Új privát üzeneted érkezett!

Cleo
Mosonyinál szültem. Elég alapos volt és jól jött, hogy a nővéremet is ő műtötte. Mindkettem cystára hajlamosak vagyunk így császár alatt meg tudta nézni, hogy nálam nem alakult e ki újabb. Szóval tényleg fontos a bizalom.
szilbee
 
 


:!: Nézzétek meg ezt az oldalt. Ha jól tudom Naturlandos termékek vannai itt. Babaápolási cuccok és tejserkentő teák olcsón. Egészen nagy árengedmény van rajtuk. Nem tudom a házhozszállítás mennyibe kerül...

http://www.fitoteka.hu/index.php?inc=termekek&katid=36
szilbee
 
 


Sziasztok!

Milyen nagy ma itt a forgalom, nem gyözöm olvasni az üzeneteket.

Szia Hexe! Örülökk, hogy mostantól te is erösited a csapatot.
A kislányom 13 hónapos. Nekem is volt fogadott orvosom, szülésznőm viszont nem volt. A szülésznövel szernecsém volt, nagyon szimpatikus, kedves volt, legközelebb, ha még itt fog dolgozni majd megfogadom. Jó, ha ismerösök veszik körül ilyenkor az embert.

Cleo! Vettem Sziszi üzenetét.
Nálunk minden oké, pénteken megyünk uh-ra megint és a jövö héten letelik az antibiotikum kúra, szerencsére.
Hogy van a fogad?

Tényleg Diácska hol vagy?

Sziasztok
mongi
 
 

 
 

Sziasztok!

Akkor ti már Ewa kivételével mind babáztok. De jó lenne már itt tartani.

Fogról jut eszembe.... Még nem voltam a fogorvosnál, ki fogok kapni a védőnőtől. Kedden elmegyek, mert rám fér. :( Gondolom most már kaphatok érzéstelenítőt, ha tömni kell. ( Rettegek a fogorvostól.)

Megnéztem a Naturlandos honlapot. A Fitolac tea tényleg jó, mert a barátnőm is ezt iszogatja és már 9 hónapja szoptat.

Még egyszer: Legyetek szívesek priviben írjatok nekem az általatok ismert tarifákról. Olya tanácstalan vagyok ez ügyben....

Köszike.

Üdv: Hexe
diehexe
 
 


Hexe
Én már 1-2 hónapos terhesen voltam tömésen. Olyan érzéstelenítőt használt a doki, ami nem volt ártalmas a babának.

Én is használtam a Naturlandot, de nem tudtam sokáig használni, mert úgy beindult ezektől a lötyiktől a tejtermelés, hogy becsomósodott a sok tejcsitől a mellem. Szóval nem használok semmi tejserkentőt és szerencsére még mindig szoptatom a kis lurkót. Pedig már mindjárt (1 nap) 10 hónapos.
szilbee
 
 


sziasztok lányok!

nekem 3hós terhesen kellett fogat húzni,kaptam szurit,semmi gond nem volt.én is rettegtem a fogorvostól,de a Zsoltival való terhességem alatt az összes fogam megcsináltattam.a húzást kivéve soha nem kértem/kérek érzéstelenítőt.lehet már megszoktam.de ha annyira rossz neked nyugodtan kérj érzéstelenítőt,nem lesz baja babónak :D
ma fogkövet szedett le-nagyon féltem tőle (nekem ez a mumus),de kibírtam.

Mongi.örülök,hogy jól van a csajszi.Járással/futással hogy álltok?

szia mki.
cleo27
 
 


Sziasztok lányok!!!!
Hogy milyen forgalmas lett ez a topik :?: csak kapkodom a fejem nem voltam egy pár napot és már követni sem tudom az eseményeket :lol:

Na akkor kezdem az elejéről,jóóóó????? :D

Diehexe!
Eelőször ia üdvözöllek én is a kis csapatban,nagyon örülök neked annál is inkább mert egykorúak vagyunk :lol: Nekem 2 gyerkőcöm van Zoli 9 éves,Diuska pedig 15 hónapos már kész nagylány :)
Gratulálok a babóhoz :) :) :)
Szerintem nagyon fontos az orvos választás és a szülésznő is mert nagyon sokat segít neked.Apás szülésed lesz???
A tarifákról írtam neked privit :shock:

Ewa!
Bababolt ügyben nekem egy tanácsom van nagyon szétkell nézni,mert én is megjártam 1-2 dologgal aztán már mehet az ember fűhöz fához sajna :(
Az biztos hogy én többet nem vennék új babakocsit és hordozót sem ,mert nem tudtuk kihasználni :(
Most itt vagyok egy 1éves babakocsival és hordozóval és nem tudom még a feéért sem eladni.Nagyon sajnálnám elherdálni ezért nem viszem bababizibe inkább meghirdetem valahol.
A ruhákkal szintén így vagyok mert nem kaptunk sehonnan így mindent vettünk Diának és szinte alig hasznátuk őket most ott vannak zsákokban gyűjtögetem de minek????

Cleo!!
Akit ajánlottak neked bútor készítőt nagy ügyes láttam már a munkáját :lol:
Chatre nem jársz????

Mongi!
Nem vesztem el csak sok a dolgom...és ti hogy vagytok???
Remélem már meggyógyult Antónia? :)

Most ennyi majd jövök ...egyszer csak :lol:
sziasztok
diÁcska
 
 


Sziasztok! Szia Hexe!

Örülök nagyon, hogy Te is itt vagy! Mostmár nem csak én vagyok kismama és első babás + hasonló időben is vagyunk :-) Én most vagyok a 29. héten.

Én Erdődihez járok és szeretném majd a szülésre is őt fogadni (remélem nem fog épp nyaralni), de mivel mi csak mostanság költöztünk Szolnokra nem ismerünk senkit. Szülésznőt is csak kellene fogadni, hiszen csak ő lesz végig ott velünk. Nálatok apás szülés lesz, Nálunk biztosan, nem is tudnám kint hagyni a férjemet :-) Tarifákra én is kíváncsi lennék, nekem is küldenétek tippeket, vagy Hexe, amit te kapsz esetleg átküldenéd nekem is?

Én addig húztam halasztottam a fogorvost, hogy úgy tűnik mostmár el is marad. Most nem mehetek, a 36. hét után meg már félnék, hogy ott szülök meg a fogorvosi székben :-) Bár ha az Erdődi feleségéhez mennék, akkor akár a kettőt egyszerre :-)

A Maya bababoltot is meg a Hnagárt is megnézzük talán már holnap..

Diácska: milyen nanakocsitok van?

Még erre nem is gondoltam, de ha van nektek olyan babadolgotok, amire már nincs szükség és eladnátok lehet érdekelne.

Most eléggé megviselnek ezek a frontok, remélem gyorsan elmennek már :-(

Jó hétvégét mindenkinek és jó majálisozást!
Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Szilbee: Az nagyon klassz, hogy még tudsz szoptatni. Mostanában annyi anyukától hallom, hogy nincs teje, csak két-három hónapig szoptatott. Bár lehet, hogy ez nem a természet miatt van, hanem sok anyuka olyan hiú, hogy abbahagyja a szoptatást még idő előtt. Szerintem, de te biztos jobban tudod, lehet szoptatás alatt is úgy enni, mozogni, hogy visszanyerd az alakodat. Remélem.... Mindenképp szeretnék szoptatni, amíg csak lehet, de minél hamarabb leakarom adni a felszedett 20 kg-mat :oops: :!: Nem lesz egyszerű, de muszáj lesz.
Cleo: Köszi az infót. Azóta már változások vannak a fogadott szülésznő és doki terén. Állítólag ha van fogadott szülésznő, akkor kell a fogadott doki is. Gondolom mi lehet egy ilyen döntésnek az oka, de ez nem publikus. Biztos te is tudod mire gondolok.
Diácska: Neked is köszi a maszek infót. Eddig úgy volt, hogy nem apás szülés lesz. Én olyan típus vagyok, aki jobban szeret egyedül szenvedni. Ha bajom van, jobb ha békén hagynak. Elvonulok, mint a kutya és egyedül nyalogatom a sebeimet. Amióta beszéltünk a szülésznővel azóta a párom egyre többször mondja, hogy ha akarom, akkor szívesen bejön. Eddig ezt még nem mondta. Azt mondtam, ha akar, jöjjön be, ha útba lesz, majd finoman kiküldöm. Persze erre már elszállt a bátorsága és még nem döntött. :lol: Igazából én is elbizonytalanodtam ez ügyben....
Mongi: Látom, már ti is túl vagytok a kezdeti nehézségeken. 13 hónaposan már kész hölggyel van dolgod. Hogy hívják a kisasszonyt? Neked ki volt az orvosod?
Ewa: Mi is használt babakocsit és bébihordozót vettünk. Az újat tényleg nem lehet kihasználni. Nagyon valószínű, hogy már nem lesz nálunk több baba, megállunk az egynél, ezért utána úgy is meg kell szabadulni az ilyen dolgoktól. Az újat nem biztos, hogy el tudod adni, de a használt, olcsóbban vásárolt dolgokat könnyebb szívvel el tudod ajándékozni. A babakocsit féláron vettük és szerintem nem kell másik, tökéletesen jó lesz amíg kocsiba kell ülnünk. A bébihordozót nevetséges áron vettük a neten keresztül és tökéletes állapotban van. Egyrészt, ha gondolod szívesen ajánlok olyan oldalakat, ahol sok mindent találhatsz. Másrészt, a kolléganőm tegnap ajánlott megvételre egy pár dolgot. Két éves a kisfia. Nagyon igényes nőről van szó, úgy hogy a használt cuccai is tök jók. Van ami kell nekem, de van ami már meg van és ha gondolod.... A jövő hétre ígért egy árlistát. A babakocsi tökéletes és szuper ( mindent tud ), van neki eladó bébihordozója is ( ez is tud mindent ). ja és van sterilizálója is ( ha jól emlékszem ). Majd kérek képeket róluk és elküldöm, ha érdekel. Neked nincs problémád a magas gyomorsavval?

Remélem nem fogja ez ronda idő elrontani a gyereknapi programjaitokat!!!

Üdv mindenkinek:Hexe
diehexe
 
 


Sziasztok!

Ewa!
Írtam ma neked privit biztos nem olvastad még el :(
Tettem fel képeket a babakocsiról és a hordozóról is a fotóalbumban megtalálod ha érdekel: Káplár Klaudia Lilla 1 éve cím alatt,az album 4. oldalán. :)
Hexe!
Az én férjem nem volt ilyen bátor :( ő nem jött be a szüléshez de nagyon jó lett volna néha, ha ott van :) lehet nem minden helyzetben de azért igen jó lett volna :)
Ha a férjed beakar menni ne beszéld le róla,ez egy életre szóló élmény mind kettőtöknek :D

Szio most ennyi!!!!

Holnapra szép időt minenkinek!!!!!!!! :D :D :D :D
diÁcska
 
 


Sziasztok Lányok!

Pénteken voltunk Antóniával uh kontrolon, szerencsére minden rendben van. Viszont az orvos a strandolós pancsit addig nem ajánlja, amig szobatiszta nem lesz, nehogy valamit összeszedjen a vizböl. Nem baj ,már van itthoni pancsolója, az elég lesz neki.

Cleo!Egyedül még csak a bútorok mellett megy a csajszi, de ha fogom a kezét szinte szalad. Igazi kis örökmozgó, mindenben benne van, pakol, amit ér, ö is nagyon szereti püfölni a billentyüzetet.

Hexe! A kislányomat Antóniának hivják és már most imádja magát a tükörben nézni, föleg, amikor öltöztetem, tényleg egy pici kis hölgy. Dr. Faragó Bélánál szültem, nagyon rendes volt .A szülésznő pedig Antal Teodóra volt, ö nem volt megfogadva, de nagy szerencsém volt vele.
Én is azt mondom amit Diácska, jó, ha az apa is bent van. Lelkileg nagy támaszt tud nyújtani, még ha fizikálisan nem is segit. Voltatok már a szülöszobát megnézni?

Na most csak ennyi.Remélem holnap jó idö lesz, készülünk a gyereknapra.

Puszi mindenkinek! :D
mongi
 
 


Kép

A profilba még nem tudtam feltölteni képet, ezért ide küldök egy képet a kislányomról nektek.

Puszi mindenkinek.
mongi
 
 


Sziasztok!

Gondoltam tegnap a gyerekekre, hogy jól elmosta a majálist az eső :-(

Hexe: érdekel a lista :-) nektek kisfiú vagy kislány lesz?
Diácska: megnéztem a képeket és írtam is :-) Nagyon aranyos a kislányod!

Üdv: Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Diácska:

Eszemben sincs lebeszélni a párom az apás szülésről. még ha nem is rajogok az ötletért, nincs jogom kizárni őt ebből az élményből. Majd ő eldönti, hogy akarja-e igazán. Az a baj, hogy pont a vajúdáson nem lehet ott az apuka, csak a szülésen. Pedig igazából a vajúdás alatt nagyobb segítség lenne.

Mongi:

Olyan szép a kislányod neve, mint ő maga. Tündéri ebben a rózsaszín sapiban. :D A múlt héten láttuk a szülőszobát. Az elmondások alapján sokkal rosszabbat vártam. Mindent elmondott a szülésznő és megmutatta az összes helyiséget. Ez így azért jó, mert legalább tudom hová fogok menni, nem fogok ott téblábolni a nagy ismeretlenben. Így könnyebb felkészülni.

Ewa:

A listát küldeni fogom, ha megkapom. Nekünk is kislányunk lesz és a Lili nevet választottuk. Érdekes, hogy fiú nevet nem találtunk, pedig volt egy-két ötletünk, de vagy nekem, vagy a páromnak nem tetszettek. Amióta kiderült az XX-es kromoszóma, azóta nem is görcsölünk rajta. A Lili most nagyon divatos név, de nem igazán érdekel a divat. :) Ti a Zsófit választottátok, ugye? Szép név és nőies. Ez is nagy divat mostanában, de gondolom téged sem érdekel.... :D

Üdv mindenkinek: Hexe
diehexe
 
 


Hexe
A Hetényiben ott lehet az apuka a vajúdásnál is, nekünk azt mondták az előkészítőn tavaly. Tök fura, hogy nektek mást mondtak... El is mondták mi mindenben segíthet az apuka vajúdás közben. Én ezt nem értem... Mióta van ez így??
szilbee
 
 


Sziasztok!

Nem pont a vajúdásnál tud a legtöbbet segíteni az apuka? Lelkileg is meg egyáltalán.. szülésnél már max ő is csak mondhatja hogy nyomjál babám. legalábbis a filmeken ilyen :-) Az én férjemet úgyse tudják kizárni, nagyon elszánt :-)

Hexe:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy a 34. hét körül lehet szülőszoba vizitre menni. De ezek szerint lehet hamarabb is? Kinél kell érdeklődni?
A Lili nagyon aranyos név, olyan igazi kis tündérke :-)
Nekem nem is gyomrom, hanem a torkom-nyelőcsövem szokott égni.
Előre is köszi a listát!

Puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok.

kinek hogy telt a gyereknap.mi egész nap készültünk a ligetbe, és 16 körül ki is mentünk.és nem esett :D (akkor)
nagyon jól érezték magukat a lurkók.Sziszi lovagolt,Zsolti vonatozott,sergőztek,életükben először ettek vattacukrot (ízlett nekik),kaptak lufit.Sziszi úgy felmérgelte magát este a lufin,hogy mindíg felrepült a plafonig,hogy hisztizett és a végén már a fogával akarta széttépni (szegényen mi nevezzünk,neki meg lila volt a feje a méregtől,hogy a lufi nem marad a helyén) :lol:
Este elmentünk a Zagyvába,és otthon jól besütikéztünk :P

Mongi.gyönyörű ám a nagylány.
sziszi is egész nap öltözködik,kipakolja a cipősszekrényt stb
imádja ha a mamája festi magát- ő is megy oda és sorolja "szeme,fesse,ruuuzs" -aztán nézegeti magát a tükörben.

hexe,ewa.
nálunk mindkét szülésnél VÉGIG bennt volt Apa (jóóó....az előkészítésnél nem..szerencsére) :oops:
Zsoltinál a 38.héten voltunk "felkészítésen".sziszinél azt mondták nem lenne szükséges,hogy menjünk.
szerintem azért mondhatták,hogy vajúdásnál nem lehet bennt az Apuka (nekünk anno így mondták):
ha nem annyira előrehaladott a tágulás,vagy várható,hogy nagyon elhúzódó lesz (vagy nincs szabad szülőágy) akkor a szülőszobák előtti vajúdóban van a kismama elhelyezve, ott van TV, ctg ha kell... és ide más nem jöhet be (sok ágyas amúgy). mesélte nekünk a szülésznő hogy volt már annyira teltház is régebben,hogy itt is kénytelenek voltak szüleszteni. -hozzáteszem, hogy szerintem ide nem szokták fektetni azokat akik szülni jönnek, olyannal taliztam itt,aki vérezgetett és megfigyelésre ide fektették (vagy osztályról ide teszik,akit valamilyen ok miatt (magzatvízcsorgás stb) gondosan meg kell figyelni )
a lényeg a lényeg a vajúdás a szülőszobán szokott ált.zajlani, és ott Apa is ott lehet. - na ez az én véleményem 8)

más.használ valaki önbarnítós testápolót? én ma vettem,mert úgy néz ki a nyaralásig már a nap se süt ki :cry: . remélem nem leszek foltos :roll:

jó éjt mindenki
cleo27
 
 


Hexe írtam pü-t

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Sziasztok Lányok!

Hol is kezdjem...?

Az az infó, hogy az apuka nem lehet benn a vajúdásnál másodkézből származik. Egy ismerős nagymama jelölt mondta, hogy a lányának ezt az infót adta a szülésznő. Én még nem kérdeztem rá, de biztosan meg fogom tudni és terjeszteni fogom. Azt mondta a szülésznő, hogy ha sokan vannak a szülőszobán, akkor a vajúdóba kell lenni, amíg csak lehet. Ott meg nem maradhat benn az apuka. Lehet, hogy erre gondoltak...

Ewa: Azt nem tudom, hogy mikortól lehet szülőszobát nézni. Nekünk szólt a szülésznő, hogy mikor mehetünk, mikor ér rá velünk foglalkozni. Szerintem, ha van fogadott szülésznő, akkor bármikor bemehettek. Beszéld meg vele. Van már választottad? A gyomorsav problémára én most kipróbáltam a benedekfű teát és úgy néz ki, hogy bevált. Az a baj, hogy a kávé nekem lét kérdés, mert a vérnyomásom akkor jó, ha reggel iszom egy kávét, de a gyomrom nem bírja.Úgy hogy vagy szenvedek a gyomorégéstől vagy szédelgek a vérnyomásom miatt. Na ebből van nagyon elegem. Ha ez nem lenne, nem lenne semmi bajom. De ha már a nyelőcsöved ég, az igazán gáz. Gondolom próbáltad már a Rennie-t. Ha nem, tedd meg, valamennyire enyhíteni fogja. Sajnos semmi mást nem lehet szedni terhesség alatt.

Petri: Köszi a privit. Ez a gyönyörű kismanó itt a képen elbűvölő :D

Üdv: Hexe
diehexe
 
 


Sziasztok!

Kihasználom az alkalmat, hogy a kisasszony elaludt és irok egy pár sort.

Ewa, Hexe! Amikor én szültem, akkor csak a szülöszobába jöhetet t be a férjem, miután elökészitettek. Én egy pár órát töltöttem a vajúdóban, mert nem voltak fájásaim, csak a magzatviz csordogált egy kicsit. Mig a vajódóban voltam csak egyszer engedtek ki a férjemhez, aki az apaváróban volt. Azután szerencsére jöttek a fájások úgy 19:00 körül és este 10- re már bent voltunk a szülöszobában. Amig a labdán ültem addig ö tartotta a hátámat, de gyorsan felvettem a vizszintes testhelyzetet, mert a labdán már nem birtam megülni. Utána már csak lelkil támaszt nyújtott.
A Zsófi és a Lili is nagyon szép név, biztos édes kis babucik lesznek a lányok. Olyan jó lesz, amikor elöször a kezetkben tarhatjátok öket, ez a legboldogabb pillanat az életben.

Petri! Timi baba gyönyörü és úgy látom a képen, hogy elég jó kondiban van. Mekkora most a kisasszony?

Cleo! Nagyon jót nevettem a lufis történeten. Nálunk ez úgy müködik, hogy Apa felfújja és utána elengedi, Antóniának meg jójózik a szeme, hogy a lufi hová lett.
Lám, lám milyen korán kezdik a mai csajok a sminkelést és még ha nagyobbak lesznek vajon mire számithatunk. Lehet, hogy a ruháinkat rendesen el kell majd zárni elölük.

Diácska! mi újság nálatok? Dius miket csinál mostanában, új tudomány van-e?
Sziasztok
mongi
 
 


Sziasztok!

Ma elmentem a fogorvoshoz. Június 30-ra kaptam időpontot. Most leszedte a fogkövet és majd legközelebb cserél töméseket. Tényleg korábban kellett volna menni, de mit csináljak, ha fóbiám van a szájbatúrkálástól. Egyébként szimpatikus kis doktornő.


Belegondoltam ma délelőtt - ha bejöhetnek az apukák a vajúdásra, akkor tulajdonképpen ott mászkálhatnának a vajúdóban le-fel, mialatt más anyukák ott vannak egy szál lebernyegben. Ez nem kóser :lol: Valószínű, hogy ezért lehetnek csak a szülőágy mellett. És ez így logikus is.

Ewa: A kolléganőm csak a babakocsi és a bébihordozó árát írta meg.
TAKO babakocsi (tényleg jó állapotban van) 25 ezer, Bébé Comfort bébihordozó (ezt nem láttam még) 15 ezer. Azt mondta megadhatom a telefonszámát, ha gondolod, szólj. Van még más is neki, de csak ezt a két árat küldte el sms-ben. A jövő héten megyek hozzá és majd érdeklődöm még. Légzésfigyelőt akartok venni?

Üdv: Hexe
diehexe
 
 


Sziasztok! :lol:

Mongi :lol:
Tényleg nem panaszkodhatom, a kiscsaj szépen fejlődik.
2 hete voltunk oltáson akkor mérték a súlyát, ami 6700gr volt és 62cm. Szóval rendesen növeszti a tokát, én pedig a bicepszemet. :wink:

Hexe :lol:
Jól gondolkodtál...tényleg nem lehetnek ott az apukák a vajúdóban... pedig ott is nagy szükség lenne rájuk. :!:
Igaz én ezt nem tapasztaltam, mert császár volt.

néha ha van időm írok neketek, de nem ígérem mert annyi helyre pötyögök már

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Hexe
Azért van ott függöny, hogy ne lássák a vajúdó anyukát és apukát. A férjemet is megkérdeztem és Ő is úgy emlékszik, tavaly az "eligazításon" nekünk azt mondták, hogy az apukák is bemehetnek vajúdni. Tök nagy helyek vannak a vajúdásra kialakítva. Van ott bordásfal, szülőszék, óriáslabda. Én nem értem miért mondtak nektek ekkora blődséget. :shock: Sőt nem egy anyukát ismerek (akikkel együtt voltam az osztályon), akivel bent voltvajúdáskor az apuka.

Mióta van ez így és ki találta ki ezt a marhaságot????
szilbee
 
 


Szibee :lol:
Nekem a szülésznőm mondta. Hát tényleg nagy hülyeség. A szülőszobán már ott lehetnek. A bordácsfal, labda stb az nem a szülőszobán van? Nekem ott mutatták a szülő"szobák" végében.
A vajúdó az meg az előtte lévő helység, vagy nem?

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Petri
Nem tudom volt e tavaly nyár óta átalakítás, de én úgy emlékszem a szülőszoba az maga a vajúdó is. Éppen azért, hogy ha megindul a szülés, akkor csak fel kelljen rakni az anyukát az "asztalra". NEkünk külön elmondták, hogy mivel tud közben az apuka az anyukának segíteni vajúdás közbe (pl.: derékmasszírozás, apukán csimpaszkodás ... és ehhez hasonlók). Egy rakat ötletet adtak. Tök aranyosak voltak.
szilbee
 
 


Sziasztok!

Amit én láttam és hallottam a szülőszobán: Kinn van egy helyiség, ahol felveszik az adatokat és megvizsgálnak az érkezés után. Aztán van egy külön helyiség ahol a szekrények vannak, ez úgy néz ki, mint egy sportöltöző :P Van egy helyiség a tisztálkodáshoz, innen nyílik a két zuhanyzó, amiből csak egy használható, de a másik is áztatja a 6. emeletet. Itt végzik a szőrtelenítést ( de szépen mondtam ) és a beöntést is. :cry: Van egy ún. vajúdó, ami 6 vagy 7 ágyból áll. Ez egy szoba, ahol nincsenek függönyök. Olyan mint egy normál kórterem. Ebből nyílik a külső szülőszoba, ahol van két szülőágy ( remélem jól emlékszem ). Ebből nyílik a belső szülőszoba, ahol szerintem egy szülőágy van. Itt van a bordásfal, labda és egyéb játékot :D Innen nyílik még egy szoba, ahol van egy ágy az NST-hez és egy nagy fürdőkád. Ez a helyiség szerintem új lehet, mert eléggé annak látszik. Az apukák a szülőágy mellett lehetnek kizárólag. És a szülés után ki kell menniük és csak akkor jöhetnek vissza, ha már teljesen kész vagy, mindenféle értelemben.
Amiket említettél Szilbee ( maszírozás, csimpaszkodás ) az a szülőágy közelében történik, mert ott lehet sétálni körülötte. Ezt külön mondta a szülésznő. Ebből gondolom, hogy hamarabb bekerülsz a szülőszobára, mint ahogy feltennének az ágyra. Hogy fogok én oda felmászni a 150 cm-mel és az óriási pocakommal. Már most akkor pocakom van, mint más 9 hónapos kismamának.
Egyébként nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz benn a párom velem, mert túlaggódná magát. Már most éjszaka, ha felkelek pisilni, felugrik, hogy mi abaj, mi fáj, mit segítsen. Nem akarom, hogy kikészüljön szegény még idő előtt, elég lesz ha rádöbben, hogy milyen jó volt eddig végigaludni egy éjszakát és milyen jó lenne újra végigaludni egy éjszakát.
:lol: De már alig várom, hogy felkelhessek éjjel két-három óránként. Tegnap kaptam egy pólyát, egy gyönyörű, nőies, csipkés, modern pólyát, amiben hazahozzuk a kisasszonyt. Annyira elérzékenyültem. Jó lenne, ha már lenne benne valaki. :D

Üdv: Hexe

Ui.: Ewa, mikorra vagy pontosan kiírva?
diehexe
 
 


Szia Ewa!

Ment neked egy privi egy linkkel. Nézd meg, érdemes.

Üdv: Hexe
diehexe
 
 


Hexe

Van egy ún. vajúdó, ami 6 vagy 7 ágyból áll. Ez egy szoba, ahol nincsenek függönyök. Olyan mint egy normál kórterem.


Ezt nagyon rosszul tudod! Ezt hívják a megfigyelőszobának... én már csak tudom, hiszen én is ott feküdtem. Oda valóban nem lehet bemenni... modjuk attól függetlenül párom bekéreckedett, mert már akkor 3 órája vártam a császármetszésemre. :) Most már leaglább tudom, hogy csak egy nagy félreértés az egész. Fekve ugyanis nem vajúdtatnak a Hetényiben és máshol sem, hacsak az anyuka külön nem kéri.
szilbee
 
 


Sziasztok!

ezzel az időjárással megint nehéz napok jártak rám + tegnap nagyon szédültem :-( de ma újra minden ok :-)
Hexe, olyan jó, hogy neked semmi problémád!

Én még a szülőszoba látogatás előtt állok! Majd hamarosan szeretnék menni, és akkor mindent alaposan kikérdezek és megírok :!: :D Nálunk ez azért nagyon fontos, mert a férjem végig ott akar lenni mindenhol.

Aug 19-re írtak ki, de most 1 héttel előreugrottunk, gondolom az is előrejön aug 12-re. ha én kicsit korábban szülnék, úgy a 38. héten, akkor lehet Hexe, hogy együtt szülnénk :-)

:?: Szülésznőt még nem fogadtunk, és nem is ismerek senkit. Tudtok valakit ajánlani :?:

Az anyósom mostanában emleget valami babakocsi vásárlást nekünk, ha eljönnek meglátogatni majd rákérdezek, hogy mire is gondolt, addig most kicsit elhalasztjuk a babakocsi vásárlást.. légzésfigyelőt nem igazán szeretnék, félek, hogy inkább csak a frászt hozná rám..
ewa
 
 


Hexe, nem kaptam meg a privit :-(
ewa
 
 


szilbee írta:Hexe

Van egy ún. vajúdó, ami 6 vagy 7 ágyból áll. Ez egy szoba, ahol nincsenek függönyök. Olyan mint egy normál kórterem.


Ezt nagyon rosszul tudod! Ezt hívják a megfigyelőszobának


Nekem is ezt a megfigyelőszobát mutatták vajúdónak. Akkor itt jól félreinformálnak minket :evil:
Én is ott vártam a csasziig. Ott kaptam a katétert és az infúziót.

Nekem Dúcza Beatrix volt a szülésznő. Igaz császár lévén nem sok dolga volt. Ő egy fiatal, aranyos csajszi. Én meg voltam vele elégedve.

Más.
Timi manót vinném szemészhez. Sajnos a gyerekdoki szerint el van záródva a könnycsatornája. Találtam a kisokosban két gyerekszemésznőt. Dr Paxy Klára és Dr Balla Erzsébet.
Ismeri valaki őket? Vagy tudtok valakit ajánlani akinek magánrendelése is van?

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Sziasztok!

most voltam dokinál. a méhszáj rendben, mármint nem romlott 2100, de azt mondja a doki, hogy ha pihenek, akkor az ki fogja bírni. a kicsi is fejlődik, de a kisebb babák közé tartozik. A feje 75 mm, a törzse: 76mm kaptam megint egy újabb fajta gyógyszert, doxina, ami javítja a méhlepény vérkeringését.
olyan nagyon hosszú ez a 9 hónap!!! :-(

Petri köszi a szülésznőt. a Paxi Kláráról már hallottm, de a többiek jobban tudnak segíeni

puszi mindenkinek
Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Vagy félreértettem valamit, vagy változás történt a vajúdóval kapcsolatban. Amúgy nekem majdnem mindegy, mert 99%, hogy a párom nem fog bejönni. Amilyen hisztizsák vagyok mostanában, szülés közben még elküldeném délebbre :D Ez igaz.Ezt a kis mondatot Sanyi írta be. Nagyon vicces.... és jellemző, csak egy pillanatra mentem ki pisilni és már beledumál. Képzelhetitek mit művelne a szülőszobán. :P Ott is beleszólna mindenbe.

Ewa: Csak hogy ne irigyelj annyira, már 3 éjszaka nem alszom, mert sehogy sem jó feküdni és az idő engem is megvisel. A vérnyomásom is állandóan leesik-felmegy. Ilyenkor szédelgek össze-vissza. Kedden fekhetek be a kórházba megfigyelésre. Hip-hip-hurrá! Én csak egy szülésznőt ismerek a Ducza Beatrixot. Nekem őt ajánlották. Én őt kértem fel. Nagyon szimpatikus és kedves, fiatal hölgy. A légzésfigyelőről csak annyit, hogy pont ma mondta a védőnő, hogy még egy éves babánál is ajánlják a használatát. Ha okosan csinálod, ahogy elő van írva, és a megfelelőt veszed meg, akkor nem fog tévesen riasztani. Ettől én is féltem, aztán úgy voltam vele, hogy inkább téves riasztás, mint bármi baj... Gondold meg. Ma már bérelni is lehet, nem kell egyszerre egy vagyont kiadni érte. Mi is eg.péntztárra vesszük meg, már egy éve a babaholmikra gyűjtjük a pénzt a számlán. Most kedvezményesen meg tudok venni minden babaápolási dolgot és felszerelést a számlánkról. Tök jó dolog, még adókedvezményt is kapok utána.
Egyébként merre felé laksz?

Petri: Még csak csupa jókat hallottam a Beatrixról. Ezek szerint te is meg voltál vele elégedve. Ennek szívből örülök. Sajnos gyermekszemész ügyben nem tudok segíteni. Még csak nem is hallottam róla.

Üdv: Hexe
diehexe
 
 


Szia Ewa!

Megismételtem a privit, remélem, most megkapod.

Üdv: Hexe
diehexe
 
 


szia mindenki.

szilbee.én is így látom/láttam a szülőszobát és vajúdót mint Te.vagyis a szülőszoba előtti helység megfigyelőszoba.nem fognak ide tenni vajúdani (szerintem) én Zsoltival 5-6órát vajúdtam- a szülőágyon/mellett (akkor még nem volt semmi más és 6ágyas volt (függönyökkel elválasztva) a szülőszoba. amúgy is gondoljatok bele, ha például borokrepesztés van (nekem mind2-nél azzal kezdték) nem fognak kitenni a megfigyelőbe senkit :?
a másik érv,hogy a szülőszoba=a vajúdás helyszínével ---ott van a labda,bordás,kötél,kád,matrac... -amiket nem fognak a megfigyelőbe kicipelni (kivéve labda) 8)
amúgy meg elsőnek kell érkezni a szülőszobára,a legjobb helyet elfoglalni,minden jólesőt kiprobálni és nagyot babázni.. :lol: :lol:
puszi mindenki

ja.Paxy klárit mindenki dicséri Szolnokon!!!
én telón beszéltem egyszer vele,nagyon kedves,van magánrendelése is.
Ewa megkérd a császis barinőmet ő tavaly 40-et adott E-nek
cleo27
 
 


Sziasztok!

Hexe, jópofák vagytok a férjeddel :-) viszont azt is kalkuláld be, hogy inkább őt küld el, mint a dokit :-)

akkor ne keseregjek és aggodjam agyon magam? sajnálom a kórházat, remélem nem lesz semmi probléma, és hamar hazaengednek :!:
én tegnap úgy el voltam keseredve :-( nem mondott semmi rosszatdoki, csak máskor szokott mosolyogni, most meg olyan komoly volt és jó hosszú idő után csak annyit mondott: rendben van, de szedjem ezt is + 19én menjek vissza, hogy biztosan jól fejlődik e a baba. ugye egészséges lesz?

Cleo: köszi az infot!

Puszi: Ewa
ewa
 
 


Jó pocsék idő lett így szombatra... Pedig kirándulást terveztünk. :( Talán azért van némi esély egy esőmentes sétára. Hacsak nem akadunk el a dagonyában. :P
szilbee
 
 


én is kukucs.

mindenki el van tünve :roll:
én már tiszta depis vagyok a hidegtől és esőtől. ma ki sem mentünk a gyerekekkel, ki is akasztottak rendesen :lol:

Diácska merre bujkálsz?régen nem dumcsi,igaz én sem járok a chat-re.
pusza csajok
cleo27
 
 


No milyen tuti idő lett... nem? Tök jó! Az ember kivirul tőle teljesen. Állítólag jövő héten itt a nyár. :D 8)

Nálunk most bújt ki két új fog gyors egymásutánban és most jön a harmadik. Összesen 5 lesz egy-két napon belül. :D

Szép Sétálós Napot Mindenkinek!!
szilbee
 
 


Sziaztok!
Újra itt vagyok !:D ( Ha még emlékeztek rám)
65 kórházban töltött nap után végre itthon vagyunk. Két gyönyörű kisfiam született május 31-én. Most épp alszanak, így bekukkantottam hozzátok. Hogy megváltozott itt minden!
Remélem mindenki a legjobb egészségnek örvend és élvezi ezt a kellemes időt.
Majd még jövök.
szirén
 
 


Sziasztok!

Szirén! :D :D Gratulálok a kisfiaidhoz és kivánok nektek jó egészséget, sok boldogságot és nagyon sok tejcsit.
Hát elég kemény lehetett a kórházban ilyen hosszú ideig. A kislányod, hogy birta nélküled?
Mekorrák a fiúk?

Hexe! Veled mi újság, mi volt a kórházban?

Ewa! hogy birod ezt az össze visssza idöt? Hogy áll a babakelengye?

Diácska eltünt. :(

Jó éjt!
mongi
 
 


Szia Szirén!
Gratulálok!! Remélem teszel fel képet a picikről, ha időd engedi!! :D Nem lehetett könnyű olyan sokáig bent feküdni.... Hogy bírtad? A nővéremnek is be kellett feküdnie anno kb. 1 hónapra, de nagyon nem irigyeltem érte.
szilbee
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat és a jókívánságokat. Nektek is hasonló szépet és jót kívánok.
Hát, nem volt egyszerű ez a kórházi lét, de kibírtuk! :D Hanna lányom is elég jól viselte, minden nap jöttek látogatni és reggel, este beszéltünk telefonon.Így bár telefonon keresztül, de mindig én adtam neki a jóéjt puszit is. Az utolsó héten már többször kérdezgette, hogy mikor megyek már haza.Különben megértette, hogy miért kell bent lennem és elfogadta a helyzetet, hisz már 6 éves nagylány!
A fiúk mindketten 2800 g-mal és 49 cm-rel születtek a 36. héten. Azt mondták, hogy nagyon ritka, hogy ilyen egyforma naygságú ikrek születnek. Képzeljétek, még a testhőmérsékletük is egyforma volt:37,2. Az arcuk viszont teljesen különböző, az egyik (MILÁN) szőke hajú, a másik (ZALÁN) barna. Mivel nem töltöttük be a 36 hetet a koraszülött osztályra kerültek, de semmi gond nem volt velük, teljesen egészségesek voltak. És azok most is!A korán csak egy hetet kellett töltenünk, ezt is csak a biztonság kedvéért (azt mondat a doktornő). már alig vártam, hogy végre hazavigyen minket apa.
Itthon minden rendben van, esznek, alszanak a kisdrágák. Tejem szerencsére van elég, csak Milán kicsit hadilábon áll a szopizással, még nem igazán jött rá a technikájára. Zalán viszont nagyon profin csinálja.
Majd rakok fel a következő alkalommal képez róluk.
Addig is szép napot kívánok mindenkinek!
szirén
 
 


Szirén
Nagyon jó súllyal születtek a fiúk. Gondolom jó nagy pocakod lehetett. Az hogy ilyen szép nagy és egészségesek lettek a babáid, azt mutatja nekem, hogy nagyon vigyáztál magadra a terhességed alatt. :) K
ire hasonlítanak jelen állpotukban a fiúk?? (szőke/barna) :o :)
szilbee
 
 


Sziasztok!

Pénteken hazaengedtek a kórházból, de csak most lett egy kis időm benézni. Olyan tetterő buzogott bennem a sok fekvés után, hogy csavarogni volt kedvem. :P Teljesen kikészített ez a 3-4 nap tétlen "pihenés". A lényeg, hogy minden rendben van és mindketten jól vagyunk. Orvosi utsításra keveset kell innom és sokat kell vízszintesben lennem. Állítólag ha nincs túl sok víz a szövetek közt, könnyebb lesz a szülés. Ezt még nem is hallottam. És én még azt hittem, hogy túl keveset iszom. Egyáltalán nem vizesek a lábaim és remélem ez így is marad.

Még 6 hét van hátra ( ha minden a tervek szerint alakul ), de már alig várom. Tegnap a keresztlányom ovijában készült anyák napi felvételt néztem meg és végigbőgtem az egészet, mert arra gondoltam, jövőre én is ünnepelt leszek Anyák napján. Annyira klassz!!! :lol:

Szia Szirén:

Gratulálok az ikrekhez. Mi sem bántuk volna annak idején, ha két csemete lakik a pocakomban. Biztos nem lesz egyszerű, de pont ezért csodálatos ikreket felnevelni. Te most voltál benn, és biztos tudod, hogy mennyi esély van 1 ágyas szobába kerülni a gyerekágyas osztályon.? :?: Tényleg minden szobához külön WC és zuhanyzó van? :?:

Gondolom mindenki örül a csodálatos időnek. Én is. :lol:

Üdv mindenkinek: Hexe

Ewa: Ment levél. :D
diehexe
 
 


szia.Hexe.
örülök,hogy visszatértél?
Miért is voltál kórházban? Lemaradtam valamiről?
a lényeg,hogy rendben vagytok :) huu..már csak 6hét, de repül az idő.akkor nemsoká jön az NST-szezon is.de jó.
Nekem is anno maX 1liter folyadék volt megszabva+szigorú fekvés nyitott méhszáj miatt.Nekem ERdődi azt mondta,hogy a sok víz puhíthatja a már nyíló méhszájat...

Szirén.
Hurrá... :D
Szívből gratulálok az egész családnak és sok egészséget kívánok én is. Nagylányodra tényleg büszke lehetsz,hogy ilyen sok ideig kibírta Anya nélkül. (Bár a tapasztalatom szerint az Anyukáknak sokkal rosszabb mint az otthon hagyott manóknak :lol: )
Tényleg jó nagy babáid lettek.Szép neveket választottatok.
jó babázást nektek.sok puszi.

Ewa is eltűnt, Diácska is :roll:

sziasztok
cleo27
 
 


Szia Mindenkinek!!!!

Mennyi minden történt még nem voltam!!!! :lol: Nem győzöm olvasni a soraitokat, ha tudnátok eltűnésem okát????? :oops:
Képzeljétek el hogy a régi belépókódommal nem tudtam belépni...errre gyorsan kértem másikat....és azzal sem ment :( Na ez így ment mostanáig hogy naponta kértem új kódot de az istennek sem tudtam belépni...na ennyi az eltűnésem oka :?

Szirén!
Nagy nagy gratula neked a kicsikhez!!!! Kép Gyönyörűek lehetnek, kicsi lányod mit szólt hozzájuk???Biztos nagyon szereti őket :) Gondolom azt sem tudod hol áll a fejed biztos 1000 a dolgod,de ha ráérsz egy kicsit képet tegyél fel létsziiii :D

Cleo!!!
Miért nem jársz a chatre???Engem minden nap megtalálsz ott vagy este 8 után vagy így ebéd után mikor Dia alszik már,gyere már ha ráérsz dumcsizni :lol:

Mongi!
Remélem veletek is minden oké ???? :) Pici lányod hogy van?
Antibiotikum kúrának már gondolom vége lett ugye?
Mentek nyaralni valahová?
Nekünk egy nagy rohanás az egész napunk,Dia megsem áll mindig rohan......gondolod milyen fáradt vagyok már este? :(
Teszünk minden nap egy gyors kört itt a környéken aztán nekünk a ház mögött van egy kis játszótér ott rohangál egészen addig míg haza nem megyünk. :wink:

Kismamák veletek mi ujság? Hogy vagytok?

Most megyek adok ebédet Zolikának!
sziasztok
diÁcska
 
 


Diácska
Én a helyedben a babanettől a falat vakartam volna. :? :lol:

Lányok :?:
Nem tudtok valami tippet adni, azzal kapcsolatban, hova lehet Szolnok környékén kirándulni?? Nézem a netet, de egyszerűen semmit sem találok... :shock:
szilbee
 
 


Sziasztok Lányok!

Diácska! De jó, hogy végre megkerültél.
Köszönöm szépen jól van a picur, szerencsére vége az antibiotikum kúrának.
Hát nyaralni még nem tudom, hogy megyünk- e.
Belföldön biztos elmegyünk valahová, valószinü, hogy a Balatonhoz.Gondolkozunk , hogy esetleg elmennék tengerpartozni egy kicsit, csak Antóniának lehet, hogy még korai.
Most voltunk a Magas- Tátrában /3 napig/, de elég rossz idö volt, lehet, hogy még visszamegyünk.
Antónia hétfön kezdett egyedül menni, de még csak pár lépést tesz.
Ti mit terveztek a nyárra? Zolika is biztos örül, hogy végre itt van szünet.

Cleo! Remélem jól vagytok. A gyerekek gondolom egésznap a kertben vannak. Lassan megint be lehet üzemelni a medencét.

Szilbee! Abonyban van egy kis vadaspark, nam túl nagy ,de a gyereknek elég érdekes.

Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Mongi :D

Köszi a tippet!!! Tutira kipróbáljuk!!! Pont ilyesmire gondoltam...Levente ugyanis nagy Fa-Fun.... :D :D :lol:
szilbee
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: