Új privát üzeneted érkezett!

Ja, meg ezt is:

Kép

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Na mi van?

Mindenki megfagyott?? Kép

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Én még nem fagytam meg éppen, de minden összetorlódott Anna betegsége miatt erre a hétre, így azt se tudom, hol áll a fejem :-( és a fáradtság is most jön(ne) ki rajtam...de hát ugye egy anya sose lehet fáradt! Ráadásul lányom is mintha most akarná bepótolni az egy hétnyi kihagyást, és olyan kisördög, hogy csak na! alig bírunk vele, pedig apa is itthon van már a héten. de legalább ebből látom, h. már egész jól van! :-))) még köhécsel meg rekedt, de újra a régi!
Sistoris: Mátéd csuda édes kispasi! És sokkal nagyobbnak néz ki 2 hónaposnál!
Ha nagyon elszállna velem ez a hét, akkor most kívánok mindenkinek nagyon boldog babás ünnepeket, sok pihenést, kevés házimunkát és sok gyerekmosolyt! D + A
delfin
 
 

 
 

SisKép
Máté nagyon édi! Bisz-basz bogarakKép Itt Harasztin járkáltatok ennyit? És merre felé? Bár Olikámmal már nem lehet ennyit sétálni. Õ egész nap nem alszik ennyit.Na jó, ő már komoly pasiKép

ErikaKép
És mit szoktatok kint csinálni? Sétáltok?

DelfinKép
Boldog karácsonyt nektek is!!

Üdv

KépKép
gigi28
 
 


helló.

gigi:igen,sétálunk,botot,kavicsot gyűjtunk,stb.Ti merre laktok?
E.
szherika
 
 


Halihó Kép

Delfin, Annának jobbulást, neked meg minél több pihit, ha lehet. Kép
Máté annyira nem nagy, bár most növi ki a 68-as ruháit, inkább én vagyok pici Kép

Gigi,
igen itt. Hogy merre, az jó kérdés, Móra F., Fő út, Határ út, Némedi út által határolt területen, meg Ligeten szoktunk mászkálni, de változó.

Pusztok

Sis

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


helló!

Sis:Ha liget felé jártok,szólj és összefuthatunk.
Már mindenki kivan idegileg,a karácsonytól??
Már én is az utolsó hajrákat nyomom.
Üdv:E:
szherika
 
 


Kép
csut
 
 


Sziasztok

Mostanában eléggé összejöttek a dolgok, nem voltam gép közelben.
Előre is szeretnék Mindenkinek Boldog Ünnepeket kívánni!!

Eszti
eszti2
 
 


Sziasztok lányok!

Szeretnék,mindenkinek NAGYON BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNNI!!!
A gyerekeknek minenkinél kívánok nagyon sok ajándékot.
Még egyszer szép ünnepeket.
Erika
szherika
 
 


Sziasztok lányok!Kép

Mi is mindenkinek nagyon szép karácsányot és boldog új évet kívánunk!
Sok puszi mindenkinek! Olivér és Gigi
Kép

KépKép
gigi28
 
 


Kellemes ünnepeket és bodog új évet kívánunk, MINDENKINEK !!!!

Dani, Judit
babi24
 
 


Helló lányok!

Sikeresen átvészelte,mindenki a karácsonyt?
Kinek hogy telt?
E.
szherika
 
 


Hali!
Nálunk minden szuper volt, csak tegnap reggelre nekem dagadt be a torkom :-(((( Szép kilátások az év végére, bár úgyis itthon "buliztunk" volna...
Csajok, nem kell valakinek pár szép guppi? Az akváriumomban eléggé túlszaporodtak megint, szívesen adok ajándékba, ha kell, akár ismerősötöknek is.
Mindenkinek BÚÉK és jó szilveszterezést!
delfin
 
 


Lányok!!!

Mindenkinek BÚÉK !!!!!!!!!!!!!!!!!
Erika.
szherika
 
 


Sziasztok!

Tutter volt a karácsony, anyóséknál ...ööö.. Szentebéd Kép, anyáméknál Szenteste, mindenhol fák, ajándékok, angyalkák, Jézuska, és persze Máté mindenki kezében Kép

Delfin,
együtt érzek, nem csak lélekben, hanem teljes fizikai testemben is Kép Tegnap éreztem, hogy mintha fájna a torkom, hát ma reggelre sikeresen beigazolódott a gyanúm, úgyhogy a reggeli hársfamézes-citromos teámat lehet, hogy felváltja a hagymatea Kép Lehet, hogy nekem nem kellett volna Corába mennem apával....

Mindenkinek nagyon kellemes szilvesztert, és Boldog Új Évet kívánunk!

Sisotris és Máté

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Sziasztok csajok!

Mindenkinek nagyon boldog, sírás és nyüglődés mentes boldog új évet kívánunk! Remélem jövőre már tényleg összehozunk egy találkozót!
Kép

Olivér és Gigi

KépKép
gigi28
 
 


Hát akkor kezdem én Kép

Boldog új évet nektek!

Mit szóltok ehhez a fos időhöz? Én tegnap egész nap aludtam Mátéval, de megyek vele mindjárt megint Kép

Na, felébredt Kép

Pááá

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


teszt

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Helló csajok!

Remélem,mindenkinek jól kezdődik az új év.Az idő jó rossz,ki se lehet menni.Tegnap mi is egész nap dőltünk jobbra-balra.Mi voltunk,jó kis szilveszteri buliban,jól sikerült,fél 5 re értünk haza.Másnap ittam is a levét.Lili eléggé aktív volt.Dehát egyszer van szilveszter.A lényeg az hogy ezálltal még mindig alváshiányban szenvedek.De majdcsak helyre rázódom.Kinek hogy telt a szilveszter??
E.
szherika
 
 


Sziasztok, és BÚÉK a nevünkben is!
Nekünk jól telt a Szilveszter is:itthon, beszélgettünk, játszottunk, sétáltunk sokat, sógornőm jött el csak hozzánk, de pont jó volt ez így. Hétfőn kezdek a mhelyemen is, 4 órában. Hát remélem, nem visel meg annyira se engem, se a lányomat, h. a fele napot majd velem, a másikat apával tölti :-(
Sztetek miért nem tudok soha képet mellékelni a hozzászólásomhoz???????? Semmit nem reagál a Melléklet feltöltése gombom!
Lehet itt privizni is? (privát üzenetet küldeni) A NLC-t ismerem jól, ott ezek nagyon jól működnek, de itt nem találom!
delfin
 
 


Sziasztok!
Először írok.
BUÉK mindenkinek!
lerika
 
 


SziasztokKép

Buék!
Szilveszter nekünk elég csendesen telt. Anyuék átjöttek ebédelni. De az estét hármasban töltöttük. Néztük a tv-t, beszélgettünk.

LerikaKép
Hú nagyon titokzatos vagy! Mesélj valamit magatokról!

DelfinKép
SZerintem nem lesz gond a munkából. Az a napi négy óra nem sok. Ráadásúl az apukájával lesz a lányod. Lehet, hogy kicsinyíteni kéne a képet. Asszem 600x600 pixelre kell. De ha nagyobb akkor is kéne reagálni valamit. Én nem tudok róla, hogy lehetne privátot küldeni. De ez nem jelent semmit!

Puszi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok ! BUÉK !!!

Elég ramaty az idő jobbára itthon vagyunk és bent játszunk! Ti mit csináltok ilyen időben ??
Nekünk is csendesen telet a szilveszter a fiam keresztszüleinél voltunk nekik van egy 5 hónapos fiacskájuk!!! De nagyon jó volt !!!
Látom nektek is jól telt a szilveszter!

Lerika! Üdv. közöttünk! Írj v.mit magatokról !!

helló
babi24
 
 


Helló csajok.

Üdv a csapatban Lerika.Mesélj magatokról.Várjuk.
Lányok:Mit csináltok egész nap bent,ebben a szar időben?Már nagyon várom a jobb időt,hogy összehozzunk egy nagy közös találkozót.
E.
szherika
 
 


Üdv. Mindenkinek!
Három éve költöztünk a Bezerédi lakóparkba, egy sorházba.
4 gyerekünk van: Petra 14, Ati 13, Anna 8, Réka 2.5.
Most Gyesen vagyok, de munkakeresőben. (Nyáron lejár a Gyes.) Röntgen asszisztens vagyok.
Szeretünk itt lakni, csak egy kicsit furcsa Sopron után.
A gyerekek itt járnak suliba A Baktayba ill. a Kőrösibe. Réka majd ősszel megy óvodába.

Egyébként szilveszterkor mi is otthon voltunk, ill. átmentünk koccintani a szomszédba.
Utálom ezt az esős időt, imádok a szabadban lenni, de a Réka már nem ül meg a babakocsiban, és nem tud még órákig sétálni.

Sziasztok.
lerika
 
 


Szia Lerika!

Nekem is annyi idős lányom van Lili mint neked.Réka melyik óvodába fog járni?Mi is nagyon szeretünk kint lenni,de az idő nem kedvez.

Csajok,ne tűnjetek el.
Sis:kialudtad már magad??
E.
szherika
 
 


Hello!

Az új óviba fog járni. Remélem felveszik,(június 2-án született.)

Olvastam, hogy Ti szoktatok babklubba járni.
Én is szívesen mennék, mert megőrülök idebennt a gyerekkel, és szeretném, hogy a Réka kicsit közösséghez szokjon az óvodába iratás előtt.

Üdv. Erika
lerika
 
 


Sziasztok!

Szherika KépKépKépKépKépKép

Igen, jóóó sokat aludtam Kép

Mikor lesz tali???

Sisotris és Máté
13+3

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


SziasztokKép

LerikaKép
Minden elismerésem a tiédKép Hogy bírod négy gyerekkel??? NÉha ez az egy is nagyon ki tudja készíteni az embertKépBaba klubb van hétfő délután háromtól ötig a squas klubban. Ugyanitt kedden tíztől van zenés foglalkozás. (tücsökzene, zeneovi, ki hogy ismeri)

Ma elsétáltunk az új óvodához. Nagyon tetszik, szép ápolt a kertje. Haraszti honlapján lehet is képeket látni róla, kívülről és belülről is. Attól tartok, hogy mindenki oda szeretné beíratni a kicsinyét. Igaz ez még minket nem érint mert Olivér csak 15 hónapos. Viszont olvastam a helyi újságban,hogy épül itt nálunk egy magán két tannyelvű iskola. Vagyis ovi, általános és gimnázium. Komoly sportpályával. Úgy hallottam, hogy ebben a hónapban elkezdik építeni. Mi majd oda szeretnénk beíratni Olivért. Persze még semmi konkrétumot nem tudok róla. Persze mindenki mást mondd, hogy mikor érdemes elkezdeni nyelvet tanúlni egy picinek. Én nem nagyon erőltetném. A Vekerdy Tamás is azt írta, hogy az oviban játszon és ne tanuljon a gyerek. Úgyhogy lehet, hogy csak az általánost fogja ott kezdeni. Nem tomKép

Sishez csatlkozva: tényleg mikor találkozunk??

Puszi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Voltunk a zeneoviban. Nagyon jó volt, a Réka is élvezte, részt vett a játékokban is, szóval örülök, mert azt hittem félni fog a gyerekektől, a játszin nagyon félt legutóljára. Hát lehet, hogy megváltozott.

Nekem mindegyik gyerekem tanult németet az óviban. A német óra látszólag semmit nem ér, mert nem kezdtek németül dalolászni verselni, viszont a suliban elég gyorsan tanultak.
Az egyik óviban viszont olyan volt a német "oktatás", hogy bizonyos szituációk németül zajlottak. Pl. a játék végét mindig egy dal jelezte, az evés alatt németül beszéltek, a Szent Márton napi ünnepség (erre gyakoroltak is) az elejétől a végéig nemetül zajlott.A színjáték, a dalok, a pogácsa evés minden. Úgy tűnt akkor ott mindent ért, de itthon soha nem használta. A suliban viszont nagyon jól érti a szavakat és gyorsan tanul. Lehet, hogy azért mert az óviban sok volt a német ajkú, akik főleg németül beszéltek. Szerintem megérte, bár közben sokszor bosszantot, hogy nem énekel, versel magyarul se, németül se.
Nem tűnt úgy, hogy nem játszanának eleget, nagyon is vidám, játékos élet folyt ott.

A négy gyereket imádom, bár az életem olyan mint a vészhelyzet a tv-ben. Gyorsan pörög, és soha nincs időm semmit befejezni, minden cselekvésem belefolyik egy másikba, közben egy pillanat szünet sincs, úgyhogy néha kivagyok mint egy béka.

Pá.
lerika
 
 


Sziasztok!

Voltunk kedden három hós oltáson, az újat kapta Máté, és semmi baja nem volt tőle, azt leszámítva, hogy elég sokat mászkáltunk még utána, voltunk nagyiéknál is, és estére tele lett a töke a világgal, nyűgösködött szegénykém. Aztán egy fincsi fürcsi, meg a szokásos esti szopi, összebújás hamar elfeledtette vele a gondjait Kép

Ovitéma:
Azt tervezzük, hogy Máté nem fog a szó szoros értelmében oviba járni. Viszem persze közösségbe, és az utolsó évben ovi is lesz, de az is ógy, hogy ebédelni már itthon fog. Szerintem egy gyerek első hét éve eléggé meghatározó a személyiségfejlődést tekintve, és nem szeretnénk, hogy már olyan fiatalon eluralkodjon rajta az a fajta anyagias szemlélet, amit sajna az emberek 99%-a képvisel szerencsétlen bolygónkon.

Na, remélem nem sikerült túl pesszimistára KépKépKép Gondolom, nem kell magyarázni Kép

Pusztok

Sisotris és Máté
13+1

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Sziasztok!

Én sem szeretném oviba vinni Kép de hát pont az anyagias világ miatt kell KépKépKép , dolgozni mennem.
lerika
 
 


Lerika KépKépKépKépKépKép

Ez velős volt Kép

Ilyen sajnos, amikor a farok csóválja Kép

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Igen, ilyen Kép Kép!

A férjem is azt szeretné, hogy itthon maradjak, a R pedig nem menjen oviba.
Szerintem a fél napos ovi jó lenne, de akkor nem tudok dolgozni.

Tehát: ha nyerünk a lottón akkor én itthon maradok és tücskörészek a kertemben, főzök amíg a R félnapos oviban van utána pedig csak játszunk és sétálunk. Imádnám Kép.
lerika
 
 


Helló csajok!


Lili nekem is az új oviba fog járni.Mi az ovi utcájában lakunk,majdnem.
Ki hogy van?
Szervezzünk valami talit.De még mindig kérdés,hogy hol!!Olyan jó lenne,mindenkivel személyesen dumcsizni.
Csajok:Irjatok ötleteket.
Eri.
szherika
 
 


Halihó!
Hát a napi 4 órás melómból a ygakorlatban 5-6 lett volna kevesebb bérért, így nem vállaltam, nem ér annyit, h. Annát ennyit egyedül hagyjam. Most úgy van, h. heti 10 óra, abból 7-et bent 2 napon, megbízással, amíg majd nem jön tesó, onnantól ennyit se. De ez se lesz szerencsés, mert gyed mellett ennyit se lehet asszem, így alighanem újabb megoldást kell keresni, mert a gyes + ez a pénz már nem érné meg.
Ovi: vannak ám körzethatárok a beíratásnál, ahová kötelező felvenniük, de azon kívülibe csak akkor veszi fel a gyerkőcöt az ovi, ha van üres helye a körzetes gyerekeken felül, amit itt Haerasztiban sajna nemigen jellemző :-(! (tudom, mert ez -is - a melóm!)
Az új sulikomplexum meg angol 2tannyelvű magánsuli lesz alapvetően Bp.-n dolgozó diplomaták és külföldi nagyágyúk gyerekeinek, és mivel Dh. helyet adott neki, kap a város egy 10%-os tandíjmentes létszámot tőlük, amit itteni gyerekekkel lehet feltölteni, de csak ha megfelelnek az igencsak húzós felvételi követelményeknek. Én pl. nem is nagyon akarnám, h. ilyen kis "übermenschek" közé kerüljön a gyerekem... Mondjuk a kislétszámú ovijuknál konkrétan nem tudom, hogy lesz ez, csak azt, h. nagyon szorosan épül egymásra az oktatás 3 szintje (ovi, suli, gimi), így gondolom, oda helyieket nem is nagyon vesznek majd fel.
A korai nyelv- és egyéb "oktatás" meg pedagógusként (és emberként) nagyon-nagyon nem szimpi, hacsak maga a gyerek nem mutat spontán módon vmiféle csodálatos, átlagon felüli tehetséget az adott területen, de ilyen esetben úgysem lehet visszafogni őket - bár hálisten ez elég ritka. Én nagyon nem szeretném, ha majdan a lányom bármiben is "csodagyerek" lenne - nincs is rendes gyerekkoruk...
Hát most lehet megkövezni a véleményeimért :-)))
delfin
 
 


Ja igen, még az ovihoz némi szakmai info: a törvény csak 5 éves kortólé kötelezi az ovit arra, h. felvegye a gyereket, előtte csak felveheti, ha van helye. De feltétlenül felveszik azokat is, akik adott év júli 31-ig betöltik a 3-at (szobatiszták), és a szülők igazolják, h. mind2en munkába állnak. Persze ezen kívül is vesznek fel az ovik, pl. gyedes-gyeses v. munkanélküli anyuka esetében is, de csak ha van férőhelyük hozzá, és ha nagy a helyzsűke, akkor csak ált. félnaposra, tehát ebéd előtt v. után el kell hozni. És a haraszti ovik sajna évek óta eléggé fullra vannak, még így az újjal együtt is. Nem tudom, mi lesz itt az újabb lakóparkok beindulásával...???
Sistoris: szép is lenne, ha az ember nem kényszerülne másra 6 évig, csak gyereket nevelni! Sajna ez a világ nem erről szól. Meg azért valljuk meg, a 6 év alatt elég rendesen ki lehet jönni a gyakorlatból + 3 éves kor után a gyerkőc szocializációjához is kell némi kortársi társaság, ez tény! Az ideális számomra is az lenne, ha a gyerkőcök után egy anyának elég lenni napi 4-6 órát dolgozni ahhoz, h. megéljen a család, ők meg csak félnapos oviban szórakoznának. De hát a bilibe hamar belelóg még a kezünk ugyebár...
delfin
 
 


Sziasztok!

Nagyon szomorúak vagyunk, mert a cicánkat elütötte egy autó: Kép Kép
Mi találtuk, csontsoványan picike korában. 2 évet volt velünk.


Delfin!
Szakmai szempontból szerinted melyik ovi a legjobb?
lerika
 
 


Sziasztok!

Lerika:Sajnálom,ami a cicátokkal történt.
Szerintem,most az új ovi,a legjobb,mert jól felszerelt és minden előirásnak megfelel.

Lányok:Jól vagytok?Ötletek,a talival kapcsolatban?

E.
szherika
 
 


Sziasztok!

Delfin,
eléggé lehangoltál az írásoddal, de hát mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. Én bízom benne, hogy bejön, amit tervezünk, és akkor megtehetem, hogy a gyereke(i)m legyen(ek) az első(k), és ne a puszta megélhetésért kelljen küzdenünk, hanem az életet is élvezhessük egy kicsit. Mindenféle rossz szándék nélkül. Ja, a többes szám csak a tervezett 3-4 lurkó miatt került be Kép

Lerika Kép
Szegény cicc. Én is szeretem őket, párom cicája is befogadott macs, de ő már a 20. évét tölti idén.

Szherika,
Legutóbb hol taliztatok? Nem igazán ismerem az új helyeket itt.

Pusztok

Sisotris

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Ja, és a 6 év alatt én nagyon szívesen kijövök az adminisztratív munkákkal kapcsolatos gyakorlatomból, és esetleg tanulok valami mást, avagy nyitunk egy házias kifőzdét valahol, de az is lehet, hogy addigra tuning- és restaurátor műhelyünk lesz, vagy Tolna megyében szőlőnk, és pincészetünk KépKépKépKép
Ötlet van ezer, csak meg kell valósítani, a nem is olyan távoli jövőben Kép

Kívánok neked is egy optimistább szemüveget, hogy szebbnek lásd ezt a kegyetlen világot.

Pussz

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Ti jártok valahová tornázni?
Most így +5 kilóval az ünnepek után Kép, nem lenne rossz mozogni egy kicsit.
lerika
 
 


Lerika,
Mátét minden nap hordozom a kendőben, illetve táncolok vele legalább fél órát, amibe beletartozik az is, hogy emelgetem a fejem fölé, na meg térdhajlítás, hasizom, és amit el tudsz képzelni Kép Neki is nagyon jót tesz, már most hozzászokik, hogy mozogni jóóó Kép

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


SziasztokKép

Gondoltam, hogy ezzel a magán iskola dologgal megpiszkálom a népetKépKép
Én sem szeretném ha a gyerekem egy versenyistállóban nőne fel és állandóan teljesítmény kényszerben élne. DE! Szeretném megadni neki a lehető legjobbat. Én még emlékszem arra, hogy itt kezdtem el az általánost és aztán beköltöztünk Bpestre és vért izzadtam mert sokkal nagyobb követelmény volt a pesti iskolában, mint itt. És hát azt sem szabad elfeleljteni, hogy amikor még mi voltunk iskolások akkor egészen más világ volt. Én is azt szeretném ha a gyermekemnek a szeretet, a család lenne a legfontosabb és nem a pénz. De hát tudumásúl kell venni, hogy sajna kemény világ van nagyon, és azt szeretném ha meg tudná állni a helyét a világban. És ehhez minden segítséget meg fogunk adni neki. A diplomata csemetéket meg úgyis a Rózsadombra hordják és nem ide. Oviba három éves korától fog járni egy fél napra. Szerintem olyan idős korban már kell neki a hasonló korúak társasága. Már most is nagyon élvezi ha gyerekekkel lehet. És (most lehet, hogy engem köveztek megKép ) nekem is hiányzik a felnött társaság. Hogy ne mindig csak bébi nyelven beszéljek, legyen más programom is a mosáson, főzésen és pelenkázásón kívűl.

SisKép
Te aztán nagyon fitt vagy! És ezek ötletekKép

Jók legyetek, puszi

KépKép
gigi28
 
 


Helló csajok!

Gigi:Teljesen eggyet értek veled!!!Én sem fogalmazhattam volna meg jobban a gondolataimat!

Jó hideg van ma.Lili csak fél órát volt hajlandó kint lenni,de meg is értem.

Még nem volt találkozó.Csak egy páran ismerjük egymást,a baba clubból.De nekem sincs semmi ötletem hogy ebben a rossz időben hol talizzunk.Ha jobb lesz az idő már könnyebb dolgunk lesz.
Pusz mindenkinek:E.
szherika
 
 


Sziasztok! Kép

Gigi: Melletted állok!! Kép Kép

Sis! Ez nagyon jó ötlet, de az én kislányom már 2,5 éves, és nem vagyok díjbirkózó. Na és Õ már "ededül" tornázik.

Puszi. E.
lerika
 
 


Sziasztok! Kép

Gigi: Melletted állok! Kép Kép

Sis: Ez nagyon jó ötlet, de az én kislányom már 2,5 éves és nem vagyok díjbirkózó. Kép (Még.)
Na és Õ már "ededül" tornázik.

Pussz.E.
lerika
 
 


Bocsi a dupláért....
lerika
 
 


Sziasztok!

Gigi Kép

Lerika,
booocs, úgy tényleg nehéz, addigra már Máté is "ededül" fog Kép

Randihelyszínt én sem tudok Kép

Pusz

Sis és Máté
13+5

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: