban dolgozik, lehet, hogy babysitterkedést is vállal. Legutóbb az új oviban is láttam hírdetést, de persze őket sem ismerem. Ha találsz valakit, engem is érdekelne -a későbbiekben - ha bevált.
Ha csak kevés alkalomra kellene, akkor olyat is tudok ajánlani akit ha nem is ismerek jól, de párszor már találkoztam vele. Írj a privimre, ha aktuális.
Sok sikert,

Beusa
Kép
beusa
 
 


sziasztok,
tud nekem vki ajánlani egy jó nőgyógyászt itt Biatorbágyon vagy környékén?
Bpen jártam de mivel elköltöztünk , az túl messze lenne, ezért szeretnék váltani.
előre is köszi!
fivett
 
 


Fivett! Biai dokit nem tudok, de Én a Kútvölgyiben szültem, az sincs olyan messze. A kórházat és a dokimat is - Dr. Mészáros Gábort - is nagyon szívesen ajánlom.
Üdv: Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Szia Fivett,
Itt úgy tudom a védőnői szolgálatnál lévő Rókusos orvoshoz szoktak menni a tőzsgyökeresek. Következésképp akiket ismerek, a Rókusban is szülnek.
Én a Szt.Imrében szültem Kocsis doktornőnél. Alapvetően merem ajánlani, rendelésen mindig szimpatikus volt, szüléskor azért 100 %-ig nem voltam elégedett. Ha érdekel az elérhetősége, írj privit.
Mikor költöztetek?
szia,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Kedves Édesanyják!

Biatorbágyon minden csütörtökön 10:00 és 11:00 órától játékos mozgásfejlesztő tornát tartunk 3 év alatti csemetéknek a Biatorbágyi Faluházban.
Részleteket itt találtok: www.gyerektorna.hu

Az internetes regisztráció egyszeri ingyenes részvételt biztosít!

Szeretettel várunk Benneteket!

Üdvözlettel:
Bartuschek Mónika
http://gyerektorna.hu/
bamo
 
 


Kedves Anide és Beusa!
köszi, h válaszoltatok, közben elmentem a budaörsi rendelőintézetbe a Hegedűs dokinál voltam, szimpi volt.ez csak egy sima éves kontroll volt, de ha esetleg szűlnék még egy babát:) , akkor azért jobban meggondolom(bár most úgy gondoljuk h kettőnél megállunk...
Mi majdnem egy éve költöztünk Biára.
és ti is 'újak ' vagytok?
fivett
 
 


Sziasztok!

Én is 'új anyuka' vagyok Bián... tavaly július óta lakom itt, kislányom 8 hetes és sajnos, senkit sem ismerek itt... pedig néha jólesne egy kis beszélgetés a 'sorstársakkal'... ha bármelyikőtöknek van kedve ismerkedni-barátkozni, írjon a privimre vagy ide...:)
Másrészt szeretnék a kislányommal baba-mama jógára járni az Örsre (ide jártam már kismamajógára is) és ehhez is örülnék, ha találnék valakit, aki a babájával szívesen csatlakozna...:) 6 hetes babával már lehetséges...

Üdv mindenkinek:

Kata

lkatca
lkatca
 
 


Szia Kata és Fivett, és mindenki aki olvassa,
Ahogy elnézem, én vagyok itt a legfrisebb anyuka, mi augusztus végén költöztünk. Egyenlőre nagyon tetszik, bár az első hetek elég húzósak voltak. Nektek sikerült már úgy igazán felfedezni a települést? Merre laktok? Miért pont ide költöztetek?

Az első időszakban rengeteget sétáltunk, hogy felderítsek minnél több dolgot, néha a kukoricáson keresztük sikerült csak rövidíteni, úgyhogy jól jött a túra babakocs :D Ti mikor sétáltok? Ahogy látom, tali szempontból itt az együtt sétáltatás a legegyszerűbb :)

Kata,
Örs alatt az Örs vezér teret érted? Innen oda bejárnál?

Bamo,
elég nehezen tudom elképzelni azt a tornát, ami 3 évesnek és fél évesnek is jó.... lehet, hogy már csak ezért is kellene kipróbálnom?

sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Szia Beusa!

Örültem, hogy írtál... Tényleg nem túl nagy itt a pörgés...
Pedig séta közben rengeteg babakocsis anyukát látni...
Szóval, mi július elején költöztünk ide... igazából a települést már korábban felfedeztük: már laktunk is itt albérletben egy félévet... aztán kénytelenek voltunk átköltözni Etyekre, amíg itt folyt az építkezésünk...
Pápáról kerültünk fel a férjem új munkája miatt, először Pesten laktunk, aztán elhatároztuk, hogy építkezünk és ehhez kerestünk megfelelő helyet... Nagyon megtetszett Biatorbágy... szeretek itt lakni... de igazán most töltök itt sok időt, mióta megszületett a kislányom...
A Te babád mennyi idős?
Mi főleg ebéd utáni időszakban szoktunk sétálni, 1-2 órától kb. 4-ig, de szeretnék majd ahogy melegszik az idő, egyre többet kint lenni Vele... szeret kint aludni... jobban, mint bent...:)
Örülnék, ha találkoznánk és esetleg együtt sétálnánk...
Ja, mi a II. ütemben lakunk: Juhász Gyula utca, bal oldal utolsó ház...
Jóga: igen, az Örs vezér térre gondoltam... én ide jártam kismamajógára... és nagyon tetszett... persze, szívesen járnék közelebb is, de nem tudok közelebbi jógastúdiót, de még olyan tornalehetőséget sem, ahova ilyen kicsi babával (2 hónapos) is lehet menni...
Ha tudsz ilyet, örülnék neki, nem ragaszkodom az Örshöz...

SZia:

Kata

lkatca
lkatca
 
 


Szia Kata, Sziasztok,
Az én kicsim 6 hónapos múlt, mi is dél körül szoktunk sétálni, úgyhogy akár már láthattuk is egymást. Ma is elindultunk, de az eső láthatóan megtizedelte a sétáltatókat és mi sem tartottunk ki sokáig. Így most Kicsim az eresz alatt alszik, ott is levegőn van, én viszont a jó meleg szobában netezhetek. Néha kissé furdal a lelkiismeret ezügyben :) :)

Szülés utáni regeneráló torna van szerdán 13.30-tól a VAss Miklós Alapítványnál, ami ha jól értettem mostanában azonossá vált a Korai Fejlesztő Központtal. Baross G. u., a MAnzárd NYelviskolával egy épületben. Itt csecsemő "torna" is van, amit mi nagyon élveztünk.

Budaörsön van még kifejezetten baba-mama torna az ABS Sportcentrumban. Én ezt inkább mama-tornának hívnám, ahova mindenki viszi a kicsinyét is.

A többit priviben küldöm, mert az utóbbi időben kissé megcsappant a bizalmam a babanetben, rengeteg topikban láttam összezördülést. A privi meg olyan, mint egy rendes e-mail:-)

szia,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Szia Beusa és Kata!
mi is a Juhász Gyulában lakunk:)
mi jobb oldal utolsó előtti ház(3as sorház)
mi vagy délelőtt vagy 4 után sétálgatunk, -ugyanis általában 1-3 között alszanak- talán ezért nem taliztunk, sokszor megyünk a játszóra....(a nagyobbik fiam most lesz 3éves, a kisebbik pedi 1).
de azért remélem előbb-utóbb megismerkedünk, főleg ha kijön a jóidő!
fivett
 
 


Szia Fivett!

Akkor mi majdnem szomszédok vagyunk...:)
Akár mindhárman (Beusával) megbeszélhetnénk egy közös ismerkedős sétát...:)
Előbb-utóbb én is szeretném délelőttönként is kivinni Hangát... csak legyen már jó idő!

Beusa!
Sajna, az ABS-ben ilyen kicsi babákat nem fogadnak... ledöbbentek, mikor megmondtam a korát...:)


Várom a javaslatotokat (akár priviben), hogy mikor és hol fussunk össze!

lkatca
lkatca
 
 


Ikatca, Beusa,

ok én benne vagyok, ez a hét nem olyan jó nekem, mert végig vendégek lesznek, de jövő héten összefuthatnánk!talán addigra az idő is jobb lesz!!
érdekes h sose találkoztunk eddig, pedig sokszor sétálunk lefelé,de általában 4-5körül...
mi de. 9től, vagy du.3-4től tudunk jönni,
jövő hétfő???
fivett
 
 


Nekünk a hétfő elvileg jó... de inkább du...délelőtt jön a védőnéni...
Esetleg egyeztessünk telefonon. Átküldöm a számom a prividre, jó?
Lehet, hogy már találkoztunk is, csak nem tudunk róla...:)

Ma kapta meg az első oltását a Manócskám...:( Eddig minden ok, remélem nem lázasodik be...adtam be neki kúpot és vizesruházom a helyét... Nektek m i volt a tapasztalatotok? Belázasodtak a kis Manók?

lkatca
lkatca
 
 


Szia Kata, Szia Fivett,
Kicsim a 2. és 3. oltásnál lázasodott picit. Állítólag az gyakoribb. Most a fül-lyukasztás után tartok még tőle.Persze telefonon állította a hölgy, hogy az ő babáival nem szokott gond lenni, most mégis javasolta a Germicid kúpot. És kicsit sírt is a drágám, kész lelkiismeretfurdalás gyötör.

Hétfő nekem is ok, egyeztessünk telefonon.
Jó 7végét.

Beusa
Kép
beusa
 
 


sziasztok!

akkor hétfő délután??majd jelentkezek telefonon, h mikor tudtam a picúrokat letenni, legkorábban 3tól tudunk jönni.mindig nehéz az ilyen babás egyeztetés..., főleg 2gyerekkel:)
az én babáim sose lázasodtak be az oltásoknál, igaz mindig kaptak előre egy germicid kúpot.

Nektek is jó hvgét!!

Ivett
fivett
 
 


Sziasztok,

Csak bekukkantottam, mert régen elég sokat írtunk itt a lányokkal, de az utóbbi időben úgy eltűnk mindenki!
Viszont tök jó látni, hogy vannak új, anyukák, meg babák is :)
Ti mindnyájan az új részen laktok?Én itt a szélén,/Dévay/ szóval mindenkire rálátok :wink: Végre kezd már beépülni, és remélem azért itt is lesz majd valahol egy játszótér, hogy ne kelljen annyit gyalogolni :)
manóci
 
 


8)

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Szia Anide :) emléxel??Most kicsit nosztalgiával gondoltam a régi "szép" időkre!! :wink:
manóci
 
 


Sziasztok!

Én is Manócival együtt régi anyuka vagyok!
Szerintem azért nem nagyon aktív a topik, mert a játszótér teljesen jó a dumcsira és a társalgásra. Nem olyan nagy a falu hogy mindenkivel előbb utóbb ne futnánk össze!
Javaslom az újaknak is ezt az ismerkedési formát! És szerintem az utcán is bárkit meg lehet szólítan aki hasonló korú gyerekkel sétál, ez 2 évvel ezelőtt nem jelentett gondot szerintem!

Manóci! Remélem jól van a pocaklakó, lehet tudni valamit ott a popsi környékéről?
Ovibeíratás? Én megyek hétfő reggel, pont suli van azon a hétem és talán akkor tudok lógni!

Üdv Mindenkinek!

Kinga[/img]
döngy
 
 


Szia Kinga,


Na, azért néha te is olvasgatsz itt :wink:
Játszóélet mondjuk szerintem mostanában indul majd be, legalábbis mi nem szerettünk télen járni!De azért mostanság már megyünk :wink: Csak ide is oda is.
Apropó, Tavasz játszóval nem tudja valaki most mi lesz???Én is aláírtam a kérdőívet, természetesen, hogy maradjon meg!!!Sajnálnám, mert szeretjük, és nekünk még közelebb is van mint a főtéri.
Ovi, igen megyünk hétfőn majd mi is.Hát 8-ra nem ígérem, akkor éledezünk, meg reggelizünk, de a de. folyamán az tuti!
Te gondolom, ha sulid van utána akkor már reggel?
Pocilakó köszi jól van,, édes sokkal aktívabb mint annó Eszti :)
Meg én is fáradtabb vagyok.Azért így egy másik lurkó mellett nem egyszerű!de te ezt már tudod :wink:
nemét még nem tudni, jövő héten megyünk dokihoz, remélem nem lesz olyan szemérmes mint eddig :lol:

Ti, jól vagytok?Hogy bírod a suli mellett a dolgokat?
manóci
 
 


Sziasztok!
Én a Pecatónál lakom immár öt és fél éve. Most vagyok 27 hetes vagyok, ikrekkel. Ledöbbenve látom, hogy a SOTE-n kellene szülnünk lakcím szerint. Én Dr. Kocsis Évához járok, aki a Szent Imrében vezet le szüléseket. Nem mondom, hogy foggal körömmel ragaszkodom hozzá, de jókat hallottam róla meg a korházról is, ráadásul meg közel is van.
Hozzá képest a Sote kocsival csúcsforgalomban plusz 3/4 óra, ami a Kálvin tér lezárásával több is lehet. Mégcsak nem is ez az oldala a Dunának.
Ilyenkor most mi van, tudja már valaki?

Köszi szépen a választ, és sok locsolkodót mindenkinek.

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok,
Dejó,egész nagy a forgalom:-) Meg is lepődtem, hogy pont tavasszal indul be itt az élet, amikor lehet ültetni, meg veteményezni:-)

Manóci,
Gratulálok a második babához, nagyon izgalmas lehet így egy nagyobb mellett.

Kinga,
Jó tipp a babakocsis ismerkedés, de napos időben olyan csúcsforgalom van itt, hogy nem messze jutnánk mondjuk minden hasonló korú babát tologató anyuka megszólításával :lol:

Kata,
én valahol azt olvastam, hogy a Szt. Imréhez tartozunk...Azt hiszem a helyi Thémában volt. Én is Kocsis doktornőnél szültem, tényleg rendes volt, bár nem teljesen úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztük. Ez viszont inkább a rossz szülésznő választásomon múlt. Pont egy szobában voltunk viszont egy Peca tavi anyukával, és ő panaszkodott, hogy arra alig laknak kisbabások...
Kórházról szerintem biztosat tud mondani a védőnőd, vagy háziorvosod, gondolom úgyis jársz hozzájuk...
Ha megvan a tuti válasz, engem is érdekelne:-)

Boldog húsvétot mindanniyótoknak,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sajnos tuti, hogy Sote. Itt lehet megnézni:
http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL

Szerdán megyek a Kocsis doktornőhöz, próbálom vele tisztázni a dolgokat, még arra is gondoltam, hogy legfeljebb ideiglenesen bejelentkezek a XI. kerületbe.
Mészáros Katalin a védőnőm, de mikor voltam nála március végén, még nem tudott semmi biztosat.

Azt szeretném még kérdezni, hogy gyerekorvost mikor kell választani? És azt lehet egyáltalán? Kit ajánlotok?

Köszi szépen.

Kata

Kép
egok
 
 


Kata,
hát ez tényleg brutális. Nézve a listát azon gondolkodom, hogy mégis mi történik, ha hirtelen történik vmi az emberrel. Előkeresem, ezt a jó kis vegyes listát???? Felháborító....
SOTE-ről sok jót nem hallottam szülészet szempontból. Van esetleg vki itt köztetek aki ott szült?
Nagyon kiváncsi vagyok mit mond Kocsis doktornő. Az a verzió végül él, hogy bárhol szülhetsz, ha fizeted az extra költségeket? Vajon mennyi lehet ez?

Gyerekorvos: itt dr. Szárai Eszter és Dr. Juhász Zsuzsanna van, nekem anno mindenki az előbbit ajánlotta. Úgy tudom viszont, hogy pár éve még csak az utóbbi rendelt itt, és sokan nála maradtak, akiknek nagyobb gyerekük van.
Dr. Szárai (y??) nekem bevált: nézd meg itt: www.doktoreszter.hu Többek között az tetszett, hogy honlapja és modern rendelője is van. A honlap többször kisegített már, amikor nem volt nálam a rendelési idejéről szóló papír.
Kedves, nem túlaggódós, de ha gond volt bármikor hívhattam, gyerekek nevére is emlékszik, ami szerintem egy anyának extra jól esik:-)

Szülés előtt szokás felhívni, - ikreknél szerintem pláne érdemes - majd hazaérkezés előtt a kórházból. 1-2 napon belül kijön. A választott doki egyébkénzt mindenféle juttatásokat kap azért, mert őt választod, szóval nem szívességet tesz.

Sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Köszi szépen a doktoresztert :) nekem is szimpatikus, már a honlap miatt is.

Extra költséggel valszeg mehet az ember bárhová - hacsak nem mondják neki, hogy ne haragudjon, de telt ház van a területileg illetékes kismamákból. Az összeg a minimum 30e-től a max. 100e-ig terjedhet, nekem viszont ikrek plusz császár kinéz, ezért valószínűleg a 100-hoz lennék közelebb. Plusz meg ugye fizesse az ember a dokiját, a szülésznőt vagy altatóorvost. Hát szerintem ennyi pénz nincs is a földön.

Sotés tapasztalatokra én is kíváncsi lennék, de eddig elég negatív, amit hallottam róluk.

Szerdán okosabb leszek, majd beszámolok.

Üdv

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok!

:) Örülök hogy megint ilyen sokan lettünk! :)

Kata! Sztem ha lehet foggal körömmel ragaszkodj a Szt. Imréhez. Bnőm 1 éve szült a SOTÉn. 2 napos volt a kisfia mikor először meg tudta szoptatni!!! Nem volt hely a szülészeten, Ő vmi másik osztályon kapott ágyat, oda nem vihette a babót, a szülészeten meg kapott egy széket hogy akkor most lehet szoptatni...:( Borzasztó ott a helyzet állítólag.


Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Megvolt ma a doktornéni. Minden rendben, úgy tűnik, még az is lehet, hogy nem kell császározni.
Azt mondta, hogy július 1-ig nyugodtan szülhetek a szentimrében, nem lesz gond. júli 7. lenne a 40 hét, de addig tuti nem bírják odabenn, mert hát ikrek ugye. Ha meg mégis, akkor legfeljebb átjelentkezem.
Vagy elmegyek júni 29-én az okmányirodában sorbaállni, és tuti még aznap megszülök:o)

Anide! Azt hiszem, épp ettől rettegek, amit írtál, és azóta csak rosszabb lett, mint jobb a helyzet.

Üdv mindenkinek

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok,
Kata,
Az az igazság, hogy sajnos az agyondícsért Szt. Imrében is hallottam hasonló esetet.... Ott igaz csak egy napig voltak elkülönítőben, annyian voltak, hogy anya a vajúdóban maradt, baba meg a csecsemő osztályon. Amikor találkoztam velük 1 hetes volt a baba, és egyáltalán nem szopott...
:( Én vasárnap 15.45kor szültem, tele volt a vajúdó, de aznap este mi voltunk az utolsók, akik ágyra kerültünk. A többi szült mama a szülőszobán / folyosón maradt, babák pedig kettesével a kiskosarakban, mert az sem volt elég....
A Peca tavi lány, akivel aztán egy szobába kerültünk, aznap éjjel került be, majd egy napot várt a vajúdó előtti folyosón, széken ülve... :(

Erről nem szoktak persze mesélni... :twisted:
Szerintem, ha tutira akarsz menni válassz egy jó szülésznőt és ameddig csak lehet maradj otthon. Hallottam még, hogy ha van egy gyerekorvos, aki garantálja, hogy ellátja a babát, akkor 2 nappal komplikációmentes szülés után haza lehet menni . Mivel a Szt. Imrében ilyen sokan vannak szinte mindig, ott még gyorsabban szórják ki az embereket. Érdemes viszont tudni, hogy ez esetben távozáskor és 5 naposan is vesznek vért a picitől. :shock:

Remélem azért nem kedvetlenítettelek el, de azt hiszem érdemes tudni, hogy tehess ellene.

Tényleg jó, hogy most egészen "él" a topik:-)

Kata, csodálatos, hogy ikreid lesznek, így mindig lesz játszótársuk :D

sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Elvileg a Szent Imre most kicsit felszabadul, mert csak a XI. és XXII. kerületekért felelős. A Sote I.sz. eddig is túlterhelt volt, főleg, hogy a VII. VIII. kerületeken túl (ahol tudvalevőleg igen sok a születések száma :) ) övéké Érd, Tárnok, Sóskút, Bia, Páty, Etyek és még ki tudja hány település. Ráadásul az össze komplikációs, meg koraszülött is oda van irányítva, vagyis nem is tudom, hogyan tudnak ennyit esetet ellátni.

A 36. héten legkésőbb tuti be kell feküdnöm a korházba, így ha minden jól megy, akkor legalább 2 hetet kell ott kihúznom szülésig. Meg ikrekkel 5 napnál hamarabb semmiképp sem engednek haza, de ha mégis császár lesz, akkor lehet az egy hét is. Akkor meg inkább a SzentImre, szebb is, nyugisabb is, meg a férjem is idegeskedés nélkül meg tud látogatni. Le tud parkolni, nem kell a Kálvin tér felé mennie, amit lezárnak, stb. Rá is kell gondolnom:o)

Pesze a Szent Imréről is hallottam már mindenfélét, meg ha jön a front, akkor mindenki szülni akar... de ettől már tényleg nem akarok parázni.
Most hívom a szülésznőt, akit a Kocsis dr. ajánlott, az Újváriné Borikát. Tud valamit róla valaki? Van más dolga a szülésznőnek a szülésen kívül? Neki is kell pénzt adni? És mennyit?
köszi a segítséget.

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok,
Szia Egok,
Egy bennfentes barátnőm vele szült, ő nagyon elégedett volt. Nekem nem volt szimpi, akkor épp nappali nővérként volt benn, mikor én szültem.
Ha rendes a szülésznő, akkor még utána is benéz hozzád az osztályon, olyat is hallottam, hogy később is telefonált.
Az Szt. Imrében ált. 20-30 000 közötti a "tarifa". Van aki, kerekperec megmondja, van aki közli "hogy nem az övé a kórház és rád bízza".
Van itt a babaneten "Kórházakról, szülészetekről"topik is szerintem érdemes azt végig olvasnod. Mármint a Szt. Imrés részét.

Ivett, Kata
merre vagytok? Ti is kertészkedtek, mint én?

Beusa
Kép
beusa
 
 


sziasztok,
pont most néztem be hosszú idő után újra, ...-meg is lepődtem hogy mennyien írtok hirtelen! pedig én is azt gondoltam, hogy ilyen szép időben már senki nem néz be ide:)

ez a kórházreform nem vmi szimpi, milyen jó dolgunk volt nekük, amikor még választhattunk!

Beusa,
én is imádok kertészkedni, de nem olyan egyszerű 2 gyerkőccel, mindig csak kutyafuttában. de nálunk már az egész kis kert kész van, úgy hogy már nincs vele sok munka.
sikerült elajándékoznotok a szivarfát?én nem tudtam elpasszolni,ezért nem is csörögtem vissza múlkor.

amúgy én most az ovibeiratással voltam elfoglalva, elmentem az új oviba és a Sz.László utcaiba is, ahol német nemzetiségi indul,...az utóbbi bennem jobb benyomást keltett .

esetleg tud vki vmit a német-nemz. csoportról mondani???

üdv,

Ivett
fivett
 
 


Nagy kéréssel fordulnék hozzátok!

A két lurkó miatt valószínűleg szükségem lesz majd egy ideig segítségre. Kis takarítás, mosás, vasalás ilyesmi, gondolom.
Anyukám elég messzi lakik, és bár az első két hétre vesz ki szabadságot, de hát többet nem nagyon tud, még dolgozik. Férjemnek pénzt kell keresnie, és amit eddig ikresektől hallottam, abból az derül ki, hogy nem árt, ha van segítség, mert nekem is pihenni kell néha, ha akarok szoptatni.

A lényeg, hogy ha tudtok valaki kedves asszonyt, aki - természetesen fizetnénk neki - vállalná, hogy segítene, kijárna hozzánk a Peca-tóhoz, hetente 1-2 nap. Még fogalmam sincs, hogy mire lesz szükség, hiszen még egy gyerekem sem volt, nem hogy kettő.

Kor valójában mindegy. Lehet fiatalka is, vagy nyugdíjas néni, de azért nem lenne baj, ha tudná, hogyan kell megfogni egy gyereket.
Minden ötletet várok, küldhetitek priviben is.

Köszi szépen.

Kata

Kép
egok
 
 


Egok,
Privin küldöm.

Beusa
Kép
beusa
 
 


Téged is vár a Szülők Háza Családi Központ és Játszóház

…mert TE is fontos vagy!

Kényelmes karosszékben dőlhetsz hátra, újságot olvashatsz, internetezhetsz, kávézhatsz, beszélgethetsz, amíg gyermekeid igényes és biztonságos környezetben, szakképzett munkatársaink felügyelete alatt játszanak.

Rendelkezésedre áll masszázs, vagy éppen manikűr-pedikűr. Legyél bár várandós, vagy „friss” kismama. Tornázhatsz, jógázhatsz, de választhatsz tanfolyamjaink közül is. Büszkék vagyunk rá, hogy központunkat egyre több apuka látogatja!

Felnőtt programjainkon kreatív gyermekfelügyeletet biztosítunk!

Nem vagy egyedül! Kérdéseidre választ kaphatsz szakembereinktől egyéni, vagy csoportos beszélgetéseinken.

De, ha gondolod, el is intézheted ügyes-bajos dolgaidat, vagy éppen be is vásárolhatsz.
Ne aggódj, mi vigyázunk szemed fényére!

Gyermekprogramjainkat is igyekszünk élvezetesé tenni a számotokra, így azok aktívan mozgósítanak majd Titeket is.
Így a gyermekeitek - a szülői mintát követve - bátrabban be tudnak kapcsolódni a játékba, és Ti gyermekeiteken keresztül újra átélhetitek a játék a zene örömét.

Levesszük válladról a terhet!

Tartsd nálunk - az ország legnagyobb nappalijában – gyermeked, vagy akár a nagyi születésnapját!

Gyere velünk táborozni!

Programjainkról bővebben a www.szulokhaza.com, weboldalunkon olvashatsz, vagy ellátogathatsz hozzánk személyesen a XI. ker. Rétköz u.7 alatt található Eleven Centerbe, ahol szeretettel várunk Titeket, minden nap 9-19 óráig.
szulokhaza
 
 


Sziasztok,


Én is jósokára néztem be, mert általában pangás van!De most látom van itt élet :lol: :lol:

Kórházak: SOTEI.-ről én csak jót tudok mondani!Nekem nem egy barátnőm szült ott, és mindenki dícsérte.Igaz, hogy túlzsúfoltsága miatt előfordul, hogy nincs hely a baba mellett a szülészeten, és amíg megürül egy ágy adig a nőgyógyira fektetnek valakit, de erről senki sem tehet.Viszont az is tény, hogy NIc,PIc van, tehát ha bármi van a babáddal azonnal hhelyben el tudják látni, úgy hogy vele lehetsz és nem kell külön fizetned, vagy naponta bejárnod, hogy pl. szoptathasd!Szóval szakmailag, és felszereltségileg a toppon van!Nem úgy mint Szt. Imre!Én pl. arról azon kívül, hogy tök szépen felújították nem túl sok jót hallottam! :( Ami nálam pl. döntő, hogy EDA-t nem lehet kérni!!!!És még egy-két alapvető dolog így be van szabályozva!Nekem ez nem annyira jönne be!De ízlések és pofonok, mindenki végülis ott szül ahol szimpi neki!
Viszont az igaz, hogy aki júli-1.-ig megszül oda megy ahova akar, és nem kell fizetni a választott orvosért sem!
Szerintem Kata, te meg az ikrekkel tuti a kiírt időpont előtt kerülsz még be, tehát mehetsz nyugodtan a Szt. Imrébe :)

Gyerekorvos: Én is ezerrel a Szárayt ajánlom, nagyon szupi a nő!És valóba emléxik a gyerkőcök nevére, sőt nálunk soxor még arra is, hogy mi volt a bajunk amikor utoljára ott jártunk :wink: Pedig szerencs ritkán vagyunk betegek!(kopp,kopp)

Ovi:Mi is voltunk beiratkozni, ide az újba mert itt lakunk, de majd meglátjuk mi lesz, mert rentgetegen voltak szerintem!

Beusa, :) aranyos vagy, hát mit mondjak, igen elég kalandos így a nagyobb mellett az újabb terhesség!nekem az elsőnél olyan szupi terhességem volt, semmi bajom nem volt, tudtam tök jókat aludni, nem fájt soha semmim, stb.Hát most minden bajom van, és jóval fáradtabb is vagyok, ugye rohangálok a nagyobb után közbe azon jár az eszem, hogy de jó lenne otthon pihenni! :? Sajna, az az egy biztos, hogy aki az első babáját várja használja ki a békés terhességet, mert többet ilyen nem lesz!Az tuti :!:
manóci
 
 


Csak gyorsan bekukkantottam. Ma voltam védőnőnél. Adott biai születéshete programot. Megy valaki?

Kata

Kép
egok
 
 


sziasztok,

Egok,
Én készülök menni, főleg a keddi programok szuperek. Persze ez babómtól is függ, márminthogy mikor tudunk ott lenni.
Akár össze is futhatnánk ott.
Sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Szia Manóci!

Mire vagy kiírva? Nincs még babó, Hogy bírod a végét?
Régen láttalak!

Kinga
döngy
 
 


Szia Manóci!

Mire vagy kiírva? Nincs még babó, Hogy bírod a végét?
Régen láttalak!

Kinga
döngy
 
 


Szia Manóci!

Mire vagy kiírva? Nincs még babó, hogy bírod a végét?
Régen láttalak!

Kinga
döngy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: