Új privát üzeneted érkezett!

Na látom csajok, hirtelen mindenki kifakadt!!!! :D :lol: :D :lol:

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Ja,látom,feldobtam a topikot! :lol: :lol: :lol:

anyapoc
 
 


Icsilya

Pláne két gyerekkel!
Elképzelem,hogy egymerő edényfőlétartás az életed 2 évig :lol: :lol: :lol:
És hármasikrek? :roll:

anyapoc
 
 

 
 

Lányok!

Ajánlom figyelmetekben a leggyakoribb kérdéseket ezzel kapcsolatban.
Hát persze, hogy visszük éjszaka is pisilni a gyereket. :lol:

Csak azt nem értem én miért tartok ott, hogy inkább átaludnék egy év után már végre egy egész éjszakát... :roll:

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Anyapoc :)
és ha a 2 gyereknek egyszerre kell??? :D :D
már megint a harmadik kézhiányát vélem felfedezni. sajnos nekem csak 2 van, de ide tuti elkélne min. 3, de inkább 4 :)

éjjel is visszük.... na én meg megnézem azt a gyereket, akit éjjel is keltenek, hogy "jajj kicsit megyünk pssssss"
meg megnézném a gondolatait. Tuti, hogy alvászavaros lesz, nem alszik mélyen, nincs meg az alvás minden fázisa.....

basszus... ahogy inkább belegondolok egyre idegesebb leszek.....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


"A fiatal, még csak tejen élő babák egészen gyakran, 15-30 percenként pisilnek. "
szóval akkor fogjuk a 3as ikreket és 15-30 percenként felöltöztetjük és levetkőztetjük őket???
egyszerűbb fűtsd fel 30 fokra a lakást, és hagyd meztelenül egész nap a gyereked... majd takaríts utána :? :lol:

"Az ember egyszerűen megérzi, ha a babájának könnyítenie kell magán."
Gondolom Ti is, nem???
éjjel erre keltek... "ó biztosan most kell pisilnie a drága babácskámnak"

"# meleg évszakban elég egy hosszú póló vagy kisnadrág,
# jó a kivágott fenekű nadrág (split crotch pant),
# és persze legkényelmesebb a pucér popsi. :)"

és persze hagyjuk, hogy a lány gyerekünk meztelenül kússzon másszon mindenhol... ez annyira higiénikus....

az eszem áll meg.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hű,de felébredt mindenki Csipkerózsika álmából! :lol:

Aztat írják itten,hogy nem baj ám ha éjjel pelust adsz a babára.
Na mostan akkor hogyan tudja eldönteni egy X hónapos baba,aki hozzászokott,hogy leráncigálják a bugyiját folyton,hogy ,hoppá most éjjel van hagyom aludni a Mamát és szépen belepisilek a pelusomba............
Na itten kezdődik ám az igazi zavar a babában.

Komolyan mondom,nekem valahogy még a gondolatához sem füllik a fogam,hogy ezzel nyaggassam a BArnust.

Orsi!
Te még elkezdheted Franciskával,gondolom úggyis dögunalom egy-egy napotok........ :roll:


Kép

Kép

Kép
aba
 
 


Hú de pihent volt,aki kitalálta ezt az edénybecsinálós dolgot...

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Anyapoc!

Még egy-két ilyen belinkelés és tuti a legforgalmasabb topik leszünk! :lol: :wink: :lol:

Na meg a jókedvünk is biztosított lesz, mert ezen csak jót szórakozni lehet... :roll:
Elképzeltem a gyerekeimet kivágott fenekű cuccokban és igen jót mulattam :lol: :lol: :lol: .

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok :)!

Hát végig röhögtem az utolsó hozzászólásaitokat :lol: !

Engem is elképeszt,hogy egyes embereknek tényleg nincs jobb dolguk....

Asszem ma nekiesek ollóval Villő ruháinak :lol: :lol: !

Icsilya

Máááá ne haragudj,de vedd tudomásul,Te mindig is testi fogyatékos leszel :D ...ha csak két kezed van... :roll:


Timi

Ez tényleg agyrém...
Azért elképzeltem Orsit,ahogy Franciskával rohan a wc-re :lol: :lol:

Kriszti

Majd még keresgélek,bár ez nem az én kutatásomnak köszönhető,hanem egy másik topikban linkelte be egy topiktárs :).
Hozzáteszem(bár bántani nem akarom),ő komolyan gondolta... :?

Szilvi

Na,majd rákattanok a fontos kérdésekre is :D!
Remélm,lelked már jobban :).Nem ma vagy tanfolyáson?Vagy ez nem most szombatra vonatkozott? :roll:
Voltunk ám állatkertben :).Utána még kipróbáltuk az új játszóteret és szuper volt!!!
Beszélgettem egy apukával és megnyugodva tapasztaltam,hogy nem csak én vagyok háklis a nagyokra és hogy ő is sokszor rájukszólt már..... :) Szóval nem vagyok egyedül :D!


Képezljétek,tegnap,mikor állatkertben voltunk,gyönyörű,verőfényes napsütésben,néhány fátyolfelhő volt csak az égen és egy gyönyörű szivárvány!Az érdekessége az volt,hogy fordítva volt az égen és nem a látóhatárhoz közel,hanem pont az ég tetején :roll....Én még ilyet nem is láttam.Lefényképeztem a telómmal,de azt ide még nem tudom feltenni....

Puszi

anyapoc
 
 


Húúú,az előzőkre meg elfelejtettem reagálni... :(

Timi

Nagyon jók a képek a gyerkőcökről :)!Barnus tényleg nagyon huncut,de hát milyenek is legyenek? :D:D:D
Látom,Csenge nem maradhat babakocsi nélkül,igazi nőőőőőő!
Egyébként egyre jobban hasonlítanak egymásra szt... :roll:
Apa majd okt 22-én végez,utána még 2 nap a pakolás,és jön. :)
Azért láttam-hallottam,mások is védik a játszóteret,de elég elszomorító,hogy egy apukának kb 3szor kellett szólni,mire az egyik nagyfiú hajlandó volt szót fogadni(ne dobálja a kavicsokat :?...)
Igen,megpróbálok az iskolában nevelni... :D Már elhatároztam,ha találkozok vele a folyosón,megkérdezem,aznaop is jön-e a játszóra,mert viszünk homokozó játékokat is,ha gondolja,szívesen látjuk :D:D:D!
Ügyes Barnus az otlással :)!De hát ő már nagyfiú... :)

Kriszti

Na,ez a kiülönbség köztünk és a nyugat között :(.... Itt semmit nem tartanak tiszteletben.A bekerítés mondjuk inkább a kutyák-macskák miatt van,de mondanom sem kell,a "kedves" házban lakók a kutyájukkal rendszeresen a játszótér kapuja előtti füves területen végeztetik a dolgát és persze nem szedik össze... :(
A kádártai játszóteret is lebontják,mert nem Eu-s szabvány és cinálnak helyette másikat....Most olvastam az újságban :)!
Szóval bébiszitter leszel? :D:D:D
Ha hazajöttök,hol fog Ákos kezdeni?Vagy ezt az évet kihagyjátok a suliból?Tényleg,és ilyenkor hogyan fog pótolni?vagy nem kell neki? :roll:


Már akartam kérdezni többször,hogy Petra merre vaaaaaaaaaaaaaaaaagy?????

anyapoc
 
 


Anyapoc


köszi lélektani kérdésedet :lol: Hol jobb,hol rosszabb.Eléggé ingadozó és nagyon remlem, hogy egy kicsit javít a tanfolyam ezen az egészen, mert ez így nem jó!
Ma voltam egyébként először, de csak a zsozsót szedték be. :roll: Bár úgy készültem maradunk 13 óráig, nem bánom, hogy nem így történt. :lol:
Remélem, egyszer még együtt is el tudunk menni a zoo-ba.
A játéknagykerbe megyek, majd dumáljunk meg egy edőpontot ami neked is jó. A héten muszáj, mert vasárnapra kell az ajándék... :P
Te egyébként tudod már, hogy dolgozol?

Szia
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Anyapoc :)
fogyatékosságom igazán az első 6 hónapban éreztem.... most egész jó :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem írok mindenkinek külön, de eléggé el vagyok maradva. :)

Szilvi
Az én kedvem sem túl jó mostanában, de nem is igazán tudom miért. Marcell néha egészen jól elvan, de néha annyira hisztis, hogy teljesen kiborulok tőle. Én is gondolkodom valamilyen tanfolyamon, ugyanis Marcell miatt otthagtam a főiskolát. Megírnád, hogy milyen játéknagykerbe mész? Marcellnek nézegettem szülinapjára játékokat, de nagyon drágának találtam őket, főleg azért, mert nagyon hamar megunja őket.

A dudari házikó elkészült, két hétre ki is költöztünk ami nagyon jó volt, csak az internet hiányzott néha.

Írás helyett inkább töltök fel pár képet:
A képek kb. 1 hónaposak, azóta már egészen nagy fű nőtt (az utolsó képen lászik) és Apa járdát is készített.
Kép Kép

Marcell nagyon élvezte, hogy kedvére jöhetett-mehetett.
Kép Kép

Sziasztok

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Még muszály egy képet megmutatnom nektek! :)

Elkezdtem szervezni Marcell szülinapi buliját, amire külön meghívót is készítettem:
Kép

Petra
A Micimackós tortátok látványa akkora sikert aratott nálunk, hogy már kinyomtattam és megkértem egy cukrászt készítsen nekünk egy hasonlót.

Puszi

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Szilvia!

Nagggggyon klassz a házatok!
Találtam itt Füreden egy hasonlót, a fala ilyen kövekkel van megoldva, úgy beleszerelmesedtem!
Mekkora már Marcell!Nagyon édes.
Meghívó: :D

Puszi mindenkinek
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Lemaradt: du. jövök bővebben, ha a skacok alaszanak, elemsélem, hogyan zajlott le tegnap Jocika és Franciska első közös állatkerti látogatása...előrebocsátom: brutálisan... :evil:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Szóval tegnap fogtuk magunkat és felkerekedtünk az állatkertbe..mindenkinek jókedve volt, Franciskát pont sikerült még a parkolóban a kocsiban megszoptatnom, na gondoltuk ő se lesz nyügi, az idő is szép volt-a friss levegőn majd csak elalszik...gondoltuk ezt mi..alighogy beértünk a kapun, na a páviánt még sikerült megnéznünk csöndben, aztán elkezdődött az ordítás.A kőcök sztereóban nyomták, hol egyszerre, hol felváltva, de olyan soha nem volt, h. csönd lett volna.Mivel a testvérkocsinkat elölről sokan elnézik egyesnek, többen csodálkoztak, miért van az, hogy a "kisfiú csukott szájjal csecsemőhangon üvölt?" :D
Na ez a mizéria tartott még egy darabig, aztán szerencsére elhallgattak.Jocit meghintáztattuk, csúszdáztattuk, Franciska meg elaludt..egyszercsak mondom a páromnak, te, most már induljunk vissza, nehogy rázendítsenek idő előtt..na, alighogy ezt kimondtam, kezdődött a ll. menet, kifelé, nagyjából ugyanott,ahol befelé is.Csodálkozó, szánakozó tekintetek kereszttüzében sikerült elbotorkálnunk a kijárathoz.Kaptunk olyan megjegyzést is: "figyeld má, ikrek!"Ja, mondom magamban, azok, csak huszonegynéhányhónap különbséggel születtek :roll:

Joci totál nem bírt magával, követelte,hogy Franciskát vegyük ki a hátsó ülésről, így ő egyedül utazhatott a babakocsiban, fekve..először..aztán vettünk egy vattacukrot, és akkor már ülve se volt jó neki, felállt a kocsiban, háttal menetiránynak, miközben vigyorogva ette a cukrot-mondanom sem kell, mindenhova jutott belőle,egy merő maszat-ragacs lettünk.A hab a tortán még az volt, hogy a nagy koncentrálásban sikerült elesnie a kocsiban, még szerencse, hogy úgy van kitalálva, h. a kocsi alatt egy nagy bevásárlóháló van-így abból sikerült előhalásznunk őuraságát..
Hát lányok, nekünk így sikeredett a látogatásunk a zoo-ban! :wink:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi

Legalább az első állatkerti látogatásotok emlékezetes lesz! :wink: Csodálkozom, hogy Jocit nem kötötték le az állatok. Túl kicsi még hozzá?
Én amúgy ha ordító gyereket látok az utcán és elmosolyodom, az csak azért van, mert arra gondolok: jé más gyereke is tud ordítani! :D

Szia

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Orsi!

Ne bánkódj ,lesz ez még rosszabb is.... :wink:
Egyébként megsúgom neked,nem ti vagytok az egyetlenek,akinek sírnak a gyerekei. :lol:
Aki megszól erte,annak biztos nincs gyereke.

Majd ha még jó idő lesz elmegyünk mi ketten a gyerekekkel. Jó?

Közben itt volt a védőnénink. Naná,hogy Barnus elaludt mire ideért. de így is egy jót beszélgettünk.
Megyek folytatom az ebédet........... :roll:

T.

Kép

Kép
aba
 
 


Szia Szilvi!

A fősulit nincs lehetőséged folytatni?
Ami igaz az igaz, engem is kiakaszt néha a Márk. És ezek az éjszakai vízivások már tényleg az agyamra mennek, de valahogy gyenge vagyok még ahhoz, hogy alkalmazzam az Aludj jól... c. könyv útmutását. Pedig már annyi szülő dícsérte, negatív hozzászólásokat eddig még csak szakértőktől hallottam.
Marcellnek nem csodálom, hogy tetszik az új házikó és a környezet, jönni-menni szabadon. Ez igen!
Ha tudsz felrakni belső képeket, engem nagyon érdekelne.
Nagyon tuti a meghívótok!

Nagyker: Veszprémben van az állatkert felé.
Majd megírom a pontos címet.


Orsi
a legközelebbi állatkeretezés jobban fog sikerülni. Nálunk a Márk majdhogynem végig csicsizta az egészet, ha épp nem aludt, akkor inkább az embereket tanulmányozta.

Timi
nem semmi, hogy hozzátok még kijár a védőnő! Vagy talán barátnő is egyben :roll:

Sziasztok!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


!Szilvi!

Nem barátnő a védőnő,de nagyon helyes. Nem túl gyakran,de időnként megnéz bennünket. Ma csak engem :lol: ,mert BArnus bealudt........ Igazából elmondja,hogy kb mit "kell"ennyiidősen csinálni,gyorsan megállapítjuk,hogy a fiam egy zseni :lol: és ezután minden másról szó esik.

És a lényeg:

BOLDOG 1. SZÜLINAPOT MÁRK!

Kép Kép

Timiék

Kép

Kép
aba
 
 


Timi

Hát persze,hogy Barnus egy zseni, de hát milyen lehet az ember lányának gyereke??? :lol:

Köszönjük a köszöntést.
Majd ha felkel a fiatalúr az alvásból megmutatom neki a képet.

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Kép

BOLDOG SZÜLINAPOT MÁRK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Mi is boldog születésnapot kívánunk Márknak!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Márknak boldog 1.szülinapot kívánunk!!!
Kép

Timi!

Én benne vagyok az állatkertesdiben!

Szilvi!
Mi sem szoktuk nagyon a gyerkőcös témákat körberágni a védőnéninkkel-általában kávézunk, vagy ő játszik Jocival, amíg én Franciskát szoptatom :) Ezért nem panaszkodhatunk Timivel, tényleg jó kis védőnőnk van!

Annyira belemelegedtünk a múltkor ebbe az edénybepisilős dologba, h. ennek kapcsán elújságolom: Joci jelzi a nagydolgot és ráül a bilijére.Közben nyög.Igaz, ez még úgy történik, h. a pelussal együtt ül rá, de ez már valami, nem?

O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Márknak Boldog Születésnapot Kívánunk!

Kép

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Sziasztok!

Marcellt végre sikerült elaltatni! Mostanában napközben nem akar aludni.

Szilvi
Köszönöm előre is a játéknagyker címét. Belső képeket még azért nem csináltam, mert éppen építés alatt van a konyhaszekrény és egy előszobaszekrény. A héten még szeretnénk pár napra kimenni akkor csinálok benti képeket is. Márknak lesz családi szülinapi bulija?

A védőnő hozzánk is eljön néha, megnézi minden rendben van-e, iszik egy kávét és elmegy. Állatkertbe mi is szeretnénk már eljutni, csak eddig nem találtam senkit aki a családból velünk tartott volna.

Puszi

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Szilvia!

Állatkert:hozzánk csatlakozhatsz, ha kedved van! :!:
Lányok: akkor már nem lenne egyszerűbb egy tali? :wink:
Persze Krisztáékat bevárjuk!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Szilvi
Elfelejtettem válaszolni a kérdésedre. Győrben kezdtem el a szociálpedagógus szakot, csak egy félévet csináltam meg és úgy gondolom nem tudnék itthon Marcell mellett tanulni. Egyedül éjszaka tanulhatnék, de az nekem nem menne, ezenkívül nem tudom ki vigyázna a sulis napokon a gyerkőcre.

Most vettem észre, hogy ugyanazt a tortát küldtem Márknak mint Kriszta, BOCSI! :?

Orsi
Nagyon is lenne kedvem állatkertezni is és valóban találkozhatnánk már végre. :D :D
Joci bilis tudománya pedig nagyon szuper! :lol:

Sziasztok

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Sziasztok!

Na, mit szóltok? Milyen korán keltem? Ez a legújabb terhességi bajom. Felébredek hajnalban (persze többnyire 9 körül alszom el) és nem tudok visszaaludni. Igy legalább nyugodtan elolvashattam hozzászólásaitokat. Jól pörögtetek, nem mondom! Az edényes témán én is jókat nevettem.

Anyapoc
Utólag is gratulálok Villő önálló lépéseihez! Gondolom, azóta már szalad! :D
Melyen érzés újra dolgozni?

Szilvi
NAGGGGYON BOLDOG SZÜLINAPOT MÁRKNAK!!!!! És éljen az az anyuka is aki végig csinálta vele ezt az egy évet és megszervezi a szuper szülinapi zsúrt.(egy kicsit magának is persze) :D
Jó szervezkedést! És mellette jó járás gyakorlást is! Birja még a derekad?

Móni!
Cukorterhelés? Milyen lett az eredmény?
Hasonlóan kisfiad mozgásigényéhez, Nóráé is igencsak megnőtt az utóbbi időben. Reggelente az az első kérdése: "Hova megyünk ma?" Az fel se merül benne, hogy akár itthon is játszhatna. Futni kell állandóan. A héten indul a Csivitelő! Fogtok járni? Mi csütörtökön megyünk a fél 10-es csoportba! Gyertek Ti is, hátha jobban lefáradnak a gyerkőcök!

Szilviab
Szép a házatok! Tényleg tetszik! Főleg a zsalus ablakok és a terméskő burkolat miatt! Gondolom, jó érzés, hogy kész! A tortát én egyébként a Kokoban csináltattam, de remélem, hogy a Ti "másolatotok" is szépre és finomra sikerül!

MINDENKI
Kérdeztétek, hogy honnan szereztük a falvédőt Nóra ágya mellé! Most találtam meg a tel. számot: KOCKIÁS foltműhely, Zirc (Varga Mónika munkái) 30/5007741, vagy 30/9547169. Tényleg szép dolgaik vannak: ágytakarók, ágyneműk, párnák, teritők stb. Készitenek egyedi méretre is, ha valakit érdekel!

puszi mindenkinek
petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

Hát mit mondjak meglepődtem,hogy itt így zajlik az élet... Ennyi hozzászólást:)
Bekapcsolódok egy "rövid" bemutatkozással:
Mi tavaly májusban költöztünk Keszthelyre és idén májusban született meg Benedek. A terhesség első három hónapja rémálom volt. Mondták,hogy reggeli rosszullétek várhatóak, kár hogy nekem estig tartottak... Az étrendem rendkívül változatos volt: keksz be , krumpli be, keksz ki, krumpli ki...Néha a sorrend változott :shock:
Így mire a 12. hétbe értem már 3 kilót fogytam. De azért utána behoztam: 25 kilót szedtem fel a végéig.. Persze többen megjegyezték naggggyon kedvesen, hogy nem látszik rajtam :D
Az utolsó hónapban átéreztem a hátára fordult teknős problémáját.. Volt,hogy a férjem volt kedves kilökdösni az ágyból,hogy lendületet kapjak. Aztán május 3-án este fél hétkor éppen a kis joghurtomat eszegettem,amikor furcsa dolog történt: ajjaj,gondoltam,azért az már durva,hogy a wc-ig sem jutok el időben..igaz,hogy eddig is napjában százszor mentem,de hogy mostmár el sem jutok odáig?? Aztán pár másodperc és leesett... Kiáltottam a férjemnek, aki átszaladt és csak ennyit kérdezett: na? megyünk? És hát nekiálltunk csomagolni... Egy része már megvolt, de nem akartam elkapkodni..A nővérem is azt mondta, nem kell sietni.. Így csak fél kilenckor indultunk el...
Kép Pocak_aprilis1 [/img]

Kép Pocak_oldal )
Folyt köv...
Vendég
 


Sziasztok!

Petra
Valóban jó korán kelsz! Napközben le szoktál kicsit dőlni pihizni? Én csak akkor kelek ilyen korán ha Marcell nem hagy aludni, de ha szerencsém van apa megy hozzá! :lol: Sajnos Zircen bezárt a kockiás üzlet, de gondolom otthon még továbbra is dolgozik Móni. Nagyon szép és sokféle dolgot készít.

Anyapoc
Gratula Villő lépéseihez! Igazán ügyes kiscsaj! Nálunk a kapaszkodva menés a nyerő, próbáltam kézenfogva vezetgetni, de nem tetszett neki inkább seggre huppant.

Arkcsiga
Megtudhatjuk a keresztneved? Szép nagy pocid volt! Benedekről is kérünk képet! :lol:

További szép napot mindenkinek!

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Sziasztok!


Először is!
Márk köszöni a szülinapi köszöntéseket. És én is lányok, igazán nagyon rendik vagytok!

Petra

Már kezdtünk aggódni, hogy ágyfogságra lettél ítélve, mert olyan rég jelentkeztél. Hála az égnek nem, csak ezek szerint a kiscsajszid mindig programot csinál. :lol:
Bírja a derekam, mert itthon annyira hozzászoktattam a mászáshoz, hogy menni csak ritkán akar.
Persze az utca az más tészta, főleg, hogy már rosszabb idő van. Ott már csak ritkán ücsöröghet.

Szilvia
Találós kérdés! :wink: Keresd meg az eltérést a két torta között. Én fedeztem fel! Egyébként sem az a lényeg, hogy mit küldtél, hanem, hogy küldtél! :lol:
Igen, lesz szülinapi "buli", a keresztelővel együtt tartjuk most vasárnap. 13-an leszünk.
A tortáját én készítem, remélem sikrülni fog! :o , De a kersztanyukája is (megérzésem szerint) fog készíteni egyet.
Nem lesz semmi extra.

Arkcsiga
jól állt neked a pocak. :!:


Orsi
ha lesz tali és nem szombatra tervezitek, akkor mi is benne vagyunk. :lol:

Hozzánk a védőnő nem jár, az elején talán 3x volt, inkább nekem kellett a Márkkal lecsettegnem.
Így aztán nem készítek neki kávét :lol: Szegény nem tudja miről marad le.

Sziasztok
Szilvi

ui: Nem tudom lányok, hogy átsiklottatok-e a fényképeken, vagy esetleg nem tetszett senkinek? :shock:
Bőszénfai nyaralás címen itt a babanet fotóalbumában megtaláljátok a Meseszállós nyaralás képeit.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi
Hol találom a babanet fotóalbumát? :? :?

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Szilvia

Jobb felső sarok, katt stb. :wink:

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi
Köszi a segítséget! Nekem még soha nem tűnt fel, hogy a jobb felső sarokban van valami! :roll:

Nagyon jók lettek a képek, nagyon kellemes helynek tűnik ez a Meseszálló. Márk pár vonása számomra annyira hasonlít Marcelléra (bár lehet, hogy ezek a dolgok a koruk jellemzője), például ahogy a kiságyban állva a cumi mögül vigyorog, vagy a szalma tetején olyan huncutul néz. Annyira édesek tudnak lenni. :lol:
És az egyedül hintázás sem semmi, én még csak bébihintába mertem beültetni.
A Meseszállóhoz tartozott az állatsimogató is? Azért a tehenet sajnáltam, mindenki rajta kísérletezik. Gondolom jó sok tejet adhat, csak haggyák már békén! :lol:

A játéknagyker helyét le tudnád nagyjából írni, nem is lenne fontos a pontos cím. Nagyjából ismerem azt a környéket. Szombaton szeretném megnézni.

Előre is köszönöm

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Taliban mi is benne lennénk :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Folyt.köv: Szóval a vajúdás és a szülés..

Sajnos mi a nagy részét végig veszekedtük az orvossal. Nem választottam sajátot,mert elég rosszak a családon belüli tapasztalatok, és a keszthelyi dokikról amúgy sem sok jót hallottam.. Persze van így is, úgy is.. Nálunk a családban minden ismerősöm, rokonom másnál szült, mint aki a fogadott orvosa volt, ez vmi hagyomány vagy inkább átok :) Gondoltam ezt kivédem azzal, hogy nem is választok és akkor ilyen téren nem ér meglepi.. Két orvosnál nem akartam szülni, hát persze bejött, mert éppen az egyik volt az ügyeletes :cry: Túltettem magam az első sokkon...

Be kellett mennem egy vizsgálóba,ahol kaptam egy csini kórházi
hálóinget, fel kellett másznom a székbe,majd a doki megkezdte a
vizsgálatot. Mit ne mondjak,nem gondoltam,hogy ilyen kellemetlen
lesz. Lekászálódtam, és jöttek a papírok. Előbb csak a szokásos kérdések jöttek: név, születés, allergia.. Aztán hoztak egy papírt, hogy írjam alá. Ezen az állt,hogy mindenbe beleegyezek,mint injekciók, meg még egy csomó minden.
Én: Nem írom alá.
Doki: :evil: Mi az hogy nem írja alá?
Én: Nem írok alá előre semmit,hogy amikor majd nem tudok tiltakozni,akkor azt csináljanak velem amit akarnak.

Elkezdett velem kiabálni, meg sértegetni,hogy mehetek másik kórházba is szülni..Mondtam,hogy ne higyje azt,hogy nem megyek el másikba. Mondtam,hogy azért mert fiatal vagyok, még nem kell velem ilyen hangon beszélni...Ekkor bocsánatot kért,de nyilvánvaló volt,hogy kitért a hitéből :) Aztán jött a következő csapás..

Doki: A baba reggelnél előbb nem lesz meg.A férje csak menjen
haza,majd reggel visszajön, magát meg felkísérik a szülőszobára.
Én: A férjem velem marad,nem megy haza.
Doki: Értse már meg,hogy feleslegesen marad itt, mert a baba csak
reggel 7-8 körül születik meg, addig ő is alhat otthon. Menjen fel a
szülőszobára.
Én: Ha a férjem hazamegy,akkor én is. Aztán majd visszajövünk reggel.
Hát a doki nem nagyon jutott szóhoz, megvonta a vállát, aztán annyit mondott,hogy: ha ezt akarják..bár semmi értelmét nem látom..

Végre feljutottunk a szülőszobára. A szülésznő lényegesen kedvesebb volt,mint a doki. Lefeküdtem az ágyra,ahova kellett, Csabi mellém ült, a nő pedig feltette a hasamra a kütyüket. A doki azt mondta hogy ha éjfélig nem lesz lényeges a javulás,akkor fájáserősítőt kapok.. Éjfélkor meg is jelent a doki, vizsgálat:
Doki: jöhet a fájáserősítő.
Én:Nem kérek.
Doki: De szükség van rá.
Én: Miért?
Doki: Így elvajúdik reggel 7-ig, ha beadom,akkor 3 óra múlva meglesz,minek annyit szenvedni..
Én: Köszönöm, de nincs estére más programom, ráérünk.
Doki: Kettőkor visszajövök,aztán akkor könyörögni fog, hogy adjam be. :twisted:
Kiviharzott, és a szülésznőt is meglepte. Azt mondta nem érti mit akar a doki..A fájások szépen jönnek, egyre sűrűbben egyre erősebben...Csak hát a dokinak lejár a munkaideje fél 6-kor..

5-kor megjelent a doki és újra jött a tortúra.. Nem hiányzott, de ezt valószínű ő is tudta..Közölte,hogy muszáj beadni az erősítőt, mert nem lesznek elég erősek a tolófájásaim..Ő nem vállal
felelősséget értünk,mert ha nem tud kijönni a baba,akkor akár
mindketten ottmaradhatunk.. Csabin láttam,hogy
elbizonytalanodott,mert a doki azt használta ki,hogy nagyon szeret engem is és a babát is. Bólintottam,és láttam megkönnyebbül.
Fél hatkor bekötötte az infúziót,amit persze elsőre nem sikerült rendesen :?: ,mert a karomon folyt az átlátszó lötty.Jeleztük,hogy valószínű valami nem stimmel..
Talán ha egy perc telt el,amikor elkezdődött a pokol.. A fájások úgy tízszer erősebben jöttek és nem volt köztük szünet... Szorítottam Csabi kezét, valószínű ép ujja nem maradt.. És végre meglett a baba 6 óra 18 perckor. A férjem pár perccel később elvágta a köldökzsinórt, aztán egy pár pillanatra megkaptam a hasamon... Csak néztük és sírtunk.. :cry: Aztán még jobban,mert elvitték.. :cry: :cry:
Van róla "friss" kép, de azt hiszem azt jobb ha csak mi látjuk :) Így inkább egy párnaposat teszek fel:

Kép Egynapos_Benedek

Kép haromnapos_Benedek

Kép haromnapos2_Benedek


Évi
Vendég
 


Szilvia

A cím: Vp. Eszterházy u.18.
A városból jössz a hídon át a Szt. László templomnál jobbra egyensen le, az egyirányú utcán kb. közép tájon bal kéz felől egy kocsibejárónál van kint a tábla a ház oldalára erősítve. Jobb kéz felől talán egy suli (azt hiszem) van. Ott kb 3-4 kocsi számára van parkolási lehetőség.

Remélem érthető voltam.

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


SZILVIKÉM!

én igenis kerestem a meseszállós képeket-de nem találtam, biztos béna voltam :oops: , most mégegyszer megkeresem!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Megvaaaaaaaan!

Először is: zabálnivaló Márk a képeken!


Másodszor: idén sehol sem voltunk Franciska miatt, de szóba került, h. jövőre hová menjünk nyaralni, persze olyan helyek kerültek szóba,ahol sok látnivaló van...nekünk.
De ha a gyerekeket teszem első helyre és nem magunkat, akkor azt mondom ide a Meseszállóba kell elmennünk, mert ez nekik van kitalálva.Bár szerintem ezt még én is élvezném, így 31 éves fejjel :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Huhhh lemaradtam.
mi az a meseszálló???

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Évi :)
Benedek gyönyörű!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Múltkor írtam egy elég hosszút,de természetesen elszállt és nem volt idegzetem újraírni :twisted:

Most lényegretörő leszek :D!

Elkezdődött a tanév,lassan túl leszek az első héten,így egyenlőre nem vészes.Azt nem mondanám,hogy minden diák felhőtlenül örült a megjelenésemnek,de sebaj :D!
Villő jól bírja a tortúrát,egyenlőre nem zaklatja fel a dolog :wink:!
jövő héten elkezdjük a játszóházat,mert májustól csak 2 órám lesz és szeretném odabeszoktatni,így jó előbölcsi lesz :)!

Bulcsú lebetegedett :( az első héten,gyanítom,hogy az egyik esti rohangálás a ludas,mert nagyon megizzadt.Nagyobb baja nincs,csak fújja az orrát és berekedt(ami neki nagyon tetszik :D)...

Szilvi

Márknak itt is és mégegyszer boldog szülinapot !!!
A fényképalbummal kacsolatban csak annyit(mert ugye én láttam :D),hogy a profilodba tedd be az elérési helyét és akkor bmikor bki meg tudja nézni...csak szólsz,hogy új képek vannak benne :)!

Szilviab

Marcell nagyon aranyos nagyfiú lett,lassan ő is 1 éves :).A ház nagyon szép lett.
Alvás ügyben remélem,hamar rendeződtök... :wink:
Depi szt mindenkit eléri előbb-utóbb,de majd átlendültök ezen is....
Villő is lecsücscent eleinte,amikor vezetni akartam,de amikor megtette az első lépéseket,azóta nagyon komázza...látszik,h ő akarja... :)

Petra

naazé,hogy jelentkezel,frászt hozod az emberre!!!! :)
Áááá,Villő még csak lépeget,azért nem siet el semmit,lassan,de biztosan.Viszont egy kezünket fogva óriási távokat legyalogol(ha arra mehet,amerre akar :D).
Nemalvás:részvétem... :( Készül a szervezeted az éjszakázásra :wink:!
Nóra és a mehetnék :D!Nem lesz gond,ha majd a kicsi miatt nem tudtok annyit menni? :roll:
Meló érdekes,szerncsére fél állásban nem vészes... :) Már berekedtem kicsit... :D

Orsi

Állatkert... :? Na majd legközelebb :)!Azzal tényleg ne foglalkozz,hogy mit szólnak az emberek...Én is mindig azt érzem,hogy az enyémek ordítanak,hisztiznek a leghangosabban... :D
Azt azonban nem igazán értettem,hogyan került Joci a csomagtartóba... :roll:
Jocinak gratula :).

Évi


Üdv köztünk :).A sztorid érdekes,Benedek pedig nagyon aranyos :)!
Azért majd biztosan sikerül bekapcsolódnod :)!
Amúgy én is kaptam oxitocint,mert fájásgyenge voltam és bizony erősek tőle a fájások(pláne,ha nem jól adagolják,vagy nem fokozatosan),de bizony bizonyos esetekben muszáj.Nálam pl már 12 órája repedt volt a burok,nagy volt a fertőzés veszélye és mivel a fájásaim igen ligthosak voltak,vhogy muszáj volt megindítani.Onnantól kezdve 4 órán belül megvolt Bulcsú.
Az biztos,hogy elég otrombán viselkedett az orvos,de azért néha tényleg nem árt megfontolni,mit is akarnak...rosszat biztos nem :):)...

Kriszta

Már csomagolsz???Mert hogy megint ritkán vagy... :roll:
Visszaszámlálás indul? :wink:



Ezt még gyorsan elmesélem:

Villőnek van borostyánkő nyaklánca(fogzási fájdalmat csökkentő),amit csak fürdésnél veszek le róla.vmelyik nap fürdés után öltöztetem a pelenkázón és észrevette letéve a nyakláncot.Odaadta a kezembe én szépen megköszöntem,hogy de aranyos és hát igen,ez a naklánc stb...Visszatettem a helyére.Erre megint felvette,odaadta...ezt eljátszottuk vagy 4szer,mire megkérdeztem,hogy hova tegyem,mit szeretne vele....
Erre előredölt és nyújtotta a nyakát(vagy hogy mondjam),hogy tegyem fel neki :)!
Igazi nő :D:D:D!

Hát lényegre törően is elég hosszú lettem... :?

Pusza

anyapoc
 
 


Icsilya

Meseszálló Bőszénfán van,még régebben Szilvi belinkelte,ott voltak egy hosszú hétvégén....
http://www.meseszallo.atw.hu/
Itt meg elolvashatod,hogy miket írt róla:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 08#1071808


Nekem a Katica tanya jobban tetszik,ezt is Szilvi javasolta,itt a honlapjuk:
http://www.kalandpark.hu/main.html

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc:
Nem vagyok benne biztos,hogy minden orvos jót akar. Inkább ami neki jobb. Maga a szülésznő mondta nekünk,aki valószínűleg ugyancsak ért a szüléshez, hogy semmi szükség a fájáserősítőre, ha nincs semmi bajom nekem, és a babának sem.Márpedig minden jel arra mutatott,hogy rendben vagyunk. A dokinak az volt a fontos,hogy ne kelljen fél óránként feljárkálnia, megnézni mi van, és az hogy még ő kapja meg a pénzt.. Mi gyógyszerellenesek vagyunk persze nem mindenáron. De szerintem a mai társadalommal az a baj,hogy siet, és még arra sincs ideje,hogy pl egy fejfájás elmúlását kivárja... Úgy szedik az antibiotikumot, mint ahogy vizet használunk a főzéshez.. :roll: Ha szükséges lett volna előbb beadni, a babám életét sosem tenném kockára. De az nem érv, hogy hát előbb végeznénk. A babának is megvan a saját ritmusa, és nem hiszem hogy ha nem indokolt,akkor jót tesz neki ez a löket..Mert biztos,hogy ő is kap belőle.. :cry:
Ez persze csak az én véleményem, mindenki úgy csinálja ahogy akarja. A születés hete weboldalon még sok olyat olvashat az ember,ami megdöbbentő.. Ezenkívül a bátyám orvos, ő tudna mesélni arról,hogy egyes orvosok mit miért tesznek... :!: De akinek csak jó tapasztalata van,azt irigylem:) Voltam úgy nőgyógyásznál,hogy meg sem várta,hogy elmondom miért jöttem,sőt leteremtett mikor belekezdtem.. üljek fel a vizsgálóra. Megvizsgált,majd közölte nincs semmi bajom. Megkérdezte,hogy minek rabolom az idejét.. Erre végre volt időm kinyögni, hogy a mellemben érzek csomót , és nem csak egy női szervem van..... :oops:

Ez mint mondtam saját vélemény, ne kövezzetek meg miatta... :shock:
Vendég
 


Ja, és egy kép két hónaposan: Kép kukucs
Vendég
 


Évi

Úgy érzem,támadásnak vetted,amit írtam,pedig nem annak szántam. :?
Sajnálom.

anyapoc
 
 


Szia!

Nem vettem támadásnak, ne is haragudj miatta, ilyen ha nem alszik rendesen a baba éjjel :D
Vendég
 


Anyapoc!

Annyira igazad van, én mindig azt érzem, hogy az én babáim ordítanak a leghangosabban!
Pont ittvolt a védőnéni, és uezt mondta, állítólag pszichésen van ez így.

Joci és a csomagtartó: a 2 baba egymás mögött utazik a tesókocsiban és az ülések alatt végigfut a bevásárlókosár-háló.
Ez fogta meg a kölköt,mikor elcsúszott állva a hátsó ülésen és hupp, belepottyant a kosárba.Onnan szedtük ki :roll:

TIMI!

Köszi a dokinénik számát!

Ma nagyon összecsaptak a hullámok a fejem fölött:most sikerült felöltöznöm és lezuhiznom..eddig pizsiben nyomtam..no comment :oops:


szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
kirri
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: