Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Timi szerintem a legtöbb nő sokat tud beszélni :lol: , én is.
Nyugodtan írj sokat :!:
Ja türelem, az van de nekem se mindíg. Az értetlenség az nagyon tud dühíteni, tudom, hogy csak gyerekek...de mégis.
A lányom meg különösen eleven, már kicsinek is francosabb volt a fiam. Ő felmászott mindenhová, ennyi idősen a dédinél beleesett a vízóraaknába, de sorolhatnám..... :)
A kicsi nyugodtabb, viszont vele ott kell lenni állandóan, hogy lásson, ja és ha vizet talál akkor vége...Már egy pár muskátlimat kirohasztott, de előtte teleszórta sóderrel, ami ugye még tartja is a vizet :lol:
Szerencsére játszani mind a két gyerek tud. Tudom ez most hülyén hangzik, de én azt gondolom, hogy igenis meg kell őket tanítani játszani. A sógornőm lánya semmivel nem tudott játszani :( Az autó, főleg a traktor nálunk is nagyon megy képes órákat elnézni (képes lenne). Mostanában kertészkedni is nagyon szeret, csak néha a magokat is kigereblyézi :lol:
Szerintem ilyenkor a legaranyosabbak, amikor segítenek a felnőtteknek.
Adri, ő meg Barbie mániás. Én ugy utálom. Ott a sok szép baba, de azokkal csak akkor játszik, ha a kicsinek is az kell.
Na, akkor ki is beszél sokat :?:
Megyek megebédeltetem, mert most ébredt.
Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Helló Gabi.

Meglepett, hogy fenn van az üzenetem, én azt hittem nem sikerült elküldenem. :lol: Most akartam kimagyarázni, hogy én írtam, csak nem ment el. Hurrá, hogy mégis.

Azért írok ilyen szokatlanul későn, mert nincs itthon a férjem. Ennek az oka nagyon szomorú, meghalt anyósom. A gyerekeim egyetlen mamája. Férjem most nem akarta egyedül hagyni az apját,így mi vagyunk egyedül. Persze, hogy nem tudok aludni.
Olyan hihetetlen, hogy tegnap még náluk voltunk, beszéltünk vele, most meg már a ravalatozóban van. Halott.
Nagyon dühös vagyok, nem kellett volna még meghalnia. Olyan szar érzés. A férjemet is úgy sajnálom. Sír szegény. Beni a nagyobbik fiam, pedig most attól tart, hogy ha a mama meghalt, akkor anya és apa is meghalhat. Drága kicsikém, úgy szerette a mamáját. Most már sajnos egy sincs neki, mert az én anyukám is meghalt már négy éve, nem sokkal az ő születése után.

Nekem, hiába, hogy csak anyósom volt, de kicsit anyukámnak tekintettem, pótolta valahol anyát.
Beni azzal vigasztal, hogy ne sírjak, majd csak lesz valahonnan egy másik mama. Hát igen, ő még nem tudja, talán neki a jó.

Úgy, hogy lányok, becsüljétek meg anyukátokat, apukátokat, anyósotokat, apósotokat és szeressétek őket, amíg lehet, amíg veletek vannak. Én 29 éves vagyok és a szüleim nem éppen most haltak meg, de most is annyira, de annyira tudnak hiányozni. Leginkább az hiányzik, hogy osztozzam velük abban az örömben amit a gyerekeim jelentenek. Olyan jó lenne, ha velünk lehetnének.


Na, de most már befejezem. A billenytyűzetnek nem tesz jót a sós víz.
Ja, és nem akartalak titeket terhelni, csak olyan nagyon szomorú vagyok.

Timi
thimó
 
 


Timi!
Nagyon sajnálom ami veletek történt :cry:
A gyerekek elég rugalmasak, nekik könnyebb lesz..talán.
Adri 4 és fél éves volt mikor a dédije halt meg, és néha most is mondja, hogy hiányzik :(
Nem is tudok most mást írni

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

 
 

Gabi!

Benikémet elvittem az oviba. Olyan rossz volt kimondani, hogy Beni mamája meghalt és holnap ezért nem fog menni oviba. :(
Most már a temetésre készülődünk, a férjemnek kell intézkednie, mert senki nincs igazán olyan állapotban, hogy megtegye. Én nem igazán tudom,mit csináljak és mit tudnék segíteni. Tehetetlennek érzem magam. :x
A temetés holnap lesz. Sajnos, katolikus temetés lesz, az engem mindig elborzaszt. Senkit nem akarok megbántani, aki katolikus vallású, de szerintem borzasztó.

Egyébként mi van veletek?

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Részvétem :cry:
Gyerekek még kicsik, biztos hamar feldolgozzák -bár tudom, h ez most nem vigasztal Titeket :(

Tegnap alig voltam itthon. Délelőtt fél 10-től az oviban szülős sportdélelőtt volt. Persze Lili el kezdett sirni, h haza akar jönni velem, várjuk meg amig megebédel. Nem volt szivem nemet mondani. Utána trapp haza, altatás, ébredés után irány a játszi. 3/4 8 körül értünk csak haza. Lili nagyon élvezte-én kevésbé :D, de csak azért mert itthon semmit nem tudtam csinálni pedig lassan a fél ruhatárunk várja, h kivasaljam... :twisted:
Megyek is.....

Ildi

Kép
Kép
mókuska
 
 


Timi!

Majdnem egyszerre irtunk :)
Szerintem is sokkal könnyebb lenne feldolgozni ezt az egészet, ha egy kicsit más oldalról látnánk a dolgokat.
Gondolj bele, h van ahol még sokkal szörnyübb ennél. Én voltam ilyenen Szloviban a párom nagypapája temetésén... Nem részletezem...
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, neked a gyerekekkel kell foglalkozni! Mikor a mi nagymamánk meghalt Lili még csak 3 hónapos volt. Éppen zuhogott az eső a temetés napján, ráadásul etetés időpontjára esett igy nem tudtam kimenni. Nagyon rossz volt és én is sokat őrlődtem ezen, de mindenki azt mondta, h nekem a gyerek volt az első és ez igy van rendjén.
Fel a fejjel Timi, az élet megy tovább és ezt el kell fogadnunk.

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok.
Köszönöm a leveleket,a részvétet, a vigasztalást.

Ildi. A közös program az oviban, szülők-gyerekek együtt szerintem szuper. Talán akkor is, ha anya annyira nem élvezi,mint a gyerek. Az anyukáknak is illendő lenne, ha kitudnának egy kicsit kapcsolni a napi-rutinból. :wink:
Az idő is jó volt tegnap. Kell ennél több :?:
Nálunk is szoktak lenni közös programok az oviban, pl. volt már közös ajándék-készítés karácsonyra. Most is lesz gyereknap, talán szombaton az ovinkban. Megyünk. :lol:
Szerintem a közös élmények fontosabbak, mint a tárgyi ajándékok.
Az én fiam az Állatkertet sem tudná soha megunni. Készülődünk, még a nagy meleg előtt jó lenne oda is eljutni. Én is nagyon szeretem, de különösen a fiaim öröme, érdeklődése miatt megyünk. Úgy tudnak örülni. :D

Timi
thimó
 
 


Timi
Mennyire ismeritek Gyöngyös környékét?
Ha Pásztó felől mentek, közvetlenül mielőtt beész Gyöngyösre, balra van a gyöngyösorosziba vezető út. Ott rögtön a sarkon is van egy kisállatkert, amiről majd Ildi többet tud mesélni, mert mi csak készülünk oda, de nagyon sok jót hallani róla. :)
Érdemes megnézni.
Bérre szoktatokjárni? Arról is sok jót hallottam már. Ugy gondolom most érték el azt a kort a gyerekeim, hogy élvezik is.

Tesóm íra a dédi temetését, na én akkor pont kórházban feküdtem. Ráadásul az utolsó beszélgetésünkkor mondtuk, meg, hogy baba lesz, mire ő jól letolt, hogy hogy mertem vállalni.Annyira előttem van még ennyi idő után is, és biztos, hogy meg is marad, mert nem volt lehetőségem a sírjánál elköszönni tőle.
Bocsánat, hogy ezt én itt leírtam....

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi.

Én nem vagyok ismerős arra, de a férjem a munkájából kifolyólag már többször járt arra. Nem is hallottam eddig még senkitől, hogy ott is van állatkert. Köszi a tippet :) . Remélem megtudom a férjemet fűzni és elmegyünk oda. Úgy szeretnék a fiúknak, főleg Beninek,örömet szerezni a nagy szomorúság után.
Béren kétszer voltunk, akkor még Dávid csak 4 hónapos volt. Most, hogy már "megnőtt" ő is,nagyon tetszene neki, biztos vagyok benne. :lol:
Erről jut eszembe, most néztem a Sprektumon egy ikrekről szóló műsort. Olyan vegyes érzelmeim vannak a kisbabákkal kapcs.-ban, mert egyrészt örülök, hogy már viszonylag önállóak a fiaim, másrészt pedig elolvadok a kisbaba látványától. Ilyenkor azonban lehűtöm magam azzal a gondolattal, hogy egy babát nem csak babusgatni kell, hanem rengeteg gonddal is jár.

Amit a nagyid temetésével kapcsolatban írtál, nem tudom megítélni.
Valahol jó, hogy az ember elmegy egy temetésre, mert így tudja lezárni magában azt az időt, amikor még együtt volt a szerettével.
Utána már nem ugyanolyan az élet, mert valaki fontos mindig hiányozni fog. Szerintem viszont el kell tudnunk engedni magunkban a halottunkat, és ez nem annak a függvénye, hogy valaki ott van-e a temetésén vagy sem.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Jajj, ugy látom nem fogalmaztam vmi jól igy félreérthető lett amit irtam :D
Az ovis sportnap nekem is nagyon tetszett és örömmel mentem! Játszira is nagyon szivesen járok velük, mig Lili nem járt oviba szinte minden nap órákat kint voltunk még télen is.
Azt csak azért irtam, h hát éppen itthon is lett volna mit csinálnom, nade nem véletlenül szalad igy össze a házimunka :wink: :lol: :lol: :lol:
Persze, h ők a fontosabbak és nem az, hogy csilli-villi tipp-topp legyen a lakás.
Az előbb jutott eszembe, h ha nem megy a kép kicsinyités-feltöltés ha gondolod küldjél nekem mailben képet a gyerekekről és feltöltöm Neked ide :wink:
Ja állatkert! Mi már voltunk kétszer a Gabi által emlitettben. Nem tul nagy, de nagyon szépen megcsinálták, szuper játszi is van a területén és pónilovaglás is van. A belépőjegy árát leeheted-ihatod a büfében :wink:

Gabi
Olvastam a szombati kalandodat! Jól nézhettetek ki :lol:
Ma megint megnéztünk egy lakást. Lilike minden nap megkérdezi, h van már uj lakásunk? Olyan édi :lol:

Megyek tv-t nézni :mrgreen:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Timi
a Spektrumon azt az ikres műsort én is nagyon szerettem, a télen már ment, sőt a párommal együtt néztük. Csak úgy nézte még a szüléseket is :lol: , de attól, hogy ő bennt legyen a szülőszobán velem attól, nagyon elzárkózott. :(
Igen baba iránti elgyengülés-ismerős. Én Adri után elég nehezen szántam rá magam a kistesóra. Nem is volt konkrét terv, hogy mikor jöjjön. Na, de amikor Ildinek megszületett Lilike, egyből "elgyengültem", a párom látta is ezt, és akkor hozakodott elő a gyerek témával ujra :mrgreen: , szerencsére. :lol:

Ma nem tudom mit fogok tudni kezdeni a fiammal.
Ilyen időben minden baja van szegénykémnek, mert csak a teraszra mehet ki.

Ildi
az ide feltet képjeidet (traktormajálisról) nem tudtam lementeni, ill. le tudtam, de nem tudtam megnyitni. Az iwiwről pedig sikerült.
Lehet, hogy ezzel az uj rendszerrel valamit átalakítottak.
Ha van időd próbáld már meg, hogy Te meg tudod e nyitni amit felteszek. 8)
Kép
Kép

Zsóka
jól vagy? Voltatok a traktormajálison? Voltál már terheléses cukorvizsgálaton? Vagy azt Pesten fogod végül megcsináltatni?

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Ildi!

Olyan jól esik,hogy azt gondolod, hogy mailban tudok képet küldeni. :) A probléma abból fakad, hogy semmit nem értek a számítógéphez. :oops: A dig.fényképezőgéphez van egy progr., ez van feltelepítve, és így nézzük a képeket. Azt viszont, hogy onnan, hogy lehet akárhová átpakolni képeket, arról halvány gőzöm sincs.

Sajnos tényleg elromlott az idő. Nekünk ilyenkor kerül előtérbe a Minimax. Természetesen, nem nézhetnek akármilyen mesét, csak olyat, amit már ismerünk és nem káros.
Sajnos a Minimaxon is vannak nem megfelelő mesék.

Szorítsatok, ma lesz a temetés.

Timi
thimó
 
 


Timi
neked már a kicsit is leköti a TV?
Krisztiánt nem érdekli, amit nem bánok, de néha azért jó lenne. Esetleg állatos filmet velem együtt nézi, de mesélni kell a történetet közben.
A lányomnak ennyi idősen a Teletubbes ment nagyon :lol: , egyszerűen imádta.

Sok erőt a temetéshez!!!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi.
Igen, leköti a Tv, de leginkább csak akkor, ha a bátyjával nézi. Vannak kedvenc meséi, ezeknek már a zenéjét ismeri, próbálja énekelni. Nekünk sokáig nem volt Tv-nk amikor összeházasodtunk. Benike először 2 éves korában nézett Tv-t, legalábbis itthon. Jól megvoltunk a doboz nélkül, most is előfordul, hogy egész nap nincs bekapcsolva.

Vannak nagyon kedves mesék, ezeket még én is szívesen nézem, de sajna sok az ismétlés.
A fiúknak a másik nagy kedvenc,számítógépen szokták nézni, a Micimackós mesék.

A temetés elmúlt. Annyi gyönyörű virág volt. Mi koszorúnk is olyan szép volt, kár, hogy nem életében adtunk neki ennyi szép virágot. Az eső végig szakadt, nagy volt a sár.
A pap hozta a formáját, egy szót sem szólt a halottról, hogy ki volt, kik búcsúztatják. A vallással az a probléma, hogy annyira sablonos, személytelen. Az én anyukámnak polgári temetés volt, de szerintem sokkal emberibb, mint egy ilyen kat. temetés. Na, mindegy,elmúlt.

Úgy fest, szép idő lesz ma.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Ugy látszik ma megint szupi idő lesz :lol: viszont holnaptól egész hétvégén át esőt mondott :cry:

Gabi
Valóban nem lehet letölteni innen a képeket. Majd mailben átküldök egy párat.
Tibi ma vizsgázik. Remélem sikerül szegénynek, már nagyon elege volt a suliból :lol:

Timi
Gondolom a fényképeket feltöltitek a számgépre a fényképezőről.
Válassz ki egy fényképet, egyszer kattints rá az egérrel. Tartsd rajta mig meg nem jelenik egy lista, ott válaszdt ki a küldés parancsot, azon belül a levélként. Ekkor rákérdez, h kicsinyitse-e a képet, itt ugy ahogy van ok-zd le. Ezután kiadja a táblát ahová már csak a mail cimemet kell beirnod és rákattintasz a küldés gombra.
Sikeres próbálkozást :D

Ma megint pörgős napom lesz. Gyerkőcöket el kell hozni az oviból ebéd után. Lili unokatesóját is hozom mert senki más nem ér rá. Gondolom du. 4-ig itt lesz, addig dolgozik sógorom. No mondjuk nincs ellenemre, csak tegnap du. is feljött aztán olyan kupit csináltak Lilivel mint még soha :roll: Jobban szemmel kell tartanom őket :lol:

Szép napot Nektek :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Végre elaludt ez a kis rosszcsont :twisted: , ma már kétszer kellett átöltöztetni. Először mig teregettem addig virágot locsolt, mindene, még a zoknija is tiszta víz volt. Utána ő az udvaron maradt, és mig takarítottam a kutya vizét pocsolta szét.

Nem tudom már megint jön valami front, mert majd szétmegy a fejem. Már jöhetne a meleg rendesen.

Ha így halad a hét, a párom megint nem lesz itthon hétvégén :( , mert egyszerűen nem tudják befejezni azt a fránya tetőt. Pedig már ugy lementem volna anyuékhoz is, olyan rég voltunk :(

Most olyan tompa vagyok, bocsánat, de nem tudok most többet írni:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok.

A fejem nekem is fáj. A frontok jönnek-mennek, nekünk meg fáj a fejünk. Vettem be Saridon-t, nekem azért jó, mert van benne koffein is, biztos fel fogok pörögni tőle. :lol:

A gyerekeket én is kiengedtem az udvarra. Ajajajaj. :roll: Kicsit sár van.
Beni nem ment ma oviba, mert krupposan köhögött reggel. Hála Istennek, nincs nagyobb baj. Holnap sipirc az oviba. :D

Ildi. Köszi a tanácsot, fogok próbálkozni. :)


Nagyon- nagyon jó napot kívánok nektek. :D :D
:D :D

majd még jelentkezem.

Timi
thimó
 
 


Szia Timi!

Először is Beninek jobbulást :!:
Nálunk most apa szenved az allergiájával, de ez sajna tart egész őszig. Hiába szedi a gyógyszert, néha jól elkapja egy-egy "roham".

a kertben ma még nem volt a fiatalúr, de csak azért, mert a szomszéd kislány még nem ért haza :lol:
Viszont szétöntött 1 láda diót, amit még össze kell szednem.
Milyen érzékkel találják meg, hogy mivel nem kéne játszani :lol:

Neked nem szoktak még összemarakodni? sajnos nálunk ha együtt
vannak néha zeng a ház :lol:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Hazaértünk az oviból a csajokkal :lol:
Olyan jópofik mikor gyalog jövünk, ugye megvártam mig megebédelnek és csak utána indultunk. A Karancs szálló alatti pékségbe bementem kenyeret venni, persze ők is kértek péksütit és hazafelé jövet meg is ették :lol: Ebéd után.... :lol:
Most olyan édik, mind a hárman alszanak.

Csintalanságról: tegnapelőtt Lili bilibe pisilt és nem szólt utána, ott hagyta a fürdőben. Mire észbe kaptam Dani abba pancsikolt... :oops: :lol:

Ha minden igaz apának sikerült a vizsga! Juhéjjjjj
Tesókám nem akarlak elkeseriteni, de holnaptól egész vasárnapig esős időt jósoltak :twisted: , ugyhogy nem biztos, h befejezik a tetőt. Inkább menjetek Orosziba, azt esőbe is lehet :wink:
Megyek vasalni... :twisted:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Helló.

Nekünk a gyerekek, ha akarnak, mindenen képesek összekapni. :o Általában szóba kezdik el, vitatkoznak, majd Dávid megüti Benit, ő meg vissza. :x Ilyenkor van nehéz dolgom, nem tudok, nem is akarok igazságot tenni, mert nekik kell(ene) elintézniük a dolgaikat. Viszont előfordul, hogy sírás a vége. Ilyenkor szoktam mérges lenni. Van amikor meg olyan jól eljátszanak, magukra csukják a fiúszoba ajtaját és elvannak maguknak. Persze a szoba utánna csatatér, :twisted: de én akkor is örülök.

Az érzékenyen éritett, hogy rossz idő lesz. Ez biztos infó?

Timi
thimó
 
 


Timi
Még reggel ugy mutatták az időjárásjelentésben :(
Lányok nem tudtak játszani mert épphogy felébredtek jöttek Dorkáért. Na mondjuk Lili egyedül is szétpakolt :lol: , de legalább rá nem lehet panaszom, h nem tud játszani.

Lehet, h egyedül kell fürdetnem. Apa éppenhogy hazajött, lepakolt és már indult is dolgozni :cry:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Tesó, ma nem jutottam le a Rossmannba, majd holnap :(
Ma délután olyan sűrű programunk volt :( , Krisztivel kapáltunk, és palántáztunk. Mikor locsolnom kellett a mami "vigyázott rá", annyira, hogy ujra át kellett öltöztetni :twisted:
Utána meg dolgozni mentem, amihez ma valahogy semmi kedvem nem volt :(

Timi a fiúk külön szobában is aludnak? Adrika is elég korán külön lett téve, 2 és fél éves volt, de voltak időszakok amikor visszaköltözött hozzánk. Nyáron jó lenne a kicsit is áttenni hozzá, de ez keményebb dió lesz. Tiszta anyafüggő néha :lol: , nem is nagyon alszik el mással.

Jó éjszakát :!: Kép
Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabó
Egy képet találtam, a kék robotot keresd! Előre is köszi :lol:
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok.

Gabi.

Igen, külön szobában alszanak. Nekünk is volt idő mikor egy szobában aludtunk, átalakításkor, illetve most télen is. Sőt, amikor Dávid megszületett, egy ágyban mind a négyen. :wink: Persze az ágy elég nagy volt.
Mi nagyon összeszoktunk, bárhol és bármilyen kis helyen képesek vagyunk elaludni, összebújunk. :lol:
Különösebb gondot nem okozott a fiúknál a külön szoba. Benikének meg van engedve, hogy ha éjszaka felébred és esetleg nem tud visszaaludni, átjöhet hozzánk és bebújhat mellénk. Ez biztonságot ad neki. :) Dávidka ritkán aludja végig az éjszakát,sokáig szopizott
éjjel is. Ha felébred, kiabál nekem, én mellébújok
így visszaalszik. :roll:
Gyakran előfordul, hogy én is elalszok, és reggel ott ébredek fel. :wink: Még ő is nagyon anyafüggő, csak velem szokott elaludni, még az apjával sem. nem baj, jól van ez így.
thimó
 
 


Sziasztok!
Ildi,
itt sem volt olyan robot :( , egyféle volt csak az a denevéres, sajnálom. Nem lett meg azóta sem?
Ma átrendeztük a kis szobát. Kaptunk 2 gyerekheverőt, és betettük mind a kettőt. Így amikor szoktatjuk át a Krisztit, nem lesz mindíg az mint Adrinál, hogy éjszaka költöztetjük :lol:
Most nagyon mondja, hogy ott alszik Adrikával, de még várok vele, mert mostanában rosszul alszik. Ja, és én is szeretnék pihenni végre :)
Most már biztos, hogy Orosziba nem megyünk, esetleg ha szakad az eső :( , azért a Tescoba el akarok menni néztem ki egy pár dolgot. Ja, és én gyereknapra még nem vettem nekik semmit. Adrinak néztem ki egy ruhát ami jó lesz neki a bérmálkozásra is.
Csütörtökön mennek cirkuszba és állatkertbe már ugy várja.

Timi, ügyesek a gyerekek, hogy mind a 2 külön alszik. :) Nálunk is sokszor van, hogy oda kell hozzá feküdni, de olyan kicsi az ágya, hogy a derekem meg szokott fájdulni. Viszont közénk szoktatni nem akarom :)

Jó éjszakát!! Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Napok óta sehol senki Kép
Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi
Kár, h nem volt robot :( Sztem vmelyik gyerek lovasitotta meg. Szegény Lili még most is kérdezgeti megvan-e :( Csak fél napig volt meg neki :cry:

Timi
Merre vagy?

Megyek vasalni :twisted:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok :!:
Lányok hol vagytok :?:
Remélem mindenki jól van és nem emiatt hiányzik :)

Zsóka rég jelentkeztél :(
Jól vagytok :?: Hogy viseled ezt az össze vissza időt :?:
Gyerekek jól vannak :?:

Timi mostanában Te sem jössz :(
Fiúk jól vannak :?:

Mi most gyógyulgatunk. Adri kezdte, majd Kriszti, de engem kapott el legjobban, de szerencsére már jól vagyunk :)

Remélem hétközben már tudtok jönni

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Örömmel tudatom, hogy ismét működik az internet nálunk. :D
Hát lányok nem sokat írogattatok ide az elmúlt időben, nincs olvasni valóm. :(

Köszönöm az érdeklődést, a fiúk jól vannak. Dávid most alszik, nekem vasalnom kellene, de én írogatok. :oops:

A férjem most telefonált, mindjárt hazaér a munkából. :D
Most be kell fejeznem az írást, mert túróval töltött kiflit akarok csinálni neki meglepetésként.

Remélem mindenki jól van, jelentkezzetek, írjatok.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!
Timi,
de jó, hogy jelentkeztél.
Hát nem írogattunk, mert nem volt kinek :lol:
Mi is jól vagyunk. A mult héten voltunk betegek, Adri kezdte, Krisztián is elkapta egy kicsit, de rajtam jött ki a legjobban :cry:

Lányok ha valaki szeret sajétkészítésű dolgokat csinálni, most a
http://www.cserkiado.hu oldalon van egy csomó akciós könyv 100 ft-os áron. Nagyon jók vannak barátnőmmel együtt rendeltünk 15 db-ot.
Ja, a postaköltség is csak 600ft.
Én már készülök a nyárra. Adrikának rendelgettem, hogy nyáron tudjon mit csinálni. Mostanában nagyon szeret ilyen dolgokat csinálni :)

Zsóka
megnyílt a Penny, de olyan tömegnyomor van :cry: tegnap a parkolóból visszafordultunk, mert rengeteg ember volt bennt. Bezzeg a Plusban.... :lol:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok.

Gabi! Ezt most úgy értsem, hogy ti csak miattam írtok ebbe a topikba? :)
A betegség nátha-féle volt?
A kiadó oldalát megnéztem, tényleg vannak jó könyvek. Én is úgy szeretnék ilyen mindenfélét csinálni, de nem tudok rá időt találni.Az üvegfestés például nagyon izgat, de bele sem kezdek.
Mondjuk szerintem csak a jó időbeosztás kérdése, hogy ki mit akar igazán csinálni. Egy ismerősöm négy gyerek mellett, és persze háztartás mellett, varr, szalvétázik, fúr-farag. Olyan jó érzés lehet a gyerekre olyan ruhát adni, amit az ember maga készített.

Képzeljétek, a kicsi Dávidkám reggelente ott akar maradni az oviban. Mondja is, hogy "én obiba". Olyan nehéz őt meggyőzni, hogy ő még nem maradhat. Csak jövő áprilisba mehet, akkor lesz három éves és remélem, hogy szobatiszta is. Soká lesz még.

Írjatok!


Timi
thimó
 
 


thimó írta:
Gabi! Ezt most úgy értsem, hogy ti csak miattam írtok ebbe a topicba


Na, mivel ugy néz ki, hogy az elmúlt héten csak tesómmal ketten maradtunk, így nem jöttünk. Viszont néztem szorgalmasan írt e valaki :lol:

Ha visszaolvasgatsz, voltunk itt többen, de mindenki lemaradozott :(

Igen náthásak voltunk.
Üvegmatricafestést én is szeretem, de télen van rá jobban időm.
A szalvétatechnikával készült dolgok tetszenek még nagyon :)
Ebből is a fára készítettek. Nálunk kép az nem igen fog készülni, abból van egy csomó :)
Adrikám viszont nagyon szeret szöszmötölni. Még gyöngyfűzéses könyvet szeretnék neki nézni, mert kapott barátnőmtől is egy csomó gyöngyöt, meg én is vettem már és sokszor akar fűzni.
Sokszor a gombjaimat fűzte mind a kettő, amit el is dugtam előlük, mert nem győztem összeszedni :wink:
Már megint kersztbetesz nekünk ez az idő :cry: Végre hétvégén is itthon van a párom, kapott vaddisznóhúst, amit bográcsban akartunk megcsinálni :cry:
Szörnyű a Tv-ben is nézni mindenfelé mennyi víz van.
a gyerekek ugy szeretik a patakot, de nem is merem levinni őket, mert majdnem folyamatosan olyan nagy a víz, ide engedik a hasznosi víztározóból.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi.
Azt, hogy csak miattam írnátok ebbe a topikba, csak viccnek szántam. Sajnálom, ha félreértettél, de az íráson keresztül nem igazán lehet teljesen jól kifejezni a gondolatokat.

Tegnap kirándultunk Bérre. Az idő lehetett volna jobb is, de azért
jó móka volt. A gyerekek nagyon jól érezték magukat. Különösen az tetszett nekik, hogy az állatokat megsimizhették. Készült egy csomó kép, de én még mindig hadilábon állok a képfelrakással.
Szóval, érdemes volt elmenni.

Sikerült a bográcsozás?

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Örülök, h jelentkeztél!
Milyen az állatkert Béren? Majd mi is el szeretnénk menni vmikor :lol:
Az jó, h már Dávid most akar menni oviba :lol: Lili ugyanigy volt és nem is volt gondunk a beszokással :lol:

Bocsi h ilyen rövid voltam, de rengeteg itthon a munkám, tegnap bulizni voltunk igy mindennel elmaradtam.

Szép napot mindenkinek :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Timi
de jó, hogy Béren így oda lehet menni az állatokhoz :) egyébként sok állat van?
Adrikáék most Pesten voltak állatkertben, de nagyon tetszett neki, de hát ott mindenhová be sem mentek, az se jó, hogy ha annyi állat van :( A nyár folyamán mi is elmegyünk oda :)
Nálunk tegnap reggel és kb. 10 óráig nagyon esett az eső, ugyhogy bennt főztünk, de nagyon finom lett :wink:

Ildi,
legalább nektek jól sikerült a hétvége :)
Tibiék munkahelyén pénteken lesz a buli, pont akkor kezdi a nyugdíjat anyósom, ugyhogy nem ér haza :cry: , Marcsit kérdeztem, de hát tudod, hogy ő ugysem marad ha mehet dolgozni :? szóval ugy néz ki én nem tudok menni :(
Ja, 2 órára kell menni, na jó koránra tették :(
Majd még meglátjuk :roll:

Jó éjszakát!
Gabi Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Az állatkert Béren végül is nem is állatkert, hanem- a neve szerint- élménypark. Nem sok fajta állat van, de azok elérhető közelségbe. Hatalmas területen vannak lovak, csacsik, púpostevék, láma, többfajta disznófajta. Rengeteg busi volt, hatalmas is, és szopizós is. Ezek rögtön a karámhoz mennek, ha látogató megy,főleg a lovak. Egyébként lovak szabadon is futkároznak a parkba, ott ahol az emberek sétálnak. Ez nagyon nagy élmény, megézni, megsimogatni. Szelídek, nem szaladnak el, csak arra kell vigyázni, hogy kis szemtelenek és kiszedik az elemózsiát a szatyorból, ha tudják. Vannak őzek, ők is egyből a kerítéshez jönnek, ha meglátnak valakit. Ez minden állatról elmondható, még a struccról is. Egyedül a szarvas van kis helyre zárva, gyönyörű állat és teljesen szelíd, Dávid az orrlyukába is belenyúlt. Pávák is vannak, teljesen szabadon.
Van ott fogadó, lehet szállást is kérni. Bográcsozó helyek vannak, csúzda, fagyizási lehetőség. Szóval nem annyira állatkertes hangulata van, de talán éppen ezért jó. A természet közelsége itt a lényeg, és az, hogy az állatok a saját környezetükbe lehetnek. Belépőjegyet nem kell venni, tehát pénzbe csak az kerül, ha valamit ott vásárol az ember, mi jégkrémet vettünk. Nem bográcsoztunk, hanem szendvicseket vittünk, mert úgy nézett ki, hogy esni fog. Szerencsére a zuhit megúsztuk.

Most megyek, irány az óvoda.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!
Timi
köszönöm, hogy ezt így leírtad.
ennyire még nem beszélt senki róla, de nagyon jól hangzik.
Na ha kitart a jó idő, mondom is a páromnak, hogy hétvégén menjünk el :)
a jövő héten már én is megint két gyerkes leszek :wink: , Adrikáéknak elkezdődik a vakáció.
Olyan jó, mert az utolsó hétre egy csomó program van nekik. Ma ügyességi versenyek voltak, ahol ők 3.-ok lettek.
holnap mennek a strandra, remélem ilyen szép idő lesz rájuk mint ma :) szerdán mennek moziba. Csüt.-öt még nem tudom, de ez lesz az utolsó nap, mert pénteken már nem mennek. :)
Na megyek becserkészem a fiamat, mert nem akar aludni :cry: , ha itthon van valaki mindíg ezt csinálja. Emiatgt félek is a nyártól, de csak fog aludni.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi! Sajna elkerültük egymást. :( Pár perccel később léptem be, mint az üzeneted időpontja.
Remélem a lurkót sikerült rávenned egy kis alvásra. Nekem a gyere-kek nem is bírják ki alvás nélkül a napot. Még Beninek is szüksége van rá, pedig ő már 4 éves elmúlt. De hát az alvásigény mindenkinél más. Az én férjem például nagyon sokat tud(na) aludni, ha teheti, én viszont nem. Vannak is néha ebből nézeteltérések nálunk. Szóval lehet, hogy a fiaim ebben az apukájukra hasonlítanak. :wink: Amikor Béren voltunk akkor is aludtak a kocsiban odafelé egy órácskát. Elég jól jött ki, mert így nem voltak nyűgösek.

Emlékszem, nekünk is milyen jó volt az iskolában az utolsó tanítási hét. Biztos a lányodék is nagyon élvezik, és a 3. helyezésre pedig büszkék lehetnek. A sok tanulás után tényleg kijár nekik a szórakozás és nyáron a szünet. A strandoláshoz nincs még hideg?
Adriék kapnak valamiféle értékelést az évvégén? Ez változott mostanában ugye? Szerinted ez a változtatás beválik?

A nyáriszünet első pár napja lesz csak furcsa, utána biztos ügyesen megoldod két gyerkőccel is a mindennapokat. Legalább lesz aki lefoglalja a kicsit. Adri anyáskodik Krisztián felett?

Egyébként a nyáriszünet szerintem vidéken sokkal-sokkal jobb, mint városban. Mégiscsak, ha van az embernek egy zárt udvara, ahol túl sok veszély nem leselkedik a gyerekekre, egész jól el tudják tölteni a napot. Olyan nagyon sok minden nem is kell nekik, homokozó, kis medence, labda. stb
Szerintem mi anyukák, akik kertes házban lakunk ilyen szempontból szerencsések vagyunk. Nem irigylem a 2-3 gyerekes anyukát nyáron panelben.

Ildi ! Mkor írsz már te is?

Timi
thimó
 
 


Szia Timi!
hát én is örülök neki, hogy kertes házban lakunk. Gyerekek szempontjából tényleg egy áldás :)
Imádnak lennt lenni, de egyedül nem nagyon lehet lennt hagyni őket. Ma délután Adrinak mi jutott eszébe? Kb 10 lépcsőfokos a lépcsőnk, amire kívülről felmászott, persze a kicsi előtt. Nem is szokott, nem tudom , hogy jutott az eszébe :cry: . Ne erre a kicsi is kedvet kapott természetesen :roll: már előre félek ezek után egyedül leengedni. :cry:
Majdnem 3 óra volt mire elaludt a kicsi. Amikor csak ketten vagyunk itthon nem szokott gond lenni. Most az is közrejátszott, hogy 9 óráig aludt.

Most az iskolai értékelés egész uj. Tavalyi osztály az első ilyen év. Most 4. osztályig nem adnak jegyeket, csak szöveges értékelést. Piros csillag, piros pont, és fekete pont nálunk van. :)
Nekem nem tetszik ez az uj rendszer. Oké elsőben még régen sem volt osztályozás, ez nem is gond :(
Így nehezebb "besorolni" a gyerekeket, nekem ez a véleményem.
Bár a tanítónénink is azt mondta, hogy nagy "pofára esések" lehetnek majd 5. oszt.-ba . Na, majd akkor már mi is okosabbak leszünk :wink:

Ha ilyen idő lesz holnap is mint ma akkor talán nem lesz hideg a strandoláshoz :) őket ugyis csak a kismedencébe engedik bele, ami azért melegebb.
Én nem is nagyon szeretem a pásztói strandot, mert nagyon hideg a víz nekem.

azért ma 100 %-osan kihasználtuk az időt :lol:
Átmentünk a dédi kertjébe és epret szedtünk, meg cseresznyét, a párom pedig égette a szemetet. Olyan jól esett kinnt lenni. :)
Krisztián pedig jól összecsípette magát a csalánnal :roll: , de olyan aranyos volt, mert mondja, hogy csíp a csalán, ha pedig megkérdezed tőle, hogy hol csípte meg , megmutatja merre lakik a dédi :wink:

Na jó éjszakát. Mindjárt kezdődik a focimeccs és megyek nézni :)

Jó éjszakát
Kép Kép Kép Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

A gyerekeket én le szoktam engedni az udvarra egyedül is. Van amikor megbánom, mert az állandó leszaladgálás miatt nem haladok a benti dolgommal. Velük mindig történik valami, mondjuk van egy szabadon lévő, keverék kutyusunk is. A kutya meg a két gyerek együtt...... :roll: Kiabálni szoktak: Anya, a Dávid eszi a homokot, Anya, itt egy pók,stb. És én mikor már háromszor lerohanok rövid idő alatt, mert megijedek, hogy valami baj van, jobbat nem tehetek, próbálom megőrizni a türelmemet. :wink:

A régi iskolai értékeléssel én nagyon nem értettem egyet, de az hogy az új módszer beválik-e az idő fogja eldönteni.
Nekem nem tetszik a sulikban, pláne a kicsiknél, a teljesítmény központúság.
Olvastam valahol, hogy a gyerekekben meg van a tudás iránti vágy, meg az, hogy hasonlítsanak a felnőttekre már óvodában is(pl olvasni szeretnének, mindent megérteni a környezetükben), de ha az iskolában már az első években kudarc éri őket, ez a természetes vágy átmegy a tanulás nyűgévé.

Nálatok esett este az eső? Mert nálunk igen. Kicsit lehűlt a levegő is, de már süt a napocska. :) Én is a meleg vizet szeretem. Mondjuk csak a kádban, mert strandra nem járunk. :wink:
Adriék mennek strandolni?

Krisztián aranyos lehet a csalános sztorival. :) Végül is igaza van, mert ott csípte meg.
Mi is a gyerekeink ilyen dolgain olyan jókat szoktunk nevetni. Ilyenkor egy régen látott film jut az eszembe: Az élet szép.

Nagyon szép napot kívánok mindenkinek! :lol:

Timi
thimó
 
 


Szia Gabi!

Látom ám, hogy te is itt vagy. Végre nem kerültük el egymást. :)
Nincs sok időm, de nem hagyhatom ki az írást.
Gyönyörű idő van nálunk.

Adriék mentek strandolni?

Timi
thimó
 
 


Szomorú vagyok, :( mégsem sikerült összefutnunk. Na nem baj, majd legközelebb. Mire az üzimet megírtam már nem voltál itt.

Legközelebb gyorsabb leszek. :lol:

Timi
thimó
 
 


Szia Timi!

Most napközben csak olvasgattam , mert a párom töltött valamit, és nem nagyon akartam irogatni. Viszont elolvastam neki amit Bérről írtál, és neki is nagyon tetszett, ugyhogy hátha mi is lejutunk minnél előbb :wink:

Adrikáék voltak strandon. Nem is hallottam róla, hogy fel fogják újjítani a pásztói strandot, nekem ez uj volt :oops:
Viszont szerencsére jó volt rájuk az idő. Azt mondja, hogy a víz sem volt hideg :)

Msn-ed, v. Skypod nincs? Mert azzal könnyebb lenne "beszélgetni". Az ugye jelzi, ha be vagy lépve. Ha van majd a mi címünket megírom pü-be , oké?

Visszatérve az iskolai dolgokra, pont az a baj ezzel a rendszerrel, hogy nem ösztönzi rendesen a gyerekeket :(
Most ugye elsős követelményből indulok ki, pl. a felméréseknél max. 40 pontot lehet elérni, akkor 30 pontig kiváló. Ez elég nagy intervallum. A régi rendszer szerint ilyenkor már kapott a gyerek erős 5-öst, 5-öst, 5 alát v. még belefért a 4/5 is. Itt azért volt különbség. Ezért is írtam azt, hogy nagy meglepetéseket okozhat majd az osztályozás 5. osztályban.
Meg ugye most nem lehet megbuktatni a gyerekeket.

Mindegy majd jövőre már okosabb leszek, és többet tudok róla mondani :)

Viszont nálunk ténylegesen nincs házi-feladat :) csak olvasás gyakorlás. valahol pedagógusfüggő is az, hogy a gyerek szeret majd tanulni, és ezt az alapot már ovónők is leteszik.Nálunk velük elég komoly probléma volt, mert nem tanultak oviban szinte semmit a gyerekek. :( nagycsoportban még azokat a mondókákat, verseket mondták amit kiscsoportban megtanultak :(

Nálatok meddig mennek oviba a gyerekek? Vagy nem is akarod a nyáron hordani a fiadat?

Nekünk is medencét kell még beszerezni, mert ami volt már szétment, abban elég jól elvannak :wink:
Viszont mind a ketten már teljesen lehorzsolták a térdüket. A kicsim állandóan szalad, és a betonos udvaron lehet ám nagyokat esni.
Adrinál erre nem emlékszem, hogy ennyit szaladgált volna :)
Most homokozót rendeltem a páromtól, mert azt megszüntettük, de a gyerekek imádják. Fából szeretnék, olyat aminek a szélére le lehet ülni. Mondjuk az ács-vér előjött a férjecskémből, mert azt mondta, hogy tetőt is csinál rá :twisted:

Na, most bepótoltam a mai napot :oops: , kicsit hosszúra sikeredett

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi.

Msn vagy Skyp :?: :?: Restellem, de nekem semmit sem mondanak :oops: Komolyan mondom,itt a Babaneten olyan számítógépzsenik vannak, hogy nekem is el kéne valami tanfolyamot végezni, ha lépést akarok tartani. :roll:
Úgy is gondolkoztam, hogy jó lenne valamit tanulni... vagy baba.

Jut eszembe Gabi, ugye, ha jó emlékszem azt mondtad babát szeretnétek? Hogy álltok?

Az óvoda nálunk nagyon szuper, sok- sok dolgot tanultak már kiscsoportban is. Nagyon jó volt, hogy év elején kértek a szülőktől egy jellemzést a gyerekről és azt, hogy mit vár az ovódai neveléstől. Az óvónénink értékrendje és az enyém, pár dolgot kivéve, megegyezik. Ezért Beni hasonló foglalkozást, nevelést kap az oviban, mint itthon. Ez jó. :lol: :lol:
A nyáriszünet júliusban lesz, de én aug.-ban sem viszem majd, csak szeptemberben.

Barkácsoló férj szuper, :lol: Ácsoknak könnyű. :) Az enyém is szokott, de egyre ritkábban, mert a munkája miatt nem jut rá idő.

Megyünk az oviba. Szia.

Timi
thimó
 
 


Szia Timi!

A Skype és az Msn az nem a Babaneten belül van, hanem az teljesen más. A netről letölthető :wink: Ami a Skypnél+az az, hogy a felvett tagokkal lehet beszélni is ingyenesen. Mi tesómmal fél órákat szoktunk beszélgetni, és így azért más mint mobilon :roll:
ehhez viszont valamilyen mikrofon kell :( nekünk először a gyerekek szintetizátorához kapott mikrofon volt :lol:

A harmadik baba egyenlőre várat magára :( , viszont ha ebben a ciklusban nem sikerül akkor szüneteltetjük a projectet, és megyek vissza dolgozni. Majd utána meg meglátjuk mit hoz a sors :roll:
Most 29 éves vagyok, ugyhogy van 5 évem még szülni, később már nem szeretnék :( főként az amniocentézis miatt. Nekem a fiammal volt, de nincsennek jó tapasztalataim vele kapcs.-ban.

Na, én is ilyen ovit szeretnék :roll: miért nincs Pásztón is ilyen rendszer? Ez az uj nem sokat ér :(

Bizony jó, ha "ezermester" a férfi :lol: nekem ráadásul nagyon szeret is mindent bütykölni. Bár amikor beleszerel a garanciás műszaki dolgainkban annyira nem örülök neki :oops: Viszont pl. szekrényt is csinált már, meg polcokat, ami anyagilag bizony nagy segítség :wink:

Most nyáron majd ajzatbetonozást kell csinálnunk, mert jól megsüllyedtek a helyiségeink, azt is ő csinálja majd. Sógornőm férje festő, ugyhogy a festés is megoldható családon belül :)
Hát jól is jönnek ezek a segítségek :wink:


A Te párod mit dolgozik? Azt már írtad, hogy sokat utazik :)
te vissza tudsz majd menni dolgozni ha a kicsi is ovis lesz?
Nálunk a felkeléssel, és a suliba indulással lesznek gondok, de már két szomszéd is ajálkozott, hogy segít ha kell. Az ovi nem gond mert 6 órától van dadus, és az én buszom háromnegyed 7-kor indul.De ez még a jövő zenéje, addig még sok minden történhet, remélem fog is :wink:

gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi.

Tényleg jó lehet, ha van sok segítség. Sajnos, nálunk ez nem működik, mert nekem nincs tesóm, a férjemnek a bátyja pedig katonatiszt. :wink:
A férjem szerencsére sok mindent megcsinál(ha akar). Egyébként szakmáját tekintve épületasztalos, de nem mindig dolgozik a szakmájában. Akkoriban amikor azt írtam, hogy sokat utazik nyílászárók cseréjével, beépítésével folglalkozott alkalmazottként. Aztán, sajnos a munkaadója kitolt vele, így saját lábára állt. Mármint van egy Bt.-je és ezen belül dolgozik most 3 emberével Bp-en. Itt is nyílászárókat építenek be, illetve lamináltparkettát raknak.
Ő lett most munkaadó, de ugyanúgy dolgozik, mint a többi munkás. Úgy néz ki, hogy most már könnyebb lesz anyagilag is.
Nógrád megyében a férfiak is olyan keveset keresnek, hogy az már szégyen. Havi 100-120 e. -ből, ha a feleség nem dolgozik, mert mondjuk gyesen van, két gyerekkel, nagyon nehéz megélni.

Én a régi munkahelyemre nem fogok tudni visszamenni a gyerekek miatt. Sajnos jelenleg nem sok olyan munkát tudok ami megfelelne mind szakmailag, mind abban, hogy a gyerekeket is el tudjam látni.Segítség nulla. :(
Most azt terveztem el, hogy a férjem Bt-én belül képkeretezéssel foglalkoznék. Tanfolyamot kell elvégezni (kb. 200.e), hátha kapok rá támogatást a munkanélkülitől. Ja, a férjem üvegezéssel is foglalkozik, tőle van az ötlet. A képkeretezésre van kereslet, és én csak olyan dolgot szeretnék már tanulni ami hasznosítható is.

Te visszatudsz menni dolgozni?

Timi
thimó
 
 


szia Timi!

Van kereslet a képkeretezésre? Elég sok helyen készen kapni, és elég olcsón képkeretet :(
Na jó én könnyen beszélek, mert a párom képkeretgyártó cégnél dolgozik. Igaz ők kész képeket is csinálnak, amiket németbe visznek ki. :)
Amugy Gyes alatt vannak támogatott tanfolyamok, van olyan is ami ingyenes, csak én sem tudom hova tenni a fiamat, pedig nekem sem ártana valami továbbképzés.
végzetségem szerint Mg-i áruforgalmazó lennék, amivel az életben nem tudnék elhelyezkedni :(
Így utólag, főleg, hogy állatokkal dolgoztam már bánom, hogy nem állattenyésztő szakot végeztem :wink:

amugy én sertéstelepen dolgoztam állatgondózóként, amit nagyon szerettem :) Vissza is várnak, mindíg kérdezik mikor megyek már :) Ami ott nekem rossz volt, hogy nem nagyon van fiatal, átlagéletkor kb. 50 feletti :( aranyosak, meg be is fogadtak szeretnek, de azért hiányzik az, hogy korombelivel beszélgessek :( A mostani fiatalok nem akarnak állatokkal dolgozni, az ismerőseim közül is olyan sokan huzzák az orrukat arra, hogy mit dolgoztam, pedig ennél rosszabb munkák is vannak.

Nálunk az a jó, hogy 7 órától 4-ig tart a műszak. Külön busz visz ami háromneged 7-kor indul. ovival mint írtam is jó :)
Végülis minden 2. hét rázósabb, mert a párom két műszakban dolgozik, és amikor délutános ő tud foglalkozni a gyerekekkel :)

Egyébként Te mit dolgoztál? És hol? Bgyarmaton?

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

A képkeretezés részleteit nem tudom :wink: , a férjem azt mondta, hogy Szlovákiából kapná a gépet, anyagot stb., és itthon már a megrendelő igénye szerint csinálnánk meg. Ehhez viszont iskola kell, mert állítólag tudni kell a módját az összerakásnak. Valami háttérről is beszélt ami fontos. Szóval én nem nagyban csinálnám, csak aki mondjuk be akar egy fényképet, festményt kereteztetni annak megcsinálnám. Legalábbis így képzelem, de ez még elmélet. A férjemet többször kérték már(mivel üveges is), hogy keretezzen be dolgokat, de nem tud vele foglalkozni.

A gyes alatt elvégezhető tanfolyamokkal én is úgyanúgy vagyok, mint te, nincs kire bíznom a gyerkőcöt.
Nekem kereskedelmi érettségim van, de soha nem dolgoztam a kereskedelemben. Aztán mikor leérettségiztem a munkanélkülitől elvégeztem egy titkárnő-féle tanfolyamot. Ez sz..t sem ér. :(
Nekem muszály volt dolgozni menni suli utám, mert anyukám egyedül volt(apukám már ekkor nem élt) és nem tudott volna tovább eltartani. Kellett az én keresetem is, hogy megtudjunk élni.
Így a TDK-ban helyezkedtem el rétságon. Egy idő után végellenőr lettem, majd -ahogy ott hívták- diszpécser. :wink: ( ez a dolgozók anyaggal való ellátását jelentette, meg papírmunkát, ill. sok-sok letolást a főnöktől) :o Nem volt egy leányálom a három műszak, de én örültem, hogy dolgozhatok. Én anyától mindig azt láttam, hogy dolgozni (mindegy, hogy mi) áldás.
Innen jöttem el Gyedre még Benivel, majd Dávid is megszületett. A Gyár már nem igazán működik, így szinte bizti, hogy amikor letelik a gyes el fognak küldeni. Legalább kapok végkielégítést. :wink: Meg, ha még tudnának is adni munkát, akkor sem tudnám elvállalni a 2-3 műszakot. Ez van. Viszont suliba is csak akkor fogok tudni elmenni, ha már Dávidom is ovis lesz. Én örülnék, ha lehetne olyan lehetőségem, mint neked a munkahelyed.
A férjedet viszont nem irigylem a két műszak miatt, tudom milyen. Az én férjem is volt, hogy műszakban dolgozott a házasságunk elején, volt, hogy velem ellentétes műszakban. :cry: Na ekkor mondta ő, hogy most már elég, maradj itthon egy kisbabával.

Már megint hosszú voltam.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok.

Most csak gyorsan bekukkantottam, de semmi újság sajna.
Olyan nagyon szép idő volt ma egész nap, úgy örülök neki. :lol: Állítólag holnap még melegebb lesz. Végre nyár, már ideje volt.

Megyek, felforrt a víz. Tojásos nokedli lesz vacsira salátával.

Dávid "mondatokban" kezdett el beszélni és mindig úgy fejezi be, hogy mond egy p betűt. Olyan köpős félét. :wink:

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Nem sokat jöttem a héten :( Mindig volt vmi dolgom délelőtt aztán 3 után irány az ovi, onnan játszótér és csak fürdésre jöttünk haza. Gyerekek szeretnek kint lenni és itt a panelban csak a játszóteres lehetőség van :cry: :cry: :cry:

Timi
A "mi" ovink is jó, én meg vagyok elégedve-pedig csak márc. végétől jár Lili. Már egy csomó éneket tanult, sztem sok helyen 3-4 év alatt nem tanulnak ennyit a gyerekek.
Munkahelyet illetően egy cipőben járunk :cry: Én vámügyintézőként dolgoztam szülés előtt, és már Gyed-en voltam mikor csoportos elbocsájtások voltak a cégnél. Az UNIO-s csatlakozások után a szlovák határ megszünésével mi is feleslegessé váltunk. Na mondjuk még ugye van 2 évem, a végkielégitésben én is reménykedem :wink:
Mondjuk vmilyen szinten elég normális cég, hisz Dani születése után emeltek az alapbéremen 28e ft-ot és már az uj összegből kapom a Gyed-et. Remélem a Gyes lejárta után is emelnek vmennyit mert nem lesz mindegy mennyiből kapom a munkanélkülit :roll:
A tanfolyam-suli nálam is problémás, de azért jó lenne legalább egy nyelvtanfolyamot elvégezni Gyes alatt aztán munkanélküli alatt vmi mást...

Holnap elutazunk anyuékhoz és csak vasárnap du. jövünk haza, ugyhogy sztem csak hétfőn fogok jönni legközelebb...
Szép hétvégét Nektek!

Ja Gabó, bocsi h csak Timihez szóltam, de Veled szinte nap mint nap dumcsizunk :lol: Na majd hétfőn pótolom :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: