Új privát üzeneted érkezett!

Oh, Mona!

Most láttam, hogy közben Te is írtál!

Nem örülök, hogy rosszkedved lett Kép Tessék egy kicsit jobban örülni életnek. Annak, ami van.
Esély sincs rá, hogy a Férjed valahol el tudjon helyezkedni itthon? Esetleg más városban. Talán még jól is jönne egy kis környezetváltozás.

Az emberek már csak ilyenek! Csak a jót tudják elirigyelni. NEm látnak be a "sorok közé".
Nem vájkálni szeretnék az életetekben, de min veszekedtek 5 hét után? Mi szokott lenni a probléma? Nem részletekre vagyok kíváncsi, csak "problémakörökre". Nem lehetne valahogy helyreigazítani? Közösen, mindent megbeszélve. Állj elé, hogy Te ezen gondolkodtál, és Vele szeretnél élni, és igenis rendbe akarod tenni a dolgokat, és felejtsük el, hogy mi volt régen (de ezt akkor tényleg komolyan kell gondolni). Nem dirigálni akarok, de máshogy nem tudom megfogalmazni a gondolataimat Kép Kép

Én is voltam külön a Férjemtől hónapokig (munka miatt volt távol ő is, bár csak M.o-n). Majdnem minden héten hazajött, de így is nehéz volt megszokni. Mindig örültem, amikor hazajött, utána pedig azt volt furcsa is volt megszokni, hogy itthon van. Sokáig nehéz volt lenni a hétköznapokban. Talán ez is lehet a baj nálatok is?

További szép napot! Kép

V.
vera77
 
 


Oh, Mona!

Most láttam, hogy közben Te is írtál!

Nem örülök, hogy rosszkedved lett Kép Tessék egy kicsit jobban örülni életnek. Annak, ami van.
Esély sincs rá, hogy a Férjed valahol el tudjon helyezkedni itthon? Esetleg más városban. Talán még jól is jönne egy kis környezetváltozás.

Az emberek már csak ilyenek! Csak a jót tudják elirigyelni. NEm látnak be a "sorok közé".
Nem vájkálni szeretnék az életetekben, de min veszekedtek 5 hét után? Mi szokott lenni a probléma? Nem részletekre vagyok kíváncsi, csak "problémakörökre". Nem lehetne valahogy helyreigazítani? Közösen, mindent megbeszélve. Állj elé, hogy Te ezen gondolkodtál, és Vele szeretnél élni, és igenis rendbe akarod tenni a dolgokat, és felejtsük el, hogy mi volt régen (de ezt akkor tényleg komolyan kell gondolni). Nem dirigálni akarok, de máshogy nem tudom megfogalmazni a gondolataimat Kép

Én is voltam külön a Férjemtől hónapokig (munka miatt volt távol ő is, bár csak M.o-n). Majdnem minden héten hazajött, de így is nehéz volt megszokni. Mindig örültem, amikor hazajött, utána pedig azt volt furcsa is volt megszokni, hogy itthon van. Sokáig nehéz volt lenni a hétköznapokban. Talán ez is lehet a baj nálatok is?

További szép napot! Kép

V.
vera77
 
 


Sziasztok!

Beatrix: a baba most már szinte folyamatosan mocorog, ami nagyon megnyugtató, mert tudom, hogy jól érzi magát. A terhességet egyébként nagyon jól viselem, nekem az elején volt elég erős mellfeszülésem, ami elég kellemetlen volt, meg néha egy kis émelygés, de öszesen ennyi. Úgyhogy úgy gondolom összetehetem a kezem, mert a babám nagyon megkíméli az anyukáját.:-) Mostanra vettem észre, hogy már azért hamarabb elfáradok, és bizony jobban be kell osztanom az erőmet, meg a munkát is. Mondjuk ehhez képest most takarítottam végig az egész lakást, ugyanis hétvégén nem volt rá időnk, de most nem is érzem magam olyan fáradtnak. Biztos a tavaszi napocsak raktározása okozta ezt.:-)

Egyébként a baba nemével kapcsolatban tökéletesen megértelek. Az az igazság, hogy mi is kislányt szerettünk volna, illetve abban reménykedtünk titkon, hogy talán kislány lesz. De érdekes, hogy amióta tudjuk, hogy fiúcska a babánk, azóta meg valahogy annyira várjuk a őt így, kukacosan, hogy csak na!:-) Mondom nálunk Kispapa is lányt szeretett volna, most meg csak úgy büszkélkedik a fiával!:-) S abban is tényleg tökéletesen igazad van, hogy a lényeg csak az, hogy egészséges legyen!!!!!! S bevallom, már alig várom, hogy itt legyen velünk. Tényleg semmi panaszom a terhességgel, de már úgy szeretném a karjaimban tartani a gyermekem!:-) Na én ebben vagyok nagyon türelmetlen!:-)

Az időjárásban pedig nagyon bízok, hogy rövid lesz ez a hűvösebb átmenet! Most is egy percre már előbújt a napocska!:-)

Üdv: Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 

 
 

Szia Vera!Most jöttem haza a bevásárlásbol.Egyébként a Széchenyi lakotelepen lakunk.Sajnos.Már nagyon szeretnénk kertes házba költözni.Legjobban a gyerek miatt.A férjem gyerekkorát vidéken/tiszaföldváron/töltötte.5 éve lakunk ebben a lakásban és a mai napig nem szokta meg hogy itt kell laknia.Ha hazajön sokszor nem tud a lakásban mit csinálni.Ez legfőképpen a téli napokra vonatkozik.Igy állandoan azt nézi hogy én mit csinálok és persze mindenbe beleköt.Tavasszal és nyáron valamivel könnyebb mert sokat járunk kirándulni és azt persze mind a hárman nagyon élvezzük.Legtöbbször a dunakanyarba szoktunk menni.Hál istennek eddig anyagilag is megengedhettük hogy minden nyáron 1-2 hétre elmentünk nyaralni.Persze csak belföldre.A pénzen is nagyon sokszor szoktunk veszekedni.Néha az az érzésem hogy mi többet veszekszünk mint akiknek joval kevesebbet kell beosztaniuk.5 év alatt eljutottunk odáig hogy megvettük a lakást,berendeztük,kocsit vettünk és persze utazgattunk.Most probálunk meg féltetenni hogy el tudjunk költözni.Legszivesebben épitkeznénk mert az csak uj lenne és olyan lenne a beosztása amilyet mi szeretnénk.Vettünk volna föl hitelt de eddig sehonnan sem kaptunk.Ki is vagyok emiatt akadva.Az a gond hogy a férjem munkáltatoja külföldi cég.Hiába keres az átlagosnál jobban hiába tudnánk fizetni a részletet szoba sem állnak velünk.Össze is vesztem egy pár bankban az ügyintézőkkel/holott tudom nem ők tehetnek rola/.Pedig max 3 mo ft ra lenne szükségünk.Miért biztosabb egy hazai munkahely?Annyira megköszönném ha tudnátok segiteni hogy hol kaphatnánk esetleg hitelt?! Szoval eléggé összetett a mi problémánk itthon.Nagyon sokszor leültem vele megbeszélni a gondjaimat de ő tipikus az a férfi aki azt hiszi magárol hogy ő a tökéletes és persze nekem nagyon ritkán van igazam.
mona24
 
 


Sziasztok!


Csak nagyon röviden!

Vera!Köszönöm Rutascorbin tippet.Van is itthon.Azt hiszem veszek be ma.Ártani nem árthat,hiszen C-vitamin.Egyébként szedem az Elevitet.A vérzés nagyon kiszámíthatatlan.Csak az első nap volt erős.Utána lényegesen gyengébb.Harmadik nap már csak jelzés szinten,azóta meg csak maszatolgat.(Na!Ezt jól kitárgyaltuk!)Úgyhogy végképp nem tudom,hogy mi van.Ma az 5. napnál járunk.

Bekapcsolódok én is a baba neme kérdésbe.Nálunk a férjem nagyon fiút szeretett volna.Amikor megtudta,hogy kislány lesz,még mindig reménykedett.A remény hal meg utoljára!!!De amikor meglett,abszolút nem érdekelte,hogy nem fiú.Most ismét fiúra vár,de közölte,hogy az sem számít,ha ismét lány lesz.Azért Ő lenne a világ legboldogabb embere,ha fia születne.
Nekem igazából mindegy volt.Nagyon szerettem volna kislányt,de a férjem miatt meg fiút.Tudom,hogy mennyit jelentett volna/jelentene neki,ha fia születne.

A névválasztás nálunk kicsit másképp alakult.A lánynév már nagyon régen megvolt.Fiú nevet akkor kezdtük el keresni,amikor tudtuk,hogy terhes vagyok.Öt név maradt,amit egyformán jónak találtunk.Közte volt a férjem neve is.Én találtam ki,hogy ha már tetszik is nekünk ez a név,akkor miért ne kapja azt.Elvégre csak az elsőszülött.

Beatrix!Számomra is nagyon érdekes volt,hogy mennyire különbözően gondolkodnak az orvosok.Pláne,hogy a beteg előtt beszélik meg...A másik ami igen különös volt ,hogy a másik szobában volt egy lány.Nála sem tudták,hogy terhe vagy nem.Nála elvégezték azt a vizsgálatot.Nem érdekes?De mindegy.Én ugyanúgy viselkedek,mintha terhes lennék.Vigyázok magamra,egészen addig,amíg az ellenkezője nem bizonyosodik be.Így nem történhet semmi baj.Az biztos,hogy sokkal jobb lenne már most biztosan tudni....Ez van!

Most csak ennyit!

Legyen szép napotok,a csúnya idő ellenére!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok! Rövid leszek, várom az asztalosokat. 4 hónapja megrendelt könyvesszekrényem végre megérkezik, igaz még ajtók nélkül, de legalább itt lesz! Ráadásul ma du. lesz a kútfúrás is, Csabika számára nagy esemény. Kép Reggel óta arra készül. Sütöttünk sütit, kakaós meggyest, csuda finom lett. Csabika: "Úgy gondoltam, ma süti lesz az ebéd, a husit majd megeszi Apa." Kép Azért persze süti csak ebéd után volt tálalva!

Mona! Arra gondoltam hitel ügyben, hogy nem volna olyan céges vagy vállalkozó ismerősötök, ahová bejelentkezhetnél minimál bérre? Az már talán elég volna a hitelhez. És ha jelzáloghitelt vennétek fel? Mivel nem nagy összegre van szükségetek (már egy építkezés ktg-eihez viszonyítva), szerintem az mehetne. Nézz utána a neten, hogy milyen feltételekkel adják a jelzáloghiteleket. Ha jól tudom (?), azok függetlenek a jövedelemtől. Van egy bankos ismerősöm, őt megkérdezem majd, hogy mit tud ajánlani.
A Párod tényleg tipikus férfi, akárcsak tesóm férje...

Na, majd később jövök, izgatottan várom a szekrényemet!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Györgyi! Még Neked is pár szó.

Úgy örülök, hogy így éled meg a történteket! Nagyon vigyázz Magadra! Már nemsoká letelik az 1 hét, és akkor vége a bizonytalanságnak. Addig kitartás, mert azért gondolom, türelmetlenül várod a tesztelést.

Pussszzz: Beatrix
beatrix28
 
 


Szia!Beatrix!Sietve üzenek mert lassan megyek Gagáért az oviba.Gondoltunk arra hogy valakihez bejelentkezünk ,de sajnos nem találtunk senkit az ismerősök között.A neten olvasgattam a hitelekről de ugy tapasztaltam hogy sokszor nem azt mondják a bankban amit én olvasok róluk.Nagyon szépen köszönöm ha megkérdezed a bankos ismerősödet.Hátha tényleg van valami megoldás.Puszi
mona24
 
 


Sziasztok !

Hát én leakadtam a Vera "angyalos" üzeneténél, és bár minden nap benéztem Hozzátok, írni nem tudtam.
Nem a család szippantott be sajnos (!!!!!!!), hanem nagyon szörnyű dolog történt velünk, aminek végülis nem lett olyan tragikus vége, mint amilyen lehetett volna. Nem akarok most erről írni, talán személyesen elmesélem...most még nagyon friss, és iszonyatosan megráz. Csak annyit, hogy majdnem meghaltunk. Nem bolondozok, nem túlzok, tényleg az angyalok mentettek meg, mert ezt másképp nem lehet megmagyarázni. Annyit csak, hogy most egy jó ideig nem ülünk autóba.
Kezdünk jobban lenni, de eltart még egy ideig, amíg feldolgozom. A lényeg, hogy élünk. És ezt nem győzőm eleget mondogatni magamnak, meg a családomnak. Ha tudnátok ( de nem tudjátok meg SOHA !!!!!!!!!!!!!!!!), mennyire átértékelődik ilyenkor minden. MINDEN !!!!!!!!Bocsássatok meg, most nem tudok erről többet.

Veletek akarok foglalkozni. Mert ez egyébként is jó nekem, de a figyelmemet is eltereli. Tudom, hogy ha nem tudok túllépni a fájdalmakon, a sokkon, akkor megbolondulok. Néha ijesztően ki tudok készülni.

Györgyi ! Örülök, nagyon nagyon örülök, hogy ilyen bölcsen fogod fel a dolgokat. Persze nem kell feladni semmit, de tényleg az a jó, ha minden eshetőségre felkészülsz. Mikor én jártam így , mint Te, én is előre elképzeltem, hogy milyen lenne, ha mégsem sikerülne ez a terhesség. És valahogy előre megpróbáltam feldolgozni. Ezért mikor kiderült, hogy nincs már a baba, egy ideig olyan erősnek éreztem magam, hogy maga a Doki is meglepődött. Elkezdett vígasztalni, nagyon kedves volt, nagyon sokat törődött még a lelkemmel is...( volt olyan, hogy csak azért kukkantott be a szobába, hogy megkérdezze az ajtóból, hogy nagyon szomorú vagyok-e), de a legvégén én állítottam le, hogy ne izguljon értem, én erre felkészültem, és nem fogok kiborulni. ( Na jó, ez nem így lett, de azért viszonylag bírtam a terhet.)Szóval ezért megnyugtató, hogy reálisan próbálod felfogni a helyzetedet, ami persze nem jelenti azt, hogy le kellene mondanod a kisbabáról. Hiszen annyiszor megtörténik, hogy vérezget az ember a terhessége idején, én mégsincs semmi baj. De tudni kell, hogy sikerülhet így is, de másképp is. Másrészt pedig valóban jó és csodálatos dolog, hogy a természet szelektál. És ennek örülni kell, mégha mi emberek másképp szeretnénk irányítani a dolgokat, így van ? Tudom, hogy van , aki bölcsebb nálunk, és ez megnyugvást adhat minden helyzetben.

Mona ! Minden írásodat többször elolvastam, de annyira lezsibbadok, hogy nem bírok szóhoz jutni. El sem hiszed, mennyire nagyon szeretnék valami nagyon nagy dolgot tenni Érted, valahogy segíteni, okosat mondani, jó tanácsot adni, kihúzni Téged a depresszióból, de csak ülök tehetetlenül. A lányok már annyi szépet írtak Neked, hogy minden valamire való gondolatomat elolvashattad az ő tolmácsolásukban. Számomra is csodálatos, hogy vannak ilyen emberek, mint ők. Csak abban bízom, hogy ha személyesen találkozunk, talán nekem is lesz valami ERŐ a tarsolyomban, és tudok rajtad lendíteni FELFELÉ !
A legfontosabb szerintem az, hogy tudd, valakinek szüksége van Rád, és csak Rád ! És számodra ez a valaki szintén a legkedvesebb. Érte kell élned, Miatta kell meggyógyulnod, Őt kell felnevelned, boldoggá tenned. Soha senki nem nyújthatja azt neki, amit Te, mert az Édesanyja vagy, és ez egyszeri és megismételhetetlen ! Ez adjon erőt és akaratot a folytatáshoz !!!!!!!

Vera, aranyos vagy, hogy drukkolni akarsz. Nem is tudom...a peteérés megtörtént,éppen azon a napon, amikor az a szerencsétlenség történt. Utána agyon lettünk röntgenezve, ráadásul a gyerekkel is bent voltam. Úgyhogy magam sem tudom, most minek örülnék. ( igazából annak, ha lenne egy kisbaba, és semmit nem ártana neki a röntgensugárzás, de félek, ez túl nagy elvárás...)

Azt hiszem, most pihennem kell.
Sziasztok, vigyázzatok Magatokra !

Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

ELENI! Meg vagyok döbbenve! Erőt és jobbulást kívánok Neked és Családodnak is. Bízom abban, hogy mindannyian maradandó károsodás nélkül megúsztátok a balesetet. Nem hiszem, hogy egy ilyen "kalandot" rövid idő alatt sikerülhet feldogozni, de az idő majd mindent megold. Támogassátok most egymást, hiszen a bajban nagyobb szüksége van az embernek a szeretteire, mint valaha.
Kezdem azt hinni, hogy a sors direkt kiszúrt velünk. A nyakunkba aggat mindenféle terheket, és még össze is hoz bennünket, hogy "élvezzük" csak ki a más bánatát, keserűségét, tragédiáját is. Nehogy félreértsetek!! Igenis jól esik, hogy ennyire bizalommal tudunk lenni egymás iránt, így a nagyvilág szeme előtt is. Természetesen mindez máshogy valósulna meg, ha nem anoním személyekként, hanem nyíltan, mindenünket felvállalva kellene nap, mint nap beszélgetnünk. Mindezt arra értem, amiről már korábban is szó esett! Nem lehet véletlen az, hogy minket így összehozott a sors, vagy nevezzük bárminek. Ugye, a véletlenek?! Amelyekről el lehet vitatkozni, hogy vannak-e, vagy sem.
Eleni, nem gondolom, hogy az akkori röntgensugárzás kihatna egy esetleges terhességre, bár megértem aggodalmadat. Ha mégis sikerülne - amiben én nagyon-nagyon bízom - akkor sem erre kell gondolni. Talán az az angyalka, aki megmentett benneteket, ő már a leendő családtagotok volt. Soha nem lehet tudni az ilyesmit Kép
Én a nehéz helyzeteket is úgy tudom megoldani, hogy sulykolom magamba a "nem lesz semmi baj", "ez is el fog múlni", stb... típusú mondatokat, érzéseket. Tudatosan befolyásolom magam, mert annyira intenzíven tudom megélni a dolgokat (ezt gondolom már észrevettétek), hogy különben elvesznék. És így sem mindig sikerül. Vannak visszaesések. Talán inkább eltemetek, de el soha nem felejtek.
Pihenjetek sokat, és nagyon vigyázzatok Magatokra!

Mona, azt hiszem kezdem kapizsgálni a problémátokat. NEm könnyű, de helyrehozható. Legalábbis én úgy gondolom, innen a távolból. Csak nagyon-nagyon akarni kell mindkettőtöknek.
Talán az őszinteség megtöri a makacs, marhára férfias Férjedet is. Bocsi, hogy így írom, de ismerem a típust, nehéz velük. Nekem szerencsére, nem ilyen jutott (nem ilyet választottam).
Hitel ügyben nem tudok sajnos segíteni. Mi is megjártuk már a hadak útját. Sikertelenül...

Györgyi, nagyon egészséges a hozzáállásod! Csak így tovább! Remélem, tényleg ezt is érzed, nemcsak hitegeted magad. Ezt azért írom, mert én hajlamos vagyok erre. Mondom-mondom, hogy mennyire erős vagyok, mennyire nem figyelek oda, mennyire jó lesz minden, és akkor csak egy apró szikra kell, és máris összetörik a szépen felépített védelmi rendszerem. Mint ahogy Eleni is írta.
Csuda jó, hogy csillapodik a vérzés. Miért szabadkozol? Itt lehet ilyesmiről írni, nem?
Örülök, hogy írtam a Rutascorbint. Nyugodtan nyomathatod. Talán még az esetleges görcsök megelőzése érdekében szedhetnél egy kis magnézium pótlást is (Béres Magnézium+B6).
Nikike hogy érzi magát? Még mindig nem tudsz annyit foglalkozni vele? Talán most, hogy rosszabb az idő, szívesebben marad bent anyával.

Beatrix, milyen lett a könyvszekrény? És a kútfúrás hogyan zajlott le? Csabika megoldotta a problémákat?
Ugye a tesód férje azért nem az a túl durva típus, csak túlzottan férfinak képzeli magát? Nekik is van babájuk? Minta írtad már volna egyszer, hogy ugyanaz az orvosotok.
Na most jól teleggatalak kérdésekkel Kép

Swen, tessék sokat pihengetni. Észre sem veszed és elszalad az idő, maholnap már a karodban is tarthatod a kisfiad Kép
Egyébként mi mindketten kisfiút szeretnénk majd. Nem is tudom, mi lesz, ha kislány lesz. De tudom, nagyon-nagyon fogom imádni Kép Kép

Szétültem a hátsómat. Fáj minden porcikám. Délután sétáltam, de most már ez sem használt. Lassan újra elkezdek tornázni, az majd rendbe tesz. Egyéb panaszaim enyhültek, bár még a teljes gyógyulásra várni kell. Kép

Furcsát kérdezek, ne nevessetek ki, légyszi'! Kép
Már beszéltünk a Gynoflor nevű hüv.tablettáról. Dokijaink csak ajánlani tudják. Viszont van egy injekció, ami állítólag hosszabb időre hat, esetleg teljes gyógyulást is hozhat ilyen panaszok esetén. A neve: Gynevac. Most jön a kérdés. Hogy a fenében kell kiejteni???!!! Mondani akarom a Dokinak, ha legközelebb találkozunk, de ha nem tudom, hogy kell mondani, inkább meg sem szólalok. Ebben én nagyon "igényes" vagyok (jobb szót nem tudok). Segítsetek!

Folytatom a műszakomat. Már lassan a célnál vagyok. Április 15-nél tovább (pardon, április 13-nál) úgysem csinálhatom. Le kell adni. Már bejentkeztünk a barátnőmmel a könyvkötőhöz április 14-ére Kép Kép Jellemző...

Szép estét, és jó éjszakát Mindenkinek! Az angyalok legyenek veletek!

V.
vera77
 
 


Szia Oxay!Annyira örültem a te üzenetednek is.Sokat jelent nekem hogy megprobáltok vigasztalni.Tényleg nagyon jo lenne ha majd személyesen is meköszönthetném.Nincsenek igazi barátaim ugy szeretném ha ez általatok megváltozna.Sokkal többet kaptam már tőletek mint azoktol akikre igazábol támaszkodhatnék.Ez természetesen vonatkozik Verára,Györgyire,Beatrixre,és most már rád is.
mona24
 
 


Köszi, Mona Kép

Györgyi megkapja a feloldozást a Dokitól (vagy ezért Kép, vagy azért Kép, és máris talizhatunk.
Már én is nagyon várom.

V.
vera77
 
 


Sziasztok!


Eleni!Nagyon sajnálom ami veletek történt.Ugye azért senkinek nem lett komoly testi baja?Mert,hogy lelki igen,az biztos.A leveledből úgy vettem ki.Jobbulást mindenkinek!!!

Vera!Egyenlőre úgy érzem,hogy ez a magabiztosság belülről jön.Sajnos a kórházban még nem tudtam ilyen lenni.Nagyon kibuktam,de amint már írtam,inkább a körülmények miatt.
Inkább a helyzettől ijedtünk meg.Szépen elhittük,hogy lehet még nekem is sima terhességem,nem kell semmi rosszra gondolni.És most ez az esemény ráébresztett minket,hogy semmi sem biztos.Mi van,ha mégsem lesz olyan sima a dolog?Hogy oldjuk meg?Nem egy-két nap kórházról van szó,hanem esetleg hosszabb időről.Mert tudom,hogy a szüleim szívesen vállalják Nikikét,de Ők sem fiatalok már.(Mind a ketten nyugdíjasok.)Nem való már nekik egy ilyen kis örökmozgó.És neki sem tenne jót egy hosszabb elválás.
Ezt a bő egy napot is megérezte.Most szinte mindig húz magával.Semmit nem kell csinálnom,csak legyek ott ahol Ő.Szerintem így védekezik,hogy ne tűnhessek el megint.
Állandóan menne ki az udvarra.Alig találja bent a helyét.(Ez inkább a tavasz hatása!)
Mondjuk szerintem a játszócsoport is hiányzik neki,mert csütörtökön nem tudtunk menni az események miatt.Kíváncsi leszek rá holnap.Biztosan örül majd,hogy megyünk.
Egyébként teljesen visszatért az életünk a régi kerékvágásba,csak nem emelgetek,és kicsit visszavettem a tempót.Igazából mióta itthon vagyok,talán többet is foglalkozok vele mint eddig.Kevesebb munka,több "pihenés".És amikor pihenek,akkor ott van körülöttem.Könyvet nézegetünk,kirakózunk,építőzünk....Eddig is megvolt,csak kicsit kevesebb idő jutott rá.

Szép álmokat!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Eleni! Megdöbbentett, ami Veletek történt, mielőbbi jobbulást kívánok Nektek! Igazából szóhoz sem jutok... Kép

Vera! Köszi a kérdéseket. A könyvesszekrény szuper, csak 4 polcot rosszul vágtak le, egy pedig el sem készült. Kép De ha teljesen kész lesz, már örülni fogok neki.
A kútfúrás is megtörtént, Csabika volt a meós, tetszett Neki a dolog. Mindent szeret, amivel (fizikailag) dolgozni kell. Persze most nem segíthetett, de megértette, hogy most csak nézni szabad. Amikor az iszapos vizet szivattyúzták át a csatornanyílásba, akkor Kiscsabi fontos feladatot kapott! Ő fogta a tömlőt, hogy jó helyre menjen a víz. Apa és a szomszéd "bácsi" rendesek voltak, ott is hagyták a tömlővel egyedül (én ott voltam, de az nem számít! Kép), így roppant fontosnak érezte magát! Kép Szóval csak kivette a részét a dolgokból! Este fél 8-kor már aludt, mint a bunda. Kép

A tesóm férje egy nagyon rendes ember, a családért mindenre képes, csak az a típus, aki úgy gondolja, hogy a házassággal nem lehetnek problémák, amik pedig mégis vannak, azokat elbagatellizálja, ráadásul ő majdnem mindent jól csinál, és nem érti, hogy Huginak miért vannak gondjai. Ráadásul 18 év a korkülönbség közöttük, ami eddig csak apró problémákat jelentett, amit a szerelem meg is oldott. És a két gyerkőc között csak 18 hónap a különbség, ami időnként megnehezíti a mindennapokat. Szóval náluk nem nagy a gond, sőt, ha van is, az rövid és átmeneti, de azért tipikus férfi a kedves Sógor. Kép

Az orvosnál, ha valamit kérdezni akarok és nem tudom kiejteni (mert erre én is igényes vagyok), akkor leírom itthon egy papírra és megmutatom neki. Így kiküszöbölöm a rossz kiejtést. Kép

A szakdoli ügyben HAJRÁ!

Örülök, hogy már jobban vagy, vigyázz Magadra továbbra is! Kép

Györgyi! Ismerős a helyzet, ami a gyereklhelyezéstől való aggodalmadat illeti. Nálunk Anyu még dolgozik, Apu pedig beteges, nem tudja vállalni a Csabikát. Csabi szüleinél szintén ez a felállás (csak após nem beteg), ráadásul 220 km-re laknak tőlünk. Szóval én sem tudom, hogy oldanám meg, ha be kellene feküdnöm. Csabi sokat dolgozik, kötetlen munkaidővel (időnként látástól vakulásig), rá sem lehet mindig számítani.

Nikike tényleg nagyon aranyos! Biztos jó lesz Neki újra visszatérni a régi kerékvágásba. Kép És biztosan örül, hogy több időt tudsz szánni a közös játékra. Kép

Mona! Ha tudok valamit, mindenképpen írni fogom.

Most rohanok, éhes a Családom, tojást rendeltek reggelire, 3 féle változatban. Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Ma reggel megjött! A 24. napra. Elég vegyes érzelmekkel viseltetek ez iránt. Nem örülök, hogy ilyen rövid lett a ciklusom, bár jobb, mintha feleslegesen késne. Másrészt örülök, mert holnaptól már elkezdhetem szedni a Closty-t, és annak is, hogy ebben a zűrzavaros, gyógyszerekkel teli időszakban nem fogant baba. Ha igazán őszinte akarok lenni magamhoz és hozzátok is, akkor inkább örülök Kép
Egy dilemmám van. Nehogy ez csak közti vérzés legyen. Azzal nyugtatom magam, hogy ahhoz már késő van. A Doki szerint is a 24. naptól már rendes mensiről lehet beszélni. Emiatt pedig nem akarom őt zavarni, úgysem tudná megmondani.
Szerintetek is jól csinálom, hogy ha azt a kapszulát, amit a mensi előtt 1-2 nappal kellett volna bevennem (gomba-ellenes), ma veszem be? Még nem lehet későn, ugye? Azt tudom, hogy a kúpot majd mensi után kell folytatni. Bocsánatot kérek, hogy ilyen dolgokról írok, de nekem ezek nagy dilemmát szoktak okozni. KépHa valakinek sértené az ízlését, nyugodtan szóljon, és visszaveszek
Egyébként tegnap már volt egy megérzésem Kép. Este jóslófájások is (oh, bárcsak már ott tartanánk Kép)! De ráfogtam a sok ülésre.

Györgyi, a kis manókád Kép érzi, hogy nem stimmel valami. Biztos, hogy azért ragaszkodik most hozzád ennyire, nehogy ismét eltűnj. Jajjj, én beszélek, hisz Te is tanultál pszichológiát Kép Szerintem jót fog tenni neki a játszócsoport. Az ismerős barátok. Lehet azonban, hogy ott is rövid pórázon fog tartani egy ideig Kép. Erre kíváncsi vagyok. Majd meséld el, mi volt!
Talán azért viseled ilyen jól az eseményeket, mert azok a sokat emlegetett ösztönök működnek. Tudod Te ott legbelül, hogy minden rendben van. Én részemről nagyon bízok bennetek Kép Kép Aztán, ne okozz nekem csalódást KépKép

Eleni, további gyógyulást kívánok Nektek! Légy erős! Küldök gyógyító energiákat (++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++.................), egy kutyust, hogy vigyázzon rátok, valamint egy virtuális doktort, hogy minél gyorsabb legyen a regenerálódás.
KépKép

Beatrix, valahogy úgy zajlott a kútfúrás, ahogy képzeltem Kép Csabika ismét az irányító szerepet vette át a tevékenységben. Hiába, aki tud, az tud Kép Nem csodálom, hogy már fél 8-kor aludt. Az asztalost pedig tessék noszogatni. Irgum-burgum, miért nem tudnak rendes munkát végezni!
Örülök, hogy a tesóddal minden rendben. Hirtelen úgy értettem, mintha valami zsarnok férje lenne. Így már értem. Azért az a 18 év nem semmiKép. Ízlett a családnak a reggeli?

Mona, mit csinálsz ma? Milyen terveid vannak? Gabóka mikor megy majd iskolába? Lehet, hogy már írtad, de néha tyúkész vagyok Kép.

Lányok! Nem tehetek róla, de feldobottnak érzem magam!Kép Remélem, nem a vesztemet érzem!

Megyek könyvtárba! Szép napot. Majd este jövök!

Puszi Mindenkinek!
Kép
V.
vera77
 
 


Sziasztok!Vera!Gaga februárban töltötte be a 4.évet,most kis csoportos.Ugy sajnálom hogy annyira gyorsan telik az idő.Ez a legszebb időszakuk egy kicsit megállhatna az idő.Az ovit egyébként most nagyon szereti.Szeptemberben simán beszokott aztán következett egy nehezebb időszak decembertől.Reggel sirt amikor otthagytam.Azt mondták az ovonők hogy kb 2 perc után megnyugodott de nekem elég volt ugy otthagyni hogy sirt.A szivem szakadt meg.Miota jobb időnk van azota viszont reggel alig várja hogy elinduljunk az oviba.Sőt megkért rá hogy délután később menjek érte mert akkor még ki tud menni a többiekkel az udvarra.Délelőtt benn voltam a hugommal a városban.Vásárolgattunk.Készülnöm kell holnapra mert holnap lesz a kisfiamnak a névnapja.A névnapokat és persze a születésnapokat is megtartják az oviban.Sütök pogácsát valamit viszont még ki kell találnom.Vettem hozzá perecet,üditőt.Igy a sütéssel telik el a délután.Puszi
mona24
 
 


Sziasztok!

Vera!Részemről nyugodtan leírhatod a dolgokat.A Doki telefonon sem elérhető?Mert lehet,hogy ezt a gyógyszer dolgot meg kellene kérdezned.Tudod?Amelyiket előtte kellett volna.
Nem igaz,hogy azon gondolkodtam amikor írtad,hogy előtte egy-két nappal kell bevenni,hogy ilyen pontatlan mensinél,honnan tudod,hogy mikor kell!!!!

Ma voltunk a csoportban.Ott nem félt,hogy eltűnök.Úgy ott hagyott....Először jót gyurmázott,majd a szokásos kedvenceit vette sorra.Úgy bírom,mert mostanában más anyukákhoz is odamegy,és játszik velük.Önt nekik "teát",visz nekik kirakót,könyvet...Sokkal barátkozóbb,mint pár hónappal ezelőtt.Nem nagyon szokott velem törődni.
Ami meglepett,hogy egyszer fölállt,húzott az ajtóhoz ,hogy menjünk.Nem lehetett eltéríteni.Menjünk,és kész.Mondjuk már el is telt az egy óra.Most ennyi elég volt neki.Máskor meg úgy kell elhozni a játékoktól.

Beatrix!Jól sikerült a kútfúrás?Jó minőségű vizet találtak?Nem kellett nagyon mélyre menni?Mi is gondolkodunk rajta,hogy fúratni kellene,mert így csatornadíjjal,nagyon drága a locsolás.Én ősszel füvesítettem újra.Most nagyon szép,de mi lesz a nyáron...Locsolás nélkül semmi.

Legyetek jók!

Este még jövök.Vár a vasaló.Nagyon dolgozni akar...

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok !

Meg kellene próbálni kicsit visszafogni magam, mert mindig akkora hosszú irományokkal fárasztalak benneteket. Az lehet a baj, hogy egyszerre mindent le akarok írni, és Veletek kapcsolatban, ill. Felétek túl sok gondolatom van.

áááééklélékiopppppppppp
nem fogjátok elhinni, mit mond a kis Krisztikém : "Most peteérésem van, ezt írom nektek..." Hát ez jellemző. Annyit hallja tőlem az ilyen dolgokat, hogy már neki is ezen jár az esze. Olyan édes.kllkkkkééééollk,--.,nbvvvv....jj

Györgyi, tudod, amikor nekem bent kellett maradnom annak idején, egy hét után sem nagyon akart a Doki hazaengedni. Rettenetesen szenvedtem a gyerekek nélkül. Állandóan sírtam utánuk, és a végén már nem is a vetélés volt a legrosszabb, hanem hogy nem láthattam őket. Igaz, Angi bejött mindig, de Krisztikét nem engedtem, mert ő nem értette volna, hogy miért maradok ott, és nem megyek vele haza. Megszakadt volna a szívem, ha látom utánam sírni. Mikor egy hét után hazamehettem, a kis drága alig mert hozzám közeledni. Csak nézett, és mosolygott, de félt odabújni hozzám. Iszonyatos érzés volt, annyit sírtam.
Ráadásul aznap, mikor be kellett vonulnom, a Kicsi 39 C-os lázas lett, és hiába mondtam a Dokinak, nem engedte, hogy otthon maradjak. tudom, hogy nekem akart jót, de ez akkor nagyon fájt. Azóta úgy látom, enyhült a szigor...

Befejezem, mert megyünk bundáskenyeret sütni a babáknak. Ti is kaptok, azt üzeni.

Puszi, majd este még jelentkezem.Krisztike küldi a gyerekeknek a kiskutyust.

EleniKép
oxay
 
 


Sziasztok!

Vera! Felhívtad a Dokit? Tényleg meg kellene kérdezni a gyógyszert illetően.

Amúgy felőlem is írhatsz "ilyen" dolgokról is, hiszen egy cipőben járunk szinte mindannyian, ugyanazok a problémák érintenek bennünket. Kép

Ha tudnád, hogy az asztalossal kapcsolatban mit gondolok?! Nagyon szépen dolgozik, csak sok munkát vállal, így sosem tartja a határidőt. Költözéskor is már készen kellett volna lenni a beépített szekrényeknek, meg a komplett konyhának... Erre 2 hétig mosdókagylóban mosogattam, 1 hétig főzni nem tudtam, és a ruháink is 1-2 hétig dobozban, ill. zsákban voltak. Kép A könyvesszekrényemnek is már január közepére készen kellett volna lenni. Szóval igaz a mondás: "Jó munkához idő kell!" Mivel elégedettek vagyunk a munkájával, így csak kicsit morgunk, azt is csak néha.

Hogy bírod a Párod nélkül? Bár gondolom, hogy a szakdoli miatt nem sok ráérő időd marad, pláne nem unatkozol. Azért nagyon hiányzik, ugye?! Kép

Györgyi! Klassz, hogy a játszócsoportban jól érezte magát Nikike. Kép Csabika is előszeretettel közeledik más anyukák és apukák felé. Valamelyik nap is kint játszottak a gyerekek (a szomszédok), nekem pedig haza kellett szaladnom (kb 100 m). Eddig Csabika mindig jött velem, nem maradt ott senkivel. Most pedig: "Menjél csak nyugodtan. Ne aggódj, én addig játszok Nyuszikával meg Zsópival!" Kép (Értsd: Gyuszika és Zsófi) És ez többször is előfordult a napokban. Persze csak ismerősökkel marad el. Úgy örülök, nálunk ez nagy haladás! Kép

A kútfúrás jól sikerült, 32 m-en találtak vizet. A minősége: kizárólag locsolásra! Igaz másra nem is használnák. Nagycsabi akarta még, hogy a medencét is töltsünk majd vele, de azt a kútfúrók nem javasolták, csak a locsolást. Mi is a fű, meg a tuják miatt fúrattuk, közösen a szomszédékkal. Így a fúrás és a szivattyú is fele ktg. Kép

Hol laktok? Ha volt már róla szó, akkor bocsi!
beatrix28
 
 


Folytatom

Eleni! Írjál csak nyugodtan, jóóóóóóó sokat! Minket minden érdekel! Kép

Krisztike nagyon aranyos. Kép Látom, már Ő is levelezik velünk. Csabika is szokta mondani, amikor felmászik a géphez és el akarom onnan hívni: "Vájjál egy kicsit, csak íjok egy levelet a néninek! ... Naaaaaaaaa, lécci vájjál máj!" Kép
Nem is tudom, honnan veszik ezeket?! Kép
Tanulékonyak, az már biztos!

Nyam, nyam... Mondd meg Krisztikének, hogy csuda finom a bundikenyér. Kép

Az ember sokszor csoda, hogy képes ép ésszel átvészelni dolgokat. Nekem is megszakadna a szívem, ha a Csabit kellene itthon hagynom, pláne betegen. Kép Persze tudja az ember, hogy miért történik a dolog, de akkor is, az érzéseinknek nem parancsolhatunk.

A kiskutyus Csabikának roppant tetszett.

Puszi, majd jövök még.

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Először magamról Kép
Fél 6-kor értem haza a könyvtárból. 10-fél 5-ig ott voltam. Étlen-szomjan (pontosabban ittam 6 dl vizet, még jó, hogy mindig van nálam ásványvizes palack, a végén már a csapból töltöttem fel). Ha a Doki tudná, hogy csak ennyit ittam, biztos csóválná a fejét Kép. Viszont most elkezdtem bepótolni. Majd rohangálhatok éjszaka. Kép Annyira dolgoztam,észre sem vettem, hogy eltelt az idő. De nagyon jó munkát végezetem. Most örülök Kép Viszont, amit összegyűjtöttem, itthon fel is kell dolgoznom. Szóval nem fogok unatkozni.
Beatrix, itt válaszolok is a kérdésedre. Ha este nem lennék egyedül, észre sem venném, hogy nincs itthon a Férjem, annyira lekötöm magam. Nagyon hiányzik Kép.

Gyógyszer ügyben - elkéstetekKép. Már délelőtt bevettem. Elolvastam a papírját. A gombák ellen hat, tehát rosszat nem csináltam vele. Gondolom a Doki célja is az volt, hogy a mensikor nehogy visszaessek, azért kellett volna 1-2 nappal előtte bevenni. Csak arra nem gondoltunk, hogy majd 5 nappal jön meg hamarabb. Majd rákérdezek, ha megyek a jövő héten UH-ra Kép Kivételesen csudira várom. Szeretném tudni, hogy elmúlt-e a gyulladás rendesen.
Azért nem hívom fel a Dokit, mert tudom, hogy most a "szabadságát" tölti, és ilyenkor nem szeretem zavarni. Pedig nagyon mondta, hogy hívjam akármikor, be van kapcsolva. Nehogy aztán nagyobb bajom legyen. De én nem szeretem az ilyesmit. Csak, ha nagyon gáz van, vagy teljesen tanácstalan vagyok. Ez már így veszett...
Köszönöm, hogy aggódtatok értem Kép

Györgyi, nem jött be a számításom Nikike ügyben. Van még egy variáció, mégsem viselte meg a dolog annyira, mint amennyire én gondoltam. Ez jó! Azért dilemmázok ezen a problémán annyit, mert amikor én 6 éves voltam, akkor az anyukám hónapokig volt kórházban, és csak hetente 1x lehetett vele telefonon beszélni. Engem ez nagyon megviselt.
Drága lehet a kis teáskancsójával Kép Nagyon jót tesz neki ez a játszócsoport, úgy veszem ki a szavaidból. Majd én is fogok járni a gyerkőcömmel Kép

Eleni, írj csak nyugodtan annyit, amennyit gondolsz. Nagyon szeretünk olvasni Kép Ugye, Györgyi? Kép Krisztike üzenetét vettük. Honaptól átállhatsz a nagymama-projektre Kép
Az a bundáskenyér rám fért volna a könyvtárban. Legközelebb majd oda küldjétek fénypostával Kép

Mona, nagyon ügyesen csinálod a napirendedet Kép Kép Majd a pogácsából mi is kérünk! Kép Fincsi sajtosat... Hmmmm... Meglátszik, hogy egész nap éheztem.
Nem tudom miért hittem azt, hogy idősebb Gaga?
Kép Szerintem nagyon jó, hogy ennyire beszokott már. Megint a saját példámat hozom, de én csak nagycsoportos voltam, azt is "levelezőn" végeztem. Mivel anyu otthon volt a húgommal GYES-en, így csak délelőtt jártam. Borzalmas volt, úúúútáltam, de szép csendesen beletörődtem. Talán akkor kezdtem kialakítani a tudatos nyugtatásos módszeremet. Ovi után az iskola sem tetszett. Utáltam járni minden nap. A középiskola dettó. A fősulin viszont elememben vagyok Kép. Ez nagyon tetszik nekem. Viszonylag én osztom be a dolgaimat, stb. Na, csak arra akartam kilyukadni, hogy ha már korábban ovis leszek, akkor talán a közösséget, a kötöttséget is jobban megszokom. Érdekes viszont, hogy nagyon sok barátom volt már abban az időszakban is a környékünkről, és velük egy iskolába is mentem, mégsem bírtam belejönni.
Summa summárum az anyukák szenvednek tőle, de azért a gyereknek jó, szerintem.

Beatrix, ez a baj a mesteremberekkel. Kép Tapasztaltam már én is. Kép
A fúrott kút vizével tényleg vigyázzatok! Tele van mindenfélével. Dolgozott ismerősünk az akkori KÖJÁL-nál (amikor anyuék kutat fúrattak még régen), és mesélt dolgokat. Jobb, ha nem kockáztattok.

Látod, Eleni?! Én is tudok produkálni Kép

Jajj, lányok! holnap reggel veszem be az első szem Closty-t. Nagyon drukkoljatok nekem, hogy jó hatással legyen rám, és érlelődjön jó sok petesejtecske, amiből legalább egy meg is repedjen a kellő időben Kép

Rájöttem mi az egyetlen probléma azzal, hogy most jött meg. Az UH-kat csütörtökön kell kezdeni. A Doki nincs a kórházban, bár megígérte, hogy megoldja, és ő fogja nekem csinálni. De, ha hétvégén nem ügyeletes, akkor nem várhatom el tőle, hogy miattam bejöjjön. Na, majd Ő kitalálja. Nem nagyon örülnék, ha más végezné, mert sok-sok kérdésem lenne, és egy vadidegen orvossal mégsem lehet úgy kommunikálni, mint egy olyannal, aki már nagyjából tudja, mire is gondolsz, amikor idétlenül megfogalmazott kérdéseket teszel fel. Én vagyok csak ilyen "finnyás", vagy Ti is így gondoljátok?

Még dolgozok egy kicsit, utána alvás, mert holnap korán kell kelni. Kép

Jó éjszakát! Kívánom, hogy az angyalkák hozzanak mindenkinek szép, könnyű álmokat!

V.
vera77
 
 


Szép jó estét Mindenkinek !

Húúúú, de hivatalosan hangzik.
Most megint koppintok néhány sort.

Miután du. kikapcsoltam a gépet, az én tündér Krisztikém megkérdezte, hogy " anya, mit jelentik az a peteérés ? " Nagyjából elmagyaráztam neki, tudjátok, nem lehet elég korán elkezdeni...

Vera, olyan kedves vagy, hogy mindenkire van gondod. Hát, a drukk az mindig jól jön. Most tényleg az a legfontosabb, hogy testileg-lelkileg helyrezökkenjünk. A kisbaba megint késlekedni fog...szerintem be kell érnem ezzel a két tökéletesen aranyos, kedves leánykával. Ezt nem panaszként mondom, csak úgy elkapott most a reális gondolkodás.
A tüszőrepedés tényleg megvolt, minden tünetével, konkrétan és egyértelműen, de az a biz. 14napos progi-fázis most megsérült, és mára elmúlt minden jel. éreztem, hogy magas a hőmérsékletem péntek-szombat óta, de ma reggelre zutty, leesett, és a többi dolog is elmúlt. Ezek után már csak a mensi várható. Gondolom, a traumától leállt a norm. hormontermelés. Mert bár a peteérés nagy késésekkel követketik be mindig, a prog. fázis viszont mindig szabályosan 14 nap. Most ennek is lőttek. De ha belegondolok, milyen lelkiállapotban vagyok, jobb is ez így. Igenis védekeznie kell a szervezetnek valahogy.

Mona, puszilgasd meg a kis névnapost helyettem is !!!! Remélem, jól sikerül az ünneplés. Ez már ilyenkor is olyan fontos a kicsiknek.

Beatrix, a kis Csabikáról mindig az én Krisztikém jut eszembe. ( Angi is ilyen volt.) Mindig , mindenhol ott van, mindenhez van megjegyzése, minden érdekli, lételeme a tevékenykedés ! A lányaim is ott kell hogy legyenek még egy autószerelésnél is, vagy bármilyen más férfias munkában résztvesznek, de a Kicsi velem mosogat (jajajjj....), velem főz ( szigorúan tilos nekem megsózni az ételt, az az ő dolga ), velem mos, tereget...stb. Sőt velem jön a könyvtárba, kiválasztja a nekem való könyveket, azonnal az ölembe pattan, ha zongorához vagy számítógéphez ülök... és még sorolhatnám. Elmondhatatlan, milyen aranyos !

Vera, köszi a kutyust, továbbítom a Lányoknak. Oly rég vágynak már rá. A Doki Bácsit megtartom magamnak, főleg ha idegorvos...eléggé ki vagyok már merülve idegileg. Persze ha a Kedvenc Dokinkat küldöd, annak is nagyon örülök. Ő is mindig úgy meg tudott nyugtatni.

Na, most fejezem be, különben elfelejtek elmenni aludni. Örülök Nektek.

Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Eleni!Nagyon egyetértünk kórház ügyben.Nekem is nagyon hiányzott Nikike.Pláne amikor telefonon beszéltem a férjemmel,és közben Ő azt kiabálta,hogy "Anya!".Meg amikor megtudtam,hogy sem a férjemtől,sem Anyukámtól nem fogadja el a reggeli tejcsit.Nem tudom meddig bírtam volna.Pláne,hogy ha a másik oldali szobába tesznek haza látok.Komoly!Azokból a szobákból látom a házunk tetejét. (Így meg is válaszoltam Beatrix kérdését.A kórház közelében lakunk.)
Ha a Dokin múlik és sem jövök haza 4-5 napnál előbb.Ő fel is készített rá.Nagyon meglepődött mikor reggel közöltem,hogy "kidobtak".Mondta,hogy pont most beszélte meg Faragó doktorral,hogy figyeljen rám,amikor Ő nem lesz.
Itt inkább arról van szó,hogy más vezeti az osztályt,és más elveket követ.
Ja!És írjál nagyon sokat.Mi örömmel vesszük.Most is úgy megörültem,hogy bőven volt mit olvasgatni.

Vera!Ne aggódj a Doki miatt.Szerintem minden csütörtök,péntek reggel bent van.Ahogy ismerem,csak végső esetben ad át másnak.
Abban nagyon egyet értünk,hogy a saját orvos az igazi.Sajnos tapasztaltam.És csodálkoznak rajta,hogy a nők ragaszkodnak egy bizonyos orvoshoz...

Jól vetted ki!Nálunk nagyon bejött a játszócsoport.Én csak ajánlani tudom mindenkinek.Állítólag Szandán is van.Lehet,hogy csak alkalmanként,de ezt majd megtudom.(Azt tudom,hogy csinálni akartak ott is,de kellett a férőhely,és nem tudtak neki helyet biztosítani.)

Beatrix!Nagyon aranyos Csabika!Úgy tetszik amikor írod,hogy miket mond.
Az asztalos dolog nagyon ismerős.A jó mesterre mindig várni kell.Amelyik nem nagyon elfoglalt,az már gyanús!!!!

Jó éjszakát!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Ugye, milyen friss vagyok? Kép
Na, ez azért túlzás!
Csak be akartam jelenteni, hogy bevettem ma az első szem Closty-t. El is beszélgettem vele, jól viselkedjen nekem!
Majd még jövök valamikor!

Legyen szép napotok! Kép

V.

U.i.: az előbb is írtam, de nem küldte el. Néha meghülyül ez a rendszer...
vera77
 
 


Sziasztok!

Mona! Ígértem, ha tudok vmit bank ügyben, akkor megírom. Beszéltem a jászberényi Konzumbankkal. Az ismerősöm ugyan már nem dolgozik ott, de adtak így is felvilágosítást.

Elmondtam, hogy Neked nincs munkaviszonyod, a Férjed pedig külföldi cég alkalmazottja. Azt mondták, nem probléma, jelzálog típusú hiteleket ajánlottak. Néhány szóban:

Feltétel:
- Nem lehet másik támogatott hiteletek (lakáscélú)
- Új vételnél, vagy építésnél akkor folyósítanak, ha a ház, ill lakás 100%-os készültségű (ha megvan a lakhatási engedély és a Földhivatalnál is bejegyezték), ezzel kapcsolatban a kivitelezővel lehet egyezkedni
- Új vétel, ill építés esetén kamat: 7,4%+1,75% kez. ktg; törl. részlet (3,000,000 Ft hitel esetén) 10 évre havi 38,250 Ft, 15 évre havi 30,700 Ft, 20 évre havi 27,300 Ft.
- Használt lakás, ill ház esetén jelzálogleveles hitelt tudnak ajánlani 1 éves ill. 5 éves kamatperiódussal; kamatok 1 éves kamper-nál (most még magas, de 1-2 hónapon belül csökkenni fog!): 9,45%+1,75% kez ktg; 5 éves kamper-nál (5 évig fix a kamat): 7,8%+1,75% kez ktg.

Szóval a lényeg, hogy adnának! Ha akarsz bővebb felvilágosítást, leírom a telszámukat: 57/411-600.
Ja és nem gond az sem, hogy Szolnokon történne a vásárlás, vagy építés. (ugyanis Szolnokon nincs Konzumbank, bár hamarosan fuzionálnak majd a Külker Bankkal, akkor lesz Szolnokon is!)

Ha tudok majd még valamit, jelentkezem.

Most megyek főzni, csak ezt el akartam mondani.

Legyen szép napotok!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!Beatrix!Nagyon szépen köszönöm hogy megkérdezted kaphatunk e hitelt/természetesen nagyon várom hátha megtudsz még valamit/Végül is egyáltalán nem gond ha más városban kapunk hitelt.Az a lényeg hogy kapjunk.Mielőtt hazajön a férjem/2 hét mulva/ fel fogom hivni ezt a számot és ha van rá esélyünk akkor mindenképp elmegyünk kocsival jászberénybe.Még egyszer nagyon szépen köszönöm az infot.
mona24
 
 


Egy kicsit furcsa az a mondat,hogy akkor folyositanak ha 100% os készültségű és megvan a lakhatási engedély.Ugy értelmezem hogy csak az épitkezés végén adják a pénzt.Na mindegy.Telefonon csak nem lehet mindent megkérdezni.
mona24
 
 


Mi sem Szolnokon vettünk fel hitelt! Azt a bankot azért nem ajánlottam (a mienket), mert oda kellett munkaviszony és jövedelemigazolás is). Amúgy hitefelvétellel kapcsolatban mi is megjártuk a hadak útját. Az OTP hitegetett bennünket heteken át, bennük bízva meg is kötöttük a vállalkozói szerződést, elkezdtük az építkezést, ezek után telefonon közölték (később írásban is, csak én telefonon "zaklattam" őket hetente), hogy nem adnak hitelt és nem kötelesek megindokolni, hogy miért utasítanak el bennünket. Nem is tették... Szóval azt hittük, hogy vége a világnak, hogy oda a pénzünk, stb. Végül kicsi protekcióval sikerült máshol intézni. De nem egyszerű a dolog, mi aztán tudjuk!

Sok szerencsét Nektek ezügyben is!

Beatrix
beatrix28
 
 


Mona! Ilyenkor azt lehet tenni, hogy a kivitelezővel, vagy a vállalkozóval úgy kötsz szerződést, hogy beleírjátok, hogy az utolsó részlet (pl. 3,000,000 Ft) akkor kerül kifizetésre, ha kész a ház/lakás. Addig pedig önerőből finanszírozod. A Bankok általában adnak ki nyilatkozatot, amelyben hitelelbírálás után vállalják, hogy ha kész a ház, utalják az összeget. Ezt a vállakozók/kivitelezők el szokták fogadni. De személyesen biztos mindent részletesen elmondanak. Meg reméljük addigra már jó idő lesz és kirándulásnak is felfoghatjátok majd a dolgot. És megnézhetitek az állatkertet Gagával. Kép

A mi esetünkben is így volt, a kivitelező akkor kapta meg az utolsó részt, amikor végelszámoltunk a bankkal és oda is kellett a lakhatási engedély.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Kép
mona24
 
 


Kép
mona24
 
 


Kép
mona24
 
 


Jaj, de nagyon aranyos ! Annyira tetszenek az ilyen igazi, belevaló kisfiúk !!!!!!!!!
Igaz, hogy két lányom van, és ezzel teljesen ki vagyok békülve, sőt azt sem bánnám, ha lenne egy harmadik lány, de......ó, ha tudnátok , mennyire vágyom egy kisfiúra !!!!!!!
Mona, gratulálok, nagyon jó srác a fiad.

Vera, gondolok ám Rád nagyon intenzíven, hogy erőlködjön rendesen az a Closty !!!

Mona,
Milyen volt a Gábor nap ?

Györgyi, Veled mi újság ? Remélem, semmi változás, azaz, minden OK !!!

Beatrix, és Neked hogy telt a mai napod ?

Lehet, hogy még benézek, most akadt egy kis dolgom.

Puszi : Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!Állitolag jol sikerült az oviban a névnapi buli.Az ovonéni megdicsért hogy finomak voltak a sütik.Pedig mondtam neki hogy a sütés-főzés nem az erősségem.Egyszerűen elkészitett süteményeket választottak.Nem akartam uj receptet kiprobálni.Szeretnék megtanulni főzni mert eddig ezzel is hadilábon álltam.Pedig a férjem borzasztoan szereti a hasát.Egy "baj" van ezzel kapcsolatosan.Kinn a munkahelyén mesterszakács főz rájuk.Igy ővele kellene felvenni a "versenyt".
mona24
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök!

Holnap kell vinnem a szakdogámat a konzulensemnek. Kitaláltam, hogy már készre csinálom Kép Utána csak finomítgatni kelljen! (jó is lenne Kép)

Mona! Gyönyörűszép kisfiad van! Kép Igazi fiatalember! Nagyon jó kiállása van, kiegyensúlyozott gyerkőcnek tűnik! Légy rá nagyon büszke, és magadra is! Kép Én imádok, és tudok is főzni(a férjem szerint, anyukám már mást mond Kép). Majd tartunk főző-leckéket Kép

Köszi mindenkinek a biztatást, minden téren. Majd meglátjuk!

Most megyek. Ha végzek időben, még este visszanézek.

Legyen szép napotok, a borús idő ellenére is Kép

Puszi: V.
vera77
 
 


Sziasztok lányok!
Nagyon kedves kis társaság vagytok első olvasásra. Segítségeteket szeretném kérni egy bizonyos dologban Kép Friss kismami lettem és orvosválasztás előtt állok. Jelenleg Bpesten kezelnek, de ha találnék megfelelő és leginkább általatok pozitív véleménnyel illetett orvost, akkor szívem szerint nem járogatnék fel Bpestre. Szakmai és felszereltség szempontjából mindenféleképpen a főváros a nyerő, de az ottani orvosomnak nincs magánrendelője és hiába oly kedves és szaktekintély, öt perc alatt végzünk mindig, mert hogy nagyon sok betege van. Nem beszélve az egész napos várakozásokról.
Ismerősök és barátnők körében természetesen már körbekérdeztem mindenkit, egy nagyon szimpatikus orvost sikerült is találni itthon, de sajnos közölte, hogy valószínű a nyártól már nem vállal szülést egészségügyi problémái miatt.
Megköszönném, ha írnátok pár sort tapasztalatitokról, és persze nem szeretném a topicban ezt nyilvánosan, így a profilomban lévő e-mail címre várnám az ötleteiteket.
Nagyon megköszönném e-mailjeteket. Biztosan a ti tapasztalatitok alapján fogok orvost választani, leginkább mert már a gondozóba is be kell jelentkeznem sos-ben és ha Szolnokon fogok járni akkor az ittenibe, de ha marad Bpest, akkor az ottani gondozóba kell.
Tudtok nekem ötleteket adni?
Előre is hálás vagyok minden levélnek,
Frézia
frézia
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék segítséget kérni Tőletek!
Azt szeretném megtudni, hogy a belvárosban van-e valahol gyermekorvos, illetve gyermekorvosi rendelés a Móra Ferenc úti rendelőn kívül?
A válaszokat előre is köszönöm! Kép
Ibolya
ibolyka_67
 
 


Kedves lányok!
Nagyon köszönöm leveleiteket, igazán örültem a sok-sok leírásnak, lehetőség szerint próbáltam is válaszolni, akinek nem tettem még meg, pótolni fogom ígérem Kép
Mivel jön a hétvége, lesz időm gondolkozni, ki mellett tegyem le a voksot, lassan körvonalazódik már, de természetesen meg is kell ismernem az orvost ahhoz, hogy valójában mellette döntsek.
Egyébként a 10. hétben vagyok, Uh szerint picit kisebb a babóca, október végén fogok szülni. Sajnos hyperprolactinanemiám van, azaz nagyon magas a prolaktin szintem, ami stressz helyzetben jön elő (és nekem maradt meg tartósan) így elmaradt az ovuláció. Ennek kiváltására gyógyszeren élek, és a bpesti orvosom szerint (kit tisztelek és becsülök) egész terhességem alatt szednem kell, mert ezt a magas prolaktin szintet az agyalapi mirigy daganatom váltja ki.. Ha nem szedem a gyogyit, még magasabbra szökik ez a hormonszint, nőhet a daganat is (1cm-esnél már műtik, nekem legutóbbi MR szerint 5 mm körül volt) illetve olyan szerencsétlen helyen van ez a daganatocska (jóindulatú), hogy ha picit is megnő 1cm-re van nagyobbra, nyomja a látóidegeket, így aztán halántékoldali látótérkiesés és egyéb csemegék.. De nem vagyok elkeseredve, szerencsére a gyakori fejfájáson kívül minden oké, persze egy kicsit elrettentem, hogy egész terhességem alatt szednem kell ezt a gyógyszert (ami nem káros a babára egyébiránt). Szóval ezért is kezdtem Bpesten, mert ott nőgyógyász-endokrinológus szakember kezében vagyok, - igaz nem oly régóta.
A terhesgondozásos részt nem igazán értem. A védőnőm mindenféleképpen itthoni lesz (törvény), de én is úgy tudom, hogy a lakóhely szerinti gondozóba kell járni, attól függetlenül, hogy ki a kezelőorvos. Viszont a bpesti doki aszisztensnője egészen rámripakodott, hogy jó lenne, ha döntenék végre, mert akkor gondozásra "ide" azaz Bpestre kell majd járnom, ha bpesti dokimnál maradok. Mire sorra kerültem az orvosnál (reggel 8-ra mentem és 3/4 2-re értem beKép műtétjei voltak meg hasonló) addigra lányos zavaromban örültem, hogy bent vagyok és úgy jöttem ki a kórházból, hogy ... na elfelejtettem megkérdezni ezt a terhesgondozásos dolgot... szidtam is magam, mert telefonon elérni igen nehéz... A 12. hétig való bejelentkezés azért kell, hogy szülési segélyre jogosult legyen valaki. Ha nem tudom jól, cáfoljatok meg, és egy percig sem idegeskedem tovább. De nekem mindenhonnan az rémlik, hogy terhesgondozásba való vételnek meg kell történnie a 12. hétig, hogy szülési segélyt kapjak. Ehhez meg az kell, hogy még a védőnőhöz is eljussak a kiskönyvért végre. Ilyen dilemmáim vannak, hát nem egyszerű az élet Kép de szép Kép
Frézia
frézia
 
 


Frézia! Ezek tükrében azt hiszem inkább célirányosan kellene orvost keresned Szolnokon, olyat, aki endokrinológiában is jártas, és plusszban szimpatikus is. Azt hiszem, ebben az esetben mindkét tényező nagyon fontos. Ha felhívod a szolnoki tanácsadót, szerintem ők is meg tudják mondani, hogy hol KELL tanácsadásra járnod. Jól tudod, muszáj a 12. hétig bejelentkezni, hogy jogosult legyél majd az ellátásokra.
Ahogy látom, a pesti orvos nem egy egyszerű eset... Kép Őt nem kérdezted, hogy mit javasol? Szerinte fontos, hogy Pesten vigyék végig a terhességet?
Az élet valóban nem egyszerű, de tényleg SZÉP! Kép
Remélem, sikerül jó döntést hozni. És remélem, ha ez a problémád megoldódik, akkor is maradsz velünk beszélgetni. Hidd el, nem bánod meg! Kép
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Bocsi Beatrix, de meg kell cáfoljalak, az anyasági támogatáshoz -mely az egyetlen szociális támogatsá ami a terhesgondozáson való részvételhez kötve van!- NEM KELL a 12. hétig bejelentkezni, az a lényeg, hogy legalább NÉGY alkalommal részt kell venni rajta!!!!! Úgyhogy ne izgulj Frézia, nem vagy lemaradva semmiről!!!! Mellékelem a jogszabály szövegét:


Anyasági támogatás

Anyasági támogatásra jogosult a szülést követően:

az a nő, aki a terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhes gondozáson részt vett; a támogatás akkor is megilleti, ha a gyermek halva születik; nem kell terhes gondozást igazolni, ha a szülő nő hitelt érdemlően igazolja, hogy a terhesség időtartama alatt öt hónapot folyamatosan külföldön tartózkodott;
az örökbefogadó szülő, ha a szülést követő 180 napon belül jogerős határozat alapján a gondozásába került.
Az anyasági támogatást gyermekenként egyszer lehet igénybe venni. Ha az anyasági támogatásra jogosult nő a támogatás felvételét megelőzően meghal, úgy az anyasági támogatást az anyával egy háztartásban élt apának kell kifizetni, ezen személy hiányában annak, aki a gyermek gondozását ellátja. Anyasági támogatásra vonatkozó igényt a szülést követő 180 napon belül lehet benyújtani.

Az anyasági támogatás gyermekenkénti összege azonos a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj legkisebb 225 százalékával, iker gyermek esetén 300 százalékával.

Nem jár az anyasági támogatás, ha

a szülők a gyermek megszületését megelőzően nyilatkozattal hozzájárultak a gyermek örökbefogadásához,
a gyermek a gyámhatóság jogerős határozatával a családból kikerül, gyermekvédelmi gondoskodást kap.
Az anyasági támogatás - a szülést követő 180 napon belül benyújtott igény esetén - megilleti a jogosultat, ha

a gyermek örökbefogadásához való hozzájárulásról szóló nyilatkozatot visszavonták,
a családból kikerülést eredményező gyermekvédelmi gondoskodást megszüntetik, és a továbbiakban az anya gondoskodik a gyermek neveléséről.
Az anyasági támogatást igényelni kell az Igénybejelentés anyasági támogatásra című nyomtatványon a megyei TÁH-nál, illetve családtámogatási kifizetőhelynél, száma: Cst-50-3.

Az igényt elbíráló szerv az anyasági támogatást elbírálja, a jogosultság megállapítása esetén a támogatást azonnal kifizeti, és ennek megtörténtét a gyermek születési anyakönyvi kivonatának hátoldalára rávezeti.

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Györgyi !

Napok óta nem tudunk Rólad semmit ! Ha tudsz, kérlek jelentkezz, nagyon aggódunk Érted !!!!!!

Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Eleni!Nagyon aranyos vagy,hogy aggódsz értem.Csak tegnap nem írtam,energia hiányában.

Egyébként jól vagyunk.Tegnap reggel csináltam egy tesztet.Negatív lett.Jól éreztem a dolgot.Most újult erővel vágunk bele a baba-projektbe.Nagyon bízunk benne,hogy orvosilag "unalmas" terhességem lesz.Szorítsatok értünk is!!!

Ti hogy vagytok?Testileg?Lelkileg?

Mona!Nagyon aranyos a kisfiad!Tényleg kis belevaló srácnak néz ki.Pláne az utolsó képen!Gratulálok hozzá!

Vera!Alakul a szakdoga?Sikerült befejezni?Szorítok,hogy a konzulensed se kötekedjen nagyon!Holnap várjuk a beszámolót!!!

Beatrix!Nagyon jókor ültettétek a füvet.Most van természetes locsolás!Emlékszem,hogy én mennyit kínlódtam,hogy ne száradjon ki a földje.Naponta kétszer-háromszor locsoltam.Pedig szeptember volt!

Most csak ennyi!

Szép álmokat!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Ismét csak beköszönök!

Györgyi, Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép......
Nagyon jól gondolkodsz. Csak így tovább! Részemről megy a drukkolás Kép
Aztán ne feledd: vár minket a Szapáry! Kép

Eleni, remlélem, már jobban van az egész család, és nem hagynak maradandó nyomokat történtek! Tudom, hogy Te nem hagynád! Kép
Eszméletlen, hogy ennyire érzed a ciklusod változásait!

Beatrix, nagyon megviseli Csabikát ez az esős idő? A pázsitnak csak jót tesz, bármennyire is utáljuk Kép

Mona, lassan lehet felkészülni a Férj érkezésére. Elmondod neki, hogy mi vagyunk neked? Isten éltesse a kisfiad!

Frézia, remélem, tudtunk segíteni. Ne aggódj, minden rendben lesz a terhességgel! NAgyon jól tudják az ilyesmit kezelni. Bizakodni kell. Mi itt már mindannyian megjártuk a "hadak útját". Ki így, ki úgy. Ha érdekel, olvasgass vissza. Biztatásban nem lesz hiány. Jó, hogy idetaláltál.
Védőnő ügyben nem tudok segíteni, lévén még én nem jutottam el odáig.

Ibolya, ezt neked is mondom. Mivel még nincs babám, így az orvosokkal kapcsolatban sem vagyok járatos. Ha megtudok valamit, majd szólok.

Megyek a suliba. A szakdogával kapcsolatban elbíztam magam. Még egy fejezet és rövidítésjegyzék hiányzik. De ez már nem sok. Fejben kész is van Kép Nagyjából tudom azt is, hogy szerintem mit kell még javítani. Remélem, a konzulensem is így gondolja. A jövő héten talán már többet tudok.

MA jön haza a Férjem!!!!! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Lehet, hogy vannak a Closty-nak mellékhatásai. Kép Nem vagyok benne biztos, mert eléggé hajtottam a héten, ettől is lehet. Bízom benne, hogy nem hétvégére "akadok ki"!

Majd a Férjem hozza nektek a jó időt! Ha ő nem, akkor majd Mona férje nemsokára a jó meleg Szíriából Kép

Legyen szép napotok! Kép

Puszi: V.
vera77
 
 


Sziasztok!Vera!Annyira utálom ezt az időt.Benn voltam a városban.Csak az OTP be és a Plaza ba szaladtam be.Utánna jöttem is haza mert nincs kedvem ilyen időben csavarogni.Remélem nem sokáig tart ez az idő.Gaga már nagyon érzi hogy nemsokára jön haza az apukája.Minden nap megkérdezi hogy mennyit kell még aludnia.Én ugy szoktam készülni a hazajövetelére hogy pár nappal korábban teljesen kitakaritom a lakást.Ugyanis utánna semmire sincs időm.El fogom természetesen mondani neki hogy az internet segitségével csodálatos emberekre találtam.Meg fogom neki mondani hogy elég szomoru hogy lassan ugy érzem inkább rátok számithatok pedig személyesen még nem ismerlek titeket.Ha hazajön egyébként elég nehéz időszak vár ránk.Ugyanis kiveszik a férjem manduláját.Nagyon meg fog szenvedni vele,de most már nagyon fontos hogy kivegyék.Magamat is előre sajnálom mert 4 hétig csak szenvedni fog itthon.A férfiak egyébként is jobban tudnak szenvedni mindenféle betegségtől.
mona24
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok én sem elveszve, csak hangulatom, hát mit is mondjak... Ezt az esős, hűvös időt nemcsak Csabika, hanem én is elég rosszul viselem. ÚÚÚÚtálom, hogy nem lehet nagyokat sétálni, sokat a friss levegőn lenni, stb. Kiscsabi is ül az ablakban és innen bentről irányítja a szembeni építkezés munkásait: "Hallod-e, ne jakjál annyi sódejt a kevejőbe! Nem látod tele van?" "Most hova megy a bácsi? Méjt bújik el? Nem akaj dolgozni?" "Szejintem nem jól csinájják! Kimegyek és megmutatom nekik, jó? Nem baj, ha esik az eső, öltözzünk fel jendesen!" KépKépKép
Azt mondja, nem baj, ha megázunk, majd nagyra is növünk. Amúgy idebent is jól elvagyunk, sütöttem lángost (nagy unalmamban), finom is lett. Kép Sokat játszunk, olvasgatunk... Délelőtt Csabika kivette a szekrényből a Pombart, öntött tálba és ezt mondta: "Olyan éhes vagyok, mint... " kérdezem: "mint...?" erre Ő "áááááállat" Kép
Tudom, nem szép, nem is tudom hol hallotta, de olyan jót nevettünk Apával.

Az eső a fűnek valóban jól jön, de inkább locsolnám. Rövid idő alatt is úgy megszoktam a tavaszt. Hiányzik, de remélem, hamarosan visszatér. Tudjátok, hogy vasárnap órát állítunk? Ennek is nagyon örülök! Kép Tovább lesz világos, heuréka!!!

Györgyi! sajnálom a teszteredményt, de igazad van, ezután jöhet újra a "mindent bele". Kép Aztán minden rendben lesz! Kép

Vera! Eddig ügyes voltál szakdoli ügyben. A végéhez jó munkát és kitartást kívánok!
Klassz, hogy jön haza a Férjed. Így utólag olyan gyorsan eltelt a két hét. Nem? És ne akadj ki! Kép

Mona! A főzést meg lehet tanulni, csak sokat kell gyakorolni. Férjem anyukája szakácsnő, tehát az én helyzetem sem volt könnyű. De hidd el, sikerült! Nem jobban főzök, mint anyukája, hanem jól és máshogy. Van amire azt mondja Csabi, hogy jobb, mint anyukájáé, van mikor azt mondja, hogy ugyanolyan, van, hogy azt: más, de nagyon finom. És őszinte ám, mert ha valami nem ízlik Neki, azt nem eszi ám meg. Viszont büszke is vagyok magamra, mert van sok minden, amit otthon még nem evett meg, mert nem ízlett Neki, ahogy anyukája főzte, ahogy én készítem, úgy pedig szereti. Nem kell versenyezni a mesterszakáccsal, úgysem lehet.
Remélem, ha hazajön a Férjed, minden rendben lesz.

folyt köv
beatrix28
 
 


Mona! Sajnálom, hogy pont ilyen műtétes időszak előtt álltok. Kép Igazad van, a pasasok roppantul tudnak szenvedni, ami egy ideig érthető, hisz indokolt is, csakhogy úgy el tudják nyújtani ezt az időszakot! Hátha "csak" 2 hétig fog megkínlódni a mandulaműtét következményeivel. Óvatos javaslat: ne tegyél Neki szemrehányást, hogy bezzeg mi itt, ismeretlenül... Tuti nem jól veszi majd ki magát. Bocsi, nem akartam kéretlen tanácsot adni! Kép
Kívánom, hogy a kapcsolatotokat sikerüljön helyrehozni. Biztos sok türelemre lesz szükséged, küldök is Neked sok-sok ++++++++++++++++++++ energiát. Kép
Majd elfelejtettem! A kisfiad nagyon aranyos! Csabika a kép láttán: "Ez a kisfiú is lehet a bajátom?" Szóval Gaga közönségsikert aratott nálunk! KépKépKép


Swenson! Semmi baj a cáfolattal, sőt örülök, hogy kijavítottál, így legalább jól tudjuk. Kép
És hogy vagy? Remélem, minden oké!

Ibolya! A Kisokosban néztem meg, ott benne van minden rendelő. A belvárosban csak a Mórán van rendelő, a kieső területek pedig: Temető út; Rozmaring út, ott is vannak gyerekorvosi rendelők. Ezen kívül még Szanda és a Széchenyi ltp. Amit ajánlani tudok, az a Rozmaring úti, ha még H. Szűcs doktor rendel ott, róla nagyon sok jót hallottam. Remélem, tudtam segíteni. Kép
Maradj velünk Te is beszélgetni! Te sem bánod meg! KépKépKép

Eleni! Veletek mizujs? A szemed jobban van már? Krisztike már érti a petesejtérést? Kép

Legyen szép napotok, mosolyt kérek, hiszen péntek van, itt a hétvége! Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Hazaértem, és a Férjem is Kép Kapott, enni, most pihizik. Szakdogámat odaadtam a konzulensemnek. Jövő hét pénteken megyek megbeszélni.

Mona, nem biztos, hogy jó ötlet így várni haza a Férjed! Légy Te a bölcsebb. Ne ronts ajtóstól a házba, mert itt most nem ez a megoldás. Természetesen, nem ismerem a részleteket, ez csak az én véleményem az eddigiek alapján. Nagyon szeretnék segíteni! Bevallom, nem szándéktalanul kérdeztem, hogy "elárulsz-e" neki minket. Gondolom, hogy otthonról netezel. Még a végén "letilt" a netről. Különben sem örülnék, ha férfiember olvasná a "titkainkat". Jó, tudom! Az olvassa, aki akarja. De ez azért mégis más, nem.

Biztos Te sem örülnél, ha ilyesmivel várnának haza (amiket leírtál, azokra gondolok). A csendes, lépésről-lépésre taktika most talán jobban beválik. Szerintem.... a műtétig valahogy bírd ki a "feketelevessel". Képzelheted, mennyire bestresszelt már most a mútéttől. Próbálj meg kedves lenni (ezt meggyőző természetességgel tedd), és figyeld, hogyan reagál. Ha nem veszi a lapot, nem reagál, akkor próbáld meg a tudatos beszélgetést. Már, pedig Te eldöntötted, és azt akarod, hogy rendbe jöjjön a házasságotok, hiszen oly' keveset vagytok együtt... Hátha megszeppen Kép De még ekkor se vagdoss ilyeneket a fejéhez, mert azt nem bírják a pasik. Bemakacsolnak tőle, és rosszabb lesz a helyzet, mint volt. Inkább magad mellé állítsd, mintsem ellened. Márha, ez a célod. Elhiszem, hogy már előre "rettegsz" a mandulaműtéttől. Borzalmasan tudnak szenvedni a pasik, és az ember agyára mennek. De, ha Te már most előre belelovallod magad, akkor biztos így is fogod lereagálni. Ne tedd! Próbálj meg mellette állni, talán "meghatódik" tőle.
Jajj, ne haragudj, hogy ilyesmiket írok, de ezek jutottak az eszembe, és annyira szeretnék segíteni. És én így próbálnám megoldani. A férfias dolgok ellen a nőiességgel, a női okossággal, bölcsességgel szembeszállni. Hangsúlyozom! Nem ismerem a Férjed sem, a részleteket sem, így ezek inkább csak költői megjegyzések. Ne, haragudj, ha megbántalak vele. NEm ez a szándékom.

Eleni, ugye, már jobban vagytok?

Beatrix, nagyon aranyos Csabika. Imádom hallgatni a sztoriajit. Mindig mesélj majd ilyeneket, légyszi'.

Györgyi, már kinéztem, hogy milyen babakocsit veszek majd.Kép Keskeny típust választottam, hogy biztosan elférjünk.Kép
Ugye, nem lógatod az orrod, és a jövőbe nézel? Kép

A taliról lassan már beszélhetnénk, nem? Jön a jobb idő újra. Kép

"Újakkal" mi újság? Swen? Te is ritkán jössz.

Lányok, most megyek a Férjemhez. Lehet, hogy hétvégén nem nagyon leszek. Majd meglátjuk.

Legyen nagyon szép hétvégétek! És süssön már a napocska!!!!!!! Kép

Puszi: V.
vera77
 
 


Sziasztok!

Én is utálom ezt az időt!Legyen már vége!!!!Örültem a leveleteknek,hogy Ti is levertek vagyok.Sajnos nem sok jóval kecsegtetnek a meterológusok sem. :-(

Vera!Abszolút nem lógatom az orromat.Legalábbis amiatt,amire gondolsz.Csak az előbb említett levertség lett rajtam úrrá.De nem egyedi a problémám.Nikike is olyan nyűgös...Tegnap csak 20-30 percet aludt délben.Ma még annyit sem.Vigasztalhatatlanul sírt.Utána rám feküdt,és úgy pihent egy órát.Amikor le akartam tenni,felsírt.Egyébként nagyon könnyen alszik el.Berakom az ágyába,megkapja a nyusziját és alszik.Az esti alvással most sincs baj.Remélem nem is lesz.
Vagy az idő az oka,vagy a foga készülődik.(Az utolsó négy.)Nem tudom mi,de valami nincs rendben.Nem ilyen szokott lenni.

Beatrix!Megint megmosolyogtatott Csabika!Nagyon aranyos.

Eleni!Nem vagy valami közlékeny mostanában.Ugye nincs semmi komoly oka?

Jó éjszakát mindenkinek!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok !

Ez a hétvége most nagyon zsúfolt, rokonok, ismerősök, stb...szóval most tényleg beszippantott a család, de úgy látom,Benneteket is.
Remélem, holnap tudok írni. Györgyi, semmi ok az aggodalomra, ezen kívül nincs oka a hallgatásomnak. Sokat gondolok Rátok !

Puszi mindenkinek, akkor majd holnap Rátok nézek...

Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok minden hétvégi programon, így hát van egy kis időm írni.

Reggel úgy megörültem a napsütésnek Kép, de sajna a napocska elbújt Kép. Ám a jókedvem megmaradt!

Tegnap délelőtt kollektív rendrakás és takarítás zajlott nálunk (még Kiscsabi is pakolt Kép). Délután családlátogatáson voltunk Anyuéknál, ahol Csabika első kérdése :"Mama, mutasd meg mit főztél nekem. Éhes vagyok mint a csuda!" Kép Persze mindezt úgy, hogy indulás előtt ebédeltünk. De tudom, a mama főztje verhetetlen! Kép Ja! És van egy monoklija is Csabinak, hanyatt fekve játszott és ami a kezében volt, kicsúszott a kezéből és az arcára esett (ez még csütörtökön történt, tehát szombatra szép zöld-feketévé érett). Ő ezt is büszkén mutogatta mamának és papának, hiszen a nagyfiúk arca monoklis. Legalábbis szerinte! Kép
Nagyszülők után irány a szomszéd! Van ott egy 10 éves nagyfiú, akivel imád a Csabi játszani. Persze ott is éhes volt! Kép Evett pogácsát, csokit (pedig azt kb 1 hónapja itthon nem kéri), sokat játszott, aztán ahogy hazaértünk, elaludt, mint a bunda. És reggel fél 10-ig (új idő szerint) aludt, amiért roppant hálásak voltunk Nagycsabival. Kép Ugyanis 1 óra után feküdtünk le aludni. Rosszul esett volna 6-kor kelni. Délelőtt sütés-főzés, és kora du. sütöttem muffint, életemben először és csuda finom lett! Bezsebeltem egy csomó dícséretet. Kép

Szóval a mi hétvégénk olyan nyugisan, csendesen telt.

Hát a Tietek?

Puszi Mindenkinek: Beatrix
beatrix28
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: