Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most csak nagyon gyorsan, mert mindjart repul a gepunk.

Katavirag! Gyonyoruek vagytok, buszke lehetsz a fiukra :wink: !

Edu! Vagyis inkabb Aron! Mivel nem leszek itt, elore is nagyon nagyon nagyon boldog szuletesnapot kivanok az en legkedvesebb amerikai Aronomnak :wink: ! Mindenbol csak a legszebbet es a legjobbat, legy mindig nagyon boldog! Puszi

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok :!:

Rima, jo utat es meselj majd :!:

Edu, Kolyok, merre jartok :?:

Bambi, hat itt van a elezekenyulos foto :lol: Ami a rendeleseket illeti, tenyleg eleg bosszanto :roll: Amig otthon eltunk, velunk olyan is tortent, hogy rendeltunk valamit es nem jott meg. Aztan tobbszor nem jott meg. Aztan masik pesti cimre ujra megrendeltuk, es megjott. Azt a postast nem erdekelte ezek szerint... :roll: A masik allatfaj a magyar taxis es bekepzelt pincer... na de azert kulfoldon is vannak am bunkok... meg nehezsegek is. Persze nem annyi, mint most otthon, ahogy hallgatom a rokonokat es a hireket.

Ne haragudjatok, hogy az uobbi idoben nem reagaltam ratok, de annyira el voltam foglalva a sajat dolgainkkal es esemenyeinkkel. Remelem, megertitek :wink:

Mi amugy tovabbra is jol vagyunk. Gyuri baba szepen hizik, 3 hetes ma, sikerult mar 1 kg-ot hiznia. Tejci is van, habar este tovabbra is kap potlast. Apjuk is kipihent, amiota kitettuk a kisagyat Gyurival a nappaliba es o velem aludhat es nem Olival. Igy en kelek Gyurihoz etetni, ha hallom hogy sir illetve kiserem vissza Olit a szobajaba, ha felebred is kilendul az ajtajan :wink: Tegnap meg moziban is voltunk :!: Mi a cime, nem tudom, Dzsordzs Klunis film, repulogepes, ajanlom nektek, aranyos, meghato.

Anyosom sokat vitazik apjukkal illetve mar en is latom, elegge meg vannak zakkanva tavaly ota. Ez amiatt lehet, mert tavaly a ferjem huga hazakoltozott a 3 eves kislanyaval es valik csudaszuper ferjetol... anyosom es aposom kicsit belefardhattak ebbe az ujraindult gyereknevelesbe es sogornom sokat elutazik, kurzusokra jar, a gyerek meg rajuk marad. Szoval most tenyleg en sem latom mar bennuk azt az unokak iranti lelkesedest. Inkabb szeretnek kettesben kirandulgatni, de en nem szolok be. Azota mar tobb nap telt el 2 fiammal 3masban es jol megy, nem veszes, csak neha, amikor mind a 2 sir .... :lol:

Na, mara bucsuzom. Irjatok :!:

Itt vannak csodalatos fiaim :lol: Szules utani nap apa behozta Olit a korhazba, de elaludt a kocsiban, igy betettuk oket egy agyba. Hihetetlen, hogy 2 gyermekes anyuka lettem.

Kép
katavirag
 
 


Hali Jánykák,

Edu,
Utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok a kis Monster-Áronnak!
Remélem jól telt a szülinap. Majd mesélj milyen volt és hogyan éreztétek magatokat N.Y.-ban! Képekben is mesélhetsz :wink:
A múltkor csodálkoztam, hogy eltűntél, de aztán egyik este az időjárást nézve jutott el az agyamig, hogy Ti teljesen a hó alatt vagytok. Nem irigylem az akkori bezártságot, de sajnos néha ilyen is előfordul. Amúgy szerintem Mo-n is az idén annyi hó esett és olyan hosszú a tél, hogy már rég volt ilyen. Minden ismerősöm (én is) már a tavaszt várja, kezd mindenki lemerülni, depis lenni. Viszont már hosszabbodnak a nappalok és ez baromi jó!

Katavirág, köszönöm, köszönöm, köszönöm ezt a csodás képet. Lehet, hogy én vagyok csak extra érzékeny meg minden, de ez AZ a kép, ami…Anya, Szeretet, Gyerekek, Törődés, Ártatlanság, stb. Tiszta hülye vagyok, de percekig tudom nézni, annyira jól elkapott fotó, olyan sokatmondó.
És vicces, hogy már 3 hét eltelt. Gyorsan repül az idő…
Szépen gyarapodik Gyurka. Ahogy írsz róluk, olyan jó.
Apjuk szerintem a melótól van ki és hogy mindig van valaki nálatok, illetve, a pici baba is sok figyelmet igényel O. mellett. Majd vissza-bele-rázódtok a dolgokba és ő is lenyugszik, aztán Te is csatlakozhatsz januárban az újabb baba-projektesek közé :wink:
Amiket 21-én írtál (pacsmagol a konyhában, stb.) olyan jókat nevettem rajtuk. Tudom, hogy Apjuk nem viccesen látja ezeket, de bírom, ahogy Te ezt előtudod adni, illetve leírni.
Amúgy hogy nem reagálsz mindenre és nem jössz minden nap, ezek miatt ne szabadkozz. (Bár olvasnálak minden nap szívesen.) Élvezd a pillanatokat és amikor tudsz, pihenj.
A Gyurkás filmet én is megakarom nézni, bár a G.C. nem a kedvenc színészem, de jó kritikát olvastam a filmről.

Rima,
Betörte a fejét Leon? Ez nagyon komoly. Viszont amiket írsz róla, hogy mennyi mindent csinál, milyen jó lett (hiszti elhagyása), nem semmi. És nagyon érezni a szavaidon a nagy szeretetet.
Nem semmi mennyit mentek, de Téged amúgy is olyannak tudlak elképzelni, aki nem tud leülni 1 percre sem. Egyiptomba Leont is vittétek magatokkal? Kivi vagyok, hogy a kaját hogyan bírta a gyomra, mert férjuram szerint 3 éves koráig ne menjünk „ilyen” helyre D-val…én mennék…

Nozavi,
Örülök, h jelentkeztél, gyakrabban is megtehetnéd. Mesélj hogyan éltek, mit csináltok, milyenek a svédekről a benyomásaitok. Te beszéled a nyelvet? Vagy majd ezután fogod megtanulni? Én imádom a dallamosságát és azt, hogy James Bond, az James Bond (J-vel ejtve) :lol: :lol:

„Januári babaprojektesek”: örülök a híreknek, mármint, hogy belevágtok majd :lol:

Kölyök,
Nem eltűnni, hogy Gyurka már megszületett! Most Neked kell elkezdeni a napi bejelentkezést!

Rólunk majd máskor, mert indulnom kell D-ért a bölcsibe :lol:

Kép
1bambi
 
 

 
 

Sziasztok lanyok,

A multkor nem jottem vissza este amikor igertem illetve visszajottem de elolvastam a Rimatol kapott privat uzenetet es attol annyira ledobbentem hogy egyszeruen nem tudtam mit irni....
Masnap meg indultunk reggel NY-ba.

Szoval NY katasztrofalisra sikeredett mivel M elkapott valami virusfertozest amitol magas laza lett 4 napig aztan meg megjelentek a kiutesek az egesz testen es emellett NY-ban iteletido tombolt. A gyerek azota is total irritabilis mindenre. A biztonsag kedveert megmutattam az orvosnak is de o csak legyintett. Meg 2 fogacska is kibujt ekozben es ez nyilvan rontotta a helyzetet M-nel. Meg a 4 nagyorlo hatra van. A szulinapjan volt a melypont nala igy attettuk a tortazast szombatra. Kepekbol nem sok van de teszek fel ha befejeztem az irast. Ja es koszonjuk a szuletesnapi jokivansagokat!

Katavirag, gyonyoru szepek vagytok es tenyleg az abrandozos testver kep viszi a palmat. Nem semmi, hogy a szules utan 3 hettel mar igy tartod a frontot. Na ez az amire en nem lennek kepes. Zsonglorkodni 2 kisgyerekkel, megerteni a ferjedet es anyosekat es ekozben megorizni a lelki egyensulyodat. Szuperul csinalod es csak igy tovabb. Par het mulva mar egyedul is remekul fogsz boldogulni napkozben. Anyosek faradtsagat meg tudom erteni a 60 eves anyukamon meg a 71 eves apukamon lattam osszel, hogy rendesen lefaradnak a gyerektol. Ettol meg imadjak az unokajukat dehat mar nem mai csirkek. A ferjem szulei meg mar ot perc utan valahol mashol lennenek finoman szolva ok nem azok a nagyszulo tipusok. A ferjed meg majd belejon a ketgyerekes apuka szerepebe plane ha elmennek a szulei akivel sokat veszekszik.

Csajok most leteszem aludni M-et meg megyek futni de jovok vissza.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Visszatertem a futasbol es este n11 van ugyhogy most rovid leszek de Bambinak mar regota tartozom par hozzaszolassal.

Bambi, tudom hogy az Amazonon D szulinapjara akartal rendelni de ha azonkivul szeretnel valamit en szivesen elhozom neked mert majus 6-tol hazalatogatunk par napra es ahogy a blogodon a fenykepeket elneztem a szuleim haza nem messze van a tiedtol. Szoval ha gondolod megadhatom az itteni cimunket. Egyebkent mi tobbszor rendeltunk mar Mo-ra konyvet az Amazonrol minden problema nelkul. M-nek en sem talaltam a boltokban szep szuletesnapos polot de aztan raakadtam egy honlapra ahol egy anyuka sajat keszitesu ravarrasos polokat arult es onnan rendeltem neki igaz eleg draga volt de tenyleg egyedi. Apropo a blogod. Vegre tettel fel friss kepeket D-rol! Annak a kiskolyoknek olyan gyonyoru szemei vannak. Ha nem meseled, hogy D is milyen hisztiket tud levagni en meg mertem volna eskudni hogy a bolcsode a gyogyir mindenre es ott majd helyreteszik a gyerekeket. Sajnalom, hogy a fogzas ilyen keservesen megy D-nal. Ha jol ertem nalatok meg a kisorlok sincsenek kint. M-nel eddig az okozta a legnagyobb cirkuszt de par nap alatt megvolt. Meglatjuk mi lesz a nagyorloknel. :roll: A dvd-t kinomban kezdtem el nala mert a rengeteg ho meg szel miatt tul sokat vagyunk a lakasba bezarva de vegul raakadtam a baby einstein sorozatra amibol 35 dvd van es ezekert total oda van. Ebben sem nagyon beszelnek 1-2 szotol eltekintve de M-t nem zavarja sot azt vettem eszre hogy pl. a Sesame Street (Elmo es tsai) amiben aztan dol a beszed baromira iritalja. Ezekkel varok 3 eves korig mert a multkor arrol volt szo benne, hogy hany oldala van az oktogonnak es mit jelent a persistent kifejezes.

Tudom ez most kicsit zagyva lett de keso van es az agyam mar total leallt.

ui: Kolyok, adj valami hirt magatokrol mert aggodom erted es a blogodra sem irtal mar hetek ota!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


most csak irtó röviden, és szégyenlem is magam, de...

Isten éltesse Monstert!!!!

KAtavirágot is, a gyönyörű Gyurival és Olival :) csudaszépek vagytok!

mi jól vagyunk, minden rendben, az orvos szerint minden készen áll egy normál szülésre. Csak két hete vannak megállás nélkül vendégeink, emellett a barátnőm a szomszédban hétvégén megszült és lett egy Máténál 3 hónappal fiatalabb gyermekem pár napra ;)
szval zajlott az élet, a szgép meg a vendégszobába költözött, így szinte alig tudok netezni. a képekkel és a blogommal is ezért vagyok lemaradva...

igyekszem, és ne haragudjatok, most egy darabig még nem tudok többet jelentkezni, de egy hét múlva remélem már jobb lesz ;)

soksok puszi mindenkinek!

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!

Megjottunk es ma repulunk is tovabb :)! Azert kicsit faraszto ez az utazgatas :lol: , de Leon elvezi...

Edu! Dobj fel par kepet a szulinaprol, legyszi! es mi mindent kapott Aron? Most milyen a helyzet a ferjeddel?

Bambi! Igen, Leont is vittuk magunkkal, Mnek detto az volt a velemenye mint a te ferjednek. De en azzal meggyoztem, h ha Albaniaban nem lett semmi baja, Egyipomban sem lesz :lol: , na meg mar nyaron voltunk Tuneziaban es ott sem volt semmi gond. Ja es igen, nagyon szeretem, imadom az en kis torpemet :wink: !

Katavirag! Nekem is abszolut kedvenc ez a kep! hogy vagytok? anyosek mar lassan mennek, igaz?

Kolyok! Ugye kapunk majd smst hugi erkezeserol :wink: ? es neha neha kerunk eletjelet is :wink: !

Velunk semmi kulonos, elveztuk Egyiptomot, kihallgattam a fiam es egy kislany beszelgeteset :lol: . kislany kerdezte Leont, h how old r u? erre leon olyan hihetetlen komoly arccal, h four es meg mutatta is, h azt hittem eldobom az agyam...mondom neki, h leon u r not 4, leon: yes yes...leon u r nearly 2, erre leon oh stop it mummy :lol: :lol: :lol: ... ovonenijet meg csak my sexy gojfjend hajlando szolitani:lol: .... es a draga profi szinten breakdancezik, kesz vagyok tole, most epp a fejen porgest gyakorolja... nyaralason meg nem volt hajlando velunk ulni az etteremben, o csak kulon es mindig kiabalt a pincernek, h woootor pliz, pasta pliiiizzzz, dzuuuuuszzzz pliiiiz, aztan huncutul ramosolygott es mondta h taaaa(londoni szlanges thanks)... veletlenul sem segithetunk neki, mindent egyedul akar csinalni es ez kek zold foltokkal mutatkozik meg :evil: ... nem egy egyhelyben ulos, de sebaj, remelem majd a kovetkezo...

Bambi!!!! nem szallsz be te is a januari csapatba :wink: ?

irjatok csajok :)
repulok tovabb
puszi

Kép Kép
rima
 
 


Rima,
Sajnálom, h NY nem a legjobban sikerült, sajnos benne van a pakliban, h a gyerek megbetegszik. Ezért is nehéz sokszor előre tervezni nyaralást, stb-t. Lehet ám, hogy a fogai miatt voltak ezek a kiütések, láz. Nálunk most jön megint fog, mert már egyértelműek a jelek. Pl. az arca D-nak piros és száraz lesz, mintha ekcémás lenne. És a többi...aztán kijön/nek és elmúlnak ezek a tünetek. Sajnos még 8 fog van vissza, kemény menet lesz.
Köszönöm, h segítenél az amazon-nal kapcsolatban. Igazából Disney-s cuccokat akartam rendelni, de nem szállítják ki ide. Mérgelődtem...Aztán egy noname boltban itt pesten találtam Egeres és Manny-s polókat, így ott bevásároltam. Bár, még fáj a fogam Manny szerszámaira (kádba játéknak), de ha belegondolok, h mennyi játéka van D-nak, nem akarok már venni...(hétvégén is kapott másoktól rengeteg ajándékot).Másrészt kicsit kezdi elveszíteni érdeklődését már irántuk, bár lehet, hogy csak pár napos lesz ez. De mégeygszer köszi, nagyon aranyos vagy.
A képekből kisakkozva, hogy nem messze lakunk a szülőktől, vicces. Nagyon kivi lettem, hogy merre is van az a nem messze.
Természetesen ha jöttök Mo-ra és lesz időtök ránk, mi nagyon örülnénk, hogy ha összetudnánk futni :D
Nálunk gy.filmek közül a Teletubbies-kal lehet D-t kizavarni a világból. Szerintem fél tőlük. És igazság szerint én nagyot csalódtam benne. Angolul beszélnek néha benne gyerekek, amire rámondással megy a svéd. Ez annyira gáz szerintem, hogy hallod egyszerre mind2 nyelvet...
kölyök, nem sokára itt az idő??? jó sűrű a programotok, de azért ha megszületik ketteske, azért jelentkezz!
rima, akkora király leon. nagyon vicces amiket írsz róla. a kis mácsó gyerek csajozik is? mennyire vagány lehetett, ahogy rendelt a pincértől. sexy gojfejnd? :D :D :D :D :D
magyarul szoktál hozzá beszélni? ahogy kiveszem ő inkább csak angolul beszél? M milyen nyelven beszél hozzá?
hát, én már semmilyen csapatba sem szállok be, bár katavirág kicsit megtántorított a fotójával.
mi jól vagyunk, dani nyomul a bölcsibe, hihetetlenül megtud lepni minket új szavakkal. a hisztik változó intenzításúak, a hétfők a kemények. Tegnap is én hoztam el a bölcsiből, jól végig is karmolt, mert ő még nem akart beülni a kocsiba. alig bírtam vele. sajnos ilyenkor karmol, hajamat húzza, üvölt. mivel nagyon hideg volt, és hagytam is egy ideig rohangálni, de mivel olyan dolgokat akart, ami lehetetlen (bemenni olyan ajtón, ahova csak számkóddal lehet bejutni), próbáltam berakni a kocsiba. na, ez hiba volt. hazafelé sakálozott, csak amikor apját felhívtam és meghallotta a kihangosítón keresztül a hangját, akkor lett hirtelen angyali gyerek. ilyenkor nehéz, de azért kibírható, szerencsére tényleg csak a hétfők nehezebbek.
a haja már baromi hosszú, le kellene vágni. csak mi inkább nem állunk neki házilag. jó lenne, ha már jobb idő lenne, hogy a bölcsivel szembeni fodrászhoz bevihessem. gondolom most minden baja lenne, hogy fel-le-fel kellene öltöznie.
szerencsére este jól elalszik, berakjuk az ágyába és hangja nincs. szerintem nagyon lefárad estére, ezért. reggel azonban ő fújja az ébresztő előtt pár perccel a riadót, vagy nekünk kell kicsit ébreszteni (ilyenkor olyan hamar felébred, hogy irigylésre méltó).
néha csak bámulok és lepődök, hogy miket észrevesz. ha valamit arrébb rakunk, vagy elrakunk, hangokat, stb. hihetetlen, hogy már mennyi mindent ért és megtanult, de még jó sok van vissza neki a tanulásban.
na röviden ennyi, p.

Kép
1bambi
 
 


Na, en is itt ... :wink:

Jelen pillanatban mindket futyis alszik, bar ki tudja, meddig... :lol:

Gyurika 1 honapos es oriasira hizott. Csodalatos baba, alszik, eszik, alszik, eszik, neha neha csikargat es sir, de csak modjaval. Tudja, nagy hiszti nem illene most a kepbe.

Olikam viszont eleg nehez korszakot el meg, esti elalvas nehez, sokat ebred, koran kel, sok a hiszti. Apjuk rinyazik az anyjaval, o sincs toppon. Igazabol en is csak azert vagyok meg formaban, mert a 2 gyerekhez valo ejjeli tobbszori kelesben anyosom besegit neha, ilyenkor ajultan alszom Oli mellett, mert "csak" hozza kelek ejjel. Mostanaban sokszor masfel orat is ebren van hajnalban. Eleg gaz.

Szoval most kicsit borult a helyzet, anyosek 4 nap mulva utaznak haza. Gatyaba kell raznom egy par dolgot, remelem, birom majd. A lakas romokban, elontott minket a retek. Nem is tudom, hol fogom kezdeni :shock: :shock: :shock: Meg a ferjem is megjegyezte, hogy nagy a kosz. De mondtam neki, amig vendeg van (immar november ota megallas nelkul) en nem farasztom magam. Anyosomek ugy is vakok, nem latjak, ha feltakaritok. Ja, es tele lettunk hatalmas csotanyokkal es meg hatalmasabb pokokkal. Hogy elhanyjatok magatokat: Olikam almaleves uvegen minden reggel van csotanykaka. Egyik ejjel meg Gyurihoz mentem ki a kisagyhoz etetni, erre a feje mellett lattam elslisszolni egy orias csotanyt.

Egyszoval most nagy valtozasokat kell bevezetnem. Hab a tortan, hogy anyukam es apukam is kitalaltak, hogy meglatogatnak minket aprilisban. Koszi :!: Nem tudom, hogy miben tudnank segiteni, hacsak nem a szemtdombunk megnagyobbitasaban :roll:

Fogynom is kell jo 10 kilot. 63 vagyok stabilan, akarcsak Oli utan, amig anyosom hizlalt, nem valtozott a helyzet. Aztan lepattant rolam 7 kilo 2-3 het alatt. Tenyleg nem fogyoztam. Most is ebben bizom. Tegnap futottam a busz utan. Hat, nem volt jo erzes. Rengett rajtam a haj, kapkodtam a levegot. Cel az 52 kilo.

Vegigolvastalak benneteket. Most csak roviden reagalva....

Januari projekt :?: En mar azt sem tudom, milyen honap van, mert itt telen van nyar, meg forditva. Rima es meg ki lesz akkor terhes :?: Most meg fogtok lepodni, de mivel mi juliusban hazakoltozunk, es van meg itt a vilag vegen 3 embrionk, azokat magunkkal kell vinni. Ha megtapadnak, en mar terhesen utazom haza. Ja, es otthon is van meg 3 vagy 4 :lol:

Rima, ez a Leon nem semmi :!: De azert ugye magyarul is tanitod :?:

Bambi, koszi, hogy ide is irsz :!: Nem teszel fel ide is kepeket :?: Csak mert a blogod nekem messze van :wink:

Edu, en is boldog szulinapot kivanok Monsternek :!: Hol vannak a szulinapi kepek :?: En nem latom oket. Sokat gondolok ratok. Remelem, fiad rossz kedve lassan valtozik majd. En rossz kedvet nem szoktam Olinal tapsztalni, sot :!: Inkabb csak faradsagot.

Kolyok, orlok, hogy jol vagytok :!: Akkor most megengedik megis a sima szulest :?: Juhejj :wink:

Na, mara bucsuzom. Jovok majd, ha kiretkeztem magunkat :wink: Pusszantas :!:

ui.: es egyi sem ebredt meg fel :shock: Na megyek is elszivok egy bagot :wink:
katavirag
 
 


Lanyok, most jott egy privat uzenet egy ismeretlentol. Kicsit meglepodtem, de nem teszem kozze. Kuldom nektek priviben :!:
katavirag
 
 


sziasztok

most extra rövid leszek, elmen a vendégsereg, 2ésfélhéten keresztükl állandóan volt itt valaki. Viszont semmi időm netezni, a leveleimre is alig bíro válaszolni. így ne haragudjatok, de nem leszek hosszú.

eddig minden rendben, a dúlánk hiperszupertökjóóóó, jövő hétvégén tervezek szülni :)

Katavirág, a privitdől dobtam egyet. én már azt sem tudom miben higyjek...
bocsi, mennem kell, majd igyekszem jeletadni!
és sms mindenképp megy, ne aggódjatok ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Na mi van ma, nem ir senki :wink: :?:

Kolyok, hat akkor varjuk az smsed :!: Konnyu, szep szulest kivanok :!:

En csajok az elmult 3 vendegmentes nap alatt addig jutottam az altalanos napi teendok mellett, hogy tobb reszletben kitakaritottam a hutoszekrenyt . .. :lol:

Most mar kozzeteszem a nagy hirt : MONICA 26 egy szelhamos hazudozo, valszeg elmebeteg. Tobb privat uzit is kaptam a napokban olyan lanyoktol, akikkel egy topikban levelezett. Charlotte soha nem is letzezett. Azon bukott le, hogy a temetes utan nem sokkal allatira oda nem illo baromsagokrol irt nekik, pl. hogy hianyzik a szex, meg Alexka bebipapiirol, meg poenkodott ossze vissza, ami feltuno lett a tobbieknek. Ok meg szegenyek elsirattak, gyertyat gyujtottak. Bevallom, en is megsirattam, egy napig masra sem tudtam gondolni. Es en is egy szep levelet irtam neki, aterezve a "fajdalmat". Azt se tudni, Alex letezik-e es hogy egyaltalan mi igaz abbol amit irt.

Micsoda egy bunko :!: :!: :!:

Na , mara ennyit :roll:
katavirag
 
 


Kedves T!

MOST NEM NEZEK UTANA, MIKET IRT NEKTEK, GONDOLOM, AZERT IRTATOK EGY TOPIKBA, MERT AZ O ALLITOLAGOS ALEX FIA A TIETEKKEL EGYIDOS.

DE MIRE KELLETT NEKI CHARLOTTE?? NEM LEHETETT GYEREKE, VAGY MOST SINCS?

GONDOLOM, A HALALHIRT AZERT TALALTA KI, MERT LE AKARTA ZARNI A DOLGOT, MARMINT ITT A NETEN, NEM VOLT TOBB OTLETE, MIKET CSINAL A KISLANY??

EGY ILYEN HALALHIR, EGY IGAZI ANYAT (MINT MINKET) ANNYIRA MEGVISEL, MEG A GONDOLATA IS, HOGY TENYLEG KERDESES, ALEX LETEZIK-E. UGYANIS EZ MEG VICCNEK IS BORZALMAS. EGY ANYA ILYET NEM TALALHAT KI. VAGY TENYELG ELMEBETEG...

HOZZANK CSAK RITKAN IRT. KULONOSEBBEN NEM TUNT FEL SEMMI FURCSA. VISZONT ALLITOLAGOS CHARLOTTEROL CSUPAN EGY KEPET TETT FOL. AMI AZ AVATRA IS VOLT, AZ PEDIG EGY IGEN REGI PAPIRKEP LEFENYKEPEZETT VALTOZATA VOLT, AMI MANAPSAG RITKA. LEHET, O MAGA VOLT KISKORABAN. MIKOR KERTEM, TEGYEN MEG FOL KEPEKET, MINT MI, MINDIG FRISSEKET, AZT IRTA, NEM TESZ FOL, MERT BARKI VISSZAELHET VELE. JO, MI??? HAT KI ELT VISSZA MASOK ERZELMEIVEL??

TOTAL FOLHABORITONAK TALALOM AZ EGESZ DOLGOT. NEM IS AZT, HOGY HAZUDOZOTT, KIATALALT MAGAROL DOLGOKAT, MERT EZT A NETEN BARKI TEHETI, HA AKARJA (MEGJ. HA OLYAN KISEBBSEGI ERZESE VAN ES AZ ELETBEN ONMAEGVALOSITASRA KEPTELEN), HANEM MERT KISMAMAK KOZOTT BERAKOTT EGY ILYEN HIRT, AMIT HA A MI GYERMEMKUNKNEL KEPZELUNK EL, ELBORZADUNK!!!

SZEGYELLD MAGAD MONIKA !!!
katavirag
 
 


Nem akartam itt a fórumon reagálni semmit erre a monica dologra, de látom, hogy kedves katavirágunkat elárasztják a privát levelek!
Én szeretném ha többet nem esne szó erről a dologról!

Ha igaz tényleg, hogy egy szélhámos áldozatai lettünk, akkor nagyon szégyelje magát a magát fel nem vállaló valaki, akinek olyan szegényes élete van, hogy ilyeneket talál ki, akinek ennyire elborult elméje van, hogy halálhírek kitalálásával hívja fel magára a figyelmet, aki annyira érzéketlen és szívtelen, hogy bedob egy ilyen sztorit olyanoknak, akik Anyukák, Szülők!

Kívánom, hogy egyszer sikerüljön neki is Anyává válnia és talán akkor feltudja mérni azt, hogy milyen érzés ilyent hallani, mennyire máshogy viszonyul az ember betegségehez, tragédiához, szomorúsághoz. Tudja meg mi az az aggódás, az önzetlen szeretet, stb..

Mi itt tiszta szívvel fogadtuk, szurkoltunk neki, aggódtunk, együtt örültünk, együtt sírtunk.

Elsírattam a nem létező kislányt. Átgondoltam dolgokat.
DE kérem, nézzen magába ez a valaki és gondolja át, hogy mit csinált!

Sajnos egy nyilvános fórum megadja annak a lehetőségét, hogy profi és nem profi hazudozók kerüljenek be egy baráti társaságba.

Remélem más hazudozó elkerül minket.

Monicának nevező Valaki!
Szégyeld magad! Ez egy veszélyes játék amit csinálsz. Javaslom, hogy keress fel egy szakembert! Mert ha Te tényleg ilyen hazug/lelkiismeretlen/érzelemmentes ember vagy, akkor szükséged van orvosra, hogy helyre rakja az elmédet/lelkedet!
És azért is szégyeld magad, hogy Katavirág örömét akkor így elcseszted!!!

Gondolom ha Te tényleg Monica lennél és igazak lennének az itt leírt és nekünk elküldött történetek, és a privi levelek lennének a hazugságok, akkor már rég megcáfoltad volna az egészet. De csak hallgatsz!

Kép
1bambi
 
 


Katavirág,
Akkor most már egyedül vagytok? Hogy bírod? Éjszaka mennyit kell kelned?
Oli lehet most ért utol minket a hisztikkel? Amúgy D-nál most csökkent, helyette ha valamit nem értünk/nem ér el/nem úgy lesz ahogy akarja: sikít. De olyan igazi fejet megfájdítosan! Nagyon durva és vicces is egyben!
Ezek a csótányok nagyon durvák, ismerem őket. A koll-ban volt rengeteg és sajnos nagy túlélők, semmivel sem tudták kiírtani őket. A pókok milyenek? Ááááá....
A kilókkal meg ne szenvedj, lefognak azok pattanni Rólad. Nem kell szerencsére a kifutóra menned még modellkedni :lol:
Hogy hogy hazafelé veszitek az irányt nyáron? Én emlékszem rosszul lehet, de nem úgy volt, hogy még másfelé is akartok "tekeregni"?
És vicces, hogy lehet beelőzöd a 2 jan-i projektesünket :lol:
Ja, és visszaszoktál???
kölyök, mindjárt itt az idő! most már lassan akár...
rima, edu
fotók?

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok lanyok,

Most csak roviden mert latom szegeny Kataviragot nagyon felbosszantotta a monica ugy.

Total ledobbentem en is a privat uzeneten de az az igazsag, hogy talalkoztam mar ilyennel itt a babaneten egy masik forumban. Az illeto 3-as ikres terhesnek adta ki magat de gyorsan lebukott mert "meghalasztotta" az egyik magzatat es a tobbit meg megszulte a 2. trimeszter vegen es utana csodak csodajara a babak 3 het alatt megnottek normal ujszulott mereture. Na ezt mar senki sem vette be foleg nem az igazi harmasikres anyukak akik aggodtak erte es segitettek neki. Szerintem ezek az emberek betegek mert poenbol ilyesmit nem csinal senki hacsak nem valami pszichologiai kiserletet vegez eppen ami persze rohadek dolog lenne. Erdekes, hogy mindent megtesznek azert hogy felhivjak magukra a figyelmet lasd harmasikrek, halott magzat vagy monicanal Charlotte jatszoteri balesete, vesemedence gyulladasa a szules elotti napokban, anyos szivinfarktusa Nizzaban, majd a kislany meghalasztasa. Nekem kulonosebben nem volt feltuno monica mert ritkan irt es nem akkora hulyesegeket tehat lehet tenyleg van gyereke vagy volt de persze ennyi erovel ferfi is lehet. Kepeket C-rol soha nem lattam nekem csak a kisfiurol kuldott kepeket amin semmi nem tunik fel, felnott nincs is rajta. Az viszont figyelemre melto, hogy az oktober 2009 topikba 1 even at irogatott szinte minden nap es senkinek nem tunt fel, hogy hazudozik. A vicc az, hogy o javasolta a tobbieknek a zart topikot, hogy az ilyenektol mint o tavoltartsak magukat.

Szoval lanyok felejtsetek el az ugyet foleg te Katavirag ne bosszantsd fel magad mert neked ott van a kicsi meg a pici fiad es kar azon ragodni hogy milyen beteg emberek vannak.

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok anyapajtik!

Bocsi, h igy eltuntem, de ez a sok utazgatas teljesen lefarasztott, nem beszelve, h rengeteg dolgot bekell hoznom, pl takaritas, tanulas stb... azt sem tudom hol all a fejem, ejjeleket tanulok, nappal suliban vagy munkaban vagyok, delutan szigoruan csak Leon letezik :) . takaritas marad estere, mikor mar alszik a tokmag... olyan jo volt otthon, megunnepeltuk leon szulinapjat(eloszulinapi buli :lol: ), szoval nagyon jol ereztuk magunkat. Mindenki csodalkozott, h milyen hihetetlenul jo Leon, semmi hiszti, sose sir, egyszoval egy kisangyal, kivancsi vagyok meddig :lol: . Repuloteren is megkeredeztek, h hogy lehet ennyire szotfogado :D . Amugy Leon tobbet beszel magyarul, csak ugye Egyiptomban a pincerek nem tudnak magyarul es szerintem gondolta, h ha az en mindig magyarul beszelo anyam is angolul beszel, akkor itt vmi nem stimmel :lol: . es egyaltalan nem geniusz, sot en okosnak sem mondanam, gyerekek az o koraban, sokkal tobbet beszelnek, pl meg mindig alig beszel mondatokban, de nem parazok, hisz 3-4nyelven van vele beszelve, ahhoz kepest meg szerintem nagyon okos. Viszont mozgekonysagban verhetetlen, de ezt az apjatol orokolte :lol: . Igerem teszek kepeket, csak most annyira elvagyok foglalva...

Katavirag! Micsoda???????? Ujabb baby :D ? Jujjjj de jo, de most nem teljesen vilagos :oops: , mind a harmat beultetik? akkor lehet harmas ikrek lesznek :shock: :shock: :shock: ! Na jo ha vmi oriasi baromsagot kerdeztem, akkor nerohogj ki :lol: . Csotanyok azok szemet allatok, en tuti infarktust kaptam volna. Hogy fogjatok kiirtani oket? Tenyleg Magyarorszagra koltoztok? Nem ugy volt, h mentek meg tovabb?

Kolyok! Olyan nagyon sokat gondolok ratok es termeszetesen nagyon nagyon drukkolok!!!!!

csajok most mennem kell, de igerem meg jovok reagalni Edura es Bambira, meg a beteg Monicara!!!!

addig is puszi

Kép Kép
rima
 
 


Kedves Eduarda!
Én a prominens októberi topikból vagyok. Arra a kérdésedre szeretnék válaszolni, hogy miért nem tűnt fel 1 évig ez a csaló.
Nos: valószínűleg azért mert a normális ember ugye magából indul ki és mivel nekem (vagy a többi normálisnak) nem jutna eszembe ilyeneket kitalálni ezért én másról sem feltételezem.
Egyébként pont olyan hétköznapi dolgokról írt mint akármelyik várandós anyuka és a furcsa dolgok is csak a végén kezdtek sűrűsödni és gyanússá válni. Egyébként van a topikban több olyan társam is aki nem szívesen tesz fel naponta vagy akár hetente képet és rájuk sem gyanakodik senki, tehát ez nem jelenti azt hogy csaló csak annyit hogy ő ilyen típus, nem szívesen mutogatja magát és a családját "ismeretleneknek". Ezt így fogadjuk el.
A másik hogy már egy jó ideje voltak gyanús dolgok de az ember elnyomja magában azzal, hogy biztos paranoiás, aztán elkezd erről beszélni 2-3-4... ember és elindul a lavina.
Ebből tanultunk, reméljük többet ilyen nem történik velünk és Mónikát elfelejtjük.
Nektek további jó babázást és szép napokat kívánok!
anyabebi
 
 


Sziasztok lanyok!

Hasli neven voltam anno itt ,de mivel nagyon osszeszokott csapat voltatok mar akkor is ,jobbnak lattam inkabb nem zavarni!

Melysegesen felhaborit es meglep ez a Monika dolog! Nem kivanom neki az erzest,amikor valoban megtortenik a tragedia! Szegyeld is magad ,ha van batorsagod olvasni!!!!


Igazabol ,csak azert irok mert Gratulani szeretnek neked Katavirag!!!
Sok sok boldogsagot es minden jot nektek!!!!!

Kolyok 1 honappal lemaradtam en most vagyok 32.-ik hetben! :-)
Nekunk is szuper itt Horgenben a dulacsapat,teljesen meglep mennyire mas itt,mint otthon!
Remelem egyszer sikerul mar talalkoznunk talan nyaron!
Nemtudom babazol e mar ,de elore is gratulalok neked is!

-es persze minden topiklakonak kivanom a legjobbakat!

Kriszta

Kriszta
schat
 
 


Sziasztok Lanyok!
Nem szeretnek betolakodni,en is kulfoldon elo magyar vagyok,es mondanom se kell hogy erre nem igazan talalni magyar anyukakat.van egy kisfiam 5 honapos.egy masik topikrol jonnek at..koszonom

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Draga Rima, Leonnak nagyon boldog masodik szuletesnapot kivanok! Ha lesz idod legyszi tegyel fel kepeket a nagyfiadrol es ird meg a 'parametereket' amiket az orvosnal mertek. M szulinapjara fa epitojatekokat meg duplot kapott. Igazabol nem jatszik mar semmivel csak a konyvek erdeklik meg a rohangalas ugyhogy mindegy volt neki mit kap es amugy sem ertik az ajandek fogalmat. Nem semmi, hogy Leon milyen klasszul beszel es mennyire bator kiskolyok. Total ellenkezoje lehet M-nek. Ezert is lehet az, hogy most konnyebb neked vele mert kepes kifejezni magat igy kevesbe lesz frusztralt ami a hiszti fo okozoja szerintem. Szoval orulok, hogy elvezed vele a napokat es remelem ez igy is marad mindig.

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Bocs hogy mostanaban nem jovok de miota turheto ido van gyakorlatilag hazon kivul vagyunk minden nap M-mel csak a delutani alvas idejere jovunk vissza amikor en total bamban es faradtan nezek magam ele meg probalom osszeszedni a hazat aztan ebredes utan ujra kimegyunk lefekvesig. Csak azt veszem eszre, hogy ujbol elment egy nap. Tudom hogy nem szep dolog ilyeneket irni egy babas forumon de a gyerekem egy remalom es egyre csak rosszabbodik a helyzet. Mindig azt hiszem, hogy ennel mar nincs lejebb de igenis van. Mar csak a kiabalas es a kezreutes mukodik illetve az sem. Ha valaha akarok meg egy gyereket akkor az elmult 7 honap minden M-mel toltott masodpercet ki kell torolnom a fejembol. Ne irjatok erre semmit csak nekem jol esik leirni ezeket es tenyleg nem akarom senki anyai erzeseit megserteni.

M parameterei a 2. eves vizsgalaton: 11,5kg 88cm 49cm fejkorfogat, beszelni nem tud (vagy dacbol nem akar???) a mozgasa fejlodoben de nagyon lassu (most tanul fel/lemaszni az agyrol, lepcsozni, ugralni) a gyogytornasz nem tudta megvizsgalni mert M akkora hisztitt csapott (nem is volt am ego) kaptunk vmi kerdoivet az erzekelesrol majd kiertekelik hogy lassak nincs e ilyen problemaja es esetleg ezert fejlodik lassabban, a beszedre kaptunk 2,5 eves koraig haladekot utana irany a speech therapist (szerintem erre nem lesz szukseg).


Most megyek de jovok majd a tobbi gyerek szuletesnapjan.
(Oli ha jol tudom 30, Dani 2, Mate 5 ha mast nem figyelem a vonalzokat)

puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Na hali anyezek :!: :wink:

Bekukk, mert Oli epp rahuz meg egy kicsit a delutani alvasara es a brisbane-i (ott laktunk egy evet Sydney elott) magyar vendegeink meg epp nem toppantak be. Ugy nez ki a helyzet, hogy nem szabadulunk a vendegektol :wink: Ja, es a szuleim is mindjart itt lesznek ... :?

Eljutottam a lakas kitragyazasaig, de sajna a kosz ujra termelodik :? Es olyan, mintha mindig csak pakolnam a szetszort jatekokat... mosas, vasalas, mosogatas... es e melett a 2 lurko, felavaltva eszik, szarik... kiabal, sikit :!: Bambi, nem lep meg fiad hangereje :wink: Amit Edu ir, ez frusztracio jele, lehet benne valami. Ha Olikam sikit, akkor valamit nagyon a tudtomra akar adni. pl. mutat valamit a konyvben es en nem reagaltam ra....

Amugy tok beke lett anyosek tavozasaval, szerencsere a jelenlegi vendegek nem nalunk alszanak. Olikam alvokaja honapok vendegserege es az o kis agyanak adott sok sok informacioja utan beallt csoadaszepen, nem ebred ejjel, siman elalaszik mar este 8ra :!: Kispicurhoz kelek meg gyakran, de o is alakul. Este 7kor vacsorazik, utana ejjel 1kor es reggel 5kor. Ez volt eddig a legobb estenk. Apjuk is besegit onszantabol, rendicsek :wink: Igazabol o is megnyugodott, hogy vegre visszaallt a csaladi rend es tisztasag, visszakapta a szobajat es van minden este meleg vacsi, szepen nyugalomban. Csak rolam nem akarnak azok a k kilok lemenni. Sajna nem szorongok elegge :wink: Eddig a plusz 12bol lejott 3 :cry: Bambi, igen, kicsit visszaszoktam, tudod, az ejjelek utan ez a titkos vigasz. De szoptatok meg, magamhoz kepest egesz jo meg a tejem, persze tapszerrel potolva, ezert is visszafogom magam. Ha Gyurikam mar atalussza az ejszakat, elkezdek estenkent futni, ha mar lefektettem a pocsosoket.

Kolyokkel mi van :?: Baba :?:

Edukam, erted ugy aggodom :!: Minden reszvetem :!: Ugy segitenek :!: De tenyleg :!:

Boldog szulinapot Matenek, Daninak, Leonnak :!: Leonnak kulon gratu a szep viselkedesert :!:

Monikahoz mar nincs kommentem :wink:

Mara bucsuzom :!: Puszi mindenkinek innen az utonyarbol :!: Mi meg javaban strandolunk Olival :!:

ui.: eloszor 3 embriot, aztan ha nem megy 2 embriot ultetnek be julius augusztusban. Remelem minden rendben megy. Addig le kell fogynom es most nem fogok zabalni.

ui.: Hazakoltozunk Europaba, nem Magyaroszragra, csak valahova a kozelbe. Meg most valik el, hova. Apjuk munkaja hatarozza meg.

Na most mar tenyleg megyek, mert Oli folebredt es itt sikit mellettem, hogy a Youtubon nezhesse a Thomast ... :lol:
katavirag
 
 


Ja, meg annyit, Olikam ma 2 eves :!: Isten eltessen edes kisfiam :!:
katavirag
 
 


Isten eltessen draga nagyfiu, Oliver!!!!! Mindenbol csak a legjobbat es a legszebbet kivanom neked, draga kicsi kincs! Remelem egyszer sikerul talalkoznunk es egy jot jatszotok Leonnal :wink: ! puszi

Kép Kép
rima
 
 


Edu! Olyan nagyon segitenek neked, barcsak kozelebb laknatok, h egy kicsit athoznam jatszani Aront, vagy barmiben. Teljesen megertelek, Leon a nyaron teljesen kezelhetetlen volt, neha szegyeltem, h hogy viselkedik. Szerencsere ez mar a mult es remelem nem lesz tobb ilyen idoszakunk. Akkor elsem tudtam volna kepzelni, h kovetkezo baba, jesszus, belebolondultam volna, de most mar nagyon orulnenk neki. Nekem is az volt a taktikam, h minel tobbet hazonkivul lenni, bar gyerektarsasagba nem vihettem, mert nagyon verekedos volt. Amiota oviba jar, plusz delutan uszas, foci es nemsokara teniszezni is elkezdunk, azota nagyon szeret otthon lenni es imadja a jatekait (regen semmi sem erdekelte). Most is rengeteg logikai ill fejleszto jatekot kapott. Annak meg orulj, h nem maszik fel semmire. Kitartas, sokat gondolok rad es Aronnak egy oriasi puszit kuldok!

Katavirag! Minden elismeresem, csodalatosan kezeled az egesz vendeglatast, ferjet, gyerekeket! Ugyes vagy, na :wink: ! Szerencsere Leon nem sikit, csak addig mondja, h anyuuu anyuuu anyuuu gyejeeeee gyejeeee, amig megnem fajdul a fejem es szotfogadok neki! es elkezdte a mi ez? kerdest hajtogatni, na ez is eleg faraszto!

Kép Kép
rima
 
 


Bambi! Mindig olvasom a blogodat es nagyon sok mindenben Leon hasonlit Danira! Jajjj, ezt mar regen akartam irni, h Leon mikor meglatja Dani aput a kepem, rogton felkialt, h Lio apu, nem tudom hol latja a hasonlosagot, de mindegy :lol: ! Hiaba mondom, h Dani apukaja, nem Leone, akkor sirvafakad :roll: .

Kolyok! Mi ujsag?

Monicahoz csak annyit, h most nem tudom eldonteni, h annyira beteg, h elhitte az egesz storyt amit itt eloadott, sot beleelte magat stb, vagy egesz ido alatt maganal volt es jot rohogott rajtunk, h na ezeket is jol atverem. Vegulis mindegy, igyis ugyis beteg ember, szanalmas!!!!

Kép Kép
rima
 
 


Mi meg mindig nagyon jol vagyunk es meg mindig nagyon boldogok :D ! Sikerult megunnepelnunk Leon masodik :!: szulinapjat. Szombaton etterembe mentunk, aztan jott az egyik baratnom, vasarnap megkapta az ajandekait, aztan allatkert, torta, hetfon oviban unnepeltek, aztan mario haverjai jottek, ma az en baratnoim jonnek ajandekokkal es meg a heten egyik szlovak baratnom is iderepul csak a Leon kedveert :lol: ! Leon meg egesz nap ugralva az enekli, h happy tuuu juuuu Lioooo :lol: !
Az allatkertben meg meglatott egy kismajmot es azota azt hajtogatja, h anyu majom, jo? nem teso!!! majom, jo? leeeccciiii majom! nem teso! :lol:
Buszken jelentem, h Leon az egyik naprol a masikra bilire szokott es nem hajlando a pelusba vegezni dolgat(ami csak azert rossz, mert az oviban nincs bili ill kiswc, igy nem tudom mi lesz :roll:). Olyan edes volt, mert mindig mikor bilibe pisil ill kakil megtapsolom es agyondicserem. Multkor meg megyek wcre, Leon meg jott velem es mikor kipisiltem magam(bocsi), akkor Leon oruletes tapsba kezdett es kiabalta, h bjavoooo mamiii, bjavo es vitte a kiscsillagot (mert ugye nekun k potty time rewards chartunk van, ahol minden egyes sikeres akciot egy csillagmagnessel jutalmazunk), h felteszi nekem a falra :lol: ! Meg olyan edes mikor mondja, h pisi pisi, akkor amig leveszem rola a nadragot, kiabal, h jajjj jajjj jajjj Liooooo tartsd vissza :lol: ! Kivancsi vagyok meddig marad meg a bili iranti imadat :? .
Masik jel a felnotte valasra, h elpakoltuk a babakocsit, draga szerelmem csak gyalog ill rolleren hajlando kozlekedni. Ilyenkor az egesz uton azt hajtogatja, h Lio nem kocsi, jo anyu? Lio jojjjej, jo anyu? nem kocsi, nem...
Amugy szerintem egyaltalan nem beszel sokat, sok gyerek az o koraban mar mondokakat mond, o meg elintez par szoval :cry: , ragozni meg egyaltalan nem tud, igaz hogy mindent utanoz, de en mar nagyon varom, h ugy igazabol beszeljen, szepen mondatokban, stb....na de majd annak is eljon az ideje!
Igazabol most eleg nehez vele, mert mindent egyedul akar, o valasztja ki a ruhait, probal egyedul feloltozni, ami sokszor sikertelen es beletelik fel oraba mig rajon, h ez meg nem megy egyedul es ez eleg idegesito mikor valahova rohanok.
Probalok meg ma kepeket tenni!
puszi

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok lanyok,

Annyit irtatok, hogy nem gyozok lepest tartani veletek. Mint mindig ma is ejszaka van es csak par sorra futja de holnap este a ferjem nem lesz itthon igy lesz idom reszletesen irni nektek.

Katavirag, boldog masodik szuletesnapot kivanok Olivernek!

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


hali,
Drága Leon és Oli!
Kívánok nagyon boldog szülinapot!

Majd jövök valamikor, most kuki gondok vannak és teljesen letör, hogy a kezelés utáni fájdalmát és a sebgyógyulást nem tudom gyorsítani. Nagyon rossz, de bízok benne, hogy holnap már jobb lesz.

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok lanyok,

Apa elhuzott vivo edzesre igy egyedul toltom az estet.

Katavirag, mar regota szerettem volna irni neked, hogy ne legyel a suly kerdesben ilyen szigoru magadhoz. Tenyleg meg epphogy vege a 6 hetes gyerekagynak raadasul szoptatsz is amihez sok energia kell. Ha jol emlekszem ugy a 3. honap vegere kezdtem el csak a kilokat leadni addig csak a melleim egyenkent 2-2kg-ot nyomhattak a rengeteg tejtol es a szoptatasnal a szervezet megprobalja visszatartani a fogyast hogy ne sodorja veszelybe a tejtermelest. Szoval csak kimeletesen azzal a dietazassal es testmozgassal idovel ugyis eltunik a felesleg lasd az elozo terhesseged utan. Esetleg nezz olyan mommy&me postpartum jogat/pilatest ahova Gyurit magaddal tudod vinni pl. hetvegen amikor a ferjed tud Olira vigyazni vagy majd ha mar Gyurit este 8-kor le lehet tenni es reggelig nem is igenyel teged akkor menj esti futasra, pilatesre, yogara. En a kondizast M 4 honapos koraban kezdtem de akkor meg nem komolyan mert nem akartam, hogy az a rengeteg kiizzadt anyag az anyatejben kosson ki (akkor meg naponta 6-7x szoptattam) aztan amikor mar kezdtuk elhagyni a rengeteg szoptatast estenkent M fektetese utan leleptem futni 30 percre a kozeli parkba es azota is heti 6x csinalom. Erdemes valami csoportos foglalkozast is kiprobalni mert ott van tomegnyomas es hatha megtetszik valami mint nekem a joga vagy ezen a heten elkezdtem ujra balettre jarni. (Kepzeld el Edut pink balettcipoben, harisnyaban es tornadresszben a sok fiatal karcsu, gyerektelen no kozott. A csupatukor teremben majdnem szornyethaltam a sajat latvanyomtol dehat ezek a csajok is lesznek egyszer anyukak es fogadok nem jonnek el majd balettozni. :D ) Na egy szo mint szaz take it easy! Szuper hogy Gyuri mar csak 1x ebred ejszaka. Szerintem mindjart eljon az az ido amikor atalussza az ejszakat. M 2 honapos volt es tenyleg ez az egy dolog nala ami a mai napig tokeletesen mukodik ugyhogy ilyen szempontbol nem panaszkodom. A vasalast nem akarod inkabb a tisztitora bizni? Nalunk nagyon olcso (1$/db) es ezzel heti masfel orat megsporolok. Ezuttal vallalod majd az egyszerre tobb embrio beulteteset? Ez azet van mert a fagyasztott embrioknak rosszabb az eselye a megtapadasra? Bocs a sok kerdesert csak kivancsi vagyok. Ja a Thomas nalunk is meno de inkabb a fajatekok formajaban meg konyvben, nem is tudtam hogy van dvd is de akkor ellenorzom a youtube-on. M baby einstein-t meg sesame street-et nez idonkent.

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Rima, koszonom a felajanlast ha ugyanott laknak bizisten elfogadnam de szerintem 10 perc utan te is sirva hivnal hogy vigyem onnan M-et. :D A beszeddel kapcsolatban annyi, hogy Leon igy is az atlagnal jobban es tobbet kommunikal az igeragozas/igeidok/szemelyes nevmasok helyes hasznalata boven 3 eves kor utan jon ugyhogy e miatt ne aggodj. Inkabb gondold el M-et aki ugyan mindent ert de egy budos szo nem jon ki a szajan a neeeeee kivetelevel. A babakocsit mi is ritkabban hasznaljuk de pl ma is nagyot szivtam amikor nagy vaganyan mondtam M-nek gyere kisfiam elmegyunk setalni meg enni. Hat a kolyok vegig cipeltette magat ha le mertem tenni iszonyat hiszti be kezdett es utana rajott hogy azzal zsarolhat ha elindul a jardarol az uttest fele. Azt hittem hazafele beszarok a sulyatol. Minek is ide futas meg balett? Viszont haton sokat hordozom es ez meg mindig nagyon tetszik neki es tenyleg olyan szuper hordozom van ami boven jo akar 4 eves koraig es nem erzem a sulyat mert azt a medencemre terheli a hordozo. Ha elelmiszert vasarolunk akkor beultetem a kosarba es a kedvenc helyunkon adnak a gyerekeknek kekszet meg lufit hogy birjak a vasarlast. Roller meg kismotor kizarva mert M azt sem tudja mit kell vele csinalni hiaba mutattam meg neki. Talan majd ha 2,5 eves lesz akkor kap 3 kereku biciklit aminek van tolokarja es biztonsagi ove. Szobatisztasag teren semmi sem tortenik meg az sem zavarja ha tele van a pelenkaja. Vettem neki nagywc-re valo ulesszukitot de total nem erti miert is teszem oda es ha magunkkal visszuk a wc-re akkor zavarba jon es mindenaron ki akar menni. Szoval ezzel meg varunk de Leonnal ez ugy nez ki menni fog. Az oltozkodes nalunk meg a hagyomanyos anya oltoztet modon folyik de M abszolut partner ebben. Szerencses vagy hogy a fiad ilyen easy going mindenben. :D

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Bambi, sajnalom hogy szegeny Danival miken mentek keresztul az elmult hetekben. En is olvasom a blogodat onnan tudom. Penteken D szuletesnapjan majd irok neked is reszletesen meg akarok privat uzenetet is kuldeni a budapesti latogatasunkkal kapcsolatban.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kolyok, neked meg nagyon drukkolok es nezem a te blogod is hatha megtudom a nagy hirt onnan a mar nagyon kozeli jovovel kapcsolatban.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Nagyon boldog masodik szulinapot Dani mano :D ! Kivanom, h eleted minden egyes masodperce boldogsagban, szeretetben es egeszsegben teljen! puszi draga nagyfiu :)

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok lanyok,

Itt tombol a nyar par napja (25C) holnap meg repulunk Philadelphiaba a please touch museum-ba utana meg atrepulunk NJ-be a tengerpartra es ott is alszunk aztan vasarnap haza. Sajna a Husvet nem unnep itt de azert M-nek keszitettem Easter basket-et csokival tele amibol en eszem meg a nagyjat. A fotokat azert nem tettem meg fel a szulinaprol mert komolyan hulyet kapok attol, hogy egyesevel le kell kicsinyiteni oket. Na majd talan vasarnap este osszeszedem magam.

Bambi, boldog masodik szuletesnapot kivanok Daninak! Neztem ma a kepeket amit feltettel rola es lehet csak a sapka meg a telikabat miatt de olyan nagynak tunik D mintha ovodas lenne. Sajnalom szegeny gyerekeket hogy aprilis elejen meg telikabatban kell rohangalniuk. Ami nalunk van most az is tulzas meg le sem szedtem az arcedulakat M nyari kollekciojarol. Nagyon sajnalom a futyi dolgot en tuti a ferjemet kertem volna meg hogy nyugtassa a gyereket mert en mar az oltasokat sem birtam nezni hat meg valami mast. Egyebkent a gyerekorvos itt meg sokkal rosszabb mint nalatok mert eletveszely kivetelevel amivel amugy is az ER-ra mesz csak telefonos egyeztetes utan lehet bemenni hozzajuk ha a nover a telefonon ugy iteli meg. Akkor is leperkalsz a biztositasod melle meg $15 alkalmankent es kb 5 perc alatt egy fejsimogatas kisereteben mar kint is talalod magad a rendelobol. Hazhoz soha nem jonnek ki es az ujszulotteket is nekunk kellett odavinni hetente tobbszor. Az ejszakai ugyelet meg ugy nez ki hogy mielott barmit kerdeznel elkerik a hitelkartyaszamodat es bezsebelnek $25 aztan mondhatod a magadet a novernek a telefonba. Tavaly volt szerencsenk hozzajuk amikor a M-nek 42C-os laza volt az mmr oltas miatt. Szoval itt ha meg lehet jobban szarnak a fejedre mint otthon es emelle meg le is huznak par tiz dollarral. A fogakkal mi is szenvedunk meg csak a 15-16 jon egyszerre de mar hetek ota es a nagyorloknek meg hire hanva sincs. Oszinten szolva nem is ertem hova fognak elferni. Ma meg irok privat uzenetet neked.

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kolyok, boldog masodik szulinapot kivanok Matenak! Neked pedig kitartas es mar nagyon varom az elso kislanyt a topikban. Kivancsi vagyok milyen nevet valasztottatok neki. Igy hogy nem arultad el sokkal izgalmasabb.

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edes draga Mate!!!!!!! Nagyon nagyon nagyon boldog masodik szulinapot kivanok!!!!!!!! Mindenbol csakis a legjobbat es a legszebbet! Remelem nagyon jo napod volt, sok sok ajandekkal es ha anyajek ugyesek es hiper szuper gyorsak, meg lehet egy kishugit is kapsz :wink: ! Jaj es nekem van egy tippem, pl Fruzsi, bar ez abszolut tipp, de ez olyan Mates hugis nev :lol: ! puszi

Kép Kép
rima
 
 


ne haragudjatok.... :oops:
egész egyszerűen semmi erőm és időm nem volt szgépezni. Jól vagyunk, még egyben. Szerdán, a terminuson voltunk ctgn és uh-n minden rendben, következő ctg+uh következő szerdán...
utána nem tudom mi lesz, gondolom az eredménytől is függ...

Minden nagyfiút Isten éltessen sokáig,
Áron, Dani, Oli, Leon, mindannyiótokra sokat sokat gondoltam!!!!

Ne haragudjatok, nincs kedvem többet írni, kicsit szomi vagyok, hogy még mindig egyben, váltakozó a türelmem, sokmindent bevetettünk már... én még reménykedem egy normáls szülésben
ha megszületett persze megy majd az sms...

pusszancs

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Draga Kolyok,

Dehogy haragszunk hogy nem irsz! Gondolom hogy van eleg dolgod de ne keseregj azon, hogy a baba nem akar meg jonni. Mate is kesobb jott es tudod gyerek meg bent nem maradt. Kitartas es varjuk az sms-t ha esedekes lesz.

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kolyoktol jott az sms par perce!!!!!!!

Megszuletett Fruzsina ma 12:55-kor, 4125g es sikerult a vbac. Nagyon boldog vagyok. Kolyok.


Itt is megegyszer szeretettel gratulalok es varjuk a kepeket meg az elmenybeszamolot majd ha lesz erkezesed.
Puszi[/b]

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kölyök,
Fogadd őszinte gratulációmat Fruzsi baba érkezéséhez! Legyen sok örömötök benne, és neki boldog élete!
Máténak pedig utólag boldog szülinapot kívánok! :oops:
Edu, Neked majd jövök privivel, és még mindid mosolygok a jó helyismereteden!
Ja, fontos kérdés :wink: , akkor Nálatok kint nem is olyanok a korházok, mint a dr háuzban? :D (ezt már tényleg akartam kérdezni, hogy milyenek ott az állapotok, mert a "születés" epizodokat nézve és a háuz-t olyan idillinek-"kolbászkerítésesnek" tűnik minden. gondolom az átlag embernek gáz -bár nem mo-i gáz- a kórház, de amúgy?)
a kis einsteinekre dani is rágerjedt. "rakéta"-üvöltés, térd csapkodás, stb.
katavirág, hogy bírod?
majd jövök még...

Kép
1bambi
 
 


Hali anyezek :lol:

Eloszor is nagy nagy gratu a "kis" Fruzsi erkezesehez :!: Kolyok, sok sok boldogsagot mindnyajotoknak :!: Beszarok, hogy Rima beletrafalt a nevbe :wink: Nekem nem is jott sms, pedig direkt bekapcsolva hagytam a magyar mobilom a elmult napokban :cry:

Edu, nem semmi ez a sok repulgetes :!: Mi is megtettuk elso utunkat a 2 pocsossel, egy egesz ejszakat toltottunk Canberraban. Hirtelen ugy dontottunk, elmegyunk szavazni. Erdemes volt :!: Hatha, hatha a magyar egeszsegugy is jobb lesz most mar. Bar nyugodjatok meg, az eu-t itt is mindenki szidja.

Szuleim mindjart itt lesznek, gyakorlatilag perceken belul. Apjuk 2 nap mulva hazautazik 3 hetre allast nezni. Na kivancsi leszek... hol kotunk most ki.

Bambi, en nem olvasom a blogodat, mert orulok, ha eljutok az e-mailjeimig... futyigyulladasa noverem kisfianak is volt es nagyon megszenvedtek. Egyeleore meg nem is kocogok estenkent, mert Gyurikam ebreszt ejjel 2 es hajnali 5 korul es estere mar nincs humorom az egeszhez, de remelem, hamar eljon az en idom is :wink: Amugy nagyon jol vagyunk, elvezem tiszta szivembol a 2 gyermekes anyasagot, csak sokmindenre nem jut idom, de hat ez van. Olikam tunemeny, dackorszak tunetei halvanyodnak talan. Gyurikam 6 hetes kora ota visszamosolyog.

Majd en is jovok kepekkel :!: Puszi :!:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Oriasi oriasi oriasi gratula Kolyoknek!!!! Ugy orultem a smsnek :) ! Te Kolyok, szep nagyra noveszted a gyermekeidet odabent :wink: !

Katavirag!!! jaaaajjjj, nehidd, h csak ugy kitalaltam....szoval az ugy volt, h reges regen, 2evvel ezelott szuletett egy Fruzsi nevu baba a marciusiaknal, na es akkor mondta Kolyok, h neki mennyire tetszik a nev..persze ebbol rima rogton kikovetkeztette, h Kolyokeknek lesz egy Fruzskajuk :lol: :wink: ...mindig mondtam, h hulye vagyok... most nezem a vonalzot...micsodaaa? Gyurika majdnem 2es fel honapos???? az nem lehet :shock: .... es megis hova koltoznetek? eselyes orszagok?

Edu! Leanyzo!!! miert nem irsz bovebben? irigy vagyok a sok utazasert....mikor mentek MOra? itt is az eu hasonlo katasztrofa, de legalabb nem kell erte fizetni... kep kicsinyitestol meg fraszt kapok...

Bambi! Ugy sajnalom Dani manot :cry: , most hogy van? en nem tudok a futyivel mit kezdeni (na jo nem egeszen :oops: ), de Leon futyijevel tenyleg nem, szoval hagyom, hozza sem nyulok, pedig szerinted kellene huzogatni? aaah, minden doki mast mond :x .... olyan edes Dani az ovis kepeken es tenyleg nagyon nagy fiu :wink: ...

puszi

Kép Kép
rima
 
 


csak megnyugtatás véget: D. tök jól van "fiúilag", nem lett lelki probléma belőle. pedig féltem, hogy majd nem engedi még véletlenül sem hozzáérni. de minden oké.
nem volt gyulladás, semmi. csak egy csomót éreztem a bőrke alatt. na meg mindenki mást mond, kell húzni, nem kell, stb. és a txx-öm tele lett, na meg aggasztott, hogy mi az a kis csomó. találtam egy kedves, rendes, jó dokit a neten, aki 12 óra alatt válaszolt az e-mailemre és 2 napra rá meg is nézte. ő (és eléggé otthon van ebben a témában) azt mondta, ameddig nem szobatiszták nem kell foglalkozni a kukaccal, csak max. addig húzni, amíg engedi a bőr. (ez lehet nagyon pici is.) de erőltetni, visszahúzni, stb. nem szabad, mert megrepedhet, stb. mivel nálunk ott volt ez a kis csomó, ezért hátrahúzta (nem teljesen, a csomóig). kiderült, hogy ez egy faggyú volt, ami magától is kijött volna. a következó pár nap horror volt, de most már minden oké.
én azt veszem ki, hogy most a hivatalos álláspont: nem piszkálni, húzgálni a tanács. persze érdemes szemrevételezni, megtapogatni néha, hogy nehogy valami oda nem való cucc felgyülemlejjen a bőr alatt.
ja, most meg egész éjjel ébren voltunk (na jó, 3-4 órát aludtunk azért), mert szegény daninak fülgyulladása van. sírt, szenvedett...pedig most aztán tényleg az elmúlt napokban annyira jól érezte magát a bölcsiben, csak jókat mondtak és jókedvű volt ott is, itthon is. szóval most megyek is kicsit aludni én is, de bízom benne, hogy a ma éjszaka már jobb lesz.
katavirag, a próféta szóljon belőled, hogy jobb lesz. :wink: de én azért bízom benne. :lol:
puszka

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok lanyok,

Most csak gyorsan annyit szeretnek irni, hogy Kolyok tett fel egy csomo kepet a blogjara a kislanyarol. Nezzetek meg mert olyan szepek egyutt. Tenyleg Katavirag te hova szoktal kepeket feltenni? A kisebbik fiadrol szinte nem is lattam kepeket.
Majd jovok....
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Hali anyak :!: :wink:

Mi Kolyok blogcime :?:

Rima, Bambi, ti is vagytok iwiw tagok, csak a neveteket felejtettem el. Megirnatok priviben, hogy megnezhessem a fiukat :?:

Edu, mizujs :?:

Szuleim szerencsesen megerkeztek. Anyukam tobbet segit mint anyosom, odavagyok tole, milyen aranyos, ugyes. Sut, foz, vasal, beinditja a mosogatogepet, pedig muszaki analfabeta es ejszakazni akar helyettem :!: Eeeees nem akarnak kirandulni, csak segiteni, pedig anyosom korabban segiteni jott, megis allandoan kirandulgattak es azzal jottek, milyen draga volt a repulout. Szegenykeim, pedig kajara egy fillert nem koltottek, tavaly mi fizettuk a repulojuket es a szallodajukat is. Most bezzeg anyukamek meg a kajat sem engedik, hogy mi fizessuk :!: No de mivel apjuk az izlandi vulkan miatt itt ragadt, mar egy csomo helyre elvitte oket Olival es kepzeljetek, meg mindig gyonyoru ido van :!: En meg ilyenkor itthon vagyok Gyurikaval es nektek irok :lol:

Itt vannak az igert fotok:

Kép GYURI 1 HONAPOS
Kép FIUK 2010 MARCIUS
Kép GYURIVAL 2010 APRILIS
Kép FIUK 2010 APRILIS
Kép OLIVAL 2010 APRILIS
Kép GYURI 2 HONAPOS
Kép OLIKAM 2 EVES Kép
katavirag
 
 


Sziasztok!

Bambi! Remelem, h Dani most mar tenyleg jol van es kutya baja! Szegenykem....

Edu! Megtenned legyszi, h elkuldod kolyok blogjanak a cimet priviben? Egyszeruen nem tudom megtalalni :oops: ...

Katavirag! Amulok es bamulok!!!!!!!!! Gyonyoruek vagytok, ferjed buszke lehet, nincs am mindenkinek ilyen hihetetlen csinos felesege es ket irto jokepu fia. Azert latok Gyuriban Oli vonasokat :wink: ! Anyukadek meddig maradnak? Orulok, h vegre segitseg is jott a hazhoz, nem csak vendegsereg :) .

Rohanok tovabb, mert Leonnak uszas oraja van, megyek erte az oviba.

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Haliho :!:

Szia Rima :!: Te mondd, es Leon uszni is tud mar :?: Fogadni mernek, hogy igen. Mi is naponta strandolunk Olival es mar kapizsgalja az uszast, de meg biztosan evekbe telik, mig tenyleg megtanul.
A szobatisztasaghoz meg csak gratulalni tudok. En keptelen vagyok barmit ez ugyben elerni. Ha csak kimondom a bili szot, mar sikitas van. Bezzeg az en gyerekkoromban mar masfel evesen szobatisztak voltunk, hala a jo kis moshato pelenkaknak :lol:

Na pusszantas :!: Irjatok :!:

ps.: ja, szuleim 2 hetig lesznek meg, mar egy hete itt vannak, apjuk meg kozel egy het kesessel ma el tudott repulni Europa fele, bar lehet, Dubaiban megreked a nagy kaosz miatt....
katavirag
 
 


Hali Csajok,
Katavirág, nagyon jók a fotók, szépek vagytok. Nem értem a súly-problémát, mert vékony vagy. Oli meg már olyan nagy.
Edu, lassan jöttök Mo-ra? Sétáltunk most is egyik nap a "Ti" utcátokban, kiváncsi vagyok melyik házban laknak a szüleid. Várom majd az sms-t, remélem tényleg tudunk majd találkozni.
Kölyök, hogy telnek a napjaitok? mindenki jól van?
Rima, nálatok mi újság?
Mi jól vagyunk. Hétvégén Balcsiztunk, Dani elég nehezen értette meg, hogy még nem lehet a vízbe bemenni. De sokat sétáltunk és "elkövettük" azt a hibát, hogy egy nagyobb sétára motorral indultunk. Tényleg kemény, 5 percenként 1 métert előre majd 5 m-t visszafelé haladni. Aztán kinézett egy harmónikás részeg fickót. Odament és a motorral táncolt, vigyorgott, stb. Ő, aki sosem szokott táncolni...
Viszont egyik nap meglepett engem, mivel a házunknak van egy elég jó kis játszótere és a megunt játékok (homokozókat, motorokat, bicikliket, stb-t) egy nagy sarokba gyüjtik a kisgyerekes családok. Dani kinézett egy pótkerekes 2 kerekű bicajt, hogy ő azzal akar menni. Azt hittem le sem ér még a lába, de! olyan szinten elkezdett tekerni, hogy csak ámultam. nagyon ügyes volt és gyors. ha megállt és nehezen tudta elindítani a pedált, akkor meg "menj innen", nem engedte, hogy segítsek. szóval láttom már, hogy mi lesz a gyereknapi ajándék neki.
na gyertek lányok, meséljetek.
p

Kép
1bambi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: