Új privát üzeneted érkezett!

Katavirág,
Hát nem semmi „forgalom” van nálatok.
Én nem értem, ezek a +kilók hova mentek fel Rád a pocakodon kívül? Nagyon csini vagy.
Sajnálom a jóslófájásokat, de szerencsére nem lett belőle semmi. Hát csak mondjad annak a kis Gyurkának, hogy ne siessen még, jó neki odabent. Ráér még, visszamenni meg később már nem lehet :-)
Oli beszédfejlődése nem semmi. Nálunk még mindig „csak” szavak vannak, mondatok nincsenek. De nem bánom, nincs elkésve. Majd megtanulja azt is. Ráadásul ő folyamatosan 2 nyelven kapja az „instrukciókat”. Lehet, hogy ez is késlelteti, de lehet, hogy csak lusta vagy nem érett még meg a beszédre. (Aztán ezzel is lehet úgy lesz, mint mindennel, hogy egyik napról a másikra elkezd beszélni mondatokban :-), ezen már nem is lepődnék meg.)
Nem semmi a többi sem, amiket írsz. A testrészek nálunk is mennek, bár nem mondja, de mutogat mindent. A színeket, hogyan tanulta meg??????Abban D. nagyon béna. Nem érti mit akarok! Szóval hogyan is kell ezt???? Számolás sem megy, pedig a mickey-ben állandóan számolnak. A könyvben felismerni dolgokat, tök jó dolog. Azt én is szeretem csinálni Danival, már ha kapható rá.
Mosógép előtti alvás???Aranyos lehetett. Már jobban megy az 1 alvás?
Hogy viseled soginőjéket? A „2.” beírásod kicsit más hangulatú volt, mint az első. Remélem el vagytok. Gondolom a 2 hét szünet jó lesz majd, kicsit magatokban.
Irigylem a jó időt, napok óta arról „ábrándozok”, hogy milyen jó lesz, amikor már nem kell D-ra adni 5 réteg ruhát, hanem csak felkapom és megyünk is. Ezt már nagyon várom.
Nagyon örülök, hogy ilyen jól el vagytok és tényleg nagyon szeretem olvasni a soraidat neked is, mert olyan lazán tudod venni az akadályokat és sokszor meg is mosolyogtatsz.
Szóval csajok jó lenne ha írnátok rendszeresen, mert jó olvasni mindenkit.
Én most a többiekre nem tudok reagálni, mert mennem kell, de majd jövök.
Ja nálunk nagyjából minden oké, bár pár dolgot beleszőttem a „kis-regényeimben”. Nekem kicsit nehéz lesz ez az év a munkám miatt, de nem ez a legfontosabb egyenlőre.
Szóval jók legyetek, mindenkinek szép napot!

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok!

De jo, h irtatok! Barcsak Edu es Kolyok is irna :( , ugy hianyoznak!

Bambi! Nagyon jol leirtad az egeszet, teljes mertekben egyetertek! Mindenhol vannak hisztik, kisebb nagyobb gondok, nincs tokeletes angyal gyerek. Leon egy kicsit forditott, mikor megszuletett mindenki panaszkodott, h milyen nehez, hat en 4honapos koraig eszre sem vettem, h van fiam, aztan az elkovetkezo 5 honap maga a pokol volt, majd ismet kisangyal, aztan jott a satan fia, most meg miota oviba jarunk nagyon aranyos, kedves kisfiu. De lehet ez annak is koszonheto, h mikor hazajon ovibol, csak o letezik, csak vele jatszunk es en is sokkal turelmesebb vagyok vele, mar nem csak egy pup a hatamra (na most gonosz anya voltam es nem ugy ertem, csak Leon nagyon aktiv es nagyon nehez egesz nap lekotni).

Katavirag! Mar nagyon a finishben vagy :) , ilyenkor ugy elkap az irigyseg, Leon ugy szereti a kisbabakat, olyan jo lenne egy kisteso :oops: . Tenyleg nagyon szerencsesek vagytok, h jo ido van, mar alig varom a jatszoterezest, pancsolast stb. Hogy tanitottad meg Olival a szineket? Mert Leon meg ha tudja is, csak a zoldet, keket es a pirosat mondja. Szamolni meg max 5ig szamol, ilyenkor mindent kisautoktol kezdve, ujjacskait... Testreszeket Leon is mondja, meg az allatok nevet....

A gyerek fejlodese annyira erdekes dolog, ismerek olyan kislanyt, aki egy evesen mondokakat fujt, folyekonyan beszelt, mindenki zseninek konyvelte el es most 9evesen is csak annyit tud. Vannak olyanok, akik meg 4evesen sem beszelnek es aztan kiemelkedoen teljesitenek....erdekes....hihetetlen, h hogy mennyi mindenben kulonboznek :) !

Kép Kép
rima
 
 


Na hali ma is ... :lol:

Gondoltam bekukk, mert fiam meg a du.-i alvasat nyomja, sogornom meg palacsintat sut a kisleanyaval ebben a dog melegben, amit meg igy balnakent is elvezek, csak ejjel izzadok, ami idegesit... ha kinyitom az ablakot sem jobb, raadasul a randa pokok is bemasznak, a napokban is talatam egyik reggel egy hatalmasat a mosogatoban... :roll: Na ez nem fog hianyozni Ausztraliabol :wink:
Ja, valoban a finisben vagyok, ez mar tuti :lol: De joslo csak 1x volt 31 hetesen. Na megyek, Oli felebredt, majd jovok, pusz
katavirag
 
 

 
 

Hello lanyok,

Tegnap tuladtam a ferjemen es most egyedul vagyok 6 napig M-mel. Oszinten szolva igy sokkal konnyebb mert a gyerek kevesbe elviselhetetlen ilyenkor. A Karacsonyrol meg a nyaralasrol kepekben meselek inkabb mert igy leirva tul hosszu lenne. Diohejban M-rol annyit, hogy a melypontja szenteste volt es a nyaralas alatt sem konyorult de ugy nez ki kezd kicsit felengedni hamar megallithatatlanul kozeledik a 2. szuletesnapja fele. Ami ujdonsag nala hogy eltettuk az etetoszeket es mostmar nagyfiu modjara az asztalnal ul es hatalmas kupit csinal. Rajottunk a nyaralaskor, hogy az eves koruli hiszti az etetoszek miatt van foleg es egyszeruen beraktunk egy parnat a popsi ala es odaultettuk csak ugy az asztalhoz. Itthonra termeszetesen vettunk ulesmagasitot. Vegre elkezdett erdeklodni az onetetes irant rendes fem kanallal es villaval dehat szegenykem total antitalentum idaig. A helyzetet meg rontja az is, hogy most mar nagyon ugy nez ki balkezes a gyerek es en ugy nehezen tudom vezetni a kezet. Mindegy gyakorlat teszi a mestert. A beszed is megindult nala de valami nagyon zagyva magyarral kevert angolt probal beszelni. Nyilvan idovel megtanulja szetvalasztani a ket nyelvet. Nalam most csak annyi van, hogy visszamentem az orvoshoz es szerencsere nem mehnyakrak de az orvos szerint jo hogy belevagtam a mutetbe mert a mutet szovettani eredmenye sokkal rosszabb lett vegul mint a biopsziae ami csak enyhe elvaltozast mutatott szemben a muteti sulyos rakmegelozo allapottal. Most elvileg kimetszettek az evaltozott reszt ugyhogy csak annyi a teendo a tovabbiakban, hogy 6 havonta kell szuresre jarni a kovetkezo 2 evben, kisteso projekt meg nyartol engedelyezett (na nemintha ez most egy cseppet is erdekelne M fergeteges eloadasai mellett).
Most nekiugrok a kep kicsinyiteseknek es utana felpakolom oket aztan majd visszajovok folytatni amint tudok mert nem szeretnek lemaradni Katavirag es Kolyok szuleserol.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Na lanyok most a csapbol is M fog folyni ha nem banjatok. :D


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Istenem Edu, gyonyoruuuuuuu ez a kissrac, el sem hiszem, h a mi kis Aronunkat latom, olyan nagy mar!!!!!!!!! Es most mar nem is hiszek neked, ilyen angyal pofival nem megy a hisztizes :wink: !
Hol voltatok nyaralni? Te is nagyon csinos vagy es a faradsag nem is latszik rajtad! Jaaaaajjjjj ennivaloan cuki Monster, mar 10szer visszaneztem a kepeket!

na repulok vissza a konyveimhez, majd meg jovok!
puszi

Kép Kép
rima
 
 


Edu,
Szeretnék olyan képet látni, ahol M. hisztizik, rendetlenkedik, stb., mert ezeken nagyon édi. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
1bambi
 
 


Latom lanyok hamar bedoltetek M arcocskajanak. :D A kulso ne tevesszen meg az alcazas M specialitasa. A ferjem nemregiben az antikrisztus jelzovel illette. A noverem meg anyukam sem hiszik el nekem milyen egy kis szornyeteg tud lenni es az elso szavuk az, hogy az nem lehet mert milyen szep. Egyebkent leginkabb egy oriasbebire hasonlit es a mozgasa hozza sokkal inkabb egy 1 evesere emlekeztet, ilyen bukdacsolo. Februarban visszamegyunk a gy.tornaszhoz mert szerintunk a mozgasa nem ott tart ahol egy 2 evesenek lennie kellene (nem tud lepcsozni, felmaszni butorokra, egyedul lelepni/atlepni magasabb/melyebb akadalyokon, kezevel a finommozgasok is elegge kezdetlegesek...). Ami a hiszteriat illeti majd lefilmezem es felrakom a youtube-ra, hogy hiteles legyen a monster megnevezes. Bambi, mellesleg Daninak is total artatlan arcocskaja van es Rima Leont mar ezer eve nem lattam.
Nyaralni San Diegoban voltunk 2 hetig a kepek nagy resze ott keszult illetve Palm Springsben. Rima, igazabol fizikailag nem vagyok faradt hiszen M remek alvo nappal es ejszaka is en meg kivalo kondiban vagyok a heti 5x futas jovoltabol csak mentalisan rombolo a sok hiszteria. Egyebkent miota M-mel kettesben vagyok egyetlen rossz szo nem hagyta el a szajat es komolyan tiszta nyaralas igy a ferjem nelkul kettesben. Sajnos ha harman vagyunk M nem bir magaval es a ferjemnek meg amikor gyerekezik van egy idegesito vibralasa amitol en falnak megyek. Nyilvan o is hasonlokeppen erezhet irantam.
Mentem aludni majd holnap jovok es folytatom......
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edu! En mar neked nem hiszek, engem teljesen elvarazsolt Aron :wink: ! Tegnap ugy tanultam, h a szamitogepen az o alvos kepe volt, igy mindig a konyvekbol felnezve ot lattam. Annak meg csak orulj, h nem maszik mindenre fel, Leon vakmerobb a 10 eveseknel is. multkor 4 meter magasra felmaszott, minden hulyesegben benne van. De mar kezdek hozzaszokni :D .
Te Edu, en is igy vagyok, h amig apja nincs otthon Leon egy hihetetlen ertelmes, kedves kisember es elvezem minden percet. Ahogy megjon az apja, vadallatra valtozik, kiabal, uvolt, tor zuz. Sot bevallom, h miota megvan Leon hihetetlen sokat veszekszunk, teljesen mas elveket vall mint en. Nagyon idegesit, ahogy a gyerekkel foglalkozik es olyan jo, mikor csak ketten vagyunk. Arra jutottam, h irigylem a single mumokat :lol: . Na jo azert azt megsem, de tutira nyugisabb az eletuk, mint nekem.
Na varnak a konyvek!
majd hozok kepeket

Kép Kép
rima
 
 


Bocs Rima, de tegnap M-nek nehez napja volt ennel fogva nekem is igy este mar nem volt erom irni.
Most epp azon gondolkozom, hogyan lehetne egy ketevessel megertetni, hogy ne okozzon masoknak fizikai fajdalmat a nem kis erejevel. Tegnap es ma is rengeteg hasbarugast, nehez targyakkal megdobast, harapast, karmolast, utogetest kaptam M-tol. Kesz eletveszely lenne most terhesnek lenni mellette. Probalom vele megertetni, hogy ez faj a maminak meg a medveinek de futyul ram. Amikor falhozvagta az egyik medvejet probaltam utanozni az allatot es keservesen brummogni de ezzel csak azt ertem el, hogy o is bombolni kezdett. A dobalas az egyetlen szandekos dolog a tobbit csak azert csinalja mert vmi nem tetszik neki es szabadulni akar.
A multkor irtad, hogy jo megoldas lenne M-nek vmilyen child care. Itt az az apro bokkeno van, hogy 10 millioan elunk egy 100km atmeroju korben es ebbol tobbszazezer kisgyerek van igy ha nem iratkoztal fel a terhesseged elso harmadaban akkor nincs mit tenni. Olyan sincs mint Mo-on, hogy ha fizetsz x10ezer Ft-ot havonta akkor johetsz mert tul sok erre a gazdag ember es ok is ugyanugy varnak az uresedesre. Az ovodat csak akkor lehet megkezdeni ha a gyerek szeptember 1-vel legkesobb betoltotte a 3-t. Namost M 3,5 eves lesz mire megkezdheti a preschool-t. 2,5 eves kortol viszont talaltam par helyet ahol szinten kilometeres varolistak vannak es csak heti 2x 3,5h foglalkozas van. Itt az usa-ban ezek ugy mukodnek, hogy havonta be kell vallalnod 1x hogy kisegitesz a foglalkozasokon, tanterem takaritasaban, adomanyok gyujteseben, reszt kell venned tanfolyamokon amit a preschool szervez ja es mindenkepp van egy $50 koruli dij amit a jelentkezeshez csatolnod kell es ezt akkor sem kapod vissza ha nem vesznek fel. Ezekre a dolgokra en kulonosebben nem gerjedek dehat itt ez a szokas es lenyelem ha kell. Majd beszelek ezekrol a ferjemmel de ezert a heti 2x 3 oracskaert nekem ez tul sok maceranak tunik.
Ami az apukakkal valo viszonyunkat illeti szerintem bizonyos szintig teljesen normalis dolog a gyerekneveles koruli nezetelteresek/veszekedesek. Nalunk ez mar kezd egeszsegtelen mereteket olteni igy jo lesz lassan eldonteni hogyan tovabb. Mult hetvegen peldaul elvalt szulonek kepzeltem magam a jovoben annyira kiborult a bili. Jobb is, hogy a ferjem nem volt itt a heten mert mara mar tuti alairtam volna a valasi papirokat. :D
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok külhoni Anyukák!

Nincs mentségem, hogy miért bújtam el, de annyira összejöttek dolgok, hogy egyszerűen lehetőségem nem volt géphez ülni! Manócskám egyre jobban igényli, hogy csak vele, és senki mással! :D

H1N1 oltást mi felvettük, itt Vilikét is beoltattuk, mert utaztunk haza, és a reptéren mindenféle fajta ember megfordul, és biztos ami biztos! Hála Istennek nagyon jól viselte, most kapta meg egy hete a második szuriját.

Nálunk a helyzet egyébként változatlan, szép havas a táj, szoktunk járni szánkózni, MiniManóm nagyon élvezi!

Édesek a babókák nagyon!

Ígérem, hogy próbálkozok hamarabb jönni, mint most!

Sok sok cuppanos puszi Mindannyiótoknak!

Sziasztok: Nóri és Vilike

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Hali :!: Mi meg 2in1 :!: Ma 37+2 vagyok.

Vendeginvazio 2 hetig szunetel, nagyon elvezem :lol:

Jo volt, hogy itt voltak sogornomek a kislanyaval, de eleg is volt. Mindenesetre nelkuluk nem strandoltam, kirandultam volna ennyit nagy hassal es Olival. A gyerekek meg szepen megszoktak, megszerettek egymast, igaz, kicsit ugy erzem, Olikam a kisunokateso oviban eltanult rosszasagait is atvette, pl. lokdosodes, jatek elvetele a masiktol, bar az is lehet, ez csak kortunet.

Panaszkodtok a hisztire.... haaat nalunk is van egyre tobb. Sot. Oliver egyre hangosabb gyerek, ha ebren van, non stop kiabal, sokszor sikit, allando figyelmet igenyel. Az agyamra meg idonkent... ugyanakkor iszonyatosan sokat tud mar, minden szot, mondatot ismetel, mar mar kijavit engem. Es o is meresz, mint Leon, a jatszoteren a nagy hasammal nem gyozok figyelni ra, mert akarmelyik maszoka nem biztonsagos meg neki.

Ja es nekem is meggyozodesem, hogy a gyerekek sokx az apjuknak produkcioznak :lol:

Rima, nem semmi, gyerek mellett tanulni...

Edu, orulok, hogy szerencsesen tul vagy a muteten. A valas miatt ne aggodj. Mindnyajan erzunk neha hasonlot :wink:

Kolyok miatt mar mar komolyan aggodom. Terhes meg? Minden rendben veluk?

Nozavi, en Zalanrol nem tudtam :cry:

Csajok, teszek fel egy utolso balnas kepet. Azt hiszem, szulesig mar nem jelentkezem, mert orulok, hogy kicsit rendbe tudom szedni a lakast, fel tudok keszulni anyosek es draga kisfiam szultesere. Pusszantas mindenkinek :!:

Kép
katavirag
 
 


Draga Katavirag,

Orulok, hogy vegre jelentkeztel! Mar azt hittem szulni mentel nelkulunk. Tenyleg Olit a 38. heten szulted? Ha ebbol indulunk ki mar csak napok lehetnek hatra de ki tudja lehet meg a vegen tulhordod mint mi. A sogornod kislanya szerintem elokeszithette a talajt a kisteso erkezesere mert megtanulta, hogy nem csak o van egyedul ugyhogy sose band a mellekhatasokat (lokdosodes, jatek kikapkodas mas kezebol...). Ezen minden gyerek atesik majd ugyis, M-en kezdem en is eszrevenni a birtoklasi maniat a jatszocsoportban. Jo nagy pocid van mar a kepen Olival de ha alulrol fotoznak amugy is nagyobbnak tunik. En mar kezdek rajonni hogyan lehet M kitoreseit kezelgetni szoval ha nalatok is elkezdodott idovel te is fogod tudni kezelni. Ha jon anyosod es megszuletik a kisteso fogadj el tole minden segitseget es koncentralj az uj bebire, hogy gyorsan kiismerd es osszeszokjatok. Itt a kornyezetemben mar rengetegen megszultek a kistesokat az M-mel egyidos gyerekek melle es mindannyian arrol beszelnek, hogy oriasi segitseg vmilyen hordozoeszkoz( baby bjorn, kendo, sling) amivel az ujszulottet magukrakotik es rohangalhatnak a toddlerek utan. A tobbseguk mar 2 hettel a szules utan feltunik a jatszocsoportban/art class-on a ket gyerekkel a fent emlitett kombinacioban.
Elvezd ki a terhesseged hatralevo reszet es pihenj amennyit csak tudsz! Kivanok neked konnyu es szep szulest, problemamentes osszeszokast es ha meg olvasod ezt a hozzaszolast akkor jo lenne ha kuldenel sms-t a baba szuleteserol persze csak ha lesz ra erkezesed.
Puszi es vigyazz magatokra!
Edu

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Ja Kolyoknek a minap neztem a blogjat es ugy tunik nagyon jol vannak, kb. a 29. heten tarthat es ha jol ertettem kislanyt varnak. Remelem ide is ir majd vmikor par sort.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok anyapajtik!

most jottunk meg albaniabol, es mindjart repulunk tovabb Szlovakiaba. Leon hihetetlen milyen sokat fejlodott a 4 nap alatt, alban mondokakat fuj :shock: es edesen mindent elmond 3 nyelven pl bocsi, me fal, sorry...

Katavirag! meg mindig gyonyoruek vagytok :wink: , a takaritast meg majd anyos megcsinalja :wink: ...erdekes amit irsz mert pl leon miota oviba jar, nagyon megtanult viselkedni, osztozni masokkal, nem lokdos, verekszik, pedig egy kis vadallat volt korabban...de ez biztos gyerekre, ovira, ovonore valogatja :) ...

Edu! hogy valas? ajjjajjj, en M.t mult hetvegen kidobtam, nalunk is kezdett eldurvulni a helyzet, de aztan megsem volt szakitas, de komolyan ugy gondolom, h neha sokkal konnyebb lenne nelkule :lol: ...es tudom, h milyen mikor a gyerek fajdalmat okoz, en mindig attol tartottam, h nehogy vmi kisgyerekben tegyen maradando karosodast, mert ha nekem fajt, akkor meg egy picinek :roll: ...es mi is vartunk az ovira majd 2evet, de nalatok a rendszer tenyleg maceras :roll: .

Nozavi! Hello! orulok, h jelentkeztel :) ! akkor most hol vagytok? mo v svedorszag? szankoztok? Leon nem szereti, nem ertem miert :evil: , viszont hoember epitesben verhetetlen :wink: . mi nem adattuk be, mert en mar csak ilyen hanyaganya vagyok, meg a dokik sem tanacsoltak, igy nem is nagyon gondolkoztam rajta :oops: .... mi mindent tud Vilike?

Kolyoknek multkor irtam es visszairta, h majd jon, csak gondolom inkabb toddlerezik, meg utazgatnak stb stb :D , de remelem jon :wink: .

na en megyek pakolni

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Hali :!:

Csak bekukk, mert bar ejjel 11 van, apjuk meg melozik es kivancsi voltam, olvasott-e valaki :lol:

Olvasott :lol:

Nagyon orulok, hogy Kolyokek jol vannak, csak ide nem ir... :cry:

A hasam nem olyan brutal nagy, ahogy elnezek kismamakat az en terhessegi koromban. Azt hiszem, ugyanolyan 3 kilo koruli babat fogok szulni, mint a multkor. Orulnek azert, ha ha joval a 38 het utan jonne, monjuk a 39 hetesen mar ok :lol:

Termeszetesen irok sms-t, mindenki mobilszama megvan meg. Cupp: Katavirag
katavirag
 
 


Kata,
Várjuk majd nagyon a híreket, a csajok majd biztos megosztják velünk az öröm-sms-t.
Te csak élvezd a hátralevő időt, pihenj, és Gyurka ne siesse el a kijövetelt, majd csak a finishben.
Kívánom, hogy minden úgy alakuljon/sikerüljön, ahogy Nektek a legjobb és ahogy Te szeretnéd.
Elrepült az idő...

Kép
1bambi
 
 


Na hali, megint bekukk :wink: Ahhoz kepest, hogy a multkor azt irtam, majd csak szules utan jovok, hat megint itt vagyok :lol: Apjuk elvitte Olit rollert venni. Minden egyedul toltott ido kincset er, es tudom, hamarosan nagyon ritkan leszek csak egyedul :lol:

Holnap utan mar februar. Haaat, nem gondoltam volna, hogy ilyenkor meg 2 in 1 leszek, azok utan, hogy Oliver annak idejen ilyenkor mar megszuletett 1 napja :!: Valahogy bealltam arra a gondolatra, hogy en csak hamarabb szulhetek. A vegen meg tenyleg a due daten szulok :lol: Azt hiszem, annak idejen en iranyitottam ugy a dolgokat, hogy Geza bacsinal szuljek, mert bizony mar masnaptol o es felesege mar Magyarorszagaon lettek volna szabadsagon. De igy volt jo, ahogy volt. Kis szivem alig volt 3 kilo, o volt a legkisebb bebi a norveg osztalyon, aztan fel evesen mar 10 kilo volt :lol: :lol: :lol:

Edu, nem is irtam, hogy nagyon aranyosak a Monster kepek, nekem kulonosen a TV elott allo tudomanyosan elmelazos tetszik, ja, es a naplementes muveszi :!: Hogy allasz ferjeddel :?: Mi most kivetelesen jo idoszakot elunk meg Olikam hisztizesei ellenere is. Mar elore fraszban vagyok minden pelenkazastol, kezmosastol, koromvagastol, mert tudom, mi var ram. Egyedul csak babakocsival viszem setalni, amibe csakis a jatszoterrol hazafele teszem bele, jol bekotozve, kulonben egy uvolto gyereket huznek haza a foldon nagy hassal :roll: Amugy a szellemi fejlodesevel tovabbra is elegedett vagyok, mert mar szepen ragozva beszel, mindent ismetel, 20ig szamol, es amugy egy nagyon vidam es joszivu gyerek, csak hat ha valami nem tetszik neki, akkor van baj. Nagyon kivancsi vagyok, hogy fogadja majd a kistesot, akit mar reg felsorol a csaladtagok koze es simogatja a hasam. Errol jut eszembe, szeretettel ajanlom nektek is Halasz Judit Csiribiri cimu CDjet. Nagyon klassz gyerekdalok vannak rajta, Olit hihetetlenul lekoti, enekli, igy zenet hallgatva mellem leul a fotelba es en tudok vasalni es raadasul nekunk felnotteknek is sok szep dal hangzik el...

Rima, jo utat!

Bambi, udv! Irjal tobbet! Es kepet kerek, nekem nincs idom blogozni...

Puszko mara :!:

Irjatok :!:
katavirag
 
 


sziasztok!

Roppantul szégyellem magam, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem. Ráadásul Rima drága még smsezett is nekem, és én tényleg akartam jönni már...
Csak tényleg nincs sok időm a gép előtt.

Velünk minden rendben, most kezdem utolérni magam, a lakás csúcsszuper, Máté és én is nagyon élvezzük. A pocakom tök nagy :) (picasan megleshetitek egy barátnőm által készített művészi fotókat... ) A kisprücsök a pocakban úgy néz ki "talán lány" legalábbis ezt mondta a doki. ;)
A normál szülésre az esélyeim csökkentek, mert még tavasszal csináltak csipőröngent és ott kihozták, hogy biza belül szűkebb vagyok az átlagnál... és ezért ha kisprücsök 3.6kgnál nagyobbra várható, akkor császárt fog javasolni az orvos... én meg asszem nem vagyok olyan bátor, hogy javaslata ellenére megpróbáljam normál úton. De még reménykedem, mert míg Máté mindig nagyobb volt a koránál, Kisprücsök átlagos. És lehet beindul majd magától március közepén ;)
Amúgy meg Apja fél a szüléstől, azt mondja, most már tudja mire számíthat.... én meg gondolkodom a dúlán... hogy az segíthet... meg megint elmegyünk szülésfelkészítőre, kicsit vicces lesz... :)
Voltunk egy pár napot pihenni a héten, tök jó volt kicsit... A minap beléptem a 3dik xbe... kicsit fura volt, mert pont előző napon kellett Marcinak hazarepülnie Mora temetésre... de a szüleim kijöttek :) És Mátétól kaptam puszit és amúgy is vidám volt. Csak furi :)
Szval Rima, most mégfiatalabbnak hiszlek :)


Edu, rengeteget gondolok rád! Nem tudom, miért történik ez a Monstereddel, mert tényleg a fotókat elnézve nagyon kiegyensúlyozottnak tűnik, tűnsz. De amit leírtál decemberben és most januárban... nem tudom mit tennék a helyedben, de sokat gondolok rád. Remélem megoldódik!
olyan mágneses fogaskerekes szrttet hol lehet venni? hozatni szeretnék olyat a sógorommal amcsiból!!!
Amúgy amit a mozgásfejlődéséről leírtál, elhiszem, hogy nyugtalanít. Nem hinném, hogy komoly baja lenne Áronnak, de valamennyire tuti le van maradva. De majd behozza, ez nem lóverseny, hogy kimászik fel először a szekrény tetejére... kíváncsi vagyokmit mond majd a szakvélemény... remélem nem ijesztenek meg majd nagyon!
A válás ijesztően hangzik ám... drukkolok nektek, nagyonnagyonnagyon...


Katavirág, én mindig elámulok, hogy Oli miket tud.... de tényleg. Máté most kezdett el nemrég beszélni, nemhogy számolni.... :)
és amúgy meg nagy drukk a finishez, tök vicces, hogy bármelyik nap lehet... ígérd már meg, hogy minden nap jössz a szülésig ;) cserébe megígérem én is! mármint a Te szülésedig :) és írok is, hacsak pár sort :)
És amúgy így a nagy télben pocakkal írtóra irigy vagyok a nyárra :lol: :D
Nálunk is tökre bejönnek a gyerek és népdalos cdk. Máté mondja hogy "zezse" azaz zene és táncol rá. szinte egész nap kell hogy menjen valami... :D


Monica, mesélj, miért utaznátok el a tengerentúlra???


Rimadrága, úgy örültem az smsdnek!!! Nagyon vagány kispasid lehet, ha scooterezik... de csak óvatosan ;) Marci úgy törte el a csuklóját ;) Máté szerintem kb most tanulna 3kerekűzni, ha jó lenne a idp :D de helyette szánkózunk meg hógolyózunk :)
Ti is jól utaztok felsalá... milyen volt Albániában? Gondolom otthon jó les kicsit... Túl vagy a vizsgaidőszakon teljesen?


Bocsi, most csak ennyire tellett, mert Máté ébredezik, vidám napokat, Katavirág hajrá, és bocsánat mégsokszor... sokat gondolok rátok, olvasok is hébehóba, csak írni nincs sosem időm... a blogunkat is csak januárban tudtam újra rendszeresíteni...
de igyekszem mostantól gyakrabban jönni, ha csak egy-egy mondatra, oks? ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


ziasztok!

csak, hogy lássátok, igyekszem betartani az ígéretem, itt vagyok megint...
igaz az előbb elszállt amit írtam, így most csak rövidre, hogy tegnap akartam még üdvözölni itt Nozavit :) mesélj milyen kint Svédoban? nem túl sötét ilyenkor?


na megyek is... bocsi, az előbb elszállt a hosszabb...

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Itt "tu in van" jelentkezik... ma 38+1

KOLYOK :!: :!: :!: Hat vegre :!: De orulok Neked :!: Atyaeg :!: Te is mar a 30 het folott vagy :!: Hogy megy az ido :!:
Nagyon orulok, hogy jol vagytok, hogy sok oromotok van az uj lakasban :!: A Picasas kepekre nagyon kivancsi lennek, elkuldened priviben a cimet :?: A zuram is csinalt a napokban balna testemrol egesz jo kis muveszi kepeket, este felholmalyban. Tenyleg szepek lettek. Csak sajna a meztelenseguk miatt nem mutizhatom meg :lol:

A szules - csaszar eldontesebe nem tudok beleszolni, Te erzed, mennyire volt megterhelo az elso nekifutas, mennyire vagysz esetleg megis egy termeszetes szulesre megelesere.

En ugyanugy szeretnem, mint elsore, mivel nalam a nagy gyerek nem nagyon valoszinu, legalabbis az UH-ok alapjan. Szoval magzatvizelfolyassal kezdve, utana nehany ora konnyed vajudas, utana picit nehezebb, aztan epidural, ha besz..rnek a helyzettol es gyors szules... nagy orom (utana napokkal ne legyen depo, ha lehet)

Egyebkent elarulom nekek, hogy mar utom a 70 kilot. 52-rol indultam. Mindez a sok csokinak es szensavas uditonek koszonheto, amiket mindenek feletti zabalasom mellett folytatok. De egyszeruen annyira jol esik :lol: De vissza fogok fogyni szules utan, ha meg gebedek is :wink: Csokim a hasamon nincs, hal Istennek...

Hetvegen volt 1-2 joslofajasom, a hasam ugy kemenyedett tobbszor, hogy a gyerek teljesen kirajzolodott. Olikaval voltam igy aznap este, amikor elfolyt a magzatviz. Csak most nem folyt el :roll: Apjuk mar teljesen bezsongott, hogy szulunk. Aztan ma semmi. Mostam, vasaltam, foztem. Semmi. Meg Oliver hajdani ujszulottruhait is kimostam es vasaltam. Korhazi pakk is kesz. Anyosek vasarnap, febr. 7-en erkeznek. Az o szobajuk is kesz. Mar nincs igazan tennivalom. Minden nap fozok valamit, amit le lehet fagyasztani veszhelyzetre. Pedig utalok etelt lefegyasztani. De a ferfiak teljesen tehetetlenek a konyhaban egyedul.... szoval teszek veszek, de igazabol barmikor johet mar felolem, orommel varjuk ujabb kis csaladtagunkat :lol:

Pusz :!:
katavirag
 
 


Csokim a hasamon nincs = Csikom a hasamon nincs :lol:
katavirag
 
 


Hello lanyok,

Most csak gyors bejelentkezes majd folytatom kesobb ha lesz ra idom.

Katavirag, minden nap az elso dolgom felkeles utan, hogy nezem a telefonom jott e toled sms. :D Tudom boven raer meg a kisteso dehat mar itt izgulok en is. Pont amikmor Kolyok irta, hogy mennek ujra szulesfelkeszitore eszembe jutott, hogy en mar nem is emlekszem semmire. Gondolom te azert felkeszult vagy ujra igy 2 ev utan. A multkor a szuleszno azt mondta, hogy a kovetkezo szules altalaban feleannyi ido mint az elso vagy meg rovidebb. Szoval vigyazz nehogy tul keson erj be aztan lemaradj a fajdalomcsillapitasrol.(lehet most nem is kell majd) A kilok miatt no para mert ugyis tudod, hogy konnyen leadod majd a kovetkezo honapokban (Oli tuti gondoskodik rola) es depizni meg nem lesz idod es a masodik szules utan amugy is ritkabb mert mar nem lesz olyan sokkolo az uj-regi helyzet. A due date 14-en van? Ha anyosek elott erkezik a kisteso akkor a ferjed Olival lesz te meg egyedul? Nalam annyira nincs segitseg mostanaban, hogy cipelem magammal a gyereket a nogyogyaszhoz meg a fogorvoshoz mert a ferjem sose er ra meg bonyolult osszeszervezni. Tenyleg vegul sikerult Olit a nagyfiu agyba szoktatni es vettel testver babakocsit? M meg javaban a racsosagyban van mivel nem panaszkodik es ki sem tud maszni nekem meg igy megnyugtato. Ja es meg egy kerdes, itt nalatok most van ctg meg orvoshoz maszkalas a szules elott vagy ugyanolyan lazak mint Norvegiaban?
Folyt kov...

Kép
Kép
eduarda07
 
 


sziasztok :)
ígértem itt vagyok :) remélem sikerül egy ideig tartani ígéretem :)

szval Katavirág, küldöm mindjárt priviben a blog és képtárcímemet, azt hittem már elküldtem, bocsi :oops:
70et ütöd? na ne... én már a 80 felé közeledem... :oops: szval rólad lepotyognak majd a kilók szülés után. mondjuk rólam is leszálltak egy idő után, de azért 65alá nem mentem... szval bombanő voltál, vagy leszel, szval tessék csak priviben egy bombapocakosképet dobni ;)
deizgi, joslófájás, meg ilyenek :) naggynagggy drukkk
csík nekem sincs, és tényleg másalakú a hasam, mint anno Mátéval volt, azt mondják lányos ;) amúgy meg én is állandóan nasizom :oops: szerencsére a szénsavas dolgokra nem gerjedek, de csokira... és ezt a csoki országában... szval értitek ;)


hu, Edu, nincs senki barátosnéd, akire az orvosok alatt rábízhatnád Monstert? mert én azt csinálom ilyenkor... mondjuk jó a magyar kolónia itt. nekük amúgy az a terv, ha beindul a szülés akkor a szomszéd házból átjön a magyar házaspár egyik tagja vigyázni Mátéra, vagy ha nem éjjel, akkor átviszem hozzájuk és együtt megyünk Marcival szülni. aztá utána meg Marci lesz Mátéval amig mi kórházban.
Máté is még rácsoságyban alszik, csak mondjuk mi már egy jóideje kiszedtünk 3 rácsot, és ez tök jó, mert reggel magától átjön, és nem kell kiszedni... mondjuk nem szokott ott magától elaludni...
testvérfelépő, télleg Katavirág vettetek ilyet? én még ilyenbe nem is gondokodtam, pedig Máté tutira élvezné :)

na megyek szunyni, azuram holnap jön haza, szüleim elmentek ma, az ágyikómban alszik még Máté, visszacsempészem az ágyába és bedobom a szunyát.

Katavirág ++++

Kép

Kép
kolyok28
 
 


egy vessző kimaradt, és így félreérthető:
bombanő voltál, vagy, leszel :)
mentem szunyni

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Katavirág,
mindennapi bejelentkezést!!!!! :lol: :lol:
amúgy meg tudod, nem baj ha előbb jön gyuri-baba, legalább nem lesz olyan nagy :wink: és könnyebb lesz a szülés.
d. 2,8 kg-val született 37+5-re. nagyon pici volt a többiek között, de utólag azt mondom, hogy lehet nem is volt nagy baj, mert a szülésnél biztos nem volt ez hátrány. meg is értettem utána, hogy miért mondta szülésznő, hogy ez nem rossz súly :wink:
majd nagyon kivi vagyok, hogy oli hogyan reagál a tesóra :lol:
kölyök,
jó, hogy jöttél. irigylésre méltó az a kinti összetartás. a 3 rács eltávolítása óta nem jön ki éjjel magától máté? d. is még rácsosban alszik, aminek bevallom örülök, mert elég sok mindenkitől hallom, hogy már nem rácsosban alszanak a kölykök, aztán éjjel az ágyukban kötnek ki a picik. vagy reggel arra ébrednek, hogy a kezüket cibálják, hogy "gyeje anya".
edu,
nekünk sincs segítségünk, mi is visszük magunkkal mindenhova d-t, bár talán segítség az, hogy napközben a bölcsiben van. húúú, 2 napja olyan hisztiket nyom, hogy tegnap este "elgurult a gyógyszerem" és totál kiakadtam. tegnapelőtt a kádból nem lehetett kiszedni, élete addigi legnagyobb hisztijét kaptuk érte. tegnap hoztam haza, hagytam lent játszani, rohangálni, stb. persze ő az úttesten akart szaladgálni, majd amikor fogtam a kezét, hogy nem lehet, akkor elkezdett az úttest közepén fetrengeni a latyakos sárban, szerencsére autó éppen nem jött. egyik kezemben és vállamon nagy táska, másikban dani, alig tudtam elvonszolni. majd a járda melletti fetrengés következett ordítva, majd a liftben, majd a bejárati ajtóban, mindenhol csak üvöltött. csodálom, hogy a szomszédok nem jöttek ki. én is bepöccentem és talán életemben először én is elkezdtem "hangoskodni", hogy hagyja abba, elég már,
nem bírom, miért ilyen, stb.
itt amúgy hideg van, hétvégén esett 21+5 cm hó. jó lenne egy kis nyár, de még messze van, hiszen a medvék meg phil (?) is meglátta tegnap az árnyékát :( .
szép napot!

Kép
1bambi
 
 


Meg 2in1 :lol:

Szia EDU :!: Na vegre te is irsz... :lol: Ja, itt is eleg laza a nogyogyi ellenorzes, de szerintem ez azert van, mert itt nincs halapenz rendszer, mint Mo-on, tehat feleslegesen nem veszik le a kismamakat :wink: :wink: :wink: Korabban volt havonta, kesobb 2 hetente, most mar heti 1 ellenorzes, ami vernyomasmeresbol, Dopplerbol, hasi tapizasbol all, adott esetben 1-1 labor, ami szerintem eleg is. Pont ma voltam, de jovo szerdan ha lehet, mar nem mennek :lol: Meg van 4 nap anyosek erkezeseig, de van egy magyar ovoneni ismerosunk, aki adott esetben beugrik, akar napokra is Oliverre vigyazni. Ma is itt volt, mert kicsit szoktatna magat Olihoz, ami kulonosebben nem nehez feleadat, Oli mindenkit szeret, aki jatszik vele :wink: Meg mult heten is eljott vigyazni ra, amig puncisnal voltam, mert az utobbi idoben a szuleszem titkarnojet nagyon felhuzta Oliver a kis aktivkodasaval, es nem 1x tobb mint egy orat kellet varni. Gondolhatjatok..... Ja, mi mar reg kikoltoztunk a racsosagybol veszelyes, fejjel konnyen a foldet ero kimaszasok miatt, Oliver matracon alszik, mert az agyikorol meg legurul. (racs a mi agyunkbol sajna nem kiveheto) A nagy szabadsaga most azt eredmenyezi, hogy nem mi megyunk ki hozza ejjel, ha felsir, hanem o jon at es arra ebredunk hajnalban, hogy "anya alszik - apa alszik", "sotet van" :lol: Testver babakocsi lesz, de majd csak szules utan es hat el kell vinni majd mindket fiut beleprobalni :wink:

Szia KOLYOK :!: Na minnyar megyek megnezni a kepeidet :lol: En tenyleg nem mutathatok az enyeimbol, mert csak 1 bugyi van rajtam :oops: De emleknek jo lesz... Svajci csoki :lol: :lol: :lol: Nyamm nyamm... Mi az a testverfelepo :roll: :?:

Szia BAMBI :!: Hat jovok, ha van ra erom, igerem :lol: Most is este 11 van, mar szunyalnom kene.... Hat ez a Dani gyerek nem semmi. Mosolyogva olvastam a sarban fetrengos soraidat :lol: Ismeros :!: :lol: Csak eppen itt nincs most sar, csak nagy fulledt nyar, es en egy izzados anyuka kepeben jelenek meg, nagy hassal huzom haza a foldon uvolto, toporzekolo, magat az uttest kozepen foldre veto fiamat a jatszoterrol. Megfogadtam, csakis a konnyu babakocsival megyek vele barhova, mert neki barmi erdekes lehet es amit en 5 perc setaval megtennek, az neki masfel ora :lol: Tegnap dragam egy gyikot fogott es azt hozta haza az apjanak. De mire beert vele a szobajaba, mar csak egy mozgo letort farkinca volt a tenyereben :lol: Mar elore latom, nemsoka bekakat, egereket fog hazahurcolni :lol:

Kép
katavirag
 
 


sziasztok

most csak röviden, mert délutáni alvás alatt elfelejtettem írni hosszút és végre itthon van Marci ;)

sziaaaa Bambi ;) a rácskivevéssel szerencsénk van, az első hónapban egyáltalán nem jött ki. Most kijön, de csak reggel. És az nekem is jó, hogy odabújik még egy fél órára mellém :) de van, hogy azonnal elkezd játszani, vagy bekapcsolja a szgépet. Sajnos a reggelit még nem készíti el nekem :lol:
a hiszti :? nekünk ilyen dúrva hisztink még hála Égnek nincs... mondjuk én sosem hagytam még a földön hisztizni. mindig ölbe veszem olyankor, és mázli hogy a két ujjat a szájába veszi és úgy nyugtatja magát... mondjuk ma nehezebben birtam... kezdek fáradni...

Katavirág ++++ mindennap mennek a drukkok
a testvérfellépő egy kis gurulós toldalék a babakocsi végére, ahol tolod, hogy rááll a gyerek és akkor nem nyafog hogy mért nem ülhet be a kocsiba.
http://images.google.ch/images?q=testv% ... =en&tab=wi

na most mennem kell, ennyi idpm volt, holnap talán hosszabban :D

jóéjt illetve kinek mit :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!

Tegnap kaptam egy gyonyoru smst Kataviragtol, miszerint tegnap 5:24-kor megszuletett Gyorgy Karoly! Olyan nagyon orulok nekik es remelem nemsokara kepeket is lathatunk a legkisebb Kata babyrol :)!

Kép Kép
rima
 
 


Rima, köszi a hírt!
Én nem kaptam smst ;) szval Tőled tudtam meg!!!!
Dejóóóóó

Katavirág! nagyonnagyon örülök, hogy megszületett Gyuri, remélem minden terv szerint volt, kívánok Gyurinak nagyon vidám mosolygós életet, nektek meg sok örömöt benne!

mi ma voltunk orvosnál, szinte tuti hogy kiscsaj ;)
majd jövök bővebben, de most Máté nem enged.
puszi

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Katavirág,
nagyon örülök a jó hírnek, nagy-nagy gratula. kívánok minden jót az egész családnak. (csak nem bírt gyurka sem magával 40 hétig:D ).
várjuk majd a beszámolót, de nem ez a legfontosabb, hanem, hogy minden oké legyen.
nagyon örülök mégegyszer.

rima,
köszi a nagy hírt.

kölyök,
kiscsaj? tök jó.

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok lanyok,

En sem kaptam sms-t Kataviragtol ugyhogy meg jo hogy beneztem. :D

Draga Katavirag, szeretettel gratulalok Gyorgy Karoly babahoz! Remelem minden ugy alakult ahogy szeretted volna es nemsokara lathatunk kepet is rolatok.

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Katavirag meg irta, h nagyon gyorsan meglett a baba es mar szopizik is:) es nem sir! Jujjj mar alig varom, h jojjon es meseljen, meseljen, meseljen :)!

Kép Kép
rima
 
 


Na hello csajszikak :!: Megszultem bizony :!: Minden kafan ment. Nagyanyaink, akik sosem panaszkodtak es 10 gyereket szultek, erre azt mondanak: kipottyant :lol:

Csutortokon meg nekilattam egy nagytakinak, miutan mar nem fert tobb lefozott kaja a hutobe :lol:
Meg este gondoltam is, na, ha ma szulok, holnap elmarad a felporszivozas, felmosas :shock: Tiszta hulye vagyok, nem :wink: :?: Aztan este lefekudtem 11-kor es valahogy nem tudtam aludni. Izzadtam, mint egy lo, aztan fajdogaltam, aztan meg valahogy ugy ereztem, ez mar eleg renszeres fajas, olyan 10 perces, kimegyek a furdobe, nehogy elontsem az agy matracat magzatvizzel, mert Olinal is nem szallt le a fej rogton es hirtelen ontott el a magzatviz. A wc-n lattam, hogy tiszta viz a betetem :shock: :shock: Apanak szoltam, hogy hivja az ovonenit, johet Olira vigyazni, aki egyebkent valamit erezve fol is ebredt es csak az ovoneni tudta visszaaltatni, amikor elmentunk a korhazba. Letusoltam, ettem kolbaszos kenyeret paprikaval (Geza bacsieknal is azt ettem) es fel 2-kor mar bent voltunk. Ekkor voltam 4 cm es voltak 5 perces fajasaim. A midwifeok nagyon jopofak voltak, mondtak, csak setalgassak, ez meg eltart egy darabig. Persze.... Az egesz olyan gyorsan ment, 3-kor mar 1 perces fajasokkal korzoztam apjukkal a folyoson, aki probalt simogatni, meg ilyenek, ez kimondottan az agyamra ment :wink: Aztan, mondtam, en beszarok, ugy fajok, menjunk vissza a szobaba, mert nem akarok itt senkit zavarni. Ekkor ugy beindult minden, hogy gyorsan kertem epiduralt, mert mondom, mire beer a doki, kinyomom... 4-kor kaptam epit, ami talan talan enyhitett a dolgon, igazabol inkabb csak a legzestehnika segitett. Ekkor meg mindig otthagytak minket, hogy vajudgassak csak szepen betakarva :shock: Aztan ereztem, bujik kifele es szoltunk a midwifoknak, hogy talan nyomni kene... jottek is es lattak a gyerek fejet. Elem tettek egy nagy tukrot, tisztara vicces volt, latni magamat :lol: Aztan nagyon hamar, sydneyi ido szerint reggel 5.24-kor kibujt kisfiunk Nr.2. Szuletesi sulya 3238g, hossza 50 cm. Rogton cicire kerult, az igazi tejci mara be is indult. Nagyon aranyos, tisztara a batyja. Egyelore eszik alszik gyerek, remelem, nyugodt is marad. A magyar szuleszunk utana robogott be es annyi feladata volt, hogy azt a 3 oltest betegye, ami kellett... Bevallom, tisztara szerelmes vagyok kis ujszulott fiamba es ha most nem lenne egy kis aktiv es allando figyelmet igenylo kozel 2 eves fiam, olyan konnyunek es gyonyorunek ereznem a helyzetet :lol: Na de mindenesetre ma este megerkeznek anyosek es segitenek, foleg az Oliverre valo vigyazas kapcsan es ennek most nagyon orulok, mert igy elhetem at ujra ennek az idoszaknak a szepseget. Most egyebkent apa vigyazott 2 napig Olira, leszamitva az elso napot es teljesen kivan szegeny, hogy ez milyen nehez :lol: :lol: Hiaba, mi anyak, tobbet birunk :wink: Olikam szepen simogatja ocsit, nem balhezik, ha a kezemben tartom, azt hiszem, tul kicsi meg a helyzet felfogasahoz :lol:

Na puszi nektek :!: Ja, en irtam mindharmotoknak K, E, R sms-t, ezek szerint csak 1 ert celba. Na megyek, mert hozzak a vacsorat.
katavirag
 
 


Sziasztok!

HATALMAS GRATULA KATÁÉKNAK GYURIKÁHOZ!!!


velünk szörnyű dolog történt......bővebben priviben.....
Vendég
 


haliho
most csak röviden, mert hulla vagyok ;) hétvégi ottalvós magyar buli volt, tánciztunk sokat :)

Katavirág, mégegyszer gratula! örülök, hogy könnyű szülésed volt, kérünk majd képeket Gyurkáról! :) és hurrá tejci! :)


Monics, megijeszt, amit írtál. Aggódom... :roll: Sok erőt, bármihez is, várom a privit!

jaj hulla vagyok, jccakát

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok lanyok,

Katavirag, klassz hogy maris jelentkeztel es elmeselted a nagy talalkozast. Komolyan most nagyon irigyellek a szep szulesert es az ujszulottedert. Ezek szerint ezt most a korhazbol irtad nekunk vagy mar otthon vagy? Szuper hogy van mar tej rendesen es csak igy tovabb a kovetkezo honapokra is a szoptatas teren mert szerintem egy toddler mellett ez praktikusabb mint az uveg mosogatas. A tukrot nekem is ajanlgattak a kitolaskor de en elutasitottam de biztosan van valami biztato abban ha az ember latja, hogy egyre kijebb jon a fejecske. Most azt nem ertem pontosan , hogy hasznalt e az epidural igy a vege fele beadva.Azert szerencse hogy raereztel a legzestechnikara es ez atsegitett a nehezen. Ha lesz idod (jo vicc) tegyel fel kepet rolatok, nagyon szeretnenk latni benneteket.

Kepzeljetek nalunk pentek ota nincs nyitva semmi es a ferjemnek se kellett dolgoznia menni sot holnap sem a 36 ora alatt leesett 60cm-es ho miatt es kedden ujra havazni fog. A gyerekkel 2 napig voltunk bezarva a hazba mert egyszeruen olyan hovihar volt hogy veszelyes lett volna kimenni. Szoval most itt a nyakamon a ferjem 3 napja es a gyerek jovo heti orai tuti elmaradnak zsinorban. Nehez szorakoztatni M-et aki mar megszokta hogy allandoan akcio van.

M tovabbra is elviselhetetlen de en mar fel sem veszem most inkabb a ferjem van teljesen melyponton tole. Egyre tobbszor ismetelgeti, hogy ne vallaljunk meg egy gyereket es kulonben is hogyan fogjuk ezt az egyet tulelni. Most az a strategiam, hogy atvettem tole a furdetest igy este apat mar szep tisztan pizsiben varjuk igy neki csak vacsoraztatni kell es picit jatszani aztan mar alvas van. Reszben megertem ot (ferjemet) hogy tenyleg nem lehet kellemes este munka utan egy uvoltozo gyerekhez hazajonni akit azonnal furdeni kellett vinni es az estek a legnehezebbek M-mel es nem az a resz amit velem tolt itthon napkozben. Egyebkent M nem az a magat foldhozvago/eldobos fajta (sose csinalt ilyet) hanem az orokke elegedetlen, agyonfrusztralt kisgyerek akit keptelenseg boldogga tenni a vilag osszes jatekaval, szeretetevel, zeneoraival es meg sorolhatnam es amit itt beleontunk a ferjemmel cserebe semmi viszonzast nem kapunk erte. (ilyesmire gondoljatok mint mosoly, elegedettseg, puszi, simogatas) En nem mondom hogy ezert boldogtalan lennek csak jo lenne latni az alagut veget es neha 1-1 kellemesebb napot M reszerol dehat ez van es majd kinovi addig meg kitartok es probalom a ferjem vallarol levenni amit tudok nehogy kitartson a sohatobbegyerek gondolata mellett.

Kolyok, Bambi igerem holnap nektek is irok!

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Katavirág, Köszönöm, h ilyen hamar jelentkeztél. Kisimult, boldog maminak tűnsz. Maradjon is meg ez a "szép" hangulatod. Örülök, hogy segítséged is lesz, mert biztos kemény lenne egyedül. Fotókat én is várok, persze tudom, hogy ezer más dolgod van. A szülésed megint jó gyors volt. Kb. nálam is ilyen lefolyású volt anno. Bár magzatvíz de. 11kor indult el nálam, de este 10kor jött az első fájás, majd fél1-1 körül már beindult rendesen (görnyedt mami imádkozó pózban :D ), 3kor már elviselhetetlen volt és 4.20-ra kint volt. Nálunk tükör nem volt, csak a szülésznő felajánlotta mikor kint volt a feje, hogy simogassam meg. Hát nem tettem, azt sem tudtam hol vagyok, már túl akartam lenni az egészen.
Ezek szerint Au-ban sem viszik túlzásban az orvosi felügyeletet, hanem "csak" vajúdjál-vajúdjál, ráérsz még...
edu, nem semmi ennyi hó. nálatok is jó hosszú a tél. elhiszem, hogy rossz, hogy nem kaptok puszikat, ölelést...szerencsére nálunk ez jól működik, de ha nem lenne ölelés v. puszi, nekem sem esne jól. azzal, hogy pizsiben várjátok apát még több minden Rád hárult. nem irigyellek. tudod, most a 2 éves kor (dac-korszak) az egyik nehéz pont a gyerekeknél. nálunk mickey playhouse és handy manny nagy segítségre van, ezt a 2 sorozatot hajlandó nézni dani. a teletubbies-tól fél, a kisvakond nem érdekli (mert nem beszélnek benne), de az első kettő nagy szórakoztató nálunk. nevet, tapsol, mondja előre a szöveget. (na nehogy azt gondold, hogy rendesen, hanem hm, nem, ja, daisy, egér, pluto, bella és ilyen szavakat). a dvd író már tele van 40 résszel, de mindig ledöbbenek, hogy ha vmelyiket nézzük, néha már előre tapsol, mert kb. 10 mp múlva tényleg tapsolnak, vagy próbál páros lábbal ugrálni (még nem tud csak a karjait lendíti fel és közben berogyasztja a lábait), mert daisy 10 mp múlva ugrik, meg ilyenek. sokszor nem is nézi, de a háttérben muszáj, hogy menjen és néha odanéz.
a játékok nálunk is feleslegesek, legalábbis a 70%a. Ezért hétvégén fogtam magam, és beleraktam egy dobozba a kb. 60%-át, elraktam a szobájába. Érdekes módon azóta a maradék játékokat előszedi, nézegeti, játszik velük.
fogzik megint, így taknyos, köhög, hasmenéses, kevés kaja. ez viszont nagyon rossz. nem mentünk sehova hétvégén, a bölcsiben a szájukat húzzák, hiába mondom, hogy ez a fogzás miatt van. még nem találkoztak ilyennel. pedig az eddigi 12 fog kibújásánál mindig ezek a tünetek voltak, nekünk is most állt össze a kép. a bölcsis dokit megkértem, hogy nézze meg, ő is azt mondta, hogy semmi torok-, tüdőgond. mondjuk elhiszem, hogy fárasztó lehet naponta többször teljes ruhát cserélni a gyereken, de nem tudunk mit csinálni, nála így jön a fog. (a leghosszabb eddig 2 hetes hasmenés volt.) adok neki protexin-t, de a hasmenés nem csökken. sajnos a 8 "legkeményebb" fog még vissza van, durva lesz szerintem, már készülök rá lelkileg :wink:
monica, írtam neked 1 sor privit, remélem nem nagyon nagyon nagy a baj.
kölyök, te meg ne tűnj el, hogy katának megszületett gyurkája :wink:
rima, nálatok mizu?

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok!

Katavirag! Meg1szer oriasi gratula!!!!!!!! olyan nagyon orulok nektek es nagyon nagyon irigykedem! most olyan babat akarok korszakban elek :D ! A szulesed meg majdnem olyan gyors volt, mint anno nekem Leonnal, mar elore felek, h ha tenyleg igaz, h a masodik szules joval rovidebb, akkor majd a masodikat az utcan fogom megszulni :oops: ....Amugy hol volt jobb az ellatas Ausztraliaban v Norvegiaban? Tegyel fel kepeket a sracokrol, mar nagyon kivancsi vagyok!!! Anyos megerkezett?

Kolyok! Orulok, h irtal! Teged is irigyellek, kislanyod lesz? de jooooooooooooo!!!! en is azt akarok! sorra szulnek az ismerosok, mind kislanyt es olyan jo lanyos cuccokat vasarolni :oops:... Szoval nagyon szerencses vagy, h parban lesznek a gyerkocok, bar azert a kisfiut is megtartanam :lol: ...nekem is elkuldened a picassa es a blogod cimet, legyszi?

Edu! Bocsi, de olyan jot rohogtem, h a ferjed nem akar tobb gyereket, hidd el ez atmegy rajta! Edes lehet Aron, ahogy morcos, en ot akkor is imadom es nem tudsz belole kiabranditani :D . Minden gyerek mas, sot pl en sem tudom nagyon kimutatni a szeretetemet, de ez nem azt jelenti, h nem szeretek es igy van vele Aron is. Leon teljesen mas, sokszor csak ugy odajon hozzam, atolel, megpuszil es odamondja, h szeszetlek anyu...ovonoket is gyakran puszilgatja, o nagyon kitudja mutatni a szeretetet, de ahogy mondtam, minden gyerek mas :wink: !

Bambi! Leon Tom es Jerry orult :lol:. Neked is jo gyors szulesed volt :) . En teljesen megertelek, Leonnal is a fogak igy jonnek, sokszor szegenyt mar a kaki ugy kicsipi ilyenkor, h tiszta ver a popsija, hiaba kenem, cserelem a pelust minden percben...

Hat csajok, nalunk eddig nincs hiszti, volt nyaron, mar azon gondolkoztam, h itthagyom a gyereket az apjanak en meg elmegyek nyaralni, mert tenyleg kivoltam. De most tenyleg egy orokmozgo kisangyal. Ahova megyunk agyondicserik, h mennyire jo, es h ilyen gyerek nem is letezik. Oviban is o a legszofogadobb gyerek, es megis o csinalja a musort :lol: . amugy nagyon okos, mindenkinek koszon, mindent megkoszon es nagyon vidam kiscsavo. Mult heten viszont sikerult betornie a fejet, semmi siras semmi, ugralt tovabb, csak mikor meglattam a vertocsat korulotte sokkot kaptam. Amugy en Kolyokhoz hasonlo modon nevelem Leont, sose hagytam sirni, vagy hisztizni, mindig felvettem, elmagyaraztam neki mi miert tortent vagy miert nem kaphat meg vmit es aztan kapott egy puszit.

Monica draga!!!!!! Mi tortent??? ugy aggodom erted!!!!!! Legyszi irj, remelem, h semmi semmi semmi komoly!!!! egesz ejjel nem aludtam, csak jart az agyam!!!! puszi es kitartas barmi legyen a gond

Kép Kép
rima
 
 


Megkaptam Monica a privit. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok :!: Velunk minden csodaszep :!: Vasarnap delutan elhuz a banda vendegsegbe, egyedul leszek ujszulottkemmel nehany orat es jovok majd reagalva, kepekkel meg bovebben :!:

En nem kaptam Monikatol privit, mi tortent :?:
katavirag
 
 


Monika, privit kuldok, a lanyok tovabbitottak az uzeneted.

Magunkrol meg akkor htvegen.

Pusz
katavirag
 
 


Sziasztok lanyok,

Vegul a multheti orias havazasbol 1 teljes heti szunet lett az iskolakban es a munkahelyeken. Kepzelhetitek a vegen mar mekkora bezartsagerzetunk lett mindharmunknak. Voltak olyan napok amikor az utcara sem lehetett kilepni akkora hovihar volt es a kozertben is elfogyott a tej meg a kenyer. M viszonylag jol viselte az egesz napos szorakoztatast de vegul elveimmel ellentetben megengedtem neki, hogy nezzen dvd-t napi max. 30 percet. Eddig azt sem tudta mire jo a tv dehat ugysem zarhatom el elole orokke. Egyebkent M-mel kokemeny napokat elunk tovabbra is de most valahogy jobban birom. Holnap indulunk New York-ba 4 napra es ott fogjuk unnepelni M 2. szuletesnapjat . Tulajdonkeppen most nincs semmi felhajtas a szulinap korul tolunk kap majd par legot es a nagyszulok is kuldtek neki jatekokat. Hozok majd friss kepeket a jovo heten habar NY sem lehet sokkal szebb ezen a jeghideg telen mint Washington.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

katavirág-nagy nagy gratula kis újszülöttkédhez!!! :D :D :D

Nem hiszitek el, de annyira el vagyok veszve, hogy ihajj! Egyszerűen hulla fáradt vagyok nap végére. Vilike kavarja a lapjaimat rendesen. :roll: :D
Képzeljétek múlt héten itt voltak nálunk Tesómék úgy örültem, olyan jó volt, csak nagyon gyorsan eltelt az egy hét, de nem vagyok telhetetlen, mert mához két hétre megyünk mi is haza egy kicsit.

Itt annyira szakad a hó, hogy szinte nem is látjuk a végét, hogy mikorra lesz tavasz! Úgy kb. májusra tehető. :roll: - 16-22 fok van, meg iszonyat szél! Brrrr!!! Eltűnt a tengerpartunk meg minden szép tájunk, bár most is gyönyörű, csak minden hófehér! Van, hogy napokig nem tudunk kimozdulni csak az erkélyre.

Na most ennyit írok, mert ma van a napja, hogy ha fene fenét eszik is, időben ágyba akarok bújni! :wink:

Remélem mindenki jól van, pussszzz.

Ja előre is bocsika ha ritkán jövök, de azért olvasgatni szoktalak benneteket!! :oops: :oops: :oops:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok anyapajtik!

az igazat megvallva semmi kedvem nem volt irni, bar nagyon hianyoztok, csak annyi rossz tortent az ismeroseimmel, h egyszeruen nem ertem, az elet miert ilyen kegyetlen...na mindegy..orulok, h irtatok :) .

Katavirag! mar alig varom a kepeket es orulok, h minden rendben van veletek. Oli mit szol ocsibabahoz? Mi ugy dontottunk, h jovo januartol indul a tesoprojekt, bar M mar szeptemberben kezdene :oops: .

Edu! Hat en tuti depresszioba estem vona, annyi ho lattan, en mindig csavargok es nem tudom elkepzelni, h mit csinalnank bent. DVDt Leon sokat nez, vagyis napi 30mint, eloszor elleneztem, de tenyleg nem tudod kivedeni es ha te valogatod ki, h mit nezhet, szerintem nem art, sot, Leon sok szavat onnan tanult meg... Baratnomek epp new yorkban vannak :) . Mi meg hetfon megyunk Egyiptomba, mar alig varom, aztan ra egy hetire SZlovakiaba, iden mar harmadszor. Mi sem tervezunk semmi bulit iden, csak harmasban, persze a sok ajandek elkerulhetetlen :lol: .

Nozavi! Teged sem irigyellek, en ugy utalom a hideget, a telet es tarsait. Sikerult lefekudnod koran? Torpiked mi mindent tud? tegyel fel rola kepeket!!!!!! :)

Kép Kép
rima
 
 


Eltunok par orara es mindjart ennyien irtok!

Nozavi jo hogy te is jelentkezel neha. Nalunk a sok ho mellett max. -6 fokig hul le ennel kevesebbet mar tuti nem viselnek el viszont allandoan fuj a 30-40km/h szel cserebe ami ugye meg par fokot csokkent a hoerzetunkon. Igy telen tenyleg nem egyszeru kicsi gyerekekkel plane hogy itt erre nincsenek berendezkedve es tetu modon tisztitjak az utakat, tomegkozlekedes szinte nincs, a teligumi az autokon ismeretlen fogalom es a legfutes sem erre van berendezkedve a hazakon. M orai is sorra maradnak el ilyenkor es kenytelen vagyok vele bevasarlokozpontokban mulatni az idot ahol legalabb meleg van es kedvere bameszkodhat/rohangalhat. A hati hordozo oriasi segitseg volt az elmult hetekben mert a gyerek imad belole bameszkodni es vedett helyen van. (babaakocsi szoba sem johet a havas, csuszos utakon) Nem akarlak elkeseriteni de ahogy nagyobb lesz a kisfiad meg jobban fogja keverni a lapjaidat. :D

Rima, ti aztan jo sokat utaztok mostanaban. Most en is lelepnek valami meleg helyre NY helyett. Tenyleg hogyan tudsz ennyit hazajarni a suli/munka/M mellett? Mi majusban megyunk 2 hetre de ebbol a 75%-ot Ausztriaban leszunk. A jovo januari baba projekthez lehet en is csatlakozom, szeptemberben meg tuti nem tennem. Az osszes dvd-je Baby Einstein tipusu ahol szineket, abc-t, szamolni, formakat, hangszereket, jelbeszedet.......tanitanak a gyerekeknek es szerintem nagyon szinvonalas es M roppantul elvezi. Tv-t mi sem nezunk nincs is elofizetesunk.

Most lelepek a konditerembe futni, este meg visszajovok!

Katavirag nagyon varom a kepeket es orulok hogy ilyen boldog vagy a fiukkal!

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edu! Jot mosolyogtam, az este meg visszajovok szovegen, igy itt ejfelkor :lol: . Fuuu, nem is tudom, h tudunk ennyit utazni, szinte mindig csak Leon es en utazunk, m tobbnyire londonban marad. igazabol mivel leonnal kisbaba kora ota utazok, nem panaszkodik, csillognak a szemei, mikor mondom, h megyunk nagyihoz, olyan edes mikor ugral oromeben es a repuloben is kulturaltan viselkedik, persze a rohangalast leszamitva :lol: . mivel 2napot dolgozok a heten, igy tudok kombinalni es rendesek voltak, mert erre az evre 2honap szabit adtak :wink: . Suliban meg ugye nem kell mindig megjelenni :oops: . Csak az oviban szomorkodnak mindig, h mar megint megyunk... sot kepzeld az egyik ovoneni felajanlotta, h nagyon szivesen babysittelne, ha elszeretnenk menni vhova, sot ingyen, aranyos :D .
Edu, akkor beszeljuk meg, h januartol :wink: , de jo lesz, ismet egyutt fogunk szenvedni, hanyni es panaszkodni :lol: . Mar ugy varom :wink: . Kellemes futast :) !

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Na hello Anyeszek :wink:

Itt vagyok hat. Nem sok ilyen alkalom adodik, hogy csond van itthon....

Mielott irnek magamrol, csak annyit, maig nem terek magamhoz a rossz hirtol, ami Monikaekkel tortent :cry: En belegodolni sem merek, meg egy hasonlo helyzetbe sem. Ami nem ide illo, megirtam Neki, remelem, megkapta. Sok olelest kuldok :!: Nozavi, a tickeredbol latva, Te is hasonlokon mentel keresztul. Talan vegyetek fel egymassal a kapcsolatot. Talan segithetnel neki.

Mi nagyon jol vagyunk. Gyuri baba 2 hetes es szepen gyarapszik. Tejem is van, bar tudjatok, en nem vagyok az a tejcsarnok fajta, mar meg is kinaltam tapival is a picit, mert borzasztoan etkes :lol: 1-3 orankent 120ml-t iszik!!!

Erzelmileg most nagyon pozitivan elem meg ezt az idoszakot, borzasztoan mely szeretet van bennem mindket fiam irant, Olit most meg jobban szeretem es probalom neki elmagyarazni az uj helyzetet, amit nem teljesen ert. Amugy nem tul feltekeny, csak erzi, mas is jelen van es baromira anyas lett. Nagyon boldog es elegedett vagyok, egyedul a szeretet megosztottsga, amivel nem tudok meg mit kezdeni, es kicsi-nagy fiamat most olyan hatalmasnak latom a kisoccse mellett. A masik negativum, hogy apjuk teljesen kivan, idegesiti mindenki, es kepzeljetek, nem akar tobb gyereket :shock: En meg mar a harmadikon gondolkodom, sot a negyediken :lol: Majd gatyaba razom ot. Azt hiszem, a honapok ota tarto vendegsereg megy az agyara, mert november ota valoban nincs nyugtunk. Nekem most anyos apos sokat segit azzal, hogy idonkent leviszik Olit setalni, 10 ejszaka utan anyos is atvett 3 ejjelt Gyurival es cumisuveggel, hogy pihenjek en is, raadasul foz, mint az eszetlen, de ferjemet idegesitik, szerinte meg vannak oregedve, suketek es vakok, szerinte anyosom csak pacsmagol a konyhaban, aposom meg csak alszik es olvas :lol: Ja, es persze apjuk rengeteget dolgozik, sokszor ejjel jon, hajnalban mar behivjak, szoval szerintem egyszeruen csak kimerult. En orulok meg ennek a hatralevo 3 hetnek veluk, mert eddig csupan egyetlen nap volt, hogy ok kirandultak es en egesz nap a 2 fiuval voltam, de bevallom, elegge igyenybe vett :lol:

Amugy Gyurika nagyon jo baba, gyakorlatilag eszik alszik gyerek, neha van 1-1 hasfajas es sirdogalas, de ujszulottekhez kepest szerintem aldott jo baba. Inkabb Oli tul hisztis, sokszor faradt es sikitozik, log a nyakamon vagy az apjaen, o sokkal tobb energiat igenyel. De nagyon aranyos es eszes, es azert tobbnyire vidam, hangosan enekel, non stop beszel, csak nem tud csak futva jarni es kiabalva beszelni :lol: Es ez sok esemeny igy sok apjuknak. De en tartom a frontot :wink:

Na, itt van par kep a szulesrol es magunkrol:
Kép GYURI 1 PERCES

Kép GYURI 1 ORAS

Kép GYURI 1 NAPOS

Kép OLIKAM 22 HONAPOS
katavirag
 
 


Hali Jányok,
De jó, hogy ennyit írtatok. Ígérem, a héten jövök bővebben is, most csak egy panaszra.
Az amazonon kinéztem egy csomó mindent D-nak. Erre amikor meg is akartam rendelni, kiderült, hogy egyik disney-s cuccot sem küldik ki ide. :evil: :evil: Olyan mérges vagyok :evil: Annyira jó kis göncök, játékok voltak és D. rabja a "haverjainak". Na mindegy, így jártam. Feketelistán vagyunk még ezek szerint vagy nem tudom.
Korábban olyan polót hajtottam, ami I'm 2 vagy ilyesmi vidám, szülinapi. Azt sem találtam. Illetve a next honlapján, de ők sem szállítanak ide, a magyar boltjukban meg nincs.
Szóval kezd elegem lenni, hogy ide az őshazátokba nem lehet nagyon semmit sem rendelni külföldről. Svédo-ból is jó sokára sikerült dvd-ket rendelni, illetve olyan céget találni, akik el is küldik Mo-ra.
Na, kipanaszkodtam magam, csak muszáj volt megosztanom Veletek, hogy értékeljétek, hogy milyen jó helyeken laktok :lol: :lol: :lol:
Ja, és Katavirág, az iwiw-en néztem a képeket. A 2 kisfiaddal - képet kár, hogy ide nem raktad fel, mert az számomra csúcsszuper. Tisztára elérzékenyültem. (Persze ilyenkor mindig fellobban a vágy kettecskére, de aztán hamar észbe kólint férjuram :lol: .)
De majd bővebben is jövök. Vár Háuz doki :lol:

Kép
1bambi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: