Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nálunk már szakad a hó! Mi már mehetünkszánkóval boltba! :lol:

Egy kép az utcánkról:

Kép

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Orsi :)
Kár, hogy olyan későn értünk le és nem tudtunk hosszabb időt Nálatok tölteni.
Igen, jól kijöttek a srácok egymással, de lehet, hogy 10 perc múlva már mondtátok volna, hogy most már menjünk :lol: ! Gergő be tud indulni rendesen, ha jól érzi magát :lol: . Mire legközelebb megyünk, azért tudatosítom benne, hogy Joci neve nem Franciska :lol: .
Ruhák nagyon jók, ha ilyen ütemben nő a Franciska, már két évszaknyi különbség lesz közte és Zsófi között :lol: .
Mellplasztika és zsírleszívás?????
Tényleg kicsi a világ, én sem gondoltam volna, hogy Apáink ismerik egymást, bár én annyira nem is csodálkoztam, mert a Férjemuram hihetetlen sok embert ismer. Régen atletizált, meg a korábbi munkahelyei révén gyűjtögette az ismerősöket :lol: .

Szilvia :)
Nahát, akkor Marcell alaposan átrendezte a pihenős hétvégéteket! Hát, igen, gyerekeknél halmozottan működik a mindenhol jó, de a legjobb otthon mondás.
Láttad a mától érvényes Tesco újságot? Abban is van foglalkoztató doboz fából meg fa kisvasutak, egészen olcsón. Mi megnézzük mindenképpen.
Jó vásárlást Győrben!

Anyapoc :)
Na, ezt jól megjártad! Nálunk is így van, ha valami elromlik, utána jön még 2-3 dolog, az biztos!


Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Szilvia!

Fázom ,ahogy ezt a téli képedet nézem........ :lol:
Akkor most nem lesz ősz ,igaz? Szánkózás............ Szavadon foglak majd! :lol:

Orsi!

Hányra menjünk?
Mozi elnapolva holnapra. Kényelmesebb lesz úgy.
Be kéne szerelni valahova egy videokamerát,titokban. Kíváncsi lennék a Dadákra... :lol:

T.

Kép

Kép
aba
 
 

 
 

Ne a boltban vegyétek meg a könyvet,hanem a http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi honlapról. Minden könyv olcsóbb 25%-kal.
Jobban megéri............


Timi

Kép

Kép
aba
 
 


[/b]Nektek is feltünt,hogy a Babanet nem tudja,hogy állítani kellett az órát? [b] :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
aba
 
 


Timi!
Kamera :lol: :lol:
("neccharisnya",Vanda) :lol: :lol:

Móni!
Gyertek csak,legfeljebb kirakjuk őket a kutya mellé,ha nem bírnak magukkal :lol:
Jót nevettem,h.Gergő lefranciskázta Jocit :D

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi!

:lol: :lol: :lol: Egyébként "neccharisnya" jó kis indián név is lehetne... :lol: :lol: :lol:

Hányra menjünk?

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Szilvia

Nem semmi a kép :shock: .Bár itt is megmutatta magát a tél,de azért Zirc más tészta... :roll:
Hát tényleg csőstül jött. :?
Marcell :).Akkor már tudod,mi a program minden napra,hogy tuti aludjon :win:!
Voltatok már a METRO-ban?Ha esetleg nem,akkor megkérhetnélek,hogy hozzál nekem valamit még? :roll:


Timi

Legyen csütörtök,mert holnap érettségire felügyelek délután... :roll: Még jó,hogy hívott az igazgató,mert tutira elfelejtettem... :?
Az órát észre sem vettem :roll:...de néha amúgy is összevissza jár neki...
Nekem van tippem,mit csinálnak a dadák,míg ti senyvedtek a tornán :wink:!

Móni

Lassan akkora lesz a ruhatár,hogy boltot is nyithatsz :D:D!
Ne ijesztgess,mert lassan már nincs olyan elektromos dolog a lakásban,amit most ne csinálatk volna... :?

Szilvi

Ide is írjááá máááá!
Hogy halad a tanulmány? :wink: Mikor kell műkörmöt építeni? :)

Kriszta

Néha adj életjelet!!!!

Ja,és mi is lányos kiruccanást tartottunk Szilvivel,együtt mentünk a Metroba örömködni is jóóóóóól bevásároltunk :wink:!
Szupi volt,nagyon ránkfért :D!

Joccakát,puszi :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc
Mi tegnap délután voltunk a győri Metroba. Többek között vettünk Marcellnak sátrat, amit már most megkapott, nagyon odavan érte. Azért persze néha nekünk is be kell másznunk mellé és ott ücsörögni. :lol: Ti melyik Metroban voltatok, láttatok készségfejlesztő kockát?

Marcell már megint beteg lett! :cry: Ha gyerekekkel találkozik mindíg beteg lesz. Ma többször láza is volt és nagyon folyik az orra. Vettünk mi is echinacea cseppet, ma adtam neki 2 x 5 cseppet, remélem használni fog.

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Anyapoc!

Lehet hogy a látogatást el kell halasszuk egy héttel :? . De ha akkor is jó nektek akkor megyünk. :)

dadák.... Meglepően ügyesek voltak. Arra mentünk haza,hogy már az udvaron hallottuk Pataki cigánymuzsikáját. Bent meg ment a buli. Táncoltak meg mulattak. Ja ,és vacsit is kaptak a gyerekek. :D

Úgyhogy mondtuk,hogy ha ilyen ügyesek akkor megyünk máskor is..... :lol:


Szilvia!

remélem,nektek is beválik az Echinacea :)


Orsi!

csak nem MAmiztok a hétvégén,hogy így el vagy veszve?


Többiek??????

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Egy pár fotó arról,hogy mi történik hy egy pasi vigyáz a gyerekekre....

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
aba
 
 


Kép Kép
Kép
Timi!

majd jövök bővebben neked,emilben... :lol:Józsi bevállalja mindig a pénteket, cserélni fgog!!hurrááááá!!!!!

Ma volt a gyerekek keresztelője, dobok képeket...
ja, és a bónuszkép: ez fogadott minket a torna után!
(a fiúk és apáik mulattak, amíg mi izzadtunk :lol: :lol:
A torna nagyon klassz volt!!!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Anyapoc :)
Ruhaboltot nem nyithatok,mivel a ruhák egy-két kivételével "visszaváltósak" :lol: ! Hála érte Nektek!
Mit vettetek a Metroban? Én jövő hétre tervezek vásárlást, amint megjön a pénzem.

Orsi :)
Szuperek a képek, nagyon csinosak a gyerkőcök és az anyuka is!
Ruhákat megjelöltem, Ti piros cérnát kaptatok :wink: . Már minden ott sorakozik a komódban, persze csak addig katonás rendben, míg a Gergő arra nem jár :lol: .

Kriszta merre jársz???

Hú, fél öt van és már szinte teljes sötétség! Gergővel is nehéz ebben a ramaty időben, egész nap esik, nem tudtunk kimenni vele az udvarra, na ennek az lett a vége, hogy 4-kor aludt el mellettem, mesenézés közben :roll: . Még egy kicsit hagyom, aztán ébresztő, mert különben éjjel nem lesz alvás.
Én ma egész nap házimunkáztam, főztem, mostam, vasaltam, szóval kitettem magamért, meg is veregettem érte a vállam rendesen :lol: .
Már gyakran vannak olyan napok, mikor mozdulni sincs kedvem, ma nem így volt, tehát ki is használtam rendesen.

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Szilvia

Mi a fehérvári METRO-ban voltunk,ott is már csak egy készségfejlesztő kocka volt...Azt Szilvi vitte Márknak,meg vettünk a micimackós készségfejlesztőből,mert az is jó ráon volt és elég sok forma volt hozzá...
No,pedig pont azt akartam kérni,ha van,hozzatok :?....
Marcellnek jobbulást :roll: ! Villő detto,de ma estére már nem volt láza,tk semmi baja :shock: !

Timi

Halasszuk :):
Lehet vinni plussz gyereket a dadáknak? Enyimek is szeretik a zenét :wink:!És a vacsit :wink:!És apátokat már ismerik :lol: !
Ezek a képek nekem is megvannak :D!Naggyon tutik :)!

Móni

Na,kezdődik a fészekrakó ösztön? :lol: :lol: Nem korai még? :D
Huh,sokmindent vettünk :).Közös ajándéknak kiskonyhát,mikrót,porszívót,mindegyik 3500 Ft körül volt.Egyébként a két gép 3 ceruzaelemmel működik, a mikro forgótányéros,fényei vannak,indításkor,leállításkor ad ki hangokat :).A porszívó is elemes,de azt nem próbáltam ki :).
Aztán vettem LEGO kiegészítőt,az is jó rán volt,két társasjátékot.Egy olyat,amiben sok társas van,mint ami régen is volt (vmi 100 játék a neve),meg egy kresz sulit,mert Bulcsú imádja a közlekedést.De rengeteg nagyon jó társas van.Aztán egy elemes kormányt kaptak,dudál,indexel stb...Meg Villő kapta ezt a micimacis formabedobóst,amit írtam Szilviának....
És még akarok fakészségfejlesztőket nekik,amik szintén jó ráon vannak :).

Orsi

Képek szuperek :).Keresztelő :).Franciska és Joci is nagyon dögös az ünneplőben :)!
Nem is lett nagy rendetlenség :)!


Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Szilvia

Mi a fehérvári METRO-ban voltunk,ott is már csak egy készségfejlesztő kocka volt...Azt Szilvi vitte Márknak,meg vettünk a micimackós készségfejlesztőből,mert az is jó ráon volt és elég sok forma volt hozzá...
No,pedig pont azt akartam kérni,ha van,hozzatok :?....
Marcellnek jobbulást :roll: ! Villő detto,de ma estére már nem volt láza,tk semmi baja :shock: !

Timi

Halasszuk :):
Lehet vinni plussz gyereket a dadáknak? Enyimek is szeretik a zenét :wink:!És a vacsit :wink:!És apátokat már ismerik :lol: !
Ezek a képek nekem is megvannak :D!Naggyon tutik :)!

Móni

Na,kezdődik a fészekrakó ösztön? :lol: :lol: Nem korai még? :D
Huh,sokmindent vettünk :).Közös ajándéknak kiskonyhát,mikrót,porszívót,mindegyik 3500 Ft körül volt.Egyébként a két gép 3 ceruzaelemmel működik, a mikro forgótányéros,fényei vannak,indításkor,leállításkor ad ki hangokat :).A porszívó is elemes,de azt nem próbáltam ki :).
Aztán vettem LEGO kiegészítőt,az is jó rán volt,két társasjátékot.Egy olyat,amiben sok társas van,mint ami régen is volt (vmi 100 játék a neve),meg egy kresz sulit,mert Bulcsú imádja a közlekedést.De rengeteg nagyon jó társas van.Aztán egy elemes kormányt kaptak,dudál,indexel stb...Meg Villő kapta ezt a micimacis formabedobóst,amit írtam Szilviának....
És még akarok fakészségfejlesztőket nekik,amik szintén jó ráon vannak :).

Orsi

Képek szuperek :).Keresztelő :).Franciska és Joci is nagyon dögös az ünneplőben :)!
Nem is lett nagy rendetlenség :)!


Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Szilvia

Mi a fehérvári METRO-ban voltunk,ott is már csak egy készségfejlesztő kocka volt...Azt Szilvi vitte Márknak,meg vettünk a micimackós készségfejlesztőből,mert az is jó ráon volt és elég sok forma volt hozzá...
No,pedig pont azt akartam kérni,ha van,hozzatok :?....
Marcellnek jobbulást :roll: ! Villő detto,de ma estére már nem volt láza,tk semmi baja :shock: !

Timi

Halasszuk :):
Lehet vinni plussz gyereket a dadáknak? Enyimek is szeretik a zenét :wink:!És a vacsit :wink:!És apátokat már ismerik :lol: !
Ezek a képek nekem is megvannak :D!Naggyon tutik :)!

Móni

Na,kezdődik a fészekrakó ösztön? :lol: :lol: Nem korai még? :D
Huh,sokmindent vettünk :).Közös ajándéknak kiskonyhát,mikrót,porszívót,mindegyik 3500 Ft körül volt.Egyébként a két gép 3 ceruzaelemmel működik, a mikro forgótányéros,fényei vannak,indításkor,leállításkor ad ki hangokat :).A porszívó is elemes,de azt nem próbáltam ki :).
Aztán vettem LEGO kiegészítőt,az is jó rán volt,két társasjátékot.Egy olyat,amiben sok társas van,mint ami régen is volt (vmi 100 játék a neve),meg egy kresz sulit,mert Bulcsú imádja a közlekedést.De rengeteg nagyon jó társas van.Aztán egy elemes kormányt kaptak,dudál,indexel stb...Meg Villő kapta ezt a micimacis formabedobóst,amit írtam Szilviának....
És még akarok fakészségfejlesztőket nekik,amik szintén jó ráon vannak :).

Orsi

Képek szuperek :).Keresztelő :).Franciska és Joci is nagyon dögös az ünneplőben :)!
Nem is lett nagy rendetlenség :)!


Pusztok!

anyapoc
 
 


Anyapoc :)
Itthon volt Apa? Egy másik topicban olvastam, hogy várható a hétvégére.
Fészekrakó ösztön: hát, egyenlőre csak kihasználom azokat a napokat, amikor úgy érzem, tele vagyok energiával. Ma pl. nem bírok semmi hasznosat csinálni, mert ha ennyire fúj a szél, Zsófi cigánykerekezik és egyéb akrobatikus mutatványokat csinál a hasamban, alig bírok menni is :roll: . Ha meg nyugalom van, akkor keménykedik a pocak... Kíváncsi leszek, ha kint lesz a kiscsaj, akkor is ennyire érzékeny lesz-e a szélre?
De jó Neked,hogy már így bevásároltál! Ha előbb nem, akkor szombaton mi is nekiindulunk, csak Gergőt nem tudom, hova rakjuk le addig, őt mégsem vihetjük magunkkal ajándékot venni...

Szilvia :)
Jobban van már Marcell?

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Nem tudom észre vettétek-e, de a lap tetején Fisher-Price fotópályázat! :lol:

Találtam egy nagyon jónak tűnő online könyváruházat, ha van kedvetek nézzétek meg. http://www.ababook.hu

Tegnap délután elindultunk Veszprémbe moziba, de végül Győrben kötöttünk ki az új Árkádban. Hallottatok már róla? Hihetetlenül nagy és nagyon jó üzletek találhatóak benne (140 üzlet). Kaptam is Apától egy dzsekit és egy kabátot! :lol: :lol: Egyedül azt sajnáltam, hogy későn értünk oda és 6-kor zártak az üzletek.

Kriszta
Mi van veletek? Hogy vagytok?

Orsi
Nagyon édesek a gyerkőcök a képeken! Látom sok finomság is volt! :lol: Izomláz volt, van?

Marcell sajna nincs jobban és fájlalja a fülét, köhög, úgyhogy délután elviszem az orvoshoz. Két nap egész jól elvolt, már azt hittem meggyógyult, de éjszaka megint rosszabb lett az állapota. Olyan rossz, hogy a hideggel ez a sok fránya betegség is megérkezik! :cry:

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Sziasztok Lányok!

Ezeket a sorokat most mindenkihez cimzem, aki mostanában olvassa és irja a topicot!

Gyors visszaolvasás után, én is jelentkezem egy kicsit. Nagyon sok hasznos infot tettetek fel az elmúlt napokban, pl. Szilvia előbb!
Köszi a tippeket!
Látom a 7végén sokan vásároltatok! Mi az Ikeát vettük célba sógornőmmel, aki szintén pocakos. Jól kiörömködtük magunkat. Már páromnak is megvan a karácsonyi ajándék és az összes gyereknek a családban. Úgy döntöttem, hogy idén a legkisebb generációhoz tartozók újjbábot kapnak. (állatos és aranyos)

Gyorsan rólunk: Liza nem birja a frontokat. Már nagyon tapogatja lefelé a kiutat!:) Elég sok jóslóm van mostanában. 7végére mondanak megint frontot. Lehet, hogy bevállik és kibújik!? Nem bánnám.... Tudjátok, úgysincs jobb dolgom.:)

Remélem, mindenki jól van! És ne feledjétek: sál, sapka......:)

puszi
petra
rupetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is itt vagyok :oops: , és voltam is, de semmi érdekes nem történt tul.képpen velünk így csak olvastam....
Bocsi érte! :shock:

Orsi
a gyerkőcök tök édik. Joci haláli a szerkójában.

Móni
Nemtom, de én úgy tapasztaltam, hogy a legkicsibbek szélérzékenyek :? Remélem azért Zsófi (ez már a befutó név :?: ) megússza.

Anyapoc
Írd össze, hogy mi kell Pestről és küld el emilbe, ok?
A Vackor nem volt olyan rossz, de lehet, hogy páran meglincseltek volna, amiért odavittem most Márkot. :roll: -főleg ha magamból indulok ki :wink: -, de már olyan régen voltunk, hogy nem akartam ettől is megfosztani a fiatalurat. Ha hétfőn ilyen lesz megint, akkor azért már kihagyjuk.
Villő jobban van?
Ne tudd meg, amit én tudok apáék "kiruccanásáról". Majd mesélek, és akkor látni fogod, hiába voltunk távol egymástól azért csak egy család vagyunk, mert őket is végig kísérte a balsors :o
Ja, a Rossmannba nem volt (én a Plazaban voltam) favonat. :( A cseppet megvettem. Viszont itt a Munkácsy utcában lévő háztartási boltaban van 799 -ért "Csodakocka" készségfejlesztő (18 db-os), tudod amit mi is vettünk, csak egy egyszerűbb kivitelű. Láttam ilyet a Plázában lévő játékboltabn is de ott egy ezres. És nem tudom érdekel-e, gyeremek harisnyanadrág 199 ft. Mintás, le van árazva.

Írjátok le légyszi a E. csepp adagolást, mert lusta vagyok visszakeresni. :roll:

Szilvia
Nem semmi a kép, de gondolom már nálatok sem olyan a tájkép? :lol: Még pár napig ki kell használni a jó időt, mert aztán végleg ránktör a tél.
Marcell hogy van?

Petra
neked megy a drukk ezerrel!!! :D

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Lányok!

Már megin én, most aztán megunhattok. :lol:

Ja, nem ám. Csak egy kérdés!

Ki mit szokott készíteni karácsonyi menünek?
Gyors, finom és nagyon egyszerű receptek érdekelnek. :wink:

Köszike!
Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi :)
Azért gyere csak, ha nem is történik semmi különös, szerintem mindannyian így vagyunk ezzel nagyrészt, egyik nap megy a másik után, azt ennyi :wink: .
Hú, annyira régen voltam már a városban, hogy már az idejét sem tudom, mire apa hazaér és visszamegyünk, csak a város széli bevásárlóközpontba érünk oda, városban olyankor már nincs nyitva semmi. Plázában is vagy 2 hónapja nem jártam :cry: , pedig jó lenne kicsit nézegelődni.
Csütörtökön talán bejutok, legalábbis remélem.
Igen, Zsófi a befutó :lol: .

Petra :)
Így bírod még, Ikeás bevásárlás? Hát, nem semmi, én úgy érzem, minden nap egy újabb tortúra, egyszerűen még a felkelés is fáraszt. Ma elmentünk a Gergővel bevásárolni, hát vagy 10x meg kellett állnom, mert begörcsöltem, hol itt, hol ott :shock: . Már kész vagyok magamtól, amikor a Gergővel voltam terhes, nem volt ennyi nyavalyám, mint most.
Vannak napok, amikor majd szétrobbanok az energiától, de egyre kevesebbszer sajna. Szelet Zsófi sem bírja, olyankor extrán mocorog, szinte megállás nélkül, egész nap.
22-re kaptam időpontot NST-re, pedig jövő héten akartam menni dokihoz, de így az is kitolódik egy héttel, mert azt mondta, hogy úgy menjek hozzá, hogy már voltam egy NST-n. Nem bírtam meggyőzni, hogy előbb szeretném kezdeni. Azt mondta, ha nincs semmi veszélyeztető körülmény (pl. cukor), akkor ráérek akkor is kezdeni. Így egy héttel később tudom meg azt is, hogy megfordult-e végre a kiscsaj, mert én a mozgásából ezt nem éreztem eddig.

Többiek???

Gergő ma extra energikus, 2 órát tartott, mire elaludt. Közben többször szétszedte a lakást, mindjárt állok is neki helyrehozni a károkat :roll: . Pedig kint volt majdnem 3 órát délelőtt, persze azt mondanom sem kell, hogy az udvar is jó állapotban van :lol: .

Ja, egy kép a babakocsiról: Kép

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


ÉÉÉÉÉÉÉÉÉés megint én!

Képzeljétek!

Vasárnap este elhagytam a kocsikulcsot a parkolóban a ház előtt :evil: . Még szerencs, hogy a szomszéd fiának egy ismerőse talált rá...
Bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha valaki illetéktelen kezébe került volna.

Most aztán lehet gratulálni. Én úgy, de úgy szégyelltem magam a párom előtt. Tiszta ciki volt. Hogy lehetek ilyen béna.
Anyapoc, ez csak a hétvége megkoronázása volt. :?

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Na,vagyok én is,tegnap érettségi volt fizikából,arra felügyeltem :).
Ma meg már meló ezerrel...

Nem volt egyszerű napom,mert azt a fülest kaptam,hogy veszélyben a helyem a suliban... :? :cry:
Persze utánakérdeztem a dolognak az ighelyettesnél,nem egyszerű,egyenlőre minden OK?még jövőre is,aztán majd meglátjuk... Hát ez van... :(

Móni

Nem volt itthon Apa,most vasárnap jön :).Azt írtam volna,hogy itthon volt? :roll: Már nagyon várjuk :)!
Nekem egyik gyerekkel sem volt fészekrakó ösztönöm :D!Vagy inkább a 2. trimeszterben :D!A végén én is vagy futkostam,vagy csak voltam :).De nem mostam-főztem-.takarítottam-balakotpucoltam... :shock:
Tuti a babakocsi :).Milyen gyártmány?Kicsit hasonlít a Hauckra... :roll:
Bulcsú sem alszik rendesen mostanában...De gyanítom,őt az óvodaszünet is megkavarta...nem fárad ki eléggé és ez neki elég,hogy este ne akarjon időben elaludni.... :? Na de majd most :):)!

Petra

Szuper,ikeás bevásárlás :).
Hajrá,hogy Zsófi kibújjon időben :)!

Szilvi

Remélem,már gyógyulgattok :).Villőnek már kutya baja szerencsére,de azért ez a krupp-dolog most izgat...remélem,ennél jobban nem jön elő neki... :?
Na,Apáról majd mesélj,mi érhette még őket,ami minket nem :shock: !
Igen, a harisnyák érdekelnek!!!Jöhet a 80-86-os,meg fiúsba ,ha van olyan 104-110-es... Köszi :).2-2 db,ha van :).
Összeírom a cuccokat és majd küldöm emlien :).
Az Echinacea adagolást én is Timitől tudom,én Villőnek 2X adok 5-6 cseppet egy pici üccsiben.Ha beteg,akkor dupla adag...
Kocsikulcs... :? Hát nagy szerencse volt...én is szoktam ettől rettegni,mert hát csak egy gombnyomás és már tudja is,hogy melyik kocsi az...bár mi ont ebből a megfontolásból (is) vetettük le a riasztó hangot...nagy tömegben így nem veszi észre :D:D!
Ja,egyébként én rendszerint a lakáskulcsot hagyom az ajtóban kívülről... :? Már vagy 2-3 szor tuti bekoogott vele a szomszéd... :?

Szilvia

Marcellnek jobbulást :)!

Karácsonyi menü:

Tejfölös sült csirke

Hozzávalók:
1 egész csirke vagy 2-3 darab csirkemell vagy comb
2-3 pohár 20 %-os tejföl
vöröshagyma vagy póréhagyma
kb 15 dkg liszt
2-3 kiskanál pirospaprika
kevés őrölt bors és kevés só
kb 1/2 ráma
kb 1/2 dl fehérbor(kihagyható,bár az alkohol elpárolog belőle)
15-20 dkg reszelt sajt

A lisztet,pirospaprikát,borsot és sót összekevered.A besózott csirkét beleforgatod a keverékbe.A tepsit kivajazod,majd a következő sorrendben belepakolsz:
hagymakarikák,csirke,hagymakarikák,reszelt sajt,maradék lisztkeverék,tetejére öntöfd a tejfölt,majd a fehérbort.
Alufóliával letakarod és kb 90 percig párolod sütőben.Ezután leveszed a fóliát és még kb 25-30 percig sütöd.

Én rizst szoktam hozzá csinálni,de ez ízlés kérdése :).

Az biztos,hogy egyszerű,csak sokáig sül...de addig legalább lehet mást csinálni :).

anyapoc
 
 


Sziasztok! Gyors leszek......

Orsi!
Annyira jó pasi volt Joci a "hózentrógerban". Kár hogy nincs még egy hugink. Lefoglalnánk neki Jocit... :wink:
Apáék mennek még ma Pápára??? :shock: khhhmmmm,khhhmmmm

Anyapoc!
sajnos senki állása nem egy bombabiztos tuti dolog. De azért reméljük marad a helyed :evil:
Jónak hangzik a csirke. Csinálok valamelyik nap egy próbát.

Szilvi!
Nálunk mindig van halászlé,bejgli / diós,mákos / ,tavaly currys ,aszaltszilvás csirkét csináltam. Holnap leírom neked a recepte. Egyszerű és finom.

Jaaaaaaaaaajjjj! Külld már át légyszi teljes méretben nekem a taliról azt a fotót ahol Barnabás ül a motoron. Köszi!!!

Szilvia!
Remélem Marcell már jobban van. A Barnus is belázasodott reggelre. Mandula!!!!!!!!! Kapott rá gyogyót is,nehogy nagyobb baj legyen . Remélem túl lesz rajta hamar.

Móni!
Nagyon jó a kocsitók! Jó kis masszív darab!
Hol vettétek?

Petra!
Hány heted van még? Hol is tartasz?

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Tudom-tudom nagyon-nagyon rosszkislány voltam, és ritkán járok.... de majd :shock: :roll: :wink:

szóval egy kis drukkot szeretnék holnapra kérni.... holnap lesz az első UH.... várjuk a szívhangot :lol: :wink:

próbálok majd visszazökkenni a topikba :D :D
(de ti nagyon termékenyek vagytok)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya!


Megy a drukk!!!! Persze minden lesz. Ha kapsz fotót,tudod...........

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


helyesen: Persze minden rendben lesz!!

Kép

Kép
aba
 
 


Köszi :D bízom benne, hogy kapok fotót, a fiúkkal kaptam :D
bízom benne, hogy minden OK lesz, és akkor nem jövök el fotó nélkül :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Timi

Köszi,megnyugtattál :lol: :lol: .
A baj az,hogy nálunk a sok nyugdíjas és az agyatlanul felvett sok ember miatt sokan vannak veszélyben :(.Ész nélkül vették fel az embereket pl a gyesesek helyett,ki is nevezték őket,nem gondolva arra,ha a gyesről visszajön vki,akkor ketten lesznek(ha nem többen) uarra az állásra... :? Ez a mostani főnökség nagy hibája,de szerencsére már nem sokáig lesznek...
Legutóbb pl. elment egy kolléga,felvettek helyette 1,5 -et... :shock:
Na mindegy,nem sírni akarok,tudom,hogy bkivel megeshet,csak így elég igazságtalan... :?
A csirke tuti :)! Jó kajálást! :)

Icsilya

Drukk megy :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de csak az olvasásig jutok néha. Azt hiszem lassan venni kell mégegy számítógépet :? . Bence játszik, apa autót keres. Már szinte csak éjjel jutok géphez, akkor meg már csak olvasni bírok.

Icsilya

Drukk megy! Mi volt az ultrahangon?

Anyapoc

Munkahely :( Villőnél is előjött a krupp? Ügyesen bevásároltál karácsonyra. Apa hétvégén hazalátogat vagy hosszabb időre jön?

Orsi

Nagyon jók a keresztelős képek! Jó hogy ki tudtok mozdulni otthonról egy kis tornára! Ez nekem nagyon hiányzik!

Szilvi

Márknak jobbulást! Ha jól vettem ki a szavaidból beteg lett. Kocsikulcs :( . Ettől én is nagyon félek ha megyünk valahová ,szinte percenként ellenőrzöm megvan e még. Mostanában nagyon kelekótya vagyok! Később ha Lilla engedi írok receptet neked én is.

Timi

Köszi a csepp adagolását! Lilla beveszi simán, Bencéét keverem valamibe. Én is iszom , de brutális az íze. Lilla hogy bírja nem is értem.
bambika
 
 


Timi!
Pápa :evil: :evil:
Lehet ma Karakószörcsögre indulnak, este 11-kor? :shock: :roll:

Volt itt Marikánk,elvitte Jocit a babamama-klubba...nem ellenkezett a gyerek :lol:


Szilvia!
Csak másnap deréktájt volt izomlázam, de nagyon jó és szerintem hatékony a torna.

Szilvi!
Dehogy ununk, inkább gyere gyakrabban! :!:

Orsi! :lol: :lol: :lol: :lol:
++++++++++++++++++drukkhegyek a pocaklakóért!
Azért meglepi lenne, ha a várt 1 helyett megint 2-őt találnának :lol:

Móni!
Ne aggódj, Joci is be tud indulni rendesen :roll:
Majd amikor fürdetni meg fogni akarja a Hugit :shock:
Kocsitok nagyon klassz!

Anyapoc!
Ne aggódj, nem lesz gond a melóhelyen...ismerős a helyzet, volt szerencsém 1 évig a tantestületi "figyu én azt hallottam"-okhoz...aztán lehet nem is úgy van...
csirkerecept jól hangzik!nyamnyam

O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Bocs, hogy így küldöm el, de kb 10 percenként kikapcsol a gép :(

Móni

Tetszik a babakocsitok! Kitartás már nem sok van vissza!

Petra

Te már itt tartasz hogy hétvégén akár szülhetsz is???????? Sok sikert, gyorsat és könnyűt!!


Szilvi leírom neked a kedvenemet:

Pulykamell Messalina módra

1 pulykamell
15 dkg csiperkegomba
10 dkg konzerv ananász
2 dl tejszín
5 dkg vöröshagyma
1 evőkanál curry
1 evőkanál pirosarany
5 dkg vaj
1 tojás

A húsból téglalap alakú szeleteket vágunk. A széekről leeső darabokat ledaráljuk, majd sóval, borssal, tojássa, pirosarannyal összegyúrjuk.A megtisztott vöröshagymát apróra vágjuk és a gombát és az ananászt is. A mellet klopfolni, sózni, megtölteni a darált hussal. Szorosan felgöngyöljük, egyenként alufóliába csomagoljuk. Húslevesben 1 órát főzzük.
bambika
 
 


/Egyszerre több adagot szoktam csinálni és ha kihűlt lefagyasztom/
Kevés vajban megpirítod a hagymát, bele a gomba, majd az ananász. Megszórod a curryvel, liszttel,felengeded tejszínnel és annyi vízzel hogy kiforralva mártás sűrüségű legyen. Végül sózod és a felszeletelt pulykamellre öntöd.
Nagyon finom és az a jó hogy előre meg tudod csinálni a húst. Csak előkapod a fagyasztóból kiengeded és a mártás pillanatok alatt kész! Rizst szoktam csinálni hozzá.
bambika
 
 


A másik nagy kedvenc a Nem lehet abbahagyni csirke:

1 csirke
8 dkg liszt
1 teáskanál pirospaprika
1 mokkásk. majoranna
1 mk bors
1 mk köménymag /őrölt/
1 teás k. só
1 nagy fej hagyma
2 gerezd zúzott fokhagyma
10 dkg reszelt füstölt sajt
2 dl tejföl
4 evők. olaj

A lisztet a füszerekkel és a fokhagymával összekevered,a sózott csirkedarabokat egyenként megforgatod a lisztben. kivajazotttűzálló tálba egymásmellé teszed. Rákarikázod a hagymát, rá a sajtot és az olajjal elkevert tejföllel locsolod. /a maradék lisztet is bele szoktam keverni/ Akkor a legfinomabb ha hagyod egy éjszakát a hűtőben , hogy összeérjenek az ízek.
Alufóliával befeded 60 perc sütés után kicsit pirítod.

Nagyon finom és tényleg nem lehet abbahagyni :wink:
bambika
 
 


Bocs ha sok vagyok, de még leírnám hogy Lilla mit csinált ma reggel. A szokásos pakolása után odajött hozzám a kezembe nnnyomta a popsitörlős dobozt és közölte velem :annya pűű. Annyit okosodott az utóbbi pár napban.

most tényleg befejezem végre elaludt szopi közben...

Andi
bambika
 
 


voltunk UHn :D a baba ca. 5mm, votl szívhang és minden OK vele :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi-Kismama!! :lol: :lol:
Gratulálok és vigyázz magatokra!!! :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Icsilya!

Gratulálunk!!!!!!Akkor mostmár hivatalosan is!

Orsi!

Éjjeli "mekis" kaja???!!! khhhmmm khhhmmm ....... :lol: :lol: :lol:
Ma hova küldjül őket?
Milyen volt a babamama klubb?

Szilvi!

leírtam a a receptet,de a Babanet benyelte!! :evil: :evil: :evil:
Este újra próbálom,most nem lesz már rá időm.

Andi!

Kívánom hogy használjon a csepp!!!!
Lilla mennyi idős is? nem tudom követni. :oops:
CSinálnál vonalzót? :oops:

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Andi

Húúú,jó a recept :)!lehet,majd kirpóbálom jövő hétvégén :).
Villő és a krupp:elég gyanúsan köhögött az elmúlt takonykór alatt,remélem,hogy nem lesz komoly,mert közel sem volt olyan,mint Bulcsúnál. :)
Apa marad kb 5 hónapig :D:D:D!
Lilla okossága :).Gratulálunk :).Tök jó :).Villő is nagy huncut lett a napokban :).Most elkezdte a "kéééé"=kérsz szót :shock: .naná,hogy a konyhaszekrényben lapuló csokira támadna....
Bence és az ovi? :roll:

Orsi

Azért egyenléőre nyugodt vagyok :D.Aztán majd valahogy lesz.Inkább az vágott mellbe,hogy a főnököm a hátam mögött mondott érdekes dolgokat rólam... :?
Egy év alatt ilyen komoly tapasztalatokra tetél szert? :lol: :lol:
Akor megérte :wink:!


Icsilya

Akkor nagy-nagy gratula a pocaklakóhoz :):)! És jó pocakosodást :)
Kép



Megvettem végre Apának az 5. házassági évfordulóra az ajit :) (ez nálam már nagy szám :D:D:D).Egy szupi kis telefont,mert már nagyon gáz az övé...
Most már viszont csak azt kell vhogy megakadályoznom,hogy egy fél hónapig ne akarjon venni magának :shock: ...
De hogyan????Azért szeretném,ha meglepi lenne :roll:

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Előszöris köszönöm a recepteket, nagyon jól hangzanak. De nyugodtan írjatok még, mert elmentem őket. :lol:

Orsi
gratula és nyugodt pocakosodást! :) Vigyázz..., de gondolom ezzel már tele a padlás :wink:

Timi
ok, küldöm a képet. :D
Várom a receptet.

Andi
Jól értem a második receptnál egész csirkét szedjek darabokra?
Igen egy kissé beteg a MÁrk , de már nem olyan vészes, legalábbis kevesebbet köhög, igaz az p/orrszívó mindig elől van. :(
Apa egyébkén nagyon megértő volt a kocsikulcssal kapcsolatban. :)

Anyapoc
Látom, megvettem a telefont :lol:
Egyelőre nem sikerült még harisnyát venni, él bennem a gyanú, hogy erről már lecsúsztunk. :x
Ja, igen! A harisnyák egyébként s-m-l méretezéssel vannak megoldva. Milyen méret legyen? Villő gondolom még s-es, Bulcsú m-es?

Orsi
én is akartam járni tornára, apa megígérte, hogy addigra itthon lesz, de nekem valahogy nincs energiám este ugrándozni :?


Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Timi

nem tudom az emilcímedet, írd meg légyszi privibe.

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Anyapoc!

Szerintem nem az eltöltött idő a mérvadó,h. a tantestület milyenségét megállapítsa az ember! :wink:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Timi!

Éjjeli mekis kaját nyugi ledolgozzuk pénteken!
Zoli mit evett?Józsi azt emlegette,h.idézem:" a Tóth csak a lekvárjával volt elfoglalva :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi!

Hát akkor ezen felbuzdulva,fel is hívom azuramat,hogy én is ennék valami mekiset. Tegnap ugyanis lemaradtam róla :( Akkor hívott Zoli- 10-kor - mikor éppen elszundítottam betegápolás közben.........
Neked mi kell??? :wink:
timi

Kép

Kép
aba
 
 


Timi

Milyen címre küldhetem a fotót? :roll:

Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi!

Nem ment át az üzim??? :evil:
tothnetimeakukacchelloponthu ide kérem szépen

köszi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Icsilya

Gratulálok!

Szilvi

Nem muszály, én pl. combból vagy mellből csinálom. Márknak jobbulást!

Anyapoc

5 hónap az jó!
Bence jól bírja az ovit, csak múlt héten ugye beteg volt és kicsit nehezen megy be reggel a csoportba.
Villő és a csoki :lol:

Timi

13-án lesz 16 hónapos :lol: , remélem használni fog a csepp! Köszi!


Kép

A két rosszcsont.

Kép

Kép

KIsvödör az oviban a jele, mamitól kapta ezt a vödröt.

Jó éjt, Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Andika!

Olyan klassz reciket tettél fel!
Kérhetnék én is, de olyant léccí,ami nem baromfialapú :lol: A párom uis nem szereti :?

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Timi!

Na milyen volt a vacsi?Melyik menüt kaptad?

KépKép
KépKép
kirri
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: