Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Estelle,

[size=7]Hajny napja máj. 16. - bocsi Hajny, hogy válaszoltam helyetted

Köszi az infót. Vas. este kimentünk az Auchanba és vett a férjem egy Solac?? típusút, eddig működik és tegnap este már nem is volt köhögési roham, egész éjjel max-on ment.
Nektek nem a rotarixet írta ki a dokitok? Mert abból csak 2db kell, nem 3. Roznak írtam, hogy a Rotarix az emberi vírust tartalmaz, a másik, aminek most nem emlékszem a nevére az szarvasmarha-emberi, abból kell 3 db. Dorka holnap kapja a másodikat. Azt mondták, hogy az oltástól számított 7. nap környékén óvatosnak kell lenni nagyon, mert rota vírust üríthet a széklettel? Dorka 2 hónaposan még mindent összetrottyantott pelenkázáskor. Nem győztem Domestosszal fertőtleníteni.
Tudnál nekem abban segíteni, hogy ilyen kicsiket, hogyan lehet a szemüveghez szoktatni? Gergő kapott 1et, egyelőre 3 hónapra, eddig max. 15 percig volt rajta, állandóan leveszi.
Beiratkoztunk ma a Bocskai utcára, holnap meg megyünk a Nyitrára, és ha jól tudom a jel. lapon kell megjelölni egy másik ovit is, az lesz a sétányi ovi. Szeretném, ha valahova menne, most akar már mindig mindenhol játszani mindenkivel. Remélem vhova fel is veszik. A Bocskait csak megpróbáltam, 24 helyre 44. helyen voltunk felírva. :( Pedig az angol csoport tetszene.

Cukker,

Én is úgy tudom, mint Lina, hogy ha visszemész dolgozni hamarabb, mintha a gyerkőc betölti a 2 évet, csak gyes-t kapsz, mert gyed mellett egyáltalán nem lehet dolgozni.

Thymi,

jobbulást Nektek. Nem egyszerű az, amikor 2 gyerek is beteg egyszerre. Vmelyik éjjel 2-ig felváltva voltak a karjaimban a gyerekek. Hol 5,5kg-ot, hol 13at cipeltem. :(

Kazi? Dóri? Pille? Ser? Balim? Virág? és még sorolhatnám, nagyon eltűntetek, bár gondolom, 2 gyerek, munkahely, sok időt elvesznek.

Timci,

Elfelejtettem írni, hogy Atticy nagyon édi. És mekkora? Gergő meglátta a cumiját, nekünk is olyan van, és azt mondta, hogy az ő a képen, amikor pici volt. :D

Gadevi,

Nekem is mondogatták annak idején, hogy Gergő még az esküvője előtt is cicizni fog (persze, csak már nem az enyémen :lol: ) mert még 18 hósan én is szoptattam, utána egy gyógyszer miatt kellett abbahagynunk. most meg, mikor látta Dorkát szopizni, először mondta, hogy ő is akar enni belőbe, amikor mondtam, hoyg tessék, gyere, azt mondta, ő már nagy. Vmelyik nap benne volt 1 csomó, kértem szívja ki a tejet, erre kitátotta a száját és mutatta, hogy kell csinálni, csináljam én, aztán meg odajött megszagolta a cicimet és közölte, hogy jön még belőle. :lol: :lol: :lol: . Azt hittem megszakadok a röhögéstől.

Hajny,

Ruci? Lánybúcsú? Jól vagytok?[/size]

geli08
 
 


Estelle,biztos van vmi igazság abban is,hogy a genetika is befolyásol vmennyit....én mindig a természetes népekre gondolok,ahol nem olvasnak,nincs tápszer és egyáltalán semmi,ösztönből élnek és vannak.

Geli :lol: Milyen aranyos lehetett Gergő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!És milyen okosak a gyerekek!!! :o

Hajny,majd a pontos időt is szeretném tudni,ha nem gond!!Én imádom az esküvőket!!Elég sok szombaton könnyű megtalálni engem a téren.....

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gadevi
 
 


Estelle

Most visszább olvastam, és látom, hogy Timi tök jól leírta mit kell tenned. Egyébként én mindig irigyeltem az olyan anyukákat, mint te is, hogy ennyi tejcsi van. Néha, ha kihagytam egy szopit, mert valahol oda voltunk, akkor örömmel és nevetve néztem, hogy spriccelek.

Jövő hét csütörtöktől dolgozok.

Lina

Lehet, hogy nem elég érthetően írtam le a dolgokat. Nem mentem vissza két évnél hamarabb. Azóta vagyok szabin, hogy Adri betöltötte a 2. évét. Ez február 8. 9-től már szabin voltam, és március elején amikor a cég küldte nekem a szabi pénzt, ők küldték meg a GYED-et is. Ez rajta van a bérjegyzékemen. Rajta van, hogy Gyermeggondozási díj, február 1-8-ig. Akkor ez csak ez, nem? Bár csodálkoztam, hogy ők küldték meg. Visszagondolva, erre mondhattam, hogy nem küldték meg. Mert ügye, ahhoz képest, hogy 8-áig voltam gyeden, csak március elején kaptam meg azt a 8 napra járó pénzt.
De akárhogy is, egy csomó pénz hiányzik, acsak azt nem tudom, hogy mi van elszámolva.

Andi
Kép
cukkker
 
 

 
 

geli-Akkor most választ kaptam a tegnap esti sírásra, és az érdekes székletre!!! Úgy sírt Mózika, mint még soha, megijedtem, mert még ezt a sírását nem ismertem, aztán betrottyantott és fekete darabkák voltak benne...azóta aggódom és figyelem a székletet. Reggelre már csak egy pici volt benne és ismét arany sárga. Szóval ürülhetett a rota? Mert pont ma 6. napja kapta. De nekünk nem mondták ezt...miért? :shock: Majd rákérdezek a következő oltásnál.Nekünk 3 részből áll az oltás. A nevét nem tudom, mert az orvos szerezte be.
Szemüveg.Meg fogom kérdezni a férjem kereszt anyukáját, Ő hátha tud ebben segíteni, mert ő szemész orvos.Én nem tuom. Biztosan zavarja szegénykét, és szokatlan lehet. Nekem is van olvasó, de nem igazán szeretem hordani.Hát akkor egy ilyen csöpp? :roll:
Ovi. Majdcsak sikerül vhova. Én angol csoportba nem iratnám, de erről eltérőek a vélemények, és tiszeteletben tartom azokat is akik angol csopiba iratják, mert játékosan tanulnak, és szeretik a gyerkőcök általában. Én azt gondolom, hogy inkább saját anyanyelvükön tanuljanak meg először beszélni biztosan, és értsék meg a saját környezetüket teljesen.Az persze más, ha két anyanyelvű szülőkről van szó.Gergő életkorába nem kötöttek bele?

Gergő édes lehetett a szopival!De jó érzés, nem? :)

Cukker-Igen, én is örülök a tejcsinek, csak néha-néha túl sok, mert ha el szeretnénk menni vhova, nem csak annyi, h. előveszem a cicit, megszoptatok, és megyünk tovább, hanem még előtte és utánna is fejni vhol.Szóval jobb lenne a kereslet-kínálat. De hallottam olyat, aki 7 hónapig abszolút nem tudta csökkenteni....szóval egyelőre fejek, és mindig hagyok benne egy kicsit ahogy kazi és timi mondták.

Kép
estelle26
 
 


Cukker,
értem. Ha kifizetőhely a munkahelyed (vagyis volt március 1-ig), akokr a februárit még ők utalták, csak a mostanit a Kincstár. Akkor elvileg kaptál 8 napra GYED-et, meg 21-re GYES-t.
Nekem kellett írni egy papírt, hogy megtartom a GYES-t a munka mellett. Neked nem volt ilyen? Nem lehet, hogy a GYES hiányzik. Bár az nem olyan csomó 3 hétre sajnos :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Rég voltam már, de azért olvasgatlak benneteket!

Estelle, még mindig bocsi a tegnapi kavarásomért!!!!! :oops: :roll:

Minden gyerek nagyon édes. Eszméletlen, hogy ennyi idő alatt milyen sokat tudnak nőni!

Tejes kérdés! Sajnos én a nagylányommal nem nagyon tudtam szoptatni. Olyan volt, mintha nem lett volt szopási reflexe - tudom ilyen nincs - még a bimbómat sem kapta be. Tudom a sárgaság miatt cumisüvegből kapott tápszert és később anyatejet(tőlem). De jó ideig próbálkoztunk, anyuval és a doktornővel is de nem sikerült.
A másidknál is 5 hónapig tudtam szoptatni és hiába vágytam rá, hogy szopizzon, egyre kevesebb lett és végén már csak pár cseppet tudtam kinyomni. Mondjuk nálam anyukám és a nagymamám is 1-2 hónapig tudtak szoptatni. Valószínűleg genetika. Örüljön akinek van, és fogadjuk el a 21. században, hogy a tápszer is jobb, mint a semmi. Nagyanyáink ha nem volt anyatej, feles vagy háromnegyedes tehéntejet adtak a gyereknek és nem lett tőle semmi bajuk.

Kép
Kép
kisévi
 
 


Cukker,

Én tegnap "okosodtam" ki ezügyben. A gyes-t mostmár az MÁK utalja, ami általában hónap első napjain meg is teszi, illetve a családi pótlékot is. Viszont a gyed-et a munkáltató. Nálam azért volt kevesebb a pénz, mert a 13 napra még járó gyed-et a vállalat nem utalta (ők mindig 8 körül utalják). AZ én esetemben ez volt. Egyébként ha gyes, gyed-del kapcsolatban kérdésed van, akár számszakilag is, akkor itt Szakbarbárt mekérdezheted. http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9036766
Nekem eddigf minig korrektul segítettek.
Mikor lesz az első nap, hogy dolgozni fogsz?

Estelle,
Nekem szerencsém volt, hamar beállt a kereslet-kínálat. Igaz, hogy sok minden fejben dől el, de pl. az én fejem is "jól" volt beállítva, de "csak" annyi volt amennyi kell. A tej mennyisége biztos, hogy genetika is. Próbálj meg itt szakember tanácsát kérni www.lll.hu . Az biztos, hogy sokkal kényelmesebb lenne, ha nem kellene fejned is még.

Kép

Kép
nyhk
 
 


Ha már szoptatásról van szó, akkor nekem meg abban segítsetek, hogyan tudnám, a kisasszonyt rávenni, hogy most már hagyjuk abba. Éjszaka még mindig 3 óránként követeli. Csak azzal alszik el. Sőt sokszor napközben is kihacolja. Meg lehet vele beszélni mormálisan, hogy anyának fáj, hagyjuk abba. Akkor ad rá egy puszi és "betakarja", de éjszaka ez nem megy. Üvöltés van. És persze, hogy Ádám ne ébredjen fel, megkapja amit akar.
Ma voltam egy bölcsit megnézni és mondta a vezetőnő, ha lehet, akkor ne a bölcsibe beszoktataás előtt egy hónappal vegyük el a cumiját, hát nálunk ez inkább a cici. Tudom, hogy most a könnyebbet választom és adom neki, ez per pillanat mindenkinek jobb, de abba kellene hagyni, de nem szeretném drasztikusan.
Szóval ötlet???????

Kép

Kép
nyhk
 
 


Nyhk,
ötletem nincs, nálunk Lili 10 hónaposan összeszorította a száját egyik reggel, és nem kérte többet. A védőnő szerint minden gyereknek így kellene tennie, előbb-utóbb. Mondjuk Lili soha nem volt egy szopibolond, örültem, hogy addig kihúztuk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


sziasztok


Bepa
Nem lesz jó a szerda Ákos már teljessen ujra pöttyösödött . Értetlenül állunk a dolog előtt a dokival . kb . 3 szor annyi pötty van Ákososn mint Adrin volt iszonyúúú :( még a könnycsatornája mellett is van két pötty a fülében a fején iszonyú sok .

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég jártam köztetek. Olvasgatok néha.
Jól vagyunk,Andika szépen gyarapodik, a képeken is jól látható. Szerencsére ő is csak anyatejet kap még.

Tej témahoz
Ismerek egy szoptatási tanácsadót Kecskeméten. Én is vele szoktam értekezni emailben, telefonon, ha gondom van.
Szabó Béláné Rita laktációs szaktanácsadó.
Tel: 30/512-1957
Email: szabobelane@gmail.com
Rita nagyon kedves és sokmindenben tud segíteni.

Tavaly voltam még pocakosan szoptatási tanácsadáson nála SZTK-ban. Piaristák terén.
Havonta szokott most is tartani, de már baba-mama klubb is egyben.
Nekem ő mondta, hogy nem kell kifejni a tejet ami marad szopi után. Nem fog benne pangani. (Hiszen az állatok sem fejnek). Persze csomós ne maradjon a melled. Én is csak eleinte fejegettem, hogy növeljem a mennyiséget. Mostmár nagyon jól beállt a kereslet-kínálat. Andi mindig le "üríti "a mellem, de annyi elég is neki.

Most éppen alszik a teraszon. Nagyon élvezi a friss levegőt. képes 2-2,5 órát aludni délelőtt+délután is. Csak néha én iszom meg a levét hajnalban+reggel, mikor nem hagy aludni. :(

Babamasszázson mi is voltunk már 3*. Nagyon élvezi Andi, csak mindig sírás van utána. Elfárad és amúgyis utál öltözni még.

Roz
Te is ott dolgozol?Múlt hét hétfőn te voltál ott délidőben?

Estelle
Milyen a hinta? Élvezi Mózika?
Mi is szeretnénk venni Andikának majd. Nyáron a diófára felrakjuk és nézegetheti majd a faleveleket. :D

Mi is beadattuk a Rotarixet Andinak. Szerencsére semmi gond nem volt utána. A tájékoztatóján írták, hogy vigyázni kell a kakis pelus cseréje után, alaposan kezet kell mosni.

Íme néhány kép :
Kép

Kép sz


Kép Kép

Kép
kisreni
 
 


kisevi-Semmi gond! Úgy is arra sétáltunk! :wink: Fagyizás ok, majd megbeszéljük, ha jobb idő lesz! :)

nyhk-Köszi! Megpróbálok választ kapni a kérdéseimre itt is.Igen, sok időt elvesz Mózikától ez a fejegetés, mert előtte is utánna is fejek...nagyon sok van.És a férjem is aludhatna éjjel.Szegény olyan ari.Felkel Mózihoz amíg lefejek előtte, és utánna is büfiztet,h. én is tudjak pihenni mielőbb, de így is Ők végeznek hamarabb.
Leszoktatáshoz még nem tudok hozzászólni.


kisreni-Kösssz!!! Akkor ezt a hölgyet mindenképpen megkeresem.Először e.mailben veszem fel Vele a kapcsolatot. Jó lenne csökkenteni, mert jön a nyár és könnyebben mozdulnánk erre-arra.Így is sokat csavargunk, de csak olyan helyekre ahol fejni is tudok... :roll: Oly édes Andika!!! :D Nagyon szép!!! Tetszik a kendő nagyon! A hintát szereti Mózika. Azonnal elalszik benne. :DMi is visszük magunkkal, ha megyünk kirándulni.
Visszatérve a Tejhez.
Ha nem fejem le, végem! De tényleg! Annyira bekeményedik,h. kopogni lehet rajta, és ma is beszaladtam a bankba, fél óra alatt a kabátom is átázott a tejcsitől.Hazaértem és kezdtem a fejést. Anyukámmal most beszéltem, Ő abszolút nem ért egyet ezzel a szándékommal,h.csökkenteni szeretném.Szerinte ez Isten ajándéka, csináljam-csináljam, fejjek-fejjek, és örüljek,h. van amíg van...NEM TUDOM....adjam csak a kis koraszülötteknek, azért van ennyi szerinte.A babamaszzás milyen időközönként van, melyik napokon?Mit kell vinni? Mikor mentek legközelebb?

Roz-Sajnálom Ákit nagyon! Gyorsan gyógyuljatok meg! :cry:

Kép
estelle26
 
 


Reni
de ott voltam :) igen ott dolgozom bár szerintem most 1 hétig nem leszek látható Ákos miatt...



Kép Kép


Teszek néhány képet "Pöttyös "Pankáról" :( :) a fotók anniyra nem adják vissza hogy milyen szegénykém bőre . már egész jól van délután volt lázas de gyorsan levitte a pandol és szerncsére nem vakargatja csak simizi

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Roz!!!
SZegény Ákos, elég rosszul néznek ki a pöttyök:(

a href="https://lilypie.com/">Lilypie
Gabi
bepagabi
 
 


Sziasztok!

Hát a fejés témához én is hozzászólok!

Estelle, Thymi és még aki érintett!
Én 8 hónapig fejtem!
Levi mivel koraszülöttre átkerült, ott csak 3 óránként van szoptatás, azokat is alig bírtam kivárni, úgy, hogy kifejtem a tejet!
Már 2 nap után ömlött belőlem, betoncicijeim voltak!
Ott(Szolnok) este 11kor, majd 5 kor van kor van szoptatás, az éjjel 2kor elmarad, hogy anyuka tudjon pihenni! Én nem hagyhattam ki, mert nem bírtam aludni.Szóval ott is fejtem és hűtőtáskában hoztuk haza a tejet!
Itthon elintéztem az anyatejgyüjtőt, és fejtem!
nagyon fárasztó volt, mert éjjel is fejtem és volt, hogy másfél deci lejött pluszban 1 ciciből!, a napi 8 decin felül, ment a fagyasztóba, majd anyósomék fagyasztójába! a végén már a pluszt is leadtam, igaz azért nem fizettek, de gondoltam ott jobb helyen van.A szomszéd, akinek beteg volt a picibabája, hiába adtuk nekik oda(ingyen) nem kellett nekik! :cry: Majd a fagyasztott adagot, a kutyának adtuk, potyogtak a könnyeim, annyira rosszul esett!HOgy ezért fáradtam...És persze annyival kevesebb időt töltöttem a fiammal!
MInden evés után 1 órát fejtem! A max egy 24 órás mennyiségem 1,5 liter volt :roll: .

Szóval Lányok!
Ha tudjátok, csökkentsétek a tejcsimennyiséget, mi 8 hónapig itthon ültünk!Nem tudtunk a szopi-fejés miatt sehova menni!
és hiába fejtem 1 éves koráig tudtam csakszoptatni Levit, mert akkor már annyira fájtak a melleim, teljesen kikészültek és tejcsi is alig volt!! (((Zárójelesen megjegyzem, sztem a fejés is közrejátszott, hogy most olyanok a melleim, amilyenek :cry: ))))
Télleg istenadta ajándék a tejcsi,de ha lesz kistesó, akármennyire jól jön akkor az anyatejért a pénz, de nem fogom ezt csinálni! A baba miatt sem! és akkor már Levi is nagyobb lesz, tőle is elveszem az időt!
Beszéljetek szoptatási tanácsadóval! És van homeopátiás bogyó, ami nem szaporítja, hanem csökkenti a tejcsit, én is használtam akkor amikor Levinél kimaradt a déli szopi!
Gyönyörű dolog az anyaság, de mivel Levi már nagyfiú :D , látom hogy mennyi mindent másképp kellett volna csinálnom!


Na eldugultam!(de jó volt kiírni magamból)



Sziasztok

Kép
adrienn021
 
 


sziasztok

Ma regelre szinte meg 3 szorozódtak a pöttyök hihetetlen alig aludtunk szegénykém :(


estelle
Bár nem engem kérdeztél de bele kotnyeleskedek :lol: :oops:
igény szerint van babamasszás amikor neketek jó általában hetetente 1-2 alkalommal . Minden tőletek függ meg persze a babocától :) Nem kell semmi extra ha esetleg van ilyen pelekna anyagból készült lapotok amit alá lehet tenni a pisilés miatt . Igazán hozzni is lehet de nekünk is van takaró amit alá teszel. Zsóka babaolajjal maszíroz az is van ott de hozhatok is . Mindnet rugalmassan kezel most csütörtökön is lesz masszás általában 1/2 1 től szokott lenni mert akkorára többiek elalszank . Azt hiszem ennyi

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Sziasztok!

Majd 2 éves távollét után még illik bejelentkezni??? :roll:

Puszi a régieknek, üdv akiket még nem ismerek!

Bálint és Noémi:)

KépKép
mino
 
 


Sziasztok!

Estelle
Holnap megyünk babamasszázsra. 1 órára. 30-40 perc szokott lenni. Az lesz az utolsó alkalmunk. DM-ben vettem pelenkázáshoz egyszerhasználatos pelenkaalátétet. Amit le is szokott Andi pisilni. :lol: Szerencsére kakit ott még nem produkált. Én mást nem vittem.
Andi mindig úgy elfárad tőle, hogy a kapun kitolom és már alszik is jó 2 órát. :lol:
Mikor Andi is sokat alszik egyhuzamban, nekem is nagyon bekeményedik a cicim. Hatalmas megkönnyebbülés amikor lefogyasztja.

Zsókát kérdezdd meg, holnap hátha jöhetnétek ti is. Mózikád udvarolhatna Andinak :wink: :lol:
Egy csaj jár most még a kisfiával, nekik a 3. alkalom lesz.

Mennem kell. Főzök, közben Andi is nyűgös már. Álmos.Vinnem kell babakocsikázni az udvarra. :D

Kép
kisreni
 
 


Sziasztok!

MINO
ÉN (így nem kezdünk mondatot :oops: ) ISZONYATOSAN (nem rakunk negatív jelzőt pozitívum elé :oops: ) Ö R Ü L Ö K hogy bejelentkeztél!!!!! :) :) :) :) :) :) :)
Bálint eszméletlen helyes kispasi lett (sajnos csak egyetlen képecskét láttunk róla :( )
Mesélj! Mesélj! Mizujs Veletek??? Dolgozol? vagy otthon Bálcsival?

Adri
Megkaptad az újabb adag rucit is? csak mert semmit nem írtál :roll: :shock:

Roz
Szegény Ákom-Bákom Berkenye. :( :( :( ez nagyon rosszul néz ki. :(

Én is rég jártam erre :( és most hirtelen ennyi, de igyekszem :oops: :D

KépKép
KépKép
nana09
 
 


Jaj még azt...

ANDIKA és MÓZI baba GYÖNYÖRŰŰŰEK! :) nagyon cukik!:)
szép pár lesznek! :wink:

KépKép
KépKép
nana09
 
 


Sziasztok!

Jó pár napja nem voltam,az a helyzet hogy nincs kedvem semmihez,még főzni sem,pedig azt muszály.

A képek szuperek,betegeknek jobulást!

Roz
nagyon sajnálom azt a sok csúnya pöttyöt,remélem gyorsan túl lesztek rajta.

Aki kérdezte,május 16-án lesz az esküvőm,délután 14 órakor.Ez péntek délután,nem szombat ám!Május 12-én meg megyünk nászútra.Mi nem utána,hanem előtte.Így vagyunk szabin.3 éjszakára megyünk,Balatonfüredre,Anna Grand Hotelba.Kettesben,anyum elvállalja Annát,igazi nászút lesz! :lol: :lol:

Estelle
örülök hogy láttalak,kár hogy mennünk kellett,ezer kérdésem lett volna ám még,de majd talizunk mi még.Nem is vagyok sovány,54 kiló.Egy hónap múlva meglesz az elektromos bicóm,akkor már nem kecózok olyan sokat! :lol:

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Sziasztok!

Nana!
Írtam, de ezek szerint nem ment el Neked sem az üzim :evil: !
Megkaptuk, nagyon köszönjük! Nagyon szuperek!!!!!!
Mégegyszer nagyon köszönjük, a rucik most nagyon jókor jöttek!


Hajny!
Előnászút? :lol:

Kép
adrienn021
 
 


Mino,
hát persze, hogy illik :lol: Gyere sűrűbben!!!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Mino, miazhogy! Nagyon nagy lett a pici Fiad, szépséges Bálint.


Nana! Veletek mizujs???Betegségmentesek vagytok??


Hajni, jó lesz az a 3 nap Anna nélkül, bár én nem tudom elképzelni a fiúk nélkül még egy egész napot se (pedig néha ránkférne)

a href="https://lilypie.com/">Lilypie
Gabi
bepagabi
 
 


Re:Tejes kérdés

....Tudom a sárgaság miatt cumisüvegből kapott tápszert.....

Hát igen...milyen kényelmes megoldás...a babának is,mert szopizni nem könnyű,meg kell dolgozzon érte,nem jön könnyen,bizony szívni kell....mennyivel egyszerübb a cumisüvegből enni...és a mamának is,pedig ihatna pohárból is vagy ott a kiskanál...nem lenne cumizavar...

....fogadjuk el a 21. században, hogy a tápszer is jobb, mint a semmi. Nagyanyáink ha nem volt anyatej, feles vagy háromnegyedes tehéntejet adtak a gyereknek és nem lett tőle semmi bajuk...

Ezt már nálam sokkal-sokkal okosabb emberek is elmondták,leírták,hogy bizony a tápszer vagy a túl korán adott tehéntej,komoly károkat okozhat...és akkor még nem is beszélve az idő elött bevezetett ételekről...körbe lehet nézni,hány allergiás vagy bélproblémákkal kűzdő ember van.

Nem akarok senkit megbántani,nem ez volt a szándékom...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gadevi
 
 


na most már én is írok a tejes-tápszeres dologhoz

Egy fontos, amit lehet adjunk meg a gyereknek(babának), de a legfontosabb, hogy az Anya jól érezze magát és így a babának is jó lesz. Lehet ez csak táppal lehetséges, mert bestresszel; a lila köd amit a babaújságok felvázolnak mégsem száll le az Anyucira mikor hazaér a babával hanem a nyers valóság vár rá otthon .

Én mindkettőt megéltem, vagyis először bestresszeltem és 6 hétig küszködtem, hogy legyen tejem (hozzáteszem alig volt segítségem)
de a második babával semmi gond nem volt, mert felkészültem, hogy lehet nem lesz tejem, és tápoznom kell....emiatt, hogy már az elején nem ijedtem meg semmitől, ez segített.

Szval, Senki ne ítéljen el Senkit, mert Mindenki azt tegye ami Neki és a Babájának is jó. És tegyük félre az előitéleteket, mert más élethelyzet más megoldást szül.

Adri, én megértelek, hogy ezt írtad a fejéssel kapcsolatban. Én tuti nem bírtam volna, nekem ez volt a végem amikor szopi után még fél órát gyötörtem magam...mondjuk én a semmiért, alig volt 10-20 ml.

a href="https://lilypie.com/">Lilypie
Gabi
bepagabi
 
 


Mino
Ejnye-ejnye! Csak mézesmadzag volt? :D :cry: :D

Bepa
Köszi kérdésed. Most épp taknyosak vagyunk kicsikét, de nem panaszkodom, előtte nagyon rég nem voltak betegek, még kicsit sem és minden nyavalyát megúsztunk mostanság. (kopp-kopp)
Ti jól vagytok? Te suliba jársz Szegedre? Bocs lemaradtam, hogy mire? :oops:
Nálatok fiúkkal minden ok?

Amit írtál a tejcsi-tápszer kapcsolatban Teljesen Egyetértek!!! Tök jól fogalmaztad meg! Én nem tudtam volna így, de nagyon-nagyon a gondolataimat írtad le.
A lila köd.... az előítéletek...a más-más élethelyzetek...stb.

Én is úgy gondolom hogy alaphelyzetben a babának a legeslegjobb táplálék az anyatej!!! ez nem is kérdéses, de nagyon fel tudom húzni magam azon, hogy - aki nem élte át- az nem tudja hogy vannak sajnos esetleg más helyzetek is....
Nekem szerencsére mindkétszer gyorsan jött a tejcsi és mindkétszer rengeteg volt. :) Danusnál biztos az én tudatlanságomból adódott hogy amikor 4 hónapos lett és hirtelen megcsappant a mennyiség, nem tudtam helyreállítani a dolgot, ezt nagyon sajnálom. :(
de Botinál más volt a helyzet.... amit nagyon-nagyon sokan nem tudnak elképzelni, elhinni....de nem folytatom, hosszú lenne és nem változtatna semmit. Az átélésen nagy hangsúly van....

Adri
Örülök, hogy célba ért. :) csak kicsit megijedtem, hogy nem kaptátok meg.
Nagyon szívesen és igazán nincs mit, de komolyan. :) és hidd el tényleg nekem szerzel vele örömöt. :D

KépKép
KépKép
nana09
 
 


Gadevi!
Hát nem tudom, te hogy gondoltad az utolsó hsz-od, de én úgy vettem le, mintha azért lenne sok alleriás baba, gyerek és ember, mert nem kap anyatejet, vagy túl korán kezdik a hozzátáplálást?
Nálunk volt anyatej, nem kezdtük korán, és mégis van allergia!
Itt is vannak olyan anyukák,akik a mai gondolkodás mód szerint táplálják babájukat, és mégis küszködnek betegségekkel!
Érdekesnek tartom, hogy ezzel szemben szüleink idejében nem foglalkoztak ezzel a témával és nem is volt annyi allergiásnak mondott gyerek! Ők tehéntejen nőttek fel, és mégsincs bajuk.
Sőt, most is van olyan ismerősöm, falun él, és ő elég korán adott neki tehéntejet, mert nem volt tejcsi(fél éves kora körül)
Na én nem akarok senkit megbántani, de sztem kicsit már túlféltjük a gyermekeinket, hiszen nagyszüleink is felnőttek, kint a búzaföldön, míg anyukájuk kapált Ez a 21. század! tele betegségekkel! jó ez nekünk?

Bocs mindenkitől, ha valakit megbántottam, nem annak szántam. tudjátok, hogy mennyi kínlódás volt Levi szopizásával is, de azért 1 évet bírtunk szopizni, de tovább már nem bírtam.


Kazi és Dóra!
Jó volt látni titeket a gyerekekről nem is beszélve!!!jó lett volna még beszélgetni, de Levivel így megy a vásárlás :lol:
Gyertek már erre sűrűbben! lécci!

Kép
adrienn021
 
 


Adri
Ti hogy találkoztatok Kazival és Dórival?

Kazi
ha olvasod esetleg... holnap elugranék felétek du.án. ha ok Neked. :) (kivételesen szabin lesz a férjem :D )

Dóri
már ha Te is olvasod esetleg, :roll: :) jártok csiri-biri tornára?

KépKép
KépKép
nana09
 
 


Sziasztok!

Mi is előkerültünk. Vissza nem nagyon olvastam, mert most még korán van, de látom az elveszett bárány is bejelentkezett. SZIA MINO !!!

Érdekes egy pár héten vagyunk túl. Kezdődött2 hete azzal, hogy Beának begörcsölt a hasa, majd hétfőre az egész háta is. Úgy kellett vele berohanni a kórházba. Vesekő. Szép nagy 6mm-es kövecske elindult és nem akart kijönni. Be is kellett feküdni vele. még most sincs kint, de már szerencsére nem zárja el, és legalább most nem fáj Beának. Csütörtökön hazajöhettett, inden ment is szépen, amikor Lilla kitalálta szombaton, hogy unalmában kivaszi a fülbevalóját és ha már sikerült Neki akkor meg is kóstolja. Persze le is nyelte. Nagy szerencséje volt, mert Mi kint voltunk az udvaron, és csak Bea érezte meg, hogy be kell mennie, és akkor már krákogott Lilla, meg el volt lilulva a szája. Gyorsan felkatam, és úgy sikerült lenyelnie. Gondoltuk hétfőre kijön. Persze nem. Kedden röntgen, onnan át az izsáki gyereosztályra. Befektették Őket, mert rpossz helyen volt a fülbevaló, is ki is van kapcsolódva, félő volt hogy elakadt. Szerencsére a tegnapi röntgenen már látszott, hogy leért a vastagbélbe, és onnan már azt mondták kijön. így tegnap hazajöhettek. Most újra Bea mey majd be, mert szétbombázzák a köveit. Úhgy járunk már be, mintha hazamennénk.

Amúgy Mindenkinek azt mondom, ha kell, de lehetősége van másik gyerekosztályra mennie, akkor soha ne feküdjön be itt Kecsón. Borzasztó.(természetesen itt is megvannak a kivételek. köszi Nekik:) )

Irány a meló

Ciao

KépKép
KépKép
sbea
 
 


Kép

KépKép
KépKép
sbea
 
 


geli-kicsit későn reagálok,de nagyon köszönöm a bókot.A pici fiadnak gyógyulást kivánok.Sajnálom,h.személyesen még nem volt alkalmunk talizni,de hátha sikerül visszaköltözni Kecsóra és akkor feltétlen szeretnék talizni veletek. :wink:

gadevi-én nem nézek rád furán,amiért még szoptatod a babócádat,sőt!Én is még szoptatom a kisfiam és addig fogom,mig van tejcsim. :wink: Hisz egészséges,és neki köszönhető,h.még sosem volt beteg.Csak el ne kiabáljam. :oops:

reni-nagyon szép a kislányod! :wink:

roz-gyógylást a kisfiadnak! :wink: Remélem enyhültek a kiütések.

mino-sok boldog születésnapot a kisfiadnak!!!! :wink:


KépKépKép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Thymi,
Mino kisfia már lassan 3 éves lesz, csak nem cserélt vonalzót :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok,de inkább csak olvasok.

Aki kérdezte,keresett köszi megvagyunk,habár Lari elég ramatyul van,remélem nem vészes,csak egy megfázás. :?

A fotók a gyerekekről nagyon szépek-kivéve szegény Ákit-akinek jobbulást kívánok!

Zsolti,Bea:
A ti kálváriátok se semmi,remélem mielőbb helyrerázódtok!

Nana:
A Domb áruházban futottunk össze Dórával és Adrival :)
Írtam pü-t.

Adri:
Én is örülök,hogy találkoztunk :)
Hogy Levi micsoda örökmozgó :shock: :lol:

Nyhk:
Szopiról leszoktatás:Az e-havi Kismamában épp erről írtak anyukák,hogy ők hogyan csinálták.Én nem tudok erről mit mondani,nekem Lari magától hagyta abba...mondjuk a tejem is szép lassan elfogyogatott,biztos ez is közrejátszott(sosem gondoltam volna,hogy egy mellből,amit rendszeressen "használnak" kifogyhat a tej-de náállunk így volt.Szerencsére azért kitartott 19hónapig :lol: )

Ser:
Ma felhívlak(remélem nem felejtem el,úgy ahogy tegnap :oops: )!
kazi
 
 


sziasztok!

Engem is megnyugtattatok egy kicsit. Nimródnak nem elég ugyanis a tejem.
Azt olvastam, hogy az anyatejes babáknak a bélflóráját (azt a tökéletest amit az anyatej ad) teljesen felborítja a tápszer. Mármost Nimród "éhenhalna" néha ha nem kapna tápszert. Általában naponta 1-2 evést kell kipótolni. A tejmennyiség növelése valahogy sehogy sem jön össze. Se gyakori mellretétellel se teával se homeopátiával....

Ja és egy kis árva üvegcsével sem tudok lefagyasztani....
Egy előnye van a tápszernek (az én esetemben), hogy ha véletlenül nem érek vissza valahonnan akkor elfogadja a tápszert mástól. (bár sokkal jobb lenne ha ilyenkor fagyasztott anyatejből kapna).

Ja az adagja minimum 150 gramm, de volt hogy 180-at evett. Most meg már csak 120 jön össze a két ciciből :( :( Ma 4 hetes és 5600 gramm körül van, este mérek pontosat... :shock: :shock:

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Hééééééééé Noémi !! Ez így nem ér, hogy 2 év után csak benézel, aztán meg kinézel :):) Majd holnap (mármint ma) jól felhívlak, és ha 7végén otthon lesztek akkor majd át is megyünk.

KépKép
KépKép
sbea
 
 


Amint előjön a téma, előjön a vita a sértődés. Miért?
Nem jó érzés, hogy bár nekem is megvoltak a problémáim, mégsem szólhatok, mert azzal megbántok valakit, és még én érzem rosszul magam.
Igen!! Mindenkinek azt kéne tenni ami a babájának jó!


Igen, van Kecskeméten szoptatási tanácsadó, van aki segítsen hozzá eljutni..
és most 25-én is lesz az SZTK termében egy foglalkozás…
Vannak kiadványok és rengeteg info itt a neten…nem akarok senkit sem meggyőzni arról, hogy amit írtam helyénvaló. Utána lehet nézni.


Adri
Nagyszüleink idejében azért kicsit más volt a világ…nem volt szennyezett a levegő, nem voltak adalékanyagok, mérgek az élelmiszerekben, nem volt1000féle kozmetikum ami inkább árt, mint használ, nem volt millió egy dolog ami bizony most van és veszélyezteti az egészségünket, a tehéntej is az volt ami, nem antibiotikumokkal tömött, műtrágyától szennyezett eledelt evett tehénből származott. És még sorolhatnám.. Megváltozott a világ, ez a civilizáció átka.
Kivételek mindig lesznek, igen, vannak szoptatott csecsemők, akik mégis küzdenek az allergiával vagy betegesek..mert nagyvárosban laknak vagy a szülei is hasonló problémával rendelkeznek, vagy helytelenül, korán kezdték a hozzátáplálást vagy antibével kezdték életük első hónapjait…stb és vannak tápszerrel táplált erőtől kicsattanó, egészséges picurik is akiknél minden rendben, mert nem szívnak szmogot, nincs a családjukban allergiás, egészségesen táplálják őket vagy egyszerűen nincs rá hajlamuk…stb. A szoptatás csak egy fontos tényező amivel megelőzhető sok később felmerülő gond. A tápszer meg sajnos egy a sok rossz közül. Ez tény.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gadevi
 
 


Gadevi!

A lavina elindult!
Én nem gondolom, hogy helytelen a szoptatás, sőt, ha lehet, minél tovább!
De nem gondolom, hogy a szoptatás hiánya bármi gondot is okozna! Sajnos vannak olyan anyukák, akik hiába küszködnek, egyszerűen nem jön össze, vagy csak rövid ideig a szoptatás.
Én örülök, hogy egy éves koráig szopizott Levi.
Mi kint lakunk külterületeten, de itt is szennyezett a levegő, mert sok az autó erre is.
De próbálunk egészséges gyereket nevelni, de ha nem jön össze, hiába rágjuk(én rágom) magunkat, nem hiszem, hogy mi tehetünk róla, csak a génjeink.
mi már alapból 80 %os allergialehetőséggel indultunk, mert párom is és én is alllergiásak vagyunk-voltunk.
Csak olyan rossz érzés, hogy más ekkora gyerekek már tömik magukba a joghurtot, rudit és csokitól maszatosak, nekünk ilyen nel lehetséges( a csokit csak nagyon ritkán kap Levi két falatot)
Amúgy imádná a joghurtot és a tejfölt.
a tápszert azért nem kiáltanám ki rossznak, főleg azok miatt, akik kénytelenek ezt adni a babájuknak, én is tápis gyerek voltam, mert Anyunak ritka volt a teje, éheztem. Most azért kijelentem, hogy a családi örökletes betegségeken kívül nincs nagyon bajom!

Na a témát lezártam, csak szerettem volna kiállni a tápis gyerekek és anyukájuk mellett.

remélem nem bántottalak meg ezzel, csak látsd be, hogy nem mindenkinél van olyan sokáig tejcsi.Örülök, hogy Lányod ilyen sokáig élvezheti :lol: .

Kép
adrienn021
 
 


Sziasztok!

Nem rossz téma ez a szopis,tápis téma,de minden gyerek és anya más,mindenkinek más a jó.Meg hát a természet is közbe szól soxor.Ezért nem kell bántani senkit mert máshogy csinálja a dolgokat. :lol:

Anna elment anyumékkal.Már most hiányzik!

Bea
remélem már sikerült kijönni a fülbevalónak is meg a könek is.Kijöttek?Az én kövem még megvan,és azt tanácsolták egyek minden nap fekete retket,és nem lesz kövem többé,sőt még a meglevő követ is szétmorzsolhatja és darabokban kijön.Remélem így lesz.

Roz
Áki hogy van?Pötyik eltűntek már?

Erszényes
hogy vagytok?Nem sokat taliztunk a héten.Kár!

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Adri
Nagyon sajnálom azokat az anyukákat, akik valamilyen okból nem tudnak szoptatni,pedig igazán szerettek volna. Számomra is elképzelhetetlen, hogy egy anya szándékosan mondjon le a szoptatásról, és bizonyára fájdalmas az anyatej mellett szóló érveket egy olyan édesanyának olvasni, akinek nincs teje…nem hinném, hogy hibás lenne valószínűnek tartom inkább, hogy nem kapott segítséget sem szakembertől sem a családtól vagy egyszerűen tájékozatlan.A tápszer hátrányait pedig nem szabad figyelmen kívül hagyni...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gadevi
 
 


Dadevi: na itt az gazság, aki tud szoptatni, de csak azért nem akar,mert akkor nem lesz olyan szép a cicije....Na azt viszont ÉN elitélem, igaz nem szabad ítélkezni, de !!!! Ő az aki valamit már az elején elvesz a gyerektől.
A másik, Én nagyon tisztelem Azokat az Anyukákat akik képesek 2-3 (több) éves korig szoptatni a gyereküket (bár ÉN egy bizony kor felett kicsit betegesnek tartom, bocs ), de Én nem lettem volna erre sose képes. Bebe szopizott néha Levimmel (1,5 volt amikor tesó született, de akkor Ő már 5 hónapja abbahagyta), de az is elég furi volt, sok fog nem volt már igazi reflexe...
Na ennyi.
Sztem megint ne sértődjünk, mert mindenki a legjobbat akarja itt a fórumon a gyerekének.

Nana! Mi jól vagyunk, most alakul ki s fiúk között az adok-veszek játék(ami Levinek kell rögtön Bebének is, hátttt nem könnyű )
Levi mászik még mindig így amikor kinn vagyunk egy koszos kezű, és egy koszos kismalacot hozok be az udvarról :lol: :roll:
Suli: élelmiszermérnök, lassan de biztosan haladok...de még mindig sok van brrrrrrr

Mino: igen . gyere.mizujs???

Sbea! Nos, nem semmi élményekkel gazdagodtatok!!! Ettől csak jobb évetek lehet !!!És jobbulást, a bombákkal meg vigyázzatok.

a href="https://lilypie.com/">Lilypie
Gabi
bepagabi
 
 


dadevi:gadevi :o bocsi

a href="https://lilypie.com/">Lilypie
Gabi
bepagabi
 
 


Sziasztok!

Bepa
Szép korszak köszöntött be hozzátok! :) nem irigyellek. A "rögtön az kell ami a másiknál van" igen emberpróbáló feladat lesz időnként.
Nálatok még pici is a korkülönbség, bár nálunk sem látszik a játék során a 3,5 év.

Ha szereti Bebe a Thomast illetve a vonatokat (Nálunk mindenekfelett) majd vigyétek el a Vasúttörténeti Parkba. Mi ma voltunk és nagyon-nagyon tetszett nekik! :)

Szopi téma.... megint nagyon egyetértek Bepa! Én nem is gondoltam eddig azokra akik a cicijük formája miatt nem szoptatnak. :shock: Őket én is borzasztóan megvettem!
A másik a 3-4 év feletti szoptatás, szintén ugyanazt gondolom mint Te.
Az oviban ahová Danus jár, a szomszéd csoportban van egy kisfiú (elmúlt 4 éves) és szopizik. Ebből alapból semmi bajom, de hogy az anyukája amikor délután megy érte akkor ott a folyóson rögtön megszoptatja...ez kicsit ... Szegény férjem és a többi apuka nagyon zavarba jön mindig. És nem arról van szó hogy a szoptatás látványától jönnek zavarba, hisz egy pici baba esetében Nekik is teljesen természetes. A másik hogy vajon mi lehet az oka, hogy nem lehet ezt - egy 4 éves kisfiú esetében - otthonra időzíteni.
Próbálok rájönni, megérteni...

KépKép
KépKép
nana09
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig betegek... :cry: ....lejárt a 3nap-még mindig lázas Lari- és jön az AB :cry:

Nana:
Nem jöttél :(

Az ovis téma nagyon durva....pedig én is 100%-os szopipárti vagyok,de ez azért kicsit sok.Ovónénik?Mit szólnak?Mondjuk szerintem ugyan ilyen gáz,ha a gyereknek viszik a cumit az oviba és ahogy kilép a gyerek az ajtón,egyből nyomja a szájába(több ilyet is hallottam már).

Szopis téma:
Kár ezen rágódni.Mindig is lesznek olyanok,akik nem akarnak szoptatni-ilyen-olyan indokkal.Egy időben én is mindig felháborodtam ezen,ma már csak veszek egy nagylevegőt.Attól nem lesz különb az az anyuka,sőt meg sem tudnám győzni,mert ő szentül meg van győződve az igazáról.
Ha tanácsot kérnek,nagyon szívesen elmondom a véleményem és megosztom másokkal azt amit tudok,olvastam erről,de ennyi.....mindenki tudja legbelül,hogy Ő mit tett meg a gyermekéért,az egészségéért és ez az Ő dolguk(szerintem).
kazi
 
 


Kazi,

Köszi az infót, akkor megveszem a kismamaújságot. Úgyis olyan régen vettem már.

Az ovis szopi számomra is egy kicsit durva. Főleg az, hogy ott az oviban. Na mindegy . Mindenkinek szive joga az csinálni amit akar, csak hát tényleg szegény apukák....

Kép

Kép
nyhk
 
 


Sziasztok!

Nem tudtok valakit,akinek kellene járóka?Szuper állapotban van.Alig használtuk.Kemény bükkfa.Azt hiszem tettem föl róla ide képeket.


KépKépKép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!!!

Estelle!
meglestelek Titeket az iwiwen!
Nagyon szépek vagytok!
Látszik az összhang köztetek!!!!

Kép
adrienn021
 
 


Végre meggyógyultunk!
Gyopi bölcsiben...most Nimó kezd szortyogni....még jó h ma mennénk oltásra...

Lina
Szten nem nekem akartad írni a Minós hozzászólásodat, hanem Timcinek...

Szopitéma:
Adri
Csak kizárólag azért fejek, h biztonságban érezzem magam, de már csökentem, mert a fagyó full tele van, a mi kajánk már be sem fér...108 pohár (2 decis) tej figyel bent és már egy csomót az elsőkből fel kellett olvasztani, h a friss beférjen. Jól híznak a macskák....
Az egyik barátnőm csak azért nem szoptatott sokáig, mert fájt a cicije és amikor szopott a babája az is fájt neki....meg az a legnagyobb próblémája h a 3 hónapos szoptatás h megviselte a mellét és lóg....no comment. Nem álltam le vele vitatkozni....Hát inkább elapasztotta magát....

Kép
Kép
Kép
thymi
 
 


Thymi,
igen, Timcinek akartam írni, bocs.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Szopi témához én nem szólnék...


Holnap kezdek dolgozni, szorítsatok nekem! :)

Puszi

Andi
Kép
cukkker
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?