Új privát üzeneted érkezett!

Ja, meg van egy rakat céklánk! Szerintetek mikortól adható. A doki kiakad, ha egy listával megyek hozzá! De inkább, minthogy hülyeséget etessek a gyerekkel.
O.

Kép
tokajkincse
 
 


Szerintem Marci nem az a nyomulós tipus,biztos azt várja, hogy Lili kezdeményezzen! :lol: :lol: :lol:

Hogy lehet egy védőnőnek ilyen választ adni? :shock: :?: És még csodálkoznak, hogyha az anyukák internetről,vagy újságokból tájékozódnak.Nekem is egyszer a szememre vetette a mi védőnőnk, hogy azért nincs biztos soha kérdésem mert sok újságot olvasok,meg a netről mindent megnézek! Naná,ha ilyen bénák! :?

Lili is alszik,még a hétvégét piheni ki most is szerintem. :roll: :wink:

KépKép
editmaci
 
 


Orsi,megnéztem az egyik könyvben,és a cékla az első főzelékek között van,amik 3 hónapos kor után adhatók.

KépKép
editmaci
 
 

 
 

A bébikaják összetevői a hozzátáplálásban nem irányadóak a mostani standardek szerint.
Aprómagvas gyümölcsöket 2 éves korig nem javasolnak....
Amúgy meg: http://freeportal.hu/babakonyha/ Bár ebben is van némi hülyeség a 6 hónapos kortól javasolt búzával pl.

KépKép
pedina
 
 


Én céklát az elsők között adtam neki (krumplival). Aprómagvas gyümiket én sem adok neki. Kaptunk mi is málna-alma bébidesszertet, de nem adtam oda neki. Arra is az van írva, hogy 4 hónapos kortól.....
Megyünk sétálni, a boltba veszünk kölesgolyót (is).

KépKép
sz.szilvia
 
 


Igazából engem nem is a magvak zavarnak, hanem az, hogy tudja megemészteni és ne legyen tőle allergiás. Bár találtam már én almahajat is bébiételben amúgy!


O.

Kép
tokajkincse
 
 


Nem kaptam kölesgolyót...... de délután megyünk a corába, ott bizti van.

KépKép
sz.szilvia
 
 


Csajok nyertem egy Barillás mixert! Tegnap egy papír utalványt és megjött a Pickwickes teáskanna is. Most nagyon örülök. Milyen jó, hogy MArci nem aludt vissza!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
tokajkincse
 
 


Ilyen:


Kép

Kép
tokajkincse
 
 


Ez igazságtalan! Mindent elnyertek előlünk! :lol: :lol: :lol:
Az a mixer nagyon jó!!!! :wink:

KépKép
editmaci
 
 


Ráadásul azzal a tésztával és szósszal nyertem, amit Mara adott nekem! Majd ha eljönnek hozzánk mixelek neki valamit! :lol: Amúgy fogalmam nincs mit csinálok vele, mert vannak ilyesmi gépeink, de külön. Azért nem adom vissza! :lol: Nagyon örülök! Marci is nevetett mikor mondtam neki, hogy anya nyert egy gépet, amivel finom kajcsit fog neked csinálni. Szerintem érezte, hogy milyen boldog vagyok.

Kép
tokajkincse
 
 


Lili tegnap este 9-től alszik! :D 4-kor egy kis nyöszörgéssel jelezte, hogy éhes.Ezt 20 perc alatt lerendeztük,de szinte ki sem nyitotta a szemét,rögtön visszaaludt.
Kép

KépKép
editmaci
 
 


Csajok!

Ez a hotel!!!!!!!!! Ha tudom, hogy ez ilyan jó, nem Töröko-ba megyünk nászútra, hanem ide 2 hétre!
Eni! Mi kitettük a "kérem ne zavarjanak" táblát, és nem jöttek takarítani, csak amikor már bevettük. De akkor meg sétálni voltunk, így nem zavart. :wink:

Orsi! Na mostmá' vegyél vissza! :wink: :wink: :wink:

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Kittina, milyen jó, hogy nem hallgattam Rád! :lol: Már van egy tányéralátét készletem is a Barillától! :lol: Gondoltam kihasználom, ha már úgyis felkeltem szoptatni Marcit és hajnal kettőkor beküldtem a kódot.. Ma szerintem nyűgös napunk lesz, legalábbis most annak indult. Holnap oltás. Hihetetlen, hogy már 4 hónapos Manókám!

Kép
tokajkincse
 
 


Már négy hónapos??? Boldog hónapfordulót neki! :lol: :lol: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


köszönjük! Még nem sikerült belépni a freemailbe, hogy Lili mit írt neki! :) Hamarosan a te csajszid is 4 hónapos lesz!
Marci ma már írni akart. Úgy csapkodta a billentyűzete, hogy csak na. Mikor nem érte el, akkor pedig reklamált, hogy Ö Ö Ö és húzta magát előre. Nem hiába. Lassan azon gondolkodom, hogy kellene nekünk egy másik gép.... Mármint hagy nem lecserélni, hanem pluszban, mert ha ez a mini pasi is kezelni tudjam majd, akkor leshetek, hogy mikor engednek ide!

Többiek??????

Kép
tokajkincse
 
 


Tegnap Lili is felfedezte, hogy micsoda csoda a számítógép:
Kép
Még a nyála is csorgott a gyönyörtől! :lol: :lol: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Szilvi! Küldtem mailt, megkaptad? A mi mailszerverünk most olyan kiszámíthatatlan, hogy inkább ellenőrzöm...

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!

Lili tegnap este nem nagyon akarta elhinni, hogy aludni kell. :D szopizás közben elaludt,és amikor felébredt egy szikra álom sem volt a szemében. Mosolygott,magyarázott,csak éppen az álom nem látszott a szemében. :shock: Imi majdnem egy órán át altatta. :wink:

Tegnap voltunk az anyóséknál Erzsébet napot ünnepelni. Lili a végén úgy bealudt, hogy még arra sem ébredt fel, hogy öltöztettük. :!: Csak itthon nyitotta ki a szemét, de vissza is ájult rögtön. :D :D :D

KépKép
editmaci
 
 


Na, túlvagyunk a 4 hós oltáson is. Minden rendben volt, Marci alig sírt. Írt fel nekünk hypoallergen pépet. Milupát és vaníliásat. Tök jó, hogy 50%-os támogatással is 1200 ft a két doboz. De ha simán venném sem lenne olcsóbb és abban még tejfehérje is van. Doki szerint mindent ehet, ami 4 hós, de a málnát nem. Az ilyen aprómagvasakból is csak az italokat, az ételeket nem. Csak figyelnem kell nem jön-e ki rajta valami. A szilvát elfelejtettem megkérdezni, de sebaj. A cékla viszont mehet neki. Most majd a banánt és a körtét fogjuk próbálni a napokban. A banánnal sok babának szokott gondja lenni, de a doki szerint lehet, hogy nekünk nem lesz és akkor nyugodtan kaphatja. Ha igen, akkor meg egy ideig nem kapja.
Anyukám csinált neki játszószőnyeget. Itt visítozott és nevetett az állatoknak és persze ezerrel mocorgott. Két napja a lábaival játszik sokat, főleg, ha színes a zokni. :D

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok!

Orsikám.... no komment! :mrgreen: :mrgreen:
Zsomborkám végre alszik. Az utolsó este, tegnap, úgy döntött, ő elalszik, míg mi eszünk, persze ölben, és nem is kel fel fürdeni. Így is történt, büdös napot tartottunk, ami megbosszulta magát, de keményen! :x Képzeljétek, éjjel 11-kor felébredt, evett, elaludt, aztán kelt fél3-kor, fél5-kor és fél7kor is :!: :!: :!: Szóval az apjával offon vagyunk. De rendes volt, mert fél7-kor visszaaludt, magától ( :!: ), és aludtunk 8-ig.
Nagyon jó volt Egerszalók. Félpanziót kaptunk, svédasztalos reggelivel és 3 fogásos vacsival. Mindig volt valami desszert! Nyami-nyami, meg állandóan marokkói mentateát ittunk, én persze kávéztam ezerrel. A vacsihoz limót ittam, milyen finom volt, hogy nem nekem kellett elkészíteni!
A recepciósok aranyosak voltak, nagyon megtetszett nekik Zsomborka. Még a séf is el volt ájulva tőle! Egyik nap egyedül vacsiztam, mert Zoli kiütötte magát a fűszeres kajákkal (gyomorrontása lett :? )és az egyik felszolgáló megkérdezte, hogy miért csak egyedül eszek? Hiányzott a visongatása az étteremből 8)
A képtárba fogok feltenni képet, nem ígérem azonnal.
Jók legyetek!

Puszi

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Boldog hónapfordulót Zsombinak! :P :P :P

KépKép
editmaci
 
 


Köszi, Edit!

Nagyon aranyos Lili keresztelős ruhája, meg a másik is! És az etetőszék!!! Szuper! Berkes keresztelte Lilit?

Edina, Szilvi! Lilit, Zsombort ugye nem kellett újraoltani (BCG)? Milyen az oltás helye, amikor nem kell újraoltani? Mert Zsomboromnak kezd eltűnni, halványodik, és a göb is múlófélben, erőteljesen. Az egyik ismerősöm azt mondja, ilyennek kell lenni, ebből lesz az a heg, ami a mi karunkon is látszik még. Lefotóztam, ha gondoljátok, megmutatom, milyen.

K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Kép BCG

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Pénteken Berkesnél voltunk,mert volt egy kis megbészélés előtte,de nem ő keresztelte Lilit, :( hanem egy fital kis pap! :lol: :lol: :lol: Nagyon aranyos volt ő is. :wink:

KépKép
editmaci
 
 


Nem, csak akkor kell szólni a dokinak, ha teljesen eltűnne. Az tök normális, hogy kezd kisimulni és halványodni. 6 hónaposan nézik, addig kell látszódnia, de akkor még simán utána lehet oltani. De szerintem ez tök rendben van.

KépKép
pedina
 
 


Pedig, gondolom, Berkest jobban szerettétek volna. Mise után volt?

Más: Fogzás. Én eddig nem nagyon hittem a homeopátiás szerekben, de ezen a héten megváltozott a véleményem. Zsomborkának a Viburcol kúpot adom, már hétfő óta, és kevésbé nyűgös. Persze csak éjszakára adom neki, nappalra nem, hátha le tudom akkor foglalni. De sajna nem mindig sikerül, és a kis ökle a szájában van. Hiába adok a kezébe bármit, csak az öklét rágja. Persze azért megkóstolja a játékait is, de azok nem ízlenek :lol: Viszont hallottam egy másik szerről is, szintén homeop. A neve: Chamomilla 15CH. Erről van esetleg valakinek tapasztalata?

Orsi! MArci akkor hősiesen kiállta csecsemőkora vélhetően utolsó oltását. Eztán már csak 15 hónaposan kap szurit.

Csütörtökön megyünk súly/hossz mérésre. Meglátom, mennyit hízott Kismókus. Ha nem sokat, akkor én is elkezdem a gyümölcsleveket, hogy mire 6 hós lesz, ne legyen sok gond a főzelékekkel. Nagyon kíváncsi vagyok, mennyit hízott/nőtt. Múlthéten mellé raktam a szabócentit. 70 cm-t mértem. Ahhoz képest, hogy "csak" 52 cm volt születéskor, elég jó teljesítmény.

Na befogom, mert sokat dumálok... :wink:
Zoli nézi a terminátort, én meg megvacsizom.

Puszi, jó éjt!

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Szióka!

Marci végre elaludt. Éjjel csak egyszer kelt enni. Este is alig evett, fejni is tudtam le. Már van 4 pohár tejcsim lefagyasztva. Nem sok, de nagyon örülök neki! Lehet a banán ilyen laktatós? Nem vettem észre, hogy gondot jelentett volna Marcinak az emésztése. Ma is azt kap. Tegnap sárgarépa levet ivott. Azt hittem nem fogja meginni, de nagyon ízlett neki! Eggid semmivel sem volt gond, mindent lehúzott. Ja, a legtöbb Hippben nincs cukor, de van amelyikben van.

Homeopátia: nagyon én sem hiszek benne, de sok embertől hallottam, hogy nagyon jó. Átplvastam egy füzetet, amit gyógyszertárból hoztam, minden benne van a homeopátiáról. Igaz nem betegeknek, hanem gyógyszerészeknek, de ez részletkérdés. Abban minden betegségre megvan, hogy mit kell szedni. A tejserkentő is csalán csak lényegében. Még nem szedem, most van elég tejem a 4 szopizáshoz. Néha 5.

Nekünk a gyümölcslével több gondunk volt/van, mint a gy.pépekkel és a zöldségekkel. Csikarja MArci hasát, bár ugye tudni kellene tartani a mértéket az úrfinak és akkor talán nem lenne gond. De úgy ordít, míg meg nem kapja amennyit ő gondol. Most nem kap őszilevet csak répa, alma, sütőtököt és tisztán őszibarackot sem. Úgy tűnik ez most jó módszer, mert kevésbé ordít este.

Most a játszószőnyeg és a lába a nagy kecvenc. Legújabb pozitúrája a következő: Bal kezével megfogja a bal lábát ( vagy a nadrágot), a jobb kezével ezerrel kotor a szájában, míg a bal lába az égnek áll. Közben pedig lázasan beszélgel a játékokkal. Néha jól meg is rúgdossa őket. Na meg engem és az apját is! :lol:

Amúgy most Iglos botmixert akarok nyerni, de nem sikerül! :( :( :(

Kép
tokajkincse
 
 


Kittina, nekünk nem jött be a Chamomilla, de van, akinek igen. Szerintem a homeopátia alkati kérdés elsősorban. :wink: Amúgy én Dentinoxot is kenek Lili ínyére, de annak sem veszem észre túl sok hatását. :cry: Bár leszámítva a kicsit nyűgösebb éjszakákat, annyira nem szörnyű a gyerek, napközben jól elszórakozik.

KépKép
pedina
 
 


Edina!
A Dentinoxra azt mondták, hogy csak akkor adjam, ha biztosan nem nyeli le a gyerek :!: :!: :!: Én ezt hogy tudjam garantálni :?: :?: :?: Na de mindegy, eddig a Viburcol bevált. Remélem így is marad. Meg a BCG-je is. Bár Zoli azt mondta, nem tragédia, hogy újra kell oltani. Szerintem sem, csak nem akarom, hogy megint megszúrják.
Ma is majdnem bojkottálta Kismókus a fürdést, de apa "kegyetlen" volt, és felébresztette. Utána meg úgy pancsolt, hogy alig bírtuk kivenni a kádból :oops: :lol: .
Ma megvettem neki az ágyneműt. Kérdezte a csaj, hogy milyen mintájú legyen. Nekem mindegy volt, mert úgyis húzok rá huzatot. Végül fehér alapon vannak rajta hintalovak és macik, szivecskék és labdák. Nagyon aranyos. A párnát beraktam a szekrénybe, ott biztos nem árt Zsombornak. :lol: Még most sem hajlandó, csak hason aludni. :?

K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nekünk sem kellett újraoltani, szerintem úgy nézett ki a mienk is.
Én adtam a camomillát Zsombornak 1x délután, és nem volt olyan nyügi. Ki kell próbálni, nekem a gyógyszertárban vannak ismerőseim (konkrétan mindenki :lol: ) és ott jó véleménnyel vannak róla, a visszajelzések is jók. Én a Dentinoxról hallottam hogy nem nagyon ér semmit. Hát, kinek hogy :shock:

Boldog hónapfordulót Marcinak és Zsombinak!

KépKép
sz.szilvia
 
 


köszi, szilvi. mindent ki fogok próbálni, valami úgyis bejön. pontosabban kijön :) mert gondolom addig lesz ez, amíg ki nem bújik a fogacska.
majdnem pontosan 2 hónap van a két zsombor között :) :) :) nagyzsombornak is boldog 7/12-ed szülinapot! :)

k

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sziasztok!
Egész hétvégénk az Erzsébet nap jegyében telt. :shock: Szombaton a sógornőmnek szervezett a férje meglepetés bulit, ott voltunk. A sógorom anyja úgy spórol a gázzal, hogy majdnem belefagytam a fotelbe, Lili egész idő alatt be volt bugyolálva. :oops:
Vasárnap délelőtt hazamentünk anyut meg a dédiket felköszönteni. Persze mindenki örült az ajándékoknak, de azt mondták, hogy az a legszebb ajándék, hogy Lili ott van! :wink: :D :D
Délután még mielőtt hazajöttünk volna még felugrottunk az anyóst meg a sógornőmet felköszönteni. :?
Ma már kimondottan élvezem a nyugalmat,meg a csendet itthon.

Imi délután hazahozza a maradék bútorlapokat, ha minden igaz,akkor ma végre befejezi a szekrényt is!!! :mrgreen:

Lili az este úgy felriadt valamitől álmában, hogy alíg tudtuk megvigasztalni. :( Olyan hamar elaludt, már mi is készültünk aludni,egyszer csak hallom, hogy elkezd sírni. :cry: :cry: :cry: A szemét ki sem nyitotta,biztos valami rosszat álmodott. Utána már fel is ébredt,de még akkor is nagyon sírt.Szerencsére utána már jól aludt.

Szilvi, boldog hónapfordulót Zsombinak utólag is. :D :D :D
Miskolcon melyik gyógyszertárban lehet homeós gyógyszereket kapni? Én kérdeztem egy gyógynövényesben,és ott azt mondták,hogy csak egy gyógyszertárban, valahol a Jókai ltp-en :!: :?:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!

Marci tegnap egész nap csuklott. Fogalmam sincs mitől. De újabban nem akar szopni. Úgy gondolja szerintem, hogy sokkal kénylmesebb és könnyebb kanálból és cumisüvegből a táplálkozás. Olyan hisztit levág nekem minden szopi előtt, hogy hihetetlen. Tegnap csak teat ivott volna meg gyümölcslevet. Persze ennek eredménye, hogy 2-3 óranként enne, mert a pocak tele van, csak éppen nem tápláló tejcsivel. De valami hihetetlen, hogy egy 4 hónapos gyerek milyen hisztit bír levágni halljátok.
Na, most is levágott egyet. Most apa próbálja elaltatni. Hátha jó lesz. Nem tudom mi van vele, mit is akar igazából, mert csak hiszti, tuti nem fáj semmi.

Orsi

Kép
tokajkincse
 
 


Edit!
A kifejezetten homeós gyógyszertár a Fazekas úton van, majdnem a börtönnel szemben. Paracelsusnak hívják.

KépKép
pedina
 
 


Szerencsére nekem Lili egyre ritkábban csuklik. :wink:
Orsi, elég neki a tejcsi? Nem lehet, hogy kevés már neki?

KépKép
editmaci
 
 


Nem, van tejem, mert tudok fejni, csak lusta szopni. :? Most olvasgattam, hogy pohárból adjak neki inni. Oké, de ő a tanulópohárból is iszik, csak éppen meg akar fulladni, mert annyira ömlik neki. :shock: Méghogy 3 hónapos kortól ajánlott.
Az apja se volt hajlandó szopni 4 hónapos kora után. Remélem Marci nem fogja utánozni ebben.
Ja, a banán kijött rajta. Vagyis gondolom attól lettek szép piros pöttyei az állán és az arcán. A körtétől meg puffadt, így ezeket most egy ideig nem kapja.
Ma megyünk a tejpépért, ma azt fog enni.
Szerintetek a céklát lehet fagyasztani? Párol-turmixol-fagyaszt? :?: :?: :?:

Kép
tokajkincse
 
 


Hát Marci ma nem eszik tejpépet, ugyanis nem lehet rendelni. Talán egy hét múlva lesz. :cry: :cry: :cry: Pedig már tökre rákészültem, hogy azt eszik. Olyan gáz, hogy van egy recepted és várjál egy hetet a cuccra, mert hiánytermék. :evil: :evil: :evil:

Orsi

Kép
tokajkincse
 
 


Hol vagytok csajok? Mindenki babája nyűgös? Marci persze még mindig ordít a szopinak. Van amikor sikerül rábírni, hogy egyen, de 20 perc után feladom és kap cumisüvegből. Nem kellene, de nem bírom nézni a gyerekemet, hogy úgy ordít, hogy teljesen kifeszíti magát, tiszta vörös lesz és levegőt is alig kap. :cry: :cry: :cry: Mondtam neki, hogy nem tudok neki elég tejcsit lefejni, meg hogy ne akarjon tápszeres baba lenni, de nem hallgat rám! :?

Kép
tokajkincse
 
 


Helló!
Tegnap Imi olyan betegen jött haza. :cry: Köhög, folyik az orra,stb.Remélem Lili nem kapja el. Persze semmi nem volt itthon,amit tudtam volna nki adni. :? De ha látáttok volna, hogy szenvedett. :wink:

Orsi, én sem hagynám Lilit szenvedni.Úgysem tudod erőltetni,ha nem akar, nem fog szopizni. Nekem szerencsére a cumisüvegből nem nagyon akar inni. Nem is kap rendszeresen,néha egy kis teát.

Ti adtok valamilyen vitamint vagy valami mást most télen a gyerkőcöknek? Nekünk van még egy kicsi a multivitaminból,amit a doktornő ajánlott, de már valami mást akarok adni,mert ezt teával kell beadni,és van amikor kimarad,mert nem kéri a teát,és elég drága volt ahhoz, hogy mindig kiöntözgessem a csapba :!: :?:

KépKép
editmaci
 
 


Én nem adok semmilyen vitamint neki. Szerintem az anyatejes babáknak nem is kell, mert megkapják a tejben. Marci most amúgy is eszik már zöldséget, gyümölcsöt, abban is van. Szerintem.

Kép
tokajkincse
 
 


Lili kanalaz!!!
Megettük a körtét, utána odaadtam neki a kanalat, mire belenyúlt vele az üres tányérba, utána bekapta, majd megint belenyúlt és odatartotta nekem, hogy én kapjam be. Ezt kb. 3-4szer megcsinálta, úgyhogy tuti nem véletlen. :lol: :lol:
Lili sem szed semmi vitamint. Amíg anyatejes, addig egyél te többet, Edit, ha úgy gondolod. :wink: Ha olyan helyen voltunk,a hol taknyos gyerekek voltak, vagy apa torka fáj, akkor szoktam neki napi 10 Cebiont adni. Lili namúgy most olyan, mint az időjárás, vagy nyíg, vagy nevetgél órákig. Foga még mindig csak kettő. de pl. ma reggel kukoricakenyeret evett vele. Olyan édi... :lol: Fú, most csapott meg, hogy miylen büdös.. :oops: :oops: :oops:

KépKép
pedina
 
 


Jó reggelt mindenkinek.

Bocs az offolásért, de

ENI!!!!!!!! Koncert????????? Mesélj!!!!!! :lol:

Edit, Iminek jobbulást!

Orsi, küldtem mailt, megkaptad? Céklát jobb sütni, mert intenzívebb (édesebb) íze lesz úgy :wink:
mara80
 
 


Sziasztok!

Köszi Mara! Remélem túléli! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Debrecenben mikor lesz a koncert? Ma?

Lili legújabb szenvedélyének hódol, újságot olvas: Kép

Eddig az üdítős palackoknak tudott beszélni hosszú percekig,most a szórólapokból olvas fel hangosan. :lol: :lol: :lol: Néha olyanokat sikongat, meg nevet, mintha tényleg valami vicceset látna!

Megpróbálok én is elrakni néhány zöldségfélét a fagyóba Lilinek.Milyen mennyiségben csináljak egy adagot? Egy 2 dl-es pohárba kb elég egy adagnak? És ezek meddig tarthatók el nekik,mert valahol azt olvastam, hogy gyerekeknek 1,max 2 hétig tárolható fagyóba a kajcsi! :shock: :!: :?:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Edit, szerintem ez hülyeség, addig, amíg a többi kaja. Én olyan 1-2 hétre előre szoktam főzni. A Corában vettem kis 2 decis "ételhordókat", én abba teszem el, de van aki a patikában vesz műanyagdobozokat. Ha elfogy a doboz, akkor meg műanyagpohárba teszem el. A husit főve, turmixolva jégkockatartóban fagyasztom le, és utána kockánként megy a kajába.
Most hívott az uram, hogy nyertünk egy ausztriai wellness-hétvégét- azzal a gyümölcslével, amit Eniék hoztak!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Lehet, hogy Orsi nyerőszériája ragadós? :lol:
Viszont asszem Lili elválasztja magát. Effektíve 24 órája nem szopott. Vagy szó szerint hangosan röhög, ha meglátja a cicit, vagy ordít, mint a sakál. :( MOst megint kukoricás extrudált kenyeret eszik nagy boldogan. Tegnap megkóstolta a Mekis krumplit, meg kiverte a balhét, hogy csak pohárból akar inni. Sanyi mondta, hogy a gyerek úgy gondolja felnőtt, ne fárasszuk már az anyatejjel a gyorskaja után :shock: :shock:

KépKép
pedina
 
 


Edit, én 1 dl-es poharakban tettem el őket. Szerintem tovább jó. Annyi, hogy lesterilizálom a poharakat folyadékkal és én polpackkal zárom le a tetejét, de azért gumit is teszek rá. Szerintem azért jobb kisebb adagokban, mert keverni fogod őket. Eddig én répát tettem el, tököt és barackot. Ja, meg körtét. De nem nagyon szedem elő, inkább bébiételt adok neki. Marcinak kicsit erős a saját kajcsi. Ma meg akarom próbálni a céklát krumplival. Már annyira nem csúszik neki a Mildis sütőtök, de a kecskemétis almás sütőtökből bevágott egy üveggel. Kezd ízlése lenni!
Marcinak is vannak újabb dolgai. Mindene a lába! Imádja! Csak a fenekét látni szinte mindig. :D A kis gazember úgy tud csípni, karmolni! tegnap már ő is kacagott! Puszilgattam a nyakát és az arcát, de persze jó nagy cuppanósakat kért! A végére a fejem is belefájdult, de csak úgy tartotta a kis pofiját! Apával is bírkózott tegnap. Azt is élvezte. De a legjobb a fürdés volt! Tegnap odaadtuk neki a delfint, amit Maráéktól kapott. Már szoktam ültetni is kicsit fürdés közben. Hát Marci úgy gondolta, hogy megízleli a delfinhúst és nem a kezével játszott vele, hanem dőlt előre és be akarta kapni. Nem értette miért is nem lehet. A kacsát is előszedtük neki, de az nem tetszett.
Jó Lilinek a bodyja! Már előszedtem Marcinak is a 80-as P.O. bodykat. Hát nem olyan nagy! Frankón le is ette tegnap és össze is kakilta! Fogalmam sincsen hogy tudott a pelus oldalába kakilni, de sikerült neki! :lol: :lol: :lol:

Kép
tokajkincse
 
 


Edina! Gratulálok a nyereményetekhez! :lol: :lol: :lol: Biztosan nagyon szuper lesz!
Orsi,küldhetnél át egy kis szerencsét a nyereményjátékokhoz nekünk is! :roll: :wink:
Lilit még nem foglalkoztatja a lába,esetleg akkor, hogyha ül,és észreveszi a színes zoknit rajta,azt nézi! Viszont a kezét imádja! nézni és enni is! :lol: :lol: :lol:

Ha eleve keverni fogom úgyis ,akkor nem lehet úgy lefagyasztani őket? Mondjuk a tököt répával pl? :shock: :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Edit, csak az én meglátásom, de gondolom azért nem ajánlott keverve fagyasztani őket, mert mi van ha pont abban a kombinációban nem jön majd be Lilinek :shock: Akkor dobhatod ki.

A debreceni koncert holnap lesz, már alig várom 8)

Már akartam mondani, annyira édes Lilinek ez a képe a vonalzón! Hihetetlen milyen egyéniségek már ezek a lurkók ennyi idősen is :lol:

Orsi, delfinhús? Érdekes ízlése van Marcinak :lol: :lol:
mara80
 
 


Ez nem ér! :lol: :lol: :lol: Én is akarok utazást nyerni! Vagy autót! De tudom, ki a kicsit nem becsüli! :)
Szerintem azért nem jó keverni, mert nem biztos, hogy mindent megeszik majd. Amúgy javaslom vegyél ilyen kis öntapadós árazó papírt ( jól elmagyaráztam :roll: ) és írd rá mindegyikre, hogy micsoda, mert nem fogod tudni. Vagyis én két dolgot is simán összekeverek.

Szerintem vásároljunk egymásnak nyerős dolgokat. Edina az Eni gyümölcslevével nyert én pedig a Mara tésztájával! :P :P :P

Ma gofrit szeretnék sütni, de nincsen receptem és tejszínhab se. Ráadásul az eső is esik, így Marcival nem tudok boltba menni. Remélem Robi uncsitesójáék jönnek át és elhozzák a receptet és vesznek habot is. Legalább 50-70 darabot kell csinálni, mert sok a szomszéd! Na jó, nem gonoszkodom! Ők is mindig hoznak nekem sütit!

Kép
tokajkincse
 
 


Igazatok van, erre nem is gondoltam! :oops: :oops: :oops:

Gofri :!: :?: :?: Most jól esne egy! De ma olyan lusta vagyok bármit is csinálni. :wink: :shock:

KépKép
editmaci
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?