Új privát üzeneted érkezett!

na ja ha egyszer beindul csak lesel hogy miket muvel. :lol:
tegnap kerestem egy 30dkgos krumplit(nem er rohogni)es osszehasonlitottam a tenyeremmel ugyhogy mostmar tudom mekkora a lanyom :lol:
pakolnom kellene a szobababan mert festes lesz nalunk,kesz kaosz de semmi kedvem hozza,varom hogy kezdodjon a veszhelyzet,ha az befejezodik akkor nekiallok a pakolasnak.

Kép
monyo83
 
 


Nem nevettem!En,mint valamikori boltos felszelt szalamiban szoktam gondolkodni.Amikor megnezem az uhu kepen mekkora,mindig szalami kupacra gondolok.Isten hozott a keddi lustizok klubbomban.Azert vagyok ennyire nyugodt,mert megvan fozve,tegnap takaritottam,vasalni kellene,de...

Kép

Kép
krisztina29
 
 


jo neked hogy rend van,nalam kupi.
Az a baj hogy nem tudok egyedul kipakolni a szobabol,mert vagy nem erem el(szekreny teteje)vagy tul nehez a cucc,igy bemegyek a szobaba meg kijovok es nem jutok 1rol a ketore,pedig mar ugy birnam ha rend lenne.

Kép
monyo83
 
 

 
 

Kriszti én is valamikori boltos vagyok,jelenleg munkanélküli,mert
amikor Fruzsival terhes lettem,bezárt az üzlet ahol addig melóztam :(
De azért 20 hónapig kaptam a munkaközvetitőböl 16000-dint!
Augusztusba volt utoljára!De hát ez van!
Te dolgozol most valahol?

Én elkezdtem,amikor Fruzsi 11hós volt,deeee amikor megtudtam,h többször egésznapozni kellene 14000-ért :roll: akkor otthagytam! :?
Maximális kihasználás!Még lehet,h ki is birtam volna,ha nem 3 havonta akart volna bejelentgetni! :? Így ha akkor lettem volna terhes semmi sem járt volna!Carni bele! :(

Ja méricskélés!Én amikor mentem leltározni(amikor becsukott a bolt mentem segíteni)akkor 4 cimetet szedtem össze,akkora volt a baba!
Jót mosolyogtam azon,hogy méricsgéltek! :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


A végzetségem konfekció-varró.Most májusban bezárt a varroda,munka nélkül maradtam+a könyvelőnkkel abban maradtunk(3 munkás volt),hogy ugy csinálja meg a felmondó papirokat,hogy addig-ameddig pénzt lássunk.Hozta a papirokat,aláirtunk,és a SIZ-ben derült ki,hogy közös megállapodást irt a papirokra,igy nem jár semmi.Elkezdtem munkát keresni,de közben terhes lettem.Egy jó ideje egyfolytában volt munkám,és elég nehéz megszokni az itthonlétet.Szörnyü,hogy nálunk semmi törvény nem fogja ezeket a kizsákmányolókat.A mi főnökünk német volt,rosszabb,mint a hazai.Éget már a talpa alatt a talaj,kalap-kabát,és balra el.9hónapnyi lemaradást hagyott mindegyikünk betegbiztositásánál,hogy lezárják a munkakönyvünket le is mondtunk róla.És az államnak is tartozik,és semmi.Az előbb voltak itt anyumék,és kivoldtak akadva az Ármin néven,mindegy nekem tetszik,most már Lacinak is,és ez számit.Szintus Fruzsi nagyon baba,olyan édes,Hanna név nálam is sokáig befutó volt.Ha netán Árminka mégse az,ha netán kislányunk lesz akkor Sára Eliza nevet kapja.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


szintus szep nev Hanna.Fruzsi tudja hogy tesoja lessz vagy meg kicsi hogy felfogja?

krisztina,rajuk kell hagyni majd megszokjak.Nalunk anyu anyujaek akadtak ki az ocsem neven mert meg nem hallottak azelott ilyet aztan megszoktak.
Nalunk anyosek jol fogadtak a nevet,mindenkinek teetszik,anyuek meg mar eleg regota tudjak nekik nem volt meglepetes.
az egesz terhesegem alatt semmi bantot semmi rosszat nem mondott eddig senki,nagyon szepen viselkedik mindenki aminek nagyon orulok,bar ha beszolnak az sem izgat.

Kép
monyo83
 
 


ja es mit szoltaka a szerzemenyeiteknek?mutatad a kocsit meg az agyat?

Kép
monyo83
 
 


Monyo Fruzsi még nem fogja fel,hogy tesókája lesz(szrintem)nem izgatja a téma! :lol: Csak gondolom majd nem lesz neki mindegy,amikor anya elmegy pár napra és hazahoz majd egy orditó csomagot! :wink: Nos majd akkor leirom a kicsi reakcióját! 8)

Kriszti igaza van Monyónak,hogy rájuk kell hagyni az ilyesmit a családtagokra!Majd lassan megbarátkoznak a névvel,nekem speciel nagyon tecc! :D Nálunk ilyen gond nem volt,mert még nem is voltam terhes,de már akkor mondogattam a családnak,ha kislány lesz a csemeténk(ha egyszer lesz)akkor így fogják hívni!
Hanna nevet meg még nem is tudják!
Holnap 13 30-ra megyek dokihoz! :wink:

Milyen a szabadkai korház?Felszerelés?Ilyesmi?

Az ujvidéki ilyen szempontból nagyon jó!Szóval jó szakemberek vannak,felszerelt korház,mindegyik szobában tv van!
Klima a szülés utáni szobákba!A patológián csak pár van!

No de itt látogatás nuku!Az apuka csakis monitoron keresztül láthatja a babát!A patologián kilehet menni,be nem!
Ha van ismerős nővér,akkor esetleg ő megmutathatja a babát ha akarja!Én az ablakon keresztül akartam mutizni a páromnak,amikor már hozták szopni,de lecseszett a nővér,hogy nehogy kiejtsem a babát az ablakon,no-no!!!!

Ja és a kedvesemet is csak fentről a szobábol láttam! 8)

Kép
Kép
szintus
 
 


Jaj Szintus,ha előbb szültél volna a szabadkai kórházban,és utánna az ujvidékiben felkiáltottál volna örömödben.Nagyon szegényes a szabadkai kórház.Nekem ugye nőgyógyászati műtétem volt,ugyanazon az emeletem ahol a szülészet is van.Mindent vinnem kellet,még a lepedőt is,ha netán a kórházit összevérezném,és ez igy van a szülészeten.A szomszédcsaj most szült pár hónapja,ő mesélte,hogy maga a vajúdó,és szülőszoba,még tiszta,ha jól tudom a szülőszobában van légkondi,máshol nincs.De amikor bevitték a szobába,ott van akinek már több napos véres lepedője volt,nem cserélik,nincs másik.Az összes eszköz amit én láttam,már szerintem akkor is ott volt amikor én születtem.Elég szörnyű állapotban van a korház.Onnan csak hazafelé vágyik az ember.Sok osztályon nincs viz,nincs wc papir sehol,és még sorolhatnám.Nem bántódtam meg,most engem se érdekel ki mit mond,pedig amugy elég érzékeny vagyok.A cuccok tetszettek nekik,megértette anyám is hogy ezt a vételt kár lenne kihagyni.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Krisztina elhiszem,hogy így van,ahogy irtad!
De itt sem szívesen cserélnek lepedőt csak ha nagyon kell! :lol:
Főleg a patológián nem,de én mondtam,h legyenek már szivesek ezt kicserélni,mert már 8 napja benne fekszem!Szájrángatással,de adtak másikat!Itt is mindent vinni kell!Gondolom ti is majd kaptok listát,h mit!Itt sincs se szappan,se toalet papir ezt vinni kell!Alátét,betét,babának komplett minden!(a csaszis babákat ők öltöztetik a saját korházi babacuccba),se aki simán szül az ugye mindent sajátot használ!No de lepedő :shock:

A kaja gondolom ott sem valami fényes,itt sem,,,(ugye sehol sem az)
A tisztasággal nincs gond sokat takaritanak,fertőtlenitenek!
A vajúdóban csak feküdni lehet,nincs semmi extra,amit pl olvasok topicocban,h labda,tuss,kád,hasonlók,,,még fejlődnünk kell :roll:

Hol vágtak téged,amikor volt a műtéted?
Terhesgondozásra privátul mész,igaz?

Üdv :D

Kép
Kép
szintus
 
 


3 kb 1,5centis vágásom volt.2lent valahol has alatt jobbrol,és balról egy-egy,és egy a köldökömben,az T formájú volt.Kicsik voltak,nem vészes,de mélyek.A két alsóval még simán ellettem volna,de a köldöki vágással,nehéz volt felülni,lefeküdni,köhögni,nevetni.És kiegyenesedni,pár napig kvazimodos voltam.Kb 3napig nagyon rossz volt,fájt,azt hittem soha se lesz jobb,utánna szinte varázsütésre napról napra jobb lett.A szervezet gyógyitja önmagát.Amikor kitoltak a műtőböl,óriási fájdalmat éreztem,mintha valaki jól átturt volna belülröl(végül is igy volt),és utánna felrobbantott volna.Utánna kaptam fájdalomcsillapitót,estefelé az kiállt,jól esett volna mégegy,de nem kérdezték kérek e,én pedig szégyeltem kérni.Egész éjszaka a fájdalommal küszködtem,és a hányingerrel.Mire kitoltak a mütőböl,teljesen magamnál voltam,hallootam ahogy az ápoló,és a nővérek rólam beszéltek.Kérdezte az ápoló,hogy szegény asszony tudja már,mondta neki az orvos,és akkor már tudtam,hogy baj van.Szerettem volna ha megnyillik alattam a föld,a másik nehéz dolog az volt miután bejött hozzám a dokim,és elmondta a dolgokat,hogy mindezt elmondjam a férjemnek.Nem volt könnyü.Akkor is privátul jártam a dokihoz,gyorsan elintézett mindent.Akkor ez a mütét,24000din volt+a doki azt mondta neki amennyit gondolok.Körbeérdeklődtem,és a legtöbben 100eurót adtak neki,igy én is.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Itt ezek a dolgok alatt az előzményeket érted?
Hogy soha sem lesz spontán babád meg ilyesmi?
Igazábol teljesen nem tudom,hogy mi volt a baj nálad,de a jó Isten másképp akarta és küldött nektek is babát!

Nem semmi ára volt/van a műtétnek,ez laporoszkopiás igaz?

Hát hallod én is elég szégyenlős tipusú ember vagyok,de én kértem fájdalomcsillapitót,mert azért ugye durván fájt ott lent a hasamban minden,meg a csontok is!18cm-es a seb!Én azthittem,hogy rövidebb egy csaszi seb,de ez ekkora!Mondjuk sürgősségi csaszi volt,jó,hogy nem kersztben vágtak :? :roll:

Tudjátok mire vagyok rákattanva?A colás gumicukorra!Csak nálunk nem találok pionirosat!Csak haribo van,az meg drága!De jó nektek közel van a pionir gyár! :lol: :lol: :lol:

Ime egy kép a kiscicámról Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Zabálni való kiscsaj.Értük megéri szenvedni.A zárójelentésemen az áll,hogy balról teljesen elvagyok záródva,jobbról valamennyire átjárható(mivel gyulladás okozta fenn állt az esélye,hogy akár 2-3 hónapon belül visszazáródik)+még egy két "apróság",első fokozatú endometriozis,a többi latin cuccot nem is értem.Szóval a spontán terhességre a minimálistól is kevesebb esélyem volt.Bizom benne,hogy kitudom hordani gond nélkül ezt a babát,és egészségesen fog megszületni,mert ő a mi minden reményünk.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

nem vagyok jol,vagy elkapott valami nyavaja vagy siman megfaztam,az utobbinak most nagyon orulnek mert mivan ha elkaptam az influenzat,egyenlore csak gyengebb vagyok,meglatjuk remelem nem lazasodok be.

szintus zabalnivalo a kiscsajod
:lol:

ez a lepedo tema kicsit kiakaszto,mostmar ertem hogy miert kell oriasboronddel bemenni szulni.

es arrol mit hallotatok hogy egyaltalan nem lehet bugyit huzni?en gondoltam veszek olyan halos eldobhatot mert megiscsak oda kell valaminek fogni a vatat,erre mondja a sogornom hogy felejtsem el mert nem engedik,na jo de megis akkor mi fogja oda?
meg napkozben hagyjan de ejjel?foleg ha nem cserelik a lepedot akkor az tiszta gaz.

Kép
monyo83
 
 


Jó reggelt mindenkinek :evil: !Ma már nincs vigyor.Rohadtul frontérzékeny vagyok,és olyan fejfájással ébredtem,hogy csak na.Az emberem örülhet,hogy nincs itthon,mert rajta tombolnám ki magam.Multkor mondtam a dokinak,hogy nagyon fejfájós tipus voltam,és továbbra is szokott fájni,de csak legyintett.Hát szerencséje volt,hogy akkor éppen nem fájt,mert letörtem volna a kezét amivel legyintett.A másik gyönyörűség amire ébredtem a székrekedés.Már olyat eszek,iszok amitöl könnyebb lenne a gyomromnak de semmi.Tegnap anya sütött vacsira pizzát,és elhivott minket.Na megint hallgathattam egy litániát arról,hogy az Ármin név milzen ronda,és ugye csak vicceltem,ugye keresek másikat,bizzam a Lacira a választást,nekem is apám adott nevet...Ja,és hogy ő megfogja mondani annak a szegény gyereknek,hogy az anyja adta nrki ezt a ronda nevet.Mintha érdekelne.Ez csak pár kiragadott mondat,hosszabb volt.Csak annyit tudtam megkérdezni(hogy ne oltári veszekedés legyen belőle),hogy miből gondolja,hogy egyáltalán joga van beleszólni,és téma lezárva.Most komolyan kérdezlek benneteket,tényleg annyira gáz név?Én csak egy egyszerű magyar nevet kerestem,először Ádámra gondoltunk,de abból annyi van az ismerősi körünkben,és akkor megakadt a szemem az Árminon.Hát kiakadtam

Kép

Kép
krisztina29
 
 


szio.

en azt vallom hogy nincs ronda vagy kifejezettem szep nev.Mindenkinek mas az izlese(szerencsere).
nekem nincs bajom az Armin nevvel,szep, annyi hogy en nem adnam az en gyerekemnek mert nekem masik tetszik,ez ilyen egyszeru.ha neketek teteszik akkor tetszik es senkinek semmi beleszolasa nincs.megertem anyukadat ha valami fura nevet valasztotatok volna,ami ciki egy gyerek szamara de eppenhogy az Armin nem az.
szerintem kar ezen vitatkozni,mond meg anyudnak hogy neked roszul esik az hogy emiatt bant teged.
ja az meg hogy azzal fenyeget hogy megmondja a gyereknek hogy te valasztotad....es?en is tudom hogy apam valasztotta nekem a nevemet,volt idoszak mikor utalatam mert hosszu es ennyi.
ha nem megy zoldagra vergodni akkor hagyd ra az egeszet,majd megszokja.

Kép
monyo83
 
 


Én is azt mondtam,hogy van rá ideje,hogy megszokja,és nem az zavar hogy miket mond,mert a döntés végleges,csak ez a nagy harciasság.Miböl gondolja,hogy beleszólhat?!Hogy haladt a pakolászás

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Sehogy.teganap api becsinalta a repedeseket a nappaliba de a halobol meg ki sem pakoltunk.ma gondoltuk de mint fentebb irtam nem vagyok valami jol,lehet nem lessz ma belole semmi.

egyebkent hol talatatok ezeket a cucokat?valami hirdetesen keresztul vagy ismerostol?

Kép
monyo83
 
 


teljesen veletlenul,egy ismeros altal.Mintha ugy emlekezett volna,hogy a baratnoje arul valami cuccokat,megkertem ra,hogy nezzen utanna,megadtam az emil cimunket,hogy ha tud kepet kuldeni jo lenne.Visszaterve a korhazas bugyis dologra,valoban nem engedik az alsonemu hordasat,hogy szellozzon a seb.Ha menned kell valahova osszeszoritott combokkal kell csoszogni,hogy ki ne essen a vatta.Latam par pingvines kismamat,szegenyek 15percet csoszogtak mire az ajtohoz ertek.Az ismerosom azt mondta,hogy sutyiban lehet,csak ha jon a vizit gyorsan le kell vetni,eleg lebukas veszelyes.Es,hogy o hallota egy csajt hogy leorditott a nover amikor meglatta,hogy bugyit huzott.Olyan halosat gondoltam en is venni.Vigyazz magadra,pihengess inkabb.En is rettegek ettol az influenzas idoszaktol

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Lányok jobbulást mindketöttöknek!!!++++++++++++++++++++

Kriszti fejfájás monnyjon le!Az orvosos sztoryn jót vigyorogtam,hogy hátbaszurnád a saját kezével!Te akkor ma teljesen kész vagy! :wink:
A néven pedig KÉRLEK,hogy ne idegeskedj,tudod mit!Tojd le az egészet,ne emlegesd a szüleidnek a nevet és punktum!Amikor megszületik a csemete ugyis ti anyakönyvezitek és olyan névre,ahogyan ti akarjátok!Beleszólásuk pedig NINCS!Ármin név nekem nagyon tecc különleges,szép,nem mindennapi!
Figyu Fruzsina is csak az én lányom van egész Temerinbe!És?Kit érdekel?Nekem ez tetszett és annyi!Ne hagyd magad felidegesíteni!Oké?Mennyugi!(ezt a szavat egy másik topicbol szedtem annyira aranyos egy kislány szokta mondani anyukájának)

Monyo nektek jó pakolászást,meszelést!
Ha kész lesz a szoba kérek képet!(mivel Kriszti élőben is láthatja majd :wink: )Jobbulást neked is!Simi-Simi!Igyál sok teát c-vitamint,ha véletlenül lázad lesz irány a doki,de elötte vehetsz be lázcsillapitót nyugodtan!Az nem árt annyira a babának,mint a láz!

Ha apukám válsztott volna nekem nevet,akkor én most Blanka lennék
:D 8) :lol: :roll: :wink: :shock: :o

Ma már 2-szer lecsapoltak(a drága véremet)és fél 2-re megyek dokihoz!Majd leirom a fejleményeket!Addig is puszi neketek vajdasági csajok! :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


anyuek idejeben sem lehetett bugyit huzni,de vizit utan mindenki huzott,csak akkor gaz ha eszreveszik.
anyu meselte hogy oket mosogattak jodos szivaccsal,azt mondta az a legcikibb resz mikor mindenki elott szet a labakat es sorba ment a nover torolgetni.nem tudom van e ez meg.
szerencsere nekunk a fertozesveszej kisebb lessz mint akik nyaron szultnek,remelem nem szedek ossze valamit a korhazban,az meg plusz napokat jelentene.

estere meglatom hogy influenza e,ha elkezd az izomzatom fajni akkor gaz van.most mintha jobb lenne csak nyuzott vagyok de ez lehet attol hogy nem aludtam valami jol az ejjel,bedugult az orrom de most az is tiszta.meglassuk mi lessz estere.

Kép
monyo83
 
 


szintus gyere majd hirekkel :!:
miert vettek ketszer vert?most mit nezenek nalad?

Kép
monyo83
 
 


Ja és a bugyi :wink:
Igen nem szabad a természetesen szült anyukáknak bugyit hordani!
A császárosoknak igen!Nekem volt(van)3 azokat cserélgettem!
Mert rájöttem,hogy irtó gáz betéttel a lábad között sétálni meztelenül,felmetszett sebbel!

Nálatok van a korházban látogatás?

Én 2 táskával mentem be!Egy bazi nagy koferral(olyan huzigálós)meg egy kisebb utazóval!Nos most legközelebb majd a tapasztalataim alapján pakolok be és nem viszek,amit nem kell!
Alátét nagyon fontos,hálós betét,,,

Kép
Kép
szintus
 
 


Monyó mosogatás áhhh még van,báris engem még katéterem volt mosogattak!Gáz,mit ne mondjak!De ahogy birtam felkeltem és mentem tussolni!Újjá születtem!Amikor elösször felkeltem nagyon nehéz volt,de mindég könyebb és könnyebb!
Haaa,most ugye könnyen az oldalunkra tudunk fordulni alvás közben,hát akkor nem!Egy oldalra fordulás egy egész tortura+fáj is nagyon!

A cukkeromat nézik!

3 évvel ezelött ezen a napon mondtam ki a boldogitó igent! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


nalunk ugy van kiirva a szuleszetre hogy az ujszulotett csak apuka nezheti meg ugy hogy a nover megmutatja,de anyu ismeroseeknel a nagyszulok is lathattak mert adtak valamit a novernek.a szobaba termeszetesen senki nem mehet be,anyuka kijohet.

a sogornom azt mondta sima betetet nem engedik csak a cik-cak vatat.Mondjuk ha az emberen nincs bugyi nincs is ertelme a szarnyas betetnek :lol:
O lent szult serbiaban.

Mondjuk azt nem tudom hogy megis mekkora ereju az a verzes,mert ha csak szivargos akkor meg el tudom kepzelni de ha omlik akkor ejjel tutira olyan lessz az agy es az tiszta ciki.

en anyutol akatam kolcsonkerni a kis utazos taskajat de ezek szerint az semmi lessz,muszaly lessz a nagyobb tasit elokesziteni.

es hany haloinget kell vinni?meg gondolom kell egy par turcsi is.
nekem a kontos mar megvan azt kaptam.

Kép
monyo83
 
 


szintus Boldog hazasagi evfordulot :D

Kép
monyo83
 
 


Monnyo nekem napi szinten van orrdugulasom,azt olvastam,hogy az is normalis a terheseknel,az ingadozo vernyomas miatt.Hat igen ha a faj a fejem akkor atmegyek baltasgyilkosba.Ezt meg kell tanulnom kezelni a gyerkoc miatt,nem akarok ossze-vissza orditozni majd.Van latogatas a korhazban,persze van ra idopont,amit be kell tartani.Van egy resz ahol padok vannak oda kilehet csoszogni ha jott valaki,babat pedig noverek megmutatjak.Fajt a cernaszedes?Nekem az olyan kellemetlen volt.Amikor a koldokomhoz kozelitett a csipesszel,reflexszeruen lefejeltem volna,de nagylany vagyok.Majd jelentkezz Szintus a napi beszamoloval.En most azon gondolkodom,hogy egy ismerosunknel megmeretem a vernyomasom.Mindig korosan alacsony volt,de mostanaban mindent elsozok,nem erzek semmit se eleg sosnak.Egy ismerosunk figyelmeztetett,hogy nezessem meg a vernyomasom,mert a terhesseg alatt ez lehet a magas vernyomas jele.Lanyok akkora pattanasok jonnek ki rajtam,hogy szornyu.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Monyo köszi!

Én is a megboldogult anyósomtól kaptam a köntöst,de nem használtam,akkor meleg volt!
Most majd kell!4 hálóinget vittem(elöl gombolós)jól jött,söt a párom egyszer 2-töt haza is hozott kimosatni és másnap visszahozta!
Főleg akkor kellett cserélgetni,amikor elkezdett folyni a tejem!

Niva hálós betétet kell vinni,gondolom ezt majd mondani fogják!

Csaszi után nekem nem ömlött,de azért ott lesz az alátét és a lepedő nem lesz véres! :wink: Abbol is kell pár drb-a gyógyszertárba lehet kapni ugy 50 din körül volt akkor!Hálás dolog én még itthon is hsználtam,nem akartam összekenni az ágyat :?

Kép
Kép
szintus
 
 


miert nem veszel be valamit?nem jo az ha faj a fejed.nekem vett sasa kismamaknak valo bogyot,igy kerte a gyogyszertarba.paracetamol tartalmu,szabad szedni.

te hallotal valamit hogy szules utan kapunk penzt vagy nem?nalunk ettol fugg hogy felfogadom a dokit vagy nem.ha nem kapunk semmit akkor nem hiszem hogy megfogadom,nem lessz mibol.

Kép
monyo83
 
 


Krisztina te kis harcos :lol:

Nem fájt a varratszedés az semmi volt,csak féltem :?
Tudod én a betoji!
Férjem és gyermekem még alszanak egyedül csak a papagáj csicsereg itt nekem!
Jó hogy itt vagytok és birunk beszélgetni!!! :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


szintus koszi szedem osze az infot :D

hat szerintem nalunk az lessz hogy hazahozatom a cuccot aztan majd behozzak,meg lessz amit itthon hagyok es majd behozzak,csak el kell kesziteni mert a parom semmit nem talal meg a hazban. :lol:

nem tudom ki fogja ezt nekunk elmondani :roll: mi a Krisztinaval privat rendelesre jarunk es nem hiszem hogy a doki elmagyrazna mit kell vinni.

Kép
monyo83
 
 


Monyó bocsi hogy beleszólok(tudom nem tőlem kérdezted)de itt jár pénz az első,második,harmadik,negyedik babóca után!
Én tavaly összesen ugy 60 ooo pénzt vittem haza!Az igaz,hogy ebböl egyiket Ujvidék fizette,nem tom,,,
A második után 2 évig jár havi 4500din!Pont futja majd a pelust!
Az első babánál mindent egyben fizetnek ki!A harmadik után 90000 jár részletekben!

Kép
Kép
szintus
 
 


szintus jo hogy mondod csak gondolom nalatok masok az osszegek.
a mi dokink kb 250eurot ker a szulesert ha ennyit kb kapok akkor megfogadom.
na meg azt is figyelembe kell vennunk hogy jovore szulnk,lehet addigra eltorlik az egesz dolgot :roll:

Kép
monyo83
 
 


Mi?????????? :shock: :shock: :shock: :shock:
Mit törölnek el Monyo?250 euró?Hát nem semmi!
Itt Ns-be nekem a múltori dokkerom akihez jártam ajánlotta nekem a kollégát 150-ért!No de 250euro,háát sok,Monyó!

Kép
Kép
szintus
 
 


nem bizti hogy eltorlik ezt csak ugy mondom,mert ugye jonnek a valtozasok,megszoritasok es lehet ebbol is vesznek le vagy megszuntetik.(altalaban en minden jobol kimaradok csak azert gondolom)
Minden ev elejen behoznak valami uj dolgot.

na ja ennyi,ez van,de ez meg mindig semmi ahoz kepest hogy mennyi penz elkoltottem meddosegi kezelesekre.

Kép
monyo83
 
 


Nekem mutet elott mivelprivatul jartam hozza,bekellet mennem a korhazba,hogy nyilvantartasba vegyenek ott,es akkor sorolta fel a nover,hogy miket vigyek.Lehet szules elott is igy lesz.Ha azt nezzuk a laparert egy 100ast zsebre tesz akkor a szulesert 250 reszerol meg realis,na de reszunkrol!!!!!!!Marha sok,es foleg,hogy ezt a gyerekemtol vonom meg

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Igen igazad van krisztina bizti akkor fogjak majd lesorolni.

anyu mondta hogy ilyenek mint mi meg akik a dispanzerba jarnak kapnak majd beutallot a szulesre,azt a papirt kell majd vinni mikor szulunk.Gondolom akkor mondja majd el valaki hogy megis mit kell vinni.

Kép
monyo83
 
 


ja nem is mesltem Krisztina.

most ugye volt mehszajvizsgalatom,megvizsgalt majd mondja hogy ereszem le a labam mert jon az Uh.
a szoknyamat felhuztam a hasamra es felig mesztelenul logo labbal volt az Uh.azt hittem leszakad a derekam de akkor mar nem akartam kengyelbe rakni a labam.tok kenyelmetlen volt,es raadasul nem is volt kellemes az Uh mert total megfeszult a hasam meg egesz a szemeremdombnal kereste Noci labait.
ugyhogy ha nalad ilyen lessz ne logasd le a labad hanem rogton rakd kengyelbe,ugy kenyelmesebb.

Kép
monyo83
 
 


Nos ha nem haragszatok,akkor bemásolom nektek ide az ujvidéki korház listáját!(ezt mi a kismama suliban kaptuk)

[url]Felvételi ambulancia[/url]
-betegkönyv,
-személyi igazolvány,
-vércsport,
-sárgasági teszt(azt a 9-dik hónapban csinálják)
-utolsó uhu leletek,vérkép,
-10drb hálós betét,
-hálóing,
-papucs,köntös

[url]Kesa A[/url] (így irja)-hálóing,
-kisebb törölköző,
-toalet papir,
-vizeszsepi(alkoholos)
-citrom(ezt nem kell csak ugy irja )
-szappan,
-10 hálós betét

Kesa B
-tisztálkodási szerek,
-törölköző 2-3 drb,
-30 hálós betét,
-pampers 1 csomag,
-pavlovic krem,
-hőmérő,
-hálóingek,
-hűtőszacskó,
-labello,-
-plazma,tetra szörp,
-vizeszsepi a babának,
-smink az anyának,
-takaró a babának,
-hálózsák a babának,
-kiskesztyű,
-fejőgép,
-műanyagpohár,
-silikon cici(ha befeléhuzódó a bimbód)
-hálósbugyi 2-3 drb
[url]
Szülés után rögtön[/url]
-fájdalocsillapitó,
-Ad cseppek(olajas)
-valamilyen kúpok,amik elősegitik a székletet,
-krém az aranyér ellen,
-acidi borelli 100ml a bimbók fertőtlenitésére(gyógyszertár)

[url]Kesa C[/url](babának hazamenetelkor)
-párna,amire fekszik a baba,
-pampers 1 drb
-svédgatya,
-rongypelus,
-benkica(1 drb)
-valamilyen kisruci,
-sapka

[url]Anyukának hazajövetelkor[/url]
-Ruci
-fehérnemű,
-cipő :lol: (ezt azért h nehogy valaki mezitláb menyjen haza,aki a hegyről jött le,,,)
Rongypelust kb 10 darabot vittem,kellett is amikor szoptattam a kicsit!
Remélem segítettem ezzel!
szintus
 
 


szintus koszi,igen segitesz.

smink az anyanak :lol: :lol: ez jo.a hutoszacsko minek kell?

ezeket te mind vitted vagy csak amit fontosnak tartottal?

Kép
monyo83
 
 


No-no nem szabad eltörölni,sőőőőt!
Azt is hallottam,hogy a munkanélküli kismamák is fognak kapni valami segélyt!
Kell,h serkentsék a fiatalokat,h szüljönek!30 év múlva kihalunk!
Hát szaporulat az már nuku!
Képzeljétek a temerini ujság minden hónapban ir anyakönyvi hireket!
(ki született,ki halt meg,eskövő)és most irta a júliusi hónapot és egyetlen egy magyar gyermek sem született egy egész hónapon át :shock: :roll: hát ez azért durva :(

Kép
Kép
szintus
 
 


Igen,vittem azért néztem ugy ki,minha egy egész család 2 hétre nyaralni menne! :lol:
Hütős zacsi arra kellett talán,hogy rátedd a cicire és jobban beindul a tej!Nos én probáltam,nem sok eredménnyel! :?
szintus
 
 


Sziasztok,megyek szörtelenitem magam és készülődök lassan!
páááááááááááááá

Kép
Kép
szintus
 
 


Apikam,en dobtam egy hatast.Leteritem a nagypokrocot,es abba pakolok.Ez nem semmi lista.Mire mindent megveszel ott veret a 20000dinarnal gondolom.Fejem enyhul,ha fronttol faj akkor a gyogyszer hiabavalo,de kulonben is szokott fajni,nem is tudtam,hogy lehet igy kerni gyogyit.Ez a falusi gyogyszertar meg zarva van?Multkor amikor mar nagyon fajt,mar azon gondolkodtam,hogy bakapok csak egy negyed kaffetint.Most bosszant ez a franya digi,sehol se talalok kodokat,es csak tv mellet tudok delutan beszunyalni.Tenyleg monyo szoktad nezni a szuleteseket a zone realitin

Kép

Kép
krisztina29
 
 


kulcsvaltas van ?nalam meg nincs bekapcsolva a tv majd mindjart megnezem.
a szuleteseket egyszer mar regen vegigneztem,neha belenezek ha nem felejtem el.

Kép
monyo83
 
 


szintus ,majd gyere gyorsan mi ujsag.

nalam mukodik a digi,nem volt kulcsvalatas.

Kép
monyo83
 
 


Szintus?Mi zujs?En mar az orulet hataran vagyok,visszatert a fejfajasom,es csak ugy tombol

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Sziasztok!

Aludtam egy kicsit du Fruzsival,korán keltem,késöbb olyan nyügös lettem,,,
A dokkernál minden rendben,minden rendes ütemben fejlődik a súlya már 318gr!Sokáig nézegett,de a nemét nem birta kiszürni,így továbbra is rejtély marad(t) :wink:
Lényeg,hogy minden okés!Én azt sem bánnám,ha majd csak szülés után derülne ki a neme,de a párom szeretné tudni!
8)
Jaj csajszik volt ott egy sürgős eset a csajszi totál bedagadt,vérnyomás 160/100 eléggé oda voltak rohangáltak,jöttek a sürgősségiek és vitték őt a korházba legvalószinübb csaszira!8-dik hónap végén van már baj nem lehet,,,

Azután ott a várótermbe olyan feszült lett a hangulat
:?
Krisztina buksidnak jobbulást! :!: :!: :!:

Kép
Kép
szintus
 
 


Az a lenyeg,hogy minden ok. :D Orulunk neki.Rossz lehetett latni azt a csajt,remelem o is jol van,babaval egyutt.Multkor amikor en is varakoztam a dokinal,egy asszony sirva jott ki tolle,reszketett.Az aszisztensek taxit akartak hivni neki,de nem engedte,annyit sikerult belole kiszedniuk,hogy mutetje lesz,es valami rossz.Na a hangulatomra ratette a pecsetet,sajnaltam szegenyt.Kezdek jobban lenni,de nem kiabalom el.Remelem holnap nem fog fajni,mert messzire elhajitom a fejem,habar a zakkant kutyam visszahozna. :D Monyo hogy vagy?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

szintus orulok hogy minden rendben,szegyenlos a kicsiked :lol:
az enyem 314gram,majdnem egyezik a sulyunk.
szegeny csaj,gondolom hogy be volt panikolva de a 8ho vegen mar nem lessz koraszulott a babaja ugye?

kristina jobbulast a fejednek.en megvagyok,kapar a torkom szerintem ez megfazas az infulenza lenne akkor mar betegebb lennek.

Kép
monyo83
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: