Új privát üzeneted érkezett!

Örülök, hogy végül sikerült!

Kép
bernini
 
 


Húha, telik az idő, 39 nap az majdnem 1 hónap, és nekünk még mindig nincs matrac, kocsi, hogy csak a fontosabbakat emlitsem... De hétfőn megyünk dokihoz Driennke, már nagyon várom, mit mond, mekkora a bébi..., remélem csak jót, és akkot elmegyünk Pestre vagy Pécsre bevásárolni.
Kisfiam tegnap elég "rosszul" viselkedett, nagyon mozgolódott, éjszaka is, aludni nem sokat hagyott.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok.
Végig olvastam a topicot. Én 15 hetes kismama vagyok, bár nem kaposvári, de oda járok orvoshoz. Már nem is tudom pontosan, ki írta hogy a Seffer milyen rendes volt vele a klinikán, hát igen ő volt az én dokim is Nagyatádon,de sajnos elment, és a klinikán nem tud szülést levezetni.
Bár pénzünk se lenne rá, mert ott biztos nagyon drága lenne. Nekem már van egy kislányom februáran lesz 5 éves. Nekem a Szemereit javasolták, így őt vállasztottam.
zslebi
 
 

 
 

Szia zslebi! 15 hét, olyan távolinak tűnik mikor én voltam annyi. Pedig nemrég volt. De te már akkor nem először csinálod végig :-) A kislányodat is Kaposváron szülted? Február az jó jegy, én is februárban szülök, remélem :)
Én voltam 4d-n Seffernél, de lehet más is irt róla. Szemereiről én is hallok jókat, tudok is olyanokat, akik hozzá járnak, de személy szerint nem tudom ki ő.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Berni! Én is várom már a hétfőt, kár hogy csak az ajtóban fogunk találkozni.

zslebi!
Én sem ismerem annyira szemereit, de az egyik munkatársam nála szült, ráadásul a lányával együtt dolgozom, dolgoztam.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok.
A lányomat még Nagyatádon szültem a Seffernél. Szerintem ő jobban megszenvedte, mint én,nem vagyok egy könnyü esett, bár a szülésznő megdicsért, pedig egész éjszaka fent volt velem, aranyos volt, a nevére már nem emlékszem. Mivel a férjem bent volt, így ő maszirozta a hátamat, és sétált velem, úgy volt hogy székben szülök, de már nem volt kedvem meg erőm sem felkellni az ágyról. Amugy a régi dokim is szinte végig ott volt és segített, nagyon jó fej. Már tőbb mint 20 éve ismerem. A Szemerei magas vékony doki, normális kinézete van szerintem. Nekem a sogornőm dolgozik a korházban, mint alatatós nővér. Sajnos nekem pajzsmirigy alulműkődésem van, és csak remélhetem, hogy nem lesz baj, mert a heji labor elbénázta a vérvételt, de csütörtökönmegyek Kaposvárra az izótop laborba. A nőgyógyászatos labor tényleg jó, nagyon ügyes a nővérke, és aranyos is.
zslebi
 
 


Sziasztok!

Jó olvasni 3 olyan kismama írásait, aakik ennyire várják a babájukat. Ilyenkor és olyankor mikor ici-pici gombóc-babát látok, mindig újraa feltámad bennem a vágy egy ici-pici baba iránt. Pedig az én fiam sem olyan régen volt olyan pici. De egy-másfél év alatt annyit változnak a babák! :)
Annyira imádtam, amikor gombóc módján tartottam az ölemben! De abban az időben nagyon sokszor (szinte mindig) a mellkasomon aludt. Persze neki akkor tetszett legjobban, ha én ültem, Ha elfeküdtem, rögtön felébred. És így volt ez éjszaka is. Akkoriban minden vágyam egy jó alvás volt ( mert persze a baba születése előtt álomszuszék voltam). Még mindig előfordul (nagy ritkán), hogy rajtam alszik el, de az igazi altató mágiscsak a cici. Nem is tudom, hogyan fogunk erről leszokni (mármint a ciccis elalvásról).A gombóc-baba dajkálást pedig a szomszédom babáján élem ki. Na de nem olyan sokára ti is megélitek ezeket a dolgokat. Persze a fáradtság mellett.
Az én pici babás vágyam pedig egy kicsit várat magára. Ugyan már tervben van a második baba, de előtte még muszály egy kicsit visszamennem dolgozni, mert a gyes-ből sajnos nem lehet megélni. De nem esek túlzásba: a tervek szerint csak fél évre megyek vissza a gyerekek közé. Még jó az is, hogy nem kell 8 órában dolgoznom, csak a napköziben leszek.
De alig várom hogy ez az egy év elmúljon, mert én imádtam várandósnak lenni! Remélem jövő ilyenkorra már lesz egy pár hónapos baba a pocakomban!

Berni, Driennke! Szorítok nektek, hogy a babátok még pár hétig a pocakban maradjon! Utána pedig azért, hogy gyorsan és könnyen megszülessen. És hogy jó élményetek legyen a szülésről, dokiról, szülésznőről.

Zslebi! Nekem van egy élményem a Szemerei dokiról.
Talán a 30-32. héten mehettünk a férjemmel uh-ra, amikor ő volt oda beosztva. Még nagyon be sem értünk, a férjemből kitört, hogy még véletlenül se árulja el a baba nemét! Kicsit meglepődött, de azt mondta, hogy mostanában milyen ritka, hogy nem akarják tudni a párok a baba nemét, de őhozzá is közelebb esik ez a hozzáálás. Persze szerinte sincs semmi gond akkopr sem, ha ez nem így van, de a tévedés mindig ott van.
Persze 4d-s uh-on mi is voltunk (Veszprémben), mert ugy azért mégiscsak kíváncsi teremtmény az ember, de a neme ott is titok maradt.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Gerbomoncsi! Én következő hétfőn megyek hozzá 16 hetesre, nekem mindegy milyennemű lesz, de a kislányom hugit szeretne. Már rengeteg ruhát kaptunk, és maradt is a nagylánytól. Babakocsiügyben még gondolkozunk. Esetleg nemtudsz olyan hejet ahol jó minőségű használt babakocsit lehet kapni? Vagy valami jó akciót, mert kiscsaj eléggé lelakta.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Szia Zslebi!

Használt babakocsi-ügyben sajnos nem tudok segíteni :( , de a többiek talán majd írnak valami használhatót.
Egyébként teljesen egyetértek abban, hogy a maradék ruhákat jó felhasználni. Ezért szeretném majd én is, hogy a következő is fiú legyen (aztán a 3. lehet kislány), hisz a Máténak is voltak jó kis cuccai, és azóta mi is kaptunk még kicsiket, bár az igazán kicsi ruhákat mindegyik nemű babára rá lehet adni. Kár lenne, ha a klassz kis kantáros farmereinek, ingeinek ennyi lett volna a küldetésük.
Most jut eszembe, hogy a bababörzén is szokott lenni babakocsi, és szerintem ott jó állapotúak szoktak lenni. A következő börze valamikor tavasszal lesz, de szerintem érdemes addig várnod.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet Mindenkinek. Már csak pár hét és megszületik a kis Dorkánk. A férjem a hétvégén összerakta a kiságyat és a pelenkázót, már minden készenáll, kivéve engem :) Még hozzá kell szoktatnom magam a gondolathoz, hogy már nem maradhat tovább benn a bébi, meg kell, hogy szüljem :D Egyébként meg elkapott engem is ez a megfázás, remélem, nem akar ettől előbb kibújni a babuska.

Zslebi:
A pláza melletti parkolóval szemben a másik oldalon van egy bolt, ahol szoktam látni használt babakocsikat, de nem tudom, hogy a minőségük milyen. A nagy lottózó melletti bababoltban is láttam olcsóbb kocsikat, érdemes megnézni.

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!Most voltam dokinál, és minden ok :lol: Nem nyíltam tovább, és már csak 1 hetet kell feküdnöm, a 36.-ig, ez az eddigi 5-höz képest semmi 8)
Driennke! Neked is 2 hét múlva kell menni a kórházba? Uh most nekünk se volt, majd akkor. A bébi rendesen fekszik, lefelé, pedig biztosra vettem hogy vízszintben van, mert úgy érzem sokszor.

Kép
bernini
 
 


Berni!
Nekem is lefelé fekszik Niki. És igen nekem is két hét múlva kell menni, jobban mondva szerdához két hétre. Nekem akkor lesz leoltás, meg vérvétel, meg UH, meg az első CTG. Raméle pici akkor is sokat fog mocizni. Nekem azt mondta a doki, hogy teljesen zárt vagyok és hogy nem nagyon kell félni attól, hogy akkor jön a baba, amikor nem lesz itthon.
Egyébként, ha már nem kell feküdnöd jövő héten, akkor nem lenne kedved velem összefutni? Beülhetnénk valahova egy teára, vagy forró csokira? Kell mennem az önkormányztahoz a házzassági anyakönyvi kivontomért, meg a munkahelyemre is. Még nem tudom pontosan melyik nap, de én örülnék neki, de csak ha nem túl fárasztó Neked.

Zslebi!
Mikor is fogsz szülni? Nem vagyok túl jó fejszámoló, de szerintem még belefér. Áprilisban lesz Kaposváron bababörze én is ott vettem babakocsit, még nem volt egy éves akkor és tök olcsó volt. Ott vettünk babahordozót, kádat állvánnyal meg rucikat.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok!

Bocsi, most eléggé el vagyok havazva, ezért nem jövök, nagyon bizniszelek.
Most is csak ezért jöttem, mert látom, érdeklődtök kocsikák iránt.
Nem akarok tolakodó lenni, de épp ilyenekkel is foglalkozom, és teljesen új, eredeti csomagolású kocsikat tudok nagyon jó árakon.
Ha valakit érdekel, írjon, küldök képet. De van több dolog is, kiságy, ilyesmi.

Na menek, majd jövök még élménybeszámolni is.

emil címem: kollarovics@hungarocom.hu

Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Nekem ok a jövő heti találka, Driennke, ha kiderül melyik nap jössz, szólj, és kitaláljuk hol-mikor.
Szerencsére mi Kaposváron házasodtunk, igy nem kell házassági ak-i kivonat, vagy neked sem a szülés miatt kell?
Gratulálok Laurának, pont ma 7 hónapos :D
Berni

Kép
bernini
 
 


Rendben, még ma megnézem a neten, hogy mikor van ügyfélfogadás és akkor megbeszéljük. Mi is Kaposváron házasodtunk, de én úgy tudom, hogy 300 napnál nem régebbi kell a babához, és mi 2005-ben házasodtunk.
Mondjuk mindenképpen be kell mennem, mert megjön az utolsó kajajegyem a munkahelyemre, meg még kell vennem egy két dolgot.
Akkor majd írok, hogy mikor megyek jó, nagyon örülnék, ha találkoznánk. Ott a Kossuth téren szerintem jó lesz, aztán ott valahol beülünk valahova vagy sétálunk, majd meglátjuk.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Ok, ott van a Csokonai meg a Stühmer is, valamelyik jó lesz.
Én úgy tudom és ezt már több helyen is mondták, hogy a Kaposváron házasodottaknak nem kell semmi, mert azt a kórház majd onnan kikéri. A 300 nap már nekünk is lejárt amúgy.
A doki neked is emlitette az őssejtes dolgot? Mi gondolkodunk rajta, csütörtökön találkozunk a cég képviselőjével

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
maci1981
 
 


Berni!
Úgy néz ki, hogy jövő szerda délelőtt, még a pontos időpontot nem tudom, de szerintem olyan 10 óra körül lenne jó.
Igen nekem is mondta, de sajna most nincs a családnak ennyi pénze, pedig bizti jó lenne. :(
Ez van sajnos. Ezek a piszkos anyagiak.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Ennek még majd valahogy utánna érdeklődök, de azért jó lenne találkozni, mert a többi dolog miatt úgyis kell bemennem. Meg még márciusig van 50%-os kedvezményem a MÁV-nál ki akarom használni, amennyire lehet. Egyéként sem jó mindig itthon ülni. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül olyan boltot, ahol olcsó szoptatós melltartót lehet venni?Nincs rá 5-6 ezer ft-om.Vettem egy tök jót Pesten 2000-ért, de én butuska, későn gondolkodtam, hogy egy az igen kevés :)

Kép
roberta80
 
 


Sajnos én nem tudok ebben segiteni. Még nem néztem melltartókat, mert nekem eddig a régiek jók. Van olyan hogy valakinek nem nő a melle? Vagy csak még ezután fog? Még várok a vásárlással. Amúgy asszem a tescoban is láttam, de az árát nem néztem, nem hinném hogy túl drága.

Kép
bernini
 
 


Roberta!

Én a kínaiban vettem olyan melltartót, aminek le lehet kapcsolni az elejét, gondolom ez a szoptatós melltartó, és csak 780 Ft volt.

Berni!
Az a helyzet, hogy csak jövő pénteken tudok mégiscsak bemenni, mert szerdán a mamát kell orvoshoz vinnem. Remélem az is jó lesz. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Ja, Berni, azt mondják, hogy a 36. hétig nő a mell, utánna már ugyanakkora marad, csak esetleg duzzadtabb lesz. Nekem már az elején, még a tesztelés előtt nőtt 3-4 cm-t, most tartok 10 cm-nél, úgyhogy most az eddigi 85-ös melltartó helyett 90, 95-ös kell.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Persze jó a péntek is Driennke!
A mell alatti körfogat nekem is nőtt, igy már nem a legbelső, hanem a külső lyukba kapcsolom, de a kosárméret az nem. Bár gondolom, hogy ha beindul a tejtermelés, akkor az is fog nőni. Vagy nem? :? Na nem mintha szeretném, nekem jók igy is :D de egyelőre még várok a beszerzéssel.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Én anno a Teleki utcában található bababoltban vettem szopis melltartókat, kb. 2000 ft-ért, és azóta is ezeket használom )lehet, hogy épp most megyünk át múlt időbe.(ugyan még szopizik, de a cicik mérete már a régiekbe is belefér.)
egyébként a tejci belövellésekeor szerintem még nagyobb lesz a mell, és kő kemény. Leginkább az utolsó, ill. előtti hónapokban érdemes venni, mert ami akkor jó, az jó lesz később is.
Én is úgy tudom, hogy a kaposváron házasodtaknak nem kell kikérniük a házassági anyakönyvi kivonatot, majd a kórház intézkedik.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


A Teleki utcai bolt sokáig be volt zárva, átalakitás miatt asszem, mstanában nem voltam arra, de akkor az volt kiirva rá, hogy a Fő utcáról a Somogy parkoló felé nyíló utcában lévő bababoltban van minden, ami itt volt, most nem jut eszembe az utcanév :roll:

Kép
bernini
 
 


Ja, tudom. Az az Irányi Dániel utca, asszem, mi ott vettük a pelenkázó szivacsot, meg ott akarok majd venni, matracot, meg lepedőt, csak még nem tudjuk az ágy méretét, mert az úgy kapjuk. Remélem jövő hét péntekig az is meglesz, mert akkor, ha az uram végzett a munkahelyén, akkor felmegyünk és megvesszük és akkor már csak tényleg minden meglesz, ja nem még orrszívót kel venni.
Akinek van már picije, ti milyent használtatok, porszívósat, vagy elektromosat, mert mi - főleg a párom - nagyon ódzkodik a porszívóstól, mert a mi porszívónk annyira hangos, hogy bizti már attól halálra rémülne szegény.

Egyébként kettő elektromos fajtát néztem, az egyik egy Pesztonka márkájú, amit elemmel is lehet működtetni, meg hálózatról is (nekem ez a szimpibb), a másik pedig a Living Lab ez egy nagyon kis pici valami, és csak elemmel működik.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Igen , Irányi, azaz. Szerintem az orrszívó nem is létfontosságú az elején, ideális esetben nem betegszik meg remélhetőleg jó darabig a pici. Én is vettem azért az Indrában, de csak kézit 900-ért, Nuby, kis körte alakú gumiból van, az van ráírva, hogy fül és orrszívó. Ha nem válik be, majd veszek jobbat.

Kép
bernini
 
 


Először mi is kézi orrszívót vettünk, az elején jó is volt, a kisebb dolgok elintézésére, de ha tényleg beteg a baba és nagyon náthás, akkor az nem segít. Először én is nagyon ódzkodtam (hogy is kellene helyesen írni?) a porszívós orrszívótól, aztán mégiscsak vettünk egyet. Az elelyén nem volt semmi gond, a Máté nem félt tőle (talán tudta, hogy ha azt kibírja utána neki is könnyebb lesz), igaz, hogy nem is nagyon jött semmi a nóziból. Szerencsére igazán náthás, csak 2-szer volt. Most, hogy nagyobb, jobban megviseli ha szippantás van, bár egyébként apórszívótól nem fél, sőt egyenesen imád porszívózni (persze mennie is kell!). Ha megkérdezzük, hogy szippantsunk-e (persze csak ha kell), lelkesen bólogat, de ha meglátja a tartozékokat, eltörik a mécses.
Az elektromosról sajnos nem tudok nyilatkozni.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Köszi!
Nekem azt mondták, hogy valamilyen mindenképpen kell, mert egy újszülöttnek, még "csak úgy" is ledugulhat az orra, és mivel nem tud a száján levegőt venni, ezért nehéz az alvás, meg az evés. Én is azt gondoltam, hogy veszek egy kézit, aztán majd valami másikat is.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Köszönöm az ötleteket, de tegnap bementem egy bababizományiba,ami a korházzal majdnem szembe van, és ott nézztem egy 17000 ftosat, elég türhető állapotban van.És azt is mondták, hogy ha nem kellmár, vissza is vesszik esetleg. Junius végén szülök, ha igaz.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Sziasztok!

Na most végre van egy kis időm.

Orrszívó: nekem pesztonkám van, ami mellszívó és orrszívó csti is van hozzá. Mellszívónak szuper volt, kényelmes, könnyen használható. Aztán amikor kellett, az orrszívó is megfelelt, de sajna csak addig, amíg tessék lássék dugult el a nózi. A hátsó részből való eltávolításhoz sajnos az elemes nem elég erős. Ezért vettünk porszívósat... na az egy álom. Sokkal gyorsabban végzünk. Az első hét óta, hogy hazajöttünk, próbálom a porszívót néha börgetni, így mivel a hangját megszokta, nem is fél annyira tőle. Jobban zavarja, hogy le van fogva. ;)

Melltartóból én is a kíínait szereztem be, feleslegesnek tartottam egy nagyobb beruházást valamire, amit úgyis csak átmenetileg tudok használni. És az kényelmes, tényleg pamut, szóval nekem bevált. Arról nem beszélve, hogy csak 780.-ba kerül.

Képzeljétek!
Most jön az élménybeszámoló...
Szóval decemberben volt pár nagyon hisztis éjszakánk. Nem tudtam mire vélni, mivel se ínye be nem volt duzzadva, se semmi egyéb. Gondoltam éhes. Van a Milupának egy un. Jó éjt tápja, hát betankoltunk vele. És láss csodát: fél év után végre volt egy viszonylag átaludt éjszakám!!!! Amióta azt esszük este, azóta nem kell éjjel etetni, csak a cumiját kéri néha, de az már félálomban is megy... :)
Egyetlen gond van vele, hamarabb nem is adhattam volna, mivel 6 hós kortól lehet csak (rizspelyhet tartalmaz).
Na jöttek a nyugik, de aztán megint elkezdtük. Akkor meg beszereztem a viburcol kúpot (nyugtató, fájdalomcsillapító hatású homeopátiás gyógynövénykészítmény), amit főleg fogzásra javasolnak, és bevált. Aztán egyik nap csak azt vettem észre, hoyg kibújt egy fogacskánk!!!!
Mára már kettő is van belőlük... Szóval határozottan nől a nagylányom... :) nem is tudom, sírjak-e vagy nevessek emiatt...
Vége annak az ennivaló fogatlan vigyornak... :(
Pár napja pedig elkezdtünk mászogatni, és egyedül felül a drága! Bár őszintén szólva fogalmam sincs hogy csinálja, mert eddig mindig olyankor alkotott, amikor nem voltam jelen, és csak at láttam a szobába lépve, hogy ül, pedig fekve hagytam ott...

Na szóval ennyi minden történt velünk mostanában..

Berni, Driennke hamarosan jönnek a babók! Annyira várom már... :) Ha én ennyire, képzelem ti milyen izgiben lehettek... :)
Nem küszködtök a savval? Én azt gyűlöltem a végén... :S

Jahra! Merre jársz? Ennyire leköt Lackó? Mesélj, mi van veletek???
Remélem jól vagytok!

Üdv mindenkinek:
Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok!

ne haragudjatok, hogy (ismét ) bele dumálok.
Olvastam, hogy az orrszívó(k) volt a téma.
Nekem volt Pesztonka mellszívó és orrszívó egyben. Egyiknek sem vált be. Konkrétan a kisfiam orrából semmit nem szívott. A kézi ha nem nagyon náthás a baba, akkor elég. A porszívós a leg hatékonyabb sztem. Gyorsan és nagyon jól kitisztítja a baba orrát.
További kellemes pocakosodást, a már megszületett bébiknek meg jó egészséget kívánok!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Hello mindenki!
Zajlik az élet nálatok, Yvette, gratulálok a fogakhoz, meg a mászáshoz is. Mostantól akkor még jobban figyelni kell rá, nem lehetsz benne biztos, ha a szobában letetted, 10 perc múlva is ott lesz-e még :)
Ezekbe a good night kajákba mit tesznek, olvastad? Láttam már hippben is, és áll-lag tényleg jók, csak nem tesznek bele valami altató szerű dolgot??? Vagy kis rumot? 8)
Én persze nagyon várom, hogy elteljen ez a pár hét, és hárman legyünk, de várok türelemmel. A mozgolódás ami sokszor nekem zavaró, olyan erőteljes, hogy azt hiszem kijön a hasamon a kis púp. Na meg mikor éjjel, hajnalban produkciózik. A sav engem viszonylag hanyagol, ha van is, kibirható, régebben rosszabb volt. Rennie-hez nagyon ritkán folyamodok.
Vasárnap végre elmegyünk bevásárolni Pécsre, remélem lesz minden ami még kell, és olyan amilyen kell. Igazából a kocsi a lényeg nekem.
Vettünk a tescoban textilpelust, és annyira kis vékony valami, félek több mosás után szétfoszlik az egész. Vagy birják a strapát? A fürdőlepedője jónak tűnik, az dupla vastagságú.
Ennyi most az eszmefejtésem :D
Berni

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Melyik kínaiban vettétek a melltartót? Az Irányi Dánielben néztem, de nem találtam.
Orrszívó:
Mi is vettünk porszívósat,Arianna, azt mondják, hogy jó, a férjem kis is próbálta, nem szív olyan erősen :D 1490-ért vettük, nem volt olyan drága.

Mit gondoltok a málnalevél teáról?Igyam vagy ne igyam?Hallottam már mindenfélét, de nem szeretnék előbb szülni tőle.

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Málnalevél teában Jahra a fő guru ő itta és hamar meglett a babója, én már mondtam a dokinak, azt mondta, hogy ha én hiszek benne, akkor igyam.

A melltartót a Petőfi téren vettem, ott az új üzletházban, csak irodaházban, tudod ott a teraszon két bejárata is van, ami közre fogja az MVH-t (ott dolgoztam, és ott nagyon sok fehérnemű ki van rakva és ott bizti megtalálod.

Yvette!
Én is gratulálok az nagylányodhoz. :)

Berni!
Jó vásárlást. Egy kicsit irigyellek, bár nekünk már minden megvan, de olyan jó nekik vásárolgatni.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Nekem nem jó a véleményem a textilpelusról. Fej alá, vállra megfelel, de a bukásokat nem szívja be. Bár úgy tudom, a csak szopizós babák nem buknak annyit, mi tápot is ettünk, amitől igazán nagyokat bukott. Azokat nem szívta be :( . Később, amikor pohárból tanultunk inni, textilpelust tettem az álla alá, de csak lefolyt róla a víz. Az IKEÁból kaptunk kis négyzet alakú kendőket. Az viszont nagyon jó volt. A mosáskor nem fog szétfoszlani, de hamar eldeformálódik. Úgy vasalni, hogy szépen össze lehessen hajtani szerintem lehetetlen. Egyébként pelusvasalás közben sokszor eszembejutott, milyen lehetett, amikor még ilyenekbe pelenkáztak minket. (Rémálom!)
:twisted: Kifogót én is vettem kettőt, de igazából nem nagyon voltak használva, ill. nem az eredeti rendeltetésükhöz. A kiságyban a Máté feje alá (mert azt jobban be lehetett tűrni a martac alá és nem gyűrődött olyan hamar, mint a kicsi). Ill. amikor mellettem aludt, akkor tettem alá. (mert az én fiam szinte az elejétől csak hason aludt)- Bár tudom, a szakkönyvek a háton alvást javasolják. :oops: De hát az én fiamnak úgy volt jobb.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!
Sikerült szinte mindent beszerezni. Kocsiból pont olyan színű volt, amilyet szerettem volna, és 1 db, tehát mázli. :D Férjem egyelőre nincs odáig érte, mert nem akart beférni a csom.tartóba a váz az
az első keréktől, már azzal "fenyegetett", hogy visszavisszük, de aztán megmutatták az eladók és nagynehezen befért. Sok hely nem marad mellette :?
Vettünk hálóingeket nekem, alvózsákot, rácsvédőt ágyneművel (ami majd csak később fog kelleni, de együtt volt és ez a minta tetszett) matracot és lepedőket, meg egy zenélő mobilt az ágyra. Most már csak kád kell, de az már nem fért volna be, majd veszek itthon.

Kép
bernini
 
 


Kép kocsink [/img]

Kép
bernini
 
 


nem ilyen sötét a kék élőben

Kép
bernini
 
 


Holnap megyek védőnőhöz, utolsó vérvétel, táppénz... biztos jó sokat ott leszek :x
Holnap összerakom a csomagom is, most már minden megvan, kivéve a panadolt.
Roberta, te már összekészültél? Végül iszod a teát? Szerintem csak akkor segit, ha amúgy is tágulnál magadtól az utolsó hetekben. Ha tartasz tőle, csak a 38 után kezd el inni mondjuk. Én a 37 előtt tuti nem fogom inni, utána sem tudom.

Kép
bernini
 
 


Tegnap voltam 16 hetes. Holnap megyek Kaposvárra az endokrinologushoz, és a nőgyógyászhoz is. Szerintem megveszem a babakocsit, mivel olcsó is, és a célnak megfelel. Csak szép és jó dolgokat mondjanak holnap. Én azért mindig fogyok egy kicsit ami nekem jó, ésremélem a babának is.
Mi a nagylánynak elég hamar vettünk porszivós orrszivót, mert hörghurut gyulladással született és mikor felszakadt neki akkor a nozija is nagyon váladékozott, de használt, volt hogy én is használtam ha nagyon beteg voltam, és tényleg jó volt.
Az eperlevéltea engem is érdekel, mivel a kisasszonyt túlhordtam. Hol is lehett beszerezni, és menyibe kerül.
Én szoptatos melltartót valószinű a plázába veszek, mivel elég nagy melleim vannak, és csak is olyant vehetek fel ami tart is. Ezt nem azért írom mert nekem csak a drága jó, sajnos ez van, nem szivesen írok róla.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Zslebi!
Málnalevélteát, minden bioboltban lehet kapni, úgy tudom.

Berni!
Szupi a kocsi.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Na, túl vagyok az utsó vérvételen, nekem ez nagy mumus volt, igy a végére belejöttem :wink:
Zslebi, mi volt a dokinál, kórházban? Miért nem csinálsz vonalzót a bébinek is?
Driennke, te kérsz időpontot szerdán uh-ra mikor mész a dokihoz a kórházba? Eddig szoktam, de most hogy nem tudom mikor kerülök be, és gondolom, hogy a GyócsiA fogja csinálni a vizsgálat után, nem hiszem hogy kellene. :? vagy?
Annyi csomag lesz a kórházba!!! És amig szülünk, hová tesszük, ki vigyáz rá? Tapasztaltak véleményét várom :wink:
Berni

Kép
bernini
 
 


Berni!
Nem ő fogja csinálni az UH-ot. Azt mondta, hogy kérjek időpontot és vagy előtte vagy utána vizsgál meg ő, attól függ, hogy mikorra kapok. Holnap akarom majd felhívni őket. Egyébként Te is 23-án mész, vagy Te már most szerdán?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Ja jó, én úgy értettem, hogy ő csinálja. Akkor holnap én is kérek időpontot. Én hétfőn megyek, 21én. Valakitől azt hallottam, hogy időpont nélkül is oda lehet menni, mellesleg én még sose kerültem be akkor amikorra hivtak.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Berni!
A csomidat a szülés alatt a szülőszobán fogod leadni, abban a helyiségben, ahol az adataidat is felveszik. Van ott szekrény, és be lehet tenni. Nekünk szerencsére semmi (még a kamera sem) tűnt el. Meg ott úgyis csak a hozzátartozók, illetve a szülő nők és szülészek, dokik vannak. Mást nem engednek be.
Szülés után azt hiszem viszik utánad a kórterembe (talán veled együtt). Ebben azért nem vagyok biztos, mert engem altattak, és mire felébredtem, monden ott volt mellettem. :)

Remélem mindenkivel minden rendben van! Babákkal és mamákkal egyaránt. ;)
Már nincs sok vissza... emlékszem, én ilyenkor már vigyázzban álltam... :D

Megyek, mert lassan fürcsi lesz.

Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Holnap, ha minden igaz már kiirja a vonalzó, hogy nagy a pocakom, ami teljesen igaz is :lol:
Betét kérdésem van: Jahra anno irta, hogy a tena jó a kórházba, de melyik? Éjszakai vagy mindegy csak ne a leggyengébb legyen? Olyan nagy csomagnak látszik ahhoz képest hogy csak 10 van benne. Biztos azért mert vastag és hosszú is. Utálom a betétet amúgy :x

Kép
bernini
 
 


Berni! Nagyon jól néz ki a babakocsi, amit vettetek! De mégis mennyibe kerül mostanában egy ilyen járgány?
Én a kórházba always betétet vittem, az éjszakait, de nekem túl nagy volt. Igazából én császárral szültem (az utolsó pillanatbamn dőlt el egyébként), és nem tudom, hogy azért-e mert "jól kitöröltek" (a szülésznő szerint), vagy csak úgy, de én szülés után sokkal nagyobb vérzésre számítottam. Az első nap igaz, jobban véreztem, de akkor az őrzőben adtak papírvattát, azt használtam, de utána bőven elég lett volna egy normál betét. Egyébként én is szörnyen utáltam! :twisted:
A csomaggal kapcsolatban én is úgy voltam, mint Lolababa. Egyébként amire szülés közben szükséged lesz, azt tedd egy szatyorba, hogy tudd majd magaddal vinni. Nekem nagyon jól esett, amikor a férjem vizes ronggyal törölte a homlokom, igaz, akkor nyár volt és meleg. tedd külön a törölközőt és fürdős papucsot, mert beöntés után le tudsz zuhanyozni. Persze ha lesz rá időd! :D
Az uh-ra tényleg lehet menni időpont nélkül is, de nem érdemes. Sokkal többet kell várni. Mindenképp kérj időpontot! Ha kell is várnod, sokkal kevesebbet.
egyébként most voltunk a védőnőnél, és a pici Máté megkapta a 18 hónapos oltását. Igaz egy kis késéssel. De hát az ünnepek... :?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Nekem is tetszik a verda 8) Drága ugyan, tudom, 190ezer, de én úgy voltam vele, hogy ez 3 éves koráig jó, minőségi, könnyű kezelni és már az elejétől erre fájt a fogam, nem volt mese. A másik ami tetszett, még drágább volt.
Császárnál azért gondolom más a vérzés, bár ki tudja... Én is egy alwayst vettem, mert az jól sziv és nem 5 cm vastag, de ugyis kell még egy csomag,az lehet tena lesz.
Kaptam időpontot hétfőre uh-ra, no problem :D

Kép
bernini
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: