Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Edit, Szivi először is gratulálok mindkettőtöknek a babákhoz!!!!!

És köszönöm a tippet! Eddig Nekem is a Mátrait ajánlották! MÁr a száma is megvan asszem szeptemberben felkresem.

KÖSZI!

Kép
Kép
beuka
 
 


LÁnyok még annyi segítséget kérek, hogy Mátrainak a magánrendelésén van UH?

köszi előre is!

Kép
Kép
beuka
 
 


Szia!
Van a Mátrainak UH-ja.És szorítok,hogy összejöjjön a baba nektek is.Nincs szebb dolog az anyaságnál (szerintem)Mindent bele ;)
Üdv:Marcsi
szivi76
 
 

 
 

Marcsi Köszi a választ!!
És köszönöm a szorítást.
Küldesz nekem képet a babádról? (picibeus{freemail.hu)
Kérlek ne vedd tolakodásnak!

Kép
Kép
beuka
 
 


Van a Mátrainál UH. És kérjél képet a babáról, egyébként képes és elsumákolja.
Én is olyan örömmel mutattam meg a picurkát az apukájának.

Mindent bele!

Egy kép a babámról születése után
Kép

és most
Kép

Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Ja , és nem lepődj meg 12. hetes korig hüvelyi UH-t csinál.

Kép

Kép
ditke75
 
 


Edit köszönöm szépen az infót!!!
NAgyon nagyon édes Adél!!!!!
Annyira szép csecsemőnek és már nagyobbnak is!!!
GRATULÁLOK hozzá!!!
Jó lenne, ha már én is babás képet hozhatnék haza...

Kép
Kép
beuka
 
 


Na helló Mindenkinek!
Végre összeszerelte Apa a gépet. Eddig festettünk, de most már kész legalább a gyerekszoba. Most mindannyian oda átköltözünk és nekiállunk a nagyszobának, de az már kevésbé izgat, így legalább a picinek már megvan a helye és az iskolakezdésre bepakolhatunk a két nagyobb gyereknek is.
Most nagyon jól bírom, úgy érzem tele vagyok energiával, azt olvastam ilyenkor esnek át a kismamák a holtponton. Szerdán megyek az első NST-re, kíváncsi leszek mutat-e valamit, néha keményedik a pocim, de nem vészes. A hüvelykenet vétele, uo. mint a rákszűrés? Nekem az első kettőnél ilyen még nem volt.
Rakjatok fel képeket, öröm gyönyörködni ezekben a csöppségekben. Ditke, a Tietekre nagyon "rácsodálkoztam", hogy nekünk is ilyen helyes legyen a kiscsaj. Ha valóban kiscsajszi lesz. Na azért a fiút is hazavisszük.
Beuka! Kitartás, nektek is lesz babócátok, csak ne görcsölj ez miatt. Hanyas vagy?
Írjatok, most már jövök fel minden nap!
cipó
 
 


Cipo most már nem görcsölök annyira.
80-as vagyok.
Mi az az NST?

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok.Rég nem írtam mert nálunk mindenki korházba volt.Én a picivel hasmenés miatt voltunk a gyerekosztályon a lányom Pesten volt egy csúnya vírusfertőzést kapott és az asthmályára ment rá a fiam vakbélgyanuval a lágyseben volt.Tiszta őrület volt.A pici véreredményét várjuk,de tej liszt szója érzékenységre gyanakodnak a lányom oly annyira összeszedte ezt a vírust hogy még pár hónapig elhúzódik míg kikeveredik belőle a fiam úgy ahogy jól van bár a cukra egy kicsit magas így most arra vizsgálják nehogy cukros legyen.Szerettem volna képet felrakni de 600x600 kell hogy legyen és nem tudom hogyan kell lekicsinyíteni.Valaki tudja hogy kell csinálni?Segítsetek.Sziasztok
xerax
 
 


Xeraxhúú nem lehetett valami könnyű időszakotok! Kép JOBBULÁST MINDANNYIÓTOKNAK!!!!

keress valami képszerkesztő programot és ott a resize (átméretezés) menüpontot. pl a Microsoft Photo Editorban az Image fül alatt.

Kép
Kép
beuka
 
 


Köszi Beuka próbálkozom hátha összejön valami.Kezdünk összeverődi egybe a család végre,de még nincs mindennek vége még egy pár kivizsgálás hátra van mindháromnál.Sziasztok.Vigyázatok magatokra
xerax
 
 


Sziasztok!
Hát mi még mindig egyben vagyunk. Ahhoz képest, hogy a Doktor rám ijesztett, semmi jele annak, hogy a bébike ki szeretne bújni. Ma volt itt a védőnőnk, szerinte leszállt a pocakom, ellenben én még mindig úgy érzem, hogy a torkomban van a kis feneke. Már elég nehezen viselem, de muszály. Lassan összeáll minden a fogadására, még egy két apró gyógyszertári holmi és kész. Szerencsére a babakocsitól a babakelengyéig mindene megvolt már a rokonságtól, az első komoly kiadásnak a doktor bá ígérkezik.
Holnap ismét NST.
Beuka az NST az egy fájásvizsgáló és szívhangvizsgáló készülék. A terminus utolsó négy hetében min. egyszer hetente csinálják. Kb. 20. perces viszgálat. A hasadra tesznek tappancsokat, és hallod a baba szívét, jelzi ha van összehúzódás és ha mozog a bébi akkor meg kell nyomnod egy gombot, ami jelzi a gépnek a mozgást. Nyomtat róla papírkát, amit utána mindig meg kell mutatni az orvosnak.Õ eldönti, hogy hogyan tovább.
Majd holnap este jövök és mondom mi volt.
cipó
 
 


Szia Cipó!
Most valahogy nem irigyellek,én nagyon örülök,hogy túl vagyok a szülésen pedig nem volt olyan rossz mint amire vártam.A kórházi körülmények brutálisak vigyél magaddal mindent.Mi nem kaptunk se hálóinget se lepedőt.Engem letolt az eggyik nővér,(mert a szülésnél összevéreztem a hálóingemet)hogy miért nem vigyáztam jobban.Pontossan mikorra vagy kiírva és megerösitették már,hogy kislány?Vigyázz magadra nagyon üdv:Marcsi
szivi76
 
 


Nem tudjátok miért nem engedi,hogy képet rakjak fel.Valamit talán be kell álítani?Most már kezdek berágni,csak nyomkodom és semmi.
szivi76
 
 


Sziasztok lányok!
Örülök, hogy ismét feléledt a topic és ahogy látom, mindenkinek jó a hangulata :-) A babás képek tündériek, gratulálok az újdonsült és leendő anyukáknak. A próbálkozóknak pedig kitartást! Én most sajnos pár nap múlva el..., legközelebb talán majd akkor, ha én is kismama leszek!
Puszi nektek és mindenkinek, aki a jövőben a Bajai Kórház Szülészetét választja!
Csodalány
csodalany
 
 


Helló Mindenkinek!
Na megvolt az NST, de doki bá annyira nem volt elragadtatva, nó fájás, múltkor legalább pár jósló becsúszott, viszont a bébi nemigen mozgott és a végefelé a szívhangja is kicsit lejjebb hagyott. Hétfőn megyek megint akkor reggel hátha akkor aktívabb lesz, aztán majd meglátjuk a továbbiakat. De tény, hogy tényleg keveset mozog már a bébi ahhoz képest, hogy egy örökmozgó volt. Viszont szerintem még nincs a baba beállva de koponyavégűnek látták az ultrahangon, szerintem félig harántba fekszik, így látta ma a Sáriné is az NST-n. Jó lenne ha befordulna, és nekem kellene a szülés előtt fordítgatni.
Nektek milyenek voltak az NST eredmények? Bíztassatok egy kicsit csajok!
cipó
 
 


Hello!
Az én NST-im se mutattak semmit még a szülés elött se,úgyhogy ne keseredj.
A Maja ma 6 hetes iszonyat,hogy repül az idő.A nagyobbik lányom már oviba akar menni pedig csak 22hónapos.Ajánljatok nekem ovodát légyszi,van valakinek véleménye a Frankel-ról vagy a Vöröskereszttéri oviról?
Köszi:Marcsi
szivi76
 
 


Sziasztok!

NST:
Nekem az első alkalommal voltak fájások, az utána következőknél már semmi. Lányok én olyan örömmel jöttem mindig ki a kórház kapuján.
A Mátrai mindig mondta ezért kár volt leutazni (Kalocsáról) Bajára. Ráadásul pont akkor volt az a nagy havazás januárban.

Azután az utolsó NST utánazt mondta az a drága ember (Mátrai), Editke akkor holnap találkozunk, mert már ma itt fognám, de nincs ágy. Így én fel tudtam készülni mindenre. Igaz minden alkalommal az összekészített cumókámmal mentünk.
Azután másnap reggel vizsgálatok sorozata. Ami után közölték no osztály, hanem a vajúdó, ahonnan már egyedül nem jövök ki. Szóval nem volt időm idegeskedni. Eléggé pörögtek az események.


Ajánlom, hogy vigyetek magatokkal TENA hálós bugyit. Nagyon jó, és nem a sajátodat kened össze. Gyógyszertárban lehet kapni (300 FT körül van) 2 db van egy csomagban. Ill. ne a saját hálóingetekben legyetek. Az isten ki nem tudja mosni. Igaz be kellett nekünk is spájzolni a kórháziból a párna alá, mert volt amikor napi 2-t is sikerült összekenni, pedig vigyáztam. És amikor a tejecske beindul....
Ja és vigyetek plussz kispárnát, iszonyat laposak a párnák és szoptatáskor is jó szolgálatot tesz.

Hirtelen ennyi.

Puszi és kitartás minden jól fog sikerülni!

Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Én még össze sem csomagoltam a kórházi motyómat.Biztos lesz annyi időm, hogy összeszedjem, mikortól indul a dolog. Nálunk elég lassan indult mind a kettő, pontosabban az elsőt indítani kellett. De ezekről már biztos írtam.
Szeretnék gyorsan szülni. A málnatea jótékony izomlazító hatásáról tud valaki valami személyes tapasztalatot írni?
Azt mondta a védőnő nekem is, hogy saját hálóinget be ne vigyek kár érte, de nekem nincs kedvem a nővérekkel vitázni, gondolom évek alatt nem változtak, hát nem a kedvességükről híresek. De ha ennyire nincsenek megelégedve a munkakörükkel miért lesz valakiből ápoló?! Mindig a betegek szívnak miattuk. Na fel a fejjel, kicsit hisztis vagyok ma úgy érzem.
Angi
cipó
 
 


SziasztokKép
xerax
 
 


Végre sikerült már tök ideg voltam ezzel a képfelrakásal egész du.ezzel kinlódtam.Gyerekek nevei Renáta 16 éves Renátó 13 éves Renátusz Leó 10 hónapos.Az orvosi eredmények még nem jöttek meg az is már aggaszt hogy a pici is tejérzékeny-e.A báttya az még nem nőte ki és nagy a valószínűség hogy a Bütyök is az.Igaz liszt és szójára is vizsgálják.A tejcukor terhelés neg.volt de az az Öcsinél is az.Most csak tápszert eszik sajna csak 6x110gr-ot.Nem is kövér 7.25kg és 75 cm hosszú.Cipó egybe vagy még?Szivi a vöröskeresztéri ovi tök szuper.Mi egy hónapot voltunk ott az volt a nyitvatartó ovi de le a kalappal.
xerax
 
 


Szasztok!
Szép az időnk, irigylem a babás mamákat, akik ilyen gyönyörű időben őszölnek a babakocsiban ringatózó babákkal. Mire én megszülök és mehetünk sétálni beáll az igazi ősz. Azt nem igazán csípem. Voltam NST-n minden rendben, sokat mocorgott a baba, bár csak akkor amikor egy kicsit elfordítottam a pocakomat és kényelmetlenebbé vált a dolog neki. A dr bácsi meg volt elégedve, szerdán ismét találkozunk, aztán meg hétfőn, de úgy néztem a neten, hogy talán hétvégén kapunk egy hidegfrontot, hátha akkor beindul valami. Már elég fáradt vagyok.
De kész a lakásfelújítás, egyetlen híjja a nagyszobai függöny, de remélem a szomiasszony amint lesz ideje beszegi.
Xerax! Egy gyermeked lemaradt, Õ már nem engedi csak úgy fotózni magát? Érdekes a névválasztásotok, miért pont ebbe a névbe szerettetek így bele?
Marcsi régen jelentkeztél, strapásak a napok nagyon?
Én pontosan 22-re vagyok kiírva, de most már jópofa lenne, ha tényleg 23-án születne a születésnapomon. Apa azzal viccel, hogy ilyen ajándékot úgyis ritkán kap az ember a torta mellé. Nékem már mindegy csak gyorsan bújjon ki. Marcsi részletezd egy kicsit a szülést, ha van kedved elrémiszteni sorstársaidat.
Szasztok, megyek szülőire!
cipó
 
 


Szia Cipo.Lemarad?Ezt hogy érted?Mind a három fenn van.A nevek az elsőnél csak úgy jött( Renáta)annak is megvolt az érdekessége mert mikor bementem szülni akkor még Zsanka névbe állapodtunk meg úgy is kereste az újszülöttön,közölték hogy Renáta lett.A fiam születésénél (Renátónál) lányt montak végi mutaták az ultrahangon látja anyuka ott a nagyajak.A névnapomon születet és fiú lett a szülésznővel kerestük ezt a nevet neki akkor még ritka volt.A mostani fiamnál(Renátusz Leó-nál)genetikai vizsgálaton voltam a korom miatt ott 12 hetesként tudtuk hogy fiú lesz és ott már az érdekességre mentünk meg a ritkaságra.Neked kitartás majd csak megszületik.Nem tudom ki hogy van vele én azt vallom nem olyan fontos az orvos a szülésnél.Nálam nem volt orvos szülésznőnél szültem és semmi nagy gond nem volt.Ami volt az akor is lett volna ha ott a doki.
xerax
 
 


Sziasztok.Cipo nem tudom de nem maradt le egy gyerek se mind a három ott van.A nevek adása az érdekes sztori.A lányom születésekor Zsankába állapodtunk meg de én mikor megszültem akkor Renátára modosítottam.A fiam születésénél (Renátónál) végig lányt montak (anyuka ott a nagyajak..stb) és a nevemnapján születet és fiú lett a szülésznővel kerestük a nevet neki.A harmadiknál genetikán voltunk a korom végett ott már tudatossan választottunk érdekes nevet neki.Végul is a Renáta, Renátó, eredeti olasz neve a Renátusz és ezért adtuk neki ezt.A szüléssel kapcsolatba nálam nem volt orvos mindent a szülésznő csinált nála szültem.Nem ért oda mire szültem.És a szülésznő is mindent megcsinált amit kellet.Arról hogy repedtem nem Õ tehetet mert szalutálva jött ki és a könyökével mindent repesztett bent.Tudnák mit írni csak nem nyilvános dolog nem akarok senkit megsérteni.
xerax
 
 


Sziasztok!
Nem sok mindent tudok mesélni a szülésről,szerintem mindenki így szeretne szülni.
Hajnali kettökor felébredtem a fájásokra,négykor bementünk a korházba szerencsémre a Mátrai volt az ügyeletes rögtön előkészítettek de azt mondták,hogy még van ídő bőven.A fájások nem voltak olyan erősek mint az első szülésemnél(akkor még)úgyhogy beszélgettünk az ismerősökkel sétáltunk.Kb 7 körül úgy éreztem mintha megint kezdenének elmúlni a fájások mint elötte pár nappal,úgyhogy megrepesztették a burkot (már igy is 6 napot túlhordtam)Akkor jöttek az igazi fájások abba már azt hittem beledöglök(bocsi).De a következő kép már az én gyönyörű hajasbabám ami kárpótol minden fájdalomér.Fél 9 kor már az apukája kezébe volt a Maja.Összefoglalva :ezerszer jobban fájt de negyed annyi ideig tartott.Most mennem kell mert nem hagynak békén a csajok.
szivi76
 
 


Sziasztok!
Írtam egy levelet tegnap késő délután, de eltűnt.
Na mindegy. Szóval Marcsi erre voltam kíváncsi, mert ahogy így összesítem az ismerősök véleményeit, az lett a vége, hogy rövidebb ideig tartott, de intenzívebb volt. Ma voltam NST-n, természetesen megint csúszás volt, egy agyrém ez az egygépes rendszer ennyi kismamára. Mivel egész délelőtt rohantunk, természetesen az én kisbabám aludni próbált volna, ha hagyja a Sáriné. Persze csak akkor ébredt fel amikor bökdöste, pár másodperc ficánka és már aludt is tovább. Az Ivóknak mutattam meg a papírt, Õ azt mondta, teljesen ok., ugyanerre a Kovács ismétlést kért. Ki érti ezeket a dokikat.
Legközelebb hétfőn reggel nyolckor van jelenés, ha addig nem történik semmi.Ma kiderült, hogy a fiamnak allergiás asztmája van. Kétségbeestem, de bíztatnak, hogy ez sokkal egyszerűbb mint a rendes asztma. Jól kezdjük az iskolát. Két hét alatt négy napot hiányzott. Már csak vége lesz egyszer a rohadék parlagfűvirágzásnak. Van köztünk allergiás? Írjatok!
cipó
 
 


Sziasztok.Igen Cipo a lányom az.Visszanéztem és nekem meg kettőt tett fel pedig az egyik levelem nem fogadta el újra írtam erre mind a kettő felkerült.Szivi ez a jó szülés.Én 11 napig túlhortam az utolsó napokba segítettek hogy induljon már meg a fájás de nem nagyon akart,mindig elmult estére.A szívhang az utolsó három napba nagyon pocsék volt úgy volt hogy császár lesz a vége.Cipo kapod még a fraxiparint?Én szülés után nagyon véreztem a Küttert hívták hogy segítsen összevarni mert nem látták hova öltenek.Igaz volt ott három doki mivel egy kis cirkusz volt hogy nem volt ott a szülésnél orvos.Kettö szokott a szülészszobára beosztva lenni az egyik egész de.vizsgált nézte a tágulást negyed háromkor azt monta háromnegyed háromra babalesz és elment.Akkor felfeküdtem a szülőágyra(egész nap nem fekhettem le mert ha lefeküdtem elment a szívhang úgy hogy a gép végig rajtam volt és álltam az ágy mellet és úgy vajudtam.)és megindult a székelési inger szoltak az orvonak de ő azt monta semmi "köze" a szülőszobához a másiknak szoltak és mire az felkészült addigra én kinyomtam a babát a szülésznőnek.De egy tündér volt jobb mintha egy orvos lett volna aki morog hogy most ne nyomjon meg ....stb.Gátmetszés se volt csak hogy szalutálva jött mindent repesztett belül és a nyakán volt a köldökzsinor.Ha még sokat vártunk volna a szüléssel lehet hogy nem lett volna jó.Na szerintem így senkit se sértettem meg névnélkül írtam le mindent.Szóval a szülésznők elött le a kalappal rengeteget tudnak elismerésem őket illeti.Ja és nincs tarifa náluk és mégis levezetik a szülést ha kell.
xerax
 
 


Sziasztok!
Hát nem véletlenül választanak egyre többen szüléshez szülésznőt és dúlát orvos helyett. Már nem kapom mától a vérhígítót, mert azt mondta a dr.,hogy szülésnél úgyis adnának egy semlegesítőt, ha még kapnám, de mivel nálam inkább a prevencióról volt szó, nem voltam egy akut mélyvénás eset, így leállította. Ma egész nap fájt a derekam, de ha lepihentem akkor jó lett, úgyhogy sajnos ma sem szülünk. Bár ha állok nagyon keményedik a pocakom és úgy érzem lejjebb is ment a bébi, mert eddig ennyire mélyen nem nyomott. Hát ez van a finisben másra már nem lehet számítani. A holnapi nap pont jó lenne szülni, itthon van a dokim, szép őszi nap....Éjszaka nem akarnék szülni, akkor nyűgös mindenki.Én azért mert nem alhatok, a doki és a szülésznők, a gyerekorvos szintén. Na majd meglátjuk.
Sziasztok!
cipó
 
 


Cipó!


Ha meg van a baba (és ha tudsz) értesíts ám minket!
Sok sikert!!!!

Kép

Kép
ditke75
 
 


Hello Cipó!
Mi újság egyben vagy még?Szurkolok neked,hogy minden rendben menjen.Valószínü már nem vagy otthon mert nem írtál mostanában.Vigyázz magadra!
Üdv:Marcsi
szivi76
 
 


Sziasztok!
A profilomba raktam egy képet a Majáról nem épp a legszebb fotó,de a többi nagyon nagy.Ide valami miatt nem tudok képet rakni.Üdv mindenkinek.
szivi76
 
 


Sziasztok.Aranyos a Maja.Szépen fejlődik.Cipó mára vagy kiírva egybevagy még vagy kibulyt már?Hazaértetek írj ám!Mindent a babáról meg rólad.Szoritok ha ma szülsz ha meg túl vagy akkor jó.
xerax
 
 


Sziasztok!
Megszületett Balázs Emma, 3180gr és 53 cm, szerintünk gyönyörű,nehéz de gyors szülés volt, alig három óra alatt kibújt. Még elég fáradt vagyok és állandóan cicizünk, nem igazán van még tejcsi.Apa tesz fel majd képeket, addig is míg erőre kapok puszilok mindenkit aki szurkolt nekünk.
cipó
 
 


Õ a mi kislányunk.
Majd teszünk fel frisseket is.Kép
cipó
 
 


Cipó!


Ez a baby GYÖNYÖRÛ!

Gratulálok. Pihenj nagyon sokat (amennyit csak tudsz).
Sok puszit és sok tejecskét kívánok!


Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Nagyon kihalt a topic. Hol vagytok? Most van egy kis időm, mert Lujzika elaludt. Kezd egyre több időt ébren tölteni. Tegnap este a fürdés után beájult a kaján, de utána úgy felébredt, hogy nem lehetett elaltatni, csak sírt-sírt, akkor magam mellé vettem cumit a szájába tettem, símogattam, és megszünt a sírás, el is aludtunk mindketten. Nekem nincs idegzetem hallgatni a babasírást. Az első gyereknél nagyon következetesen hagytuk bömbölni, hogy szokja a napirendet, azóta is lelkiismeretfurdalásom van ezért.
De éjszaka már jó volt, négy óránként kelt fel enni. Szerintem ez tök jó, ahhoz képest, hogy 10 naposak vagyunk. A szopi sajnos nem megy, úgyhogy fejek amennyit tudok, és cumisüvegből megkapja, elég elkeserítő az eredmény mert egy nap alatt tudok összefejni egy etetésnyi tejet. De talán még így is több mint a semmi. Pedig iszok mint a gödény, szedem a homeo bogyókat, és iszom a laktoherb teát. Na meg pihenek amennyit tudok, a héten itthon van a párom, ő rendbetartja a háztartást, anyukám meg megfőzött pár napra előre.Úgyhogy elvileg minden adott, hogy sok tejem legyen, de el kell fogadnom, hogy nem vagyok egy tejelős fajta. Nem tudtok valaki megbízhatót akinek sok teje van és hajlandó lenne fejni nekünk pár decit. Van egy jó fejőgépünk hozzá, olyan mint a kórházi.Természetesen fizetnék érte.
Ébresztő Anyukák, tessék írni!
cipó
 
 


Hello Cipó!
Gyönyörű a kislányod,gratulálok.
Mi is úgy kapjuk a tejet egy ismerőstől de sajnos neki is egyre kevesebb van,másról nem tudok akinek sok teje lenne de utánaérdeklődök.A védőnőtök nem tud senkit ajánlani?
Kitartás,mi ma vagyunk két hónaposok ma voltunk szurin borzasztó,hogy repül az idő.
Vigyázz magadra
szivi76
 
 


Emma gyönyörű vagy.Anyukának gratuláció pihenj sokat élvezd a babázás örömét.A tejcsi még jöhet csak kitartás.Három órás szülés irigyellek, és a doki ki volt?Segített sokat?Ha lesz időd írj milyen volt.A tesok hogy fogadják?Nincs féltékenykedés?Vigyázzatok magatokra.Üdv
xerax
 
 


Halihó!
Na végre valami mozgás. Köszike a gratulációkat, szerintünk is szép példány lett. Teszünk fel majd képet a tesókkal együtt is.
Sajnos a védőnő nem tud egyenlőre senkit, akinek annyi teje lenne, hogy minket is befogadna tesónak. Talán lesz egy csaj, két nappal utánam szült, és már a kórházban hatalmas "tejcsárdái" voltak, de azt mondta a védőnő, hogy neki is még be kellene állnia először, akkor meglátjuk, hogy lesz-e annyi na és persze, hogy hajlandó-e fejni nekünk pár decit. Reménykedem. Azért fejek szorgalmasan, de háromóránként a két ciciből 40ml-t tudok csak összecsorgatni.
A szülésről: tényleg gyorsan ment, igazán fel sem tudtam készülni az elszakadásra. Amikor éjszaka felkeltem, hogy valami készül, az izgatott a legjobban, hogy ki az ügyeletes doki és a szülésznő. Szerencsém volt a fiatal Bárdos dr. volt. Sok dolga nem volt velem, egyszer nézett meg és közölte, hogy azonnal szülőszoba. A szülésznő is csak egyszer nézett, másodszor a nővérke volt csak kéznél, mert éppen szült a másik csaj. Szóval gyorsan megvoltunk. Gondolkodom rajta, hogy elköttetem magam, de felvilágosítottak, hogy 45ezer ft. Nem semmi, nem szégyellik magukat, csak tudnám mire fizetünk annyi tb-t.
A tesók imádják az Emmát, féltékenységnek egyenlőre nyoma sincsen.
Most lepihenek a lányom mellé, sziasztok!
cipó
 
 


Sziasztok.Még egyszer gratula sőt mindenkinek ilyen szülést kívánok.A lekötésről én is megyek de én úgy tudom ingyenes annak akinek igazolva van a három gyerek a trombembólia add papírt hogy nem szedhetsz gyógyszert a lábaid végett(tromb.gyanu) és én spirál mellet maradtam terhes arról is van papír,ez így ingyenes.Kérdezz utánna alapossan mert lehet hogy a kettő neked is elég lenne.(tromb-os papír meg a három gyerek)Nőjetek,szopjatok én szerintem ha még fejni is tudsz van tejed,én sennit nem tudtam fejni és így is hat hóig szopott.Mindig annyi lett ami kellet neki.Puszika mindenkinek
xerax
 
 


Hova lett mindenki?Babázástól nem tudtok feljönni?Valaki írjon már valamit.Ja Cipó az uncsitesom Pécsen köttete le magát fél éve és csak 4000ft volt.Szóval valaki!!!!!!!!!!!!!!!!!
xerax
 
 


Helló csajok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik voltak már a Mátrainál.
Holnapra behívott fél négyre. Akkor indul a rendelés. Érdemes odamenni akkorra? Vagy fölösleges, mert rengetegen lesznek?

köszi a segítséget!!!

Cipó olyan édes a lányod!!!

Kép
Kép
beuka
 
 


Na sziasztok!
Én be-be szoktam nézni, de ha nem mozdul az oldal, akkor átballagok egy másik topikra. Kedvencem a "pesti roppant okos kismamák és anyukák" rovat. Ezek nem tudom mit képzelnek magukról. Annyira mások mint mondjuk én. Megpróbáltam szóba elegyedni velük szoptatás terén, de majdhogynem lehordtak, hogy pótlást adok ráadásul cumisüvegből a picinek. Úgyhogy már csak olvasgatni szoktam és néha jókat derülök.
Beuka! Köszike! Bár tegnap éjszaka megtréfált egy kicsit, csak próbált inkább. Õ éjszaka beszélgetni akart volna. Először azt hittem vmi baj van, de ahogy felvettem nagy csönd lett. Se pocakfájás, se büfigond, a pocak is megrakva, ú.hogy visszatettem az ágyikóba és hagytam pityeregni. Kb. 5-7 percig tartott, hála istennek, mert már kezdtem kimászni az ágyból. Nem bírom én ezt idegileg, pedig azt hiszem adja majd még az ívet a pici lány.
Én a Mátrainál nem jártam, ebben nem tudok segíteni. A saját betegei csak pozitívat mondtak róla.
Xerax! Volt valami vagy valaki ismerőse Pécsen, vagy csak bement utcáról és közölte, hogy Õ műtétet akar. Hogy volt?
Na megyek, embert faragok magamból.
cipó
 
 


Csak halloták a címet semmi ismeretség nem volt.De ha érdekel pontossan megkérdem tőle és majd mondom mit mondott.Igaza van a lányodnak.Ne aludjál amikor Õ fenn van.Az én fiam is ezt csinálta most tizenegyhónapos,de még mindig két óránként fenn van,de van amikor óránként.Felsír felkapcsolom a villanyt megfordul és alszik,lekapcsolom a villany megint felsír és ezt csinálja valamikor fél óránként.Volt már hogy égve hagytam a villanyt akkor is felsírt többször.Én már teljessen hozzá szoktam nem is tudnák két órától többet aludni biztos felriadnék,hogy mi az a nagy csönd.Nekem a másik kettő is ezt csinálta hároméves korukig.Nem ujdonság.A tesok mit csinálnak a kis Emmával?Hogy hogy nem B betűs lett a neve?Bori,Bodo,azt hittem te is követed a B betűt.Mit adsz pótlásnak?Mi a tápszer neve?Szereti?Na sziasztok,írjatok ne haljunk ki.
xerax
 
 


Kissé későn...
Én mindig 3-ra jártam mert így is kb 4. voltam mindig. 1/2 4-kor már kb 10-12-en toporognak a váró előtt.
Adél mellett sajna már nem jut időm netezésre :-(((
Nagyon sok időt igényel. Nappal szinte semmit sem alszik (2x 20 perc), éjjel sem sokkal jobb most a helyzet. Jön a foga és nyűgös.
Egyszóval örülök, hogy élek. A lakás szalad... soroljam?

Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


A rosszcsont!
Kép

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Ditke!
Látszik a kiscsajon, hogy lehet vele foglalkozni eleget, a szeme sem áll jól. De inkább ilyen legyen, mint olyan tedd ki, hadd hűljön típus.
Az én kislányom kezdi összekeverni a nappalokat és az éjszakákat. Nappal 4 óránként eszik és alszik nagyokat, éjjel alig telik el három óra és már dünnyög. Már gondoltam, hogy nem adok neki elsőre enni, mit lép rá. Mennyi ordításra számíthatok?
Este 8-1/2 9 körül eszik és óraműpontossággal ébred 4 óra múlva, akkor eszik de nem olyan buzgón és nem olyan sokat. Aztán kb. 3 óra múlva, de inkább hamarabb már nyüsszög és hamar kiabál, akkor elég sokat eszik. Tehát lehet, hogy ki kellene hagyni az éjféli kaját? Lehet hogy éjszaka kipróbálom, de így is már kivagyok fáradva, ha még hagyom bőgni akkor én is bőgni fogok a végén. Viszont így meg lehet, hogy sokat eszik egy nap?! Jaj még 3. gyereknél bizonytalanabb vagyok, mint az első kettőnél.
Na megyek, ha tudtok írjatok saját tapasztalatot!
cipó
 
 


Sziasztok.Ditke milyen idős a kislányod?Nagyon aranyos.Cipó.Én sem alszom még mindig eszik éjszaka és óránként fenn van nyöszörög.De volt olyan is hogy alig kapcsoltam le a villanyt mér nyüszizet égve hagytam akkor se volt jobb.Reggel a három deci kávé aktivvá tesz este hatig utánna már alig élek.Ez megy már tizenegy hónapja.A legtöbb alvása három óra volt egybe,de ez csak egyszer volt inkább két óránként fenn van de mostanába óránként fél óránként éjjel egy-ig és utánna alszik két órát és újból óránként.Nem semmi egy lurkó.Nem írtad hogy kérdezem-e meg a csajtól a Pécsi lekötést?Ja és a harmadiknál én is olyan vagyok mint ha nem is szültem volna bizonytalan.Nem hagyom sírni csak ha véletlen kilépek valamiér és akkor sír akor hagyom,de álltalába nem hagyom sírni.Éjszaka meg pláne ne sírjon fell senkit aki alszik.(itt gondoltam a gyerekekre meg a férjemre)
xerax
 
 


Sziasztok!
Én akkor nagyon szerencsés vagyok.A Maja este kb 9-kor elalszik és 5 körül ébred elöször.Az elsővel is ilyen szerencsés voltam ő is jó alvó volt.Viszont a nappali evések a Majánál borzalmasak van hogy kétóránként eszik majdnem egy órán keresztül,de kb 50ml-t tudok beleeröltetni.De amíg szépen gyarapszik,és éjjel alszik addig nem bánom.
Én nagyon féltem,hogy hogy tudnak aludni a csajok egy szobába mert a Szonja mindig egyedül volt,és fel fog-e ébredni a sírásra.De a Maja csak nyöszörög amikorébred így észre se veszi.
Most mennem kell etetés van,jók legyetek.
szivi76
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: