Új privát üzeneted érkezett!

ezt azért még bemásolom Nektek, hátha érdekel valakit...

1., Nyár búcsúztató sport-, utcabál lesz szeptember 12-én, pénteken 17 órától az őrbottyáni focipályán. A belépővel támogatja az ifi focisták utánpótlását. Belépő: 1000 Ft/fő - gyermekeknek ingyenes!

Programok:

17:00
Csóré Béla
Erika és táncosai
Kadlot Karcsi, a mulatós zene királya - nosztalgia mulatós
Rulett együttes
Unisex
Kozsó
Barna fiúk
L'amour együttes (Didi)
Zámbó Árpy
Fekete Pákó
Nick Árpád, erőművész világbajnok
Csokis Tibi mulatós lemezbemutató (www.csokistibi.hu)
Románcos Krisztofer
Bunyós Pityu
Sztár foci az őrbottyáni kicsikkel

23:00 Utcabál, Prógli Laci és bandája kifulladásig
A műsorban meglepetés vendégek várhatóak!

Büfé, az érkező gyerekeknek meglepetés!


2., Ovibuli a Központi Óvodában

Kezdés: 2008-09-13 10:00
Zárás: 2008-09-13 16:00
Helyszín: Központi Óvoda

Hatalmas bulit rendez az Óvoda 2008. szeptember 13-án, szombaton a gyermekek számára. A Központi Óvoda 10 és 16 óra között érdekes programokkal várja a kicsiket. * Lesz zsibvásár, ugráló légvár és kézműves sátor is. * 10.30-kor a Kipp Kopp a fűben című bábjátékot adja elő a Nefelejcs Bábszínház. * A déli órákban a Tündérkék Tánccsoport és az Éva Fitnesz bemutatóját láthatják az érdeklődők. * 15 órakor A három kismalac című mesejátékot a Gyermekmosoly Óvodai Szín- és Bábjátszó Csoport adja elő. Esős idő esetén a rendezvényt az iskolában tartják meg. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak az Ovibuliba!
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Jöttem egy picit!

Látom mindeki megvan szerencsére!
Kislány remélem jobban vagytok,és nem lett semmmi komoly baj!

A szopizáshoz már én sem igyzán tudok hozzászólni,csatlakozom az előttem szólókhoz.
Viszont ha gondoljátok vannak ezek a homeopátiás bogyók,azt még kipróbálhatjátok,nagyon jó.

Dolgozom.Délután 14-18-ig.EEgyedül vagyok a 2 üzletben,de elbírom,és tök jó.
Hogy mi a bajom még nem derült ki,19.-én kell mennem Mr-re és talán abból megtudunk vmit,mert teljesen nem múlt még el a szédülés.

Most írok Diusomról.Hétfőtől mi is oviba járunk.
Az első nap ott voltam vele,és kezdtem megijedni,h hisztis lesz.
Aztán kedden már ott hagtyam másfl óra.Semmi gond nem volt vele ,és ma már 13-ig egyedül volt,ott ebédelt,és utána jött haza.
És nem volt gond vele :D
Holnaptól megpróbáljuk,h ott alszik és apa megy érte,ettől viszont már félek egy kicsit!De remélem nem lesz gond vele.
És képzeljétek az én drága nagylányom nagyon rossz evő,és ma az oviban majdnem mind megette az ebédet :D
Büszke vagyok rá!

Na most mennem kell igyekszem sűrűbben jönni.

puszi mindenkinek!

Kép
Kép
menyhartandi
 
 


Helló lányok !!!!


Andi !!! Szuper ügyes nagy Diácskám !!!! :) :)
Majd meglátogatunk !!! :) :) Minden nap dolgozol már ???



bogyó !!! Nekünk is volt ilyen esésünk , pont szent este
viszont , Diának még egy kicsit vérzett az orra is , de kb. 1 perc múlva elált . Másnapra bedagadt egy kicsit , de napról napra jobb let és nem lett belőle semmi komoly. Úgy-hogy ne aggódj , azért ha szeretnéd magad meg nyugtatni, inkább vidd el orvoshoz !!

Nekem ovis koromban eltört az orrcsontom (leestem a mászókáról) akkor nem sokat tudtak vele csinálni, két vattát kaptam az orromba és ennyi .

De nekem annó ömlött a vér belőle , ezért nagyon megijedtem mikor Diának is vérzett az orra egy kicsit. Pont Karácsonykor !!

Na, jól van , szerncsére már túl vagyunk rajta !!


Ui.. Az örbottyan.hu-n nincs rajta esetleg a rendeő és a rend.idők ??? v. a lap.hu-n ???



puszi

Kép


Kép
kati16
 
 

 
 

Sziasztok!
Majd később, most csak gyorsan.

Kati: nincs kint a honlapon... :(

Koppány jól van, nincs törése, azért volt bedagadva a fél arca, mert egy vérömleny volt a homlokában és az folyt le, szívódik fel... Mára már sokkal jobban néz ki, úgyhogy csak borogatni kell, nagyon megnyugodtam.

A többit majd ha hazajöttünk, mindjárt megyünk a postára.

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


bogyó !!! Na, jól van , akkor semmi probléma !!! :wink:

Kép


Kép
kati16
 
 


na jó, írtam egy csomót, több, mint 1 órán keresztül... küldés... kilép/belép, úgyhogy elszállt. :(

Nem tudom mikor fogom ezt újra megírni

Grrrrrrrr
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilvi remélem Koppánynak már lement a duzzanat, és elmúlt a pirosság.

Márti, csudaszép Lea lányod. Még csak most láttam a fényképet.

Kati, Rita, hogy álltok? Sokat gondolok Rátok, hiszen egy építkezés tele izgalommal. Emlékszem, amikor mi voltunk ebben a cipőben a kisházunkkal, micsoda érzések és élmények kerítettek hatalmukba. Alig vártuk már mi is hogy kész legyen. Éppen hogy a festő kitette a lábát a házból, mi már odacipeltük az ágyunkat, és ott aludtunk. Annyi volt, hogy a fürdőben a kád volt a helyén, fixen, beépítve, így tudtunk mosakodni. De még talán a konyhám sem volt kész. Na meg hát előtte az izgalmak. Persze nálunk más volt, mert a szülők sokat segítettek. Esküvő után azonnal nászútra mentünk, és mire hazajöttünk, a szülők már a vakolást is elintézték. Nagy volt a segítség és a meglepi. (Persze ennek van negatív oldala is, pl, amit én akartam "lyukakat" a falba, azt nem csinálták meg, stb.)

Aztán, hogy a lánykámról is írjak. Sajnos Apa és a hülye takonykorja, torokfájása, köhögése ránk ragadt. Hanna azért nem szopizott rendesen, mert fájt a torkincája. És még mindig- de remélem már nem

Upsz, sír. Mingyá jövök.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


áááá, eltűnt, amit megírtam..........

Márti, Hannám egyfolytában bámulja az ágyacskája és a babakocsijára akasztott macikat, olyan, mintha el is akarná kapni. Nyújtózik és kalimpál értük. Szerintem szerezz be Te is ilyet, de az a játszószőnyeg, amit Szilvi írt, jó lesz. Arról is lógnak a csörgő, vagy éppen nem csörgő figurák, éd szerintem Leának is nagyon tetszeni fog.

Mi már egy picit jobban vagyunk, bár a ma éjszaka elég hosszú volt. Mi szülők nemvagyunk hozzá szokva a 2-3óránkénti evéshez éjszaka, így elég fáradt vagyok most.
Annnyira édes Hannaaa.......... Most is a macikat bámulja és magyarázik hozzáááá............ :lol: :lol: :lol: :lol:

Megyek, fel kell hívnom Apát, siessen haza!! Le ne maradjon erről.
Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok !!

Mi van evvel a babanettel , hogy eltünnek az írások ???


kislány !!! Végre !! Jaj, de édes lehet Hannácskám ahogy így dumcsizgat a macikának !!! :lol: :lol:

Olyan aranyosak ilyenkor , nagyon jó ez az időszak és csak jobb lesz , egyre több újdonságot fog csinálni !!! :lol:

Viszont egy "hátránya" van az egésznek, sajna nagyon gyorsan megnőnek !!

Képeket nem kapunk ???

Én most azt élvezem , hogy egyre többet beszél Dia és már próbálja tudatosan össze rakosgatni a szavakat , most a színek érdeklik és jelen pillanatban szinte mindíg minden sárga !! :lol:

A háztól már bevagyok zsongva és úgy útálom, hogy megint várakozni kell !! (most a hitelre ugyibár) Mellesleg még mindíg nem jelentkezett az a drága értékbecslő !!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁ
Hétfő hívom a bankot , mi van már !!!

Ráadásul jön a rosszabb borúsabb idő is, brrr !!! Még az ősz elmegy , de a tél nem az én évszakom !! Talán ha már az új házból fogom nézni , kicsit kellemesebb lesz ! :lol:


Puszi nektek

Kép


Kép
kati16
 
 


Kép Sziasztok!

Remélem nem haragszotok, hogy nem térek vissza az előző oldalra újra reagálni az ottani beírásokra.

Márti: örülök, hogy jelentkeztél. Voltak rokonok a játékkal? Vagy vettetek másikat? Hogy tetszik Leának? Milyen baba Lea? Nyugis, pörgős? Koppány úgy-ahogy bírja a bölcsit. Kiváncsi leszek, hogy pénteken mit fog szólni, mert ugye az új épületbe megyünk ismét. 2 hete voltunk, akkor be sem akart menni, úgy sírt. Utána lévő héten az esése miatt nem voltunk és most megyünk. Sír,megnyugszik, játszik, sír, megnyugszik, játszik, bújik, bújik, stb... kb. így lehet leírni azt a 3-4 órát amit ott tölt. Muszáj megszoknia, valószínűleg kevés ez a heti 1 nap, de többre nincs keret.

Kislány: remélem jobban vagytok már. Ez a nátha, hihetetlen, hogy mennyire könnyű elkapni. :( Nagyon szép Hannácska. :) Köszönöm, Koppányka már jól van, egy kis horzsolás az orrán és annyi... no meg egy picit mintha még dagadt lenne az orrnyergénél, de remélem az is lehúzódik, minimális eltérés, de én látom. Azt viszont nem mondanám, hogy tanult belőle, ugyanolyan meggondolatlan,nem néz a lába elé, hogy merre szalad, stb... Majd idővel. :)

Kati: ez az értékbecslő... Csipkedhetné magát, bár nem tudom, hogy ilyen esős időben egyáltalán tudnak ott dolgozni? Majd raksz fel képeket a házról? :) Anyuék házáról még semmi hír, valószínűleg idén már nem is veszik meg, úgyhogy nem tudom hogy fogják a telet ott túlélni, egyre nagyobb az adósságuk, ám olcsóbban nem tudják adni, mert így is alig marad valami, hogy egy 1,5 szobás kis lyukat vegyenek Újpesten... :( Segíteni meg abszolut nem is tudok nekik, mert nekünk is jönnek a magas gázszámlák, mert már fűteni kellett tegnap is. De aranyos lehet Dia, már én is úgy várom, hogy Koppány elkezdjen beszélni, de egyelőre még mindig semmi... csak a szokásos (gyere, mama). Lehet Koppány abba a kategóriába fog tartozni, akik későn kezdenek el beszélni, de már rögtön mondatokat...

Rita: hogy halad a házikó? Vivi már nagyban ovis, gondolom teljesen belerázódott már. És Te? :) Már Te is jól viseled? Lara hogy van? Lesz pénteken turi, igaz itt Veresen. Ruhák 100 Ft, kabát 300 Ft. Ha valakit érdekel... én megyek, mert Koppánynak be kell szereznem nadrágokat.

Andi: ügyes vagy, hogy egyszerre két üzletet viszel. :) Hogy találtad ezt a melót? Hírdetés vagy ismerős? Dia hogy bírja az ovit? És Te? Milyen újra elszakadni otthonról? Ez alatt nem azt értem, hogy jó, hogy nem vagy otthon, hanem azt, hogy kicsit változtatosabb a napod... :) Ezt csak azért írtam, mert Gyula szerint sokszor kétértelműen beszélek... :shock:
Van valami fejlemény az üggyel kapcsolatban?

Huh, lányok. Pénteken ugye voltam tornán. Pont akkor voltak kint az udvaron egy másik csoport tagjai: Kangoo Jump. Hogy nekem az mennyire megtetszett. :)
http://www.youtube.com/watch?v=yiFop9iQ ... re=related

Rólunk röviden: beszéltünk a tulajjal, tavasszal visszatérünk rá, hogy meg akarjuk-e még venni a házat és kitalálunk egy árat. Ha nekünk sok amit ő mond, vagy neki kevés amit mi, akkor tárgytalan, de a jó jel, hogy ő hozta fel, hogy esetleg akár meg is vehetnénk... szóval majd tavasszal kiderül.
Heti 2 torna, sajnos már izomlázam nincs, első két edzés után volt, azóta semmi, de jól esik, az tuti.
A jogsi tök jó. Nagyon jól magyaráz az elméleti oktató és vettem egy gyakorló cd-t (a hivatalos, 2008-as kiadás), úgyhogy gyakorlok ezerrel... és kezdem megérteni. :) A képes kérdéseket gyakorlom leginkább, mert azok a 3 pontosok, jó lenne max. 2-jára átmenni a Kreszen, utána jön a neheze, a forgalom. Okt. 2-án vagy 3-án vizsgázom. Már úgy várom, lennék már túl rajta. :) Nagyon fogok félni az utakon, de muszáj a jogsi, valahogy csak leküzdöm idővel. :) Úgyhogy szorítsatok ezerrel. :) A Kresz táblákkal még gondban vagyok, de majd csak megtanulom, keverem ezt azzal. :D Még 2 szombat az elmélet. A csoport vegyes. Van aki el van magával, nem igazán társalog, a fiúk egymással beszélgetnek, én meg egy anyával kezdtem el beszélgetni, kiderült, hogy mindketten sík "hülyék" vagyunk a kocsikhoz, úgyhogy elvagyunk. :)

Andi: bátran ajánlom az eddigiek alapján ezt a sulit, ott van a XV.kerben,a Hubay térnél, Rákospalota-Újpest vasútállomástól kb. 5 perc gyalog: www.delfinjogsi.hu

Szóval most csak ezek történnek e házban. :) Pénteken viszem Kopit bölcsibe,remélem nem fog esni az eső. Én nem szeretem a dög meleget, de azért még egy kis enyhe időcske maradhatott volna, hogy ne kelljen fűteni meg bebugyolálni a gyereket. Gyula is tanul, sok a feladata, de muszáj. Végre találtam neki egy hétvégi sulit, úgyhogy nem hagyja abba. Eddig nem tudta lerakni az érettségit, mert dolgoznia kellett hétköznap és ugye nem tolerálják a melóhelyeken, ha eljön az ember heti 2-3 nap korábban. Úgyhogy csak most sikerül neki. Örül ő is, meg én is. :) Aztán a többit majd 4 év múlva meglátjuk, merre tovább. :)

Most megyek, tanulok! :)

Kép

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


sziasztok !!


BOGYÓ !! Hogy mennyi minden történik veled mostanában !!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Jó lenne ha megtudnátok venni a házat !! :lol: :lol:

Veresen hol van ez a turi ??? Tudod én Fót felöl jövök és Veres fele ahogy lekanyarodom nem messze van bal oldalt a koripálya aztán a CBA-nál jobbra visz az út, innen eltalálok a piacig aztán slusz , máshol még nem jártam , jaj bocs, a tónál még igen !! :roll:


Többiek hol vagytok ??


puszika

Kép


Kép
kati16
 
 


Huh Kati... lehet, hogy itt lakom, de ez a közlekedésben még nem jelent semmit. ;)
Valahogy így jutsz el:
akkor a lámpás kereszteződésig eljutsz (bp-i úti CBA-tól jobbra rá a Csomádi útra, ott balra a Mogyoródi útra - amit te is leírtál).
Csatolok egy képet, remélem érthető...
Ha nem, akkor szólj! :)

Kép Kép

De csak pénteken lesz 8-12-ig. Érdemes 8-ra oda menni, mert nagyon gyorsan kapkodják el a jobb cuccokat. A kínálat változó, lehet pont most nem lesz nagy durranás, de én mindig találtam Koppánynak valamit. :)
Meg 2 hét múlva pénteken és így tovább...

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


bogyó !! Köszi !!!

Na , most be ugrott , hogy a szadai úton szoktam még menni az meg a piac után egyenesen csak tovább .

Ha jól értelmezem akkor nem megyek ki a piac utcájára .

Megtudok ott állni kocsival ??

Ti merre laktok ??


puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Szadai út... az a lámpától a vasút felé van, ugye? Mivel a vasút után van a bal oldalon a Plus és a jobb oldalon a Triangolo, abban meg a CBA.
Mi a vasút előtt lakunk balra (a régi malomnál).
Igen, meg lehet ott állni kocsival, akár közvetlenül a Művelődési Ház előtt (mivel ott lesz a turi).
Tudod hol van a szökökút a téren... az az utca befele, csak oda a tértől nem tudsz bemenni kocsival.
De ha nem a térképet akarod követni, akkor kimész a Fő útra (lámpás kereszteződés), ott jobbra, majd a Huszár utcán be jobbra, majd ott az első keresztutcán be balra, és aszem ott jobbra és az lesz a Köves utca, a lényeg, hogy egy vonalban van a szökökúttal, csak egy kicsit hátrébb. :)
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Rita: bocsi, lemerültem. Most néztem, hogy Te is kerestél...

Sikerült vennünk egy terepmintás gumicsizmát. Úgyhogy ma ki is próbáljuk, úgyis szeret motorozni, így legalább nem kell attól tartanom, hogy tiszta víz lesz a cipője. :)

Rendesen haza értetek? Bocs, elfelejtettem megkérdezni, hogy a házzal hogy haladnak? Mikor mész Vivcsiért az oviba? Nagyon édes Lara, sok minden akkor jutott eszembe amikor már itthon voltunk. :(

Ha tudsz, nézz át a turiba, hátha... én viszem át pénteken Koppányt a bölcsibe Nyíresre 7-re, majd a 7.32-sel jövök is vissza...

Megyek, csinálok egy kis perkeltet, majd megyünk vissza Ivacsra tesómékhoz. Lehet leszek még, ha megy náluk a gép...

Üdv
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Helló lányok !!!



Hol vagytok ???

Bogyó !! Hát ez jó , én meg a vasútat nem tudom merre van , állomást is csak egyet ismerek a tónál . :lol: :lol:

Na , majd ha megyek akkor jól megnézem , most már hamarosan arra is többet fogok járni !! :lol:

Még holnapra is pocsék időt mondanak , sőt szobbatra is !!! ÁÁÁ

Jó lenne már egy kis nap !!!!



puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Most valami beugrott , igen asszem a vasút fele van a szadai út !! Jobbra valahol, mintha rémlenének a sínek !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


kislány !! Hogy vagytok , kilábaltatok már a náthából ???

Kép


Kép
kati16
 
 


Rita !!! Te is hol vagy már ??? Nagyon szép a tetőtök !!!! Ezek a gyerekek miket tudnak már !!! :lol: :lol: ÉDESEK !!

De izgi , nemsokára készen lesz !!!


Puszz

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Kati:köszönjük szépen az sms-t,és a pici Diámnak is kívánunk sok boldog névnapot sok-sok puszival.Bocsi,h nem válaszoltam vissza,de lefogyott a kártyám :cry:
Holnap megyek Kistarcsára arra az MR vizygálatra,aztán meglátjuk mi lesz.
Remélem jól vagytok!

Bogyó:Nagyon ügyi vagy,h belefogtál a jogsiba.
Megkérdezhetem mennyibe kerül?
És ha nem lenne nagy kérés azt a cd-t nem írnád át nekem?

Rita:Hogy vagytok?Meggyógyultál már?Vivcsi,h bírja az ovit?
Hogy álltok a házzal?

Kislány:Remélem jól vagytok már!

Mi megagyunk,jól vagyunk.
Dia hétfő óta az oviban alszik.Jól bírja bár hétfőn későn aludt el,de azóta nincs vele gond :)
Csak reggelente pityereg egy picikét a kicsi kincsem,de aztán óvónéni megvígasztalja és nincs gond vele.
Reggel én viszem,délután apa megy érte,mivel én 2-6-ig dolgozom,és apa meg 3-ra haza ér.
Én mostanában nem voltam vizsgázni,de jó lenne már letenni végre! :lol:
Az üggyel kapcsolatban annyi történt,h múlt hét pénteken elmentünk az ügyvédnőhöz,és csináltak apukámék egy adás-vételi szerződést a házról,h apukám megveszi anyukámtól,és erre megpróbáljuk a kölcsönt,de én kicsi esélyét látom ennek.
Mert indíthatnánk pert,de 200 ezerbe kerülne,és attól elárverezhetik a ázat,h per alatt vannak,sajnos.
Így ez tűnt csak megoldásnak,de az értékbecslőn múlik minden.

Na megyek,sosk puszi nektek!

Kép
Kép
menyhartandi
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy így el vagyok tűnve, de egyszerűen alig van időm netezni. Ha Lea alszik, akkor egyből a házimunka felé irányulok. A mai napig érthetetlen számomra, hogyan bírják anyukák 2-3-4-5 gyerekkel egyszerre! :lol: Minden tiszteletem az övék!!! :D :D :D
Az utóbbi napok csodás időjárásának köszönhetően kicsi lányom nagyon nyugtalan, teljesen felborult az eddig megszokott kis rendszere. :( Nem tudom, a ti gyerkőceitek megérzik ezt a vacak időt? Remélem nem.

Diácskáknak boldog névnapot kívánok utólag!

Andi: Kíváncsi vagyok a vizsgálatod mit fog kihozni, remélem, semmi rosszat. Örülök, hogy annyira jól érzed magad, hogy melőzni is tudsz, de azért vigyázz magadra nagyon!

Szilvi: Koppánynak helyre jött már a nózija? Ovival mizujs? Torna?

Kislány: Kilábaltatok a betegségből? Hannád hogy viseli ezt az időjárást?

Kati: Tudjátok már, mikor költöztök? :lol:

Rita: Te is nagyon eltüntél, merre vagy? Minden ok?

Remélem, senkit nem hagytam ki. :oops: :roll: :lol:

Most megyek vissza a konyhába, mindjárt kész a túrós tészta és mindjárt ébred Leám is. :lol:

Puszi mindenkinek!
fmarti
 
 


Sziasztok !!


Andi , Márti !!! Köszönjük szépen a köszöntést !!! :lol: :lol:


óó , mennem kell , nyűgösek vagyunk !!!

Reggel jövök !!!


Puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Most ismét csak gyorsan, mert tanulok meg pakolok.

Andi: a cd-t nem tudom, hogy lehet-e használni más gépen, mert központilag regisztráltatni kellett és felhívták rá a figyelmem, hogy csak arra a gépre telepítsem ahol a legtöbbet vagyok, mert csak egy gépre lehet feltepíteni... Ha gondolod, megpróbálom átírni, de nem ígérem, hogy működni is fog... :( Ha nem megy a cd, akkor viszont - ha gondolod - lemásolom a jegyzeteim amiket órán írtunk.
A jogsi 60.000 Ft (elmélet+gyakorlat). Ezen felül van még ugye: 7500 Ft elsősegély tanfolyam, 6000 Ft orvosi vizsgálat, kresz vizsgadíj 3760 Ft, járműkezelési vizsgadíj 3080 Ft, forgalmi vizsgadíj 3660 Ft, eü. tanfolyam vizsgadíj 3900 Ft, vezetői engedély kiadása 4000 Ft. Szóval, ha elsőre átmegyek mindenből, akkor a tanfolyam és a vizsgadíjak összesen: 91900 FtMeg megvettem a hivatalos kresz cd-t 5000 Ft, tankönyv 1600 Ft és egy kézikönyvet a rutinvizsgához 1300 Ft és ott lesznek a lehetséges pótvizsgák és pótórák... Viszont a suli ahova járok, ingyen megcsinálták a fényképet és kismamáknak van kedvezmény, ha pedig van Baba-Mama Tudakozó Klubkártyád, akkor összesen 8% kedvezmény van a tanfolyam árából és 3 részletben lehet befizetni. Igaz, hogy a kedvezmény 4800 Ft, de az is több, mint a semmi, főleg, ha szűkös a keret, meg az úgyis visszamegy a pótoráknál... Minket kicsit földhöz vert, hogy csomó mindent most kellett kifizetni, amikor én csak az 1. részletre (24.000 Ft) számítottam. Ezzel szemben a 24.000 Ft-on felül most kellett fizetni még az orvosit (6000), az eü. tanfolyam díját (7500), a kresz vizsga díját (3760), úgyhogy a 24.000 Ft kapásból több, mint 40.000 Ft lett. Ez van, lényeg, hogy sikerüljön, mert nagyon muszáj az autó... Te nem akarsz más suliban tanulni? Mikorra tervezed a kresz vizsgát?

Márti: köszönjük, Koppány már teljesen jól van. :) Bölcsis még, ott meg mintha már jobban viselné. Tervezem, hogy heti 2 napot menjen, vagy 1 teljes napot, meglátjuk mennyit tudunk bevállalni, mert elég kevés neki ez a heti 1 napon az a 3-4 óra.

Remélem mindenki jól van. :)
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, lassan keseredve. :( Több okból is kezdek kiborulni. 1: Lassul az építkezés :( Múlt héten péntekre ígérték, hogy kész lesz. Jó múlt hétem esett asszem 1x vagy 2x és nem jöttek. Oké. Tudtuk. Aztán jöttek csinálgatták. És itt azon van a hangsúly, hogy gatták. Nem csinálták, hajtottak, hanem csak úgy ott voltak és dolgozgattak. Azt mondták, péntekre kész a cserepezés is... Ennek ellenére péntekre készen volt a fólia. Cerép, ablak, szigetelés, lépcső, üvegtégla még sehol. Jó benne vagyunk még a 8 hétben. Ez a hét a 8. hét. De most sem lesznek készen. Ma úgy volt, hogy jönnek négyen és idézem feldobálják gyorsan a tűzfalakat. Ennek ellenére jöttek 3-an, fűrészelgettek kicsit, aztán a főnök elment valahova, aztán visszajött 11-re, fél 12-kor elmentek kajálni. Fél 3-kor rájuktelefonáltam, hogy jönnek-e egyátalán. Nem...... Mondam gondoltam és leraktam a telefont. Utálok veszekedni, remélem értették a célzást. Apa is rájuk telefonált az előbb. Holnap beszélgetés lesz, hogy ez így gáz. Itt a hideg, elfogyott majdnem a pénzünk, és még nincs vége... Komolyan el vagyok keseredve. Most, ha azt mondjuk, hogy kész ennyi, menjenek isten hírével, az nem jó, mert nincs pénzünk másik brigádot fogadni, hogy befejezzék. :cry: De komolyan nem tudom már mikor leszünk készen. Nem akarok rossz szájízzel elválni, de lehet, hogy az lesz.. :( Nem értem. Áhh mindegy.
A másik amiért el vagyok keseredve, az az, hogy Larának az alig 2 hónapja kibújt kis fogacskája kilukadt... :cry: És le is van törve egy darabka belőle. Csütörtökön megyünk fogászatra veresre megnézetni. Na az lesz még szép menet.... Mindkét gyereket viszem... :roll: :?

Na nem panaszkodom tovább, csak befagyott a jókedvem mostanában.. :( :?

Ki hogy van?

Andi: na mi volt? Jelentkezhetnél, hogy ne izguljunk..
Márti: Elhiszed, hogy 2-3-4 gyerekkel könnyebb ideülni? :D Lefoglalják egymást. Vagy ölik.. mindegy, de elvannak. :D
Szilvi: Drukkolok a jogsihoz. Jó kis érvágás... :? Remélem sikerül. :)
Kati: te is eltüntél. Hogy vagytok? Hitel?
Kislany: Hogy vagytok? Nátha? Remélem már a múlté. Csepplányka?

Na megyek, mert befagyott a fenekem.. Begyújtok. Pápá :arrow:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Szegénykém!

Kiváncsi lennék mi az indokuk, miért lassultak így be??? Bejött a hideg, elment a kedvük? Ez nem így megy. Megkapták már a pénzüket? Munkadíj...
Figyu: ott a József Attilában van egy köműves vállalkozó, ha gondolod megadom a számát. Úgy volt, hogy ő csinálja meg a tetőteret, de anyunak nem tetszett valami (ami lehet, hogy jogos volt...), így mi fejeztük be. Nem tudom ezek után ha mondod, hogy én ajánlottam mit fog szólni, így inkább ne mondd. :D
Nem egyszerű az tuti. A cserepet fel tudják rakni párod és a haverjai, nem? De akkor is ott a többi... Kiváncsi vagyok mi lesz holnap belőle... :(
Szerintem ha összekapnák magukat, akkor ezen a héten készen lennének. Viszont ha már megkapták a munkadíjukat, akkor nincs miért hajtaniuk, akkor már csak a gerincességükön múlik. Ha nem kapták meg, akkor pedig meg lehet mondani nekik, hogy ha nincs kész a héten (rendesen!!!), akkor nem is kapnak pénzt. Persze ezt így kivülállóként könnyen mondom (írom).
Remélem megoldódik és a héten készen lesznek.

Hogy-hogy kilyukadt a fogacskája? Koppánynak is le van törve egy icipici darab elöl, meg fehér foltok vannak rajta. Utóbbi állítólag valami vitamin miatt lehet. Szegényke... kiváncsi leszek hogy fogja bírni a fogászatot, Vivcsi már biztos könnyebben, ő már megérti, hogy mi miért van, stb...

Apropó: október 10-én az Ált. iskolában használt baba ruha vásár lesz, 14-18 óráig. Ezt iwiw-en, a Kismama Klub topicban láttam. Asztalt is lehet foglalni, ha valakinek eladó ruhái vannak.

Nyugodtan írd le ami bánt, hiszen azért vagyunk - gondolom ezt írhatom mindenki nevében! :)

Amúgy meg szerintem semmit nem ér egy olyan kapcsolat (akár baráti, akár pár), ahol csak az érem szép oldaláról lehet mesélni, hiszen az élet nem csak szép dolgokból áll. Magunkba zárni nem mindent lehet.

;)

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Elszállt..................................... már amit írtam....
Naszóval. A munkadíj 3/4-ét már megkapták, tehát nincs sok már bennt, de mégis valami.
Úgy gondoltam, hogy kapnak még 2 hetet és ha akkor sincs még kész, akkor összeszedem magam és rájukborítom a bilit... Nem tudom, hogy fogom csinálni, mert nem vagyok veszekedős. Ha valaki felnőttel kell veszekedni, és felemeli a hangját és rögtön sírvafakadok... :oops: :oops: :roll: Nem vagyok kiabálós. Max a gyerekekkel, ha százhuszadszor mondok el valamit és még akkor sem... :roll: :lol: Mindegy. Lesz ami lesz. Bízom. Tudod.. a remény hal meg utoljára... :lol: :lol:
Lara foga meg hasonló. Le van törve egy darabka az aljából, ezt betudom a csikorgatásnak, és fehér foltok vannak rajta. Megkapirgáltam a körmömmel és határozottan recés a felülete, nem sima.. Olyan, mintha fogköves lenne. Bár lehet, hogy vitaminhiányos, mert az étkezések 97%-a még szopi. Bár azzal is kap egy csomó vitamint nem? Vagy tán nem eleget? Passz.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok !!!

bolhácska !!! A fene vigye őket , pedig nagyon szépen indultak !!!

Szerintem van másik munkájuk és inkább azon szorgoskodnak . Nem ???

Bár nem értem miért nem lehet végezni avval a tetővel , szinte már kész is . !!!!

Larácskám foga nem lehet, hogy kálcium hiányos vagy valami hasonló ???
Nem irígyellek a fogorvos miatt !! Én is beszari vagyok !! Gondolok rátok !!!


Nálunk semmi változás még , ill. annyi, hogy egy hónap múlva már szeretnénk ott is lakni , nem leszünk készen , de ha ott vagyunk akkor Zsoltinak nem kell nap mint nap hazajárni , mert azért már hideg van !!!
De hát ez még a jövő zenéje !! Ez a pár hét is egy örökkévalóságnak tűnik !!!

Elvileg gépész a héten jön , ablakoknak meg pár hét múlva meg kell jönniük , én is reménykedem és sűrűn imátkozom , hogy minden rendben menjen , főleg a hitel !!!

Tegnap próbáltam hívni a nőcit , de egész nap nem értem el , jaj , én ezt , hogy imádom !!!! Ma is próbálkozom !!!


bogyó !!! Na-ná, hogy írhatod minenki nevében !!!


Andi!!! Megit eltüntél !!!! Mi van, az eremény milyen lett ???


kislány , Márti !!!! Jól vagytok?? Gyertek egy kics meséljetek valami jót nekünk !!!!


Millió puszi nektek !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


Na a tegnapi telefonálásnak meglett a mai eredménye. Ma nem 3-an jöttek ahogy eddíg, hanem öten.. Apa reggel beszélt a főnökkel, és elmagyaráztuk nekik, hogy lényegében nem a munkával van a baj, hanem azzal, hogy ha elmennek kajálni és esetleg tudják, hogy már nem bizti, hogy visszajönnek, akkor szóljanak, hogy ne várjunk hiába. Meg ha kaja közben dől el akkor legalább egy telefon, hogy b..meg vagy valami. Úgyhogy megbeszélték/tük és most megint halad a meló. De kíváncsi leszek a mai napra, mert ugye sokan vannak. A főnök azt mondta, hogy ő falaz, ketten szigetelnek, ketten meg mit tudom én mit csinálnak. :roll: Hááááát kíváncsi leszek.... A ma reggeli álláspont szerint ha nem esik, akkor jövő hét szerda-csütörtökön cakkpakk kész. Ámmen.. Jóidőt mondanak.

Kati: a fene vinné el a bankokat...... :evil: Ha valaki hitelt akar akkor tologatják az időpontokat, bezzeg, ha neked van tartozásod akkor pontosak mint a halál...... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Viszont egy hónap múlva már beköltözhető állapotban lesz a házikó?? Juhéjj. Ez jó nem? :D Csak minden úgy is alakuljon. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Csak gyorsan:

OKTÓBER 10-ÉN 14-18 ÓRÁIG BABA- ÉS GYERMEK RUHA (ÉS EGYÉB BABÁVAL ÉS GYERMEKKEL KAPCSOLATOS ÁRU) VÁSÁR LESZ ŐRBOTTYÁNBAN, AZ ÁLTALÁNOS ISKOLA ÚJ AULÁJÁBAN.

ASZTALFOGLALÁS 300 FT/MÉTER.

HA VALAKIT ÉRDEKEL, SZÓLJON ÉS KÜLDÖM A TEL. SZÁMOT vagy keresse meg Benedek Évát Őrbottyánban iwiw-en.
ASZTALT FOGLALNI LEHET A HELYSZÍNEN IS, DE HA SOKAN LESZNEK, AKKOR A HELYSZÍNEN FOGLALÓK ESNEK KI, EZÉRT ÉRDEMES ELŐRE.
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok !!!


Megjöttem a bankból , a nöci beteg , hétfőn lesz . Kicsit megpróbáltak utánna nézni , elvileg meg van az értékbecslés eredménye , de még nem látni a gépen, valószínű ma át fog érni , de problémát nem írt , ha minden igaz . Jaj , nagyon kíváncsi leszek !!!!


bolhácska !!!! Húúú-haaa , ezek megint szuper hírek !!! De jó lenne ha végre végeznének !!
:lol: :lol:

Igen - igen az nagyon jó enne ha egy hónap múlva már ott lennénk !!! :lol: :lol:

Csak igaz legyen !!!!!!!!!!!!!!!!! :roll: :wink:



Puszii

Kép


Kép
kati16
 
 


Jóreggelt!

:D Mit tesz egy kis körömrekoppintás? Tegnap előtt még csak a lefóliázott tető volt, és a tegnapi nap végére másfél tűzfal áll, és le van szigetelve és fóliázva belülről... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Frissítettem a blogomat képekkel... :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Bohácska !!! Nagyon hiper-szuper !!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Lányok , ha valaki bekukkant reggel, egy S.OS. kérdés !!!!


GÁZ v. VILLANY TŰZHELY ??????

(ha gáz akkor a folyosón felül megy a cső át a spejzon be a konyha másik végébe)

Tegnap este kaptam a kereszt kérdést . Ma kell válaszolnom mielőbb !!!!

Így elsőre nem tudom , gázom volt, szerettem , meg ugye ha áramszünet van akkor nem érinti (jó,jó persze remélhetőleg nincs egésznap áramszünet , de azért elő-elő fordul)
Itt anyuéknál villany van , az a régebbi (rezsó lapos). Útálom, hogy egy óra alatt hül ki . Bár talán az újabbak már jobbak gyorsabbak .
(A sütőm biztos elektromos lesz , de a főzőlapot nem tudom eldönteni )
Ha tudtok segítsetek !!


Ui.: Tegnap este már égtek a lámpák (égők), Zsolti lefényképezte így a házat, GYÖNYÖRŰŰŰŰ !!! :wink:


Puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


bolhácska !!! Voltatok fogászaton, mi volt ???

Kép


Kép
kati16
 
 


Kati! Hívtalak. Sztem gáz. Én jobban szeretem. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


nem voltunk fogászaton, mert elszámoltam az időt, és mivel egyedül mentem volna a 2 gyerekkel, nem értünk volna oda gyalog. Sebaj áttettük jövő hét csüt re. Remélhetőleg apa is tud jönni és akkor nem lesz gubanc
Kait kép lesz arról a gyönyörű házatokról??? :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


bolhácska !!! Köszi mégegyszer !!! :lol:


Dia elaludt !! :lol:

Kép


Kép
kati16
 
 


4 börze:

1., Őrbottyán, Általános Iskola új aula, október 10. (péntek) 14-18 óráig. Asztalfoglalás Benedek Évánál (iwiw, Őrbottyán). 300 Ft/óra. Lehet a helyszínen is foglalni, ha marad hely, de nem biztos, hogy marad.
http://www.orbottyan.hu/?pID=4&newsID=10095

2., Veresegyház, Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat régi udvara (Fő út 68.), október 11. (szombat) 8-12 óráig. Helyjegy nincs, a szék véges, így rakodó asztalt és/vagy fóliát vinni kell.

3., Börzefigyelőről: október 21. 9-12 óráig, Veresegyház, Műv. Ház (Köves u. 14)

4. Börzefigyelőről: október 22. 9-12 óráig, Szada, Faluház (Dózsa Gy. út 63)


Sziasztok!

Én már nem is merem kérni Katit, hogy rakjon fel képet. :P Amúgy tényleg rakhatnál fel. ;) Tök jó, hogy már van világítás, haladtok-haladtok. Kiváncsi leszek milyen lesz az 1. ottani éjszaka. :) És mire tudtok kipakolni rendesen... Biztos már nagyon várhatod, én már tűkön ülnék. :)

Rita: Ti is nagyon jól haladtok, végre! De legalább gatyába rázták magukat és befejezik, csak egy kis löket kellett. :) Tök jó lesz a ház, szerintem külsőleg sokat dob rajta a tetőtér beépítése. Vivcsi hogy fogja szeretni... :) Ti fent lesztek családostúl? Te- gyerekek-párod? Vagy csak a gyerekek? Most akkor kilyukadt a foga vagy csak letört?

Andi: hogy vagytok?

Többiek?

Koppány ma egész napos bölcsiben van, ott ebédel, ott is alszik. Délután 5-re megyek érte, kiváncsi leszek hogy bírta. Úgy döntöttem, hogy ha törik, ha szakad, októbertől (persze csak fizutól) beadnám heti 2x egész napra, hogy szokja a gyerekeket, meg azért sok gyerekkel jobban eljátszik, gyorsabban tanul, jobban eltölti az időt, mint anyával. :D De most komolyan...
Kresz vizsgám lesz október 3-án reggel 7.50-kor!!! KÉRETIK NAGGGGGGGGYYYYYOOOOON SZORÍTANI! :) Bár úgyis megbukok, az elsőn tuti... A forgalomtól mégjobban félek, mint az elmélettől. A sok hülye - ezt az agyatlanokra értem, nem a szabályosan közlekedőkre. :) Akkor meg még jobban fogok félni, ha már az oktató sem lesz mellettem és a gyerek meg mögöttem... Tuti pótórákat fogok kérni. Aztán az is lehet, hogy jókat fogok röhögni, hogy miket paráztam itt össze-vissza és nem is olyan nagy dolog az egész. :) Kopinak ez a Thomas meg Elmo világa mánia... :) Imádja őket. :) Viszont amin meglepődtem, tud rendesen félni, megijedni. Egyik reggel bekapcsoltam neki a Minimaxot, hogy én még alszok egy kicsit. Arra keltem, hogy rohan be visítva. Megijedt, mert a Ms. BG-be egy olyan rész ment ahol az ufo elrabolja a kisöccsét, illetve ezt álmodja. Felszippantja vagy mi és Kopi ezen ijedt annyira meg. Szegénykém, úgy sajnáltam. Beszélni még mindig nem akar, kezd aggasztani. Tudom, hogy nem kéne, mert ráér 3 éves koráig, de akkor is. Meg télen hogy fogom szobatisztaságra nevelni? Annyi ruhával rajta... Van közületek valaki aki télen nevelte szobatisztaságra a gyerkőcöt? Tudom mikor kakál, amikor guggol, de kapjam le róla a nadrágot, a harisnyát (ha van rajta) mindig amikor leguggol? Vagy várjam meg a 2,5 éves korára elérkező nyarat? Az már késő, nem?

Tényleg Rita: Vivcsinek már vannak kedvencei? Mint pl. Kopinak Thomas meg ilyenek. Micsodák? Hogy tudod megállni, hogy ne vegyél neki belőle össze-vissza mindent meg? Nyelvtanilag kéretik ne nézni a mondataim, mert szét vagyok esve, főleg érzelmileg. :)
Ovi hogy megy neki? Azt tudom, hogy jól, de pl. a barátokra gondolok.

Andi: Diának?

Kati: a Te Diádnak? :)

Most megyek, ebédelek (vagy nem), pakolgatok, kitöltök 1-2 vizsga tesztet. Hétfőn 4-ből egy sem sikerült, mind alul maradt a min. pontszámnál. Kedden 8-ból 3 sikerült, elértem a min. pontot!!! Szerdán 4-ből 2 sikerült, csütörtökön nem kreszeztem,ma meg még nem tudom, majd csak most kezdem el.

Autósok: most őszintén. Ti mindig betartjátok a Kreszt? Ha nem, akkor mik azok amiket általában az autósok nem tartanak be? Pl. sávváltás tiltott helyen, stb?

Sziasztok! :)

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szép napot !!!!


VÉGRE SÜT A NAP IS !!!! :lol: :lol:


bogyó!!!!!

Köszi !! :lol: :lol:

Mennek a drukkok !!!! Egy kalappal !!!! :wink:

A bilizés miatt meg ne aggód, bőven ráér a jövő nyáron is !!! :)


Diának nincsenek még kedvencei , ebben le vagyunk maradva . Ő a bebe Tv-t szereti nézni , a rajzfilmek még nem kötik le . :roll:

A You Tube-on szereti viszont nézni az énekeket, mint : süsü, vuk, paff, Halász Judittól ...stb.

Mi volt , Koppány , hogy bírta az egésznapos bölcsizést ??


Ja , vezetés : Bevallom őszíntén a 40-es sebesség korlátozást nem mindíg szoktam betartani .
Sávváltás tiltott helyen : hát, ehhez egy baromi béna nagyon lassan közlekedő autósnak kell előttem lennie , hogy megcsináljam !!!
Most így kapásból nem jut szembe más, pedig bizti van még !!! :roll:


Lányok hol vagytok ???


Rita !!!Remélem haladtak a fiúk !!!! :lol: (és már a lépcsőt csinálják :lol: )



Puszz

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!


Jöttem ismét szélvész módjára beköszönni. :) Megvagyunk, jól vagyunk, csak még tart a pocinyavaja, plussz lehet, megindultak Lea fogacskái, mert sokat nyáladzik és egyfolytában tömi a kezecskéjét - meg mindent, amit tud - a szájába. :shock: Pedig már kezdtem reménykedni, hogy a lesz 2-3 nyugis hónapunk... :lol:

Kati: Ha még nem késő a válasz... :lol: én a kombi tűzhelyre voksolok; a sütő része elektromos a teteje meg gáz. A sütéshez sokkal jobb az elektromos, mert szerintem egyenletesebben süt + tovább tartja a meleget, a főzéshez viszont én jobban kedvelem a gáz főzőlapot. Albérletünkben volt szerencsém az elektromos főzőlaphoz, és én azon soha nem tudtam olyan szépen sütni-főzni, többször sikerült túlsütni a dolgokat, bár lehet, ez az én bénaságommal volt magyarázható. :lol: Viszont a gáz főzőlappal ilyen csak igen ritkán fordult elő. :D

Rita: Nagyon szuperül halad a kecó! Tényleg belehúztak a fiúk! Nem semmi, már szinte kész is van! :D Igazán szépek lesztek! És nagyon jól néz ki a sütid is, kár hogy nem tudok beleharapni. :D

Kislány: Hogy vagytok?

Szilvi: Barátnőm kisfia 3 évesen lett szobatiszta, szinte egyik napról a másikra, úgyhogy szerintem nincs okod aggodalomra. Beszéd: Unokahúgom 2 éves korában kezdett el beszélni, de szinte folyékonyan, és be sem állt a szája. Előtte meg már annak örültek, ha 2-3 szót mondott. :D Most is ilyen kis szószátyár, pedig már 14 éves. :)

Látom, a vezetés, jogsi és kresz is feljött szóba. Én 16 évesen csináltam meg az elméletet, majd 17 évesen a gyakorlatot (hamarabb nem lehetett, nem tudom, most hogy van). De az biztos, hogy a KRESZ alapján nem lehet itthon vezetni, mert az tuti, hogy ledudálnak az útról! :D
Most nem az észt akarom osztani, csak leírom az én személyes véleményemet ezekről a dolgokról:
Szerintem az a legfontosabb, hogy mindig az aktuális forgalmi helyzetnek megfelelően és biztonsgosan vezessen az ember, nem pedig az, hogy pontról pontra betartsa a kreszt. :) Meg pl teljesen másképp kell vezetni Pesten, mint egy kis faluban, vagy mondjuk a német autópályákon. Pestet én utálom, mióta itt lakunk a közelében, én alig vezettem. (Mondjuk nincs is külön autóm, de az meg más tészta. :lol: ) Nagyon sok az ámokfutó, meg aki embereskedik, de vezetni nem tud. Fontos, hogy rugalmasan vezessünk, de mégis úgy, hogy a körülöttünk ténykedő többi autós-motoros-biciklis és gyalogos is kiszámíthassa, mit is akarunk. Én pl kb annyit nézek a visszapillantó tükrökbe, mint előre, tehát 50-50 %, mert így én is tudom, mire számítsak, pl. akarnak-e előzni. És nagyon fontos, hogy fel tudjuk mérni a közlekedési helyzetet, az időjárás adta esetleges veszélyeket, és ehez igazodva válasszuk meg, hogyan is cselekszünk.

Hogy mit nem tartok be? Pl a sebességkorlátozásokat. :lol: De ezalatt főleg arra gondolok, hogy sokszor feleslegesen korlátozzák mondjuk külterületen 60-ra a forgalmat, és gyakran ahol meg lehetne menni 90-nel, ott 60-nal sem megyek, mert annyira rosszak az útviszonyok.

Na azt hiszem, mostmár elég is lesz belőlem. :lol: Bocsi, ha nem mindenkire reagáltam, most ennyire futotta az időmből. :oops: Majd még jövök, ha tudok.

Puszi Mindenkinek!
Márti
fmarti
 
 


Sziasztok !!


Márti !!! Köszi !!! :lol: :lol: Sajnálom a pocitokat , remélem hamarosan vége lesz !!! Próbáltad már , hogy egy kicsit megtornáztatod ???

Az itthoni vezetést nagyon jól leírtad !!!


Puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Helló lányok !!


Hol vagytok ???


bolhácska !!! Na, mesélj, hogy álltok már ???


kislány !!! Gyere már egy kicsit mesélj , hogy vagytok ???


Andi !!! Te is bekukkanthatnál hozzánk !! Mi van az eredménnyel, mit mondanak a dokik ???




Puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Akkor kislány jön és bekukkant. :)

Sziasztok!

Tegnap Rita írt egy üzit, hogy mi van már velünk, és akkor döbbentem rá, hogy tényleg rég voltam itt.
Egyszerűen röpülnek a napok. A lánykám egyre nagyobb és ügyesebb, és én meg csak körülötte vagyok.
Jaj Csajok, ez csodálatos.
Reggel úgy ébredünk, hogy anyára mosolygunk!!! :lol: :lol: :lol:
Ollyyyaaaannnnnnnnn éddeeeesssssss!!! Imádom ezt a Lányt! :)

Szóval jól vagyunk, leszámítva a tüsszögést. Nem tudom, hogy ez miért van még mindig. (Bár amióta az eszem tudom - és a mai napig is- szinte nincs olyan nap, hogy ne tüsszögnék 5-6-ot.) Normális ez, ha Hanna is többször tüsszent egy nap??

Nekem egyébként szinte folyamatosan fáj a torkom.A homeopátiás bogyó ezen sajnos nem segít, és már nem tudom, hogy mit csináljak. Ezen kívül, úgy tűnik, kevés a tejcsim. De szerencsére a fagyó tele van, így ma reggel abból pótoltam Hannának. Gondolom most az Ő étvágya is megnőhetett de aztán lehet, hogy én is csökkentem, mert nem iszok elég folyadékot.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Márti Neked van elég tejcsid?? Én most megint el kezdtem inni a szopis teákat.

Visszatérve a napjainkra. tényleg gyorsan elmennek. Reggel felébredünk, hamizunk, aztán anya tusol, közben Hanna szundikál, majd pici takarítás vagy pakolás és újból hami, aztán ez megy egész nap. De hát Ti tudjátok!! Anyukák! :lol: :lol:

Az éjszakáink. Szerintem nőhetett Hanna étvágya, mert néhány nappal ezelőtt éjszaka 2-3 óránként kért enni. Szerintem kevés volt neki, amit adtam. Aztán egyik este cumisüvegből megetettük (amit egész nap a fejéssel összegyűlt, és estére kevés volt a ciciben.) és majd 9 órát aludt egybe!!!! 10 hetesen ugorhat ekkorát az étvágy??

Most mennem kell, nagyon éhes vagyok már, és mindjárt megint itt a köv. etetés.

Puszi, ígérem jövök hamarosan- próbálok. :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Szia kislány !!


Végre , végre !!! :lol: :lol: Örülök, hogy jól vagytok és Hanna egy tündéri kislány !!!

Hát , igen , .................... aki nem ismeri ezt az érzést annak nem igazán lehet leírni milyen is, ez egy igazi szerelem !!!!!!!!!!!!!!!!

Néha (mindíg) annyira de annyira meg tudnám zabálni Diát , imádom !!!! (na azért vannak kivételek , mostanában kezd rájönni , hogy anyát lehet bosszantani ha nem fogadok szót és elfutkosom ...stb , kezd nyitni nagyon a külvilág felé )

De, ez az édes folyamatos duma , megzabálom!!! :lol:

micó = micimackó :lol: (aztán nagyon több ilyen szavunk nincs egészen szépen utánoz vissza mindent,de ezt úgy imádom .)

A fene vigye már megint jönnek ezek a borúlt esős napok !!!! :?


Rita !!! Ha-hó , halihó !!! Hol vagy ??? Mentek ma fogászatra ????


bogyó !!!! Tanulsz ???? Holnapra megy a drukkk !!!!!! :lol: :lol:



Puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Ui.: Szerintem simán megugorhat , így az étvágya , biztos most nő !!

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziaszok!


Kati: Szinte már mindenen túl vagyunk pocifájást illetően, a tornáztatás sem használ. Mondjuk mostmár sokkal jobb a helyzet, mint hetekkel ezelőtt, talán azért is, mert közeledik a bűvös 3. hónap betöltése. :)

Kislány: Örülök, hogy rólad is hallunk! Sajnálom a megfázást, már jó régóta húzódik. Nekem még ajánlották megfázásnál a Calcium Sandoz + 1000mg C vitamint. Ezt szedheted szoptatás mellett is, sőt ugye plussz jól jön a tejképzéshez is a Calcium bomba. :)

Én szopis teát nem tudok inni, mert úgy megfájdítja Lea pocóját, hogy aztán csak ordítás van belőle, szóval hanyagolom. Viszont ezernyi praktikám van a tejképzés serkentésére (ugye én is mindent kipróbáltam kétségbeesésemben, nekem nagyon rossz érzés volt, amikor hirtelen nem volt elég a tejcsi), aztán nem tudom, neked melyik válna be. :) De ami nagyon tuti, az a gyakori szopi, szerintem az a leghatásosabb tejserkentő.Tedd mellre Hannát minnél sűrűbben, akár 2 óránként is, annyi elég, hogy leemésztődjön az előző adag megevett tejcsike a gyomrából. És a napi 3 liter folyadék legyen meg, szopi előtt vagy közben feltétlenül igyál meg legalább egy pohár mentes ásványvizet. ja és gondolj arra folyton, hogy lesz elég tejcsid, és Hanna ügyesen ki fogja várni. :)

Tejcsi ügyileg szerencsére én helyre jöttem (ha jól emlékszem, írtam nektek, hogy volt egy megtorpanás), viszont a lányom érdekes szokást vett fel. Naponta többször is megcsinálja, hogy 2 óránként kér enni. :D És nem azért, mert egy evéséhez nincs elég tejcsi, mert lenne, de nem kér többet és kész. Nem tudom rávenni, hogy többet egyen egy kajálásnál, ha próbálkozom, csak vigyorog rám teli szájjal, meg lehetne zabálni! :lol: :lol: :lol: Van hogy próbálom a másik ciciből, de onnan sem akar enni, szóval ez van. :) Lehet, anyahiánya van és egyszerűen szeret a kezemben lenni? Meg az utóbbi napokban egyre ritkábban adok neki teát, tegnap azt hiszem talán egyszer kínáltam meg, akkor sem kért... szóval gondolom, így azt a folyadékot is a ciciből kéri, amit eddig elteázgatott. Bár az a tea nem volt nagy mennyiség, fél-1 deci/nap. Szóval várom a tapasztalatokat, nálatok volt ilyen?

Kislány, irigykedek, 9 óra alvás???? :shock: :D Mi este is legalább 2x kelünk enni, de van hogy 3x is, úgyhogy én szerintem még évekig nem fogok tudni egy huzamban végigaludni mondjuk 6-7 órát sem, nem hogy 9-et. :D

Egyébként a nappaljaink hasonlóan telnek, mint nálatok: evés után nálunk játék jön, azután ha hangot ad a fáradtságának a kishölgy, mehet aludni. :) És amíg alszik, addig anya ténykedik ezt-azt, mikor mihez van affinitása. :lol: Lea is rengeteget vigyorog, olyan igazi kiscsajosan; teli szájjal, a nyelvét is kidugja közben, plussz aranyos hangokat hallat és szégyenlősen tekereg (ez utóbbit főleg akkor, ha apukéjára vigyorog). :lol: Nagyon sokat beszélget, mostmár egyre többet, és különféle módon ad ki hangokat, nagyon érdekes és csodálatos látni ahogy változik, fejlődik. A játszószőnyege szerencsére bevált, vannak kedvenc figurái, bár én néha átrendezem a kellékeket. :) Rakok hozzá ezt-azt, lejjebb teszem hogy elérhesse a dolgokat, változtatom őket, de így is megtalálja magának a kedvenceket. :) A kis kezecskéjével is egyre ügyesebben koordinál, szép lassan nyúl olyan játék felé, amit meg akar fogni, és amint sikerrel jár, már teszi is a szájába a zsákmányt. :lol: :lol: :lol:

Anyukák: Nektek mikor kezdett el kb. 4 óránként kaját kérni a baba? Mert nálunk nem hogy nyúlnának a kaják közötti idők, hanem rövidülnek! :lol: És ugye nem voltam már lassan 3 hónapja fodrásznál, plussz nem ártana elmennem ruhát venni magamnak... Hiú vagyok na! :lol:

Másik kérdés: Nektek szülés után nőtt a csípőszélességetek? Ha igen, akkor idővel visszarendeződtek a csontok, vagy megmaradt a szétcsúszott csípő? Nekem ahogy nézegettem, kb 10 cm-t nőtt a csípőm, úgy szétmentek a csontjaim szülésnél. Tehát feljön rám az összes régi csípőnacim, de begombolni már nem tudom őket, mert egy 10 cm-es távolság tátong a gomb és a lyuka között! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Másrészt a felsőim sem jók rám, mert annyit nőtt a mellbőségem (2 méretet), hogy úgy nézek ki a felsőimben, mint Micimackó abban a piros pólójában. :D Úgyhogy az egész őszi -téli ruhakollekcimnak búcsút mondhatok, még nem tudom, mit kezdek velük.

Na azt hiszem, most bepótoltam a több heti elmaradásomat, bocs, ha túl sok voltam. :oops:

Szép napot nektek!
Márti
fmarti
 
 


Sziasztok!

Írok pár mondatot, de nem hiszem, hogy bőbeszédű leszek.

Kati: igen, készülök. A próba tesztemen a suliban 7 hibapontom volt. Itthon a hivatalos cd-n tegnap 7-ből 7 sikerült, volt olyan amelyik 100%-os volt. Persze amikor a kérdéscsoportokra mentem rá, ott voltak rendesen hibáim, de tegnapra azokat is lecsökkentettem elég szépen. Ma mégegyszer végigfutok az 1200 db kérdés megválaszolásán, aztán csinálok 20 tesztet és befejeztem a tanulást. :) Holnap meg reggel 8.10-re már ki is derül, hogy buktam-e vagy sem, mert ugye lehet, hogy itthon és a suliban jók a tesztek, de a vizsgán megbukok, mert izgulok. :)
Szóval Dia ilyen kis huncut. :) KOppány is csinálja azt, hogy hiába szólok neki, hogy nem szabad, már nem érdekli, sőt... elkezd jókat nevetni rajta, én meg a felrobbanás szélén állok, aztán odamegyek és elveszem tőle amivel rosszalkodik (pl. firkálja filccel a tv-t, az asztalt, a ruháját, kisöpri a tányérból az ételt, rázza szét a cumisüvegből a teát v. a szörpöt, ütöget valamit aminek jó nagy hangja van és persze törékeny, stb). Merci ízig-vérig kamasz már? Nem lehet egyszerű két gyerekkel, főleg ha az egyik tini. Tényleg, szoktak egymással játszani vagy valamit csinálni?
Házikó hogy halad? Amúgy jól vagy?
Ja igen, én is arra szavazok, hogy felül gáz, alul villany. A villany sütő gyönyörűen, egyenletesen süt, csak ki kell tapasztalni ha gázhoz szoktatok. Vagy már vettetek? Ha igen, milyet?

Köszönöm az őszinte véleményeket, tapasztalatokat vezetés terén. :) 1 év múlva majd én is beszámolok, hogy mit nem tartok be. :)

Rita: az engem is érdekel, hogy mentek-e ma fogászatra, ha igen, akkor mi volt. Mi lesz hétvégén, hogy sokat fogsz sütni? Miért leszel ideges? Hogy halad a házikó? LÁnyok jól vannak? Nagyon jó az a süti. Leírod a receptet? :) Mitől lett ilyen jó csíkos? Hogy-hogy nem folyt össze? Hogy csinálod? :D

Márti: örülök, hogy jól vagytok. :) Pocinyavajára sok tornáztatás, espumisan. Mi nem nagyon adtunk KOppánynak (csak eleinte) kömény teát, mert attól még több lett neki és nem feltétlen jött ki, úgyhogy mi sokat tornáztattuk, sajnos szélcsöveztük is, Infacolt is kapott (ez sem jött be) és végül az Espumisan múlasztotta el neki. Remélem mielőbb rendbe jön a pici Lea. Valószínű, hogy kezdenek nőni a fogai, ha nyáladzik és töm mindent a szájába, de ez eltarthat még jó pár hónapig, mire az első fogacska kibújik. Rágjon csak, nekem az a véleményem. Ha nagyon fáj neki és látod, hogy elindult a fog, akkor be lehet kenni Dentinox géllel vagy Gengi géllel meg lehet neki masszírozgatni. Nálunk bevált, bár mi a Gengi gélt nem próbáltuk. Ne haragudj, ha olyanokat írok amiket Te is tudsz, de azért írom le, hátha mégis tudok valami újdonsággal szolgálni. :)

Kislány: azzal nincs gond, ha sokat eszik, max. zöld lesz a kakája (már bocsi). Inkább sokat egyen, mint nagyon keveset. Ahogy Kati írta, biztos most kezd nyúlni, nőni, úgyhogy emiatt növekedhetett meg az étvágya. :) Sajnálom, hogy kevés a tejed. Nekem is volt egy időszak amikor azt hittem, hogy elapad, aztán visszajött rendesen és azóta is tart, igaz mostanra már kevesebb, de eltelt 1,5 év. :) Remélem ezen nem aggódsz, mert minden negatív tényező rossz hatással van a tejcsire.
Tüsszögés: Koppány kisebb korában ugyanúgy tüsszögött, mint Hanna. Annyi, hogy ő egymás után kettőt és ezt eljátszotta naponta akár 2x-3x is. Nem hiszem, hogy a tüsszentés az baj lenne. Torokfájás: mézes tea? Az sem segít? Én nem szeretem, de nekem mindig elmulasztotta, mert köztudott, hogy én évente többször torokgyulladásos vagyok. Minden rögtön a manduláimra és a torkomra megy rá. Nagyon jó, hogy Hanna ilyen kis nyugis, alvós baba. :)

Újdonsült anyukák: azért néha egy-egy képpel megszánhatnátok minket. :) Gyorsan fejlődnek, úgyhogy mindig változnak, úgyhogy értesülnünk kell ám a fejleményekről kinézet terén (is). :)

Andi: hogy vagy? Mi újság nálatok? Ne haragudj, a cd-t oda adom, ha kéred, de semmire nem mész vele. El lett vive szakihoz, aki ért a kikódoláshoz és azt mondta, hogy ezzel semmit, de semmit nem lehet kezdeni, úgy levédték. Még átírni sem lehet és ha alaplapot cserélünk, akkor is mehet a kukába, mert valami alaplapszámot megjegyez, ahhoz kaptuk a kódot és csak azzal működik 1 gépen. :( Úgyhogy nagyon sajnálom, de ezzel nem tudok segíteni. Viszont, mint írtam, a jegyzeteim szívesen felajánlom, hátha segít. Milyen a meló? Nem unatkozol? Lányok hogy vannak?

Most megyek, reggelizek, aztán tanulok, majd 1 körül megyek át tesómhoz, majd 4-kor megyek át Koppányért a bölcsibe. Ennyit arról, hogy nem leszek bőbeszédű. :)

Sziasztok!

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szilvi: Megy a drukk holna reggelre!!! De én tudom, hogy ügyes leszel, próbálj meg nem izgulni. Gondolj arra, hogy azzal nem lesz jobb, csak rosszabb a helyzet, nekem ez szokott segíteni. :)

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat pocifájás, fogzás ügyben! Mi már túl vagyunk az Espumisanon is, meg a többi csodaszeren, de inkább csak enyhítettek a panaszokon, mint hogy megszüntették volna a problémát. :(

Jaj és a tüsszögés (még kislánynak akartam írni): nálunk is tüsszög Lea születése óta, és egynél szinte soha nem áll meg. :D A rekodrja pár nappal ezelőttről 4 tüsszentés közvetlenül egymás után. :lol: Szerintem amíg egyébként semmi baja a babónak, addig emiatt nem kell aggódni, sőt a kis szervezetük így távolítja el a felesleges bacikat. :)
fmarti
 
 


kislány!!! Tüsszögés terén csatlakozom az elöttem szólóhoz !!! :lol:


Na, bogyó már írod !! Vagy már lehet kész is ??? Remélem jó kérdéseket kapál !!! :lol:

RITA !!! Hol vagy ???

Kép


Kép
kati16
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: