Új privát üzeneted érkezett!

jah :D ikrek kérdés
én igazán 1 babát szerettem volna, mert megint 2 babával azért nagyon nehéz lenne, úgy, hogy apa elég sokat van távol.
szóval az én szívem vágya 1 baba volt :D de persze 2től sem rettentünk volna vissza :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya

Igen :)

anyapoc
 
 


Anyapoc :)
Mikortól meddig érvényes ez a katalógus?

Kép
Kép
bogumil
 
 

 
 

Bogumil
Bár nem engem kérdeztél, de a katalógus november 02-től érvényes november 15-ig.

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Szilvia :)
Köszi a választ! Régebben még átjártunk a Metroba vásárolni, de mostanában már nem igazán, ezért nem is kapjuk már a katalógust. Most mindenképpen átmegyünk, két játékot is láttam lényegesen olcsóbban :D , mint amiért már néztem máshol, tehát mindenképpen megyünk ez alkalommal.
Rómával kapcsolatosan sajnos nekem csak a negatív élmények maradtak meg. Családi nyaralás volt, még 14 éves koromban, hát, az a sok nyomorgó koldus az utcasarkokon, mellettük az állig felfegyverkezett katonák, ilyet akkor még nálunk nem igazán lehetett látni. Fő "attrakció" az volt, hogy kirabolták az aput a gyerek tolvajok, az összes pénzünket megszerezték :evil: :evil: , de aztán a csoportunk hathatós közreműködésével szerencsére visszaszereztük a pénztárcát. Hát, nagyon-nagyon durva volt!!!
Ezek után mentünk a Colosseumba, hát nem is emlékszem rá, annyira fel voltam dúlva és meg voltam ijedve még. Szóval, nem vágyom vissza.

Orsi :)
Jó a jövő hét csütörtök szerintem, de csak úgy délután 5-6 körül, ekkor is zargathatunk még? Apa nem ér előbb haza és hát autó csak nála van sajna :( .

Petra :)
Na, végre, hogy jelentkeztél, már aggódtam, hogy mi van Veled. Mi volt az orvosnál?
Én jól vagyok, bár sokat keményedik a pocakom, Gergővel ilyen nem volt, kicsit be is vagyok tojva, nehogy hetekkel előbb akarjon kijönni ez a leányzó, mint kellene, főleg úgy, hogy még farosan is fekszik egyenlőre :( . Szedem a magnéziumot rendesen, már többet is, mint az orvos mondta, de hát inkább ez, mint egy rémült rohanás :roll: .
Holnap megyünk megvenni végre a kocsit :lol: , igazából ez az, ami még nagyon hiányzott, egy-két apróság kell még, de azokat bármikor be lehet szerezni, akár az utolsó utáni pillanatban is.
Komódot is megvettük a héten, tehát már nekiállhatok mosni is, Gergő már azért bepakolta a szekrénybe a kistesó ruháit, gondolhatod :roll: :roll: :roll: ...

Icsilya :)
Megy a drukk tőlünk is++++++++++++

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Mutizok pár képet,amit az oviban csináltak :) !

Kép


Kép

Kép

anyapoc
 
 


Bocsi,harmadiknap ezt akartam :oops:


Kép

anyapoc
 
 


ennyire béna legyek... :twisted:

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Nagyon szépek a gyerekeid!
Lassan nekünk is kellene ilyen műtermi fotókat csinálni, megörökíteni a kis családunkat.
Te nem ma vagy Rp-on? :shock:

Móni!

Nagyszerű!Akkor csüt-ön gyertek, nekünk jó az 5-6 körül is du!

Szilvia!


Azért bírnám én is, ha apa azzal sokkolna egyik nap, hogy "figyu, holnap pakolj, mert indulunk Rómába" :lol: :lol: :wink:
Jók a képeitek az iwiw-en! :D

Timi!

Most volt itt Marika, kitaláltuk,h. kéne csinálni egy magánbölcsit,ahová akár pár órára is be lehetne dobni a gyerkőcöket,amíg anyuka elszalad ide-oda...ti mit szóltok hozzá?Ahogy beszéltük,lenne rá igény itt Füreden.
Jocit elviszi 8-án délelőtt babaklubba...juhé! :lol: Leglább lesz egy kis időm délelőtt :wink:

na lépek ebédet főzni
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Móni
Napok óta nézegetem a metró katalógust, szerintem is jó játékok vannak benne és jó áron, már a családnak is felhívtam rá a figyelmét. Ti melyik játékot néztétek ki?
Úgy látszik Róma nem egy szerencsés város. :(
Babakocsit már kinéztétek, vagy még nincs konkrét választásotok?

Anyapoc
Nagyon édesek a képek, nagyon tetszik a modern háttér. Sajna a zirci fotós itt nálunk csak a fehér és a piros hátteret ismeri. Egy-két profi kép már nekünk is nagyon kellene.

Orsi
Azért persze nagyon örültem Apa meglepi útjának és máskor sem fogok nemet mondani, csak majd a szállást én fogom kiválasztani. :wink:
Ha van elég gyerek nagyon jó ötlet a magánbölcsi, de jó lenne nálunk is egy.

Hétvégén megyünk Dudarra pihizni, Apát muszály Zircről elvinnem ha látni akarom. Elindított egy új munkaerő közvetítő vállalkozást, azóta itthon sincs egy perc nyugta sem. Minden nap este 8 körül ér haza és hétvégén is csak késő délután látjuk, Dudaron viszont nincs internet és a térerő is elég gyenge, úgyhogy nyugalom van. :lol:

Jó hétvégét mindenkinek!!

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Orsi

Köszi :).
Én majd karácsonyra szeretnék a nagyszülőknek egy nagy közös műtemit,ezek szt a gyerekek elég fotogének :wink:Bár Bulcsún eléggé látszik,hogy beteg volt... :?
Holnap megyek,mert Móni tegnap felhívott,hogy holnap vásár lesz :):):)!
Így beizzítottam az óvónéniket,lehet,jönnek velünk :)!
Aztán jövök beszámolni :D!

anyapoc
 
 


Szilvi

Köszi neked is :).Itt a Zwikker fotónál csinálnak iylen képeket,szt nhyugodtan érdeklődjetek ott,ha erre jártok :)!

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Mi is megyünk a vásárra..na az a másik szuper dolog felénk :lol:
Ha du. megy az ember,mindent sokkal olcsóbban adnak,mint délelőtt :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Anyapoc ,Orsi!

Ho-ho-hÓ........ MIlyen vásárról van itt szó???????

Orsi!

magánbölcsi. Jó is lenne...... Ki csinálná??
Tegnap éjjel Barnus jó l összekakálta magát. Persze ,nagyon nem tetszett neki és ennek hangot is adott. Csenge is felébredt rá és azt mondta: _ Na itt már aludni se hagyják az embert???? :lol:

Anyapoc!

Nagyon szépek a gyerekeid. Csengének is volt ilyen kis szökőkútja,nagyon édi vele Villő.

Bulcsú pedig mintha hasonlítana Apájára. :lol:
Mi szoktunk minden évben csináltatni műtermi fotót ,bár az idén elmaradt.
Ez a tavalyi: Kép

milyen régen is volt........

Móni!

Milyen kocsit vettetek?
Magnézium : fontos hogy egyenlő időközönként szedd - éjjel is - mert különben kiürül a szervezetből a következő adagig. Egy nővér mondta,mikor bent feküdtem a kórházban PocakBarnussal. Addig nem figyeltem rá,akkor szedtem mikor eszembe jutott. Nekem bevált, Kevesebbet keményedett utána a hasam.

Na megyek virágot átültetni.
Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Timi

Nagggyon jó Csenge képe!!!Barnusról még nincs? :roll:
Én is szeretnék majd minden lvben,meg Karácsonyra tervezek egy közös családit :).
RP-on lesz szombaton vásár :).2000 nm+sátrak is :).
Apropó :).Jövő héten szünetünk van,bmikor tudunk menni,ha otthon vagytok :)!

Orsi

Nemmmmondod :D!Akkor du megyünk :)!jaj,de jó,hogy írtad :)!Cuppantás érte :).Akkor majd összefutunk :).

anyapoc
 
 


Most nézem,hogy BUlcsú képe olyan nyomi lett. :? Nem tudom,miért,de egy kicsit oldalról összenyomta a képszerkesztő... :(

Na mindegy,akkor is az enyim :wink:!

anyapoc
 
 


Anyapoc :)
Jók a képek nagyon, Timi szökőkutas megjegyzésére vigyorogtam, pláne hogy nem is jöttem rá elsőre, miről is van szó :? . Hozom a formám rendesen :roll: .
Jó vásárlást holnapra! Én is úgy mennék, de babakordéra kell most a pénz, a család hozzájárulását még nem kaptuk meg, fizu meg csak a jövő héten, így ebből kimaradunk :cry: . Pedig apa is ráizgult rendesen, de hát ez van...

Timi :)
ABC Design kocsit vesszük meg, családi összefogással :lol: . Mindenki adott bele valamennyit, így ki bírjuk fizetni :P . Persze, ha nem lennének ilyen kedves ismerőseim :D , akiktől számtalan ruhát kapok, akkor nem bírtuk volna kigazdálkodni! Igazából "csak" a kocsira kell beruháznunk, a többi megvolt, vagy megkaptuk.
Magnéziumot eléggé össze-vissza szedem, ráhibáztál :oops: . Most majd megpróbálok odafigyelni. A 36. héttől már nem is szedhető, ha jól tudom. Vagy igen?
Nagyon jó CSenge képe is!

Szilvia :)
Bejelöltelek iwiw-en! Játékok közül a mágneses írótáblát néztem ki és a kis kreatív fa dobozkát, aminek minden oldalán más játék van. Mindegyik súlyos ezresekkel olcsóbb, mint máshol.
Szóval, jövő héten nekiindulunk szerintem, azt megvesszük a karira a cuccost.
Jó pihenést a hétvégére!

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Timi!
Csenge nagyon helyes a képen!
Mitől kakált Barnus?jajj csak nem a mi pilóta kexünktől? :roll: :roll:
Marika mondta ezt a bölcsidolgot, gondolom bérelni egy helységet,felvenni pár embert, aztán ennyi...sok anyuka van,most mesélte, aki fodrászhoz-ide-oda szeretnének eljutni, de esélyük sincs...ismerős a helyzet 8)

Simon-Júdás napi vásár,bunda-kabát-miegymás a fő "profil"...de minden van,ami egy vásárban lenni szokott.Tavaly itt vette Józsi a bundámat, felére lealkudta :lol:

Anyapoc!
És alkudni-alkudni!Anélkül nem az igazi a vásár :lol:

puszi
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


én is teszek fel képet a gyerekekről!
Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Móni

OK,már tudom,hogy mi a szökőkút... :oops: .Bevallom,nem értettem,nézegettem is a képet,hogy hol van azon szökőkút...hát most megvilágosodtam :D!
És akkor most van olyan babakocsi végül,amit kinéztetek?Mert mondtad/írtad,hogy elvitték... :roll:
Én is azt a sokfunkciós játékot néztem ki Villőnek,szt nagyon jó áron van,pláne,hogy Eichorn! :wink:
Cípő...hát majd jövő ősszel,amikor már négyesbe mehettek :wink:!

Orsi

Édes a kép,de hogy ez a két gyerkőc ég és föld :roll:!Annyira más tónusú Franciska!
Komolyan lehet alkudni?????

anyapoc
 
 


Orsi!

Én is épp azt akartam írni,hogy nagyon más a két luri.De mindkettő gyönyörű!
Franciska is olyan babás már,nem csecsemő.
Nem tudom mitől volt az éjszakai csomag,de délután evett egy joghurtot is. A csuda tudja.

Miért nem láttam én még azt a félárú bundát? :shock:

Anyapoc!

Szökőkút.................. :lol: :lol: :lol: :lol:
Azt gondoltam ,mindenki fogja tudni.......... :lol: :lol: :lol:

Móni!

MAjd te is nemsoká csinálsz ilyen szökőkutat.... :lol: :lol:
Jó az ABC kocsi. Orsinak is olyan van.

Most hivattam elő a Photo Hall-nál egy évnyi fényképtermést.
Akció van ,100 - nál több képet 19 Ft/db-ért hívnak elő.
Eléggé megcuffolta még így is Apa pénztárcáját... :roll:

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Timi

Nálunk nem így hívják :).
Én is hívattam már előa PH-nál,akkor asszem 3800 Ft-ért 200 db képet,ez is ennyire jött ki :)...hát az albumba rakásig még nem jutottam el :?.

Orsi

Most nézegetem őket,azért az orruk nagyon hasonlít :wink:!

anyapoc
 
 


Anyapoc :)
Na, ez a "szökőkút" jól kifogott rajtunk :P ! Én is kerestem a képeken, aztán leesett, jó nagyot puffant a felismerés, azt megmondom :D !
Babakocsi Fehérváron van, utánanéztem, apa egyik ismerőse el is rakatta ma, úgyhogy jól haladunk :P . Itt Veszprémben meg kellett volna rendelni, ami 2 hét vagy 2 hónap, úgyhogy inkább autókázunk érte kicsit.

Orsi :)
Jó a kép a gyerkőcökről, már délután is néztem az iwiw-en. Tényleg nem látszik a hasonlóság :lol: , erősen keresgélni kell.

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Timi,Anyapoc,Móni!

Jocika anyukára, Francoska apukára hasonlít.
A férjemék svábok, innen a szöszi haj és a kék szem,habár a bőrük ennyire nem fehér...mielőtt még megkérdeznétek, a postásunk barna :lol:
De komolyan mikor a doki kiemelte és mondta, hogy szőke, egyszerre mondtuk Józsival:"hogyhogy szőke?"

Anyapoc!
Mindenhol alkudj, előbb-utóbb odaadják majd!

Timi!
Mert a bundát csak "színházra" tartogatom :D ...de oda meg ugye nem járunk, húúú pedig hogy elmennék :!:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi!

Színház............ jó ha években gondolkodunk még. legalábbis én. Persze ha volna a közelben Nagyi, az mimdent megoldana! :)

Anyapoc!

Tegnap elfelejtettem írni,hogy ha nektek is jó gyertek hétfő délután.Minek halogass uk tovább. Mi ráérünk.
Aztán az új csimmába tessék ám jönni! :lol:

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Orsi!

A freemail-es címedre miért nem tudok semmit átküldeni? MegszünT????

Kép

Kép
aba
 
 


Timi

Köszi a meghívást :).Ez attól fog függni,hogy a kocsi mikor lesz kész.Mert 11-re viszem kipufogódob-cserére,aztán ha szól a szerelő,mehetek érte.Ha emberi időben végez vele,akkor megyünk,de addig majd még értekezünk :).
Ha cipőben megyek,az sem baj? :wink:
Ja,és priviben küldd el a címet és az útvonalat :).KÖszi :)

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Timi

Megvettem az echinacea cseppet, de rá van írva, hogy 14 év alattiak nem szedhetik. Van belőle külön gyerekeknek való is??

Anyapoc

Tartasz élménybeszámolót a mai napról?

Szilvi

Bencének hörghurutja van. Lillánál csak pici piros torok volt, de estére belázasodtak mindketten és én is :cry: . Ugrott a tali.

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Andi!

Szirup van gyereknek,abban nincs alkohol,de nekünk a dokinéni mondta,hogy inkább ezt adjam,mert hatásosabb alkoholban oldva.Meghát nagyon minimális van benne. Barnus is kapta már. Nem nótáznak tőle :lol: :lol:

Most adjad nekik,hogy betegek. Hidd el jó. Csak hosszabb idő után kell szünetet tartani.
Bence kb 2* 8-10 cseppet , Lilla 2*4-5 cseppet kapjon naponta.

Gyors gyógyulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Ti aztán pörögtök megint rendesen!:) Azért nagyjából győzlek követni!

A műtermi és ovis képek nagyon aranyosak! Majd ha nekünk is lesz kettő gyerkőcünk, mi is benevezünk egyszer egy ilyen fotózásra! Ez a legtutibb ajándék minden nagyszülőnek. Amúgy is mindig megy a célozgatás, hogy nincs elég fényképük. Az hagyján de kinyomtatva nekünk sincs. Ebben is jó lenne már utolérni magunkat!:)
Egy ötlet mindenkinek: NAPTÁR a gyerkőcökről. Akkor tutira nem nyaggatnak a nagyszülők legalább egy évig. Ha érdekel valakit, tudom hol készitenek...

Móni
Drukkolok, hogy végre összejöjjön ez a babakocsi!
Gergő nagyon aranyos lehet ahogy a kistesó ruháit pakolássza, Nóra dettó! Nagyon be bir lelkesedni, de szerencsére még nem kellett semmit másodszorra is kimosnom.
Képzeld, én már elkezdtem bepakolni a kórházi motyómat is! Nagyon nem szeretném túlhordani!

Anyapoc és Móni
Kérdeztétek, mi volt a dokinál! Szerencsére megnyugtatott: a cukrom tesztreggeli (és szüretelős hétvége) után nem számit vészesen magasnak, de azért oda kell figyelnem. Liza már most is szép nagy, a becsült súlya 2900 g. Ha marad még a pocakomban egy hónapot, simán meg lesz az a négy kiló. Viszont sokkal többet mocorog mint Nóra. Állitólag a köldökzsinórral focizik!:)
Ti biztos képben vagytok!
Mi van ezzel a magnéziummal? Veszélyes lenne igy a 36. hét után mondjuk plussztabletta formájában a szervezetembe juttatni? Mert éppen tegnap éjjel görcsölt be a lábam nagyon, ami nálam a magnéziumhiány jele. Szerintetek ártok vele magamnak, ha beveszem?

Szilvi
A játszóban nem tudtunk beszélni, de drukkolok a lakáshoz!!!! Remélem, összejön! Majd mesélj, hogy milyen lesz!

puszi mindenkinek
petra
rupetra
 
 


Orsi :)
Küldtem Neked privit, megkaptad?
Vásár hogy sikerült?

Anyapoc :)
Nektek eredményes volt Rábapatyra kirándulni?

Petra :)
Megvettük végre a babakocsit, nagyon tetszik, jobban, mint a katalógusban! Annyira jó a színe :lol: ! Gergő már többször kipróbálta, úgyhogy össze kellett csukni, nehogy összedőljön az ugrándozása alatt :roll: .
Majd lefényképezem, csak a gépünk vhol van, apa állandóan kölcsönbe adja, aztán elfelejti hazahozni :x .
Kórházi csomaggal készülődj csak, sosem lehet tudni... Szép kis méretei vannak Lizának!
Magnéziumot úgy tudom, hogy a 36. hét után nem ajánlatos szedni, hátha lelassítja a kezdődő szülési folyamatot. De szerintem kérdezd meg a dokidat vagy a védőnődet.

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Móni,Timi!

Nem szűnt meg a címem, de vmi gond van vele, nem kapok meg leveleket, pedig összesen 6 db levél van a ládában, szóval nemtom mi a baj :evil:

Az infornax05@invitel.hu címre írjatok, ha kérhetem, az a biztos!
Köszönöm!

Vásár: nagyon jó volt, reggel 10-kor indultam a gyerekekkel Füredről, anyuval kivittük Jocit a vásárra,nagypapi dajkálta otthon Francikát és délután jött utánunk apa, mert délelőtt dolgozott.

Jocika kapott babát-nem nevetni, azé kapta,mer Csenge babája nagyon tetszett neki, mikor ott volt-meg natúr fa építőkockát, meg perui sapit, Franciska pedig egy meleg pulcsit+nacikát.

Ja, engem még legombolt egy ízléstelen felfújható gumikutyusra,ami dalmata, de tök úgy néz ki mint egy tacskó :lol: :lol: meg egy ciklámenszínű autóra,amit egyfolytában utána földhöz vágott :roll: :roll:

Aztán kimentünk apával is a vásárra, na az már egy nyugisabb menet volt, legalább nem kellett attól tartanom,h.kimászik a babakocsiból..hihi :lol: :lol:


Anyapoc!
Hogy éreztétek magatokat?
Sikerült kifognotok jó dolgokat?

puszi
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Megvolt a rp-i kirándulás,van is eredménye :).
Villő kapott a sátorból egy Siesta bundás cipőt 4000 Ft-ért,én vettem egy bőr fehét bokacsizit uott 2000 Ft-ért :).
Bent az A épületben csak nézelődtünk,úgy döntöttem,azzal megvárom Apát :).Aztán a B épületben,ahol olcsóbb cuccok vannak,vettem két csizit,darabonként 6000 Ft-ért :).
Bulcsúnak méretben nem találtam sem a sátorban,sem a B épületben,de láttam azt a cipőt ott,amit itt vettem neki Vp-ben,itt olcsóbb volt... :?
Hazafelé volt érdekes,mert már sötétben indultunk haza és a kocsi világítása úgy döntött,hogy nem működik... :? Illetve csak minimálisan.Így először beálltam egy kocsi mögé és a vészvillógót bekapcsolrtam,hogy tutira lássanak.Sjna először a refi sem működött,de aztán mégis úgy döntött,hogy megjavbul :).Így egy darabig refivel mentem(nyilván örültek nekem :?),de aztán egyszer csak a világítás is így döntött :).Szl érdekes lelke van ennek a kocsinak :roll:...

Andi

Nekem is alkoholos Echinácea cseppem van,de nem mertem nekik adni :roll:....
Jobbulást :? Remélem,azért hatásosak lesznek a cseppek és végre kicsit kevesebbet lesztek betegek :).
Akkor ovi megint szünetel... :roll:

Timi

Komolyan adható ez az alkoholos izé?Én nem mertem nekik adni,pedig itt egy bontatlan üveggel...Csengének is úgy adod,ahogy Bence adagját határoztad meg?

Petra

Húúú,nem semmi méretek :).Akkor drukk,hogy jöjjön kicsit hamarabb :wink....mondjuk két héttel.
A magnéziumról nem nagyon tudok,mert én nem szedtem.De szt ha magnézium hiányos vagy,akkor inkább szedd,mert akkor ez azt mutatja(görcsök),hogy kevesebb vcan a szervezetedben,mint amennyire feltétlen szüksége van a normális izommozgáshoz.Ha ott felhasználódik,akkor szt az nem lesz hatással a méhizomzatra.De a doki bizti jobban tudja :).
Mi már 2 éve karácsonyra naptárt adunk :D.Idén már nem merünk... :roll: Idén jön a családi műtermi fotó nagyban,szép keretben :).Egyébként tuti ajándék a naptár :).
Cukor :).

Móni

Szl megvan a babakocsi?Legalább az... :D:D:D
Ágy? :wink:

Orsi

Egész napos túrát csináltatok? :wink:
Dalmata-tacskó keverék :D!
Baba:szt nem baj,ha egy fiúnak vannak babái :).Legalább gyakorol rajta,amit Te Farnciskával csinálsz,ő is csinálhatja... :)
Egyébként ezt is ott vettétek? :roll:
Jó volt,mentünk a falu vége felé és azt hittük,már elhagytuk a helyet.LÁttam én a sok autót,de azt is,hogy temető van ott.Azt hittem először,hogy a temető matt áll ott a sok kocsi...és majdnem vissza is fordultam,amikor leesett,hogy a temetőben viszont nincs senki :lol: !

Puszi

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Szóval akkor jöttök ma?? Egy kipufogódob csere -azuramszerint- nem sok idő. Egy ,másfél óra!
Echinacea. Én adom .Nem csak egy gyerekorvos mondta hogy lehet....... CSenge 2*10-12 cseppet kap. Én azt a módit választottam ,hogy 2 hétig adom, 2 hétig nem. Nem lehet hónapokig folyamatosan szedni,kell közben szünet. Nekünk ez bevált. Bár most több mint 2 hétig nem kapja,mert nem tettem oda neki Anyáékhoz. :?

Várunk! Melyik csizmibe jössz???? :wink:


Orsi!

Akkor végre kaptál fa építőt! :)
Pénteken akkor torna?

T

Kép

Kép
aba
 
 


Timi

Írtam sms-st :).

Igen,nem sok idő)még annyi sincs :)),szerencsére,csak attól függ,mikor tudja beütemezni a nap folyamán.Sajna az egy dolog,hogy odaviszem,mire még nekiáll :?.
Anyum jön is be majd,hogy le tudjak érte menni bióusszal,mert ebben a hülye szélben nem akarom a gyerekeket cipelni... :(.
A világítás miatt csúszik egyébként,mert azt egy másik srác csinálja és szét kell szednie az egész berendezést,mert valszeg vhol érintkezési hiba van.... (ami egyébként Saab sajátosság :?)
Minden esetre a holnap tuti,jó a de és du is,írd meg,nektek melyik jobb :).És bocsi a mai nap miatt... :oops:
A játszóházból hazafelé naná,hogy az egyik buszt le is késtük... :?
Echinacea:akkor adagolom nekik én is,csak nem fognak fetrengeni egész nap a nevetéstől :wink:!

Melyik csizibe menjek? :wink:


Lányok!

Hallottátok,hogy már Szombathelyen sem lehet választott orvosnál szülni?

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Látom,sehol senki... :(

Timi

Köszönjük a vendéglátást,nagyon jól éreztük magunkat .
Kép És jó nagy rumlit hagytunk :oops: .
Bulcsú sem szokott ám ilyen kis vaddisznó lenni,de úgy láttam,nagyon ki akart használni mnden pillanatot az új játékokkal :wink:!
Hazafelé azért elmondta,hogy nagyon jó volt,főleg a porszívó :D:D:D!
Aztán reggel el kellett mondanom,hogy hol is voltunk :roll:....
Szl köszi :)!
És természetesen várunk Benneteket,ha van kedvetek majd jönni :)!

Kérdés:te miben adod be nekik az Echinaceát?Olyan brutál íze van,hogy Bulcsú eslő alkalommal srívafakadt tőle :?.Aztán most körtelében adagolom... :roll:.

anyapoc
 
 


Megint én :).Feldobom egy kicsit a tpoikot,vagyis megpróbálom... :roll:

Mivel szóbakerült itt már és jól kiveséztük az okosbabát :roll:,gondoltam érdekes lehet néhány sor abból a könyvből,amit most olvasok.

Mivel már máshova is írtam ezt,csak átmásolom ide :)!
Vélemény? :)

Több érdekes dolgot olvastam tegnap egy szuper könyvben. Popper Péter-Ranschburg Jenő-Vekerdy Tamás Sorsdöntő találkozások a címe,mindenkinek nagyon ajánlom.

Leírom,ami nagyon érdekes,mivel volt már róla szó,hátha nektek is hasznos lehet :).



1. Az egyik dolog a szobatsiztaság,amit egyébként Vekerdy zárójelben jegyez meg,mert nem erről szól a könyv,de nagyon tanulságos pszichológus szakember szájából hallani:
(Zárjelben jegyzem meg,rettenetes magyar szokás a szobatisztaság sürgetése;például:6 hónapos szopó gyermek alá odatartjuk a bilit,mert észrevettük,hogy szoptatás közben kakil és úgy gondoljuk,hogy nem lehet elég korán kezdeni....- Hogy ebből milyen bonyodalmak, zavarok származnak,abba most nem bocsátkozom bele,csak annyit mondok, hogy a természeti népeknél két és fél éves kor körül a gyerekek maguktól és Magyarországon is,ha ezt hagyjuk,maguktól szobatisztává válnak. természetesen elvétve még előfordulhat bepisilés 5 éves korig és ezt teljesen természetesnek kellene tekinteni.)


2. A másik dolog a túl korai tanulásról,illetve a mikor csinálja már a gyerekem (felállás,beszéd stb...)
"Hogyhogy?Zsoltika 16 hónapos, és még négykézlábazik?De hát Ágika kilenchónaposan elindult és járt!"
Tudnunk kell: ez a sokféle összehasonlítgatás,siettetés mind hülyeség!Ha egy gyerek kétéves koráig feláll, és elindul,teljesen mindegy,hogy mikor teszi.Még egyszer mondom:TELJESEN MINDEGY.Nem úgy van,hogy a tehetséges,okos kilenchónaposan áll fel, a hülye,lusta tizennyolchónaposan.Erről szó sincs!Másik példa.Mikor kezd beszélni?"az én Zsuzskám hét hónaposan bezsélt".Marhaság természetesen.Persze,hogy kiadotthangokat , és az anya a szituációból talán néha rájött,hogy ez most mi lehet (ha volt "értelme " egyáltalán), aztán később úgy emlékszik,hogy akkor már beszélt.(....) És akkor itt ez a szegény Zsoltika-vegyük megint őt-,aki már kétéves,már két és féléves,és még mindig csak azt mondja,hogy "miamu tiapo". (....)De mindenképpen tudnunk kell,hogy szó nincs arról,hogy nekünk fejleszteni,képezni kellene egy egyébként egészséges gyereket bármiben:járásban,beszédben(ez a két legfontosabb dolog). (....) És akkor a gyerek előbb vagy utóbb beszélni fog, és hangsúlyozom,MINDEGY.hogy hároméves koráig mikor szólal meg. aki hároméves korában szólal meg,az is nagyjából ugyanakkor fog mondatokban beszélni-megszólalása után hamarosan-mint aki hét-vagy kilenchónaposan már "megszólalt".
És megint nem úgy van,hogy az okos gyerek előbb beszél. (....)


Van egy olyan kifejezés,hogy iskolaérettség.Ez pontos.A gyerek megérik az iskolára,mint az alma a fán.Ahhoz,hogy az iskolára megérjen,ha egyébként egészséges és normális családban nő fel,nekem semmit nem kell tennem!-de ha forszírozom a dolgot,le fog maradni,rosszabul fog neki menni,kifárad,ráun stb.
Miért?
Miről van szó?
És most egy valóban sorsszerű kérdéshez érkeztünk.Eléri-e a szülőt a mai divat?"Teljesítményelvű társadalomban élünk,az fog jól teljesíteni,aki már kisgyerek-korában is,legkésőbb az óvodában minimummenedzserképzésben részesült,ami nélkülözhetetlen a későbbi karrierhez..."

Tovább nem idézek,mert hosszú lenne, de kifejti a szakember,hogy nagy hiba már óvodás korban midennféle különórákra járatni a gyereket,elősorban ugye a nyelvet szokták itt kiemelni.a legtöbb óvoda visziont nem akarja elveszteni a gyerekeket,így kénytelen alkalmazkodni az igényekhez még akkor is,ha nem ért vele egyet.
Ráadásul kifejti a szerző,hogy bőven elég lenne az idegen nyelvet 7-8 éves kortól tanítani,mert semmivel sem fog előrébb tartani az a gyerek mondjuk 11 évesen ,aki 3 évesen kezdte a nyelvtanulást(természetesen hasonló háttérrel rendelkezőknél).

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc
Megírnád merre található, esetleg hogyan érhetném el a Zwikker fotót? Próbáltam interneten keresztül telefonszámos és címet megszerezni, de nem találtam semmit.

Nekem eddig még eszembe sem jutott, hogy a szobatisztasággal foglalkozzam, szerintem egyévesen még nincs itt az ideje. Bár már egy rokon megkérdezte, hogy vettem-e már Marcellnek bilit!! :?
Marcell még egyedül járni sem akar, de ha fogjuk a kezét már ügyesen lépked és látom, hogy napról-napra ügyesedik.
Nem értem bizonyos szülőknek miért fontos, hogy a gyereküket már csecsemőnek ill. kisgyereknek zseninek nevezzék!
Az idegen nyelvet viszont szerintem jó minél előbb megismertetni a gyerekkel, ha van rá lehetősége a családnak: pl. nagyon sokat hallottam arról, hogy a két különböző anyanyelvű szülő különböző nyelven beszél a gyerekhez, aki így lehet, hogy később szólal meg, de tanulás és megerőltetés nélkül beszélni fogja mind a két nyelvet.

Nagyon tetszik nekem Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem című könyve. Ez a könyv különböző készségfejlesztő játékokat ír le, nagyon egyszerű játékokról van szó születéstől iskolakezdésig, nagyon aranyos mondókák és versikék is vannak benne.

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Szilvia

Ha jól emlékszem, akkor a Kossuth utcán van a bolt,de majd utánanézek.... :)
A nyelvtanítás és a kétnyelvű családban való felnövés nem ugyanaz.
A kétnyelvű családoknál mindkét szülő csak a saját anyanyelvén szól a gyermekhez,így mindkettőt hallás után sajátítja el,ahogy azt az anyanyelvnél kell :).Tehát ez nem tanítás a szó szoros értelmében.
A nyelvtanítás viszont kifejezetten káros lehet (nyelvórák szintjén) egy óvodás (vagy akár kisiskolás) kisgyermeknek,aki még az anyanyelvét sem beszéli esetlegesen tökéletesen.Hogyan lehetne megtanítani egy óvodást akár az angol,vagy német (bmilyen) nyelvre,aki nem ragoz feltétlenül rendesen vagy éppen (nagy valószínűséggel) beszédhibás?Csak jobban összekeveredik.
Szt bőven ráér az általános iskolában elkezdeni.Ez az egész mizéria is inkább a teljesítményorientáltság és persze az egymás lepipálásának eredménye szt... :roll:
Nekem van nyelvtanár ismerősöm,aki tanít óvodában és elég katasztrófális a helyzet.Elég nehezn koncentrálnak a gyerekek,tk végig fegyelmezési problémák vannak.Nem nekik való...

Persze ettől még gondolhatja másként bki,de nem árt előtte jobban utánaolvasni a dolgoknak... :).

anyapoc
 
 


Anyapoc

Köszönöm az infót a fotósról, megpróbálom megkeresni.

Egyetértek veled, lehet kicsit rosszul fogalmaztam. Nem tartom jónak én sem a kicsi gyereket direkt taníttatását.
Olyan jó, ha egy családban van valaki, akár nagyszülő, távolabbi rokon (akit persze a gyerek sokszor lát) aki egy idegen nyelven beszél mindíg a gyerkőchöz, de persze ez nem ugyan az mint különórára járatni egy pici gyereket.

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Szilvia

Mehgtaláltam a címüket a neten :)!
Veszprém Cserhát Ltp. 6. Telefon :, 36/88-569-401 30/993-0310
Ez lehet,hogy még a régi,mert régen a Skála oldalában voltak,ahol most egy játékbolt-szerűség van(ha még az van).Azóta átköldötztek a Kossuth utcára,ott meg fogod találni.

Ez a kétnyelvűség is akkor működik,ha tényleg minden nap valaki azon a nyelven beszél a babához.Nálunk ugyan a férjem anyanyelvi szinten beszéli tk a németet,de mégsem erőltetjük,mert velem pl nem úgy beszélne :D!Így meg nincs értelme,mert csak nekünk lenne nezéhség.Majd eljön ennek az ideje :):

Viszont nem meséltél,miylen volt a hétvége :)!

anyapoc
 
 


Anyapoc

A hétvége úgy sikerült kb. mint Róma.:( Nagyon jó volt kimenni, a péntek délután sokat játszottunk az udvaron. Éjszaka viszont nem tudtunk aludni, mert kb. 300 m-re tőlünk (Művelődési Házban) buli volt, 4 körül amikor csend lett Marcell ébredt fel. A másnap nagyon jól telt, de éjszaka Marcell nem akart aludni (most elöször még az ágyunkba is beengedtük), 5-kor feladtuk a próbálkozást. Napközben felváltva aludtunk Apával, Marcell 5-től 11-ig bírta aztán két óra nyugalom következett, ezek után pedig úgy dönöttünk jövünk haza Zircre. Itthon mintha kicserélték volna, nagyon jól viselkedett és jól is aludt.

Pénteken készülünk a győri Metroba, szeretnénk Marcellnek játékot venni karácsonyra. Nagyon tetszett a katalógusban a készségfejlesztő kocka és az alagutas sátor. :D :D

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Anyapoc!

Örülümk,hogy itt voltatok. Csak azt sajnálom,hogy CSenge kimaradt a buliból.
Gyertek máskor is. Mást nem hagytunk a múltkor nálatok? :lol: :lol:

Nálunk az oviban teljesen kötetlen az angol tanítás. Akinek van kedve odamegy ,akinek nincs az nem. Vannak páran akik mindig ott vannak-Csenge is-és várják a napot mikor angolozhatnak. Pedig mi nem erőltetjük Csengének.
Szl őt érdekli. Persze ez kimerül a játékos formában ,mondókázásban-de tudják magyarul is a mondókát-stb.
A kötelezőt én sem tartom jónak.

Echinacea: Csenge már simán beveszi magában,de amíg ez nem ment, pici kólába tettem. Így örömmel ette,mert kapott a "tiltott gyümölcsből" is.


Orsi!

Nem sokmindent hagytatok ám itt. :lol: Cumi,cumisüveg,fényképek. :lol:

Ja,és a járókát vidd csak el ,ha majd nem kell visszahozzuk.
Befér az autódba,vagy én dobjam le?

Megyek iszom egy cappuccinot,mert fel kéne ébrednem.............

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Zűrös napjaink vannak... :?
A kocsiban lemerült az akksi,mert a világítás (amit most csináltak meg,ezek szt túl jól :roll),leszívta,ma be kellett bikázni.Közben leszakadt a mosogépem ajtaja(hála kicsi fiamnak :roll:),ma jön a szerelő.Aztán tegnap észrevettem,hogy a kazánban kicsi a nyomás,de vizet nem tudtam tölteni bele,mert vmiért nem működik a csapja. :? Felhívtam a Kögázt,ott egy kedves hölgy azt mondta,ez nem az ő hatáskörük.Kicsit ideges lettem,mert szt a nem is a villanyszerelőé!!! :twisted: Ráadásul csak htéfőnt tudott volna vkit küldeni... :? Na de találtam mást,aki még ma jön :).
Mire elindultunk vásárolni (ami csak ugye a kocsi bebikázása után sikerült,ezért tesóm jött gyorsan),hazafelé elszakadtak a szatyrok fülei... :twisted:
Mára legem van :?

Szilvia

Hát akkor nem volt nektek sem szerencsétek :? Előfordul szt iylen kis korban még,hogy nagyon ragaszkodnak a picúrok a megszokott helyhez :).De ez majd alakul :).
Azért gondolom,azóta már kipihentétek magatokat :wink:!

Timi

Hát gyertek,hagyjatok itt vmit,aztán majd visszük :wink:!

Ez pl. szt tök jó megoldás,ami a Ti ovitokban van!Hogy a gyerek dönthesse el ,hogy akarja-e vagy sem,érdekli-e vagy sem,érett-e rá vagy sem. :)
Nálunk különóra van,ahol persze a szülő dönti el,hogy megy-e a gyerek vagy sem.éppen év elején segítettem egy anyukát lebeszélni arról,hogy az erősen beszédhibás kislányát beírassa angolra... :roll:
Inkább menjen a logopédushoz... :roll:
Csenge nagyon bátor,hogy már magában beveszi a cseppeket :shock: .Szt még én sem tenném,elég volt az a nyalintás,borzalmas az íze... :?

Jövő héten nem jöttök el vmikor?Du....Amikor nincs balett :D!

anyapoc
 
 


b]Timi![/b]

Tudom-tudom, a szokásos ottfelejtés...nem lenne egyszerűbb, ha otthagynánk, úgyis megyünk és rendszeresítjük ottani használatra Jocinak? :lol:
NAGYON FINOM VOLT A CSÜLÖÖÖÖÖÖÖK!
Ebben hihetetlenül profi vagy, Józsi mindig ódákat zeng róla :D
Már várom a pénteki tornát, szóval utána még mozi?Jó kis kikapcsolódás lesz a pénteki nap :wink:

Szilvia!
Kár,hogy nem alakult úgy a dudari hétvégétek, ahogy szerettétek volna..na majd legközelebb!
Hol kapható ez a könyv,amiről írtál?

Ja, nálunk apa echte sváb, de soha nem beszélünk mi otthon németül,ellenben anyósómék gyakran,és a sógornőm ovis kisfia nagyon ügyesen tanulja így a németet.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi!

Ugye nem felejtetted el férjeduradnak mondani,hogy ma időben kell hazaérjen?
Feltétlen mennünk kell. Le kell mozogni a csülköt........ :lol:

Anyapoc!

Szívesen megyünk. Kedden és szerdán van balett. Nekem pénteken torna . Szóval hétfő vagy csütörtök. MElyik a jobb nektek?

Szilvia!

Dudaron nem esett még a hó? Ott mindig hamarabb van .
Mennénk szánkózni :lol: :lol: :lol:

T.

Kép

Kép
aba
 
 


Móni!

Nagyon aranyos Gergő, szerintem Jocinak is szimpatikus volt, gyertek máskor is.
A 2 kis csibész,ahogy birkózott :lol:
Kicsi a világ, nem is tudtam, hogy Józsi ismeri a férjedet :D
Remélem a ruhácskák tetszenenek, ha Franciska így nő, gyorsan jön majd az utánpótlás nagyobb méretekből :wink:

Timi!
Akkor gyertek ám át a torna előtt, talán így együtt jobban "elviselik" apjáink a dadaszerepet :D
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Timi!
Ugyanerre gondoltam:frankó lesz ez a torna, ha előtte mindig bekajálunk ilyen lightos étkekből :roll:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


...a mellplasztika mellé nézhetem lassan a zsírleszívást is? :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Anyapoc
Nagyon sajnálom, hogy tegnap ilyen rosszul alakultak a dolgaitok! A baj csőstül jön, szokták mondani! :( Ezután talán már csak jó dolgok fognak történni veletek! :)


Orsi
A könyv amiről írtam és amit Anyapoc ajánlott az is kapható a veszprémi Alexandra könyváruházban.

Timi
Hát ráéreztél, esett a hó és meg is maradt. Igaz, csak éppen mutatóba esett, de a hozzá tartozó hideg nem hiányzott!
Van jó kis szánkónk, úgyhogy jöhettek! :wink:

Orsi-Timi
Majd írjátok meg milyen volt az elsőt torna?

Marcellel tegnap kinnt játszottunk az udvaron, száraz faleveleket szedtünk, cicát kergettünk és persze mindenre felmásztunk, annyira elfáradt, hogy éppen beraktam a kiságyba és már aludt is, ezt úgy szeretem! :D :D :D

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: