Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

kislány: Mostmár tényleg kíváncsi vagyok, mikor bújnak elő a lányok! Eddig semmilyen frontkombináció nem volt rájuk különösebb hatással! :lol:

kati: Sajnos nem tudok albérletről, szállásról, de ha esetleg megtudok valamit, szólok.

Első lányod nagyon rendes volt, nem váratott magára sokat. :) Dia pedig akkor már nem is olyan nagyon picike! :D
Karácsony az hamar itt lesz, addig is KITARTÁS! :D
Köszi a drukkot, ránk fér!

Most lenne jó szülni, mert a kórtermekben sem lenne olyan dög meleg a gyerekágyas részen!:lol: Persze ez nem kívánságműsor...

Többiek mi jót csináltok ebben a szeles időben?
fmarti
 
 


Sziasztok!
Én ebben a szeles időben ki sem dugom az orrom. A ma délelőttöm azzal ment el, hogy végre rendszereztem a cd/dvd állományt, úgyhogy rend van az asztal körül. Meg kicsit pakolgattam. Ennyi.
Ki van kapcsolva az agyam, fáj a fejem már hetek óta, azt sem tudom hol vagyok... :) Nem is tudok mit írni.
Kati: neked írok privit...
Én is túlléptem a 40.hetet... febr. 20-ra voltam kiírva, de nem jött Koppány, így február 22-én kaptam egy kis szurit, mármint a méhemet kiszúrta (amnioszkópia vagy mi???), így 24-re megjöttek a fájások és 24-én elfolyatták a magzatvizem majd utána császároztak, mert Koppány nem akart kijönni. Mondjuk a mai napig nem értem, hogy miért volt ilyen sűrgős, hogy 4 nappal a tervezett időpont után megcsászározzanak... meg azt sem értem a mai napig, hogy miért nem mozdulhattam meg a szülőszobában az ágyon és miért volt rajtam végig a ctg.... szerintem ezekre már úgysem fogok választ kapni...
Megyek is, úgysem tudom most semmi értelmeset írni. :)
Szép napot mindenkinek!
Andi: sikerült???

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Kati: nem tudok albérletet, de nyitva tartom a szemem.
Ha ilyen jól és gyorsan sikerül nektek minden akkor szerintem már szeptemberben itt lesztek :D

fmarti: lustiznak a lánykák. :D Larára sem hatott semmilyen front. Még csak ki sem nyíltam... :D Szépen megvárják az idejüket. A végén tényleg együtt mentek szülni. :D Nem lenne rossz. Anno a nagyobbik lányommal valentin napon feküdtem be a kh.ba, és ott találkoztam az évfolyamtársnőmmel, aki szintén a lányára várt. Végül 6 nap lett a külömbség a csajok között. :D

Szilvi: a ctg azért volt rajtad végig, hogy nézzék, hogy a fájások alatt lassul-e a baba szive. Ha igen akkor azonnali császár. :)

Andi: jól vagyunk köszi. Bár kehesek vagyunk kicsit de nem vészes. :D Próbálok lelkierőt gyűjteni, hogy felmenjek a postára, meg beugorjak hozzátok pletyizni, de aaaaaaaaaaaaaannyira lusta vagyok.. hajjaj... :oops: :oops: :oops: :roll: :lol:

Én sem dugom ki az orromat. Van elég dolgom ithon. Tegnap kaptunk kislanytól barackot, így nekiálltam életem első lekvárjának. Hát kíváncsi leszek. :D Apropó. Nincs valakinek felesleges dunsztosüvege? Kicsi, nagy mindegy.
Na megyek takarítok egy kicsit a kölkök után, mert booorzalmasan szétpakoltak... :P

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 

 
 

jaaaaj és had dicsekedjem a két lányommal... :D

Vivivel tegnap este találós kérdéseztünk és 8-ból 4-re tudta a választ. :D Lara meg tegnap óta feláll kapaszkodás nélkül is. :D csatolok képeket is. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Na a felállás képekben :D Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


hu nagy lett bocsi.. :oops:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Hahó!

Bolha, nagyon ügyi Larád!!!!! :)

Kati: kinek a részére keresel albérletet? Nektek vagy munkásoknak?? Mert az utóbbira elképzelhető, hogy tudok V.házon. Ha így van, akkor csörgess meg.

Márti, Te hogy vagy?
Én pocsékul. Nagyon vacak éjszakám volt, és nem vagyok most sem sokkal jobban. Ráadásul érzem, hogy majd elalszom, de most valahogy az alvás sem megy..........
Anyukám volt ma itt, hozott fincsi ebédkét (mert már nincs erőm főzni sem) és közölte velem, hogy furcsa a pofikám, főleg a szemem környéke................
No most ez vagy a fáradtság, vagy..............???????????????
Én már nem bánnám, ha itt lenne a Csöppségem...............
Apa meg folyton veszekszik, hogy miért akarom, hogy már kibújjon. íMiért nem tudom már kivárni azt a 4-6 napot. Még nincs itt az ideje!! Állandóan ezzel jön. A terhesség elején azért veszekedett, mert nem értette, hogy hogy lehetek 4 hetes terhes, amikor még csak 2 hete fogant a baba, most meg azért, hogy a 40. hetet már pedig kötelező kivárni!!! Ki érti a pasikat???? Akkor sehogy sem tudtam megmagyarázni, hogy ez a számolás ma, és a 37. hét után már nem számít koraszülöttnek a baba, de most egyszerűen az idegeimre megy már...............
Aszem kezdek egyre nyűgösebb lenni......................... rááadásul annyira fáj a talpam, a térdem.................. úgy szeretnék egy masszázst................. és folyamatosan sírhatnékom van............ ma már pityeregtem is a nagy semmin..................
Mi van velem???????????????????????????????????????

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


kislany: asszem terhes vagy... :lol: :lol: :lol: :lol: szivatnak a hormonok. Ismerős. Reklámokon nem szoktál bőgni? Nyugi. Még 2-3 hónap és helyrerázódsz... :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Igen, azt tudom, hogy azért volt rajtam a ctg, hogy figyeljék a szívét, csak azt nem fogom már soha megtudni, hogy volt-e valami baj vagy sem... már mindegy, csak azért kiváncsi lettem volna rá...

jó lenne egyszerre szülnétek, legalább támogatnátok egymást és ismernétek is egymást odabent. :)
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok lányok !!!


Köszönöm szépen , kislány holnap hívlak !!
De. találkoztunk anyuddal ! :lol:

bogyó ! Köszi neked is , ment privi !!

Mindekinek köszönöm, hogy nyitvatartjátok a szemeteket !!! :D


bolhácska !!! A jó Isten szóljon belőled !! :lol:

Nagyon ügyi két kicsi lányod van !!!! :lol: :lol:
Dia is kb. így kezdte, és 10 és fél hónaposan elindult . :wink:


puszi nektek !

MENNEK A DRUKKOK !!!!!

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Szilvi: ezek szerint te is megtapasztaltad, milyen túlhordani a babádat. A szomszédom tegnap már azzal ijesztgetett, hogy nem lehet, hogy mégis fiam fog születni? Mert azok szoktak ilyen lusták lenni. :shock: Mondtam neki, hogy az eléggé ciki lenne, mert nem tudom, mit kezdenénk annyi rózsaszín ruhával!? :lol:

Rita: Hogy sikerült a lekvár? Biztosan finom lett! Nagyon szívesen adtam volna neked befőttes üvegeket, ha pár héttel korábban szólsz. :lol: Ugyanis gyűjteni szoktam őket, de mikor pár szatyival összegyűlik, lepasszolom apukámhoz.
Leányaid nagyon ügyesek!!! Gratulálok a felálláshoz! :)

kislány: Sajnálom, hogy nem aludtál jól, és hogy ilyen feszült vagy. Vagy ez csak a tegnapi napra volt érvényes? :lol:

Én egész jókat alszom az elmúlt 3 napban, csak pisilni kelek fel 2x-3x. Kezdek beletörődni a sorsomba; talán még másfél hétig is egyben leszek. :lol: Pár napig nagyon nyűgös voltam, de talán mostmár nem idegesítem magam azon, hogy mikor lesz már valami! :lol:

Most hajnalban (egyik pisi után :lol: ) beszélgettem a lányommal, hogy sajnos tetszik, nem tetszik, előbb utóbb ki kell bújnia onnan, és nagyon jó lenne, ha ez az ő döntésén alapulna, nem pedig a dokibácsi ráhatására indulna be a folyamat... Remélem, most ezen elgondolkozik, és szépen lassan megindul kifelé. :lol:

Egyébként párjainkat össze lehetne kötni: én kedvesem is mindig azt mondja, van még ideje kibújni a lányunknak, hiszen hol van még a kiírt idő? Meg hogy neki odabent a legjobb, minek sietne kifele... :roll:
Én is próbáltam neki szépen elmagyarázni, hogy mondjuk nagyjából hogyan is érzem magam így az utóbbi időben, és akkor mostantól legyen ő várandós! :D Ekkor nagyon tudományosan kifejtette, hogy szerinte még nem teljesen megfelelő az evoluciónk, a várandósságnak nem kellene ilyen "mellékhatásokat" produkálnia, hiszen ez egy természetes folyamat... mondtam neki, hogy ebben teljesen igaza is van, de a tény az, hogy mégis produkál! :D Pasik!!!! :D

A mai napot el tudnám képzelni szülésre, remélem, a lányunk is így gondolja. :lol:

Legyen szép napotok!

Puszi
Márti
fmarti
 
 


Sziasztok!

Remélem, hogy csak tegnap volt nagyon nyűgös napom. Este apa egy picit keményebben szólt vissza- vagy csak szerintem???- és már pityeregtem is összekuporodva a szobában.......... tegnap nagyon a holt ponton voltam.......... nem is bánom, hogy nem szültem tegnap, mert semmi esetre sem szeretném, ha a gyermekem akkor születne, amikor az édesanyja éppen tiszta dili.... :lol: :lol:

Márti, ezt nem hiszem el..... hogy azzal ijesztgetnek, mégis fiad lesz??? Csak mert tegnap mindenáron belém akarta beszélni egy ismerősöm, hogy annyira hegyes a hasam, hogy szerinte fiuúúúúúúúúúúúú............ :shock: :shock: :shock: nálunk is sok a rózsaszín............................
Még este az egyik orvos ismerősöm is, aki legelőször nézett ultrahanggal, nálunk volt, ő is anno azt mondta, hogy kislány...... de most azért rákérdezett, hogy igaza lett???? Aztán közöltük vele, hogy ha nem akkor megkapja a rózsaszín ruhákat, és kénytelen lesz Ő is hordani belőlük... :lol: :lol: :lol:

Csajok, most már aszem tényleg kezdek nyűgös lenni. Azaz nem is én, inkább a napjaim............ arról nem beszélve, hogy reggel a bögre fincsi tea, amit ittam, úgy visszajött, mint az első 4 hónapban.... :( :( :shock: :shock:
Én már nem értem a szervezetem............ Ráadásul a rókázás közben jött valami belőlem.......... és nem tudom, hogy most bepisiltem :oops: , vagy valami más gyütt.......... mindenesetre figyelem magam........... de azért ha a magzatvíz szivárogna, gondolom az csak észrevenném.............. vagy nem biztos????????

Írjatok valami okosat nekem erre, léccci, lécccci...........

Pusszancs

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány: én okosat sajnos nem tudok írni, mert nekem repesztettek, de laikus véleményem szerint nem az jött belőled, mert az akkor folyamatosan folyna, nem?

Hogy vagytok? Ha az UH többszörösen kimutatta, hogy kislány, akkor kislány, a fiúknak már teljesen látszódna a micsodájuk. :) Íme egy UH felvétel és nézzétek meg a két lába közét, tuti fiú. :)

Kép

A rózsaszín ruhákkal fiú esetén azt kell tenni, hogy berakjátok hypoba. ;) Máris lesz egy batikolt, halvány színű és valamilyen színű ruci, bár azt tuti nem lehet a gyerekre adni... Amúgy meg kicsi korban állítólag mindegy a ruha színe. Az ilyen okos tanácsaim inkább tartsam meg magamnak, mi? :D Fiú esetén ki tudlak segíteni titeket fiú ruhával. :)

Kati: visszatérve egy régebbi leveledre amiben írtad, hogy úgy veszed észre, hogy a fiúk többen vannak mostanában... hát nem tudom, én nem így veszem észre. 2007. elején 6 ágyas szobában voltam, egyedül Koppány volt fiú, mindenki más lány. :) Bottyánba nem találkoztam olyan kismamával (a rendelőn kívül) akinek fia lett volna és a rendelőben is több lányt láttam, mint fiút, úgyhogy szerintem a lányok vannak többen. ;)

Bolha: sikerült a lekvár? Mi is csináltunk valamelyik nap, nagyon finom lett. Sőt, életem első kovi ubiját is megcsináltam kb. 1-1,5 hete, nagyon finom lett!!!! Bár állítólag a lekvárt és a kovi ubit is nehéz elrontani, hát én ezzel nem így vagyok és örülök, hogy sikerült. :)

Andi: én azt hittem, hogy állandóra dolgozol már... sikerült a vizsga? Vagy rosszul emlékszem, nem most voltál?

Lassan elköszönök, mert készülődök. Reggelizünk, aztán zuhi, stb... és megyek a postára, közértbe, hajfestéket venni és fodrászhoz, majd haza felé beugrok a pékségbe és örülök, hogy haza érek, aztán itthon mosok ,takarítok és még főzni is kéne, bár utóbbit lehet mára kihagyom. Olyan álmos vagyok. Koppánykámnak jön mind a 4 szemfoga, de a jobb alsó nagyon be van duzzadva és fehér és mégsem akar kibújni. :( Már napok (kb. 2 hete) szenved, alig alszunk éjszaka aztán hajnalban meg kipattannak a szemei, úgyhogy nagyon fáradt vagyok!!!

Szép napot mindenkinek, lányok kitartás, max. egy hét és karjaitokban lesznek a pici babák. :)

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Attól tartok, hogy én reggel bepisiltem......... :oops: :oops: :oops: :oops:

ha magzatvíz szivárogna, már biztosan jött volna azóta........

Bogyó, azért a kovi ubit is el lehet ám rontani. (- ha túl sokáig hagyod a napon, - ha kevés/sok sót raksz bele,- ha a kapor nem elég,- ha kevés kenyeret raksz a tetejére, stb.) De örülök, hogy sikerült!!!
Nekem is meg kellene már megint cisnálnom, csak kaprot kellene szereznem a nagyitól. Az uborka már itt van. Én imádom!!! Jó hidegen, hűtőből. Amikor van, akkor paradicsom/paprika és egyéb zöldség/savanyúság helyett csak azt eszem a hamihoz. :)

Pusz

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

A lekvárt még csak ma fogom főzni. Tegnap becukroztam és állt egész éjjszaka. Kíváncsi leszek. A ribiszkezselém isteni lett. :D

kismamik. Most elárulok egy titkot a szülés utáni vizeletvisszatartás gondjairól.. A dokik azt mondják normális, hogy szülés után a visszatartó szalagok vagy mik megnyúlnak és idő mire visszaáll minden a rendes kerékvágásba. Azt mondják, hogy nehezebb lesz visszatartani, ha pisilni kell..
A személyes tapasztalatom a következő: Az hogy nehezebb visszatartani az annyit jelent, hogy semennyire nem megy. Ciki, nem ciki, de nagyon soxor bepisiltem itthon szülés után.. :oops: :oops: Volt, hogy a wc-ig sem értem el. Úgyhogy készüljetek arra, hogy mindíg menjetek el szopi előtt wc-re. :D Ez egy jótanács. Remélem nem fogtok így járni azért. :)

Majd jövök délután. Addíg is puszi nektek. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


kislány: Szerintem nem magzatvíz volt, persze nem vagyok doki. :) Én kifaggattam a szülésznőmet, hogy honnan ismerem fel a magzatvizet. Azt mondta, nem fogom összekeverni a pisimmel, mert teljesen vízszerű, mégis más állagú, mint a pisi. :oops: Mennyiségileg is picit több, mint ha csak pár csepp pisi lenne, és ahogy Szilvi is írta, valószínűleg folamatosabban folyna, szóval szerintem ne ijedj meg.

Szilvi: Én nem is tudom elképzelni, hogy fiam szülessen, most legalábbis nem! :lol: Majd a második gyerkőc lehet fiú! :D
Jó tömény napod lesz ma, jó ügyintézést!

Rita: Erről az átmeneti inkontinenciáról én is halottam már, van akinél előjön, van akinél nem. van akinél már a terhesség utolsó harmadában is megjelenik, pl köhögésnél egy-egy cseppnyi. Hát, elég kellemetlen lehet az biztos... Neked szülés után mennyi ideig volt ilyen gondod (ha nem vagyok túl indiszkrét a kérdésemmel)? :oops:

Én mondjuk viszonylag rendszeresen intimtornáztam a terhesség alatt, és eddig nem volt ilyen problémám, de persze semmi nem garantálja, hogy mi lesz majd szülés után. :oops:
fmarti
 
 


SEgítség, segítség!!!!

Most vagyok igazán hisztis és nyűgös!!!!!
Pedig csak ülök a kanapén reggel óta.......................................... :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


fmarti: Hát nem akarok rémisztgetni, de az első gyerek után cirka 3-4 hónapig tartott és csak aztán kezdett javulni, a második után abszolút nem tudtam semennyit sem visszatartani, viszont "csak" 1,5-2 hónapig tartott. Aztán már jó volt.

kislany: jaaaaj... :? ha ez segít akkor én is nyűgösebb vagyok ma a kelleténél.. :roll: :roll: Valaki azt mondta nekem anno, ha hiztiszhetnékem van akkor csapjak párnát vagy ruhát a földhöz. Amennyi jólesik. Csak hogy kitomboljam magam :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


kislány: Próbáld lekötni magad valamivel. Jobb ötletem nincs. :)
Én most pogácsát fogok sütni, meg tepsis krumplis-husit. Igaz, majd kiszakad az alvázam, kerülget a hányinger is, de akkor is, muszáj csinálnom valamit, különben megőrülök! :lol:
......... Ja és még lángos tésztát is gyúrtam a maradék élesztőből, már az is ott pihen a hűtőben a pogitészta meg a besózott-befűszerezett husi mellett. Éhen nem fogunk halni, az már biztos. :lol:

Rita: Huh, az nem kis idő, de a lényeg, hogy elmúlt. :) Mondjuk én alapvetően próbálok optimista lenni, nem szoktam magam előre paráztatni ilyesmikkel. :D Optimizmusomra példa, hogy már utána néztem, hol lehet a kürnyéken leadni anyatejet, ha netán valamiért olyan sok tejem lenne! :lol: Gondolom, nem sok az ilyen első babát váró anyuka! :lol: :lol: :lol:
fmarti
 
 


helló lányok és hisztis kismamák !!! :lol: :lol: :lol:



A vizelet visszatartásról : Nekem az első szülés után, semmi de semmi problémám nem volt !!! :lol:
A másodiknál ami lehetett kijött , többekközött ez is meg egy kis aranyér is . :?

Jó pár hónap talán több mint fél év is volt, hogy javult a helyzet.

És sajna ma sem tökéletes még , de ez már csak akkor igaz ha nagyon sokáig kell visszatartanom. Hát ez van .

Őrbottyániak, ugye tudjátok , hogy csatornázás indul, és Július 31.-ig be kell fizetni 150.000.-
Biztos van valami részletfizetési izé is , de azt nem tudom .
Állítólag 2010-ig meg lesz.

bogyó !!Akkor csak arra felénk sok a fiú , az utcánkba és az elöttünk levő ucában is fiúk vannak csak (legalább is kislányt még nem láttam) , igaz, azért nem túl sokat vagyok még ott.

kislány !! Olyan állaga volt mint a pisinek ??? Mert van még a nyákdugó ami szintén távozhat , de sztem a nevéből kiindulva az olyan nyálkásabb valami lehet .


JA igen, a fiú lesz témához !! Nekem is mondták már, hogy higgyem el, márpedig ez fiú lesz , ő már 5 gyereket szült , ez tuti fiú !!! Nekem is hegyes volt a hasam !
Kislány lett, ahogy az UH megaszonta . :lol:
A mai találmányokkal már nem tudnak az idősebbek versenyezni !!



puszi nektek !!

Kép


Kép
kati16
 
 


ÓÓÓÓ ,a lényeg !!


Andi !! Na , mesélj mi volt ???? Drukkolok még mindíg, mert nem tudom hányra mentél !!!!

Kép


Kép
kati16
 
 


Kati, igen tudok a csatornázásról.
Anyukám már megérdeklődte a részletfizetést, de én befogtam a fülem, amikor részletezte nekem......... én azt mondtam, hogy egy sima (postaládába csak úgy bedobott) levél alapján nem fogok fizetni se egybe, se részletbe. Majd ha névre szóló, nekünk címzett levelet hoz a postás, majd akkor elgondolkozunk a részletfizetésen. Egy kicsit durvának tartjuk, hogy a "bedobott" papíros alapján csak úgy utaljunk át, vagy kezdjünk el fizetni........ se határozat, se hivatalos irat.............. na nem................ V.házon dolgoztam 4 évig a polg.hivatalban......... azért nem ejtettek teljesen fejre!!! :twisted: :twisted:
No, hát ez az én és a férjem véleménye.....

Márti, hihetetlen vagy!!!! adhatnál egy kis erőt!!! Én állni nem bírok, úgy fáj rögtön a derekam, a térdem és az egész lábam........... :cry: :cry:
Viszont most jöttem haza anyutól- azaz inkább most hozott haza az Anyukám- és egészen eddig s.barackot hámoztunk és pépesre daráltunk, hogy legyen finom lekvárunk. De azt is ülve és felrakott lábbal csináltam, mert már minden bajom volt..... főleg a derekam......... úgyhogy most húzok is az ágyba,mert nagyon fáj továbbra is a derekam, ráadásul a hasam is.

Puszi Nektek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Dolgozik még a buksim....

Márti, ismered azt az oldalt, hogy www.lll.hu???
Itt minden infót megtalálsz a szoptatásról. Ezt a honlapot abban a várandós kismamiknak szóló kiskönyvben találtam, amit a védőnénimtől kaptam.

Pusz

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


kislány !

Csatorna :

De ha nem fizetembe akkor később is megtehetem, ha rá szeretnék csatlakozni ???

Nekünk még papírt sem dobtak be !!! Véletlen tudtam meg , hogy bent voltam a hiv.-ba !!!


Puszz

Kép


Kép
kati16
 
 


sziasztok. Felkeltünk... :roll: :P :lol:

hozzánk is bedobtak lyen cetlit, de itt a sineken túl nem igazán érdekel senkit sem a csatorna. Engem sem... :roll: Puszta matek és spórolás. Ha csatornát fizetjük, mondjuk ha nem vesszük azt a 150 ezret akkor is havonta kb 3000-et fizetünk. Mert ugye a csatornát kell fizetni. Viszont a gödör kiszivatásáét 3-5 havonta fizetünk 6000-et. Na nekünk jó a szippantós is. Lehet kövezni.. :roll: :lol: :lol:

fmarti: akkor te jól utánanéztél. Kívánom, hogy ússzatok a tejecskében. :D Ja és megyek át hozzátok lángosozni. :roll: :lol: :lol: Imádom.

kislany: Jajj te szegény. Irigyellek is meg nem is. Irigyellek a pocid miatt, de nem irigyellek a nyűgök miatt.

Na megyek mert éhesek a csajok. Puszi nektek

Ja és kismamák. Ide éjjel is lehet sms.t dobni. Le van halkítva a telefonom.. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


A csatornáról

Kati: biztosan lehet csatlakozni a csatornára később is, de azt tényleg nem gondolhatják komolyan, hogy egy csupasz névnélküli értesítő alapján átutalok 150.000,- Ft-ot!!! Na nem!!!
Egyébként ez úgy működik Veresegyházon, hogy választhatsz.
1. Bekötteted a csatornát, ennek az első költsége 150.000,- Ft, és ez aszem csak a beállás a telekre, mint a gáznál. Erre rá kellene kérdeznünk. Lesz a csatornadíj, ami azt jelenti, hogy a víz köbméterenkénti ára igencsak megugrik.
2. Nem kötteted be a csatornát, és helyette talajterhelési díjat fizetsz. Ennek évente nő a költsége. Nos V.házon a talajterhelési díjat az elhasznált éves vízmennyiség alapján számolják. De ha Te elviteted a szennyvizet és azt igazolni tudod számlával, hogy évente 6 szor elvittek 8-10 m3 szennyvízet, akkor ezt levonják az éves elhasznált vízmennyiségből, ezáltal csökken a talajterhelési díj/adó.

Itt nem tudom hogy lesz. A szüleim, a férjem szüleim voltak a lakossági fórumokon, ahol a kedves polgármester csak mekegett, makogott. Semmit nem mondott arról, milyen összegű lesz a vízdíj a csatorna bekötését követően, semmit nem mondott arról, hogy ha valakinek pl. két telke van és az össze van kötve, akkor hányszor kellene kifizetnie a csatornadíjat, stb. Illetve azt mondta apósomnak, hogy a lakossági fórum után négyszemközt válaszol a kérdésre.......... Szerintetek ezek után mit várhatunk kedves polgármesterünktől????

Pill, mindjárt folytatom, csak a kutyám a konyhában türelmetlenül várja a vacsiját.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Tévedtem, mégsem éhes a kutyám, csak hisztis és nyűgös, mint a mamija........... Csoda????????? Ő is csaj............ :)

Jelen álláspont alapján egyébként, ha tényleg elvitetik a szennyvízet, és arról van számla, olcsóbb az a megoldás........

Mi mindenesetre megvárjuk a hivatalos értesítőt. Addig remélhetőleg kiderül, milyen összegű lesz a vízdíj, és milyen egyéb költségek várhatóak csatornával, vagy anélkül.

A polgármesterről meg had ne mondjak véleményt.............. (A Dózsa Gy. utca egész véletlenül be lett foltozva a faluban------------- ott lakik a polgármester.....................)

Magamról: nyilván érzitek most az indulatokat a soraimban......... egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal. Hol elkap a bőgés, hol pedig elkap a nevetés.......... olyan kérdések jutnak az eszembe, hogy jó anya leszek-e, helyt állok-e majd, stb........... és már sírok, mert nem vagyok biztos, hogy pozitív a válasz.......... félek................

És még a kutyám is itt nyavajog nekem.... (Persze, hogy nyavajog Ő is, amikor nagyon csúnyán be van gyulladva a fülecskéje..........)

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


kislany: Olyan ember nincs akinek eszébe ne jutnának ezek a kérdések. És hogy negatív lesz-e a válasz?? Nem hiszem. Már most szereted ezt a kis prücsköt nem? Szülés után megtapasztalod milyen érzés szerelmesnek lenni egy lányba. :lol: :lol: Amikor megszültem Vivit kétségbe estem, mert a szülőágyon nem söpörtek el azok a bizonyos anyai öszönök. Jó volt aranyos volt az a kis nyálkás béka akit rámraktak, de nem sírtam, nem voltam érzelgős stb. Akkor tényleg azt hittem, hogy rossz anya vagyok. De mikor 2 nap után meghallottam sírni mikor elvitték tőlem.... Na akkor a fél éjszakát átbőgtem. És az érzés tényleg söpör. És azóta is tart. :D Szóval NEM VAGY/LESZEL ROSSZ ANYA!!!! Ez az érzés természetes. Baby blues. Asszem ez a hivatalos kifejezés. :lol: Nézd meg a nicsak ki beszél-t, vagy az áldatlan állapotban c. filmet, bőgj egy nagyot aztán uccu az ágy. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Kati.Bogyó:sajna megint nem jött össze :(
Ennyire hüle nem lehetek,ezek szerint mégis.Nagyon ciki!!! :(

Kislány:nálam szivárgott a magzatvíz,de nem lehetett észrevenni.
Nálam ezért indították meg a szülést,mert észrevette a dki,hogy kevés a magzatvízem.
Kérdeztem akkor tőle,hogy hogy nem vettem észre.és azt mondta,hogy valszín amikor pisiltem vagy kakiltam akkor a nyomással jött,ill.fütdésnél,és ezéert nem tűnt föl.

Nekem a második szülés után aranyerem volt,a vizelettel nem volt problémám,csak a terhesség végén.
Az elsőnél semmi sem volt.


megyek aludni,mert fáradt vagyok.
Legközelebb csak hétfőn este leszek,mert elutazunk.

Puszi nektek!És ha addig történne vmi mindenképp jelezzetek kismamik.

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
menyhartandi
 
 


Sajnálom Andi. Lehet, hogy nagyon akarod és nem tudsz rendesen koncentrálni? Nem vagy hülye, szerintem más áll a háttérben. Pl. nálam van az, hogy minél jobban szeretnék valamit annál kevésbé sikerül. Vígasztaljon az, hogy viszont amit tudsz, azt már nagyon tudod. ;) Jó pihenést a hétvégére!

Nekem eddig csak egy szülésem volt. A vizelettel előtte sem, utána sem volt gondom, csak a beöntés miatt lett egy kis aranyerem, 1 hét alatt elmúlt kenőccsel. Viszont nagyon tud fájni még az olyan pici is. Remélem Ti megússzátok.

Kislány: nem vagy indulatos, teljesen érthető a felháborodásod. Nem is értem, hogy tényleg hogy mernek tértivevényes névre szóló hivatalos levél nélkül egyáltalán pénzt beszedni akárhány Ft-ról is van szó. Jó, ez most biztos nem az, de sajnos mivel sok ember be is fizet egy cetli miatt összegeket, sok szélhámos ezt használja ki. Az tuti, hogy anyu sem fizet egy fillért sem, főleg, hogy lehet, hogy eladja a házat. A csatorna jó lenne, mert higiéniailag és egészségileg kell, mivel az emberi trágya szennyezi a földet, stb... de így??? Majd - ahogy írtad Te is - hivatalos értesítést küldenek, akkor! A polg. mest-ről meg annyit, hogy sajnos ez szinte mindenhol úgy van. Ahol ők laknak, ott minden jó és kész, a többi meg le van sz...a. Már bocsi.

Na jól van lányok, megyek. Van valami turi itt a klub házban, vagy hol... állítólag elég olcsó (gyerek ruha 100.-, a felnőtt se sokkal több) és állítólag jó, szép ruhák vannak. Hátha találok valamit KOppánynak télre. :) 8-tól van nem tudom meddig. Ha valakit érdekel és időben olvassa, akkor még át tud ruccanni. :)

Szép napot!
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szavakat.......
Azt hiszem a tegnapi napom volt a terhességem mélypontja...... este még sírógörcsöt is kaptam.......... persze egyedül voltam hajnali 1-ig........... :cry: Apának ma van a határidős munkájának az átadása, és még a papírokat meg kellett gyártania, így egyedül nyalogattam a sebeimet......
De mára összeszedem magam!!! Nincs más választásom!!! A kislányom nem érezheti, hogy az anyukája megbolondult az utolsó napokban, nem igaz??? :lol: különben sem engedhetem meg magamnak a nyavajgást!!! Néhány napon belül még ennél is felelősségteljesebb életet kell élnem. Nem tehetem meg, hogy ha olyanom van, akkor csak bőgök és bőgök. Lesz egy gyermekem, akiért felelős vagyok és leszek, amíg csak élek. Most Ő a legfontosabb!!!! Egyébként a bőgésemnek ez is az egyik oka...... már nagyon, de nagyon várom Őt..............

Délután megyek az utolsó vizsgálatomra a dokinkhoz. Apa addigra haza is ér kőbányáról. Ma beszéljük meg az orvosommal a taktikai lépéseket, ahogy ő fogalmazott. Ugyanis hétfőtől szabin lesz, de azt ígérte, bejön, ha kell......... hát ajánlom is neki............. :twisted: :lol:

Megyek, gyorsan letusizom, meg megmosom a hajam, hogy kihozzam a maximumot magamból. Most már csaknem naponta hajat mosok és szárítok, hogy ha indulni kell, legalább a hörcsög pofikámat fényes haj lengje körbe.... :lol: :lol: (ennyit az önbizalomról.... :lol: :lol: :lol: )

Puszi

És lányok, nagyon köszönöm mégegyszer a szavaitokat. Hiába, apa nem érti meg ezeket a kitöréseket, benne nem tombolnak a hormonok, nem Ő hordja ki ezt a Babácskát........... Köszönöm Nektek, hogy meghallgattok, és bíztattok!!!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Jóreggelt...

a mai napon a tököm tele van az otp-vel... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Hétfőn elintéztük a széljegyeztetést és beszóltunk a banknak, ők azt mondták, h kedden de utalják a hitelt. Ma péntek van.. szerintetek??? Megkaptuk???? NEM!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Most nézik, hogy miért nem volt utalás... :arrow:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok !!


Andi !!! Le van sz.., majd legközelebb !!! :lol: :lol:
Jól vagytok ??


bogyó ! Találtál valami jó rucit ???
Ment pü. !


kislány !!! Húú, de izgi , akkor du. megtudsz valamt, hogy is álltok , nyitva vagy-e már jobban !! ???
Írjál feltétlen mi volt !!
Fene , hogy ezek a dokik mindíg a legjobbkor menek szabira !!

Mára jobban vagy már ???


Márti !!! Hol vagy ??? Csak nem ????



Ui.:
Fóton mi is fizettünk talajterhelési díjat , evvel csak az a probléma , hogy az első két év után igen csak megugrik a fizetnivaló, ha jól emlékszem szinte duplázodik és minden évben drágább lesz !!!! :?


puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


bolhácska !!! Mindíg van valami, mi ????Az összes bank egyforma!!!

Kép


Kép
kati16
 
 


KAti, igen ezt elfelejtettem leírni a talajterhelési adóról, hogy évente emelkedik. :cry:

Én úgy utálom az OTP-t!!! Semmi sikerélményem nem volt, amikor még ott vezettem a számlámat!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Sajnálom Bolha..................

Csajok, én nekiálltam kisikálni a konyhánk padlójának fugáját...... Sőt még - mivel sikerült a nappali közepén kiborítanom a fugatisztítót, így még a nappali egy szakaszát is megcsináltam. :lol: Csak Apa meg ne tudja........ szóval négykézláb sikáltam a fugát, hátha beindul a szülés............ de még semmi................ Viszont már negyed 2 van, és mindjárt mehetünk dokihoz. Aszem addig eszem fagyit a fagyóból, és pihizek egy sort. Azaz még sem tudok pihzni, még meg kell írnom egy reklamáló levelet a fibernetnek!!! Nekem ők mennek már az agyamra!!! :twisted: :twisted:

Ja, és jelentem, tök jól vagyok!!! Mindenhogy!!!Tele energyivel!!!! És a "kicsi" lelkem is remekül van!!!!

Pusszantás

Márti??????

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!


Még mindig egyben vagyok, de látom, ezzel nem vagyok egyedül ugye kislány? :lol: ....Pedig tegnap este már kezdtem reménykedni (újból...), de utána abbamaradtak a fájások.

kislány: Köszi a linket, már én is olvasgattam korábban ezt az oldalt.
Majd gyere és számolj be, mit mondott a dokid!

Már csak kis idő kérdése, és túljutsz ezen a hangulati mélyponton. Legalábbis bízhatunk abban, hogy a szülés egyfajta megváltás lesz már a számunkra. Persze ugyanakkor meg tudom, hogy nagyon fog hiányozni a pocim, már olyan természetes, hogy itt lakik benne Kismókus. :lol:

Én tegnap estére változtam át kedves angyalkából fúriává, egyszerűen annyira nem bírtam már mit kezdeni a hormonjaimmal... De lecsengett a dolog kb fél óra alatt, utána visszanyertem régi önmagam. Csak drága férjemet sajnálom ilyenkor, mert ő már nem tud mit kezdeni velem. :oops: Olyan türelmes, kedves, próbál viccelődni, de ez ilyenkor már csak olaj a tűzre. Még jó, hogy ő nem az a fajta, aki megharagszik, ha ok nélkül leordítom a fejét. :lol:

Andi: Ne haragudj, de én nem tudom, milyen vizsgáról van szó? :oops: Akármilyen is legyen, majd legközelebb sikerül! :wink:

Szilvi: Sikerrel jártál ruhavásár ügyben?

Rita: A bankokról... semmi jó véleményem nincs. Remélem, hamarosan megoldják a problámát és utalják amit kell.

kati: Veletek mizujs?

Mi holnap reggel találkozunk a szülésznővel az nst miatt, meg a dokival. Megvizsgál és megbeszéljük a továbbiakat, remélem, valami pozitívat mond majd. Ja, nekem meg a szülésznőm megy jövő héttől szabira, de mondta, hogy bejön, ha kell...

További kellemes napot nektek!
fmarti
 
 


kislány: Most látom, hogy közben te is írtál! :)
A fúgatisztítás sem kifejezetten kismama meló, de hát meg tudlak érteni. :D Már én is mindent próbálok elkövetni, hogy beinduljon valami... tegnap este még egy kicsit kapáltam meg gereblyéztem az előkertben, mert kinőtt pár szál gyom. :lol: Párom meg is kérdezte - persze csak visszafogottan - hogy nekem muszáj most ezt csinálnom? Én meg határozottan rávágtam, hogy IGEN! :lol:

Jó étvágyat a fagyihoz! (Én most ettem meg egy nagy tányér saját gyártású szilvalekváros derelyét. :lol: )
fmarti
 
 


Márti !! ÓÓ, hát akkor még semmi !!! :lol:

Holnap te is írj mit mondott a doki !!!

Velünk annyi van , hogy most rakják a födémet !!!! :lol: :lol: :lol:
Mindjárt kész is vannak, most hívott Zsolti !

Olyan utálatos ez a spórolás dolog , én is látni szerettem volna !!!
De hát, tényleg nem autózhatok ki minden nap !! :?


kislány !!! Jól van , szuper vagy !!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jelentkezz !!



puszz

Kép


Kép
kati16
 
 


kati: Az már nagyon jó, ha a födém mindjárt fent van!
Párod nem készít fotókat? Mert akkor ha nem is személyesen, de legalább láthatnád, milyen lett az a födém! :)

Holnap majd jövök beszámolok, mit mondott a doki...
fmarti
 
 


No, most jöhet a fagyi!!!! :lol: :lol:
Megírtam a reklamáló levelet, leszedtem a száraz ruhákat, és most megyek a fagyikámért.... nyamnyam.....

Márti, Te sem vagy akkor egyszerű eset........... Te is minden perces vagy, és nekiállsz kapálni....... :lol: :lol: :lol: Apropó, milyen hónapban is születtél??

Kati, ez nagyszerű, ha már a födémet rakják!!!! :lol: :lol: :lol:
MIndjárt újból őrbottyáni leszel!!! :lol: :lol:

Puszi.

ui.: most már csak akkor jelentkezem, ha hazajöttünk a doktor bácsitól!!! :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Én novemberi vagyok - igazi skorpió... :lol:

Egy kalappal a dokihoz! Ki tudja, lehet már haza sem enged! :wink:
fmarti
 
 


sziasztok

nnnnnnnnnnnna skorpió... :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Én is skorpió vagyok. :lol: :lol: :lol: én vakoltam az utolsó 2 hétben.. :lol: :lol: :lol:

A bank még tötyörög. és nem utal. :evil: :evil: :evil: :evil: és jövő hónapban meg már vonják a törlesztőt........................................ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kismamik: bújjatok össze apával. Bár nálam ez sem használt.... Sem a vakolás, sem a takarítás, lépcsőmászás, stb.

Kati: hurrrrrrrrrrrááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!! legalább a felrakás simán megy nektek :D

Andi: nem vagy hülye. :) sak nehéz. :)

Szivi: át akartam menni de ooooooolyan meleg van... :P

Na megyek eszem valamit, mert éhen pusztulok.. :arrow:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Rita: Szintén zenész???? :lol: Akkor tudod, miért szenvedek ennyire már így a vége felé. :D
Vakoltál? Az se rossz! :D Na igen, a skorpiókra az egyik legtalálóbb jelző: az önfejűség. :lol:
Apával való összebújás nálunk sem jött be, ahogyan semmi egyéb praktika sem...

Azért az érdekes lenne, hogy hamarabb vonnának törlesztőrészletet, mint ahogy átutalják az összeget. :? Ezt nem tehetik meg! :evil:

Jó étvágyat a kajához! :)

Kíváncsi vagyok, kislány milyen hírekkel jön majd este... ha jön egyáltalán, ki tudja??? :roll:
fmarti
 
 


hááátt ezzz hihetetlen !!!! Márti , hát te is ??????

Az én két gyermekem is skorpió !!!! Hát, mit mondjak, nem egyszerű esetek , így gyerekkorban !!!!!


kilány! Hazaértetek már ?

Kép


Kép
kati16
 
 


kati: Szerintem a skorpiók nem csak gyerekkorban nehéz esetek!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyobbik lányod úgy látom, tinédzser-korú... Ahogy visszagondolok tizenéves önmagamra, csak azt tudom neked mondani: őszinte részvétem! :lol: :lol: :lol:
fmarti
 
 


Akkor a skórpió olyan lehet, mint a rák. Én az utolsó napjaimban is még üveggyapottal szigeteltem, gipszkartonoztam, fúrtam, stb... no meg én is önfejű vagyok. :)
Sikerrel jártam. Kaptam pár rucit Koppányra, szinte újak és nagyon aranyosak, magamnak meg vettem egy Florence Fred gatyót és egy Next blézert, mindkettő mintha új lenne, nagyon jól jártam. :) 100 Ft/db minden ruhának és 2 hetente van péntekenként a Műv. Házban (nem kell a Sulyán cukrászdánál lefordulni balra, hanem tovább kell menni egyenesen és ott lesz a bal oldalon a sarkon a Műv. Ház). Érdemes reggel 8-ra oda menni, mert tömeg van és csak úgy zsák számra kapkodják a ruhákat... ciki, nem ciki, nekem tök mindegy, hogy használt vagy butikban vásárolt, a lényeg, hogy meg tudjam fizetni és még tartson is valameddig. :)
Bolha: olyat tényleg nem tehet a bank, hogy előbb von aztán utal. Olyan van ugye, hogy a hitelnél kapásból levonnak folyósítási és egyéb hülyeség összegeket, de a törlesztőrészletet nem vonhatják le előtte. Ha mégis ilyen lesz, fordulj nyugodtan akár a PSZÁF-hez, stb... de reméljük nem lesz ilyen.
Most megyek porszívózni.
Puszi lányok, kislány, fmarti Nektek meg még mindig szorítok. Ja-ja, az összebújást apával sokan ajánlják, mert az "odabenti" mozgás beindíthatja. De lépcsőzhettek is, nekem sokan ezt is tanácsolták. Aztán csak csínjával a munkával, mert kell az erő a szüléshez. ;)

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Hahóó!! MEgjöttünk, itthon vagyok.

Először a hírek, aztán a születési jegyemről.... :lol: :lol:

Szóval, teljesen zárt vagyok, és semmi jele annak, hogy mostanában szülnék. Aztán persze 1 perc alatt lehet bármi. A lényeg, hogy a kiscsaj jól érzi magát odabenn. Rendesen ver a szíve, jól fekszik (fejjel lefelé..:) és minden a legnagyobb rendben. Keddre vagyok kiírva, ,most tisztáztuk teljesen, és kedden is megyünk CTG-re, aztán szerdán, csütörtökön, és pénteken pedig már befekszem, ha még mindig nem bújt ki a Csemetém. :)

Szóval a születési jegyemről.
Márti, nem véletlenül kérdeztem, milyen jegyű vagy.... amikor olvastam, hogy Te is mélyen voltál tegnap, és amit eddig a soraid között kiolvastam, sejtettem, hogy Te is skorpió vagy................... :lol: :lol: :lol: :lol: ahogy én is........................................ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: és Bolha Rita is............... :lol: :lol: :lol: :lol: És Kati gyermekei is............. :lol: :lol: :lol: :lol:

Ez van............... :lol: :lol: :lol: szegény Apa............ Ő már tudja milyen vagyok.......................... hideg front, meleg front ide vagy oda, nálam gyakran nem az időjárás okozza a frontot........ :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


kislány: Akkor alapvetően csupa jó híreket kaptál a dokidtól! Ha pénteken befekszel, akkor indítva lesz a szülésed, vagy még akkor is várni fog a doki, hogy magától induljon be a dolog?

Én a szülésznőmtől kaptam olyasmi ígéretet, hogy szerinte az én dokim max. jövő hét végéig hagyja bent a kiscsajt. Hát, remélem, magától is be fog indulni a dolog...

Tehát te is skorpió vagy??? :D Na akkor tényleg nem ártana valami külön díjat átadni a férjjeinknek, amiért így elviselnek minket! :lol:

Szilvi: Örülök, hogy ilyen jól be tudtál vásárolni magatoknak! Már miért lenne ciki, hogy használt ruhát veszel? Ha egyszer szinte olyanok, mintha újak lenének, márkásak, és a bolti ár töredékéért hozzájutsz!?!?! Szerintem az sokkal gázosabb, amikor valaki képes tizen-huszonezreket kiadni egyetlen ruhadarabért. :shock:


Bevallom, nem tudom, hogy fogok kibírni még egy hetet, ha nem indul el magától a kiscsaj! :oops: Talán még soha életemben nem voltam ennyire türelmetlen, mint most vagyok... :roll:
Bár ha belegondolok, nagyon tudatos, előrelátó kislányom lesz; már most szoktat az anyasághoz és türelemre nevel! :lol:
fmarti
 
 


Türelem, Márti, türelem................ (mondom ezt én, amikor már tülkön ülök, mikor indulunk a kórházba.... ) :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Na akkor most az összes nyamvadó kismaminak megy csíííííííí és a ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ energia. Ooooommmmmmmmmmmmmmm-oooooooooooooooooooommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

egy.... keto......harom................szülj!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: