Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Milyen jó, hogy mindenki visszajött :)

Suzy! Nagyon gratulálunk a kis Mirjam csajszihoz - szép nevet választottatok neki ;) Majd tényleg jó lenne látni róla egy nagyobb képet, de gondolom túl sok szabadidővel nem rendelkezel :P
Milyen volt a szülés? És az orvosod?

Dharma!
Igeeeeeen!!! Mérlegképes könyvelővé fejlődtem az elmúlt egy hónapban! December 9én volt az utolsó szóbeli vizsgám. Már ki voltam teljesen készülve, nagyon sok volt az öt vizsga másfél hónapra. De legalább már túl vagyok vele és a tavasszal már nem kell újra készülnöm a dologra.
A bér-és tb ügyintézőit elkezdem, de majd inkább a kamara által, ahol a mérlegképest is végeztem. Az a név azért csak jobban mutat a bizonyítványban, mint a másik amiről beszéltünk. Inkább legyen nehezebb a vizsga és a felkészülés, de akkor érjen is annyit a papír. Majd elvileg április végén kezdhetem
:lol:

Nálunk jól teltek az ünnepek, Márkó nagyon élvezte a karácsonyfát és a fényeket, na és persze az ajándékokat bontogatni. Nagyon kis cuki volt. Mindenkinek ő vitte oda az ajándékát és mondta hozzá, hogy boldog karácsonyt. Persze a család teljesen ki volt tőle, annyira le voltak taglózva :P

A mászással kapcsolatosan végülis biztosan jót akar a védőnő, mert az agyi fejlődéshez nagyon fontos a mászás, de hát a kis akaratos gyerkőcöket ezek a dolgok nem túlzottan érdeklik :wink:
Az a legjobb ha minél tovább másznak.
Mondjuk én már kicsit aggódtam, mert Márkó 14 hónaposan indult el először... Szóval engem már az zavart, hogy miért mászik még mindig :D - nagyon elégedetlenek ezek a szülők :lol:

Hogy teltek az ünnepek nálatok?

Jó hétvégét

Sylvie
sylvie26
 
 


Sziasztok !

Nagyon szépen köszönöm a gratulációkat. valóban nem sok időm van, hihetlen, hogy egy szoptatás 1- 1, 1/2 órát is igénybe vesz. Sajnos nincs annyi tejecském, így tápszerrel pótóljuk. Tegnap előtt este jól meg is ilyesztett. Evés közben azt vettem észre, hogy nem veszi a levegőt és hiába fordítottuk gyorsan hasra alig akart segíteni. Gondolhatjátok mennyire megijedtünk. Úgy hogy nem sokat aludtunk. Iszonyú volt. A doktor nő azt mondja, mivel eddig sem akart nagyon büfizni, most meg még valószínű habzsolt is, megszorult egy kis levegő a légcsővében. Úgy hoy mostantól addig nencs alvás amíg nem büfizik. Ti voltatok ilyen helyzetben?

A szülés nekem elég hosszadalmas volt ( szerintem, habár volt aki mégtöbbet szenvedett ). Dec. 7.-én hajnalban felébredtem a szokásos pisi körutamra és ahogy szálltam le az ágyról úgy éreztem mintha bepisiltem volna, de csak egy kicsi volt, így nem tulajdonítottam túl nagy dolgot neki, de aztán délután felhívott a védőnőm ( megkérdezte egyben vagyunk-e még ? )és én elmeséltem neki a történteket és jól beparáztatott és azonnal küldött a kórházba. Mivel fájásaim nem voltak, így megvártam a párom, hogy hazaérjen a munkából és elindultunk, hogy megvízsgáljanak, de azért a vittük magunkkal a kics csomagomat is. Jó 1/2 órát kellett várni a dokira és mikor felmásztam a vízsgálóra akkor megindult a víz. Ez volt 1/2 6-kor , a kicsi Mircsi pedig másnap 05. 05 perckor született meg. Meg mondom őszíntén le a kalappal a szülésznő előtt, hihetlen amit ő csinált előttem 4 szűlést vezetett le és utánam is már ott ácsorogtak a kismamák. Mindezt egyedül és végig nagyon kedves aranyos volt, mindent mondott, hogy mit fog csinálni - mi fog következni. A neve Makarész Attiláné . Az orvos is aranyos volt, de nem sokat láttam belőle, igazából csak a vízsgálatnál, a burokrepesztésnél és a varrásnál láttuk. Azt bírtam benne, hogy ha egy kicsit is felsziszentem , mindjárt bocsánatot kért. Ő pedig Bokor András volt.Fiatal pasi. Én teljes mértékben meg voltam elégedve. viszont nem volt 2 ágyas szoba ( telt ház volt :lol: )Később átmehettem volna, de tök jó társaság volt a szobában, így letettem róla.

Sylvi: Gratulálok a vízsgáidhoz. Szerencsére karácsonyra már lettél minden megpróbáltatáson. Nem csodálom, hogy kikészültél. Nem egyszerű gyerkőc mellett tanulni is , le a kalappal !!!
Azért milyen jó érzés, hogy ilyen okos kisfiad van, nem ? Hát igen , mindez nevelés kérdése.

Dharma : Mennyi idős is a kis Maja? Nagyon ügyeskedik már , egyébként nem tudom ,hogy lehet egy picit mászásra, nem állásra buzdítani ha egyszer ő ezt szeretné. Néha olyan vicces amiket tanácsolnak. Én attól kapok hülyét amikor a v. nő és a gyerek orvos is mást mond, akkor mégis kire hallgass. Tanácsot én még nem tudok adni ezügyben , de szerintem nem olyan nagy baj ez. Habár ők tudják.

Képeket küldök priviben ! Kép [/img]
b.suzy
 
 


BUJJJJÉÉÉÉÉÉK!!!!

Sok boldogságos,egészségben,szerencsében gazdag új esztendőt Nektek!

Én is örülök,h megint írtok :)

Sylvie nagy-nagy,hatalmas gratula a vizsgához! Gondolom,h fáradt és kikészült lehettél,de a sikeres vizsga utáni érzés nagyon felemelő lehetett :D Mikor vágsz bele a tb ügyintézőibe?
És Márkó csinált valami sk ajándékot Nektek? Nagyon kis drága,már én is várom a jövő évi Karácsonyt,kíváncsi vagyok,h akkor már "érti-e" majd? :D

Suzy még egyszer gratulálok ehhez a szépséghez! Nagyon aranyos! :) HA van még kép,akkor nekem jöhet majd az a privi :)
Azt szerettem volna írni,h mi is azzal kezdtünk,h kevés volt a tej,tápit is kapott,de nagyon vigyázz sztem vele,mert Maja 4 hósan teljesen leszokott a cicizésről. Esetleg ha van rá lehetőséged talán próbáld ki a szoptanítot,h Neked se apadjon el a tej,meglegyen a szopizás "feeling"-je a kicsibe és ne kényelmesedjen el. Nekünk az volt,h hozzászokott és belekényelmesedett a cumisüvegbe és egy idő után csak nagy-nagy sírások árán,vagy még akkor sem volt már hajlandó megerőltetni magát a cicin. Esetleg kanál.
Szerencsére ilyet mi nem tapasztaltunk és gondolom,h megijedhettél. Mi nem vettünk légzésfigyelőt,de lehet egy ilyen eset után beszereznék egyet. Lehet már olyat kapni,amit a pelusra kell felcsíptetni,így kevesebb az esélye a fals riasztásnak. Meg azt hiszem valamit csinál is (talán megrezzen ?) ha nem érzékeli,h lélegzik a baba. Jaaaaj,remélem nem lesz ilyen többet!!!

Nekünk jól teltek az ünnepek. Karácsonykor Tbányán voltunk anyósapóspajtásnál. Maját még annyira nem érdekelték a dolgok. A szaloncukor csomagolása annál inkább érdekelte :D Tegnap pl betettem a szobájába,odaadtam Neki egy szaloncukrot,h azzal zörögjön,mert nem tudta kinyitni,vagy leharapni a csomagolásból darabot,h baj legyen. Eddig! 5 perc feltűnő csönd után látom,h a gyerek egész ruhája és arca csupa csoki,Ő meg nagy izgalommal majszolja a csokit :D :D :D Olyan éééédes volt :D De persze nem szokunk rá a csokira,ne legyen olyan,mint én :D :D :D
Éjszaka elmentünk házibuliba,így megvolt az első Majától külön töltött éccaka. Amikor felkeltem már nagyon hiányzott. Amikor érte mentünk úgy örült nekünk. Sikongatott,mosolygott,gagyogott :D

Állás: hát csak annyit mondott a VN,h lehetőleg kint legyen,ne pedig a járókába és akkor tud mászkálni. De olyan 50-50%-ban vagyunk állás kontra mászás terén. Szerencsére imád mászkálni,de állni sem kevésbé,tegnap megcsinálták az emeletet bababiztosra,úgyhogy most már van helye. Most meg már leülni is megtanult.

Suzy a vonalzó az aláírásomba mindig nyomon követi,h mennyi idős a jányka. :D Holnap lesz 8 hónapos :D

dharma
 
 

 
 

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet - nemrég költöztünk a XVI. kerületbe, s nemrég lettem anyuka - így minden új még :D
(s a babaneten is új vagyok...)
Szívesen beszélgetnék, találkoznék sorstársakkal, ha van ilyen.
Kislányunk, Nóra Anna, dec 16-án hajnalban született (szilveszter környékére vártuk), szerencsére nagyrészt minden rendben van. Persze jönnek a szokásos akadályok, kis nátha, s szopi-gondok, nehéz éjszakák, de leküzdjük őket. :)
Gratulálok Suzy-nak, látom ő is nemrég szült! Többiek hol, merre, mekkora gyerkőcökkel vagytok?

üdv,
zsiráf
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Nahát Zsiráf írt nekem egy privit (köszi!), és most látom, hogy ilyen nagy élet van/volt(?) itt. A "Feliratkozás a témára" funkció nálatok se működik? Én legalábbis nem kaptam e-mailt, hogy voltak új üzenetek. Így utólag is köszönöm a gratulációkat, és a bíztató sorokat.
Suzy-nak gratulálok a babához!
Na pont hazajött Apa, legközelebb többet írok.

Orsi
orsicsaj
 
 


Zsiraf gratulálok és sok boldogságot nektek! Én örülök,ha csatlakozol,bár elég hébe,hóba itt az írogatás. Pedig én sok-sok babát szokta itt a környéken látni. :roll:
Hol született a kislányod?
Azért ezek szerint azért jókor jött,mert így legalább Karácsonyra otthon lehettetek nyugalomba :)

Orsicsaj én nem is kértem ilyet,de anno a privikről küldött,most már arról sem kapok mailt. Úgyhogy 2-3 naponta be-benézek,de nem szokott nagy mozgás lenni :(

dharma
 
 


Sziasztok!

Kedves Anyukák,Kismamák !

Figyelmetekben ajánlom most induló honlapom:

www.pokroc.hu

Üdvözlettel:

Gyöngyi
leonszita
 
 


Sziasztok!

Köszi dharma az üdvözlést...igen, látom, hogy nincs igazán itt élet...
(Orsi:nekem se küldött a topichsz-ról értesítést, meg sok minden se működik itt valahogy logikusan szerintem...lehet, h ezért nem írnak az emberek?? :) )
Kislányunk a (volt) MÁV kh-ban született, azt mondhatom, nem volt nehéz szülésem szerencsére (bár készültem). A gyerekágyas időszakra kevésbé készültem, hiszen még a költözést se fejeztük be...Így azóta alán kicsit nehezebb, illetve változó, van, hogy már kialakul valami rendszer...de aztán változnak a kiscsaj igényei, vagy más kezd el neki fájni, nem tudom. Elég rossz, h nem tudjuk, h a pocija fáj, vagy az orrát kéne kifújni, vagy.. :)
dharma, te merrefelé laksz? Jól látom, h 8 hónapos a kislányod? Gratulálok!

mennem kell...
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Na akkor én is bejelentkezek ide.
XV. kerület, MÁV telep lakói vagyunk másfél éve.
Május elején készülök szülni az ÁEK-ban (volt MÁV kórház).
Még nem tudjuk, hogy mi a neme a babának, a kis csibész nem mutatja magát, pedig sűrűn kukucskálunk befelé.

A kerületet nem sikerült még alaposan megismerni, de abban bízom, hogy majd a gyerekkel nagy sétákat teszünk és megtaláljuk a játszótereket meg az egyéb fontos létesítményeket.

Joli.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Szia Joli!

Gratulálok a pocaklakóhoz!
Én jókat tudok mondani a (volt) MÁv kh-ról, szerintem jól választottál. (mármint persze lehet rosszat is, semmi sem tökéletes, de...) Bár nem lehet szülésznőt választani, s ez engem is volt,h elbizonytalanított, tapasztalatból mondom, hogy nagyon jók, szerintem bárkihez kerülsz! Akinél én szültem, ő is jó volt, ismerőseim is meg voltak elégedve. Voltam előtte szülőszoba látogatáson (ajánlom, menjél!), s már ott meggyőzött, aki éppen volt, s ő is mondta, h mindannyiuk azonos elveket képviselnek. Nem tudom, mennyire érdekelnek az alternatív dolgok, de van lehetőség gátvédelemre, gátmasszázsra is simán, attól fgtlenül, h nem választott a szülésznő.
Én jártam a kh-ba kismamatornára, az is nagyon jó, nemcsak torna, hanem relax, légzés stb. A légzés nagyon jó volt szüléskor, nem lehet ott élesben hirtelen megtanulni. Nagyon profik a gyógytornász csajok is!
Ki az orvosod (ha van)?
zsiraf
 
 


Szia Joly!

Én is gratulálok a babához és további szép várandósságot!
A mi kislányunk május 2-án született,de nekünk is januárig bújócskázott,pedig szerettük volna karácsonyi meglepetésként a nagyszülőket meglepni a nemével. Sajna a 30 perces 4D uh-on sem mutatta magát :( De remélem Nektek is kiderül mostanság :)
Mi a XVI-ban lakunk,úgyhogy a XV. kerületnek csak a Sznetmihályi út Pólus felöli részét ismerjük.
Nekem az sztk-s orvosom a Máv-ban szülészorvos,én emiatt inkább Kistarcsára mentem :oops: De szimpatikus az lapján,amit Zsiraf írt.
A szülőszobát szerintem is érdemes megnézni,legalább tudod,h hol lesz a NAGY nap :)

dharma
 
 


Zsiraf köszönöm :) nekem nagyon szerencsém volt,mert Maja már eleinte is végig aludta az éjszakát. Pocakfájás itt is volt,részben,mert sokszor bukott is,de szerencsére elmúlt,meg idővel úgyis látni,ismered,tudod mi a baja. Meg nekem is volt,amikor már-már azt hittem,h kicsit megszokta a kinti létet Maja,aztán egyszer csak minden "megfigyelésem" romba dőlt :D De azért el tudnám viselni még naaagyon sok ideig így az életet:)
Igen,8,lassan 9 hónapos és hát elég hátul lakunk,Csömör előtt közvetlen. Sok-sok kismamát látok,de itt még nem nagyon találkoztam Velük :( Ti?

dharma
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm a kedves fogadtatást.
Dr. Szabó Györgyhöz járok terhesgondozásra.
Szülésznőt nem is akartam fogadni, és még az is lehet, hogy ügyeletes dokinál fogok szülni. Majd kialakul, minden attól függ, hogy szülhetek-e természetesen vagy császározni kell. (régi gerinctrauma miatt)
Megyek majd körülnézni a kórházban, épp ma írtam fel az időpontokat. Sajnos most épp nem engednek be szülőszobára senkit nézelődni, csak az előadásokat tartják meg. Remélem ez februárban már nem lesz így.
Ez a kórházi kismamatorna érdekelne, gondolom a szerdai körbevezetések alkalmával lehet erről érdeklődni bent a kórházban.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Joly voltál azóta esetleg uh-on? Kiderült,h ki van a pocakban? :)

dharma
 
 


Még mindig nem tudjuk, legközelebb 15-én megyünk meglesni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


sziasztok!

itt vagyok néha... :)
Joly, én is Sabó dokihoz jártam, s végül nála is szültem. Azért "végül", mert az ünnepek miatt nem volt biztos, előre megmondta, h ha vidéken van a rokonoknál, akkor nem. De nem zavart volna az ügyeletes dokinál szülés sem. Te miért írtad, h lehet, h ügyeletesnél szülnél? Jó volt a szülésznőm, jó volt a doki is, bár igazán mi tudtuk mit akarunk (zene, labda stb.), s hagytak minket. Na persze a kitolásnál meg fogtak meg minden. Mondjuk annyiból jó még a doki, h sebész is volt, így mind császárnál, de még gátsebnél is hasznos lehet. Elmagyarázta, hogyan varrja ő össze a dolgokat, h ne legyen hematómás stb... majd biztos neked is elmondja, ha...addig meg inkább nem írom le :)
Igen, ez most nem túl jó, h nem engednek be a kórházba, szülőszobára, de szerencséd van, a szülésedig még lehet, h bejutsz. De az előadások is jók, én is voltam páron.
A torna úgy működik, h a doki ír "engedélyt", beutalót, s tavaly hétfőn és szerdán kora délután volt. Igen, ez vicces, mert csak az tud róla, aki megkérdezi. Ez van. Nekem is volt gerincproblémám, s ezért eleve jártam oda gyógytornára, így tudtam.

Dharma: már az elején átaludta az éjszakát? az nem semmi. Mondjuk a tejcinek azért jó, ha ürül éjjel is, nem? De én már azt is éjjeli alvásnak nevezem, ha a szopik között végig alszunk :) Kopp-kopp, az utóbbi pár napban ilyenek voltak, max éjfél előtt még nem aludtunk sokat...
Csömör..akkor te messzebb laksz...Mi Sashalmon. Na én azért nem mondanám, h sok kismamát látok...igazából szinte senkit nem látni az utcán. Ami persze érthető napközben stb. De ez nem annyira "fiatal környék" szerintem, azért is. De ma már én is "csak" kiraktam a kiscsajt levegőzni a teraszra - neki ugyanaz, mintha sétálnánk, én meg úgyse tudtam volna jól átküzdeni magam a havon mindenhol. (inkább ellapátoltam a sajátunkat is egy kicsit...;) ) szoktam vinni kendőben is sétálni, de nem vagyok meggyőződve róla, h sokat levegőzik úgy ;) Persze ha _kell_ menni valahová, akkor nagyon jó a kendő.

Orsi: én válaszoltam a prividre, de nem vagyok biztos benne, hogy elment....(pl. nincs az "elküldött üzenetek" között sem...)
zsiraf
 
 


Zsiraf igen,szerencsére kb 2-3 hetes kora óta végigalussza (koppkopp :) ). Volt egy,két éjszakánk,amikor nem,de az is már régen volt és nem említésre méltó.
De ez öröm az ürömbe,mert amit írsz sajnos igaz :( Mindig is kellett Neki kiegészítés és 4 hónapos korában abba is hagyta a szopit :( Akkor ezt nagyon nehéz volt elfogadni,de remélem,h még ha lesz kistesó,akkor én is megtapasztalhatom ennek az igazi szépségét.
Nálunk sok a fiatal,meg a kismama,babás,gyerekes család aminek örülök,csak én nem nagyon ismerek. De! A szomszéd kislánya 7 hónapos.
A kimozdulás babakocsival nekünk sem menne,de Maja a hátamon utazik és kap így is elég levegőt :D Sőt,még jobb is Neki,mert úgy látja a világot,mint én :D Babakocsiban egy mosolyt nem lehet kicsalni Tőle,pedig elég vidám baba. Ha a hátamon van,akkor állandóan mondja a magáét :D
De nyáron azért sztem újra előkerül a babakocsi,mert 40 fokban Neki is jobb sztem ha nem rajtam aszalódik. Bár a tervem az,h nyáron gyűrűs kendőt hordok majd magammal,mert Maja már menni fog magától és sztem a babakocsiba nem fog megmaradni :)

Joly remélem akkor már csak 2 hét és kiderül. Vagy egyáltalán szeretnétek tudni? Sokat gondolkoztam várandósan,h milyen lenne,h ha szülőszobai meglepi lenne,de nem bírtam ki :D

dharma
 
 


Hát persze, hogy szeretnénk tudni. Nem mintha valamelyik nem felé hajlanánk, csak kíváncsiak vagyunk hogy ki lakik odabent. Akkor talán végre nevet is választanánk és azon neveznénk, most egyelőre Nemenincs Nevenincs Királykisbaba.
A babacuccok színén amúgy sem görcsölünk. Pl. a babakocsi egy nagyon jó alkalmi vétel volt, ezért nem foglalkoztunk vele, hogy piros-szürke a színe. Ha fiú lesz, akkor majd azt mondjuk hogy Ferrari színek :D

Zsiraf, nagyon köszönöm az infóidat, sokat segítenek.
Az ügyeletesnél szülés azért került szóba, mert a doki felesége is kb. ugyanakkorra várja a 3. babájukat és ha tényleg egyszerre indulunk be, akkor a doki nyilván nem hozzám fog rohanni.
Illetve mi nem állunk úgy anyagilag, hogy szülés után még egy nagyobb összeget adjunk, azon felül amit havonta a terhesgondozások alkalmával "részletekben" kifizettünk. Ezt világosan megmondom a dokinak, bár nem hinném, hogy emiatt ne jönne be hozzám.
A másik pedig, hogy a kórház padlón van pénzügyileg. És előfordulhat, hogy mire eljön az én időm, szigorúan csak a területileg odatartozókat fogják csak ellátni, illetve, aki máshonnan érkezik, azzal kifizettetik az ellátást. Erre mondjuk megoldás lehet, hogy ideiglenesre bejelentkezek egy ismerőshöz a 13. vagy 4. kerületbe.

Közben még annyi jó hír van, hogy a cukorterhelésem teljesen jó lett, illetve az ortopéd konzílium szerint semmi akadálya, hogy természetes úton szüljek vagy hogy epidurált kapjak.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


A lakóhelyhez még annyit, hogy a mi házunkban a 12 lakásban összesen van 6 gyerek, ebből csak egy 2 év alatti picúr, akivel még nincs kapcsolat, de a nagyobbak nagyon jófejek, szoktak jönni a kertünkbe hintázni, játszani, éretlen szilvát zugenni, és társasozni is szoktunk velük. Szóval a házban jó, fiatal a lakóközösség.
Viszont hogy mi a helyzet a környéken, azt sajna nem tudom. Játszótereket is meg kell majd keresnem.
Eddig nem nagyon figyeltem a gyerekeseket, most meg lehet hogy a tél miatt ritkábban mozdulnak ki.

Amúgy én két barátnőmmel fogok sokat együtt babázni, szinte napra pontosan 3 hónap különbséggel szülünk. Az egyik jan. 31-én túl volt rajta, most jövök én, aztán utánam 3 hónappal a másik barátnőm.

Lányok, nem ismeritek véletlenül a Szentmihályi uszodát? Ezt néztem ki magamnak, viszonylag közel van és nem csak fagyos medencében lehet ott úszni. Már jó ideje tervezek menni, talán most hétvégén végre összejön.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Joly örülök,h jól sikerült a cukorterhelés!
A baba neménél mi kislányra vártunk,főleg mert Anyósom nem nagyon örült annak,ahogy a kisfiút neveztük volna :oops: :D
Persze amikor valakinek mondtam,akkor vagy megértette a vágyamat,vagy jött a "Mindegy,csak legyen egészséges" mondat,ami sztem már kicsit elcsépelt,mert ki ne szeretné,h egészséges legyen a gyereke,persze,h ez az első és ezt már mondani sem kell.
Egyébként sztem is jó tudni,már csak azért is,mert más egy fiús meg más egy lányos anyukának lenni. És én valahol legmélyen mindig is lányos anyukának éreztem magam. Valahogy nem érzem azt sem,h a távoli jövőben fiam lenne. De nagyon örülnék egy öcsinek is majd,azt is meg szeretném tapasztalni,h milyen lehet :)
A környezetemben azt vettem észre a "fiús" anyukáknál,h anyásabb a gyerkőjük,meg olvastam is egy cikket még várandósan,h milyen különbségek vannak a fiú meg lány babák között. Akkor is olyan távolinak tűnt,amit a kisfiúkról olvastam.
Megérzésed van?

Szentmihályi uszoda: én csak kívülről láttam,de úgy szép :D Amikor babaúszásra kerestünk helyszínt viszont nem javasolták. Aztán lehet,h ha Te szeretnél menni,akkor nagyon jó.
Babaúszásra mi a Hermina útiba jártunk. Nagyon szép,nagyon jól meg van csinálva,meg csak kifejezetten baba/gyerekuszoda egy kicsi medencével,pár fős csoportokban.
Viszont elég drága meg nekem az volt a bajom vele,h a női és férfi öltözőbe a pici babákat nem lehetett hova letenni. kint volt a pelenkázó meg az öltöztető így mivel én párom nélkül jártam,mert Ő dolgozott általában kint kellett hagynom Maját tök vizesen amíg én mint a villám öltöztem fel. Mire felöltöztettem Maját is addigra meg megint törölközhetem volna meg olyan iszonyat meleg meg pára volt a pelenkázónál. kész kínszenvedés volt ez a része az úszásnak. De maga a foglalkozás nagyon jó volt. Mi egy Csilla nevű oktatóhoz jártunk,aki nagyon kedves,aranyos nő.

dharma
 
 


Nekem nincs megérzésem a baba nemével kapcsolatban.
Ha a családjainkat végignézzük, akkor genetikailag nagy esélyünk van kisfiúra.
Párom egyke szüleitől két fiú született.
Az én családom népesebb, 3 helyen is 3 fiúval kezdtek, nálunk én még becsúsztam negyediknek lányként mindenki nagy örömére. Egyik bátyámnál 2 fiú után most jött egy kislány, a másiknál egy fiú, egy lány a termés. Szóval mindenhol erős túlsúlyban fiúk az "úttörők". :)
Bár lehet hogy pont nálunk lesz a szabályt erősítő kivétel és mi kislánnyal indítunk.

Én úgy gondolom, hogy az első mindegy, mi lesz. Inkább a másodiknál lehet ez fontos, hogy egyféle neműek legyenek a tesók, vagy pont ellenkezőleg, különbözőeket kívánnak a szülők.

Egy biztos: akarok másodikat. Én imádtam hatalmas családban felnőni, nem akarom ettől megfosztani az én gyerekemet.


Babaúszáson még nem gondolkodtunk, egyelőre nekem kellene elmennem, mert semmit sem mozgok, sőt napi 8 órát ülök a munkahelyemen és mostanában kezdem érezni a hátamat.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


sziasztok!

dharma: persze, hogy jó hordozni, én is szeretem, s sokat is fogom majd biztos. De Nóra egyelőre ugye a mellemen van, akkor kötöm meg jól a kendőt, ha szépen egyenesen áll a feje - azaz totál felém néz. Így az ő szempontjából ez még nem nézelődés (s mint írtam, levegőt is csak némileg közvetve kap), s nem mosolytúra. Amúgyis rögtön elalszik... :) Szoktam én itthon is kendőzni, márcsak megnyugtatás végett, s ha nekem is dolgom van, szükségem van a kezeimre.
Meg az én kiscsajom még elég kisbaba, hogy nagyon hurcolásszuk közösségbe, illetve majd mostantól, de azért kicsit para a fertőzések miatt. mondjuk így is náthás...
Viszont még az a "problémám" most így télen, hogyha beöltöztetem (itthon body, rugi, s arra még egy vastagabb, kapucnis overál/rugi), s úgy felkötöm magamra, s úgy sétálunk, hogy a pulcsira kötöm fel, s egy szélesebb kabátot alul még így be is tudok gombolni. Na most ez a sétára jó. De ha el akarnék valamit intézni, mondjuk bemenni egy áruházba, rendelőintézetbe, akkor ott azért már melegebb van. De azt némileg problémásnak érzem, hogy lekötöm magamról (lóg a kendő, nincs hová letenni a babát), kicsit levetkőztetem (bár az overál nélkül nem hiszem, h elég lenne...), s visszakötöm magamra.
Van ebben tapasztalatod, hogy kell ezt megoldani? ;) Én vagyok béna kezdő anyuka? ;)
Gondolkozom, h vegyek egy kengurut, mely a problémák egy részén könnyít, meg amúgyis; de még nem döntöttem, milyet. Van sokféle olcsó, s drága is, olvasgattam róluk már, nem tudom, megéri-e. Persze tudom, mindenkinek más jön be...Te miben utaztatod Maját?

kislány/kisfiú: Én is valahogy úgy gondoltam, hogy nekem kislányom lesz, pedig pár szempontból szeretnék fiút (is). Nálunk a családi statisztika pont a lányok irányába visz, s hát tényleg... Viszont szerintem a piros babakocsi egyáltalán nem lányos, vagy fiús. Mi is pirosat vettünk, pont azért, h jó legyen majd a tesónak is, ha ő esetleg fiú lesz. S amúgy nagyon nem akartam rózsaszín rucikat venni (én se vagyok ilyen rózsaszín típus..), bár sokszor nem tudtam elkerülni. De azért van sok sárga, meg színes, vagy pl. fehér-lilás cucca is.
az uszit nem ismerem én sem. A babaúszást én majd lehet, hogy szeretném kipróbálni, bár amit dharma írt az öltöztetésről, na az hasonló probléma, amit én is írtam, s ez vicces, azt hiszem, sok ilyen lesz a babával.. ;)
zsiraf
 
 


Joly sztem is jó az a piros babakocsi. Nekünk narancssárga mind a kettő és szem mind a kettő jó lesz majd,ha esetleg kisfiú lesz a kistesó :)
Fiú-lány: nálunk megoszlanak. Páromék ketten vannak fiúk,mi ketten vagyunk lányok. Párom szülei kislányt szerettek volna,én szüleimnek mindegy volt :) De gyakorlatilag a mi generációnkkal közel,s távol a rokonságban kifújt a dolog,mert mi vagyunk az "elsők",akiknek pici babájuk van,így ruhán kívül sem nagyon örököltünk semmit,majd mi örökítünk :D

Zsiraf: ez nálunk is gond volt,bár én amikor Maja ilyen pici volt gyűrűs kendőbe vittem,mert magzatpózban szeretett lenni. No de nekem szerencsém volt ilyen téren,mert tavasz volt. Az öltözködés,mint probléma csak télen jött elő,mert nekünk is gond volt,h külön overál,rajtam külön kabát,ha bementünk valahova,akkor Maját le,ruhát le,gyereket vissza,alapból utál öltözködni,szóval kész rémálom volt. Úgyhogy sürgősen csináltam magamnak egy hordozós kabátot,mert így egy kabátunk van és ha valahova bemegyünk,akkor csak azt kell levenni,a gyereket nem :) Egyébként nekem is kendőm van meg egy Manducám,ami sztem az egyik legkényelmesebb csatos hordozó. Német "gyártmány" és ergonómiailag az egyik legjobbnak mondják. Jó,nem olcsó,de iszonyat kényelmes,egy kengurunál ezerszer jobb. A súlya a babádnak nem csak a válladon,hanem főképp a csípődön oszlik el,amitől pl az én 7.5 kilós lányom olyan a hátamon,mintha 2 kilót vinnék. Jó 2-3 éves koráig lehet benne hordozni a gyereket.
Ha valami ilyenre szánnátok,akkor vagy ezt,vagy Bamberoo,Liliputi csatosát,Ergot javasolnám. Van egy másik fórum,ahol nagyon megy ezeknek a csere-beréje,ha szeretnél,akkor esetleg használtan valamivel olcsóbban tudunk szerezni Neked,ezekre nagyon szoktak vigyázni.
Szóval mi így közlekedünk és ilyen a hordozóm Kép Kép

dharma
 
 


Sziasztok!

Nem haltam meg, csak síelni voltunk. Benedek egész jól bírta, csak a napi 2*1 óra síeléstől sokkal kevesebb tejem volt, kétóránkért kért enni :-(

Szia jolyjoker! Én se ismerem az uszit, én terhestornára jártam ide a környékre, ami olyasmi volt, mint a könnyített gerinctorna. A korábbi heti 2*1 spinning után fura volt, mintha nem csinálnék semmit. A légzést én is szupin begyakoroltam, de élesben nem kellett, akkor vettem levegőt, amikor sikerült. Most viszont már meg se tudok mozdulni, mert egyből elmegy a tejem :roll:

Zsiráf én is pont gondolkoztam a kenguru vásárláson :-) Tegnap megpróbáltam babakocsival sétálni, de borzalmas volt, az lett az eredmény, hogy rángattam a kocsit össze-vissza a hóbuckákon. Ma egy kölcsönkapott gagyi kenguruval voltunk, de abban meg leszakadt a hátam, és Benedek is feszengett benne. Az a baj, hogy nem merek beruházni egy kengurura, mert ennek alapján lehet, hogy Benedek utálná.

dharma, te milyen fiatal vagy kép alapján! Idősebbnek képzeltelek. Vagy csak nagyon jól tartod magad :D

Ti hol szerzitek be a babaruhákat? Én általában a C&A-ba járok, de már kezdem unni, hátha van valami jobb ötletetek.

Na alvás...
Orsi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára orsicsaj 2010.02.11 11:00-kor.
orsicsaj
 
 


:D :D :D 24 vagyok most,de remélem pár év múlva a jól tartom magam is helytálló lesz :D A Keletinél van egy gyerekruha turi,én még oda szoktam járni,nem olcsó,de azért,mert nagyon szép rucik vannak ott. Bár CandA-nál olcsóbb. Nemrég a tecsóban lehetett venni akciósan gyönyörű bodykat. Síelés,bevállalós vagy :D Én is úgy kipróbálnám.

dharma
 
 


:D :D :D 24 vagyok most,de remélem pár év múlva a jól tartom magam is helytálló lesz :D A Keletinél van egy gyerekruha turi,én még oda szoktam járni,nem olcsó,de azért,mert nagyon szép rucik vannak ott. Bár CandA-nál olcsóbb. Nemrég a tecsóban lehetett venni akciósan gyönyörű bodykat. Síelés,bevállalós vagy :D Én is úgy kipróbálnám. Egyébként amikor a meleg miatt babakocsiztunk Maja sem szerette,ha viszem,aztán kocsi szervízbe került,másik nehéz,így kénytelenek voltunk hordozni és ma már elmondhatom,h még jobban is szereti :)

dharma
 
 


bocsi a duplikáért,direkt leállítottam a küldést a hiány miatt :S

dharma
 
 


Én is 24-nek érzem magam! Csak én még hatszor kaptam szülinapi ajándékot.
Ma se lesz séta, esik a trutymó :(
Dharma, a felső képen melyik hordozó van rajtatok? Vagy ez a "hordozós kabát", amit írtál?
Jah láttam én is az utazás előtti napon a Tesco-s katalógust. Gondoltam is, hogy milyen remek az időzítés :?
orsicsaj
 
 


Ez a Tescos akció nagyon jó volt. Én alaposan kihasználtam, a kezdő készletet ott szereztem be, body-rugdalózó, összesen 30 darab, fizettem 10 ezret. Jónak tűnik az anyaga, bár ez majd az első pár mosás után fog igazán kiderülni.

A Keletinél a babaturit én is láttam párszor buszból, ha a Rákóczi-Rottenbiller sarka előtt levő boltról van szó, akarok is menni nemsokára körülnézni.

Húúú, síelés!!!! Én nagyon imádom. Az előző 2 évben is kimaradt sajnos, most a baba miatt nem lehet. De most sokkal rosszabb, állandóan eszembe jut így, hogy itt az orrom előtt a sok hó.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Joly nem egyről beszélünk sztem. Nem tudom,h amit Te írsz az kimondottan gyerek ruha turi-e,de amire én gondolok az igen. Ez a Rákóczi és talán Berzsenyi utca sarok. Blaha felé az első sarok bal oldalt. Sztem mindenképp érdemes elmenni. De legalább egy órát rá is kell szánni,mert elég sok a turkálni való. Én már Majának vettem ott gyönyörű ujjatlan hálózsákot is.

A tecsóba én 6 hosszú ujjút vettem és már vagy 5*6* biztos voltak mosva,de még mindig nagyon szépek. Én 80-as méretet vettem,mert Maja pelusa kicsit amúgy is nagyobb és ezt legalább tavasz végéig tudja hordani :) Nem csak egyszer Rá adom és ennyi. Bár egy hónapja csak nyúlik és nem hízik :?:

Az első képen a kabát van,alatta a második képen látható Manduca,de a kabát alól az nem kandikál ki. Általában azt is hiszik,h a kabát tartja a gyereket :D

Séta: hát mi reggel fél 9-re elmentünk VN-höz és most értünk haza. Párszor világgá mentünk ma és elég car idő van tényleg. Nyálkatenger :twisted:

Síelés: engem alapból vonz a síelés,szívesen kipróbálnám,de ami még nagyon az egy hosszú,síelős nap utáni forró kávé/csoki megivászata azokba a gyönyörű hegyi faházakba. Én így képzelem el,de Ti jobban tudjátok,h milyen :D

dharma
 
 


Hajjjajjj!!!
Nem csak a nap végén, két lecsúszás között is, mikor megáll az ember pihenni és melegedni, nagyon jól tud esni egy pohár forralt bor a hüttében, nem beszélve az isteni vaníliaöntetes gőzgombócról!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


:roll: hmmmmmm :D De jó lehet :D
Milyen az a vaníliás gőzgombóc?

dharma
 
 


Köszi a turi tippet dharma, majd benézek abba a turiba. Bár Benedek sztm nem fogja élvezni a dolgot :-)

A vaníliás gőzgombócot én mák szórással nyomom, úgy a tuti! (nekem). Egyébként a Kistirol étteremben is van a Batthyány utcában, de azért egy pálya melletti hüttében más a fíling.
Így néz ki: http://farm4.static.flickr.com/3493/324 ... 2fab8b.jpg
orsicsaj
 
 


Jaaaaj,reméltem,h nem erről beszéltek :D
Ilyet mi Szlovákiába ettünk,ennek van is ott vmi neve :roll: Én ezt nagyon nem szerettem akkor :oops: Ott is a mákos meg a valamilyen szósszal leöntött hússal tálalt verziója ismert. Olyasmi,mint a párolt zsömle,csak nem sós. Ugye?
Ez a vaníliás nem tudom milyen lehet, a képen elég guszta.
Maja sem bírja annyira a turit,ha nem alszik :D Így hát vagy gyors vagyok,vagy Ő nem is jön velem :D

dharma
 
 


sziasztok!

na, hogy beindult a beszélgetés, itt vagyok én is...bár lehet, h nem fog hagyni a kiscsaj.
Ruci: Nekem is van tecsós rugim, szerintem jók, meg jó helyen van a patent. (van olyan rugink, amivel nehezebb bánni.) De éppen én is azon gondolkodom, hová menjek vásárolni, mert kiscsajnak szüksége lesz a következő méretre...Vettünk 56, és 62-eseket is anno, body-kat hordja is vegyesen (főleg mert az ő pelusa is nagyobb...), s most kezdem látni, h a tecsos "newborn" rugik már kezdenek passzentosak lenni. Van 0-3 hónaposból is, az azért még nagynak tűnik, de azért már kimostam.
A keletis turit már én is láttam, lehet, h elmegyek oda. Vagy az Őrsre, ott nincs valahol turi? Sugárban? Vagy ott nincsenek babaruhák?

Hát igen, elég trutymó idő volt ma, nem is mentünk sétálni. tegnap is "csak kiraktam" a teraszra, ahogy eddig már párszor. aztán gondoltam, ne legyek lusta, elindultam babakocsival, de szörnyű volt, nem is jutottunk messzire.

Viszont voltam babás jógán a héten, nagyon jó volt, végülis babamasszász, simogatás az elején, aztán meg szoptattam :), de nem olyan nagy torna... orsi, nem tudom, miért megy el a tejed, de sztm ettől pl. nem menne el. Amúgy én még kismamajógán tanultam olyan tornagyakorlatokat, ami kifejezetten tejterlmelő...

hordozás: a fenti eseményre kendőben mentünk, sztm jól rámsült a kiscsaj a héven (3 má), de legalábbis én sültem. :) Szval igen, a probléma, amiről dharmával "beszéltünk"...Manduca, igen már hallottam, s most olvastam róla még többet, azt hiszem érdekelne. Tényleg nem olcsó, de lehet, h nem érdemes gagyival kísérletezni, ahogy Orsi is írja. Mondjuk az ciki, ha megveszi az ember, s mégse jó. Esetleg jó lenne kipróbálni. Bár a kendőt szereti Nóra, kifejezetten megnyugtatás végett kötöm fel. Orsi, te kendőt nem próbáltál? Azt se szereti Benedek? Ha talizunk, kipróbálhatod az én kendőmet (legegyszerűbb, olcsó nandu)!

Sielés: tényleg bevállalós vagy így "kisbabával", mégha Benedek már annyira nem is pici. Felváltva vigyáztatok rá?
(Engem is mindig vonzott a síelés, de mikor végre elmentem, harmadik napon a térdem meg ki...de ez nem újdonság, már többször kiment bokám, térdem kirándulásokkor is)

na nálunk nyüglődés van, megyek :)
zsiraf
 
 


dharma: tényleg jó fiatal vagy! :)
zsiraf
 
 


ja, a hordozós kabát az mit jelent? hogy bele tudod a hordozót aplikálni a kabátba?
Én ugye még előlre kötöm a csajszit, s egy ilyen szélesebb -várandósan is használt - kabátot veszek fel, amit kicsit be tudok gombolni. Mondjuk bácsi a buszon így is azt mondta, hogy azt hitte a kabát tartja a babát - persze ezt nem tudom, h képzelte... ;)
zsiraf
 
 


Zsiraf ha gondolod és komoly lesz a szándékod az enyém Manducát felpróbálhatod,messze úgysem lakunk.. Én egyszer próbáltam korábban,de beleszerettem egyből :D Van benne újszülött szűkítő,ha pici a baba.
Az viszont tényleg úgy van,h inkább szánjon rá az ember egyszer többet,de nem érdemes olcsót venni. Egyrészt a babának és a mamának sem jó ergonómiailag sem és kényelmileg sem. Nekem volt már 500 féle hordozóm,próbáltam ezeken spórolni,de tényleg nagyon sok a különbség. Rossz hordozóval nagyon meg lehet utálni a hordozást.

A kabát hátulja egyszerűen ki van bővítve és van Neki alakítva egy nyak rész,ahol Maja kidugja a fejét és amit a nyakánál össze is lehet húzni,ha hideg van,h ne húzzon be a szél.
De ha elöl behúzod kabát alá az is tökéletes :) Én pont az ilyen héves esetek miatt csináltam ilyet.

Sugárba van turi,de sztem nem túl jó. Már voltam és ki lehet fogni,de elég szűk a felhozatal :(

Mi most a ringatót szeretnénk már kipróbálni. Már korábban volt egyik barátnőm akkor 3 hós lányával ilyenen,akkor mondta,h még korai,most már csak élvezné Majó is,nem? A kerületbe pont van egy keddenként :)
Ez a babajóga ez mi konkrétan? Mit csináltok?

dharma
 
 


Jó reggelt, jóreggelt!

ma is trutymó van, s az éjszakánk se volt csúcsszuper. Kéne aludni... ;)

A Rinató-t én is néztem, h van itt a kerületben. azt én is meg akartam kérdezni, hogy mikortól jó oda menni. Bár szerintem mindegy, hall szép éneket, s nézeget, az is jobb, mintha itthon nem énekelek neki (nincs hangom).
Kicsit pech, h az is kedden van. A babás jóga is. :( Most ide mentem az Őrsre, h ne utazzunk sokat (de én a szurjába jártam kismama jógára, oda is visszavinném majd egyszer a kiscsajt legalább megmutatni...na de az is kedden van. Sőt jártam a kórházas tornára, ott is van babás is...na kitaláljátok: az is kedden van :))
Akkor most én reklámozzak? a babás jóga
http://www.jogastudio.hu/main.php?p=0403
ill. ilyen gyakorlatok: http://www.freeweb.hu/kismamajoga/main.php?p=14
Annyira nem jóga, inkább simogatós, kis tornás, mondókázós foglalkozás. Szerintem azért (is) jó, hogy közösségben legyen, legyünk, ne csak az itthoni falat lássa ;) stb.

Manduca: köszi a felajánlást, szívesen kipróbálom, ha lehet. Már elég komolyan gondolom, nézegetem, honnan is rendeljem. De használtan még nem találtam.
zsiraf
 
 


zsiráf a babás jóga a Padmában volt? Még amikor terhes voltam nézegettem őket, de sokalltam az árat. Meg én ha már elmászom valahova, akkor szeretem utána érezni, hogy csináltam valamit, és a jógánál (amikor pár éve jártam néhány hónapig) nem volt ilyen érzésem.

dharma, ez a Manduca elől hordozva is kényelmes? Nézem a képen, hogy háton tuti lehet, csak nem tudtam elképzelni, hogy ez a koncepció milyen hason.
Egyébként nagyon tuti ez a kabát, ügyes vagy, hogy ilyet tudsz alkotni! Nem láttam még ilyesmit, lehetne gyártani, a mamamisok biztos elkapkodnák...

Zsiráf köszi az ajánlatot, kendőt még nem próbáltam, nemrég igérte meg a sógornőm, hogy kölcsönadja az övét. Valahogy eddig nem volt szimpi, hogy kötözgetni kell, de gondolom csak be kell gyakorolni. Asszem először otthon fogom kipróbálni, a várható tiltakozás és bénázás miatt :-D

Síelni hárman mentünk a párom lányával, aki 12 éves. "Nagyon" pályaszállás volt, tehát a szálloda bejárata a felvonó aljától 10 m-re volt. Általában ők síeltek, én ebéd előtt mentem 1 órát Bettivel, és ebéd után 1 órát a párommal. Késő délután pedig sétáltunk egyet Benedekkel. Ott minden simán ment, inkább a 6 órás nettó útidő volt kihívás. Kétszer álltunk meg szoptatni, az egyik alkalmával ebédeltünk is. Benedek eléggé unta az utat, visszafelé sírt is egy órát :-( De végül sikerült rávennem, hogy cumizzon, utána nyugi volt.
Amikor hazaértünk, nagyon aranyos volt, úgy örült a szobájának, meg az ismerős kedvenceknek, pl. a tik-tak órának :-)

A ringató nekem is be van írva egy ideje a naptáramba. Két hét múlva fél éves lesz Benedek, akkor mi is kipróbáljuk. Bár nekem borzalmas hangom van, igyekszem majd úgy énekelni, hogy csak ő hallja :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára orsicsaj 2010.02.12 14:42-kor.

KépKép
orsicsaj
 
 


Na mire sikerült megírnom a hsz-t, már válaszoltál is egy részére :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára orsicsaj 2010.02.12 14:41-kor.

KépKép
orsicsaj
 
 


babás jóga: ja, nektek már lehet, h a "nagybabás" foglalkozás az aktuális, ott már nincs babasimi.
Én régóta jógázom, azért ha jól csinálod, csináltatják, lehet azt érezni...persze más, mint mondjuk a spinning.
Amúgy lehet, h itt is lehet sokat mozogni, csak mondom én most előre szoptattam is. Meg spec. nekem nem hiányzik még a nagy mozgás, néha érzem a gátsebem is...

rucik: köszi dharma az infót, akkor a Sugárban lévő turira annyira ne számítsak. A kerületben nincs valahol jó turi?
Amúgy én várandósan kimentem az egyik nagy bababörzére, s ott vettünk meg mindent. Főleg a nagyobb dolgokat, hálózsák, bundazsák, overál, mind 2eFT alatt, pedig újonnan 10 is lehet. S szerintem tök jók. Én úgy vettem észre, vannak anyukák is, akik árulnak, de kisebb nagyobb cégek is, tehát újat is lehet venni olcsón.
(dharmáhz hasonlóan mi se örököltünk: vagy már rég voltak kisgyerekek a tágabb családban, vagy még nincsenek, majd tőlünk örökülnek, ha lesznek...)
zsiraf
 
 


Ez érdekes foglalkozásnak tűnik, amit belinkeltél Zsiráf! Lehet, hogy mégis megnézzük :lol: Tényleg kár, hogy pont kedden van.

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Örülök,h kezd fellendülni a topic,vagy a kerület(ek) mamái? :roll: :)

Zsiraf ez a babamama jóga nagyon tetszik! És nagyon elkeseredtem,h ennyire drága :oops: :( Ezért is hagytuk abba az uszit :( El szeretnénk költözni és most ennyit nem engedhetünk meg magunknak. De annyira megtetszett,h lehet letöltök valahonnan kezdő gyakorlatokat :)

Ringató: azt beszéltük egyik fórumos barátnőmmel,h ki fogjuk próbálni ezt is,meg most mondta egy kerületi Anyuka,h van hasonló,csak az népzenés. És nem kedden! :D Csütörtökön :D
Zsiraf nekem sincs jó hangom,de Maja imádja,ha éneklek Neki és ez a lényeg :D Mindenképp akár pici babával is érdemes kipróbálni. Én csak abból indultam ki amit mondtak,h ennyi idősen még annyira nem tud bekapcsolódni,de biztos élvezni fogja :D

Börze: mindenképp jó sztem is. És igen anyukák is szoktak árulni. Akár Te is mehetsz,csak asztaldíjat kell fizetni. Amikor várandós voltam sokszor nézegettem,de mindig délelőtt hétköznap volt és az nekem,mint akkori jó munkásembernek nem fért bele :D Meg nem akartam a belépőt kifizetni,nem tudtam mire számíthatok. De most már egyre kíváncsibb vagyok :D

Zsiraf nyugodtan szólj,ha venni szeretnél és összehozzuk,h kipróbálhasd. Most mamamin van egy eladó piros,de arra már elég sokan állnak sorban. 22-ért adják,de van egy bababolt is a Nyugatitól nem messze,ahol újonnan 23-ért vettem én még novemberben.

Orsi lehet persze elöl hordozni,ugyanúgy,mint hátul. A két vállpántja között van egy összekapcsoló pánt,ami biztosítja,h ne csússzon le a válladról. Van arra is lehetőség,h mondjuk akinek kényelmesebb vagy keskeny a válla az hátul ne simán,hanem X-be tegye a pántot. Remélem érthető volt :)

No a kislány már menne fürdeni,itt tépi a gatyámat,úgyhogy mindenkinek szép és nyugodt éjszakát! Zsiraf jobb éjszakát!!! :)

dharma
 
 


Érthető volt, köszi!

Merre akartok költözni, ugye a kerületben? :-)

Rákoskeresztúron találtam csak csütörtöki Ringatót:
Dr. Hajdúné Hazay Annamária
1173 Budapest, Rákoskeresztúr, Újlak u. 11.
Csütörtökönként - 09:45 - 10:15
Csütörtökönként - 10:30 - 11:00

KépKép
orsicsaj
 
 


Ringató: Köszi a csütörtökit - nekem XVII. az messze van babával... (de ez a nő tartja a keddit is Erzsébetligeten, Corvin műv. házban)

Börze: szerintem kifejezetten hétvégén szoktak lenni...én legalábbis szombaton voltam ősszel. Amúgy van a babaneten is egy börzefigyelő:
http://babanet.hu/hol-mi/borze.php
Szerintem akkor érdemes kimenni (rászánni időt, elviselni tömeget stb :) ), ha több dolgot akar venni az ember legalábbis egy nagy börzére - pl. én várandósan a BNV-re mentem ki, szinte mindent, egy délelőtt alatt megvettünk, az úgy nagyon jó volt. (nem mondom, h minden standot meg tudtunk nézni és összehasonlítani (de azt valszeg nem is lehet/érdemes), de szerintem jókat vettünk, jó áron.) - tehát pl. Jolynak tudom ajánlani, ha még olvas minket... :)

majd még írok, most nyüglődik szegény
zsiraf
 
 


Igen,ezt a börzés figyelőt néztem én is,amikor várandós voltam,de akkor az összes hétköznap volt. Egy,kettő elvétve szombaton,de akkor meg persze nem volt jó :?
Meg olyan nem nagyon van,h egyszerre sok/több dolgot kéne venni :roll: Általában ami kell azt hamarosan meg is vesszük és nem várunk,míg összegyűlnek a dolgok. Várandósan az alap dolgokat is szép apránként vettük,amikor épp volt egy jó ajánlat.
Most pl autósülést kell venni és már le is stoppoltam egy Römert,mert névnapjára én Anyumtól azt kapja Maja :D

Egyébként néha az a nevetséges még itt kerületen belül is,h bár madártávlatból sok hely közel van,a BKV nagyon túlbonyolítja a dolgokat :( XVII kerrel is ez van. Nincs messze pl kocsival,de BKV-val katasztrófa :evil:
De ha jól emlékszem itt a kerületben is Hajdúné tartja.
A http://www.ringato.hu/ -n mindegyik fent van :)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára dharma 2010.02.13 21:58-kor.

dharma
 
 


...

dharma
 
 


Rossz volt a link. 500. próbálkozásra sikerült javítanom :D

dharma
 
 


köszi, zsiraf

mostanában pár naponta kapunk valami babacuccot ismerősöktől, barátoktól, úgyhogy inkább kivárunk még, hogy mi jön össze így és a vége felé majd beszerezzük ami hiányzik :D

azért addig megnézünk pár babaáruházat tájékozódásképpen, legalább eldöntjük, hogy melyikbe érdemes majd menni és melyiket fogjuk messziről elkerülni

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: