Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Dianab eléggé bebugyolálod szegényt szerintem egy kicsit eltúloztad.
Ha gondolod és van email cimed találkozzunk a napokban egy jó kis dumcsira és ha tudok elmondok mindent ani nekünk bejött.
Az én e mail címem mamaposta@t-online.hu
elég nehéz igy leírni hogy mit szoktam ráadni.
Ha írsz elsétálok arra felétek valamelyik délelőtt. Kép
Nehogy tolakodásnak vedd csak megpróbálok segíteni de ha nem akarod írd meg.
Nem gondolom hogy mindentudó lennék én sem vagyok tökéletes de ha tudok segítek és a tanácsokat is úgyis mindenki megszűri Kép épp ami nála beválik
Innima sajnálom hogy nem jött össze neketek most de majd úgyis sikerül.
Lányok remélem mindenki jól van Kép
Üdv.Kati
ketten
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem, mindenki jól van. Nem tűntem el, csak mostanában nem nagyon volt időm írni :-(

Inimma!
Megkaptam az emiledet, de én még nem válaszoltam Neked! Milyen választ kaptál és az én e-mail címemről? küldd már el nekem légy szíves a mail címemre a választ amit kaptál, mert lehet, hogy valaki belépett az én nevemben a postaládámba, amit igen furcsállok... :-(

Velünk minden rendben, Dávidka jár szorgosan foci edzésre, a kicsi pedig nődögél, már rám mosolygott tudatosan, amitől menten elovadtam :-)

Üdv. Nektek!
Cuore

u.i. : már megint havazik, amit nagyon unok, egyedül az benne a jó, hogy a fiúk mehetnek szánkózni...
cuore
 
 


Inimma,
sajnálom hogy nem költöztök ide, jó lett volna. Tényleg Ti most merre laktok?
Hajdina,
ahogy hazaértünk már kellett a tápszer.
A kocsi elég mély, de szerintem se kell annyi takaró alá, most próbálom összegezni az infókat.
Ketten,
köszi mindent, már alig várom a talit!
Elég nehéz a helyzetem, igaz anyós itt van, ha van vmi kérdésem, de mindig megkapom, hogy a férjem nem sírt, nem szopott, nem evett rendesen, biztos az én fiam is olyan lesz, meg hogy ő ahogy hazavitte kitette a gangra, stb, stb, stb....nem részletezem. A lényeg hogy ő a szuper woman, mert mindent egyedül csinált anno, én meg béna vagyok, mert a férjemnek be kell segíteni a házimunkába és a gyerek mellett is. Nem fogja fel, hogy nekem ez a természetes, úgy neveltek, hogy a férjnek ugyanúgy megvannak a feladatai itthon, mint a feleségnek, és a gyerekét pedig nemcsak nézni kell, hanem fizikai kapcsolatot is kialakítani kettejük között. Ezek után inkább nem kérdezek tőle semmit.
Innen a babanetről szoktam leszedni dolgokat, meg olvastam könyveket mikor vártam a babát, és két koleganőmtől is szoktam kérdezgetni.
Szóval köszi a válaszokat még egyszer!!!!!

Kép
dianab
 
 

 
 

Lányok!

Mi ez a hallgatás? Hova lettetek?
Ma voltunk kinn. Jó nagy a hó, nem sok út járható. Rájöttem kell egy kétéltű babajárgány....

Kép
dianab
 
 


Cuore,
szeretném én is elkezdeni a hasizmozást. Nem tudnád esetleg leírni a gyakorlatokat? Ígért nekem a védőnőm, de eddig még nem dobta be, én meg már kezdeném. Köszike
Holnap megyünk az sztk-ba csípőszűrésre.... drukkoljatok!

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
Csak azért nem írtam hétvégén mert elkapta a családot egy hasmenés, hányás járvány úgyhogy volt dolgom elég! Kép
Én is már túl vagyok rajta de azért még várok ezzel a kijelentéssel.
Dianab a találkozót halasszuk jövőhétre ok ?
Nehogy átvigyek valami ragájt.
Remélem ti azért jól vagytok Kép
Üdv Kati
ketten
 
 


Sziasztok!

Nekem is sok dolgom volt hét végén, olvasni voltam, csak írni nem volt időm Kép

Kati,
Valami van, mert a családban is előfordult ilyen, meg nekem is egy nap csikart a hasam, aztán szerencsére semmi. Remélem tényleg elmúlt nálatok is.

Dianab,
Az jutott eszembe, hogy az Isvánban van szoptatási ambulancia, esetleg bejelentkezhetnél. Apránként el kéne hagyni a tápszert, egyrészt mert problémát okoz, másrészt mert sokkal kényelmesebb csak szoptatni, és akkor nem leszel zombi Kép
Ha nem baj, hogy belekotnyeleskedek, írj egy mailt, és folytassuk, hátha tudok segíteni.

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!
Nálatok minden rendeben?
Mert mi jelentem meggyógyultunk végreKép
üdv.Kati
ketten
 
 


Sziasztok!
Ketten,
jó, legyen jövő hét, de ha jól vagytok jöhettek tőlem. Örülök hogy meggyógyultatok!!!!!
Hajdina,
én is gondoltam erre és most is töröm az agyam. Szerintem beszélek a gyerekorvossal, mit javasol, utána meg kérek segítséget.
A legszebb, hogy megint vérzem, és ez most már olyan igazi menszesz hasgörcsökkel és minden ami velejár. Bal cici most is olykor olykor sztrájkol, elértük azt a szintet, hogy 20 ml-nél több nincs is/cici. Ez gáz!!!!!!
Gondoltam, többet teszem mellre, de beálltunk a napi 5x-i kajcsira és az éjjel átalvására. Végre rendszerben élünk több mint egy hete. Most borítsam fel? Hm, hm... nem tudom mi legyen, ezért akarok a gyerekorvossal konzultálni.
Az a legfontosabb, hogy a pici kiegyensúlyozott baba legyen.
Nem kotnyeleskedsz, örülök hogy segíteni szeretnél!!!!!

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!

Nem tudtok ajánlani itt a XVIII. kerületben Baba-mama klubot? A Bóbita oviban tudom, hogy van, de csak egyszer egy hónapban.
Jó lenne, ha tudnátok még ajánlani párat, mert szocializálódnunk kellene!
Előre is köszi mindenkinek!

Anita
Vendég
 


Szia Anta!

Én még nem voltam, de ezeket találtam, nem tudom milyenek. Ha elmész esetleg írhatnál majd pár szót, biztos mást is érdekelne, hova érdemes menni Kép

Rózsa Művház baba-mama klub: http://www.bp18.hu/kultura/naptar/?newswf2_id=2589&newswf2_action=

Polgárok háza Kreatív zenés baba-mama klub és Rózsa Szülők klubja egy lapon: http://www.bp18.hu/kultura/naptar/?newswf2_id=2597&newswf2_action=

PIK, Babadúdoló: http://www.pikhaz.hu/klubok.html

Kondor, Kismama klub és Szülők klubja: http://www.kondorkh.hu/
Érdemes felhívni a pontos időpontért, mert a baba-mama torna ideje is el van írva.

Hajdina

KépKép
hajdina
 
 


Dianab,
Addig is mondd mi volt az orthopedián? Minden rendben? Bőrgyogyón is voltatok?

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!
Hajdina örülök hogy nálatok nem fajult tovább a hasmenéses járvány Kép
Nálunk is mindenkin másképp jött ki.
Párom is csak hascsikarásra panaszkodott és láza volt egy kicsi de másnapra már semmi baja nem volt.
Kép Kép Kép
Dianab meglátom hogy sikerül e az e heti traccsparti.Kép
Még várok nehogy előjöjjön megint.
Mikor mentek a Gyepessyhez?
Én ugyanis Emesével jövőhét Keddre megyek a tanácsadásra 12:15 re
Lehet hogy még találkozunk is.
És Hajdina jót mond tényleg lehet hogy még vissza lehetne hozni a tejcsit.
Nézz utána a neten SZOPTANÍT készülék pont ilyen esetekre van kitalálva szopizás közben tudsz ugyanis pótolni a kicsinek és ha több időt tölt el a cicin hátha még visszajön a tej.
Az ortopédián minden rendben volt?
ketten
 
 


Sziasztok!
Minden okés volt az ortopédián, csak vissza kell menni 3,5 hónaposan. Élmény lesz... de megnézték uh-gal is, mi voltunk az elsők, hamar végeztünk. Csak a babakocsin kívüli idő 75%-át átüvöltötte a gyerek....
Ketten,
lehet hogy elmegyek a dokinénihez holnap, mert taknyos a pici és olyan adagot szívtam ki neki tegnap, hogy megijedtem. Már pár napja adom neki a cebiont, meglátom, nem akarom vmi komolyabb legyen. Hajnalban pl. feljött e tej az orrába és onnan ki.....háromkor, majdnem szívbajt kaptam. Orrszívó elő, utána nyugtatgatás, fél 5-kor aludt el....szóval lehet hogy holnap elviszem, nézze meg, meg aktuális a böki is. Végülis 17-én lenne 2 hónapos, de gondolom beadhatja 1 nappal hamarabb. A tanácsadásra időpontot kell kérni?
Lehet hogy ma felhívom dokinénit.

Kép
dianab
 
 


Dianab!
A tanácsadás időpontos úgyhogy kérj időpontot.
De ha csak egy kicsit folyik az orra nehogy bevidd a betegrendelésre kérj időpontot a betegrendelés oldalra is lehet időpontot kérni.
üdv Kati
ketten
 
 


Bébiételes üveg nem kell valakinek (kecskeméti)?
Anyatejet fagyasztani vagy fűszertartónak stb.
Kb 20 db már van, Gloriettről elvihető, A cimkét nem vakartam le Kép

Kati,
A szoptanít tényleg jó ötlet, eszembe sem jutott Kép

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!
Voltunk ma dokinéninél, minden rendben, 4600g, 58,5 cm. Megkapta a bökit, most lessük lesz-e valami....remélem semmi! Kérdeztem tőle a szpotatást, azt mondta ne bojgassuk a gyereket, úgy kell megoldanom. A tápi miatt meg ne aggódjak. Szóval marad a plusz fejés, meg azt a szoptanít készüléket is meggondolom. Már utánanéztem a neten, tényleg ötletes.
Nálatok mi újság csajszik?

Kép
dianab
 
 


Dianab,
Örülök, hogy minden rendben. A 2 hónapos oltásnál nekünk nem volt semmi reakció.
Ha ezt mondta a dokinéni, akkor nem tudok mit mondani, ennyire azért nem ismerlek benneteket. Remélem, hogy az ekcéma, nem jár majd további problémákkal sem nálunk, sem nálatok.
A fejéssel kapcsolatban ezt láttad már?
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_elsohathonap4

KépKép
hajdina
 
 


Hajdina,
köszi ezt az oldalt, még nem láttam, pedig nézelődtem már arrafelé. Jókat ír, de csak átfutottam. Ha apjuk hazajött, remélem lesz lehetőségem alaposabban átolvasni.

Nem volt semmi az oltástól. Huh....ennek örülök, állítólag nem is nagyon fordul elő ebben az új rendszerben.
egyébként azt vettem észre, segít a fejés. Most nem literekben mondom, arról nem is álmodom, de azért olyan 1-2 mokkáskanálnyit mindíg nyerek plusszba, és azt oda is adom neki. Nem adom fel!

Mit szóltok ehhez a szuper időhöz? Tegnap kocsival kellett elvinnem a dokihoz a picit, féltem, nehogy vmi legyen ebben a csúszós, nyálkés időben. Most meg... még az ég is dörgött. Na attól meg félek. De a pici úgy aludt, édesen, pihegve.....imádom!
Szóval örülök, hogy plusz van, csak eső ne lenne....

Ketten,
nálatok is özönvíz van? Mert nálunk lassan csak csónakkal lehet közlekedni....

Mit szóltok amadárinfluenzához?
Én nagyon félek!!!!!! Anyós nem a higiénia híve, és akkor még nem is szólva a ronda macskáról. Mindíg fog valami madarat és persze benn döglik állandóan a házban. Én szoktam kikergetni.... alattomos módon ...... Szóval most ez miatt is ideges vagyok. Hiszen én vigyázhatok....

Cuore eltünt! Lehet hogy ő is átment arra a másik oldalra....sokan átmentek klikkekben, ahogy itt kialakultak, az egész csapat fogta magát és áttért. Megnéztem én is, nem nagy szám, picit rendezetlennek tűnik.
Ugye Ti nem fogtok elmenni????????!!!!!!!!

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
Dianab nem nem fogok én legalább is biztosan átmenni máshova.
Én is megnéztem azt az oldalt de nekem sem jön be túlságosan.
És ha a Gyepessy azt mondta hogy ne bolygasd gondold meg azért és tényleg nézz utána a szoptanítnak m,ert az kifejezetten a tejtermelés
serkentésére és mennyiségének növelésére van kiatlálva.
Én nem vagyok pánikban a madárinfluenzától és nem is akarok kétségbe esni rajta.
És nálunk sem lehet ettől a sok víztől közlekedni az utcákon pedig nincs más választásom mert a Rékát az oviba repülővel nem tudom vinni Kép
Hajdina remélem ti is jól vagytok.
ketten
 
 


Hello,
na most beszéltem a férjemmel, szoptanít készülékkel kapcsolatban. Egyáltalán nem támogat, ellenzi, nem akar erre a témára több pénzt vagy energiát fecsérelni. Azt mondta, mindíg kitalálnak valamit, sok pénzért, aztán úgyse válik be. Igen, talán ez a legfőbb akadály, hogy totál nem hisz abban, hogy érdemes szoptatnom a picit ennyi tejjel, nem hisz bennem, feleslegesnek tartja a kínlódásaim. Nem érti, hogy az a pár csepp is kell és jó hogy van. Persze ehhez biztos az is rásegíti, hogy vettünk egy avent isist jó sok pénzért és nem igazán válik be. Speciális mellem van, pici cici nagy ödémás bimbóval, erre rárakni a készüléket hogy jó legyen nehéz....de használom, kűzdök vele, meg kézzel is szoktam fejni és az már jól megy, de mindegy, most elkalandoztam. A lényeg, hogy még puhítanom kell a palit, meg arra gondoltam, elmegyek az Istvánba a szopi ambulanciára, nézzék meg a cicim meg a picit és mondják meg mi a legjobb.

Ketten,
akkor felétek sincs még csatorna?

Kép
dianab
 
 


Dianab,
Apjuknak is olvasgatni kéne ezeken az oldalakon.
Az gond ha nem hisz benned, szerintem neki maximálisan támogatni kellene. Ha anyagi akadálya lenne annak hogy mindent megpróbálhass, akkor is lelkileg támogatnia kellene, mert ez a fia legfőbb érdeke. Örökbe fogadott babát is lehet szoptatni, akkor a sajátot miért ne tudnád? Idő kell hozzá, a rossz indulást nem lehet 3 nap alatt helyrehozni, de menni fog hidd el! Urtica Urens-et szeded? Ajánlom figyelmébe ezt: http://www.agacska.hu/orokbefogadas/gyakori_kerdesek05.htm
A mellszívóból próbáltad kivenni a párnát?
Szerintem az orvosotok nem kimondottan szoptatáspárti. Igazam van Kati? A védőnő mit mond?

Anyósodért nem irigyellek, ezek szerint együtt éltek?

A madárinfluenzától én sem félek egyelőre, élő madárral nem nagyon kerülünk kapcsolatba.

Nem is tudom, hogy hol van másik oldal, ott is kerületi mamák vannak? Én itt maradok, ha ott nagy a pörgés úgysem tudom követni Kép

Ma nagyon jó idő volt, sétáltunk egy nagyot hármasban. Itt is jó sok víz van, olvad a hó, mindenhol tócsák, mert tiszta hupli minden járda.

KépKép
hajdina
 
 


Hello
Mi is voltunk ma kinn, és tegnap meg a barátainknál voltunk látogatóba. Jól viselte a kicsi, leszámítva, hogy újfajta sírása van. Borzalamasan hangos, megfeszül és üvölt, úgy behergeli magát, hogy semmise segít, csak ha maga lenyugszik. Elég rémisztő. Gondoltuk, fáj vmije, de láza nincs, mindent végignéztem, nem fáj sehol, legalább is nem jelezte, szóval...hm...és ahogy felveszem, vagy nálam üvölt és apja átveszi elhallgat. Séta közben is aludt, nem tudom...tényleg tanácstalan vagyok. Apja szerint semmi baja, de én parázom. Nálunk Õ a lazább úgy néz ki.

Hajdina,
ki is vettem már a párnát a mellszívóból, úgy se jobb. annyira dícsérik ezt az aventet....nekem nem jött be. Biztos jó lesz majd vmelyik barátnőmnek.

A másik oldalról nem sokat tudok, mert nincs időm még azt is nézegetni. Picit megnéztem, nem tetszik, azt hiszem nincs kerületi oldal, hanem baba születési időre vannak a topikok osztva.

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
Hajdina az orvos elég régi elveket vall és sajnos nagyon hamar hajlandó tápszerhez nyúlniKép
Nem küzd minden erővel a szopi mellett.
Az én védőnőm nagyon jó és a legvégsőkig a szopi mellet van pedig kb egyidősek a dokival.
Dianab nem kell kétségbe esni mert mindig vannak ilyen újfajta sírások és ez szerintem normális.
Nálunk is volt olyan párszor hogy nálam nem volt hajlandó megnyugodni a kicsi és Páromnak meg sikrült.
És Dia szerintem is mindenképpen menj el a szopi ambulanciára kár hogy a párod és az anyósod ilyenek Kép
De neked kell kitartónak lenni mert az a pár csepp anyatej is aranyat ér.
Üdv Kati
ketten
 
 


Dianab,
Zsófinak is változik állandóan a sírása, ilyenre speciel nem emléxem, de mondjuk elég nyugis baba.
Sikotozós sírása is volt, attól kicsit megijedtem, aztán ha odamentem már vigyorgott.
Urtica Urens-t kérdeztem a múltkor, hogy szeded-e?
A mellszívót próbáld eladni egy babaaprós oldalon, és venni helyette másikat, mert lehet, hogy egy másik beválna. Én amúgy szeretem az aventet, mert gyorsan is lehet vele dolgozni. Egyszer kaptam kölcsön egy Medelát ami motoros volt, de nem volt benne olyan párna ami az Aventben. Nem használtam végül, mert lassú mivel sebességet nem lehet rajta állítani, meg rosszabb érzés is volt nekem az Aventhez képest. A barátnőm viszont arra esküszik. De van még vagy 5 féle gyártmány, és nem biztos, hogy a legdrágább a legjobb. (Pl a 2800.- Ft-os Csöpi 30 éve is létezett már, talán nem véletlen, hogy még ma is gyártják)

KépKép
hajdina
 
 


Köszi Lányok!
Holnap hívom a Szt István szopi ambulanciáját, mit mondanak. Mondtam a páromnak, hogy jönnie kell velem. Akarom, hogy hallja amit ott mondanak, hátha jobban komolyan veszi a témát.... addig várok a tejszívó értékesítésével is.

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!

Dr Sarlai Katalinhoz megyünk szopi ambulanciára 28-án kedden 13:00-ra. Izgulok. Biztos fog tudni mondani vmi jót....

Ketten,
mikor jöttök?

Kép
dianab
 
 


Remélem értékes lesz. Majd írd meg mi volt, mert nagyon kíváncsi vagyok rá.

KépKép
hajdina
 
 


Lányok!
Az alvással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Eddig alig aludt a gyerek, max 8-10 órát a 24-ből, és úgy, hogy éjjel 6-ot egybe-ami tök jó- a többit meg szopik után, nagy kínlódás árán, de nem mindig. Ez születése óta így volt. Most viszont képes éjjel 8!!!! órát is aludni, nappal pedig egyáltalán nem tud elaludni, csak úgy hogy elmagyarázom neki mit kell megcsinálnom, mennem kell neki meg addig alukálni,stb... és lerakom vmi zenét benyomok és otthagyom. Megy az üvöltés, aztán 5-10-15 perc múlva elalszik. Ha viszont nem bírom ki és ránézek, mikor meglát, nyomban elhallgat. Akkor várok, rájön hogy nem veszem fel, és elkezd megint üvölteni. Fölveszem, semmi baja, újból kitisztul a kis pofija és elvan a nyakamban. Csakhogy így nem alszik el!!!!! Nézkelődik, ha nem tetszik neki az adott pozitúra, nyiffog én meg persze pozit váltok, akkor megint jó neki és ez így megy a kövi etetésig. Rosszabbik eset, mikor annyira álmos, nyűgös, és teljesen belelovalja magát a hisztibe, látom, hogy aludni akar de nem tud. akkor ált. pár óra szenvedés után hirtelen elájul, hogy felrobbantani sem lehet és akkor leteszem az ágyába.
Család szerint elrongáltuk a gyereket, el van kényeztetve, és igenis keményen le kell tenni minden kajcsi után, ott kell hagyni és aludjon el magától. Nekem ez nem tetszik. Csak akkor csinálom ezt, mikor tényleg dolgom van, le kell zuhiznom, rendet rakni, házi munka, stb, de csak azért hogy tudjak egyedül lenni ill. hogy ne rongáljam tovább, nem megy. Úgy sajnálom mikor sír, viszont pipa tudok lenni, mikor felveszem és jó hogy ki nem röhög.
Mit tegyek? Nálatok mi vált be?

Kép
dianab
 
 


Egy 2 hónaposnak kb 15-18 órát kell még aludnia a könyvek szerint és 5,5-6 kg az amikortól már át tudják aludni az éjszakát. Ha éjjel 8 órát alszik egyben, az nem baj. De nappal is kellene aludnia.
Már mikor először írtál erről, akartam kérdezni, hogy van cumija?
Nekünk sok alvásproblémánk volt, van még ma is néha, minden létező előfordult már nálunk, most elég jól állunk Kép Keress rá a google-ben a csecsemő és az alvászavar szavakra elég sok jó cikk jön fel.

KépKép
hajdina
 
 


Ok! Van cumija, de nem szereti. Miért kérded?

Kép
dianab
 
 


Mert Zsófinak nem volt. Aztán egyszer mikor már napok óta nem aludtunk, kínomban már a kisujjam dugtam a szájába, erre csönd lett, és 2 perc múlva aludt. Másnap ment Apuka cumit venni Kép De akkor ez nektek nem jön be.

KépKép
hajdina
 
 


ÁÁÁÁ!!! Nem. Az elején, mikor nagyon pici volt, pár napig igen, csönd volt míg nyomta, de aztán hirtelen nem kellett többet. Gondolom rájött, hogy nem jön belőle semmi.
Mindegy, egyenlőre marad a szadista megoldás. Lerakom, egy kis fincsi zene, aztán álomba sírja magát. Okos kölyök, szerintem érdekesebb a nagyvilág, mint az alvás. Mikor nem alszik, csak akkor sír, ha lerakom. De ha egész nap a nyakamaba lehet és mesélek neki meg mutogatok, magyarázok, akkor elvan, nézkelődik, mosolyog, gügyög....de tudom, hogy aludnia kell, így jön a szadi. Hát, majd csak átáll vhogy és akkor talán nem lesz ez a tortúra. Attól félek, nehogy ettől ne alakuljon ki közöttünk az a mély kapcsolat, amit mindig is el szerettem volna érni a saját gyerekemnél, mert sajna anyummal nem így volt, és ezt máig megérzem.

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
Bocsi hogy eltűntem de a nagylánynak alkottam a farsangi jelmezét és így nem maradt időm a géphez ülni :P
Dianab nem csak ígérgetem biztos hogy átmegyünk csak azt sem tudtam hol áll a fejem.
Ha nem a héten jövőhéten 100% hogy átmegyünk.
Tudom hogy kedden mentek el igy nem aznap megyek Kép remélem csak jóhírt hallok majd a szopiambulanciával kapcsolatban.
Hajdina jól vagytok?
Mi van veletek?
Dianab ne izgulj nekem a nagylány csak a kezemben volt el és csak ott is aludt napközben is hosszú időt egyhuzamban nem aludt ő sem és a kicsi sem csak később alakult ki, ők is ugyanezt csinálták mint a kisfiad. Már én is a hajamat téptem úszott a lakás a koszban mert semmit nem tudtam megcsinálni. De nem adtam fel. Én is így csináltam mint te és mégsem kényeztettem el a lányokat "csak egy kicsit de azt is más irányban"
nagyon sokat voltak a kezünkben már néha azt hittem hozzám nőttek Kép
De ez az időszak is elmúlt ma már nem igénylik annyit hogy kézben legyenek sajnosKép Olyan hamar felnőnek addig kényeztesd amig lehet.
De néha bizony le kell tenni őket és akkor jön a sírás de emiatt ne érezz bűntudatot hiszen zuhanyozni vécére mégiscsak ki kell menni.
Majd beszélünk még ha átmentem ok?
Sziasztok Kati
ketten
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm nekem is többet írni.

Kati,
Jól vagyunk köszönöm, bár nekem van egy kis makacs köhögésem már 4-5 napja, a gyógyszertárba meg nem tudtak semmit adni, mert szoptatok, orvoshoz meg nem akarok most menni, mert még valami komoly bajt összeszedek Kép
És ti, hogy vagytok? Milyen jelmezt csináltál?

Dianab,
Én sem szívesen hagyom sírni Zsófit, többnyire rögtön reagálok, de volt amikor muszáj volt.
Néhány gondolat:
-Figyeld az órát mert csalóka az idő, adj neki 10-15 percet az elalvásra.
-Nem szabad arra gondolni, hogy "jaj biztos nem fog elaludni és sírni fog, és jaj mi lesz". Amióta nem stresszelem magam ezzel, ha nem alszik nem alszik, na azóta sokkal jobban alszik.
-Valami kis szertartása legyen a nappali letevésnek is. Én pl. behúzom félig a függönyt, puszi, szépálmokat kívánok, régebben felhúztam a forgó zenélőkéjét (ezt ma már nem igényli) ilyesmi.
-Írod, hogy vmi zenét beraksz neki, ez mindig ugyanaz? Vagy lehet, hogy nem szeret zenére elaludni.
Amíg Zsófi nagyon pici volt, lehetett zajongani, aztán egy időben csak teljes csendben tudott napközben aludni, most megint mehet a mosógép, akkor is alszik. Néha dünnyög magának vagy 10 percig aztán alszik el.
Ja és ha megoldottad, és kezded megszokni a rendszert, számíts rá hogy, pár hét és teljesen új alvási szokást fog felvenni Kép

Amikor Zsófi nem aludt és kézben is már csak nyűglődött, beleraktam a hordozókendőbe, tettem vettem, egyszercsak aludt. Vagy a hordozóba tettem és hintáztattam, közben magyaráztam neki mit csinálok, itt is sokszor elaludt. Meg kell találni, biztos van amiben elvan a kisfiad még a kezeden kívül. A sógornőm úgy főzött, hogy a babakocsit rugdosta, akkor aludt a gyerek Kép
A kapcsolat miatt meg ne aggódj. Azért Õ még csak egy kis ösztönlény, és neked kell tudnod mi a jó neki, és az neki sem jó ha téged kikészít. Zsófi olyan anyás, hogy az hihetetlen, pedig néha hagyom sírni. Ha amúgy sokat foglalkozol vele, az egyéb igényeit gyorsan kielégíted, akkor minden rendben lesz.

KépKép
hajdina
 
 


Hello
kösz csajszik, azért most jobb a lekivilágom, hogy írtatok.
Van megszokott zenénk, ami beválik, olyanok, amiket még akkor hallgattunk együtt, mikor a pocimban volt.Amit én szeretek, az Õ is. És rádiót is be szoktam neki kapcsolni, dél körül, akkor arra alszik el, szereti azt is. Nem mondom, hogy már tutik vagyunk, de tényleg alakul, csak én vagyok még mindíg ideges, hogy rossz neki, amikor sír, és nem akarok neki rossszat, aludni viszont kell...még ki kell nőnöm ezeket a parákat.

Kati,
akkor jöttök, amikor akartok, csak írj egy sms-t vagy csörgess meg, mert nem mindenkihez megyek le, aki csenget. Már várom a talit!
Milyen jelmezt varrtál?
Huh, majd én is fogok a fiamnak, szeretek alkotni, majd kiélhetem magam.

A szopi ambulanciára én is kíváncsi vagyok, és izgulok is. Remélem nem ítélkezni fognak, hanem segíteni. Mert már csak az hiányzik...így is full kivagyok a szopi miatt, őrült lelkiismeretfurdalásom van, lehettem volna anno erősebb, nem szabadott volna hagynom hogy kicsináljanak a csecsemősök, akkor most nem lenne ez a kínlódás, biztos jobb lenne a picinek is. Szóval szégyenlem magam, hogy ilyen alapvető dolog nem megy rendesen, főleg a szuperwoman anyósom mellett, tök rossz. És persze vannak ismerősök, akik még nem is szültek, de ítélkeznek felettem, hogy hogy kevés a tejem, olyan nincs meg egyéb klassz dumák.

Más:
Vettem egy sapit a fiamnak, pestimre központjában a plus után felénk egy babaruha boltban.- Nehéz menet volt, a nő 1-eseket mutogatott, mert hogy ennyi idős gyereknek 1-es kell, mondtam, nem, 0-ás, mert pici feje van, nem hitte el, erre megmutattam. Jéééé, tényleg, mondta a csaj, aztán végre előhalázott pár kissebbet. Nem is volt olyan húzós, 1200 Ft, az jó, nem?

Megint jön a rossz idő. Ma olyan szél van, majd leviszi a tetőteret....nem is megyünk ki.

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
A lányom pillangó volt a farsangon és olyan nagyon édiii volt minden kisgyerek.Kép
Majd ha készen lessznek a képek akkor rakok fel belőle illetve Dianab Neked majd ha addig kész van átviszem megmutatni Kép
Hajdina Remélem hamar kilábalsz ebből a köhögésből.
Mindenkinek a legjobbakat lányok Kép
szió
Ja és mostanában kicsit kevesebbet tudok majd ide látogatni mert áprilisig el kell készülnie a weblapomnak.
ketten
 
 


Sziasztok!
Kezdünk ellaposodni.....tény, nem vagyunk sokan. Jó lenne, ha gyarapodnánk!
Szóval, voltunk a szopi ambulancián. Jó volt, aranyos a Sarlai doktornő. Először megnézte Gabikát, jó-e a nyelve meg ilyenek, aztán megnézte a cicim, meg is tapogatta, nyomogatta, stb. Ahogy meglátta, még hozzá sem ért már mondta, hogy tini cicim van, fejletlen, és az ilyen mellű nők °90%-a nem tud szoptatni, mert nincs teje, ugyanis nem fejlődött ki a szopira alkalmas rész. Szerencsés vagyok, hogy ennyi tejem is van, örüljek ennek. A hozzáállásom kitűnő, a pici is szereti a cicit, ezt látja, ez jó.
Csak a pici többszöri mellretételével javíthatok a tejci mennyiségén, azt viszont nem a tápi elvonásával, hanem a többszöri szopival kell megoldani. A gyerektől nem lehet elvonni a kaját, csak ha lett több tejci. Addig meg az üres időkben kell mellre tennem, megnyugtatás, altatáshoz, stb. Mondtam neki, hogy ezt eddig is műveltem, így nem újkeletü. Azt mondta ennyi, nincs értelme többet innom meg kínlódni. Javasolja a szoptanítot, most edzem rá a férjem...hátha, meglátjuk. Mindenesetre behívtuk Õt is, és elmondta neki a dokinéni, mennyire fontos a szopi, minden csepp számít, stb. Most úgy néz ki megértette, igaz, még nem volt meg a nagy beszélgetés, emésztgetjük a történteket. Viszont az kiderült, hogy anyós, aki teletömte a fejét a hülyeségekkel. Bravó.

Ketten,
weblapot készítesz....Öcsém mutatta nekem is, van egy ilyen oldal, Õ is alakítgatja a sajátját, majd írd meg a címét, ha kész.
Egyszer oviban én is pillangó voltam, nagy arany szárnyakkal, Öcsi akkor meg katica. Emlékszem, olyan szépek lettek a jelmezek, hogy évekig megtartottam mind a kettőt, nem adtam kölcsön senkinek. Kíváncsi vagyok a képekre! Mikor jöttök? Péntek nekem nem jó, jön egy barátnőm, egész napos csajbuli.

Hajdina,
szóval anno Te is hagytad a picidet sírni elalvás miatt? Próbálom, hogy mellreteszem, úgy elaltani, de nem válik be már hetek óta, tényleg csak ez a hagyom sírni és elalszik jön be. Viszont totál kivagyok úgy sajnálom, meg félek, nehogy megutáljon miatta.
Remélem már elmúlt a köhögésed. Ami jó, az a bioparox és szopi alatt is lehet használni. Nekem azt ajánlották, és használtam is, mikor fájt a torkom. Azon kívűl meg csak a méz, ha szereted.
puszi

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
Tényleg nagyon eltűnt mindenki innen Kép Kép
Örülök hogy ilyen jó híreid vannak a szopival kapcsolatban és hogy a párod is kezdi belátni az anyatej jelentőségét.
A képeket ha minden igaz holnap elviszem megmutatni délelőtt ok?
Mert miután Rékát elvittem oviba átmegyek jó de csak ha nem zuhog valami az égből
és nem lesznek mínuszok
Hajdina elmúlt már a köhögésed?
üdv Kati
ketten
 
 


Hello,
Ketten, nem jó a holnap, bocsi. Most derült ki, Anyum jön át és az adóját csináljuk, visszaadja a vállakozóiját, úgyhogy kicsit problémás...
Át kell tennünk a talit jövő hétre.

Kép
dianab
 
 


szia Dia!
Akkor jövőhéten
ketten
 
 


Ketten,
ok.
Hol vagytok, XVIII. kerületi kismamák?!?!?! Elhal a topik!!!!!!

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!

Annyira nincs időm írni, Zsófi tiszta örökmozgó lett, egész nap mászna, a járókát meg nem nagyon tűri Kép De azért figyelek, csak ettől még tényleg lehal a topic.

Dianab, örülök, hogy így alakult, bíztam a Sarlai drnőben. Esetleg keress használtan SNS-t, pl itt is van egy : http://www.babaapro.hu/aprok.php?eSearch=sns
A sírás miatt ne izgulj, a babáknak egyszerűen muszáj sírniuk néha, ezt több helyen is olvastam. Ez az egyetlen módja, hogy a nap folyamán szerzett élmények miatti felgyűlt "feszültséget" levezessék. Dr Spock könyve szerintem elég jó, érdemes forgatni amikor az ember depis, hogy talán nem a legjobbat nyújtja a gyereknek. A férjem egyszer azt kérdezte tőlem amikor épp sirdogáltam, hogy biztos nem vagyok jó anya, hogy ha tényleg rossz anya lennék, szerintem érdekelne-e, hogy jó anya vagyok-e? Kép Hogy a szupervumen milyen volt? Azt ki látta? Itt egy fórum a sorstársakról Kép http://csaladinet.hu/forum/viewtopic.php?t=320

Kati, te milyen honlapot csinálsz? Az enyém a http://hajdina.tar.hu/ címen van (ha érdekel vkit Kép)
Amúgy a köhögésem elmúlt köszönöm, 2 nap alatt hatásos volt a kakukkfűtea. Nálatok minden OK?

Jöjjön már a tavasz!!!

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!
Tényleg mintha megint haldokolna a topik. Kép
De talán ha mi írogatunk megint ide talál valaki.
Hajdina nem baba oldalt csinálok mert abból nagyon sok van.
Ezért a másik engem nagyon érdeklő témáról egy nagyon elhanyagolt fajtáról írok lapot.
Hajdina megnéztem a lapodat nagyon édes a kislányod. Kép
Dia remélem jövőhéten már végre találkozunk majd
Hajdina örülök hogy nemcsak én küzdök örökmozgóval itthon csak nekem annyi a szerencsém hogy a szobában nyugodtan közlekedhet.
ketten
 
 


Sziasztok Lányok! Nagyon megörültem, hogy találtam 18.ker-i mamákat! Nekem egy 4 hónapos és egy 12 éves leányzóm van. Sajnos anyatej ügyben nekem is gondom volt és sajna nem igazán kaptam segítséget (pedig családilag nálunk is vannak okos/okoskodó fehérnépek!) sehonnan. Igaz, a párom bíztatott, ittam ezerrel a tejcsinálós teákat, de semmi eredmény. Alig 2 hónapig volt tejcsi. Babácskánk a szüléskor elakadt, bekékült, belilult, s ezért (valamint azért, mivel a terhesség végére én inzulinosan cukros lettem) intenzívre került, ahol 1 hétig feküdt az inkubátorban. Tehát esélyem se volt arra, hogy cicire kerüljön. Mivel a babám az intenzíven feküdt, ezért engem nem a gyermekágyra, hanem a terhespathológiára deportáltak, egyrészt mert nem volt hely, másrészt "úgysincs itt a baba" felkiáltással. Tehát már a kórházban kimaradtam mindenféle tanácsadásból, amit a gyerekágyasok kaptak, mert amikor nem aludtam, akkor fejtem és szaladtam fel az osztályra. A 6. napon már kivették az inkuból, akkor rakhattam remegő kezekkel cicire, de olyan lendülettel köpte ki a bimbót, mint a csuda. A nővérke meg lobogott a cumisüveggel, amit a kezembe nyomott, hogy na, anyuka akkor etesse, mert persze a pici üvöltött, mint akit nyúznak, s gondolom, zavarta őt a visítás. A 7. napon a tápszeres recepttel a kezembe távoztunk. Itthon nagyon sokat bőgtem, mert hiába erőltettem a fejést, nem indult be a "kiváltó" reflex, mivel abszolút nem fogadta el a cicit. Teljesen magam alá zuhantam. Vettem bimbókiemelőt, azzal se szívta. Állandóan csak fejtem, fejtem, azt a kis adagot beleraktam cumisüvegbe, na persze, hogy az bevált :o(
A védőnő értékelte az igyekezetemet, de nem nagyon bíztatott, aszonta, hogy sok volt az 1 hét, amig a pici nem volt mell közelben.
Szóval sok keserűség után maradt a tápszer, BEBA-t és Milumilt adok neki felváltva, mivel fő a változatosság.
De nagy nap volt a mai: először ettünk gyümit (almát). Lehet, hogy ez ciki, mármint úgy érzem, lehet, hogy későn kezdtem el, eléggé megoszlott véleményeket hallottam ezügyben: volt aki 6 hósan, de volt aki 2,5 hósan kezdte el a gyümizést. Tanácsot kaptam dögivel családilag "bezzeg az én időmben", de ezt a lemezt már biztosan ismeritek. Viszont ami elszomorított, annak ellenére, hogy nagyon tündér, mosolygós védőnénink van, de úgy érzem, nem nagyon kényeztet el a tanácsadással. Arról nem is beszélve, hogy a 4 hónapunk alatt 2szer volt nálunk, a többi alkalommal futtában találkoztam vele a rendelőben, amikor oltásra mentünk. De lehet, hogy ezt a hozzáállást csak én találom furcsának...
De ami a LEGFONTOSABB: múlt 7en voltunk oltáson, babácskánk 63 cm és 6000 gr és egészséges, sokat dumáló, mosolygós, izgő-mozgó és éjszakát átalvó :o)
Szóval lányok, most itt van valaki, aki idetalált és jól rátok ömlesztette a gondjait.
Bocsi, ha túl hosszúra sikeredett az iromány. Ha van kedvetek, írjatok, várom az etetéssel kapcsolatos hasznos infókat. Esetleg volt valaki hasonló cipőben? Mármint hogy nincs anyatej, csak tápszer?
Az est záróakkordjaként bemutatnám a lányzókat:


Kép
gyumodore
 
 


Hello Csajok!

Végre!!!!Igen!!!!Új tag a csapatban!

Hajdina,
örülök, hogy itt vagy, tényleg azt hittem végleg elhagytál minket. Köszi az oldalakat, megnézem. Édi a lányzód......
A kakukkfűteát megjegyzem!
A Spock könyvet én is forgatom, szeretem, nálam is abból okosodtak a szüleuim.
Kati,
kíváncsi vagyok a lapodra, remélem hamar kész lesz. Mennyi idő egy ilyen?
Szeretném, ha jövő héten már taliznánk, most úgy néz ki jók vagyunk bármelyik napra.

Gyumodore,
örülök, hogy idetaláltál, én már totál el voltam csüggedve....igaz, mostanság nekem sem volt sok időm, zajlik az élet. Egyébként nyugodtan dobd ide a gondod, ha elöbbre olvasol, látszik, hogy én aztán szoktam nyafogni. Sokszor vannak gondok, nem titkolom és akkor bizony muszáj hogy moroghassak egy picit, ill. hogy tanácsot kapjak, megnyugtassanak a többiek, stb...érted?
Helyesek a lányaid!
Én nagyrészt tápis vagyok... a pici szopizik 2 cicit utána kapja a tápit, de ha azt mondom, most 150ml tápinál tartunk/kaja, akkor sejtheted mennyi a tejem...túró. Persze lelkes vagyok még és remélem maradok is, igyekszem legalább fél éves koráig így kihúzni. Nehéz nagyon, főleg, hogy az utóbbi napokban nem mindig fogadja el a cicit. Sír, üvölt, felhergeli magát és nem kell neki. Akkor kapja a 180ml tápit én meg fejek. Lesz úgy kb 3 mokkáskanálnyi....nem sok, amit kövi kajcsinál kap meg. Így még fáradtabb vagyok, még kevesebb időm marad másra.
Viszont ami jó, átalusszuk az éjszakát már pár hete és ez egy áldás 6-8 órát alszik egyben! Akkor persze én is.
Én akkor és úgy fogom elkezdeni a hozzátáplálást, ahogy a doktornénink mondja még a védőnő se érdekel. Most picit meginogtam benne, pedig eddig nem volt vele bajom.
És hát a családom...ha tudnád....olvass vissza, meglátod, időnként keményen szívják a vérem!
Lányok,
bocsi ha mostanság keveset vagyok fönn. Tényleg nincs lehetőségem sok, a pici sokszor nyűgös, el vagyok úszva a feladataimmal, nem sorolom, most olyan zűrös. De lehet hogy csak én vagyok picit fáradtabb...nem tudom!!!!

Ja, és ma túladtam a mellszívón. Sajnálom. Egy csomó pénzbe került, alig használtam és csak féláron tudtam eladni. Hervasztó.

Kép
dianab
 
 


Kép

Kép

Kép
dianab
 
 


Gyumodore,
hol szültél? Én csaszis voltam. 12 órán át hagytak kínlódni, aztán, mivel nem tágultam semmit, a fájásaim megritkultak, és a pici ctg-je meg leromlott, üvöltve eldöntötték a fejem felett, hogy kikapják. Nem bánom, csak hamarabb is dönthettek volna, mert jól elfáradtam a végére. Sote I-en történt.
Mi a keresztneved? Mert ez a név olyan nehezen leírható!!!!
Még a kajcsihoz fűzném, hogy szerintem nincs későn a 4 hónap, hiszen ez a legújjabb trendi, az allergiák kiküszöbölése végett. Szóval szerintem reális időben kezdtétek el. És most hogy megy, hogy látod?
Hogy hívják a lányaid?
XVIII. ker. melyik részén laksz?

Jó éjt mindenkinek!

Kép
dianab
 
 


Sziasztok! Mindkét lányzót a Délpestiben szültem. Első szülésnél Dóri pikk-pakk 2,5 óra alatt meg volt (még a dokim is gratulált), viszont Rékával reggel 8-tól este 10-ig szteppeltem a szülőszobán. Délben volt burokrepesztés és csak estefelé sűrűsödtek a fájásaim, pedig kaptam infúziót, gyorsítót is. Aszongyák a népek, hogy a második általában könnyebb... hát, tudnék mesélni. Mindkét szülésnél velem volt a párom, így mindketten maradandó élménnyel gazdagodtunk. A nagylány után volt két vetélésem, ezért is nagy a korkülönbség köztük, mert már nem igazán akartam, vagy inkább hogyismondjamcsak: talán féltem. De egy a lényeg, hogy itt vannak a csajok és egészségesek! Egyébként Móni vagyok és a Halomi úton lakunk.
Gyümi: tegnap kapta az első pár kanál almát+levet, ma pedig a banán csücskét egy kis tápival higgítva. Szerintem mindkettő bejön neki. Gondoltam üveges gyümikajára is, de amig csak szoktatom őt az ízekhez, felbontom az üveget, azt szerintem nem lehet 4-5 napig tárolni (még tán hűtőben sem), igaz? Vagy ti hogyan csináljátok?
Dianab! Jól látom, hogy a babucid alsó fotóján (egyébként nagyon cuki baby) a kockásfülű nyúl van, vagy csak képzelődöm? Gyerekkoromba nagyon szerettem azt a mesét. Elárulod, hogy hol lehet olyat venni?
Konkrétan nem olvastam el a régi irományokat, ezért én is azt kérdezném, hogy ki hol lakik? Meg hogy kinek milyen nemű és mennyi idős babucija van?
Most megyek, mert megy a műsorom: a Megasztár, legalább a végéből látok egy kicsit. Rékuc már húzza a lóbőrt, hál'Istennek reggel 7-ig biztosan.
Sziasztok, jó éjt!
gyumodore
 
 


Hello.
Móni,
én Pestszentimrén lakom a Podhorszky utcában, Ketten Kati szintén itt imrén, csak a Pamut utcában. Hajdina pedig lőrinci.
Gáborkám 2005.12.17-én született, 3260g és 55cm-rel. Most már 5 kiló és 1 hónapja volt 58,5 cm, de biztos nyúlt mert jó adag rugit kinött. Szóval most leszünk 3 hósak nemsoká....
Ha megyek az oltásra, majd megkérdezem dokinénit a kige. táplálásról, mert ugye mi is szinte tápin élünk és állítólag a csak tápisok elöbb szokták kezdeni. De ez is változhatott, majd kiderül.
Az én védőnőm 2 hós koráig minden héten jött lelkesen, aranyos, szeretem nagyon, csak olyan kis fiatal....és inkább a doki utasításait követem, ha különfélét mondnak.
Szóval én még nem nagyon tudok hozzászólni a kajcsihoz. Lehet hogy én alamlével fogok kezdeni, lereszelem az almát, összegyűjtöm a levét és úgy egy mokkáskanálnyit, aztán mit tudom én...tényleg nem tudom, mindenhol mást olvasok ezzel kapcsolatban így tényleg a dokit fogom követni. Egyébként minden módszer beválik, így szerintem tök mindegy, melyiket követi az ember. A lényeg a következetesség és a rendszer. Ennyi.
A kockásfülű nyuszi nekem is a kedvenc mesém és az az én nyulam, csak kölcsönbe van a picinél.
Mennyi idős vagy? Mert hogy én is néztem anno és én 79-es vagyok.
Az én csöppségem is már átalussza az éjszakát hetek óta. Ennél nagyobb ajándékot nem is kaphattam volna. Azóta sokkal kipihentebb vagyok!

Lányok,
tudjátok min gondolodtam? De lehet hogy hülyeség...szóval szerintem a gyerek akkor alussza át az éjszakát, ha eleget eszik nappal. Hiszen ált. azért ébred fel, mert éhes. Ezért a tápis babák előnyben vannak, mert pontos adagokat esznek, be vannak állítva pociilag és ezésrt tudják kihúzni az éjjelt kajcsi nélkül. Na?

Ketten,
remélem jöttök a héten, ha a hóviszonyok engedik!

Puszi

Kép
dianab
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: