Új privát üzeneted érkezett!

Kicsereltem a kepet a profilomban egy frissre. Par napja keszult, Szent Esten.

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Judit!

Olvastam a torteneted, es lattam, hogy a ferjed ugyved. Lehetne egy kerdesem: itt Amerikaba van-e olyan, hogy SIKERDIJAS UGYVED, es ha igen, milyen cimszo alatt kereshetem.
Elore is koszi a valaszod, szija Beja
dbeatrix
 


Sziasztok,

Agi: Az utobbi napokban nem voltam valami jol (meg mindig remes hanyingerem van es faj a fejem), ezert nem jelentkeztem. Az uj kep is jo, Bence nagyon kis komoly arcot vag. A kerdeseddel kapcsolatban: most csak egyszeruen felmondtam a munkahelyemen. Persze elotte beszeltem a fonokommel. Szerintem barmikor visszavesznek, ha akarom. Potolni nem tudnak (jogi akadalyok miatt) igy en teljesen nyugodt vagyok. Amugy tobb lehetosegem is van. Itt most fejezek be egy masik Masters diplomat (mar csak a szakdolgozaton dolgozom), es megszereztem a helyi tanitasi engedelyeket is minden szinten (early childhood, elementary, college). Az egyetlen hatrany persze, hogy elvesztettuk a teljes fizetesem, igy most csak a ferjemere szamithatunk. De tenyleg nem panaszkodom, most nagyon orulok, hogy nem kell kimozdulnom, ha nem erzem jol magam.
Az USA torvenyek szerint 6 het szulesi szabadsag jar a noknek. Jol olvastad, HAT HET. Ezert van az, hogy a gyerekek tobbsege nem a csaladban, hanem babysitterrel, child-care-ben no fel. Az mar nem is kerdes, hogy vajon miert van annyi Shaken Baby Syndrome-os ebben az orszagban.
Szoval Kanada meg igy is jobb.
Olvastam, hogy Szombathelyen akartal iskolaba jarni. Ezek szerint dunantuli vagy? A szuleim Szekesfehervaron laknak, en is ott nottem fel, csak a foiskola miatt koltoztem Bp-re.
Szerencsesek vagytok, hogy a vallalkozasotokat at tudjatok majd telepiteni Mo-ra. Bar tudom, hogy ez meg csak egy terv. De legalabb van mire tervezzetek. Milyen surun jarsz haza? Bence mennyi idos volt az elso repulout alkalmaval?

Beja: Bruce most nincs itthon, de amint hazajon megkerdezem , hogy mit tud a sikerdijas ugyvedekrol. Kitartas, majd ujra jelentkezem. Te honnan irsz? Azt latom a betukbol, hogy Amerikabol. Azon belul?

Boldog Uj Evet mindkettotoknek es a csaladjaitoknak is.

Judit
Judit
 

 
 

Szija Judit!

Florida, Tampaba lakunk a ferjemmel /magyar/, meg van egy masfel eves kislanyunk.
Koszi elore is a valaszod, annyira nem surgos, udvike, Beja
dbeatrix
 


Szia Judit!

Szegeny Te! El tudom kepzelni,hogy milyen borzaszto lehet az allando rosszullet, habar nekem szerencsere soha egyetlen pillanatra sem fordult fel a gyomrom a terhessegem alatt. Gondolom hamarosan el fog mulni!
Igen, errol a 6 het szulesi szabadsagrol mitha hallottam volna. Szornyu! En ezt ugy odottam meg (es szerencsere a cegnel belementek), hogy napkozben itthon vagyok a Bencevel, es csak este, mikor mar a Jason itthon van megyek be par orara az irodaba. Olyankor mar csak egyedul vagyok, de igy tobb munkat tudok megcsinalni, mert nem zavarnak. Persze a penz is csak a fele, mert felallasban vagyok most, de nem vagyok hajlando day-care-be tenni a gyerekemet.
Altalaban minden masodik evben megyek haza latogatoba, es az Anyuek jonnek szinten minden masodik evben, igy evente latjuk egymast, de mostantol legalabb egyszer egy evben haza akarok majd menni amig haza nem koltozunk. Eloszor a Bence 2.5 honapos volt mikor repultem vele, es 5.5 mikor visszajottunk. Nagyon jol turte, pedig volt egy kis bokkeno, mert odafele a Jason utlevelet vittem el a Bence utlevele helyett. Igy Nemetorszagban kellett toltenunk egy ejszakat, es a Jasonnek utanunk kuldeni az utlevelet. Legkozelebb a nyaron megyek majd, az mar nem lesz leanyalom attol tartok. Kép
Igen, dunantuli vagyok, soproni. Nem ismered Szekesfehervaron a Parkanyi dokit? En a fiat az Andrast ismerem, meg a feleseget a Viragot. Ma derult ki, hogy nekik is lesz babajuk. Kép Ja, meg nekunk is vannak rokonaink Szekesfehervaron. Eleg tavoli unokatestverek azt hiszem.
Na elsetalok alukalni, mert holnap hosszu nap lesz. Ha nem vagy tul rosszul gyere ide beszelgetni. Az mindig jo program. Boldog uj evet! Szia!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Sziasztok Lányok!
Lenne egy kérésem-kérdésem hozzátok, akik az USA-ban éltek. Egy kedves ismerõs család meghívott minket a nyárra az USA-ba.A férjem nem lesz Mo-n, így nélküle én nem megyek a három gyerekkel(9,7,1 évesek), de a 9. éves lányom szívesen elmenne, el is engednénk. Az ismerõsünk 70 éves anyukája is megy. vele utazna, Frankfurti átszállással. Az idõs hölgy nem beszél angolul, csak németül egy kicsit,magas a vérnyomása, de megbízható. A lányom most kezdett el tanulni angolul, repülõn ült már európai távokon, 2-3 órákat.
Attól tartok, hosszú lesz az út, bepánikol, félek, ne hogy elvesszenek, vagy a bevándorlási hivatal kekeckedjen velük.Van meghívója, vizumot most intézném.Egyébként egy hónapra menne.
Szerintetek el merjem engedni?
Köszi a válaszokat elõre is.
BUÉK!
Zsomimama
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Zsomimama!

A repulotarsasgnal felugyeletet es atszallaskor kiserot kerhetsz a lanyod melle.
A hosszu utat el tudod neki mar magyarazni, es kuldjel vele olvasni valot, es olyan dolgot amivel lekotheti magat. Szerintem O mar van abba a korba, hogy kibirja.

MINDENKINEK NAGYON BOLDOG UJ EVET KIVANOK!

Udv, Beja
dbeatrix
 


Köszönöm a tippet, próbálozunk.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok Zsomimama, Beja es Agi,

Zsomimama: Egyetertek Bejaval. Valoban kerhetsz kiserot es tenyleg ez a legbiztonsagosabb elveszes elkerulese vegett. Plane ha Amerikan belul is at kell szalljanak. Nehany nagyobb repteren a terminalok igen messze vannak egymastol, igy repteren beluli buszt vagy metrot is kell hasznalni. Amugy a jelek (szamok es betuk) szerintem nagyon jol kovethetok. Azt azert mindenkeppen tanacsolom, hogy beszelj a legitarsasaggal vagy az utazasi irodaval a kisero miatt meg joval az ut elott. A mostani osszeget ezert a spec. szolgaltatasert nem tudom, sot lehet, hogy legitarsasagonkent valtozik az osszeg.
A 70 eves nenivel kapcsolatban: kerhettek neki tolokocsit kiserovel (ez mindenhol ingyen van!). Igy azonnal megoldodik az atszallasok kerdese neki is es a lanyodnak is. Ilyen esetekben a tolokocsis kisero mar a gep ajtajanal var es a kovetkezo gep ajtajahoz visz. A csomagfelvetelnel is segitenek. Szoval ne aggodj, a lanyod biztosan elvezni fogja az itt toltott heteket.
Ha van meg mas kerdesed is, irj, biztosan tobben is szivesen valaszolunk.

Beja: Beszeltem Bruce-szal a sikerdijas ugyved temarol. A keresett angol kifejezes a 'contingent fee'. A jogi szotara alapjan a kovetkezot jelenti: "A fee charged for a lawyer's services only if the lawsuit is successful or is favorably settled out of court; contingent fees are usually calculated as a percentage of the client's recovery (such as 25% of the recovery if the case is settled, and 33% if the case is won at trial).
Keresheted meg mint contingency fee. Az ugytol fuggoen lehet meg reverse contingent fee, negative contingent fee vagy defense contingent fee. Remelem ez az amit kerestel.
Kerlek, add tudtunkra.

Agi: Koszi kedves leveled. Neked is valaszolok, de most mennem kell.

Judit
Judit
 


Kedves Judit !

Nagyon koszi a segitseged, sokat segitettetek, es majd meselek, mit sikerult talalni.

Puszi, Beja
dbeatrix
 


Szia Kriszti! Kép

Itt irok Neked par sort.
Sajnos muszaj volt idejonnunk, mert a ferjemnek, akkor jart le majdnem a vizuma. Most mar ket eve itt vagyunk es sikerult neki az allampolgarsagot is megkapnia, a gyerek rogton megkapta. Csak en logok meg ki a sorbol, remeljuk, most az is meglesz, ha nem az sem baj. Mar alig varjuk, hogy visszamehessunk. Nagyon szerettunk ott lenni, tobb baratunk is van ott (vegyesen). Imadunk kirandulni, sokat jartunk a hegyekben es a kornyezo varosokban. Igy voltunk Augsburgban is egyszer, nagyon szep, kellemesen meleg keso osz volt. Azt nem tudom pontosan hol van az a vizikerek (vagy, hogy mondjam, olyan mint a vizimalmoknal van), mert ossze-vissza setalgattunk. Egy szep nagy tempolmnal parkoltunk, utana pedig vegig setaltunk egy nagy utcan, ahol villamosok jartak, es setaltunk egy olyasmi setany-parknal, mint a mi Gellert-hegyunk, termeszetesen alacsonyabb volt. (Na ezt most jol elmagyaraztamKép, van egy konyvunk majd megnezem mi a templom neve. Egyebkent a ferjemnek mar annyira "honvagya" van, hogy kb. 1 eve kinezte mar, hogy hova is fogunk menni a hegyekbe, milyen turat lehet megtenni egy egyerekkel. En is nagyon elvezem ezt, bar meg kell, hogy mondjam oszinten, nem vagyok egy hegymaszo tipus a teriszonyommal Kép. Idonkent elovesszuk a muncheni terkepet es nosztaligazunk Kép.


Puszi

Erika
Erika
 


Erika !
Szivbol irigyellek,hogy Te ill.Ti a muncheni terkepen nosztalgiazni tudodtok !
Nem tudom miert de nekem a hatamon borsozik a szor ha arra a 6 evre gondolok amit ott toltottem.
Lehet,hogy mert "kicsi" voltam es iskolaba jartam, igy az igazi "tosgyokeres" nemetekkel volt dolgom !
Raadasul konkretan emlekszem,hogy igazan akkor kezdtem el utalni az ottletet (na meg a nepet !) mikor mar minden egyes szot megertettem amit mondanak ! Az a stilus !!!!
Almomba ne jojjon elo !
De azert Nektek jo nosztalgiazast !
Csilla
p.s. Azt meg hozzateszem,hogy most mint turista (noverem meg ott el) szivesen eltoltok en is 1-2 hetet !
De az teljesen mas mint ott elni es mindennap azt a stilust hallani !!!!
LCsilla
 


Csilla!
Sok ott elo magyar embernek ez a velemenye. Talan mi szerencsek vagyunk, mert a mi nemet barataink "abnormalis" nemetek. Es az is igaz, hogy az en nemet tudasom nagyon-nagyon gyer egyenlore. A ferjem eveket dolgozott ott es teljesen jol erezte magat, sok nemet kollegaja volt es nem volt semmi problema veluk. Egyebkent en nem az emberek utan nosztalgiazom (tudnek en is meselni, hogy milyen hulye szabalymaniasok es a gondolkodasuk....), hanem a hely hianyzikKépKép. Schwabing-ban laktunk, majdnem az Englischer Garten mellett, nagyon imadtuk!Kép Hol van meg egy ekkora, gyonyoru park? Meg baranyokat is lattunk. Annyit bicajoztunk, hogy alig birtam menni.

Erika
Erika
 


Erika!
Na en is pont erre a szabalymaniara gondoltam !
Mikor megyek a noveremhez meg mindig ossze kell "kapnom"egy ket "barommal"ezen !!!! Foleg az Olasz lezserseghez, gondolhatod mennyire kulonbozik!
A noveremek is az Isar mellett laknak ami ugyan gyonyoru, csak kar hogy a 360 napbol vagy 60/at tudnak friss levegon lenni miutan mindig esik,vagy havazik stb...
Na jo, nem akarok negativ lenni, biztos van jo oldala is Kép
(en ugyan meg nem ismerem,de mindegy Kép )
Habar a velemenyen regen is az volt, hogyha az ember mar csaladosan megy oda (ferjel) akkor az teljesen mas, mint serdulokorba ott "szenvedni". Csak ezekhez a szabalyokhoz nem tudnek sose alkalmazkodni : )
Es mikor mentek vissza?
Szia, Csilla
LCsilla
 


Szia ,Erika!


A férjed is magyar,ha jól értem?Mi is azok vagyunk.Én még csak harmadik éve élek itt,a párom már húsz. Hát,mit mondjak ,sajnos én sem tudom megszokni az itteni életet,embereket.Pont ma nosztalgiáztam, milyen jó volna újra otthon.De remélem,egyszer-ha nem is olyan hamarosan- eljön az is .Megkérdezhetem,nektek mi tetszik annyira Németországban? Ez nagyon új egyébként,mert én még magyarral nem beszéltem,aki igazán jól érezte volna magát itt.Természetesen mindenkinek szíve-joga eldönteni,hogyan viszonyul egy másik kultúrához.Mennyi időt töltöttetek itt?
Mitől függ,hogy visszajöttök-e,vagy maradtok?Még csak ezek után fog eldőlni?Vagy már eldöntöttétek?
Nekem sajnos nem igazán van itt barátnőm,legalábbis olyan ,akinek szintén lenne gyermeke.Így elég nehéz most ebben az új élethelyzetben.
Mennyi idős a babátok?Kislányom négy hónapos múlt,aranyos,kedves kisbaba.Most éppen az apukájának motyog.Ilyenkor mi még fönt vagyunk,lassan alkalmazkodnunk kell majd az este nyolc-kilenc órai ágyba bújáshoz.
Megkérdezhetem,miért akartok visszajönni? Egyáltalán én még soha nem hallottam Ausztráliáról,milyen ott az élet?Ők is szigorúak,vagy inkább lazák?Lehet,nevetséges,de nekem már csak egy vágyam van,főleg,mióta a kislányom is megszületett:minél hamarabb haza kerülni.Legalábbis ezzel a témával kapcsolatban.Most még nem úgy néz ki,hogy erre belátható időn belül sort keríthetnénk,de igyekszünk.
A nyelvet még én sem beszélem valami jól,szeretnék most iskolába menni,amíg a picurral itthon vagyok.Aztán valószínüleg könnyebb lesz.
Nem is az a baj,hogy nincsenek barátaink,mert azok vannak.Csak nem engednek magukhoz közel,egy-egy hétvégi talcsi,és részükről ennyi.Én otthon teljesen mást szoktam meg,igaz,ott meg túlságosan is foglalkoznak az emberek egymással,de legalább nem gyepesednek be a négy fal között.
Hú,azt hiszem,most ennyi,megyek lefektetem lassan a kicsit.
Jó volna,ha írnál még magatokról.
Ti melyik korosztály vagytok?


jó éjszakát.
puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok Lanyok, Kriszti, Csilla!Kép

Szoval, hol is kezdjem? En 28 vagyok, a ferjem 35 lesz es szamitogepes. O mar tobb evet elt kint es nagyon szereti. En masfel evig laktam ott es alapjaban veve nagyon elveztem a dolgot, sokat kirandultunk. Iskolaba jartam nemetet tanulni (nagyon jol tudok olvasni, es mar nagyjabol megertettem a dolgokat, de most megint mindent elfelejtettem). Volt ket magyar "gyerekem" is, akikre vigyaztam. A ferjem reven vannak barataink - jobbara magyarok, de azert 1-2 nemet is akad. (Markus peldaul egyenesen imad nalunk lenni, foleg, ha paprikaskrumpli is akadKép)
Mit is tudnek mondani Ausztraliarol? Nagyon sok embernek romantikus elkepzelese van errol az orszagrol. Nekem is az volt. Mi Perth-ben lakunk, ez Nyugat-Ausztralia fovarosa. Eleg lehangolo, mert teljesen mas, mint amihez en szoktam. Pl. alig van egy park ahol setalni lehetne (foleg itt ahol tuz a nap), csak a bozotos van. A varos pedig inkabb egy hatalmas faluhoz hasonlithato, mindenhol csak kertes hazak es olyan egyformak, hogy meg sem tudod kulonboztetni egymastol. (Onmagaban nagyon szep, de probalj meg itt elni!) Barhova akarsz menni, autoba kell ulni. Egyszer elutaztunk egy par napra egy kis szallofelebe, 500(!) km-t kellett utaznunk! Munka nuku. Azert szeretem ezt az orszagot, mert itt (legalabbis ebben az allamban) mindenki nagyon kedves, aranyos es segitokesz. Viszont olyan lazak, hogy ez sem sokkal jobb, mint a nemet kockafejuseg. En allami korhazban szultem a kislanyomat (aki mar 6 honapos is elmult), nagyon jol ereztem magam, mindenki aranyos volt, ugy ereztem, hogy csak velem foglalkozik mindenki.
Mar nagyon keszulunk haza (2 eve nem voltunk otthon), a ferjem tervei szerint az ev masodik feltol ujra Munchenben fogunk elni. Megmondom oszinten, regebben ha No.-ban voltam vagytam haza, ha otthon voltam vagytam vissza. Az elso ket honap utan rajottem, hogy nem akarok tobbet Mo.-on elni. Ahogy a hatarhoz ertem, rogton fordultam volna vissza, annyira kikeszitettek a magyar vamosok az aroganciajukkal. Csak akkor nem piszkaltak es szemtelenkedtek, ha a ferjem is ott volt. (Az osztrakokkal soha nem volt semmi problema.) Na, mindegy nem "szidom" magunkat. Bocs. Igy most mar 3 orszagra bovult, ahova vagyom majd! Kép
Gyaran en is szidtam az idojarast, de mindenben fel kell fedezni a jot (sokat esik, igy gyonyoruek a fak, az erdok, a parkok!). Esos idore ott az a rengeteg muzeum - itt alig van egy par - pl. a Deutches Museum, 1x voltam ott es csak az 1/5-et lattam. (Nahat, hogy en milyen jol tudok aggitalni! hihihi). De a legnagyobb elonye No.-nak Ausztraliaval szemben, hogy szinte csak egy kopesre van a csaladunktol nem pedig tobb, mint 20 ora repuloutra.
Mint mar irtam, Kamilla 6 honapos, huncut noci. Imadja az apjat, sokat "beszelgtenek". Mar nem tudom pontosan mikortol, de mar eleg regota raszokott, arra, hogy elaludjon 9-10 korul. (Soha nem eroltettem az elalvast.) Igaz ejfel korul meg megetetjuk egyszer - mikozben Okelme felig alszik - igy kb. 7-8-ig alszik. Olyan is elofordult mar, hogy 10-ig aludtKép. Van amikor korabban kell, ilyenkor jatszik es "enekel" az agyaban, megvarja amig mi is felkelunk! Nagyon jo baba. El se tudjuk kepzelni, hogy hogyan elhettunk idaig nelkule.Kép

Puszi


Erika
Erika
 


Elfelejtettem irni, hogy megertem milyen rossz egyedul otthon, baratok nelkul. En is pont ebben a helyzetben vagyok. Az angolommal sem lehet dicsekedni, mert mindig a 4 fal koze vagyok bezarva.
Ha visszamentunk, es gondolod, Kriszti, talalkozhatnank majd. Azt hiszem mindkettonknek jot tenne!Kép

Sok puszi

Erika
Erika
 


Szia ,Erika!


Ez szuper,mármint hogy vissza akartok jönni.Persze,hogy találkozhatunk,München itt van közel.Megmondom őszintén,már alig várom.
Érdekes,amit Ausztráliáról írtál.Megmutatom a húgomnak is,mert ő kint van Kanadában,de álmai országa Ausztrália.Ő viszont nagyon szereti ,ha az emberek lazák.
Én már nem vágyom sehová,csak haza Magyarországra.Tudom,elfogult vagyok,és ha egyszer nem érzem itt jól magam!Persze,az embernek ott kell alaklmazkodnia ,ahol él.Ezt meg is teszem,csak éppen nagyon egyedül érzem magam és néha ebbe belepusztulok.
Én is 28 vagyok,pont most lettem januárban.Férjem pedig 37 lesz a nyáron.Egyidősek vagyunk!
Ha van kedved még írni,adok e-mail-címet,jó?

bkriszti@web.de

Örülök a piciteknek,nagyon szép neve van!Nekem is tetszett,de a férjem nem akarta választani.Nekünk fiú nevünk volt már az elejétől fogva:Gábor.Lánynevet az utolsó héten választottunk/választottam,mert ebben nem tudtunk megegyezni.Így lett a kislányunk Lilien.Gondolom nálatok is szempont volt,hogy külföldön is ki tudják mondani.

Látom,hajnali háromkor írtál,nálatok mennyi az időeltolódás?

Lassan megyek,mert picur fölébredt.


Írj,jó?
Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Erika!


Annyit még gyorsan,most,hogy vissza akartok jönni;ha valamiben tudunk segíteni,csak szólj,jó?

Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Kanadas Lanyok!
Megszeretnem kerdezni Toletek,hogy ti milyen fajta sajtot adtatok kicsinyeiteknek,es mikortol.Annyi fele sajt van,hogy teljesen tanacstalan vagyok.
Elore is koszonom
udv mindenkinek
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Kriszta anya!

En Mozzarellat. Meg most is az kap, ill. adtam mar neki Havarti-t is. (15 honapos)


Agi
Agi
 


Szia Judit,
Orommel talaltam rad itt. Szivesen e-mail-eznek veled, de valamiert visszautasit a rendszer. Ha van kedved es idod, kerlek irjal. Sokmindent szeretnek megbeszelni veled.
Remelem jol vagy, enyhulnek a kezdeti tunetek. En is csatlakozom a "klub"-hoz, immar masodszor.
Vigyazz magadra,
Agi
agnes
 
 


Kedves külhonba szakadt lányok!

Otthonszülés kontra kórházi szülés témában irok szakdolgozatot. Az otthonszülés rész külföldi tapasztalatok részébe kérném a segitségeteket. Szeretném ha összefoglalnátok tömören hogy abban az országban ahol ti éltek hogyan áll az otthonszülés helyzete. Várom leveleiteket, elõre is köszönve: Zorkanya vorosgabor@chello.hu
Zorkanya
 


Koszi Agi,megprobalom akkor egy kis Mozzarellaval,en is arra gondoltam eloszor,csak nem igazan voltam benne biztos.
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Kriszta anya ugye nem most akarsz mar sajtot adni Daninak??????
Névtelen
 


Kedves Nevtelen!Nekem Heatherkem van,es O kislany.Kép
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Van valaki itt Londonbol? :-) Vagy valahonnan Angliabol? Nemsokara Londonba koltozunk, olyan jo lenne par "ismeros" az idegenben.

idike
idike
 


sziasztok,


mi Bécsben élünk a férjemmel, de sajnos nekünk sem nagyon vannak barátaink.
Nagyon örülnék ha irnának azok a lányok vagy kismamák akik szintén itt élnek, és szives megismerkednének magyarokkal.
Èn 26 éves vagyok a férjem 29, babánk még nincsen de már tervezzük.
k.arvai@freemail.hu
herz
 
 


Sziasztok!
Mónikának hívnak és az Usa-ból írok.Nagyon boldog vagyok
hogy rátok találtam egy pár hete.Azóta csak szemlélõként
vagyok jelen hozzászólni még nem mertem,de örömmel láttam
a külföldön élö anyukák írásait.Szóval magunkról annyit,
hogy lassan 4 éve élünk Conneticut-ben a férjemmel és
az 5 hónapos kislányommal.A férjem rengeteget dolgozik
barátaink nem igazán vannak.Keresek az USA bámely részé-
rõl mamákat akik szintén sokat vannak egyedül.Jó lenne
megosztani az itteni tapasztalatokat.
Várom leveleiteket:Belabillyboy@aol.com
moni73
 
 


Szia Monika!

Alex vagyok (vagyis Alexandra) 28, a ferjem Janos, 33. Tavaly december 20-an szuletett a kislanyunk Sarah Michelle, jovo heten lesz 2 honapos.
En ma talaltam ra erre az oldalra nagy oromomre!
Floridaban elunk lassan 5 eve. Mostanaban en is sok idot toltok itthon felnott tarsasagot nelkulozve (persze a pici karpotol sokmindenert, nap mint nap latni, ahogy ugyesedik, okosodik). Szulok, nagyszulok nelkul (Mo-n vannak) nem is hittem, hogy ilyen nehez boldogulni. A baratainknak - 1 kivetelevel - nincsenek gyerekei.
Hogy hivjak a kislanyodat? Mennyivel szuletett? Szereti a vizet?
Mi szeretnenk 6 honapos koratol baba-uszasra vinni, mert mar most alig akar kijonni a vizbol. A sampon, a furdoviz csoroghat a szemebe, akkor is csak mosolyog!

Mennem kell, udv

Alex
Alex
 


Szija Alex,

Merre vagytok Floridaba?
Mi is itt elunk tobb mint harom eve, de sajnos itt a babaneten meg nem talalkoztam kozelembe elovel.
Mi Tampan lakunk.
dbeatrix
 


Szia Alex!
Köszönöm a leveled nagyon örültem neki.
A kislányomat Sofie-nak hívják,3kg15dkg-val született
szeptemberben.A szülésem gyors volt,és mondhatni elég
könnyü.Szülésznönél szültem,és nagyon meg voltam elégedve.
Remelem ti szerencsések vagytok és volt biztosításotok.
Mi rengeteget fizettünk és fizetünk most is.Mikor a
kislányomra nézek elfelejtek minden problémát.
Mesélj bövebben magatokról mit is kerestek itt a nagy
távolba? Ha van kedved küldj e-mailt:Belabillyboy@aol.com
Üdv Monika
moni73
 
 


Sziasztok Lanyok!
Tudom,hogy mar beszeltunk rola,de tudtok valamit a containerekrol.Nem igazan talalok olyan web-site-ot,ahol sajat bepakolos a dolog.Egyszer meg en mondtam,hogy 2000$ korul mozog,de ez a szalam mar nincs meg,szoval kene valami kis informacio! (Canadabol hazafele.)Elore is koszike.
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Kriszta!

Nezd meg ennek a topicnak az archivjat mert valahol benne van. Ide irta le valaki a pontos arat, de mar nem emlekszem, hogy Canadara vagy az USA-ra vonatkozott-e. Mikor mentek haza? Hogyhogy? Irigyellek, hogy mar a kozeljovoben. Mi majd csak 5-6 ev mulva.
Udv,

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Agi!
Utana fogok jarni a dolognak,csak nem sok idom van.Azert koszi.
Meg pontosan nem tudjuk,de kb. november korul.
Hogyhogy?
Hat,lejart a munka vallalasink,es sehogy nem tudnank itt maradni.A pont rendszert felviszik 80 pontra 70-rol,igy semmi mas nem maradna az itt maradasra,mint a nev hazassag.Az viszont nekunk nem igazan nyero.Igy marad a hazamenetel.En azert nem irigylem annyira magam,de majd meglatjuk.Nem lesz konnyu,foleg,ha az ember mar beilleszkedett valahova.Nem tudom mennyire lesz nehez megszokni,hogy nem ingyen lesz a telefon,nem kocsival megyek meg a wc-re is stb...
Viszont lesznek olyan pozitivumok,hogy latni fogom,ahogy a gyermekem felno,mert itt nem annyit vagyok vele,mint amennyit szeretnek.
Szoval nem konnyu.
Igazabol nem azert megyunk haza,mert annyira jo otthon.Hanem mert nincs mas valasztasunk.
Ti miert csak 5-6 ev mulva keszultok?
szia
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Szia Kriszta!

Mi majd csak nehany ev mulva megyunk, mert a Bence akkor kezd iskolaba jarni, es addigra szeretnenk hazamenni. Az meg idot ad a ferjemnek, hogy belejojjon a magyarba, meg felre akarunk tenni egy kis penzt addig.
Ez a pont rendszer amirol irtal mi? Nekem nem volt munkavallalasi engedelyem sose. Milyen teruleten dolgoztatok? Es mennyi ideje voltatok itt? Ha jul tudom bizonyos itt toltott ido utan lehet kerni a letelepeset nem? En az allampolgarsagot fogom megcsinalni, csak hogy meglegyen. A ferjem idevalosi, a Bence kettos allampolgar, igy nekem sem lesz gondom az utazassal kesobb.
Majd, ha talaltal infot a kontenerre ird meg jo?

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Van itt valaki Londonbol? En mar itt vagyok par eve. Kisfiam tavaly oktoberben szuletett.Magyarokkal akkor talalkozom ha hazamegyek.
marti
 
 


Szia Kriszti,most fedeztelek fel itt a babanet-en.Mariann vagyok,és én is itt élek München környékén,pontosan Ottobrunnban.A férjem német,én egy éve élek itt,az esküvönk tavaly nyáron volt otthon.A kisfiúnk most 3.5 hónapos.Èn is 28 éves lettem most márc.26.-án.Ha gondolod levelezhetünk is,vagy találkozhatunk.Ti hol laktok pontosan?Jelentkezz ha van idöd.A mi e-mail címünk:Klaus.Mariann@t-online.de

Üdvözlet,Mariann
Névtelen
 


Szia ildike!

Mikor koltoztok Londonba? Nekem is jo lenne egy ismeros itt? Neha ramegyek a chat-ra de senki ismeros nincs ott. Lanyok merre vagytok???
Kuldhetsz nekem emailt is ha tudsz: marta@aubrey.fsworld.co.uk
Névtelen
 


Szia Kata!

Csak most olvastam a topikot. Mi is Bécsben élünk. Igaz, hogy sok ismerõsünk van , hiszen a férjem itt született magyar, de mindig szívesen ismerkedünk újakkal. Ha van kedved, írj. Nekünk két kicsi gyerekünk van, én 26, férjem 35 éves. Nagyon sok magyar programot is tudok ajánlani, igaz fõleg babásat, de nem csak, ahol másokkal is megismerkedhettek. Mi a 21-ik kerületben lakunk. Ha inkább e-mailt írnál: bornemisza@aon.at címre küld

Üdv, Maci.
Maci
 


Hello Kata es Maci, en is becsi vagyok. Sot vagyunk a Babanetrol tobben is Becsben: Mobevick-Monika es Hannamama. Majd irok emailt nektek. En is orulnek, ha megismerhetnenk egymast!
Az en ferjem amugy nemet, en magyar. Van egy pici angyal fiunk, most mult 7 honapos. Engem erdekelnenek a magyar babas programok is! Mi a 19. keruletben lakunk.
Sziasztok,
Cili2
Cili2
 


Kedves Cili2 és Kata!

Lehet, hogy nem tudok újat mondani. A Collegium Hungaricum-ban sok mindent szerveznek. Címük: 1020 Wien, Hollandstrasse4. Telefon:2140581. Ha felveszitek velük a kapcsolatot, nektek is küldenek programot minden hónapban. Cili2, lehet , hogy kicsi még a fiad hozzá, de nem telik el sok idõ, már õt is elhozhatod bábszínházba, táncházba. Minden hónap kb. utolsó Péntekén van bábszínház, zenés kisgyerekeknek való mûsor. Aztán szintén egyszer egy hónapban a felnõttek táncháza elõtt van ugynevezett gyerektáncház, ahol foglalkoznak a gyerekekkel és kis dalokat is tanítanak nekik. Cili2 , a babás programnál egyáltalán kisgyerekre gondoltam, mert Kata írta, hogy nekik még nincsen, nem kimondottan pici babára. De természetesen én magammal viszem a kicsit is , õ is nagyon jól érzi magát a sok gyerek között. Azt hiszem sok mama inkább ismerkedni jár oda, én is nagyon sok kedves embert ismertem ott meg. Ha szeretnél eljönni, mindenképpen szóljál.
Felnõtt programokban olyan nagy a választék, hogy nem is tudom mindet leírni. Például Április 17- én este 7-tõl " Szilágyi Domokos kényszerleszállásai" címmel irodalmi est lesz Dóczy Péter elõadásában. Sajnos én nem tudok elmenni, pedig Szilágyi egyik kedvencem. Vagy: könyvbemutatók, kiállítások, elõadások és koncertek.
Azon kívûl, amit a Collegium Hungaricum ajánl, van még egy Európa Club nevezetû társaság is, akik szintén kulturális rendezvényeket szerveznek, legutóbb például magyar színházat. De szerveznek utazásokat és magyar bálokat is. Ha kötetlenebb szórakozásra vágytok, minket is meglátogathattok, én könnyen és szívesen barátkozó típus vagyok, aki mindig örül, ha magyar szót hall.

Üdv, Maci
Maci
 


Sziasztok kedves külföldre szakadt lányok!

Ma este volt egy kis idõm, így elolvastam az összes eddig felgyülemlett írást, és úgy látom mindenki illendõen bemutatkozott. Én sem akarok kilógni a sorból, így hát leírom a történetemet. Egy erdélyi városban, Székelyudvarhelyen nõttem fel, érettségi utáni nyáron Taizébe (Franciaország) utaztunk egy vallásos csoporttal, itt ismertem meg késõbbi férjemet, aki Bécsben született magyar. Hogy közelebb legyünk egymáshoz, Gyõrbe felvételiztem a SZIF-re, el is végeztem a közgazdasági szakot. Az "óhazá"-ban töltött éveimrõl nem beszélek, sok nehézségem volt hatóságilag és emberileg is. Természetesen nem szeretnék általánosítani, primitív emberek mindenütt vannak. Lehet, hogy az erdélyiek hiperérzékenyek lettek a bántásokra és ott is látják ahol nincs. Tény, hogy nem éreztem otthon magamat, pedig mikor elõszõr léptem át Mo. küszöbét ( 1991-ben), sírtam a meghatottságtól és minden táblát, felíratot hangosan olvastam el, MAGYARUL. Közben tartottuk a kapcsolatot a kedvesemmel, az esküvõt a diploma utánra terveztük. Így is történt, kézbevétele után egy nappal megtartottuk az esküvõt, kb. rá egy évre megszületett kisfiúnk, Attila, aki most lesz négy éves. Kistestvére, Tünde egy éves múlt Karácsonykor. Én az elsõ terhességem alatt jártam nyelvkurzusra, férjem révén sok az osztrák barátunk, barátnõm is van, így nem olyan nehéz nyelvet tanulni. Ha a kicsi nagyobb lesz , szeretnék óvonõképzõbe járni, nagyon szeretem a gyerekeket. Tulajdonképpen jól érzem itt magam, anyósom ( aki szintén magyar)már ugyanezt végigcsinálta egyszer, közel lakik , sokat segít, imádja az unokáit és jókat lehet vele pletyózni. A férjem is sokat van itthon, szóval panaszra okom egy szál se, mégis ha jönnek az ünnepek, rendszeresen sírok. A sok unokatesóm, nagynénik , nagybácsik és persze a szüleim.........hiányoznak. Nálunk otthon más volt. A nagyszüleim gyémántlakodalmán több, mint 60-an voltunk, gyerekek, unokák, dédunokák. Ez az ,amit a férjem nem ért. Õ nagyon jól elvan rokonok nélkül is. Egyelõre ennyi. Remélem nem sikeredett túl hosszúra. Átfutottam , mit írtam, azt hiszem kihagytam, hogy Bécsben élünk.
Nagyon örülök, hogy rátok találtam, szeretek beszélgetni mindenkivel.

Üdv, Maci.
Maci
 


Kedves becsi lanyok! En eredetileg soproni vagyok, ezert jutott eszembe, hogy ha nagyon-nagyon vagytok magyar programokra, hat ugorjatok at Sopronba vagy Koszegre, foleg tavasszal a "Tavaszi napok" rendezveny sorozatokon belul rengeteg kiallitas, szinhazi eloadas, koncert szokott lenni, es Sopron tenyleg egy kopesre van Becstol.

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Ági!

Kösz a tippet, a színházbérletet már mi is régóta fontolgatjuk, sok embert ismerek , akik lejárnak. Mindenképpen szeretnénk kipróbálni.

Üdv, Maci.
Maci
 


Szia Maci!

Tenyleg ajanlani tudom, mert nem csak onnan jonnek rengetegen (akar fodraszhoz meg fogorvoshoz is, nameg vasarolni), hanem viszont is igaz, sok soproni kijar Becsbe dolgozni annyira kozel van. Meg mikor otthon voltam volt, hogy akar munka utan ugrottunk ki a Shopping-ba ami jo, nem kimondottan Becs, de a hatara.

Agi
Agi
 


Sziasztok!


Länyok,lehet mär ismeritek -ez esetben bocsi,de en most akadtam rä a www.vilagradio.hu -ra.nagyon-nagyon tetszik,nem is tudom,de legaläbb tizenakärhäny magyar rädioadobol lehet välogatni.Ma a Juventust hallgatom,ami otthon is a kedvenceim köze tartozott.
Szämomra ez a lehetöseg nagy boldogsägot okozott!Ha valakit erdekel,az lätogasson el a weboldalra.


Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Marti Londonbol, kuldtem Neked melt de lehet hogy rossz cimrol, bocs. Az igazi cimem idike@freemail.hu. Kerlek valaszolj

szia
idike
idike
 


Szia Marci!

Örömmel olvastam irasodat. En is Becsben elek, van egy 2eves kisfiam. A különbözö program lehetösegek nagyon felcsigaztak! Kép
Egy idöben minden nap babaneteztem, de mostanaban hütlen lettem!Kép
Szivesen ismerkednek uj emberekkel, magyarokkal!

Üdv. Moni /mobevik/

Cili: mostansag itt vagytok Becsben? Nemregiben parszor kerestelek es nem tudtalak elerni.
puszi
mobevik (mobevik)
 


Szia Moni(mobevik)!

Itt az alkalom! Holnap , április 26-án, Pénteken 17 órakor bábszínház lesz a Collégium Hungaricumban. Címe:" Sarkvídéki történet" a Fabula bábszínház elõadásában. Örülnék, ha ott találkozhatnánk. Ha még vmi kérdésed van, írjál.

Üdv, Zsuzsa (Maci)
Maci
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: