Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gabi! Akkor holnap talizunk ha nekünk sem jön közbe semmi! :) (elalvásra gondolok)

Kora! Kár hogy nem jöttök holnap. A klubbal kapcsolatban engem ezek zavarnak. Nem az volna a lényeg hogy felnőtt és gyerek egyaránt jólérezze magát? Ha meg összeszokott a társaság, és ő nem akar ebből több bevételt, mert ez így jó, akkor meg ne hírdessék. Ha viszont hírdetve van, akkor lehetne kicsit kedvesebb, baba-mama barátabb. Az meg a másik, hogy amikor voltunk, pontosan ugyanaz volt az egész, ugyanaz az összes mondóka... Na, most már fel is hergeltem magam... :oops: Ráadásul Emmának egyértelműen nem tetszik. Na, azthiszem oda többet mi nem megyünk. :roll:
A védőnősről meg akkor majd írj ha van valami! (Oda kell vinni valamit? Gyümölcs, bármi? Csak mert írtad hogy eszegetnek a gyerekek)

Lépek, késő van!

Jó éjszakát!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Gabi! Nem tudom voltatok e a ringatón, mi nem. Ezer bocs, nagy volt a szám, azt hittem tényleg megyünk...
Az egy dolog hogy kicsit elaludtunk, de mikor már öltöztettem volna Emmát, beállított Apukám, így nem indulhattunk el. Szegény azóta is a kerti csapot "szereli". Ki kellett ásni, mert nem lehetett elzárni valamiért. Szóval ez történt...

Na, megyek istápolom akit épp kell...

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Először is:
Remélem a betegek már gyógyultak és a "lerobbantak" már épek. :)

Az első nap az oviban jól ment. 10-12-ig voltunk, holnap is, aztán csütörtöktől már élesbe.
Eleinte félős volt Kopi, majd a tornateremben már kezdett feloldódni. Holnap gondolom jobb lesz, már ismerős lesz a hely, a csoport. A szoba nekem nagyon bejön. Csupa saját készítésű, hagyományőrző, természetvédő dísz, játék, stb. van. Sok ötletet merítettem Kopi szobájához, mert tavasszal bizony lesz már saját szobája. A nappalit kialakítjuk neki.
Mondhatni végig csöndben volt, de ezt is betudom az új helynek. A gyerekek aranyosak, rögtön jöttek oda, foglalkoztak vele.
Hogy ne teljen a hozzászólásom negatívum nélkül: egy dolog zavart. Kopi szívesen maradt volna ebédre és aludni. Amikor a gyerekek álltak sorba a tányérért, Kopi is beállt oda. Nem értette, hogy miért szedem ki a sorból és nem értette, hogy amikor mutogatott az ágyra, miért mondom neki, hogy ma még nem szabad, menjünk öltözni, megyünk haza. Nagyon maradt volna még, de nem engedték se ma, se holnap. Ez egy kicsit bánt, hogy a gyerek maradt volna, akkor miért nem maradhatott?! No mindegy.
Amúgy az óvónénik és a dadus is aranyos, figyelnek a gyerekekre, énekeltek, tornateremben voltak, stb. Szerintem jó helye lesz. :)
Csatolok pár képet az első napról (bocs, ha sok).

Kora: sajnálom a bölcsit, jobb, ha bemész személyesen, ha visszajött a vezetőnő, mert személyesen nehezebb lerázni az embert, mint telefonban - szerintem.

Kismamák?

Most mennem kell, fázok. Bejött a hideg és ilyenkor itthon csak a 25 fokban nem fázok, de ahhoz meg egekbe szökne a gázszámlánk... úgyhogy felveszek egy pulcsit és marad a 20 fokos hőmérséklet. Érdekes, mert kint meg a 25 a maximum amit elviselek.

Szép napot!

Kép Kép Kép Kép Kép

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Örülök Szilvi, hogy ilyen jól megy az ovikezdés! Azt meg, hogy nem maradhatott ne vedd szerintem a szivedre ha a többi élmény jó! Jók a képek is, látom benne volt a sűrűjében Kopi! :)
Melyik oviba is jártok?

Bölcsibe nem megyek be személyesen, nem biztos, hogy tudnék uralkodni magamon és már nem is érdekelnek. Nem tudom, próbálozok majd más megoldással. Remélem sikerül valami ami mindenkinek jó.

Anna engem nem zavar ha nagyjából ugyanazok a mondókák vannak meg dalok. A gyerekek amúgy is szeretnek ismételni 100x is (legalábbis Levi) és én is megtanulon legalább (sajna kevés dalt és mondókát ismerek :oops: ). Na és az én Manóm szereti úgy tűnik. Egyébként én 2 ringatón voltam eddig ami a védőnős klubban volt, szerintem a nagyja ott is ugyanaz volt ahogy emlékszem(dalok). Viszont az csak fél óra és Levi csak lesne, hogy most értünk ide és máris megyünk??? 8)

Na alényag amiért tulajdonképpen jöttem most az egy infó:

"Kedves Anyukák!
Először is elnézéseteket kérem, hogy csak most küldjük ki holnapi programunkról a tájékoztatást, de kissé "elhavazódtunk".
Bár kibővül csapatunk két új védőnővel, egy korábbit - Vértesné Vasas Viktóriát (IV. körzet) - helyettesítenünk kell. Csatoljuk a módosításokat.
Nos, a holnapi klub témája a játék és az óvoda lesz. Vendégül hívtuk meg a Picur Magánóvoda két óvónőjét, ill. a veresiovisok.hu internetes oldal szerkesztőjét. Utóbbi részvétele még bizonytalan, mert pici gyermekéhez kell alkalmazkodnia. Érdemes megtekinteni a honlapját, mellyel kapcsolatban várjuk észrevételeiteket.
Nem csak ovis korú gyermekek szüleinek hasznos a tartalma!
Szeretettel várunk benneteket!
Tünde, Zsóka"

A másodikon van 10-től.

KépKép
kora
 
 


Ja! Én innivalót szoktam vinni manónak, meg ott nincs csak pár játék, visz általában mindenki és azokkal játszanak a gyerekek.
Ott nincs ilyen mindenki visz és bedobjuk a közösbe gyümölcsözés, vihetsz Emmának bármit, esetleg úgy ha megkívánja más is akkor jusson, de a védőnők általában visznek teát meg kölesgolyót vagy fornettit.

KépKép
kora
 
 


Voltunk a klubban és úgy örülök, hogy Emmának is tetszett!!!! :D

Anna elfelejtettem kérdezni a végén mit szóltál ahhoz, hogy ne tanítsunk a gyereknek számokat meg betűket, mert akkor ők mit fognak tanítani?

Na húz el, altatás, majd leírom a véleményem csak kíváncsi vagyok más is úgy gondolja-e.

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Kora! Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült ez a mai délelőtt. Nagyon tetszett Nekem, és Emma is élvezte szerintem. Mikor kérdeztem tőle jó volt-e, azt mondta jó, pedig eddig minden program után "nem" volt a válasz!
Amúgy mivel elég ritkán van ez a klub, találkozhatnánk a köztes időkben is! Mit szólsz?

Hogy mit szóltam? Hát, nem is tudom. Nem hiszem hogy ez az egész befolyásolható. Eddig is számoltuk a lépcsőket, a kártyákat, stb, és ezután is fogjuk. Nem lesz ez ezután sem másként. Olvasni nem tanítom Emmát, nyilván. De biztosan egy szakképzett ovónőnek rengeteg olyan van a tarsolyában ami nekem még csak eszembe sem jut.... Foglalják majd le mással, illetve a tudásukat növeljék, használják együtt a számokat játékos formában.
Szóval nem igazán értek egyet, és a magam feje után megyek. Nem tömöm a fejét a gyereknek, de amit az élet hoz, azt igenis elmondom/megtanítom neki.

Na, lépek én is, ezer a dolgom...
Szép Napot!

Többiek???????

Kép
Kép
annaemma
 
 


Anna, a fogzás nálunk is hasonlóan nyűgös, mint Emmánál! Átérzem, jobbulást Neki!
Látom Emmának bejött a védőnős klub...lehet, hogy mi pont rossz foglalkozást fogtunk ki.
Mi ez a "Gigi" féle foglalkozás?

Pankának már kint van 3 nagyőrlő, most jön a negyedik. Ma már túl vagyunk legalább 5 fél órás üvöltésen, szegénykémet annyira sajnálom, nagyon nyomorultul érzi magát :cry:

Kora, hát igen, a védőnős féle dolog azért nem tetszik, mert Panka nagyon unta magát, és nagyon sokan is voltak.
Pénteken 2 foglalkozás van egymás után, 45 percesek, asszem 900 Ft. Az első inkább mozgásos, de sok énekkel, zenével, a másik kevesebb mozgás több zenével.

Szilvi, jó hallani, hogy Kopi ilyen jól veszi az első ovis akadályokat! Tényleg szép a dekoráció, jópofa az a kis galéria is. Fura amit irtál, hogy Kopi maradt volna még, de nem engedték. Ha jól érzi magát, nem az a lényeg, hogy mihamarabb beszokjon? Ennyire kőbevésett menetrend van?

Háziorvost (felnőtt) senki más nem ajánl nekem??? Lécci...

A lábam már jobb, tegnap már kicsit sétáltunk is, persze estére jobban fájt, de már muszáj volt kimenni egy kicsit a levegőre.

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Mi csak egyszer hívtunk orvost itt. Dr. Baranyai Tamással volt szerencsénk találkozni, szimpatikus volt, hamar jött. Ennyit tudok hozzászólni!

Pannának jobbulást! Szegénykém! Adsz neki rá valamit??? Homeopátia?

Kép
Kép
annaemma
 
 


Ja, a Gigi féle foglalkozás kedden és csütörtökön van, 10-től az innovációsban. Ez is baba mama klub. A menete a következő: szabad játék, mondokázás, irányított foglalkozás, tízórai(kb 11-kor), majd megint szabad játék. A szülők visznek gyümölcsöket, azokat kapják meg vegyesen a gyerekek. Az ára 500Ft/alkalom!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Csak gyorsban...

Zsuzsa,
Örülök, hogy javulsz! Hajrá!
Mi dr. Marik Györgyhöz járunk, illetve vagyunk bejelentve. Szimpi , fiatal fazon a Misszióban. Én csak várandósság alatt voltam nála 1x -lekopogom- azóta nem kellett mennem. Szabolcsom volt nála a háta miatt és őt ott beutalta egy jó kis fizioterápiás cuccra. Ennyi. Nem tudok róla bővebbet nyilatkozni, de ajánlom :)

Szilvi,
De jó, hogy így tetszett Kopinak az ovi! :) Szuper!!!

Foglalkozások:
Mi továbbra is egyelőre csak a keddi ringatóra járunk, mert ugyan tudom, hogy csak fél óra, de Andornak egyelőre ez pont elég - és nekem is, mert nem keveset kell rohangálnom miatta. Az nem lenne gond, hogy ő rohangál én nem ül szépen az ölemben, mint a nagy többség, csak idővel általában felfedezi azokat a rohadt konektorokat,amikben ugyebár nincs vakdugóóóóó!!! grrr. Sztem szólni is fogok, mert hát basszus! Nem Csajok? Illene legalább ennyit tenni, hogy bedugdossák őket, hisz nem egy vagyon.
Na meg általában kiszemel magának egy csőrös poharat és akkor meg azért kell rohangésznom, hogy elvegyem tőle, mert nem az övé :D

Most csak ennyi, igyekszem holnap jönni. :)

Jóccakát! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Szóval nekem is hasonló a véleményem, mint neked Anna. Arról nem is beszélve, hogy magánoviban kevesebben vannak, oda tudnak figyelni a lassabban haladókra, egyénileg is tudnak vele foglalkozni. Az államiban meg még szerinte sem így megy a dolog és valljuk be, nálunk legalábbis, igen kis esélye van annak, hogy magánoviba fog menni a gyerek.

Tali persze bármikor!!! :D

Akkor Andor is jófirma gyerek! :lol:

Zsuzsa további javulást! Apa már úgy gondolja olyan jól van, hogy egyedül bemegy a Pestre a munkahelyére. :roll: Na de aztán én nem akarom hallani, hogy mennyire fáj még neki! Jövőhéten meg már dolgozni akar menni... :roll:

Többiekkel mi van??? Pocakaosak jól vagytok? Prüntyi, Szilvi? Ildi ha erre jársz írj te is!

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Micsoda csend van itt mostanság...

Kora! Akkor egyetértünk. :wink:

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Köszi a háziorvos tippeket!

Anna, fogzásra én csak Nurofent adok, az nagyon jó Pankának. Én a homeos dolgokban nem nagyon hiszek, bár már barátkozom vele.
Egyébként tegnap délelőtt volt a holtpont, utána aludt 4 órát (!), és utána olyan jókedvűen ébredt, hogy felmászott az étkezőasztalra és ott táncolt :lol: Szóval asszem kibújhatott az utolsó is, de nem engedi megnézni.
És köszi az infot a Gigi féle klubról, lehet, hogy egyszer elnézünk oda is. Bár én most f@sok a h1n1-től (meg a simától is).
Emma nemsokára 2 éves lesz...tudjátok már mit kap szülinapjára?

Gabi, dugó kérdésben jogos, amit mondasz...ha már egyszer gyerek foglalkozásokat tartanak, akkor ez a minimum.

Kora, hagyd a férjedet dolgozni, úgysincs rosszabb annál, mint ha egy beteg, nyűgös férfi téblábol a lakásban :D

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Nagyon örülök, hogy Pannád jobban van, és ahogy látom, neki sem kell a szomszédba menni egy kis rosszaságért. :lol: Emma is sokszor igazi kis égetnivaló rosszcsont! :wink:

Nem tudom még mit kap Emma a szülinapjára, és még ott a Mikulás és a Karácsony is... Egy biztos csak, egy Barney figurát rendelek az e-bayen. Amúgy ötleteket szívesen fogadok, szóval ha valaki tud valami jót, az szóljon!
Tényleg, e-bay! Használtátok már? Van tapasztalata valakinek?

El is felejtettem írni, a férjem túl van a vesekövén! Végre!

Holnap mi lehet megnézzük a babatornát.

Jó éjszakát!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Ne haragudjatok, most csak épphogy bejelenkezem, nem tudok most olvasni, reagálni, mert megyünk hétvégére Pécsre. Apumnak lesz szülinapja. Most pakolok ezerrel, Andort most sikerült reggel óta letennem aludni, de így most remélem alszik egy rendeset és addig mindent összekészítek, verdát kigurítom a garázsból, bepakolok, és mire felébred, mehetünk is Apájáért és irány-darány! :D

Jó hétvégét mindenkinek!!!

Majd gyüvök ígérem,csak most nem jött össze...

Pusszantás!
Gabi

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Anna, voltatok babatornán? Mi nem mentünk el, mert fél 10-ig aludtunk :oops:
E-bay-t nem használtam, teszveszről szoktam néha rendelgetni.
Örülök, hogy férjed is jobban van!!!

Anna, Peti és Gergő sorozatból van nektek? Panka imádja, már majdnem megvan neki mind.
És ma láttam Lolamesék cimmel megjelent D. Tóth Kriszta könyve és dvd-je:
http://www.polc.hu/konyv/lolamesek__par ... el/700638/
Itt csak egy zanzásitott részletet lehet látni a dvd-ből, de az egyszervolt.hu-n részlet van a rajzfilmből. A lányom ma megnézte 10x egymás után.

És én diavetitőt és diafilmeket szeretnék venni. Panka nem játszik semmi játékával, kukászsákokon ugróiskolázik, boltozik mindennel (cipő, gyümölcs, fűszerek), "főz" mindenféléből, fest, rajzol, "olvas". Szóval igazi játékot idén nem kap. Illetve anyukámék kiskonyhát vettek neki, azzal talán fog játszani.

Gabi, jó utat és apukádnak boldog szülinapot!

Többiek? Lehet, hogy én üldöztem el mindenkit? :roll:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi, hogy eltűntem...de betegek voltunk, állást keresgéltem, bölcsibe szokunk (1 hete)...úgy néz ki végre sikerült állást találnom, úgyhogy 1-2 hét múlva kezdek is!

Majd jövök még...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szép jó reggelt Lányok! :)

Itt vagyok egy story erejéig most csak, ha nem bánjátok. Elég rémísztő dolog történt velem mielőtt elindultunk Pécsre.

Képzeljétek, rosszul lettem :?
Tudjátok, megírtam nektek,hogy megyünk, majd akartam menni pakolni. Előtte úgy döntöttem, hogy eléggé szar már a fejfájásom, zavart, szóval elindltam,hogy bevegyek egy aspirint. (reggel óta ugyanis fájt a fejem, de nem szoktam az ilyesmivel foglalkozni, csak ha már nagyon zavar. Hát most így volt)
Ahogy kivettem a dobozból baromi rosszul lettem, azt hittem elájulok, éreztem,hogy zsibbad a szám, kicsit mintha homály is keydett volna lenni és nagyon vert a szívem. Csjúúúú mondom ez nem jó, szóval gyors elaváztam a kanapéra + kinzitottam a teraszajtót, de ahogy leültem és próbáltam volna megnyugodni csak nem lett jó. Mondhatni borzasztó volt, komolyan Lányok, azt hittem megáll a szívem :(
Persze rögtön belefészkelt a fejembe, hogy mi lesz drága Andorommal ha itt összerogyok, szóval gyors hívtam Szabolcsomat,h nem vagyok jól és nem vicc, mert ilyen még nem volt, nemtom hívjak-e mentőt, vagy csak nagy rajtam az ijedség is, bár folyton próbáltam magam nyugtatni.
Szabolcsom indult haza, én hívtam a házirvost, aki ki volt kapcsolva. Hívtam a veresi egészségközpontot, hogy onnan kijön-e valaki vagy mi van: hívjam a házdokit, ha nem elérhető akkor a mentőket, ha úgy gondolom.
Csak nem volt jobb, így felhívtam a mentőket. De nagyon fura volt számomra a mentőket hívni, így mondtam is nekik, hogy fura nekem a szitu, de igen szarul vagyok, nemtom ki jönnek-e ilyen miatt, lehet a vérnyomásom ment az egekig, a pulzusom tuti kiveri a biztosítékot stb. Végül abban maradtunk, hogy ha úy éyem meg tudom várni Szabolcsomat,akkor várjam és menjünk be az ügyeletre. Ha rosszabb,akkor hívjam a mentőt.
Végül jöttek Szabolcsomék (Szabolcs + Zsola- akitől béreljük a lakást tudjátok, alattunk lakik és 1 helyen dolgoznak), így Zsola vitt az ügyeletre, Szabolcsom meg maradt Andorral mert még aludt.

Az ügyeleten: persze örültem,hogy elmakogom,hogy én hívtam őket (tudta utána a csaj már), kéne egy doki,aki megnéz mi a frász ez. Recis, mmm,öööö, tajkártya....mmmm,várjak, majd szólítanak.... tök jó mondom...szerencsére nem kellett sokat várni, jött egy nagypapi jellegő doki bácsi, aki megnézte kapásból a plzusom: 130 volt! "nyugalmi" állapotban. Ezért éreztem úgy kiszakad a szívem. Rátettek EKGra, reflexeket néztek, majd vérnyomást és minden okésvolt. 120/80, EKG okés, pulyus is kezdett csökkenni. Mondtam ugye a reggel óta tartó fejfájást és a doki elkezdte nyomkodni hátul a nyakamat, egészen a fejem tövében, a fülem felé. Először jobb oldalt, kérdezte fáj-e: mondtam,hogy érzem,nem kellemes, de kibírom.Majd megnyomta bal oldalt ugynígz, na ekkor tudtam,hogy a jobb oldal az baromira fájt. Duuuurván belenyilalt a fejembe ahogy nyomta a jobb oldalt. Majd maszírozás után MINDEN MEGSZŰNT!!! Mintha levették volna a fejemet, könnyebb lett és jó volt. Mondta,hogy igen, elfeküdhettem a fejem úgy, hogy ideg ill. izomgörcs állt be, ami okozta a fejfájást és a rosszullétet! Duuurva nem? :?
Szóval kivágom a hiper-szuper-k.va drága nagypárnámat és veszem vissza a kicsi. Mellesleg korábban sosem aludtam nagy párnán és már többször panaszkodtam rá, de sosem cseréltem le. Na most!!! :D

Majd még jüvük, csak megyünk d.u. barátnőzni és még hajat kell mosnom+ Andor itt kever... :)

(még annyi, hogy úgy néz ki korai volt az örömöm - ezért is vaciláltam anno,hogy mondjam-e - de a Drágám mégsem tervezi most a kistesót :cry: azért nem olyan tragédia, van időnk, csak én annyival jobbnak látnám, ha kisebb korkülönbség lenne köztük :? hááááát ez van. Túl beleéltem magam)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


SZiasztok!

Gabi! Hűű, ez nem lehetett semmi. Mondjuk tökéletesen átérzem a helyzeted, ugyanis nekem migrénem van néha, de olyan brutál, hogy csak na. Nekem két féle nagyon frászt-kapós volt már. A fejfájás alap, persze, de van hogy a beszédközpontom és van hogy a látásközpontom krepál be egy egy ilyentől. Szóval egyszer már volt hogy nem tudtam beszélni, de szó szerint, én próbáltam, és egyszerűen nem tudtam kimondani a szavakat. Aztán kétszer volt olyan amikor mintha csőlátás alakult volna ki, körülötte totál homálx. És a tükörbe nézve sem láttam a fél fejem. Írtó sz@r, és nagyon ijesztő! Ráadásul azt sem tudni meddig tart ez az állapot.
A nagypárnát meg vágd ki,ennyit semmi sem ér!

Zsuzsa! Nem voltunk a tornán, elment az idő valahogy reggel... A diavetítő jó ötlet, még megfontolom. A könyvből meg mi most vettük meg az elsőt, remélem tetszeni fog majd Emmának. Tegnap vettünk még egy olyasmi játékot neki mint a lego duplo, csak ez sokkal olcsóbb volt...

Prüntyi! Jobbulást!!!!! Aztán gyere mesélni hogy alakul a bölcsizés, nomeg az új munkád!

Szaladok, főzök, mosok takarítok....

Kép
Kép
annaemma
 
 


Még valami:

Jaj Gabi!
Sajnálom hogy a Szabolcs meggondolta magát tesó ügyben. És szabad tudni miért? Egyszercsak kibökte hogy nem gondolta komolyan? És van esély azért hogy becsússzon mégis? (ahogy az élet hozza) Vagy teljesen elzárkózik?
Gondolom rosszul esik... Fel a fejjel!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Anna,

Csjúúú, de komoly ez a migrén dolog! :shock: nem is gondoltam volna, hogy ilyeneket tud okozni. Próbáld Te is ilyenkor a nyakadat hátul masszérolni. Hallottam mástól,aki szintén migrénes, hogy neki mióta jár ilyesmi masszázsra, alig jön ki a migrénje. Esetleg keress vki ilyet.

Tesó téma: ha nem bánjátok ehhez tudni kell a beleegyezési előzményeket (akit nem érdekel ugorgya, mert ez sem lesz rövid :lol: )
Szóval,mikor először megérett bennem az érzés és a gondolat, hogy én készen állnék egy tesóra és előbb is, mint azt korábban gondoltam (3 év különbséget gondoltam korábban) akkor felvetettem Szabolcsomnak a témát.
Ő akkor nem igazán rajongott az ötletért, meg hogy még nem tudja, nem tudja,hogy egyáltalán kéne-e tesó, így abban maradtunk, azt mondtam neki, hogy én nem szeretném ilyesmivel nyaggatni, szóval ha úgy érzi, hogy azt legalább lefixálta magában,hogy legyen-e tesó,akkor szóljon, beszélgessünk róla.
Teltek a hetek és éreztem,hogy a bizonytalanság gondolata, hogy lehet egyálatalán nem is szeretne tesót, kezdett eléggé feszültté tenni. :?
És volt egy mondhatni első összezördülésünk egy nyomorult élesztőn :lol: :lol: Kenyeret akartam sütni ugyanis, és uccsó pillanatban vettem észre, hogy elfogyott a szárított élesztő, ami kell hozzá. Megkértem, hogy ugorjon el légyszi a sarki boltba érte (2perc) és elmagyaráztam,hogy zacsis élesztő kell, nem rendes. POénosan, de azért megjegyezve picit puffogot, hogy ez az ő sorsa, hogy játék közben most boltba kell mennie stb. :lol: viccelt tényleg, de hát volt benne cinizmus is :D de semmi olyan,amit magamra vettem.
Szóval elment és hozott 2 db rendes élesztőt :? és ekkor mondtam, hogy "köszönöm", de valszeg nem figyeltél" (ez volt számára övön aluli), mert mondtam,hogy zacsis kéne....és erre ő eléggé megbántott azzal, hogy "jó,akkor legközelebb majd te intézed el". Mert hát miért ne kérhetném meg egy apró szívességre,nem? Én csak megállapítottam,hogy nem az sikeredett,ami kellett volna :?
És ment egy kis morcizás, majd le kellett mennie vmit megszerelni Zsolánál és mikor visszajött megbeszéltük a dolgot, mert én nagyon nem szeretek morcis hangulatban maradni, szeretem tisztázni a dolgokat, mert nem értettem,hogy mi a fenén sértődött be ennyire.
És ekkor a nagy megbeszélés közepette el is törött a mécses nálam, és nem értette miért, és hát mondtam lehet a feszültség is így jön most ki,ami úgy érzem kicsit felhalmozódott bennem e mia tt a bizonytalan baba téma miatt. És akkor mondta,hogy végülis tőle jöhet a tesó.
Hát én ezt komolyan vettem. :?
És most,hogy túl vagyok a piros napokon, csaptunk egy szép romantikus kis estét így hazatérvén és hát csupán úgy bizonyosodtam meg,hogy nem akarja még,hogy mi megszakításosan védekezünk most egyelőre. És hát ... :oops:

De mostani mensi előtt viszont volt egy olyan megjegyzése,hogy azért nem lenne jó még ha most terhes lennék. Én néztem rá bután, hogy akkor most miért, most akkor nem szeretné? És mondta,hogy én mondtam még anno, hogy legjobban úgy járunk anyagilag, ha visszamegyek és ledolgozok 180 napot...és hát pénzből élünk, nem? volt a kérdése. :? :? :cry:

Na mindegy. Nem estt jól tegnap, de nem volt hangulatom ezt megbeszélni. Ma jól vagyok, és rá is fogok kérdezni, mert ha ő úgy látja jónak,hogy picit több év legyen a tesók között,akkor elfogadom, csak akkor nem agyalok véletlenül sem rajta. Nem dőlt össze a világ :D a lényeg,hogy legyen tesó majd :D (csak azért úgy vélem talán jobb lenne a kisebb korkülönbség, meg nem az,hogy most visszamegyek jó esetben tényleg egy kicsit dolgozni majd ismét itthon. Így nehéz a melóban is tervezni, még ha nem is vagyok abszolút egy karrierista, de akkor is. Nálunk a cégnél mindig kell célokat, terveket megadni, kitűzni félévente)

Elmaradt a barátnőzés, viszont majd mennünk kell Szabolcsomért + bevásárolni.

Prüntyi,
Milyen a bölcsi? Milyen állás? Mesélj ha tudsz! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


SZia Gabi!

Értem az egészet, de nagyon sajnálom, mert biztosan nem megy csak úgy ki a fejedből a téma. :? AMúgy tudom, hogy fontos a pénz, de az sem minden! Nem nagyon tudok mit mondani... Fel a fejjel! (amúgy így is becsúszhat az a bébike!!!!) :wink:

Kép
Kép
annaemma
 
 


szép estét.

Gabi,
sajnálom a migrént vagy mit, durván hangzik. No meg a tesós dolgot is :(

Prüntyi,
milyen az állás , mesélj?

Anna,Gabi és mindenki,
holnap ringató?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


SZia Esztó!

Nekünk ha nem alszunk el mehet a ringató! Bár néhány napja Emma éjszakai életet él, tegnap például fél 11-kor még nagyon élt, és emiatt későn kelünk.... SZóval nem ígérem!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok,

a GE-be sikerült megnyernem egy mérnöki állást, így közel vagyok a csajokhoz, de még csak 1-2 hét múlva kezdek...hát kíváncsi leszek milyen lesz visszamenni 4 év után dolgozni...timcit pénteken megpróbálom ott is altatni...meglátjuk...

lányok kérdésem: Ti beoltatjátok a gyereket vagy magatokat? Én annyira nem tudom...igaz a rendes influenza ellen sem oltatok senkit...de nem tudom ez a virnya miben más...Tüncsim kicsit fehérje érzékeny is...de nem attól van az ekcémája...attól csak csalánkiütése van /volt...most már az sem...de ez a voll- mérés szerint érzékeny rá...

de magunkkal sem tudom mi legyen...ami befolyásol, hogy a körzetim (Marik doki) nem oltatja be a családját, pedig ugyan úgy két picije van...és magát sem (orvos létére)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Anna, kinőttünk egy szép lila overált, ha érdekel...:)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi,
de jó de jó :) remélem bejön az új melo. Egyszer nekem is majdnem összejött, de babás lettem, és nem akartam átvágni őket.

Anna,
hát mi is éjszakázunk , vagyis hajnalozunk. De azért tervezem, de én se igérem :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Most csak gyorsan Prüntyi kérdésére, mert itt reggelizek, Andort visszatettem aludni, hogy ringató előtt még szunnyon egyet (mert utóbbi 2 alkalomkor a végén már tök kivolt, persze lehet nem fog most elaludni)

Prüntyi,
Oltás: mi NEM OLTATUNK. Lett volna rá alkalmunk akár ingyen is a cégnél, de nem!Másik fórumon,ahova még irogatok jöttek az infók olyan emberkéktől,akiknek megbízható forrásai vannak (és az anyuka most várja az 6. gyerekét és ezek tudatában ő sem oltat),hogy pl. semmivel nem másabb ez az oltás, mint a többi influenza elleni; a politikusoknak szóltak, hogy ne oltassák be magukat (látod Marik sem olatat, vajh miért);a fertőző osztályon dolgozó orvosok sem oltatnak,ahova ezek a betegek kerülnek.
Most hirtelen ezek a legfőbb "érdekes" érvek jutottak eszembe. Én az egészet olyan misztifikáltnak tartom. Remélem jól cselekszünk, de mi eddig sem oltattunk semmi ilyen nyavalya láznál.
Apósom beoltatta magát, mondván,hogy szívbeteg és hamar el szokott hapni nyavalyákat, de anyós már nem oltatta magát.

Gratula a melóhoz!!! Fóton fogsz akkor dolgozni? Mert akkor ott leszel mellettünk (Philip Morris) :D Vagy műkszik még a GE-nek itt a veresi bázisa is?
Na megyek, mert nem leszünk kész...

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Jó reggelt,
Most keltünk a hajnali buli után...nem tudunk menni, pedig olyan jó lett volna :(

na majd még jövök.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Gabolino, itt veresen...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


hahó!

Kár,hogy nem voltatok Esztó, na de majd legközelebb ;)

Nah, ennyit a taktikánkról: elvitték a kiszemelt lakást. Szerintem ez a "várjunk 2 hetet" nem műkszik. Ha mi nem tágítunk az árral kapcsolatban, akkor sztem tök mindegy,hogy 2 nap, 1 hét vagy 2 hét múlva megyünk. de minnél később,annál nagyobb az esélye,hogy elviszi más az újépítésűt.
Áhhh, kicsit most ez bosszant, főleg, hogy nemtom mennyiért adta el. De lehet jobb is, mert ha kiderülne,hogy pl. 20 körliért,akkor dobnék egy hátast az tutkó.
Holnap nézek mást.

Most szólt a Drágám, hogy mennünk kell érte, szóval pusszantás!
Majd folyt. köv...

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok Lányok!!

Hát rég nem jártam itt de gondoltam benézek..

Bogyó:
úgy láttom Koppány és Nati óvis társak lesznek, mi csak márciusban fogunk menni.. de már voltam 1X szűlőin is, :lol:
ill. Natival beszoktunk menni "körülnézni, szokni a terepet".
Könnyen beszokott??

Prüntyi:
Bocs, hogy így ismeretlenül kérdezgetlek (de hát ez a fórum lényege): milyen melot találtál a GE-be? ill. a Gamax-on keresztül?
Én is beszerettem volna/ beszeretnék kerülni, de sokan mondják, hogy kisgyermek mellett nem fogom bírni, mert ugyan nem mondják a szemedbe de a napi 10 órát elvárják tőled.. szóval érdekelni fog majd a tapasztalataid, ha nem baj??

Hát oltással kapcsoltaban: Nálunk a családban mindenki beoltatta magát, én vagyok a kivétel eddig... :cry:
Ma megyek a dokihoz.
Nem akartam, de mivel decemberbe elutazunk 1 hétre Ausztriába, ill. januárban és februárban nyelvizsgázok, nem merem megkockáztatni, hogy ágynak boruljak és netudjak elmenni ezekre, főleg a nyelvvizsgára!!
Jövőre tutti nem fogom magamat megszúratni..
Natit nem oltattom annak ellenére, hogy a dokim védőoltás-párti azt mondta "kicsi" hozzá és inkább ne..
A keresztlányom dokija az meg védőoltás-elleni és azt mondta most, hogy szúrjunk... :shock:
Ki érti ezt... ????
Hát remélem kihúzzuk valahogy tavassszig aztán levonjuk a konzekvenciákat...

na szép napot mindenkinek

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok!

Elnézést kérek a zavarásért, de hátha van ismerősötök, aki a környéken szeretne házat venni! Ha érdekel, akkor itt megnézhetitek:

http://ingatlan.net/ingatlan/2682378

Köszi!
12pamacs
 
 


Szia Linda, mérnök asszisztensi állás, és én az interjún el is mondtam, hogy most kezdtem a bölcsibe szokást és az első hónapban kérek annyi rugalmasságot, hogy picit előbb elmehessek, ha tudok...heti 40 óra a fix, és úgy osztod be ahogy sikerül...hogy most ebből mi lesz igaz, nem tudom...igen Gamax alkalmazásban leszek.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prünytyi, köszi a gyorsválaszt!

Tudtam, én is azt az állást akartam megpályázni :lol: de felhívtam a Gamax-os csajt mikor kéne kezdeni és azt mondta 1 hónapon belül, hát mondtam én leghamarább január, február!!
De nem is baj, mert mondom a nyelvvizsgám még hátra van! Januárban az írásbeli, aztán februárban a szóbeli...
Aztán meg többen előjöttek nekem a GE munkamoráljával, de nem tudom mi igaz belőle, nem hiszem, hogy csak öreg mamák és gyerek nélküli hölgyek dolgoznak ott... :lol:
Figyu és az interju milyen volt, angolul is beszéltettek? Több fordulos volt?
Tüncsi hová jár oviba?
Mikor kezditek a bölcsit? Gondolom nem vagy oda, hogy mennetek kell?? :?
Nekem a sógornőm mondta, ahol van egy 3év10hós kislány, ha jövőre meg lesz a második gyerek őt nem érdeli ez a "rendesen" kormány, ő a második gyerekkel is 3 évig marad otthon...
Persze ehhez az is hozzájárul, hogy ő megteheti..

ja megkaptam tegnap a H1N1(vagy valami) elleni védőoltást!!
2 anyuka beszélgetett előttem ők is H1N1 oltásra jöttek:
arról,hogy ők is bedatták a gyerekeiknek az oltást ezt is, a másikat is, mert ha valami komolyabb baj lesz ők nem tudnak majd tükörbe nézni, hogy itt volt ez lehetőség és nem éltek vele....
úgy utálom a híradókat, mert most beharangozák , hogy bezárnak 3 iskolát de mondjuk 2-3 hét múlva azt már nem mondják be, hogy újra megnyilt és senki nem halt meg, nem került kórházba.... csak a végleteket ismerik!!! :evil:

na mindegy annyiszor megfogadtam már nem sztorizok erről...

ja még egy kérdés:
ki jár Dr.Rónaszékihez? milyen?
lehet váltanék az enyém Dr.Radetzky
(nagyon felületes, bár Nati eddig még nem volt lázás se, ill. semmilyen komolyabb beteg se.
Úgy, hogy nem volt vele komolyabb tapasztalatom..)

köszi

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok!

Linda: tök jó, hogy ovistársak lesznek. :) Mikor voltál szülőin? Mi most voltunk októberben... Mi is a Radetzkyhez tartozunk, hát igen, elég felületesnek tűnik (bár az is lehet, hogy egy nagyon tapasztalt orvos, aki szinte ránézésre megmondja, hogy mi a baj. :)), meg mondta anno, hogy ő antibiotikum elleni, ehhez képest szinte mindig antibiotikumot írt fel KOpinak, amikor ott voltunk. :(
Kopi nagyon könnyen beszokott, de mi ugye már jártunk magánbölcsibe is, meg állami bölcsibe is. Az óvónők nagyon aranyosak, a hely nagyon szép és felszerelt, a gyerekek is tünemények, szerintem nem lesz gond Natival sem. :) Ti most kezdtek közösségben, ill. márciusban? Semmi előzmény? Úgy lehet, hogy kicsit nehezebb lesz, de ugye mindent gyerek válogatja. Kopi még túl pici volt a magánbölcsinél, hogy elszakadjon tőlem, de muszáj volt, így volt 1-2 hét amíg sírt. Az állami bölcsinél már nem volt ilyen, 2 napig "fogta a kezem" meg vitt ide-oda, de utána már elvolt (meg addig is, csak akkor nézte, hogy hol vagyok, meg jött oda), meg volt, hogy bepisilt néhányszor (otthon is egyik éjszaka). Az oviba kb. fél óra volt, amíg fogta a kezem, 2x1,5 órát voltunk ott, aztán 3. nap már egész napos volt és semmi probléma nem volt. :)
Úgyhogy szerintem totál gyerekfüggő, meg a kor is számít, hogy már érti-e, hogy miért kell és nem lesz rossz, de látom Nati már elérte azt a kort. :) Milyen gyerek amúgy? Hogy viselkedik?
Van egy honlap (talán itt láttam): www.veresiovisok.hu

H1N1: nagyon vacilálok. Pedig én az az ember vagyok, aki amit a médiában hall, semmit nem hisz el, sőt, inkább az ellenkezőjét veszi, mivel köztudott, hogy a média, a politika szeret csűrni-csavarni, hazudni, bolhából elefántot csinálni és még sorolhatnám. Sőt, ebben a z egészben megint a gyógyszeripar pénzelését látom, amihez kiszabadítottak egy vírust, hogy fellendüljön a gyógyszergyártás, illetőleg úgyis sokan vagyunk a Földön. - és nincs üldözési mániám. :)
Viszont: ki tudja, hogy mi lesz itt tényleg. Ahogy haladok előre az idővel, úgy a megrögzött NEM-ből hajlok az IGEN felé, mármint oltás szempontjából. Mert mi van, ha Kopi mégis elkapja v. én? De még mindig várok, csak nem tudom mire. Mert szerintem túl van lihegve, de akkor is ott van. Hú, bocsi a zsibbasztásért... Ez persze mind a média és a politika miatt van, hogy az emberek azt sem tudják, hogy most melyik a rosszabb: ha oltat, vagy ha nem oltat, mert össze-vissza hazudoznak. Én ugye ahol dolgozok, itt 2500-an dolgozunk. Naponta több száz ember fordul meg itt vidékről, külföldről, stb. Emiatt hajlok az oltás felé. Viszont soha nem voltam beoltatva a sima infu ellen sem és soha nem is volt bajom, még tüdőgyulladásom se volt. Jó, a torok- mandulagyulladásokat és néhány infut leszámítva. Emiatt ellenzem. De mi van, ha mégis elkapjuk és súlyos következménye lesz? - hogy nézek tükörbe (ha egyáltalán még lesz lehetőségem tükörbe nézni)? Na jó, befejeztem, nem fárasztok senkit tovább. :) Bocsi!

Gabi: torokszúrás? Sajnálom a babaprojektet, de ahogy valaki itt írta, még "becsúszhat" véletlenül. Valahol megértem párodat a felfogása miatt, valahol nem. Megértem, mert én sem merek szülni amíg nem leszünk jobb anyagi helyzetbe,, de mondjuk mi nem is utazgatunk, meg napról-napra élünk. Viszont nem értem meg, de kérlek emiatt ne haragudj meg, de ahogy olvasom, ti nem vagytok olyan rossz anyagi helyzetbe, (mint pl. mi), hogy ne tehetnétek meg, hogy vállaltok egy másikat. A meló: szerintem sokkal rosszabb, ahogy te is írtad, hogy visszamész, majd 9 hónap múlva újra eljössz. Nincs meg a folyamatosság, nem tudsz tervezni, a melóhelyeden sem tudnak veled tervezni ugye és hát valahol felborítja a megszokott életvitelt is az a 9 hónap. Remélem nem haragudtál meg rám emiatt. Ha igen, máskor megtartom a véleményem. :) Tök jó, hogy te így mersz autókázni. Lehet tényleg dokihoz kéne mennem, hogy miért félek ennyire tőle (biztos, hogy közrejátszik az, hogy sok kártérítési perünk van és vannak közte olyanok, hogy az autó elütötte-meghalt, az autó előzőtt, fékezett, hátulról belement a vétlen és meghalt, stb. szóval sok olyan, ahol autóbalesetben a vétlen halt meg), meg az alap félelem az autóktól. Úgyhogy már nagyon várom, hogy Gyula végre elkezdhesse a jogsit. :) Ahogy megvan neki, rögtön nyugodtabb leszek, mert ő fog vezetni, ha kell. :)

Prüntyi: gratulálok az álláshoz!!! :) Örülök, hogy sikerült valami jó melót megcsípned és viszonylag hamar. :) A bölcsi megy Timikének? - úgy rémlik, hogy már elkezdtétek, nem?

Esztó: nem tudom írtam-e már, de Álmos gyönyörű a képeken. A legjobb szerintem az, amelyiken csak az arcocskája látszik a hatalmas szemekkel, szerintem ezzel pályázaton simán tarolnál. Meggyógyultál már?

Kora, Tappancs, kismamák? Ildi meggyógyultatok? Ovi milyen? Neked a suli? Házat sikerült eladni?

Mennem kell, ideje elkezdenem dolgozni. :)
Bocsi a h1n1-es zsibbasztásért és ha olyat kérdeztem, amire már válaszoltatok, de nincs időm visszaolvasni rendesen...


Szép napot!

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok Lánykák! :D

Ismét csak gyorsban, mert Andort letettem, fogtam egy kofít,hogy most majd elolvasom a fórumot + válaszolok + minden, de nyüglődik és így nem tudok itt "relaxálni" :D

Szilvi,
Abszolút nem bántasz a véleményeddel, sőt én NAGYON örülök ha mindenki őszintén elmondja. MAx. nem ért vele az ember egyet, de ez nem rossz, és erről szól a véleménymegosztás,nem? :) De ebben az esetben abszolút egyetértek Veled!!! És ezért nem értem én sem Szabolcsomat :? Nem vagyunk gazdagok, de sztem normálisan, jól élünk. És egy pici babára, főleg a 2.ra (aki örököl sok mindent) sztem nem kall annyit költeni. Szóval itt ha kiesik x ezer Ft, amit ugye én kapnék kevesebbet, azt sztem max magunktól kellene megvonni (ha egyáltalán kellene). Max jobban meg lennének gondolva a nem létszükséges kiadások. szóval tök én is ezt mondom neki, mint amit itt írtál.
Sőt, ezt azt hiszem nem írtam még (bocsesz csak pörgős napok voltak most megint) kedd este ismét rákérdeztem, hogy akkor úgy "látom" mégsem szeretne most babát. Válasz: ami miatt még vacilál - és még nem eldöntött a számára - az az anyagiak :? :(
Tehát nem lelki oka van, hogy még nem szeretne...és mondta,hogy abszolút megérti az én érveimet is, csak hát a pénz. Még majd beszélgetünk erről. Mondtam azért neki azt is, hogy ami írva vagyon, hogy 180 munkanap kell nekem az újabb Tgyás megigényléséhez, az ugye nem fél év, mert 1 héten 5 munkanap van, hanem 9 HÓNAP!!! Aazt még nemtom ,hogy a felgyülemlett szabikkal ezt lehet-e csökkenteni, ma megint utána járok, csak annyira hülye infókat tudnak adni. Már annyiszor kértem őket (munkaügy),hogy ennyi a pénzem, ha ekkor szülök, mennyit fogok kapni a mostani rendeletek szerint. És persze jönnek a körmondatok, amiből örülök ha kihámozom, hogy most akokr mi hány százalék, de összeg sehol. Ahhhh

Mondtam,hogy elkelt a kiszemelt lakás?! Grrrrrr, mostanában nem jönnek össze a prjektjeim :D Nem aggódom, biztos oka volt, csak most megint megy a nézelődés. Tegnap is voltam Andorommal.
Holnap szeretném ha a Drágám is megnézne 1-2-t.
Viszont van egy olyan gondolm, hogy van lakás,ami épülőben van, most még csak a falak állnak és ha le akarjuk foglalni,akkor 10% foglaló kell hozzá. Ez pl februári átadásos. Az ingatlanos ugyan mondja,hogy Dunakeszi igen felkapott és ott tényleg nincsenek bedőlt kivitelezők, minden szépen ütemezve átadásra került, nem kell tőle félni. De azért bennünk ott motoszkál a mivanha.... Szerintetek?
így viszont félek,hogy ha vannak lakások,amik megtetszenek, de még nincsenek felhúzva teljesen, akkor el is fogjuk őket szalasztani...

Jövök még majd nemsoká és olvasok vissza.
Pusszantás!

(Szilvi, köszönöm az őszinteségedet mégegyszer! :) )

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


szia Bogyó!!

Én is októberben voltam és szerintem ott ültettek mellettem a férjeddel, pontosabban a férjed ült mellettem.. :lol: legalábbis szerintem a férjeddel voltál???
Nem, mi nem voltunk bölcsibe, igaz szoktunk járni heti 2x gyerekfoglakozásra de hát akkor ott vagyok vele...
hát majd meglátjuk tutti fog sír..de ez van!!! :cry:
Egyébként jó gyerek mindenkinek szót fogad csak nekem nem... :lol:
ill. kb.fél éve volt nála egy ilyen "harcias kakas korszak" na akkor nem mertem vele menni sokfelé, mert általában neki ment a többi gyerekeknek, ha hozzá nyúltak a játékaihoz.. de hála ez mára már lecsengett, most minden o.k vele!!
Már készülök bemenni az óviba vele újra kb.1 órára, ill. megyünk a mikulás bulira is!!

Kép

sorry de nem emlékszem, hogy kell nagyobb képet bevarázsolni...

szép napot!!

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Gabi: örülök, hogy így gondolod. Sokszor nem mondom ki a véleményem, inkább csendben vagyok (itt is), mert nem tudom kit bántok meg vele és ki veszi úgy, mint te. :)
Már írtad a lakást is és a babaprojekt anyagi okát is. Ha mondjuk nem mondanád neki, nem kérdeznéd, csak amikor ott vagytok, akkor kérdeznél rá? - hú, bocsi, nem akarok ebbe nagyon belenyúlni, mert kicsit kellemetlen számomra, de gondolom érted mire gondolok. :) Ugye érted? :)
Épülőben lévő lakás: azt ugye tudod, hogy nem 100 %, hogy februárban át is lesz adva? - nem akarok borúlátó lenni, csak több olyat hallottam (meg perünk is van), hogy nem adták át időben, hónapokat csúsztak, stb... Persze a tiétekkel nem ez lesz, de ezt is bele kell kalkulálni meg rákérdezni, hogy mi van akkor, ha csúszik az átadás, kaptok-e valami "kötbért", stb... mert nem mindegy, hiszen albérletben laktok. Dunakeszin meg a Duna oldalán süllyed a talaj, arra figyelj oda. Gyula Dunakeszin élt huszonévet, tudja mi megy ott. Igaz, azt nem tudom, hogy az építkezéseknél megerősítik-e a talaj szerkezetét, stb... de a Duna felöli részen azok az újépítésű sorházak, társasházak elég vizes talajon épültek. - mondom mindezt Gyula elmondása alapján... Amúgy Dkeszi jó hely, csak már nagyon városias. Viszont mindent megtalálsz, könnyen bent vagy Pesten, sűrűn járnak a tömegközlekedési eszközök, sok bölcsi-ovi van és úgy tudom, hogy nem kell 2 évet várni arra, hogy fel is vegyék a gyereket. Keszin merre néztél lakásokat? Véleményem szerint jobb a már felépült, de ha nincs más, hát az épülőfélben is jó (utóbbi még azért is jó lehet, mert ha olyan az építtető/kivitelező, akkor meg tudjátok beszélni, hogy milyen burkolat menjen belülre és tényleg a Ti szátok íze szerint lesz megcsinálva).

Linda: élettárs, még nem férj. Mondtam, hogy csak akkor lesz férj, ha Dobogókőn a szabadban tudunk házasodni és egy ausztráliai v. afrikai körút lesz a nászútunk... úgyhogy még várunk "egy kicsit". :)
Mellette? Hm...hm...hm.... Neked van a válladon egy tetoválás? Valami hold meg tigris, vagy maci v. nem tudom? Te járnál a Manyához tornázni az Innovációsba még anno amikor kezdte? Ha nem, akkor passz, annyi szülő volt ott és csak keveset jegyeztem meg. :D
Nati nagyon aranyos és ügyes. :) Rajzol már rendesen vagy ő is még csak firkálgat?
Ez a "mindenkinek szót fogad, csak nekem nem" ismerős téma, de még mennyire. :) Meg ugye amikor ott van valaki, akkor olyan jó kisfiú tud lenni, hogy csak na. Ahogy elment(ek), onnantól kezdve megint pakol, dobálózik, stb... A gyerekfoglalkozáson mit csináltok és hova jártok?

Áh, már megint annyit rizsázok / okoskodok, megyek dolgozni. :)

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Bogyó!!

Igen,igen,igen,igen én vagyok..... :lol: :lol: :lol: tigris+hold kombináció!!

Hát imád festeni inkább, mint rajzolni és hát még ezek kriksz-kraksz :shock: -ok, de pl. tegnap rajzolt egy bácsit, ami egész jól sikerült igaz a teste egy óriási fej volt, de jó helyre festette a kezét , lábát, szemét, orrát, száját, fülét (megfelelő darabszámban) csak pocak nem volt :D

Manyó?? Az a Gigi vagy a Noémi, úgyanis a kezdetekben jártunk Zenebölcsibe is, aztán Gigihez de kb. 3 hónapja nem megyünk Gigihez...

te otthon melozol? vagy csak hazamentél ebédelni :lol: ??

na mennem kell, felébredtünk

szép napot

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 



KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Újinfluenza ellen igyon fehérbort! - Orvosi javaslat

2009.11.04 09:48

Retteg az új típusú influenzától, de az oltástól is idegenkedik? Erre adilemmára egy orvos napi 2 deciliter fehérbort javasol, amelyet akárforralt borként is bevehet. A védelmet nem az alkohol nyújtja, hanem ajó minőségű fehérborokban található Qercetin és Sikiminsav.

Az influenzapánik tetőzésének kezdetekor nyolcvanszor annyiTamiflu-t vásároltak patikákban, mint egész télen. A Tamiflu a kínaicsillagánizs kivonata, a fehérborokban is fellelhető Qercetint ésSikiminsavat tartalmaz - írja honlapján Tihanyi László orvos.

Bertelli professzor már évekkel ezelőtt felfigyelt arra, hogy a jóminőségű fehérborok Qercetint és Sikiminsavat is tartalmaznak,30-40mg-os mennyiségben literenként. A Tamiflu hatóanyaga kapszulánként75mg - hívja fel a figyelmet a belgyógyász-kardiológus.

A fehérbor mellett kitűnő Quercetin forrás a tőzegáfonya, amelynek100 grammja 150mg Quercetint tartalmaz. Az influenza vírusa RNS vírus,tehát benne az örökítő anyag nem DNS. Ahhoz, hogy egy sejtetmegfertőzzön, szükséges egy enzim, az RNS függő DNS polimeráz, aminek asegítségével a vírus a genetikai anyagát beleírhatja a megtámadottsejtbe. Ezt az enzimet gátolja erősen a Quercetin.

A vírusnak le kell győznie még egy akadályt, nevezetesen be kelljutnia a sejtbe. Ehhez egy neuraminidáz nevű enzimet használ, amithatékonyan roncsol a sikiminsav. A Sikiminsav úttal nem untatok senkit,de igen sok fás szárú növény meglehetősen gazdag sikiminsavban - írjahonlapján Tihanyi doktor.

Fehérborban az igazság?

Tehát ha a fehérbort kiegészítjük citromos citromos teával (halehet fehér teával), akkor a teából és a citromból további fontosanyagok kerülnek be a szervezetünkbe.

A hatásos terápia Tihanyi László szerint: citromos tea, fehérbor (lehet forralt is) és tőzegáfonya kapszula.

A H1N1 vírus régi ismerősünk - állítja az orvos. Idén is itt jártköztünk egy variánsa, amit sokan elkaptak, ill. a védőoltásnak isrészét képezte. Ezért valószínűsíthető, hogy a két H1N1-el szembenbizonyos mértékű kereszt védettség is kialakulhat, azaz nem vagyunkteljesen védtelenek ez ellen az új variánssal szemben (az oltottak és akorábban fertőzöttek).

Felnőtteknek tehát napi 2 deciliter jófajta fehérbor, ez bármikorelkezdhető, bátran fogyasztható. Ha pedig amúgy sem kapnánk el azinfluenzát, akkor is nagyon jót tettünk a szervezetünknek - vélekedikTihanyi doktor.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek nem volt egy kis ideig se netünk se telefon se kábel. KIderült itt benn a lakásban mozdult ki vmi vezeték. :?

Előre is bocs, de valszínű nem fogok érdemben írni, mert közben főzök amíg Levi alszik, máskor meg esélyem nem lesz. A zsibvásárra is rengeteget kellene töltenem...

Szóval oltás: magamat meg Levit nem szándékozom beoltatni és járunk közösségbe is bár nem túl sűrűn. Bolt, baba-mama foglalkozás meg ilyenek. Roli viszont úgy döntött beoltatja magát és én nem is ellenkeztem ő azért jóval több emberrel találkozik + budapesti tömegközlekedés + vonat. Soha nem lehet tudni...

Mi pont ma voltunk Giginél. Levi jót hisztizett a végén mert nem ülhetett bele a bábozás közepébe :roll:

KépKép
kora
 
 


Linda: nem, nem otthon dolgozok, csak mindig leállok netezni. :) A munka meg nem halad. :D Bent dolgozok Pesten a Nyugatinál. Manya: az Innovációsba csajoknak tart(ott) alakformáló/zsírégető tornát. Volt ott anno (amikor még jártam) egy hozzád hasonlító lány, csak azért kérdeztem, de ezek szerint nem jártál. :)
Az nagyon jó, hogy már bácsit rajzol. :)

Gabi: köszi a linket + tájékoztatót.

Nálunk annyiban van új info, hogy itt a melóhelyen ingyen oltanak majd. A bajom még az, hogy az utóbbi 2-2,5 hónapban állandóan lebetegszem, pár nap kihagyással mindig beteg vagyok, hol súlyosabb, hol enyhébb. Totál hazavágott a szülés. Vannak hirtelen pillanataim, amikor azt mondom, hogy mehet az oltás, de utána mindig megmagyarázom magamnak, hogy miért nem akarom. :) Úgyhogy jól elbeszélgetek magammal (is) erről...

Na jó, megint megyek vissza dolgozni, már csak 1 órám van és még van mit csinálni. :D

Valahogy ma nem vagyok 100-as...
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Na bocs az előbbi hozzászólás miatt, halottam, hogy kezd kifutni a tésztavizem, rohannom kellett.

Szóval kijöttünk Gigitől, ott egyből találkoztunk 2 anyuka+ gyerek-ismerőssel a védőnős klubból. Az egyiknél volt motor (amire itthon ugyebár most kezd el felülni és megyegetni vele), rögtön lerabolta és azt a hisztit láttátok volna amikor elvettem! :? A földön is fetrenget úgy kabátban. :shock: Majd bementünk a boltba ahol folytatta pontosan ott ahol az utcán abbahagyta: a födön. :shock: :shock: :twisted: :twisted: Oké, hoy itthon szokta, de máshol mé soha nem csinálta, finoman fogalmazva is kellemetlen volt.

Na közben persze felkelt.
Mindenkitől bocs, legközelebb jövök összeszedettebben (Huh, vajon ezt jól írtam? :oops: ) szerintem holnap.

Jó zavaros, de remélem értitek! :wink:

KépKép
kora
 
 


SZiasztok Lányok!

Kora! Na végre hogy hallok felőletek... Gondoltam rátok a napokban ebben a remek időben. Kár hogy most nem volt klub...

H1N1 ügyileg én ugyan volt hogy kicsit elbizonytalanodtam, de továbbra sem oltatunk. (a tesó, beadatta, de ő most németországban dolgozik)

Na, mennem kell.... folyt köv.

Kép
Kép
annaemma
 
 


Vonatozz, hogy életet ments!

Duna Plaza
1138 Budapest, Váci út 178

Ajánlott kor:
3 éves kortól

Vasútmodellek és más vasúti különlegességek várnak téged és a család többi tagját is!
Hétvégenként vasúti játszóházzal, show modellezéssel és más családi programokkal igyekszünk színesebbé tenni az életed. Egy jó hír a kicsiknek: még Thomas, a gőzmozdony is ellátogat a Duna Plazába!

2009. Nov. 14. 10:00 - 18:00
2009. Nov. 15. 10:00 - 18:00
2009. Nov. 20. 14:00 - 18:00
2009. Nov. 21. 10:00 - 18:00
2009. Nov. 22. 10:00 - 18:00
2009. Nov. 27. 14:00 - 18:00
2009. Nov. 28. 10:00 - 18:00
2009. Nov. 29. 10:00 - 18:00

Északi Pályaudvar néven ingyenes vasúti és vasútmodell-kiállításnak ad otthont péntektől 4 héten át a Duna Plaza. A látogatók házi készítésű kerti vasutat üzemeltethetnek, megtanulhatnak terepasztalt építeni, és megcsodálhatnak mindenféle apró szerelvényt. Az eseménysorozathoz az UNICEF egy különleges akcióval kapcsolódik.

A bevásárlóközpontban felállítanak egy vidámparki kisvasutat, amin a nagyközönség egy helyszínen vásárolható, 150 forintos UNICEF-képeslappal utazhat. Apró vonatok, szerelvények zakatolnak a november 6-án kezdődő Északi Pályaudvar vasúti és vasútmodell-kiállításon, az interaktív terepasztalokon közlekedő modelleket ráadásul bárki irányíthatja. Több mint 20 vitrinben lehet megcsodálni minden vasútmodellezéshez kapcsolódó építményt. Többnyire magángyűjtők legféltettebb kincseit, többek közt papírból készített vasútállomást, bakterházat, és tartálykocsit. A Kemencei Erdei Kisvasút majd’ 100 éves mozdonya és egyik kocsija arra vár, hogy a gyerekek megmásszák, és játsszanak a muzeális példányon, de kiállítanak egy eredeti hajtányt is. A szervezők egy múltszázad eleji utazófülke-belsőt is felépítenek, így mindenki nosztalgiázhat egy kicsit a kétszemélyes, karfás, kalaptartós üléseken. A novemberi hétvégéken, egészen pontosan péntekenként 14 és 18, szombatonként és vasárnaponként 10 és 18 óra között gyermekprogramokkal, játékokkal, vonatozással várják a családokat. A Széchenyi Vasútmodellező Klub a nagyközönség előtt épít terepasztalt, és az érdeklődőknek megmutatják ennek a hobbinak minden csínját-bínját, többek közt a sínfektetést és a fűültetést. Bárki behozhatja elromlott szerelvényét, a nagyobb problémákat feltárják, a kisebbeket orvosolják is. A Virtuális Vasutasok szobában egy projektoron és két játékkonzolon lehet vonatot vezetni. A modellépítők egyik legkülönlegesebb résztvevője Szilveszter István általános iskolai karbantartó, aki 4 év alatt épített saját alapanyagokból egy 24 négyzetméteres terepasztalt. A síneket például hegesztő-pálcából hajlította, többnyire pedig papírt és fát használt a kerti vasúthoz. Hétvégente itt is irányíthatják a látogatók a mozdonyokat. Az Északi Pályaudvar eseménysorozathoz az UNICEF egy különleges akcióval kapcsolódik: a bevásárlóközpontban egy 6x13 méteres vidámparki kisvasutat állítanak fel, amin a gyerekek a november hétvégéken, péntektől vasárnapig utazhatnak. A menetjegy egy helyszínen vásárolható, 150 forintos UNICEF képeslap. - Az idén 60 éves UNICEF képeslapok és játékok életet mentenek – nyilatkozta Dr. Kecskeméti Edit, az UNICEF Magyar Bizottságának igazgatója. - Minden egyes eladott UNICEF képeslap árának fele közvetlenül gyerekprogramokat támogat, így a világon egyre több gyermek juthat elegendő táplálékhoz, egészséges ivóvízhez, megfelelő egészségügyi ellátáshoz. Egy képeslap árából már beolthatunk 1 gyereket kanyaró ellen, vagy 10 gyerek kaphat A vitamin pótlást. A kisvonatot elsőként - számos művész társaságában - Kálloy Molnár Péter színész és családja próbálta ki. - A kisfiammal imádjuk a vonatokat – mondta a Beugró című műsor állandó szereplője. – Pisti nincs még három éves, de legalább van 15 vonata. Sokszor nézünk vonatos rajzfilmeket, és eljárunk kiállításokra is. Nem véletlen az sem, hogy új lemezemen az Orient Expresszről énekelek. Nagy élmény volt egyszer gőzmozdonnyal elhagyni a Nyugati pályaudvart, de az UNICEF-kisvonaton is nagyon élveztük az utazást.

http://www.gyerekprogram.hu/csaladi_pro ... ogram_2597
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Linda, Bogyó,

Igen elkezdtük 2 hete jár és elképedve nézem, hogy milyen jól megy...és bár gyomorgörcsbe vagyok azóta, hogy felvettek, nem tudtam, hogy ilyen simán megy majd...azt hittem hetekig sírunk majd együtt...
mivel üresedés volt a családi napköziben, ahova be akatam iratni, így nov. 2-val elkezdtem odavinni, de másnap már ott tudtam hagyni egy-2 órát...(persze kint olvastam az öltözőben ás füleltem...majd fokozatossan tágítottuk az intervallumot...ésmiután megjött a GE válasz, hogy felvettek, így komoly gondba voltam, hogy hogy fog ott aludni, mivel csak a nyakláncom bizergatásával alszik el...minden esetben...de gondoltam, teszek egy próbát...max. hazamegyünk aludni ...szerdán felmentünk ebéd után, hogy megnézzük, az ottalvósok mit csinálnak, és pakolták ki az ágykat...majd megragadott egy üreset, hogy ez az övé...ekkor nyeltem egy nagyot, majd megkérdeztem, hogy holnap hozzunk neked is ágyneműt? Közölte igen...gondoltam, jól van...mondani mindent lehet...majd másnap reggeli után, együtt felmentünk, és megágyaztunk az ő ágyára, és mondtam, hogy akkor nem ebéd hanem alvás után jövök...majd elmentem (kimentem)...az eljövetelnél mindig van sírás még...de olyan hamar meg tudják nyugtatni, és már megy is tovább játszani...na, aztán jött az alvás idő...felmentek a szobába, én meg beültem az öltözőbe fülelni...:)
hát nem ő volt az első aki elaludt...de egy hang nélkül kb. 1/2 óra simogatás és éneklés után elaludt...pénteken dettó...hát el voltam ámulva...kiváncsi leszek a folytatásra...

Kép

Kép
prüntyi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: