Új privát üzeneted érkezett!

Andi !!! Diának Nagyon Sok Boldog Születésnapot Kívánuk !!!!! :lol: :lol: :lol:

Fóton ?? De jó !!! Mit fogsz dolgozni , ott is valami nyomdai munka ???
Azért, Dia oviba Bottyánba fog járni , ugye ??? Nóri meg addig nagypapázik ???

Holnapra jó szülinapozást , Dia már biztos várja nagyon !!! :lol:


Többiek ????


Puszixsađ

Kép


Kép
kati16
 
 


Andi !!! Diának Nagyon Sok Boldog Születésnapot Kívánuk !!!!! :lol: :lol: :lol:

Fóton ?? De jó !!! Mit fogsz dolgozni , ott is valami nyomdai munka ???
Azért, Dia oviba Bottyánba fog járni , ugye ??? Nóri meg addig nagypapázik ???

Holnapra jó szülinapozást , Dia már biztos várja nagyon !!! :lol:


Többiek ????


Puszixsađ

Kép


Kép
kati16
 
 


Andi !!! Diának Nagyon Sok Boldog Születésnapot Kívánuk !!!!! :lol: :lol: :lol:

Fóton ?? De jó !!! Mit fogsz dolgozni , ott is valami nyomdai munka ???
Azért, Dia oviba Bottyánba fog járni , ugye ??? Nóri meg addig nagypapázik ???

Holnapra jó szülinapozást , Dia már biztos várja nagyon !!! :lol:


Többiek ????


Puszixsađ

Kép


Kép
kati16
 
 

 
 

Bocsi, Dia belendült !!! :roll: :roll: :lol:

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak nagyon fáradt vagyok. Nem fizikailag, hanem agyilag. Szerdától itt volt Erik. 3 gyerek + az építkezés.. pf... A csütörtök az gáz volt nagyon. A srácok ölték egymást egész nap. Pénteken egy szavam sem volt rájuk, lefoglalták magukat szépen, csak estére pörögtek el, mikor leültem volna piheni... Mindegy.

Andi: nagyon boldog szülinapot Diának!! Hip-Hip hurrá. :D Kép

Na megyek. Ha tudok majd jövök később puszi

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Diának: Kép Utólag is. Remélem nem haragszik meg, hogy ekkora késéssel... :)

Sziasztok!
Tegnap megvolt életünk 1. szülői értekezlete. A csapat normális, a nevelők aranyosak (bár ezt már eddig is tudtam). Igaz, volt egy kakukktojás aki szerintem nem tudta rendesen kifejezni amit akart, de a csapat már hülyét kapott tőle. Gyula szerint is idióta, szerintem lehet, hogy csak rosszul fejezte ki magát. Meg tudtuk, hogy lesz áremelés, igaz csak 3000 Ft, még így is sokkal olcsóbb, mint a veresi. Szeretnének Veresen is nyitni egy bölcsit vegyes gyerekeknek ("normális" és "betegek"). Meg azt is megtudtuk, hogy 17 gyereket nem tudnak felvenni helyhiány miatt... rákérdeztem, hogy Koppánynak biztosított-e a helye vagy keressek más bölcsit és meg lettem nyugtatva, hogy 99%, mivel beiratkoztattam anno a nyitáskor.
Koppány addig itthon maradt anyóssal, bár ahogy elnéztem, vihettük volna, voltak más gyerekek is, eljátszottak. Átkerültünk egy másik bölcsibe, Nyíreshez, ott a Posta utcájának a végében nyílik hétfőtöl a másik, szóval már csak Nyíresig zakatolunk jövő héttől. Az állomástól nem egyszerű babakocsival oda eljutni, egy vékony ösvényen kell menni, de hátha van egy másik út, majd ma utána járok. Nemsokára megyünk át Őrbottyánba (a változatosság kedvéért) tanácsadásra, Koppány kap szurit. Bár gondolkodtam, hogy beteg rendelési időben kéne menni, mert folyik az orra... Holnap megyünk itt Veresen a védőnőhöz, csütörtökre nincs semmi program. Pénteken meg ismét megyünk át Őrbottyánba a börzére. Apropó...
Rita: ha gondolod segítek menni a börzére. 8-ra beadom Koppányt a bölcsibe és ha mondjuk 8.15-re oda jönnél (vagy menjek el valameddig?) akkor szívesen segítek valahogy eljutni a börzére. :) Nyah, ezt jól megaszontam... de remélem érted...
Szépen halad a házikó, mindig nézem ha tehetem. :) Anyudnak tegnap rossz kedve volt? Jól eltűnt a hajad. :) Lara egyre édesebb, pedig azt hinné az ember, hogy nem lehet fokozni. :)
Andi: van valami fejlemény? Mit fogsz dolgozni Fóton? Szoktatod Diát oviba vagy rögtön élesbe megy? Milyen volt a szülinap?
Kati: nálatok mi a helyzet? Nem jártok a Csokonai játszó felé Veresen? Tudod, ott a b.kút mögött, azt hiszem mintha már lettetek volna, de nem vagyok benne biztos. Ha hétköznap jártok arra, akkor összefuthatnánk. :)

Többiekre is vonatkozik ám. :)
De már csak hétköznaponta tudok kimenni Koppánnyal. :(

Veresen a Fő térnél (ahol a szökőkút van, ott a Műv. Házban van torna, ha valakit érdekelne).

Ma meg a Műv. Házban (Veresen) börze van.

Hirtelen ennyi. :)

Ha tudtok kiadó albérletet (min. 3 szoba) Veresen (pl. láttok valahol hírdetést, stb), akkor elküldenétek vagy továbbítanátok a bölcsi felé? http://www.feszek.shp.hu/hpc/web.php?a= ... kezdooldal
Megköszönném! :)

Puszi Nektek, most megyek, kicsit rendet rakok, aztán készülődünk a 8.47-es vonathoz.

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Helló lányok !!!

Végre már !!! :lol:


Milyen börze lesz pénteken Bottyánba és hol ???

Most nincs időm , de később majd jövök !!!



Puszi mindenkinek !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

kÖSZI dIA NEVÉBEN A JÓKÍVÁNSÁGOKAT.
SAJNA A SZÜLINAP ROSSZUL SIKERÜLT,MERT SZOMBAT DÉLUTÁN TORTA SÜTÉS KÖZBEN ROSSZUL LETTEM.
ESTE ÁTVITTEK VERESRE A MISSZIÓBA,DE NEM TALÁLTAK SEMMIT,ÍGY VASÁRNAP MIVEL NEM JAVULT SEMMIT A DOLOG VÁCON KÖTÖTTEM KI A KÓRHÁZBAN.
SZÉDÜLÖK FOROG VELEM MINDEN,ÉS HÁNYTAM.
PÉNTEKIGMINDEN NAP INFÚZIÓRA KELL VIGYENEK VÁCRA.
ÁLLÍTÓLAG VMI VÍRUS MEGTÁMADTA AZ EGYENSÚLY KÖZONTOT,HA MINDEN IGAZ,DE PÉNTEKEN KIDERÜL.
FÓTON A BAB BOLTBAN FOGOK DOLGOZNI A SZENT BENEDEK PARKBAN,DE EGYENLŐRE CSAK BEUGRÓS LESZEK.DE AZ IS VMI.

BOGYÓ:SEMMI JÓ NEM TÖRTÉNT,A PERT EL KELL INSDÍTANUNK,MIBÓVEL NEM ISMERIK EL,HOGY ŐK LENNÉNEK A HUNYÓK.SZOKTATNI FOGOM A DIÁT.HÉTFŐN AKRTAM MENNI AZ ÓVÓNÉNIKKEL BESZÉLNI,DE MIVEL NEM TUDOK MENNI EGÉSZ NAP FEKSZEM,ÍGY NEM TUDTAM.
DE A HÉTEN MINDEN KÉPP MUSZÁLY LESZ.

BOLHA:JÓL VAGYTOK?VIVI MEGY AZ OVIBA?TI BESZÉLTETEK MÁR AZ ÓVÓNÉNIVEL?

KATI:TI IS JÓL VAGYTOK?

PUSZI MEGYEK LEFEKSZEM,NEM BÍROK TOVÁBB ITT ÜLNI

Kép
Kép
menyhartandi
 
 


Rita: bocsi, de nem tudok segíteni pénteken. Nem megyünk se börzére, se bölcsibe, mert Koppány megbetegedett. :(

Kati: holland ruha turi lesz Botyiba a Műv. Házban (ahol a baba torna volt), pénteken 8-12-ig
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Jaaaaaajjjj. :( Mindenki beteg? :(

Andi: drukkolok, hogy valami kis ártatlan komisz vírus legyen. Pihengess amennyit tudsz.

Szilvi: Amúgy sem tudtam volna menni pénteken, mert a 2 gyerekkel még elmegyek, azzal nincs gond, csak magát az építkezést nem tudom itthagyni a dédire. :)
Koppánynak jobbulást és millió gyógypuszit! ♥♥

Többiek? Remélem nem vagytok betegek!

Én viszont nem tudom mi van velem... Tegnap óta megy a hasam, amivel nem is lenne gond. De. Este befaltam egy csomó dnnyét és cakkpakk ki is jött belőlem. :? És azóta semmi bajom. Ma reggel, mondjuk kissé émelygek, de lehet az éhségtől. Ha fosóshányós vírus lenne, az nem így jönne ki rajtam. Meg a gyerekeknek sincs semmi bajuk... kopp-kopp-kopp. Mondtam apának hozzon tesztet... :roll: :lol: :lol: Aszondja ( persze viccesen ): Hülye vagy? Megverjelek? :lol: Szerintem azt hiszi viccelek. Meg aszondja, h menjek fel a dokihoz vácra... Mondom két gyerekkel? Aszondja: miért? Hátrány a 2 gyerek? Mondom nem, de hova rakom őket miközben turkál bennem a doki???... Pasiból van látszik... :lol: Szóval mit csináljak? Várjak, vegyek tesztet, vagy húzzak el a dokihoz?

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Jaj lányok , ennyi hírt már rég olvastam itt !!!!

Jobb híreket nem tudtok???


Andi !!! Basszus , remélem nem lesz semmi komolyabb !!! Pénteken feltétlen írj mit mondtak !!!

Szent Benedek, óóó de jó , én ott otthon vagyok !!!! :lol: :lol:


bogyó !!!! Millió gyógypuszi Koppánykámnak !!!


Rita !!!!!!! Húúúú meg háááá, hát mit csináltál már megint ??????? :lol:
Ha úgy érzed vegyél csak egy tesztet !!! Első lépésben ez jó, aztán meglátod mit mutat !!!
Ha negatív és nincs már semmi, akkor még várjál egy kicsit , hátha csak egy gyomorrontás szaladt át rajtad !!

Írjál , hogy vagy !!!

Megy privi !!!


Kedves kismamák !!! HOL VAGYTOK ????? Remélem minden rendben csak egy kicsit fáradtak vagytok írni nekünk !!!!


Millió puszi nektek !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


jó reggelt!

apa hozott tesztet. negatív lett. csak egy gyomorrontás :?

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Na, szerencséd, hogy jelentkeztél !!! :lol:

Akkor már jól vagy , minden rendben ???


Andi ???

Szilvi , Koppány ????


Puszi mindenkinek !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Andi: hihetetlen.... nehogy valami simán menjen... Bár a teljes történetet nem tudom, de a leírtak alapján megint a kis ember szív és a bürokrácia győzedelmeskedik... egy per több évig is eltarthat... viszont csak olyan ügyvédet szabad felfogadni - szerintem - aki a per végén kéri a jussát és nem előre, mert általában aki előre kéri az szarik bele, mivel a pénze már ott van...
Remélem már jobban vagy. Hat az infúzió? Mostanában mindenki beteg??? Gyerekek is jól vannak? Párod? Remélem senki nem kapta el.

Rita: sajnálom, hogy nem pozitív. Kiváncsi lettem volna párod reakciójára. ;) Jobban vagy már? Elmúlt a rosszullét? Gyerekek nem kapták el? Hogy halad a ház? Nincs új bejegyzés. :P

Kati: nálatok hogy halad a ház?

A legjobb, hogy én is lebetegedtem. Életemben nem voltam ennyiszer beteg, mint az utóbbi 1,5 évben.
Koppánynak kezdődő kötőhártyagyulladása volt (van)... kamillázom a szemét, orrcseppezem, szívom az orrát. Tegnap kiváltottam a szemcseppet is, hátha kelleni fog. Este adtam neki egy cseppet, annak is a fele mellé ment. Viszont orrszívózás terén javultunk. Eddig üvöltött ahogy meglátta a porszívót. Most már odaadom neki az orrszívót és ő dugja magának be az orrába, így nem sír. :)
Viszont az orrcseppel még gondban vagyunk, azt még nem engedi, ott van ordítás amikor lefogom.
Szerencsére csak egy éjjel volt hőemelkedése (37,9), de ez lehet attól is, hogy megkapta a szurit és amúgy is gyenge az immunja, így felment a hője, mivel sosem lázasodott be egy szuritól sem. Amúgy meg tök eleven, az ember azt gondolná, hogy ha beteg a gyerek akkor nyugiban van. Hát ő nem.
Nekem fáj az egész mellkasom, a torkom (nyelni meg beszélni is alig tudok), szétesik a fejem, égnek a szemeim és hányingerem van. Whááááá! Úgyhogy felhívtam a bölcsit, hogy holnap nem viszem Koppányt, így turiba sem megyek.

Megyek is, még megírok 1-2 levelet és lepihenek (gondolom én...)

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Andi !!! Akartam már kérdezni , milyen per ????


bogyó !! Na , még te is !!!! Remélem te gyorsan jobban leszel !!

A házon kész a tető ,most vakolnak a fiúk . :lol:

Szöszögünk a hitellel , már el kéne indítani , de mindíg talál valami jobbat Zsolt, és így állandóan húzódik , ahogy az ablak is !!! :roll:


Puszi nektek , a betegeskedőknek meg millió gyógypuszi !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


http://www.ezerkincs.hu/

Volt egy vevőjük anyuéknak... már beadták a hiteligénylést, kikérték a tulajdoni lapot, kint volt az értékbecslő, pozitívan bírálták el a hitelüket, holnapra kellett volna beadni minden papírt, hogy megkapják a hitelt, erre a vevő bátyja visszalépett a kezességtől, így kiszúrt mindkét féllel. A vevővel (a saját testvérével), mert pénzt, hitet és energiát rakott bele, és kiszúrt anyuékkal, mert ők meg már beleélték magukat, hogy eladták a házat. Én nem értem az ilyen embereket.... miért nem gondokozik még a hitelkérelem előtt????? Miért akkor kell visszalépnie a saját testvére kezességétől amikor már minden le van tárgyalva? Jövő héten írták volna meg az adás-vételt... Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!

Kati: mit talál párod, hogy nem indulhat a hitel? Más banknál vagy mit? El nem tudom képzelni... Hamarosan költöztök? ;)
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


bogyó !! Én sem értem az ilyen embereket !!! Tiszta bolond !!!! És nem talának másik kezest (esetleg) ???

Zsolt mindíg talál egy nekünk kedvezőbb hitelt ajánló bankot , így még nem adtuk be ugyebár sehova a papírjainkat.
Jól átrágja , hogy biztos tuti-e , forint vagy CHF legyen még is !!! ???? És ilyen "apróságok".

Na, talán legkésőbb jövőhéten !!!! :lol: :roll: Ha csak nem még holnap !! :wink:

Jó lenne már, mert így lehet nem tudjuk megrendelni az ablakokat, azok meg legalább 3-5 hét mire elkészülnek !!!

Én kivárom , mert ebben tuti nem döntök !!!!


Puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Én azt hittem, hogy az egész hitelt egy bank adja. Nem tudtam, hogy ütemenként lehet bankot váltani... jaja, aztán ha Te döntesz és rosszul, akkor Te leszel a hibás... így legalább nem mondhatja majd. :)
Azt mondják, hogy hosszú távra CHF-et nem érdemes felvenni, azaz semmilyen deviza alapút, mert az euró bevezetésével pofára lehet majd esni... ugyanakkor azt is mondják, hogy a Forint alapút meg azért nem érdemes felvenni, mert ugyan a ft az fix, de a kamat nem, ott pedig a kamattal játszhatnak a bankok rendesen. Szóval akkor dönts okosan! - tudod... bár lehet a kamatokkal azért annyira nem lehet játszani, mint a devizával... én Ft alapút akarok felvenni, aztán majd kiderül mi lesz belőle. Jövőre mindenképp szeretnénk házat venni, vagy ezt vagy másikat...
Nem tudom, hogy talál-e másik kezest, szerintem ezt csak családon belül lehetne megoldani. Majd elválik mi lesz. Remélem őszig el tudják adni, mert nem hiszem, hogy a telet kibírják ott, nem tudnak annyi számlát fizetni... mondjuk ők csinálták maguknak, mit sajnálom őket...

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


bogyó !! Mi az , hogy ütemenként lehet bankot váltani ??? Még én sem hallottam ilyet !!! (az egész hitelt egy bank fogja adni , csak elkéne már dönteni , hogy melyik !!)
Mi még nem indítottuk el a hitelt !!!

A forint alapúval az a baj , hogy hiába kedvezményes lakásvásárlási a hitel , magasabbak a törlesztő részletek mint a CHF -nél és bizony ,bizony egy tizessel minimum , az meg már elég sok pénz havonta !!!
És lehet, hogy azért ennyivel nem ugrik majd fel a CHF , de ez teljesen kiszámíthatatlan, ugyibár !!! (mi is porúljártunk már CHF-al)

Zsolti is forint alapút szeretett volna mindenképpen és most bizonytalanodott el !!!!

Ja, az összes hitelhez hozátartozik még , hogy ha van jövedelem igazolásod akkor egy kicsit kedvezőbbek a feltételek !!!
És bizony bizony szinte az összes bank csak jövedelemigazolással ad hitelt !!!! (tisztelet a kivételnek)

(nekünk nincs /most/, ezért jobban meg kell gondolni mit és hogyan )

Jobban vagytok már ???


kislány !!! Jól vagytok , mi van veletek ??? Tegnap küldtem sms-t megkaptad ????
Nyaraltok esetleg ????


Puszi mindenkinek !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


Ritácska !!!

Ti jól vagytok ??? Hogy halad a házikó ??? Hiányolom a képeket !!!

Szörnyen elkényeztettél minke vele , most már tényleg hiányolom !!!
Húúú, pedig lassan jön a lépcső is már , de jóóó !!!!!


Andi !!!! Jelentkezz mit mondtak a dokik !!!!!


Márti !!! Remélemti is jól vagytok !!!!! Jelentkezz !!!!



Puszz

Kép


Kép
kati16
 
 


Bocsi Kati, azt hittem, hogy már hitelből építettétek ami van. :( Azért csodálkoztam és nem értettem. Ne haragudj!

Igen, magas hitel esetén ugye nagyobb a Ft alapúnál a különbség. Mert alacsonyabbnál (kb. 1 milla) még azt mondja az ember, hogy pár évig fizet 2e Ft-tal többet, de legalább az "biztos". Viszont ezt nem biztos, hogy egy több millásnál el kell játszani, mert ahogy írtad, ott már 10.000 Ft körüli összegről van szó, havonta... úgyhogy nagy feladat előtt áll párod, biztos sikerül neki jó döntést hoznia. Miért nem kértek fel egy hiteltanácsadót? Nem kérnek pénzt és legalább azzal is okosabbak lennétek, hogy ő mit mond és még akkor sem kell elfogadni az ő ajánlatát, de hátha tudna segíteni a döntésben.

Igen Ritus, én is hiányolom a képeket. Mindennap nézem, de semmi. :P Ejnye-bejnye.

Koppány jobban van, bár még kamillázom a szemét és szívom az orrát. Én csak hulla fáradt vagyok és szét akar esni a testem, de ennyi. A torokfájás és a fejfájás elmúlt.

Mi is ezért vagyunk kénytelenek várni legalább 1 évet a házvásárlással, mert munkahelyet kell találnom max. februárban, ott várni kell 3 hónapot és utána mehetünk hitelt felvenni a házra. Közben Gyulának kicsit felturbozzuk a bejelentett fizuját, hogy könnyebben kapjunk hitelt ami ugye úgy néz ki, hogy Gyula most minimálon van bejelentve és mellé kap még kb. 100-at. Na most szeretnénk kb. br. 150-200-ra bejelentetni, de a járulék különbséget nekünk kell fizetni. Úgy gondoltuk, hogy 3 hónap közvetlenül a hiteligénylés előtt elég lesz, az havi kb. 30-40e Ft többlet. Kérdés, hogy megéri-e, mert lehet hogy már min.bérre is ugyanolyan jól adnak hitelt... ez még a jövő zenéje, lehet kikérjük egy szakértő véleményét is majd.
Jó lenne, ha ezt a házat vehetnénk meg amiben most lakunk. Felhúznánk rá vagy egy tetőteret, vagy anyósnak a kert végében egy kis házat. Tervek vannak. :)

Most megyek, valamit kezdek magammal.

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


bogyó !!! Jaa, akkor már értem , volt pénz kezdéshez a fóti ház eladásából + anyóstól kaptunk kölcsön .

Jól van , gyógyultok már !!!! :lol:


Lányok !!! Hol vagytok ???


kislányék jól vannak , csak mindíg talál magának valami dolgozni- valót !!!!! Ejjjjj !!!!



puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


http://fargo.boltaneten.hu/kinalat/10/

Jó cipők, olcsón és van ami ingyen... Fóton...
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Rita: Ti mentetek a vasúthoz olyan 15.45 körül? Mintha Téged, a két gyereket és anyudat láttam volna a Plustól a vonathoz menni... Épp teregettem. :) Ha Ti voltatok, akkor gondolom a Plusban voltatok. Milyen lett? Már Spar termékek vannak? Röhej, itt lakom, de még nem voltam bent. :(

Mindenki jól van?
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok Anyukák!!

No, végre sikerült fényképeket feltöltenem a gépemre, és sikerült lekicsinyítenem is őket, így most láthatjátok a Picikémet :))))

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


És hogy valamit írjak is:

A Kislányunk tegnap este már 4873 grammot nyomott! :)) Több, mint egy kilót híztunk hazaérkezésünk óta...... De azt hiszem ez látszik a képeket is............. kis hurkás Hercegnőm!!! :lol: :lol: :lol:

Jól vagyunk, Hanna nagyon jó Babácska, sokat eszik, és éjszaka is csak egyszer kelünk fel hamizni. A nappal annyival másabb, hogy ha pisis vagy kakis a pelus, akkor azt muszáj kicserélnem, mert arra felébred és sírdogál. Több napunk volt, mire rájöttünk, hogy zavarja már a pici kaki is, vagy pisi is a pelusban, hiába cseréltünk előtte 1-2 órája pelust.

Mindjárt folytatom.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Vagyok, csak rohannom kellett........ kiesett a cumi a szánkból! :lol: :lol: és képes erre felébredni a kis Drága!! :lol: :lol:
Egyébként imádok anya lenni!!! Nagyon élvezem. hihetetlen, hogy milyen gyorsan mennek a napjaink. Már 6 hetesek leszünk kedden!! :))

Mit is írhatnék még???
Kérdezzetek!!! :lol: :lol: :lol:

Fáradtnak általánosan vagyok fáradt...... na ezt jól megaszontam.. :))
Amikor Hanna alszik, én akkor mosogatok, vagy takarítok, vagy éppen főzök, szóval a háztartást vezetem. Sajnos a rend és tisztaság mániám Hanna születése óta visszatért, így most megint ez a legújabb hobbim. :lol: :lol: Talán ez azért is van, mert bármikor jöhetnek anyuék, anyósomék- (kulcsuk is van), és nem akarom rendetlenségben és koszban fogadni őket.

Megint mindjárt jövök. Cumi kies.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Vagyok, csak rohannom kellett........ kiesett a cumi a szánkból! :lol: :lol: és képes erre felébredni a kis Drága!! :lol: :lol:
Egyébként imádok anya lenni!!! Nagyon élvezem. hihetetlen, hogy milyen gyorsan mennek a napjaink. Már 6 hetesek leszünk kedden!! :))

Mit is írhatnék még???
Kérdezzetek!!! :lol: :lol: :lol:

Fáradtnak általánosan vagyok fáradt...... na ezt jól megaszontam.. :))
Amikor Hanna alszik, én akkor mosogatok, vagy takarítok, vagy éppen főzök, szóval a háztartást vezetem. Sajnos a rend és tisztaság mániám Hanna születése óta visszatért, így most megint ez a legújabb hobbim. :lol: :lol: Talán ez azért is van, mert bármikor jöhetnek anyuék, anyósomék- (kulcsuk is van), és nem akarom rendetlenségben és koszban fogadni őket.

Megint mindjárt jövök. Cumi kies.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Itt is vagyok. Még egy picit szundikál a lánykám, aztán fürdünk. Ez a szivacs, ami a képeket van, nagy találmány. 2 napja kaptuk, azóta teljesen megváltozott a fürdésünk. A hazajövetel óta csak azt szereti a fürdésben, amikor a hasikája lefelé van, és lóg az Apukája kezén. Háttal a vízben.... nos azt nem szerettük.... de amióta ez a szivacs itt van, kezdjük megszeretni. :lol: :lol: Annyira imádom Őt.

Csajok, most búcsúzom. Időnként jövök, jelentkezem.... megígérem....


Puszi Nektek.
B.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

kislany: hát nem is tudom mit mondjak. Oooolyann... és, és, és, aaannnyiraa..... Ááhh. Anyira kis tündérke Hannababa. Kis katalógusbaba. :D Nagyon édes. :D

Szilvi: de igen mi voltunk azok. :D Plus maradt, de a Spar csoport tagja lett. Rengeteg spáros termékkel. Belül nem nagyon változott, csak sokkal nagyobb lett a választék. :)

Andi: Remélem már jól vagy és nincs gubanc. Nem merlek, hívni, nehogy zavarjalak. :roll:

Kati: na? Költöztök már a héten? :D :D :D :D Lehet holnap elsétálunk felétek kukkolni.. Holnap nem jönnek a srácok. Pihen a koszorúnk. Mert már az is van juhéjj. 2 hét és költözünk fel. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


helló lányok !!!!


kislány !!!! Csoda szépek vagytok !!!!! :lol: :lol: :lol:


bolhácska !!! Most tudtam csak olvasni , pedig tegnap kint voltunk úgy kb. 11-től egészen 17 óráig !!! Nem láttalak arra sétálni !!! :roll:

Mi még szarakszunk a hitellel !! Pedig már nagyon kéne az a pénz !!!

HÚÚÚ, meg HÁÁÁ , már csak két hét !!! De jó nektek !!!! jaj, nagyon jó !!! Szuper gyorsan haladtok!!!! :lol: :lol:


ANDI !!!! HOL VAGY ??? NEM JELENTKEZTÉL !!!! MI VAN VELED ???


Puszi mindenkink !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


bogyó !!! Te is eltüntl !!! Mi van veletek ??


Márti !!!! ?????????????????????

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Kezdek kiakadni Csajok.......... a párom tiszta beteg, takony és dátha, a Picilányom esténként sírdogál és nem tudjuk miért, és itt vannak a rokonok, akik kezdik a "ne ezt csináld, ne azt csináld, vidd be a szobába, adj neki enni, csukd be az ablakot, stb."-t................ ÉN VAGYOK AZ ANYUKÁJAAAAAAAAAAAAAAAA HANNÁNAK!!!! valaki látja 5 percig a Picikémet, és már azt hiszi ismeri a bioritmusát, hogy mire van szüksége, hogy mit szeret, hogyan alszik, stb................

Viszont ettől függetlenül a véleményetekre vagyok kíváncsi.
Hanna eddig csak anyatejet kapott tőlem. Kérdésem, hogy adjak-e neki a tejcsin kívül vízet vagy vmilyen teát???

Pusz

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


kislány !! Igen , persze nyugodtan !!!
Próbáld előbb a vizet , ha elfogadja jó , ha nem akkor valami teát .

A kórházban nem kellett cukros vízet adni neki ???
Nekünk kötelezően ott volt a kis cumisüveg a vizzel , elvileg ez a sárgaságra is jó + amíg nem indul be a tejcsi laktat is !!

A rokonok ismerősök véleményét meg engedd el a füled mellett , hogy jó-jó és lépj tovább !!!
Mindenki szereti a neki bevált dolgokat tovább adni , persze ez az ami viszont nem mindenkinek jön be , hiszen minden gyerek más és más !!!



puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak nyomi vagyok. :D

kislany: Amit Kati mondott. Egyik füleden be, a másikon... :D Nálunk még mindíg ez megy. A nagymamám, imádom, de néha az idegeimre megy. Ő nem mondja, ogy mit csináljak, hanem csak mellékesen megjegyzi. Jó hangosan sokszor egymás után... :evil: A jótanácsok sajna, nem sajna a gyerekkel együtt "járnak" :? :lol: Ha megnyugtat az, hogy 6-8 hetes korban van egy fejlődési ugrás vagy mi és olyankor többet akarnak enni, mint ami kell. Sajna ez pont akkor van mikor már beállt a napi rendszer. Próbáld meg kicsit gyakrabban szoptatni. Persze, ha nem fogadja el a vizet. Teából meg szigorúan feketetea mentes teát. :wink: A párodnak jobbulást.

Kati: hogy vagytok mesélj.

Andi: ti? Dia várja már az ovit?

Bogyó? Merre vagytok?

Márti: nagyon eltűntél.. :(

Vivi hétfőtől óvodás. Istenem olyan nagylány.. :cry: :cry: :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!!!

Sajna úgy tűnik Apa megfertőzött minket...... :cry: :cry: :twisted: :twisted:
Hanna este már be volt rekedve, és szörcsögött az orrocskája. :cry: és nekem is fáj a torkom..

De úgy tűnik, hogy idejében elkaptuk még ezt a nyavaját!!! Még tegnap délután patikus barátnőm hozott nekünk c vitamint és köhögéscsillapítót, mert Hanna nagyon (mihez képest??? nekem nagyon..) köhögött,és mára már egy picit javult a helyzet. Én kaptam homeopátiás bogyeszt, férjem pedig szedi a maripen extrát. Talán megfogtuk ezt a nyavaját itt a legelején. Bízom benne, mert most nagyon jól alszik a Lánykám.....

A szívem szakadt meg este,hogy köhög...... ezzel jár az anyaság, hogy nekem jobban fáj, mint Nekik????????????????

Egyébként jól vagyunk. A hajam egyre rövidebb :lol: :lol: :lol: :lol: , súlyom pedig már a terhesség előtti +1,5 kg. Már 1-2 gatyesz rám is jön. :lol: :lol:
Ez a szoptatás miatt van??

Tényleg Rita, te a szoptatás mellett mikor kezdtél el adni Larának más kajcsit is?? Vagy létezik olyan anya, aki sokáig, nagyon sokáig csak anyatejet ad??? És ez jó??
Most ezek a kérdések foglalkoztatnak......... Ha tudjátok a választ, megköszönöm. :lol: :lol:

Most megyek, mingyá gyünnek a rokonyok......... :cry: :oops: :oops:
Nincs kedvem hozzájuk, de mit tehetek??? Nagynénémék heves megyéből..........

Pusz Nektek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislany: Nálunk vegyes volt. Vivi 3 hós koráig szopizott. Tejem sem volt annyi amennyivel jóllakott volna, meg akkoriban jött meg először, és volt egy nagy epegörcsöm. A doki szerint ezért nem kellett neki. Megváltozott a tej íze és nem kellett neki többet. A tápikat sem ette meg. Megmondom őszintén megértem, mert elég vacak ízük van. :roll: Szóval 3 hónapos korában kezdtünk hozzátáplálni. Kaptam hideget-meleget, de ez van. Először alma, banán. De vigyázni kell velük, mert az alma fog, a banán meg fog és fúj. Ezért szinte mindenhez kevertem őszibarackpürét. :D Aztán, tejpép, háztartási keksz sárgarépával. Na ez volt a nyerő sokáig. Olyan szép sárga volt a gyerekem tőle... :lol: :lol: Aztán husileves, paprikáskrumpli, főzelékek. 6 hónaposan már kakaót ivott babapiskótával. Szóval lehet így is. Larát tovább szerettem volna szoptatni, de 6 hós korában már őt is szerettem volna szilárdra szoktatni- ennek ellenére 2 hónaposan már almát kapott, de csak 2 kiskanálnyit szigorúan szopi után.. -, de a kisasszony másképp gondolta. :lol: Egy éves és még szopizik reggel, tízóraira, ebéd után, uzsira, vacsira, és minden alváshoz, meg éjjel, és ha őnagysága szükségét érzi ( éppen most is cicizik... :lol: :lol: :lol: ). Tehát tökéletes ellentéte Vivinek. :lol: :lol:
Ha meg szeretnél kóstoltatni Hanával almát akkor szerintem 2-3 hónapos kora felé, ha türelmetlen vagy. :lol: Ha bírsz várni akkor a nagyokosok szerint 6 hónapos korától.
Ha meg vagy fázva, vagy beteg vagy akkor ajánlatos csak és kizárólag szoptatni sokszor. A betegség benned marad, viszont az antitestek átmennek a tejbe és védetté teszik a gyereket. 2 hányóshasmenéses vírust vészeltünk így át, hogy Lara semmit nem kapott el belőle. Egyszer volt lázas, az is csak az oltástól. Taknyos is csak 2x volt kicsit. Kopp-kopp-kopp :D Tehát a szopi jó. Nagyon jó. Amíg tudsz szoptass. Persze lehet mellette mást is, de amíg csak szopi van addíg lesz igazán védett a picur.

Na megyek mert apa már sorbanáll a géphez... :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: Puszi nektek.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Jó reggelt!

Ma viszem Vivit először oviba!!! Izgatottabb vagyok mint ő... :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: Dukkoljatok. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Szép jó reggelt !!!


bolhácskám !!! Drukkolunk !!! Gyere mesélj mi volt ! :lol:


kislány !!! Remélem már jobban vagytok !!!



Többiek ????


Puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Bolha: nagyon drukkolok az ovihoz. Vivi biztos remekül fogja magát érezni, sok-sok gyerek között. :) Te meg már mindjárt mész is érte. Tök jó, hogy már ovis. :) Majd mesélj, hogy milyen volt az elválás, hogy érezte magát Vivi, stb.
Hogy halad a ház? Tudnak dolgozni ilyen esőben?

Kati: nálatok hogy halad a házikó? Dia hogy van?

Andi: ti hogy vagytok? Nagylány megy már oviba? Ha igen, egy csoportba jár Vivcsivel? Ők jóbarátok, nem? A Táncsicsban laktok? Ott nyílt a magánbölcsinek egy új épülete, a 17-es szám alatt, mi már oda tartozunk.
Van valami a házzal? Mikor is kezded a melót? Ne haragudj, elfelejtettem... várod már?

Mi megvagyunk. Koppánykám heti 1x jár a bölcsibe, péntekenként. Szeretném kibővíteni heti 2 alkalomra, majd meglátjuk. Nem egyszerű átutazni, vissza, aztán megint átutazni és megint vissza. Jó lenne már egy autó. Szombaton kezdem a kreszt bent Pesten. Kiváncsi leszek hány bukás után tudom majd letenni. Az ábrás dolgokkal vagyok gondban, hogy pl. ki mehet ki után át a kereszteződésben, stb... az a halálom... mert ugye a táblák jelentését még be-bemagolja az ember (úgy ahogy), de azok az ábrás dolgok... whááhhh...
Járok tornázni, heti 2 nap, ide Veresre. Nagyon tetszik, nagyon élvezem. Sajnos a pulzusom a 115-140 közötti érték helyett 170-198 között mozog, olyankor abba kell hagynom, de az oktató szerint minden alkalommal lejebb fog menni és a végén beáll. :) Ééééééssss akkor végre leadom azt a 8 kg felesleget. :):):) Már vááááárom!!!!!!!
Voltunk tegnap az Ezerkincs megnyitóján (ilyen ezoterikus, stb). Nem jött be, nagyon pénzlehúzós szaga volt az egésznek. :( A szervezés egy katasztrófa volt, nem foglalkoztak az emberekkel, azt sem lehetett tudni, hogy ki a szervező és ki a vendég... No mindegy, nem is vártuk meg a Tűzmadár Dobkört, pedig a táltos dobolásra nagyon-nagyon kiváncsi lettem volna, de nem akartunk még ott szenvedni 1,5 órán keresztül a zsúfolt, kicsi helyen, visszamenni meg főleg, így ennyi volt.
Koppánynak kell vennem egy kis 3 kerekű motort. A quadja már nem kell neki amióta meglátta a játszón a 3 kerekűt, úgyhogy ma vagy holnap veszek is neki egyet. Amúgy nagyon fejlődik, napról-napra. Már csak reggel és este szopizik, reggel sem mindig. Az éjjeli és a napközbeniről már leszoktattam. Imád rajzolni. :) Beszélni még nem beszél, de állítólag 3 éves koráig ráér, nem késünk le semmit. Szóval éljük az életet. :) Tervezgetünk (szokás szerint).
Imádja Thomast, de annál is inkább a Sesame Streetet, azt nagyon-nagyon szereti!!! Hihetetlen jókat kacag rajta. :)

Itt Szezám Utcát néz:
Kép

Itt rajzolt:
Kép

Itt meg bealudt:
Kép

Megyek, sziasztok!

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!


Kissé eltüntem, de azért nem feledkeztem ám meg rólatok! :wink: Csak zajlottak velünk az események, így elmaradoztam a gépem mellől is.

Andi: Remélem, mostanra meggyógyultál, nagyon rossz lehet(ett) ez a betegség! :( Unokatesómnak volt hasonló, de neki olyan sűlyos, hogy hónapokig kórházban kezelték. Valami különleges vírus támadta meg az egyensúlyszervét.
Diának utólag is bolodg 3. szülinapot kívánok!

Szilvi: Nálatok mi újság egészség terén? Koppány hogy érzi magát az oviban? Nagyon sármos kislegény ám, a képek alapján úgy látom, majd nem győzitek elzavarni mellőle a lányokat! :lol: Anyukádéknak sikerült már eladni a házat?

Rita: Látom, halad nálatok az építkezés, ez nagyon klassz! :wink: Viviteknek hogy tetszett az első napja az oviban?
Köszi a hasznos tanácsokat szopi terén, kzdő anyukáknak minden tanács jól jön, főleg ha olyan jószándékú, mint a tiéd! :)

kati: Ti hogy haladtok a házzal? Hitelhez egy nagy kalappal, meg sok-sok türelmet hozzá! A bankokról külön regényt lehetne írni. :?
A kórházban - itt Vácon - most az a szokás, hogy csak sima vizet adnak a babáknak, ha nagyon sírnak.

kislány: Hanna egy tünemény!!!! Nagyon édes baba, úgy megfogdosnám a kis hurkácskáit! :lol: Látszik rajta, hogy milyen jó dolga van nálatok. :D
Nálunk is itt voltak anyósomék 5 napot, de már azt hittem, megőrülök. Nálunk is jöttek a jótanácsok, meg a megjegyzések... Szerintem még egy ilyet nem bírnék ki. :twisted:
Én egyébként kamilla teát adok minden nap Leának, a la natur. Legalább kicsit segíti az emésztését, mert ő néha csak sok nyögés után tudja letesztelni a pelusa kapacitását. :lol:


És magunkról is pár szóban: Mostmár sokkal jobban belerázódtam a napi rutinba, de azért még akadnak nehézségeink. Most éppen az, hogy az elmúlt 3 hétben kevés Leának a tejcsim, és hiába csinálok akármit, nem akar megnőni a hozamom. :lol: Fejlődési ugrás miatt az elején azzal nyugtatott a védőnő, hogy szoptassak igény szerint, majd beáll újra a tejcsim Lea igényeihez, és ne aggódjak, mert lea szépen hízik. No de ez az igény szerinti nálunk eddig nem nagyon válik be, mert kicsi lányom nagyon kényelmes, csak addig szopik, amíg nem kell érte nagyon megdoloznia. Ebből kifolyólag nem szopizza ki teljesen, ami a ciciben van, fejni meg nincs időm mellette, mert nagyon keveset alszik napközben, max 2-3 órát... szóval így állunk. Most az elmúlt 11 napban csak 10 dkg-ot hízott, és elvileg ha havi 40 dkg-nál kevesebbet szed fel a pici, akkor kell neki pótlást adni. Nos mi eddig nem adtunk neki, mert sosem sír evés után, hogy éhes maradt volna, csak nem hízik annyira, mint az első 4-5 hétben. :( Még nem adtam fel, hogy kilábalunk ebből a mostani helyzetből, de akkor sem leszek lelki beteg, ha végül mégis tápszerhez kell folyamodni. Legfeljebb majd mi is 3 hósan kezdjük a hozzátáplálást. :)

Majd még igyekszem jönni mesélni meg képekkel,de most sajnos ennyire futotta az időmből. :cry:
Mindenkinek jó egészséget kívánok!

Puszi
Márti
fmarti
 
 


Sziasztok!

De jó Márti, hogy írtál!!! Örülök Nektek. Nálunk is nőtt a étvágy, és nálunk is vannak "gondok". Hannának most az a legújabb örülete, hogy este nem akar a jobb cicimből szopizni, csak a balból. Ennek nemtom mi lehet az oka. ???? :shock: :shock: A kényelmesség nálunk is játszik. :roll: :shock:

Rita, tök jó infókat írtál a szopizással kapcsolatban. Köszi-köszi.
Én amíg csak lehet, szeretnék szoptatni. :D

Végre hazajött Apa. És én most gyorsan ugrom egy fejest a kádban. :lol: :lol: :lol: Ha kimásztam a kádból, és megfürdettük a gyermekem, jövök még. LEgalábbis megpróbálok. :lol: :lol:

Puszi addig is Mindenkinek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Na először Viviről ha nem bánjátok. :D Beértünk az oviba 9:10 re, szépen átvettük a cipőt, közben az egyik ovónő kérdezgette, hogy hívják, várta-e az ovit stb. Aztán kézenfogták és bevezették. Rögtön leült játszani szépen. Az egyik ovónéni melléült és beszélgetett vele. Jó volt látni, hogy nem csak úgy bedobják a gyerekek közé, hanem tényleg segítenek neki. :) Aztán tologatott autókat a szőnyegen, majd leült egy kislánnyal képeket nézegetni. Közben a fiúk elkezdtek gyurmázni. Na ezt meglátta és ő is akart rögtön. így alakult egy csajos gyurmázós asztal. Ovónéni az asztalfőn, mellette Vivi és körbe kislányok. Gyurmáztak, énekeltek. Közben mondták nekem az ovónők, hogy menjek be nyugodtan vele, ha akarok, de nem akartam, mert olyan szépen elvolt. Aztán megrágtam magamban a dolgokat, és úgy döntöttem, hogy hazajövök, és 3/4 12-re visszamegyek érte. Szóltam a dadusnak és kisurrantam. Jaaaaaaaaaajjj de lelkiismeretfurdalásom volt, hogy otthagytam köszönés nélkül, de mindíg sír itthon, ha elmegyek és nem viszem. 10 előtt jöttem el. Háááát apám soha nem voltam ennyire betojva mint ma. Néztem a telefont, be van.e kapcsolva, ha valami baj van el tudjanak érni. Néztem az órát mikor mehetek már érte. Lelki szemeim előtt volt, hogy a gyerekem üvöltve, sikítva sír utánam, vagy a nagyobbak bántják, stb... :roll: :roll: Komolyan tiszta paramami... :roll: :lol: :lol: :lol: Na negyed 12-kor elindultam itthonról, loholtam felfelé, berontok az oviba, hallgatózok az ablak előtt... Csönd. Az ovónéni éppen egy mesét olvas. Az ő hangján kívül mást nem hallottam. A mounteverest leesett a szívemről... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Kijött a dadus. Kérdem mi volt. Azt mondta, hogy nem is keresett... :lol: :lol: :lol: :lol: Teljesen megnyugodtam. :D Mese után kijöttek wc-ztek, kezetmostak aztán átvettük a cipőt, elköszöntünk mindenkitől és elindultunk a bolt felé finomságért. :D Próbáltam faggatni milyen volt, hogy tettszett neki az első nap az oviban. A kérdésekre válaszolt, de nem sztorizott. Kivéve azt a kis apróságot, hogy az egyetlen újdonsült kisbarátja egy kisfiú és Rolandnak hívják és nagyon aranyos.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Röviden tömören ez volt a mai nap. Holnap korábban megyünk és ebédelni is ott fog. Valamint du 5-kor lesz az első szülői értekezlet. :D :D

bogyó: Drukkolok a kreszhez, irigyellek a torna miatt. :lol: Koppány rettentő édes. Igazi kiskrapek. Fantasztikus. Nem találok szavakat. :D

Márti: Jajj de örülök, hogy jelentkeztél. :D Örülök, hogy belerázódtál a napokba. Anyóspajtást meg.... hááát sajnálom. :? Kötelező rossz... Tudod. Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés... :lol: :lol: Néha arra gondolok, hogy jajjj egyszer leszek én is anyós.... :P :?
Mennyi kamillateát adsz a picinek? Lehet adni, de vigyázz vele. A kamilla szárít is. Amennyire hasznos, annyira káros is lehet. 1 dl-nél többet nem érdemes adni. De a jobb hatás érdekében, ha egy lehelletnyit megcukrozod akkor tuti a hatás. :D :wink: Vivi is nagyon hasfájós volt. Ő délután kapott kis cukros kamillát, este pocakmasszázs, és röhej, de sugárba f.sta le az apját.. :lol: :lol: volt, hogy 1-1,5 méteres körzetben apa, az ágy, a szekrény, és a padló is be lett "festve". :roll: :lol: Szóval hajrá. :D Egyszer ezt is kinövik. :D

kislany: Hogy vagytok? Nátha? Remélem már mindenki oké. :D Ha megnyugtat az, hogy a chaten van egy csaj, 3 gyereke van, szoptatási tanácsadónak tanul, és neki hasonló volt a problémája. Az egyik gyereke csak a bal cicijéből volt hajlandó enni. Semmi gond. Próbáld más-más pózokban szoptatni. Pl lefexel mellé, a baba lábai a fejednél és a feje van lejjebb, úgy szoptatod, vagy a hónod alá rakod, úgy hogy oldalt legyen úgy szopiztasd. Próbálkozni kell. :) Lara pl elalváshoz megszokta, hogy a bal oldalból kap. Mondjuk velünk alszik. :) :roll:

Kati: Hogy vagytok? Hitel? Döcög, vagy halad? Remélem az utóbbi. :D Házikó? Remélem még az idén birtokba veszitek. :D

Andi: Hogy vagytok? Dia? Hogy fogadta az ovit? Tettszett neki? Mesélj majd. :D

Na megyek, mert Lara álmosodik. Puszi nektek jó éjt :!: :arrow:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Apám ez hoszzú lett... :shock: :shock: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!


Most még épp alszik a nagylányom, bár nem tudom, meddig tart nála ez az állapot. :D Délelőtt általában tud aludni 1-2 órát, így ilyenkor nekiesek a házimunkának. Mosás- főzés, a takarításra meg általában már nem marad idő, csak hétvégén, ha apa is itthon van, és be tud segíteni, meg ő is tud foglalkozni Leával. :lol:

kislány: Nem tudom, mi lehet az oka, hogy Hanna így sztárjkol", csak tippjeim vannak. Azt olvastam, hogy a babák az anyaméhben egy bizonyos pózban fekszenek, a fejük el van fordulva az egyik irányba, és ebből kifolyólag szopinál is ezt az irányt kedvelik jobban. Estére általában már fáradtabbak és nyűgösebbek is a babák, gondolom, ezért is lehet, hogy akkor már csak a kedvenc cicit fogadják el. :) De érdemes megfogadnod Rita tanácsát, én is ezt a tanácsot kaptam, hogy változtassak szoptatási pózt.
Másik tippem, hogy az egyik cicidből jobban folyik a tej, mint a másikból, és Hanna, mint a legtöbb baba, kicsit belustul estére. :) Tehát csak azt a cicit fogadja el, amelyikből könnyebben tud enni. Több tippem nincs így hirtelen, de ha eszembe jut még valami, leírom.

Rita: Vivi nagyon ügyes volt az első napján! Örülök, hogy jól érezte magát az oviban, és hogy ilyen rendesek az óvónők. Szerintem nagyon sok múlik rajtuk, hogy miként is éli meg a gyermek az ovis napokat, főleg az elsőket! :) Jól tetted, hogy nem köszöntél el tőle, így nem zökkentetted ki a "ritmusból", és meg tudott ismerkedni az új közeggel. :) Az meg, hogy így aggódtál miatta, teljesen érthető, szerintem az anyai ösztönk rendesen dolgoznak az emberben ilyenkor. :D Én is volt, hogy elmentem boltba párommal kettesben, csak ide Veresegyházra, amikor anyukám pár napot itt volt. Gondoltam, milyen jó lesz több hét után először egy picit lazítani... de hát amint kitettem a lábam, egyből Leán járt az eszem, és úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúgy hiányzott!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Mondtam ezt apának, és azt mondta, hogy ő is mindig érzi a hiányát, amint kiteszi itthonról a lábát. Úgyhogy az apukákban is biztosan van valamiféle apai ösztön. :lol:

Köszi a kamilla teás jótanácsot! Gondolom, azért is szárít, mert ha megfosatja a gyereket (bocsi, kissé naturális vagyok, de nem tudom szebben leírni :lol: ), akkor sok víz is ürül a kicsi szervezetéből.

Kérdésem lenne: szerintetek milyen játékot érdemes beszerezni egy 8 hetes babának? :D Nem akarok én belemerülni a játékvásárlásba, csak úgy veszem észre, egyre jobban igényli a kishölgy, hogy új ingerek érjék. :D És azért azt sem akarom, hogy a játékot mindig csak velem tudja elképzelni, mert az neki sem lenne jó hoszú távon, ha nem tudna eljátszani önállóan is. Valahogy úgy tudom elképzelni, hogy vannak dolgok, amiket magának kell megtapasztalnia, hogy megtanulhassa, hogyan is lehet élni ebben a zavaros világban. :) (Erre szokták mondani, hogy amíg a gyerek egyszer nem csukja oda a kezét az ajtóhoz, addig nem tanulja meg, hogyan is kell becsukni. :D)
Én imádok vele foglalkozni, nagyon sokat magyarázok neki napközben az őt körülvevő világról, de tényleg nem szeretném, hogy anyafüggő legyen a gyerekem. Szóval nem arról van szó, hogy be akarom vágni a kiságyba és rácsukni a ajtót, de az ébren töltött idejében szeretném, ha saját maga is "önálló felfedező útra indulna". Remélem, átmegy, amit mondani szeretnék. :lol:

Na most megyek, lassan etetési idő lesz. :)

Puszi nektek!
Márti

Kép Hoztam képet a kis Tekerentyűmről. :D
fmarti
 
 


Most csak gyorsan:

Márti: http://www.tulli.hu/advanced_search_res ... &image.y=9

Szerintem mindenképp olyan játékot érdemes adni neki ami nagyon színes, csörög-zörög-zenél meg minden és könnyen eléri. Ilyenek pl. a babakocsi csörgők (amit a kiságyra is fel tudsz rakni), a babaszőnyegek amiknek tudod a tetején van egy ilyen félkör és azon lógnak mütyürök, stb.

Rita: nagyon jó, hogy Vivi így bírja, édes. Lelkiismeretfurdalásod, stb ne legyen (mondom én akinek szintén van), hiszen állítólag nekünk szülőknek nehezebb, mint nekik (bár ha Koppányt nézem, nem vagyok ebben biztos). A másik meg, hogy bele kell rázódnia, muszáj, a saját érdekében is. Hidd el, hogy Vivi a hasonló korú gyerekekkel sokkal jobban el lesz, mint otthon. Majd mesélj, hogy milyen volt a második nap. :)

A többit majd később, ha lesz rá időm.
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szilvi: Köszi a választ! Úgy néz ki, hogy bátyámék jönnek hozzánk látogatóba a hétvégén, és pont játszószőnyeget fog tőlük kapni Lea. :D Remélem, tényleg tetszeni fog neki. :lol:
fmarti
 
 


Sziasztok lányok , na végre jöttetek egy kicsit !!! :lol:



Márti !! Jaj, nagyon szépek vagytok , milyen nagy már Lea is !!!

Húú, játék , még egy kicsit ehéz ügy , nálunk ilyen korban a kiságyán lévő zenélő kötötte le.
A játszószönyeg igazából akkor mikor már majdnem elérte a lógó játékokat !! :lol:
(hozzáteszem nekünk alul nem volt sok csörgő zörgő , lehet ezért is)

Viszont a sima színes csörgő nagyon bevált a pelenkázón !! :wink:


kislány !!! Márti neked is , ne aggódjatok ha már nem lesz elég a tejcsi , én nagyon rosszul éltem meg , hogy Mercinél nem volt elég,
feleslegesen , hiszen ma már egyre jobbak a tápszerek . Történetesen az én lányaim nagyon szerették ,semmi gond nem volt , mikor egyik napról a másikra tápszert kaptak .
Diának a bebát írta fe a doktor néni , szerettük .

(ezt csak megnyugtatásnak írtam , ha esetleg szükség lenne rá)


A szopival kapcsolatban a lányok már sztem minden lehetséges dolgot leírtak !! :wink:
Minden baba egy kis külön egyéniség , már MOST !! :P


Ritácska !!! Hitel még most indul , várjuk az értékbecslő jelentkezését !!
Hát, nagyon kíváncsi leszek !!!

Viszont ti nagyon jól haladtok !!! Az ovival is !!!! :wink: :wink: :wink:

Vivi csudára ügyes nagy lány !!!! :lol: Mi volt a szülőin ??


Kérdeztétek , hogy állunk , hát a helyzet nem sokat változott , ugye kész a tető a belső vakolás , most szigeteli Zsolti az aljzatbetont, ésss végre , végre megrendelte az ablakokat !!Jeszz, lesznek abalakok is !!!(majd valamikor 4-5 hét múlva)
(fa lesz )


bogyó !!! Azta , nagyon ügyi vagy , hogy ennyi mindenbe belefogtál , és hát a torna !!!!
Pláne a heti egy nap bölcsi !!!!


Andi !! Ha tudsz gyere egy kicsit mesélj milyen az új munkahely !! Már dolgozik ám !!! És jobban van !!



puszi nektek

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés:
nem tudja valamelyikőtök a gyerekrendelés mostani időpontját csütörtökre és péntekre?

Koppány tegnap elesett, nem tudom hova, de beverte az orrát és ilyen lett mára (a szeme csak filc):

Kép

Kép

Én pont tornán voltam, Gyula meg nem tudja hova ütötte be, azt mondja a kerítésbe valahova...

Nagyon csúnya az orra és nem tudom, hogy most ezzel el kell-e vinnem orvoshoz vagy sem, de inkább megnézetném, csak épp nem tudom a mostani rendelést, mert úgy tudom, hogy helyettesítés van...

Légyszi aki tudja, írja meg mielőbb. Köszönöm szépen!

A többire reagálok, ha kicsit lenyugodtam... fájni nem fáj neki, "nyomogattam" is, hátha úgy fáj, de semmi, csak vörös és dagadt. :(

Jó éjt!

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: