Új privát üzeneted érkezett!

Hajni
Jövő héten tudunk talizni? 1-től szoktatok a bölcsiben és lesz némi gyerekmentes szabadidőm :lol: Olyan jó volna már dumcsizni :D

Erszényke
Szégyeld magad! Tudod miért ugye? :lol: :lol: :lol:

Lina
:shock: A fiad egy kis zabagép :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
thymi
 
 


Sziasztok!

Thymi
pont délelőttös vok,13 óra előtt nem érek haza sosem,meg le szoktam feküdni egy kicsit,mert hajnal 3-kor kelek.Hétfőn vok pihis,akkor meg vigyázok a Barnusra,kozmetikusnál váltjuk egymást tesómmal. :lol: Szép szeretnék lenni :lol: :lol:
Na majd összejön ez!

Lina
nődögéltek ám!Csak így tovább!Mennyiket szopik?Vagy nem méricskéled?

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Hajny,
ez nálunk úgy van, mint Lilinél, hogy szopik is Levi, de általában pótoljuk tápszerrel. Nem tudom követni a nagylegény igényeit.
Éjszaka pl. 150g-ot szopott két ciciből, eddig ez a rekord. Sajnos nem vagyok egy "riska" alkat. Mindez homeo bogyó, meg More Milk mellett. Laktoherbet nem merek inni, mert attól Lili nagyon hasfájós volt. Levi egyátalán nem az, nem akarom elrontani.
Amúgy nap végére már csak olyan 90-100-at szopik, és pótoljuk. Kb. egy evés 160g. és 4-4,5 óránként eszik.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Hajni
7.-ei hét is jó nekem, meg lényegében egséz szeptember :lol:

Lina
Tejszaporító a fitolac tea is, meg a kecskerutafű tea is. Ha igény szerint szoptatsz, akkor lesz elég tejcid :wink: de írtad h nem baj ha kap pótlást, mert így jobb neked :D
Mi nem cumisüvegeztünk-így most már teljesen önállóan iszik Nimó egyedül pohárból 8) Látom a többieken h kínlódnak a cumisüveggel :lol: meg is lepődtek h Nimó ilyen ügyes.

Járok másik fórumra is és ma volt babatali :D 1 év mennyi változást jelent....tavaly még a füben hasaltam, most meg tepertek a motorral, meg csúszdásztak a manók :lol: hihetetlen :shock:

Kép
Kép
Kép
thymi
 
 


Thymi,
én igény szerint szoptatok, csak az igény, az 4-5 óránként van. :lol: Nagyon néha kéri 3 óra után, de tényleg ritkán. Azt meg nem tudom megtenni, hogy mondjuk eszik 100-at, aztán két óra múlva megint 100-at (talán ennyi lenne, de a másodikra már nem biztos), mert akkor addig üvölt, még nem kapott még enni. Amúgy Lilivel is ennyi tejem volt, számítottam rá, hogy most is küzdeni fogok. A rekordom egy éjszakai 150g volt, de akkor közel 6 órája nem szopott Levi.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Lina
naon jól csinálod,a lényeg az hogy eszik-alszik.Így fejlődik ő is,te meg pihensz addig.Lili még mindig ügyesen viseli a kistesót?Nem féltékeny?

Thymi
hááát,pont 7-én indulunk nyaralni,egy hétig nem leszünk itthon.Majd utána,oké?

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Sziasztok

Lina: milyen nagy a Levi Ha még nem gratuláltam, most megteszem:Gratuloálok, és sok erőt kitartást kívánok.
Könnyebben veszed az akadályokat Te is, mint Lilivel?

Levim 1 hete bölcsis a Sétányiban, és szupertuti eddig (kopkop) Pénteken már 2 órár ott volt nélkülem:)

Bebe holnap kezd az oviban.

Küldöm ám a kérdőívet (köszi a visszajelzéseket) csak a tanárom eddig szabin volt:)

Gabi

a href="http://lilypie.com/">Lilypie
Gabi
bepagabi
 
 


Bepa
Melyik csoport???

Hajny
OKÉ :)

Lina
Nem akartam okoskodni :oops: ügyesek vagytok ám nagyon!!!

Kép
Kép
Kép
thymi
 
 


Sziasztok!

Timci
pü-t küldtem.

Bepa
naon jó hogy bírja,csak így tovább!Nem volt rossz otthagyni?Én először naon rosszul éreztem magam miatta,de aztán belejöttünk mind a ketten. :lol:

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Thymi!

Én is küldtem pü-t. :lol: :lol: :lol:

Szülinapi zsúron voltunk:

Kép

Kép

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült a nyaralást elintézni,3 nappal később utazunk mint az eredeti terv,e nem baj,utazunk.Mallorcára,8 nap!Jee!Azt hiszem megérte spórolni rá! :lol: Na majd kiderül!Járt már ott vki?Tapasztalatok milyenek?Minden jó tanácsot elfogadok!

Judit
tündéri kisfiad van,a képeken,remélem az életben is egy jó gyerek! :lol:

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Sziasztok

Hajni: nem volt választásom, melózni kell. ma már kicsit sírósabb volt (még lesz ilyen tudom) de nagyon ügyes
Bebe is ma már 2 órát ott volt:) az oviban

Thymi: Levi bölcsi lepke csoport, Bebe meg a delfinben van az oviban


Lányok mellékelem a kérdőívet és köszönöm aki kitölti
(100 db kell hogy tudjak vele dolgozni, szóval terjesszétek) 1251813074.6034.doc

a href="http://lilypie.com/">Lilypie
Gabi
bepagabi
 
 


Sziasztok!

Hajny:
Mi Mallorca-n voltunk nászúton. Gyönyörű sziget. Amit viszont elszúrtunk, az a távolságok megbecsülése. A helyiek azt mondták, nincs messze Palma Can Pastilla-tól, ahol voltunk, és valóban: a külvárost elértük 20 perc alatt gyalog, de mire beértünk a központba, még 30 percet kellett gyalogolnunk. Pedig tudok térképet olvasni. Szóval, érdemes buszra szállni, ha nézelődni akartok. Mindeig tele vannak, mert sok helyen le-fel lehet szállni, mégis gyorsabb.
Ha felmentek Alcudiába, ott klasszul lehet pénzt költeni.
A Sangriát ki ne hagyjátok, sőt a homárt se!
És ha gondolsz rám, hozol nekem pálma magot? :oops: :wink: Nekem nem kelt ki, amit vettem. És már 11 éve hiányzik.
A Mallorca-s pólómat még mindig használom. Ha magérzem a Hawaiian tropic napozótej illatát, azóta elvarázsol, és belecsöppenek egy édes álomba. (t.i azt kentem mindig magamra a nyaraláson).

ÉS! Nagyon finom a tenger!

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Köszi! Nimó nagyon nyugodt, békés, végtelenül drága kis teremtés. :lol:

Biztos szuper lesz a nyaralás...Tesóm volt ott, és gyönyörűnek írta le.

Gabi!
Kérdőív ment pü-ben.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Hajny-ez igen!Nem semmi!Kezdelek komolyan nagyon irigyelni!érezzétek jól magatokat! :wink: Elintéztük a dolgot.


Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Bepa
Nimó a süniben lesz...azt hittem egy csoportban vagyunk :lol:

Kép
Kép
Kép
thymi
 
 


Thymi!

Melyik bölcsibe is mentek?

Levi is süni csoportos volt a Forradalmi úti bölcsiben...

Ja, amúgy gondoltam, hogy az gazdasági osztályon vagy. Magamat is oda tudom elképzelni. Csak pl. Szegeden a JGYPK-n úgy van, hogy a tanszéki titkár egyben tanársegéd is, tehát 1-2 tárgyat ő maga tart. Köszi a honlapcímet, már nézegettem régebben is.
Még különben gondolkodok azon, hogy felvegyek valamilyen szakot. Tetszik több is.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Sziasztok!

Bepa
kitöltöm én is és férjem is ha lehet,küldeni fogom.Még nem néztem bele,de még ma kitöltöm.
Csak így tovább az oviban! :lol:

Micuska
köszi az infót,megfogadom,ügyik leszünk.Hozok neked magot ha lesz,ígérem!Már naon várom!Egyre jobban!

Judit
de jó,szerencse hogy jó,és nyugost természetű.Anna is ilyen,viszont elég befolyásolható.Kinövi vajon?

Timci
köszi tesóm nevében mégegyszer,majd meghálálom!
Csomagban elvigyelek?

Thymi
mikor kezded a melót?Csak mert jó lenne csavizni egyet!

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Lányok, köszi aki küldte eddig, terjesszétekkkkk

Ma 2. aludt ott Levi a bölcsiben és nagyon ügyes volt (nem sír, de a dadus néniről le se szakad)

Na megyek
pussz

a href="http://lilypie.com/">Lilypie
Gabi
bepagabi
 
 


Voltunk védőnőnél, most aggódhatok Levi súlyán. Egy hét alatt megint 300g-ot hízott. Már 5550, igaz előtte evett, meg 3 napnyi kaki benne van, de akkor is. Pont összefutottunk az orvossal, és azt mondta, ha ennyit hízik, tuti elég lenne neki a tej, nem kell a tápszer. De könyörgöm, mikor kiszívta mind a kettőt, és üvölt, én meg lemérem, hogy fél óra alatt 70g-ot szopott, akkor most ne adjak neki enni???????
Ok, 4340-nel jöttünk haza, eltelt 22 nap, és azalatt hízott 1210-et. Rengeteg. De mit csináljak??? És ma is 50-es rugi van rajta, meg 50-es póló.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Bepa,
kitöltötem a kérdőívet, de hogy tudom neked visszaküldeni??? Bemásoljam privibe, mert csatolni nem tudom.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hajny-na látod, azzal kiegyeznék. :lol: Dehogy is!Ne köszönd!Mi köszönjük! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Lina
Csináld azt amit a megérzésed diktál :wink:

Kép
Kép
Kép
thymi
 
 


Sziasztok!

A gyerekek reggel korán keltek, így van egy pici időm, gondoltam megnézem, mi újság Lináéknál. Látom jól lemaradtam :).
SZóval!

Lina!

Szívből gratulálunk a pici fiad születéséhez!!!!!!

Kép

Kép
nyhk
 
 


Sziasztok!

Bepa
pü-ben küldtem a kérdőívet.

Töltetem mással is.

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Nyhk,
köszönöm szépen. Azért annyira nem maradtál le, még csak jövő héten lesz 1 hónapos Levi :lol:

Na ma megpróbálkoztunk ezzel a csak szopi dologgal, hát nem nagyon jött be. Soha nem tudtam, hogy eleget evett-e, a végén már óránként nyűglődött, nem aludt..., aztán úgy voltam vele, hogy feladom, beletöltök némi tápit, hogy végre pihenhessen, és képzeljétek, most meg nem akarja elfogadni az üveget. Vagyis délelőtt a lefejt tejet megitta üvegből, de úgy látom a tej kellene neki, a tápi nem. Ok, megértem én, hogy az jobb, de akkor meg hatékonyabban kellene szopizni, nem három szívás után 6 szuszogásra abbahagyni. Pedig az ő gégefedője jó, Sántha Bea néni megnézte :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


szia linácska
tejszaporításra tudok nagyon jo tablettát.az a neve hogy more milk.nekem nmagyon bevált 14honapig szoptattam.30és 60szemes kiszerelésben kaphato.4x1 kell szedni 2napig majd 24-48ora mulva jön meg a hatása.akkor érezni lehet hogy feszül a melled mint állat.:))meg hát a fejés minden szopi után.
csillám
 
 


Csillám,
van More Milkem, de ugye baromi drága, és én úgy értelmeztem, hogy minden nap 4 szem kell, úgyhogy inkább csak kettőt szedtem. Akkor ezek szerint elég lenne csak két napig 4 szem??? És utána???
Na nekem a szopi utáni fejés a halálom, nem is szoktam. Levi annyira kiszív mindent, hogy ha próbálkozom is, két mellből 20 perc alatt talán lejön 10 ml. Na ennyiért nem szórakozom, főleg, hogy ott van Lili is, vele is foglalkozni kell, és úgy érzem, hogy azért a 10 ml-ért nem veszem el tőle az időt.
Most úgy érzem, hogy nekem az is a legfőbb bajom, hogy lassan termelődik. Most 5 órája nem szopott Levi, így 20 perc alatt kiszívott 120-at úgy, hogy az egyikben még lett volna. Reggel is elég neki, meg hajnalban is, de napközben nem mindig. Na majd kipróbálom ezt a négy szem more milket...

20 percre egyedül hagytam Levit az apjával, profi módon elaltatta, na de hogy.....
Kép
cumi kitámasztva a távirányítóval :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


szia linácska
nem jol értelmezted.2nap alatt 8szemet kell bevenni 6óránként egyet utánna nem kell tovább szedni hanem várni a hatást
csillám
 
 


Csillám,
na akkor látok is neki :lol: És ok, szedem két napig, várom a hatást. De mi lesz a többivel, a maradék 52 szemmel??? Mikor kell ismételni, vagy hogy működik ez??
Este amúgy nagyon büszke voltam magunkra, 190g-ot szopizott a fiam, 120-at egyik ciciből, 70-et a másikból, és azt ki se ürítette. Fogalmam sincs mint csináltam???????? Mondjuk előtte öt órája nem evett Levi, meg ez után is csak öt óra múlva kelt újra.
:lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Szervusztok!

Lina:
Ez így működik. Pár nap kínlódás, 2 hét O.K., megint pár nap szenvedés, és így növeli mindig a picúr a Te tejed mennyiségét. A gyarapodását nézve, belefér, hogy néha azt hiszi, hogy éhes. De aztán hogy megtanulja, hogyan kell szívni!
Csak összehasonlításképpen: Emese most 7 hónapos, 5510g, és az elmúlt 1 hónap alatt 60g-ot gyarapodott. Azelőtt is a csúcs 80dkg volt 1 hónaposan. Persze, már kezdünk aggódni. Most vassal és B-vitamminnal próbálkozunk.

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Ja, és a méricskéléstől be lehet golyózni. Egy ekkora babánál nem mondta az orvos, hogy elhagyhatjátok?

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


És még: nekem a rostos levektől volt/van bőven tejem. Ha elhagyom, azonnal észreveszem. Régen 50%-osat ittam, de most, hogy ilyen tehén lettem, 100%-osat veszek és hígítom felesben. Nekem nagyon bejött. Meg a tojás! Megeszek akár 1 db-ot, és bedurran a cicim. Tök jó!

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


linácska ez ugy működik hogy ha nem jön be akkor sajna neked nem hat de ha bejön akkor következőleg megint akkor kell szedned ha ugy érzed hogy kevesebb van.
csillám
 
 


Micuska,
én a nem méricskéléstől lennék tiszta frászban. Persze ha folyna a tejem, és a gyerek annyit enne, amennyit csak akar, akkor ok, ha abbahagyja, elég volt neki.
De így, hogy korlátos, így szeretem tudni, hogy mennyit evett. Mert ha csak 80-at sikerül, és ordít, akkor tuti éhes még, és kap. Ha 140-et, akkor feltételezem, hogy nem lehet éhes, és ha egy óra múlva nyűglődik, akkor nem azért, mert éhes. Most pl. nem mértem, üvölt mint állat, és fogalmam sincs, hogy azért-e, mert keveset szopott, vagy másért. Ha nem vagyunk itthon, és nem tudom mérni, teljesen szétesik a kajázásunk, mert sose tudom, jóllakott-e. Ma is már óránként-kétóránként eszik, azért ennek nem vagyok a híve.
Lehet, hogy a tegnap esti jó sok tej a 3 dl tök rostos őszilétől volt, amit ittam az étteremben??????????

Csillám,
na majd kiderül, hogy hat-e nekem.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lina:
Hát próbáld meg újra! Csak a kíváncsiság kedvéért!? :wink:

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Micuska,
csak sárgabarack volt itthon :lol: Elég sok tejem lett estére, de megint eltelt vagy 5 óra az előző szopi óta, viszont nem volt éhes Levi, csak azon igyekeztem, hogy a másikból is szívjon valamennyit, hogy ne feszüljön, és ne kelljen fejni, mert egyedül vagyok a két gyerekkel. Lili még sehogy nem állt az esti teendőkkel.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Lina
csak nyugi,no para,fejlődik Levi rendesen,Nehogy megcsappanjon ez miatt a tejcsi!Könnyen beszélek? :lol: Jól csinálod,ügyi vagy!
Lili naon szereti Levit mi?

Micuska
nekem is a rostos levektől volt rengeteg tejem,el is híztam,te nem?

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Szervusztok!

Hajny:
A fiúkkal nem híztam, sőt folyamatosan fogytam a szoptatás alatt. (1-1év).
Emesével pedig mire szoptatni kezdtem, a születés utáni 4. napon, el voltam hízva. Ezért kerülöm a cukrozott üdítőket, de semmi eredménye. :x

Lina:
Sztem ekkora babánál az 5 óra tökéletes. Szabikám-- a középső-- 6 óránként szopott, és kilón fölül hízott havonta. Haj-jaj, azok voltak a régi szép napok!
Én csak 1 hónapig fejtem mindig, utána már csak a tejkagyló volt benn a másik melltartóban szopi közben (kb. 4 hónapig), és így is lett napi 1-másfél deci. Ha akarod, a kagyló tartalmát is megitathatod a babóval. Talán így könnyebb és gyorsabb. :wink:

Megilyesmi...

No meg nem szentírás, hogy szopás után rögtön kell fejni. Éjjel is lehet, mielőtt lefekszel, hogy legalább az álmod eleje "könnyed"legyen.

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Sztori, Linának:

Kb. 6 hetes volt a kiscsaj most tavasszal, én K.O.. Egyik este már 4 órája nem evett, csak aludt, és nem volt kedvem fejni, mert minden pill.ban vártam, h. felébredjen. A mellem meg csak nőtt, nőtt... És bepattant az Isteni szikra. Beraktam mindkét melltartókosárba a kagylót, és kiültem TV-zni. Klasszul elaludtam, 2 óra múlva ébredt a kiscsaj (szóval össz:6 óra). Kivettem a kagylókat, tele voltak 50-50ml, és megszoptattam. Imigyen ki volt ürítve. Ezt is kipipálhattam.

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Micuska,
hát nekem a tejkagylónak sok értelme nem lenne, max. 2-3 csepp lenne benne, nem 50 ml. Örülök, ha cicinként ennyit kiszív, nemhogy ennyi kicsepegjen :lol:

Annyian írjátok a rostos levet, iszom is pár napja, de ami itthon van, abban 2 dl-ben 27g szénhidrát van, szóval egy komplett reggelinyi, ezt nem vállalom be, nem akarok újra meghízni, mint Lili után. Úgyhogy tegnap vettem Top Joy Light őszibarackot, és abból ittam 6 dl-t. Gondolom úgysem a cukortól lesz tejem :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lina:

Nem tudom, hogy a cukor számít-e vagy a hormonok. De tényleg! Annyira más volt ez a terhesség és más a baba is, hogy nem tudok összefüggéseket találni. Bla...bla.. Szóval: Hohes-C Multivitamin Mild Juice-t iszok, 20g széhidrát, 96Kcal/2 dl. 1 liter naponta hígítva, a többi víz +gyümi+zöldség, stb... Meg TEJSZÍNHAB. No, attól hízok! (2 hetente 2decinyit benyomok felverve, de megdöglök, ha nem ehetek) 8)

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Mindenkinek!

Kell-e valakinek kinőtt fiú ruha? Vagy tudtok-e olyat, akinek szüksége lenne rá? 7-9 éves fiúkra való.

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Sziasztok!

Linácska! Teljesen megértelek, nekem is ugyanez volt a helyzet. De belerázódtunk, és 3-4 hónapig csak szopott majd később tápszer is kellett. (az első két hétben is kellett).
Nimó (és Levente) is extra óriás volt, 1,5 kg-okat híztak havonta.
3 hónaposan 8 kg felett volt mindkettő...
Most is majd elájulnak hogy Levente kiscsoportos (még decemberben lesz 4 éves), Nimó meg símán beillene ovisnak.

Micuska!
Minket 6 évesre való (116-os) ruhák érdekelnek. Levi ugyanis ezt a méretet hordja....31-es lábbal....

Thymi!
Jó az ovi, nagyon nagyon kellemesen csalódtam az óvónénikben. Viszont annál szomorúbb lettem tegnap este, mikor az Adrienn bejelentette, hogy babát vár, és már csak 1-2 hetet maradhat.....(persze nagy öröm ez, de nagyon sajnálom hogy nem ő lesz Levi óvónénije)

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Szervusztok!

judit:
Azokat már elajándékoztam. De ha még találok a pincében, odaadom.

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Lányok!
A szeptember 19-i kecskeméti Fellegi Ádám koncertekkel (www.gyerekkoncert.blogspot.com vagy www.fellegiadam.hu Eseménynaptár) kapcsolatban találtam egy nagyon jó cikket, ajánló helyett, meghozza a kedvet, aki még nem jelentkezett:
http://www.u-szeged.hu/hirek/2005/kultu ... eg-kultura
már csak a 4 óraira van néhány hely, és a 7 órakor kezdődő felnőttre. Állatok farsangja vetítéssel és mesével, érdemes jönni, az áprilisi nagyon klassz volt!
Üdv.
Kriszta
krisztavoros
 
 


Sziasztok!!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani vállalkozásunkat!!! Rövid határidővel, elérhető áron, igény szerinti méretre készítünk gyerekszobai kisbútorokat: asztalt, széket, polcot, "szobainast", pelenkázót, etetőszéket fenyőből, vagy laminált bútorlapból!
Nézd meg (nemrég indított) honlapunkat, vedd fel velünk a kapcsolatot!!
Köszi, hogy elolvastad, és jó egészséget a babázáshoz!!!

Mariann (egy háromgyermekes :) anyuka)

www.csonkabutor.lapunk.hu
marica69
 
 


Ma voltunk méricskélésen, Levi a hatos szám bűvöletében: 6 hetes, 6 kiló és 60 cm :lol:

Nagyfiú
Kép

Mosoly
Kép

Helló csajok!!!
Kép

Hason
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!
Tündér szép a Levi! Jó húsban van, éééédeees! És nagyon ügyes is...Szívesen babáznék vele....
Rendbejött a szoptatás - tápszer kérdés? Elég a tejed?



Nincs valakinek eladó babyhaler-e?
Vagy vmi hasonló, amivel a gyógyszert a tüdőbe lehet juttatni....
Nimó gyógyulóban, de szörnyű volt a hétvége....


Friss fotók: (imádom őket)
Kép Kép

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Judit,
hát úgy néz ki, hogy egy picit még pótolni kell, vagyis nem is tudom, hogy kellene-e, de akkor és ott nagyon úgy tűnik. Kb. összességében olyan 1 deci tápit eszik naponta. Mondjuk reggel megivott 60 milit, de azóta nem. Szerintem ma se lesz több egy decinél. Szerintem ha szépen 3 óránként szopna, akkor elég lenne, de valhogy össze-vissza eszik, bealszik, lusta, abbahagyja, 10 perc múlva újra enne..., szóval azt sem tudom, mikor is evett igazán, meg szerintem nem lakik jól rendesen egy evésre. Ha két óra múlva újra kéri, akkor még tuti kevés van (nagyon lassan telik valamiért), akkor megint nem lakik jól, és ez egy ördögi kör. Aztán van egy pont, mikor mondom, hogy akkor most eszünk rendesen, és rápótolok a kajára, hogy következőleg normális mennyiséget tudjon szopni. Így jön ki ez a max. egy deci.
Na meg nagy ritkán, ha olyan helyen vagyok, ahol nem szívesen szoptatnék, akkor kap kivételesen egy adag tápot. Mondjuk ilyen múlt hét hétfőn volt utoljára, mikor Lili angolja alatt jött rá a farkaséhség, és azért egy előtérben 25 szülő között, aminek a fele apuka valahogy nem volt ihletem hozzá.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: