Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!
Gyorsan visszaolvastalak benneteket. A betegeknek gyógyulást. Az "újaknak" üdvözlet.
Rólunk csak annyit, hogy Anna lányom 4 lesz októberben, Fanni lányom 1.5 lesz szintén októberben.

Sato itthon volt, van szabin, holnap megy este vissza dolgozni, így minden időd együtt töltöttük.

Kirándultunk, játszottunk, sőt volt, hogy csak úgy voltunk. Tök jó.
A hét elején voltunk Sümegen. A szállodában pancsoltunk, és baba úszás is volt. Kedden felmentünk a várba végig jártuk, megnéztük az 1 órás igazán szinvonalas és érdekes műsort. Este pedig a szálloda melletti arénában lovastornát és cirkuszt néztünk utána pedig ereti középkori lakománk volt evőeszköz nélkül sült krumpli és libacomb volt, borral és üditővel, köretnek meg házisavanyúság, cigányzenével. Nagyon jól éreztük magunkat még úgy is hogy a gyerekek is ott voltak, táncoltak a zenére, én meg énekeltem. Szóval csuda jó volt.

Fanni nyafog igy most megyek. Majd még jövök amikor tudok.
Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Ági!
nagyon jó lehetett Sümegen! Ez nagyon jó program! Jártam ma felétek, gondoltam rátok.

Bogi!
Képzeld, pont most van ebben a cukrászdában szabi. :? Pedig kipróbáltam volna.

Csajok!
Nem tud valaki olyan helyet, ahol lehet laktózmentes cukrászsütit venni?

Puszi: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok Lányok!
Múltkor félbe maradt az írásom. Azóta meg pörgök ezerrel.
Zsu!
Köszi hogy gondoltál rám, ha erre jársz bármikor lépj be hozzánk, ha a kocsi a ház előtt van akkor itthon vagyunk.
A nyaralás tényleg nagyon jól sikerült, azóta is nem telik el nap hogy Nori ne emlegetne valamit belőle. Főleg a vár és a lovas parádé ami megfogta őt. Egyszerűen bolondul a lovakért. Ha emlékeztek rá van neki egy felfújható lova, amin tud ügetni. Na ezt is el kellett vinni a nyaralásra, hogy "barátkozni" tudjon a többi lóval. Persze főleg a szobában volt, de lejött vele az étterembe reggelizni is. A várba és az úszodába nem engedtem elhozni, de mondjuk a lovagitornára kikönyörögte, hogy had hozza, mert a Sabrina lovának látni kell hogyan kell ügetni és harcolni. A lovagi torna után átmentünk a csárdába vacsorázni, ahol a lovagok között kellett bemenni. Képzelhetitek, hogy majdnem leestek a lóvukról mikor meglátták Annát, hogy lovagol feléjük.
Már Tomo is elkapta ezt az őrületet. El is döntöttem, hogy a névnapjára ő is lovat kap így legalább nem veszekednek és együtt tudnak "lovagolni".

A Sümegi nyaralás előtti héten egyébként Salgótarjánban voltunk, ott van egy barátunknak farmja, lovakkal, nyúlakkal, kutya, macska, bárány...
No ott felült az Anna a nagy lóra körbe vezette a srác úgy hogy én már nem fogtam, olyan szépen egyenesen ült rajta. Most volt először, hogy igy "lovagolt". Minden évben elmegyünk ilyenkor Tarjánba, mert ott van az egyesületi edzőtábor igy hivatalból is mennem kell. Ebben az évben Fanni is felült a lóra persze fogni kellett, de körbe vezette a srác.

No ennyi minden történt velünk mostanában. Sajnos kezd vége lenni a nyárnak, készülünk az ovira. Már mint én készülök Nori nem akar menni csak akkor, ha én is ott maradok. Azt hittem kinőjük ezt de látom, hogy nehéz évnek nézünk elébe.

Kisbabásoknak szeretnék ajánlani egy lehetőséget, ha valakit érdekel a babaúszás.
Lesz babaúszás tábor szeptember 10-11-12-én Nagymegyeren Győrtől 20 km-re. A táborban 4 úszás foglalkozás lesz, a korosztálynak illetve a "vizijártasságnak" megfelelő csoportonként. Igy teljesen "kezdő" babaúszáson még részt nem vett babákat is várnak. Mi mindenképpen megyünk.
Azért tudom ajánlani, mert mi már megtapasztaltuk ezt a sajátos babaúszás módszert. Annával igy kezdtük még mikor 3 hónapos volt, sajnos Győrben megszünt igy kijártunk, kijárunk Dunakilitire. Amikor nem tudtuk megoldani a hosszú utazást, akkor kipróbáltuk a Győrben lévő babaúszás foglalkozásokat. Nekem az a véleményem (mint sportszakembernek is), hogy ég és föld a Stoller módszeres babaúszás és a többi. Hangulatában, összeszedettségében és nem utolsó sorban értelmében is.

Ezzel a módszerrel észrevétlenül, szinte természetesen kapja meg a baba az későbbi úszáshoz szükséges képességeket. A merülésen kívül, a siklás, lebegés alapvető készségét. Én látom az Annán mennyire szeret úszni és minden gond nélkül sajátítja el a mellúszás és a gyorsúszás technikáját.

Egész foglalkozás játékos, énekes-mondókás, családias foglalkozás.

Ha valakit érdekel szívesen tájékoztatom a részletekről.
Üdv. Ági
nicsi1
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnos most nem tudok jó hírrel kezdeni.
Ma reggel meghalt apósom. Igaz neki ez már megváltás volt, hiszen már 15 éve szenvedett és jó 2 éve magatehetetlenül feküdt, beszélni sem tudott már évek óta, a sok agyvérzés megtette hatását.
A család szempontjából ez azért is kétszeres tragédia, mert szombaton lesz az egyik unokájának az esküvője, már nem tudják lefújni és ilyen lélekkel végig "mulatni" a lakodalmat nem tudom milyen lesz.

Most egy darabig biztos nem fogok jönni, kicsit elköszönök tőletek!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Részvétem.

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szia Bogi!
Részvétem. Gondolok rátok.
Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok Kismamák, Anyucik!

Ha szeretnétek hogy születendő Kisbabátok szobája falán egy aranyos mesefigura várja a Csöppséget, vagy ha Gyerkőcöd kedvenc mesehősét szeretnétek szobatársnak a falon, keressetek meg.
Csodaszép dekorációs falfestés rövid határidővel, kismamákra szabott árakon:-)
Köszönöm figyelmeteket,
Szilvia
szilvia1981@freemail.hu
szilvia1981
 
 


Sziasztok Kismamák, Anyucik!

Ha szeretnétek hogy születendő Kisbabátok szobája falán egy aranyos mesefigura várja a Csöppséget, vagy ha Gyerkőcöd kedvenc mesehősét szeretnéd szobatársnak a falon, keressetek meg.
Csodaszép dekorációs falfestés rövid határidővel, kismamákra szabott árakon:-)
Köszönöm figyelmeteket,
Szilvia
szilvia1981@freemail.hu
szilvia1981
 
 


Sziasztok!

Ági!
Sok sikert a mai aranyparti bemutatóhoz.
Babauszival kapcsolatban kérdeznék párat: Milyen korú gyerekek mehetnek? Délelőtt vagy délután lesz? Ez a szlovákiai Nagymegyer? Nem kérhetik az útlevelet? (Lásd Ausztria) Mert Kittinek nincs...
Minket érdekelne, de mivel hétfőtől ovis a nagyfiam, már csak a délutáni program jó. Szívesen járatnám amúgy úszni, esetleg ha tudsz az ő korosztályában igényes foglalkozást, oszd meg velem.
Köszi ha írsz.
Tamás ma találkozott Satoval az Intersparban, de szerintem a férjed nem tudta, ki köszönget neki nagy hévvel..
Szép napot!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Gyermekeknek mindenképp kell útlevél, amíg nincs személyi igazolványuk. Csak azzal léphetitek át a határt, különben a gyermek határsértő lesz :-).

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Zsu!
Boginak igaza van kell útlevél mindenkinek, a gyerekeknek is.
4 év alatt 1500 Ft-ért csinálják és 2 évig érvényes.
Kell hozzá még a gyerekek születésianyakönyvi kivonata, mindkét szülő hozzájáruló aláírása, arra a nyomtatványra amit az okmányirodában adnak, valamint az illeték befizetésének csekkszelvénye, amit szintén akkor kapsz meg amikor az igénylőlapot kitöltöd, a postán befizeted és vissza kell vinni az ügyintézőnek.

Ha ezt a procedurát nem akarod végig csinálni, akko van a megyében több helyen is már lehetőség ezzel a módszerrel babaúszni.
Hozzátok talán legközelebb a Dunakiliti van itt keddenként van délelőtt a foglalkozás. Oktató elérhetősége: 20/36-95-166, vele kell egyeztetni hogy melyik csoportot javasolja.

Van még Farádon egy panzióban, ott most szerda délutánonként van és mind a két gyereket tudod vinni, mert nagyobbaknak is van foglalkozás. Oktató elérhetősége: 20/497-4927.

Őket tudom ajánlani, hozzájuk jártunk és járunk is. Bár mostanában inkább Farádra megyünk az nekünk közelebb van.
Ha meg lesz a gyerekek útlevele akkor valószinű Nagymegyerre megyünk majd.

Most ennyit.
Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Eltűntem egy időre, de lassan visszazökkenünk a rendes kerékvágásban. Elég sűrű volt a nyár, volt benne sok-sok Balcsi és egy kis tenger is. Jesolóban voltunk a lányokkal. Még az apjuk szerint is a vártnál jobban viselkedtek.

Hétfő óta pedig újra iskola és a két kisebbnek óvoda. Még nem az igazi, mert Annának már nincs napközi, így kora délután már itthon van. Ugyanis már felsős. Hihetetelenül gyorsan öregszik. :-)

Délutánonként meg kézilabda-edzésre jár. Kicsit még kaotikusan, hol ebbe, hol abba az iskolába. Így sajnos nem tud busszal menni. Kész logisztikai projekt megszervezni a szállítását.

Hát ez van velünk.

Remélem nálatok is mindenki jól van és Seszterének is csak rossz álom már a kellemetlen kórházi tapasztalat.

Üdv,

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi, hogy bepofátlankodom közétek, de lenne egy kérésem. Hátha valaki tud segíteni:)

Használt, de jó állapotban lévő kismama ruhákat (nacik, felsők) keresek 40-42-es méretben. Ha nektek vagy bárkinek a környezetetekben akad eladó, légyszi jelentkezzetek akár itt, akár a odorvali@gmail.com e-mail címen.

Előre is köszi a segítséget és még egyszer bocsi, ha zavartam!
Üdv: Vali

Kép
Kép
tacsifül
 
 


Sziasztok!

A nyár vége nekünk is húzósra sikeredett.
Voltunk Balcsizni, meg nagymamázni (imádtuk mindkettőt). A hétvégén jöttünk haza, azóta viszont felborult minden amit a bölcsis és melós és tanfolyamos dolgokkal kapcsoltaban kigondoltam, és mindez két nap alatt, óriási nyalizások és szervezkedések és idegeskedések árán úgy néz ki, hogy roham tempóju (egy hetes) beszoktatásunk indul jövő hét hétfőn megspékelve egy kis nagymamás bölcsibe vitellel is, nem egyszerű nálunk sem az élet, még bele kell szoknom újra ebbe a nyomulós történetbe.

Bogi!
Sajnálom a történteket, remélem mihamarabb jelentkezel azért.

Piros!
Én még mindig irigykedem azért a Balatoni nyaralóért és a hosszú nyaralásotokért. :D

Ági!
A ti nyaralásotok se lehetett semmi, már eleve az jó volt gondolom hogy párod sokat volt otthon .

Mindenki másnak szép napokat!

Üdv

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Hú, de pörgünk..! :lol:

Piros!
Üdv itthon. Igen, öregszenek ezek a gyerekek, kár hogy mi is.

Niki!
Sok sikert a beszoktatáshoz!

Krisz második hete ovis, hál istennek teljesen zökkenőmentesen kezdtünk. 2 nap volt 11-ig, azóta egész napos. Sírás egyszer sem volt. Szereti az ovit.

Bogi!
Katica is most kezdett, igaz? Remélem minden oké volt.

Orsi!
Zsezse is ovis lett, igaz?

Hát most ennyi, puszi, írjatok!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Zsu!

Katicával semmi gond nem volt, bár harmadik naptól alvás előtt sírt egy ici picit, hogy hiányzik anya, de azon kívül semmi. Lili viszont most hétfőn elkezdett nagyon sírni, épp úgy, mint amikor beszoktatós volt. Mondtam is neki, hogy beszoktatós kiscsoportos lett. :)

Amúgy nincs semmi különös nálunk. Én most egy kicsit fáradt vagyok annak ellenére, hogy egyedül vagyok már itthon, nincsenek a csajok :)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Lányo!
Igen egy kicsit lelassultunk. Talán az év kezdés, vagy még a nyári temponk maradt meg.

Zsu!
Nagyon ügyes Krisz és te is hogy ilyen ügyesen felkészítetted rá. Milyen otthon újra egy picivel? Nem hiányzik Krisz?
Krisz nem igényli, hogy ha haza megy akkor csak vele legyén.

Nekem úgy hiányzik az Anna csacsogása, nem mintha a Fanni nem dumálna már, de hát ő még babanyelven beszél.
Furcsa ez a folytonos kettősség bennem. Azt szeretném, hogy mindegyiknek legyen saját ideje. Viszont ha az egyik nincs akkor már úgy hiányzik.
Egyébként azt vettem észre hogy nekik is. Minden találkozás ilyenkor külön öröm nekik. Összebújnak, puszilgatják egymást, utána meg kevesebbet is civakodnak. Úgy hogy meg van ennek a jó oldala is.

Bogi!
Te hogy birod, hogy nincsenek a lányok melletted? Neked talán még nehezebb is. Bár a munkát igy nyugodtabban tudod csinálni.

Piros!
Beindult az iskola, ovi kezdés. Mi van veletek? A gyerekek hogy bírják és az anyukájuk?

Bea!
Behavaztál a munkával vagy mi van veled? Remélem minden rendben.

Orsi!
Zselyke szereti az ovit? Hogy ment a beszoktatás?

Egyenlőre ennyi. Bocs hogy nem írtam mindenkinek.
Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Van 2 percem,gyorsan üdvözöllek Benneteket!

Ági!
Hát persze hogy el vagyok havazva, és asszem ez már jobb nem lesz :wink: , miután épp munkahelyváltás előtt állok.
Jól esik,hogy hiányolsz!!!!
Lelkileg most épp totál padlón van az egész család, Peggy kutyánk nagyon beteg lett és hétfőn az orvosa nem látta értelmét a további szenvedésnek és elaltatta :cry: :cry:

Bogi!
Hát tudod én marhán irigyellek.........Pár hetet én is szívesen vennék nyugalomban,talán utol is érném magam :wink:

Óvikezdőknek sok sikert,nem könnyű ilyenkor sem a szülőnek sem a gyerkőcnek,de a legtöbben nagyon könnyen viselik.
Marcell majd januárban kezdi az óvit,de már nagyon menne.

Puszilok Mindenkit,most rohannom kell!!!!

Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Bea!
Részvétem Peggy miatt. Nagyon édes pöttöm volt.

Ne irigyelj. Nem jó egyedül, bár tényleg jobban megy a munka, de a háztartással én sem érem magam utol nagyon.
Bár megvan a jó oldala. Mivel nem kell minden nap főznöm a gyerkőcök miatt, így nem is eszek én sem. Bár fogyni még nem fogytam semmit, azért remélem hamarosan megjön az eredmény.
Mondjuk most el kell mennem egy nagygenerál kivizsgálásra, mert ilyen 45-50 napokra jön meg a menzeszem. Lehet cukor, lehet pajzsmirigy, lehet, hogy még a fogamzásgátló kever be, bár nem hiszem, mert már 5 hónap alatt az csak kiürült annyira, hogy ezt nem befolyásolja.

Hova mész dolgozni új helyre?


Ági!
Bennem is ez a kettősség volt, most meg mindegyik hiányzik.
És nagyon féltem őket mindentől, pedig én nem voltam ilyen agyonféltős anya soha. Bár azt hiszem ez a mostanában történt dolgok után kicsit érthető és talán majd enyhülni fog.

Többiek is gyertek!

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Örülök hogy Katica lazán vette az ovit, gondolom Lilinél is csak átmeneti a sírás.

Ági!
Hát Krisz nagyon-nagyon hiányzik. Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen rossz érzés lesz. Mindig megnyugszom egy kicsit, amikor érte megyek és látom milyen jól érzi magát, de ilyenkor... :( Kittivel így ugye megvan a kettesben eltöltött idő, ami rá is fér, mert ő is megérdemli amit anno Krisz megkapott. Azt hogy csak Krisszel legyek, nagyon nem tudom megoldani. Én is úgy vagyok mint te, ha egyik nincs velem, minden bajom van.

Most gondolkodok a cirkuszon, talán elviszem Kriszt. Na, már Kittivel írok. Le van terítve neki egy nagy szőnyeg játszani, de amint a közelébe megyek, belém csimpaszkodik.

Ma lesz az első szülői értekezlet, kíváncsi vagyok mit mondanak a gyerkőcömről, bár azért mindig szoktak persze az óvónőket faggatni. :lol:

Nekem is több időm van, már csak azért is, mert magam miatt nem kapkodok az ebéddel, és hát nem is jó egyedül enni. Bár Kitti általában szívesen kóstolgatja a felnőtt kajákat. :lol: Tegnap együtt spagettizett a tesójával.

Bogi!
Irány a doki! Mostanság én is úgy megyek oda mintha hazajárnék.

Na megyek, szép napot nektek!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Én nem vagyok győri, de nagyon szeretnék ott szülni. Jó szülésznőt keresek, tudnátok segíteni, hogy merre induljak?

Nevet, telefonszámot nagyon megköszönnék!
Üdv, Hold2
hold2
 
 


Csak nekem kell eltűnni netközelből és máris sokat írtok :)

Mi szokunk egy icipici zökkenővel, de sírás nélkül. Én meg tanfolyamozok ezerrel, nem érek rá, majd ha az lemegy talán.
Majd akkor jelentkezem bővebben.

Jók legyetek, mindenkinek gyors és ügyes tanév és ovikezdést kívánok.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok lányok!

Látom, beindult azért lassacskán ez a topic:) Ezért, ha megengeditek, újra bepofátlankodom közétek a kérésemmel, hátha nem láttátok és hátha valaki tud segíteni:)

Használt, de jó állapotban lévő kismama ruhákat (nacik, felsők) keresek 40-42-es méretben. Ha nektek vagy bárkinek a környezetetekben akad eladó, légyszi jelentkezzetek akár itt, akár az odorvali@gmail.com e-mail címen.

Előre is köszi a segítséget és még egyszer bocsi, ha zavartam!
Üdv: Vali

U.i.: A teszveszt és egyéb hasonló oldalakat ne ajánljátok légyszi, mert először látni szeretem azt, amiért utána esetleg pénzt adok!

Kép
Kép
tacsifül
 
 


Szia Vali!

Húúúú de rég voltál itt. Nem hívsz fel valamikor?
Kismamaruhát ugyan nem tudok, mert nekem sem volt, de már Marci születése előtt eltűntél, és aztán nem tudtam mi van veletek!
Tök jó, hogy jön a kistesó.

Niki!
Csak tanfolyamozz, mi addig tartjuk a frontot. Ügyesek vagytok.

Képzeljétek, már a Katicának mandulagyuszija lett, eléggé lázas volt, nagyon rosszul érezte magát, de büszke vagyok rá, hogy 2 hétig bírta az ovit, és Lili még mindig bírja.
Katica is rendbe fog jönni hamar, ahogy ismerem.

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Köszi! Nagyon hiányzik nekünk Peggy,főleg nekem........nem bírom megszokni,hogy nincs itt mellettem,mindig körülöttem sündörgött. Érzem még a lakásban a szagát, hallani vélem a motoszkálását.....ha bejövök az ajtón várom,hogy jöjjön elém.... :cry: Kész dili....... :roll: még jó,hogy keveset vagyok
itthon,mert tuti bediliznék. A gyerekek hamarabb feldolgozták a dolgot,ők könnyebben felejtenek. Mondjuk jobb is.
A Family Centerben nyíló Müller Drogériában fogok dolgozni Parfüméria vezetőként.
Jobbulást Katicának! Sajnos általában így szokott ez lenni nálunk is amikor visszakerülnek a kicsik a közösségbe,hamar összeszednek valamit, nálunk is voltak már náthásak.
Voltál már dokinál?

Hold2!
Szia!
Én a Miski Timinél szültem a kicsiket,mint itt a Babaneten jópáran. Tudom ajánlani őt,nagyon sokat segített. Száma:70/4511882

Tacsifül!
Nekem vannak ruháim,ha lesz időm előszedem őket,40-es méretet hordtam,asszem....

Végre sikerült gépre vinnem a nyári fotókat,kicsinyítettem párat,felrakom őket.
beátab
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kicsit sok lett, bocsi :oops:
beátab
 
 


Sziasztok!

Nah talán most többet leszek.
Zalán beszokott a bölcsibe majdnem, ugyanis hétfőn mehetett volna már egész nap, csak épp hétvégén lebetegedett. Úgyhogy felváltva voltunk itthon az apjával, de már jobban van. A dokinéni meg is jegyezte, hogyidén hamarabb kezdődött a szezon, sorra viszik a beszokósokat.
De amúgy elvagyunk, nekem most átmenetileg nincs tanfolyam, helyette tanulhatok a vizsgára 600 oldal tömény hülyeséget, úgyhogy remélem nem fogunk tingli tanglizni a betegségek között. NA mind1.

Bogi!
Látom ti is elkezdtétek, remélem már jobb a helyzet.

Bea!
Gratula az új munkahelyhez, akkor ezentúl nem leslek már a sarkon, pedig többet járok arra :) A képek nagyon jók, igazán helyes kis családod van.

Na mentem ezer dolog, ha lesz még pici időm teszek fel képet. Üdv

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Képek:
Kép
Kép
Kép

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Most nemazért mondom, de annyit írtam! Hol van ???!!!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szóval: leírtam hogy Krisz nem ment oviba és kiakadt, mert én nem engedtem, de nagyon náthás. (szerinte nem) Kittinek egyszerre jön 3 foga, ami eléggé megviseli. Viszont beszél!! :) Holnap lesz 9 hónapos, de ehhez képest nagyon sokmindent mond: apa, labda, hoppá, mama, baba...

Bea!
Szépek a gyerkőceid, még mindig!! Remélem Krisz meggyógyul hétvégéig, hogy tudjunk cirkuszba menni!!!

Niki!
nagyon csinik vagytok!! Milyen tanfolyamra jársz? Hogyhogy Zalán bölcsis lett?

Pusz mindenkinek, később majd rakok képeket, de most leég az ebéd...

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Azt hittewm már mi vagyunk olyan rondák, hogy senki nem ír :twisted:

Zsu!
Zalán azért megy bölcsibe, mert visszamegyek dolgozni. És mivel köztisztviselő vagyok már több mint 3 éve, esedékes a közigazgatási szakvizsga, így amíg Zalán bölcsiben én meg még szabin, addig tudok rá tanulni. De hogy mi értelme és minek kell ez a vizsga azt nem tom, de enélkül nem léphetek a bértáblában feljebb. Ennyi
Remélem Krisz jobban van, a cirkusz az jó dolog. Kitti pedig nagyon ügyes már!

Remélem mindenki jól van.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Íme pár kép a gyerkőceimről:

Szülinaposan:
Kép
Kép
Kép
Kép
Jó testvérek vagyunk: Kép
Unokatesóval: Kép
Én is bulizok: Kép

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok csajok? Jól vagytok? Mi újság a gyerkőcökkel? Nálunk 2. hete tombolnak a vírusok, Kitti lázas is. :(

Írjatok, üdv:

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, de már olyan rég voltam itt. Látom a gyerkőcök megnőttek és egyre szebbek. :)
Talán ideje lenne egy találkozónak?

Zsu
Kitty teljesen olyan mint Krisztofer. Ügyes csajszi, ha már ennyit beszél. Milyen volt a cirkusz?


Mi aránylag jól vagyunk. Zselykének nagyon tetszik az ovi, egypár bölcsis társa is vele jár, így folytatódnak a régi "barátságok". Zsezse egyre önállóbb, csak győzem kivárni. Teszek fel néhány képet. Kép Kép
Én is megvagyok. A Gardéniának befelegzett, így most egy leányválalatánál dolgozom, mint végelszámoló. Próbálom eledni a függönykészletet. Kisebb nagyobb sikerrel. :( Már nem tünik olyan jó ötletnek, hogy elvállaltam. De most már mindegy.

A könyvszalonra jön valaki?

Szép napot nektek!!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Gyönyörűek a gyerekek :)

Orsi!
Nem is tudtam, hogy a Gardéniának vége. Dolgozott ott egy ismerősöm, Jakab Zoltán, nem ismerős a neve? Azt hiszem valami informatikai területen volt.

Mi jól vagyunk, lányok oviba járnak, én dolgozom. Most épp büszkélkedek, mert az óvónénik és mások is egyre több tehetséget fedeznek fel Katicában. :)
Lili jövő héttől kézműves szakkörre és népitáncra fog járni, én pedig novembertől indítom a csillagászati szakkörömet itt Győrújbaráton. Úgyhogy zajlik az élet, nem is kicsit, ezért írok nagyon ritkán.

Mindenkinek sok puszi: BOgi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Csajok!

Eltűntem nagyon, de sűrű az élet. Elkezdődött a suli/ovi és a hozzá tartozó különórák. Plusz a felnőttek életében is változások vannak. Szép sorban:

Annánk felsős lett. A három negyedik osztályból két ötödiket csináltak, így nem csak a tanárai újak, hanem az osztálytársak is. Szerencsére nagyon jól vette ezt az akadályt, jól beilleszkedett és vannak új barátnői. Az új tantárgyaknál már nem mindig sikerült iylen jól az indulás. Az óránként írt röpdolgozatok bizony meglepték a kisasszonyt és a felkészültségi hiányosságok kiütköztek. reméljük lesz ez még jobb is. tanítgatom, mennyit érhet egy kis plusz, szorgalmi feladat, internetes kutatás, stb. Úgyhogy ő latinul is bevágta az előembereket. :-)
Kézilabdázni kezdett komolyabban. Játszik az ETO utánpótlás előcsapatában, heti háromszor és az iskolája csapatában is, így összesen heti 5 edzése van, plusz csaknem minden hétvégén meccs. Ráfér a mozgás, hiszen kamaszodik, étvágya nő és alkata az anyjáé :( . Az edzések Győrben vannak, így megtanult buszozni és kapott hozzá egy mobilt is legjobb szándékom ellenére, hogy el ne vesszen a nagyvárosban.
Ezen kívül még énekkarra és német szakkörre jár. Csak győzzem fejben tartani és ne felejtsem sehol ott :roll:

Sára nagycsoportosként az óvodával jár korcsolyázni és úszni. Így különórában csak a német alapozás és a rajz-szakkör marad.

Dávid szerencsére nem extrázik, kivéve a németet, ahova csak az egyszerűség kedvéért jár, hogy ne kelljen külön eltölteni vele az időt, amíg Sára tanul.

A délutánok logisztikai kihívásait tovább nehezíti, hogy a tartalékaink fogytával anyucinak is keményebben kell igába fognia magát. Így viszont gyakrabban kell Pestre mennem megbízást felhajtani.

Apa is új projektbe kezdett: a GPS mellé új termékvonalat vettünk fel. Társasjátékokat kezdünk forgalmazni kicsiknek és nagyoknak. Olyan játékokat, amit az egész család tud együtt játszani és szórakozva tanulnak új trükköket a gyerekek. Az ötlet onann jött egyébként, hogy nálunk annyi korosztály szeretné egyszerre jól érezni magát és nem akartuk a kölköket még monitor elé engedni. Így is sokat tévéznek.

Ha érdekel titeket egy jó kis karácsonyi elővásárlás, akkor a Liszt Ferenc u. 14-be gyertek el október 12 után. De ha tényleg lesz tali valamikor, oda is szívesen viszek játékot, ha nem vezsitek nyomulásnak.

Most dugulok, mert altatnom kell.

Üdv,

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látszik kezdünk "nagy gyerekesek" lenni. Mindenki dolgozik, a gyerekeket viszi a különböző foglalkozásokra stb. Igy kevesebb idő jut egymásra. Talán tényleg megérett a helyzet egy talira, talán akkor többet tudunk beszélgetni. A gyerekek is már jobban el lesznek egymással.
Kinek milyen ötlete és időpont javaslata van?

Nálunk is mennek a szokásos hétköznapok. Külön foglalkozásokkal. Már lassan annak örülök, ha itthon lehetek.
Én nem tudom más hogy csinálja, de nekem minden napra jut valami elintézni való. Persze szervezhetném egymás után is de azt a Fanni nem bírja, hogy ide oda hurcibálom. Egy program még érdekes is neki.
Mondjuk a délelött is hamar eltelik és már mehetünk is Annáért az oviba, mert még nem alszik ott. Általában ha haza jövünk akkor viszont szépen elalszanak egymással még úgy 2-3 órát. Utána megyünk a gyerek programokra, amit szeretnek. Fanni mindenhova jön igy neki már természetes a babás, nagyos közeg.

Kedden töltötte Anna a 4. évét, de még köszöntés eddig a mamánál volt hétvégén, mert a Sato nem tudott haza jönni, így a családi köszöntés vasárnap lesz. A fő ajándékát már megkapta a biciklit, együtt választottuk ki. Minden nap kell vele bicikliznie nagyon szereti. A mamától képesség fejlesztő játékot kapott. Kis ajándék lesz neki még egy társasjáték, a Hugomtól pedig egy új lovacska amit fel lehet fújatni levegővel és tud vele ugrálni. A régi amiről meséltem már hogy még nyaralásra is elhozta, tönkrement. Egész pontosan egy kisérlet áldozata lett. Anna kipróbálta ha a tollat nem csak a lovacska rajzolására használja, hanem bele is döfi akkor mi történik. Nos ragasztás alatt van, de nem hiszem hogy teljesen rendbe lehet hozni.

Bea!
Anna és Kyra együtt járnak táncra. Gondolom Kyra is mondta neked, az anyukáddal szoktam találkozni keddenként.

Piros!
Engem érdekelne majd karácsonyra valami értelmes társasjáték. Szívesen megnézném a lehetőségeket. Egyébként az óvodában is szokott lenni játék vásár. Egy kicsit speciálisan oldják meg mert nem engednek be mindenkit. Az óvodavezető megnézi a kinálatot és ha értelmes, általuk is ajánlható játékok vannak akkor van lehetőség a vásáron való részvételre. Olyan együttműködés van a játékkereskedő és az óvoda között hogy a szülők által vásárolt ajándék érték 10%-át a gyerek csoportja levásárolhatja még a kereskedőnél.

Bogi!
Rólad keveset hallani. "Kirepültek" a gyerekek és belevetetted magad teljesen a munkába?

Zsu!
Remélem a gyerekek már jól vannak. Mesélj mi van Kittivel miket csinál, eszik? Krisznek vannak már barátai akiket emleget? Ott is alszik az oviban?

Orsi!
Mi lesz veled ha vége a végelszámolásnak? Lesz új munkalehetőséged? Miben gondolkozol?

Niki!
Szerintem 2 év körül még jó is a gyerekeknek a saját korosztályos társaság. A bölcsi már ilyenkor nem korai nekik. Legalább is nekem ez a tapasztalatom. A vizsgáddal hogy állsz? Miből tevődik össze ez a vizsga? Úgy értem mennyivel tudsz többet mintha nem lenne vizsgád? Vagy csak formális követelmény ez?

Egyenlőre ennyi.

Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Mindenkit üdvözlök itt a társalgóban! Még nem jártam köztetek, de most tanácstalanságomban nem tudom már, hogy hol keresgéljek és talán itt kapok tőletek segítséget.

Kislányom 3,5 éves, most kezdte az ovit. Mivel nagyon mozgékony és igényli is a mozgást, tornát stb. folyamatosan eljártunk a Gézengúz Alapítvány korosztályos tornafoglalkozásaira. Úgy néz ki azonban, hogy már más mozgásformát igényelne. Tanácstalan vagyok azonban, hogy hol van Győrben lehetőség tornára. Tudtok nekem tanácsolni valamit?
redeib
 
 


Sziasztok!

Zajlik az élet nálunk is,mint ahogy olvasom másoknál is hasonló a helyzet.
Kyrával vagyunk most itthon kettesben,mert szegényem beteg vasárnap óta, szalmonella gyanús,ma tudjuk meg az eredményt.
Folyamatos hasmenése van,alig eszik,szerencsére inni iszik eleget,ezért nem kerültünk kórházba /pedig itt van a beutaló hétfő óta/. A kórházat szeretnénk elkerülni a februári rémálom óta rettegek oda visszamenni :?
Láza már nincsen,csak nagyon gyenge szegényem.

Ági!
Kyra mondta,hogy jártok jazzbalettre. Sajna én még nem jutottam eddig el vele egyszer sem. Ezen a héten pont lett volna rá lehetőségem,de látod nem jött össze a betegség miatt.
Hogy hogy csak kedden jártok? Kyra 2x jár hetente.
Anna miért nem alszik ott az óviban? Nem lenne Neked is kényelmesebb?

Niki!
Nagyon fickós Zalán ebben az elegáns ruciban. Te is nagyon szép vagy a fotón.
Hát ott már ne keress :wink: , de remélem azért megkeresel majd a Müllerben is, igaz kicsit távolabb van tőletek.
Mikortól dolgozol?

Zsu, Orsi!
Nagyon jók a szülinapos fotók,olyan hihetetlen,hogy már 3 évesek. Nem is olyan rég még mindegyiküket babakocsiban tologattuk, és lám már óvodásak :( , olyan gyorsan telik az idő,csak azt vesszük észre,hogy felnőnek mellettünk.........
Én nagyon sajnálom,hogy nem tudtam a kicsikkel annyi időt tölteni amennyit szerettem volna, elrepült a babakorszak és úgy érzem én nem éltem át velük, mellettük kellőképpen ezeket a fontos éveket :( :( :(

Bogi!
Tényleg nagyon eltüntél. Mivel foglalkozol? Van valami más munkád az eddigieken kívül is?
Miben tehetséges Katica?

Piros!
Hát tudod,nem lehet könnyű ennyi felé hordani a gyerkőcöket. Ez a rengeteg program.......
Nekem nagy szerencsém,hogy anyukám sokat segít nekem,jóformán rá hárul minden délutáni elfoglaltság. Ő megy a kicsikért és viszi Kyrát jazzbalettra. Még egyenlőre Marcellnek nincs külön programja,de majd ha neki is lesz nem tudom,hogy oldjuk meg.
A társasjátékok engem is érdekelnek.
Jó lenne találkozni valamikor.

Zsu!
Meggyógyultak a gyerkőcök?

Orsi!
Munka ügyben van valami fejlemény?

Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy azért hallani többé kevésbé mindenkiről, ez jó.
Annak már kevésbé örülök ha betegséget olvasok.

Ági!
Annának boldog születésnapot így utólag, nagyon szuper ajándékokat kapott. Most mi is nagy ajándékvásárlásban vagyunk, mert jön a Zalánnak is a szülinapja, mondjuk arra egy nagy ágyat kap, azt már megrendeltük, de utána nemsok és itt a karácsony, már most elgondolkodom azon ki mit kapjon.
Tanfolyam kötelező ahhoz, hogy a bértáblában előre tudjak lépni, amúgy meg sok haszontalan dolgot követelnek nagyon szigorúan. Amúgy a közigazgatás működéséről kell tanulni és brutális. Nem is ragozom tovább. Vizsga majd csak 21-én, de utána még a választott részből újra az egész. Kb. 2-3 államvizsgával ér fel és semmi hasznát nem fogom venni, max értem majd amit a híradóban mesélnek.

Bea!
Hát épp tegnap voltunk tesco-ban és láttuk már ki van írva a müller, meséltem is a férjemnek,hogy ott fogsz dolgozni és ahhoz képest, hogy azt se tudta ki vagy még érdekelte is. :) De amúgy nagyon ritkán járunk arra, talán majd ha az egész center megnyílik.
Kyrának jobbulást, az mindenképpen bíztató, hogy a folyadékot issza, így talán tényleg el tudjátok kerülni a kórházat.

Zsu!
Ti hogy vagytok betegség ügyben? Remélem már jobban. Mesélj ám Kitti fejlődéséről, édes lehet.

Orsi!
Jók a képek. Felraktam a függönyt, tök jól néz ki, eljöhetnétek majd megnézni. És mivel a hálószobait meg kirágta a moly, majd lehet jelentkezem újabb adagért jövő hónap elején :D

Bogi!
Jó hogy le tudod magad kötni mással, így nem tűnik fel, hogy nincsenek a lányok melletted, gondolom furcsa lehetett először.

Piros!
Nem hangzik rosszul ez a társasjátékos dolog a keresztfiaink már tavaly karácsonykor is azt emlegették, majd lehet beugrom valamikor.

A tali is jó ötlet, ha lenne már, most még egy darabig ilyen jó időt mond lehetne valami jászóteres buli is, mi fél 4-4 után vagyunk bármikor bármire kaphatók, már én is vezethetem az autót :) Bár attól függ hova megyünk, mert mondjuk a noéra érdemesebb nekünk buszozni.

Na megyek, mert tanulás mellett őszi nagytakarítok, hétvégén meg vendégek jönnek...

Üdv mindenkinek

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

redeib
Nem Bernadett vagy véletlenül, és mi nem ismerjük egymást? :)
Üdv köztünk!
Tornával kapcsolatban sajnos nem tudok mit mondani, de nálunk pl. Győrújbaráton a gyerekeknek külön foglalkozásként van torna, kérdezd meg az oviban, hátha tudnak ajánlani valamit.
Vagy akár néptáncra, balettra is elhordhatod.

Lányok!
Nagyon aranyosak vagytok, hogy érdeklődtök :)
Hááááááát, nagyon nagyon hosszú azt hiszem amibe belefogtunk Pirossal és eredménye nem nagyon van, amúgy meg abszolúte közösségi érdekből csináljuk.
Szóval itt a helyi közlekedési helyzetet próbáljuk megreformálni kisebb nagyobb sikerrel.
Nálunk a telepen és az óvodánknál is rendkívül veszélyes a közlekedés, pláne kisgyerekekkel, és próbálunk minden téren tenni annak érdekében, hogy ne így legyen.
Én pl. tegnap fogtam magam, sárga mellényt húztam és az ovinál próbáltam segíteni a járókelőknek. A tegnapi nap eredményes és sikeres is volt, aztán ma felvilágosított róla a helyi rend őre, hogy szabálytalan és balesetveszélyes amit csinálok, ne tegyem.
Hát egy kicsit lelkesedésemet vette, de nem törtem meg, folytatom a harcot az út széléről.

Amúgy más nincs, mint ami eddig is volt, maximum annyi, hogy ha így folytatódik a pénzügyi válság, akkor a pelenka üzlet nagyon csúnyán be fog csődölni, mert a valuta az égbe szökött, én meg pont a válság emberek pénztárcájára gyakorolt hatása miatt, árat nem tudok emelni már.

Hát nagyjából ez van.

Katicám tehetsége szerencsére nem merül ki a hisztiben és az önfejűségben, talán másra is alkalmas lesz. Pl. a mozgása és az énekhangja is kiváló, úgyhogy már most el kell gondolkoznom rajta, hogy mi felé orientálódjunk majdan az iskolaválasztásnál.

Azt hiszem valóban nem unatkozom itthon, ezt az egyet kijelenthetem :)

Én most a csajokat külön foglalkozásokra olyasmire hordom, hogy hétfőnként zeneterápia van (Kokas Klára módszerével), szerdán néptánc, csütörtökön kézműves foglalkozás.
Nálunk is zajlik az élet.
Ja, és pl. egész nap nincs TV, este (én) a Hal a tortán, aztán alvás :) NAp közben meg csak játék odakint, vagy idebent. Imádnak rajzolni, játszani, úgyhogy minden szépen megy a maga útján.

Puszi: BOgi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Én még csak most regiztem,de szeretnék közétek csatlakozni...ha lehet.
Van egy kisfiam Máté, márciusban lesz 3 éves,és egy 31 hetes pocaklakóm,decemberben fogok szülni.
Most röviden ennyi... :)

Heni
Vendég
 


Szia Heni!
Üdv köztünk!
Ahogy a férjem mondaná: Nemsokára Ti is megtudjátok mi az igazság :)

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Annának és Zsezsének utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok!!!

Orsi!
Bocs, Zsezse szülinapját igazán megjegyezhettem volna, hisz csak pár nap van közte és Krisz közt.

Krisz a héten már volt oviban, Kitti viszont rosszabbul lett, és csütörtökön felszúrták mindkét fülét. :cry: Most megint antibiotikumot szed. Kicsit hamarabb is jöhetett volna ez a pneumococcus oltás dolog, talán elkerültük volna a betegséget. :x

Piros!
Anna jól belehúzott a programokba. Volt egy időben nálunk is ilyen helyzet, amikor Dia minden nap járt valamire, de nem végződött jól. Iszonyatosan fáradt volt tőle, és ez megmutatkozott a tanulmányi eredményein is. Később aztán maradt a röplabdánál, bár az is heti 4 alkalom volt, plusz a meccsek. Sok sikert nektek!

Bogi!
Hát nekem nembiztos hogy lenne ehhez energiám. Perszte a gyerekek biztonsága a lényeg.

Ági!
Én is mindennap megyek valahova Kittivel, bár az elmúlt 2 hétben leginkább dokinénihez. :cry: Krisz a 3. naptól ott alszik az oviban, semmi gond nem volt vele. Hogyhogy Anna nem?

Indult az óvodában angol, amire nagy lendülettel beírattam a kisfiam. majd kiderült, hogy a kicsik közül csak ketten jelentkeztek, ráadásul az első órára a másik kisfiú eleve nem ment, így Krisz volt csak a nagyok közt. Jövő héten el kell döntenem, hogy akarom e járatni.

Később folytatom, asszem, felkelt a csajszika...
Puszi:Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Örülök az érdeklődésnek társasjáték ügyben. Remélem még sok-sok ember tér majd be hozzánk, emrt ebből akarunk megélni :-).

Hétfőn bútorozunk és ha minden igaz, kedden nyit a játékbolt.

Szeretnénk játékdélutánokat is szervezni. November 15-én már biztosan lesz egy itt Győrújbaráton a Műv. Házban. Gyertek el, ha van kedvetek.

A jövő héten viszont kihasználhatnánk a jó időt és tarthatnánk egy játszóteres talit.

Mit szóltok?

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Tali: mikor hol (mi legkorábban 4-re érünk be akárhova), valszínű megyünk :)

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Csütörtökre még meleg időt mondanak.

A Marcal 1-en pedig van egy viszonylag új, körbekerített játszótér kisebbeknek is jó játékokkkal. Egy hajó is van benne :-). A műhelyiskolával szemben. A Kardirex felé kell lekanyarodni a felüljáróról levezető útról. Biztosan láttátok már az útról.

Mit szólnátok ott egy talihoz mondjuk 4-6 között?

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Na jó, mégse bárhová bármikor :?
Csütörtökön a férjem elviszi az autót délután, úgyhogy max a noé-ig tudnánk elmenni, a marcallra kicsit sokat kéne buszozni.
Amúgy köpönyeg épp holnapra mond már esőt sajna :(

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Szia Niki!

Hát, úgy tűnik az égiek nem akarják ezt a talit. Meg talán a többieknek sem volt elég hosszú idejük, hogy felkészüljenek vagy egyáltalán olvassák a bejegyzést.

Jövő csütörtök? :-)

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Kedves Piros!
Hát úgylátszik most csak mi tartjuk a frontot :)
Jövő csütörtök amúgy ünnepnap, mi akkor tartjuk Zalán szülinapját az itteni nagyinál, pénteken meg megyünk az én anyumékhoz hétvégére.
Ez a tali mégsem akar összejönni :?:
ja és 29-től dolgozom :( akkor még nehezebb lesz akárhova mennem... Nah mi sem vagyunk egyszerű esetek :)
Üdv

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?